Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 04.06. 2020 a svátek má Dalibor

Finanční úřady, sociální správa


Z katalogu firem doporučujeme

Finanční úřad – Územní pracoviště v Třeboni – otevírací doba, kontakty, mapa Třeboň

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Sedláková Martina, Ing. ředitel Email: Martina.Sedlakova@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Další informace...

Tel:
  • 384 752 111
E-mail:
  • podatelna2214@fs.mfcr.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Dačicích – otevírací doba, kontakty, mapa Dačice

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Sedláková Martina, Ing. ředitel Email: Martina.Sedlakova@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Další informace...

Tel:
  • 387 722 480
    387 722 481
E-mail:
  • podatelna2204@fs.mfcr.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Jindřichově Hradci – otevírací doba, kontakty, mapa Jindřichův Hradec

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Sedláková Martina, Ing. ředitel Email: Martina.Sedlakova@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pokladny Po 8:00 - 11:00 12:00 - 15:00 St 8:00 - 11:00 12:00 - 15:00 Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační...

Tel:
  • 384 353 111
E-mail:
  • podatelna2205@fs.mfcr.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Na lince 156: Opilec chtěl přidat, zarazili ho až strážníci

Jakými událostmi se v uplynulých dnech zabývali strážníci jindřichohradecké městské policie? To přibližuje policista Petr Čermák.

Dačický Domeček se brzy přestěhuje do nových prostor

Po uvolnění koronavirových opatření se otevřel i dačický Dům dětí a mládeže. Děti se prozatím vrátily do kroužků v prostorách bývalé Domovinky v areálu nemocnice. Ale už jen na několik týdnů.

Hvězdárna s planetáriem zahájila provoz po rekonstrukci

Minulý týden se veřejnosti otevřel kompletně zrekonstruovaný areál Hvězdárny a planetária prof. Františka Nušla v Jindřichově Hradci.

Z Dačic do Brna jedním autobusem. Obce na Třebíčsku oživují zrušenou linku

Dva páry spojů ve všední den a jeden v neděli. Takový je návrh návratu zrušených přímých autobusů mezi Dačicemi a Brnem. Jednají o něm se soukromým dopravcem představitelé obcí na trase. Pokud se vše podaří, 16. srpna začnou autobusy opět jezdit.

Hradům a zámkům na jihu Čech chybějí školáci

Sezóna na jihočeských památkách začala později a návštěvnost je zatím slabá.

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ

Aktuálně je pozitivních už jen deset Jihočechů.

Byla to rituální vražda, zaznělo u soudu kvůli vyhození chlapečka z okna

Výslechem těch, kteří byli jako první u chlapečka vyhozeného z okna paneláku v ulici J. Opletala a u jeho těžce raněné matky, začal druhý den hlavního líčení u českobudějovického krajského soudu. Ženě (28) za vraždu jejího téměř dvouletého syna hrozí deset až osmnáct let za mřížemi.

Bazén v Hradci je otevřený, aquapark čeká na letní počasí

Po uvolnění mimořádných opatření se v pondělí opět otevřel jindřichohradecký plavecký areál. Zpřístupnil vnitřní bazény, aquapark bude v provozu, až bude tepleji a začne víc svítit sluníčko.

OBRAZEM: Zámecký park v Třeboni znovu láká k návštěvě

V pondělí se opět otevřely brány třeboňského zámeckého parku. Jeho revitalizace trvala devět měsíců.

Zločiny z archivu: Mrtvá z nočního klubu

V noci na 2. prosinec 1999 tehdy 28letý Petr B. napadl v nočním klubu Sex Tant v Holkově na Českokrumlovsku, kde od září působil jako výpomoc, 23letou barmanku Danu T. V květnu 2000 mu krajský soud v Českých Budějovicích uložil za ublížení na zdraví s následkem smrti devět let do věznice s ostrahou.

Sport

Lubomír Rejda: Chtěl jsem hrát a dávat góly

Lubomír Rejda se narodil 23. 8. 1954. Je to bývalý český fotbalový útočník, který začínal v žákovském družstvu Milevska a poté hrál dorosteneckou ligu a v družstvu mužů divizi v TJ ZVVZ Milevsko. Během vojenské služby působil ve VTJ Tachov, kde hrál divizi a následně Českou fotbalovou ligu.

Nohejbalový turnaj na plovárně ovládly Vidle

Druhý ročník jarního nohejbalového turnaje trojic Plovárna Vajgar Open hostil jindřichohradecký antukový kurt městské plovárny. V konkurenci sedmi týmů si nejlépe vedlo trio s názvem Vidle.

Probouzení táborských atletů

České Budějovice – Závody Spolu na startu proběhly i na Táborsku.

