Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 20.05. 2019 a svátek má Zbyšek

Průmysl a zemědělství


Z katalogu firem doporučujeme

ProBEA-StaV – stavební firma, Žďár nad Sázavou

Firma ProBEA-StaV se zabýváme kompletní stavební činností, především pak v soukromém sektoru. Naší prioritou je maximální spokojenost zákazníka a proto věnujeme maximální čas a úsilí tomu, aby vše probíhalo tak jak má a hlavně podle představ zákazníka. Nabízíme: rekonstrukce bytového jádra na "klíč" výstavba nových RD rekonstrukce starých RD renovace koupelen...

Tel:
 • pan Prokop Karel, majitel:
  +420 775 988 867
E-mail:
 • firemní:
  probeastav@gmail.com

ARMATURY A POTRUBNÍ DÍLY, s.r.o. – Velká Bíteš

ARMATURY A POTRUBNÍ DÍLY, s.r.o. nabízí montáže technologických celků jež jsou součástí ohřevu a dochlazování médií, montáž a opravy vyhrazených tlakových zařízení, generální opravy průmyslových armatur, opravy pojistných a redukčních ventilů. „Partner pro energetiku, teplárenství, plynárenství, vodárenství a chemický průmysl.“ Nabízíme: výroba a prodej armatur průmyslové armatury automatizované armatury potrubní...

Tel:
 • +420 566 531 031 - firemní
  +420 723 386 608 - obchodní oddělení
  +420 725 856 580 - obchodní oddělení
  +420 602 229 428 - obchodně-technický ředitel
E-mail:
 • info@arpod.cz
  mnovotny@arpod.cz

VM CAR CZECH, s.r.o.

Vyrábíme palety a ocelové konstrukce pro strojírenský a automobilový průmysl. Dále poskytujeme kompletní zámečnické práce. Svou činnost jsme postupem času rozšířili od prodeje vozidel až po hlavní program firmy - výrobu kovových konstrukcí včetně speciálních kovových palet na přepravu dílů pro automobilový průmysl. Nabízíme: speciální kovové palety pro automobilový průmysl...

Tel:
 • +420 566 621 741
  +420 226 002 052
  +420 731 616 333
E-mail:
 • vmcar@vmcar.cz

M Realizace – truhlářství, truhlářské práce, výroba nábytku, nábytek na míru, Ostrov nad Oslavou, Vysočina

Jsme zakázková firma, zabývající se tradiční truhlářskou prací. Vyrobíme Vám dřevěný nábytek i další výrobky i podle vlastních návrhů. Poskytujeme kompletní servis - konzultaci požadavků, projekt, zaměření na místě, výrobu i konečnou instalaci. Při návrhu projektu používáme optimální metody navrhování. Klientům vždy poradíme, nabídneme nejlepší řešení a vyjdeme plně vstříc...

Tel:
 • +420 732 867 843 - pan Melichar Vladislav, majitel
  +420 739 112 984 - Ing. Melichar Martin, spolumajitel
E-mail:
 • info@mrealizace.cz

Automatické kotle EkoScroll, Žďár nad Sázavou

Automatické kotle na uhlí a pelety Ecoscroll jsou moderní ekologické teplovodní automatické kotle, s podavačem paliva na hnědé uhlí ořech 2 a pelety. Mezi uživateli jsou tyto kotle oblíbené především díky kvalitním výměníkům s vysokou účinností a díky univerzálnímu hořáku. Nabízíme: automatické kotle na uhlí a pelety automatické kotle do...

Tel:
 • +420 566 629 329 - firemní
  +420 734 574 589 - pan František Dočekal
E-mail:
 • info@ekoscroll.cz
  docekal.f@ekoscroll.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pouťové radovánky si ve Žďáře užívaly tisíce lidí

Žďár nad Sázavou /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Tisíce lidí si nenechaly ujít tradiční žďárskou Svatojánskou pouť. Plocha kolem zimního stadionu a sportovní haly na Bouchalkách byla i letos zcela zaplněna atrakcemi a prodejními stánky.

Víkend přinesl dvojí pohled na město z ptačí perspektivy

Žďár nad Sázavou /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Lidé ve Žďáře nad Sázavou si mohli o víkendu vychutnat hned dvojí pohled na město a jeho okolí z ptačí perspektivy. Jeden z nich nabízel ochoz věže svatého Prokopa, který byl v sobotu mimořádně otevřen veřejnosti.

