Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 30.01. 2023 a svátek má Robin

Brno

Brno je počtem obyvatel i rozlohou druhé největší město v České republice. Město leží na soutoku řek Svratky a Svitavy. Brno je centrem soudní moci České republiky. Sídlí zde Ústavní soud, Nejvyšší soud, Nejvyšší správní soud i Nejvyšší státní zastupitelství.

Počet obyvatel: 378.000
Rozloha: 230,22 km²
Oficiální web města: www.brno.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Malby – Sedláček s.r.o. – malířské a natěračské práce, tapety, Brno, Znojmo

Firma Malby - Sedláček s.r.o. sídlící ve Vranovicích, které leží mezi městy Brno a Znojmo pracuje po celé České republice. Specializujeme se na komplexní služby se zaměřením na aplikace nátěrových hmot na všechny druhy podkladů. Nejnovější krycí materiály a nejmodernější technologie maleb a nátěrů nám zaručují vysokou kvalitu a efektivitu práce, kterou...

Tel:
 • firemní:
  +420 540 030 661

  pan Sedláček Marek, majitel:
  +420 602 712 369
E-mail:
 • firemní:
  info@malby-sedlacek.cz

  pan Sedláček Marek, majitel:
  malby-sedlacek@seznam.cz


Stavba krbů s.r.o. – krby, kamna, komíny, Brno

Firma STAVBA krbů s.r.o. se zabývá prodejem a montáží krbů, kamen a komínů od návrhu až po realizaci. Stavbu vždy provádí odborně vyškolení zaměstnanci a při stavbě dodržují platné normy a technologické postupy. Stavby krbů a kamen provádíme z kalciumsilikátových desek Wolftec, šamotových a akumulačních tvarovek a tahových systémů firem Wolfshoher a...

Tel:
 • pan Mokrý Marcel, jednatel:
  +420 774 222 512

  Ing. Koutný Jaroslav:
  +420 774 222 513

  paní Bublová Lenka:
  +420 774 830 073
E-mail:
 • firemní:
  krby@stavbakrbu.com

GRANDE s.r.o. – autodoprava, nákladní přeprava, chladírenská doprava, autobusová doprava

Naší hlavní pracovní náplní je vnitrostátní, mezinárodní a chladírenská doprava: pick-up, dodávková, nákladní, osobní a autobusová autodoprava. Specializujeme se na přepravu zboží s řízenou teplotou chladírenskými vozy. Poskytujeme přepravu ADR, spediční službu a provoz skladů. V osobní přepravě zajišťujeme letištní transfery, individuální, kongresovou, tuzemskou i zahraniční zájezdovou dopravu. Naší prioritou...

Tel:
 • +420 547 231 212 - firemní
  +420 602 734 372 - pan Holemý Pavel, jednatel
  +420 607 858 648 - pan Böhm Karel, technický ředitel
E-mail:
 • doprava@grandesro.cz

Nábytek Kratochvíl – zakázková výroba nábytku, truhlářství, nábytek na míru

Tvoříme vaše domovy krásnější a útulnější již od roku 2006. Vždy děláme to nejlepší pro to, abychom společně našli ideální řešení. Svou práci odvádíme kvalitně, řádně a včas, při realizaci vašeho snu promýšlíme a ladíme každý detail. Volíme jednotlivé části tak, abyste svůj nový nábytek vnímali nejen jako svého praktického...

Tel:
 • pan Kratochvíl Zdeněk, majitel:
  +420 775 584 424

  paní Kratochvílová Iva, spolumajitelka:
  +420 605 883 929
E-mail:
 • firemní:
  info@nabytek-kratochvil.cz

A77 architektonický ateliér Brno, s.r.o. – architektonické služby, projekční činnost, návrhy domů a interiérů, Brno

Kancelář A77 architekti projekčně zajišťuje studie, zastavovací studie, projekty pro územní řízení, projekty pro stavební povolení, projekty pro realizaci novostaveb i rekonstrukcí, projekty interiérů. Zajišťujeme technický dozor, kolaudaci, výběrová řízení. Nabízíme komplexní architektonické, projekční a konzultační služby. Poskytujeme individuální přístup v oblasti projektových dokumentací, architektonických studií, návrhů domů i interiérů...