Na jih Čech dorazí v sobotu nablýskané vozy, které absolvují setinovou rallye

V sobotu si přijdou na své milovníci automobilových veteránů. Na klikaté silničky Jihočeského a Plzeňského kraje zavítají stroje, které psaly automobilovou historii. Na premiérový ročník Spring Classic dorazí zhruba devadesát posádek.

Atleti se v Hradci zapojili do akce Spolu na startu

Na osm desítek dětí od nejmladší přípravky až po starší žactvo se na jindřichohradeckém stadionu u sídliště Vajgar zapojilo do celorepublikové akce Spolu na startu, která odstartovala atletickou sezonu.

Prvodárci krve. Fotbalisté z Tábora vyrazili do nemocnice

Fotbalisté z Tábora prožívaji velmi příznivé období. Byli nejlepší ve třetí lize, zajistili si postup do druhé. Dva členové kádru se v době volna rozhodli a vyrazili do nemocnice. "Jme prvodárci krve," usmívali se Jaroslav Větrovský  a Mikuláš Jáša.

Cíl na Olomouc? Přerušit nepříjemnou sérii   Fotbalisté Dynama Č. Budějovice ve

Fotbalisté Dynama se ve 27. kole I. ligy ve středu od 18 hod. na Střeleckém ostrově změří síly s Olomoucí. Hrát se bohužel bude opět bez diváků.

Na jihu Čech už se zase hraje stolní tenis, Pedagog hostil krajský přebor týmů

Po vynucené pauze, kterou způsobila pandemie koronaviru, se znovu rozběhla sezona stolních tenistů. Tedy alespoň ta mládežnická. Na Pedagogu se o víkendu uskutečnil krajský přebor družstev dorostu a mladšího žactva.

Spolu na startu s hosty

České Budějovice – Závody akce Spolu na startu pořádali také čtyřdvorští atleti. Startovali u nich i Písečtí.

Je dobře, že jsme v té druhé půli ukázali aspoň nějakou morálku, říká

Brankou v poslední minutě nastaveného času uzavřel gólový účet nedělního zápas I. ligy mezi fotbalisty Bohemians a Dynama, prohru hostí v Praze tím ale pětatřicetiletý Ivo Táborský jen kosmeticky upravil na 3:2 pro Pražany.

Krimi

Řidič se posilnil na hradeckém letišti, daleko nedojel

U Polívek byl řidič zastaven policisty, nadýchal přes 2,5 promile.

Asi si nepamatuje, co se stalo, řekl znalec o ženě souzené za vraždu dítěte

Třetí den pokračoval soud s ženou obviněnou z toho, že zabila svého syna vyhozením z okna. Pak skočila za ním, ale přežila. Na parapetě se našla její DNA, řekla znalkyně. Podle psychologa závažnou duševní poruchou netrpí, ale nejspíš si skutečně nepamatuje, co se stalo, a to, co se odehrálo, bylo důsledkem dlouhodobého stresu.

Střechu zemědělského stavení v Rovné zničily plameny

Ve středu ve tři čtvrtě na dvě ráno přijali hasiči na tísňovou linku informaci o požáru střechy v Rovné na Strakonicku.

Chlapec si hrál se zábavnou pyrotechnikou, výbuch mu popálil obličej i ruce

Špatný konec měla v úterý 2. června kolem 19. hodiny zábava dětí v Českých Velenicích.

Pytláky prozradila páchnoucí srnčí hlava v popelnici

Jihlavský soud řeší jednu z největších pytláckých kauz na Vysočině. Kromě ryb a vysoké měli zastřelit výra velkého.

Podvodem si přišel na nejméně čtyři miliony korun

Podnikající muž na Českobudějovicku měl oklamat jinou osobu a získat vysokou částku peněz.

Před jízdou užil marihuanu, teď ho čeká soud

Muže, který řídil přes Slavonice a Novou Bystřici automobil Ford Focus, zastavila v neděli 3. května jeden kilometr za Číměří hlídka policistů, aby u něj provedla silniční kontrolu.

Hokejovou zvěř, která napadla Budějčáky, čeká vězení

Vězení neunikli tři hokejoví výtržníci, kteří se vloni v březnu po skončení zápasu play off hokejové ligy mezi Havířovem a Českými Budějovicemi zúčastnili společně s dalšími lidmi trestné výpravy proti fanouškům hostí.

V Budějovicích začal soud s ženou pro vraždu syna. Vyhodila ho z okna?

Až do pátku, kdy by měl být vynesený rozsudek, potrvá soud s ženou obviněnou z vraždy svého syna. Státní zástupce ji viní z toho, že téměř dvouletého hocha, který v té době žil s otcem, vyhodila z okna paneláku na budějovickém sídlišti Šumava.

