Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 05.06. 2020 a svátek má Norbert

Hodonín

Hodonín je město v Jihomoravském kraji. Leží na řece Moravě 50 km jihovýchodně od Brna při hranici Moravy se Slovenskem. Město Hodonín vděčí za svůj vznik hodonínskému hradu. Na třech ostrovech v okolí hradu vznikali podhradí, která se pak rozšiřovala na sever a severovýchod.

Počet obyvatel: 25.000
Rozloha: 63,05 km²
Oficiální web města: www.hodonin.eu

Z katalogu firem doporučujeme

NOVPRESS s.r.o. – předtisková příprava, tisk a nakladatelství, Brno

V rámci nakladatelství je možné zajistit vydání publikace, monografie nebo skript, zpracování licenční smlouvy, přidělení ISBN, rozeslání povinných výtisků, případně i předání publikace do distribuce a prodej přes E-shop. Podklady od Vás zpracujeme podle přání včetně grafického návrhu, vytvoření vlastního firemního loga nebo sazby dle dodaných vlastních podkladů včetně retuše...

Tel:
 • Ing. Zdeněk Novotný, Csc., jednatel:
  +420 602 753 369

  vedení firmy:
  +420 545 211 593

  objednávky tisku:
  +420 545 211 579
E-mail:
 • firemní:
  tisk@novpress.cz

Pension U Šťastných – restaurace, penzion, vinařství

Máte rádi Jižní Moravu, chcete si užít zdejší pohostinnosti, dobrého vína a krásného prostředí v krajině s vinohrady? To vše vám nabízí rodinný penzion a restaurace U Šťastných ve Svatobořicích-Mistříně u Kyjova. Provozujeme také vinařství, takže u nás můžete ochutnat i koupit červená a bílá vína vynikající kvality. K dispozici je několik degustačních prostor, restaurace...

Tel:
 • +420 518 620 343

  +420 725 969 446

  pan Šťastný Jan, majitel:
  +420 728 921 227
E-mail:
 • penzion:
  ustastnych@seznam.cz

EKOBEST, Vladimír Stehlík – revize nádrží a jímek, likvidace, tlakové čištění kanalizačních vpustí, havarijní servis

Firma EKOBEST, Vladimír Stehlík své služby zaměřuje především na revize nádrží, jímek a jejich likvidace, tlakové čištění kanalizačních vpustí a další služby. Nabízíme: revize nádrží, jímek a jejich likvidace servis ropných úložišť nakládání s odpady likvidační práce hydroizolační práce čištění kanalizace čištění mycích linek a ramp včetně odvozu kalů čištění tukových a odpadních rozvodů...

Tel:
 • pan Bednařík Václav, spolumajitel:
  +420 777 701 071

  pan Stehlík Vladimír, spolumajitel:
  +420 777 701 070
E-mail:
 • firemní:
  ekobest@tiscali.cz

Dohnálek – Měchura – malířské práce, malby, nátěry, fasády, zateplovací systémy, dekorační omítky

Jsme sdružení fyzických osob a provádíme tyto práce: zateplovací systémy dekorační omítky malířské a natěračské práce speciální malířské techniky stěrkování omítek nátěry fasád, zednické a obkladačské práce

Tel:
 • pan Měchura Stanislav, majitel:
  +420 736 767 539

  pan Dohnálek Marian, spolumajitel:
  +420 723 303 980
E-mail:
 • pan Měchura Stanislav, majitel:
  dohnalek-mechura@seznam.cz

Jiří Šťavík – kominictví

Firma s dlouholetou tradicí Vám nabízí veškeré služby v oblasti komínových těles všech typů. Jsme tu pro Vás již od roku 1992. Pro podnikatele, kteří jako předmět činnosti provozují tepelné zdroje, nabízíme autorizované měření účinnosti spalování. Nabízíme: vložkování komínů čistění komínů a kouřovodů pro všechny druhy paliv mechanické odstraňování dehtu...

Tel:
 • pan Šťavík Jiří, majitel:
  +420 608 706 155
E-mail:
 • pan Šťavík Jiří, majitel:
  kominik.stavik@tiscali.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Nový pohled na zámek v Bzenci? Po demolici zateplí zámecké sklepy

/FOTOGALERIE/ Místní i lidé přijíždějící do Bzence od Těmic mohou na první pohled nově vidět novogotický zámek, a to bez posledních přístaveb. Ty šly k zemi. „Už v minulosti jsme zvažovali, že z areálu zámku zmizí novodobé budovy. Šlo o stáčecí linku a sklady hotových výrobků,“ přiblížil starosta města Pavel Čejka.

