Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 17.07. 2019 a svátek má Martina

Průmysl a zemědělství


Z katalogu firem doporučujeme

JHC-Kovo s.r.o. – obrábění kovů a plastů, CNC obrábění, Velká Bíteš

Zabýváme se přesným třískovým obráběním kovů a plastů převážně nerotačního charakteru za pomocí vertikálních obráběcích center s použitím progresivních CNC technologií a CAD/CAM systémů. Nabízíme: CNC obrábění kovů a plastů soustružení frézování na zakázku broušení práce pro české i zahraniční klienty NAŠE VIDEA A FOTOGALERIE

Tel:
 • Telefon - firemní:
  +420 564 571 779

  Mobil - pan Chyba Jaroslav, jednatel:
  +420 774 271 273
E-mail:
 • info@jhc-kovo.cz

Jaroslav Svoboda AGS – sklárna, ručně tvarované sklo, umělecké sklo, exkurze pro školy, Žďár nad Sázavou

Sklárna se nachází v malé vesničce Karlov na Vysočině u Žďáru nad Sázavou. Vyrábíme ručně tvarované hutnické sklo. Nabízíme: hutní ručně tvarované sklo umělecké sklo vázy, mísy, talíře lampy, svícny, těžítka květy, zvířata ovoce, zelenina trofeje pro soutěže možnost - exkurze pro školy   [embed]https://www.facebook.com/AGSvoboda/videos/1659519800783532/[/embed]

Tel:
 • +420 566 659 152 - kancelář
  +420 602 103 601 - pan Svoboda Jaroslav, majitel
  +420 727 876 846 - paní Havelková Hana, účetní
E-mail:
 • agsvoboda@iol.cz

TOKOZ a.s. – visací zámky, cylindrické vložky, zakázková výroba, zabezpečovací mechanismy, Žďár nad Sázavou

Značka TOKOZ je již od svého vzniku v roce 1920 spjata s výrobou visacích zámků a kování, v oblasti zabezpečovacích mechanismů tak působíme již více než 95 let. Díky těmto dlouholetým zkušenostem jsme se stali skutečnými specialisty na výrobu visacích zámků a dnes jsme jejich největším českým výrobcem. Náš stálý sortiment, mezi nějž tedy...

Tel:
 • ústředna:
  +420 566 802 111

  pobočka:
  +420 566 802 880
E-mail:
 • firemní:
  mbox@tokoz.cz

Dušan Kamenský – brzdové čelisti, spojkové lamely, renovace, Velké Meziříčí

Firma - Dušan Kamenský působí na českém trhu již od roku 1993. Specializujeme se na prodej a renovace brzdových čelistí a spojkových lamel. Dále prodáváme náhradní díly pro osobní i nákladní vozy. Klientům vždy poradíme, nabídneme nejlepší řešení a vyjdeme plně vstříc se všemi jejich požadavky. Pokud Vás zaujaly naše...

Tel:
 • pan Kamenský Dušan:
  +420 603 549 372
E-mail:
 • pan Kamenský Dušan:
  renovacekamensky@centrum.cz

Café u tety Hany – kavárna, Žďár nad Sázavou

V kavárně u tety Hany si můžete vychutnat chvíle pohody a zapomenout alespoň na chvíli na starosti a problémy. Čas strávený ve Vaší oblíbené kavárně si Vám dovolíme zpestřit příjemnou hudbou, videoprojekcí, nabídkou společenských her, vybranou literaturou a možností návštěvy internetu. Stylové prostředí, příjemná obsluha, nejlepší kafe, tradiční i nečekaný...

Tel:
 • +420 724 317 216 - rezervace
E-mail:
 • cafe@utetyhany.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Soubor Bítešan obdržel titul Laureát MFF Strážnice 2019

Velká Bíteš, Strážnice – Soubor z Velké Bíteše získal letos na 74. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici prestižní ocenění. Národní ústav lidové kultury udělil jeden z pěti titulů Laureát MFF Strážnice 2019 dívčímu sboru Národopisného souboru Bítešan.

V lesích na Vysočině nyní kralují růžovky

Vysočina – Současnou nekorunovanou královnou vysočinských lesů je muchomůrka růžovka. Právě tato jedlá a velmi dobrá houba nyní plní košíky nadšených houbařů.

