Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 27.01. 2021 a svátek má Ingrid

Projekční a návrhářské služby


Z katalogu firem doporučujeme

PYXES s.r.o. – výroba nábytku, nábytek na míru, kuchyně, vestavěné skříně, schodiště, dveře, zárubně, Jihlava

Specializujeme se na zakázkovou výrobu kuchyňských linek včetně vybavení, dětských pokojů, ložnic, předsíní, kancelářského nábytku, schodišť, obložení. Nabízíme zaměření a konzultace v místě, kde se bude nábytek instalovat, záruční a pozáruční servis. Nabízíme: zakázková výroba nábytku kuchyně na míru vestavěné skříně dveře, zárubně schody, schodiště dětské pokoje ložnice předsíně kancelářský nábytek...

Tel:
 • +420 567 319 205 - firemní
  +420 603 592 644 - pan Bílek Lubor, jednatel
  +420 606 908 181 - paní Kratochvílová Lenka
  +420 731 176 122 - paní Kratochvílová Lenka
E-mail:
 • info@pyxes.cz

PROfi Jihlava spol. s r. o. – projektování staveb, inženýrské práce, kanalizace, ČOV, komunikace, plynofikace, Jihlava

Společnost PROfi Jihlava spol. s r. o. Vám poskytuje komplexní služby v oblasti předprojektové a projektové přípravy staveb s důrazem na stavby inženýrské, kterými jsou zejména vodovody, kanalizace a komunikace místního, regionálního i nadregionálního významu a rovněž plynovody. Nabízíme: projektová činnost ve výstavbě předprojektové přípravy projektové přípravy staveb inženýrské práce kanalizace,...

Tel:
 • +420 567 310 106
  +420 567 320 345
  +420 567 320 467
  +420 602 741 066 - Ing. Bohumil Kotlán, jednatel
E-mail:
 • info@profi-ji.cz

PJKovo – konstrukce, výkresová dokumentace, výroba a montáž kompletního zařízení, CNC obrábění, 3D tisk, Jihlava

Zabýváme se malosériovou i zakázkovou výrobou dílců, frézováním a CNC obráběním. Zajišťujeme konstrukční a projekční práce a přípravu výrobních výkresů. Poskytujeme kompletní služby v oblasti výroby a montáže kompletního zařízení. Konstrukce: vypracování výkresové dokumentace strojů, zařízení, přípravků a dílů překreslení ručně zhotovených výkresů do elektronické podoby rozkreslení sestav a zhotovení výrobní...

Tel:
 • pan Janovský Petr, majitel:
  +420 605 819 540
E-mail:
 • firemní:
  info@pjkovo.cz

Agroprojekt Jihlava, spol. s r.o. – projektová a inženýrská činnost ve výstavbě, projektování a realizace staveb, Jihlava

Firma AGROPROJEKT Jihlava spol. s r.o. se zabývá projektovou a inženýrskou činností ve stavebnictví. Nabízíme širokou škálu odborných prací, podložených našimi dlouholetými zkušenostmi v této oblasti. Zajišťujeme zpracování jednotlivých stupňů projektové dokumentace od studií a návrhů, přes projekty pro územní řízení, stavební řízení až po dokumentaci pro realizaci stavby. Pokud Vás zaujaly naše...

Tel:
 • +420 567 210 066 - firemní
  +420 777 913 841 - Radek Popelka, MBA, jednatel
  +420 777 913 845 - Alena Bišofová, jednatelka
E-mail:
 • agroprojekt@agroprojektjihlava.cz

Truhlářství Čermák – kuchyňské a interiérové studio, Jihlava

Jsme česká firma s dlouholetou tradicí a naším hlavním cílem je především spokojenost zákazníka. Pracujeme pouze s kvalitními materiály od osvědčených firem a vždy dodržujeme předem dohodnuté termíny zakázek. Nabízíme: nábytek na míru, včetně montáže kuchyně na míru, včetně montáže vestavěné skříně na míru, včetně montáže ložnice na míru, včetně montáže...

