Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.08. 2019 a svátek má Luděk

Český Krumlov

Český Krumlov je město v Jihočeském kraji, 22 km jihozápadně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Středověké centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Počet obyvatel: 13.000
Rozloha: 22,16 km²
Oficiální web města: www.ckrumlov.info


Z katalogu firem doporučujeme

Jiří Popluhár – topenářské práce, vodoinstalatérské práce Český Krumlov

Nabízíme: topenářské práce od návrhů po realizaci topení realizaci vodoinstalatérských prací vystrojování vrtů Klademe důraz na používání nejnovějších i léty prověřených technologií. Podporujeme projekt Zelená úsporám.

Tel:
 • 776 000 056 - pan Popluhár
E-mail:
 • popluharinstal@seznam.cz

DERADEZ s.r.o. – deratizace, dezinsekce, dezinfekce, deratizační nástrahy Český Krumlov

Naše služby: Deratizace: určení stupně zamoření zvolení deratizačních návnad položení nástrah kontrola požeru likvidace starých nástrah vystavení protokolu o provedení prací   Dezinsekce: pokládání lepových pastí k určení stupně zamoření monitoring dřevokazných hub, plísní a hmyzu postřiky ULV aplikace plynování pokládání požeravých nástrah   Dezinfekce: postřiky zdí konzervace omítek likvidace...

Tel:
 • 776 705 509 - Martin Kučera
E-mail:
 • kucera.deradez@tiscali.cz

Ubytování v rodinném domě – ubytování v soukromí Hluboká nad Vltavou

Nabízíme: ubytování v apartmánu o velikosti 1+1 ubytování ve 3 lůžkovém pokoji vlastní sociální zařízení WiFi parkoviště

Tel:
 • 387 965 153 - Ing. Bezděková
E-mail:
 • bezdekova.jitka@seznam.cz

JIŘÍ STEINBAUER – pult centralizované ochrany, zabezpečovací systémy, kamerové systémy Kaplice

Naše služby: elektronické zabezpečovací systémy kamerové dohledové systémy CCTV městské kamerové a dohlížecí systémy elektronická kniha jízd -  GPS elektronické identifikační systémy fotovoltaické systémy - elektronická ochrana servis a revize strážní služba LED reflektory LED trubice

Tel:
 • 736 480 131 - Jiří Steinbauer
  737 544 239 - technická podpora
E-mail:
 • info@jse.cz

TOPO CONZULT s.r.o. – zpracování dokumentace BOZP, znalecké posudky PO, školení v oblasti PO Český Krumlov

Nabízíme: zpracování dokumentace BOZP a PO školení zaměstnanců a odbornou přípravu na úseku BOZP a PO návrh a montáž fotoluminiscenčního značení únikových cest získání oprávnění k řízení motorových manipulačních vozíků odbornou přípravu pro získání osvědčení odborné způsobilosti v PO účinné prostředky pro první pomoc při termických i chemických popáleninách(poleptání) zpracování...

Tel:
 • 603 527 781 - Ing. Svoboda
E-mail:
 • topo@volny.cz
  nemec.bozp@topoconzult.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pro cyklostezku podél Vltavy chtějí žádat ministerskou podporu

Jižní Čechy – O podporu ministerstva dopravy by se mohly ucházet nové cyklostezky na trase z Týna nad Vltavou do Nové Pece.

Nad Krumlovskem budou zase dunět vojenská letadla

Českokrumlovsko - Od čtvrtka 29. srpna až do 20. září se na území Česka koná mezinárodní vojenské cvičení AMPLE STRIKE 2019.

Mezinárodní konferenci biologů doprovodí vtipy Jaroslava Kerlese

České Budějovice - V neděli 25. srpna 2019 odstartuje v Českých Budějovicích největší tuzemská konference biologů experimentujících s rostlinami.

