Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Český Krumlov

Český Krumlov je město v Jihočeském kraji, 22 km jihozápadně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Středověké centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Počet obyvatel: 13.000
Rozloha: 22,16 km²
Oficiální web města: www.ckrumlov.info


Z katalogu firem doporučujeme

Hotel Racek – ubytování, restaurace, firemní akce, sport, wellness, masáže, dětské hřiště, zoo koutek Český Krumlov

Hotel Racek se nachází v nejrozsáhlejší rekreační oblasti jižních Čech, v obci Černá v Pošumaví, na břehu Lipenského jezera. Tato krásná rekreační oblast leží z převážné části v chráněné krajinné oblasti Šumava a má jedinečné přírodní podmínky pro zimní i letní rekreaci.  Nabízíme: UBYTOVÁNÍ GASTRONOMIE SLUŽBY FIREMNÍ AKCE SVATBY A ROMANTICKÉ POBYTY SPORT...

Tel:
 • 775 577 882
  775 577 883
  775 778 748
E-mail:
 • hotelracek@seznam.cz

Hotel Barborka – ubytování, restaurace Lipno

Hotel stojí v atraktivním místě na okraji obce Přední Výtoň u pravého břehu Lipna na jeho druhé klidnější straně. Rodinný hotel Barborka je v provozu od roku 2005 a patří mezi nejvyhledávanější hotely.  Nabízíme: ubytování ( 19 pokojů, kapacita 51 osob ) vlastní sociální zařízení terasa TV-SAT WiFi restaurace sauna dětské hřiště trampolína školící...

Tel:
 • 380 735 941
  602 186 922 - paní Bittnerová
  602 160 626
E-mail:
 • info@hotelbarborka.cz

Kemp u Kukačků a penzion DaJa – autokemp, penzion, stravování, výlety Český Krumlov

Náš celoročně otevřený autokemp u Kukačků a penzion DaJa najdete přímo na břehu Lipna, 1,5 km od městečka Horní Planá. Nachází se v překrásné krajině šumavských lesů 30 km od okresního města Český Krumlov. Nabízené služby: KEMP PENZION DAJA UBYTOVÁNÍ POBYTOVÉ BALÍČKY STRAVOVÁNÍ VÝLETY CENÍK

Tel:
 • 727 926 923 - rezervace + informace
  724 317 529
E-mail:
 • ukukacku@gmail.com
  maresovamichaela@email.cz

Autocamp Jenišov – kempování u Lipna Český Krumlov

Kemp Jenišov na Lipně nabízí řadu možností pro sportovní vyžití pro děti i dospělé. Rádi Vám také poradíme kam na výlet nebo procházku. Nabízíme: stanová a karavanová místa částečně ve stínu i na slunci písčitou i travnatou pláž s pozvolným vstupem do vody dětské hřiště vlastní moderní restauraci s terasou...

Tel:
 • 380 738 156
  777 293 473
  603 293 473
E-mail:
 • hajny.pa@seznam.cz

Ubytování Na Hájence – ubytování u Vltavy, restaurace Rožmberk nad Vltavou

Ubytování Na Hájence  leží v malém jihočeském městečku Rožmberk nad Vltavou na Šumavě. Z oken je překrásný výhled na řeku Vltavu a hrad Rožmberk. Nabízíme: ubytování ( tři 3 lůžkové pokoje, kapacita 9 osob ) vlastní sociální zařízení TV kuchyňka restaurace venkovní grilování půjčovna lodí půjčovna kol půjčovna čtyřkolek vyhlídkové...

Tel:
 • 380 749 841
  773 623 459
E-mail:
 • marie.postlova@post.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Na jihu Čech přibylo pět nových případů, tři na Budějovicku a dva na Prachaticku

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici v Jihočeském kraji pět nových verifikovaných případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak ke čtvrteční 18. hodině v regionu zvýšil na 136. Tři nové případy byly zachyceny na Českobudějovicku a dva na Prachaticku.

Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity má nového děkana

Někdejší děkan Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc, dr. h. c., který fakultu vedl dvanáct let, k poslednímu březnu letošního roku ukončil své působení ve funkci.

K Velikonocím patří čerstvá ryba. Seženete ji zřejmě jenom ve Chvalšinách

Kdo by si rád dal i letos během jarních svátků čerstvého velikonočního kapra, má před sebou celkem tvrdý oříšek. Kde ho vzít, když prakticcky všechny tradiční velikonoční prodeje ryb padly?

