Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Služby

Z katalogu firem doporučujeme

Ing. Jitka Strouhalová – návrhy a realizace zahrad, dodávka rostlin, zahradní a krajinná tvorba

Návrhy zahrad podle potřeb majitele s ohledem na bezpečnost malých dětí a handicapovaných obyvatel. Nabízíme: návrhy a realizace zahrad dodávka rostlin chodníky, schodky, zídky pergoly, odpočinková zákoutí jezírka, vodopády a další stavební doplňky interiérová zeleň vytváříme živé i suché vazby veřejná zeleň provádíme terénní úpravy sázíme ovocné i okrasné stromy...

Tel:
 • Ing. Jitka Strouhalová, majitelka:
  +420 605 526 635
E-mail:
 • jitka.strouhalova@zahrady-cz.com

  jitka.strouhalova2@email.cz

Vincenc Nohel – pohřební služba, Šaratice

Pohřební služba Vincenc Nohel poskytuje kompletní služby při posledním rozloučení se zesnulými. Zajišťujeme převozy zesnulých, kremaci a další přípravu na pohřeb, postaráme se o smuteční výzdobu i tisk parte. Vše s úctou a pietou dané chvíle. V případě potřeby jsme zde pro vás v obci Šaratice, okres Vyškov. Nabízíme: svozy a převozy zesnulých kremace pohřby...

Tel:
 • firemní:
  +420 544 229 239

  pan Nohel Vincenc, majitel:
  +420 602 724 662
E-mail:
 • firemní:
  pohrebnictvi.nohel@seznam.cz

Kovotop-trade s.r.o. – voda, topení, plyn, zámečnická výroba, kovoobrábění a svářečské práce, Vyškov

Disponujeme bohatým strojním vybavením a hlavním zaměření je obrábění materiálů kovových i nekovových, údržba strojů a zařízení, zámečnická výroba a svařování. Jsme schopni Vám poskytnout služby od poradenství, přes cenovou nabídku až po realizaci. Dále se specializujeme na kompletní služby v oblasti voda, topení, plyn. Nabízíme: vodoinstalační práce topenářské práce...

Tel:
 • pan Suchánek Jaroslav, voda-topení-plyn:
  +420 736 460 065

  pan Čech Jan, zámečnická výroba:
  +420 737 714 122

  pan Dvořák Jiří, obrábění:
  +420 724 993 267
E-mail:
 • pan Suchánek Jaroslav, voda-topení-plyn:
  jardasuchanek@seznam.cz

  pan Čech Jan, zámečnická výroba:
  kovotop@gmail.com

  pan Dvořák Jiří, obrábění:
  dvorak.kovotop@gmail.com

Bokett – zpracování dřeva a stavebnictví

Zabýváme se činností v oboru zpracování dřeva a stavebnictví.  Specializujeme se na kapovací pily, kapovací stanice a jsme oficiální zástupci společnosti PRINZ pro Českou republiku. Mezi naše další produkty patří pily k řezání stavebních materiálů jako pálené cihly, porobetony, Ytong, železobeton atd. Jsme zástupci společnosti COMER pro Českou Republiku. Nabízíme:...

Tel:
 • Ing. Václavek Martin, majitel:
  +420 777 703 057
E-mail:
 • info@bokett.eu

Softplyn s.r.o. – realizace plynových kotlů, plynové kotle, prodej, montáž, servis, instalatérství, úprava pitné vody, Brno, Vyškov

Naše firma sídlící v Brně provádí především profesionální prodej, montáže a servis plynových kotlů. Tyto práce poskytujeme nejen v Brně, ale také v širokém okolí, po celé Jižní Moravě (po dohodě i delší trasy). Plynové kotle: servis (čištění) uvedení do provozu Instalatérství: montáž ústředního vytápění rekonstrukce topení strojní proplachy topných systémů...

