Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Třebíč

Třebíč je město s rozšířenou působností, nacházející se na západě Moravy, v jihovýchodní části Kraje Vysočina. Leží na řece Jihlavě 30 km jihovýchodně od krajského města Jihlavy a 56 km západně od Brna. Dnes je Třebíč důležitým centrem západní Moravy a okresu Třebíč.

Počet obyvatel: 36.000
Rozloha: 57,60 km²
Oficiální web města: www.trebic.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Jiří Pokorný – prodej, montáž a servis televizí, TV-SAT, audia, videa, elektroniky a elektrických spotřebičů, Třebíč

Prodáváme televize převážně značek LG, Samsung, Sony, Panasonic a další. Dále prodáváme HD satelitní přijímače značek Sunsat, Gosat, Optibox doporučované poskytovatelem Skylink, satelitní a anténní příslušenství, antény. Specializujeme se na montáž satelitních kompletů Skylink, Freesat včetně aktivace placených balíčků Skylink. Dále provádíme montáž anténních rozvodů a také opravy stávajících anténních rozvodů....

Tel:
 • kancelář:
  +420 568 841 211

  kancelář:
  +420 603 893 306
E-mail:
 • pan Pokorný Jiří, majitel:
  pokorny.tv@seznam.cz

Haupt – truhlářské potřeby s.r.o. – truhlářské potřeby, nábytkové, stavební a tesařské kování, Moravské Budějovice

Společnost Haupt - truhlářské potřeby s.r.o. poskytuje maloobchodní prodej - materiály a potřeby pro truhláře, tesaře, stavebníky a kutily. Dále zajišťuje nábytkové, stavební a tesařské kování. Prodej plošných materiálů, spojovacích materiálů a brusných materiálů. Klientům vždy poradíme, nabídneme nejlepší řešení a vyjdeme plně vstříc se všemi jejich požadavky. Nabízíme: maloobchodní prodej -...

Tel:
 • firemní:
  +420 568 420 297
E-mail:
 • pan Haupt Ladislav, jednatel:
  hauptl@seznam.cz

Restaurace U Kryštofů – restaurace, Jinošov

Naši restauraci najdete na náměstí klidné obce Jinošov, která se nachází na silnici č.399 spojující EXIT 162 Velká Bíteš dálnice D1 s Náměští nad Oslavou. Přímo před restaurací je parkoviště pro osobní vozidla a naproti se pak velké parkoviště pro nákladní vozidla a autobusy. Základní kapacita restaurace je 80 osob. Máme...

Tel:
 • restaurace:
  +420 568 646 624

  pan Kryštof Miroslav, majitel:
  +420 736 484 849
E-mail:
 • restaurace:
  ukrystofu@seznam.cz

Kamenictví Palásek, Rouchovany

Kamenictví Palásek je rodinná firma, která působí na českém trhu již od  roku 1966. Specializujeme se na výrobky z přírodních materiálů. Zajišťujeme výrobu pomníků, hrobů, krycích desek a to vše z přírodních materiálů. Naší další pracovní náplní jsou renovace, opravy a rekonstrukce hrobů. Poskytujeme také kamenickou výrobu - schodišťové desky, obložení schodů,...

Tel:
 • pan Palásek Karel, kontaktní osoba:
  +420 605 107 715

  pan Palásek Igor, majitel:
  +420 725 269 538

  +420 605 825 047
E-mail:
 • pan Palásek Igor, majitel:
  igor.palasek@seznam.cz

ARS VIRIDIS s.r.o. – zahrady na klíč, návrhy a realizace zahrad, závlahové systémy, kácení stromů, Stařeč, Třebíč

Jsme zahradnická firma, která poskytuje veškeré služby v oblasti projektování, zakládání a údržby zahrad - veřejné, firemní či školní areály. O vaši zeleň se staráme od roku 1999 a hovoří za nás celá řada úspěšně realizovaných projektů a mnoho spokojených zákazníků. Víme proto přesně, co vaše zahrada potřebuje a bez čeho se neobejde. Nabízíme:...

