Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 20.10. 2021 a svátek má Vendelín

Revize


Z katalogu firem doporučujeme

Výtahy Jan Filipčík – dodávka, montáž, servis, revize Cheb

Naše služby: Dodáváme nové výtahy všech značek a s konečnou povrchovou úpravou dle přání zákazníka. Poradíme a navrhneme nejvhodnější řešení. Poskytujeme standardní či prodlouženou záruku dle podmínek výrobce komponent. Provádíme částečné i kompletní renovace vysloužilých výtahů podle platných norem a předpisů. Vhodné pro modernizace výtahů staršího data výroby v panelových...

Tel:
 • +420 725 375 295 - paní Čučelová
  +420 776 333 590 - pan Filipčík
E-mail:
 • info@filipcik-vytahy.cz

Radomír Škapa – instalatérství, voda, plyn, topení Cheb

Naše firma byla založena 23.3.1992. Od tohoto data máme za sebou množství dobře a kvalitně provedených zakázek. Našimi spokojenými a stále se vracejícími zákazníky jsou nejen občané ale i podnikatelský a státní sektor. Kvalita provedené práce a spokojený zákazník jsou základní podmínkou stability naší firmy. Doufáme, že i vy v...

Tel:
 • +420 603 171 947 - pan Škapa
E-mail:
 • radomir.skapa@tiscali.cz

ELEKTRO ŠTĚPÁN s. r. o. – měření, regulace, klimatizace, tepelná čerpadla Františkovy Lázně

Naše společnost se zabývá službami v oblasti elektrotechniky. Hlavní základ podnikatelské činnosti tvoří komplexní řešení elektromontážní činností počínaje projektovou dokumentací, přes pokládku kabelů, montáže rozvaděčů až po oživení instalace a její revizi. Naše služby: Měření a Regulace Tepelná Čerpadla firmy Nibe, Hotjet, Regulus – zajištujeme instalaci a  kompletní servis Vzduchotechnika – REMAK, Atrea – zajištujeme instalaci a  kompletní servis Klimatizace/chlazení Elektroinstalace Automatické kotle na tuhá...

Tel:
 • +420 777 769 772 - pan Štěpán
E-mail:
 • jaroslav.stepan@elektrostepan.cz

Eko Street s.r.o. – topenářské, vodoinstalační práce, montáže tepelných čerpadel, solárních panelů, plynových kotlů, elektroinstalace Mariánské Lázně

Nabízíme: Montáže: rozvodů vody, odpadů, ústředního topení, plynu bez omezení volby materiálu montáže plynových kotlů a kotlů na biomasu montáže tepelných čerpadel a solárních panelů dodávka a montáž předávacích stanic rozvody měření a regulace rozvody vzduchotechniky a jednotek Atrea s.r.o. elektroinstalace Revize: vyhrazených zařízení plynu, elektro a tlakových revize kotelen...

Tel:
 • +420 777 745 480 - pan Kroc
E-mail:
 • vlastimil.kroc@seznam.cz

Kovo Kubů s.r.o. – kovovýroba, servis, revize, palety, regály, manipulační vozíky, ocelové konstrukce Cheb

Naše společnost byla založena v roce 1995 a od svého vzniku se specializovala na kovovýrobu. V současné době se orientujeme především na dodávky a montáže regálů, palet, dílenského zařízení, lehkých ocelových konstrukcí, pracovních a balících stolů a realizaci zakázek na základě požadavku zákazníka. Zajišťujeme výrobu, dopravu, montáž, záruční a pozáruční servis...

Tel:
 • 354 433 880
  602 423 628
  602 490 394
E-mail:
 • kovokubu@kovokubu.cz
  kovokubu@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Až nastane vhodná doba, říká ke kandidatuře na prezidenta generál Pavel

Voják ve výslužbě, armádní generál Petr Pavel, který se věnuje mnoha dobrovolnickým aktivitám zejména pomoci zdravotnickému systému, zařízením sociální péče a vzdělávání na dálku, navštívil Karlovarský kraj.

Z poškozeného kolumbária ve Varech museli vyjmout urny. Ty už mají nové místo

Blíží se Památka zesnulých, nastane už za dva týdny, a město Karlovy Vary se snaží narychlo opravit jedno z kolumbárií v Rybářích. Kvůli závadám v podloží se tam utrhly dva sloupy a mezi nimi se začala vyvracet konstrukce, osazená z obou stran kolumbárními schránkami. Urny a vzpomínkové předměty ze šedesáti čtyř schránek proto musely být vyjmuty a přeneseny jinam.