Tel:
 • +420 548 216 533 - firemní
  +420 604 169 339 - pan Jiří Kolařík
  +420 604 649 687 - Ing. arch. Zdeněk Bureš
E-mail:
 • arch77@arch77.cz
  kolarik@arch77.cz
  bures@arch77.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Konec dalšího malého knihkupectví v Brně. Ženíšek v úterý otevře naposledy

Přiblížilo se definitivní zavření zřejmě nejstaršího soukromého knihkupectví v Česku. Řady posledních malých knihkupců v Brně opouští Michal Ženíšek, míří do důchodu. Vedení Alfa pasáže, kde knihy prodává, mu totiž neprodloužilo nájemní smlouvu. Ta mu s koncem ledna vyprší.

VIDEO: Nová trať šalin za hranice Brna? Řeší prodloužení do rozvojové lokality

Ve smyčce v brněnském Komárově nyní končí tramvajová linka číslo 12. V budoucnu by ale cestující mohli pokračovat v jízdě po kolejích z Komárova až do Modřic. Představitelé města si nechávají zpracovat technickou studii první etapy prodloužení tramvajové trati. „Studie má prověřit reálnost prodloužení stávající linky," řekl brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Kuriozita: vesnice mění zemskou hranici, má hřiště v Čechách i na Moravě

Měníme zemskou hranici. Už nebude na našem házenkářském hřišti jeden brankář chytat v Čechách a druhý na Moravě. Tak komentuje změny ohledně historické hranice v Dolní Cerekvi na Jihlavsku starosta Zdeněk Dvořák. Komplexní pozemkové úpravy v Dolní Cerekvi se řeší už pátým rokem. Vše skončí zřejmě až za dva roky. 

VIDEO: Luxusní Ples jako Brno? Plný celebrit nebo třeba tisíc snědených ústřic

Celebrity, krásné ženy, luxusní róby. Po dvouleté pauze se do brněnské Fait Gallery vrátil Ples jako Brno. Večer, který si nenechal ujít například módní návrhář Osmany Laffita, mistr etikety Ladislav Špaček nebo těhotná modelka Nikol Švantnerová, rozproudila skupina Olympic.

Lidi zvedla ze židlí agresivní kampaň, říká hejtman Grolich. Věří ve zklidnění

Historicky nejvyšší účast v přímé volbě prezidenta republiky, která zásadně přispěla k vítězství nezávislého kandidáta Petra Pavla. To je kredit, který si po druhém kole voleb připsaly na svůj pomyslný občanský účet téměř tři čtvrtiny Jihomoravanů. Ke druhému kolu voleb jich přišlo hlasovat přes sedmdesát procent. Petra Pavla vyslali na hrad s převahou téměř sto dvaceti tisíc hlasů nad protikandidátem Andrejem Babišem.

Ústavní péče? Samostatnost a soukromí: v Brně přibudou chráněné byty, podívejte

/VIDEO/ Samostatnost a soukromí. To, co je pro mnoho dospělých lidí potřebou, není pro některé handicapované samozřejmostí. Ti, kteří potřebují více péče, často musí žít ve velkokapacitních ústavech, kde se musí podřídit jednotnému režimu.

Prezidentské volby: masivní podpora Petra Pavla v Brně, triumfoval i na Brněnsku

Kdyby se volilo pouze v Brně, vyhrál by Petr Pavel. Stejně tak v okrese Brno- venkov. Druhé největší město České republiky a jeho okolí si, stejně jako celá Česká republika, zvolilo bývalého generála Petra Pavla. Až na druhém místě za ním skončil Andrej Babiš.