Virtuální výlet s Deníkem: Ztichlý Krumlov

/VIDEO/ Jihočeský klenot a cíl cest mnoha turistů kvůli koronaviru osiřel. Deník vás vezme na virtuální prohlídku po místech, kudy ještě nedávno proudily davy.

Vlna solidarity se zvedla i mezi obyvateli a firmami v Kaplici

Více než 1000 roušek předali lidé ze spolku 1Telka Kaplice českokrumlovské nemocnici. Jejich úsilí pomáhat v této nelehké době podpořili obyvatelé Kaplice i některé firmy.

Sokolí pár už na teplárenském komíně zdomácněl. Vyvede opět mladé?

Na vráteckém komíně českobudějovické teplárny hnízdí pár kriticky ohroženého sokola stěhovavého, samice sedí na vejcích a po roce opět vyvede mláďata. Hnízdo lze sledovat prostřednictvím webové kamery.

OBRAZEM: Na obhlídku historického centra Krumlova se vydal bobr

Ulice Českého Krumlova teď zejí prázdnotou, davy turistů kvůli koronaviru zmizely. A toho využívají zvířata. Nejen kachní páreček, který si za své teritorium vybral Širokou ulici a okolí a stal se oblíbeným fotografickým objektem místních, ale také bobr evropský.

Personál nemocnice děkuje za mimořádnou pomoc a podporu

Obrovská vlna pomoci se zvedla po celém Českokrumlovsku, kdy vyráběli nedostatkové roušky všichni, kdo mohli. A ti nezapomínali na okresní nemocnici. Vedení nemocnice včetně celého personálu to velice ocenilo.

KOMENTÁŘ JIŘÍHO DINTARA: Růže, byť zvána jinak, voněla by stejně

/ANKETA/ Neuplynul ani měsíc a máme tu poměrně zásadní obrat. Kromě plošné karantény se už leckde zkouší i ta „chytrá“, navíc se začíná mluvit i o promoření populace.

Třicet let pečují o Blatenský zámek. Získali za to ocenění Opera Historica 2019

Zámek v Blatné prochází postupnými opravami a nabízí lidem možnost nahlédnout do stále nových prostor. Stojí za tím třicet let práce. Majitelé zámku v Blatné Jana Germenis-Hildprandt a její syn Stephanos Germenis-Hildprandt za ni koncem minulého roku získali ocenění Opera Historica 2019.

Sport

Václav Novák je tahounem krumlovských fotbalistů

Českokrumlovské okresní sdružení České unie sportu tradičně vyhlásilo nejúspěšnější sportovce okresu za rok 2019. Kdo se prosadil?

Virus nám sebral fotbalové jaro. Ach jo

Už je to tak. Všichni jsme to tušili, ale nyní je vše potvrzeno a zpečetěno. Fanoušci a hráči amatérských klubů od Fortuna ČFL níže se už v jarní části sezony při mistrovských kláních nepotkají. Škoda, všichni přijdou o tu nejkrásnější část fotbalové sezony.

Trenérem hokejistů prvoligové Slavie Praha byl jmenován Jihočech Martin Štrba

Jihočech Martin Štrba se stal novým trenérem hokejové Slavie Praha. Jeho asistentem bude Jiří Doležal. Dosavadnímu trenérovi Miloši Říhovi mladšímu skončila smlouva a klub ji neprodloužil.

Ředitel FC MAS Táborsko Josef Holub se vyjádřil k případné možnosti post

Ukončení letošního ročníku amatérských fotbalových soutěží se úzce dotýká také týmu FC MAS Táborsko. Přestože byly postupy a sestupy mezi jednotlivými nižšími soutěže zapovězeny, lídr České fotbalové ligy může napjatě čekat, zda mu případné dohrání druhé nejvyšší soutěže zajistí cestu vzhůru.

Prachatický triatlon se opět může přesunout na září

Soutěžní sezona jihočeských triatlonistů tradičně startuje květnovými závody v Prachaticích. Stejně jako ostatní sportovce, i triatlonisty v současné době brzdí problém s koronavirem.

Táborští gólmani přijali výzvy Frodla, Patery či Pavláta. Osloví je hvězda NHL?

Současná tíživá situace spojená s pandemií koronaviru drží sportovce v ústraní jejich standardního režimu. S pozoruhodným zpestřením přípravy svých oveček přišel v minulých dnech trenér táborských hokejových brankářů Adam Petřík. Jeho počin nese souhrnný název Výzva od… a spojuje na dálku mladé strážce kohoutího brankoviště se známými gólmany.