FOTO: Na Integrované střední škole v Chebu zasahovaly čtyři jednotky hasičů

Poplach, evakuace, a zásah čtyř jednotek. Tak to vypadalo v pondělí večer 18. října na Integrované střední škole v Chebu, kde si v Domově mládeže vyzkoušeli cvičný požární poplach.

Pokuty na smrtelném úseku U Střelnice bude rozdávat karlovarský magistrát

Nebezpečný úsek I/6 mezi Karlovými Vary a Olšovými Vraty zvaný U Střelnice, kde zamřelo při nehodách několik motoristů, už má speciální povrch, který má zlepšit bezpečnost na této komunikaci. Už jsou tam i sloupy pro měřící radary, které budou snímat rychlost řidičů. Přestupky o překročení rychlosti bude mít na starosti Magistrát města Karlovy Vary. A jak potvrdil jeho mluvčí Jan Kopál, bude to úplně poprvé, co budou mít úředníci radnice na starosti zpracování těchto údajů.

Kdo chce rychle bydlet v Sokolově, musí si městský byt opravit sám

Se zajímavou nabídkou v oblasti pronajímání bytů, přišlo město Sokolov. Nabízí své byty za nižší nájem v lokalitách, kam se nikdo dvakrát nehrne. Navíc musí nájemník počítat s tím, že nebude mít byt vybavený a rekonstruovaný tak, jak je tomu jinde v městských bytech. Tam se však platí mnohem vyšší nájem.

Zahrádku v Zahradní ulici jim rozkradli a podupali. Přesto s ní nakonec vyhrály

Lockdown i výkopové práce před domem byly důvodem, proč se Zuzana Nedvědová vrhla na zvelebování malého kousku zeleně v centru Karlových Varů. A i když jí práci ztrpčili vandalové, nevzdala to a zahrádka se pyšní titulem, je nejkrásnější ve městě.

Lidé musejí na úřad kvůli odpadu. Jinak jim hrozí vysoké pokuty

Od nového roku se ve městech mění systém úhrad za svoz komunálního odpadu. Města proto spustila informační servis pro občany na svých webových stránkách. V Sokolově bude jednotlivcům i sdružením vlastníků jednotek do konce roku ukončen smluvní stav se sokolovskými technickými službami (SOTES). K místnímu poplatku se pak musejí osobně přihlásit právě na městském úřadě. Pokud tak neučiní, může se jim to řádně prodražit. Pokuta totiž může činit až trojnásobek poplatku za svoz. Platit bude i ten, který nahlásí, že odpadovou nádobu nemá.

Mirek Vostrý kreslil, i když prodával zeleninu a ovoce. Podívejte na jeho vtipy

Mirek Vostrý je známý chebský kreslíř, humorista, karikaturista. Zakázky mu chodí ze všech koutů republiky a dokonce i zahraničí. Je jeden z mála kreslířů, kteří se tímto řemeslem naplno živí a s tužkou v ruce se snad i narodil.

Rádi pomáhají. A tak jeli ze Sokolova sázet nový les na Ašsko

Žáci Střední živnostenské školy v Sokolově se zapojili do dobrovolnického projektu s názvem 72 hodin a pomáhali lesníkům s výsadbou stromků. V sobotu 16. října si vybrali konkrétně úsek lesa na hranici s Bavorskem poblíž Nového Žďáru na Ašsku.

Za dobrovolníky z Chebu, kteří pomáhali v době covidu, přijel i generál Pavel

Komunitní osvětové společenství v Chebu uspořádalo 17. října slavnost jako poděkování všem, co pomáhali v době pandemie.

Sport

Cheb zkoušel v závěru power-play, vyrovnat se nepodařilo

Zatímco hráč Stadionu ležel zraněný na ledě, Písek dal pojišťovací gól

FOTO: Děpoltovice podruhé ztrácely, Sadov nestačil v oslabení na Stanovice

Jedno překvapení a k tomu jako bonus změnu posledního týmu III. třídy mužů Karlovarska přineslo víkendové, desáté kolo podzimní části.

Teplá i Kynžvart vyplácely, urvaly i bonus, čisté konto

O víkendu o sobě opět daly vědět v okresním přeboru mužů Chebska především týmy z medailových postů.

Béčko Sedla sesadil z trůnu chodovský střelec Fröhlich

Po oficiálně desátém kole okresního přeboru mužů Sokolovska se měnil vedoucí tým tabulky.

