Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 17.07. 2019 a svátek má Martina

Práce a řemesla

Z katalogu firem doporučujeme

Ing. Zdeněk Bartoš, Moss – výroba oceli a slitiny na zakázku, hliníkové profily, nástrojová ocel, nerezová ocel, legovaná ocel

Dodáváme importované korozivzdorné, konstrukční legované, pružinové, nerez a žáruvzdorné oceli a slitinypodle ČSN, DIN, EN, ASTM v tyčích a hranolech. Klientům vždy poradíme, nabídneme nejlepší řešení a vyjdeme plně vstříc se všemi jejich požadavky. Nabízíme: dřevotřískové, hliníkové, plastové parapety obklady z MDF kuchyňské desky nerez legovaná ocel slitiny profily na zakázku...

Tel:
 • +420 517 384 295 - kancelář
  +420 603 511 430 - Ing. Zdeněk Bartoš, majitel
E-mail:
 • moss@infos.cz
  steel@moss-bartos.cz

Softplyn s.r.o. – realizace plynových kotlů, plynové kotle, prodej, montáž, servis, instalatérství, úprava pitné vody, Brno, Vyškov

Naše firma sídlící v Brně provádí především profesionální prodej, montáže a servis plynových kotlů. Tyto práce poskytujeme nejen v Brně, ale také v širokém okolí, po celé Jižní Moravě (po dohodě i delší trasy). Plynové kotle: servis (čištění) uvedení do provozu Instalatérství: montáž ústředního vytápění rekonstrukce topení strojní proplachy topných systémů...

Tel:
 • pan Chylík Roman, majitel:
  +420 774 856 555
E-mail:
 • servis@softplyn.cz
  softplyn@seznam.cz

Stavební práce Kohoutek s.r.o. – stavební práce od A do Z, Bučovice

Specializujeme se na veškeré služby spojené s dodávkami stavebních prací. Cílem naší firmy je realizace veškerých staveb k maximální spokojenosti objednavatele. Nabízíme: hrubé stavby rodinných domů rodinné domy na klíč rekonstrukce budov včetně demolicí dlažby a obklady včetně zámkových sádrokartony a minerální podhledy stavby průmyslové (zásobníky plynu, kotelny, sklady výbušnin,...

Tel:
 • pan Kohoutek Radomír, jednatel:
  +420 603 535 189
E-mail:
 • st.kohoutek@gmail.com

Miroslav Kalouda – podlahářství

Naše podlahářství působí na českém trhu podlahových krytin již od roku 1998. Zabýváme se pokládáním a renovací parket a podlahových krytin a to v komerčních i bytových prostorech. Nabízíme: pokládka podlahových krytin PVC a laminát plovoucí podlahy vinylové podlahy dřevěné podlahy koberce korek renovace parket stěrkování zaměření, montáž

Tel:
 • pan Kalouda Miroslav:
  +420 777 283 540
E-mail:
 • firemní:
  kaloudapodlaharstvi@gmail.com

ŠTĚPÁN Vyškov s.r.o. – dřevěné palety, bednění, výroba a prodej briket

Společnost ŠTĚPÁN Vyškov s.r.o. působí na trhu již od roku 2008. Vyrábíme brikety, dřevěné palety, sedla, bednění, přířezy a atypické bedny či palety na objednávku. Soustředíme se na tuzemský trh, stejně tak i zahraniční. Odpadní suroviny pak zpracovává spřízněná společnost Pavel Štěpán, která obstarává odvoz odpadu – pilin, odkorů, a odřezků,...