Tel:
 • pan Chylík Roman, majitel:
  +420 774 856 555
E-mail:
 • servis@softplyn.cz
  softplyn@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Nová mateřská škola v Heršpicích vyroste v zahradě

Heršpice – Některé heršpické děti musí nyní jezdit do mateřských škol v okolních obcích. To by se ale v budoucnu mělo změnit. Vedení obce si nechává zpracovat projekt na výstavbu nové samostatné školky a také rekonstrukci základní školy, v níž v současnosti sídlí i mateřinka.

Tip Deníku: Ema Destinnová ohromí Záložnu v Rousínově

Rousínov - Divadelní komedii o posledních letech Emy Destinové jako učitelky hudby, placené společnice, uklízečky a komorné uvidí lidé ve středu 24. dubna ve velkém sále Záložny na Sušilově náměstí v Rousínově.

Opraví budovu na Koláčkově náměstí a opráší židovskou historii

Slavkov u Brna – Slavkovští se nejspíš mohou těšit na novou muzejní expozici o zdejší židovské historii. Radní města totiž zamýšlí opravit budovu na Koláčkově náměstí, do které chtějí dnes již zaniklou expozici opět umístit.

V Otnicích postaví rybník. Aby udrželi více vody v krajině

Otnice – Zadržet více vody v krajině se v nejbližších letech pokusí v Otnicích. „Historicky tu bývalo pět rybníků, teď máme dva. Musíme vodu nějak udržet, proto plánujeme výstavbu jednoho dalšího rybníka,“ uvedl starosta Otnic Pavel Mezuláník.

Hasiči z Nemochovic pomáhají s kulturou v obci

Nemochovice /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů z Nemochovic se ve vesnici podílí především na kulturním dění. Jeho členové pořádají nejrůznější společenské, kulturní i sportovní akce. Příkladem mohou být ostatky, tradiční hodové zábavy nebo dětský den. Výjimkou nejsou ani soutěže, kterých se hasiči účastní a občas je i pořádají.

Tip Deníku: Bylinkář poradí, jak zlepšit zdraví

Pustiměř – Jak umí masti a byliny ulevit od bolesti, mohou zjistit všichni, kdo zavítají na úterní přednášku. Uskuteční se 23. dubna od pěti hodin odpoledne v restauraci Adélka v Pustiměři.

V Nemochovicích vymění veřejné osvětlení. Aby ušetřili

Nemochovice – Vyměnit veřejné osvětlení v části obce plánují zastupitelé z Nemochovic. Konkrétně ve čtvrti Špitálky.

Placení v malých obchodech na vesnici? Kartou už běžně, mobily ještě čekají

Jižní Morava – Platební karty přijímá stále více venkovských prodejen. Zatímco ještě před třemi lety se jim prodejci bránili, dnes je přijímají i v malých obchodech. Na platbu mobilem jsou připraveni, říkají.

Tip Deníku: Připomenou Hru o trůny i autora

Vyškov – Zatímco nový díl série Hry o trůny už řada lidí viděla, možná zapomíná na předchozí dění.

Jedno z nejhrorších, popisují nádraží. Odkládané opravy začnou o prázdninách

Vyškov – Zastřešená nástupiště i prostor před hlavní budovou. Budova se službami. Díky plánovaným změnám se zlepší komfort cestujících na vyškovském autobusovém nádraží. Konečně se dočkají jeho rekonstrukce.

Sport

Běžci Vyškovska brali medaile ve Vacenovicích. A chystají se do Olšan

Vacenovice – Na tradičním Běhu osvobození, který zaznamenal už 45. ročník a je součástí Moravsko–Slovenského běžeckého poháru, se prosadili závodníci v Vyškovska, včetně hlavních kategorií.  

Volejbalisté Holubic vyhráli prvoligovou baráž, ale zůstávají ve druhé lize

Hronov - Poslední zápasy kvalifikace o postup do první ligy volejbalistů potvrdily to, co se rýsovalo po prvních výsledcích. TJ Holubice a Tesla Brno hladce vyhrály v Hronově a v tomto pořadí obsadily první dvě místa baráže.

Fotbalisté Rousínova dali opět rychlé K.O. Po Vojkovicích i Kuřimi

Rousínov – Podobný nástup do zápasu jako v minulém kole ve Vojkovicích se fotbalistům Tatranu Rousínov povedl i v následujícím domácím utkání krajského přeboru s Kuřimí.  

