Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 02.06. 2023 a svátek má Jarmil

Hodonín

Hodonín je město v Jihomoravském kraji. Leží na řece Moravě 50 km jihovýchodně od Brna při hranici Moravy se Slovenskem. Město Hodonín vděčí za svůj vznik hodonínskému hradu. Na třech ostrovech v okolí hradu vznikali podhradí, která se pak rozšiřovala na sever a severovýchod.

Počet obyvatel: 25.000
Rozloha: 63,05 km²
Oficiální web města: www.hodonin.eu

Z katalogu firem doporučujeme

Ladislav Koryčanský – střechy, pokrývačské, klempířské a tesařské práce, zastřešování novostaveb

Společnost působí na českém trhu již od roku 1992. Specializujeme se na kompletní řešení realizace střech. Nabízíme: klempířské práce tesařské práce izolatérské práce pokrývačské prace montáž střešních oken zastřešování novostaveb stavba, rekonstrukce a opravy kompletní střechy na klíč, včetně dodávky materiálu

Tel:
 • firemní:
  +420 518 327 300

  pan Koryčanský Ladislav, majitel:
  +420 602 731 869
E-mail:
 • pan Koryčanský Ladislav, majitel:
  l.korycansky@seznam.cz

KORAKO – rozvody, revize, voda, plyn, topení

Společnost KORAKO působí na českém trhu již od roku 1997. Specializujeme se na služby v oblasti VODO-TOPO-PLYN. Předběžná obhlídka a návrh řešení ZDARMA. Obhlídku se snažíme provést nejpozději do 14 dnů od prvního kontaktu. Nabízíme: montáže vodoinstalací montáž rozvodů vody, odpadů, rozvody topení v jakémkoli materiálu rozvody plynu, projekty, revize stěnové...

Tel:
 • pan Komosný Ivan, majitel:
  +420 602 553 592
E-mail:
 • vodo-topo-plyn@hodoninsko.com

Jaroslav Vlk – prodej a pokládka podlahových krytin

Nabízíme kompletní služby v oblasti prodeje a instalace podlahových krytin. Specializujeme se na podlahové krytiny z PVC, vinylové podlahy, marmoleum, plovoucí podlahy jak laminátové tak i dřevěné. Provádíme dodávku a montáž interiérových dveří a zárubní. Dále montujeme dřevěné rošty, OSB desky a suché podlahy. Poskytujeme montáž venkovních teras z exotických...

Tel:
 • +420 773 607 447
  +420 775 579 437
E-mail:
 • podlahy.info@atlas.cz

RS Beton s.r.o. – betonové ploty na klíč, Hodonín

Vyrábíme a prodáváme betonové ploty. Kalkulaci ceny plotu vám dodáme do 24 hodin. Do ceny plotu můžeme zahrnout i odbornou montáž. Pracujeme v rámci celého Jihomoravského kraje - Hodonín, Břeclav, Znojmo, Kyjov. Váš nový plot dovezeme až k vám a odborně smontujeme na místě. Nabízíme: štípaný plot lámaný plot plot cihličky raznicový otisk...

Tel:
 • Mobil - pan Strýček Jindřich, jednatel:
  +420 777 876 850
E-mail:
 • obchod@rsbeton.cz

EKOBEST, Vladimír Stehlík – revize nádrží a jímek, likvidace, tlakové čištění kanalizačních vpustí, havarijní servis

Firma EKOBEST, Vladimír Stehlík své služby zaměřuje především na revize nádrží, jímek a jejich likvidace, tlakové čištění kanalizačních vpustí a další služby. Nabízíme: revize nádrží, jímek a jejich likvidace servis ropných úložišť nakládání s odpady likvidační práce hydroizolační práce čištění kanalizace čištění mycích linek a ramp včetně odvozu kalů čištění tukových a odpadních rozvodů...

Tel:
 • pan Bednařík Václav, spolumajitel:
  +420 777 701 071

  pan Stehlík Vladimír, spolumajitel:
  +420 777 701 070
E-mail:
 • firemní:
  ekobest@tiscali.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Kamery v Hodoníně: novinka přečte značky aut, došlápla si na zloděje Škodovek

/TÉMA DENÍKU/ Údery pěstí a kopance schytal muž, kterého v Brně napadli dva mladíci. Scéna se odehrála na dohled kamery, u níž seděl dozor městské policie. Díky tomu tam vyjely tři hlídky. Při řešení případu z jednoho květnového rána oba mladistvé agresory zadržely.

