Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 16.12. 2018 a svátek má Albína

Znojmo

Znojmo je město s rozšířenou působností v Jihomoravském kraji na levém břehu řeky Dyje, 65 km jihozápadně od Brna a 83 km severozápadně od Vídně. Je druhým největším městem Jihomoravského kraje a historickým centrem jihozápadní Moravy.

Počet obyvatel: 34.000
Rozloha: 65,93 km²
Oficiální web města: www.znojmocity.cz

Z katalogu firem doporučujeme

AGRA Horní Dunajovice a.s. – rostlinná a živočišná výroba, zemědělské služby, vinařství, vinohradnictví, prodej vín

Společnost AGRA Horní Dunajovice a.s. se specializuje na výrobu a prodej zemědělských produktů. Poskytujeme komplexní služby v oblasti rostlinné a živočišné výroby, vinařství, vinohradnictví. Naše hrozny z našich vinic dodáváme již od roku 2011 do společnosti Bohemia Sekt. Máme trvalý zájem nabízet svým stávajícím i novým zákazníkům kvalitní a cenově...

Tel:
 • firemní:
  +420 515 273 226

  firemní:
  +420 515 273 227

  Ing. Pavel Coufal, ředitel:
  +420 736 614 192

  Ing. Lenka Chourová, kontaktní osoba:
  +420 736 484 830

  Ing. Leoš Jakubec, kontaktní osoba (víno):
  +420 725 879 372
E-mail:
 • firemní:
  info@agra-hornidunajovice.cz

  víno:
  vino@agra-hornidunajovice.cz

Střechy Martin Černý – tesařské, klempířské, pokrývačské práce, Znojmo

Provádíme veškeré klempířské, pokrývačské, tesařské a drobné zednické práce. Mimo to si velmi rozumíme se sádro-kartonem. Díky všem těmto řemeslům můžeme vytvořit útulné a funkční podkrovní bydlení. Nová střecha, to nejsou jen krovy a tašky. Rádi se podílíme na zútulnění Vašeho domu a rozšíření bydlení o podkrovní pokoje či celý...

Tel:
 • pan Černý Martin, majitel:
  +420 602 576 464
E-mail:
 • pan Černý Martin, majitel:
  strechy.cernymartin@seznam.cz

Penzion U Fousáče – Ubytování, Znojmo

Náš penzion najdete v obci Hrabětice na Znojemsku, které nabízí nejen zajímavou vinařskou historii, ale také ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku. Penzion byl v letech 2010 - 2016 kompletně zrekonstruován a v současné době nabízí ubytování pro rodiny s dětmi, skupiny i firmy na vysoké úrovni. K dispozici je...

Tel:
 • Mobil - Zedníková Jiřina, spolumajitelka:
  +420 736 631 455
E-mail:
 • Paní Zedníková Jiřina, spolumajitelka:
  zednikova.jirina@seznam.cz

Jaroslav Křivánek – KOMINICTVÍ s.r.o. – kominické práce, Znojmo

Firma Jaroslav Křivánek - KOMINICTVÍ s.r.o. působí na českém trhu již od roku 2000. Specializujeme se na kompletní kominické práce. Nabízíme: kominické práce - čištění komínů a spotřebičů výpočet kouřové cesty a dimenze komínů měření účinnosti spalovacího zdroje a odcházejících látek dle zákona č. 86/2002 sb. měření tahu komínů poradenství montáž...

Tel:
 • firemní:
  +420 515 221 602

  pan Jaroslav Křivánek, jednatel:
  +420 605 282 066
E-mail:
 • pan Jaroslav Křivánek, jednatel:
  krivanek.jar@volny.cz

Restaurace Slávie – restaurace, ubytování, Miroslav

Restaurace Slávie je známa svoji vynikající kuchyní a příjemným personálem. Proto je hodně využívaná k pořádání slavnostních akcí jako jsou svatby, třídní nebo ročníkové srazy, oslavy narozenin, smutečních hostin apod. V restauraci jsou k dispozici salonky, ve kterých je možno uspořádat předváděcí nebo prodejní akce, školení, schůze, recepce. Restaurace Slávie...