Tel:
 • pan Štěpán Pavel ml., kontaktní osoba:
  +420 777 603 370

  pan Štěpán Pavel st., jednatel:
  +420 602 705 046
E-mail:
 • firemní:
  info@stepanvyskov.cz

  pan Štěpán Pavel st., jednatel:
  stepanpavel@o2active.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Na opravu synagogy už čekají měsíce, čeká se na ministerstvo

Vyškov - Už jsou to měsíce od zprávy, že synagogu ve Vyškově čeká oprava. Stále se ale nic neděje. Na tahu je ministerstvo kultury

Tip Deníku: Děti si v muzeu vyrobí koně a dozví se, jak žily děti v minulosti

Vyškov – Vlastního vraníka, hnědáka, bělouše, nebo pohádkového koně na tyči si ve středu 17. července vyrobí děti v dílničce s názvem Já mám koně Muzea Vyškovska. Součástí programu bude také prohlídka výstavy Život aristokratických dětí.

Senior taxi poslouží lidem v Bučovicích

Bučovice – Snadnější cesta k lékaři či na nákup. Služeb senior taxi budou moci v blízké době využívat hůře se pohybující lidé v Bučovicích.

Kompostéry odlehčí šaratickým ulicím, lidé je dostanou zdarma

Šaratice – Domácí kompostéry zdarma mají nově k dispozici obyvatelé Šaratic. Díky dotaci si může kompostér na obecním úřadě vyzvednout každý majitel nemovitosti.

Tip Deníku: Naučí se lépe pracovat s pamětí

Vyškov - Zázračné mnemotechniky - techniky nebo triky, díky kterým si může člověk zapamatovat velké množství informací, které by si běžným způsobem nezapamatoval. To bude tématem třetí lekce Letní školy paměti pro dospělé Knihovny Karla Dvořáčka ve středu 17. července.

Stará sokolovna půjde k zemi. Nahradí ji nová

Bošovice – Nové sokolovny by se mohli v nejbližších letech dočkat obyvatelé Bošovic. Vedení obce plánuje stávající budovu zbořit a na jejím místě postavit novou.

Opravy za 12 milionů. Kaple v Medlovicích se pyšní novou střechou

Medlovice– Medlovická kaple se pyšní nově opravenou střechou. Náklady přesáhly dvanáct milionů korun.

Tip Deníku: Děti si v dílničce vyrobí korunovační klenoty

Vyškov – Příležitost stát se na jeden den královským zlatníkem dostanou děti v úterý 16. července. V dílničce, kterou pořádá Muzeum Vyškovska si tentokrát mohou vyrobit korunovační klenoty.

Týden ve fotografii: Fantomas řídící veterána nebo premiérová hasičská fontána

Vyškovsko /TÝDEN VE FOTOGRAFII/ - Co zajímavého se dělo ve vašem okolí v uplynulém týdnu? Významné události, zajímavé akce nebo třeba kuriozity si připomeňte v obsáhlé fotogalerii. Do ní jsme vybrali nejzajímavější záběry z Vyškovska i celé jižní Moravy za posledních sedm dní.

V Ivanovicích pořádají sbírku oblečení. Pomůže lidem v nouzi

Ivanovice na Hané – Humanitární sbírku chystají ve spolupráci s Diakonií Broumov v ivanovickém kulturním domě. Uskuteční se od 24. do 26. července.

Sport

Co čeká na krále Tour? Za třítýdenní dřinu půl miliónu eur

Tour de France bolí. Každého, kdo ji kdy absolvoval. A je jedno, zda šlo o první ročník v roce 1903 nebo ten probíhající s pořadovým číslem 106. Je to třítýdenní peklo v sedle. Ten, kdo v Paříži stane letos na nejvyšším stupni, obdrží finanční prémii 500 tisíc eur (přibližně 12,5 milionu korun).

Domestici. Ti, kteří nejen na Tour de France dělají černou práci

V pelotonu se jim říká domestici. Někdy taky nosiči vody. Jsou to cyklisté, kteří skoro nikdy nic velkého nevyhrají, ale hrají klíčovou roli při vítězstvích těch největší hvězd, což platí i pro Tour de France. Bez domestiků by lídři týmů byli nuloví. 

