Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Česká Lípa

Česká Lípa je město v okrese Česká Lípa v Libereckém kraji. Leží 80 km severně od Prahy na řece Ploučnici s historickým centrem na jejím pravém břehu. Město bylo vystavěno u vodního hradu Lipý při brodu přes řeku Ploučnici, kde existovala od 10. století malá slovanská osada.

Počet obyvatel: 37.000
Rozloha: 66,10 km²
Oficiální web města: www.mucl.cz


Z katalogu firem doporučujeme

H 2 plast s.r.o. – potrubí, nádrže, šachty, žumpy, bazény

Společnost H2 plast s.r.o. vyrábí výrobky z plastů za použití různých metod - svařování, lepení, infrasváření, svařování bez výronku, CNC frézování a gravírování apod. Při zvolení materiálu se přihlíží k chemické odolnosti, teplotě média a prostředí, pevnostnímu namáhání a životnosti výrobku. V současné době provádíme montáže v různých českých podnicích a firmách....

Tel:
 • firemní:
  +420 487 861 595

  paní Horádková Světlana, jednatelka:
  +420 603 181 548

  pan Švolba Vlastimil, vedoucí výroby:
  +420 603 240 152
E-mail:
 • firemní:
  h2plast@iol.cz

RECYKLACE s.r.o. – vše pro přírodu, recyklace a likvidace odpadů, ekologická likvidace aut, Nový Bor

Specializujeme se na ekologickou likvidace aut. Výkup kovů, papíru, plastů, PET lahví, autobaterií a katalyzátorů. Likvidace kovových konstrukcí. Vykupujeme: barevné kovy papír plasty PET lahve autobaterie i katalyzátory kabely a tištěné spoje VÝKUPNÍ CENÍK

Tel:
 • pan Březina Bohumil, jednatel:
  +420 603 838 467
E-mail:
 • pan Březina Bohumil, jednatel:
  b.brezina@seznam.cz

  pan Březina Bohumil, jednatel:
  brezina@recyklacesro.cz

Ing. Ladislav Holčák – dřevovýroba, dřevoobchod, stroje, myslivost, lesnictví, Česká Lípa

Nabízíme výrobu frézovaných kuláčů do průměru 20 cm, impregnaci dřeva, dřevoobchod - nákup a prodej dřevoobráběcích strojů a lesnické mechanizace. Dřevovýroba: výroba a prodej frézovaných kuláčů a půlkuláčů pro dřevostavby, dětská hřiště, palisády, kůly, ploty, ohrady a dřevo do zahrad prodej hoblovaných plotových a terasových prvků, palubek, podlahovek, a řeziva impregnace dřeva prodej paliva a...

Tel:
 • Ing. Holčák Ladislav:
  +420 602 103 094
E-mail:
 • holcak@holcak.cz

  holcak@cbox.cz

Karel Dvořák – zámečnické práce, kovoobrábění, servis kol, Česká Lípa

Nabízíme: zámečnické práce kovoobráběcí práce kovovýrobu jízdní kola, cyklistické potřeby opravy a servis

Tel:
 • firemní:
  +420 487 731 053

  pan Dvořák Karel, majitel:
  +420 603 527 368
E-mail:
 • firemní:
  daak.tour@seznam.cz

Sorting Live s.r.o. – výrobní práce, kontroly v automobilovém průmyslu, Liberec

Firma Sorting Live s.r.o. nabízí služby v oblasti automobilového průmyslu. Nabízíme: kontrolní a třídící práce montážní a výrobní práce drobné opravy výrobků nebo polotovarů inventarizace poskytování náhradního plnění poskytnutí třídění ve vlastních prostorech 300 m²

