Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 31.07. 2021 a svátek má Ignác

Rychnov nad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou je město v Královéhradeckém kraji v severovýchodních Čechách. Město leží v Orlické tabuli na řece Kněžné. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Je zde jeden z největších barokních celků (zámek a kostel) v České republice.

Počet obyvatel: 11.000
Rozloha: 34,95 km²
Oficiální web města: www.rychnov-city.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Truhlářství Cejnar – zakázková výroba nábytku, restaurování starožitného nábytku Dobruška

Nabízíme: kuchyně a jídelny vestavěné skříně šatny předsíně koupelny ložnice obývací pokoje dětské pokoje dveře schodiště nábytek pro provozovny nábytek pro recepce kancelářský nábytek restaurování starožitného nábytku

Tel:
 • 604 551 822 - pan Cejnar
E-mail:
 • trcejnar@volny.cz

SKALPRO – řízené horizontální vrty, mikrotunely, hydraulické zemní protlaky Rychnov nad Kněžnou

Nabízíme Vám dodávku zemních protlaků s praxí od roku 1996. Zemní protlaky provádíme hydraulickým propichovacím zařízením PZ-65 a PZ 200, které je připojeno na benzínový agregát, což umožňuje provádět protlaky i v místech nepřipojených k elektrické síti. Tento způsob zemních protlaků se využívá pro protahování vodovodního, plynového a kanalizačního potrubí,...

Tel:
 • 739 021 664
  734 477 971
E-mail:
 • skalicky-pavel@seznam.cz

Milan Pilc – půjčování plošin, výškové práce, ořez stromů Dobruška

Nabízíme: půjčování plošin ( do výšky 42 metrů ) výškové práce ořez stromů kácení a rizikové kácení stromů

Tel:
 • 494 666 146
  605 285 925 - pan Pilc
  603 523 733 - paní Pilcová
E-mail:
 • milan.pilc@centrum.cz
  zdenka.pilcova@tiscali.cz

Horská chata KAMZÍK – pohodlné ubytování u sjezdovky, snídaně, večeře Špičák

Horská chata KAMZÍK ve výšce 860 metrů nad mořem. Kapacita celkem 29 osob - tolik je postelí. Najdete u nás 2, 4 a 6 lůžkové pokoje. Jsme ideální pro individuální i skupinové pobytu také vhodní pro skupinovou turistiku. V oblasti stravování nabízíme standardně snídaně a večeře. Těšit se můžete na...

Tel:
 • 604 979 262
E-mail:
 • horskachatakamzik@seznam.cz

MATRIX a.s. – zpracování dřeva, truhlářství, automobilový průmysl, vozy Škoda Auto, plastová okna Rychnov nad Kněžnou

Společnost MATRIX byla založena jako dřevařská společnost se zaměřením na truhlářství, dřevovýrobu, lesní práce, těžbu a zpracování dřeva a ostatních surovin. Postupem času se předmět podnikání rozšiřoval tak, že v současnosti mezi své činnosti může společnost MATRIX a.s. zahrnout široké spektrum zboží a poskytovaných služeb. Nabízené služby: Matrix WOOD -...

Tel:
 • 494 384 593
E-mail:
 • jaroslav.svarc@matrix-as.cz
  jan.motl@matrix-as.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Plně očkovaných už je v kraji přes čtvrt milionu lidí

Hranici čtvrt milionu plně očkovaných obyvatel překonal ve čtvrtek Královéhradecký kraj.

Po většinu roku opuštěné nádraží v Dobrušce ožilo. Přijel Legiovlak

Ze Žamberka dorazil v úterý 27. července dopoledne na vlakové nádraží v Dobrušce Legiovlak a od té doby poutá na jindy převážně opuštěných kolejích značnou pozornost nejen svým rozsahem, ale i obsahem.

Při zbraňové amnestii odnesl na policii i historickou flintu z 19. století

Tak tohle opravdu nečekali. Jen pár dní před vypršením půlročního termínu zbraňové amnestie přinesl policistům občan z Rychnovska rytinami zdobenou historickou zbraň z 19. století.

Porcinkule se vrací do Opočna, na atrakce a úvodní koncerty jedině s potvrzením

Do Opočna se po roce covidem vynucené odmlky vrací tradiční Porcinkule. Proběhne od pátku 30. července do neděle 1. srpna. Na návštěvníky čekají tradiční atrakce na Kupkovo náměstí, v Zámecké ulici a také pestrý hudební program na Trčkově náměstí, v němž se první den představí kapely Jelen, Poetika a Band-a-SKA, v sobotu Kern, Pink Floyd Czech a Čí je to vina, na závěr pouti pak Fleret a Creedence Cleawater Revival.

