Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 15.11. 2019 a svátek má Leopold

Průmysl a zemědělství


Z katalogu firem doporučujeme

JIŘÍ HORKÝ, ROJET – čištění kanalizace a potrubí, Vysočina, Nové Město na Moravě

Firma Jiří Horký- ROJET se zabývá čištěním odpadních rozvodů a kanalizací. Specializujeme se na oblast potrubních systému domovních a průmyslových. Poskytujeme svým zákazníkům především prevenci čištění odpadních rozvodů, ale samozřejmě i odstraňování nenadálých poruch. Monitorování a trasování potrubí. Zajišťujeme čištění dešťových svodů, gaigrů, podlah, dvorních vpustí, roštů. Nabízíme: čištění domovní...

Tel:
 • +420 566 615 487 - kancelář
  +420 602 410 355 - pan Horký Jiří, majitel
E-mail:
 • jiri.horky@rojet.cz

Ondřej Rosecký – kovovýroba, zámečnické práce, ocelové konstrukce, svařování, práškové lakování, Žďár nad Sázavou

Specializuji se na kompletní kovovýrobu a zámečnictví. Zabývám se výrobou ocelových konstrukcí z konstrukčních ocelí, svařování EN 287-1 135, ohýbání plechu, vystřihování, stříhání, vrtání, lakování mokrou cestou. Zajišťuji v kooperaci žárové zinkování a práškové lakování. Pokud Vás zaujaly naše služby profesionální kvality prosím, neváhejte nás kontaktovat. Nabízíme: kovovýroba zámečnické práce...

Tel:
 • pan Rosecký Ondřej:
  +420 731 969 185
E-mail:
 • pan Rosecký Ondřej:
  kovorosecky@email.cz

Autoškola Vetešník, Bystřice nad Pernštejnem

Autoškola Vetešník, sídlící v Bystřici nad Pernštejnem, působí na českém trhu již od roku od roku 1990. Specializujeme se na kompletní výcvik k získání skupin řidičského oprávnění - A1, A18, A21, B, B+E, B+A18, B+A21. Dále zajišťujeme služby s tím spojené - kondiční jízdy, příprava na závěrečné zkoušky, navrácení řidičského...

Tel:
 • Ing. Vetešník Zdeněk, majitel:
  +420 731 175 201

  pan Vetešník Pavel:
  +420 731 463 414
E-mail:
 • firemní:
  info@autoskola-vetesnik.cz

  pan Vetešník Pavel:
  vetesnik.pavel@seznam.cz

LS MONT s.r.o. – stavební činnost, výstavba rodinných domů, rekonstrukce, vodoinstalace, plynoinstalace, topení, Vysočina

Společnost LS MONT s.r.o. vznikla spojením dvou subjektů, které zde zúročily své letité zkušenosti ve stavebnictví. Od samého počátku je naší snahou vycházet vstříc požadavkům našich zákazníků a stále zdokonalovat komplexní služby v oblasti stavebnictví. Provádíme veškeré práce od drobných úprav a oprav po kompletní dodávku prací rozsáhlých staveb a...

Tel:
 • +420 605 986 265 - pan Skryja Libor, jednatel
  +420 733 682 202 - pan Lavický František, jednatel
E-mail:
 • firma@lsmont.net

MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY s.r.o. – energeticky úsporné domy, dřevostavby, stavby na klíč, Velké Meziříčí

Společnost MORAVSKÉ DŘEVOSTAVBY s.r.o. se zabývá výstavbou energeticky úsporných domů. Specializujeme se na dřevostavby. Nabízíme ekonomicky dostupné bydlení pro každou rodinu v energeticky a ekologicky šetrném domě, který je navržen podle nejmodernějších trendů. „V naší práci si bereme za vzor moravskou poctivost a pohostinnost, proto Vám chceme dát to nejlepší - realizujeme pro...

Tel:
 • Ing. Aleš Tajbr, Ph.D. - ředitel:
  +420 723 885 175
E-mail:
 • firemní:
  info@moravskedrevostavby.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Nemocnice zahájila spolupráci se společností Angels Iniciativa

Nové Město na Moravě - Neurologové novoměstské nemocnice zahajují spolupráci s mezinárodní společností Angels Iniciativa. Ta usiluje o zlepšení kvality péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou na celém světě. Lékaři i sestry nejenom z neurologického oddělení již absolvovali seminář, který připravuje tato společnost.

