Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 24.10. 2020 a svátek má Beáta

Český Krumlov

Český Krumlov je město v Jihočeském kraji, 22 km jihozápadně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Středověké centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Počet obyvatel: 13.000
Rozloha: 22,16 km²
Oficiální web města: www.ckrumlov.info


Z katalogu firem doporučujeme

Jiří Filip – SHUTTLE JIFI – soukromá osobní přeprava, společná osobní přeprava Větřní

Nabízíme: osobní přepravu minibusy skupinové slevy osobní přístup last minute

Tel:
 • 773 645 772 - pan Filip
  774 134 433 - v angličtině
E-mail:
 • shuttle-jifi@email.cz

Jiří Popluhár – topenářské práce, vodoinstalatérské práce Český Krumlov

Nabízíme: topenářské práce od návrhů po realizaci topení realizaci vodoinstalatérských prací vystrojování vrtů Klademe důraz na používání nejnovějších i léty prověřených technologií. Podporujeme projekt Zelená úsporám.

Tel:
 • 776 000 056 - pan Popluhár
E-mail:
 • popluharinstal@seznam.cz

Hotel Barborka – ubytování, restaurace Lipno

Hotel stojí v atraktivním místě na okraji obce Přední Výtoň u pravého břehu Lipna na jeho druhé klidnější straně. Rodinný hotel Barborka je v provozu od roku 2005 a patří mezi nejvyhledávanější hotely.  Nabízíme: ubytování ( 19 pokojů, kapacita 51 osob ) vlastní sociální zařízení terasa TV-SAT WiFi restaurace sauna dětské hřiště trampolína školící...

Tel:
 • 380 735 941
  602 186 922 - paní Bittnerová
  602 160 626
E-mail:
 • info@hotelbarborka.cz

KAMLACH & spol. s.r.o. – realizace střech, rekonstrukce střech, tesařské práce, klempířství, pokrývačství Český Krumlov

Naše firma zajišťujeme komplexně realizace a rekonstrukce střech.  Nabízené práce: REKONSTRUKCE STŘECH TESAŘSKÉ PRÁCE KLEMPÍŘSKÉ PRÁCE POKRÝVAČSKÉ PRÁCE OSTATNÍ SLUŽBY

Tel:
 • 602 477 028
  380 717 166
E-mail:
 • info@kamlach.cz

PENZION HORVÁTH – luxusní ubytování, nadstandardně vybavené pokoje, zastřešený bazén, pořádání firemních akcí, svatby Šumava

Rodiný penzion Horváth poskytuje luxusní ubytování v krásném prostředí předhůří Šumavy. Najdete u nás 8 nadstandardně vybavených pokojů s celkovou kapacitou 23 lůžek. Naše služby: pořádání firemních akcí kongresová místnost pro 42 lidí vybavená audiovizuální technikou, barem a veškerým ostatním příslušenstvím pořádání svatebních hostin pořádání narozeninových a jiných oslav (Vánoce,...

Tel:
 • 777 601 761 - Ivana Horváthová
  777 266 040 - Juraj Horváth
E-mail:
 • info@penzion-horvath.com

Zpravodajství z města

Zprávy

Počet případů covidu na jihu Čech dosáhl v sobotu rekordu

Rekordních 1103 nových případů covidu přibylo v sobotu k 18. hodině na jihu Čech. Tři sta dva nemocných se uzdravilo, jeden pacient zemřel. Aktuálně pozitivních je v kraji 7 950 osob  

Zavírá školka na Tavírně. Koronavirus proniká do mateřských škol v regionu

Pozitivní nález koronaviru u jedné z učitelek byl v sobotu potvrzen v Mateřské škole Tavírna v Českém Krumlově. Mateřská škola v současné chvíli komunikuje s Krajskou hygienickou stanicí (KHS) v Českém Krumlově a předává jí seznamy dětí a zaměstnanců, kteří byli ve čtvrtek a v pátek ve školce.  

Rybáři loví Olšinu, ale tentokráte bez diváků z řad veřejnosti

V sobotu a pravděpodobně i částečně v neděli rybáři Vojenských lesů a statků, divize Horní Planá, loví stohektarový rybník Olšina nedaleko Horní Plané.

Počasí zve k výšlapům. Český Krumlov opět zeje prázdnotou. Podívejte se

Mimořádné teplo, i když občas okořeněné deštěm, o tomto víkendu přímo vybízí k procházkám venku. Navzdory tomu si v sobotu užívalo historické centrum Českého Krumlova návštěvníků jen poskrovnu. Ti, co přišli, mohli mít pocit, že mají celé město jenom sami pro sebe. Český Krumlov je opět prakticky liduprázdný.

