Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.06. 2019 a svátek má Leoš

Finance a bankovnictví


Z katalogu firem doporučujeme

KAPU s.r.o. – vedení účetnictví a daňové evidence, Praha 8

Hledáte spolehlivou účetní firmu, která Vám zajistí správně vypracované účetnictví? Jste z Prahy či okolí a potřebujete poradit s finanční situací? Obraťte se na nás! Nabízím Vám komplexní služby v oblasti vedení účetnictví a daňové evidence. Nabízíme: vedení účetnictví vedení daňové evidence rekonstrukce účetnictví rekonstrukce daňové evidence zpracování DPH -...

Tel:
 • kancelář:
  +420 284 840 071

  hlavní účetní:
  +420 603 419 107

  paní Naděžda Hloušková, jednatelka:
  +420 739 071 532
E-mail:
 • firemní:
  kapu@volny.cz

  paní Naděžda Hloušková, jednatelka:
  n-hlouskova@volny.cz

Účetnictví Praha s.r.o. – účetnictví, daňová evidence, Praha

Zabýváme se externím vedení učetnictví a daňové evidence pro fyzické a právnické osoby v Praze. Vztahy mezi klientem a naší společností jsou smluvně ošetřeny. Našim cílem je umožnit klientům splnit zákonem stanovené povinnosti a optimalizovat daňové zatížení. Zaručujeme diskrétnost, spolehlivost a kvalitní zpracování zadaných úkolů. Nabízíme: vedení účetnictví rekonstrukce účetnictví...

Tel:
 • kancelář:
  +420 737 464 608

  paní Žohová Kamila, jednatelka:
  +420 604 172 992
E-mail:
 • firemní:
  info@ucetnictvi-praha.eu

ÚČETNICTVÍ IN – Jana Balcarová – daňové a mzdové služby, účetnictví, Praha

Provádíme kompletní služby v oblasti účetnictví, daňové a mzdové problematiky. Nabízíme: komplexní vedení daňové evidence komplexní vedení daňové účetnictví komplexní zpracování mezd vedení skladové evidence zpracování daňových přiznání přiznání k DPH přiznání k DPPO, DPFO přiznání k silniční dani zpracovávání přehledu sociálního zabezpečení zpracovávání přehledu zdravotního pojištění zpracování knihy jízd...

Tel:
 • Telefon/Fax - kancelář:
  +420 267 310 575

  Mobil - Mgr. Balcarová Jana:
  +420 603 155 252
E-mail:
 • janabalcarova@centrum.cz

Lešková spol. s r.o. – vedení a zpracování účetnictví, daňové evidence, daňové poradenství

Společnost Lešková spol. s r.o. se specializuje na vedení a zpracování účetnictví a daňové evidence. Zabýváme se zpracováním daňových přiznání, účetnictvím, rekonstrukcí účetnictví, vedením a zpracováním mzdové agendy či zpracováním interních směrnic. Nabízíme právní pomoc a finančně ekonomické poradenství. Nabízíme: zpracování daňových přiznání zpracování účetnictví a daňové evidence včetně rekonstrukcí zpracování...

Tel:
 • firemní:
  +420 224 232 505

  Ing. Lešková Jana, jednatelka:
  +420 603 257 473
E-mail:
 • Ing. Lešková Jana, jednatelka:
  leskova@leskova.cz

MZDY PROFESIONAL s.r.o. – účetnictví, zpracování mezd, daňová evidence, Praha

Společnost MZDY PROFESIONAL s.r.o. se specializuje na zpracování mezd, vedení účetnictví a daňové evidence. Naše profesionální služby pomáhají našim klientům efektivně snížit náklady a umožňují jim se soustředit na hlavní předmět podnikání. Našim cílem je vaše bezstarostnost a spokojenost. Chceme být pro vás přínosem. Dále se zabýváme personalistikou a řízením lidských zdrojů....

