Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 21.10. 2019 a svátek má Brigita

Písek

Písek je město v Jihočeském kraji, 44 km severozápadně od Českých Budějovic, na řece Otava. Písek byl založen v roce 1243 a jeho historické jádro je městskou památkovou zónou. V Písku se nachází kamenný most ze 13. století, který je nejstarším českým stojícím mostem.

Počet obyvatel: 30.000
Rozloha: 63,22 km²
Oficiální web města: www.mesto-pisek.cz


Z katalogu firem doporučujeme

FRAMI CZ s.r.o. – vjezdové brány, automatické závory, garážová vrata, venkovní žaluzie, rolety, markýzy Písek

Naše společnost byla založena v roce 1994 jako montážní firma zabývající se montováním interiérových horizontálních a vertikálních žaluzií a silikonového těsnění oken. V roce 1998 rozšířila sortiment o montáž garážových vrat, předokenních rolet a přímý dovoz pohonů DEA na vjezdové automatické brány a závory. Nabízíme: Garážová vrata sekční Garážová vrata...

Tel:
 • 607 516 223 - pan Kolařík
  602 172 482 - pan Svoboda
E-mail:
 • kolarik@frami.cz

JAHLA – poradenství, s.r.o. – zavádění systému ISO, bezpečnost práce, požární ochrana Milevsko

Ve vztahu na rozsah prováděných aktivit firmy možno zařadit firmu JAHLA - poradenství, s.r.o. na jednu z čelních příček v rámci ČR. Naše služby: zavádění a udržování systémů řízení dle standardů: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 17025 a jejich kombinace poradenství, metodické vedení nebo přímé řízení (na klíč)...

Tel:
 • 382 581 189
  602 460 488 - pan Ing. Hlaváček
  602 460 480
E-mail:
 • jahla@jahla.cz

Jaroslav Kolář – zahradník, prodej květin, prodej sazenic, smuteční vazby, svatební kytice Milevsko

Nabízíme: realizaci a údržbu zeleně smuteční a svatební vazby prodej hrnkových i řezaných květin prodej sazenic prodej přípravků na údržbu zahrad

Tel:
 • 724 200 091 - pan Kolář
E-mail:
 • kolzahrad@volny.cz

Garantkámen s.r.o. – kamenictví, výroba památníků, pomníky, kuchyňské desky, parapety, obklady krbů, lampy, vázy Milevsko

Garantkámen s.r.o. vznikl 1.1.2001 se záměrem obchodovat a vyrábět široký sortiment kamenických výrobků, z různých druhů žul a mramorů. Nabízíme: výrobu pomníků a hrobů, renovace původních výrobu památníků, renovace původních výrobu kuchyňských pracovních desek výrobu koupelnových desek výrobu parapetů výrobu obkladů krbu výrobu dlažby a obkladů, venkovní i vnitřní výrobu...

Tel:
 • 603 809 998 - Zdeněk Zikuda
  603 807 704 - Jindřich Polodna
E-mail:
 • zzikuda@volny.cz
  garantkamen@volny.cz

Restaurace a penzion Na Křižovatce – ubytování, restaurace Milevsko

Restaurace Na Křižovatce vznikla na bývalých základech budovy hospody a byla zkolaudována a otevřena v listopadu 2005. Srdečně zveme k návštěvě.   Nabízíme: ubytování v 7 pokojích vlastní sociální zařízení TV WiFi restaurace pořádání oslav, firemních akcí půjčovna kol a in-line bruslí vyjížďky na koních bowling tenis sauna

Tel:
 • 603 474 051 - pan Müller
E-mail:
 • mullerroman@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Prácheňské muzeum nabídne vltavotýnský poklad

Hlavní podzimní výstava Prácheňského muzea nesoucí název Písek 1619 – 1620. Trojí dobytí města a počátek třicetileté války na Písecku se pomalu překlopila do své druhé poloviny.

Beseda bude o aktuálním dění v lesích i o jejich budoucnosti

Lesy České republiky pořádají ve čtvrtek 24. října setkání pro veřejnost k aktuálnímu dění v lesích s důrazem na probíhající kůrovcovou kalamitu, ale také k budoucnosti lesů po kalamitě. Zhruba hodinové setkání se uskuteční v malém sále píseckého kina Portyč od 17 hodin.

VIDEO: Vltava je zamčená, vodáci naposledy vyrazili z kempu Krumlov

Žádný studený podzim, ale krásné babí léto přivítalo v sobotu dopoledne nadšence splouvání řeky, kteří se sjeli na tradiční uzamčení Vltavy do kempu Krumlov.

Kino Portyč má nový sál pro čtyřicet lidí

Kino Portyč v Písku má nový promítací sál s kapacitou 40 míst. Nechybí zde ani místo pro vozíčkáře.

