Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.05. 2021 a svátek má Ctibor

Bruntál

Bruntál je město v Moravskoslezském kraji, v Nízkém Jeseníku, jehož území se rozkládá na obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. První písemná zmínka je z roku 1223.

Počet obyvatel: 16.500
Rozloha: 29,34 km²
Oficiální web města: www.mubruntal.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Chata U Vlastíka – ubytování v Jeseníkách, Malá Morávka

Chata U Vlastíka se nachází v obci Malá Morávka, jenž leží 15 km od Bruntálu a 7 km od klimatických lázní Karlova Studánka. Horská obec Malá Morávka je spolu s Karlovem největším rekreačním, turistickým a lyžařským střediskem v Jeseníkách s 36 lyžařskými vleky různé náročnosti. Poskytujeme ubytování ve 3 apartmánech s...

Tel:
 • paní Podrazilová Leona, majitelka:
  +420 605 874 191
E-mail:
 • chatauvlastika@volny.cz

Horská chata Barborka – ubytování, Praděd, Jeseníky

Chata Barborka je pěkná a turisty oblíbená horská chata, kterou lze využít během přechodu hlavního hřebene Hrubého Jeseníku či během letní a nebo zimní dovolené. Nabízíme možnost ubytování v našem horském hotelu společně s možností stravování a parkováním na parkovišti před chatou. Dále nabízíme možnost ubytování pro školy jak v...

Tel:
 • firemní:
  +420 554 779 016

  firemní:
  +420 733 530 611

  paní Fürsterová Magdalena, majitelka:
  +420 739 201 101

  pan Šmahaj Roman, provozní:
  +420 739 313 239
E-mail:
 • firemní:
  chatabarborka.praded@seznam.cz

  firemní:
  info@barborka-praded.cz

Mgr. Ing. Ivana Zálešáková – insolvenční řízení, likvidace společností a bytových družstev, poradenské služby

Od roku 2001 jsem vykonávala činnost konkurzního správce pod Krajským soudem v Ostravě. V říjnu roku 2010 jsem úspěšně složila novým zákonem vyžadované státní zkoušky insolvenčních správců a jsem zapsána v seznamu insolvenčních správců. Svou činnost vykonávám zejména v Jihomoravském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji (především okres Bruntál, Jeseník, Olomouc, Přerov,...

Tel:
 • Ing. Zálešáková Ivana, majitelka:
  +420 605 929 692
E-mail:
 • firemní:
  likvidacel@seznam.cz

HYDRO-GEO – hydrogeologie a vrtané studny, Krnov

Firma HYDRO-GEO provádí především hydrogeologické práce, posudky, projekty, vyhledání pramene, vrtání studní se zárukou, vsakování, vzorkování a odběr vody, odvodňovací vrty. Nabízíme: hydrogeologie vrtané studny projekční a posudková činnost poradenská činnost vodohospodářský projekt čerpací zkouška, laboratorní analýzy čištění studny REFERENCE

Tel:
 • +420 591 132 517 - kancelář
  +420 603 434 547 - Ing. Ulahel Petr, majitel
  +420 739 927 270 - Ing. Böhm Lukáš, zástupce majitele
E-mail:
 • info@hydro-geo.cz
  ulahel@hydro-geo.cz
  bohm@hydro-geo.cz

Restaurace, Penzion – Motorest Zastávka

Objekt naší restaurace sloužil již v dobách minulých jako zájezdní hostinec. Snažíme se pokračovat v tradici bývalého zájezdního hostince. Provozujeme dále motorest - penzion a snažíme se poskytnout komplexní služby pro své zákazníky. Penzion: 6 dvoulůžkových a 4 čtyřlůžkové pokoje společné sociální zařízení Wi-fi připojení salonek parkoviště ubytovaní se psi hřiště...

Tel:
 • firemní:
  +420 554 295 194

  paní Sokelová Lenka, majitelka:
  +420 605 238 087
E-mail:
 • paní Sokelová Lenka, majitelka:
  lenkasokelova@seznam.cz

  pan Sokole Martin:
  martinsokele@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Podívejte se, na zmrzlinu do vsi na Bruntálsko jezdí davy! Tess točí návykovou

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Lichnov v okrese Bruntál je tuctová obec s tisícovkou obyvatel. Proč břeh potoka celé dny lemují odstavená auta? Proč sem přijíždí tolik lidí? Na co čekají ve frontě? Rozkřiklo se, že výtvarnice a tatérka Tess Gemelová vyladila zmrzlinu k dokonalosti. Najednou se tak všude mluví o lichnovské zmrzlině.