Tel:
 • Ing. Hurychová Ilona, jednatelka:
  +420 602 211 655
E-mail:
 • Ing. Hurychová Ilona, jednatelka:
  hurychova@mzdyprofesional.cz

  firemní:
  info@mzdyprofesional.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Město chce víc družstevních bytů. Mají zlevnit bydlení

Pražští radní plánují řešit krizi s bydlením podporou družstevní výstavby. Každý rok mají vzniknout dva tisíce takovýchto bytů. Město bude jedním z členů družstva.

KRÁTCE: Prašná brána bude uzavřena pro automobilovou dopravu

Radnice první městské části chce po letních prázdninách uzavřít průjezd Prašnou bránou do Hybernské ulice. Podle radního Prahy 1 pro dopravu Davida Skály je cílem opatření zabránit tomu, aby si řidiči jedoucí od Štefánikova mostu zkracovali skrz památku cestu přes centrum.

Začala sezona třešní. Kde si je v metropoli můžete natrhat zdarma?

/INFOGRAFIKA/ V ulicích Prahy i v městských sadech se červenají plody na tisícovkách třešní. Aby úroda nepřišla vniveč, magistrát umožňuje každému načesat si pro vlastní potřebu.

Žárlivost a pár facek. Domácí násilí se projevuje už i v soužití mladých

Praha patří mezi kraje s nejvyšším počtem odhalených případů domácího násilí. I když se v minulém roce za období prvních čtyř měsíců mohlo zdát, že se číslo daří pomalu snižovat (49 případů), letos se za stejné období vrátilo k předcházejícím létům na 66 vykázání.

Výročí posledního boje hrdinů. Našly se cesty, kudy chtěli uniknout gestapu

Pietní akt v Resslově ulici u pravoslavného chrámu sv. Cyrila a Metoděje dnes připomněl 77 let od hrdinné smrti sedmi československých výsadkářů. V kostele a jeho kryptě padli po několikahodinové bitvě s německou přesilou. Památku výsadkářů přišli před chrám uctít stovky lidí včetně politiků či válečných veteránů. "Je třeba si tyto hrdinské činy neustále připomínat," řekl novinářům ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Dnešní pietní akt podle něj připomněl největší odbojářský čin druhé světové války v Evropě, atentát na Reinharda Heydricha.

V roce 1942 pomohla parašutistům. Porodila ve vězení, pak ji Němci zabili

K pravoslavnému kostelu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici se 18. června 1942 sjížděla od čtvrté hodiny ranní vojenská a policejní auta. Zhruba 750 příslušníků Waffen SS a 40 příslušníků pražského gestapa se chystalo zaútočit na sedm parašutistů schovaných v kryptě. Na jejich stopu je přivedl jejich kolega Karel Čurda z výsadku Out Distance.

Praha chystá změny u Vltavské. Vznikne podjezd pod železniční tratí

Okolí stanice metra C Vltavská se v budoucnu promění. Pražští radní schválili na pondělním zasedání přípravu stavby s názvem „Podjezd Bubny“. Tramvaje by podle plánu neměly jezdit přímo po nábřeží, ale pod železniční tratí vedoucí k nové vlakové zastávce Praha-Bubny. Změny by se měly týkat rovněž vestibulu metra.

KRÁTCE: Policie obvinila politiky za prodej bytů pod cenou

Policie obvinila 30 lidí kvůli prodeji městských bytů v Praze 1. Ty byly podle policistů prodávány levněji než obvykle, vyčíslená škoda je ve výši zhruba 40 milionů korun. Transakce s byty v centru Prahy pocházejí z období 2010 až 2018. Podle zjištění serveru Seznam Zprávy se stíhání týká například tehdejšího starosty Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), jeho zástupce Daniela Hodka (ČSSD) a dalších radních Prahy 1. Lomecký ani Hodek podle svých slov o obvinění zatím nic nevědí.

Praha omezí emise z aut. A chce zdražit svoz netříděného odpadu o třetinu

Zavedení mýtného za vjezd do centra pro auta vypouštějící škodlivé emise či zvýšení poplatků za svoz netříděného odpadu o 30 procent. Tato opatření chce Praha zavést v rámci svého klimatického závazku, který v pondělí schválila rada města.