Tel:
 • Ing. Jakub Sloup, jednatel:
  +420 731 474 420
E-mail:
 • jakubsloup@arsviridis.cz
  arsviridis@arsviridis.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Při povodni se Markovka naplní za hodiny, v suchém období za dvě sezony

Třebíčsko, Vysočina /VIDEO/ – Vysoký jeřáb ve svahu a pohyb stavebních dělníků pod oběma srázy. Rekonstrukce vodní nádrže Markovka nedaleko Třebíče je v plném proudu. Řidiči, kteří projíždějí po dukovanské výpadovce, jež vede po koruně hráze u Kožichovic, s oblibou přibržďují a sledují, co se v blízkosti vypuštěné Markovky děje. Před vypuštěním se v nádrži hojně koupalo a rybařilo.

Potravinová banka příspěvek nedostane

Třebíč - Potravinová banka Vysočiny žádá města o finanční dotaci. Třebíč přispět odmítla. Peníze místní radní raději nechají vlastnímu sociálnímu odboru na nákup potřebných věcí.

Přijďte za vodou, lákají vodárny do Heraltic a na třebíčský vodojem

Třebíč, Heraltice – Den otevřených dveří pro veřejnost a studenty základních a středních škol pořádá Vodárenská akciová společnost v několika zařízeních, která provozuje.

Tip Deníku: Den Země oslaví se zvířátky i lesy

Třebíč – Den země, který je věnován vztahu k přírodě, můžou ve středu 24. dubna malí i velcí v Třebíči oslavit třeba v Domě dětí a mládeže v Borovině, od 8.00 do 12.00 bude program pro školy a školky, od 13.00 do 17.00 pro veřejnost.

Běžec Dvořák se při přeběhu Česko - Slovenska objeví na Třebíčsku později

Třebíčsko – Extrémní běžec a dukovanský hasič Štěpán Dvořák nyní zdolává další výzvu: rozhodl se pro přeběh Česko – Slovenska, délka trasy je tisíc kilometrů, začínal v Nové Sedlici v nejvýchodnějším cípu Slovenska, míří do obce Krásná, což je nejzápadnější bod Česka. 

Nové šatní skřínky na Polanku dorazí z Třince

Třebíč – Nové šatní skřínky a bezpečnostní schránky pro letní koupaliště Polanka bude vyrábět společnost Ynoywod z Třince. Třebíčští radní jí zakázku právě svěřili.

Idylický život a pak konec. Kameny zmizelých připomenou Rosenbergovy a Bixovy

Moravské Budějovice /VIDEO/ - Bude jich sedm. Sedm kamenů zmizelých. Na začátku června je osadí do chodníku před dům v Sokolské ulici číslo 83 v Moravských Budějovicích. Co kámen, to připomínka jednoho člena rodiny Rosenbergových a Bixových - dvě děti a pět dospělých. Zmizeli v nacistických koncentračních táborech Majdanek a Treblinka, už se nevrátili domů.

Třebíčsko vysychá, meteorologové varují před požáry

Třebíčsko – Třebíčsko vysychá. V dubnu prakticky nezapršelo, na srážky skoupé byly všechny zimní měsíce včetně března. Vyplývá to z údajů, které zveřejnili meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Řehtačky nahrazují zvuk kostelních zvonů

Březník - Starý velikonoční zvyk obnovili v Březníku na Třebíčsku. Na Velký pátek prošel obcí průvod řehtaček. Řehtačky v ten den nahrazují zvuk kostelních zvonů.

Odsouhlasili čtvrt milionu baseballistům

Třebíč – Baseballisté z týmu Třebíč Nuclears pořádají v prvním prázdninovém týdnu Mistrovství Evropy žáků do 12 let.

Sport

Náměšť i Okříšky vyhrály díky gólu v závěru

Třebíčsko - Cenné body, které ale rozhodně nebyly zadarmo. Fotbalisté Náměště-Vícenic i Okříšek v 19. kole krajského přeboru potvrzovali sílu domácího prostředí, ale na tři body se nakonec nadřeli. Náměšť zachránil pět minut před koncem zkušený Pavel Čermák, Okříškám pak vystřelil výhru 2:1 v nastavení tečovanou střelou Rampír.

