Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 28.05. 2022 a svátek má Maxim

Pelhřimov

Pelhřimov je město v jihočeské části kraje Vysočina. Nachází se v údolí říčky Bělé v Křemešnické vrchovině a leží 27 km západně od Jihlavy. Centrem historického města je Masarykovo náměstí s kostelem sv. Bartoloměje a radnicí.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 95,26 km²
Oficiální web města: www.pelhrimovsko.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Ing. Petr Stuchlík – kartonové obaly, Pacov

Firma Kartonáž Pacov je zaměřena na zakázkovou výrobu obalů z vlnité a hladké lepenky, specializuje se i na malé výrobní série od jednoho kusu a obaly atypických rozměrů a provedení. Zpracováváme třívrstvou a pětivrstvou vlnitou lepenku různých gramáží a krycích vrstev. Nabízíme: kartonové obaly klopové krabice paletové boxy vnitřní vybavení...

Tel:
 • Ing. Stuchlík Petr, majitel:
  +420 777 279 100
E-mail:
 • firemní:
  karton.pacov@quick.cz

Zámečnictví Si – Nek s.r.o. – dopravníky, ploty, schodiště

Firma Si - Nek, s.r.o. se zabývá převážně výrobou pásových dopravníků a lomených dopravníků včetně příslušenství. Dále se naše firma specializuje na výrobu zámečnických prvků a potrubářskou činností. Veškeré práce provádíme jak v našich prostorách, tak na montážích. Nabízíme: ploty žebříky kovovýroba podesty balkóny schodiště a madla pro dům i průmysl...

Tel:
 • pan Nekovář Martin, jednatel:
  +420 603 256 137

  pan Simandl Jan, jednatel:
  +420 606 384 256
E-mail:
 • firemní:
  si-nek.zamecnictvi@seznam.cz

  pan Simandl Jan, jednatel:
  simandl.zamecnictvi@seznam.cz

Marotta zpracování plastů s.r.o. – kanalizační potrubí z PVC, kanalizační trubky, Pelhřimov

Společnost Marotta s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1997. Zabýváme se zpracováním plastů a to konkrétně Polyvinylchloridu (PVC). Veškeré výrobky jsou schváleny certifikací a výroba probíhá v souladu s normou ISO 9001:2000. „Kvalitně a s úsměvem…“ Nabízíme: zpracování plastů (Polyvinylchloridu - PVC) kanalizační potrubí z PVC kanalizační trubky kolena, odbočky,...

Tel:
 • +420 565 383 610 - firemní
  +420 606 711 267 - Zdeněk Štarnovský, jednatel (CZ, PL)
  +420 773 666 880 - Ing. Šárka Veselá, obchod (CZ, D)
  +420 774 429 706 - Jaroslav Honzl, vedoucí výroby
E-mail:
 • marotta@marotta.cz
  obchod@marotta.cz
  vesela@marotta.cz

MOZALES – zahradní technika, lesní technika, pracovní oděvy, sauny, klimatizace, technika a přístroje, Pelhřimov

Firma MOZALES se zabývá prodejem a servisem lesní i zahradní techniky. Nabízíme produkty značky, Oregon, VeGA, WEIBANG, V-GARDEN, ACTIVE. Také prodáváme, montujeme a servisujeme infrasauny značky Health Land. V naší prodejně je možnost zakoupit pracovní oděvy a obuv. Provádíme záruční i pozáruční servis známých značek. Cílem firmy je následný rozvoj a zajištění širokého sortimentu...

Tel:
 • pan Mencl Ondřej, majitel:
  +420 722 257 812
E-mail:
 • pan Mencl Ondřej, majitel:
  mozales@centrum.cz

Dušan Dzamulič – voda, topení, plyn, instalatérské práce, tepelná čerpadla, solární systémy

Firma se specializuje na kompletní instalatérské práce. Nabízíme plynoinstalační, topenářské a voinstalační práce. Zajišťujeme prodej, servis a montáže v oblasti solárních systémů a tepelných čerpadel. Nabízíme: tepelná čerpadla solární systémy montáže a servis automatických kotlů montáže na Kotlíkové dotace i na Novou zelenou úsporám revize kotlů na tuhá paliva plynoinstalační...

Tel:
 • pan Dzamulič Dušan, majitel:
  +420 725 215 230
E-mail:
 • firemní:
  obchod@dzamulic.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Na vysočinských školách už je přes tisíc ukrajinských dětí

Od začátku války na Ukrajině uplynuly už tři měsíce. Od té doby z východu na Vysočinu prchají tisíce lidí. Mezi nimi i spousta dětí, které je nutné vzdělávat. Ve vysočinských vzdělávacích zařízeních se jich nachází téměř třináct set.