Tel:
 • Mobil - Kuchyňské & interiérové studio:
  +420 736 690 295

  Mobil - pan Čermák Milan, jednatel:
  +420 736 761 656
E-mail:
 • Kuchyňské & interiérové studio:
  studio@truhlarstvi-cermak.cz

  Pan Čermák Milan, jednatel:
  mil.cermak@volny.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Chceme očkovací centra i u nás, vzkazují menší města Vysočiny. Chybí ale vakcíny

Očkovací centra mohou vzniknout i v menších městech na Vysočině. Tak, aby se lidé mohli nechat naočkovat v místě svého bydliště. Přemýšlí o tom například v Novém Městě na Moravě.

Vyvolené vesnice na Jihlavsku: koronavirus se jim zázračně vyhýbá. Proč?

Zodpovědnost, dodržování opatření, současné počasí a také složení obyvatel. To jsou podle Deníkem oslovených starostů z Vysočiny hlavní důvody, proč se jim epidemie koronaviru zatím vyhýbá. V kraji je totiž hned deset ze čtyřiadvaceti obcí v České republice, kam nákaza zatím nepronikla. Žijí v nich hlavně chalupáři a důchodci.

Dům v Jihlavě vykradl zloděj, bral šperky a peníze

Do domu v ulici Nad Plovárnou v Jihlavě se vloupal neznámý zloděj. Trestný čin spáchal v sobotu 23. ledna někdy mezi čtvrtou hodinou odpoledne a osmou večer.

Centrální terminál a vysokorychlostní trať: železnice v Jihlavě bude důležitější

Železniční doprava se v krajském městě Vysočiny rozvíjí už 150 let a jinak tomu nebude ani do budoucna. Největšími tématy jsou aktuálně Centrální dopravní terminál a vysokorychlostní trať.

Kouřící zázrak: první vlak přijel do Jihlavy před 150 lety. Podívejte se

/DOBOVÁ FOTOGALERIE UVNITŘ ČLÁNKU/ Nikdy nic takového neviděli. Dav zvědavců na nádraží v Jihlavě znejistěl před lokomotivou, supící po zasněžených kolejích. Oddechovala těžkým dechem z kouře a páry, pískala, syčela. Maminky musely konejšit vystrašené děti. Muži s očima navrch hlavy okukovali dýmající horu železa. Nádraží plnily vzrušené hlasy, ba i výkřiky obdivu. Kalendář ukazoval 25. ledna 1871 a Jihlava přivítala historicky první parní vlak, vypravený z Kolína. Účastníci potvrdili, že sláva to byla převeliká.

Neplatičů za odpad v Jihlavě přibývá, nahrává jim covid. Dluží také chalupáři

Skoro čtyři miliony dluží neplatiči za odpady v loňském roce městu Jihlava. „ Z toho většina jsou lidé co mají u nás trvalý pobyt,“ upřesnil mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk. V ostatních městech na Vysočině je situace podobná.

Téměř jarní počasí na Vysočině vystřídá sníh. V pondělí se má ochladit

Víkendové teploty se na většině míst Vysočiny pohybovaly nad nulou. To by se ale začátkem příštího týdne mělo podle meteorologů změnit.

Šéf cestářů Vysočiny: Neflákáme se, i tak nám někteří lidé ukazují prostředníček

/ROZHOVOR/ Radovan Necid byl starostou Velkého Meziříčí, kdysi místopředsedou tamního fotbalového klubu a předsedou sportovní komise rady města, krajským zastupitelem a nyní je už přes rok v čele krajských cestářů. S politikou skončil předloni koncem srpna. I za krátkou dobu na správě silnic už má řadu zajímavých historek, které na potkání vypráví. Řada z nich souvisí i se zimní údržbou, která je teď více než aktuální.

Druhá vlna covidu si vybírá svou daň: depresemi trpí na Vysočině děti i dospělí

Osamělost, ztráta kontaktů, smutek a depresivní pocity. Tak popisují lidé svoje zkušenosti s přetrvávající druhou vlnou koronaviru. „Pohltily mě pocity osamělosti. Měla jsem nastoupit na vysokou školu, těšila jsem na změnu prostředí, protože na střední jsem nepatřila mezi oblíbence. Plánovala jsem, jak začnu znovu, najdu si kamarády. A pak přišla distanční výuka a já pořád sedím sama doma za počítačem a bez přátel,“ posteskla si studentka Karolína z Jihlavska.