SLOVÁCKO: Život před i po vzniku hodonínského sídliště Jihovýchod

Trochu jako na vesnici. Tak popisuje Petr Nedvídek život na místě, které na okraji Hodonína existovalo před vybudováním největšího městského sídliště Jihovýchod.  

Už žádná skládka. Na kontejnery v Kyjově dohlédnou kamery

S nepořádkem u kontejnerů na tříděný odpad dochází trpělivost představitelům města v Kyjově. Strážníci a pracovníci svozu odpadu u nich nachází například staré počítače, rozbitý nábytek nebo třeba i poškozené čelní sklo auta.

Sezona koupališť: Ve Veselí brzy otevřou, v Hodoníně bazén teprve napouští

Počasí a protikoronavirová opatření ovlivní otevírání koupališť na Hodonínsku. První otevřou ve Veselí.

Lužice vyměnily místostarostu. Nový úřaduje v pondělí

Obměněnou obecní radu a především nového místostarostu mají od posledního zasedání zastupitelstva třítisícové Lužice. V čele radnice ale zůstává lídr kandidátky křesťanských demokratů a nezávislých Tomáš Klásek.

Hodonínský farář obhájil post biskupa

Na diecézním shromáždění Církve československé husitské obhájil Juraj Jordán Dovala, který je již patnáct let farářem v Hodoníně, post brněnského biskupa.

Mnohé obce budou kvůli koronaviru bez hodů. Poprvé od druhé světové války

Krojovaní na jihu Moravy mají jasno. Léto bez hodů není léto. V řadě obcí však letos chasa v červnu, červenci a srpnu hodovou májku nevztyčí. Zrušení této oblíbené folklorní tradice již potvrdili například v Rakvicích, Boleradicích, Kobylí nebo ve Valticích a v Hovoranech.

Zoo hlásí nové přírůstky. Dvě nové zebry i právě vylíhlé puštíky

O dvě mláďata zebry Chapmannovy je bohatší zvířecí společnost Zoologické zahrady v Hodoníně. Druhá z nich se narodila na začátku víkendu. „Naše zahrada se může pochlubit také prvoodchovem lamy alpaky,“ upozornila mluvčí zoo Marie Blahová.  

Šance pro další pacienty. Kyčelní kloub mohou lidé v kyjovské nemocnici darovat

Výměna kyčelního kloubu může pomoci i dalším pacientům, a to po jeho odběru. Těch se provedou na ortopedii kyjovské nemocnice ročně padesát až šedesát.

Protikorupční lince hrozí zneužití, varují jih Moravy. Vedení kraje změnu odmítá

Do kauzy kolem vynuceného odstoupení Jany Matušinové z funkce ředitelky Domova na Jarošce chtěl vnést světlo Bohumil Žandovský z Kyjova. Nejprve na ni upozorňoval krajské zastupitele přímo na jednání, některým poslal i otevřený dopis a požádal o prověření i přes protikorupční linku Jihomoravského kraje.

Sport

Musí i chce. Atlet Sasínek se vrátí k závodění, chybí mu stres

Letní atletická sezona začala v České republice v pondělí. Vrchol netradičního ročníku bude republikový šampionát na konci června, na němž se objeví i Filip Sasínek.

Kornfeil piplá následníky. Motocykl vyměnil za prkno s motorem

Ještě v zimě si maloval, že v nadcházejícím ročníku konečně prodá potenciál a zařadí se mezi špičku ve světovém šampionátu motocyklistů. V lednu ovšem Jakub Kornfeil kvůli nedostatku financí ukončil v pouhých šestadvaceti letech kariéru.

Drtiče čeká ve druhé lize osmičlenná skupina

Konec dohadů a pochybností. Kluby druhé hokejové ligy na svém aktivu schválily návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21, který bude nyní předložen výkonnému výboru Českého hokeje.

Skvělý nápad měl odezvu. Spolu na startu bylo přes sedmnáct tisíc atletů

Tak tohle se povedlo! Unikátním projektem Spolu na startu zahájili atleti letošní sezonu. Na 173 stadionech po celé republice se v pondělí představilo přes 17 tisíc závodníků.

Hráčům chybí po pauze kondice, přiznává mutěnický kouč Houška

Po dlouhé nucené pauze si v sobotu zahráli mutěničtí fotbalisté opět normální zápas. Velkou radost z jeho průběhu ale neměli, protože prohráli s Veselím nad Moravou 1:4. Všechny branky padly už do přestávky, za Veselí skórovali Suchánek, Vaďura a dvakrát Zelinka, čestný úspěch týmu z krajského přeboru zaznamenal Michna.

Atletická sezona začíná projektem Spolu na startu. Také v Hodoníně a Břeclavi

V pondělí bude oficiálně zahájena letošní atletická sezona projektem Spolu na startu. Závody se uskuteční celkem na 173 stadionech napříč celou Českou republikou.

