Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec je město v Jihočeském kraji, 43 km severovýchodně od Českých Budějovic na řece Nežárka. Jeho historické jádro je městskou památkovou rezervací. Značnou část města tvoří rybník Vajgar o rozloze 49 ha. K městu se též vztahuje pověst o Bílé paní.

Počet obyvatel: 21.000
Rozloha: 74,27 km²
Oficiální web města: www.jh.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Karel Lutovský – DERATIZACE – dezinfekce, desinsekce, deratizace, hubení škůdců Jindřichův Hradec

Naše firma se zabývá deratizačními službami. Provádíme desinfekci, desinsekci a deratizace. Zabýváme se hubením škůdců, například blech, štěnic, krys, potkanů a podobně. Rychle, kvalitně, levně.

Tel:
 • 722 299 294
E-mail:
 • karellutovsky@seznam.cz

Zahradnictví v Kaštanech s.r.o.- realizace zahrad, roubování miniaturních rostlin, svatební vazby Dačice

Zahradnictví v Kaštanech je rodinnou firmou od roku 1991. Naše zahrada se nachází v krásném zeleném prostředí na okraji města Dačic, sousedící se zámkem a zámeckým parkem. Z druhé strany se pyšníme výhledem na klášter bosých karmelitek. Nabízíme: roubování miniaturních rostlin prodej rostlin realizace zahrad osazování nádob svatební aranžma smuteční vazby...

Tel:
 • 384 420 123 - firemní
  777 618 586 - paní Kolářová
  777 618 585 - pan Kolář
  776 318 587 - prodejna
E-mail:
 • zahradnictvi.dacice@seznam.cz

Věroslav Tůma – povrchové úpravy kovů, černění oceli, práškové lakování Dačice

Nabízíme: pískování černění oceli pozinkování fosfátování práškové lakování kovových dílců

Tel:
 • 602 385 294 - pan Tůma
  606 461 902
E-mail:
 • tuma@c-box.cz

Penzion Na Holičkách – levné ubytování, památky, turistika, cyklistika, úschovna kol, lyžování Třeboň

Nabízíme opravdu levné ubytování Třeboň, vždy pečlivě uklizené a čisté. Díky malé kapacitě našeho ubytování (pro 10 osob) vám můžeme zajistit soukromí a klid. Cena za ubytování od 300 Kč za osobu/noc po celý rok.  Nabízíme: UBYTOVÁNÍ Akce v Třeboni Památky v Třeboni Co navštívit v Třeboni? Okolí Třeboňska Sportovní...

Tel:
 • 602 103 362
E-mail:
 • mirkakrocakova@email.cz

Penzion Slavonice – Karel Kunc – ubytování, apartmány, kuchyňka, venkovní posezení, dětské hřiště Jindřichův Hradec

Penzion Karel Kunc ve Slavonicích je moderní nedávno postavený penzion který nabízí příjemné ubytování s rodinnou atmosférou kousek od historického centra města Slavonice.  Nabízíme: Pokoje Apartmány Vybavení penzionu Slavonice a okolí - výlety

Tel:
 • 736 454 289
E-mail:
 • ubytovanikuncova@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Žahúři v Jindřichově Hradci: Zaštipce, kapalice a valdyně

Představujeme historickou kuchařku "Žahúři v Jindřichově Hradci" jindřichohradecké autorky Sabiny Langerové. Víte, jaká je poutavá historie kuchařského řemesla v Jindřichově Hradci?

Na jihu Čech přibylo pět nových případů, tři na Budějovicku a dva na Prachaticku

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici v Jihočeském kraji pět nových verifikovaných případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak ke čtvrteční 18. hodině v regionu zvýšil na 136. Tři nové případy byly zachyceny na Českobudějovicku a dva na Prachaticku.

Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity má nového děkana

Někdejší děkan Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc, dr. h. c., který fakultu vedl dvanáct let, k poslednímu březnu letošního roku ukončil své působení ve funkci.

Obyvatelé Dačic letos nemusí platit za odpad

Rada města Dačice schválila tzv. První pomoc pro Dačice a doporučila zastupitelstvu podat správci poplatku podnět k úplnému prominutí poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů pro rok 2020.

Sokolí pár už na teplárenském komíně zdomácněl. Vyvede opět mladé?

