Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 11.08. 2022 a svátek má Zuzana

Údržba a realizace zahrad a zeleně


Z katalogu firem doporučujeme

JLP SYSTÉM s.r.o. – úklidová firma, úklid, vyklízení, úprava zeleně, úklid domů, bytů, kanceláří, firem, Velké Meziříčí, Vysočina

Nabízíme komplexní úklidové služby velkého, středního a malého rozsahu. Poskytujeme služby pro domácnosti, bytové i firemní objekty a další prostory. Vadí Vám špína, nám NE. - kontaktní formulář Nabízíme: kompletní úklidové služby úklid domů, bytů, kanceláří, firemních prostorů jednorázové úklidy, pravidelné úklidy úklid bytových, administrativních a průmyslových objektů čištění velkých...

Tel:
 • +420 566 524 852 - firemní
  +420 777 938 777 - pan Pazderka Jiří
E-mail:
 • info@uklidsdk.cz
  uklidsdk@seznam.cz

FIK s.r.o. – arboristika, arboristické práce, řezy stromů, kácení stromů, výsadba dřevin, údržba zeleně, Nové Město na Moravě

Nabízíme odborné ošetření dřevin a arboristiku. Provádíme výsadbu, bezpečnostní vazby, rizikové kácení stromů a další údržbu zeleně včetně štěpkování. Zabýváme se prací ve výškách. Poskytujeme odborný, přírodě blízký, bezpečnostní, výchovný, zdravotní a hlavový řez. Pokud Vás zaujaly naše služby profesionální kvality prosím, neváhejte nás kontaktovat. Nabízíme: arboristické práce údržba veřejné...

Tel:
 • +420 603 827 130 - Ing. Pavel Fiala
  +420 605 138 305 - Bc. Michael Fiala
E-mail:
 • info@fiksro.cz

Zahradnictví U Chlubnů – prodej rostlin, návrhy a realizace zahrad

V našem zahradnictví se každému zákazníkovi plně věnujeme, rádi poradíme s vhodným sortimentem, s pěstováním, se škůdci na rostlinách, i se správným řezem ovocných a okrasných dřevin. Zabýváme se především prodejem rostlin – ovocných a okrasných dřevin, trvalek, letniček a dvouletek, cibulovin, sadby zeleniny a dalších. Dále se specializujeme na spolupráci...

Tel:
 • pan Mondada Karel, kontaktní osoba:
  +420 724 960 317

  Ing. Mondadová Jitka, majitelka:
  +420 607 285 194
E-mail:
 • firemní:
  aktijavonbulch@seznam.cz

Zahradní centrum “Strakovo” – Bystřice nad Pernštejnem

V našem moderním zahradním centru v srdci Vysočiny naleznete vše pro zahradu a zahrádkáře. Nabízíme trvalky, letničky, skalničky, ovocné a okrasné stromy a keře, bylinky a sazenice od ověřených pěstitelů v té nejvyšší kvalitě. Významnou součástí centra je floristické studio s nabídkou čerstvě řezaných květin, aranžmá na zakázku, dárkového a...

Tel:
 • +420 722 933 411
E-mail:
 • info@zcstrakovo.cz

Zahradnictví Jan Šiška – návrhy a realizace zahrad, údržba zahrady, automatické zavlažování, prodej rostlin

Jsme firma, která se zabývá realizacemi zahrad, údržbou a návrhy zahrad. Snažíme se co nejvíce dbát a naslouchat přáním zákazníka, aby se potom na své zahradě cítili co nejlépe. Provádíme údržbu zahrad - odplevelení, řez dřevin, sečení a péče o trávník, likvidace nežádoucích rostlin. Věnujeme se také pěstování a prodeji...

Tel:
 • 722 525 304
E-mail:
 • jsiska9@email.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Žďárští hasiči pomáhali s požárem v Hřensku. Zdolávali náročný terén

/FOTO, VIDEO/ V neděli, sedmého srpna odjelo šest členů zásahové jednotky s odřadem vysočinských hasičů do Hřenska na pomoc s rozsáhlým lesním požárem. V Hřensku pomáhali celkem tři dny.

První ročník sportovního kempu v Meziříčí slaví úspěch. Podívejte se

/FOTO/ Ve Velkém Meziříčí se toto léto koná první ročník příměstského sportovního kempu. „Organizátoři a trenéři, mezi nimiž nechybí také známí olympionici, si kladou za cíl vybudovat v dětech lásku ke sportu bez ohledu na to, zda se mu budou v životě věnovat profesionálně či nikoliv,“ sdělila Zuzana Najtová, z tiskového úseku velkomeziříčské radnice.

