Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Písek

Písek je město v Jihočeském kraji, 44 km severozápadně od Českých Budějovic, na řece Otava. Písek byl založen v roce 1243 a jeho historické jádro je městskou památkovou zónou. V Písku se nachází kamenný most ze 13. století, který je nejstarším českým stojícím mostem.

Počet obyvatel: 30.000
Rozloha: 63,22 km²
Oficiální web města: www.mesto-pisek.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Vodohospodářská montážní, servisní a obchodní společnost s.r.o. – montáže zařízení pro chemickou úpravu vody, výroba plastových bazénů Písek

Společnost byla založena v roce 1994 jako montážní a servisní organizace v oblasti vodního hospodářství s využitím třicetiletých zkušeností v oboru. Naše služby: specializace na dezinfekci pitných, bazénových a odpadních vod plynným chlorem s ruční nebo automatickou regulací, detekce a likvidace úniku chloru dodávky a montáže technologií úpraven pitné a...

Tel:
 • 602 272 921 - pan Kott
  602 447 423 - pan Pípal
E-mail:
 • vms.pisek@atlas.cz

Služby požární ochrany spol. s r.o. – školení požární ochrany, prodej hasicích přístrojů, školení bezpečnosti práce Blatná

Nabízíme: školení požární ochrany školení bezpečnosti práce prodej hasicích přístrojů stavební činnost v souvislosti s požární ochranou

Tel:
 • 777 217 663 - pan Makuš
E-mail:
 • spovm@seznam.cz

Jiří Habich – Pohřební služba – pohřby v ČR, exhumace ostatků, tisk parte, smuteční věnce Písek

Pohřební služba JIŘÍ HABICH je jednou z nejdéle působících pohřebních služeb v Písku a okolí. Díky mnohaleté praxi v oboru je naše práce a přístup na vysoké profesionální, etické a morální úrovni. Naše služby: sjednání rozloučení  sjednání kompletního rozloučení u Vás doma, nebo přes internet  převozy z domu smutku  pohřby po celé ČR a...

Tel:
 • 382 224 477
  602 472 885 - pan Habich
E-mail:
 • habichj@seznam.cz

Pavel Váverka – PV elektronické systémy – zabezpečovací systémy, kamerové systémy, montáž alarmů, slaboproudé elektroinstalace, revize Písek

Poskytujeme profesionální služby v oblasti zabezpečení rodinného domu či bytu i firemních objektů v okolí Písku. Nabízíme: alarmy vstupní a přístupové systémy kamerové systémy slaboproudé elektroinstalace revize Další webové stránky: http://www.pavelvaverka.cz

Tel:
 • 736 228 687 - Pavel Váverka
  603 485 788 - servis
E-mail:
 • elsystemy@pavelvaverka.cz
  info@alarmy-pisek.cz
  info@pvpisek.cz

Bohumil Altman – Autoškola – kurzy získání řidičského průkazu, kondiční jízdy, školení řidičů Písek

Autoškola byla založena roku 1991. Nabízíme: kurzy získání řidičského průkazu skupin AM, A1, A2, A, B, B+E kondiční jízdy referentské školení řidičů přezkoušení z odborné způsobilosti za účelem vrácení řidičského oprávnění

Tel:
 • 732 241 940 - pan Bc. P. Altman
  603 736 400 - pan B. Altman
E-mail:
 • bohumilaltman@seznam.cz
  autoskolaaltman@email.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

KOMENTÁŘ STANISLAVY KOBLIHOVÉ: Půjčte si elektrokolo

/ANKETA/ Před Velikonocemi otevřeli v Milevsku půjčovnu elektrokol. V Písku funguje od loňska. V obou městech na ně získali dotaci a kola půjčují v infocentrech. Zájemci si je ale musí včas zarezervovat.

Střední zemědělská škola v Písku nezahálí

Písek - Voda je velmi důležitým krajinným prvkem a tvoří základní podmínky pro existenci života na Zemi.

