Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Prachatice

Prachatice jsou město v Jihočeském kraji, 35 km západně od Českých Budějovic na Živném potoce. Historické jádro města je od roku 1981 městskou památkovou rezervací. Jméno města (původní osady) je odvozeno z osobního jména šlechtice Prachaty.

Počet obyvatel: 11.000
Rozloha: 38,90 km²
Oficiální web města: www.prachatice.eu


Z katalogu firem doporučujeme

Penzion Babůrek – ubytování, restaurace Šumava

Penzion Babůrek se nachází na malebné samotě v centru Šumavské lokality - Vimpersko. Přesná poloha je na trase Vimperk-Kvilda, 2km od obce Nové huťe, 5 km od obce Zdíkov, Churáňov a od lyžařského areálu na Zadově. Nabízíme: Ubytování : Nabízíme 19 pokojů s vlastním sociálním zařízením, společenskou místnost. Stravování je možné polopenzí, plnou...

Tel:
 • 388 434 026 - penzion
  777 231 488 - Luděk Pavlíček
E-mail:
 • penzionbaburek@centrum.cz

Pension JITŘENKA – ubytování na Šumavě – domácí kuchyně, venkovní gril, bazén, vířivka Prachatice

Nabízíme: ubytování ( kapacita 20 lůžek ) domácí kuchyně venkovní gril bazén vířivka trampolína TV stolní fotbálek WiFi

Tel:
 • 603 480 874 - paní Zubalíková
  724 884 582
E-mail:
 • dagmar.zubalikova@seznam.cz

Taneční škola Fíla s.r.o. – taneční kurzy, taneční semináře Vimperk

Naše taneční škola se začala vytvářet roku 1985. Nabízíme: taneční kurzy pro mládež taneční kurzy pro dospělé soukromé lekce taneční semináře Taneční škola je profesionálním členem Svazu učitelů tance ČR a členem Hospodářské komory ČR. Jsme také držitelé mezinárodního certifikátu kvality World Dance & Dance Sport Council.

Tel:
 • 608 115 116 - pan Fíla
E-mail:
 • dance.fila@seznam.cz

Miloš Sichinger – Elektroslužba – prodej elektrospotřebičů, prodej žárovek, prodej diskotechniky Vimperk

Nabízíme:   hotelový program alarmy baterie digitální teploměry diskotechnika domácí telefony a videotechnika hodiny infraspínače kabely AV kabely síťové kleště lisovací kleště odizolovací lupy multimetry nabíječe nářadí pájky a příslušenství spínače stolní lampy svítidla svítilny topení a ohřev vody transformátory zásuvky zářivky zvonky štítkovače žárovky Navštivte náš e-shop na stránce...

Tel:
 • 388 413 220
  737 516 376 - pan Sichinger
E-mail:
 • elektrosichi@email.cz

Jiří Horák – Korektury Písemností – opravy textů, pravopisné, morfologické, syntaktické, formátování Vimperk

Jsem absolvent Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (dnes Masarykova) Brno. Nabízené služby: opravy textů pravopisné, morfologické, syntaktické korektura magisterských, bakalářských a jiných studentských prací úpravy českých textů vytvořených cizinci úprava formátování a vzhledu textu opravy připravovaných i již hotových firemních textů tiskové zprávy, inzeráty, redigování veškerých tiskovin, příprava knih…...

Tel:
 • 776 895 585
E-mail:
 • korektury.pisemnosti@gmail.com

Zpravodajství z města

Zprávy

KOMENTÁŘ JANY VANDLÍČKOVÉ: Úklid v území "nikoho"

/ANKETA/ Nejen s tajícím sněhem, ale také s léty chátrání vylézá nepořádek. V jednu obrovskou skládku se tak mění bývalý areál Lázní sv. Markéty nad městem Prachatice. Pouhým laickým pohledem jsou tam tuny nepořádku, od plastových lahví až po vysloužilé elektrospotřebiče. Je znát, že areál už roky vlastně nemá majitele.

Předzahrádky mají mít stejný střih

Prachaticko – Nejen povolení na zábor veřejného prostranství, ale i souhlasné stanovisko, co se vzhledu týká, musejí mít zájemci, kteří chtějí v městských památkových zónách postavit na léto předzahrádku.