Osobnosti jižní Moravy o druhém kole: lidé čekají slušnost a zakopání příkopů

/ANKETA/ Deník se zeptal osobností na jižní Moravě, jaké jsou jejich pocity po druhém kole prezidentských voleb v České republice. Přečtěte si jejich odpovědi.   

Na let do vesmíru už jsem starý a chudý, říká ředitel brněnské hvězdárny Dušek

Stále více návštěvníků láká brněnská hvězdárna a planetárium. Loni tam dokonce zaznamenali absolutní rekord. Lidé chodí ve velkém počtu třeba na nafukovací modely vesmírných těles. „I letos bude nový. Ale nesmím říct jaký,“ usmívá se ředitel hvězdárny Jiří Dušek v rozhovoru pro Deník Rovnost.

Na jižní Moravě odvolila v pátek polovina voličů. V Brně 54 procent

Polovina voličů má odvoleno. V Jihomoravském kraji přišlo během pátku dát svůj hlas budoucímu prezidentovi 51,79 procent voličů. „Nejvíc se činili obyvatelé Boskovic na Blanensku s 57 procentní účastí. Nejméně voličů přišlo do volebních místností v Hrušovanech na Znojemsku 44,8 procent voličů,“ potvrdila účast k deváté hodině večer mluvčí kraje Alena Knotková.

Sport

Dcera se vdávala, proto rodina Trávníčků vytvořila český rekord

Členové jedné rodiny mohou dělat spoustu věcí společně. To co se ale povedlo rodině Trávníčků z Brna, má stále punc výjimečnosti. Před necelými šesti lety nastoupila celá čtyřčlenná rodina za Brno-Bystrc A k oficiálnímu utkání v soutěži I. třídy Jihomoravského kraje ve stolním tenisu proti Sobolu Brno B. Unikátní tým složený jen ze členů jedné rodiny byl zaznamenán do knihy rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Tréninky neměly náboj, Marítimo jsem nakopl, říká Valachovič o portugalské stáži

Na podzim s Líšní dlouho vévodil druholigové tabulce, nakonec ji dovedl k průběžné třetí příčce. Po skončení první části sezony si líšeňský kouč Milan Valachovič našel čas i na svůj koníček – cestování. „Jen koncem listopadu jsem byl v Amsterdamu, Keni a na Mauriciu,“ vyjmenoval trenér. Na začátku ledna pak v rámci unikátní stáže měl možnost nakouknout přímo do fungování portugalského Marítima, které hraje tamní nejvyšší soutěž.

Choupenitch ve formě. Vyhrál turnaj v Paříži, porazil olympijského vítěze

Nejlepší český šermíř Alexander Choupenitch z Brna vyhrál prestižní turnaj Challenge International des Hauts-de-Seine v Paříži, na kterém startovala světová špička v čele s olympijským vítězem Ka Longem Cheungem z Hongkongu. „Toho jsem porazil poprvé v životě, takže mám obrovskou radost,” říká.

Druhá nula pro Furcha v řadě, Kometa rozcupovala Bílé Tygry v přesilovkách

Mluví se o tom často. Ve hře hokejové Komety se dají najít nedostatky, kvalitní přesilová hra ji ale držíi v těch největších krizích. Ve včerejším domácím utkání proti Liberci to brněnští hráči jen potvrdili, když v početní výhodě vstřelili všechny tři góly a nad severočeským celkem zvítězili 3:0.

Zbrojovka začala jaro bodem, v Mladé Boleslavi se brzy zranil Fousek

Pouze dvakrát v podzimní části sezony udrželi fotbalisté Zbrojovky v obraně nulu, v Olomouci při výhře 2:0 a doma s Libercem při vítězství 3:0. V prvním jarním utkání FORTUNA:LIGY branku také nedostali a v Mladé Boleslavi to stačilo na remízu 0:0.

