Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Strakonice

Strakonice jsou město v Jihočeském kraji na soutoku Otavy a Volyňky, 52 km severozápadně od Českých Budějovic, v nadmořské výšce mezi 390 až 430 m. Ve Strakonicích má tradici především průmysl textilní, strojírenský a pivovarnický.

Počet obyvatel: 23.000
Rozloha: 34,67 km²
Oficiální web města: www.strakonice.eu


Z katalogu firem doporučujeme

Penzion Tetřívek – Hotel Pila – ubytování, restaurace, svatby, firemní akce, cyklistika Strakonice

Náš hotel je vzdálen od města Sedlice 2,5km a nachází se v chatové oblasti Sedlice, která je obklopena lesem a je 20 metrů od chovného rybníka Horní Zástava a 500 metrů od rybářského rybníka Dolní Zástava.  Hotel je velmi vhodný pro pořádání firemních akcí, svateb, narozenin a dalších společenských akcí....

Tel:
 • 775 336 392
E-mail:
 • info@hotelpila.cz

Rekreační areál Milavy – ubytování ve srubu, stanování, restaurace Strakonice

Nabízíme: ubytování ve srubech ubytování ve 4 lůžkových chatkách plocha pro karavan nebo stan restaurace kuchyňka prodejna se základními potravinami koupání hřiště

Tel:
 • 603 434 061 - paní Čapková
  720 262 635
E-mail:
 • milavy@milavy.cz

ALVAN s.r.o. – zemní práce, nákladní autodoprava, práce bagrem, přípravné práce pro stavby, čištění vodník toků, sanace sesuvů, prořezávání dřevěných porostů Strakonice

Firma  ALVAN s.r.o. se především specializuje na zemní práce. Dále nabízí služby v oblasti nákladní autodopravy. Naše služby: přípravné práce pro stavby silniční motorová doprava nákladní úpravy a čištění vodních toků, rybníků hrazení a břehová hrazení sanace sesuvů práce s motorovou pilou prořezávání dřev. porostů nákladní autodoprava ATRA 815 S3...

Tel:
 • 736 685 918 - Pavla Řežábová - jednatelka
E-mail:
 • alvan.katovice@seznam.cz

Zdeněk Pokorný – ELEKTROSLUŽBA – elektromontáže, hromosvody, revize, centrální vysavače, montáže, opravy veřejného osvětlení, montáže elektrických topných systémů Strakonice

Nabízíme: Centrální vysavače Revize Elektroinstalace Instalujeme Drobné elektropráce Reference

Tel:
 • 603 723 588 - Zdeněk Pokorný
E-mail:
 • zdpokorny@post.cz

Jiří Repeš – Aludoors – automatické brány, garážová vrata, žaluzie, zasklívání balkónů Strakonice

Nabízíme: automatické brány garážová vrata žaluzie zasklívání balkónů předokenní rolety parapety okenní a dveřní sítě zastřešení pergol dveře a zárubně závory silikonové těsnění markýzy videotelefony REFERENCE

Tel:
 • 777 223 770 - pan Repeš - majitel
E-mail:
 • repes@seznam.cz
  info@aludoors.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Na jihu Čech přibylo pět nových případů, tři na Budějovicku a dva na Prachaticku

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici v Jihočeském kraji pět nových verifikovaných případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak ke čtvrteční 18. hodině v regionu zvýšil na 136. Tři nové případy byly zachyceny na Českobudějovicku a dva na Prachaticku.

Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity má nového děkana

Někdejší děkan Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc, dr. h. c., který fakultu vedl dvanáct let, k poslednímu březnu letošního roku ukončil své působení ve funkci.

Sokolí pár už na teplárenském komíně zdomácněl. Vyvede opět mladé?

Na vráteckém komíně českobudějovické teplárny hnízdí pár kriticky ohroženého sokola stěhovavého, samice sedí na vejcích a po roce opět vyvede mláďata. Hnízdo lze sledovat prostřednictvím webové kamery.

Policisté ve Vodňanech sídlí na nové adrese

Policie obchodního oddělení Vodňany sídlí nově v ulici Alf. Šťastného 1381.

Do vyšších laviček na náměstí řidiči nebourají

Úprava laviček na Velkém náměstí ve Strakonicích se osvědčila. Bude se v ní pokračovat dál. Původní lavičky v centru měly podobu kamenných bloků, ale podle řidičů byly špatně vidět a při parkování se stávaly častou příčinou dopravních nehod. Na to upozorňovala také policie.