Biatlon a já? To nejde oddělit, říká Koukalová. Už ví, jestli se k němu vrátí

Brno – Patřil jí svět. Kralovala biatlonu. Na první pohled vše až moc idylické. Pak ale vyšel na knižním trhu výtisk s názvem Jiná. V autobiografii odhalila Gabriela Koukalová stinnou stránku svých úspěchů.

Kůrovec změnil trasu letošní Rally Vyškov

Vyškovsko – Původně plánovanou trasu letošního Rally Vyškov změnil závodníkům kůrovec. Kvůli těžbě napadených stromů nepojedou kolem zříceniny Kuchlov. Hrozí totiž, že by kamiony přepravující dřevo křížily závodníkům cestu.

V McDonald´s Cupu postupují další základní školy

Jižní Morava - Výsledky okrskového kola č. 1 22. ročníku McDonald´s Cupu ve fotbale žáků.  

Vyškovští ragbisté prohráli se Spartou

Vyškov - Potlesk po utkání se Spartou Praha si ragbisté Jimi Vyškov zasloužili, přestože jejich porážka byla poměrně vysoká. Největšímu kandidátu na titul byli důstojným soupeřem.

Fotbalisté Vyškova přišli o jarní neporazitelnost. Zastavil je Uničov

Vyškov – Šestizápasová série bez porážky fotbalistů MFK Vyškov skončila. Nepřekvapilo, že ji přerušil Uničov, kterému MFK doma podlehl 0:2.

Víkendový program fotbalových týmů Vyškovska

Vyškovsko - Víkendový program fotbalových týmů Vyškovska. Není-li uvedeno jinak, jsou začátky zápasů v neděli 21. dubna v 16.00 hodin.

Běžci závodili, ale také pomohli získal skoro půl milionu korun pro postižené

Vyškov  /FOTOGALERIE/– Hlavní kategorie mužů a žen na Lear Benefičním běhu ve Vyškově vyhráli Tomáš Steiner z AK Drnovice a Brňanka Radka Sýkorová. Za vítěze v tomto případě určitě lze vyhlásit všech více než 500 zaregistrovaných běžců, včetně dětí.  

Krimi

Požáry v kraji: loni kvůli ohni zemřelo osm lidí, na Znojemsku tři děti

Jižní Morava – Při požáru v Oleksovicích na Znojemsku loni v březnu zemřely tři děti. Další čtyři dospělí skončili v nemocnici. Nejednalo se o jediný tragický požár v kraji. Celkem loni kvůli ohni na jihu Moravy zahynulo osm lidí, nejvíce na Znojemsku, tedy čtyři. Oproti roku 2017 ale byla podle čerstvých statistik situace lepší, předloni zemřelo čtrnáct lidí.  

Motorkáře zradilo přední kolo, je v nemocnici

Bučovice – Technická závada byla zřejmě příčinou nehody motorkáře. Se zraněními ho záchranáři převezli do nemocnice. Nehoda se stalav pátek krátce před třetí hodinou odpolední v Slavkovské ulici v Bučovicích. „Muž má poraněné koleno a lehčí zranění nohou. Zdravotníci ho ošetřili a převezli do vyškovské nemocnice na chirurgii,“ sdělila mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.  

U hořícího domu zasahuje pět jednotek hasičů. Tři lidé se nadýchali kouře

Slavkov u Brna – Požár rodinného domu vypukl v pátek ráno krátce před devátou hodinou ve Slavkově u Brna v Purkyňově ulici.

Zloděj v obchodě ukradl ženě kabelku. Škoda je přes čtyřicet tisíc

Vyškov – Chvilka nepozornosti se nevyplatila ve středu ženě, která nakupovala v jednom z vyškovských hypermarketů. Neznámý pachatel jí ukradl kabelku zavěšenou na nákupním vozíku.

Pro motorkáře přiletěl vrtulník. Muž přesto zraněním podlehl

Bošovice - Tragická dopravní nehoda se stala v úterý krátce po čtvrté hodině odpolední u obce Bošovice na Vyškovsku. Ze směru od Otnic tam při předjíždění zemřel motorkář.

