Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 16.12. 2018 a svátek má Albína

Pelhřimov

Pelhřimov je město v jihočeské části kraje Vysočina. Nachází se v údolí říčky Bělé v Křemešnické vrchovině a leží 27 km západně od Jihlavy. Centrem historického města je Masarykovo náměstí s kostelem sv. Bartoloměje a radnicí.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 95,26 km²
Oficiální web města: www.pelhrimovsko.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Jan Krov – zámečnické služby, zámky, trezory, Humpolec

Specializujeme se na odborné montáže, servis a autorizovaný servis v oblasti zámečnictví. Provozujeme nonstop zámečnickou pohotovost, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Umíme si poradit s otevřením dveří klasických i bezpečnostních, a to ve většině případů bez poškození dveří a bez nutnosti výměny zámku či zámkové vložky. Zaměřujeme se také na výrobu...

Tel:
 • firemní:
  +420 565 535 734

  pan Krov Jan, majitel:
  +420 603 195 515
E-mail:
 • firemní:
  hobowork@seznam.cz

Vladimír Dvořák – obkladačské práce, obklady, dlažby, Vysočina

Provádím profesionální pokládku obkladů a dlažeb. V oboru obkladačských prací působím více než 25 let. Ke každému klientovi přistupuji individuálně, nabízím kvalitu, odbornost, spolehlivost, seriózní a profesionální jednání. Zajišťuji i další drobné zednické práce - podezdění a osazení vany, vyrovnání podkladu, hydrostěrky, osazení a obezdění krbových vložek. Působím převážně v kraji Vysočina, na...

Tel:
 • pan Dvořák Vladimír, majitel:
  +420 606 105 876
E-mail:
 • pan Dvořák Vladimír, majitel:
  dvorak-obklady@pel.cz

Průmyslové aplikace Pelhřimov, s.r.o.

Vše, co potřebujete k tryskovému čištění a úpravám povrchů, najdete u nás. Naší hlavní činností je tryskání suchým ledem, mobilní pískování, tryskání balotinou. Dále aplikace nátěrových systémů, průplach trysek, čištění výměníku průmyslových kotelen a čištění vzduchotechniky. Nabízíme: tryskání suchým ledem tryskání balotinou mobilní tryskání pískování čištění vzduchotechniky čištění výměníků průmyslových kotelen...

Tel:
 • kancelář:
  +420 565 383 886

  pan Pfau Miroslav, jednatel:
  +420 731 442 232

  paní Pfauová Aneta, kontaktní osoba:
  +420 731 690 769
E-mail:
 • firemní:
  info@pap-pe.cz

  pan Pfau Miroslav, jednatel:
  pfau@pap-pe.cz

  paní Pfauová Aneta, kontaktní osoba:
  aneta.pfauova@pap-pe.cz

KLEMPÍŘSTVÍ-POKRÝVAČSTVÍ KAREL JANOUŠ s.r.o. Pelhřimov

Poskytujeme kompletní klempířské, pokrývačské a tesařské práce. Provádíme izolace a likvidace eternitu. Montujeme střešní krytiny na novostavby. Dále se zabýváme rekonstrukcemi střešních plášťů, opravami komínů, ohýbáním plechů a montáží hromosvodů. Klientům vždy poradíme, nabídneme nejlepší řešení a vyjdeme plně vstříc se všemi jejich požadavky. Nabízíme: kompletní realizace střech pokrývačské práce...

Tel:
 • +420 608 461 451
  +420 606 074 824
E-mail:
 • janous.k@seznam.cz
  janous@c-mail.cz

VHZ-MONTÁŽE, s.r.o. – voda, plyn, topení, Žirovnice

VHZ-MONTÁŽE, s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1996. Poskytujeme kompletní služby v oborech - voda, topení, plyn, tepelná čerpadla a zámečnická výroba. Firma VHZ MONTÁŽE, s.r.o. je spolupracující firma s firmou VHZ-DIS, spol. s r.o. v oblasti tepelného a vodního hospodářství. Nabízíme: topenářské práce vodoinstalační práce plynoinstalační práce tepelná čerpadla...

