Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.08. 2019 a svátek má Luděk

Písek

Písek je město v Jihočeském kraji, 44 km severozápadně od Českých Budějovic, na řece Otava. Písek byl založen v roce 1243 a jeho historické jádro je městskou památkovou zónou. V Písku se nachází kamenný most ze 13. století, který je nejstarším českým stojícím mostem.

Počet obyvatel: 30.000
Rozloha: 63,22 km²
Oficiální web města: www.mesto-pisek.cz


Z katalogu firem doporučujeme

VL PROJEKT – stavební a projekční kancelář, architektonické studie, projekty TZB, stavební povolení, rozpočty staveb, požární zprávy, zateplení budov Milevsko

Nabízíme: architektonická činnost poradenskou činnost vypracování prováděcích projektových dokumentací - stavební část, vodoinstalace, kanalizace, topení, elektro vyřízení stavebního povolení posouzení stavebních objektů z hlediska fyzikálních vlastností návrhy zateplení objektů rozpočty staveb vypracování požárních zpráv a hlukových studií Zajišťujeme: projekty elektro instalace projekty vytápění energetické průkazy rozpočtování staveb  

Tel:
 • 383 809 225 - Ing. Luboš Vaniš
  383 809 228 - Ing. Iva Kalálová
  602 107 350 - Ing. Luboš Vaniš
E-mail:
 • vlprojekt@volny.cz
  info@vlprojekt.eu

AGROTIP Čimelice s.r.o. – prodej zemědělské techniky Písek

Naše firma byla založena roku 1999. Specializujeme se na prodej zemědělské techniky, a to jak tuzemské, tak zejména vybraných zahraničních firem.  Prodáváme jak nové stroje, dodáváme i starší použitou zemědělskou techniku dle požadavků našich zákazníků, případně zajišťujeme i odkup starší provozu schopné techniky.  V případě potřeby našich klientů poskytujeme spolupráci...

Tel:
 • 602 415 264
E-mail:
 • agrotip@agrotip.cz

Pohřební služba Foitová – Vrba – pohřby, vykopání hrobu, zajištění smutečních oznámení, široký sortiment rakví Písek

Nabízíme: NONSTOP stálá služba - převozy zemřelých 24 hodin denně i o svátcích, sobotách a nedělích provádíme veškeré druhy pohřbů, do země i na kremaci, s obřadem i bez obřadu zajistíme vykopání hrobu, otevření hrobky máme na výběr široký sortiment rakví smuteční oznámení Vám vytiskneme ihned (velký výběr barevných i...

Tel:
 • 382 218 021
  606 759 109 - paní Foitová
  606 484 553 - pan Vrba
E-mail:
 • foitovadana@seznam.cz

POP BUILDING s.r.o. – stavební firma, dřevostavby, rodinné domy, garáž, interiér, exteriér Písek

Naše společnost Vám nabízí variabilní typové dřevostavby, které jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů, certifikovanými postupy, a to během několika málo týdnů. Navíc si můžete zvolit veškeré prvky domu – od půdorysu až po střechu, a to zdarma v ceně projektu. Také základní model domu POP je navíc vybaven rekuperační jednotkou...

Tel:
 • 734 578 441
E-mail:
 • info@pop-building.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Písku – otevírací doba, kontakty, mapa Písek

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Rabas Jaroslav, JUDr. ředitel Email: Jaroslav.Rabas@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pokladny Po 8:00 - 11:00 12:00 - 15:00 St 8:00 - 11:00 12:00 - 15:00 Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační...

Tel:
 • 382 750 111
E-mail:
 • podatelna2208@fs.mfcr.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pro cyklostezku podél Vltavy chtějí žádat ministerskou podporu

Jižní Čechy – O podporu ministerstva dopravy by se mohly ucházet nové cyklostezky na trase z Týna nad Vltavou do Nové Pece.

Městský úřad funguje už rok bez tajemníka

Mrotice - Lidí s odborným zaměřením je málo. V Miroticích na radnici chybí nástupci.