Cenu města převezmou potomci legendárního žďárského fotografa

Žďár nad Sázavou – Za vytvoření unikátní fotografické kroniky historie Žďáru bude jako v pořadí čtvrtý nositel ceny města oceněn in memoriam fotograf Vilém Frendl. Ten sedm desítek let mapoval postupně měnící se tvář Žďáru i dění v něm. Ocenění bude rodinným příslušníkům fotografa, který zemřel v roce 2007 ve věku 94 let, předána při příležitosti Dne Žďáru 8. června.

Noční pouť má zvláštní kouzlo

Žďár nad Sázavou – Nejen ve dne, ale také v nočních hodinách bylo na žďárské pouti živo. Atrakce se nezastavily a davy lidí proudily mezi přeplněnými prodejními stánky.

Do Nového Města na Moravě se v pondělí sjedou senioři z celé republiky

Nové Město na Moravě – Závěrečný seminář letního semestru virtuální univerzity třetího věku se už podruhé uskuteční v Novém Městě na Moravě. Míří na něj senioři z celé České republiky.

Na májovky houbaři ještě čekají. A kvůli kůrovci se zřejmě nedočkají

Vysočina – Ani oblíbené májovky, ani žlutooranžové vějíře chorošovců sírových, na nichž si v loňském roce už v tuto dobu houboví fajnšmekři pochutnávali, zatím v přírodě k mání nejsou. Skalní houbaři už na ně netrpělivě čekají, v tuto chvíli se ale musí spokojit pouze se závojenkou podtrnkou nebo s penízovkou smrkovou.

Ředitel meziříčského domova pro seniory získal prestižní cenu

Velké Meziříčí - Prestižní ocenění soutěže Manažer roku 2018 putovalo do velkomeziříčského domova pro seniory, a to přímo jeho řediteli Vítězslavu Schrekovi.

Také letos se budou ve Žďáře některé trávníky sekat jako louka

Žďár nad Sázavou - I v letošním roce bude ve Žďáře vyčleněno několik ploch, které se budou jako loni udržovat v režimu sečení květné louky. Jedná se o drobná území v městské zeleni, kde neprobíhá intenzivní sečení, přičemž důvodem je snaha o rozvoj druhového složení trávníků i společenstev živočichů, které časté sečení ničí.

Vírská přehrada nabízí pohled na skály čnící ze zatopeného údolí

Dalečín /FOTO/ – Výšlap kolem přehrady ve začíná v Dalečíně u začátku Svratecké vodohospodářské naučné stezky. Asi osm kilometrů cesty po „pravobřežce“ je možné sledovat Svratku přitékající do přehrady, rozšiřující se nádrž i skály nad ní. Údolí včetně vysídlených vesnic Korouhvice a Chudobín bylo kompletně zatopeno vodou v roce 1957.

Žďárští studenti a školáci reprezentovali Vysočinu v technické soutěž

Žďár nad Sázavou /FOTO/ – V historickém sále pražského Uměleckoprůmyslového muzea se odehrálo finále 4. ročníku celostátní soutěže technických dovedností T-profi aneb Talenty pro firmy. Smyslem soutěže je motivace žáků k technickému vzdělávání.

Sport

Národní tým drtí soupeře. Proč? ptá se Jágr. A nabízí odpovědi

Čeští hokejoví reprezentanti přehráli na mistrovství světa na Slovensku Rakušany 8:0. Stejným výsledkem přitom vyprovodili z ledu soupeře podruhé za sebou. Podobné exhibiční výsledky přitom nejsou na velkých světových akcích pro české hokejisty zvykem. Pozastavil se nad tím dokonce i Jaromír Jágr. 

Produktivní Kubalík nasbíral na MS už devět bodů. Cítím se skvěle, říká

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Povinná jízda splněná. Česká hokejová reprezentace skosila dalšího outsidera na mistrovství světa. Po páteční demolici 8:0 Itálie stejným poměrem rozprášila i Rakousko. Celkově nasázeli svěřenci trenéra Miloše Říhy v šesti zápasech v bratislavské skupině už čtyřiatřicet branek. Tři body si proti Rakušanům připsal Dominik Kubalík a dohromady jich posbíral už devět.

Další splněná povinnost. Češi smetli před zraky Ester Ledecké Rakousko

Čeští hokejisté na mistrovství světa přejeli i druhého outsidera bratislavské skupiny B. Rakušanům nasázeli stejně jako Italům osm gólů, Pavel Francouz znovu neinkasoval. Duel si přímo v Bratislavě nenechala ujít ani dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. V úterý čeká Říhův výběr generálka před čtvrtfinále proti Švýcarům.  

Pouťové derby mělo jednoznačný průběh

Žďár nad Sázavou - Ve 23. kole východní skupiny I. A třídy v sobotu přivítala rezerva FC Žďas fotbalisty Moravce.