Ve Šlakhamru poslední srpnový den odhalí sochu anděla

Hamry nad Sázavou – Více než dva metry vysoká socha anděla, kterou vytvořili studenti čtvrtého ročníku Střední odborné školy uměleckoprůmyslové ze Světlé nad Sázavou pod odborným dohledem mistra odborného výcviku a zkušených kovářů, bude zdobit hamerský Šlakhamr, technickou památku ve správě Technického muzea v Brně.

Skauti uctili památku Božetěcha Tomana. Zemřel tak, jak si vysnil

Žďár nad Sázavou – Vzpomínkovou akci na Božetěcha Tomana, zakladatele žďárského skautingu, zorganizovali skauti ve Žďáře nad Sázavou. Společně se sešli na místním hřbitově u jeho hrobu.

Na srazu traktorů i přes déšť padl účastnický rekord

Škrdlovice – I přes deštivé počasí na víkendový sraz historických traktorů ve Škrdlovicích dorazilo celkem 108 strojů, což je zároveň i rekord v pětileté historii této akce.

Muzejníci prosí o pomoc. Pátrají po starých fotkách Tokozu

Žďár nad Sázavou - V rámci příprav výstavy ke stému výročí žďárského podniku Tokoz pátrají muzejníci z Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou po starých fotografiích, na nichž je zachycena továrna a život v ní.  

Žďár láká mladé zubaře, vypsal pro ně dotaci a nabízí i půjčku

Žďár nad Sázavou - Město se dlouhodobě potýká s nedostatkem stomatologické péče, a proto jeho vedení vypsalo dotační program, díky kterému mohou mladí lékaři získat až 300 tisíc korun na vybavení ordinací nebo rekonstrukci prostor. Tato dotace je primárně cílena na právnické osoby, které zaměstnávají zubního lékaře nebo fyzické osoby, které jsou oprávněné poskytovat stomatologickou péči. Platí, že by daný lékař neměl v roce podání žádosti překročit věkový limit 35 let.

Během letní pauzy v kině přibude nové plátno a ozvučení za 2,4 milionu

Žďár nad Sázavou – Dělníci opět obsadí žďárské Kino Vysočina, tentokrát proto, aby v průběhu více než měsíc trvající letní promítací pauzy, která začne 21. července, instalovali nové ozvučení a promítací plátno. Náklady jsou vyčísleny na zhruba 2,4 milionu korun, příspěvková organizace města Kultura Žďár, která kino od roku 2014 spravuje, si na investici vezme úvěr.

Tyršova ulice po rekonstrukci přirozeně ohraničí městskou památkovou zónu

Nové Město na Moravě /FOTO/ – Tyršova ulice v Novém Městě na Moravě se změnila ve staveniště. Rekonstruují se tam sítě i veřejné plochy. Akce za deset milionů korun má ulici pozměnit tak, aby přirozeným a důstojným způsobem ohraničila městskou památkovou zónu.

Nové Město pátrá po letošních jubilantech, připravuje jim oslavu

Nové Město na Moravě – Novoměstská radnice hledá letošní padesátníky, kteří mají - či v minulosti měli - cokoliv společného s Novým Městem na Moravě. Kteří ve městě žili, pracovali nebo se v něm narodili. Důvodem pátrání po jubilantech jsou zářijové oslavy, které pro ně připravuje kulturní komise.

Sport

Nové Veselí pojede do Bulharska. Máme sportovní šanci, věří Hladík

Nové Veselí – Hratelný soupeř. Včerejší los prvních kol házenkářských evropských pohárů byl pro nováčka v těchto soutěžích milosrdný. Hráči Sokola Nového Veselí se poměří s bulharským celkem HC Dobrudja.  

Co čeká na krále Tour? Za třítýdenní dřinu půl miliónu eur

Tour de France bolí. Každého, kdo ji kdy absolvoval. A je jedno, zda šlo o první ročník v roce 1903 nebo ten probíhající s pořadovým číslem 106. Je to třítýdenní peklo v sedle. Ten, kdo v Paříži stane letos na nejvyšším stupni, obdrží finanční prémii 500 tisíc eur (přibližně 12,5 milionu korun).

Žďárští průmyslováci si se svým kaipanem vyjeli zlato

Žďár nad Sázavou – Sporťáky postavené studenty středních škol zřizovaných Krajem Vysočina se vrátily na trať polygonu v Jihlavě, aby se jejich posádky mohly utkat GP Kaipan.

