Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 28.05. 2022 a svátek má Maxim

Zámečnictví a kovovýroba


Z katalogu firem doporučujeme

Steel Pospíšil – zámečnické práce, kovovýroba, svářecí práce Jičín

Nabízíme: kusové i sériové zakázky zprostředkování materiálu atypické zakázky výroba šablon a přípravků ploty, brány, mříže, zábradlí, terasy, a jiné rekonstrukce dopravníkových cest zinkování zhotovených prvků renovace strojů svařování frézování soustružení řezání plasmou řezání pásovou pilou vrtání 1-60mm zahlubování ocelové díly dle výkresů grily konstrukce pro altány pergoly stoly skříně...

Tel:
 • 736 413 782 - pan Pospíšil
E-mail:
 • jirktekk@seznam.cz
  info@steel-pospisil.cz

MH-KOVO, s.r.o. – ocelové konstrukce, potrubní díly, zámečnické práce, strojní vybavení Jičín

Firma byla založena v roce 1996 a zabývá se zakázkovou kovovýrobou, výrobou ocelových konstrukcí, potrubních dílů pro odsávání-odprášení, výrobou odstředivých odlučovačů-cyklonů, náhradní díly v oboru slévárenství atd... Firma v roce 2012 až 2013 vybudovala novou provozovnu, do které sjednotila veškeré vybavení a sloučila ostatní výrobní prostory v jeden celek. V...

Tel:
 • 603 581 858 - pan Hlavatý
E-mail:
 • zamecnictvi.hlavaty@tiscali.cz
  hlavaty@mh-kovo.cz

IZU služby, s.r.o. – pravidelné úklidy, fyzická ostraha, zámečnické práce, instalatérské práce, hostinská činnost Jičín

Naše společnost zajišťuje komplexní dodávku zámečnických prací, vodoinstalatérství, topenářství, provádění staveb a úklidové služby na zakázku pro průmysl, maloodběratele ale i pro domácnosti.  Působíme hlavně v Jičíně, Nové Pace a Lázních Bělohradě a jejím okolí, ale naše služby jsme schopni poskytovat v rámci celé ČR. Nabízíme: Úklidové služby Fyzická ostraha Zámečnické práce Instalatérské práce Další činnosti

Tel:
 • 736753759
E-mail:
 • izu@izusluzby.cz

Martin Jakubec – zámečnictví, pojezdové brány, bezpečnostní zámky, kování, ploty, mříže Jičín

Provádím zámečnické a svářečské práce. Nabízím:  pojezdové brány mříže ploty montáže bezpečnostních zámků kování

Tel:
 • 608 447 780 - pan Jakubec
E-mail:
 • jakubec22@seznam.cz

Pavel Kordík – Metax – povrchové úpravy kovů, tryskaní, metalizace, nátěry Jičín

Firma Metax působí v oboru povrchových ochran od roku 1990. Dodávky povrchových ochran realizujeme na našem pracovišti v areálu společnosti Bizema, nebo montážním způsobem po celém území ČR. Nabízíme: povrchové úpravy (zábradlí, ploty, mostní a ocelové konstrukce) tryskání (jezové klapky, vrata plavebních komor a jejich příslušenství, průmyslová zařízení) nástřiky na...

Tel:
 • 603 251 170 - Pavel Kordík
E-mail:
 • metax@wo.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Jezuitská kolej se otevírá veřejnosti. Vznikla tam galerie i výtvarné ateliéry

/FOTO/ Jičínští se dočkali, po letech rekonstrukcí, debat a odkládání se otevírají brány alespoň části historické památkové budovy jezuitské koleje. Prostory, které v uplynulých letech prošly rozsáhlými opravami a nutnými bezpečnostními opatřeními, vzal pevně do rukou spolek Balbineum spolu se spolkem Vitrína 252 a galerií SOL.

Pomněnkový den byl věnován pohřešovaným dětem. V celém Česku se jich hledá 16

Pětadvacátý květnový den je každoročně věnován všem pohřešovaným dětem. Většina těch, po kterých je vyhlášeno pátrání, je v poměrně krátké době nalezeno, ale v databázi policie se bohužel v současné době nachází čtrnáct dívek a dva chlapci ve věku od jednoho do 15 let. U některých uplynula už dlouhá doba od data pohřešování, jde o dlouhé roky. Domů se děti nevrátily.

Studenti chovatelství přilákali na den pro veřejnost v Hořicích přes tisíc lidí

Studenti Zemědělské akademie a Gymnázia (ZAG) Hořice uspořádali ve čtvrtek 26. května Chovatelský den pro veřejnost. Na Školním statku v Hořicích představili návštěvníkům vše, co se naučili a co se jim během studia na škole podařilo do dnešních dnů vybudovat.

