Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Cheb

Cheb je město v Karlovarském kraji, 40 km jihozápadně od Karlových varů a 5 km od hranic s Německem na řece Ohři. První historicky dochovaná zmínka o Chebu, pochází z roku 1061. Je zde strojírenský, textilní, kovodělný, stavební, dřevozpracující a potravinářský.

Počet obyvatel: 32.000
Rozloha: 96,37 km²
Oficiální web města: www.cheb.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Jiří Kroupa – řeznictví, uzenářství, čerstvé maso, rozvoz masa a uzenin, bio maso Mariánské Lázně

Řeznictví Kroupa v Mariánských Lázních bylo založeno v roce 1992. Za dobu svého působení jsme získali mnoho zkušeností v oblasti zpracování masa a výroby uzenářských výrobků. Nabízíme: čerstvé maso od českých dodavatelů maso v bio kvalitě uzeniny bez chemických konzervantů párky ve skopových střívkách závoz čerstvého masa do restaurací, jídelen apod. Proč naše maso a uzeniny: tradiční receptura žádné konzervanty příznivé...

Tel:
 • +420 351 170 518
  +420 602 188 509 - pan Kroupa
  +420 602 476 860 - paní Kroupová
E-mail:
 • kroupovaadela@seznam.cz

TRUCK Union s.r.o. – servis užitkových motorových a přípojných vozidel, pneuservis, motorová nafta, náhradní díly Cheb

Společnost TRUCK union spol. s r.o. byla založena koncem léta 1992,  a to za účelem co nejvíce pomoci autodopravcům. Nabízíme: servis a opravy užitkových motorových a přípojných vozidel všech značek a modifikací celkové opravy návěsů a přívěsů všech modifikací kompletní diagnostiku nákladních vozidel,návěsů a přívěsů opravy cisternových návěsů,sváření hliníkem MIG...

Tel:
 • +420 354 437 344
  +420 603 151 390 - pan Mraček
  +420 730 848 008 - pan Graman
E-mail:
 • k.mracek@truckunion.cz
  graman.j@truckunion.cz

Pavel Varmus – Piano Chevar – prodej pian, renovace pian, ladění klávesových nástrojů Cheb

Náš servis zákazníci využívají od roku 1990. Nabízíme: ladění a předlaďování klasických klávesových nástrojů oprava nebo renovace pian, pianin, cembal a varhan opravy zvonkoher prodej pian a pianin komisní prodej odkup starších i novějších nástrojů půjčování pian odborné posouzení stavu nástroje převoz nástrojů

Tel:
 • 603 952 920
E-mail:
 • info.pianochevar@seznam.cz

Penzion Restaurace Na Výhledech – ubytování Cheb

Penzion Restaurace Na Výhledech byl zcela nově vybudován a inspirován moderním klasickým stylem Alpských horských chat včetně interiérů. Nachází se v krásné přírodní krajině podhůří Bílého Halštrova na samém západu Čech, v malé obci Výhledy sousedící s nedalekým německým Saskem a Bavorskem, od jen pár minut vzdálených hraničních přechodů Selb...

Tel:
 • +420 602 406 922 - pan Pařez
  +420 354 594 322 - rezervace
E-mail:
 • restauracenavyhledech@seznam.cz

Elektroservis – Jaroslav Hrdina – revize, kamerové systémy Cheb

Nabízíme: Elektroinstalace NN Revize el. zařízení EZS a EPS systémy Projektování el. zařízení Telefonní ústředny Údržba a oprava el. zařízení Montáž protipožárních přepážek Dálkové ovládání zařízení po síti GSM a pevné lince Přenos poplachové informace po síti GSM Elektrické vytápění Revize přístrojů Kamerové Systémy Přihlášky k odběru el. enerige Pc...

Tel:
 • +420 603 264 180 - pan Hrdina Jaroslav
  +420 604 263 656 - pan Hrdina Tomáš
E-mail:
 • jaroslav.hrdina@elektrohrdina.cz
  info@elektrohrdina.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Na záchytce skončilo sedm lidí, cyklista nadýchal 3,32 promile

Karlovarský kraj /VIDEO/ – Na protialkoholní záchytné stanici v Sokolově měli během Velikonoc pořádně rušno.