Domestici. Ti, kteří nejen na Tour de France dělají černou práci

V pelotonu se jim říká domestici. Někdy taky nosiči vody. Jsou to cyklisté, kteří skoro nikdy nic velkého nevyhrají, ale hrají klíčovou roli při vítězstvích těch největší hvězd, což platí i pro Tour de France. Bez domestiků by lídři týmů byli nuloví. 

Domestici. Ti, kteří nejen na Tour de France dělají černou práci

V pelotonu se jim říká domestici. Někdy taky nosiči vody. Jsou to cyklisté, kteří skoro nikdy nic velkého nevyhrají, ale hrají klíčovou roli při vítězstvích těch největší hvězd, což platí i pro Tour de France. Bez domestiků by lídři týmů byli nuloví. 

Týmy krajského přeboru už začínají ladit formu

Vysočina - Fotbalové týmy krajského přeboru Vysočiny už postupně začínají letní přípravu.

Domácí Martin Kučera ovládl turnaj BHL 24 CUP ve šprtci

Žďár nad Sázavou - V sobotu 22. června uspořádalo Regionální sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou Vysočina ve spolupráci s Českým svazem billiard hokeje turnaj Českého poháru ve šprtci.

Slavná Tour de France ve stínu skandálů a tragédií

Skandály provázejí Tour de France již od jejího založení v roce 1903. Ať už je to doping, podvádění či sabotování soupeřů, takřka každý ročník Tour si prošel nějakou kontroverzí. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější a nejzásadnější z nich, jež utvářely tento legendární závod do podoby, kterou dnes známe.

Novým koučem Ledče je záložník Martin Nepovím

Ledeč nad Sázavou – Nová role. Ta čeká na Martina Nepovíma, hráče Ledče nad Sázavou, který se od úterý stal zároveň i trenérem. Po uplynulé sezóně totiž u kormidla skončil Zdeněk Jungvirt a tak se vedení klubu rozhodlo dát zelenou svému končícímu hráči. Ten si už trenérskou funkci osahal v posledním jarním kole.

OBRAZEM: V premiéře zvítězil Agrostroj

Nová Ves u Nového Města na Moravě – Po třech letech se do Nové Vsi opět vrátil turnaj v malé kopané. Na devět ročníku Ofsajd cupu první červencovou sobotu navázal premiérový ročník Agrostroj cupu. A nutno dodat, že nabídl opravdu kvalitní podívanou, k níž rovným dílem přispělo všech šestnáct zúčastněných mužstev.

Krimi

Zloděj ukradl věci z pracovního stroje za více než 20 tisíc

Sázava - Po dosud neznámém zloději, který ze stavebního stroje v době od pátku 12. července do pondělí 15. července v obci Sázava odcizil nářadí, pátrají žďárští policisté.

Od volantu náklaďáku muž putoval rovnou do vězení

Bohdalec - Muže, který byla v celostátním pátrání, protože nenastoupil do vězení, objevili v pondělí 15. července novoměstští policisté. Došlo k tomu v rámci běžné silniční kontroly.

U požáru v Kozlově zasahovaly čtyři jednotky hasičů

Kozlov – U požáru zahradního domku v Kozlově na Velkomeziříčsku v pondělí dopoledne zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Velkého Meziříčí, Kozlova a Křižanova.

Žena ze Žďárska řídila pod vlivem. Nadýchala 0,6 promile

Hamry nad Sázavou – Řidičku, která usedla za volant pod vlivem alkoholu, zastavila v pátek 12. července okolo osmé hodiny ranní v Hamrech nad Sázavou policejní hlídka. Osmačtyřicetiletá žena ze Žďárska při silniční kontrole nadýchala 0,63 promile.

Muž sedl za volant posilněný alkoholem, nadýchal 2,54 promile

Velká Bíteš - Kolem půlnoci v pátek 12. července kontrolovali bítešští policisté osobní auto Škoda Fabia, jehož řidič projížděl po silnici II/602 do Velké Bíteše - Bezděkova.