Keře na Vysočině v ohrožení: líhnou se žraví zavíječi. Stěžejní je rychlý zásah

/FOTO/ Postrach zahradníků v těchto dnech vylézá z kukel a chystá se nenávratně zničit keře buxusů zvaných také zimostráz či krušpánek. Jde o zavíječe – druh malého motýla. Zkušenosti s ním mají na řadě míst jižní Moravy. „Pokud jeho housenky nepostříkáte hned, má rostlina do podzimu malou šanci na obnovu,“ varují odborníci z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu v Brně.

Stropy se mohly zřítit, stavbu domova ve Žďáře proto firma zastavila

Stavba domova důchodců ve Žďáře nad Sázavou se dostala do skluzu. Rakouská společnost SeneCura, která zařízení staví, jej měla podle předchozích informací otevřít už letos na jaře. Nestalo se tak.

Další kontroly táborů na Vysočině: hygienici narazili na neočkované děti

Děti bez řádného očkování. Na ty tentokrát narazili pracovníci hygienické stanice při pravidelných kontrolách na táborech napříč Vysočinou. A z dvaceti míst, které hygiena naposledy poctila návštěvou se tento problém objevil hned na čtvrtině z nich.

Budovu bývalé sklárny Žďár předělá. Plánuje jak

Inovační centrum, kavárna nebo chráněné bydlení. Žďár nad Sázavou koupil v polovině letošního roku budovu bývalé sklárny za šest a půl milionu korun a má s ním další plány. Budova se nachází v blízkosti parku Farská humna v Nábřežní ulici. „Podle mně je jakákoliv věc, která posílí infrastrukturu, krok správným směrem,“ sdělil svůj názor Martin Bureš ze Žďárska.

Dvacet let od povodní: připomeňte si, co se na Vysočině dělo den po dni

Hlavně poničená úroda, ale i lidé v ohrožení. V srpnu 2002 všichni v republice sledovali povodně v Praze a celých Čechách, velká voda však částečně zasáhla i Vysočinu.

Opravy silnice ve Velkém Meziříčí: dlouhá objížďka, v půli srpna úplná uzavírka

/FOTO, VIDEO/ Řidiče projíždějící přes Velké Meziříčí nepotěší přetrvávající uzavírka. Zavřená je silnice od odbočky na Martinice u křižovatky U Zlatého křížku, která končí na křižovatce Vrchovecké s ulicemi Novosady a Pod Hradbami. „Objížďka je dlouhá, ale musí se vydržet. Nějak to do září zvládneme,“ řekl Petr Pospíchal, kterému uzavírka komplikuje cestu přes město.

Velké sucho: na Velkomeziříčsku nabádají k šetření vodou

Šetřete vodou, nabádají na velkomeziříčsku. Odbor životního prostředí radnice ve Velkém Meziříčí a Povodí Moravy upozorňují na dlouhodobé sucho. Evidují totiž podprůměrné průtoky a místy také hydrologické sucho.

Nové město prodává parcely. Zvolilo metodu dražby

Nové Město bude prodávat osmnáct parcel v lokalitě pod Pohledcem. Jsou určené pro stavbu rodinných domů. Lidé budou moci pozemky dražit.

Sport

Úleva pro Duklu. Stadiony v Pelhřimově a Jindřichově Hradci vyhovují požadavkům

Mají kde hrát. Hokejisté Dukly Jihlava získali definitivu pro příští sezonu. Oba uvažované stadiony v Pelhřimově a Jindřichově Hradci, které chce klub využívat pro odehrání domácích zápasů v Chance lize, prošly ve středu desátého srpna licenčním řízením.

Východní skupina 1. B třídy? Adept na postup, jakým byla dříve FŠ Třebíč, chybí

Šest nováčků má B skupina fotbalové I. B třídy v ročníku 2022/2023. Hned čtyři z nich postoupili do nejnižší krajské soutěže z okresních přeborů.

Hvězdy 2022 se blíží! Už se na tento zápas moc a moc těším, neskrýval Lojek

Zkušený hokejový obránce se bude účastnit charitativního utkání, které se zanedlouho uskuteční ve Žďáře nad Sázavou.

Skvělá soutěžní premiéra. Sodomka se v dresu Sapeli uvedl vítězným hattrickem

Letní ofenzivní posila fotbalistů Sapeli Polná se osvědčila hned při první ostré příležitosti.

Reprezentace? Byla by drzost, kdybych o tom uvažoval, myslí si Pavel Patera

Po necelých čtyřech sezonách v Mladé Boleslavi se rozhodl pro změnu. Trenér a bývalý úspěšný hokejista Pavel Patera od nového ročníku povede pražskou Spartu, se kterou bude usilovat o zisk titulu. „Všichni ho budeme chtít,“ hlásí padesátiletý kouč v rozhovoru pro Deník.