Už nejsou mezi námi

Písecko - Na Písecku zemřeli:

Narodili se

Písek - V písecké porodnici se narodili:

Keltská noc odnese zimní chmury a rozzáří budoucnost

Písek - Pálit 30. dubna čarodějnice můžete na každém rohu.

Ve Vrcovicích závodily fichtly

Vrcovice - Ve Vrcovicích se na Velký pátek uskutečnil desátý ročník oblíbených fichtl závodů (Jawa 50), tzv. Vrcovická hodinovka. Zároveň se tak jednalo o tamější poslední ročník.

Písek pomůže teplárně s úvěrem. Bude ručit

Písek – Město bude ručit teplárně za stomilionový úvěr, který si vezme na nákup horkovodního kotle na biomasu. Schválili to nejprve radní, poté i zastupitelé.

Chovatelská přehlídka trofejí nabídne i téma ochrany přírody

Písek - Nejen pro mysliveckou veřejnost, ale zejména pro všechny přátele přírody, děti a školní mládež je určena tradiční Chovatelská přehlídka trofejí lovné zvěře za uplynulý myslivecký rok. Výstava se koná ve dnech 26. dubna až 5. května v areálu lesnických škol v Písku v aule budovy školní jídelny.

Vichřice na Hradecku láme stromy

Jindřichohradecko – Od pondělní půlnoci vyjížděly hasičské sbory k popadaným stromům v okrese.

Je sucho, přibývá požárů. Zaprší snad už v pátek

Jižní Čechy – Devět požárů lesních porostů za den, to je pro jihočeské hasiče extrémní číslo. Takový byl Boží hod velikonoční.

Sport

Páté kolo Tip ligy vyhrál Václav Kápl z Písku

Písecko – Páté kolo Tip ligy bylo nesmírně vyrovnané. Hned čtyři z hráčů se umístili se ziskem sedmi bodů na prvním místě.

Písek doma s Vltavínem nebodoval

Písek - Fotbalisté Písku si ve středu předehráli duel 33. kola České fotbalové ligy s Vltavínem. Hosté si do Prahy odvezli všechny tři body za výhru 2:0.

Českobudějovické rugbisty čeká v sobotu mezinárodní duel proti anglickému celku

České Budějovice – Mezinárodní zápas čeká na českobudějovické rugbisty. V sobotu se od 14 hodin střetnou na stadionu Jihočeské univerzity s anglickým týmem Ickenham RFC a na návštěvníky duelu čeká i bohatý doprovodný program.

Ve finále je srovnáno, Jihostroj prohrál tie break o dva body

Liberec - Jihostroj prohrál v Liberci 2:3, stav série je vyrovnaný 1:1. V extralize volejbalistů pokračuje extrémně vyrovnaná finálová série v sobotu v Č. Budějovicích od 19 hodin.

S minimem dokázali vytěžit alespoň bod

Český Krumlov - S minimem hráčů odjížděl k utkání 22. kola fotbalového krajského přeboru do Českého Krumlova tým Čimelic.

Protivín si o Velikonocích vykoledoval dvě porážky

Protivín - Když v 53. minutě sobotního duelu mezi Lomem a Protivínem špílmachr Lomu Jan Šimák zvýšil na táborské Svépomoci po pohledné kombinaci na 2:0 pro svůj tým, situace fotbalistů Protivína nevypadala zrovna růžově.

Hokejisté ČEZ Motoru se rozloučili s letošní sezonu porážkou v Chomutově

V závěrečném utkání baráže o extraligu prohráli hokejisté ČEZ Motoru v Chomutově 4:6.

Viola Válková opět „válela“

České Budějovice – Viola Válková z J. Hradce reprezentovala ČR v závodech ve švýcarském Sursee.

Již 47. ročník Rallye Český Krumlov nabídne divákům atraktivní změny

Český Krumlov – Již jen necelý měsíc zbývá do startu 47. ročníku Rallye Český Krumlov. Elita tuzemského soutěžního sportu se představí na českém jihu ve dnech 17. a 18. května.