Honičku ukončil až náraz do policejního auta. Důvod? Neměl zaplacené pojištění

Hodějice – Nezaplacení povinné ručení stálo na začátku nedělní automobilové honičky, která skončila nárazem do policejního auta a zraněním policisty. Dvaatřicetiletému řidiči, který by byl původně popotahován za přestupek, teď hrozí až šestileté vězení.

Dvě osobní auta se srazila u Bučovic

Bučovice – Dvě osobní auta se srazila na silnici číslo padesát v části obce Marefy u Bučovic. K nehodě, při se lehce zranili cestující v autech, došlo v neděli krátce po jedné hodině odpoledne.

Trestné činy? Nejméně na Vyškovsku

Vyškovsko, Jižní Morava – Milan Formánek žije ve Vyškově a ve městě i v jeho okolí se cítí bezpečně. Zatím se do žádné kritické situace nedostal. „Je tu klídek a nízká kriminalita. Snad to vydrží. V porovnání třeba s Brnem nebo Prahou, kde na řadě míst může mít člověk problém i ve dne, je tu opravdu bezpečno,“ řekl.

Ozvěny druhé světové války: muži našli pancéřovou pěst a cvičný raketový granát

Vyškovsko – Na pozůstatky z druhé světové války narazili během několika dní hned dva muži na Vyškovsku. „Podivný předmět připomínající munici našel na zahradě svých rodičů u Rousínova během výkopových prací muž, který počátkem tohoto týdne kontaktoval policisty na lince 158. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o nevybuchlý fragment pancéřové pěsti,“ uvedla vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Dva údery pánvičkou, osm bodnutí nožem. Za otcovraždu dostal dvanáct let vězení

Brno, Vyškovsko – Dvakrát udeřil otce pánví tak silně, až ji zlomil. Pak ještě vzal nůž a nejméně osmkrát ho bodl. Čtyřiadvacetiletého muže za to ve čtvrtek poslal Krajský soud v Brně na dvanáct a půl roku do vězení.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Po rekonstrukci nabídnou ženám z obce místo pro podnikání. Třeba na masáže

Lysovice – Rekonstrukci víceúčelového komunitního centra na obecním úřadu chystají v Lysovicích. Vzniknout tam má nová posilovna se saunou a šatnami.

Škola má nové stroje propojené s počítači. Studenti vytiskli hlavu spolužáka

V Chotěboři se koncentruje nejvíce strojírenských podniků z celého Havlíčkobrodska. Strojírenství tady má tradici a škola se ji snaží s pomocí fondů EU rozvíjet.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Společnost Vodovody a kanalizace Hodonín si připomněla 25 let od vzniku

Hodonín - Rozhodnutím Fondu národního majetku vznikla 1. ledna 2004 v Hodoníně z tehdejšího odštěpného závodu státního podniku Jihomoravské vodovody a kanalizace samostatná akciová společnost Vodovody a kanalizace Hodonín, a. s. Stalo se tak na základě usnesení zastupitelstev měst a obcí Hodonínska vložit svůj infrastrukturní majetek do společnosti, kterou budou sama řídita která bude vložený majetek profesionálně provozovat a rozvíjet. Tak byly položeny základy k fungování moderní vodárenskéspolečnosti, jež je schopna ve svém oboru trvale uspokojovat potřeby obyvatel regionu a plnit požadavky na kvalitu služeb, ekonomiku a legislativu i bez účasti zahraničních nadnárodních korporací.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.

Dětem vstup zakázán? Provozovatel musí mít důvod, jinak zaplatí pokutu

Děti. Mají plno energie, výskají, běhají, zkrátka je jich všude plno. Někomu to může vadit. Například hostovi v restauraci může při nečekaném zavýsknutí takového caparta uvíznout sousto v hrdle. Aby se to nestalo, rozhodli se někteří restauratéři a hoteliéři, že do svých zařízení děti nepustí. Zatím jich ale není mnoho.