Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 03.12. 2021 a svátek má Svatoslav

Stavební průmysl

Z katalogu firem doporučujeme

JM – stavební, s.r.o. – stavby, rekonstrukce, nátěry, Brno

Společnost JM - stavební, s.r.o. nabízí služby v oblasti rekonstrukcí, staveb, oprav památek, maleb, nátěrů a bezpečnostních značení. Zabýváme se širokou škálou stavební činnosti a při práci využíváme nejmodernější výrobky firem Wienerberger, Heluz, Tondach, Ytong a jiných. Máme velké zkušenosti v oblasti oprav památkově chráněných budov, oprav kostelů, kaplí, fasád....

Tel:
 • pan Mondek Jaroslav, jednatel:
  +420 607 877 941
E-mail:
 • jmstavebni@email.cz

OPTOTEL, s.r.o. – výstavba optických sítí, Brno

Společnost Optotel s.r.o. se zabývá výstavbou optických sítí a to místních i dálkových optických propojení. Nabízíme: záfuk optických kabelů, mikrokabelů , svazků vláken záfuk svazků trubiček svařování optických vláken měření optických tras zaměřování a opravy HDPE trubek Provozovna: Benešova 664, Brno - Modřice, 664 00

Tel:
 • pan Zedníček František, jednatel:
  +420 602 737 198

  pan Zedníček Vlastimil, web administrator:
  +420 728 336 069
E-mail:
 • pan Zedníček František, jednatel:
  optotel@seznam.cz

  pan Zedníček Vlastimil, web administrator:
  zednicek.vl@gmail.com

ZAFAS – zateplovací systémy, zateplování fasád

Co Vám nabízíme: obhlídka, posouzení, zaměření tepelně - technické posouzení stávající konstrukce navržení optimálního zateplovacího systému a doplňků zhotovení cenové nabídky na materiál, práci, lešení dodání podkladů pro barevné řešení objektu kompletní realizace zateplení, fasády včetně klempířských prvků, balkonů, zastřešení vstupů do objektů hromosvodů atd. provádíme lití anhydritových podlah kontejnerová...

Tel:
 • kancelář:
  +420 566 566 409

  pan Soudek Jiří, majitel:
  +420 603 227 679
E-mail:
 • pan Soudek Jiří, majitel:
  ji.soudek@tiscali.cz

A77 ARCHITEKTI – architektonická kancelář, Brno

Kancelář A77 architekti existuje s malými obměnami již bezmála 15 let. Naše velká zkušenost nám dovoluje provádět i ty nejsložitější architektonické a stavební úkoly. Naše portfolio obsahuje rekonstrukce památek a sakrálních staveb, sakrální, průmyslové, sportovní, obytné i administrativní novostavby. Kancelář projekčně zajišťuje studie, zastavovací studie, projekty pro územní řízení, projekty...

Tel:
 • firemní:
  +420 548 216 533

  pan Kolařík Jiří, spolumajitel:
  +420 604 169 339
E-mail:
 • firemní:
  arch77@arch77.cz

  pan Kolařík Jiří, spolumajitel:
  kolarik@arch77.cz

Šenkyřík – projekční kancelář, Brno

Naše kancelář zajišťuje projektovou dokumentaci a inženýrskou činnost ve všech oblastech stavebnictví již od roku 1992. Kompletní projekční činnost: zpracování architektonických studií a investičních záměrů vizualizaci navržených řešení zpracování projektové dokumentace pro územní řízení, stavební řízení a pro provádění stavby zaměření stávajícího stavu zaměření skutečného provedení stavby Inženýrská činnost: obstarání stanovisek dotčených...

Tel:
 • Telefon - kancelář:
  +420 545 242 093

  Mobil:
  +420 603 578 098

  Mobil - Ing. Šenkyřík František:
  +420 602 758 603
E-mail:
 • projekty@senkyrik.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Parkoviště v Bohunicích rozšířili o tucet nových míst

/FOTO/ Dvanáct nových parkovacích míst s první dobíjecí stanicí pro elektromobily v brněnských Bohunicích vzniklo v tamní Švermově ulici. Rozšíří se tím stávající parkoviště na sídlišti. Nová stání by se mohli řidičům otevřít příští týden.