Třicet let pečují o Blatenský zámek. Získali za to ocenění Opera Historica 2019

Zámek v Blatné prochází postupnými opravami a nabízí lidem možnost nahlédnout do stále nových prostor. Stojí za tím třicet let práce. Majitelé zámku v Blatné Jana Germenis-Hildprandt a její syn Stephanos Germenis-Hildprandt za ni koncem minulého roku získali ocenění Opera Historica 2019.

Tábor musí zřídit středisko péče o osoby bez přístřeší

Vláda premiéra Andreje Babiše v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území ČR uložila hejtmanům a primátorovi hlavního města Prahy neodkladný úkol. Bez zbytečného odkladu zajistit ve spolupráci se starosty obcí s rozšířenou působností s přihlédnutím k místním podmínkám a potřebám po konzultaci s příslušnou Krajskou hygienickou stanicí systém péče o osoby bez přístřeší, u nichž bylo diagnostikováno onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS CoV-2 a nebyly hospitalizovány, nebo jimž byla nařízena karanténa.

Vesnice roku se letos vybírat nebude, rozhodlo ministerstvo

Koronavir ovlivnil i oblíbenou soutěž o nejkrásnější obec na jihu Čech.

Hlavně nelžete! To je vzkaz z nemocnice

Ve strakonické nemocnici funguje od prvního dubnového čtvrtka třídící středisko. Jaký je jeho úkol? Odpověď na tuto otázku se zdá být lehká – přece třídit lidi, kteří musejí z nějakého důvodu do nemocnice. Jak ale celá procedura vypadá?

Jihočeské laboratoře stíhají testovat odebrané vzorky, samoplátci ale mají smůlu

Výtěrové tyčinky, které se používají při testování na koronavirus, jsou v podstatě nedostatkové zboží. A nejen ony. I přesto fungují jihočeská odběrová místa bez omezení a stíhají bez problémů brát vzorky všem pacientům bez čekání, zatím bylo na jihu Čech otestováno téměř šest tisíc lidí.

Sport

Virus nám sebral fotbalové jaro. Ach jo

Už je to tak. Všichni jsme to tušili, ale nyní je vše potvrzeno a zpečetěno. Fanoušci a hráči amatérských klubů od Fortuna ČFL níže se už v jarní části sezony při mistrovských kláních nepotkají. Škoda, všichni přijdou o tu nejkrásnější část fotbalové sezony.

Trenérem hokejistů prvoligové Slavie Praha byl jmenován Jihočech Martin Štrba

Jihočech Martin Štrba se stal novým trenérem hokejové Slavie Praha. Jeho asistentem bude Jiří Doležal. Dosavadnímu trenérovi Miloši Říhovi mladšímu skončila smlouva a klub ji neprodloužil.

Ředitel FC MAS Táborsko Josef Holub se vyjádřil k případné možnosti post

Ukončení letošního ročníku amatérských fotbalových soutěží se úzce dotýká také týmu FC MAS Táborsko. Přestože byly postupy a sestupy mezi jednotlivými nižšími soutěže zapovězeny, lídr České fotbalové ligy může napjatě čekat, zda mu případné dohrání druhé nejvyšší soutěže zajistí cestu vzhůru.

Prachatický triatlon se opět může přesunout na září

Soutěžní sezona jihočeských triatlonistů tradičně startuje květnovými závody v Prachaticích. Stejně jako ostatní sportovce, i triatlonisty v současné době brzdí problém s koronavirem.

Táborští gólmani přijali výzvy Frodla, Patery či Pavláta. Osloví je hvězda NHL?

Současná tíživá situace spojená s pandemií koronaviru drží sportovce v ústraní jejich standardního režimu. S pozoruhodným zpestřením přípravy svých oveček přišel v minulých dnech trenér táborských hokejových brankářů Adam Petřík. Jeho počin nese souhrnný název Výzva od… a spojuje na dálku mladé strážce kohoutího brankoviště se známými gólmany.

Fortuna ČFL ani další amatérské soutěže se nedohrají

Po týdnech čekání přišel nejpravděpodobnější scénář. Výkonný výbor FAČR schválil na zasedání 7. dubna ukončení všech amatérských fotbalových soutěží, tedy od třetí nejvyšší soutěže níž.

