Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou je město ležící v kraji Vysočina. Město leží v centrální části Českomoravské vrchoviny ve Žďárských vrších na řece Sázavě. Velká část města zasahuje do CHKO Žďárské vrchy. Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého je zapsán na seznamu památek UNESCO.

Počet obyvatel: 21.000
Rozloha: 37,06 km²
Oficiální web města: www.zdarns.cz


Z katalogu firem doporučujeme

ELMONT-INVEST s.r.o. – elektroinstalace, elektromontáže, LED osvětlení, výroba rozvaděčů, elektromobilita, revize

Společnosti ELMONT-INVEST s.r.o. a ELMONT-INVEST MONTÁŽE s.r.o. se již od roku 2005 specializují na několik souvisejících služeb v oblasti elektroinstalací a elektromontáží. Poskytujeme především výrobu a montáž veřejného a vnitřního LED osvětlení. Zabýváme se výrobou rozvaděčů, CNC routerů a zásuvkových skříní. Naší další pracovní činností jsou nabíjecí stanice pro elektromobilitu. Provádíme bytové a...

Tel:
 • +420 730 150 207 - hotline
  +420 730 150 208 - paní Papáčková Kateřina
  +420 739 628 802 - pan Boháček Lukáš
E-mail:
 • info@elmont-invest.com
  papackova@elmont-invest.com
  bohacek@elmont-invest.cz
  dobrovolny@elmont-invest.cz

Petr Sklenář – instalatérské práce, vodoinstalační práce, topenářské práce, stavební práce, Nové Město na Moravě

Specializujeme se na kompletní instalatérské práce. Zajišťujeme vodoinstalační a topenářské práce. Provádíme montáže a rekonstrukce rozvodů, výměny vodovodních baterií, stoupacího potrubí. Dále se zabýváme připojení praček i myček a dalších spotřebičů. Naší další pracovní náplní jsou odpady, kanalizace a služby s tím spojené.Poskytujeme i drobné zednické práce jako jsou vyzdívání...

Tel:
 • pan Sklenář Petr:
  +420 736 207 775
E-mail:
 • pan Sklenář Petr:
  petrsklenar@seznam.cz

Miloš Kalina – prodej a servis jízdních kol a motocyklů, Bystřice nad Pernštejnem

Miloš Kalina se specializuje na prodej a servis jízdních kol a motocyklů. Nabízíme: prodej a servis jízdních kol prodej a servis motocyklů opravy, servis poradenské služby

Tel:
 • pan Kalina Miloš:
  +420 603 830 197
E-mail:
 • firemní:
  cyklokalina@post.cz

Tomáš Cacka – podlahářské práce, pokládka podlahových krytin, pokládky koberců, renovace podlah, Daňkovice

Specializujeme se na všechny typy podlah - dřevěné, PVC, lamino, vinyl a další. Zajišťujeme pokládku koberců. Provádíme kompletní dodávku  a montáž. Vyspravení podkladu. Přijedeme, zaměříme, položíme. Své služby poskytujeme po celém území ČR. Klientům vždy poradíme, nabídneme nejlepší řešení a vyjdeme plně vstříc se všemi jejich požadavky. Nabízíme: podlahářské práce...

Tel:
 • pan Cacka Tomáš:
  +420 604 824 757
E-mail:
 • pan Cacka Tomáš:
  cacka@dankovice.net

Chatky Na studních – ubytování, Fryšava pod Žákovou Horou

Chatky "Na studních" leží přímo v srdci Českomoravské vysočiny nedaleko rybníka Sykovec, který je vzdálen cca 250m. Chatky se nachází na vlastním pozemku. Na pozemku u chatek je možnost bezplatně parkovat. Klidné prostředí Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy je zárukou dobrého a klidného odpočinku s možností sportovního vyžití. V chatkách a na...