Nejkrásnější nádraží v České republice mají v Rozsochách

Nejkrásnějším nádražím roku 2019 se staly Rozsochy nedaleko Bystřice nad Pernštejnem ve žďárském okrese. Druhé místo získaly středočeské Čelákovice, třetí pak Slezské Rudoltice. Rozsošské nádraží do 13. ročníku soutěže nominoval Miloš Stloukal, který objekt z roku 1905 od roku 2011 obývá a pečuje o něj. Současně si tak plní svůj životní sen – bydlet na malém venkovském nádraží.

Charitní záchranná síť pomůže těm, kteří si nedokáží pomoci sami

Žďár nad Sázavou - Charitní záchranná síť, jedna ze šestnácti služeb Oblastní charity je službou nejmladší a současně i nejmenší. Její záběr je však široký. Cílovou skupinou jsou osoby v nouzi na území působení Oblastní charity Žďár nad Sázavou, které „vypadávají“ ze systému podpory a pomoci institucí a dalších služeb, nebo je tato pomoc nedostatečná.

Sníh už poprášil i Žďárské vrchy

Žďárské vrchy – Přestože krajinu Žďárských vrchů navštěvuje zima většinou ze všech oblastí Vysočiny nejdříve, letos tomu tak nebylo. Už v úterý v nočních hodinách začal sníh padat na Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Jihlavsku. Na Žďársku se jen sem tam objevily přeháňky deště se sněhem.

Čekárna dětské pohotovosti novoměstské nemocnice má unikátní výzdobu

Nové Město na Moravě - Ptáci, motýli, zvířátka, listy i květy pestrých barev – to vše nyní zdobí jednu ze stěn čekárny pohotovosti v dětském oddělení novoměstské nemocnice. Malí pacienti a jejich doprovod od nynějška už nemusí na vyšetření čekat ve strohé místnosti, barevná džungle jim poskytne příjemné rozptýlení, při němž mnozí snad alespoň na chvíli zapomenou na bolest a strach.  

Hrad nad Bobrovou už nenajdete, kámen z jeho zdí byl použit na stavbu silnic

Bobrová – Městys Bobrová se může pochlubit hned několika historickými památkami, jedna z nich už ale bohužel delší dobu chybí. Hrad vypínající se kdysi na vrchu zvaném Valy vzal již dávno zasvé.  

Sněženští opět chystají dárky dětem bez domova

Sněžné – Ani letos nebudou chybět rozzářené dětské oči u vánočního stromečku v Dětském domově Rovečné. Své vytoužené dárky tam děti najdou i díky štědrým dárcům, kteří se připojí k výzvě městyse Sněžné. „Každoročně dáváme na naše webové stránky seznam dárků, které si děti přejí. A pokaždé se podaří všechna jejich přání splnit,“ řekla sněženská starostka Renata Dvořáková.  

Srovnávací fotografickou publikaci už má i Vojnův Městec

Vojnův Městec – Městys Vojnův Městec má svou vlastní publikaci srovnávacích fotografií. Vznikla zásluhou autorské dvojice fotografa Milana Šustra a novináře Jiřího Marka.  

Část ulice Komenského bude příští rok kvůli zvýšení bezpečnosti jednosměrná

Žďár nad Sázavou – Nejpozději do konce října příštího roku bude provedena úprava provozu ve žďárské ulici Komenského. Půjde o její zjednosměrnění od křižovatky s komunikací vedoucí ke sportovní hale, dále kolem obou základních škol až po křižovatku se stávající jednosměrnou místní komunikací mezi třetí základní školou a budovou někdejšího internátu.  

Novoměstská rehabilitace připravuje podologickou poradnu

Nové Město na Moravě – Podologickou poradnu připravují pracovníci rehabilitace v novoměstské nemocnici. Absolvovali odborný kurz, kde rozšířili své praktické, ale také teoretické znalosti v oblasti diagnostiky a terapie funkce nohy z pohledu vývojové kineziologie. Kurzu se účastnilo 16 fyzioterapeutů a dva lékaři.

Sport

V derby se těšili hráči Bystřice

Vysočina – Již šestým kolem o víkendu pokračovala Krajská soutěž Vysočiny.

Hokejisté Velkého Meziříčí si upevnili své vedení

Velké Meziříčí, Velká Bíteš – Krajská liga jižní Moravy a Zlínska měla o víkendu na programu 9. kolo. Oba zástupci žďárského okresu se představili před vlastními fanoušky. Vedoucí celek tabulky, hokejisté Velkého Meziříčí, zdolali Březinu jednoznačným způsobem 6:2, když obě branky inkasovali až v závěrečné třetině za rozhodnutého stavu.  

V mangetu kola slavil lídr tabulky

Bystřice nad Pernštejnem - Šlágrem pátého extraligového kola Bystřické hokejové ligy byl souboj vedoucího Sádku s týmem Bystřických Sokolů. Lídr tabulky potvrdil svoji výbornou formu, když soupeři nadělil osm branek.  

