Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.04. 2019 a svátek má Oto

Náchod

Náchod je město v Královéhradeckém kraji v turistickém regionu Kladské pomezí na severovýchodě Čech. První písemná zmínka pochází z roku 1254. Náchodem protéká řeka Metuje. Dříve bylo město také významným textilním centrem („Manchester východu“).

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,32 km²
Oficiální web města: www.mestonachod.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Jan Matouš – servis stavebních strojů, prodej palivového dřeva Nové Město nad Metují

Nabízíme: opravy stavebních strojů prodej náhradních dílů prodej palivového dřeva prodej dřevěných briket prodej třísek prodej podpalovače z dřevité vlny

Tel:
 • 603 494 381 - pan Matouš
  731 583 137 - pan Ptáček
E-mail:
 • matoushonza@seznam.cz

Okrasné zahrady arboristika s.r.o. – kompletní realizace zahrad, ošetřování památných stromů Náchod

Okrasné zahrady arboristika s.r.o. je firma zaměřená na komplexní péči o dřeviny - arboristika, které se profesionálně věnujeme již od roku 1995.  Naše služby: hodnocení zeleně instalace bezpečnostních vazeb kácení stromů ochrana stromů při stavební činnosti ošetřování památných stromů ošetřování stromů sanace a zastřešování dutin broukoviště cenové návrhy a rozpočty frézování...

Tel:
 • 491 814 293 - kancelář
  608 541 521 - pan Šofr
  601 169 838 - asistentka
E-mail:
 • info@arboristika.com
  sofr@arboristika.com

Kovárna Kuklínek – kovářské práce, svářečské práce Broumov

Naše služby: kusová výroba kovaných předmětů malosériová výroba kovaných předmětů běžné kovářské práce kovovýroba svářečské práce

Tel:
 • 603 349 037 - pan Kuklínek
E-mail:
 • info@kovku.com
  kovari@kovarna-kuklinek.cz

Richard Hrzán – R2 Sport – prodej a servis kol, servis Nové Město nad Metují

Nabízíme: prodej jízdních kol prodej cyklodoplňků servis lyží snowbordů a běžek prodej outdoorového vybavení prodej vybavení pro volný čas

Tel:
 • 774 711 972
E-mail:
 • richard.hrzan@seznam.cz

Milan Jurčí – Truhlářství – tesařské práce, pokrývačské práce Broumov

Naše služby: tesařské práce pokrývačské práce sádrokartonářské práce

Tel:
 • 736 176 715 - pan Jurčí
E-mail:
 • milan.jurci@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Nový informační systém nemocnic

Za nemocniční informační systém zaplatí Královéhradecký kraj 36 milionů korun. Nový informační systém propojí všechny krajské nemocnice a zlepší přístup lékařů k informacím o pacientech.

Páteční vydání nahlédne do historie Hronova

V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na významné návštěvy, které zavítaly do Hronova.

OBRAZEM: Rozkoš uhasila žízeň

/FOTOGALERIE/ Zatímco Česko sužuje sucho, vodní nádrž Rozkoš na Náchodsku se pomalu plní vodou z horských toků.

Kraj navyšuje podporu sportu

Hejtman Jiří Štěpán a předseda Všesportovního kolegia Jiří Pekař podepsali memorandum, které se zaměřuje na spolupráci v oblasti rozvoje sportu a na zlepšení úrovně pohybových aktivit obyvatel.

Komplikace pro řidiče. Upravuje se křižovatka

Z důvodu výstavby nového propojení ulic Raisova a Parkány a nutné úpravy tamní křižovatky se v úterý v Náchodě částečně uzavřely ulice Parkány a Poštovní. Řidiči nyní nemohou odbočit z ulice Parkány na Masarykovo náměstí a do ulic Hronova a Krámská.