Letní koupaliště zdražují, v Humpolci ale zaplatí dospělý stále jen 80 korun

Vodní radovánky podraží. Letní koupaliště se chystají na sezonu. Provozovatelé bazény vyčistili a nabídli nové atrakce. Návštěvníci ale budou muset sáhnout hlouběji do kapes.

V Pelhřimově chtějí obnovit kapli svaté Anny ze sedmnáctého století

/FOTO/ Chátrající kaple svaté Anny u Pelhřimova, ze které zbyly jen obvodní stěny, může získat zpátky původní vzhled i slávu. Vedení města jedná s památkáři a architektem o obnově budovy z konce sedmnáctého století. Možností, jak k opravě přistoupit, je vícero.

Oprava silnice I/34 v Humpolci: vymění asfalt, zpevní krajnice

/FOTO/ Opravy povrchu i zpevnění krajnice v obou jízdních pruzích se dočká silnice I/34 v Humpolci na Pelhřimovsku. Rekonstrukce bude pokračovat až ke křižovatce se silnicí III/03418 ve směru na obec Vilémov. Silničáři obnoví přes tisíc tři sta metrů vozovky.

Víte, kde se bourá nejvíce na Pelhřimovsku? Na dálnici D1

/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Auto jedoucí od Prahy prorazilo svodidla a vjelo do protisměru. Takový byl začátek letošních Velikonoc na třiaosmdesátém kilometru dálnice D1. Úsek u Humpolce patří k nejvíce kritickým na vytížené spojnici Prahy a Brna. Na podzim to bude navíc třicet let od havárie, po které zemřel místopředseda federálního parlamentu Alexandr Dubček.

Covid z nemocnic Vysočiny zmizel, specializovanou péči už nikdo nepotřebuje

Nemocnice zřizované Krajem Vysočina evidují již jen několik hospitalizovaných kvůli covidu. Specializovanou péči nepotřebuje vůbec nikdo.

Pelhřimov odstraní plevel chemikálií. Ekologům se to nelíbí

Ve městě se zaměří na likvidaci plevele. Nežádoucí zeleň zmizí z Masarykova náměstí, přilehlých ulic i z okolí dětských hřišť, škol a školek. K odstranění plevelu technické služby použijí látku Roundup. Podle frekventovanosti míst použijí přípravek s obsahem glyfosátu nebo bez něj.

Na Vysočině sčítají bezdomovce, před třemi lety jich bylo tisíc

Na Vysočině sčítají bezdomovce. Data budou známa v červenci.

Nové brouzdaliště i šatna. Sportoviště v Pelhřimově čeká obroda

Takříkajíc na Adama se budou lidé potit v saunách pelhřimovského bazénu. V brzkém budoucnu by se tam návštěvníci totiž měli saunovat bez plavek. „Samozřejmě zásadní otázkou je zajištění diskrétnosti pro návštěvníky sauny. Proto jsme instalovali nerezovou stěnu, která zabrání, aby bylo do prostor sauny vidět přímo z bazénu,“ vysvětlil jednatel Martin Mareš společnosti Pelhřimovská sportovní, která bazén provozuje.

Jeli bez světla nebo po chodníku. Policie kontrolovala na Vysočině cyklisty

/FOTO/ Dva cyklisté opilí, další páchali dopravní přestupky nebo jeli na kole bez světla. Tak dopadla akce dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zaměřená na cyklisty, která se konala minulý týden.

Sport

Pastrňák si vyčítal oplácení. Byla to moje blbost, moje chyba, zlobil se na sebe

Byl to zlomový okamžik semifinále. David Pastrňák neudržel nervy a oplácel. Kanada vyloučení české hvězdy potrestala gólem, otočila na 2:1 a pak národní tým převálcovala. "Byla to blbost ode mě. Moje chyba," nevykrucoval se Pastrňák. Čeští hokejisté se musejí z debaklu 1:6 oklepat a v nedělní bitvu s USA o bronz předvést úplně jiný výkon. Jinak desetileté čekání na medaili z mistrovství světa neprolomí.   

Kanaďané přejeli Čechy. Začali jsme se bát, řekl Hertl. Musíme to hodit za hlavu

/VIDEO/ Naděje na finále trvala jen chvíli, pak kanadská jízda český sen rozprášila. Národní tým schytal v semifinále mistrovství světa debakl 1:6. Na konejšení ale není čas. Už v neděli čeká české hokejisty další zámořská výzva. V bitvě s USA (14:20) půjde o bronz a ukončení desetiletého čekání na medaili.

ON-LINE: Gólová smršť Kanady. Čeští hokejisté jsou bez finále, zabojují o bronz

/FOTO/ Po třech letech usilují čeští hokejisté o medaili na mistrovství světa, zlato to ale nebude. O bronz budou bojovat v nedělním utkání s Američany (14:20). Odsoudila je k tomu drtivá porážka 1:6 od Kanady. Národní tým nezvládl šesté semifinále v řadě, přestože vedl. Obhájci titulu z Kanady se utkají ve finále s domácími Finy.