Neznámé vědce uctívá nová socha. Mění svoji tvář. V muzeu v Brně

/FOTO, VIDEO/ Jako živá působí nová busta v Technologickém muzeu v Brně. Kinetickou sochu vytvořil umělec sochař a pedagog Fakulty výtvarných umění brněnské techniky Dušan Váňa jako poctu neznámým vědeckotechnickým pracovníkům.

Netradiční předvánoční Brno: bez bujarého veselí, v centru září stromky a šalina

/FOTOGALERIE/ V předchozích letech běžně centrum Brna, obzvlášť večer, žilo předvánočními trhy a veselím. Letošní rok 2021 je ale úplně jiný.

Nevěděla, jaký je rok. Ze strážníků pak žena udělala své kamarádky

Kamarádkou mladé ženy, sedící na zemi pouze v nemocniční dece, se na moment v noci na čtvrtek stal jeden z brněnských strážníků. Zmatená mladá žena si prý do Hybešovy ulice odběhla jen pro limonádu.

Volejte na záchranku jen v nutných případech, nabádá Jihomoravany Grolich

Devadesát pacientů s těžkým průběhem nemoci Covid-19, kteří potřebují umělou plicní ventilaci, leží aktuálně v nemocnicích na jihu Moravy. Pro porovnání, v Moravskoslezském kraji, kde je obdobná situace, mají takových pacientů dvaašedesát. Ve čtvrtek to oznámil jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Vánoční jedle, či smrk? Na levné s pilkou, lidé mají zájem i o dovoz domů

První jihomoravští prodejci už nabízejí vánoční stromky. Nepodcenili zásoby a jsou připravení na opakování loňského hektického scénáře, kdy mnozí lidé kupovali jedle, smrky či borovice již na začátku adventu, z obav přísnějších pandemických opatření.

Nová vlna náporu energošmejdů: řádí třeba v Kohoutovicích, cílí už i na mladé

Nový nápor takzvaných energošmejdů zažívají obyvatelé jižní Moravy. Snahy podvodníků obelstít lidi nabídkou na oko výhodných energií zesílily po pádu Bohemia Energy.

Útrum vandalům: graffiti na tělocvičně v Kohoutovicích přetřel malující školník

Cirkus, kohout, skládací metr a další motivy zdobí fasádu tělocvičny ve Stamicově ulici v brněnských Kohoutovicích. Stěna budovy byla počmáraná od vandalů. Nový kabát ji dal umělec a školník Tadeáš Plch, který pracuje ve Středisku volného času Lužánky pracoviště Legato. Jednotlivé obrázky na stěně odkazují na kroužky, které se tam konají.

Pohotovosti na jihu Moravy: víme, kam v roce 2022 zamířit pro nutnou pomoc

Do Úrazové nemocnice v Brně budou chodit Brňané a část obyvatel z Brněnska na pohotovost a na zubní pohotovost v příštím roce. Na systému organizace a zajištění pohotovostní služby na jihu Moravy se ve středu dohodli krajští radní.

Brňané rozdělili 35 milionů: nový chodník na přehradě nebo ochrana pro koniklece

/GALERIE PROJEKTŮ/ Vzácné koniklece na Kamenném vrchu se dočkají ochrany, volejbalisté v Lužánkách využijí lepší povrch a cyklisté na stezce poblíž Křenové ulice se vyhnou rizikovému zdolávání kolejí. To jsou jen některé ze třinácti vítězných novinek, které Brňané odhlasovali v letošním ročníku takzvaného participativního rozpočtu. Město na vybrané návrhy obyvatel dá pětatřiceti milionů korun.

Sport

Rozhodl závěrečný koš. Žabiny zakončily skupinu EuroCupu dramatem v Německu

Pořádné drama si na závěr své skupiny EuroCupu střihly basketbalistky Žabin Brno. Už jisté postupující do play-off vyhrály na palubovce posledního Kelternu o jediný koš 78:77.