Výběrko podruhé: Kdo postaví železniční most za půl miliardy?

V prvním tendru se žádný zhotovitel nevešel do finančního limitu. Správa železnic proto nyní vyhlásila nové výběrové řízení.

Uprchli chovanci z diagnostického ústavu. Pomozte policii

Po dvou chovancích, kteří uprchli z ústavů v Šindlových Dvorech a Homoli, pátrá policie. A žádá občany o pomoc.  

První etapa prací na Spirově kanálu vedle Vltavy skončila

Historický Spirův kanál, který spojoval Loučovice s elektrárnou na Čertově stěně a dlouhá léta spal schovaný pod zemí, se probouzí. A dostane nové využití.  

Zesnulí s koronavirem mají na jihu Čech speciální označení

Mimo složek IZS jsou pracovníky tzv. v první linii také zaměstnanci pohřebních ústavů a koroneři. I manipulace s tělem zesnulého a kontakt v rodině či sociálním zařízení je nyní rizikovou prací. Zesnulých s covid-19 přibývá, jak se mají pohřebáci a koroneři chránit, jak vypadá jejich praxe?  

Krajská nemocnice bude dělat stěry lidem bez rezervace jen s příznaky onemocnění

Poptávka po testech neúměrně roste, nemocnice proto bude dělat ve chvílích náporu jenom ty nejakutnější.  

Jihočeský rekord: přes 2000 testů za den

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 830 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkem 341 nemocných se uzdravilo, devět pacientů v seniorském věku bohužel zemřelo. Kumulativní počet diagnostikovaných s COVID-19 se tak k páteční 18. hodině zvýšil v Jihočeském kraji na 11 394. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 4 171 a aktuálně pozitivních 7 150 osob. Od března zde v souvislosti s koronavirem zemřelo celkem 73 lidí.  

Sport

Máte rádi sport? Zkuste badminton. Na jihu Čech sbírá cenné úspěchy

Badmintonisté z Českého Krumlova uspořádali turnaj Oliver Czech U17 International už v době, kdy se turbulentně měnila opatření. Byl to pro ředitele turnaje Radka Votavu, který je šéfem a šéftrenérem klubu, problém? „Tento rok je pro všechny složitější, možná nejsložitější životě, když vynecháme těžká zranění a pamětníky války. Ruší se turnaje jeden za druhým, nesmí se trénovat, jenom venku.“

Zdeněk Vašátko působí již třetí sezonu na jihu Čech

Již třetí sezonu v řadě odstartovali stolní tenisté ST Svatá Maří na Prachaticku v krajské soutěži za zelenými stoly. A třetím rokem se také objevuje na jejich soupisce jméno zkušeného Zdeňka Vašátka.

Virtuální běh pomohl Centru Bazalka

Charitativní běh Svatojánský kopeček se letos konal podle upravených pravidel. Vládní opatření, která souvisejí s výskytem onemocnění Covid-19, neumožnila pohyb skupiny sportovců přímo u Svatého Jána nad Malší. „Vyzkoušeli jsme si to virtuálně, děkujeme všem, kteří se zapojili,“ říká patron Centra Bazalka

V přeboru stolních tenistů zůstaly stoprocentní tři týmy

Stolní tenisté na Českokrumlovsku stihli před přerušením soutěží kvůli šíření koronaviru odehrát čtyři kola a několik předehrávek. S plným bodovým ziskem je na čele tabulky trio Dolní Třebonín, áčko krumlovského Senior Clubu a Kaplice D.

U Majerů jezdí trial celá rodina, Martin byl letos čtvrtý v domácím šampionátu

Učaroval jim trial a jeho kouzlu podlehla doslova celá rodina. U Majerů z Českých Budějovic jezdí motocyklové šlapačky prakticky všichni.

Chyšecký junior Ondřej Kohout vybojoval šesté místo na MČR

Devatenáctiletý atlet a vyučený zahradník odpovídal na otázky Deníku.

Současný stav musíme respektovat, říká Benjamin Čolič

Do Dynama bosenský bek Benjamin Čolič (23. července 1991) přišel z Karviné před začátkem loňské sezony a v týmu prvoligového nováčka se záhy prosadil do základní sestavy.

