Dnes je 28.03. 2024 a svátek má Soňa

Bazary a zastavárny

Z katalogu firem doporučujeme

Zastavárna u Vojtěcha, Jablonec nad Nisou

Jsme dynamicky rozvíjející se společnost s více než 22 letou tradicí. Za téměř čtvrt století se na nás obrátilo mnoho set spokojených zákazníků a ti se vždy mohli spolehnout na profesionální přístup a diskrétnost. Nabízíme prodej a výkup: zlata, stříbra - řetízky, šperky, prsteny elektroniky - TV, notebooky, mobilní telefony,...

Zprávy

Psovod s fenkou Origami z Tanvaldu létali vrtulníkem po Tatrách, byli na cvičení

/FOTO/ Kynolog Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Václav Vančura se svou parťačkou Origami se zúčastnil velkého mezinárodního cvičení kynologů v Tatrách, konkrétně v oblasti Popradského lesa, které se uskutečnilo minulý týden.

Školáci plní prázdné regály. Knihovna v Rychnově se stěhuje do nového

/FOTO, VIDEO/ Kompletní přestavba někdejší industriální budovy v centru Rychnova u Jablonci nad Nisou je u konce. Se vším všudy stála 122 milionů korun. Místo tu našel městský úřad, lékaři, městská policie. A také knihovna. Stěhuje se právě v těchto dnech a je to nejtvrdší logistický oříšek. Pomáhají i žáci zdejší základní školy.

V jablonecké nemocnici vypukl požár. Budovu musely opustit desítky lidí

Hasiči zasahují v areálu Nemocnice v Jablonci nad Nisou. Z objektu zachránili dvě osoby, necelé čtyři desítky lidí se evakuovaly samy.

Na pastvinách nad Malou Skálou se prohání telata jako plyšáci

Na farmách začal každoroční babyboom, lidé chtějí vidět malé highlandy. Jaro dorazilo v plné síle, začíná růst tráva a to je čas i na telata. Pravý babyboom teď zažívají i na farmě Vojtěška v Klíčnově, části Pulečného.

Turnovská knihovna se opravdu začne stavět, město vybralo dodavatele

O výstavbě nové knihovny v Turnově se mluví dlouhé roky, nyní už je ale vše doslova na spadnutí. Radní zvolili na základě výběrového řízení dodavatele, kterým bude společnost Bielskie Przedsiebiorstwo Budownictwa Przemyslowego (BPBP). S pracemi by měla začít v první polovině dubna a na dokončení má 600 dní.

Jablonec řeší hluk z ulice. Obyvatelé paneláků chtějí zábrany

Noční klid v Jablonci nad Nisou narušují auta ignorující zákaz vjezdu v ulici Spojovací. Místní obyvatelé jsou zoufalí z neustálého hluku a vyzývají k razantnějším opatřením. Nyní se možná začíná uvažovat o funkčním řešení.

Tanvaldský kostel hostil večer chval. Výtěžek půjde na opravy

Při večeru chval v Horním Tanvaldě se sešli věřící, aby společně podpořili místní kostely a zahájili Velikonoce. Výtěžek z večera z dobrovolného vstupného půjde na záchranu svatostánků.

Mlsné myšky přinášejí sladký život do Janova nad Nisou. Kavárna byl splněný sen

/FOTO, VIDEO/ Tam, kde horské středisko splývá s vesnickou idylkou, otevřely novou kavárnu přímo v radničních prostorách. Matka a dcera zde nabízejí i domácí cukrářské výrobky.

Policie hledá svědky nehody, řidič naboural auto u tržnice v Jablonci a odjel

Policie v Jablonci nad Nisou pátrá po neznámém řidiči, který v neděli poškodil zaparkované auto a z místa nehody ujel. Svědci mohou pomoci odhalit pachatele, který způsobil škodu ve výši zhruba 50 tisíc korun.

Poraďte policii, kde na Jablonecku měřit rychlost. Blíží se další Speed Marathon

Znáte riziková místa? Víte o úseku, kde řidiči porušují předpisy? Zapojte se do výběru míst, kde budou policisté v Libereckém kraji dohlížet na bezpečnost a plynulost na našich silnicích. Blíží se totiž další ročník akce Speed Marathon, při které může veřejnost strážcům zákona poradit, kde postavit radary měřící rychlost.

