Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.06. 2019 a svátek má Leoš

České Budějovice

České Budějovice jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše. Historické centrum města bylo vyhlášeno roku 1980 městskou památkovou rezervací.

Počet obyvatel: 93.000
Rozloha: 55,56 km²
Oficiální web města: www.c-budejovice.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Petr Dražan – Aikido – výuka sebeobrany Borovany

Nabízíme: výuka sebeobrany technikou Aikido

Tel:
 • 734 852 590 - pan Dražan
E-mail:
 • aikido.borovany@seznam.cz

OK Signistav s.r.o. – stavební činnost, inženýrské stavby, asfaltérské práce, zemní práce České Budějovice

Naše firma založena v roce 1996 se specializuje na veškerou stavební činnost v rámci dopravního stavitelství, dodávky technologií, vybavovacích a zařizovacích předmětů souvisejících s výstavbou dopravních a inženýrských staveb. Realizujeme stavby na území jihočeského kraje, především však v okolí krajského města – Českých Budějovic.  Nabízené služby: Asfaltérské práce Dlaždičské práce...

Tel:
 • 602 403 385
  387 330 060
E-mail:
 • info@oksignistav.cz

Michal Hrnčiarik – Pohřební služba – kremace, pohřby do země, parte, smuteční věnce Týn nad Vltavou

Nabízíme: zajištění kompletních smutečních obřadů pohřební služby hřbitovní služby kremace pohřby do země přeprava zesnulých po ČR smuteční květiny a věnce parte

Tel:
 • 385 724 220
  602 192 852 - pan Hrnčiarik
E-mail:
 • m.hrnciarik@seznam.cz

KLEMPÍŘSTVÍ HRUBÝ – střechy, hydroizolace, plechové krytiny, tesařství České Budějovice

Klempířství HRUBÝ je rodinná firma založená v roce 1991 Václavem Hrubým. Působící v oboru již cca 20 let před tím. V současnosti působící ve složení otec a syn, oba vyučeni v oboru. Naše firma poskytuje veškeré služby v oboru odvodnění střech resp. nabízíme okapové systémy z mnoha materiálů v několika velikostech. Nabízíme: veškerou...

Tel:
 • 603 288 181 - Martin Hrubý, ml.
E-mail:
 • klempirstvihruby@seznam.cz
  info@cbstrechy.cz

Strojní omítky DUDA – zateplování budov, fasády, nátěry, renovace, štukování stěn České Budějovice

Naše stavební firma se specializuje převážně na strojní omítky, na zateplování a fasády budov. Na trhu působíme již od roku 2002. Nabízené činnosti: nátěry fasád zednické práce strojní omítky stropní podhledy izolace a zateplení plochých střech renovace panelových domů opravy teras a balkonů strojní omítky a strojní omítání sádrové omítky...

Tel:
 • 603 146 825
E-mail:
 • karlos.duda@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Terminál vyjde na 30 milionů

Veselí nad Lužnicí - Už je rozhodnuto, ve výběrovém řízení na zhotovitele přestupního terminálu vyhrála firma Strabag. Předpokládá se, že začne stavět v červenci, město navýšilo rozpočet na 30 milionů.

Indiáni – když historie ožívá

České Budějovice - Ve čtvrtek 20.6. od 16 h můžete v kavárně Deníku na hřišti Bosonoha potkat indiány.

Pošlete nám letní selfie a vyhrajte

Jižní Čechy - Jak trávíte léto? Podělte se s Deníkem! Pošlete nám své selfie z prázdnin.

Zlé sestry rošťačily a káply si do noty

Jižní Čechy – Na natáčení nové pohádky Zdeňka Trošky Zakleté pírko se herečky Šárka Vaculíková a Lucie Polišenská setkaly poprvé. „A sedly jsme si do kapsy,“ směje se Lucie Polišenská.

Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu

České Budějovice - Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu.    

Zeměráj je světově uznávaným archeologickým muzeem v přírodě

Kovářov – Zážitkový park Zeměráj u Kovářova se stal členem EXARC – prestižní světové asociace archeologických muzeí v přírodě.