Lidem v Mirovicích chce pomoci charita

Za seniory jsou připraveny dojíždět pečovatelky z Písku. Zájemci o službu se mohou hlásit.

Milevské pivní slavnosti pobavily návštěvníky

V pátek 18. a v sobotu 19. října patřily večery v milevském domě kultury 11. ročníku Pivních slavností. Kromě ochutnávek zlatého moku od různých pivovarů si tu návštěvníci užili muziku. Vystoupily tu například místní kapely Fantom a Elisabeth a zlatým hřebem programu byla skupina Kroky Michala Davida.

Posvícenský jarmark pobavil místní i návštěvníky

Probulovské posvícení si užili v sobotu 19. října na návsi místní i návštěvníci. Probulovské ženy společně s místní Malou farmou tady pořádaly posvícenský jarmark. Návštěvníci si měli možnost vybrat z různých rukodělných výrobků, ale také se podívat na to, jak pracuje třeba truhlář.

Kamerový systém v Milevsku se osvědčil

Milevští radní schválili nákup nové kamery za 67 450 korun bez DPH. „Jedná se o náhradu za kameru, která je umístěná na náměstí Na Růžku. Začala vynechávat, proto ji nahradí nová, která bude od stejného dodavatele, aby šla zapojit do stávajícího kamerového systému,“ vysvětlil starosta Ivan Radosta.

V Putimi rybáři lovili Podkostelní rybník

V sobotu 19. října se od časných ranních hodin lovil Podkostelní rybník v Putimi.

Majitel hřiště v Semicích chce za něj víc peněz

V srpnu písečtí zastupitelé rozhodli, že město odkoupí pozemky pod hřištěm v Semicích.

Sport

První prohra v sezoně, Ostrava byla jasně lepší

Volejbalisté Jihostroje České Budějopvice nastoupili ke třetímu zápasu v novém ročníku extraligy. Po dvou hladkých výhrách se tentopkrát ocitli pod obrovským tlakem ostravského servisu.

94. ročník lesního běhu Kolem Ameriky s účastí chyšeckých atletů

V sobotu 19. října 2019 se v píseckém lesoparku Amerika uskutečnil již 94. ročník lesního běhu "Kolem Ameriky", který uspořádaly písecký atletický oddíl Atletika, o.s. spolu s Interhotelem Amerika.

Motor není k zastavení, v Třebíči byl jasně lepší a zvítězil už pošesté za sebou

Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice i nadále sviští po prvoligové dálnici a nejsou k zastavení. V 16. kole kole první Chance ligy vyhráli v Třebíči naprosto přesvědčivě 5:1, připsali si šestou tříbodovou výhru v řadě a upevnili si svou pozici na čele tabulky. Ve středu je čeká domácí duel s poslední Kadaní (17.30).

Víkendové výsledky z okresního fotbalu

Okresní fotbalové soutěže na Písecku měly na programu jedenáctá kola. Víkend nabídl poměrně hodně červených karet. Právě karetně velmi zaujal duel béčka Hradiště s Královou Lhotou, během kterého rozhodčí Rinth vytáhl jedenáct žlutých a jednu červenou kartu.

Nadační fond Jihočeské naděje zorganizoval pro děti návštěvu Dynama

Fond Nadace Jihočeské naděje zorganizoval pro děti z jihočeských dětských domovů návštěvu tréninku fotbalistů týmu SK Dynamo České Budějovice.

Karolína Beranová si splnila sen. Má medaili z Leidenu

Jihočeška Karolína Beranová potvrdila vzestup formy.

Vzhledem k vývoji zápasu bod bereme, tvrdí hrdina divizního derby Filip Vaněk

Sobotní divizní fotbalové derby u řeky Lužnice bavilo. Domácí Spartak Soběslav remizoval s béčkem českobudějovického Dynama v utkání velmi dobré úrovně 2:2 a téměř čtyři stovky diváků tak viděly kromě čtyř pěkných gólů také penaltový rozstřel, který vyzněl v poměru 5:3 pro hosty.

Pondělní večer si Jihostroj zpestří zápasem v Ostravě

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice odehrají zápas třetího kola extraligy až v pondělí večer. V Ostravě nastoupí před kamerami programu ČT Sport v 19.20.

Všechno je jednou prvně. Včetně výhry v Olomouci!

Až do soboty v Olomouci ještě nikdy v I. lize fotbalisté Dynama nevyhráli.

Skvělé výkony jihočeských plavců

České Budějovice – Gigantické závody, Plzeňské sprinty jako Český pohár, přinesly vynikající zlepšení jihočeské špičky.

Krimi

Pomozte píseckým policistům objasnit nehody

Písečtí dopravní policisté řeší podle policejní mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové dopravní nehody, k jejichž objasnění by mohla pomoci svědectví.