Neuznaný gól je zlomil. Velké Meziříčí ve Vyškově prohrálo

Vyškov - Ve 25. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se hráči Velkého Meziříčí představili na půdě silného Vyškova.

Ester Ledecká u hokeje klidná nevydrží: Řvu u něj, dostávám záchvaty

/ROZHOVOR/ Tahle dáma se ani na chvíli nezastaví. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká se chystá na novou sezonu, brzy vyrazí trénovat do Řecka a pak do Chile. Stíhá ale i fandit českým hokejistům na MS a zajede si na tenisové Roland Garros.

Rozhodlo se po změně stran. Fotbalisté Nového Města body z Otrokovic nepřivezli

Otrokovice - Nadějný první poločas, poté skoro debakl. Tak by se dalo ve stručnosti charakterizovat utkání 25. kola Moravskoslezské fotbalové ligy, které hráči Nového Města na Moravě sehráli na hřišti Otrokovic.

Kromě napětí přináší fotbal i spoustu úsměvných situací

Vysočina – Bezkonkurenčně nejpopulárnější sportovní odvětví na planetě přivádí týden co týden do hledišť supermoderních stadionů, ale i vesnických plácků miliony diváků. Ti chtějí vidět v první řadě vítězství svého týmu, kvalitní podívanou, ale občas se jim poštěstí se také dobře pobavit nad situací, která se dá označit jako kuriózní.

Češi si snadno poradili s Italy, dali jim osm branek. Francouz vychytal nulu

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ Tři body, hromada branek, prostě splněná povinnost. Česká hokejová reprezentace rozprášila Itálii vysoko 8:0. Poprvé se na mistrovství světa na Slovensku představil Milan Gulaš a Pavel Francouz. Do hry se vrátil Filip Chytil, mimo sestavu zůstali bráchové Zohornové.

Krásný: Nadešel čas skončit

Žďár nad Sázavou – Generační výměna. Tak by se dala nazvat změna na pozici tiskového mluvčího žďárských Plamenů. Martina Krásného totiž ve funkci vystřídal jeho syn Ondřej.

Krimi

Přes tři promile nadýchal řidič brázdící ulice Křižanova

Křižanov – Velkomeziříčští policisté, provádějící dopravně bezpečnostní akci při níž dohlíželi nad plynulostí a bezpečností silničního provozu v Křižanově, se nestačili divit, když v pátek 17. května po půl třetí odpoledne zastavili řidiče Citroenu Xsara. V opakované dechové zkoušce nadýchal přes tři promile.

Dvaatřicetiletý řidič projížděl Bystřicí posilněn alkoholem

Bystřice nad Pernštejnem - V pátek 17, května v nočních hodinách zadržela policejní hlídka v Bystřici nad Pernštejnem silně podnapilého řidiče.

Hříšník, který usedl za volant posílen alkoholem, se může dočkat i vězení

Velká Bíteš – Dechová zkouška, kterou provedla policejní hlídka ve čtvrtek 16. května kolem druhé hodiny ranní ve Velké Bíteši u řidiče osobního automobilu, měla pozitivní výsledek. Naměřená hodnota ukázala 1,61 promile alkoholu.

Řidičky policejní octavie a opelu se srazily na křižovatce

Žďár nad Sázavou – Policejní octavia s Opelem Astra se ve středu 15. května před sedmnáctou hodinou střetly v prostoru křižovatky u žďárského Domu kultury. Výsledkem nehody byla škoda ve výši 120 tisíc korun.

Nelichotivá bilance: Na silnicích zahynulo 12 osob

Vysočina – Za první čtyři měsíce letošního roku vyjížděli policisté k 1 373 dopravním nehodám. Zahynulo při nich dvanáct osob.

Neznámý vandal poškodil v Radešínské Svratce autojeřáb a domíchávač

Radešínská Svratka – Dvě pracovní vozidla – autojeřáb a domíchávač - byla v areálu firmy v Radešínské Svratce poškozena dosud neznámým pachatelem. Případem se nyní zabývají policisté z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě.

Mladý šofér bez řidičáku měl smůlu, zastavili ho policisté

Velké Meziříčí – Se získáním řidičského oprávnění, aby mohl legálně za volant, se nezatěžoval osmnáctiletý šofér automobilu značky Ford, kterého v pondělí 13. května kolem druhé hodiny ráno kontrolovali policisté v meziříčské ulici Karlov.

Muž bez řidičáku se před jízdou posilnil amfetaminem

Osová Bítýška - Osmadvacetiletého muže z Karvinska, který řídil přes zákaz a navíc pod vlivem amfetaminu, zastavila v pátek navečer policejní hlídka v Osové Bítýšce.