Tel:
 • Ing. Libor Šebesta, jednatel:
  +420 777 900 701
E-mail:
 • Ing. Libor Šebesta, jednatel:
  sebesta@vhz-dis.cz

  firemní:
  vhz-montaze@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Vlek se rozjede i na Antonce

Kamenice nad Lipou – Lyžařská sezona začíná i na Antonce u Kamenice nad Lipou. V tamním skiareálu, který je odkázán na přírodní sníh, spustí vlek v sobotu 15. prosince ve 13 hodin.

Cena za odpad zůstane v Kamenici stejná

Kamenice nad Lipou – Cena komunálního odpadu na osobu v Kamenici nad Lipou zůstane v příštím roce stejná jako letos. Kameničtí zastupitelé tak schválili cenu za odpad v nezměněné výši 650 korun.

Ve městech myslí na lednovou pomoc

Pelhřimovsko – Šití plášťů, rozdělování cukrů či kalendářů, shánění dobrovolníků a pečetění kasiček. Tak vypadají přípravy tradiční Tříkrálové sbírky, které jsou nejen na Pelhřimovsku v plném proudu.

Lesy ČR získaly zajímavé pozemky s Jalovčím potokem

Budíkov – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pelhřimově převedl v minulých dnech státnímu podniku Lesy ČR celkem pět pozemků o výměře 1 012 metrů čtverečních nacházejících se u Budíkova.

Hejtman má jasno, kdo může za kalamitu na D1

Vysočina – Uzavřená dálnice nenechala v klidu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka (ČSSD). Dnes pošle dopis, ve kterém vyzve ministra dopravy, aby se situaci v úseku dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem věnoval.

Noční klid může zkrátit rockový festival nebo kácení máje na vsi

Pelhřimov – Obdobnou podobu jako v minulých letech má vyhláška o nočním klidu, kterou přijali na svém prosincovém zasedání pelhřimovští zastupitelé. Aktuálně schválená vyhláška bude platit v roce 2019.

Už v sobotu se na Křemešníku svezou první nedočkaví lyžaři

Křemešník – Na nejvyšším kopci Pelhřimovska nastalo to pravé bílé peklo. Nedočkaví lyžaři už si tak mohou chystat své lyžařské nebo snowboardové vybavení.

Prvorepublikovou vilu promění na komunitní centrum

Pelhřimov – V Pelhřimově vznikne centrum, které zvýší kvalitu života lidí s duševním onemocněním, případně jiným handicapem a přispěje k jejich zapojení do běžného života v komunitě. Jedná se o komunitní centrum Fokus, které, už podle názvu, najdou potřební v blízké budoucnosti v Humpolecké ulici, kde sídlí pelhřimovská pobočka Fokusu Vysočina.

Na Pelhřimovsku výrazně vzrostla nezaměstnanost

Vysočina – Nezaměstnanost na Vysočině zůstala i v listopadu na 2,6 procentech, více nezaměstnaných zůstává žen než mužů. Poměrně prudký nárůst nezaměstnaných zaznamenali na Pelhřimovsku.

Koledy zněly na zasněžených prostranstvích

Pelhřimov – Přes 1 300 lidí si přišlo včera zazpívat koledy na náměstí i ke kapličkám na 14 místech Pelhřimovska. Úderem osmnácté hodiny začal osmý ročník akce Česko zpívá koledy a zpěváci na Pelhřimovsku opět patřili k hodně aktivním.

Sport

Venku to nešlo. Výhrou potěšila jen Žihadla

Vysočina – Hokejové týmy z Vysočiny v druholigových soubojích s moravskými a slezskými soky neuspěly. Jedinou výjimkou je výhra Moravských Budějovic na ledě Nového Jičína. Havlíčkův Brod odvezl z Opavy jen bod, Žďár a v tabulce poslední Pelhřimov vyšly naprázdno.