Povedený vstup do nové soutěže. Basket vyhrál v Estonsku oba duely

Dvěma výhrami započali své účinkování v nově vzniklé Severoevropské lize basketbalisté Brna. V estonském Tartu si nejprve ve středu poradili s několikanásobným běloruským vicemistrem Borisfenem 88:67 a ve čtvrtek v dramatickém duelu zdolali lotyšský celek Valmiera 79:77.

Změny trenérů v Kometě B. Konečný k mládeži, hlavním koučem bude jeho asistent

Podstatná změna v rezervním týmu Komety. Aktuálně pátý tým východní skupiny druhé ligy má nového hlavního trenéra. Stal se jím dosavadní asistent Jiří Otoupalík, který nahradil Jana Konečného, jenž v B týmu skončil z rodinných důvodů a v Kometě povede  mládežnický tým deváté třídy. Otoupalíkovým hrajícím asistentem bude velezkušený Kamil Brabenec.

Dohrávka se hokejistům Komety Brno vydařila, ze severu Čech si přivezli tři body

Ke středeční dohrávce 28. kola si extraligoví hokejisté Komety Brno vyjeli na led Liberce. A byl to úspěšný výjezd, protože na severu Čech Kometa zvítězila 4:2.

Křeč a nečekané drama. KP duel s outsiderem zvládlo, postup je ale nereálný

Ke zvýšení svých šancí na postup ze skupiny potřebovaly vyhrát minimálně o třicet bodů. Basketbalistky Králova Pole nakonec byly v posledním skupinovém utkání EuroCupu proti islandskému Haukaru rády, že vůbec vyhrály. Outsidera skupiny porazily na domácí palubovce 60:53 a před čtvrtečními zápasy EuroCupu mají mizivé šance na proniknutí do play-off ze třetího místa.

Radši rychlá hra než pochoďák, říká Půlpán. Basket teď čeká premiéra na severu

První krok? V minulé sezoně nejvyšší české soutěže se po posílení týmu odrazili ze dna až na čtvrtou pozici. Nyní mají Brňané před sebou další výzvu, ve středu v estonském Tartu rozehrají Severoevropskou basketbalovou ligu. „Jsme rádi, že se podařilo získat účast v evropské soutěži. Nejen pro hráče, ale i pro klub je super, že se posouvá nahoru,“ uvedl lídr Jihomoravanů Viktor Půlpán.

Pokus o senzaci a přepis historie. KP čelí hrr basketbalu, podpoří ho celebrita

Jen značná shoda okolností jim zajistí postup do play-off. To nejdůležitější ovšem je, že basketbalistky Králova Pole mají i v závěrečném skupinovém duelu EuroCupu šanci na postup. Ve středu se o naději poperou v domácím souboji s islandským outsiderem skupiny Haukarem. Duel odstartuje v hale ve Vodově ulici v pět hodin odpoledne před kamerami ČT Sport.

Derby v sobotu na 99 procent nebude. Líšeň i Vyškov už mají dovolenou

Trenér už odjel do zahraničí na dovolenou, africké posily jsou na cestě domů a hráči se v kabině potkali naposledy v sobotu. Přesto pro fotbalisty Líšně a Vyškova oficiálně ještě zimní pauza nenastala.

Tresty za řádění při fotbalovém derby: 200 hodin práce a rok a půl ve vězení

Při brněnském fotbalovém derby v 79. minutě přelezli plot hostujícího sektoru a vběhli na trávník, jeden ze dvou výtržníků dokonce napadl dva zasahující pořadatele. Oba návštěvníci srpnového duelu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi domácí Líšní a Zbrojovkou už znají své tresty.