Tip Deníku: Novým Kostelem i letos projde retro prvomájový průvod

Nový Kostel – Milovníci retro akcí si opět přijdou na své.

Pověst o založení Klimentova

Klimentov - Staří němečtí klimentovští rodáci se budou bránit tomu, aby tato historka byla označována za báj nebo pověst. Neboť ona se prý skutečně odehrála. Nikde však není psáno, že by pověst nemohla mít pravdivé jádro.

Trendy ve školním stravování

Cheb – Správná výživa je důležitá v jakémkoli věku. Dodává nám energii a živiny, ale také ovlivňuje naše zdraví, a může být tak prevencí výskytu mnoha onemocnění.

FOTOGALERIE: Velikonoce v duchu tradic

Mariánské Lázně /VIDEO/ - Tradiční velikonoční odpoledne připravil folklorní soubor Marjánek pro své příznivce a hlavně milovníky tradic.  

Projekt ukázal, co turisté chtějí teď a co budou chtít v budoucnu

Nárůst turistů z Británie nebo třeba odlišná struktura zahraničních turistů v jednotlivých městech lázeňského trojúhelníku. Tyto zajímavosti vyplynuly z analýzy, kterou zpracovala společnost Mastercard ve spolupráci s Destinační a informační agenturou Františkovy Lázně.

Jak podpořit rozvoj regionu?

Karlovarský kraj – Za co lidé v lázeňském trojúhelníku aktuálně utrácejí? Jak se budou v horizontu několika následujících let měnit požadavky turistů? Na co by se měla města i podnikatelé připravit? A jak může případný zápis na seznam UNESCO změnit Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně? Na tyto i další otázky má odpovědět projekt, který vypracovala společnost Mastercard a Destinační a informační agentura Františkovy Lázně. S výsledky se veřejnost seznámí 24. dubna od 10.30 v karlovarské Becherově vile.

Co noviny psaly před 30 lety?

Chebsko – Každé úterý přinášíme zprávy, které jste si mohli přečíst před 30 lety v Hraničáři.

PODÍVEJTE SE: Nejstarší kabinková lanovka v Česku mění barvu

Mariánské Lázně – Z červené do zelené se „převléknou“ kabinky lanové dráhy v lázeňském městě. Po Velikonocích tak vajíčka budou zelená, lanovka první cestující sveze na prvního Máje.

Našli historickou dlažbu

Cheb - V rámci stavební rekonstrukce vnitrobloku Růžový kopeček v Hradební ulici v Chebu pokračuje záchranný archeologický výzkum.

Sport

Jessica Vargová sestřelila čtyřmi zásahy Ústí

Karlovarský kraj – Důležitou výhru si připsaly na svůj účet v rámci předehrávaného 14. kola České fotbalové ligy žen hráčky chyšského Sokola.

III. třída: Hájek i Štědrá stále s nulou na kontě

Karlovarsko – Páté kolo má úspěšně za sebou okresní fotbalová III. třída. Štědrá i Hájek stále čekají na premiérové body v jarní části.

Stoprocentní jsou stále tři týmy

Karlovarský kraj – Po druhém jarním kole meziokresní soutěže mužů Chebska a Sokolovska jsou stoprocentní stále tři týmy.

Hvězda řádila, Iterský nastřílel šest kousků

Karlovarský kraj –Do historie sedmého kola meziokresního přeboru mužů se tučným písmem zapsala rezerva chebské Hvězdy. Ta na své umělce zdemolovala jedenáctku Oloví, které nastřílela úctyhodných deset branek, když z toho šest jich měl na svědomí Robert Iterský.

Kolová tvrdě narazila a přišla o fotbalový trůn

Karlovarsko - Osmnácté kolo přineslo v okresním přeboru mužů změnu na fotbalovém trůnu.

Lázně budou hostit po dva dny celorepublikové finále

Karlovy Vary - Celorepublikové finále Sportovní ligy základních škol v basketbale.