OBRAZEM: Basket Brno v Nymburku přepsal historii a poprvé vyhrál základní část

Dějiny o víkendu přepsal Basket Brno. Poprvé v historii klub porazil letitého hegemona české nejvyšší soutěže Nymburk, když vyhrál na jeho palubovce 83:79, a navíc si zajistil kolo před koncem premiérové vítězství v celkovém pořadí základní části.

Berkovec: Chvíli trvá, než vypěním, už toho musí být fakt hodně

Nepatří k brankářům, kteří by na spoluhráče často křičeli. Jenže 34 obdržených branek, třetí nejvyšší počet v podzimní části fotbalové FORTUNA:LIGY, rozezlívá také brněnského gólmana Martina Berkovce. „Přijdou chvíle, kdy vypěním, protože už mi to fakt vadí, nejsem na to zvyklý,“ povídá třiatřicetiletý Berkovec.

Zbrojovka začíná jaro těžkým losem, na defenzivě pořád musí pracovat

Jen čtyři body náskok na barážovou příčku a pouhé čtyři body ztráta na čtvrtou pozici FORTUNA:LIGY. Fotbalisté Zbrojovky v neděli od tří hodin odpoledne vstoupí v Mladé Boleslavi do jarní části nejvyšší soutěže a z jedenáctého místa mají poměrně blízko na oba póly tabulky.

Z nejhoršího venku? Kometa porazila Kladno, opora ale nedohrála

Mnohem lépe se dýchá hokejistům Komety. V pátek zvládli i druhou důležitou bitvu proti týmu ze dna extraligové tabulky v tomto týdnu, když po úterní výhře 5:2 nad Českými Budějovicemi triumfovali 3:0 na ledě posledního Kladna. Dvakrát v řadě vyhráli Brňané poprvé od konce října a v tabulce jsou desátí s pohodlnějším náskokem devíti bodů na poslední místo. Kaňkou na utkání je odstoupení obránce Tomáše Kundrátka po jednom z ostrých hitů. 

47 proher v řadě. Basket hodlá v Nymburku ukončit nekonečné prokletí

Dlouhá léta byl jasným basketbalovým vládcem, kterému žádný český tým nedokázal konkurovat. Suverénem, který kraloval Národní basketbalové lize. Jenže v letošní sezoně zatím panují odlišné pořádky. Nejvyšší české basketbalové soutěži vévodí brněnský Basket, kterému se dívá na záda i věhlasný Nymburk. Pouze však s těsnou ztrátou, o to důležitější bude zítřejší přímý souboj, který startuje ve tři hodiny odpoledne ve středočeském městě.

Krimi

Muž vyhrožoval v kancelářské budově v Brně zbraní, na místě je pyrotechnik

Brno – /VIDEO, FOTO/ Policisté od pondělního rána zasahují v brněnské Holandské ulici. V jedné z tamních budov měl okolí vyhrožovat ozbrojený muž. Z objektu bylo evakuováno dvě stě lidí. Pro ně hasiči zajistili zázemí v evakuačním autobusu. „Aktuálně je osoba zajištěna, budovu prohlížíme,“ sdělili policisté k zásahu na sociální síti.  

Zpoždění mezi Brnem a Jihlavou: u Náměště srazil vlak člověka, trať stála

Mezi Brnem a Jihlavou nejezdily vlaky. Rychlík 637 totiž na trati z Náměště nad Oslavou do Kralic nad Oslavou srazil člověka.