Změna po třiceti letech. Stonařov má nového starostu

Na sklonku loňského roku se změnilo vedení Stonařova na Jihlavsku. Starosta František Plavec po třiceti letech starostování odešel do důchodu.

Sport

Může Milan Hnilička zůstat po skandálu s teplickým večírkem v čele agentury?

ANKETA / Názory sportovců z Vysočiny na kauzu spojenou s teplickým večírkem. Chcete se k celé kauze rovněž vyjádřit? Hlasujte v naší anketě uvnitř článku.

V první třetině jsme dělali z jejich gólmana reprezentanta, hlásil Chlubna

Pod čtvrtou výhrou jihlavských hokejistů v řadě se podepsal výrazným způsobem. Mladičký Tomáš Chlubna otevřel i uzavřel skóre sobotního mače se Šumperkem, který si odvezl domů porážku 0:5.

Obešlo si nadává, ale otáčí jeden zápas za druhým

Na pozadí extraligové dominance stolních tenistů HB Ostrov se píše jeden až neuvěřitelný příběh. Jeho hlavním hrdinou je Michal Obešlo. Během posledních dvou týdnů se za stůl v nejvyšší soutěži postavil čtyřikrát. Ve všech případech se soupeřem prohrával a všechny duely dokázal otočit. „Je to neuvěřitelný bojovník. Tomáš Tregler s Dimou Prokopcovem mají bojovnost také v krvi, ale Michal je ještě o řád výše,“ pěje ódy na hrdinu posledních zápasů trenér Bohumil Vožický.

Horácká Slavia slaví díky parádní první třetině šesté vítězství v řadě

Hokejisté Třebíče v dohrávce 17. kola Chance ligy zvládli domácí duel proti Kolínu. O své šesté výhře v řadě rozhodli v první třetině, v níž zatěžkali konto soupeře třemi brankami.  

Je to profík, neměl ani trenky, smál se manažer Jinek

Ke kuriozní situaci došlo v extraligovém zápase Havířov - HB Ostrov (1:3). Za stolní tenisty z Vysočiny v rozhodující chvíli nastoupil Bohumil Vožický. Bývalý bundesligový hráč už plní takřka výhradně jen roli trenéra. „Je to velký profík. Zvládl to bravurně,“ vyjádřil se manažer klubu Miroslav Jinek. A přidal i humorný postřeh. „Neměl ani zápasové trenky. Odehrál to v tréninkových,“ doplnil.

Jihlava proti Šumperku dominovala, Třebíč uklidnila až čtvrtá branka

Trenéři prvoligových hokejistů Horácké Slavie a Dukly mohli po sobotních utkáních chválit. Třebíč si sice trochu komplikovaně došla pro tři body proti Sokolovu, Jihlava si naopak bez problémů poradila se Šumperkem.

Některé děti si mě pletly s Ježíškem, směje se Novotný, bývalý maskot Ježura

Přes dvanáct let si pravidelně oblékal kostým a v podobě Ježury, maskota fotbalového FC Vysočina, se staral o co nejlepší atmosféru při utkáních jihlavského celku. Ondřej Novotný, rodák z Dobronína, kde hraje divadlo a učí na základní škole, už takřka dva roky v přestrojení na fotbal nechodí. Přednost dostala rodina.  

Sáblíková: Osobní rekord, na trio Nizozemek to přesto bylo málo

Bramborová. Rychlobruslařka Martina Sáblíková sice zajela v závodu Světového poháru na tři tisíce metrů svůj nejlepší čas na dráze haly Thialf, k medailovému zisku to však nestačilo. Trojice domácích reprezentantek byla ještě rychlejší. Vítězkou se stala Irene Schoutenová.