Bartolomějské posvícení pobavilo návštěvníky

Milevsko - Od čtvrtka 22. srpna až do neděle 25. srpna se konaly Milevské slavnosti - Bartolomějské posvícení.

ZIPáci mají za sebou náročné prázdniny a těší se na další sezonu

Písek - Taneční centrum Z.I.P. Písek má za sebou náročné prázdniny. Po konci táborové sezóny se ZIPáci pustili do oprav svých tanečních prostor. Tři neděle malovali, natírali, opravovali, třídili a vyhazovali – a výsledkem jsou krásné tančírny.

Mladému samci jestřába někdo ostříhal křídla

Čížová, Vodňany - K pomalé smrti hladem někdo odsoudil mladého samce jestřába lesního ve Vodňanech. Na obou křídlech mu ostříhal peří, pták tak mohl jen poskakovat po zemi.

Výstava květin v Čimelicích potěšila návštěvníky

Čimelice - Ještě v neděli 25. srpna měli zahrádkáři a milovníci květin možnost navštívit vyhlášenou výstavu květin v Čimelicích. K vidění tu byly tradičně květinové expozice doplněné uměleckými díly, především obrazy, keramikou, ale i dalšími zajímavými dekoracemi.

Mezinárodní konferenci biologů doprovodí vtipy Jaroslava Kerlese

České Budějovice - V neděli 25. srpna 2019 odstartuje v Českých Budějovicích největší tuzemská konference biologů experimentujících s rostlinami.

V píseckém hřebčinci se hodnotí pracovní jezdectví

Písek - 3. Mistrovství ČR Working Equitation neboli pracovní jezdectví se koná o víkendu 24. a 25. srpna v Zemském hřebčinci Písek.

Folklorní festival roztančil centrum města

Písek - České i zahraniční soubory se zapojily do sobotního průvodu městem a následně nabídly divákům ukázku svého folkloru.

Protivínští hasiči mají novou požární zbrojnici

Protivín – Na konci července se podařilo dokončit rozsáhlou rekonstrukci požární zbrojnice v Protivíně.

Sport

Atleti Sokola si pojistili I. ligu

České Budějovice – I. liga atletů, sk. A 25. srpna na Děkance přinesla úlevu mužům Sokola ČB – po dramatickém boji se 104 b. porazili těsně Starou Boleslav 102,5 a Pacov 101,5, a v celkovém pořadí jsou neoficiálně šestí se 13 b. (444) před Boleslaví 10 (399) a Pacovem 5 (353,5). Mělo by to znamenat záchranu – vyhnutí se baráži.

Hokejisté ČEZ Motoru prohráli v Německu s týmem Lausitzer Füchse po nájezdech

Weisswasser – V dalším přípravném utkání prohráli hokejisté ČEZ Motoru na ledě německého druholigového klubu Lausitzer Füchse 4:5 po nájezdech.

Písečtí sehráli s Francouzy vyrovnanou partii

Písek – V rámci přípravného období se písečtí druholigoví hokejisté utkali v sobotu v podvečer s tradičním francouzským soupeřem z Brianconu.

Písek hostil sportovní hry partnerských měst

Písek – O víkendu hostil Písek sportovní hry mládeže partnerských měst. Do města tak dorazilo kolem sto dvaceti mladých sportovců z měst Bad Leonfelden (Rakousko), Jičín (ČR), Veľký Krtíš (Slovensko) a Wetzlar (Německo).

Cyklisté Spartaku Písek CykloŠvec Stevens nechyběli ani v Jistebnici

Písek - 5. závodem Stevens Jihočeského poháru byl podnik MTB GS Technik Jistebnice.

Atletky Sokola vyhrály druholigové kolo

České Budějovice – Ženy Sokola ČB vyhrály 24. srpna kolo II. ligy, sk. B v Berouně.