Fotbalový Zlín truchlí. Zemřel bývalý kapitán Fastavu Jaroslav Švach

Fotbalový Zlín se dva dny před ligovým utkáním s Baníkem Ostrava ponořil do smutku. Nejen všechny ševce zasáhla zpráva o úmrtí bývalého obránce a odchovance Fastavu Jaroslava Švacha. Dlouholetá opora týmu a jedna z klubových legend ve čtvrtek nečekaně skonala.

Kornfeil trénuje děti a vyhlíží závody na jetsurfu

Už má jasno. Bývalý motocyklový závodník Jakub Kornfeil z Rohatce na Hodonínsku, jenž v lednu v pouhých šestadvaceti letech nečekaně ukončil závodní kariéru v mistrovství světa silničních motocyklů, začal trénovat malé závodníky.

Hodonínské házenkářky plánují útok na play-off. Se staronovým koučem

Pod vedením zkušeného trenéra Antonína Střelce se házenkářky HK Hodonín připravují na novou sezonu. A věří, že ji odehrají opět v mezinárodní MOL lize, do níž se klub přihlásil.

Drtiče čekají ve druhé lize noví soupeři a jiný systém soutěže

Hokejové Drtiče čekají v příští druholigové sezoně změny. Jenom stále neví, jaké přesně to budou. Každopádně se musí vytvořit nový herní systém pro čtyřiadvacet přihlášených klubů.

Krimi

Chová se násilně, oznámila žena. Policisté muže na deset dní vykázali z domu

Opilý manžel na mě útočí, nadává mi, jsem často pod psychickým nátlakem. Takové oznámení podala na policii ohrožená žena z Veselí nad Moravou.

VIDEO: Čejčí profrčela 74 km/h, má ji policie. Podívejte se, jak měří rychlost

Spěchající ženě za volantem BMW, která projížděla Čejčí, hrozí, že přijde o řidičák. „K její smůle projela kolem hlídky dopravních policistů. Řidičce osobního vozidla naměřili v obci 74 km/h,“ informoval ve čtvrtek hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Hrozivý zážitek mezi Čejkovicemi a Čejčí: srna se odrazila od čelního skla auta

Na šedesát tisíc korun se vyšplhala škoda na Volkswagenu Passat poté, co ve středu ráno srazil mezi Čejkovicemi a Čejčí srnu. Ta pak z místa odběhla. Jiné ale takové štěstí neměly.

Opuštěné auto u mostu přes Kyjovku: řidič naboural do zábradlí, od nehody odešel

Osobním autem poškodil železné zábradlí mostu, dopravní zařízení, nabouraný vůz odstavil opodál a z místa nehody odešel. Oznámení o tomto případu na mostu přes Kyjovku mezi Mutěnicemi a Dubňany dostali policisté v úterý.

Vezu respirátory, tvrdila žena. Pak prodala důchodcům předražené přikrývky

Lidé nejen v Kyjově, ale také v okolí si mají dát pozor na podvodníka, který mluví německy a v několika podnicích se snažil rozměnit peníze. V několika obcích zase podvodnice obelstila důchodce.

Peníze do aukce bez projednání? Policie odložila kauzu nákupu tržnice ve Veselí

Po víc než pěti měsících uzavřeli policisté kauzu pořízení tržnice ve Veselí nad Moravou městem. „Po provedeném prověřování byla věc odložena,“ stojí ve stručném vyjádření policejního komisaře.

Smyk na mokru: v zatáčce vylétl ze silnice, auto skončilo v kotrmelcích v poli

Mezi Strážnicí a Radějovem v neděli ráno havaroval Volkswagen Passat. „Řidič zřejmě podcenil mokrou vozovku a nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem,“ sdělil v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Video: V srbském kamionu se vezli běženci z Íránu, řidič na ně sám upozornil

Překvapení pro policisty na hraničním přechodu v Lanžhotě připravil v sobotu po desáté hodině večerní řidič srbského kamionu.

Domácí násilí? Zhoršit ho může i návrat do normálu, říkají odborníci

Mírný nárůst počtu případů domácího násilí zatím zaznamenali jihomoravští odborníci. Uvolnění opatření může paradoxně situaci zhoršit. Pro mnoho lidí totiž znamená psychickou zátěž.  

Při hádce kamaráda třikrát bodl do stehna. Důchodci z Blanenska hrozí až 3 roky

Nožem se rozhodl vyřešit neshody osmašedesátiletý muž s bývalým kamarádem v pondělí po třetí hodině ráno na Blanensku.