Morizono sahal v Japonsku po mistrovském titulu

Stolní tenista Masataka Morizono, který v minulosti oblékal dres havlíčkobrodského HB Ostrov, se raduje ze zisku stříbrné medaile při mistrovství Japonska. V Ósace byl dokonce velice blízko titulu.

Celé to máme pěkně narýsované, snad něco odehrajeme, přeje si Peštál

Ačkoliv je start zimního drilu v nedohlednu, trenér fotbalistů Bedřichova Zbyněk Peštál naplánoval pestrou přípravu, a věří, že ji bude moci přivést k životu.  

Krimi

Nejdřív pobodal v Jihlavě člověka, pak se porval s bratrem. Odsedí si 10 měsíců

Rváče a násilníka Romana Stojku, který loni dostal podmínku za pobodání jiného člověka, poslal v pondělí Okresní soud v Jihlavě do vězení na deset měsíců. Rozsudek je pravomocný.

Sexuální predátor z dokumentu V síti je z Jihlavska. Případ řeší policie

Jeden ze sexuálních predátorů zachycených v celovečerním dokumentu V síti je z Jihlavska. Podle informací Deníku Vysočina jde o muže, který aktivně komunikoval s jednou z hereček v domnění, že je jí teprve dvanáct let. Ve skutečnosti byla plnoletá. Případem už se začala zabývat policie v Jihlavě.

Rychle a zběsile. Při honičce řidič felicie ujížděl policistům směrem na Telč

/FOTO/ Policisté se obrací na veřejnost s prosbou o svědectví v souvislosti s případem nočního pronásledování auta, jehož řidič odmítl zastavit policejní hlídce v Třebíči. Dále ujížděl před policisty přes Želetavu směrem k Telči. Divokou noční honičku zastavila až dopravní nehoda ujíždějící tmavě zelené felicie.  

Policie loni na Jihlavsku rozprášila drogové gangy. Zvyšuje to cenu pervitinu

Vysoké tresty dostali loni na Vysočině muž a žena, kteří ve velkém vyráběli pervitin v Polsku. Do vězení šel i neznámější drogový boss.

Řidička se snažila u Zhoře vyhnout náklaďáku. Dostala smyk a skončila v poli

Osmnáctiletá řidička, která v pátek dopoledne bourala u Zhoře na Jihlavsku, měla štěstí. Vyvázla jen s lehkým zraněním.

Policisté na Vysočině pátrají po 174 lidech. Podívejte se, koho hledají

Na Vysočině policisté hledají 174 osob. Devatenáct osob je evidovaných jako pohřešované, po dalších šestnácti pátrají v souvislosti s dodáním do výkonu trestu odnětí svobody. Strážci zákona hledají i osmadvacet dětí, které mají nařízenou ústavní výchovu. Zbývající osoby jsou hledány na základě soudně vydaných příkazů k zatčení nebo souhlasů se zadržením osoby podezřelé, vydaných státním zástupcem.

Muž z Jihlavska se vloupal do domu. Nadával tam ženě a sebral jí telefon

Agresivní násilník z Jihlavska putoval na záchytku a odtamtud do policejní cely.

Kraj poctivců. Na Vysočině okrádá pojišťovny nejméně lidí z celé republiky

Na necelý milion korun si přišli lidé z Vysočiny díky pojistným podvodům. Ačkoliv se může zdát, že je tato částka vysoká, opak je pravdou. 

Jihlavský Jekyll a Hyde: plavčík odhalil pedofila, pak se porval na diskotéce

Když se plavčík Martin Študy z Jihlavy zásadním způsobem loni v červnu podílel na dopadení nebezpečného pedofila ve Vodním ráji v Jihlavě, byl tou dobou sám v podmínce za výtržnosti na veřejnosti. Tato okolnost mu pak přitížila o pár týdnů později, kdy se 8. srpna dostal znovu do rvačky.

Opilec ohrožoval v Jihlavě ženu nožem, pak ji ještě sledoval

Kriminalisté z Jihlavy prosí o pomoc svědky napadení, při kterém muž ohrožoval svou známou. Na ulici ženu nejprve slovně napadal, hrozil jí nožem a dožadoval se jejího mobilního telefonu. Svou známou následně pustil, ale když se snažila z místa odejít, dále jí pronásledoval až do příjezdu hlídky.