Sport

Skaláci slavili historický úspěch. Vyhráli druhou ligu

Volejbalisté Malé Skále odehráli poslední dvě kola druhé národní volejbalové ligy mužů letošní sezóny. Soupeřem jim byl celek ze Dvora Králové nad Labem. I když měli Maloskalští jistotu celkového prvního místa i tak o motivaci zakončit takto úspěšnou sezónu výhrami nebyla nouze. V očekávání byla pěkná podívaná, což potvrzovala i hojná účast diváků.

Harrachov bral tři body už podruhé. Držkov se vracel pro kopačky

Mistrovské zápasy se rozjely také v I. B třídě východ. A někde už se hrálo konečně na přírodní trávě. Umělky už si týmy, díky dlouhé zimní přípravě, užily až až. Ale i na přírodní trávu bylo potřeba si zase zvyknout.

Češi otáčeli vývoj i na Letné. Výhru nad Arménií zařídil střídající Chorý

Druhý zápas fotbalové reprezentace pod vedením kouče Ivana Haška, druhý obrat. Češi v Praze na Letné proti Arménii brzy ztráceli, těsně před přestávkou ale srovnal hlavou Ladislav Krejčí a ve druhé půli vyšla trenérovi velmi dobře střídání. Debutant Matěj Jurásek svým centrem připravil pozici pro Tomáše Chorého, který dvanáct minut před koncem základní hrací doby stanovil konečné skóre na 2:1.

I. A třída: Bělá měla s Ruprechticemi smolný den, na Pěnčíně řádil Řeháček

O víkendu nechyběli fotbaloví fanoušci na zápasech I. A třídy. Mšeno si zasloužilo přivézt z Pěnčína alespoň bod, to samé si přála také Bělá, ale doma podlehla Ruprechticím 0:1. Pět gólů nadělil Rychnov Semilům.

V krajském přeboru chybělo proměňování šancí. Další kolo se hraje ve svátek

/FOTO, VIDEO/ První kolo krajského přeboru už některým týmům zvedlo bodové zisky za vítězství. Jiným prohra zkomplikovala pobyt v soutěži. Béčko Hamrů nemělo posily z A týmu, ale bod bralo (0:0). Lomnice na hřišti soupeře nastřílela Novému Boru sedm gólů (1:7). Plný bodový zisk si připsala také mužstva Železného Brodu, Sedmihorek a A týmu FC Pěnčín.

Hamry splatily dluh fanouškům. Změny v sestavě se ve druhé půli vyplatily

/FOTO, VIDEO/ Další domácí utkání divize C mělo být pro fanoušky A týmu Velkých Hamrů omluvou za první jarní zápas proti Kosmonosům (0:1). I když se Hamrovským příliš nepovedl první poločas, tři body pro své příznivce za výhru 3:2 vybojovali.

Necítil jsem z kluků chuť se o body porvat, zhodnotil trenér béčka Jablonce

V dalším kole ČFL skupiny B se jablonecký tým představil doma. Na umělé trávě v Mozartovce přivítal soupeře z Mostu. Doma chtělo mužstvo zazářit. Ale tři body za prohru 1:3 si odvezli hosté.

Krajské soutěže hlásí start! Kam můžete o víkendu vyrazit za fotbalem?

Dlouhá zimní pauza je pryč, do jarní části vstupují krajské fotbalové soutěže a také dva okresní přebory - na Liberecku a Českolipsku. Nabídka fotbalových zápasů je bohatá. Co si vyberete?

Zadostiučinění. Česká reprezentace mi strašně chyběla, uvedl navrátilec Barák

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Bez pěti dní po roce se objevil záložník Antonín Barák v české reprezentaci. Pod novým trenérem Ivanem Haškem potvrdil rostoucí formu a krásnou střelou z přímého kopu trefil pět minut před koncem proti Norsku vítězství 2:1.

Hašek po vítězné premiéře: Užívám si to, ale teď nás čeká důležitější zápas

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Česká fotbalová reprezentace zvládla premiéru pod vedením nového realizačního týmu a v Norsku zvítězila 2:1. Výhra se ale nerodila lehce – Norové napadáním dostali svého soupeře pod tlak a jako první šli do vedení. Rozhodující gól obstaral až v 85. minutě z přímého kopu Antonín Barák. „Jenom jsem řval, ať trefí bránu. A on ji trefil,“ popisoval klíčový okamžik zápasu hlavní trenér Ivan Hašek.