Proč se nám dudci vyhýbají. Pojďte na zábavné vítání ptačího zpěvu do Jeseníků

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Milovníci Jeseníků na jaře v Karlově Studánce pořádají Vítání ptačího zpěvu. Ti, kdo chtěli 8. května poslouchat a pozorovat ptáky společně se zoologem CHKO Jeseníky Petrem Šajem, si museli pořádně přivstat. Natahování odchytových sítí začalo ráno před šestou.

Duha nad Jeseníky udělala v pátek tečku za deštěm a chladem, podívejte se!

V noci na pátek pršelo na většině území České republiky. Letošní květen provází podprůměrné teploty a nadprůměrné srážky, ale o víkendu se charakter počasí zásadně změní. V Jeseníkách stylově udělala tečku za deštivým a chladným počasím nádherná duha. V neděli si užijeme letní den, teploty mohou přesáhnout 25 stupňů Celsia.

Rozloučili jsme se v Moravskoslezském kraji - 18. týden 2021

V pravidelné rubrice zveřejňujeme jména těch, kteří navždy opustili své blízké. Zarmoucené rodině a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.

Macco Organiques v Bruntále letos investuje 400 milionů

Hydrometalurgický závod v Bruntálu měl pohnutou historii. Jeho posláním bylo pomoci rudným dolům k prosperitě. Sotva ale byl bruntálský Hydrometal dokončen, těžba olova, mědi, zinku, zlata a stříbra po staletích definitivně skončila.

Dobrá zpráva pro Krnov: ani jeden pozitivní test!

Starosta Krnova Tomáš Hradil se stal poslem dobrých zpráv: "Dva dny po sobě jsme v Krnově nezaznamenali jediný pozitivní test na koronavirus. To se stalo naposledy v polovině září loňského roku," informoval na svém facebooku.  

OBRAZEM: Dukelská kasárna v Opavě jdou k zemi. Demolice se blíží do finále

/FOTOGALERIE/ Čilý pracovní ruch panuje již několik týdnů v bývalých Dukelských kasárnách v Opavě. Vlastník jejich prostřední části, společnost JTA exclusive zde totiž postaví tři stovky nových bytů. Ve slezské metropoli tak vyroste nová menší čtvrt.

Někdo vyhrožoval mateřským školám. Policisté přijali opatření i v MS kraji

Policisté po celé republice vyrazili ve čtvrtek odpoledne do mateřských škol. Důvodem bylo anonymní oznámení o chystaném útoku na některý z těchto objektů.

Snídáme férově, tentokrát na výletě

I přes složitou pandemickou situaci se letos uskuteční další ročník Férové snídaně. Jedná se o piknikovou akci na podporu lokálních pěstitelů, konanou ve Světový den pro fair trade v sobotu 8. května 2021.

Zatoulaný rys přešel hranice. Polští sousedé vypustili šelmy odchované v zajetí

Rys, který byl v minulých dnech opakovaně spatřen na několika místech na Zábřežsku, patrně pochází z Polska. Do přírody Poláci v rámci projektu vypouští zvířata odchovaná v zajetí. To by vysvětlovalo, proč se šelma pohybuje i mezi lidskými obydlími.

Sport

Hlůšková o setkání s Jágrem: Cítila jsem se jako malá holka o Vánocích

FOTOGALERIE/ Byla to jenom půlhodina života, přesto na ni nikdy nezapomene. Někdejší házenkářka Ivana Hlůšková si splnila dlouholetý dětský sen, když se na zimním stadionu v Kladně po jednom z utkání Chance ligy osobně setkala se svým idolem, hokejovou legendou Jaromírem Jágrem.

KVÍZ: Vyznáte se v nejúspěšnějších momentech českého hokeje?

Souboje o medailová umístění, vypjaté bitvy s tradičními rivaly i góly v posledních sekundách. Zápasy české hokejové reprezentace přináší radost, ale také zklamání. V každém případě jsou pro všechny fanoušky velice emotivní a často nezapomenutelné. Vyznáte se ale v těch nejdůležitějších momentech českého hokeje?