Tříletý chlapec jezdil v Brně trolejbusem. Strážníci s ním pátrali, kde bydlí

/VIDEO/ Znal jen své křestní jméno, příjmení ani adresu bydliště říct neuměl. Osamoceného tříletého pasažéra si teprve na poslední zastávce v Jírově ulici Brně všiml řidič trolejbusu. Dítě mlčelo, tak zavolal na pomoc strážníky. „Chlapeček byl jediný, kdo nevystoupil a zůstal mlčky sedět na sedadle za řidičem. Citlivým a kamarádským přístupem ho rozmluvila až vlídná strážnice,“ uvedl k případu z pátečního odpoledne mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Muž chtěl skočit v Brně z mostu, zachránila ho projíždějící hlídka

/VIDEO/ Duchapřítomnost policistů z obvodního oddělení Brno Komárov zachránila život sedmačtyřicetiletému muži, který se posadil na Novosadský most přes řeku Svratku u hokejové haly Rondo a přemýšlel nad svým životem.

Požár rolby v hokejových halách v Brně: jedna shořela, další dvě jsou poškozené

Místo hokejistů hasiči, místo střílení branek hašení požáru. Tak vypadalo sobotní ráno v Hokejových halách dětí a mládeže u Střední ulice v Brně. Problémy způsobil požár rolby.

Kauza Stoka: státní zástupce se odvolal, volá po přísnějších trestech

Státní zástupce podal odvolání v brněnské korupční kauze Stoka. Pro některé obžalované včetně bývalého místostarosty městské části Brno-střed Jiřího Švachuly požaduje přísnější tresty.

Jawa nebo čezeta: zloděj v Žabovřeskách ukradl motocyklové veterány

Východoněmecký motocykl MZ, stařičká čezeta a malá motorka Jawa. Tyto tři veterány ukradl v brněnských Žabovřeskách zatím neznámý pachatel.

Babiš: Dopis s nábojnicí adresovaný Babišově manželce byl poslaný z Brna

Dopis s ostrou nábojnicí adresovaný manželce prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) byl zaslán z Brna. Babiš to řekl v rozhovoru televizi Nova. Uvedl, že se o dopisu dozvěděl v sobotu ráno, i když jeho ochranka nábojnici v dopisu při rentgenové kontrole pošty odhalila už ve čtvrtek. Babiš odmítl, že by jeho manželku účast na kontaktní volební kampani ohrožovala.

Drama v Brně: seděl na římse mostu nad řekou Svitavou, chtěl spáchat sebevraždu

Nelehké chvíle zřejmě zažíval osmadvacetiletý muž v severní části Brna, který se rozhodl vyřešit svoji tíživou životní situaci po svém. Seděl obkročmo na římse mostu a hrozilo, že by mohl skočit do řeky Svitavy, přistoupili k němu přivolaní strážníci. Muž jim dal ale jasně najevo, že od něj mají dodržovat určitý odstup a že mluvit bude pouze s jedním z nich.

Tragické ráno na I/53: nedání přednosti a smrt na křižovatce tahu na Znojmo

/VIDEO/ Tragická dopravní nehoda se v pondělí ráno stala u Branišovic na Brněnsku. Na silnici číslo I/53 se střetlo osobní auto s dodávkou. Nehoda si vyžádala jeden lidský život. 

Ekonomika

Těhotnej kuchař dobývá se svými recepty sociální sítě. Má už milion sledujících

Jaroslav Vajgl alias Těhotnej kuchař je současná hvězda sociálních sítí – na svých profilech na Instagramu, TikToku a Facebooku má přibližně milion fanoušků. Natáčet své vaření začal v období covidu a jeho recepty s osobitým komentářem, podle nichž dokáže uvařit doslova každý, mají čím dál více příznivců. Koncem loňského roku navíc vydal kuchařku, která se okamžitě vyprodala.

Nové datové schránky? Neztraťte kódy, zdůrazňují před jarem odborníci

Živnostníci by si až do prvních jarních dní měli důkladně kontrolovat obsah schránek na dopisy v adrese trvalého bydliště anebo sídla živnosti. Zhruba dva miliony OSVČ totiž mohou očekávat, že jim sem přijde dopis s přístupovými kódy do jiné schránky, a sice datové. Bez výjimky jim ji v období od ledna do března všem povinně zřídí stát.