Tel:
 • Mobil - pan Šikula Kamil, majitel:
  +420 739 999 215
E-mail:
 • info@rest-slavie.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Stavbu smuteční síně v Miroslavi zastupitelé odložili

Miroslav – Původně plánovanou novostavbu smuteční síně odložili na svém středečním jednání zastupitelé Miroslavi.

Mnoho lidí si za rok nestihne vybrat dovolenou, převod zbylých dnů není ideální

Jižní Morava – Třináct dní dovolené zbývá do konce roku Brňanovi Tomáši Hlaváčkovi. Vybrat si je nestihne, převést si však může jen pět. „Ty, které si převedu, musím vyčerpat v prvních měsících roku,“ poznamenal.

Téměř hotovo: Hráz vranovské přehrady otevře Povodí Moravy už na jaře

Vranov nad Dyjí – Už na jaře příštího roku otevřou pro turisty pěší i na kolech představitelé Povodní Moravy hráz vranovské přehrady. Tu specializované firmy dva roky opravovaly a vstup na ní nebyl vůbec možný. „Rozsáhlá rekonstrukce skončí v původně avizovaném termínu, tím je jaro 2019. Příští letní rekreační sezónu vodní nádrž přivítá s novým přemostěním a hráz tak bude opět sloužit pěším i cyklistům. Většina hlavních prací je již dokončena," informoval mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Dýky, meče i šavle. Kniha Dědictví oceli představuje orientální zbraně

Znojmo- Jatagany, šamšíry, kinžály a další ukázky orientálních zbraní od Japonska přes Indonésii po Afriku a země Osmanské říše představuje nová publikace znojemského Jihomoravského muzea. Bohatá sbírka se vědeckého zhodnocení dočkala po téměř sto letech.

Na státní silnici budou dva nové kruhové objezdy

Znojemsko – Dvojici nových kruhových objezdů by v nejbližších letech mohli potkávat řidiči jedoucí ze Znojma na Jihlavu a Prahu. Kromě dlouhodobě plánovaného rondelu na kasárenské křižovatce nad Znojmem plánuje Ředitelství silnic a dálnic na silnici první třídy číslo 38 také kruhový objezd na křižovatce u Kravska.

Znojemsko zpívalo koledy: připojila se tisícovka lidí, od čtyř do devadesáti let

Znojemsko /FOTOGALERIE/ - Stejně jako tisíce lidí po celé jižní Moravě zpívaly ve středu v podvečer koledy s Deníkem Rovnost i stovky lidí na celém Znojemsku. Koledy zněly na náměstích, u kostelů, v domově pro nejstarší spoluobčany i v hospodě.

Ocenění od národního parku: za střechu pro rorýsy i odborné články

Znojmo - Celoživotní práci památkáře Jana Kozdase i znalce motýlů Jana Šumpicha ocenili v úterý zástupci Národního parku Podyjí. Získali cenu Dobrý skutek pro Podyjí. Uspěla také oprava střechy vranovského zámku přívětivá k rorýsům a netopýrům.

Architekti ocenili kancelářský Dorn i nástavbu na řopík ve Vratěníně

Jižní Morava – Kancelářská budova Dorn v Brně a nástavba na řopík ve Vratěníně na Znojemsku nazvaná Útulna. Dvě stavby z Jihomoravského kraje uspěly ve třetím ročníku České ceny za architekturu. Nedávno o tom rozhodla mezinárodní porota.

Fungující vesnická kina? Na jižní Moravě poslední čtyři. I díky práci nadšenců

Jižní Morava - Nemají až na jednu výjimku ani dva tisíce obyvatel, přesto se jim daří udržet a provozovat kina. Řeč je o čtveřici obcí na jihu Moravy, kam lidé mohou zajít na promítání filmů. V Božicích na Znojemsku kino dočasně nehraje. Vedení obce tvrdí, že na jaře bude pokračovat.