Tel:
 • pan Nekuža Roman, majitel:
  +420 777 609 591
E-mail:
 • ubytovani@chatkynastudnich.cz

  chatky.nastudnich@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Dotaci chtějí využít na nákup vybavení do školní kuchyně

Sněžné - Přípravu žádosti o krajskou dotaci z Fondu Vysočiny na vybavení školní jídelny, gastronomická zařízení a technologie, kde je počítáno s padesátiprocentní spoluúčastí žadatele, plánují ve Sněžném.

Lidé si v sobotu mohou prohlédnout bývalou vodárnu, projedou se i na lodičkách

Žďár nad Sázavou – Zájemci z řad veřejnosti si v sobotu 27. dubna budou moci prohlédnout zrekonstruované interiéry bývalé vodárny firmy Žďas na okraji Farských humen, kde se téměř dvě desítky let scházejí žďárští vodní skauti z Přístavu Racek.

Svatý Jiří přinesl ochlazení, hadi a štíři nevylezli

Žďársko – Přestože podle lidové pranostiky na svatého Jiří vylézají ze země hadi a štíři, na Žďársku, kde je více než tři tisíce sedm set nositelů tohoto jména, určitě ze svých děr v den světcova svátku nevylezli. Svatý Jiří tentokrát přinesl jen mlhu, sem tam dešťovou přeháňku a zimu.

Nová Západní Morava připomene i čarodějnictví na Žďársku

Žďársko /FOTO/ – Vyšel další díl vlastivědné revue Západní Morava. Tentokrát přináší mimo jiné článek o čarodějnictví na Žďársku, mapuje Masarykovu cestu po Horácku v roce 1928 nebo popisuje příběhy lidí, které spojuje budování takzvané Hitlerovy dálnice.

Školky otevřou dveře veřejnosti, následovat budou zápisy

Žďár nad Sázavou – Prohlédnout si prostředí vybrané mateřské školy, vidět děti v ní při jejich běžných denních činnostech, seznámit se s pedagogy nebo získat odpovědi na otázky ohledně fungování mateřinky – to vše nabízejí již tradiční dny otevřených dveří ve žďárských školkách. Ty letos připadají na středu 24. a čtvrtek 25. dubna.

Pravidelný dech miminek hlídají nové přístroje

Nové Město na Moravě – Šestnáct nových monitorů dechu má k dispozici novorozenecké oddělení novoměstské nemocnice. Přístroje v hodnotě 32 tisíc korun předala Nadace Křižovatka, přičemž byly zakoupeny z finančních darů od společností VEIDEC, SATT, SNAGGI Lighting a Internet Stream.

Průmyslovka získala nové vybavení pro výuku slaboproudu

Žďár nad Sázavou - Nové zařízení v hodnotě 145 tisíc korun, které darovala firma Conrad Electronic, bude studentům VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou sloužit pro praktickou výuku v dílnách. Studenti tak mají k dispozici kvalitní pájecí i měřicí techniku, která jim pomůže připravit se na práci v praxi.

Rybníky v okolí Bystřice lákají k jarní vycházce

Domanínský rybník – Oblíbené příměstské rekreační středisko u Bystřice nad Pernštejnem Domanínský rybník je startem jarní okružní vycházky.

Před šesti lety byly Velikonoce na sněhu, letos jsou téměř letní

Žďársko – Přestože jsou Velikonoce stále stejné – svátky s pomlázkou a barvenými vajíčky - počasí je v době Velikonoc každým rokem jiné. „V roce 2013 jsme si svátky jara užívali na sněhu, tehdy ho napadalo opravdu hodně,“ zavzpomínal Karel Novotný ze Žďáru nad Sázavou.

Také na Žďársku mají Velikonoce, svátky si nejvíce užijí děti

Žďársko – Ulicemi a vesnicemi Žďárska rázují malí i velcí kluci s metlami ozdobenými pestrobarevnými pentlemi a taškami na pomlázku. Jsou přece Velikonoce, svátek, který si právě oni užívají nejvíce.