Děti vědí, že je třeba mluvit

Prachatice – Cyklus mezigeneračního setkání, spojený s putovní výstavou fotografií, obrázků a pexesa, se zastavil tentokrát v Základní škole Národní v Prachaticích, v jejich montessori třídách, školičce a skupince u dětí.

Instalatéři ukázali, že obstojí v konkurenci kraje i republiky

Vimperk – Vimperská Nerudovka opět prokázala své kvality, když v krajském kole XV. ročníku Vědomostní olympiády pořádané Cechem topenářů a instalatérů ČR získala první místo v soutěži týmů a druhé a třetí místo v soutěži jednotlivců.

OBRAZEM: Pečení ve Volarském muzeu

Volary - Už dva roky je ve Volarském muzeu veřejná pec. A právě v ní zahájil lenorský mistr pekař Augustin Sobotovič letošní sezonu.

Z dotace opraví domy v historickém jádru Prachatic

Prachatice – Finanční příspěvek na památky z ministerstva kultury město rozdělí. Část peněz získá také pět soukromých majitelů objektů.

Děti zamíří k zápisu, tentokrát do školky

Prachatice – Mateřské školy otevřou v květnu své dveře dětem. Připravily si pro ně a jejich rodiče zápisy. Prachatická Mateřská škola na svých pracovištích pořádá zápis ve dnech 13. a 14. května vždy od 8 do 12 hodin.

Dlouho chvíli si děti zkrátily v knihovně

Prachatice - Tvořivé středy se Zdenkou Lebedovou probíhají v knihovně pravidelně každý měsíc v průběhu celého školního roku.

Vichřice na Hradecku láme stromy

Jindřichohradecko – Od pondělní půlnoci vyjížděly hasičské sbory k popadaným stromům v okrese.

OBRAZEM: Hrkáči prošli Čkyní

Čkyně - Dvě party hrkáčů se vydaly v pátek napříč obcí Čkyně.

Sport

Fotbalová I.B třída přinesla brankové hody

Prachaticko – Fotbalová I.B třída má za sebou další zajímavé kolo. Především ve skupině B se to pořádně mele nahoře i dole.

Horalové jdou do play off z prvního místa

Prachatice - Základní část první ligy hokejbalistů skončila osmnáctým kolem. V něm Highlalanders Prachatice zajížděli do Dobřan, se kterými se celou sezonu prali o vedení.

Českobudějovické rugbisty čeká v sobotu mezinárodní duel proti anglickému celku

České Budějovice – Mezinárodní zápas čeká na českobudějovické rugbisty. V sobotu se od 14 hodin střetnou na stadionu Jihočeské univerzity s anglickým týmem Ickenham RFC a na návštěvníky duelu čeká i bohatý doprovodný program.

Ve finále je srovnáno, Jihostroj prohrál tie break o dva body

Liberec - Jihostroj prohrál v Liberci 2:3, stav série je vyrovnaný 1:1. V extralize volejbalistů pokračuje extrémně vyrovnaná finálová série v sobotu v Č. Budějovicích od 19 hodin.

Hokejisté ČEZ Motoru se rozloučili s letošní sezonu porážkou v Chomutově

V závěrečném utkání baráže o extraligu prohráli hokejisté ČEZ Motoru v Chomutově 4:6.

Viola Válková opět „válela“

České Budějovice – Viola Válková z J. Hradce reprezentovala ČR v závodech ve švýcarském Sursee.

Stolní tenis na Prachaticku řečí výsledků

Prachaticko - Soutěže stolních tenistů na Prachaticku míří do svého finiše.

Již 47. ročník Rallye Český Krumlov nabídne divákům atraktivní změny

Český Krumlov – Již jen necelý měsíc zbývá do startu 47. ročníku Rallye Český Krumlov. Elita tuzemského soutěžního sportu se představí na českém jihu ve dnech 17. a 18. května.

