Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 23.10. 2019 a svátek má Teodor

Náchod

Náchod je město v Královéhradeckém kraji v turistickém regionu Kladské pomezí na severovýchodě Čech. První písemná zmínka pochází z roku 1254. Náchodem protéká řeka Metuje. Dříve bylo město také významným textilním centrem („Manchester východu“).

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,32 km²
Oficiální web města: www.mestonachod.cz


Z katalogu firem doporučujeme

ZeNa, chráněná dílna s.r.o. – náhradní plnění pro firmy Náchod

ZeNa chráněná dílna s.r.o. Náchod byla založena v roce 2007. Jako jeden z důvodů založení této firmy je poskytovat pracovní zařazení lidem se zdravotním postižením. Firmám umožňujeme uplatnění náhradního plnění. Nabízíme: zajištění pracovních míst pro osoby s částečným i plným invalidním důchodem náhradní plnění pro firmy ZeNa chráněná dílna s.r.o. zaměstnává...

Tel:
 • 776 523 474 - paní Synková J.
  774 523 473 - paní Synková P.
E-mail:
 • info@zena-chd.eu
  synkova.j@zena-chd.eu

Vodní záchranná a dopravní služba s.r.o. – převozy do lázní, školení první pomoci, půjčovna lodiček, sauna Náchod

Naše společnost zajišťuje převozy k lékaři, převozy na odborná vyšetření, převozy do lázní, školení první pomoci pro organizace a zájmová sdružení, přednášky bezpečného pobytu u vody a jiné. Mezi naše další služby patří: Vodní záchranná a dopravní služba MS VZS ČČK Náchod Půjčovna lodiček u Vodníka Rozkoš Rescue

Tel:
 • 777 151 070
  603 222 494
E-mail:
 • vrabel@vzs-nachod.cz
  doprava@vzs-nachod.cz

Zahradní restaurace a Kiosek U Zámku Ratibořice – rychlé občerstvení, prodej nápojů Česká Skalice

Nabízíme: rychlé občerstvení snídaně, obědy, večeře nápoje venkovní posezení parkoviště  

Tel:
 • 603 832 821 - pan Rosa
E-mail:
 • rosasteel@seznam.cz

BUREŠ ART s.r.o. – reprodukce obrazů, tisk na plátno, klasické motivy, velkoformátový tisk Náchod

Naše společnost se specializuje na reprodukci obrazů na plátno i na papír. Obrazy vyrábíme již od roku 1994. Ve spolupráci s předními světovými vydavatelstvími zejména z USA, Německa a Itálie jsme vytvořili bohatou kolekci moderních i klasických motivů obrazů, které Vám můžeme vytisknout na přání téměř v jakémkoliv rozměru na...

Tel:
 • 602 246 284
E-mail:
 • info@buresart.com

Zemědělské sdružení “Zápač” – živočišná výroba, rostlinná výroba, lisování sena, odklízení sněhu Náchod

Sdružení bylo založeno v roce 1993 a dnes hospodaří na 316 hektarech půdy, z toho je 120 hektarů orné půdy. Nabízíme: chov skotu s produkcí mléka žito oves pšenice řepka ječmen brambory kompletní sklizeň píce i obilovin sečení senážování obracení nahrabování odvoz lisování sena i slámy do malých hranatých balíků...

Tel:
 • 602 351 666 - pan Celba
  491 422 840
E-mail:
 • celba-dr@cmail.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

FOTO: Hasiči hlasy podpořili nový polygon a pomohli mu k titulu Stavba roku 2019

Hasiči svými hlasy podpořili nový polygon a pomohli mu k titulu Stavbou roku 2019  

Vězni z Odolova vyrobili nemocným dětem hračky

/FOTO/ Děti, které marodí v náchodské nemocnici, dostaly dřevěné hračky. Kreslicí tabuli, velké hodiny, vrtulníkovou letku, tahač, hlavolamy a celý pokojíček pro panenky přivezla návštěva z věznice Odolov, kde hračky v dřevomodelářské dílně vyrobili vězni.