Trpasličí pes i plyšák Kuky. Známe rituály a talismany českých sportovců

Fotbalista Tomáš Vaclík má plyšáka od dcery, biatlonistka Markéta Davidová si zamilovala jednorožce. A co další úspěšní sportovci? Deník nahlédl do soukromí českých hvězd a odhalil neznámé talismany i úspěšné rituály. Snad teď neztratí své kouzlo…

České házenkářky zaspaly začátek, Rumunsku podlehly o tři góly

Českým házenkářkám vstup na mistrovství Evropy nevyšel. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním duelu šampionátu prohrály s Rumunskem 28:31, když nezvládly hlavně začátek a ve druhém poločase jen marně dotahovaly náskok silných soupeřek.

Bruslařům zápas překazila porouchaná rolba

Vysočina – Dalším kolem v sobotu pokračovala hokejová II. liga – skupin Jih a Východ. Všechny kluby Vysočiny se měly představit na půdě svých soupeřů. Měly, ale ne všem se to podařilo. Hokejisté Havlíčkova Brodu totiž své utkání na ledě Valašského Meziříčí neodehráli, na vině byla porouchaná rolba, která nedovolila připravit ledovou plochu ke hře. Nejlépe si vedly Moravské Budějovice, které přivezly plný počet bodů ze stadionu Kopřivnice.

Plameny se opět radovaly v nastaveném čase

Vysočina – Dalším kolem v sobotu pokračovala hokejová II. liga – skupin Jih a Východ. Všechny kluby Vysočiny se měly představit na půdě svých soupeřů. Měly, ale ne všem se to podařilo. Hokejisté Havlíčkova Brodu totiž své utkání na ledě Valašského Meziříčí neodehráli, na vině byla porouchaná rolba, která nedovolila připravit ledovou plochu ke hře. Nejlépe si vedly Moravské Budějovice, které přivezly plný počet bodů ze stadionu Kopřivnice.

Florbalisté mají skalp lídra

Pelhřimov – Špice tabulky západní skupiny Národní ligy se vyrovnala. Hlavní příčinou toho je výhra Pelhřimova nad lídrem z Čelákovic. Spartak strhl vedení na svou stranu ve třetí třetině, kterou vyhrál 6:1. „Byl to náš klasický zápas v této sezóně. Dvě třetiny jsme se hledali, v té třetí jsme rozhodli. Družstvo podalo velmi bojovný výkon,“ těšilo trenéra Petra Zajíčka.

Regásek naučil Pelhřimov dávat góly, bránit zatím ne

Pelhřimov – Krize je, zdá se, zažehnána. Fotbalisté Pelhřimova po pádu z divize a jedné adaptační sezoně v krajském přeboru, v níž patřili jen k průměru, jsou zase na vzestupu. Na podzim vybojovali druhou příčku.

Béčko N. Rychnova těží především ze skvělého útoku

Pelhřimovsko – Dvě sezony za sebou skončili na třetí příčce. V tomto ročníku mají fotbalisté béčka Nového Rychnova zaděláno určitě na víc. Po podzimu vedou tabulku III. třídy.

Mádlo mohl mít i více než bronz

Záhřeb – Zásluhou kadeta Patrika Mádla vezli taekwondisté klubu TKD Lacek bronzovou medaili z Croatia Openu.Velmi kvalitně obsazený turnaj spadal do prestižní kategorie G a pelhřimovští bojovníci na něm startovali v barvách Sportovního centra Bohemia.

Hronová sahala po medaili, bronz ale brala Španělka

Varšava – Čeští taekwondisté na mistrovství Evropy do 21 let, které se uskutečnilo v polské Varšavě, na medaili nedosáhli. „Nejedná se rozhodně o ostudu, velmocí nejsme, ale asi jsme všichni čekali více,“ poznamenal Petr Lacek, z jehož pelhřimovského klubu se šampionátu zúčastnili hned tři svěřenci.

Krimi

Vlak narazil do spadlého stromu

Pacov, Obrataň – Na více než dvě hodiny zastavila provoz mimořádná událost, k níž došlo ve středu 12. prosince ráno na regionální železniční trati 224 v úseku mezi Pacovem a Obrataní.

Kriminalisté zadrželi muže přímo při prodeji marihuany

Pelhřimov – Přímo při prodeji marihuany zadrželi tento týden kriminalisté v Pelhřimově třiačtyřicetiletého muže z Pelhřimovska. Muži teď za distribuci drog hrozí až desetileté vězení.