Nebojím se o tým, kluci jsou pracovití a mají systém, říká nová opora Líšně

Brno – Při historické chvíli klubu bude jednou z nejsledovanějších tváří. Až fotbalisté Líšně vyběhnou v sobotu od pěti hodin k premiérovému zápasu ve druhé nejvyšší soutěži proti Varnsdorfu, budou zraky fanoušků upřeny i na Martina Šustra, jednoho z nejzkušenějších hráčů kádru. 

Zbrojovka si v generálce zastřílela, Vyškovu dala devět branek

Slavkov – Pohodově se brněnští fotbalisté naladili na start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, kterou zahájí už v pátek ve Vlašimi. V generálce se utkali ve Slavkově u Brna s třetiligovým Vyškovem a přejeli jej hladce 9:1.

Daň za úspěch. Vyškovský klub řeší exodus fotbalistů do vyšších soutěží

Vyškov – Daň za úspěšnou sezonu platí fotbalisté MFK Vyškov. Vedení šestého týmu uplynulého ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy na prahu letní přípravy, kterou fotbalisté zahájili ve středu, řeší odchod opor do vyšších soutěží.

V triatlonu se trestá odhalená hruď nebo třeba sluchátka v uších, říká rozhodčí

Brno /JAN NA TRIATLON/ – Na ikonickém místě si zajel osobní rekord na ironmanské trati. Český triatlonista Lukáš Slatinský absolvoval Challenge Roth v Německu v čase 8:52:28 hodin. V cíli však věděl, že ve výsledkové listině schází, u jména se mu objevila tři písmena DSQ – diskvalifikován. Pravidlům a udělování penalizací se věnuje již šestnáctý díl seriálu Jak na triatlon z dílny Deníku Rovnost.

Slavná Tour de France ve stínu skandálů a tragédií

Skandály provázejí Tour de France již od jejího založení v roce 1903. Ať už je to doping, podvádění či sabotování soupeřů, takřka každý ročník Tour si prošel nějakou kontroverzí. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější a nejzásadnější z nich, jež utvářely tento legendární závod do podoby, kterou dnes známe.

Fenomén Tour de France. Proč je královnou cyklistiky?

Tour de France je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí roku. Směle se může měřit s fotbalovými šampionáty, tenisovým Wimbledonem a dalšími giganty. Když se sportovního analfabeta zeptáte, jestli zná něco z cyklistiky, většina odpoví, že Tour de France. Takový je to fenomén.

Může Česko vychovat vítěze Tour de France? Každý by tomu rád věřil

Český cyklista nikdy v historii nevyhrál slavnou Tour de France, ani se tam nepostavil na pódium. Nejlepším výsledkem je 5. místo Romana Kreuzigera z roku 2012. Je vůbec reálné, že se Česko jednou dočká šampióna, který bude schopen vyhrávat Tour?

Účet půlky sezony: Kornfeila trápí kvalifikace i štve dvojí metr, Abrahama chyby

Brno – Vyhlašoval útok na elitní trojici a nesměle pokukoval i po mistrovském titulu. V úvodní polovině sezony, kterou završil víkendový závod v německém Sachsenringu, nicméně motocyklista Jakub Kornfeil z Rohatce na Hodonínsku za očekáváními daleko zaostal.

Krimi

Sprejeři pomalovali vlaky. Za graffiti hrozí až rok vězení

Jižní Morava - Řádění sprejerů na jižní Moravě stále vyšetřují policisté. „Za poslední dobu řešíme hlavně pomalování dvou souprav vlaků v Nesovicích,“ informovala policejní mluvčí Alice Musilová.  

Pod vlivem drog se proměnil v opici. Lezl po střeše sladovny a návěsu náklaďáku

Ivanovice na Hané – K muži, který lezl po střeše bývalé sladovny a po návěsu nákladního auta, vyráželi do Ivanovic na Hané v neděli odpoledne vyškovští policisté.