Na vráteckém komíně českobudějovické teplárny hnízdí pár kriticky ohroženého sokola stěhovavého, samice sedí na vejcích a po roce opět vyvede mláďata. Hnízdo lze sledovat prostřednictvím webové kamery.

KOMENTÁŘ JIŘÍHO DINTARA: Růže, byť zvána jinak, voněla by stejně

/ANKETA/ Neuplynul ani měsíc a máme tu poměrně zásadní obrat. Kromě plošné karantény se už leckde zkouší i ta „chytrá“, navíc se začíná mluvit i o promoření populace.

Třicet let pečují o Blatenský zámek. Získali za to ocenění Opera Historica 2019

Zámek v Blatné prochází postupnými opravami a nabízí lidem možnost nahlédnout do stále nových prostor. Stojí za tím třicet let práce. Majitelé zámku v Blatné Jana Germenis-Hildprandt a její syn Stephanos Germenis-Hildprandt za ni koncem minulého roku získali ocenění Opera Historica 2019.

V sobotu se v Hradci bude vydávat kompost

Kvůli nouzovému stavu posunuly jindřichohradecké Služby města oblíbenou akci Kompost zdarma, která měla začít už v březnu.

Tábor musí zřídit středisko péče o osoby bez přístřeší

Vláda premiéra Andreje Babiše v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území ČR uložila hejtmanům a primátorovi hlavního města Prahy neodkladný úkol. Bez zbytečného odkladu zajistit ve spolupráci se starosty obcí s rozšířenou působností s přihlédnutím k místním podmínkám a potřebám po konzultaci s příslušnou Krajskou hygienickou stanicí systém péče o osoby bez přístřeší, u nichž bylo diagnostikováno onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS CoV-2 a nebyly hospitalizovány, nebo jimž byla nařízena karanténa.

Vesnice roku se letos vybírat nebude, rozhodlo ministerstvo

Koronavir ovlivnil i oblíbenou soutěž o nejkrásnější obec na jihu Čech.

Sport

Fotbalisté na Jindřichohradecku si na jaře ani nekopli

Výkonný výbor FAČR rozhodl v souvislosti s pandemií koronaviru o ukončení všech amatérských mistrovských a pohárových soutěží, jak už je všeobecně známo. Co z toho vyplývá pro týmy v okresních soutěžích na Jindřichohradecku?

Virus nám sebral fotbalové jaro. Ach jo

Už je to tak. Všichni jsme to tušili, ale nyní je vše potvrzeno a zpečetěno. Fanoušci a hráči amatérských klubů od Fortuna ČFL níže se už v jarní části sezony při mistrovských kláních nepotkají. Škoda, všichni přijdou o tu nejkrásnější část fotbalové sezony.

Trenérem hokejistů prvoligové Slavie Praha byl jmenován Jihočech Martin Štrba

Jihočech Martin Štrba se stal novým trenérem hokejové Slavie Praha. Jeho asistentem bude Jiří Doležal. Dosavadnímu trenérovi Miloši Říhovi mladšímu skončila smlouva a klub ji neprodloužil.

Ředitel FC MAS Táborsko Josef Holub se vyjádřil k případné možnosti post

Ukončení letošního ročníku amatérských fotbalových soutěží se úzce dotýká také týmu FC MAS Táborsko. Přestože byly postupy a sestupy mezi jednotlivými nižšími soutěže zapovězeny, lídr České fotbalové ligy může napjatě čekat, zda mu případné dohrání druhé nejvyšší soutěže zajistí cestu vzhůru.

Prachatický triatlon se opět může přesunout na září

Soutěžní sezona jihočeských triatlonistů tradičně startuje květnovými závody v Prachaticích. Stejně jako ostatní sportovce, i triatlonisty v současné době brzdí problém s koronavirem.

Hradecký trenér Černoch doufá, že v kádru udrží africké posily

Fotbalová asociace rozhodla z důvodu pandemie koronaviru o předčasném ukončení sezony pro veškeré amatérské soutěže. Stopku tak mají vystavenou i jindřichohradečtí divizní fotbalisté.

Táborští gólmani přijali výzvy Frodla, Patery či Pavláta. Osloví je hvězda NHL?