Dolák i Pojmon zabodovali

Žďár nad Sázavou – Od jara do podzimu probíhal Běžecký pohár mládeže Krajského atletického svazu Vysočiny. První ze šesti krosových závodů se konal na konci března v Třebíči, dále pokračoval v Novém Městě na Moravě, Pacově, Chotěboři, Jemnici a vyvrcholil přeborem kraje ve druhé polovině října v Jihlavě.

Škrdlovicím se povedl obrat

Žďár nad Sázavou – Vesnická hokejová liga měla na programu 5. kolo letošního ročníku. Ovšem ani po jeho skončení se na čele tabulky nic nezměnilo, protože vedoucí Přibyslav zůstává dál stoprocentní. Proti Rudolci však měla namále, o těsné výhře totiž rozhodla až v závěrečné dvacetiminutovce.

Dramatický duel rozhodl druhý poločas

Velké Meziříčí – Ve víkendových druholigových bojích se házenkáři Velkého Meziříčí představili před vlastními fanoušky. Ti doma přivítali druhý celek tabulky, rezervu brněnských Maloměřic. První půle sice vyzněla pro hosty, jenže po změně stran celek z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice přidal a utkání překlopil ve svůj prospěch.

Totální kolaps. Velké Meziříčí doma vyfasovalo výprask

Velké Meziříčí – Představu o tom, jak se na podzim rozloučit s domácími fanoušky měli fotbalisté Velkého Meziříčí určitě úplně odlišnou. Realita totiž byla poměrně krutá, svěřenci trenéra Libora Smejkala v 15. kole Moravskoslezské fotbalové ligy doma podlehli Petřkovicím vysoko 0:6.

Ouředníček pojede znovu Dakar

Velké Meziříčí – Legendární Dakar začínal na saharských píscích, kvůli bezpečnostním rizikům se pak přesunul do Jižní Ameriky. V lednu znovu změní destinaci, dějiště se přesune na Arabský poloostrov. Chybět u toho nebudou ani pilot z Velkého Meziříčí Tomáš Ouředníček a jeho třebíčský navigátor David Křípal.

Plameny nabírají dech

Žďár nad Sázavou – Po letním kádrovém průvanu a přechodu do náročnější skupiny Východ se druholigoví hokejisté Žďáru zkraje sezony výsledkově hledali. První výhry se totiž dočkali až v šestém kole.  

Poslední celek nebyl pro házenkářky překážkou

Velké Meziříčí - Hodně jednoduchou úlohu měly v 7. kole II. ligy - skupiny Východ házenkářky Velkého Meziřčí, protože se utkaly s posledním Novým Jičínem. Už o poločase bylo o osudu zápasu rozhodnuto, domácí celek totiž vedl o osm branek. V dalším kole ženy zajíždí ma palubovku šesté Karviné.  

Krimi

Řidič sedl za volant pod vlivem amfetaminu

Žďár nad Sázavou – Před jednou hodinou ráno ve čtvrtek 14. listopadu zastavili žďárští policisté v ulici Bezručova osobní automobil značky Audi, jehož řidičem byl dvaatřicetiletý muž.

Senior za volantem nadýchal 1,13 promile

Bystřice nad Pernštejnem - Osobní automobil značky Toyota, který řídil dvaasedmdesátiletý muž ze Žďárska, kontrolovali ve středu 13. listopadu kolem půl jedenácté dopoledne v bystřické ulici Pod Kaštany tamní policisté.

Zloděj odnesl ze sklepa věci za deset tisíc korun

Velké Meziříčí - Jízdní kolo a nivelační přístroj si odnesl zatím neznámý pachatel ze sklepní kóje v bytovém domě v Hornoměstské ulici ve Velkém Meziříčí. Zloději jdou po stopě velkomeziříčští policisté.  

Policie ukončila vyšetřování úmyslného zapálení zámku a autobazaru

Humpolec, Horní Maršov – Kriminalisté na Vysočině ukončili vyšetřování úmyslného zapálení autobazaru v Humpolci a zámku Horním Maršově na Trutnovsku. Státní zástupce podal na konci minulého týdne obžalobu ke Krajskému soudu v Českých Budějovicích pobočka Tábor.

Řidičův test byl pozitivní na amfetamin a kokain

Žďár nad Sázavou - V sobotu 9. listopadu kolem páté hodiny večerní zastavila policejní hlídka na ulici Palachova osobní automobil Volkswagen, který řídil dvaatřicetiletý muž.

