Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 28.05. 2022 a svátek má Maxim

Rychnov nad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou je město v Královéhradeckém kraji v severovýchodních Čechách. Město leží v Orlické tabuli na řece Kněžné. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Je zde jeden z největších barokních celků (zámek a kostel) v České republice.

Počet obyvatel: 11.000
Rozloha: 34,95 km²
Oficiální web města: www.rychnov-city.cz


Z katalogu firem doporučujeme

EKOHERBA – agroturistika, výroba speciálních extraktů z rostlin Dobruška

EKOHERBA (místní název Usedlost V Poli) leží na samotě poblíž vesnice Ohnišov v podhůří Orlických hor. Nabízíme: ubytování ( kapacita 8 osob ) kuchyň oplocená zahrada s ohništěm a posezením koupání rybaření lyžování na běžkách zemědělská malovýroba výroba přírodních potravinářských aditiv rostlinné adaptogeny rostlinné extrakty pro použití při výrobě přírodní...

Tel:
 • 494 665 900
  602 116 228 - Ing. Šimák
E-mail:
 • simakova@ekoherba.cz

Zdeňka Horská – TARA-BIO – e-shop, zdravotní, relaxační výrobky, zdravotnické potřeby, podkrčníky, podložky na jógu, futony, kojící polštáře Rychnov nad Kněžnou

Jsme ekologicky zaměřená firma. Vyrábíme a prodáváme výrobky námi vyzkoušené a používané (ATESTY). E-shop: DĚTSKÉ POMŮCKY - ZDRAVÍ OD NÁS VŠE PRO DĚTI HNÍZDEČKA PRO MIMINKA PODLOŽKY A KLÍNY K PC POLOHOVACÍ POMŮCKY PRO MAMINKY POLOHOVACÍ A FIXAČNÍ SETY VÁLEČKY A VÁLCE - velké polohovací válce REKTÁLNÍ POLŠTÁŘE REHABILITAČNÍ KLÍNY...

Tel:
 • 603 827 193
  494 532 092
  739 316 753
E-mail:
 • info@polstarkytara.cz

Pavel Lukavský – těžba dřeva, prodej palivového dřeva Rychnov nad Kněžnou

Nabízíme: těžba a přiblížení dřeva zpracování dřeva doprava dřeva prodej palivového dřeva prodej dřevěných briket prodej třísek na zátop prodej pilin

Tel:
 • 775 107 812 - pan Lukavský
E-mail:
 • obchod@paldrevo.cz

Uhelné sklady Vamberk – Jan Mareš – pevná paliva, uhlí, brikety, písek, kačírky Rychnov nad Kněžnou

Firma paliva-mares vznikla v roce 2002 a je spolehlivým dodavatelem pevných paliv v okrese Rychnov nad Kněžnou a blízkého okolí. Od prvopočátku dbáme na kvalitu a spokojenost zákazníka a proto je veškeré uhlí skladováno na zpevněných plochách v krytých halách, aby dorazilo do Vašeho sklepa či kolny v té nejvyšší možné kvalitě...

Tel:
 • 494 541 103
  603 262 448 - pan Mareš
  732 441 512
E-mail:
 • paliva-mares@seznam.cz

Lada Hetfleischová – Pomoc doma – úklid domácností, nástěnná malba Rychnov nad Kněžnou

Naše služby: úklid generální úklid běžný pravidelný čištění parním čističem žehlení stálá hospodyně vaření řidič donáška mytí oken a žaluzií čištění koberců a čalounění ošetřovatelka - pečovatelka vedení účetnictví a daňová evidence malba na zeď a fasády prodej obrazů

Tel:
 • 603 205 096 - paní Hetfleischová
E-mail:
 • ladahet@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Naučná stezka Zlatý potok se zrodila díky ženám v Podbřezí

/FOTO/ Agilní Sdružení žen Podbřezí dokázalo, že nemá od slov k činům daleko. Výsledkem zajímavého nápadu a tři čtvrtě roku trvajícího úsilí je naučná stezka Zlatý potok, která bude slavnostně otevřena v neděli 29. května odpoledne.

Pomněnkový den byl věnován pohřešovaným dětem. V celém Česku se jich hledá 16

Pětadvacátý květnový den je každoročně věnován všem pohřešovaným dětem. Většina těch, po kterých je vyhlášeno pátrání, je v poměrně krátké době nalezeno, ale v databázi policie se bohužel v současné době nachází čtrnáct dívek a dva chlapci ve věku od jednoho do 15 let. U některých uplynula už dlouhá doba od data pohřešování, jde o dlouhé roky. Domů se děti nevrátily.