Současná tíživá situace spojená s pandemií koronaviru drží sportovce v ústraní jejich standardního režimu. S pozoruhodným zpestřením přípravy svých oveček přišel v minulých dnech trenér táborských hokejových brankářů Adam Petřík. Jeho počin nese souhrnný název Výzva od… a spojuje na dálku mladé strážce kohoutího brankoviště se známými gólmany.

Fortuna ČFL ani další amatérské soutěže se nedohrají

Po týdnech čekání přišel nejpravděpodobnější scénář. Výkonný výbor FAČR schválil na zasedání 7. dubna ukončení všech amatérských fotbalových soutěží, tedy od třetí nejvyšší soutěže níž.

Okolo jižních Čech? Letos cyklisté nepojedou

Atraktivní etapový závod v silniční cyklistice Okolo jižních Čech se v letošním roce neuskuteční. A konat se nebude ani RBB Tour.

Jaromír Pokorný hraje volejbal třicet let. Jezdí na jachtě, lyžuje

Hraje volejbal, lyžuje, jezdí na jachtě. Srdcem je "Lokoťák". Jaromír Pokorný se pohybuje po volejbalovém kurtu víc než třicet let. Jeho bratr Michal oslavi padesáté narozeniny. "To je ještě mladík," usmívá se starší z jihočeské sportovní dvojice.

Krimi

U Mláky na Třeboňsku po střetu s dvěma auty zemřel cyklista

Ve čtvrtek večer okolo tři čtvrtě na sedm se stala u Mláky na hlavním tahu z Jindřichova Hradce na Třeboň tragická dopravní nehoda.

Policisté na silnicích řeší závažné přestupky

I v době nouzového stavu se policisté věnují bezpečnosti silničního provozu a řeší závažné přestupky.

Zásah strážníků skončil neočekávaně smrtí. Pachatel náhle zkolaboval

Ve středu 8. dubna krátce po šesté hodině večer vyjížděli českobudějovičtí policisté k incidentu na Lidické třídě v Českých Budějovicích.

VIDEO: Třináct cisteren vyslali hasiči k požáru lesa u Brandlína

K požáru lesního porostu mezi obcemi Myslkovice a Brandlím na Táborsku byl povolán i policejní vrtulník. Les po půl čtvrté odpoledne stále hořel.

Při tragické nehodě u Penny marketu vyhasl lidský život

Tragická nehoda se stala ve středu po 13. hodině v Jindřichově Hradci na hlavním tahu na České Budějovice na křižovatce pod Penny.

Matka neplatí výživné, nyní policisté zahájili její trestní stíhání

Na alimentech matka dluží svým třem synům, kteří bydlí na Jindřichohradecku, přes 17 000 korun.

VIDEO: Hasiči na jihu Čech bojovali s řadou rozsáhlých požárů lesů

Více než čtyři desítky požárů v přírodě museli v jižních Čechách likvidovat hasiči v průběhu dvou posledních dní. Číslo je vysoké, jedná se přibližně o šestinásobek běžného denního průměru.

VIDEO: Seat "honil" policejní vozidlo se zapnutými majáky

Řidič seatu na Českobudějovicku "pronásledoval" policejní vozidlo jedoucí se zapnutými "majáky" a předjížděl uhýbající auta.

Další řidiči "zapomněli" na maximální povolenou rychlost

Nešvarem řidičů se v posledních dnech podle mluvčí jihočeské police Lenky Krausové stává rychlá jízda.

Pervitin sice poskytoval zdarma, ale stíhání se nevyhne

Podezřelý muž z Českobudějovicka měl přinejmenším od července do listopadu 2019 na různých místech v Českých Velenicích zdarma poskytovat nejméně třem osobám pervitin.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.

Deník radí živnostníkům: kdo a jak bude moci žádat o 25 tisíc?

Příspěvek 25 tisíc korun jako pomoc pro OSVČ zasažené koronakrizí se v původní verzi kvůli složitým podmínkám ocitl pod velkou palbou kritiky. Ministerstvo financí ho tedy upravilo. Jsou nové podmínky férovější? A co tedy musí živnostníci splnit?

Kadeřnice mohou v době koronaviru stříhat u klientů. Ale bojí se

Maséři, pedikéři, kosmetičky a nebo třeba kadeřnice. Tento typ profesí sice nyní nesmí svoji činnost dělat v oficiálních provozovnách, ale služby přímo u klienta doma zakázány nejsou. V reálu se to ale neděje. Lidé se bojí.