Ekonomika

Vsadili na dobroty od místních farmářů. Vozí je lidem až ke dveřím

Dali byste si ráno ke snídani čerstvé, voňavé pečivo z pekárny, chutné máslo od farmáře, šunku z rodinného uzenářství z vedlejší vesnice a k tomu mošt z jablek z místních sadů?

Sklepy zavřel covid, tak vymysleli vinotéku na kolech. Jezdí do desítek vesnic

Vychutnat si lahodné víno ve sklepě pod Pálavou? V posledních měsících prakticky nemožné. Vinaři z malebné vesničky Ivaň u Mikulova však dokázali na koronavirové restrikce rychle zareagovat a začali provozovat vinotéku na kolech. Víno z vlastních vinic vozí lidem v desítkách vesnic na Hané.

Zlínská ševcovina se vrací na výsluní. Díky mladému podnikateli a jeho Vaskám

„Pokud chce někdo podnikat jen kvůli penězům, nemá to podle mého smysl,“ říká mladý třiadvacetiletý podnikatel Václav Staněk, který se už čtvrtým rokem snaží navrátit Zlín na mapu významných výrobců obuvi. Zatím se mu to daří. V roce 2019 získal ocenění EY začínající podnikatel roku. V témže roce jej do svého žebříčku 30 nadaných lidí pod 30 let zařadil magazín Forbes.

Hospodský loni tratil milion. Teď je u něj petiční místo a zase čepuje pivo

Těžkosti v posledních dnech zažíval Billiard Bar Metropole v Mladé Boleslavi. Za poslední dva týdny tady měli osm kontrol, v baru se totiž podle policie lidé občerstvovali, a to v době nouzového stavu.

Covid nás naučil nesázet na jednoho koně, říká zkušený vinař Tomáš Šupa

Vlastní síť obchodů luxusní módy a otevřel prestižní obchod Geox v Praze Na příkopě. Přesto byste Tomáše Šupu nejčastěji potkali v holínkách ve vinohradu. Čtyřicátník z Hodonína je totiž také jeden z největších producentů vína u nás. Ačkoliv řídí padesátku firem z různých segmentů, rád pracuje se svými zaměstnanci jako jeden z nich.

Zisky z podnikání vrací přírodě. Tam, kde beru, musím i dávat, říká podnikatel

Úspěšný muž, který začínal od nuly a má jako největší hobby ekologické zemědělství, je důkazem, že peníze vždy charakter nekazí. Podle rokycanského rodáka Roberta Beneše jsou pracovitost, energie, cílevědomost a alespoň špetka toho pověstného štěstíčka potřebné ingredience k tomu, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem.

Z příběhů živnostníků mrazí: Vláda nás nechala chcípnout. Úspory jsou pryč

Zatímco se vláda často chlubí, jak její kompenzace úspěšně zachraňují podnikatele postižené koronakrizí, oni sami vidí situaci zcela opačně.

Kamarádky vytváří udržitelnou módu. Nejoblíbenější je triko s netopýřími rukávy

Jsou nejen krásné, ale hlavně uvědomělé. A milují módu. Řeč je o 32leté Zuzaně Sedlecké a 34leté Ivaně Holé z jedné vesnice v Pošumaví. Právě láska k módě a vztah ke světu je přivedl k tomu, aby vytvořily vlastní značku udržitelné mody ONE VILLAGE.

Už se nemusíte bát, že se vám domácí mazlíček ztratí a nevrátí

Znáte to, srdce buší a každá minuta se počítá! Ztráta pejska nebo kočičky se stala noční můrou nejednoho majitele. V ohrožení je nejen jejich život, ale i ostatních, přičemž odpovědnost za způsobenou škodu připadá samotnému majiteli.

Radíme čtenářům: Půjčka, která při splácení umožňuje maximální volnost

Jakou půjčku zvolit v době krize radí Miroslav Zborovský, ombudsman klientů, Home Credit