Voda z kohoutků je kontaminovaná, varuje obec. Nejspíš kvůli stavebním pracím

Jaroslavice – Od víkendu upozorňuje vedení Jaroslavic obyvatele, že pitná voda z kohoutků je kontaminovaná a že ji lidé nemají pít.

Sport

Znojemským florbalistům nepomohla ani změna trenéra. Prohráli proti Boleslavi

Znojmo – Superligoví florbalisté Znojma stále nenašli recept na zlomení řady proher. V pátek podlehli Mladé Boleslavi 1:11. Nepomohla jim ani výměna trenéra, kdy Jana Šťastníka nahradil Karel Virgl.

Hokejoví Orli Znojmo deklasovali Záhřeb. Rozhodli ve druhé třetině

Záhřeb – Dohrávku jednoho z odložených zápasů mezinárodní soutěže EBEL v Záhřebu hokejoví Orli Znojmo zvládli perfektně. Nad týmem Medveščak na jeho kluzišti vyhráli jednoznačně 7:1.

Rytíři povolali hvězdu. Ukecali mě, říká ikona amerického fotbalu Dundáček

Znojmo – Přestupovou bombu ohlásili ve Znojmě. Tamější tým amerického fotbalu Knights hrající třetí nejvyšší rakouskou soutěž posílí jedna z největších osobností zmíněného sportu v Česku Jan Dundáček.

Trpasličí pes i plyšák Kuky. Známe rituály a talismany českých sportovců

Fotbalista Tomáš Vaclík má plyšáka od dcery, biatlonistka Markéta Davidová si zamilovala jednorožce. A co další úspěšní sportovci? Deník nahlédl do soukromí českých hvězd a odhalil neznámé talismany i úspěšné rituály. Snad teď neztratí své kouzlo…

Bez čtverného skoku se na špici nedostanete, říká Sabovčík. Skočil ho jako první

Brno – Dvakrát bral zlato na evropském šampionátu a z olympiády v Sarajevu v roce 1984 si odvezl bronz. Dnes je krasobruslaři Jozefu Sabovčíkovi pětapadesát a s ledem se loučí. Příští rok vyjede naposled. V Ostravě a Bratislavě předvede v listopadu rozlučkovou show Fire on Ice.

Dluh za Velkou cenu? Část zaplatí Brno a kraj, ministerstvo další peníze nepošle

Brno – Ve ztrátě dvaatřiceti milionů korun skončila letošní motocyklová Velká cena České republiky. Radní Brna a Jihomoravského kraje se v pondělí dohodli, že část chybějících peněz doplatí. Zbytek chtějí od ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Hledají znojemského sportovce roku. Lidé už mohou posílat nominace

Znojmo - Okresní sdružení České unie sportu pořádá tradiční anketu o Nejúspěšnějšího sportovce roku okresu Znojmo za rok 2018. Její slavnostní vyhlášení proběhne ve čtvrtek 21. února 2019. Své nominace mohou zájemci podávat až do neděle 13. ledna jak pomocí klasické pošty, tak i elektronicky díky on-line formuláři.

Místo bramborového salátu běh. Sportovci vyrazí na vánoční závod

Znojmo – Běhání zažívá boom. A aktivní sportování už více než osmatřicet let podporuje Vánoční běh Elektrokov Znojmo. „Jde o skoro čtyřicetiletou nepřerušenou tradici,“ shodují se v rozhovoru jedni z hlavních organizátorů Ida Holíková z organizace Znojemské běhaní a Jakub Šigut působící v oddíle Rabbits Znojmo. Oba spolky několik let spojují síly při pořádání akce, která patří mezi nejoblíbenější sportovní události roku v regionu. Letošní ročník odstartuje na první svátek vánoční v deset dopoledne ve znojemských Husových sadech.