Fotbalové dopoledne ve Staré Hlíně "dohrajeme" v Deníku ve čtvrtek

České Budějovice - Výjimečné fotbalové dopoledne ve Staré Hlíně na stránkách Deníku ještě „dohrajeme“.

Exmilevská Černá vyhrála na pražské Julisce

Milevsko, Praha - V úterý 20. srpna 2019 se na atletickém stadiónu pražské Julisky uskutečnily 7. veřejné závody Pražského atletického svazu, které uspořádal domácí atletický oddíl TJ Dukla Praha.

Peřeje pod Lipnem obsadí vodáci

České Budějovice - Jeden z nejlepších vodních slalomářů ČR Jakub Krejčí také startuje v závodech pod lipenskou přehradou.

Fotbalisté Písku dotáhli manko, ale body nepřivezli

Písek, Králův Dvůr – Už v pátek odpoledne odehráli fotbalisté FC Písek utkání třetího kola Fortuna ČFL, které je zavedlo na trávní Cabelíků z Králova Dvora.

Krimi

Senior nepřežil náraz do pařezu

Lhota – Tragickou dopravní nehodu nepřežil v sobotu senior u obce Lhota na Jindřichohradecku. Osmdesátiletý řidič narazil s vozidlem do pařezu, vozidlo se převrátilo a nepřipoutaný řidič zemřel.

Agresivní útočník použil u rybníka pěstí, nože i zbraň

Novohradsko – Jako když si mafie vyřizuje účty. Tak vypadal odpočinek tří cizinců u rybníka Jánský na Novohradsku. V pátek vpodvečer zde jeden z trojice napadl své kumpány.

Řidič vjel na dálnici D3 do protisměru

Veselí nad Lužnicí - Krátce po sedmé hodině večer ve čtvrtek 22. srpna přijalo operační středisko jihočeské policie cestou linky číslo 158 hned tři oznámení od řidičů, jedoucích na přibližně 109. kilometru dálnice D3 ve směru z Tábora na České Budějovice.

Policista a neznámý samaritán pomohli u nehody raněnému muži

Chvalšiny - Příkladnou první pomoc při dopravní nehodě poskytl ve čtvrtek ráno ve Chvalšinách krumlovský policista, který shodou náhod jako první přijel k autu, které skončilo na kraji obce převrácené na střeše.

Policisté zadrželi podezřelého z vraždy. Tělo oběti ukryl pod větve

Tábor – Případ vraždy rozplétají od začátku týdne kriminalisté. Došlo k ní v jedné z chatových osad poblíž Tábora. Na stopu je podle policejního mluvčího Jiřího Matznera přivedla informace, získaná během operativního šetření.

Muž se v noci utopil v Nežárce

Dolní Žďár – Padesátiletý muž je osmou prázdninovou obětí vody.

Podezřelé úmrtí: Policisté zadrželi tři lidi

Tábor – Jak už jsme informovali, k dosud nevyjasněnému úmrtí došlo podle zdroje Deníku v úterý v Táboře.

Policie uzavřela ulici kvůli kufru. Byly v něm elektronické součástky k anténě

České Budějovice - Policisté a pyrotechnici prověřovali ulici L.M. Pařízka kvůli nalezenému hliníkovému kufru. Jak uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner ulice L.M. Pařízka byla uzavřená pro osoby i vozidla.

Kritika i pochopení pro nízký trest za vraždu mačetou

Jižní Čechy – Sedmiletý trest za vraždu mačetou, který vynesl minulý týden českobudějovický krajský soud, vzbudil na sociálních sítích kritiku, ale i pochopení. Nepravomocně k němu byl odsouzen Lukáš Novák (24 let). Trest vzbudil pozornost tím, že je poměrně hluboko pod zákonnou hranicí, která je deset let.

Řidič měl dvě promile a razil si to centrem Písku

Písek - Policisté z obvodního oddělení v Písku kontrolovali ve středu 14. srpna před 21. hodinou v Harantově ulici před jedním domem vozidlo značky Škoda, které řídil muž (63 let) z Písecka.