Sto tisíc květů zemské výstavy

Aigen–Schlägl - Zasadili 120 000 květin. Příprava sedmé Zemské zahradní výstavy trvala dva roky. Kolem kláštera Schlägel v Horním Rakousku vyrostl Eden, který teď navštěvují milovníci zahrad z Rakouska, Německa i z České republiky.

Letňák zdržela cena. Za atmosférou přijdete později

České Budějovice – Letní kino Háječek začne promítat až od 7. července, tedy později než loni.

Zamrazené buňky krájí pod mikroskopem na plátky

České Budějovice - Mladí vědci z celé Evropy se učí ovládat elektronové mikroskopy na Biologickém centru v Českých Budějovicích.  

Rozvody v jižních Čechách převažují nad sňatky

Jižní Čechy – O více než sto případů překonal v jižních Čechách počet rozvodů množství uzavřených manželství. Dle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) uzavřelo sňatek v prvním čtvrtletí na 231 párů, rozvodem naopak skončilo 344 svazků.

Sport

Sivok opět v Dynamu, návrat ale jistý ještě není

České Budějovice – Jak Deník jižní Čechy již informoval, zpátky do Dynama míří bývalý dlouholetý český reprezentant Tomáš Sivok, jenž přestoupil do Č. Budějovic ještě jako žák z Kamenice nad Lipou a v dresu Dynama si odbyl i debut v I. lize.

Memoriál Jaroslava Rožbouda a Jitky Valentové se hrál v areálu Lokomotivy

České Budějovice - V Českých Budějovicích na kurtech TJ Lokomotiva U Malého jezu se konal tradiční volejbalový turnaj. Hrál se jako memoriál Jaroslava Rožbouda (muži) a Jitky Valentové (ženy).

Fotbalové přípravky bojovaly o krásný pohár

České Budějovice - Dvoudenní turnaj fotbalových přípravek připravili pořadatelé ve Stráži nad Nežárkou.

Účastníci Běhu Českou Kanadou pomohli malé Nicolce

České Budějovice - Atletický oddíl Tělovýchovné jednoty Nová Bystřice uspořádal Běh Českou Kanadou.

Rád bych v Dynamu zůstal, říká Tomáš Froněk

České Budějovice – Gól sice nedal, ale u několika branek v úvodním přípravném duelu prvoligového Dynama s divizním Berounem (7:0) asistoval.

Dámy z Rudolfova cvičí hlavně pro radost

Rudolfov – Cvičení pro radost z pohybu, to je motto, kterým se řídí bezva dámská parta z Rudolfova. „V současné době je nás dvaatřicet aktivně cvičících,“ napočítala Monika Beníčková z T.J. Sokol Rudolfov. „Aktivní pohyb podporuje také starostka Jindřiška Chrtovou.“

Soutěžte s Deníkem o knihu 100 let jihočeského fotbalu

České Budějovice - Odpovězte správně na všechny tři otázky, odpovědi pošlete emailem na kamil.jasa@denik.cz a budete-li šťastným výhercem, získáte unikátní publikaci 100 let jihočeského fotbalu (1919 – 2019).

Nicolas Penner letěl s Nedvědem, trénuje i s Ronaldem

České Budějovice - Už tuto středu 19. června tento šikula oslaví osmnáctiny. Žádný velký večírek však neplánuje. Ale nedivte se. Nicolas Penner je velkým fotbalovým talentem, dost možná budoucím členem reprezentace.

Bude sedmička pro ligového nováčka šťastná?

České Budějovice – Fotbalisté Dynama po svém postupu do I. ligy v prvním přípravném utkání diviznímu Berounu nastříleli v pohodě sedm gólů.

SK Čéčovka, oddíl z Českých Budějovic, vyhrál první kolo krajského př

České Budějovice - Atleti SK Čéčova České Budějovice pod trenérským vedením Pavla Váni na KPJ ml. žactva ve Veselí nad Lužnicí vybojovali dvě medaile.

Krimi

V kamionu uhořel řidič

Libějovice /VIDEO/- Na silnice I/20 u Libějovic hořel kamion. Na místě tragické nehody zasahovali profesionální hasiči, kterým už se podařilo auto uhasit.

Zloděj si o víkendu máknul

České Budějovice - Víkend nebyl příznivý pro jednu společnost v Pekárenské ulici. Do jejího areálu vnikl neznámý zloděj, který ji připravil o několik desítek plechů a betonových obrubníků.