Ve Slatinách dnes začal 8. ročník modelářské výstavy. Potrvá celý víkend

V pátek 27. května začal v kulturním sále na návsi ve Slatinách na Jičínsku výstava modelů aut, historické, zemědělské a stavební techniky a dalších vozidel. Během výstavy se koná také sběratelská burza modelů autíček, kamionů, doplňků k modelové železnici, omalovánek, tematických hraček a her pro děti i dospělé.

Bez dobrého týmu jsou kreativní nápady k ničemu, říká kastelán Lodžie

/ROZHOVOR/ Jedenáctým rokem je osobnost Jirky Vydry neodmyslitelně spojená s Valdštejnskou lodžií. Současný kastelán a šéf Valdštejnského imaginária vdechl barokní památce nového ducha a prostřednictvím netradičních akcí, jak sám říká "lodžiovin", vytvořil v letohrádku Albrechta z Valdštejna centrum jičínské alternativní kulturní scény.

Zamítnuto. Názvy ulic Ruská a M. Koněva zůstávají, Jičíňané slaví

Je rozhodnuto. Lidé v Jičíně se s velkou převahou vyjádřili proti přejmenování ulic Ruská a M. Koněva. V anketě, kterou vedení města vyhlásilo mezi podnikateli a obyvateli těchto ulic 25. dubna, hlasovala jen necelá polovina oslovených Jičíňanů, 86 procent z nich se postavilo proti změně názvu ulice jakožto gestu sounáležitosti s Ruskem napadenou Ukrajinou.

Zájem o služby potravinové banky rychle roste. Kvůli válce i zdražování

Válečný konflikt na Ukrajině i vysoká inflace zvedají poptávku po službách potravinových bank. „Od začátku války je zhruba o 70 procent vyšší obrat. Největší zájem je o potraviny, které rozděláte a sníte, čili konzervy, rybičky, hotová jídla a další věci v plechovkách. Z federace potravinových bank máme povel, že v žádném případě nesmíme zanedbávat české lidi. Dělíme to spravedlivě,“ uvedla ředitelka krajské potravinové banky Blanka Vopařilová.

O víkendu začnou jezdit v hradeckém kraji cyklobusy

O víkendu začíná sezóna cyklobusů v Královéhradeckém kraji. Turisty budou vozit do Krkonoš, Orlických hor, Českého ráje ale i do Polska.

Nejrizikovějším místem na silnicích Jičínska je křižovatka Na Špici na I/16

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Křižovatka na státovce I/16 s odbočkou na Lužany patří dlouhodobě k nejnehodovějším úsekům silnic na Jičínsku. Za poslední dva roky se na sto metrech v místě, kterému se říká Na Špici, stalo celem jedenáct dopravních nehod, z nichž většinu zapříčinilo nerespektování přednosti v jízdě.

Lidé v Jičíně v anketě odmítli přejmenování ulic Ruská a M. Koněva

Anketa, ve které Jičíňané rozhodovali o přejmenování ulic Ruská a M. Koněva, dopadla odmítavě. Proti změně názvu se vyhradilo 86 procent hlasujících obyvatel a podnikatelů z těchto ulic. Jména tedy zůstanou.

Sport

Pastrňák si vyčítal oplácení. Byla to moje blbost, moje chyba, zlobil se na sebe

Byl to zlomový okamžik semifinále. David Pastrňák neudržel nervy a oplácel. Kanada vyloučení české hvězdy potrestala gólem, otočila na 2:1 a pak národní tým převálcovala. "Byla to blbost ode mě. Moje chyba," nevykrucoval se Pastrňák. Čeští hokejisté se musejí z debaklu 1:6 oklepat a v nedělní bitvu s USA o bronz předvést úplně jiný výkon. Jinak desetileté čekání na medaili z mistrovství světa neprolomí.   

Kanaďané přejeli Čechy. Začali jsme se bát, řekl Hertl. Musíme to hodit za hlavu

/VIDEO/ Naděje na finále trvala jen chvíli, pak kanadská jízda český sen rozprášila. Národní tým schytal v semifinále mistrovství světa debakl 1:6. Na konejšení ale není čas. Už v neděli čeká české hokejisty další zámořská výzva. V bitvě s USA (14:20) půjde o bronz a ukončení desetiletého čekání na medaili.