Opravuje se železniční trať, uzavřel se přejezd

V úterý se v Náchodě kvůli revitalizaci železniční tratě uzavřel přejezd v ulici Kapitána Jaroše u okružní křižovatky „Kaufland“. Příští pondělí se uzavře další přejezd, a to v Kladské ulici u bývalé železniční zastávky. Obě uzavírky, které zkomplikují život nejednomu řidiči, mají trvat do 27. května.

Řidiče čekají další objížďky

Tento týden přinese řidičům hned několik dopravních komplikací.

OBRAZEM: Velikonoce voněly jarem

Co by byly Velikonoce bez pomlázky? Tenhle zvyk tisíce koledníků asi nikdy neomrzí. A tentokrát jim přálo i počasí. Vonělo jarem.

Česko sužuje sucho. Voda se stává nedostatkovým zbožím

Slunečné počasí posledních dnů a týdnů zemědělce i hydrology moc nepotěšilo. Vody je čím dál méně a Česko dál vysychá.

FOTO: Turisté si pochutnávali na dobrotách, k tomu jim hrála kapela Klapeto

Babiččino údolí je v těchto dnech častým turistickým cílem. Například v neděli sem zavítaly tisíce lidí. Ti si užívali krásné téměř letní počasí i pohodu velikonočních svátků.

Sport

Špačka za kritiku vyloučili z FAČR!

Předseda třetiligového fotbalového klubu ze Živanic Petr Špaček byl za kritiku týkající se cíleného nasazování skupin rozhodčích, tendenčního řízení zápasů i nepřijatelného chování sudích k hráčům a také zapojení klubů do celého systému, zbaven členství ve fotbalové asociaci! Rozhodl o tom Výkonný výbor FAČR.

Přestávka je u konce. V házenkářské lize o všem rozhodnou závěrečná kola

Dvoutýdenní pauzu si ve druhé polovině dubna užívali účastníci I. ligy mužů v házené. O následujícím víkendu už ale tři regionální zástupci naplno rozehrají boje o záchranu soutěže a hráče nečeká procházka růžovým sadem.

Prouza: Největší novodobý úspěch

/ROZHOVOR/ Trochu překvapivě se stali vítězi Východočeské ligy mužů basketbalisté Náchoda. Ti dokázali ovládnout Final Four v Trutnově, kde nejprve po skvělém obratu porazili Novou Paku 82:78. Ve finále pak přemohli domácí tým Loko Trutnov 62:57, čímž získali titul a možnost postoupit do druhé ligy.

O víkendu začnou tenisové soutěže smíšených družstev

Už tomto víkendu začnou tenisové soutěže smíšených družstev napříč republikou.

Po pátém kole Tip ligy ve vedení trojice hráčů

Tip liga: Páté kolo čtenářské soutěže ovládla Zdeňka Špačková.

Libčany dostaly od Třebše lekci

Dalším jarním kolem pokračoval fotbalový Votrok krajský přebor na Královéhradecku.

Šipkaři z České Skalice ovládli extraligovou krajskou soutěž

Kostky jsou vrženy. Už před koncem extraligy je jasné, kdo že to usedne na trůn krále Královéhradeckého kraje. Nejlepší v letošním ročníku bylo, je a již zůstane uskupení Prima Plus Česká Skalice.

Vedoucí Hejtmánkovice doma nezaváhaly

Dalším kolem pokračovaly okresní fotbalové soutěže mužů.

Náchod v derby ve Dvoře padl

Fotbalisté Náchoda nedokázali ve Dvoře Králové bodovat, když v derby prohráli 1:4.

Hrdinky týdne v kraji: Hradecké basketbalistky psaly historii

Basketbalistky Hradce Králové završily jednu z nejúspěšnějších sezon ve své klubové historii. Lvice páteční výhrou (70:60) nad KP Brno ovládly sérii o třetí místo a získaly bronzové medaile v Ženské lize.