VIDEO: Rohatec spojil nový podchod. Podívejte se do stavby za 25 milionů

/FOTOGALERIE/ Přibližně po pětatřiceti letech je Rohatec opět spojený tak, aby pěší a cyklisté mohli bezpečně překonat rušnou silnici I/55. Ta přetíná centrum obce a její místní části Kolonie a Soboňky. Díky nového podchodu se situace obyvatel zásadně změnila.

Průlet dronu nad D55 u Moravského Písku: Podívejte se, jak stavba pokročila

/VIDEO/ Ředitelství silnic a dálnic uveřejnilo unikátní záběry z průletu dronu nad budovaným úsekem dálnice D55 u Moravského Písku. Předpokládané zprovoznění tohoto čtyřkilometrového úseku je v roce roce 2024.

Bazény čekají. Koupaliště v Hodoníně otevře o víkendu. Novinkou je dětské hřiště

Užít si víkend na koupališti mohou lidé v Hodoníně již o blížícím se víkendu. Příležitost skočit si do bazénu budou mít od 9. června také lidé ve Veselí nad Moravou a od poloviny června v Kyjově.

VIDEO: Modernizace přístaviště ve Strážnici jde do finále, otevře s festivalem

Čilý stavební ruch je k vidění v nové laguně přístaviště ve Strážnici. Právě se tam rozšiřuje kapacita stání. Tamní pravý břeh Baťova kanálu nově nabídne moderní prostory pro vyvázání čtrnácti malých plavidel a jedné osobní lodi. Avizovaným termínem dokončení byl původně poslední červnový den.

FOTO: Lesopark Bažantnice v Hodoníně má broukoviště

Přírodě v lesoparku v hodonínské Bažantici prospívá odumřelé dřevo. Zůstalo na místě ležet po tornádu v červnu 2021. Zničilo tehdy polovinu rozlohy lesoparku. „Nyní v příměstském lesoparku vznikla broukoviště. Jsou osídlována různými druhy organizmů, které využívají koloběh a energii v přírodě,“ sdělila za hodonínskou radnici Petra Kotásková.

Stížnost Kyjova na senátorku Zwyrtek Hamplovou má na stole advokátní komora

/FOTO/ Jako advokátka, která se věnuje už dvacet let samosprávě, mám tu výhodu, že ať se mi kdekoliv a cokoliv stane, zaťukám na radnici, a všude mi pomohou. Je to super věc. Právě těmito větami zakončila svá děkovná slova advokátka a nyní i senátorka Jana Zwyrtek Hamplová poté, co převzala ocenění Právník roku 2019. Jenže časy se od té doby změnily. Vedení radnice v Kyjově dokonce na svou někdejší právní zástupkyni v kauze obrany proti povolení těžby štěrkopísku u Moravského Písku zaslalo stížnost do České advokátní komory.

FOTO: v hodonínské zoo se narodil sameček alpaky, lamy také dostaly nový sestřih

Další změny mohou návštěvníci hodonínské zoo pozorovat ve výběhu alpak. Nejstarší, téměř šestnáctileté samici, se 22. května narodilo mládě. Sameček se hned postavil na nohy a začal pít. Na fotkách je brzy po narození a ve výběhu pak třetí den.

Zábava s dětmi ve Veselí. Podívejte se na hřiště, která jsou přístupná zdarma

/TÉMA DENÍKU/ Příchod teplých a slunečných dní láká k venkovním aktivitám. Trávit s dětmi čas na čerstvém vzduchu je skvělou náplní odpoledne nebo víkendu, ale kam vyrazit? Deník v tématu vybral ze stovek dětských hřišť a dalších zajímavých atrakcí po celém Jihomoravském kraji desítku výjimečných míst, která jsou samozřejmě přístupná zdarma.

VIDEO: Dům přírody už v Hodoníně nabízí pohled na prosklený prostor expozice

Novou a moderní dominantu získává hodonínská místní část v sousedství městské sportovní haly. Především podoba druhého nadzemního podlaží z dílny architektonického ateliéru Létající inženýři zaujme při pohledu snad ze všech stran.

Sport

Kincl? Ten člověk mě zkrátka nezajímá, říká Vémola. Zápasit chce na Štvanici

Po tvrdé prohře s Patrikem Kinclem, který vyhrál pás MMA organizace Oktagon ve střední váze, Karlos Vémola rozhodně nezahálí. Sedmatřicetiletý zápasník chce další zápas co nejdříve, ideálně na jeho oblíbeném turnaji na Štvanici.

