Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 18.07. 2019 a svátek má Drahomíra

Služby


Z katalogu firem doporučujeme

4BIKERS – prodej a servis motocyklů, skútrů, čtyřkolek, diagnostika, náhradní díly, vybavení pro motorkáře

Naší hlavní činností je servis motocyklů, ale stále rozšiřujeme nabídku našich služeb. Nyní je to hlavně specializace na řešení problémů s elektronikou motocyklů, ale také automobilů všech značek. Nabízíme: bazar - motocykly, skútry, čtyřkolky prodej a servis - motocykly, skútry, čtyřkolky, vodní skútry a sněžné skútry opravy všech elektronických systémů diagnostiku náhradní...

Tel:
 • pan Kapitán Ivo, majitel:
  +420 724 749 779
E-mail:
 • firemní:
  info@4-bikers.cz

Koberce a podlahy CREDO – prodej podlahových krytin, renovace starých podlah, Nové Město na Moravě

Koberce a podlahy CREDO poskytuje kompletní prodej podlahových krytin. Specializujeme se na renovace dřevěných podlah, parket a dalších krytin. Zajišťujeme veškerý servis. Klientům vždy poradíme, nabídneme nejlepší řešení a vyjdeme plně vstříc se všemi jejich požadavky. Nabízíme: prodej podlahových krytin renovace dřevěných podlah renovace parket dřevěné podlahy plovoucí podlahy korkové podlahy...

Tel:
 • +420 566 520 667 - firemní
  +420 774 300 755 - Ing. Karel Sýkora, majitel
E-mail:
 • credo@seznam.cz

PNEU Komínek s.r.o. – pneuservis, autoservis, prodej pneu, Nové Město na Moravě

Společnost PNEU Komínek s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1997 a stará se o užitkové vozy osobní i nákladní, traktory, stavební stroje, veterány, sportovní a závodní automobily i limuzíny. Dokážeme vaše plechové miláčky připravit na cesty doma i v zahraničí. U nás najdete kompletní servis, pracujeme s chirurgickou přesností, ale bez zbytečných...

Tel:
 • firemní:
  +420 566 615 445

  Ing. Josef Komínek, jednatel:
  +420 603 165 688
E-mail:
 • firemní:
  pneu.kominek@seznam.cz

JPKOMPLET.cz s.r.o. – specialista na sádrokarton a izolace, zateplení, odhlučnění, stavební práce, Velké Meziříčí

Firma JPKOMPLET.cz s.r.o., se zaměřuje hlavně na sádrokartony a jejich montáž pro půdní vestavby, montáž sádrokartonů, zateplení, izolace a úpravy fasád. Instalujeme veškeré sádrokartonové konstrukce, protihlukové, tepelné i foukané izolace, nabízíme také další stavební práce. Působíme po celé republice, převážnou část prací však provádíme na Vysočině, v Jihomoravské kraji. - poptávkový formulář...

Tel:
 • pan Pazderka Jiří, majitel:
  +420 777 938 777
E-mail:
 • pan Pazderka Jiří, majitel:
  jpkomplet@seznam.cz

ROBOTKA TZB, s.r.o. – energetika, topení, voda, plyn, solární systémy, tepelná čerpadla

Již od roku 1998 provádíme veškeré služby v oblasti vytápění, zdravotechniky, plynoinstalace, solární ohřev vody, převážně působíme v kraji Vysočina. Provádíme instalaci topných systémů v bytech, rodinných domech a bytových domech. Samozřejmostí je bezplatná odborná poradenská činnost a výběr nejlepšího řešení každé zakázky. Nabízíme: instalace vnitřních a venkovních rozvodů vody...

Tel:
 • Ing. Robotka David, jednatel:
  +420 731 168 912
E-mail:
 • Ing. Robotka David, jednatel:
  david@robotka.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Houby rostou, lidé nacházejí i praváky

Žďársko - Nejen růžovky lze najít v lesích na Žďársku. Kdo opravdu hledá, najde. Například František Jež ze Žďáru nad Sázavou se může pochlubit nálezem nádherného obrovského praváka.