Srážka tří aut u Pohořelic: řidička zemřela, mezi pěti zraněnými jsou děti

Pohořelice – Jedna žena nehodu nepřežila, dalších pět lidí skončilo v nemocnici. K vážné dopravní nehodě tří osobních aut došlo ve čtvrtek v půl čtvrté odpoledne na 29. kilometru silnice 52 nedaleko Pohořelic na Brněnsku.  

Mladá řidička narazila do stromu

Drnovice – K dopravní nehodě osobního auta došlo ve středu před půl desátou na silnici mezi Drnovicemi a Ježkovicemi. Mladá řidička narazila do stromu.

Starší řidič narazil do sloupu veřejného osvětlení. Zranil se on i spolujezdkyně

Vyškov – K dopravní nehodě došlo v úterý před půl desátou dopoledne v Drahanské ulici ve vyškovské místní části Dědicích. Řidič osobního auta najel do sloupu veřejného osvětlení.

Vražedné silnice jižní Moravy: Vyškovsko? Loni klid, letos už smrtelná nehoda

Jižní Morava – Už osmadvacet lidí zahynulo od začátku roku na jihomoravských silnicích. Je to o deset více než za srovnatelné období loňského roku.

U Ježkovic havaroval motorkář. Skončil na chirurgii ve Vyškově

Ježkovice – Lehká zranění si při havárii u obce Ježkovice způsobil v neděli odpoledne motorkář.

Při nehodě u Nížkovic se zranili tři lidé. Jedno auto skončilo na střeše v poli

Nížkovice – Mezi Nížkovicemi a Žarošicemi došlo v pondělí před sedmou hodinou večer k dopravní nehodě dvou aut, z nichž jedno skončilo převrácené na střeše v poli. Při nehodě se zranili tři lidé.

V kraji řádila bouřka, hasiči vyjeli dvěstěkrát. V úterý se mírně ochladí

Jižní Morava /VIDEO/ - Nesnesitelně horký vzduch a pálící slunce vystřídal prudký déšť a silný vítr. Tropické teploty vyvrcholily v pondělí odpoledne na řadě jihomoravských míst bouřkami doprovázenými prudkým lijákem a silnými poryvy větru. Bouřka naplno zaměstnala hasiče, kteří vyjeli ke dvěma stovkám případů.

S požárem čtrnácti hektarů pole bojovalo osm jednotek hasičů. Skoro dvě hodiny

Malínky – Osm jednotek hasičů vyrazilo v pondělí po druhé hodině odpoledne k požáru pole do obce Malínky na Vyškovsku.

Ekonomika

Průvodci jsou pro turisty tváří Znojemska, říká Lukáš David

Ještě donedávna jej mohli vídat lidé ve Znojmě s výrazným slunečníkem nad hlavou v čele skupinek zahraničních turistů, kterak jim poutavě vypráví o historii královského města na Dyji. Před několika dny začal jezdit po Znojmě v moderním vláčku pro turisty na elektrický pohon. Říká mu Znojmáček.

Vyrábí unikátní meruňkové víno. Nápad vznikl díky Havaji a ananasu

Začínal jako každý jiný vinař na jižní Moravě. Tradice se u nich předávala po generace. „Od mala jsem se motal po vinicích a koukal pod ruce svého dědy i táty,“ začíná své vyprávění Pavel Lacina, vinař z Velkých Pavlovic.

Škody přes sto milionů, navíc chybí lék. Vinnou révu ničí nová choroba ESCA

Jižní Morava – Napřed odumřou letorosty, posléze celý keř. Jihomoravští vinaři čelí nové nemoci vinné révy s názvem ESCA. Způsobuje odumírání kmenů. Škody, které počítají, už přesahují sto milionů korun. Nemoci se vinaři bránit nemohou, na trhu totiž není žádný přípravek na její zastavení.