Sport

Na hřištích soupeřů to Žďáru zkraje jara šlape moc dobře

Žďár nad Sázavou – Také fotbalové kluby v moravskoslezské divizi D o víkendu vstoupily do závěrečné třetiny letošního ročníku. Hráči FC Žďas ji úspěšně zahájili na půdě Strání.

V okresním derby došlo na dělbu bodů

Vysočina – V 19. kole východní skupiny I. B třídy předvedli skvělý obrat fotbalisté rezervy Velké Bíteše proti Lukám nad Jihlavou.

Herálec ve šlágru vybojoval bod

Vysočina – V 19. kole I. A třídy – skupiny A přivezli v souboji dvou nejlepších celků soutěže fotbalisté Herálce cenný bod ze hřiště Bedřichova. Ve východní skupině neodehrála svůj zápas na hřišti posledních Jaroměřic Radešínská Svratka. Celek z Třebíčska totiž potvrdil, v jak vážných problémech se nachází, když k zápasu nedokázal postavit ani základní sestavu.

Okresní fotbalové soutěže mužů na Žďársku

Žďársko - Výsledky z okresních fotbalových soutěží mužů.

Nová Ves deklasovala Košetice, rezerva Meziříčí smolně padla

Nová Ves u Nového Města na Moravě, Náměšť nad Oslavou - V dalším kole krajského přeboru Vysočiny si fotbalisté Nové Vsi s chutí smlsli na posledních Košeticích. Smolný zápas pak sehrála rezerva Velkého Meziříčí na hřišti Náměště.

La Bomba Cup v sobotu oslaví své čtvrtstoletí

Žďár nad Sázavou – Poslední dubnovou sobotu se na hřištích sportovního areálu za 2. ZŠ ve Žďáře nad Sázavou uskuteční již 25. ročník populárního turnaje v malé kopané La Bomba Cup.

O třech bodech ze Strání rozhodl útočník Henzl

Strání - Už na Velký pátek odehráli své utkání 21. kola moravskoslezské divize D fotbalisté FC Žďas Žďár. Také na hřišti Strání celek z města pod Santiniho Zelenou horou potvrdil, že na hřištch soupeřů mu to na jaře šlape. Výhra 3:1 byla totiž už třetím stoprocentním bodovým ziskem, který borci Žďáru ve druhé polovině sezony přivezli.

Hrubky v defenzivě vzaly fotbalistům Vrchoviny šanci na body

Hulín - V páteční předehrávce 21. kola Moravskoslezské fotbalové ligy neuspěli fotbalisté Nového Města na Moravě na stadionu Hulína.

Meziříčí zaskočilo lídra, cenné tři body vystřelil Demeter

Líšeň - Nečekaně všechny tři body přivezli z pátečního zápasu 21. kola Moravskoslezské fotbalové ligy fotbalisté Velkého Meziříčí. Na stadionu vedoucí Líšně dokázali svěřenci trenéra Libora Smejkala zvítězit 2:1 a poskočili tak v tabulce na šesté místo.

Mirek Bětík: Naživo je Horská výzva lepší než v televizi

Nové město na Moravě /ROZHOVOR/ – Se svým bratrem Petrem se Mirek Bětík stal loni suverénním vítězem celého seriálu Rock Point – Horská výzva v závodě dvojic. Na nejkratší distanci Short nedal nikomu šanci.  

Krimi

Mladá žena za volant usedla v době zákazu

Nové Město na Moravě – Třiadvacetiletou šoférku osobního automobilu značky BMW v pondělí 22. dubna kontrolovala policejní hlídka v novoměstské ulici Maršovská. Při tom bylo zjištěno, že mladá žena za volantem nemá co pohledávat.

Šofér při cestě z pomlázky nadýchal 2,5 promile

Měřín – Sedmatřicetiletého muže z Třebíčska, který usedl za volant automobilu značky Ford pod vlivem alkoholu, na Velikonoční pondělí odpoledne zastavili žďárští dopravní policisté v Měříně.