Ekonomika

Marie Čaloudová: Pro kadeřnici jsou největší odměnou spokojení zákazníci

Jindřichův Hradec - Práci kadeřnice se Marie Čaloudová věnuje už 46 let. Třináctým rokem provozuje kadeřnictví v Kostelní ulici v Jindřichově Hradci. Svou profesi dělá stále moc ráda, i když přiznává, že už je v důchodovém věku. Nejdůležitější pro ni a její kolegyni Alenu Dvořákovou jsou šťastné a spokojené zákaznice.

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí

Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na rehabilitaci s koňmi

Jižní Čechy - Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se v Jihočeském kraji stal Krok po nové podlaze odměna po námaze spolku Majoránek. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Překonáváme (nejen) jazykové bariéry, Pomáháme lidem zůstat doma… a PortusCAR auto pro sociální služby i prevenci.

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí

Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.

Muzeum u Jihlavy je unikát. Na návštěvníky čekají tisíce hraček

Příseka je částí města Brtnice, od něhož je vzdálena pět kilometrů. Přestože v Přísece žije jen 200 obyvatel, najdete tu díky dotaci z evropských fondů světový unikát Muzeum autíček. Příseka Muzeum, kde počet exponátů již dávno přesáhl deset tisíc, je v místním zámku. Ten za minulého režimu sloužil jako sídlo zemědělského družstva. Zámek musel projít výraznou rekonstrukcí, s níž částkou 27 milionů korun pomohly evropské fondy. Následně zde bylo vybudováno zmíněné muzeum.  

Hřebčinec Písek má nové kolbiště. Může pořádat mezinárodní závody

Zemský hřebčinec, nebo přesněji původní Zemské hřebčinecké stanoviště je v Písku vzpomínáno již od roku 1811. Současný objekt byl postaven roku 1902 a původně sloužil k vojenským účelům, ale již od počátku plnil svou nikdy nepřerušenou funkci, tedy držení plemenných hřebců pro potřeby zemského chovu. Areál má dnes takové parametry, že je zde možné pořádat mezinárodní závody. Na novém pískovém povrchu se především může denně trénovat. A to i díky dotaci z fondů EU. 

Chlap, který by asi dokázal vyplnit pořekadlo o lámání skal

Vodňany - Když se potkáte s Tomášem Veselým z Vodňan, rázem jste ve střehu. Chlap, který by asi dokázal vyplnit pořekadlo o lámání skal. Aby ne, když je mistrem světa benchpressu a vicemistrem světa mezi profesionály v USA. Vždyť nad svá prsa nazvedal tisíce tun železa! Ale v této hrudi tluče srdce člověka, který by se rozdal, pokud to bude nutné…

Hlasujte o nejsympatičtějšího mistra výčepního. Najděte si toho svého

Všichni známe motto „sládek pivo vaří, výčepní ho dělá“ a víme, jak důležitá je role výčepního v hospodě, která si na kvalitním pivu zakládá. Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští zase byli hrdí na svoji práci, to je cílem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která se letos koná už počtrnácté.

Sympatické tváře z druhé strany výčepu. Hlasujte o nejoblíbenějšího mistra

Všichni známe motto „sládek pivo vaří, výčepní ho dělá“ a víme, jak důležitá je role výčepního v hospodě, která si na kvalitním pivu zakládá. Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští zase byli hrdí na svoji práci, to je cílem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která se letos koná už počtrnácté.

Z cukru, koření a bylinek vyrábí Irena Kalkušová tekutou dobrotu

Jiřní Čechy - Myslíte si, že dobře znáte a víte co je karamel? Pokud jste neochutnali pravý Českokrumlovský karamel od Vaška, nevíte, o co přicházíte. V krumlovské karamelovně vznikají tekuté karamely sladké, voňavé, kořeněné, slané, ale i přiměřeně či více pálivé s rozmarýnem, neboť obsahují chilli papričku. Využít je můžete při vaření na mnoho způsobů.