Snížení emisí ve městě. Ulice Brna brázdí 60 autobusů na zemní plyn

Více než polovinu vozového parku autobusů brněnského dopravního podniku tvoří vozidla jezdící na zemní plyn, což výrazně pomáhá snižovat i emise ve městě. Od roku 2016 bylo díky dotaci ve výši 411 milionů Kč z fondů EU pořízeno 60 CNG autobusů. Dotace pokryla 85 procent nákladů.

Kladno se pyšní moderní flotilou autobusů. Ročně svezou 20 milionů cestujících

Ta čísla jsou ohromující. Společnost ČSAD MHD Kladno přepravila v loňském roce více než 20 milionů cestujících. Autobusy jen v systému kladenské městské hromadné dopravy jelo vloni 10,2 milionu cestujících. To vše zajišťuje se svoji autobusovou „flotilou“ 183 autobusů. Jsou mezi nimi i ty, které byly před nedávnem pořízeny díky dotaci z Evropské unie.

Lidé už poznají dobrý čaj a kávu, říká kavárník z Boskovic

Před pětadvaceti roky otevřel jednu z prvních čajoven na jižní Moravě. Po deseti letech se začal věnovat také kávě. Dnes v jeho Kafírně Dogvill v bývalé židovské čtvrti v Boskovicích mohou lidé ochutnat kávu prakticky z celého světa včetně košer kávy. „Nabízíme šestnáct druhů káv. Nejžádanější jsou z Brazílie a Kolumbie a poslední dobou také z Afriky, třeba Keňa a Burundi," říká Václav Cikán, který před deseti roky začal kávu sám pražit.  

Háčkování pomohlo Tomíškové vyrovnat se s potratem i roztroušenou sklerózou

K háčkování ji přivedla kolegyně v práci teprve před třemi lety. Od té doby třiatřicetiletá Lucie Tomíšková z Rakvic uháčkovala zhruba šedesátku postaviček. „Háčkovat může doopravdy každý. I takové absolutní kopyto, jakým jsem byla já. Když jsem začínala, ani jsem nevěděla, co to vlastně je, natož abych znala pojmy jako krátký a dlouhý sloupek,“ směje se sympatická mladá žena.

Ostříhá, oholí. Kadeřnictví může být také místo pro párty, popisuje Kyzlink

Stříhání vlasů se pětadvacetiletý Jan Kyzlink věnuje pět let, čtyři roky z toho vede svou firmu. Ačkoli ho práce baví, dostal se k profesi kadeřníka a holiče náhodou. „Po maturitě jsem měl jít na vysokou školu, ale žádný obor mě nezaujal natolik, abych se jím chtěl zabývat po zbytek života. Nechal jsem si proto rok na rozmyšlenou a současně jsem si našel roční obor kadeřníka s výučním listem, který se nikdy neztratí. Jenže vysokoškolský obor jsem si nevybral ani po ročním odkladu,“ vzpomíná mladík.

Modré chrpy nebo červené růže. FolklorKa tvoří moderní módu s folklorními motivy

Říká si FolklorKa a už více než dva roky spojuje dnešní moderní módu s folklorem. Modré chrpy, červené růže a další folklorní motivy tak mohou její zákazníci najít třeba na sukních, šatech, náušnicích nebo kravatách. „Folklor mi byl vždycky blízký,“ říká Klára Halíčková z Hrubé Vrbky na Horňácku.

Vařit pivo s mým jménem jsem musel zkusit, říká Tomislav Pivečka

Pivečka, to je skutečné příjmení muže, který vaří výběrová piva. Již bezmála deset let provozuje se svým otcem podnik Létající pivovar Pivečka, jehož produkty znají nejen v Rousínově, kde výtečné pivo vaří, ale také v nedalekém Brně. „Začínal jsem na sporáku, scezoval přes utěrku a chladil ve vaně, dost punk,“ vzpomíná dnes s úsměvem na badatelské začátky šestadvacetiletý Tomislav Pivečka.