Zahrát písničku jde i na 3D tiskárnu, ukáže festival nejen vynálezců v Rychnově

Workshopy, ale i moderními technologiemi ožije v neděli 29. května zámecká jízdárna v Rychnově nad Kněžnou. Právě tady se odehraje Maker Faire Festival, oslava všech kreativních lidí, tvůrců, kutilů a vynálezců. Do Rychnova nad Kněžnou zavítá premiérově.

Na komíně rychnovského pivovaru se už vyklubala čtyři čápata. Bude jich pět?

/FOTO, PŘÍMÝ PŘESNOS Z KOMÍNA/ Vládne tu rodinná pohoda, ale není nouze ani o drama. Velkým hitem v Rychnově nad Kněžnou je teď nová reality show z komínu zdejšího pivovaru, která má na internetu už na sto tisíc fanoušků. Jejími hrdiny jsou Čapkovi, čapí rodina. A poměrně početná, na svět se tu vyklubala už čtyři čápata.

Zájem o služby potravinové banky rychle roste. Kvůli válce i zdražování

Válečný konflikt na Ukrajině i vysoká inflace zvedají poptávku po službách potravinových bank. „Od začátku války je zhruba o 70 procent vyšší obrat. Největší zájem je o potraviny, které rozděláte a sníte, čili konzervy, rybičky, hotová jídla a další věci v plechovkách. Z federace potravinových bank máme povel, že v žádném případě nesmíme zanedbávat české lidi. Dělíme to spravedlivě,“ uvedla ředitelka krajské potravinové banky Blanka Vopařilová.

Dětský den v Borohrádku zpestří svými ukázkami hasiči i vězeňská služba

Dětským dnem a Májovým odpolednem ožije v sobotu 28. května fotbalové hřiště TJ Lokomotiva v Borohrádku. Program odstartuje v 7 hodin ráno rybářskými závody na vodní nádrži na Zámlýní.

O víkendu začnou jezdit v hradeckém kraji cyklobusy

O víkendu začíná sezóna cyklobusů v Královéhradeckém kraji. Turisty budou vozit do Krkonoš, Orlických hor, Českého ráje ale i do Polska.

Majáčky, houkačky, to bude retro jízda! Na Rychnovsko zamíří policejní vozy

Spanilá jízda historických policejních vozidel zavítá v sobotu 28. května z Pardubického kraje také na Rychnovsko. Svoji zastávku bude mít ve Vamberku a v Kostelci nad Orlicí. Akci pořádá ke 31. výročí vzniku Policie České republiky Veterán NOS PČR a Klub historie policie RČS.

Módní přehlídka v Týništi: pro štíhlé, boubelky, maminky, babičky i vnučky

/FOTOGALERIE/ Na přehlídkovém molu v Týništi nad Orlicí se prošly dámy všech generací. Ateliér Jana v místním kulturním domě představil před pár dny novou autorskou kolekci pro jaro a léto 2022 a nutno podotknout, že její kousky slušely každé, bez ohledu na věk, velikost a tvary. 

Olešnický zázrak. "Josef Utz vymyslel nadčasové dílo," tvrdí řezbář Kamil Andres

/FOTO, VIDEO/ Oslík stříhá ušima, Ježíšek třepe nožičkami a v jesličkách si dokonce i sedá a otáčí hlavičkou, unikátní dílo Josefa Utze opatruje obec Olešnice v Orlických horách. K vidění bylo opět během uplynulého Olešnického majálesu. V posledních letech procházelo postupnou rekonstrukcí.

Sport

Pastrňák si vyčítal oplácení. Byla to moje blbost, moje chyba, zlobil se na sebe

Byl to zlomový okamžik semifinále. David Pastrňák neudržel nervy a oplácel. Kanada vyloučení české hvězdy potrestala gólem, otočila na 2:1 a pak národní tým převálcovala. "Byla to blbost ode mě. Moje chyba," nevykrucoval se Pastrňák. Čeští hokejisté se musejí z debaklu 1:6 oklepat a v nedělní bitvu s USA o bronz předvést úplně jiný výkon. Jinak desetileté čekání na medaili z mistrovství světa neprolomí.   

Kanaďané přejeli Čechy. Začali jsme se bát, řekl Hertl. Musíme to hodit za hlavu

/VIDEO/ Naděje na finále trvala jen chvíli, pak kanadská jízda český sen rozprášila. Národní tým schytal v semifinále mistrovství světa debakl 1:6. Na konejšení ale není čas. Už v neděli čeká české hokejisty další zámořská výzva. V bitvě s USA (14:20) půjde o bronz a ukončení desetiletého čekání na medaili.