Kavárna Potmě byla letos v novém, interiér dodala IKEA

Už jen do čtvrtka bude před pražským obchodním centrem Palladium stát kavárna Potmě. Projekt nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška pro nevidomé vrcholí. Letos nabízí poprvé i venkovní terasu a bohatý doprovodný program. Letošní novinkou je rovněž modulární kavárnu z dílny KOMA MODULAR s interiérem od IKEA, která od příštího ročníku nahradí při vyjížďkách do regionů současný zatemnělý autobus.

Sport

Celosvětový exkluzivní skateboarding zaplní berounské náměstí

Beroun - Světová skateboardová špička se sjede do České republiky na nejlepší závod sezóny - Grand Prix Beroun 2019. Jeden z největších evropských závodů se uskuteční v sobotu 22. června v areálu skateparku v Berouně. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět nejlepší závodníky z celého světa.

Mládežnický turnaj za odměnu. Soccer Cup potěšil rekordní účastí i hvězdami

Ročník číslo 5, 72 týmů v šesti věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188 zápasů, přes 700 hráčů. Oblíbený a vyhledávaný ING Bohemia Soccer Cup mladých fotbalistů opět vyrostl do krásy.

Ohlédnutí za fotbalovou sezonou v Praze. Kdo byl nejlepší?

/INFOGRAFIKA/ Podívejte se, který fotbalový tým byl v metropoli nejúspěšnější. Kdo byl nejtrestanějším hráčem a kdo nejlepším střelcem? A kdo komu uštědřil nejvěští debal?

Obří posila pro Spartu! Do mateřského klubu se vrací Michal Řepík

Rok a půl strávil český reprezentant Michal Řepík mimo extraligové stadiony. Své štěstí zkoušel ve Slovanu Bratislava a Podolsku, ale jeho další kroky vedou do pražské Sparty. 

Bývalý sparťan Hovorka ve Slavii: Budu to mít těžší, ale chci naplnit očekávání

/ROZHOVOR/ Dojde-li k přestupu mezi pražskými „S“, pokaždé to vzbudí vlnu emocí. Že to ale může fungovat, dokázaly po sparťanské anabázi například současné opory Slavie Josef Hušbauer se Simonem Delim. „Fanoušci je postupem času přijali. Věřím, že půjdu stejnou cestou,“ říká pětadvacetiletý obránce David Hovorka, který do Edenu sice přestoupil z Jablonce, ale je ze sparťanské mládežnické líhně a na Letnou se po letech strávených na hostování vrátil i do A týmu.

Fotbalová Slavia se Spartou vyloupily Jablonec. A jdou do přípravy

/INFOGRAFIKA/ S velikým očekáváním vstoupili do letní přípravy fotbalisté pražských „S“. Oba kluby přivítaly několik nových posil, na Letné se krátce po skončení minulé sezony hlásil i nový kouč Václav Jílek. A právě otázky, zda se podaří Slavii zopakovat loňskou skvělou sezonu a jestli se jí Sparta dokáže vyrovnat, jsou těmi, které fanoušci probírají nejvíc.

Konec velkolepé série. Lions poprvé padli

Osm zápasů Paddock ligy trvala neporazitelnost Prague Lions. Až v devátém kole nejvyšší soutěže amerického fotbalu na ně vyzrály Pardubice Stallions. Na východě Čech se zrodilo překvapivé vítězství domácích 56:52.

Návrat do sestavy? Sparta dá v přípravě šanci Ben Chaimovi, Kayovi i Mandjeckovi

S fotbalisty Sparty zahájili přípravu i záložník Tal Ben Chaim a stoper Semih Kaya. Oba hráči, kteří patří mezi symboly neúspěšného působení italského trenéra Andrey Stramaccioniho, dostanou od nového kouče Václava Jílka šanci vybojovat si místo v týmu.