Domácnosti jsou plné hořlavých materiálů, v adventu pozor

Hasiči varují před nebezpečím plynoucím ze svíček a věnců.

Hasiči zachraňovali labuť. Měla v zobáku rybářský háček

V Čechově ulici v Písku zasahovali ve čtvrtek odpoledne místní profesionální hasiči, když na řece Otavě zachraňovali labuť.

Muž se snažil o útěk, kriminalisté ho však chytli a poslali do vězení

Ve středu 16. října skončil pobyt na svobodě pro mladého muže (1995), který se vyhýbal nástupu do vězení.

Náklaďák zabil cyklistku

K tragické nehodě došlo ve čtvrtek v 11.15 hodin v Litvínovicích na Českobudějovicku, kde nákladní tatra srazila cyklistku. Padesátiletá žena z Českobudějovicka podlehla těžkým zraněním. Ke srážce došlo na silnici I/3 v místě napojení s boční ulicí vedoucí z obce.

Případ vraždy mačetou míří k Vrchnímu soudu do Prahy

Vraždu mačetou z letošního ledna v Truskovicích na Strakonicku bude řešit Vrchní soud v Praze. Důvodem je odvolání státního zástupce Petra Žižky. „Bylo podáno odvolání státního zástupce do výroku o uložení trestu a spis byl zaslán na Vrchní soud v Praze s odvoláním,“ řekla mluvčí českobudějovického krajského soudu Ivana Vobejdová.

Azylant ve Wullowitzu zaútočil kvůli práci

Afghánec Jamal A. (33), který vraždil v pondělí pár metrů od hraničního přechodu Dolní Dvořiště/Wullowitz na Českokrumlovsku, chtěl pracovat v určitou dobu, ale nebylo mu to umožněno.

Zloděj se vloupal do domu a ukradl peníze

Milevští policisté vyjížděli v pondělí 14. října k případu v obci Písecká Smoleč. Během dopoledne se zde zatím nezjištěný pachatel vloupal do domu.

Muž nenastoupil do vězení, kriminalisté ho chytli v Milevsku

Písečtí kriminalisté, kteří se specializují na pátrání, si připsali další úspěšný případ.

Ekonomika

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo

Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let

Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.

Jana Myslivcová vás vás naučí, jak mluvit s nemluvňaty

Jmenuje se Jana Myslivcová a je mámou dvou kluků, díky nimž se, podle vlastních slov, neustále učí něco nového. „Samozřejmě to byli právě oni dva, kdo mne přivedl ke znakování pro děti,“ vysvětluje lektorka, jak se k této u nás zatím neznámé disciplíně dostala.

Radíme čtenářům: Má smysl bezpečnostní aplikace pro chytrý telefon?

Průměrný uživatel má v chytrém telefonu několik desítek aplikací, většinou neplacených. Mnoho lidí si bez rozmyslu stáhne každou aplikaci, kterou považují za zajímavou, i třeba jen tak na zkoušku. A právě toho zneužívají podvodníci, protože do mobilní aplikace se dá propašovat škodlivý kód. Co tím sledují? Čtenářům radí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.  

Jak platit bezpečně? Máme pro vás čtyři doporučení

Banky neustále zdokonalují zabezpečení účtů, platebních karet i mobilních aplikací, přesto své peníze nejlépe ochráníte vy sami. Lidé je totiž nejvíce ztrácejí svým neuváženým chováním. Pravidla bezpečného placení jsou přitom velmi jednoduchá.

Lucie Mádlová: O hranolkách se mi i zdá

Před čtyřmi měsíci vyměnila Lucie Mádlová práci v teplé kanceláři za teplo nad fritézami. S manželem si otevřela hranolkárnu v centru Českých Budějovic. 

Radíme drobným podnikatelům: I živnostník potřebuje dobrou účetní

Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme drobným podnikatelům: Kdy se vyplatí být plátcem DPH

Náš čtenář Jan Brunovský z Brna se ptá: Na živnostenský list navrhuji zahrady pro rodinné domy. V poslední době se mi daří, proto mě zajímá, kdy se musím stát plátcem DPH. Je to vůbec výhodné? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak chránit děti před nástrahami internetu

Učíte své děti, aby se na přechodu pro chodce rozhlédly? Nepochybně. A učíte je také, jak se rozhlížet na internetu? "Třeba já jsem prožil dětství ve světě, kde největší risk byl pád z prolézačky", říká Miroslav Dvořák, technický ředitel společnosti Eset.

Mobilní bankovní aplikace šetří peníze

Mobilní aplikace umožňují mimo jiné platit telefonem, což je pohodlné, rychlé a bezpečné. A další přínos?