Fotbalový okresní přebor mužů v okrese řečí výsledků

Prachaticko – Fotbalový okresní přebor mužů měl na Velký pátek na pořadu dohrávku odložených zápasů z prvního jarního kola a následovalo další kompletní kolo.

Luděk Bukač trénoval i Motor, čas rád trávil na chalupě v Lutové

České Budějovice - Ta zpráva zarmoutila všechny Jihočechy. Nejen je. Ve věku 83 let zemřel úspěšný hokejový trenér Luděk Bukač.

Krimi

Dvě varny drog v jednom domě

České Budějovice - Ulice Kapitána Nálepky je od minulého týdne „čistší“ o dvě varny pervitinu.

Cyklista při převozu do nemocnice zemřel

Vitějovice - Dopravní policisté na Prachaticku vyjížděli v pondělí v podvečer k dopravní nehodě cyklisty (72 let), který jel na jízdním kole značky Author po silnici ve směru jízdy z Vitějovic do Vrbice.

Policisté pátrají po pacientovi z léčebny, bez léků může být nebezpečný

Lnáře - V pondělí 22. dubna kolem 16. hodiny oznámila na Obvodní oddělení policie v Blatné lékařka z Psychiatrické léčebny Lnáře, že utekl pacient Miroslav Zeman, který využil vstupu jiné osoby do budovy a otevřenými dveřmi uprchl.

K nehodě cyklisty letěl vrtulník

Vitějovice - Vrtulník byl na Velikonoční pondělí v podvečer vyslán k dopravní nehodě cyklisty, která se stala na silnici v obci Vitějovice.

Les u obce Ktiš hořel. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu

Ktiš - Na Bílou sobotu po celé odpoledne likvidovali hasiči požár lesa u obce Ktiš, části obce Smědeč.

Cyklista spadl z kola. Rychlá jízda ho stála život

České Budějovice - Ani svátky se neobešly bez tragické události.

Ve Mříči hořela hromada štěpky

Křemže – U hořící hromady štěpky ve Mříči u Křemže muselo v sobotu nad ránem zasáhnout několik jednotek hasičů.

V Dačicích vyhořel rodinný dům

Dačice – Během velikonočních svátků zachvátily rodinný dům v Dačicích v ulici Nivy plameny.

Les lehl popelem, škoda je 200 000 korun

Blatensko - Celkem šest jednotek likvidovalo 18. dubna u Škvořetic, části obce Pacelice, požár lesa. U požáru, který zasáhl téměř dva hektary, zasahovali profesionální hasiči ze stanice Blatná a dobrovolní hasiči obcí Záboří, Blatná, Lnáře, Sedlice a Škvořetice.

V Kostelci nad Vltavou hořel dům. Příčiny požáru se šetří

Kostelec nad Vltavou - Profesionální hasiči ze stanice Milevsko a Písek a jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Mirovice, Lašovice, Kostelec nad Vltavou, Hrejkovice, Milevsko a Čimelice podle mluvčí Záchranného hasičského sboru Jihočeského kraje Venduly Matějů vyjeli ve čtvrtek 18. dubna do Kostelce nad Vltavou k požáru domu, který byl ohlášen před polednem.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Bez dotace by na školku neměli

Z evropských fondů přišlo do pokladny malé obce šestnáct milionů korun na výstavbu školky.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.

Dětem vstup zakázán? Provozovatel musí mít důvod, jinak zaplatí pokutu

Děti. Mají plno energie, výskají, běhají, zkrátka je jich všude plno. Někomu to může vadit. Například hostovi v restauraci může při nečekaném zavýsknutí takového caparta uvíznout sousto v hrdle. Aby se to nestalo, rozhodli se někteří restauratéři a hoteliéři, že do svých zařízení děti nepustí. Zatím jich ale není mnoho.

Zdražování aut v Česku pokračuje, třeba u VW a Hyundai. Našli jsme ale i slevy

S koncem zimy se zvedá cena řady vozů na českém trhu. U několika jsou ale naopak slevy a stojí za to.

Kam na nejlépe načepované pivo? Jděte do hospod s Hvězdou sládků

Kam zajít na perfektně ošetřené a špičkově načepované pivo? Tam, kde mají Hvězdu sládků.