Souček podepsal se Slavií novou smlouvu. Mistr hlásí i první posily

Nejlepší hráč uplynulé sezony první ligy Tomáš Souček podepsal s fotbalovou Slavií Praha novou pětiletou smlouvu a v Edenu by měl na podzim zůstat. Klub navýšil výstupní klauzuli v kontraktu se čtyřiadvacetiletým defenzivním záložníkem na 15 milionů eur (přes 383 milionů korun). Obhájce mistrovského titulu zároveň oznámil první posily, kterými jsou Tomáš Holeš a David Hovorka.

Svátek fotbalových agentů z celé Evropy. A tleskali Slavii

Jedenáctý ročník fotbalového turnaje šestnáctiletých hráčů All Stars Cup je již minulostí. Týmy se rozjely nejen po celé České republice, ale z Prahy se vydaly zpět do všech koutů světa. Pohár pro vítěze však zůstal doma, potřetí v historii jej vyhráli mladíci Slavie.

Krimi

Nákupní centrum obsadili teroristé. V Praze proběhlo obrovské cvičení

/FOTOGALERIE/ V noci na úterý proběhlo na pražském Andělu největší taktické cvičení všech složek integrovaného záchranného systému. Pořádalo jej pořádalo Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy. Tématem byl „teroristický útok v obchodním centru“. 

Na koupališti Lhotka došlo k tragédii. Utonul zde starší muž

/VIDEO/ Úterní odpoledne poznamenala na pražském biotopovém koupališti na Lhotce nešťastná událost. Devětasedmdesátiletý senior si šel zaplavat a už se nevynořil. Jeho těli našli až přivolaní potápěči pražských hasičů.

V Sokolovské ulici se srazila tramvaj s autem. Tři lidé byli zraněni

/FOTOGALERIE/ V Sokolovské ulici v Praze se v pondělí odpoledne srazila tramvaj s autem, záchranáři odvezli do nemocnice tři zraněné. Jednoho z auta vyprostili hasiči. Tramvaje byly odkloněny.

V noci nastane teroristický útok v obchodním centru. Policie má cvičení

Pokud se budete pohybovat kolem půlnoci někde u Anděla na pražském Smíchově, neděste se. Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy chystá z pondělí na úterý dosud největší taktické cvičení, jehož tématem je „teroristický útok v obchodním centru“.

Vůz i s řidičem skončil po nehodě v nádrži. Vyprostit ho musel jeřáb

/FOTOGALERIE/ U kruhového objezdu mezi Průhonicemi a čestlickým akvaparkem došlo v pátek před polednem k dopravní nehodě, která zaměstnala hasiče, policisty i záchranáře. Osobní auto tu skončilo mimo komunikaci a sjelo do nádrže mezi ulicemi K Dálnici a Obchodní.

Sledovala svou oběť, pak jí ukradla kabelku. Zlodějku i svědkyni hledá policie

/VIDEO/ O tom, že na své věci je třeba dávat pozor a mít je neustále pod dohledem, se ve středu 5. června přesvědčila zákaznice jednoho z obchodů nákupního centra na Černém Mostě v Praze 9.

Dcera Zdeňka Milera nesmí dál vydávat knihu Krtek na návštěvě

Nejvyšší soud odmítl dovolání výtvarnice Kateřiny Milerové, které obecné soudy zakázaly dále vydávat její knihu Krtek na návštěvě. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Milerová se dovoláním domáhala zrušení rozhodnutí pražského vrchního soudu z loňského září, podle kterého není platná licenční smlouva uzavřená mezi výtvarnicí a jejím otcem, autorem kresleného Krtečka Zdeňkem Milerem.

Nehoda kamoinu v tunelu zablokovala Pražský okruh. Potíže dělalo i počasí

Komořanský tunel, který je součástí dálničního okruhu metropole s označením D0, byl ve směru na Plzeň na dvě hodiny uzavřen. V tubusu totiž havaroval nákladní automobil, který sice zůstal na kolech, ale zlomil se v kloubu. Hasiče zaměstnali v Praze také bouřky.

Celníci zabavili tři tuny chemikálií. Byly by z nich drogy za dvě miliardy

Další úspěšný zásah si na své konto mohou připsat celníci z pražské Ruzyně. Koncem minulého týdne bylo pravomocně ukončeno správní řízení se společností dovozce, jehož součástí bylo i zabavení tří tun chemických látek. Z nich by se dalo vyrobit 1800 kilogramů amfetaminů v hodnotě zhruba 2 miliardy korun.