Oslovte až 5 milionů zákazníků. Staňte se partnerem akce Nákupní týden s Deníkem

Na co Češi při nákupním rozhodování zaručeně slyší? Pokud jste tipovali slevy, hádali jste správně. I proto je Nákupní týden s Deníkem jednou z našich nejoblíbenějších akcí, do které se každý rok zapojí stovky obchodníků z celé České republiky.

Jóga jako vášeň. Moje energie nabrala pořádné grády, míní lektorka

Vlastní Jógové Studio Hodonín otevřela lektorka jógy Marie Crlíková v Hodoníně už před 11 lety. V něm se věnovala převážně power józe. O její lekce narůstal zájem, proto před sedmi lety zprovoznila nové studio. Do něj přibrala další lektorky a nabídku rozšířila o hatha jógu, vinyasa jógu, dětskou jógu, teen jógu a jógu pro zdravá záda.

Udržitelnost - seriál roku 2022 v Deníku

Po většinu loňského roku jsme svým čtenářům v příloze Moje peníze servírovali rozmanitá témata, která se vázala k problematice udržitelnosti. Ve speciálním seriálu jsme vysvětlili, proč a jak může každý člověk či každá společnost pomáhat k lepšímu životu na naší planetě a v naší zemi. Dnes si v novoročním souhrnu připomeňme nejdůležitější z těchto témat.

Rodinné farmy v ČR jsou stále bez podpory. Byrokracie je okrádá o čas i peníze

Žijí spolu, hospodaří spolu, sdílejí pole, pomáhají si s dobytkem. Zákon ale nahlíží na české sedláky a jejich rodinné příslušníky jako na skupinu vzájemně cizích lidí. Hospodaření mají ztížené masou byrokracie a daní. Zjednodušit podnikání rodinám zemědělců by mělo zakotvení institutu rodinné farmy do zákona. Když všechno půjde dobře, mohla by tato norma vstoupit v platnost ke konci volebního období.

Nosili je Emil Zátopek i Jiří Raška. Výroba legendárních botasek ze Skutče končí

Výrobce sportovní obuvi, známých botasek, ve Skutči končí. Historie výroby započatá před šedesáti lety se uzavřela a o práci přišly desítky lidí. Podle majitele firmy Františka Nestávala je důvodem ukončení výroby nedostatek kvalifikovaných pracovníků a také zdražení energií.

Povinnosti pro podnikatele 2023: Paušální daň i nový způsob daňového přiznání

Povinně se registrovat k dani z přidané hodnoty (DPH) se od tohoto roku musí podnikatelé s obratem přes dva miliony korun. Mění se i podmínky pro režim paušální daně. Lidé, kteří ji platí, budou rozděleni do tří skupin podle výše svých příjmů. Definitivně také skončí mnohými podnikateli nenáviděná elektronická evidence tržeb (EET). Deník přináší přehled hlavních novinek roku 2023.

Nové povinnosti pro podnikatele: Mění se paušální daň i způsob daňového přiznání

Povinně se registrovat k dani z přidané hodnoty (DPH) se od tohoto roku musí podnikatelé s obratem přes dva miliony korun. Mění se i podmínky pro režim paušální daně. Lidé, kteří ji platí, budou rozděleni do tří skupin podle výše svých příjmů. Definitivně také skončí mnohými podnikateli nenáviděná elektronická evidence tržeb (EET). Deník přináší přehled hlavních novinek roku 2023.

Elektronická evidence tržeb definitivně končí. Co vše to znamená pro podnikatele

Srovnat podmínky pro podnikatele a zajistit vyšší výběr daní. To mělo přinést zavedení systému EET neboli Elektronické evidence tržeb, která u nás začala fungovat na konci roku 2016. Kvůli pandemii covidu však byla EET na jaře 2020 přerušena a do konce letošního roku ji podnikatelé využívali už jen dobrovolně. Od 1. ledna 2023 pak tento systém definitivně končí.