Vysočinu budou na mistrovství Evropy v Mnichově zastupovat Skřivanová a Kubelík

Dva atletické kluby z Vysočiny budou mít zastoupení na nadcházejícím mistrovství Evropy. V nominaci na kontinentální šampionát v Mnichově jsou sedmibojařka Dorota Skřivanová (Slavoj Banes Pacov) a sprintér Eduard Kubelík (Atletika Jihlava).

Pikantní posila. Sparta je pro mě ideální klub, říká "věrný" slávista Jankto

Už to vypadalo, že jde zase jen o nějakou fámu. Teď se z toho stala realita. Fotbalová Sparta dotáhla transfer Jakuba Jankta, třebaže z evropských pohárů už vypadla. Reprezentační záložník přichází ze španělského Getafe na roční hostování s opcí.

Vítězství těší, netajil po skalpu Komety Barvíř. Dukle nešla v Táboře oslabení

/FOTOGALERIE/ První zápasy. Úvodní herní prověrky mají za sebou prvoligoví hokejisté Dukly Jihlava a Horácké Slavie Třebíč. Zatímco vítěz první ligy musel v kombinované sestavě překousnout porážku 0:4 s druholigovým Táborem, Horáci nabrali sebevědomí po vítězství 3:2 nad brněnskou Kometou. „Nebylo to ideální. Do konce týdne dojde k zúžení kádru,“ reagoval na výkon některých hráčů trenér Dukly Viktor Ujčík.

Čeká je těžká role. Fotbalisté Velkého Meziříčí i Vrchoviny přes léto oslabili

Po sestupu rezervy Jihlavy budou letos ve třetí lize působit už jen dva kluby z Vysočiny. A oba zřejmě čekají boje spíše ve spodní polovině tabulky. Utkání úvodního kola to také potvrdila.

Nečas zůstává v Carolině, podepsal dvouletou smlouvu na šest milionů dolarů

Hokejový útočník Martin Nečas bude v NHL pokračovat v Carolině, která si ho vybrala v roce 2017 v prvním kole draftu. Třiadvacetiletý centr se dohodl s vedením Hurricanes na dvouletém kontraktu, díky němuž si vydělá celkem šest milionů dolarů.

Krimi

Dvojice zlodějů řádila po celé Vysočině: řádili také ve Velkém Meziříčí

Chtěli vykrást i kostel. Dvojice, která putovala po Vysočině a vloupávala se a kradla kde jen mohla byla dopadena. Muž společně se ženou vnikli do různých objektů ve všech okresech Vysočiny. „Zůstala za nimi škoda za téměř sto tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí kraje Vysočina Jana Kroutilová.

Srážka auta a motorky ve Velké Bíteši: pro motocyklistu letěl vrtulník

Ke střetu osobního auta s motocyklem došlo ve Velké Bíteši. „Osmašedesátiletý řidič vozidla BMW jel ve Velké Bíteši po ulici Kpt. Jaroše ve směru ke křižovatce s ulicí Jihlavská. Vjel do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici projížděl motocykl a došlo ke střetu,“ sdělila mluvčí policie kraje Vysočina Jana Kroutilová.

Na Vysočině kradl muž luxusní auta. U soudu s dovoláním neuspěl. Dostal osm let

Kradl za údajné pomoci kriminalisty luxusní auta na Vysočině i jižní Moravě. Milan Burnek z Brna má na svědomí minimálně šestnáct aut. U jihlavského soudu za to dostal osm let nepodmíněně. Burnek z trestem nesouhlasil, ale nebylo mu to nic platné. Rozhodnutí potvrdil jak Krajský soud v Brně, tak nyní i Nejvyšší soud v Brně. Deník má rozhodnutí Nejvyššího soudu k dispozici.

Policisté z Vysočiny si posvítili na kamiony, přestupků bylo téměř padesát

/FOTO/  Sedmaosmdesát zkontrolovaných aut a sedmačtyřicet přestupků. Takový byl výsledek středeční akce, při které policisté na Vysočině kontrolovali kamiony.

Zloděj ze Žďárska se z ukradeného stroje neradoval dlouho, prozradila ho GPS

/VIDEO/ Odstavený shrnovač sena v areálu zemědělského družstva ve Svatoslavi na Brněnsku upoutal při dřívějším obchodním jednání pozornost třicátníka ze Žďárska. Rozhodl se ho ukrást, ale prozradily ho kamera a sledovací zařízení GPS.

Webový podvodník z Vysočiny jde do vězení, kyberkriminality v kraji přibývá

Stále více zlodějů a podvodníků se z ulic stěhuje na internet. Využívají anonymity i šance rychlého obohacení na úkor důvěřivých a nepozorných lidí. Nejnovějším fenoménem jsou podle policie podvody na bazarových portálech. Okresní soud v Třebíči poslal před pár dny do vězení šestadvacetiletého Jakuba Zemana za to, že se mu podařilo nabourat do účtů inzerentů na bazarovém portálu Aukro.

