Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

České Budějovice

České Budějovice jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše. Historické centrum města bylo vyhlášeno roku 1980 městskou památkovou rezervací.

Počet obyvatel: 93.000
Rozloha: 55,56 km²
Oficiální web města: www.c-budejovice.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Pizzerie Servis a Penzion U Sv. Kateřiny – ubytování, restaurace Týn nad Vltavou

Nabízíme: ubytování ve 3 pokojích vlastní sociální zařízení TV WiFi plná penze pizzerie rozvoz jídla po městě zdarma

Tel:
 • 606 518 815 - pan Hering
  723 982 450
E-mail:
 • zhering@centrum.cz

BEZPEČNOSTNÍ SLUŽBA ISS CB s.r.o. – ochrana majetku, recepční služby, pořadatelské služby České Budějovice

BEZPEČNOSTNÍ SLUŽBA ISS CB s.r.o. je členem Asociace soukromých bezpečnostních služeb České republiky.  Naše služby: specializovaná ochrana života a zdraví osob ochrana majetku přeprava cenných zásilek ověřování solventnosti obchodních subjektů práce s rizikovými pohledávkami ostraha stavebních strojů, objektů, dvorů, skladů, staveb, i dalších prostor organizací, podniků a rodinných domů recepční služby pořadatelská činnost Jsme...

Tel:
 • 734 461 443 - pan Vlček
E-mail:
 • isscb@seznam.cz

Petřík Brokers, a.s. – komplexní služby pojistné ochrany, flexibilní zprostředkování likvidace škod České Budějovice

Naše služby: pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla (povinné ručení) havarijní pojištění úrazové pojištění asistenční služby právní ochrana pojištění letadel a lodí pojištění života a zdraví úrazové pojištění cestovní pojištění pojištění odpovědnosti pojištění právní ochrany pojištění života a zdraví úrazové pojištění cestovní pojištění pojištění odpovědnosti pojištění právní ochrany pojištění...

Tel:
 • 387 983 652
  608 976 800 - pan Petřík
E-mail:
 • petrik@petrikbrokers.cz

Miroslav Kratochvíl – Vše k bazénu – zastřešení bazénů, bazénová chemie, vířivky Tábor

Nabízíme: sauny bazény příslušenství zastřešení bazénů vířivé vany vířivky prodej a montáž plastové a fóliové bazény technologie k bazénům septiky jímky čistírny odpadních vod nádrže, šachty výroba a montáž vodoměrné šachty bazénová chemie tepelná čerpadla zahradní nábytek solární sprchy infrasauny  

Tel:
 • 381 277 273
  606 852 139 - pan Kratochvíl
E-mail:
 • bazeny.kratochvil@seznam.cz

DIANA – myslivost, outdoor, zbraně, plynovky, střelivo, detektory kovů, termokamery, airsoft České Budějovice

Naše společnost vznikla v roce 2006. Zabýváme se prodejem kvalitního zboží (od tuzemských i zahraničních výrobců) nejen pro myslivost, pobyt v přírodě, outdoor, ale také různých dekoračních a dárkových předmětů. Nabízíme: Outdoorová obuv Dlouhé zbraně Krátké zbraně Komisní zbraně Plynovky Airsoft Vzduchovky Střelivo Optika Myslivost Outdoor Svítilny Nože Taktické doplňky...

Tel:
 • 387 312 015
  724 167 992
E-mail:
 • dianacb@email.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Na jihu Čech přibylo pět nových případů, tři na Budějovicku a dva na Prachaticku

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici v Jihočeském kraji pět nových verifikovaných případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak ke čtvrteční 18. hodině v regionu zvýšil na 136. Tři nové případy byly zachyceny na Českobudějovicku a dva na Prachaticku.

Počasí láká o Velikonocích rodiny do přírody, roušky a rozestupy jsou nutné

Ideální jarní počasí v těchto dnech přitahuje řadu sportovců i rodin k pohybu venku a dá se očekávat, že i o velikonočních svátcích budou parky, sportoviště i cyklostezky plné lidí. Otevírají se menší venkovní stánky se zmrzlinou a občerstvením, u kterých se mohou tvořit větší skupiny osob.