Velešínská ZUŠka přesídlila do lepšího

Velešín - Od září si dvě stě dvacet žáků ZUŠ Velešín bude libovat v nově zrekonstruovaných prostorách bývalé spořitelny v centru města.

Zlatý paralympionik Arnošt Petráček se vrátil na Lipno

Lipno nad Vltavou - Jsem bazénový typ, ale voda v Lipně byla úžasná, svěřil se plavec Arnošt Petráček, patron čtvrtečního veřejného závodu v plavání na Lipno Sport Festu 2019 a jeden z nejúspěšnějších českých handicapovaných sportovců. Ve čtvrtek se totiž na lipenské pláži konal tradiční Den s hendikepem.

Do konce roku vydá Jaromír Jindra již 17. titul

České Budějovice – Naplněná proroctví a jed pro kralevice, tak se jmenují poslední dvě novinky spisovatele Jaromíra Jindry. Ten má na kontě už 15 titulů. A do konce roku přibudou další.

Počet onemocnění přenášených klíšťaty stoupá. Aktivní budou i na podzim

Jižní Čechy - Krajská hygienická stanice zaznamenala v tomto týdnu mírný vzestup hlášených onemocnění přenášených klíšťaty. Hlášeny jsou 4 případy onemocnění klíšťovou encefalitidou a 20 případů onemocnění lymeskou boreliózou.

Co pomůže budějovické dopravě podle Viktora Lavičky?

České Budějovice - Už zhruba dva měsíce sedí na pozici, která patří v jihočeské metropoli k nejméně vděčným. Padesátiletý Viktor Lavička je v Českých Budějovicích novým náměstkem pro dopravu. Kdo je muž, který má na starost jeden z největších problémů krajského města, a jaké jsou jeho názory na dopravu v Českých Budějovicích?

Rádi je sbíráme a jíme. Houby

Jižní Čechy – Řízky, omáčka, polévka. To vše teď připravují Jihočeši z hub, které z lesů nosí ve velkých koších.

Nemocné děti přišlo podpořit přes tisíc lidí

Velešín - Na dvě stovky běžců a více než tisícovka dospělých a dětí v sobotu podpořily svou účastí na velešínském festivalu Houpačka tři nemocné děti. Výtěžek bude rekordní.  

Sport

S čistým štítem zůstávají už jen Kapličtí a novic od hranic

Českokrumlovsko – Čtrnáctičlenný okresní fotbalový přebor mužů si o čtvrtém srpnovém víkendu zapsal do kronik kompletní druhé dějství nové sezony.

Atleti Sokola si pojistili I. ligu

České Budějovice – I. liga atletů, sk. A 25. srpna na Děkance přinesla úlevu mužům Sokola ČB – po dramatickém boji se 104 b. porazili těsně Starou Boleslav 102,5 a Pacov 101,5, a v celkovém pořadí jsou neoficiálně šestí se 13 b. (444) před Boleslaví 10 (399) a Pacovem 5 (353,5). Mělo by to znamenat záchranu – vyhnutí se baráži.

Hokejisté ČEZ Motoru prohráli v Německu s týmem Lausitzer Füchse po nájezdech

Weisswasser – V dalším přípravném utkání prohráli hokejisté ČEZ Motoru na ledě německého druholigového klubu Lausitzer Füchse 4:5 po nájezdech.

Přeborník z Olešníku dal Slavoji velkou lekci z produktivity

Český Krumlov – Třetí dějství Ondrášovka krajského přeboru zavedlo na trávník krumlovského Slavoje soka z nejatraktivnějších, když do podzámčí zavítal úřadující přeborník a v nové sezoně stoprocentní tým Olešníku.

Atletky Sokola vyhrály druholigové kolo

České Budějovice – Ženy Sokola ČB vyhrály 24. srpna kolo II. ligy, sk. B v Berouně.