Osmidenní odstávka horkovodu uzavře také relaxační centrum

Žďár nad Sázavou – Bez možnosti se jít vykoupat do bazénu zůstanou lidé ve Žďáře v době od 22. do 30. července. Žďárské relaxační centrum bude uzavřeno v souvislosti s odstávkou horkovodní soustavy, která ve městě začne v sobotu 20. července a potrvá do neděle 28. července.

Dolní hřbitov je letos v létě volně k prohlédnutí každý den

Žďár nad Sázavou - Také o letošních prázdninách mohou lidé navštívit jindy ne často volně přístupný Dolní hřbitov v Santiniho ulici. Oproti předchozím letům je však k prohlédnutí nejenom o víkendech, ale každý den.

Pod Zubštejnem vypukne festival historického šermu

Pivonice – V pořadí už patnáctý ročník festivalu historického šermu, hudby a tance se ve dnech 20. až 21. července uskuteční pod zříceninou hradu Zubštejn nad Pivonicemi, místní částí Bystřice nad Pernštejnem.

Na konci srpna bude věž kostela zpřístupněna naposledy

Žďár nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Muzejníci z Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou avizovali poslední otevření věže kostela svatého Prokopa. To se uskuteční v sobotu 31. srpna v době od 13 do 20 hodin.

Soubor Bítešan obdržel titul Laureát MFF Strážnice 2019

Velká Bíteš, Strážnice – Soubor z Velké Bíteše získal letos na 74. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici prestižní ocenění. Národní ústav lidové kultury udělil jeden z pěti titulů Laureát MFF Strážnice 2019 dívčímu sboru Národopisného souboru Bítešan.

V lesích na Vysočině nyní kralují růžovky

Vysočina – Současnou nekorunovanou královnou vysočinských lesů je muchomůrka růžovka. Právě tato jedlá a velmi dobrá houba nyní plní košíky nadšených houbařů.

Ve Šlakhamru poslední srpnový den odhalí sochu anděla

Hamry nad Sázavou – Více než dva metry vysoká socha anděla, kterou vytvořili studenti čtvrtého ročníku Střední odborné školy uměleckoprůmyslové ze Světlé nad Sázavou pod odborným dohledem mistra odborného výcviku a zkušených kovářů, bude zdobit hamerský Šlakhamr, technickou památku ve správě Technického muzea v Brně.

Skauti uctili památku Božetěcha Tomana. Zemřel tak, jak si vysnil

Žďár nad Sázavou – Vzpomínkovou akci na Božetěcha Tomana, zakladatele žďárského skautingu, zorganizovali skauti ve Žďáře nad Sázavou. Společně se sešli na místním hřbitově u jeho hrobu.

Na srazu traktorů i přes déšť padl účastnický rekord

Škrdlovice – I přes deštivé počasí na víkendový sraz historických traktorů ve Škrdlovicích dorazilo celkem 108 strojů, což je zároveň i rekord v pětileté historii této akce.

Sport

Bystřický předseda Soukop: Těší mě, že sázka na mladého trenéra vyšla

Bystřice nad Pernštejnem – Po dvou letech se bude v Bystřici znovu hrát fotbalová divize. Ta mohla být ve městě nad hradem Pernštejnem už vloni, tehdy ale klub postup ze druhého místa, které je pro něj v historických statistikách krajského přeboru Vysočiny tak typické, odmítl. Letos soutěž vyhrál, navíc i díky rekordu v podobě dvanácti výher v řadě, což se žádnému týmu z kraje ještě nikdy nepodařilo.

Dramatický spurt vyzněl nejlépe pro Habermanna

Melechov – Závod Kolem Melechova o víkendu napsal svou šestnáctou kapitolu. A vítězem se po dramatickém spurtu stal opět Richard Habermann. Mezi ženami pak triumfovala Lenka Petříková.

Nové Veselí pojede do Bulharska. Máme sportovní šanci, věří Hladík

Nové Veselí – Hratelný soupeř. Včerejší los prvních kol házenkářských evropských pohárů byl pro nováčka v těchto soutěžích milosrdný. Hráči Sokola Nového Veselí se poměří s bulharským celkem HC Dobrudja.  