Kouzlo přírody i řemesel přibližuje rokytnická Sýpka

Nechali jste se unést kouzlem neratovského kostela? Pak návštěva Muzea Orlických hor Sýpka v nedaleké Rokytnici v Orlických horách vám možná něco z této atmosféry připomene.

Od středy můžete na očkování bez registrace na 10 míst v kraji

Bez předchozí registrace se od středy můžete nechat očkovat už na 10 místech v Královéhradeckém kraji. Kromě zdravotnických zařízení, ve kterých se očkují i registrovaní zájemci, můžete přijít pro vakcínu i do hradeckého obchodního centra Atrium. Zdravotníci zde budou očkovat každý všední den od 13 do 18 hodin.

Přes příznivé počasí poloprázdná koupaliště. Lidi odrazují covidová opatření

Koupaliště a bazény jsou otevřené, stále však platí přísná protiepidemiologická opatření, která mnohé návštěvníky odrazují. Provozovatelé tak zatím hlásí jednu z nejslabších sezón za poslední roky. „Není to o tom, že by se lidé báli přijít, spíše si stěžují a stanovená pravidla jim vadí,“ sdělila například provozovatelka Koupaliště Cihelna Pardubice Veronika Ministrová.

Menteatrál přiváží do Neratova divadlo, hudbu i tanec

Už několik dní pilují klienti sdružení Neratov repertoár. Opět je čeká velký den, své herecké umění předvedou na již sedmém ročníku divadelního festivalu Menteatrál.

Na kraj se valí další silné bouřky, varují meteorologové

Výstrahu před silnými bouřkami vydal Český hydrometeorologický ústav na celé území Královéhradeckého kraje. Velmi silné bouřky hrozí v okresech Náchod a Rychnov nad Kněžnou. Varování platí od dnešního poledne do úterní třetí hodiny ranní.

V kraji budou tři očkovací místa pro neregistrované

Jako houby po dešti nyní v královéhradeckém kraji rostou očkovací centra pro neregistrované. Po poliklinice Edumed v Jaroměři, která se otevřela minulý týden a již ji navštívilo před 200 lidí, se v pondělí otevřela tato služba v Náchodě. A to přímo ve zdejší Oblastní nemocnici.

Sport

Kostelecký a další olympiáda? Moc bych si to přál, tvrdí šéftrenér Jančík

Česko má díky sportovním střelcům od čtvrtka další dvě medaile z Olympiády v Tokiu. Jedna z nich nese i východočeský podtext. V disciplíně trap se o ni postaral David Kostelecký (46 let). Závodník Dukly Hradec Králové bral stříbro, když nestačil jen na reprezentačního kolegu Jiřího Liptáka. Pochopitelnou radost z toho má i RADEK JANČÍK, šéftrenér hradeckého oddílu.

Krajský přebor na startu: o divizi nikdo nahlas nemluví, týmy odkrývají karty

Nejvyšší krajská fotbalová soutěž vstupuje do sezony 2021/2022. V rámci čtvrteční přílohy tištěného vydání se Deník podrobně věnoval právě krajskému přeboru. Kdo posiloval? Kdo naopak oslabil? Jaké jsou soupisky jednotlivých mužstev? Nejen to se zde dočtete.

OBRAZEM: Návrat medailových hrdinů. Čeští střelci přiletěli do Prahy

Na olympiádě si vystříleli zlato i stříbro, epochální úspěch oslavili voňavým doutníkem a teď už jsou zpátky v Česku. Podívejte se na fotografie z příletu medailových hrdinů Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého do Prahy. 

Sny, fotografie i úspěchy. Vondroušová byla hvězdou už od dětství

Od malé nadějné hráčky, která sotva unesla raketu, až po finalistku olympijských her v Tokiu. Podívejte se na cestu české tenistky v exkluzivních fotografiích a článcích Deníku. 

DNES V TOKIU: Vondroušová sahá po zlatu, basketbalisté jdou na hvězdy NBA

Sobotnímu dění na olympiádě v Tokiu bude z českého pohledu dominovat finále ženské tenisové dvouhry. Markéta Vondroušová má jistou medaili, své parádní tažení turnajem ale chce zakončit triumfem ve finále.

Fotbal v kraji začíná. Nabitý přebor. Stěžery píší historii, bomba ve Vrchlabí

Fotbalové soutěže v Královéhradeckém kraji vstupují do nové sezony. Vše je připraveno. Elitní přebor je nabitý. Jediná otázka zní: Dohraje se?

Změní se nám život, řekla manželka hrdiny Prskavce. Fandili i jejich "rarášci"

Od rána byla jako na trní. Tereza Prskavcová prožívala olympijský závod kajakářů snad více než její manžel v lodi. "Ale i na něm jsem viděla, že je nervózní," usmála se manželka českého hrdiny. Mimochodem, když jí zazvonil telefon z Tokia, moc toho neřekla. "Rozbrečelo mě to," přiznala.