Fotbalové dopoledne ve Staré Hlíně "dohrajeme" v Deníku ve čtvrtek

České Budějovice - Výjimečné fotbalové dopoledne ve Staré Hlíně na stránkách Deníku ještě „dohrajeme“.

Peřeje pod Lipnem obsadí vodáci

České Budějovice - Jeden z nejlepších vodních slalomářů ČR Jakub Krejčí také startuje v závodech pod lipenskou přehradou.

Kanadský útočník Ben Hawerchuk z osobních důvodů ukončil zkoušku v Motoru

České Budějovice – Ještě než sportovní vedení hokejistů ČEZ Motoru České Budějovice došlo k rozhodnutí, zda si kanadský útočník Ben Hawerchuk vybojuje smlouvu do konce sezony, přišel sám hráč za trenéry s tím, že zkoušku ukončuje z vážných rodinných důvodů.

Slavoj hraje doma s mistrem, dvě derby nabízí I.B třída

Českokrumlovsko – Řadu atraktivních fotbalových mačů, v nichž se představí týmy z krumlovského regionu, najdeme v nabídce o čtvrtém srpnovém víkendu.

Kam o víkendu na Krumlovsku za sportem

Českokrumlovsko – Tipy z nabídky sportovních akcí, které se o čtvrtém srpnovém víkendu konají na Krumlovsku.

Krimi

Senior nepřežil náraz do pařezu

Lhota – Tragickou dopravní nehodu nepřežil v sobotu senior u obce Lhota na Jindřichohradecku. Osmdesátiletý řidič narazil s vozidlem do pařezu, vozidlo se převrátilo a nepřipoutaný řidič zemřel.

Agresivní útočník použil u rybníka pěstí, nože i zbraň

Novohradsko – Jako když si mafie vyřizuje účty. Tak vypadal odpočinek tří cizinců u rybníka Jánský na Novohradsku. V pátek vpodvečer zde jeden z trojice napadl své kumpány.

Řidič vjel na dálnici D3 do protisměru

Veselí nad Lužnicí - Krátce po sedmé hodině večer ve čtvrtek 22. srpna přijalo operační středisko jihočeské policie cestou linky číslo 158 hned tři oznámení od řidičů, jedoucích na přibližně 109. kilometru dálnice D3 ve směru z Tábora na České Budějovice.

Brali sociální dávky, i když na ně neměli nárok

Český Krumlov - Muž se ženou si téměř rok zlepšovali život díky státní podpoře, na kterou ovšem neměli nárok.

Policista a neznámý samaritán pomohli u nehody raněnému muži

Chvalšiny - Příkladnou první pomoc při dopravní nehodě poskytl ve čtvrtek ráno ve Chvalšinách krumlovský policista, který shodou náhod jako první přijel k autu, které skončilo na kraji obce převrácené na střeše.

Policisté zadrželi podezřelého z vraždy. Tělo oběti ukryl pod větve

Tábor – Případ vraždy rozplétají od začátku týdne kriminalisté. Došlo k ní v jedné z chatových osad poblíž Tábora. Na stopu je podle policejního mluvčího Jiřího Matznera přivedla informace, získaná během operativního šetření.

Muž se v noci utopil v Nežárce

Dolní Žďár – Padesátiletý muž je osmou prázdninovou obětí vody.

Podezřelé úmrtí: Policisté zadrželi tři lidi

Tábor – Jak už jsme informovali, k dosud nevyjasněnému úmrtí došlo podle zdroje Deníku v úterý v Táboře.

Chtěl ukrást přepravky od piva, chytila ho ochranka

Český Krumlov - Mladý muž se rozhodl, že u obchodu ukradne několik přepravek od piva, jeho plán mu ale nevyšel.

Lipensko vydalo množství válečné munice, a hned na dvou místech

Český Krumlov - Ze dvou různých míst na Lipensku ohlásili lidé v pondělí policii nález nebezpečné válečné munice z období II. světové války.