Okolo jižních Čech? Letos cyklisté nepojedou

Atraktivní etapový závod v silniční cyklistice Okolo jižních Čech se v letošním roce neuskuteční. A konat se nebude ani RBB Tour.

Jaromír Pokorný hraje volejbal třicet let. Jezdí na jachtě, lyžuje

Hraje volejbal, lyžuje, jezdí na jachtě. Srdcem je "Lokoťák". Jaromír Pokorný se pohybuje po volejbalovém kurtu víc než třicet let. Jeho bratr Michal oslavi padesáté narozeniny. "To je ještě mladík," usmívá se starší z jihočeské sportovní dvojice.

Národní finále v minibasketbalu se nehraje

Na začátek května do Strakonic plánované Národní finále minibasketbalu kategorie U12 se neuskuteční.

Šachklub Tábor nelení. V rámci tréninků na dálku bojují jeho členové o ceny

Současná opatření v boji s koronavirem prozatím uvrhla organizovaný sport v nečinnost. Hráči a hráčky Šachklubu Tábor mají ovšem o svou průpravu postaráno.

Krimi

U Mláky na Třeboňsku po střetu s dvěma auty zemřel cyklista

Ve čtvrtek večer okolo tři čtvrtě na sedm se stala u Mláky na hlavním tahu z Jindřichova Hradce na Třeboň tragická dopravní nehoda.

Zásah strážníků skončil neočekávaně smrtí. Pachatel náhle zkolaboval

Ve středu 8. dubna krátce po šesté hodině večer vyjížděli českobudějovičtí policisté k incidentu na Lidické třídě v Českých Budějovicích.

VIDEO: Třináct cisteren vyslali hasiči k požáru lesa u Brandlína

K požáru lesního porostu mezi obcemi Myslkovice a Brandlím na Táborsku byl povolán i policejní vrtulník. Les po půl čtvrté odpoledne stále hořel.

Při tragické nehodě u Penny marketu vyhasl lidský život

Tragická nehoda se stala ve středu po 13. hodině v Jindřichově Hradci na hlavním tahu na České Budějovice na křižovatce pod Penny.

Neoprávněně si nechala vyplatit dávky, teď čelí podezření z podvodu

Komisař Územního odboru Strakonice zahájil trestní stíhání čtyřicetileté ženy ze Strakonic pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.

VIDEO: Seat "honil" policejní vozidlo se zapnutými majáky

Řidič seatu na Českobudějovicku "pronásledoval" policejní vozidlo jedoucí se zapnutými "majáky" a předjížděl uhýbající auta.

Další řidiči "zapomněli" na maximální povolenou rychlost

Nešvarem řidičů se v posledních dnech podle mluvčí jihočeské police Lenky Krausové stává rychlá jízda.

Hned tři řidiči se v pátek na "devadesátce" proháněli zhruba stopadesátkou

V pátek řešili jihočeští dopravní policisté hned tři řidiče, kteří se zřejmě rozhodli pořádně "protáhnout" svá vozidla na našich silnicích.

Policisté řešili vloupání do myslivecké chaty i krádež koryt

Vybíráme ze zajímavých případů policistů, které se v uplynulých dnech staly na Strakonicku.

Havaroval a v nemocnici byl testován na koronavirus

Řidič pod vlivem návykových látek u Hosína na Českobudějovicku havaroval. Všichni, kdo při nehodě pomáhali či řidiče ošetřovali, pak čekali na výsledek testu na koronavirus.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.

Deník radí živnostníkům: kdo a jak bude moci žádat o 25 tisíc?

Příspěvek 25 tisíc korun jako pomoc pro OSVČ zasažené koronakrizí se v původní verzi kvůli složitým podmínkám ocitl pod velkou palbou kritiky. Ministerstvo financí ho tedy upravilo. Jsou nové podmínky férovější? A co tedy musí živnostníci splnit?

Kadeřnice mohou v době koronaviru stříhat u klientů. Ale bojí se

Maséři, pedikéři, kosmetičky a nebo třeba kadeřnice. Tento typ profesí sice nyní nesmí svoji činnost dělat v oficiálních provozovnách, ale služby přímo u klienta doma zakázány nejsou. V reálu se to ale neděje. Lidé se bojí.