Odehraje se derby ještě na podzim? Trénuje jen Zbrojovka, v pátek rozhodnou sudí

Pro jihomoravské fotbalisty z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY oficiálně ještě zimní pauza nenastala. Poslední duel podzimní části soutěže měli odehrát v sobotu, jenže derby mezi Líšní a Vyškovem i duel Zbrojovky v Opavě zhatil sníh. A v úterý řídící orgán soutěže stanovil náhradní termín utkání na sobotu se začátkem utkání o půl druhé odpoledne.

Krimi

V Brně masturboval před několika lidmi: za výtržnictví si muž odsedí pět měsíců

Stál u kraje silnice v brněnské Svatoplukově ulici, nejprve si střídavě dával ruce do kalhot a vytahoval je. Následně začal jednatřicetiletý Jan Beránek nejméně před třemi lidmi masturbovat. Za výtržnictví z května letošního roku si muž ve čtvrtek u Krajského soudu v Brně vysloužil pětiměsíční nepodmíněný trest. Rozsudek je pravomocný.

Šok pro záchranáře v Březině: zraněný muž v příkopu jim hrozil zastřelením

Mladý muž ležel ve večerních hodinách v příkopu v Březině na Brněnsku. Záchranáři přijeli na místo a chtěli pacienta ošetřit, ale ten se probral a zjevně byl pod vlivem návykových látek.

Policisté objasnili sérii krádeží v Třebíči. Na svědomí je má brněnský gang

Na vozidla v Třebíči se zaměřila skupina mužů z Brněnska. Mají na svědomí více než čtyři desítky poškozených automobilů. Škoda se vyšplhala téměř na půl milionu korun.

Rekordně rychlá loupež: přepadl benzinku ve Sportovní ulici, ukradl 20 tisíc

Dvacet tisíc korun si odnesl zatím neznámý lupič z čerpací stanice ve Sportovní ulici v Brně. Hotovost z pokladny získal od tamní obsluhy v rekordním čase zhruba za tři čtvrtě minuty.

Riskantní manévr na I/52: předjížděl za hustého sněžení a v zákazu

/FOTO, VIDEO/ Za hustého sněžení ignoroval šestatřicetiletý řidič značky zakazující předjíždění na kluzké silnici I/52, ve směru na Mikulov se rozhodl předjet několik aut.

Přibývá drastických metod. Sebevrazi na jižní Moravě chtějí mít jistotu smrti

Vyšší tlak na výkon, stresová zranitelnost, vysoké nároky ze strany rodičů nebo nižší odolnost vůči zátěži. To jsou podle odborníků důvody, které Jihomoravany vedou k myšlenkám sáhnout si na život. Z praxe hovoří také o tom, že se mění i způsoby smrti. Zatímco předávkování léky je spíše na ústupu, přibývá drastičtějších metod.

Zběsilá jízda v Přízřenicích: řidič zdemoloval auto a poničil sloup vedení

Čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního auta ford pravděpodobně ve vysoké rychlosti dostal smyk a narazil do sloupu vysokého napětí v brněnských Přízřenicích. „Kromě toho, že se při havárii zranil a zdemoloval svůj vůz, poničil také sloup vedení," sdělil v pondělí policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Téměř nahý muž pobíhal na D1 u Troubska: byl zfetovaný, policii nazýval démony

Ve tmě na dálnici D1 poblíž Troubska na Brněnsku se pohybovali v neděli večer lidé. Upozornili na ně po deváté hodině projíždějící řidiči.

Agresora spoutali strážníci před nádražím v Brně. Troufl si na mladou dívku

Pouta nasadili strážníci v Brně agresivnímu muži, který v sobotu večer napadl patnáctiletou dívku. Navíc ji nadával. Urážkám se nevyhnula ani její známá.

První sníh: na jihu Moravy bourají auta ve velkém, končí na střeše i v příkopech

Hasiči, policisté a záchranáři mají od pátečního odpoledne plné ruce práce. Jdou z výjezdu do výjezdu. První sníh na jihomoravských silnicích totiž přinesl koncem pracovního týdne velké množství nehod.