Policisté chytili zloděje, kteří v Novém Městě vykradli kostel i auto

Nové Město na Moravě – Až tři roky ve vězení hrozí dvěma zlodějíčkům, které se podařilo dopadnout týmu kriminalistů a policisů z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě. Dva mladíci z Opavska měli na svědomí vloupání do zaparkovaného auta a do kostela, k nimž došlo na konci srpna letošního roku.

Granát nalezený v Polničce musel pyrotechnik odpálit

Polnička – Nevybuchlý dělostřelecký granát z druhé světové války byl nalezen a následně pyrotechnikem odpálen v Polničce.

Opilý mladík napadal přítelkyni, skončil na záchytce

Velké Meziříčí – Do ulice Družstevní, kde mělo docházet ke hrubému jednání muže vůči jeho přítelkyni, vyjížděli ve čtvrtek 7. listopadu okolo druhé hodiny odpolední policisté z Velkého Meziříčí.

Výtržníkovi, který napadl jiného muže, hrozí až tři roky

Žďár nad Sázavou - Podezření ze spáchání dvou trestných činů sdělili v minulých dnech žďárští policisté jednačtyřicetiletému muži, který je podezřelý z toho, že na konci srpna fyzicky napadl na terase jedné z restaurací ve Žďáře třiatřicetiletého muže. Ten při incidentu utrpěl zranění, s nimiž skončil v nemocnici.

Pád mostu ve Vilémově: Soud jednání odročil na neurčito

Havlíčkův Brod, Vilémov – Okresní soud v Havlíčkově Brodě ve středu 6. listopadu odročil projednávání pádu mostu ve Vilémově, při němž v září 2014 zemřeli čtyři dělníci, na neurčito. Strany nyní mají soudu do deseti dnů poslat případné návrhy na doplnění dokazování. Kdy se devět obžalovaných dozví v pořadí již druhý verdikt, zatím není jasné.

Ekonomika

Dešťová voda pro terapeutickou zahradu

Areál Baliny bude již brzy zalévat svoji unikátní terapeutickou zahradu dešťovou vodou, kterou zachytí do nově zbudovaných nádrží. Projekt má navíc šanci získat finanční podporu díky právě probíhajícímu sedmému ročníku programu ČSOB pomáhá regionům, v jehož rámci banka společně s veřejností podpoří 15 prospěšných regionálních projektů.  

Radíme drobným podnikatelům: Co je to živnostenský registr

Představa samostatného podnikání láká čím dál více lidí. Jaké jsou kroky potřebné k získání řádného oprávnění k provozování živnosti? Na otázku odpovídá místopředseda Asociace malých a středních podniků ČR Zdeněk Tomíček. 

Radíme čtenářům: Jak si užít vánoční nákupy a nelitovat

Za vánoční dárky lidé často utratí mnohem víc, než původně plánovali. Aby vánoční nákupy nebyly strašákem ještě i příští rok, stojí za to promyslet si koupi dárků předem a platit za ně chytře.

Bankéři odstartovali podzimní osvětový projekt

Vedle dětí jsou lidé v důchodovém věku další skupinou, která je ohrožena nedostatečnou znalostí finančních produktů a jejich používání. Podle České správy sociálního zabezpečení počet lidí v důchodovém věku s exekucí překročil letos hranici 90 tisíc osob. Komerční banka proto zahájila vlastní projekt zaměřený na posílení finančního vzdělání starších osob, nazvaný „Senioři na pobočkách“.

Radíme drobným podnikatelům: Živnostníci se mohou těšit na jeden paušální odvod

"Slyšel jsem, že se u živnostníků připravují důležité změny v placení odvodů," zajímá čtenáře Petra Šimečka z Vrchlabí. Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR, změny ochotně popsala.

Audi, Trabanty a teď elektroauta VW. Historie automobilky ve Cvikově je spletitá

Čtvrtého listopadu odstartuje v automobilce VW ve Cvikově sériová výroba elektromobilů. Postupně se tu má dělat každý rok až 330 tisíc elektromobilů.

Šilheřovický zámecký park prochází rekonstrukcí. Ozdobí ho Neptunova kašna

Mezi lety 1742 až 1920 náleželo celé Hlučínsko, a tedy i nedaleká obec Šilheřovice, k Prusku. Obec zdobí klasicistní zámek s anglickým parkem. Tuto historii má připomenout projekt podpoření fondy EU.

Žďas uzavřel v Rusku další kontrakt, tentokrát za 140 milionů korun

Žďár nad Sázavou – Žďárská strojírenská firma Žďas podepsala další kontrakt s ruským partnerem. Tentokrát jde o dodávku kovacího souboru společnosti z města Kolpino v hodnotě přesahující 140 milionů korun.  

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo

Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let

Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.