Fortuna ČFL ani další amatérské soutěže se nedohrají

Po týdnech čekání přišel nejpravděpodobnější scénář. Výkonný výbor FAČR schválil na zasedání 7. dubna ukončení všech amatérských fotbalových soutěží, tedy od třetí nejvyšší soutěže níž.

Okolo jižních Čech? Letos cyklisté nepojedou

Atraktivní etapový závod v silniční cyklistice Okolo jižních Čech se v letošním roce neuskuteční. A konat se nebude ani RBB Tour.

Jaromír Pokorný hraje volejbal třicet let. Jezdí na jachtě, lyžuje

Hraje volejbal, lyžuje, jezdí na jachtě. Srdcem je "Lokoťák". Jaromír Pokorný se pohybuje po volejbalovém kurtu víc než třicet let. Jeho bratr Michal oslavi padesáté narozeniny. "To je ještě mladík," usmívá se starší z jihočeské sportovní dvojice.

Kanoistka Kristina Novosadová má medaile z mistrovství světa i republiky

Českokrumlovské okresní sdružení České unie sportu tradičně vyhlásilo nejúspěšnější sportovce okresu za rok 2019. Kdo se prosadil?

Krimi

U Mláky na Třeboňsku po střetu s dvěma auty zemřel cyklista

Ve čtvrtek večer okolo tři čtvrtě na sedm se stala u Mláky na hlavním tahu z Jindřichova Hradce na Třeboň tragická dopravní nehoda.

Zásah strážníků skončil neočekávaně smrtí. Pachatel náhle zkolaboval

Ve středu 8. dubna krátce po šesté hodině večer vyjížděli českobudějovičtí policisté k incidentu na Lidické třídě v Českých Budějovicích.

VIDEO: Třináct cisteren vyslali hasiči k požáru lesa u Brandlína

K požáru lesního porostu mezi obcemi Myslkovice a Brandlím na Táborsku byl povolán i policejní vrtulník. Les po půl čtvrté odpoledne stále hořel.

Při tragické nehodě u Penny marketu vyhasl lidský život

Tragická nehoda se stala ve středu po 13. hodině v Jindřichově Hradci na hlavním tahu na České Budějovice na křižovatce pod Penny.

Řidič při kontrole nepředložil doklady potřebné k řízení vozidla

Osmatřicetiletý muž z Českokrumlovska si patrně příliš mnoho nedělal z rozhodnutí Městského úřadu Český Krumlov o zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a jezdil s autem dál.

VIDEO: Seat "honil" policejní vozidlo se zapnutými majáky

Řidič seatu na Českobudějovicku "pronásledoval" policejní vozidlo jedoucí se zapnutými "majáky" a předjížděl uhýbající auta.

Žena dostala podporu v nezaměstnanosti, a přitom pracovala

Trestní stíhání začalo v tomto týdnu třiatřicetilelé ženě z Českokrumlovska.

Další řidiči "zapomněli" na maximální povolenou rychlost

Nešvarem řidičů se v posledních dnech podle mluvčí jihočeské police Lenky Krausové stává rychlá jízda.

Hned tři řidiči se v pátek na "devadesátce" proháněli zhruba stopadesátkou

V pátek řešili jihočeští dopravní policisté hned tři řidiče, kteří se zřejmě rozhodli pořádně "protáhnout" svá vozidla na našich silnicích.

Láhev alkoholu v obchodě ukryl pod bundu

Českokrumlovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže z Českokrumlovska, který je obviněn z přečinu krádeže.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.

Deník radí živnostníkům: kdo a jak bude moci žádat o 25 tisíc?

Příspěvek 25 tisíc korun jako pomoc pro OSVČ zasažené koronakrizí se v původní verzi kvůli složitým podmínkám ocitl pod velkou palbou kritiky. Ministerstvo financí ho tedy upravilo. Jsou nové podmínky férovější? A co tedy musí živnostníci splnit?

Kadeřnice mohou v době koronaviru stříhat u klientů. Ale bojí se

Maséři, pedikéři, kosmetičky a nebo třeba kadeřnice. Tento typ profesí sice nyní nesmí svoji činnost dělat v oficiálních provozovnách, ale služby přímo u klienta doma zakázány nejsou. V reálu se to ale neděje. Lidé se bojí.