Tel:
 • Mobil - dispečink (non-stop):
  +420 604 276 582

  Mobil - pan Život Marek, jednatel:
  +420 606 575 701

  Mobil - pan Život Marek ml., obchodní ředitel:
  +420 724 264 662
E-mail:
 • firemní:
  info@sortinglive.com

  pan Život Marek, jednatel:
  marek.zivot@sortinglive.com

  pan Život Marek ml., obchodní ředitel:
  marek.zivotml@sortinglive.com

Zpravodajství z města

Zprávy

Jezdci v jedné stopě mají za sebou nejhorší rok. V kraji přibylo nehod

Liberecký kraj – Stovka nehod, patnáct těžce zraněných a čtyři oběti. To je loňská bilance motorkářů na silnicích Libereckého kraje. V boji s vážnými nehodami motocyklistů pokračuje i letos Tým silniční bezpečnosti, který společně s Libereckým krajem připravil další sérii bezplatných kurzů Učme se přežít.

FOTO: Soutěž Kniha roku Libereckého kraje zná své vítěze

Liberecký kraj – Členka rady kraje Květa Vinklátová v úterý v Krajské vědecké knihovně v Liberci předala ocenění vítězům soutěže „Kniha roku Libereckého kraje“. Cílem soutěže, jejíž vyhlášení proběhlo na Světový den knihy a autorských práv, je ohodnotit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušném kalendářním roce se vztahem k Libereckému kraji.

Albrechta z Valdštejna česká veřejnost často přehlíží

Liberecký kraj /ROZHOVOR/- Spisovatel, hudebník a cestovatel Josef Pepson Snětivý míří přibližně po roce opět do Frýdlantu. Ve čtvrtek v 17:00 v muzeu Špitálek vystoupí se svým pořadem Ďábel Valdštejn aneb Pozoruhodný vzestup vévody frýdlantského.

ON-LINE: Hejtman kraje považuje téma zdravotnictví za jednu z priorit

Liberecký kraj /FOTO/ – S vámi o vašich problémech. To je motto nového diskusního projektu, který připravila redakce Libereckého deníku a eventové oddělení Deník s vámi z vydavatelství Vltava Labe Media (VLM). V Liberci se diskutovalo na téma zdravotnictví. 

U jezera chtějí více turistů. Pomoct má i zřízení destinace Máchův kraj

Doksy – I když si kraj okolo Máchova jezera v uplynulých desetiletích těžko mohl stěžovat na nedostatek rekreantů a návštěvníků, přesto se pokusí přilákat ještě více turistů.

Policisté v kraji zkontrolovali během svátků 1213 vozidel

Liberecký kraj – Policisté dohlíželi na bezpečnost v silničním provozu i o velikonočních svátcích. Během prodlouženého víkendu zkontrolovali 1213 vozidel.

Preventivní vlak zamíří do České Lípy. Školákům ukazují, jak se chovat bezpečně

Liberecký kraj – U třetího nástupiště nádraží ve Frýdlantě stojí dva neobvyklé vagony. Minulý týden sem dorazil speciální Preventivní vlak, který vypravují České dráhy spolu s ČD Cargo a také Správou železniční dopravní cesty a který upozorňuje na rizikové chování na kolejích.

Velikonoční jízdy v Lužici udivují diváky noblesou

Sasko – Zatímco české Velikonoce jsou spojeny hlavně s pomlázkou, kousek za našimi hranicemi, v saské Horní Lužici, lidé obdivují koňská procesí s muži v černém, kteří nesou velikonoční zvěst od vesnice k vesnici.

Osmý ročník Proměn s Deníkem je ve finále. Díky Proměně se mění Jitce život

Severní Čechy /FOTO/ – Těšit se můžete na další ze zajímavých životních příběhů i změny vizáže, které šesti vybraným ženám pomohou cítit se lépe a zvýšit si sebevědomí. Jitka Klementová z Bíliny je poslední z šesti žen, které jste měli možnost vidět v našich Proměnách s kadeřnickým profesionálním studiem Jana Burdová.

Zimní údržba byla letos v kraji oproti loňsku o 17 milionů dražší

Liberecký kraj – Společnost Silnice LK zajišťovala zimní údržbu na 2 009 km komunikací II. a III. tříd a některých silnicích I. třídy na území Libereckého kraje.