Musheři si poměřili před sezonou připravenost

O víkendu se v okolí rybníka Brodský při Červeném Kostelci konaly už po 24. závody psích spřežení. Musheři si zde poměřili svou připravenost na nadcházející zimní sezonu.

Dobročinný bazar pomohl 210 tisíci korun

Na podzimním Dobročinnému bazaru, který se konal po celý uplynulý týden v budově Církve bratrské v Náchodě, se podařilo shromáždit neuvěřitelných 210 tisíc korun.

FOTO: Běloveské lázně už téměř čtvrt století čekají na vzkříšení

Kdysi vyhlášené běloveské lázně už čtvrt století nezadržitelně chátrají.

FOTO: Hasičský polygon je Stavbou roku 2019

Unikátní lezecký polygon HZS Královéhradeckého kraje, který byl otevřen letos na jaře ve Velkém Poříčí na Náchodsku, byl v pondělí vyhlášen Stavbou roku 2019. Drtivou převahu mezi 53 přihlášenými stavbami polygonu zajistilo celkem 45536 hlasů.

„Zibi“ povypráví příběhy ze života

Divadlo J. K. Tyla pořádá ve čtvrtek od 18 hodin talk show „Postel hospoda kostel“ římskokatolického kněze polské národnosti Zbigniewa Jana Czendlika, řečeného Zibi.

FOTO: Záchranáři zdolávali skalní Milence

Secvičit součinnost profesionálních hasičů, skalních záchranářů a jednotky dobrovolných hasičů Adršpach. To byl hlavní účel sobotního cvičení na skalní věži v Adršpachu, kterou horolezci i veřejnost znají pod názvem Milenci.

Bohoslužbou oslaví sv. Huberta

Velkou Svatohubertskou bohoslužbu k oslavě patrona všech myslivců bude sloužit v neděli od 15 hodin děkan P. Martin Lanži v martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina.

Dekly slávy v České Skalici prvně ozdobí portrét ženy, sopranistky Magdy Špakové

Další významnou osobnost města odhalí v sobotu večer ve 20 hodin Klub Konvalinkových umělců a volnomyšlenkářů na Deklech slávy před hospodou U Konvalinků na Husově náměstí v České Skalici.

Sport

Házenkáři Dvora v ráži: Bystřici nasázeli dvacet branek za poločas

Druhá nejvyšší soutěž házenkářů pokračovala pátým dějstvím.

Procházková s velkým náskokem v čele

Tip liga: Desáté kolo ovládl Silvester Polomský.

Nejman: Máme pokoru a kluci makají

/ROZHOVOR/ V posledním kole vyhráli fotbalisté divizního Náchoda v derby nad Dvorem Králové 2:1. Svěřencům trenéra Ondřeje Nejmana díky tomu patří skvělé třetí místo, když mají na svém kontě 23 bodů.

Janeček skončil na Světovém poháru v Berlíně sedmý

Světový pohár plavců pokračoval 5. kolem v Berlíně. Barbora Seemanová zde vyhrála dvě disciplíny a to na 200 i 400m volný způsob. Mezi českými reprezentanty se po soustředění ve Španělsku objevil i plavec Delfínu Náchod a olympionik Pavel Janeček. Podařilo se mu poprvé probojovat do finále Světového poháru.

Kanonýři Rychnova řádili

Krajský přebor: Sedm branek v Rychnově, kolaps hořické Jiskry v závěru.

Náchodský Nejman po výhře: Znali jsme klíč k úspěchu

Ohlasy trenérů fotbalových týmů z regionu po zápasech v divizi C:

Hejtmánkovice zvládly přestřelku v Lípě

Dalším kolem pokračovala fotbalová I. B třída. Jak se v ní dařilo týmům z regionu?