Mrtvých na silnicích Vysočiny je letos více. Policie zveřejnila statistiky

Jednadvacet mrtvých a nárůst počtu těžce zraněných. Za sedm měsíců řešili policisté v Kraji Vysočina tisíce dopravních nehod. Je to více než loni za stejnou dobu. Přibývá i opilých a zfetovaných za volantem. Opilí byli cyklisté i chodci.

Vraždili na oko kvůli vydírání: člen vysočinského gangu je teď venku z vazby

Odsouzený vrah a jeden z členů jihlavského gangu, který organizoval vraždy na oko, je na svobodě. Recidivistu Libora Hladkého zcela nečekaně propustila z vazby státní zástupkyně z Krajského státního zastupitelství v Brně. „U obviněného pominuly důvody vazby, hlavně útěkové,“ oznámila bez dalších podrobností žalobkyně Eva Žďárská.

Nehoda na D1 u Velkého Meziříčí: řidiče dodávky museli vyprostit

Nehoda dodávky a nákladního auta zkomplikovala ráno provoz na dálnici D1 na Žďársku. Jeden z řidičů zůstal zaklíněný v autě a hasiči ho museli vyprostit. "Už je v brněnské nemocnici," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Ranní nehodu na dálnici odnesly zraněním dvě osoby.

Lidé posadí podvodníky ke svému účtu a odejdou pryč, šokují policisté z Vysočiny

Váš bankovní účet je napaden a je nutné si převést uložené prostředky na jiný. Tak zní jeden z triků, jak mohou podvodníci připravit lidi o peníze. Policisté varují před programy, které umožní vzdálenou správu počítače. „Jsou dobrý sluha, ale zlý pán,“ glosovala jejich existenci mluvčí Dana Čírtková.

Ekonomika

Lidé přispěli na prospěšné projekty. Na chráněné bydlení dosáhne víc lidí

Nejúspěšnějším projektem desátého ročníku programu ČSOB pomáhá regionům se v kraji Vysočina stal Dům chráněného bydlení PEKÁRNA, který poskytuje chráněné bydlení lidem s mentálním postižením. Veřejnost a banka finančně podpořily i lidi s popáleninami, zvířata v nouzi, mladé lidi se zájmem o své okolí a lidi s mentálním a kombinovaným postižením.

Kdo mohl, zdražil, někteří končí. Pekaři balancují na hraně přežití

Na rok 2022 nebudou pekaři ani jejich zákazníci vzpomínat v dobrém. Válka na Ukrajině vyšponovala ceny energií a následně i obilovin do astronomických výšin.  Některé tuzemské pekárny tak nyní bojují o přežití a zákazníci trnou, za kolik bude na podzim rohlík či chleba.

Desetina venkovských hospod skončila. Výčepní: Zabíjejí nás i levné lahváče

Dlouhá léta vlastnil Kamil Pešek hospodu v Rokytnici v Orlických horách. Na podzim však štamgastům čepovat přestal a mezi místními oblíbený podnik teď prodává. „Už na to nemám. Nejdřív mě na kolena srazila covidová krize a zdraví. A teď vysoké ceny piva. Kdybych měl přistoupit na ceny pivovarů a něco vydělat, musel bych dát pivo za padesát korun. A to tady takřka na vesnici nikdo nedá,“ postěžoval si Deníku hospodský z dnes již bývalé restaurace Eduard.

Vsadili na atraktivní design. Učí lidi dělat si doma kompost a pěstovat zeleninu

Vysočinská firma Plastia vrací lidi k pěstitelství. Známý výrobce samozavlažovacích nádob, vermikompostérů a dalších zahradnických potřeb sází na maximální udržitelnost a neotřelý design svých produktů. Usiluje o to, aby pěstitelství dávalo lidem smysl.

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

Zahrál bych si s Messim, je to fotbalový kouzelník

31. května se zástupci Zaměstnanecké ligy Deníku na Vysočině zúčastní fotbalového turnaje v Polné. Na pár otázek odpovídal pan Josef Starý z firmy KÄSTLE CZ, a.s. z Nového Města na Moravě.

Není ostudou požádat v práci o víc peněz, říká brněnský ekonom Petr Pelc

/ROZHOVOR/ Rostoucí inflace a s ní spojené zdražování se v uplynulých měsících dotkly téměř každého. Vyšší ceny pohonných hmot, energií nebo potravin řeší v současné době většina domácností. „Existuje určitá pravděpodobnost vývoje ekonomické situace a v tuto chvíli se dá říct, že už jsme skoro za tím nejhorším. Bude hodně záležet na dění na Ukrajině a jak se české firmy vypořádají s bilancováním po pandemii. Nebude to ze dne na den, ale nemyslím si, že nás čekají katastrofické scénáře,“ komentuje aktuální dění hlavní analytik začínající společnosti Zainvestuj.to Petr Pelc.

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.