Co čeká na krále Tour? Za třítýdenní dřinu půl miliónu eur

Tour de France bolí. Každého, kdo ji kdy absolvoval. A je jedno, zda šlo o první ročník v roce 1903 nebo ten probíhající s pořadovým číslem 106. Je to třítýdenní peklo v sedle. Ten, kdo v Paříži stane letos na nejvyšším stupni, obdrží finanční prémii 500 tisíc eur (přibližně 12,5 milionu korun).

Žďárští průmyslováci si se svým kaipanem vyjeli zlato

Žďár nad Sázavou – Sporťáky postavené studenty středních škol zřizovaných Krajem Vysočina se vrátily na trať polygonu v Jihlavě, aby se jejich posádky mohly utkat GP Kaipan.

Domestici. Ti, kteří nejen na Tour de France dělají černou práci

V pelotonu se jim říká domestici. Někdy taky nosiči vody. Jsou to cyklisté, kteří skoro nikdy nic velkého nevyhrají, ale hrají klíčovou roli při vítězstvích těch největší hvězd, což platí i pro Tour de France. Bez domestiků by lídři týmů byli nuloví. 

Domestici. Ti, kteří nejen na Tour de France dělají černou práci

V pelotonu se jim říká domestici. Někdy taky nosiči vody. Jsou to cyklisté, kteří skoro nikdy nic velkého nevyhrají, ale hrají klíčovou roli při vítězstvích těch největší hvězd, což platí i pro Tour de France. Bez domestiků by lídři týmů byli nuloví. 

Týmy krajského přeboru už začínají ladit formu

Vysočina - Fotbalové týmy krajského přeboru Vysočiny už postupně začínají letní přípravu.

Domácí Martin Kučera ovládl turnaj BHL 24 CUP ve šprtci

Žďár nad Sázavou - V sobotu 22. června uspořádalo Regionální sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou Vysočina ve spolupráci s Českým svazem billiard hokeje turnaj Českého poháru ve šprtci.

Slavná Tour de France ve stínu skandálů a tragédií

Skandály provázejí Tour de France již od jejího založení v roce 1903. Ať už je to doping, podvádění či sabotování soupeřů, takřka každý ročník Tour si prošel nějakou kontroverzí. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější a nejzásadnější z nich, jež utvářely tento legendární závod do podoby, kterou dnes známe.

Krimi

Zloděj ukradl věci z pracovního stroje za více než 20 tisíc

Sázava - Po dosud neznámém zloději, který ze stavebního stroje v době od pátku 12. července do pondělí 15. července v obci Sázava odcizil nářadí, pátrají žďárští policisté.

Od volantu náklaďáku muž putoval rovnou do vězení

Bohdalec - Muže, který byla v celostátním pátrání, protože nenastoupil do vězení, objevili v pondělí 15. července novoměstští policisté. Došlo k tomu v rámci běžné silniční kontroly.

U požáru v Kozlově zasahovaly čtyři jednotky hasičů

Kozlov – U požáru zahradního domku v Kozlově na Velkomeziříčsku v pondělí dopoledne zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Velkého Meziříčí, Kozlova a Křižanova.

Žena ze Žďárska řídila pod vlivem. Nadýchala 0,6 promile

Hamry nad Sázavou – Řidičku, která usedla za volant pod vlivem alkoholu, zastavila v pátek 12. července okolo osmé hodiny ranní v Hamrech nad Sázavou policejní hlídka. Osmačtyřicetiletá žena ze Žďárska při silniční kontrole nadýchala 0,63 promile.

Muž sedl za volant posilněný alkoholem, nadýchal 2,54 promile

Velká Bíteš - Kolem půlnoci v pátek 12. července kontrolovali bítešští policisté osobní auto Škoda Fabia, jehož řidič projížděl po silnici II/602 do Velké Bíteše - Bezděkova.

Řidička nezvládla řízení a převrátila se s autem na střechu

Bystřice nad Pernštejnem – Od Rodkova směrem k Bystřici v pátek 12. července dopoledne projížděla Šestačtyřicetiletá řidička s osobním automobilem Citroen C3. V táhlé pravotočivé zatáčce ve stoupání nepřizpůsobila rychlost jízdy, dostala se svým vozidlem smyk, který nezvládla.