Nadvláda hostujících týmů. Doma uspěl jen Trutnov B

Šestým kolem v neděli pokračovala krajská hokejová liga mužů.

Hrdina týdne v kraji: Talent Čech je zpátky. Trefil výhru Hradce

Dal gól i v první lize, zatím svůj jediný. Mladý obránce František Čech se před více než dvěma roky ve svých osmnácti letech prosadil v dresu Hradce Králové proti Bohemians. Sice se tenkrát rozhodlo o sestupu Votroků z nejvyšší soutěže, nicméně výkony talentovaného fotbalisty byly příslibem.

Tradiční běh z Hronova do Náchoda ovládl Keňan Sakong

Ve skvělém čase vyhrál běh z Hronova do Náchoda keňský běžec Ndiwa Chepkurui Sakong. Zpátky na tradiční trati měřící 8850 metrů a končící před náchodskou radnici byl v čase 25:57 jednoznačně nejrychleji.

Krimi

Mladík napadl důchodkyni, je obviněný z pokusu o vraždu

Z pokusu o vraždu obvinila policie mladistvého. V sobotu 19. října večer napadl sedmdesátiletou ženu. Ta podle policie při útoku utrpěla život ohrožující poranění, s nímž byla hospitalizována v nemocnici. Útočníka ještě téhož dne policie zadržela.

VIDEO: Vražedkyni Janákovou zadrželi kriminalisté v Lomnici. Míří zpět za mříže

Vražedkyni Petru Janákovou, která se dostala na svobodu kvůli těhotenství a před porodem a po něm pobývala v Podkrkonoší, zadrželi v úterý královéhradečtí policisté v Lomnici nad Popelkou. Rovnou ji také obvinili ze spáchání úmyslného trestného činu křivé obvinění. Kriminalisté podali k rukám dozorujícího státního zástupce v Opavě podnět na její vzetí do vazby. Sdělila to mluvčí krajského policejního ředitelství Ivana Ježková. Nové obvinění souvisí s předchozím šetřením Generální inspekce bezpečnostních sborů, které se týkalo Vazební věznice v Hradci Králové, kde Janáková otěhotněla.

Nezvaný host vypil rum a usnul

Opravdu nemilé překvapení čekalo na majitele nemovitosti v jedné z malých obcí na Náchodsku, který se vrátil v pátek odpoledne domů z cest.

Odpůrce zeleně či žhář? Požáry tújí se opakují

K požárům tújí, které v Náchodě pohlcují plameny především v nočních hodinách o víkendech, vyjíždějí hasiči stále častěji.

FOTO: Třikrát smrt. Konec uplynulého týdne přinesl tragické nehody na silnicích

/AKTUALIZOVÁNO/ Během několika hodin vyhasly na silnicích Královéhradeckého kraje tři lidské životy.

Jde o morální vítězství, říká Jiří Wonka. Konec soudní ságy to ještě není

Jako morální vítězství vnímá Jiří Wonka rozhodnutí Okresního soudu v Náchodě. Díky němu se dočkal jeho bratr Pavel po 31 letech plné rehabilitace. Pavel Wonka z Vrchlabí byl poslední politický vězeň, který zemřel ve vězení 26. dubna 1988 za dosud nevyjasněných okolností. V roce 2013 byl posmrtně oceněn prezidentem Milošem Zemanem medailí Za zásluhy o stát v oblasti bezpečnosti státu a občanů. „Středeční soudní rozhodnutí bratrovi sice nepomůže, ale je to satisfakce. Jsem za ni velmi rád. Bratr je úplně očištěný z politického procesu,“ řekl Jiří Wonka. Není to však ještě konec soudní ságy, spojené se jménem Wonka. „Tohle byla předposlední kauza. Ještě bude jedna,“ upozornil Jiří Wonka.