ON-LINE: Gólová smršť Kanady. Čeští hokejisté jsou bez finále, zabojují o bronz

/FOTO/ Po třech letech usilují čeští hokejisté o medaili na mistrovství světa, zlato to ale nebude. O bronz budou bojovat v nedělním utkání s Američany (14:20). Odsoudila je k tomu drtivá porážka 1:6 od Kanady. Národní tým nezvládl šesté semifinále v řadě, přestože vedl. Obhájci titulu z Kanady se utkají ve finále s domácími Finy.

Vysoká nad Labem uspěla v Jičíně. Nový Hradec otáčel z poločasových 0:3 na 6:3

Bohatý fotbalový program je připraven na zelených trávnících v Královéhradeckém kraji. Sledujte s námi výsledky jednotlivých utkání. Po zápasech aktualizujeme i tabulky soutěží.

Duo z ČFL míří do Velvar a Ústí. Náchod a Dvůr čekají další bitvy o záchranu

Sledujte s námi počínání krajských zástupců v České fotbalové lize a Fortuně Divizi C. Už v sobotu od 17 hodin hrají fotbalisté Hradce Králové B, Chlumce nad Cidlinou, Trutnova a Náchoda. V neděli pak víkend dohraje tým Dvora Králové nad Labem.

Kdo nahoru, kdo dolů? Hradecko sleduje divizi, Pardubicko je relativně v klidu

Kdo postoupí, kdo sestoupí? Po třech letech se podaří zdárně dohrát mistrovské fotbalové soutěže, tudíž je tahle otázka opět nasnadě. Do finiše sezony schází tři nebo čtyři kola, ale zdaleka ne všechno je vyjasněno.

Euforie osobností. Víra v Pastu i Fina. Věřím, že cinkne zlatá, říká Plekanec

Období temna je u konce. Čeští hokejisté se po deseti letech dočkají medaile z mistrovství světa. Jsou o tom přesvědčení experti, osobnosti i kritici. Euforie před dnešním semifinále s Kanadou (17.20) je v české kotlině bezbřehá.

Pech při Region's cupu. Krajský výběr přišel o překvapivou výhru v nastavení

Hráč RMSK Cidlina Nový Bydžov Nikolas Bekera mohl být hrdinou výběru Královéhradeckého KFS v utkání čtvrtfinále tuzemské kvalifikace Region's cupu. Chyběly vteřiny, aby jeho trefa na půdě Kolína byla postupovým gólem do další fáze soutěže.

Nemůžu kritizovat hráče, že nedají gól. Počítám jen výhry, říká Jalonen

Dvě poslední překážky jsou před českými hokejisty na mistrovství světa, aby naplnili předsevzetí finského kouče Kariho Jalonena o cestě za zlatem. V sobotním večerním semifinále je čeká obhájce prvenství Kanada. Výhra by národnímu týmu zajistila první medaili z velké akce od roku 2012. Utkání začne v Tampere v 17:20.

Kam v okrese na fotbal? Trojka nabídne hit. Dobré hostí jistého vítěze soutěže

Okresní soutěže dospělých na Rychnovsku pokračují dalším kolem. V tomto článku budeme jednotlivé výsledky podrobně sledovat a objeví se tu krátce po konečných hvizdech rozhodčích. 

Krimi

Jízda party nezletilých skončila tragicky. V dodávce vyhasl jeden lidský život

/FOTO/ Tragicky začala sobota u Kladrub na Pardubicku. Při vážné havárii dodávky Volkswagen Transporter zemřel jeden člověk.

Nehodová mapa Rychnovska má svá černá místa. Kde se bát nejvíc?

/INFOGRAFIKA/ Příliš vysoká rychlost, to bylo za poslední dva roky nejčastější příčinou nehod na Rychnovsku. Alespoň podle údajů České asociace pojišťoven. Kdo by však čekal, že nejhorší bilanci zraněných budou mít města a obce ležící na vůbec nejvytíženějších tazích I/14 a I/11, byl by překvapen.

Záchranáři byli na místě ještě před nehodou. Na sanitu se řítilo urvané kolo

/FOTOGALERIE/ Posádka RZP z Rychnova nad Kněžnou spěchala v neděli v podvečer k nemocné ženě. U Dobrušky auto v protisměru náhle narazilo do stromu a proti nim se vyřítilo utržené kolo i s kusem nápravy. V tu chvíli v nich byla malá dušička. Měli štěstí, kolo minulo kabinu a narazilo do pevné části karoserie. Nikoho tak nezranilo. To v havarovaném autě to dopadlo hůře.