Martinu Fiňkovi předčasně ukončil sezonu přetržený přední křížový kolenní vaz

Přetržený přední křížový kolenní vaz mu předčasně ukončil sezonu a vypadl tak z elitní desítky mezinárodního mistrovství republiky elitní třídy MX1. Motokrosový závodník Martin Finěk (29 let) je po operaci, rehabilituje a přemýšlí, jak naloží dál se svou sportovní kariérou.

Skvěle! Táborský Triathlon Team obsadil také letos tuzemský pohárový trůn

Reprezentace táborského Triathlon Teamu má za sebou další ročník tuzemských pohárových klání a na jeho konci zaslouženě slaví zlatý hattrick.

Jsou rádi, že mohou aspoň plnohodnotně trénovat

V sobotu 3. října fotbalisté prvoligového Dynama v 6. kole FORTUNA:LIGY uhráli v Mladé Boleslavi cenný bod za remízu 2:2 a navíc potěšili i předvedenou hrou.

Krimi

Nepoctivý nálezce neodolal lákavému pokušení

Po osobě, která našla peněženku a nechala si ji, pátrají hornoplánští policisté. Majitel tvrdí, že peněženku pravděpodobně ztratil 9. října odpoledne, v době od 17 do 20 hodin na náměstí. Peněženku zřejmě ztratil poblíž hornoplánského kostela. Nálezce si neoprávněně peněženku s osobními doklady, dvěma platebními kartami a finanční hotovostí ponechal. Škoda byla odhadnuta na více než 27 tisíc korun.

Muž zemřel při srážce s vlakem

Ve čtvrtek po desáté hodině večer došlo v Budějovicích na kolejích v Jižní zastávce - ulice Plavská ke střetu rychlíku s osmačtyřicetiletým mužem.

Hasiči v kraji vyjížděli k několika hořícím autům

Tento týden profesionální hasiči likvidovali hned několik požárů osobních aut. Někde byla škoda zanedbatelná, ale u některých událostí přesáhla sto tisíc korun.

Pachatel vylákal na ženě přístupové údaje k účtu

Českokrumlovští policisté pátrají po neznámém pachateli, který na jedné ze sociálních sítí podvodně vylákal na mladé ženě pod záminkou zprostředkování půjčky ve výši 40 tisíc korun poplatky, které byly údajně podmínkou získání půjčky.

Od sazí hrozil požár rodinného domu

Malér v podobě požáru hrozil v pondělí ráno v jednom rodinném domě v Meziříčí.

Ze staveniště za Frymburkem zmizelo hliníkové lešení

Způsobená škoda byla odhadnuta na nejméně 35 tisíc korun.

Napadený utrpěl těžké zranění a musel podstoupit operaci

Kriminalisté z Českého Krumlova vyšetřují od konce minulého týdne násilný trestný čin. Po napadení mladšího muže je útočník ve vazbě.

Kriminalisté pátrají po svěřencích dětského diagnostického ústavu

Trojice nezletilých diagnostického ústavu v Homolích je na útěku.

Vloupání do garáže a zahradního domku. Na co zloděj sáhl, to ukradl

Českokrumlovští policisté přijali oznámení o neznámého zloději, který se dle oznamovatelky v přesně nezjištěné době od 26. září do 17. října vloupal do garáže a zahradního domku v katastru Křemže.

Policisté při kontrolách dodržování nařízení vlády přitvrdí

Od pondělí 5. října platí na území České republiky nouzový stav. Ruku v ruce s nouzovým stavem přichází celá řada krizových opatření. Policisté pak i na jihu Čech dohlíží na jejich dodržování.

Ekonomika

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Hospody dostaly další ránu. Na vesnicích se bojuje o ty poslední

Nejdřív EET a zákaz kouření, nyní koronavirus. Tradiční hospody mizející z vesnic schytaly další ránu. Obce je nechtějí nechat padnout.

Výzva pro rozvážkové firmy: Zachraňme restaurace – teď je nejvyšší čas!

Jen s vypětím všech sil přežila většina restaurací drsné jarní období. A teď čelí složité situaci způsobené koronavirovými opatřeními znovu. Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Asociace hotelů a restaurací ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR proto rozjely společnou výzvu týkající se podpory gastronomických zařízení.

Malé vesnické obchůdky letos zachránili starousedlíci. Kvůli strachu z covidu

Letošní koronavirová krize zpomalila dlouhotrvající postupný zánik nejmenších vesnických obchůdků. Zachránily je babičky, které nemohou dojíždět do městských supermarketů. „Malí obchodníci byli v době nouzového času často jedinými, u nichž si někteří lidé z venkova mohli nakoupit,“ řekl Deníku Jan Hrdina z Asociace českého tradičního obchodu (AČTO).