Sport

Skalice předčila Arsenal. Body zařídil Sedláček

Českolipsko – V přímém souboji o třetí místo krajského přeboru na sebe narazili na Městském stadionu v České Lípě fotbalisté Arsenalu a Skalice. Souboj okresních rivalů sledovalo 360 diváků, kteří viděli výhru hostů 3:2.

O vítězi kola Tip ligy rozhodla až supertrefa. Stal se jím Štrupl

Českolipsko – Páté kolo Tip ligy vyhrál díky bližší supertrefě Jan Štrupl ze Cvikova. Společně s Jiřím Plecháčkem nasbírali nejvíce 13 bodů. 

Tipujte s Deníkem a vyhrajte lístky na zápas Česko Anglie!

Česká Lípa – Populární tipovací soutěž čtenářů Deníku s názvem Tip liga už má za sebou pět jarních kol. Kdo se zapojí do tipování zápasů krajských a okresních fotbalových soutěží, může vyhrát hlavní cenu sud piva Gambrinus!

Vedoucí Doksy nadělily Bílému Kostelu šestigólový debakl

Doksy – Utkání prvního mužstva krajského přeboru s týmem z konce tabulky mělo být jednoznačnou záležitostí ve prospěch hostí. Doksy zvítězily na hřišti Bílého Kostela vysoko 6:1.

Šlágr v Lípě přitáhl na stadion 360 diváků. Z výhry se radovala Skalice

Česká Lípa /FOTO/ - Pikantní souboj o třetí místo v krajském přeboru mezi fotbalisty Arsenalu Česká Lípa a Skalicí u České Lípy přilákal na stadion téměř čtyři stovky fanoušků. Z vítězství 3:2 se nakonec radovali hosté.

Doksy zničily Bílý Kostel, lídr krajského přeboru nasázel šest gólů

Doksy - Fotbalisté Doks si proti Bílému Kostelu s chutí zastříleli a vyhráli 6:1.

Okresní běžecká liga má za sebou úvodní tři závody

Sosnová - Okresní běžecká liga 2019 má za sebou první tři závody. Po Cvikovu na dalších závodech Podještědské hodinovce v Jablonném v Podještědí a Jarním běhu v Sosnové byla vzhledem k chladnému počasí účast poněkud slabší.

Kam o víkendu za fotbalem? Lípa vyzve Skalici, Nový Bor zase Višňovou

Českolipsko - Podívejte se, jaká fotbalová utkání jsou v plánu na hřištích v sobotu 20. a v neděli 21. dubna.

Okresní fotbal: Tabulku i přes prohru v Jestřebí vede Dubice

Českolipsko - I přes porážku v Jestřebí dál vede okresní fotbalový přebor na Českolipsku Dubice. 

Do krajského kola Sazka Olympijského víceboje míří Zákupy

Zákupy – Družstvo žáků Základní školy Zákupy vybojovalo v okresním kole Sazka Olympijského víceboje – odznak všestrannosti výborné druhé místo a zajistilo si postup do krajského kola.

Krimi

Hasiče zaměstnávají popadané stromy. Také zasahovali u požáru v Ralsku

Ralsko /FOTO/ – Od rána mají hasiči v Libereckém kraji plné ruce práce. Kvůli silnému větru vyjíždějí k popadaným stromům, spoustu jednotek během dopoledne zaměstnaly také dva lesní požáry. 

Násilník dal ženě pár facek, před hlídkou raději zmizel

Česká Lípa - Profackoval svoji partnerku a utekl. Takto krátce by se dal popsat příběh z ubytovny v Dubici, ke kterému svědek v tomto týdnu zavolal na pomoc českolipskou městskou policii.

VIDEO: Zloděje luxusního BMW zadrželi policisté v České Lípě

Česká Lípa – Jen několik hodin poté, co se z bavorského městečka Obernburg am Main ztratilo luxusní BMW v hodnotě přes jeden milion korun, zadrželi zloděje i s vozem českolipští policisté.