Žáci ze ZŠ Dubňany skončili třináctí v celostátním kole McDonald’s Cupu

Svátek fotbalu. Celostátního kola McDonald’s Cupu na fotbalovém stadionu prvoligového Slovácka v Uherském Hradišti se zúčastnili i žáci ZŠ Dubňany, kteří v silné konkurenci obsadili třinácté místo. „Naše letošní tažení McDonald’s Cupem od okresního kola až po to celostátní je pro nás vítězné. Kluci si to zasloužili, neuvěřitelně bojovali, myslím, že třinácté místo v České republice je obrovský úspěch pro naši školu i jednotlivé kluky,“ řekl dubňanský učitel tělocviku Jan Zelený.

KVÍZ: Zářili zde Krejčíková, Kodeš i král Nadal. Co všechno víte o French Open?

Na obzoru Eiffelovka, cihlově oranžové kurty a výjimečná atmosféra, prosycená vůní croissantů. To je tenisový grandslam French Open, jeden z tradičních vrcholů sezony. Co všechno víte o největším antukovém klání, na kterém zanechali silnou stopu i tenisté a tenistky z Česka? Ověřte si to v kvízu Deníku. 

Kouč Zbrojovky Hašek: Svůj úkol jsem nesplnil. Ševčík se stal nepoužitelným

Sezona fotbalistů Zbrojovky Brno skončila nejhorším možným způsobem – sestupem do druhé ligy. Trenér Martin Hašek, který u mužstva v půlce dubna nahradil odvolaného Richarda Dostálka, svou záchranářskou misi nezvládl. Po poslední bezbrankové remíze se Zlínem mu vypršel kontrakt, který nejspíš majitel klubu Václav Bartoněk neprodlouží.

Drama v Poštorné! Kuřim otočila finále krajského poháru s Rousínovem v nastavení

Odplata se podařila. Fotbalisté Kuřimi vrátili Rousínovu porážku z loňského finále krajského poháru. Svěřenci Svatopluka Habance ve středu na stadionu Tatranu Poštorná v Břeclavi porazili Rousínov 2:1 a radovali se ze zisku trofeje. „Těší nás, že jsme odčinili prohru z loňského finále. Zaslouženě jsme vyhráli a z trofeje máme velkou radost,“ řekl Habanec.

Snový úvod, pak už nic. Hašek spícího obra neprobral a Brno po bídném konci padá

Prvních čtrnáct kol fotbalové FORTUNA:LIGY to vypadalo na nečekanou krasojízdu nováčka, brněnští fanoušci dokonce nesměle začínali doufat v účast Zbrojovky ve skupině o titul. Podobné myšlenky je ale rychle přešly, pak už se totiž začalo hroutit vlastně vše. Brněnský celek zabředával hlouběji a hlouběji do špatných výkonů a beznaděje a sezonu zakončil přímým sestupem po umístění na poslední příčce. Deník Rovnost vybral pět milníků, které orámovaly chatrný ročník Zbrojovky.

Porveme se o postup, hlásí natěšeně Kameník. Vrbu čeká v Drnovicích premiéra

Nejlepší umístění v klubové historii zatím fotbalisté Vyškova neslaví. Konečné druhé místo ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE odsunuly na vedlejší kolej přípravy na barážové dvojutkání s prvoligovým Zlínem, v němž svěřenci Jana Kameníka zabojují o postup do nejvyšší soutěže. „Všichni se moc těšíme. Doufám, že budou kluci trochu pobláznění a mobilizují všechny svoje síly, abychom odehráli utkání co nejlépe,“ řekl Kameník.

Svátek fotbalu skončil. Tituly v McDonald's Cupu míří do Prahy, Veselé a Ostravy

Dobojováno. V bouřlivé atmosféře vyvrcholil na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti Svátek fotbalu, tedy finále McDonald's Cupu 2023. V kategorii A slavili hráči ZŠ Kbely Praha, v kategorii M vyslanci ZŠ a MŠ Veselá a v kategorii B fotbalisté ZŠ Jana Šoupala Ostrava.