Pila si vyšlápla na Skalnou

Karlovarský kraj – V 18. kole krajské I. B třídy musela Skalná, tedy první tým tabulky, skousnout tříbrankovou prohru v Pile.

Vintířov zkolaboval překvapivě v Aši

Karlovarský kraj – Senzace. Po dlouhých 720 minutách oprášili fotbalisté ašské Jiskry v krajské I. A třídě oslavné cigi-caga, když si drze vyšlápli na svém hřišti na favorizovaný Vintířov, který udolali jedinou přesnou ranou.

Demolice. Chebské derby v režii Hvězdy

Karlovarský kraj – Král je mrtev, ať žije král. Novým fotbalovým vládcem Chebu se po zásluze stala chebská Hvězda. Ta v rámci 18. kola krajského přeboru jedním vrzem smázla v derby chebské FC, devíti góly.

Viktoria projela vyhraný zápas

Mariánské Lázně – Sypat popel na hlavu si mohli po 22. kole Fortuna Divize A fotbalisté mariánskolázeňské Viktorie. Není divu. Projeli totiž vyhraný zápas.

Krimi

Na Chebsku neměl co dělat

Mariánské Lázně – Zákaz pobytu na Chebsku porušil osmadvacetiletý muž. Za to mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policisté zachránili seniorovi život

Milhostov – Život zachránili seniorovi policisté prap. Petr Werner a Eva Huspeková z oddělení v Plesné. Dvojice policistů vyjela do Milhostova vyšetřovat v místním obchodě krádež cigaret. Rutina se ale posléze změnila v boj o život.

Bývalé přítelkyni vzal peníze

Aš – Na svou bývalou přítelkyni si počíhal osmatřicetiletý muž z Aše.

FOTO: O svátcích se hasiči nezastavili

Karlovarský kraj - O klidných Velikonocích nemohou mluvit hasiči po celém Karlovarském kraji.

U Aše srazilo auto chodkyni

Aš - K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí dopoledne na obchvatu Aše.

FOTO: Požár klestí u Regentu hasiči zdolali za několik minut

Chodová Planá/Regent – /VIDEO/ K požáru skládky zahradního odpadu a klestí vyjížděli dopoledne na Velikonoční pondělí dobrovolní hasiči z Chodové Plané a profesionálové z Mariánských Lázní.

Devět jednotek bojovalo s požárem

Chebsko - K požáru suché trávy podél kolejí vyjelo devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

Před jízdou si řidiči přihnuli

Skalná – Hned tři případy ohrožení pod vlivem návykové látky řešili v posledních dnech policisté v Karlovarském kraji.

S více jak jedním promile nezvládla řízení

Dolní Dvory – Na rovném úseku nezvládla řízení třiačtyřicetiletá žena z Chebu.

Automobil prodal, peníze za něj ale majiteli nedal

Mariánské Lázně - Více než dost toho má na svědomí dvaadvacetiletý muž z Mariánských Lázní.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Bez dotace by na školku neměli

Z evropských fondů přišlo do pokladny malé obce šestnáct milionů korun na výstavbu školky.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.

Dětem vstup zakázán? Provozovatel musí mít důvod, jinak zaplatí pokutu

Děti. Mají plno energie, výskají, běhají, zkrátka je jich všude plno. Někomu to může vadit. Například hostovi v restauraci může při nečekaném zavýsknutí takového caparta uvíznout sousto v hrdle. Aby se to nestalo, rozhodli se někteří restauratéři a hoteliéři, že do svých zařízení děti nepustí. Zatím jich ale není mnoho.

Zdražování aut v Česku pokračuje, třeba u VW a Hyundai. Našli jsme ale i slevy

S koncem zimy se zvedá cena řady vozů na českém trhu. U několika jsou ale naopak slevy a stojí za to.

Kam na nejlépe načepované pivo? Jděte do hospod s Hvězdou sládků

Kam zajít na perfektně ošetřené a špičkově načepované pivo? Tam, kde mají Hvězdu sládků.