Šlágr jara je tu! Speřicím stačí proti Pelhřimovu k dosažení titulu získat bod

V neděli dojde na souboj mezi dvěma nejlepšími mančafty tohoto ročníku krajského přeboru Vysočiny.

Další divizní kolo: Žďár si chce pojistit záchranu, Bíteš v derby potvrdit formu

Hned pětice fotbalových klubů z Vysočiny se představí ve 24. kole letošního ročníku moravskoslezské divize D před vlastními fanoušky.

Euforie osobností. Víra v Pastu i Fina. Věřím, že cinkne zlatá, říká Plekanec

Období temna je u konce. Čeští hokejisté se po deseti letech dočkají medaile z mistrovství světa. Jsou o tom přesvědčení experti, osobnosti i kritici. Euforie před dnešním semifinále s Kanadou (17.20) je v české kotlině bezbřehá.

Nemůžu kritizovat hráče, že nedají gól. Počítám jen výhry, říká Jalonen

Dvě poslední překážky jsou před českými hokejisty na mistrovství světa, aby naplnili předsevzetí finského kouče Kariho Jalonena o cestě za zlatem. V sobotním večerním semifinále je čeká obhájce prvenství Kanada. Výhra by národnímu týmu zajistila první medaili z velké akce od roku 2012. Utkání začne v Tampere v 17:20.

VIDEO: Tady se poběží tradiční Vrchy 2022. Kapacita účastníků ještě není plná

Šestnáctý ročník Běhu kolem Vírské přehrady na osmadvacet kilometrů je za dveřmi. Na sobotní závod ale ještě nebyl zaplněn počet sto padesáti startujících, zájemci se tak mohou stále hlásit. Na trať se můžete podívat v přiloženém videu.

Finsko, semifinále s Kanadou... Stříbrná parta kolem Pastrňáka zažívá déjà vu

/VIDEO/ O jedinou českou medaili za poslední dekádu se postarala hokejová osmnáctka v roce 2014. Na světovém šampionátu ve finské Lappeenrentě brali čeští mladíci stříbro. Sedmička teenagerů ze stříbrné party dospěla a po osmi letech útočí s národním týmem na placku na seniorském mistrovství. Opět ve Finsku a znovu v cestě do finále stojí Kanada.

KVÍZ. Rychlobruslařka Sáblíková slaví narozeniny. Co víte o její kariéře?

Fenomenální rychlobruslařka Martina Sáblíková slaví v pátek pětatřicáté narozeniny. Během kariéry získala neuvěřitelné množství úspěchů, medailí, rekordů a světových triumfů. Znáte dobře kariéru rodačky z Vysočiny? Otestujte si své znalosti v našem kvízu.

Krimi

Noční rvačka v Pelhřimově: policie hledá muže z videozáznamu, poznáte ho?

Policie se obrací na veřejnost se žádostí o spolupráci. Pátrá po muži, který se v sobotu 30. dubna kolem půl dvanácté večer v pelhřimovské ulici Pod Kalvárií popral s jiným.

Muž ze Žďárska vyhrožoval exministrovi Vojtěchovi, soud mu dal pokutu

Ivo Osovský ze Žďárska loni v polovině srpna na sociální síti vyzval k pátrání po bydlišti a osobě tehdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který měl být podle něj vinen z pošlapání práv a svobod lidí, selektování občanů, spolčení proti právnímu řádu, poškozování dětí, jak po zdravotní, tak i po psychické stránce. Podle názoru Osovského je potřeba takového člověka nutné najít a po zásluze potrestat.

Ve Veselé na Pelhřimovsku hořel rodinný dům, škoda je půldruhého milionu

Požár zachvátil rodinný dům a přilehlou stodolu v obci Veselá na Pelhřimovsku. V úterý po osmé hodině večer ho likvidovalo šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Nikdo nebyl zraněn.

Hlavou vyděračského gangu měl být advokát z Jihlavy

Kam se poděly miliony korun, o které oběti přišly? Mají důvod bát se o svou budoucnost i další lidé z advokátního prostředí? Hlavou vyděračského gangu z Jihlavy, který podle policie připravil několik lidí o miliony korun, byl totiž podle detektivů z centrály zabývající se organizovaným zločinem šéf jihlavské advokátní kanceláře Jan H.