Z oploceného areálu na Krabonoši zmizela dvě auta

Policisté ze Suchdola nad Lužnicí pátrají po neznámém pachateli přečinu neoprávněné užívání cizí věci. V uplynulých dvou měsících totiž někdo odcizil dvě auta.

Ekonomika

Dýchání beze strachu

Jihočeský hospic se snaží v rámci projektu získat prostředky na nákup přenosného dýchacího přístroje, aby nemocní lidé mohli alespoň na pár hodin vyjít na procházku bez strachu o své zdraví. Právě probíhá finálové hlasování jarní části programu ČSOB Pomáhá regionům, který podporuje veřejně prospěšné projekty ve všech českých krajích.  

Dostálová: Od příspěvku od zaměstnavatele na dovolenou jsme prozatím ustoupili

Hotely, restaurace, turistické atrakce a další služby se potýkají s citelným propadem turistického ruchu způsobeným koronavirovými opatřeními. Provozovatelé doufají, že lidé budou letos více jezdit na tuzemskou dovolenou a podpoří je tak v těžkých časech. Pomoc ale čekají i ze strany státu. Co na podporu turistického ruchu chystá vláda, prozradila Deníku ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Měli jsme světýlko na konci tunelu, říká ředitel hotelu. Vděčí za to zaměstancům

Zvážit všechna pro a proti jako na miskách lékárnických vah. Rychle jednat a vyřešit co s ubytovanými hosty i s těmi, kdo měli teprve přijet. Udělat spoustu dalších kroků, aby se minimalizovaly finanční ztráty v naprosto nečekané situaci, kdy se nad ránem ze sdělovacích prostředků dozvěděli zprávu, že budou muset zavřít.

Zákulisí záchrany kultury: Autokoncert Leoše Mareše musel být hotov za dva týdny

Luboš Machoň nechtěl sedět se založenýma rukama, tak rozjel projekt autokina a pak přidal i autokoncert. Zájem lidí ho mile překvapil, proto plánuje další podobné akce.

Dopady koronaviru: firmy hledají ochranu před věřiteli

Nedostatek zakázek, problémy se splácením úvěrů, málo zákazníků. I takto vypadají důvody, proč na sebe firmy podávají žádosti o vyhlášení insolvence nebo o ochranu před věřiteli. V poslední době k nim však přibyl i jeden jednotící důvod. Opatření vlády proti koronaviru covid-19 nebo další dopady pandemie. V insolvenčním rejstříku se totiž začínají objevovat první firmy, které se na ně odvolávají.

Čtvrtina restaurací zůstala po karanténě zavřená. Lidé mají stále strach

Ačkoliv se v pondělí téměř po třech měsících uvolnila koronavirová opatření a mohly se konečně otevřít vnitřní prostory restauračních zařízení, čtvrtina takových podniků zůstala i přesto zavřená. Vyplývá to z dat společnosti Storyous, která do českých restaurací a barů dodává pokladní systémy.

Čokoláda do nemocnic, pivo záchranářům. Českokrumlovský hotel bojoval i pomáhal

„Byl pro nás úplný šok. V den, kdy se od šesti hodin ráno musel náš hotel najednou uzavřít, jsme ani nemohli ubytovaným hostům udělat snídani a poskytnout jim další objednané služby. Snažili jsme se všem hostům vyjít maximálně vstříc, udělali jim balíčky a se zaměstnanci jsme začali přemýšlet, co dál.“ Tímto emotivním zážitkem vzpomíná na začátky tvrdých koronavirových opatření u nás Václav Cvach, jednatel hotelu Svachovka nacházejícího se poblíž Českého Krumlova. 

Deník radí živnostníkům: Na vytoužené stezce směrem k normálu

Deník přináší další díl poradny pro živnostníky ve spolupráci s Pavlou Břečkovou, místopředsedkyní Asociace malých a středních podniků ČR.

Lidé v první linii boje s virem jsou hrdiny doby

Skupina AXA spustila globální výzvu na sociálních sítích, aby podpořila všechny, kteří se s nemocí Covid-19 střetávají v první linii. Za každý vzkaz na sociálních sítích Twitter, LinkedIn a Instagram s vizuálem a hashtagy #AXASolidarityResponse a #AXAHeartsInAction daruje deset eur na podporu jednotek intenzivní péče v Česku a na Slovensku, zapojených do programu Fondu 101.

Nulové tržby i sucho. Podpořte nás, žádají tuzemští vinaři turisty i konzumenty

Zatímco malé pivovary se po dobu karantény těšily velkému zájmu médií i zákazníků, na vinaře, hlavně ty malé, se zapomnělo. Sice nemuseli jako sládkové vylévat víno do kanálů, ale také nic moc neprodali. Menší vinaři budou po zbytek roku bojovat o přežití.