FOTO: V panelovém domě na Severu hořelo. Z českolipského bytu utíkali tři lidé

Česká Lípa – Hasiči a policisté dnes, v pondělí 15. dubna, zasahovali u požáru v panelovém domě v Okružní ulici v České Lípě. Z bytu, ve kterém požár vznikl, byly evakuovány tři osoby – jeden dospělí a dvě děti. Událost se obešla bez zranění.

Autem sjel v Dubnici do potoka. Nadýchal přes 4 promile

Dubnice – Malým přírodním úkazem se stal 26letý řidič, který v neděli večer sjel ze silnice v Dubnici a i s autem skončil v potoce. Na havarované auto upozornila po 20. hodině starostka obce. Když policisté přijeli na místo, nestačili se divit.

Českolipský soud řeší případ obchodování s pervitinem, ale i zbraně a rtuť

Česká Lípa – „Dvojka mi stačí“, „připrav pět po jednotce“ nebo „počítej čtyřku, dva zvlášť a dva zvlášť“. Takovými a dalšími šiframi si podle obžaloby objednávali uživatelé drog pervitin u 51letého distributora Gennadije Suslova z Ralska – Kuřívod. Zpravidla jim odpovídal „OK, přijeď“, případně potvrdil částku a způsob zabalení dávky slovy „já jsem na tom bledě, ale trojku ti uvolním“.

Zkolaboval za volantem. Pomohli mu policisté z Doks

Českolipsko – Ve správnou dobu na správném místě byli v pondělí dopoledne policisté z Doks, kteří pomohli 65letému muži. Ten zkolaboval za volantem svého vozu, když společně s manželkou projížděli z Jestřebí na Staré Splavy.

Nereagujte na výhrůžné maily, upozorňuje policie po vlně podvodných psaní

Liberecký kraj – „Dostala jsem vyděračský mail a nevím, jak mám postupovat. Chtějí po mně 13 500 korun, vyhrožují, že zveřejní nějaká videa. Nevím, co mohou mít vyrobené. Rozhodně nechci nic platit.“ Takovéto telefonáty vyřizuje v posledních dnech policie po celé České republice a výjimkou není ani Liberecký kraj.

FOTO: V České Kamenici hořel les. Plameny rozfoukával nárazový vítr

Česká Kamenice - Ve čtvrtek 4. dubna po poledni začal z kopce Jehla nad Českou Kamenicí stoupat hustý kouř. Přivolaní hasiči průzkumem zjistili, že hoří les na ploše asi 100 x 200 metrů. 

Na jarní projížďky se muž z Nového Boru těšil celou zimu, teď mu kolo ukradli

Nový Bor – Celou dlouhou zimu se těšil na jarní projížďky na kole 41letý muž z Nového Boru. V noci na pondělí mu však neznámý zloděj plány překazil, když mu kolo ukradl ze sklepa panelového domu.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Bez dotace by na školku neměli

Z evropských fondů přišlo do pokladny malé obce šestnáct milionů korun na výstavbu školky.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.

Dětem vstup zakázán? Provozovatel musí mít důvod, jinak zaplatí pokutu

Děti. Mají plno energie, výskají, běhají, zkrátka je jich všude plno. Někomu to může vadit. Například hostovi v restauraci může při nečekaném zavýsknutí takového caparta uvíznout sousto v hrdle. Aby se to nestalo, rozhodli se někteří restauratéři a hoteliéři, že do svých zařízení děti nepustí. Zatím jich ale není mnoho.

Zdražování aut v Česku pokračuje, třeba u VW a Hyundai. Našli jsme ale i slevy

S koncem zimy se zvedá cena řady vozů na českém trhu. U několika jsou ale naopak slevy a stojí za to.

Kam na nejlépe načepované pivo? Jděte do hospod s Hvězdou sládků

Kam zajít na perfektně ošetřené a špičkově načepované pivo? Tam, kde mají Hvězdu sládků.