ON-LINE: Gólová smršť Kanady. Čeští hokejisté jsou bez finále, zabojují o bronz

/FOTO/ Po třech letech usilují čeští hokejisté o medaili na mistrovství světa, zlato to ale nebude. O bronz budou bojovat v nedělním utkání s Američany (14:20). Odsoudila je k tomu drtivá porážka 1:6 od Kanady. Národní tým nezvládl šesté semifinále v řadě, přestože vedl. Obhájci titulu z Kanady se utkají ve finále s domácími Finy.

Vysoká nad Labem uspěla v Jičíně. Nový Hradec otáčel z poločasových 0:3 na 6:3

Bohatý fotbalový program je připraven na zelených trávnících v Královéhradeckém kraji. Sledujte s námi výsledky jednotlivých utkání. Po zápasech aktualizujeme i tabulky soutěží.

Duo z ČFL míří do Velvar a Ústí. Náchod a Dvůr čekají další bitvy o záchranu

Sledujte s námi počínání krajských zástupců v České fotbalové lize a Fortuně Divizi C. Už v sobotu od 17 hodin hrají fotbalisté Hradce Králové B, Chlumce nad Cidlinou, Trutnova a Náchoda. V neděli pak víkend dohraje tým Dvora Králové nad Labem.

Kdo nahoru, kdo dolů? Hradecko sleduje divizi, Pardubicko je relativně v klidu

Kdo postoupí, kdo sestoupí? Po třech letech se podaří zdárně dohrát mistrovské fotbalové soutěže, tudíž je tahle otázka opět nasnadě. Do finiše sezony schází tři nebo čtyři kola, ale zdaleka ne všechno je vyjasněno.

Euforie osobností. Víra v Pastu i Fina. Věřím, že cinkne zlatá, říká Plekanec

Období temna je u konce. Čeští hokejisté se po deseti letech dočkají medaile z mistrovství světa. Jsou o tom přesvědčení experti, osobnosti i kritici. Euforie před dnešním semifinále s Kanadou (17.20) je v české kotlině bezbřehá.

Pech při Region's cupu. Krajský výběr přišel o překvapivou výhru v nastavení

Hráč RMSK Cidlina Nový Bydžov Nikolas Bekera mohl být hrdinou výběru Královéhradeckého KFS v utkání čtvrtfinále tuzemské kvalifikace Region's cupu. Chyběly vteřiny, aby jeho trefa na půdě Kolína byla postupovým gólem do další fáze soutěže.

Nemůžu kritizovat hráče, že nedají gól. Počítám jen výhry, říká Jalonen

Dvě poslední překážky jsou před českými hokejisty na mistrovství světa, aby naplnili předsevzetí finského kouče Kariho Jalonena o cestě za zlatem. V sobotním večerním semifinále je čeká obhájce prvenství Kanada. Výhra by národnímu týmu zajistila první medaili z velké akce od roku 2012. Utkání začne v Tampere v 17:20.

Kam v okrese na fotbal? O vítězi III. třídy rozhodne poslední kolo!

Okresní soutěže dospělých na Jičínsku pokračují dalším kolem. Na tomto odkazu budeme jednotlivé výsledky sledovat a objeví se tu krátce po konečných hvizdech rozhodčích. 

Krimi

Jízda party nezletilých skončila tragicky. V dodávce vyhasl jeden lidský život

/FOTO/ Tragicky začala sobota u Kladrub na Pardubicku. Při vážné havárii dodávky Volkswagen Transporter zemřel jeden člověk.

Dvě mouchy jednou ranou. U dealera drog našla zásahovka i hledaného recidivistu

Doslova dvě mouchy jednou ranou. Tak by se dal popsat nedávný zásah policistů z jičínského toxi týmu. Policisté si došli pro vařiče a dealera pervitinu a u něj v bytě zároveň našli majetkového recidivistu, po kterém už nějakou dobu pátrali. 

Na přechodu v Jičíně srazila octavia ženu vedoucí kolo. Nebyli jste u toho?

/FOTO/ Policie hledá svědky nehody z 11. května v Jičíně na přechodu pro chodce za křižovatkou ulic Českých Bratří, Dělnická a Fügnerova ve směru od ulice Riegrova, kde osobní auto srazilu chodkyni vedoucí jízdní kolo. Žena skončila v péči lékařů. 

Řidič na Prachově nevybral zatáčku, smetl tabuli a s autem skončil ve svahu

/FOTO/ Klikatá silnice mezi Prachovem a Pařezskou Lhotou v sobotu před polednem potrápila teprve osmnáctiletého řidiče. Podle policistů krátce před 11. hodinou v Octavii s několika spolujezdci nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky, v pravotočivé zatáčce dostal smyk a vyjel mimo komunikaci, kde smetl dřevěnou informační tabuli.