Můžete pomoci s několika nehodami

České Budějovice - Několik výtečníků nezajímalo, že svou nešikovností způsobili újmu.

Traktor vjel na koleje přímo před mezinárodní vlak

Kaplice - Nádraží - Traktor se sekačkou vjel v pondělí po poledni na železniční přejezd právě ve chvíli, kdy místem projížděl vlak se sto třiceti cestujícími.

Nenechte si to pro sebe

České Budějovice - Zlatohnědá čivava byla přejeta v krajském městě v pondělí 3. června okolo 12.25 na Lidické ulici u domu č. 206, restaurace U Města Krumlova.

Opuštěného mobilu se někdo ujal

České Budějovice - Ve čtvrtek mezi 11 a 11.40 h nechal na lavičce vlakového nádraží muž svůj černý mobilní telefon značky Apple iPhone 8. Bylo to na nástupišti č. 1 na první lavici u schodů, které vedou z hlavní haly. A někdo ho sebral. Nepozorný majitel přišel ztrátou o téměř 19 000 korun.

V Třeboni v centru města uvízl kamion v Hradecké bráně

Třeboň - Kvůli kamionu, který zůstal zaklíněný v Hradecké bráně, byla doprava v centru Třeboně několik hodin odkláněná.

Kradli kola a dojeli

České Budějovice - Bicykly z kolostavů, z chodeb domů a koláren kradli nejméně od září loňského roku do letošního března dva muži ve věku 26 a 27 let.

Buch, buch a zmizeli

České Budějovice - Policisté žádají o pomoc při hledání řidičů, kteří nejsou schopni nést zodpovědnost za způsobenou škodu a ujedou od nehody.

Hledají svědky úterní smrtelné nehody

Jihočeský kraj - S prosbou o pomoc se na veřejnost obrací strakoničtí kriminalisté. Hledají svědky úterní dopravní nehody, ke které došlo kolem 16.33 hodin na silnici I/20 v km 185,800 v katastru obce Újezd nedaleko Vodňan.

Ekonomika

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.  

Meruňky podraží až na 50 korun za kilo. I kvůli chybějícím lidem na sklizeň

Po citelném zvýšení cen zeleniny musí zákazníci letos počítat i se zdražením ovoce. Podle zjištění Deníku to naznačují pěstitelé na jihu Moravy. Navíc v těch sadech, kde se i přes sérii jarních mrazíků podařilo zachránit úrodu meruněk, může nastat problém s nedostatkem pracovních sil na sklizeň.

Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory

Do peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.

Kyslíkové koncentrátory pomohou odejít klidně

Domácí hospic Athelas nakoupí přístroje, které umožní klientům lépe dýchat a bude jim je zdarma půjčovat domů. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Postižené děti si vyrazí prohlédnout Londýn

Jižní Čechy - Centrum Arpida vezme žáky s tělesným a kombinovaným postižením na jazykově - poznávací pobyt do Anglie. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Poslední osobní Tatra byla Beta. V Příboře pak mohly vznikat třeba obří Audi

Pár kilometrů od hlavního závodu Tatry v Kopřinici se v Příboře po celá desetiletí vyráběly osmiválcové limuzíny 603 a 613. Tato éra skončila před 20 lety.

Do obchodů míří rané brambory. Ceny půjdou dolů, věří zemědělci

Cena brambor kvůli loňské neúrodě způsobené suchem začala v obchodech v minulých dnech atakovat hranici 30 korun za kilogram. Loňská úroda byla o 15 až 20 procent nižší než obvykle. Letos však pěstitelé čekají trochu lepší úrodu než loni. Zatím zaznamenali lepší klimatické i půdní podmínky. 

Hlavní je cena. Popularita polských trhů neklesá, mezi zákazníky převažují Češi

/SROVNÁNÍ CEN/ Ovoce, zelenina, květiny. To je zboží, které nyní nejvíce letí na tržišti v polském Zabelkówě. Ať už sem přijedete kdykoli, stalo se nepsaným pravidlem, že mezi zákazníky převažují Češi. A přesvědčila se o tom také redakce Deníku, která se do Zabelkówa vypravila v úterý.