Řidička nezvládla řízení a převrátila se s autem na střechu

Bystřice nad Pernštejnem – Od Rodkova směrem k Bystřici v pátek 12. července dopoledne projížděla Šestačtyřicetiletá řidička s osobním automobilem Citroen C3. V táhlé pravotočivé zatáčce ve stoupání nepřizpůsobila rychlost jízdy, dostala se svým vozidlem smyk, který nezvládla.

Nehoda kamionu uzavřela dálnici D1 u Ostrovačic

Jižní Morava – K havárii nákladního vozu, který skončil na boku, došlo v neděli ráno na dálnici na 178. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Neprůjezdná je od půl osmé mezi Ostrovačicemi a Devíti Kříži.

Ráj turistů připravil manžele z Vysočiny o život

Rohozná – Ráj turistů na řeckém poloostrově Chalkidiki se v noci ze středy na čtvrtek změnil v peklo pro manželský pár z Vysočiny Antonína (71) a Janu (69) Švíkovy z Jihlavy. Oba dva nepřežili řádění mohutné bouře, která jim na pláži převrátila jejich obytný automobil.

Šofér při kontrole nadýchal 2,54 promile, přišel o řidičák

Velká Bíteš - Krátce po půlnoci v pátek 12. července kontrolovali velkobítešští policisté v katastru Bezděkova osobní automobil značky Škoda, jehož řidičem byl devětatřicetiletý muž.

OBRAZEM: Nehody nákladních aut blokovaly dálnici na Vysočině

Žďársko, Jihlavsko – K další nehodě na dálnici museli ve středu ráno vyjíždět policisté a zdravotníci. Došlo k ní na 139. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno, tedy mezi exity Měřín a Velké Meziříčí – západ. Střetly se tam dvě nákladní auta a jedno osobní.

Ekonomika

DEL chce stavět novou halu, sto lidí tam pak najde práci

Žďár nad Sázavou – Žďárská společnost DEL má v plánu přistavět novou výrobní halu. Díky tomu najde asi stovka lidé ze Žďáru a okolí práci.

Kladno se pyšní moderní flotilou autobusů. Ročně svezou 20 milionů cestujících

Ta čísla jsou ohromující. Společnost ČSAD MHD Kladno přepravila v loňském roce více než 20 milionů cestujících. Autobusy jen v systému kladenské městské hromadné dopravy jelo vloni 10,2 milionu cestujících. To vše zajišťuje se svoji autobusovou „flotilou“ 183 autobusů. Jsou mezi nimi i ty, které byly před nedávnem pořízeny díky dotaci z Evropské unie.

I chov slepic má svá pravidla: kohout není jen na oplodnění, je to i policajt

Chov slepic je nenáročný koníček, který má ovšem svá pravidla. Ať už slepice chováte kvůli vajíčkům nebo na maso, určitě se neobejde bez kurníku, dostatečného výběhu a kvalitního krmení.

Cesta k bydlení se opět prodloužila. Čech si na 3+1 vydělá za 8 let a 9 měsíců

Ceny starších bytů nabízených v inzerátech poskočily za rok o desetinu. Průměrné mzdy vzrostly jen o sedm procent.

Lidé si budou moci prohlédnout podzemní zásobník plynu

Uhřice /ROZHOVOR/ – Český plynárenský svaz slaví 100 let od svého založení. Při této příležitosti společnost MND zve nejširší veřejnost na dny otevřených dveří do podzemního zásobníku plynu v Uhřicích na Hodonínsku. Ty se uskuteční 20. června od 9.00 do 16.00 hodin. Sraz zájemců o účast bude na parkovišti před areálem PZP. Jak budou prohlídky probíhat, informovala mluvčí společnosti MND Dana Dvořáková.

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Adoz nabízí své služby nejen „velkým“ zákazníkům, ale také jednotlivcům

Bystřice nad Pernštejnem – Průmyslová zóna v Bystřici nad Pernštejnem se opět rozrostla. Své nové, moderní sídlo, tam na slavnostním otevření ve čtvrtek 6. června představila zavedená strojírenská firma Adoz.

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

Investičně atraktivním regionem roku 2018 je Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou – Titul Investičně atraktivní region roku 2018 získalo město Žďár nad Sázavou. Výsledky 3. ročníku soutěže, která hodnotí přístup obcí a měst k rozvoji podnikatelského prostředí na jejich území vyhlásila agentura CzechInvest. Na druhém a třetím místě se umístila města Polná a Lanškroun.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.