Dopravu mezi Újezdem pod Troskami a Troskovicemi zablokovala maringotka

Od páteční noci zneprůjezdnila silnici mezi Újezdem pod Troskami na Jičínsku a Troskovicemi poněkud nezvyklá překážka - maringotka. Ta se podle Centra dopravních informací převrátila z valníku při skládání, a to na výjezdu z Újezdu.

Neoprávněně držený mini telefon vězeň schoval do úst a rozkousal

Skoro až komický případ maření výkonu úředního rozhodnutí řeší v tomto týdnu jičínští kriminalisté. Na základě šetření vězeňské služby ve Valdicích obvinili dva vězně (32 a 35 let) z neoprávněného přechovávání miniaturních mobilních telefonů s vloženou SIM kartou.

Ženy mají dvakrát větší šanci, že po nehodě zůstanou uvězněné. Kvůli crashtestům

U žen je zhruba dvakrát větší pravděpodobnost než u mužů, že po havárii zůstanou uvězněné ve vozidle. Liší se také typ zranění, která při nehodě utrpí. Vyplývá to z nové studie, o které informoval list The Guardian. Výzkum by podle jeho autorů mohl přispět k vylepšení konstrukce i bezpečnosti automobilů. Zesiluje také volání po tom, aby výrobci vozů používali biologicky přesnější figuríny pro testovací nehody vozů.

Pronásledoval svou ex. Najal dva muže, kteří za pervitin nového partnera zkopali

Rozchod s partnerkou nepřekousl 33letý muž, který svou bývalou přítelkyni pronásledoval a vyhrožoval jejímu současnému partnerovi. Dokonce si na něj najal "mlátičky", aby ho za úplatu a trochu pervitinu zmlátily. Bijci se úkolu zhostili důsledně a s maskovanými obličeji muže zkopali a "zmydlili" baseballovou pálkou.

Multikára u Svatojánského Újezdu skončila v příkopě, řidič v péči záchranářů

V úterý odpoledne vyjížděly tři jednotky hasičů k nehodě legendárního nákladního auta Multicar m25. Na silnici č. 501 u Svatojánského Újezdu na Jičínsku skončila dodávka v příkopě.

Téma: Internetoví podvodníci zneužívají při podvodech i uprchlíky

Internetoví podvodníci začali ke svým podvodům využívat uprchlíky a další cizince žijící v Česku. Potvrdil to případ ženy z Hradce Králové, která přišla o 370 tisíc korun.

Ekonomika

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Pomohou kvóty? Poměr žen v nejvyšším vedení firem stoupá ostudně pomalu

I firmy v Česku po vzoru zahraničí začínají dbát na poměrné zastoupení žen ve vedení společností. Tempo je však podle analýz a expertů hlemýždí. A čím je řídicí pozice výše, tím je genderová propast hlubší. Nejen u velkých společností obchodovaných na burze. Právě na ně cílí Evropská unie s návrhem nových kvót.

VIDEO: Finanční gramotnost: Plán, jak rozjet malé podnikání

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. A už jste se rozhodli, že to zkusíte. V tom případě nastal čas vytvořit si byznysplán. Nebojte, není to zas tak složité.

Nakupujte od Karla? Popularita internetového tržiště s rozbalenými věcmi roste

Chcete si koupit něco od Karla? Nic jednoduššího, navštivte internetové tržiště OdKarla.cz a zkuste zákaznické štěstí. Lze tam najít tisíce položek takříkajíc z běžného života – hračky, oděvy, elektroniku, kuchyňské potřeby, sportovní vybavení, knihy.

Poradna pro živnostníky: Blíží se lhůta k podání přehledu o příjmech a výdajích

Povinnost podat daňové přiznání má drtivá většina českých živnostníků, podnikatelů, ale i zaměstnanců nebo studentů splněnou. Nyní jsou však na řadě přehledy o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu. Už v pondělí končí lhůta pro jejich podání!

I Češi už začínají přešívat. Z džínsů je kabelka, ze starých šatů overal

Švadlena Nikola Junková šije lidem oblečení na míru na zakázku. Pomáhá tam, kde přestává stačit délka látky nebo životnost knoflíku. A pomalu se u ní šicí stroj rozbíhá i ve chvíli, kdy někdo zatouží po originálním kousku a chce ho získat přešitím z jiného. „Už jsem takto vyrobila tašku, která se mi líbila na obrázku. Jako výchozí materiál posloužily staré džíny,“ popisuje.

VIDEO: Finanční gramotnost: Potřebujete více peněz? Rozjeďte malou živnost!

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. Přestaňte se bát a založte svou malou živnost.