Nehoda kamionu uzavřela dálnici D1 u Ostrovačic

Jižní Morava – K havárii nákladního vozu, který skončil na boku, došlo v neděli ráno na dálnici na 178. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Neprůjezdná je od půl osmé mezi Ostrovačicemi a Devíti Kříži.

Ráj turistů připravil manžele z Vysočiny o život

Rohozná – Ráj turistů na řeckém poloostrově Chalkidiki se v noci ze středy na čtvrtek změnil v peklo pro manželský pár z Vysočiny Antonína (71) a Janu (69) Švíkovy z Jihlavy. Oba dva nepřežili řádění mohutné bouře, která jim na pláži převrátila jejich obytný automobil.

Šofér při kontrole nadýchal 2,54 promile, přišel o řidičák

Velká Bíteš - Krátce po půlnoci v pátek 12. července kontrolovali velkobítešští policisté v katastru Bezděkova osobní automobil značky Škoda, jehož řidičem byl devětatřicetiletý muž.

OBRAZEM: Nehody nákladních aut blokovaly dálnici na Vysočině

Žďársko, Jihlavsko – K další nehodě na dálnici museli ve středu ráno vyjíždět policisté a zdravotníci. Došlo k ní na 139. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno, tedy mezi exity Měřín a Velké Meziříčí – západ. Střetly se tam dvě nákladní auta a jedno osobní.

Ekonomika

DEL chce stavět novou halu, sto lidí tam pak najde práci

Žďár nad Sázavou – Žďárská společnost DEL má v plánu přistavět novou výrobní halu. Díky tomu najde asi stovka lidé ze Žďáru a okolí práci.

Kladno se pyšní moderní flotilou autobusů. Ročně svezou 20 milionů cestujících

Ta čísla jsou ohromující. Společnost ČSAD MHD Kladno přepravila v loňském roce více než 20 milionů cestujících. Autobusy jen v systému kladenské městské hromadné dopravy jelo vloni 10,2 milionu cestujících. To vše zajišťuje se svoji autobusovou „flotilou“ 183 autobusů. Jsou mezi nimi i ty, které byly před nedávnem pořízeny díky dotaci z Evropské unie.

I chov slepic má svá pravidla: kohout není jen na oplodnění, je to i policajt

Chov slepic je nenáročný koníček, který má ovšem svá pravidla. Ať už slepice chováte kvůli vajíčkům nebo na maso, určitě se neobejde bez kurníku, dostatečného výběhu a kvalitního krmení.

Cesta k bydlení se opět prodloužila. Čech si na 3+1 vydělá za 8 let a 9 měsíců

Ceny starších bytů nabízených v inzerátech poskočily za rok o desetinu. Průměrné mzdy vzrostly jen o sedm procent.

Lidé si budou moci prohlédnout podzemní zásobník plynu

Uhřice /ROZHOVOR/ – Český plynárenský svaz slaví 100 let od svého založení. Při této příležitosti společnost MND zve nejširší veřejnost na dny otevřených dveří do podzemního zásobníku plynu v Uhřicích na Hodonínsku. Ty se uskuteční 20. června od 9.00 do 16.00 hodin. Sraz zájemců o účast bude na parkovišti před areálem PZP. Jak budou prohlídky probíhat, informovala mluvčí společnosti MND Dana Dvořáková.

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Adoz nabízí své služby nejen „velkým“ zákazníkům, ale také jednotlivcům

Bystřice nad Pernštejnem – Průmyslová zóna v Bystřici nad Pernštejnem se opět rozrostla. Své nové, moderní sídlo, tam na slavnostním otevření ve čtvrtek 6. června představila zavedená strojírenská firma Adoz.

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

Investičně atraktivním regionem roku 2018 je Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou – Titul Investičně atraktivní region roku 2018 získalo město Žďár nad Sázavou. Výsledky 3. ročníku soutěže, která hodnotí přístup obcí a měst k rozvoji podnikatelského prostředí na jejich území vyhlásila agentura CzechInvest. Na druhém a třetím místě se umístila města Polná a Lanškroun.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.