Luděk Bukač trénoval i Motor, čas rád trávil na chalupě v Lutové

České Budějovice - Ta zpráva zarmoutila všechny Jihočechy. Nejen je. Ve věku 83 let zemřel úspěšný hokejový trenér Luděk Bukač.

Krimi

Vandal poškodil na mirovickém hřbitově náhrobky

Mirovice - V pondělí 22. dubna přijali čimeličtí policisté oznámení o poškozených náhrobcích na hřbitově v Mirovicích.

Řidiči nejčastěji hřešili vysokou rychlostí a nepřipoutáním

Písecko - Písečtí policisté se o Velikonocích zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce a ve dnech 17. a 22. dubna zvýšili dohled nad svátečním provozem na silnicích Písecka.

Dvě varny drog v jednom domě

České Budějovice - Ulice Kapitána Nálepky je od minulého týdne „čistší“ o dvě varny pervitinu.

Hasiči řešili popadané stromy, ale i nehodu Tatry

Písecko - V souvislosti se silným větrem zasahovali v úterý 23. dubna profesionální a dobrovolní hasiči na Písecku u deseti událostí. Jednalo se především o odklízení stromů spadlých na silnice a železnice. Jednou hasiči upevňovali uvolněné plechy na střechách, a to v Týnské ulici v Písku.

Hořela chata na Radavě i dům v Kostelci nad Vltavou

Písecko – Hasiči na Písecku zasahovali během posledních několika dní u požárů tří budov. Všechny byly prázdné, nikomu se nic nestalo.

Policie hledá svědky nehody v Kollárově ulici

Písek - Písečtí dopravní policisté prošetřují dopravní nehodu s hmotnou škodou ve stotisícové výši.

V Ostrovní ulici někdo ukradl loď

Písek - Písečtí policisté přijali v sobotu 20. dubna v podvečer oznámení o krádeži lodě.

V kempu Radava shořela v noci na pondělí chata

Písecko - Zatím bez určené příčiny vzniku je požár chaty, která hořela na Velikonoční pondělí po 4. hodině ranní v chatové oblasti Radava u Kovářova, části obce Chrást.

Cyklista při převozu do nemocnice zemřel

Vitějovice - Dopravní policisté na Prachaticku vyjížděli v pondělí v podvečer k dopravní nehodě cyklisty (72 let), který jel na jízdním kole značky Author po silnici ve směru jízdy z Vitějovic do Vrbice.

Policisté pátrají po pacientovi z léčebny, bez léků může být nebezpečný

Lnáře - V pondělí 22. dubna kolem 16. hodiny oznámila na Obvodní oddělení policie v Blatné lékařka z Psychiatrické léčebny Lnáře, že utekl pacient Miroslav Zeman, který využil vstupu jiné osoby do budovy a otevřenými dveřmi uprchl.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Bez dotace by na školku neměli

Z evropských fondů přišlo do pokladny malé obce šestnáct milionů korun na výstavbu školky.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.

Dětem vstup zakázán? Provozovatel musí mít důvod, jinak zaplatí pokutu

Děti. Mají plno energie, výskají, běhají, zkrátka je jich všude plno. Někomu to může vadit. Například hostovi v restauraci může při nečekaném zavýsknutí takového caparta uvíznout sousto v hrdle. Aby se to nestalo, rozhodli se někteří restauratéři a hoteliéři, že do svých zařízení děti nepustí. Zatím jich ale není mnoho.

Zdražování aut v Česku pokračuje, třeba u VW a Hyundai. Našli jsme ale i slevy

S koncem zimy se zvedá cena řady vozů na českém trhu. U několika jsou ale naopak slevy a stojí za to.

Kam na nejlépe načepované pivo? Jděte do hospod s Hvězdou sládků

Kam zajít na perfektně ošetřené a špičkově načepované pivo? Tam, kde mají Hvězdu sládků.