Biketrialista Vymětal úspěšně uzavřel sezonu. Stal se republikovým mistrem

Znojmo – Třináctiletý znojemský biketrialista René Vymětal mladší zakončil letošní sezonu úspěšným vítězstvím. Během čtvrtého listopadového víkendu vyhrál na závodech seriálu Mistrovství České republiky v Brně. „Klání zajel bez jediného trestného bodu, jak sám říká: Na pohodu. Jeho celkový počet bodů v sérii nemohl nikdo překonat a získal tak titul přeborníka ČR v biketrialu,“ těšilo jeho otce Reného Vymětala staršího.

Podcenění vedení, špatné přesilovky. Orli zvítězili nad Záhřebem až po nájezdech

Znojmo – Hokejoví Orli absolvovali v neděli perné domácí utkání v rámci 27. kola EBEL proti Medveščaku Záhřeb. Svěřenci Miroslava Fryčera opět potvrdili, že nezvládají přesilovky. Nakonec vyhráli až na nájezdy 7:6.

Krimi

Celníci při razii odhalili tři pěstírny konopí. Zabavili přes dvě stě rostlin

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Tři zlikvidované pěstírny, deset zadržených osob, sedmnáct kilogramů marihuany hotové k prodeji, 236 zelených rostlin konopí a zbraň. Taková je bilance zátahu jihomoravských celníků a protidrogového oddělení po razii na jižní Moravě.   

Důchodkyně pustila cizí ženu domů, ta ji okradla o pětadvacet tisíc

Jižní Morava – Běžné odpoledne v jednom z brněnských bytů naruší zvonek u dveří. Za nimi žebrá žena o sklenku vody. Je vedro. Důchodkyně proto otevře, aby jí pomohla. Žena ji následně okrade. Scénář případu, který letos vyšetřovali policisté, jako jeden z mála skončil dopadením zlodějky. Stalo se tak jen díky kamerám, které syn důchodkyně nechal kvůli kontrole jejího zdraví v místnostech nainstaloval.

Se zákazem řízení a drogami v krvi ho chytli za volantem. Přišel o vůz

Veselsko – Policisté si na Veselsku počíhali na známého uživatele drog, který má navíc už zakázané řízení. I tak šestadvacetiletého mladíka v úterý zastavili za volantem osobního vozu značky Audi.

Volné zvíře v autě? Hazard s životem jeho i posádky. Komplikuje pomoc při nehodě

Jižní Morava – Oddaný pes ztížil záchranu řidiče osobního auta, které před několika dny havarovalo mezi Ježkovicemi a Drnovicemi na Vyškovsku. Skončilo ve stromě. „Zraněného jsme nakonec vyprostili. Zásah ale komplikoval pes, který byl uvnitř a dorážel na nás,“ potvrdil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Při požáru explodovaly tlakové lahve. Cvičení hasičů poslouží i vědeckým účelům

Bučovice /VIDEO/ – Jak se chovají tlakové lahve při požáru? To zjišťovali hasiči na ojedinělém výcviku v areálu bývalých Uměleckoprůmyslových závodů v Bučovicích. Akce se na začátku prosince účastnilo na sto třicet hasičů a její výstupy poslouží vědeckým účelům.

Řidič srazil ve Vážanech chodkyni. Tu se nepodařilo zachránit

Vážany /FOTOGALERIE/ - Tragicky skončila páteční dopravní nehoda ve Vážanech na Blanensku. Řidič srazil ženu, která přecházela silnici. „Nehoda se stala před šestou hodinou ranní, tedy za tmy. Žena přecházela silnici v blízkosti autobusové zastávky u nádráží, kde došlo ke střetu. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Jak k události došlo, vyšetřujeme," přiblížil nehodu mluvčí blanenských policistů Bohumil Malášek.

Lichtenštejni chtějí zpět svůj majetek. Hrozí žalobou na Českou republiku

Jižní Morava /ANKETA/ – Tisíce hektarů především lesů a další majetek v rukou státu, tedy podle všeho i zámky ve Valticích a v Lednici, chtějí po České republice zpět potomci knížete z Lichtenštejna. Právní zástupci Nadace knížete z Lichtenštejna začali ve čtvrtek rozesílat dopisy českým státním institucím a státním podnikům, ve kterých vyzývají k vydání všech nemovitostí, které stát nezákonně zabavil knížeti z Lichtenštejna, a od té doby je užívá.