OBRAZEM: Svátek fotbalu na Slovácku. McDonald's Cup zná své vítěze

/FOTOGALERIE a VIDEO/ Již 24. ročník populárního školního fotbalového turnaje McDonald's Cup je již minulostí, po úterním odpoledni zná vítěze svých kategorií.

OBRAZEM: Tvrdonice s lídrem dlouho držely krok. Kozojídky rozhodly v závěru

Spanilá jízda pokračuje. Fotbalisté Kozojídek i v závěru jarní části C skupiny I. B třídy, kdy už mají jistý postup do vyšší soutěže, hladce vítězí. V nedělním utkání čtyřiadvacátého kola vyhráli 3:0 ve Tvrdonicích.

Krimi

Muž s mačetou honil protivníka po parku v Hodoníně. Za mřížemi stráví dva roky

/VIDEO/ Za pár facek výhrůžky mačetou. Tak vypadala koncem loňského července potyčka mezi dvěma muži v Hodoníně. Když několikrát trestaný Patrik Baláž dostal od druhého muže dvě facky, rozzuřilo ho to natolik, že z kalhot vytáhl mačetu s třiceticentimetrovou čepelí a začal protivníka nahánět po hodonínském parku. Za výtržnictví, nebezpečné vyhrožování a krádež poslal brněnský krajský soud recidivistu na dva roky do vězení. Rozsudek je pravomocný.

Požár dodávky v Kelčanech likvidovali hasiči. Škoda je za statisíce korun

/FOTO/ Požár zachvátil dodávku v Kelčanech na Hodonínsku. Oheň likvidovali hasiči s využitím dvou vodních proudů.

VIDEO: Ukradené kolo za 25 tisíc ve Bzenci. Poznáte muže, který na něm jel?

Po muži, který jel ve Bzenci na ukradeném kole, pátrají teď policisté. Díky záznamu z kamer se jim podařilo zjistit, jak přibližně vypadá. Současně vyzvali obyvatele, kteří ho poznali, aby se jim ozvali na linku 158.

Oheň v Kyjově zranil muže, hořelo v kuchyni. Skončil ve specializovaném centru

Na popáleninovém centru Fakultní nemocnice v Brně skončil v úterý odpoledne mladý muž, který se poranil při požáru v Kyjově. K případu v bytě v Nádražní ulici vyráželi hasiči i záchranka.

Požár bytu v Hodoníně policie šetří jako trestný čin. Škodu má sedm domácností

Celkem deset lidí dostal do svízelné situace požár bytu v ulici Pravoslava Veselého v Hodoníně. Hasiči tam zasahovali v sobotu. Do případu se kvůli vysoké škodě vložili policisté. Teď oznámili, že viníkovi v případě usvědčení hrozí i vězení. Poničené byty patří městu, to nyní řeší opravy. 

VIDEO: Proč hořel byt v Hodoníně? Vyšetřovatel hasičů má dvě vysvětlení

/FOTOGALERIE/ Zatímco se parkem u Mírového náměstí v Hodoníně v sobotu odpoledne rozléhal smích dětí dovádějících na hřišti, o několik desítek metrů dál hasiči dohlíželi na vyhaslé požářiště. Plameny tam ráno zcela zničily byt v ulici Pravoslava Veselého, v nemocnici skončili čtyři lidé.

Náraz do stromu u Mikulčic. Těžce zraněnou ženu dostali z auta až hasiči

Vážným zraněním mladé ženy skončila v neděli ráno nehoda osobního auta u Mikulčic. Řidička bourala na silnici I/55 spojující Hodonín s Břeclaví. Záchranka ji přepravila vrtulníkem.

V Hodoníně hořelo v bytovém domě. Čtyři lidé skončili v nemocnici

/FOTO/ Hasiči zasahovali v sobotu po sedmé hodině ranní u požáru dvou bytů v Hodoníně. Hořelo v bytovém domě v ulici Pravoslava Veselého. Záchranáři odvezli čtyři lidi do nemocnice.

Požár ubytovny v Hodoníně. Oheň vzplál kvůli cigaretě, zjistil vyšetřovatel

Houkačky se v pátek před čtvrtou hodinou odpolední rozezněly centrem Hodonína. Hasiči a záchranáři mířili k vlakovému nádraží, kde hořelo na tamní ubytovně.

Pokus o vraždu v Lužicích. Lupič narazil na majitele, hrozí mu výjimečný trest

Až dvacet let vězení hrozí násilníkovi, který se vloupal do rodinného domu v Lužicích a napadl majitele. Případ se stal druhé květnové pondělí, policisté o něm informovali nyní.