V pátém kole uspěl Walek

Třebíč – Také páté kolo Tip ligy čtenářů Třebíčského Deníku udělalo v soutěži pěknou paseku.

Na Kraví hoře Třebíč odpálila čtyři homeruny

Třebíč – Baseballisté Nuclears vyhráli v extralize třetí minisérii ze čtyř. Přesto tentokrát stoprocentní spokojenost v třebíčském táboře není, porážka v domácím prostředí s Technikou Brno 4:8 mrzí. Nicméně dvě následující vysoké výhry 16:2 a 10:3 v Brně jsou dobrou náplastí.

Odznak všestrannosti nabídl v Třebíči výborné výkony

Třebíč – Do krajského kola Odznaku všestrannosti olympijského víceboje postoupily za Třebíčsko základní školy TGM Třebíč a ZŠ Horka Domky Třebíč. Právě obě zmiňované školy se zúčastní krajského finále, které je na programu 24. kola rovněž v Třebíči.

Venku 1:1. Třebíčští Snipers odvrací sestup z Národní ligy

Hradec Králové, Třebíč – Baráž o Národní ligu má stále velkou zápletku. Florbalisté Třebíče sice v prvním duelu v Hradci Králové vyhráli těsně 6:5, ale ve druhém střetnutí prohráli 9:4, a tak o víkendu musí vyhrát obě domácí střetnutí, jinak je čeká pád do divize.

Stařeč v derby udolala Moravské Budějovice, padly i Přibyslavice

Třebíčsko – Fotbalisté Moravských Budějovic na jaře prohráli, zato pokračuje jarní spanilá jízda Stařče. Nedaří se vůbec nováčkovi z Přibyslavic.

Domácí šok vystřídaly dvě výhry

Třebíč - Baseballisté Třebíče potřebovali k udržení pozic do play-off extraligy nutně poradit si s poslední Technikou Brno. Jenže v domácím zápase v areálu Na Hvězdě prohráli překvapivě 4:8. Z nepříjemného šoku se však dokázali vzpamatovat a na hřišti soupeře vyhráli 16:2 a 10:3.

Šebkovice i Dukovany potvrdily roli favorita čtyřmi góly

Třebíčsko – Ještě před rokem hráli fotbalisté Jaroměřic krajský přebor. V neděli pak museli skrečovat zápas I. A třídy proti Radešínské Svratce. Neměli dost hráčů.

Třebíč prohrála v přeboru počtvrté za sebou

Třebíčsko - V 19. kole krajského přeboru Vysočiny se představili všichni tři zástupci z Třebíčska na domácí půdě. Bez bodu zůstali jen fotbalisté HFK Třebíč, kteří na jaře prohráli již počtvrté v řadě.

Výlet ven znamenal porážku 3:1

Třebíčsko – Čtvrté jarní kolo fotbalového krajského přeboru Vysočiny bylo z pohledu týmů z Třebíčska hodně nešťastné. HFK Třebíč cestoval do Pelhřimova, Okříšky do zachraňující se Přibyslavi. Oba mančafty prohrály 3:1, a aby toho nebylo málo, tak stejným výsledkem doma padl i tým Náměště-Vícenic doma s Novou Vsí.

Krimi

V Budějovicích někdo hodil kámen na auto, policisté pachatele hledají

Moravské Budějovice - Policisté hledají pachatele, který v Moravských Budějovicích poškodil auto.

Šofér z Třebíčska při cestě z pomlázky nadýchal 2,5 promile

Třebíčsko, Měřín – Sedmatřicetiletého muže z Třebíčska, který usedl za volant automobilu značky Ford pod vlivem alkoholu, na Velikonoční pondělí odpoledne zastavili žďárští dopravní policisté v Měříně.