Pád ženy do kolejiště zastavil metro na části linky C. Mohlo jít o sebevraždu

Sedm minut před 11 hodinou dopoledne došlo ve stanici Budějovická k pádu člověka pod vlak metra. Nehoda obousměrně zastavila provoz mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov na lince C. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. V 11.53 byl provoz obnoven.

Ekonomika

Vedete si skvěle! Agentura ocenila ekonomiku Letiště Václava Havla

Renomovaná agentura Moody´s Investors Service udělila Letišti Praha opět nejlepší dosažitelný rating v České republice, A1 s pozitivním výhledem. Jedná se o potvrzení loňského ratingu uděleného společnosti Český Aeroholding, jejíž je Letiště Praha nástupnickou organizací. 

Nový tendr. Dopravní podnik koupí dvacítku nových autobusů na letištní linku 119

/INFOGRAFIKA/ Pražský dopravce chystá tendr na nákup dvaceti nových velkokapacitních autobusů pro autobusovou linku 119 mezi Nádražím Veleslavín a Letištěm Václava Havla. Chce přitom oslovit i mimoevropské výrobce.

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Příjemné překvapení pro cestující. V Praze poprvé přistál Airbus A350

/VIDEO/ Cestování se Smartwings letos připomíná kvůli uzemnění Boeingů 737 MAX 8 spíše loterii, kdy cestující do poslední chvíle neví, jak starým letadlem vlastně nakonec poletí. Jako náhradní stroje létají často i přes dvacet let staré boeingy či airbusy. 

Nevíte, co s penězi? Koupit si můžete i železniční depo nebo bývalé nádraží

/FOTOGALERIE/ Na realitních serverech se dá najít ledasco: byty, domy, garáže, sklepy, chaty… Ale železniční depo nebo budovu bývalého nádraží byste tam hledali těžko. To ale neznamená, že se neprodávají i takové nemovitosti - jen se po nich musíte podívat jinde. Přesněji: na „realitní“ web Českých drah.

Projekt Churchill proměnil drážní areál v náměstí s obchodní pasáží

Léta zanedbané okolí pražského hlavního nádraží se mění v moderní kancelářský areál s možnostmi nákupu i relaxace pro cestující i návštěvníky metropole.

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

Praha řeší sdílené koloběžky, někde se vypnou. Firma ohlídá parkování

Sdílené elektrokoloběžky od americké firmy Lime, které v ulicích Prahy vyvolávají už skoro rok kontroverze, dostanou od magistrátu nová pravidla. Vedení metropole chce vyřešit velmi časté parkování strojů a zamezit jejich vjezdu do některých pěších zón v historickém centru hlavního města. Společnost navíc sama posiluje technický tým, který by měl s dodržováním těchto pravidel pomoci.

Do ulic Prahy vtrhla růžová elektromobilita. Rekola startují s elektrokoly

/FOTOGALERIE/ Po zelených elektrických koloběžkách Lime a žlutých elektrokolech Freebike vstoupil do ulic metropole další významný hráč. Není jím nikdo jiný než společnost Rekola Bikesharing, která v Praze již šest let nabízí k půjčení svá typická růžová kola, koloběžky a skateboardy. Vývoj elektroRekol trval rok a finančně ho podpořila energetická skupina innogy.

„Skleněné peklo“ na Vinohradech mění majitele. Cena přesáhla miliardu

/FOTOGALERIE/ Stavba na pražských Vinohradech s názvem Crystal budila vášně vlastně ještě před samotnou realizací. Když administrativní budova na počátku roku 2015 naproti Olšanským hřbitovům vyrostla do výšky a stala se jednou z dominant tamní oblasti, pořád ji mnozí odborníci na architekturu ani veřejnosti neoznačovali příliš lichotivě. Nyní Crystal od holdingu CFH koupila Českomoravská Nemovitostní. Hodnota transakce přesahuje miliardu korun.