Motorkář narazil do auta v protisměru. Tři lidé skončili v nemocnici

Křižanov – K nehodě motocyklu a osobního auta došlo v pátek 10. května kolem sedmé hodiny večer na silnici I/37 mezi Křižanovem a Ořechovem.

Muže s 2,3 promile policisté zajistili a převezli na záchytku

Žďár nad Sázavou - Oznámení o muži, který ležel na autobusovém nádraží ve Žďáře nad Sázavou, přijali policisté v pátek 10. května krátce před jednou hodinou ráno na linku tísňového volání. „Přivolaní policisté na místě zjistili, že se jedná o dvaapadesátiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti. Provedli u něj dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 2,32 promile alkoholu,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.  

Ekonomika

Dobroty, jaké v supermarketu nemají. Farmářské trhy se na Vysočině ujaly

Vysočina – Někde jsou farmářské trhy pravidelné a vyhlášené a jezdí na ně spousta lidí nejen si nakoupit kvalitní potraviny a výpěstky od malých místních dodavatelů, ale taky se setkat s kamarády. Popovídat si a třeba poslechnout příjemnou muziku nebo si užít doprovodný program.

Auta, která „neexistují“. Lidé přišli o peníze, iluze i víru ve spravedlnost

/PŘÍBĚH DENÍKU/ Kauza více než dvou stovek lidí, kteří si koupili auta dovezená z ciziny a podvodně legalizovaná na úřadu v Dobrušce, není u konce ani pět let po soudu. Poškození přicházejí o svá auta, která jsou často v dobrém stavu. I když za ně někteří utratili i stovky tisíc korun, nezbývá, než je nechat sešrotovat. Majitelé doufají, že je stát odškodní. Zlobí se, že jim nikdo nepomohl. Jsou znechucení a ztratili víru ve spravedlnost. Byznys s nelegálním dovozem vozidel totiž „odnesl“ jen úředník Radovan Antl, a to podmínkou a pokutou. Bohužel tato kauza není v Česku ojedinělá.

Nezaměstnanost opět poklesla. Na Žďársku je 2,7 procenta

Vysočina – Další výrazný pokles zaznamenala nezaměstnanost v dubnu. Na Vysočině klesla o čtyři desetiny a aktuálně je podíl osob bez práce 2,4 procenta.

Vysočina má dva zástupce ve finále soutěže Investičně aktivní region

Polná, Žďár nad Sázavou – U příležitosti vyhlášení výsledků celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018 vyhlásila agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest finalisty třetího ročníku samostatné soutěžní kategorie Investičně aktivní region.

Bohušovická mlékárna vyrábí už téměř 120 let

/ROZHOVOR/ V Českém středohoří, jen pár kilometrů od hory Říp, se nachází Bohušovická mlékárna. Její umístění si určitě nejeden z nás spojí se slavným výrokem praotce Čecha: „Toto je země mlékem a strdím oplývající“.

Nové TV vysílání. Milion diváků na ně není připraven

Tři hodiny a 23 minut denně. Takovou dobu nyní v průměru tráví Češi před televizní obrazovkou. Průzkum, který pro ministerstvo průmyslu a obchodu provedla agentura Nielsen Admosphere (NA), dokazuje, že Češi zůstávají národem televizních maniaků. A většina z nich, 60 procent, sleduje televizi klasicky. Tedy pozemním vysíláním pomocí antény na střeše.

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Sklárny ve Světlé nad Sázavou chystají propouštění. O práci přijde až 150 lidí

Sklárny ve Světlé nad Sázavou budou propouštět. O práci by mohlo přijít do prázdnin až 150 lidí. Majitel sklárny neúspěšně už rok prodává. Informovala o tom Česká televize.

Ve Žďáře jsem získala kvalitní vzdělání, říká nejúspěšnější česká podnikatelka

Žďár nad Sázavou, Břeclav – Ve Žďáře vyrůstala a chodila do školy Radka Prokopová, která v březnu se svým manželem a partnerem v byznysu Františkem Fabičovicem z břeclavské společnosti Alcaplast získala titul EY Podnikatel roku 2018 České republiky. Naši zemi bude i s manželem v červnu reprezentovat na světovém finále soutěže v Monte Carlu. Než se stala spolumajitelkou firmy na výrobu a prodej sanitární techniky, vyzkoušela si i některé další profese.

Zemědělci se opět sejdou v Novém Městě na semináři

Nové Město na Moravě – Tradiční školení zemědělců v rámci informačního systému Celostátní síť pro venkov v letošním roce opět proběhne v novoměstském zemědělském družstvu v Petrovické ulici, a to v úterý 9. dubna v době od 9 do 11 hodin.