Ekonomika

Jak se nespálit při instalaci fotovoltaiky? Najděte si firmu se zkušenostmi

Česká republika prochází „solarizací“ a reaguje na to i trh. Zatímco před rokem existovala zhruba stovka firem zaměřených na instalaci fotovoltaických elektráren, v současnosti jich je už tisíc. To s sebou sice přináší širší nabídku, ale i mnohá rizika. Na co byste si tedy měli dát při výběru instalační firmy pozor? To vysvětlil Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun, který byl hostem pořadu Byznys kafe.

Obce v česko‑slovenském příhraničí chtějí přilákat turisty, využijí fondy EU

Zrekonstruované vinné sklepy, nové stezky pro pěší a opravený vinohradnický dům. To všechno bude patřit mezi nová turistická lákadla česko‑slovenského příhraničí. 

Přeshraniční projekty budí zájem Čechů i Slováků

ROZHOVOR/ Evropská unie posílá státům peníze na podporu přeshraniční spolupráce. Zatímco dříve se žádosti o dotace vyřizovaly na papíře, nově už bude možné je zpracovávat elektronicky, konstatuje Jana Smutná, ředitelka Fondu malých programů v Regionu Bílé Karpaty.

Velký test nealko radlerů: bezpečné osvěžení pro řidiče i cyklisty

Blíží se teplé dny, které vybízejí k nejrůznějším venkovním aktivitám (cyklistické výlety, turistika, amatérský sport, práce na zahrádce), zkrátka činnostem, u kterých je potřeba doplnit tekutiny a zahnat žízeň.

Bez rtěnky bych se cítila jako nahá, říká šéfka největší kosmetické firmy u nás

Když se řekne make-up, mnohým se hned vybaví značka Dermacol. Tradiční česká firma s dlouholetou tradicí úspěšně prodává svou kosmetiku nejen u nás, ale i v desítkách dalších zemí po celém světě. Už více než dvě dekády stojí v jejím čele Věra Komárová, která byla hostem pořadu Byznys kafe. Prozradila například to, jaké jsou nyní kosmetické trendy, na co české ženy nedají dopustit a že i levnější krém může splnit všechna očekávaní.

Videopořad Desítka: Zpěvačka Pavla Forest odhaluje zákulisí RockOpery

Hudební divadlo trochu jinak. To je RockOpera Praha, která zpracovává známé příběhy jako rockové opery. Divadlo zakládala společně se skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem zpěvačka Pavla Forest, která se o projektu rozhovořila v novém dílu pořadu Desítka. Co dvojici vedlo k tomu přetvořit kultovní kapelu King Size v rockové divadlo? A jak moc velká řehole je vést holešovickou scénu, která pojme téměř 800 diváků?

Videopořad Desítka: Fotobioreaktor Helena. Je český, unikátní a vylepšuje vzduch

Nový projekt českých vědců. To je fotobioreaktor Helena, který v sobě kombinuje zařízení na kultivaci zelených řas v umělém prostředí a zařízení Carbon Capturing Storage (CCS), které dokáže jímat CO² z okolního vzduchu. O tom, jak zařízení funguje, k čemu se dá využít a jáká je jeho budoucnost, jsme si povídali s hostem pořadu Desítka, kterým byl tentokráte vědec Pavel Jeřábek, autor fotobioreaktoru Helena.

Inovace založené na inteligentní kombinaci digitálního a fyzického řešení

Komerční banka ohlásila velký pokrok v digitalizaci služeb, mluví o nové éře své historie. Novinky představila koncem dubna i v Brně

Jak se zachraňují boty, kabelky? Kůže se vám pod rukama nerozsype, říká obuvnice

Za kabelku dají některé ženy i několik tisíc korun, mnohdy ale dlouho nevydrží. Lidé proto hledají způsob, jak dražší výrobky spravit. Opraven galanterie a obuvi ovšem ubývá.

Pravé gelato a sorbet jsou z poctivých surovin, říká úspěšný řemeslný zmrzlinář

S poctivostí nejdál dojdeš. A s poctivými surovinami uspěješ. Tím se v životě i svém podnikání řídí mladý zmrzlinář Tomáš Mrkos. Ten si spolu s kamarádem Ivo Nádeníčkem před osmi lety založil zmrzlinářství pojmenované Tomivo Gelato.