Radost kamarádů. S Jirkou jsme si řekli, že to bude náš den, jásal Krpálek

Další český medailový den na olympijských hrách v Tokiu přinesl znovu i kamarádskou radost. Zatímco střelečtí přátelé Jiří Lipták a David Kostelecký se v trapu museli o medaile podělit, Lukáš Krpálek a Jiří Prskavec dělají každý jiný sport, takže mohli získat dvě zlata. A to se jim v rozmezí zhruba dvou hodin povedlo.

Šampion Krpálek: Ze soupeře jsem měl obrovský respekt. Zlato Jirky mě nakoplo

Judista Lukáš Krpálek porazil ve finále olympijského turnaje ve váze nad 100 kilogramů Gruzínce Gurama Tušišviliho a stal se dvojnásobným šampionem. "Pocity jsou nádherné, jen tak mi to všechno nedojde," řekl Krpálek se zlatou medailí na krku. Unavený po vyčerpávajících bojích si vyžádal k rozhovru v mix zóně židli.

Lindr: Za velkými penězi už nikam nejdu

/ROZHOVOR/ Bývalý ligový brankář Hradce Kralové Jiří Lindr (35 let) se stal součástí ředického balíčku. Krajský přebor na Pardubicku bude hrát se svými třemi kamarády z Olympie. S vovým týmem hlavně nechce hrát o záchranu. 

Krimi

Zloději se vloupali do doudlebské restaurace, šli po penězích a šnapsu

Kriminalisté z Rychnova nad Kněžnou objasnili vloupání do restaurace. Ve zkráceném přípravném řízení sdělili ve středu dvěma mužům ve věku 37 a 29 let podezření ze spáchání krádeže.

Muž podvedl 86letou stařenku. Kvůli strachu o vnuka mu v noci dala 50 tisíc

Vychytralému podvodníkovi nalétla v noci z úterý na středu důvěřivá šestaosmdesátiletá žena z Hradce Králové. Na pevnou linku ji zavolal dosud neznámý podvodník, který se představil jako lékař. Seniorce oznámil, že její vnuk měl dopravní nehodu a aby nepřišel o řidičský průkaz, potřebuje od ženy 50 tisíc korun.

Dopravu na hlavním tahu Rychnově uzavřela srážka kamionu s vlakem

K nehodě kamionu s nákladním vlakem na železničním přejezdu v Jiráskově ulici v Rychnově nad Kněžnou vyjížděli ve čtvrtek po třetí hodině ráno rychnovští profesionální hasiči.

Během chvíle přišla žena z Pardubic o 100 tisíc. Kyberútoků přibývá

Ženu z Pardubic zmátli zloději. Online z ní vylákali sto tisíc korun. Na začátku července jí zazvonil telefon, z něhož se ozval neznámý muž, který se představil jako pracovník call centra banky. Údajný zaměstnanec banky klientce oznámil, že si někdo chtěl jejím jménem vzít půjčku. Pokračoval ale s ujištěním, že banka to odhalila, půjčku zamítla a situaci bude řešit.

Obtěžovat měl babičku i vnučku. Náchodskému masérovi hrozí až desetiletý trest

U hradeckého krajského soudu v úterý pokračoval soudní proces se známým náchodským masérem a sportovcem Martinem Horákem. Ten měl údajně během čtyř let sexuálně obtěžovat šestici žen, za což mu v případě prokázání viny hrozí až 10 let za mřížemi.

Nehody na silnicích našeho kraje stály v červenci už šest lidských životů

Už sedmnáct lidských obětí si od začátku letošního roku vyžádaly dopravní nehody v Královéhradeckém kraji. Smutnou statistiku vede Hradecko a Rychnovsko. Náchodsko je ale dohání.

Blesk mířil v Malé Čermné na nádraží a údajně zapálil i chatku ve Vyhnánově

V sobotu podvečer zaměstnaly hasiče na Rychnovsku hned dvě události v souvislosti s blesky. Po 18. hodině mířily tři jednotky do části Doudleb nad Orlicí - Vyhnánova, kde hořela chatka. Při jejich příjezdu už byla v plamenech.

V Libli se zranil cyklista, hasiči ho na páteřní desce přenášeli 300 metrů

Ke zraněnému cyklistovi do Lible vyjížděla v neděli po půl třetí hodině ráno profesionální rychnovská jednotka hasičů.