Ženy mají dvakrát větší šanci, že po nehodě zůstanou uvězněné. Kvůli crashtestům

U žen je zhruba dvakrát větší pravděpodobnost než u mužů, že po havárii zůstanou uvězněné ve vozidle. Liší se také typ zranění, která při nehodě utrpí. Vyplývá to z nové studie, o které informoval list The Guardian. Výzkum by podle jeho autorů mohl přispět k vylepšení konstrukce i bezpečnosti automobilů. Zesiluje také volání po tom, aby výrobci vozů používali biologicky přesnější figuríny pro testovací nehody vozů.

Pronásledoval svou ex. Najal dva muže, kteří za pervitin nového partnera zkopali

Rozchod s partnerkou nepřekousl 33letý muž, který svou bývalou přítelkyni pronásledoval a vyhrožoval jejímu současnému partnerovi. Dokonce si na něj najmul "mlátičky", aby ho za úplatu a trochu pervitinu zmlátili. Ti se úkolu zhostili důsledně a s maskovanými obličeji muže zkopali a "zmydlili" baseballovou pálkou.

Dodávka v Prorubech lehla na bok a nabourala do sloupu elektrického vedení

V péči zdravotnické záchranné služby skončil řidič dodávky, s níž v úterý kolem poledne havaroval v Prorubech a přitom přerazil betonový sloup elektrického vedení.

Téma: Internetoví podvodníci zneužívají při podvodech i uprchlíky

Internetoví podvodníci začali ke svým podvodům využívat uprchlíky a další cizince žijící v Česku. Potvrdil to případ ženy z Hradce Králové, která přišla o 370 tisíc korun.

Zraněné cyklisty musel transportovat do nemocnice vrtulník

V závěru minulého týdne musel dvakrát vzlétnout kvůli nehodám na Rychnovsku vrtulník, tentokrát šlo o cyklisty. Jeden z nich musel být na místě resuscitován.

Vlak v Doudlebách nad Orlicí srazil člověka, odvezla ho záchranka

V péči zdravotnické záchranné služby skončil v sobotu v noci člověk, který se pohyboval v kolejišti v Doudlebách nad Orlicích. Podle zprávy hasičů ho tu srazil vlak. Na místo vyjely složky integrovaného záchranného systému.

Odpoutala se a otevřela dveře. Roční holčička vypadla matce z auta

Lehkým zraněním roční holčičky skončila v úterý odpoledne nehoda v Hradci Králové. Dítě vypadlo matce z auta.

Ekonomika

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Pomohou kvóty? Poměr žen v nejvyšším vedení firem stoupá ostudně pomalu

I firmy v Česku po vzoru zahraničí začínají dbát na poměrné zastoupení žen ve vedení společností. Tempo je však podle analýz a expertů hlemýždí. A čím je řídicí pozice výše, tím je genderová propast hlubší. Nejen u velkých společností obchodovaných na burze. Právě na ně cílí Evropská unie s návrhem nových kvót.

VIDEO: Finanční gramotnost: Plán, jak rozjet malé podnikání

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. A už jste se rozhodli, že to zkusíte. V tom případě nastal čas vytvořit si byznysplán. Nebojte, není to zas tak složité.

Nakupujte od Karla? Popularita internetového tržiště s rozbalenými věcmi roste

Chcete si koupit něco od Karla? Nic jednoduššího, navštivte internetové tržiště OdKarla.cz a zkuste zákaznické štěstí. Lze tam najít tisíce položek takříkajíc z běžného života – hračky, oděvy, elektroniku, kuchyňské potřeby, sportovní vybavení, knihy.

Poradna pro živnostníky: Blíží se lhůta k podání přehledu o příjmech a výdajích

Povinnost podat daňové přiznání má drtivá většina českých živnostníků, podnikatelů, ale i zaměstnanců nebo studentů splněnou. Nyní jsou však na řadě přehledy o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu. Už v pondělí končí lhůta pro jejich podání!

I Češi už začínají přešívat. Z džínsů je kabelka, ze starých šatů overal

Švadlena Nikola Junková šije lidem oblečení na míru na zakázku. Pomáhá tam, kde přestává stačit délka látky nebo životnost knoflíku. A pomalu se u ní šicí stroj rozbíhá i ve chvíli, kdy někdo zatouží po originálním kousku a chce ho získat přešitím z jiného. „Už jsem takto vyrobila tašku, která se mi líbila na obrázku. Jako výchozí materiál posloužily staré džíny,“ popisuje.

VIDEO: Finanční gramotnost: Potřebujete více peněz? Rozjeďte malou živnost!

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. Přestaňte se bát a založte svou malou živnost.