Policie o Velikonocích nachytala pět opilých řidičů

Vysočina – Pouze pět řidičů pod vlivem alkoholu nachytali policisté během Velikonoc při dopravně bezpečnostních akcích po celé Vysočině od minulého čtvrtka do pondělí. Naměřené hodnoty byly navíc u čtyřech hříšníků nižší než jedno promile.

Vozidlo dostalo v zatáčce smyk, skončilo ve stromě

Starý Telečkov – Přes dvacet tisíc korun škody a zranění řidiče si vyžádala havárie vozidla v obci Starý Telečkov.

OBRAZEM: V Kozlově hořela střecha hospodářského stavení

Kozlov - Škodu v předběžné výši 1,5 milionu korun za sebou zanechal středeční požár střechy hospodářského stavení v Kozlově. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil a jeho příčina se nadále vyšetřuje.

Zloděj ukradl na nádraží kolo i se zámkem

Kozlov - Případ krádeže jízdního kola, ke kterému došlo mezi sedmou hodinou ráno a čtvrtou hodinou odpoledne v úterý 16. dubna v katastrálním území obce Kozlov, prověřují velkomeziříčtí policisté.

Strojvedoucí, jehož vlak se v únoru samovolně rozjel, nespáchal trestný čin

Velké Meziříčí - Strojvedoucí vlaku, který se 19. února samovolně rozjel a dojel s 11 cestujícími do Velkého Meziříčí, se podle policie nedopustil trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Jeho jednání bylo zřejmě přestupkem, který bude řešit Drážní úřad. V tiskové zprávě to ve středu uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Z parkoviště zmizelo kolo, nebylo zamknuté

Křižanov - Případ krádeže jízdního kola, ke kterému došlo v pondělí 15. dubna kolem půl jedenácté dopoledne v Křižanově, prověřují velkomeziříčtí policisté.

Šofér ignoroval zákaz řízení, narazil na policisty

Žďár nad Sázavou - Osobní automobil značky Peugeot, jehož řidičem byl sedmapadesátiletý muž, zastavili v pondělí 15. dubna kolem čtvrté hodiny odpoledne v ulici Kopečná Žďárští dopravní policisté.

Muž nalezl v Jabloňově ruční granát

Jabloňov - Nález munice v katastru obce Jabloňov nahlásil policistům integrovaného operačního střediska v sobotu 13. dubna krátce před pátou hodinou odpoledne muž, který nebezpečný předmět objevil nedaleko rekonstruovaného mostku u silnice II. třídy.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Sklárny ve Světlé nad Sázavou chystají propouštění. O práci přijde až 150 lidí

Sklárny ve Světlé nad Sázavou budou propouštět. O práci by mohlo přijít do prázdnin až 150 lidí. Majitel sklárny neúspěšně už rok prodává. Informovala o tom Česká televize.

Ve Žďáře jsem získala kvalitní vzdělání, říká nejúspěšnější česká podnikatelka

Žďár nad Sázavou, Břeclav – Ve Žďáře vyrůstala a chodila do školy Radka Prokopová, která v březnu se svým manželem a partnerem v byznysu Františkem Fabičovicem z břeclavské společnosti Alcaplast získala titul EY Podnikatel roku 2018 České republiky. Naši zemi bude i s manželem v červnu reprezentovat na světovém finále soutěže v Monte Carlu. Než se stala spolumajitelkou firmy na výrobu a prodej sanitární techniky, vyzkoušela si i některé další profese.

Zemědělci se opět sejdou v Novém Městě na semináři

Nové Město na Moravě – Tradiční školení zemědělců v rámci informačního systému Celostátní síť pro venkov v letošním roce opět proběhne v novoměstském zemědělském družstvu v Petrovické ulici, a to v úterý 9. dubna v době od 9 do 11 hodin.

Škola má nové stroje propojené s počítači. Studenti vytiskli hlavu spolužáka

V Chotěboři se koncentruje nejvíce strojírenských podniků z celého Havlíčkobrodska. Strojírenství tady má tradici a škola se ji snaží s pomocí fondů EU rozvíjet.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.