Gólový masakr v Nejdku odnesly Božičany, v Perninku řádil starorolský Křížek

Brankové hody pořádala v desátém kole okresního přeboru mužů Karlovarska na stadionu Limnice nejdecká rezerva.

PODÍVEJTE SE: „Hráli jsme jako jeden tým,“ chválil si po výhře ve šlágru Pokrupa

Důležitou výhru urval ve šlágru 12. kola krajského přeboru tým Olympie Hroznětín.

OBRAZEM: Finálový sen nohejbalistů Liaporu se rozplynul

Finálový sen se nohejbalistům SK Liapor Karlovy Vary definitivně rozplynul. Ve svém areálu v Doubí nedokázali ani podruhé vymyslet vítězný recept na čakovickou Avii, které podlehli 2:5, a celkově pak semifinálovou sérii prohráli 0:2.

FOTOGALERIE: Divočinu v Aši ovládla Jiskra, Kraslice porazily vlastní góly

Velmi zajímavé výsledky se zrodily o víkendu v obou krajských třídách.

Sokolov povede v závěru podzimu v ČFL trenér Milan Pari

Změnu trenéra dnes ohlásil u svého třetiligového A-týmu FK Baník Sokolov. 

FOTO: Ve šlágru kola v Chodově propadli rozhodčí, Lokáda přejela Novou Roli

Nejen překvapivé výsledky, ale ještě více zajímavější výkony rozhodčích se zrodily v desátém kole krajského přeboru mužů.

Krimi

ÚS vyhověl Robertu Tempelovi. Měl by se dostat bezodkladně na svobodu

Brněnský Ústavní soud (ÚS) dnes vyhověl stížnosti Roberta Tempela, jenž po zrušení doživotí za dvojnásobnou vraždu na Sokolovsku zůstává ve vězení kvůli dřívějšímu trestu. Okresní soud v Sokolově by měl nyní dát bezodkladně pokyn k propuštění Tempela na svobodu, starší tresty si již odpykal, plyne z nálezu ústavních soudců. Další držení ve výkonu trestu je neústavní, zdůraznil soudce zpravodaj Jaroslav Fenyk.

Začal soud k ROP Severozápad. Obžaloba se zřejmě bude číst dva dny

Dřívější vlivní úředníci i politici čelí obžalobě z manipulování evropských dotací. Žalobce začal v úterý 19. října se čtením dokumentu, který má přes 130 stran.

Muž ve Vřesové napadl družku nožem. Pak odmítl vpustit lékaře do bytu

Ve Vřesové na Sokolovsku zasahovala v pátek večer záchranná služba u případu pořezané ženy. Tu měl podle svědků pobodat její partner v bytě. Podle zdroje Deníku, který si nepřál být jmenován, šlo o romský pár, kdy muž nakonec bránil záchranářům, aby ženě pomohli.

OBRAZEM: Na D6 se převrátilo auto na střechu. Částečně to omezilo provoz

Tři jednotky hasičů Karlovarského kraje vyjely ve čtvrtek večer na dálnici D6 k Březové. Havarovalo tam osobní auto.

Znásilnil bezmocnou stařenku, dostal banální trest. Teď znásilnil další

Před 13 roky Dušan S. (49, na snímku) z malé obce na Horažďovicku sundal 81leté bezmocné stařence plenku a pak ji několik hodin surově znásilňoval. Utrpěla trauma, ze kterého se nikdy nevzpamatovala. Dušan S. byl klatovským soudem uznán vinným, ale vyvázl s banálním trestem. Dostal jen podmínku a musel se jít léčit. Ač se léčení skutečně podrobil, stojí teď před soudem znovu. Opět se zpovídá ze znásilnění, obětí měla být zase starší žena.

Za dvě vraždy si odseděl 20 let. Podle soudu je nevinný

Robert Tempel, zvaný Psycho, který byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu spáchanou v roce 2001 na Sokolovsku a který za mřížemi strávil zhruba dvacet let, je nevinen. Ve středu o tom definitivně rozhodl Vrchní soud v Praze.

Až pět let vězení hrozí muži, který srazil cyklistu, ale z místa ujel

Když projížděl v pondělí 11. října kolem čtvrté odpolední šestadvacetiletý řidič osobního auta značky Toyota Mariánskými Lázněmi, srazil dvaačtyřicetiletého cyklistu. Ani nezastavil, natož aby mu poskytl pomoc. Policie ho ale dopadla a teď mu za to hrozí nemalý trest: až pět let odnětí svobody.