Cyklista sestřelený motocyklem těžkým zraněním v nemocnici podlehl

/FOTO/ Vážná dopravní nehoda se stala včera po 20. hodině ve Velkých Petrovicích na Náchodsku. V místě křížení cyklostezky se silnicí č. 303 ke střetu motorkáře a cyklisty. Dnes krátce po půlnoci 65letý cyklista na následky zranění v nemocnici zemřel.

Střet s dodávkou v Potštejně motorkář nepřežil

Bilance smrtelných nehod na silnicích Rychnovska se ve čtvrtek odpoledne bohužel navýšila. Po čtvrt na dvě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku u nehody dodávky a motocyklu na silnici I/14 v Potštejně. Srážka měla tragické následky.

Ekonomika

Vychutnejte si léto s Deníkem

V mimořádné příloze najdete tipy na výlety, zajímavá turistická místa, památky a také různé možnosti kulturního a sportovního vyžití. 

Politika? Do těchto vod se nechci pouštět, říká zakladatel Dobrého anděla

/ROZHOVOR/ Petr Sýkora s kolegou Janem Černým věnovali nadaci při rozjezdu 25 milionů korun. Teď jim Dobrého anděla pomáhají financovat i odkazy ze závěti.

Náročnou práci ve firmě umí skloubit s výchovou dvou dětí

Firma Kärcher, která se specializuje na prodej, vývoj a výrobu čisticí techniky, působí v 68 zemích světa a má centrálu v německém Winnendenu. Pobočky má ale také v Ústeckém kraji, například v Teplicích. Úspěšná jednatelka její české pobočky Milada Skutilová zvládá kromě náročné manažerské pozice i rodinné povinnosti, čas si udělá také na své koníčky

Minizeleninu rozváží mladí pěstitelé osobně, chutná i papouškovi

Měsíčně tisíce vaniček s mladými výhonky zeleniny, luštěnin a bylinek dodává jihočeská firma Zahrádka blahobytu. Trojice mladých pěstitelů začala podnikat loni na jaře, koronavirovou krizi přečkala díky tomu, že rozvážela takzvané microgreens lidem osobně. Dodávají i do restaurací, zajímavostí je zákaznice kupující řeřichu pro papouška, řekli ČTK zástupci firmy.

Vysloužilé ostravské tramvaje míří do Krkonoš. Budou jezdit po staré lokálce

Praha, Brno, Ostrava? Co mají tato města společného? Dá se po nich přepravovat tramvají. A pokud půjde vše podle plánu, přiřadí se k nim brzy i tramvajová trať v lůnu Krkonoš. Právě v těchto dnech tam míří čtyři ikonické vozy T3, které před dvěma lety dosloužily v Dopravním podniku Ostrava. Cílovou destinací je trať z Martinic do Rokytnice.

Hrozí jim dlouhodobé problémy. Ve stínové ekonomice pracuje až půl milionu lidí

Lidí, kteří pracují ve stínové ekonomice, je v ČR minimálně 214 tisíc, reálné odhady ale mluví o více než půl milionu. Nejčastěji jde o zaměstnance v gastronomii, maloobchodu, stavebnictví ale i v IT, vyplývá ze studie projektu Neviditelní.

Lehká piva jsou v kurzu. Osmičky oslovují vodáky i cyklisty

Dříve osmistupňové pivo pili dělníci v přehřátých provozech, například ve sklárnách, zajišťovalo kvalitní hydrataci organismu. Dnes si ho žádají především aktivní, sportující lidé. Pivovary na to patřičně reagují.

Kraj si půjčil na investice více než miliardu korun

Částku 1,2 miliardy si půjčil Královéhradecký kraj na své prioritní investiční projekty. Finance z úvěru chce hejtmanství využít například při výstavbě nových pavilonů jičínské a rychnovské nemocnice, dostavby Domova U Biřičky nebo druhé etapě modernizace Oblastní nemocnice Náchod.

Kamenným obchodům mizí zákazníci. Zato roznáškové firmy mají žně

Ty tam jsou doby, kdy v obchodech byla hlava na hlavě a restaurace praskaly o polední pauze ve švech. Pandemie změnila pravidla hry a zákazníci mizí od regálů i restauračních stolů do světa roznáškových služeb.

Maloobchodům v květnu vzrostly tržby. Pomohlo rozvolnění restrikcí

Tržby v maloobchodě v květnu meziročně stouply po očištění o kalendářní vlivy o 5,8 procenta, v dubnu podle revidovaných údajů rostly o 7,2 procenta. V meziměsíčním srovnání obchodníci utržili o 7,3 procenta více. Na webu o tom dnes informoval Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledky maloobchodních tržeb podle něj kladně ovlivnilo rozvolnění protiepidemických opatření, díky němu mohly v polovině května všechny obchody po více než čtyřech měsících nuceného uzavření kvůli pandemii otevřít.