Rvačka na Kamenicku: dvě opilé dívky se rozzuřily a zbily jednu střízlivou

Alkohol změnil dvě dívky ve vzteklé fúrie a skončilo to rvačkou. "Ve čtvrtek byli po jedenácté hodině večer přivoláni policisté do obce na Kamenicku, kde došlo k napadení dívky dvěmi opilými děvčaty," popsala v pondělí případ policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Gang vyděračů z Vysočiny: u fiktivních vražd měl být muž odsouzený za skutečnou

Libor Hladký, devětačtyřicetiletý, třináctkrát soudně trestaný recidivista z Jihlavy, který má pověst zlého muže a všichni se ho bojí. Není se čemu divit, před lety byl odsouzen ke čtrnácti rokům za vraždu svého komplice. Poté, co ho střelil do hlavy, zbavil se jeho těla tím způsobem, že ho rozřezal a zapálil. Oddělené části těla pak hodil na zamrzlou hladinu vodní nádrže Želivka. Nyní je znovu ve vazbě.  

Žena z Pelhřimovska zadala na internetu údaje k platební kartě. Přišla o tisíce

Obětí podvodníka se stala žena z Pelhřimovska, která přišla o téměř čtrnáct tisíc korun.

Agresivních lidí na Vysočině přibývá. Končí na záchytce, útočí i na policii

Skončil u nás muž, který napadl svoji přítelkyni. Byl agresivní i v poutech. Ty se mu zaklínily tak, že jej nakonec museli vyprostit až hasiči. Nakonec nám ještě v noci rozkousal matraci. Tak popisuje nedávný případ z jihlavské protialkoholní stanice vedoucí Lukáš Černý.

Gang údajných vyděračů z Vysočiny řádil. Vymyslel i fingované vraždy

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) dopadla gang nesmlouvavých vyděračů z Vysočiny. Celkem jde o šest lidí (všichni z Jihlavy), kteří vydírali bohaté podnikatele. Podle vyšetřovatelů si pokaždé vymysleli výhodné obchody, z nichž ale nakonec z různých důvodů sešlo. „Předstírali různé situace, včetně fingovaných vražd, kvůli kterým se obchody neuskutečnily. Obvinění pak smyšlené vraždy využívali k tomu, aby poškozené vydírali. Požadovali po nich vysoké finanční částky na předstírané úplatky pro policisty, aby se těmito vraždami nezabývali,“ popsal mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Bratr z Vysočiny znásilnil nezletilou sestru, dostal šest a půl roku

Krajský soud v Brně poslal v úterý 17. května do vězení na šest a půl roku osmadvacetiletého muže z Jihlavy za znásilnění své čtrnáctileté sestry.

Ekonomika

Rád běhám. Chtěl bych se zúčastnit Pražského maratonu

Zástupci Zaměstnanecké ligy Deníku na Vysočině se zúčastní 31. května fotbalového turnaje v Polné. Na pár otázek odpovídal pan Radek Chramosta, z firmy Agrostroj Pelhřimov a.s.

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

Není ostudou požádat v práci o víc peněz, říká brněnský ekonom Petr Pelc

/ROZHOVOR/ Rostoucí inflace a s ní spojené zdražování se v uplynulých měsících dotkly téměř každého. Vyšší ceny pohonných hmot, energií nebo potravin řeší v současné době většina domácností. „Existuje určitá pravděpodobnost vývoje ekonomické situace a v tuto chvíli se dá říct, že už jsme skoro za tím nejhorším. Bude hodně záležet na dění na Ukrajině a jak se české firmy vypořádají s bilancováním po pandemii. Nebude to ze dne na den, ale nemyslím si, že nás čekají katastrofické scénáře,“ komentuje aktuální dění hlavní analytik začínající společnosti Zainvestuj.to Petr Pelc.

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Pomohou kvóty? Poměr žen v nejvyšším vedení firem stoupá ostudně pomalu

I firmy v Česku po vzoru zahraničí začínají dbát na poměrné zastoupení žen ve vedení společností. Tempo je však podle analýz a expertů hlemýždí. A čím je řídicí pozice výše, tím je genderová propast hlubší. Nejen u velkých společností obchodovaných na burze. Právě na ně cílí Evropská unie s návrhem nových kvót.

VIDEO: Finanční gramotnost: Plán, jak rozjet malé podnikání

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. A už jste se rozhodli, že to zkusíte. V tom případě nastal čas vytvořit si byznysplán. Nebojte, není to zas tak složité.

Nakupujte od Karla? Popularita internetového tržiště s rozbalenými věcmi roste

Chcete si koupit něco od Karla? Nic jednoduššího, navštivte internetové tržiště OdKarla.cz a zkuste zákaznické štěstí. Lze tam najít tisíce položek takříkajíc z běžného života – hračky, oděvy, elektroniku, kuchyňské potřeby, sportovní vybavení, knihy.

Poradna pro živnostníky: Blíží se lhůta k podání přehledu o příjmech a výdajích

Povinnost podat daňové přiznání má drtivá většina českých živnostníků, podnikatelů, ale i zaměstnanců nebo studentů splněnou. Nyní jsou však na řadě přehledy o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu. Už v pondělí končí lhůta pro jejich podání!