Ekonomika

Probační program pomáhá problémovým dětem

Brněnský spolek pomáhá dětem, které mají problémy s chováním a mohou se pohybovat na hrazěn zákona. Chce tak zabránit trestnému jednání a dlouhodobým společenským škodám. Právě probíhá finálové hlasování jarní části programu ČSOB Pomáhá regionům, který podporuje veřejně prospěšné projekty ve všech českých krajích.  

Dostálová: Od příspěvku od zaměstnavatele na dovolenou jsme prozatím ustoupili

Hotely, restaurace, turistické atrakce a další služby se potýkají s citelným propadem turistického ruchu způsobeným koronavirovými opatřeními. Provozovatelé doufají, že lidé budou letos více jezdit na tuzemskou dovolenou a podpoří je tak v těžkých časech. Pomoc ale čekají i ze strany státu. Co na podporu turistického ruchu chystá vláda, prozradila Deníku ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Měli jsme světýlko na konci tunelu, říká ředitel hotelu. Vděčí za to zaměstancům

Zvážit všechna pro a proti jako na miskách lékárnických vah. Rychle jednat a vyřešit co s ubytovanými hosty i s těmi, kdo měli teprve přijet. Udělat spoustu dalších kroků, aby se minimalizovaly finanční ztráty v naprosto nečekané situaci, kdy se nad ránem ze sdělovacích prostředků dozvěděli zprávu, že budou muset zavřít.

Studovala na Tchai-Wanu, ovládá tři jazyky. Teď chce Kozelská pomáhat kočkám

Chtěla být stejně jako její máma malířkou. V mládí aktivně sportovala, hrála volejbal. Ovládá tři světové jazyky. Vystudovanou ekonomku Valerii Kozelskou původem z Ostravy zavál osud do Znojma, kde se mimo jiné chce věnovat programu na regulaci počtu bezprizorních koček.  

Zákulisí záchrany kultury: Autokoncert Leoše Mareše musel být hotov za dva týdny

Luboš Machoň nechtěl sedět se založenýma rukama, tak rozjel projekt autokina a pak přidal i autokoncert. Zájem lidí ho mile překvapil, proto plánuje další podobné akce.

Dopady koronaviru: firmy hledají ochranu před věřiteli

Nedostatek zakázek, problémy se splácením úvěrů, málo zákazníků. I takto vypadají důvody, proč na sebe firmy podávají žádosti o vyhlášení insolvence nebo o ochranu před věřiteli. V poslední době k nim však přibyl i jeden jednotící důvod. Opatření vlády proti koronaviru covid-19 nebo další dopady pandemie. V insolvenčním rejstříku se totiž začínají objevovat první firmy, které se na ně odvolávají.

Čtvrtina restaurací zůstala po karanténě zavřená. Lidé mají stále strach

Ačkoliv se v pondělí téměř po třech měsících uvolnila koronavirová opatření a mohly se konečně otevřít vnitřní prostory restauračních zařízení, čtvrtina takových podniků zůstala i přesto zavřená. Vyplývá to z dat společnosti Storyous, která do českých restaurací a barů dodává pokladní systémy.

Čokoláda do nemocnic, pivo záchranářům. Českokrumlovský hotel bojoval i pomáhal

„Byl pro nás úplný šok. V den, kdy se od šesti hodin ráno musel náš hotel najednou uzavřít, jsme ani nemohli ubytovaným hostům udělat snídani a poskytnout jim další objednané služby. Snažili jsme se všem hostům vyjít maximálně vstříc, udělali jim balíčky a se zaměstnanci jsme začali přemýšlet, co dál.“ Tímto emotivním zážitkem vzpomíná na začátky tvrdých koronavirových opatření u nás Václav Cvach, jednatel hotelu Svachovka nacházejícího se poblíž Českého Krumlova. 

Deník radí živnostníkům: Na vytoužené stezce směrem k normálu

Deník přináší další díl poradny pro živnostníky ve spolupráci s Pavlou Břečkovou, místopředsedkyní Asociace malých a středních podniků ČR.

Stál na pódiu s jedněmi z nejlepších ve světě. Jeho vášní jsou barmanské show

Oleksandr Pavliuk je původem z Ukrajiny. Na Vyškovsku ale už druhým rokem obor kuchař-číšník v Integrované střední škole Slavkov u Brna. Je velkým propagátorem flairu. „Úplný název je flair bartending. Je to moje životní láska,“ doplňuje. V jeho aktivitách ho na škole všemožně podporují. Jako barman dokáže na svých vystoupeních bavit publikum. „Flair je barmanská show, jejímž obsahem je podávání alkoholických a nealkoholických nápojů s netradičními až akrobatickými prvky a pohyby. Tuto disciplínu dělíme na Working flair a Exhibition flair,“ popisuje Pavliuk.