Řidička narazila do stromu, vrtulník ji transportoval do nemocnice

Štítary - Řidička osobního auta v úterý ráno u obce Štítary na Znojemsku nezvládla řízení a narazila do stromu. „Jak přesně k nehodě došlo je předmětem dalšího vyšetřování. Na místo jsme kvůli zranění ženy za volantem povolali zdravotní záchrannou službu, která jí převezla do nemocnice," informovala mluvčí znojemských policitů Lenka Drahokoupilová.

Muže u Miroslavi srazilo auto. Utrpěl vážná mnohočetná poranění

Miroslav – Vážná nehoda se stala v úterý v podvečer u Miroslavi. Auto v místě srazilo chodce. Pro toho musel přiletět záchranářský vrtulník. „Muž utrpěl vážná mnohočetná poranění. Byl v bezvědomí,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Návštěvy u dědečka? S osaháváním prsou i mezi nohama. Muž dostal podmínku

Brno – Své nezletilé vnučky osahával na prsou i mezi nohama přes oblečení i na holém těle. Dívce do genitálií strčil i prsty. Jedna z dívek navíc trpí mentální retardací. Za takové chování v úterý odsoudil Krajský soud v Brně jedenasedmdesátiletého muže ze Znojemska. Za případ, o kterém už Deník Rovnost informoval, dostal tři roky podmíněně na pět let a povinné ambulantní sexuální léčení.

Ekonomika

Farma roku: Valihrachům pomohl skot proti špačkům

Krumvíř – Jako dítě sledoval, jak jeho rodině za minulého režimu odváděli ze statku dobytek. Vinař Josef Valihrach, jeho bratr František a početná rodina z Krumvíře na Břeclavsku vzkřísili hospodářství a teď slaví titul v soutěži Farma roku. 

Za kolik na svařák? Nejdražší je v Praze, v menších městech vyjde na polovic

/PROKLIKEJTE SI, ZA KOLIK SE KDE NAPIJETE/ Za dvě deci svařeného vína dáte na tuzemských náměstích nejčastěji 35 korun. O pětikorunu víc než loni.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 130 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Premiérová pivní Liga mistrů: skupinu ovládl Gambrinus

U příležitosti třetí účasti plzeňské Viktorky v elitní evropské soutěži se včera v Doosan Areně ve spolupráci s pivovarem Gambrinus uskutečnila premiérová pivní Liga mistrů. V souboji španělského, ruského a italského piva si u odborné poroty nejlépe vedl právě domácí zástupce.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

Dva roky s EET: pokuty za 12 milionů, chyby dělá každý třetí

Brno – Nestíhali pracovat. Kvůli zavedení elektronické evidence tržeb musel majitel brněnské restaurace Miloš Kolář najmout nový personál jen pro obsluhu nové kasy. Podobným způsobem řeší na jižní Moravě problémy s elektronickou evidencí tržeb i další podniky již dva roky. 

Slevové finty obchodů zabírají, lidé se nechají obelstít. I při půjčkách

Jižní Morava /ANKETA/ – Začalo to půjčkou dvou stovek. O několik týdnů později už Brňan Adam Sitko půjčil svému kamarádovi tisícovku. Peněz se nedočkal. „Nejdříve se vymlouval na to, že není ve městě, pak na nemocnou matku, na to, že mu ukradli peněženku. Nebo mi řekl, že i jemu dluží lidé peníze a neotravuje je tak jako já jeho,“ popsal mladý muž, který se vidiny o vrácených penězích asi po dvou letech vzdal.

Shazování mužských ozdob a oblázky za zavražděné děti z Lidic: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 28. až 30. listopadu 2018.

Apolenka v plamenech a velká soutěž zelňaček: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 26. a 27. listopadu 2018.

Žhavé poklady z popelnice a zdatné čtyřstupňové plavkyně: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 24. až 25. listopadu 2018.