Auto v centru Náchoda mělo pod kapotou plameny

V Riegrově ulici v Náchodě hořel ve čtvrtek ráno osobní automobil, a to v motorové části. Podle mluvčí krajských hasičů Martiny Götzové byla na vině technická závada.

FOTO: Páteční nehody na Královéhradecku si vyžádaly dva lidské životy

Dva lidské životy vyhasly při dopravních nehodách, které se staly v pátek v okrese Hradec Králové.

Hledá se viník. Měla žena rodit v Pardubicích?

Odmítla ji dvě zdravotnická zařízení, nakonec skončila v Pardubicích.

Kamion se převrátil na bok a sypal se z něho písek

/FOTO/ K převrácenému kamionu v zatáčce na silnici číslo 303 při Velkých Petrovicích spěchali v úterý před šestou hodinou ráno profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují.

Ekonomika

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo

Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Uhlí v Opatovicích chtěli soudruzi nahradit uranem

Po čtyřech letech výstavby se v roce 1960 spustilo všech šest bloků uhelné elektrárny v Opatovicích. V tu dobu ještě nikdo netušil, že za pár let se bude uvažovat o jejich zrušení a vlečky, které sem denně navážely tuny uhlí, bude chtít vláda ČSSR nahradit spoji, které budou do elektrárny vozit jiné palivo - uran.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let

Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.

Opraváři vymírají, mladí řemeslníci chybí

Petr Samek z Hradce Králové začal opravovat pračky už v době, když ještě po mnoha koupelnách poskakovaly legendární „tatramatky". Mnohé hospodyňky si jistě ještě vybaví, jak tento „rodeo" prací stroj při ždímání cestoval a dokázal zatarasit i dveře. Ale vydržel, třeba i dvacet, pětadvacet let. Od té doby se hodně změnilo, a to nejen nabídka praček. Rapidně se snížil i počet řemeslníků na trhu, kteří nabízejí jejich opravy. Stali se „ohroženým druhem".

Radíme čtenářům: Má smysl bezpečnostní aplikace pro chytrý telefon?

Průměrný uživatel má v chytrém telefonu několik desítek aplikací, většinou neplacených. Mnoho lidí si bez rozmyslu stáhne každou aplikaci, kterou považují za zajímavou, i třeba jen tak na zkoušku. A právě toho zneužívají podvodníci, protože do mobilní aplikace se dá propašovat škodlivý kód. Co tím sledují? Čtenářům radí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.  

Jak platit bezpečně? Máme pro vás čtyři doporučení

Banky neustále zdokonalují zabezpečení účtů, platebních karet i mobilních aplikací, přesto své peníze nejlépe ochráníte vy sami. Lidé je totiž nejvíce ztrácejí svým neuváženým chováním. Pravidla bezpečného placení jsou přitom velmi jednoduchá.

Radíme drobným podnikatelům: I živnostník potřebuje dobrou účetní

Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak se bránit na internetu

Digitální technologie přinášejí i rizika, na která jsme dosud nebývali zvyklí. Ale zvládnout je bez problémů není tak složité, pokud si dáte pozor na tři prvky. Pro sebe je nazývám zkratkou „aha“ – neboli: aktualizace, hesla, antivir. Radí Miroslav Dvořák, technický ředitel České pobočky společnosti Eset.  

Radíme drobným podnikatelům: Kdy se vyplatí být plátcem DPH

Náš čtenář Jan Brunovský z Brna se ptá: Na živnostenský list navrhuji zahrady pro rodinné domy. V poslední době se mi daří, proto mě zajímá, kdy se musím stát plátcem DPH. Je to vůbec výhodné? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak chránit děti před nástrahami internetu

Učíte své děti, aby se na přechodu pro chodce rozhlédly? Nepochybně. A učíte je také, jak se rozhlížet na internetu? "Třeba já jsem prožil dětství ve světě, kde největší risk byl pád z prolézačky", říká Miroslav Dvořák, technický ředitel společnosti Eset.