Krimi

Holčička, kterou údajně znásilnil otec, odmítla výpověď. Soud muže osvobodil

Dvakrát byl odsouzen, potřetí soud třicetiletého M. O. zprostil obžaloby. Za znásilnění šestileté dcery pro něj státní zástupce Milan Šimek žádal desetiletý trest, ale dívka, které je dnes osm let, odmítla o činu vypovídat.

Policie zasahovala v podniku Lesy ČR

Policie ve čtvrtek zasahovala v sídle Lesů České republiky.

Půltunová „žába“ odhopkala s cizí pomocí

Věřit svým očím nechtěli pracovníci, kteří po dni odpočinku přišli na fotbalové hřiště v menší obci u Police nad Metují pokračovat v jeho úpravách. Zloděj, či zloději z něj totiž odvezli vibrační desku o váze téměř 500 kilogramů.

Pozor na zvěř na silnicích!

Policisté s příchodem jarního počasí nabádají motoristy, aby více počítali s výskytem zvěře na silnicích, a to nejen na místech označených takovými dopravními značkami.

Z lokomotivy unikal olej

V části Horní Adršpach likvidovaly jednotky hasičů olej, který vytékal z lokomotivy.

Hořela hala se slámou

Osm jednotek hasičů bojovalo v neděli po půl třetí v noci s požárem skladovací haly se slámou v části Veselice.

V noci hořela hala s uskladněným senem

/FOTOGALERIE/ Ve Veselici, části obce Velká Jesenice, hořela v noci na neděli 21. dubna skladovací hala se senem. Požár byl vyhlášený krátce po půl třetí ráno a na místě zasahovalo osm jednotek hasičů.

U lesního požáru zasahovali i polští hasiči

Čtrnáct výjezdů za čtyřiadvacet hodin zaznamenali kajští hasiči. V souvislosti s přetrvávajícím suchem vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí, kde varuje před nárůstem nebezpečí vzniku a šíření požárů. S tím se pojí mimo jiné doporučení nerozdělávat v přírodě a zejména v lesích oheň.

Pohřešovaného muže našli ve skalách bez známek života

Pátrání po pohřešovaném dvaapadesátiletém muži z Trutnovska mělo smutný konec. Muže nalezli na Velký pátek krátce po polední v Adršpašských skalách. Nejevil známky života a měl u sebe údajně dopis na rozloučenou.

V Říkově hořely balíky s kokosovým vláknem

Šest jednotek hasičů mířilo ve čtvrtek dvě hodiny po poledni do Říkova, kde hořely balíky s kokosovým vláknem.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Další salmonela. Na východ Čech se dostalo půl tuny závadného polského kuřecího

Do Česka se dostaly další dvě zásilky kuřecího masa z Polska se salmonelou, dohromady vážily 540 kilogramů. Část masa se snědla, část veterináři dohledali. Jedna zásilka kuřecích chlazených čtvrtek putovala do Hradce Králové-Březhradu a poté do stravovacích zařízení v Pardubicích. Druhá, kde byly řízky, pak do skladu firmy Bidfood v Chlumci nad Cidlinou, veterináři teď maso dohledávají, sdělil dnes mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Bez dotace by na školku neměli

Z evropských fondů přišlo do pokladny malé obce šestnáct milionů korun na výstavbu školky.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Lyže pro Horskou službu vyrábějí v žacléřské fabrice

/FOTO, VIDEO/ Horští záchranáři z celé republiky mají ve výbavě lyže ze žacléřské fabriky, která ročně vyrobí šest tisíc párů vlastní značky a k tomu ještě dva tisíce snowboardů.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.

Dětem vstup zakázán? Provozovatel musí mít důvod, jinak zaplatí pokutu

Děti. Mají plno energie, výskají, běhají, zkrátka je jich všude plno. Někomu to může vadit. Například hostovi v restauraci může při nečekaném zavýsknutí takového caparta uvíznout sousto v hrdle. Aby se to nestalo, rozhodli se někteří restauratéři a hoteliéři, že do svých zařízení děti nepustí. Zatím jich ale není mnoho.