Policie o Velikonocích nachytala pět opilých řidičů

Vysočina – Pouze pět řidičů pod vlivem alkoholu nachytali policisté během Velikonoc při dopravně bezpečnostních akcích po celé Vysočině od minulého čtvrtka do pondělí. Naměřené hodnoty byly navíc u čtyřech hříšníků nižší než jedno promile.

Silnice brázdí mladík, který si nedělá hlavu se zákazem řízení a kouřením trávy

Moravské Budějovice – Jih třebíčského okresu brázdí v autě mladík, který si zjevně nedělá hlavu se zákazem řízení a kouřením trávy před jízdou. Na autě má registrační značky z jiného vozu.

V Jemnici se na přechodu pro chodce srazila dvě auta

Jemnice /FOTO/ – V Jemnici se střetla dvě auta. Při nehodě se zranila řidička jednoho z vozidel. Zdravotníci ji odvezli do třebíčské nemocnice.

Sprejera, který zničil fasády domů v Třebíči, policisté našli

Třebíč - Třebíčští policisté si připsali čárku za dopadení sprejera. V polovině března počmáral dva domy v Třebíči. Teď ho policisté vypátrali.

Strojvedoucí, jehož vlak se v únoru samovolně rozjel, nespáchal trestný čin

Velké Meziříčí - Strojvedoucí vlaku, který se 19. února samovolně rozjel a dojel s 11 cestujícími do Velkého Meziříčí, se podle policie nedopustil trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Jeho jednání bylo zřejmě přestupkem, který bude řešit Drážní úřad. V tiskové zprávě to ve středu uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Víkend na Třebíčsku: Dva muži a dvakrát dvě promile

Třebíčsko - Dva muži, víkend, a dvakrát dvě promile alkoholu. Jednoho řidiče policisté zastavili policisté v neděli 14. dubna po třetí hodině odpoledne v Bítovánkách.

Řidič narazil u Rudíkova do stromu, vyvázl bez zranění

Rudíkov – U Rudíkova narazil v sobotu 13. dubna kolem půl osmé večer šestašedesátiletý řidič do stromu. Podle policie se dostatečně nevěnoval řízení. Zraněn nebyl nikdo.

Část migrantů už je na Slovensku, další byli umístěni do záchytných zařízení

Vysočina /FOTO/ – Litevský státní příslušník, který se snažil ve čtvrtek přes Českou republiku převézt třináct ilegálních migrantů mezi nimiž byly i tři děti, je ve vazbě. Policisté jej ihned po skončení vazebního zasedání od žďárského soudu eskortovali přímo do věznice v Brně.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Sklárny ve Světlé nad Sázavou chystají propouštění. O práci přijde až 150 lidí

Sklárny ve Světlé nad Sázavou budou propouštět. O práci by mohlo přijít do prázdnin až 150 lidí. Majitel sklárny neúspěšně už rok prodává. Informovala o tom Česká televize.

Škola má nové stroje propojené s počítači. Studenti vytiskli hlavu spolužáka

V Chotěboři se koncentruje nejvíce strojírenských podniků z celého Havlíčkobrodska. Strojírenství tady má tradici a škola se ji snaží s pomocí fondů EU rozvíjet.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Na začátku byl hec. A zrodila se originální whisky z Třebíče

Třebíč – Otevřít nový bar v pražské pasáži Broadway v sousedství Prašné brány, dokončit rekonstrukci výrobny v barokním lihovaru v Šebkovicích a stočit 60 tisíc lahví prémiové single malt whisky. Takové jsou hlavní plány mladé firmy z Třebíče, která se před několika lety pro mnohé dost překvapivě zaměřila na výrobu pálenek, jež mají tradici spíš ve Skotsku, Irsku či USA.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.

Dětem vstup zakázán? Provozovatel musí mít důvod, jinak zaplatí pokutu

Děti. Mají plno energie, výskají, běhají, zkrátka je jich všude plno. Někomu to může vadit. Například hostovi v restauraci může při nečekaném zavýsknutí takového caparta uvíznout sousto v hrdle. Aby se to nestalo, rozhodli se někteří restauratéři a hoteliéři, že do svých zařízení děti nepustí. Zatím jich ale není mnoho.