Hasiči kotěti nepomohli

Pelhřimov – Ne úplně úspěšní byli pelhřimovští profesionální hasiči, kteří v neděli 25. listopadu před polednem vyjížděli zachraňovat kotě nacházející se v kanále na pelhřimovské Pražské ulici u Penny Marketu.

Druhá vražda na Vysočině? Spor mezi manželi skončil smrtí ženy

Třebíč – Kriminalisté z oddělení vražd vyjížděli ve středu v noci do ulice Generála Fanty v Třebíči, kde mělo dojít k závažnému násilnému trestnému činu v jednom z rodinných domů. S největší pravděpodobností jde o letošní druhou dokonanou vraždu na Vysočině.

Soud potvrdil podmínku pro sexuologa Weisse za smrtelnou nehodu

Vysočina, Tábor - Sexuolog Petr Weiss dostal trest dva roky a šest měsíců s podmínkou na tři roky a zákaz řízení všech motorových vozidel na dva roky. Zároveň musí zaplatit poškozeným a pojišťovně zhruba 600 tisíc korun za to, že v září před dvěma lety zavinil na Pelhřimovsku tragickou dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé a jeden člověk byl těžce zraněn. Tehdy šlo o členy jedné rodiny.

Muž nahlásil, že před nehodou pil. Na záchytku ale cestoval později

Humpolec, Pelhřimov – Na záchytce skončil muž, který se nejprve přihlásil policistům v Humpolci, kde oznámil dopravní nehodu, před níž pil alkohol. Následně muž skončil v pelhřimovské nemocnici, odkud byl po ošetření a vyšetření propuštěn.

Na D1 bouraly kamiony a osobák. Jeden těžce zraněný

Vysočina - K vážné dopravní nehodě dvou nákladních a jednoho osobního auta došlo v pondělí ráno na 99. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Policisté budou častěji kontrolovat chaty

Vysočina – Množství rekreačních oblastí a venkovský ráz, to je pro Kraj Vysočina charakteristické. Policisté se tak více než kde jinde zaměřují na kontrolu chatových oblastí.

Rodiče za smrt chlapce nemohou. Trest hrozí kominíkovi

Vysočina – Manželé Jiří a Iveta Moravcovi z Havlíčkova Brodu nemohou za smrt jejich syna, který se otrávil v lednu před čtyřmi roky oxidem uhelnatým ze špatně udržovaného plynového kotle v koupelně.

U Větrného Jeníkova zase zemřel řidič

Větrný Jeníkov - Další lidský život vyhasl u Větrného Jeníkova. U městyse mají bouračky fatální následky dost často. Dopravní nehoda se stala v pátek 9. listopadu před třináctou hodinou na silnici II/523.

Ekonomika

Za kolik na svařák? Nejdražší je v Praze, v menších městech vyjde na polovic

/PROKLIKEJTE SI, ZA KOLIK SE KDE NAPIJETE/ Za dvě deci svařeného vína dáte na tuzemských náměstích nejčastěji 35 korun. O pětikorunu víc než loni.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 130 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Premiérová pivní Liga mistrů: skupinu ovládl Gambrinus

U příležitosti třetí účasti plzeňské Viktorky v elitní evropské soutěži se včera v Doosan Areně ve spolupráci s pivovarem Gambrinus uskutečnila premiérová pivní Liga mistrů. V souboji španělského, ruského a italského piva si u odborné poroty nejlépe vedl právě domácí zástupce.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

Shazování mužských ozdob a oblázky za zavražděné děti z Lidic: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 28. až 30. listopadu 2018.

Apolenka v plamenech a velká soutěž zelňaček: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 26. a 27. listopadu 2018.

Žhavé poklady z popelnice a zdatné čtyřstupňové plavkyně: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 24. až 25. listopadu 2018.

Vrazi z Bitozevsi před soudem a týrané čivavy na prodej: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. listopadu 2018.

Pochod proti tradičním cirkusům a desetinásobné zneužití karty: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. listopadu 2018.

Čtyři tisíce balení léku pro vlastní potřebu a 75 let Vsacanu: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. listopadu 2018.