V Českých Budějovicích otevřou další sběrné dvory

Po Velikonocích bude obnoven provoz v dalších českobudějovických sběrných dvorech. Magistrát města se na tom dohodl podle náměstka primátora Iva Moravce s firmou FCC České Budějovice.

Sešel se krizový štáb. Letní kino Háječek vyčlenil pro lidi bez domova

Na zasedání krizového štábu a bezpečnostní rady města ve čtvrtek 9. dubna nařídil primátor Jiří Svoboda v návaznosti na krizová opatření vlády prodloužit dobu, po kterou jsou zrušeny úřední hodiny na všech odborech magistrátu a městské policie, a to do termínu vyhlášeným vládou.

Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity má nového děkana

Někdejší děkan Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc, dr. h. c., který fakultu vedl dvanáct let, k poslednímu březnu letošního roku ukončil své působení ve funkci.

Sokolí pár už na teplárenském komíně zdomácněl. Vyvede opět mladé?

Na vráteckém komíně českobudějovické teplárny hnízdí pár kriticky ohroženého sokola stěhovavého, samice sedí na vejcích a po roce opět vyvede mláďata. Hnízdo lze sledovat prostřednictvím webové kamery.

Pro kapry tentokrát s rouškou a bez kádí

Velikonoce letos nabídly prodej postního pokrmu v neobvyklých kulisách.

Pohledem z jihočeských vyhlídek se můžete pokochat i z domova

Živým přenosem z vyhlídky na Vltavu Baba nad Purkarcem začala série živých přenosů z oblíbených jihočeských vyhlídek po internetu.

Hejtmanka vyhlásila období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

Hejtmanka Jihočeského kraje vydala ve čtvrtek 9. dubna rozhodnutí o vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Reaguje rychleji než sprinterská esa

Jedno z důležitých zařízení vyměnili technici během plánované odstávky prvního bloku Jaderné elektrárně Temelín. Generátorový vypínač totiž odděluje elektrárnu od okolní přenosové soustavy. Také na jeho stavu tak závisí dodávky elektřiny do přenosové soustavy.

Sport

Virus nám sebral fotbalové jaro. Ach jo

Už je to tak. Všichni jsme to tušili, ale nyní je vše potvrzeno a zpečetěno. Fanoušci a hráči amatérských klubů od Fortuna ČFL níže se už v jarní části sezony při mistrovských kláních nepotkají. Škoda, všichni přijdou o tu nejkrásnější část fotbalové sezony.

Trenérem hokejistů prvoligové Slavie Praha byl jmenován Jihočech Martin Štrba

Jihočech Martin Štrba se stal novým trenérem hokejové Slavie Praha. Jeho asistentem bude Jiří Doležal. Dosavadnímu trenérovi Miloši Říhovi mladšímu skončila smlouva a klub ji neprodloužil.

Ředitel FC MAS Táborsko Josef Holub se vyjádřil k případné možnosti post

Ukončení letošního ročníku amatérských fotbalových soutěží se úzce dotýká také týmu FC MAS Táborsko. Přestože byly postupy a sestupy mezi jednotlivými nižšími soutěže zapovězeny, lídr České fotbalové ligy může napjatě čekat, zda mu případné dohrání druhé nejvyšší soutěže zajistí cestu vzhůru.

Prachatický triatlon se opět může přesunout na září

Soutěžní sezona jihočeských triatlonistů tradičně startuje květnovými závody v Prachaticích. Stejně jako ostatní sportovce, i triatlonisty v současné době brzdí problém s koronavirem.

Táborští gólmani přijali výzvy Frodla, Patery či Pavláta. Osloví je hvězda NHL?

Současná tíživá situace spojená s pandemií koronaviru drží sportovce v ústraní jejich standardního režimu. S pozoruhodným zpestřením přípravy svých oveček přišel v minulých dnech trenér táborských hokejových brankářů Adam Petřík. Jeho počin nese souhrnný název Výzva od… a spojuje na dálku mladé strážce kohoutího brankoviště se známými gólmany.

Fortuna ČFL ani další amatérské soutěže se nedohrají

Po týdnech čekání přišel nejpravděpodobnější scénář. Výkonný výbor FAČR schválil na zasedání 7. dubna ukončení všech amatérských fotbalových soutěží, tedy od třetí nejvyšší soutěže níž.