Trojice napadla mladíka, který jim dlužil peníze. Půjdou za to před soud

Ze zločinu vydírání a přečinu výtržnictví obvinili karlovarští kriminalisté čtyřicetiletého muže a dvě ženy ve věku 20 a 48 let. Za to, že napadli mladíka, který jim měl dlužit peníze, vyvlekli ho z restaurace a sebrali mu občanku.

Za brutální napadení záchranáře padly tři roky vězení, podmínky i odškodnění

V případu brutálního napadení šéfa sokolovské záchranky vynesl 8. října Okresní soud v Sokolově rozsudek. Trojice Romů na něho loni 14. června pozdě v noci zaútočila v Kraslicích na ulici, když se vracel domů z návštěvy u přátel. Útok se stal nedaleko jeho bydliště a poškozený Petr G. má štěstí, že ho přežil.

Za vraždu partnerky a jejího milence dostal žárlivý muž devatenáct let

Na devatenáct let do věznice se zvýšenou ostrahou poslal ve středu krajský soud v Plzni jednašedesátiletého Miroslava Kumberu z Horního Slavkova, který letos v lednu na Sokolovsku zastřelil svojí o pětadvacet let mladší přítelkyni a jejího údajného milence. Rozsudek není pravomocný. Kumbera si ponechal lhůtu na odvolání.

Ekonomika

Obory budoucnosti. Mimořádná středeční příloha Deníku

Speciální příloha věnovaná novinkám z oblasti moderních technologií vychází ve středu 20. října jako součást Deníku. 

Fenomén Rohlík.cz dorazil už do Varů. Další obce mohou přibývat

Internetový supermarket funguje v krajském městě od srpna. Zatím ho mohou využívat jen obyvatelé Karlových Varů a přilehlého okolí.

Před zákaznickým centrem ČEZu v Chebu stály kvůli konci Bohemia Energy fronty

Velké fronty se 14. října tvořily před a v zákaznickém centru ČEZ v Chebu.

Gatím dal sbohem, nosí jen sukně. Je to svoboda, říká tvůrce moderního kiltu

„Prvních pár dní jsem se trochu styděl, ale pak jsem se otrkal a už pět let byste v mém šatníku hledali nohavice marně,“ vypráví Jan Pávek, majitel žamberské šicí dílny. Na zakázku v ní vyrábí brašny pro drsné motorkáře, taktické bundy, výbavu pro policisty a mnoho dalšího. Portfolio teď doplňuje revolučním kouskem – sukněmi pro muže.

Kvalitní produkty z našeho regionu. Mimořádná čtvrteční příloha Deníku

Speciální příloha věnovaná kvalitním regionálním produktům vychází ve čtvrtek 30. září jako součást Deníku. 

Zavázané oči, pouta a mučení. Neobvyklé sexuální hrátky lákají stále více

Budu tvá perverzní šéfová, krutá policistka, přísná matka, sousedka s velkou fantazii, zdravotní sestra, sehraji i jiné role, nabízí zájemcům Madam Vera, která se živí jako domina a klienty má nejen v Česku, ale i Německu, Polsku a na Slovensku. Češi jsou sice pořád ještě ostýchaví, ale i zde BDSM stále více láká. Potvrzuje to i známý prodejce erotických pomůcek, který zvýšený zájem o hračky spojené se „sado-maso“ praktikami zaznamenává již několik let po sobě.

Kávový magazín. Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku

Milovníci kávy, pozor! Ve středu 29. září vychází v novinách speciální příloha věnovaná jen kávě

Odpor vůči těžbě nadále sílí. Aktivisté nechtějí další lom ani skladovací halu

Hned čtyři obce spojily síly proti velkým záměrům. První velké setkání mají za sebou.

Realitní trh zažívá boom. Podívejte se do atraktivních domů na Karlovarsku

Realitní trh zažívá v posledních měsících opravdový vzestup. Stejná situace je i na Karlovarsku. K mání jsou chalupy, pole, obchody, výrobní haly hotely či rodinné domy.

První minipivovar v Česku vznikl před třiceti lety. Dnes je z něj motorest

Denně míjí malý Motorest U lípy ve Svinišťanech na hlavní tepně z Hradce Králové do Náchoda tisíce aut. Nikdo z řidičů si však asi neuvědomuje, že právě zde se začala psát novodobá historie malého pivovarnictví v České republice. A to již před 30 lety.