Ekonomika

Marie Čaloudová: Pro kadeřnici jsou největší odměnou spokojení zákazníci

Jindřichův Hradec - Práci kadeřnice se Marie Čaloudová věnuje už 46 let. Třináctým rokem provozuje kadeřnictví v Kostelní ulici v Jindřichově Hradci. Svou profesi dělá stále moc ráda, i když přiznává, že už je v důchodovém věku. Nejdůležitější pro ni a její kolegyni Alenu Dvořákovou jsou šťastné a spokojené zákaznice.

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí

Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na rehabilitaci s koňmi

Jižní Čechy - Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se v Jihočeském kraji stal Krok po nové podlaze odměna po námaze spolku Majoránek. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Překonáváme (nejen) jazykové bariéry, Pomáháme lidem zůstat doma… a PortusCAR auto pro sociální služby i prevenci.

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí

Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.

Muzeum u Jihlavy je unikát. Na návštěvníky čekají tisíce hraček

Příseka je částí města Brtnice, od něhož je vzdálena pět kilometrů. Přestože v Přísece žije jen 200 obyvatel, najdete tu díky dotaci z evropských fondů světový unikát Muzeum autíček. Příseka Muzeum, kde počet exponátů již dávno přesáhl deset tisíc, je v místním zámku. Ten za minulého režimu sloužil jako sídlo zemědělského družstva. Zámek musel projít výraznou rekonstrukcí, s níž částkou 27 milionů korun pomohly evropské fondy. Následně zde bylo vybudováno zmíněné muzeum.  

Hřebčinec Písek má nové kolbiště. Může pořádat mezinárodní závody

Zemský hřebčinec, nebo přesněji původní Zemské hřebčinecké stanoviště je v Písku vzpomínáno již od roku 1811. Současný objekt byl postaven roku 1902 a původně sloužil k vojenským účelům, ale již od počátku plnil svou nikdy nepřerušenou funkci, tedy držení plemenných hřebců pro potřeby zemského chovu. Areál má dnes takové parametry, že je zde možné pořádat mezinárodní závody. Na novém pískovém povrchu se především může denně trénovat. A to i díky dotaci z fondů EU. 

Chlap, který by asi dokázal vyplnit pořekadlo o lámání skal

Vodňany - Když se potkáte s Tomášem Veselým z Vodňan, rázem jste ve střehu. Chlap, který by asi dokázal vyplnit pořekadlo o lámání skal. Aby ne, když je mistrem světa benchpressu a vicemistrem světa mezi profesionály v USA. Vždyť nad svá prsa nazvedal tisíce tun železa! Ale v této hrudi tluče srdce člověka, který by se rozdal, pokud to bude nutné…

Hlasujte o nejsympatičtějšího mistra výčepního. Najděte si toho svého

Všichni známe motto „sládek pivo vaří, výčepní ho dělá“ a víme, jak důležitá je role výčepního v hospodě, která si na kvalitním pivu zakládá. Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští zase byli hrdí na svoji práci, to je cílem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která se letos koná už počtrnácté.

Sympatické tváře z druhé strany výčepu. Hlasujte o nejoblíbenějšího mistra

Všichni známe motto „sládek pivo vaří, výčepní ho dělá“ a víme, jak důležitá je role výčepního v hospodě, která si na kvalitním pivu zakládá. Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští zase byli hrdí na svoji práci, to je cílem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která se letos koná už počtrnácté.

Z cukru, koření a bylinek vyrábí Irena Kalkušová tekutou dobrotu

Jiřní Čechy - Myslíte si, že dobře znáte a víte co je karamel? Pokud jste neochutnali pravý Českokrumlovský karamel od Vaška, nevíte, o co přicházíte. V krumlovské karamelovně vznikají tekuté karamely sladké, voňavé, kořeněné, slané, ale i přiměřeně či více pálivé s rozmarýnem, neboť obsahují chilli papričku. Využít je můžete při vaření na mnoho způsobů.