Okolo jižních Čech? Letos cyklisté nepojedou

Atraktivní etapový závod v silniční cyklistice Okolo jižních Čech se v letošním roce neuskuteční. A konat se nebude ani RBB Tour.

Jaromír Pokorný hraje volejbal třicet let. Jezdí na jachtě, lyžuje

Hraje volejbal, lyžuje, jezdí na jachtě. Srdcem je "Lokoťák". Jaromír Pokorný se pohybuje po volejbalovém kurtu víc než třicet let. Jeho bratr Michal oslavi padesáté narozeniny. "To je ještě mladík," usmívá se starší z jihočeské sportovní dvojice.

Národní finále v minibasketbalu se nehraje

Na začátek května do Strakonic plánované Národní finále minibasketbalu kategorie U12 se neuskuteční.

Šachklub Tábor nelení. V rámci tréninků na dálku bojují jeho členové o ceny

Současná opatření v boji s koronavirem prozatím uvrhla organizovaný sport v nečinnost. Hráči a hráčky Šachklubu Tábor mají ovšem o svou průpravu postaráno.

Krimi

U Mláky na Třeboňsku po střetu s dvěma auty zemřel cyklista

Ve čtvrtek večer okolo tři čtvrtě na sedm se stala u Mláky na hlavním tahu z Jindřichova Hradce na Třeboň tragická dopravní nehoda.

VIDEO: Třináct cisteren vyslali hasiči k požáru lesa u Brandlína

K požáru lesního porostu mezi obcemi Myslkovice a Brandlím na Táborsku byl povolán i policejní vrtulník. Les po půl čtvrté odpoledne stále hořel.

Při tragické nehodě u Penny marketu vyhasl lidský život

Tragická nehoda se stala ve středu po 13. hodině v Jindřichově Hradci na hlavním tahu na České Budějovice na křižovatce pod Penny.

Zloděj si ze sklepních kojí odnesl jízdní kola

Všimli jste si pohybu neznámé osoby s odcizenými koly v Skuherské ulici v Českých Budějovicích? "Ozvěte se policii," vyzývá policejní mluvčí Milan Bajcura.

VIDEO: Seat "honil" policejní vozidlo se zapnutými majáky

Řidič seatu na Českobudějovicku "pronásledoval" policejní vozidlo jedoucí se zapnutými "majáky" a předjížděl uhýbající auta.

Další řidiči "zapomněli" na maximální povolenou rychlost

Nešvarem řidičů se v posledních dnech podle mluvčí jihočeské police Lenky Krausové stává rychlá jízda.

Hned tři řidiči se v pátek na "devadesátce" proháněli zhruba stopadesátkou

V pátek řešili jihočeští dopravní policisté hned tři řidiče, kteří se zřejmě rozhodli pořádně "protáhnout" svá vozidla na našich silnicích.

Vloupali se do zaparkovaného auta, dvojice skončila ve vazbě

Dvojice (muž 33 let a žena 43 let) má pravděpodobně na svědomí vloupání do zaparkovaného osobního vozidla na okraji krajského města z poloviny minulého týdne.

Chladnička změnila majitele, policisté to šetří jako zpronevěru

Zapůjčení bílé elektroniky si po svém pravděpodobně vyložila 51letá žena z Českobudějovicka.

Je jaro, přibývá výjezdů hasičů k pálení trávy

Hasiče na Českobudějovicku zaměstnaly hlavně technické zásahy. Přibývá ale také výjezdů k pálení trávy, u Hluboké nad Vltavou hořelo i na kousku lesa.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.

Deník radí živnostníkům: kdo a jak bude moci žádat o 25 tisíc?

Příspěvek 25 tisíc korun jako pomoc pro OSVČ zasažené koronakrizí se v původní verzi kvůli složitým podmínkám ocitl pod velkou palbou kritiky. Ministerstvo financí ho tedy upravilo. Jsou nové podmínky férovější? A co tedy musí živnostníci splnit?

Kadeřnice mohou v době koronaviru stříhat u klientů. Ale bojí se

Maséři, pedikéři, kosmetičky a nebo třeba kadeřnice. Tento typ profesí sice nyní nesmí svoji činnost dělat v oficiálních provozovnách, ale služby přímo u klienta doma zakázány nejsou. V reálu se to ale neděje. Lidé se bojí.