Ekonomika

Proti proudu: při covidu otevírají v Brně novou restauraci. Riziko, říká ekonom

/FOTO/ Kvůli koronavirové pandemii musí mít restaurace otevřeno pouze do deseti hodin večer. Navzdory tomu ve středu otevřel v centru Brna nový podnik, Na solnici. Nachází se v Solniční ulici na místě, kde dříve fungovala Zelená Kočka.

Vláda obnovila vyplácení příspěvku z Antiviru pro firmy. Má zabránit propouštění

Firmy s omezením výroby a služeb kvůli epidemii budou moci zase čerpat příspěvky na náhrady mezd z Antiviru. Znovu budou dostávat 60 procent vyplacené náhrady mzdy do 29 tisíc korun, tedy příspěvek s označením B. Pobírat ho budou moci za období od 1. listopadu do konce února. Schválila to vláda. Novinářům to po jednání kabinetu řekla ministryně práce v demisi Jana Maláčová (ČSSD).

Účetních ubývá. Ti, kteří začali po revoluci, už postupně odcházejí do důchodu

Tak tohle bychom nečekali. Co vše chybí naší zemi, o tom si vzrušeně povídáme s kamarády u stolu, denně se to dozvídáme z médií i ze sociálních sítí, ale tuto zvěst zřejmě ještě nikdo nepřinesl: chybějí nám účetní.

Podporujeme české potraviny. Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku

Speciální příloha se věnuje české a regionální produkci.

Vychutnejte si zimu s Deníkem. Mimořádná příloha Deníku

Speciální příloha se věnuje tipům na zimní turistické cíle.

Udejte nepoctivého kolegu. Firmy se chystají na novou "povinnost"

Šéf v práci bere kvůli zakázkám úplatky, kolega si „odklání“ část peněz od zákazníků. Situace, které mohou nastat uvnitř mnoha firem. Pokud se zaměstnanci nyní zdráhají „udat“ takové jednání, zanedlouho by to měli mít snadnější. Firmy s více než 25 zaměstnanci, ale i státní instituce i kraje či některé radnice, by nejpozději od konce března 2022 měly mít vlastní interní oznamovací systém, který umožní nahlašovat jakékoliv nekalosti.

Zájem o fetiš roste. Prodejkyně použitých kalhotek vydělávají desetitisíce

Pomočené kalhotky, neprané ponožky nošené čtrnáct dní, pořádně „jeté“ boty, nahrávka „prdíků“, rouška, kterou žena nosila celý den na svém přirození – to vše a ještě mnoho dalšího si mohou legálně koupit zájemci o fetiš zboží a podobné aktivity. Podle zástupce specializovaného serveru poptávka stále roste, nejúspěšnější prodejkyně si mohou měsíčně vydělat desítky tisíc korun a prodejem svých použitých kalhotek se tak úspěšně živit.

Pivo ze splašků, sušenky z lógru. Recyklované potraviny dobývají i Česko

Jára Cimrman kdysi prohlásil, že budoucnost patří aluminiu. Při pohledu na nové trendy v potravinářství to však vypadá, že budoucnost patří recyklovaným potravinám. A to rozličného druhu. Od piva přes pečivo až k zavařeninám.

Pivo dnes vaří přeučení rekvalifikanti, říká Sládek roku Aleš Dvořák

Narodil se na konci šedesátých let v Českém Krumlově, po krátkém intermezzu ve zdejším pivovaru ale celý svůj profesní život spojil sládek Aleš Dvořák s budějovickým Budvarem, kde mimo jiné prosadil těsnější spolupráci s minipivovary. Teď se zkušený odborník může pochlubit novým titulem. Na předávání cen Sdružení přátel piva si odnesl ocenění Sládek roku. 

Afghánským dětem chybí pitná voda. UNICEF pomáhá na místě

Pitná voda, její kvalita a dostupnost, patří mezi klíčová témata, kterými se dlouhodobě zabývá Dětský fond OSN (UNICEF). Oblastí, která se v této souvislosti stále častěji zmiňuje, je Afghánistán. Humanitární pomoc tam potřebuje polovina populace, včetně téměř deseti milionů dětí.