Faltejsek vyhrál pro Dvorce ve Wroclavi, Stromský druhý

Netradičně mimo víkend byly na programu další dostihy. Tentokrát šlo o mezinárodní podnik v polské Wroclavi. Do akce šli opět i zástupci stáje z Dvorců u Bruntálu.

Rýmařovská Jiskra má statut Sportovního střediska mládeže

Dobrá zpráva dorazila z rýmařovského fotbalu. Místní sportovní klub působící pod hlavičkou Jiskry Rýmařov získal po zasedání Tribunálu talentované mládeže znovu statut Sportovního střediska mládeže OFS B1.  

Verner se těší na StarDance. Rodina už šetří kredit na posílání SMS, říká

Do tanečních nikdy nechodil, teď si Tomáš Verner, mistr Evropy z roku 2008 v krasobruslení, splní velké přání. Stal se jednou z deseti osobností v televizní show StarDance 2021. „Kdysi dávno, když jsem viděl první díl, jsem si tam přál být. Za mě je to jeden z nejhezčích pořadů. Nabídku jsem dostal dvakrát, jenže během kariéry to nebylo možné. StarDance probíhá paralelně se závodní sezonou krasobruslaře, takže jsem ji musel vždy odmítnout,“ prozradil desetinásobný český mistr na ledě.

Škoda, se nehrají nižší soutěže, Chomýž mi chybí, lituje Džeky

/FOTOGALERIE/ Velký fanoušek Slezského FC Opava a také Chomýže a krnovských hokejistů Pavel Jatzek známý především jako Džeky se v sobotu dočkal. Konečně mohl vyrazit na svou milovanou Opavu. Pod pergolou na stadionu už seděl dvě hodiny před výkopem, tak jak to má ve zvyku.  

Rozhodnutí nedohrát vítám, i když pro některé je to kruté, řekl trenér Mura

Fotbalový klub z Města Albrechtic na nedohrání soutěží vydělal. V I. B třídě slaví záchranu s nula body na kontě. Zkušený trenér Antonín Mura se tak může v klidu začít připravovat na nový soutěžní ročník.  

Poslední zastávkou před Tokiem bude pláž pod vysokými pecemi

Zatím v Dolních Vítkovicích světovou pláž nenajdete, ale na konci příštího týdne začnou bývalý průmyslový areál zasypávat tuny písku a od 2. do 6. června se stane dějištěm J&T Banka Ostrava Beach Open. A na 3. ročníku čtyřhvězdičkového turnaje Světové série budou plážoví volejbalisté a volejbalistky pod vysokými pecemi bojovat o poslední body do olympijského žebříčku pro letní hry v Tokiu.

Sparta se musí změnit. Potom nebude čekat na pády soupeřů

Potřebují být druzí. Jenže to nebude jednoduché. Fotbalisté Sparty si zase zkomplikovali boj o kvalifikaci Ligy mistrů.

Žijeme tady a teď. Příběh muže, kterému trenér fotbalové Slavie věnoval titul

Když se trenér Jindřich Trpišovský radoval ze tří získaných titulů ve fotbalové lize s pražskou Slavií, v emotivní chvíli věnoval unikátní mistrovský „hattrick“ kamarádovi Vladimíru Mikulášovi. Pražský deník přináší příběh tohoto bývalého maséra a fyzioterapeuta fotbalové reprezentace. Původně vyšel loni v seriálu Pražské neziskovky.

Krimi

Muže v Ostravě srazil vlak. Utrpěl vážná zranění

Sedmačtyřicetiletý muž byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, jeho stav se však velmi rychle zhoršoval a nalézal se v ohrožení života. Zasahující lékař zjistil závažná poranění hrudníku, břicha a dolních končetin.

V Ostravici na Frýdecko-Místecku vjel cyklista pod automobil. Srážku nepřežil

K tragické dopravné nehodě došlo v neděli 9. května v Ostravici na Frýdecko-Místecku. Podle informací policie zde měl třiapadesátiletý cyklista náhle sjet z chodníku na silnici ve chvíli, kdy za ním jel osobní automobil. 

Žena se zranila na stezce ve Štramberku. Lékaře k ní vysadili z vrtulníku

Těžce dostupný terén, akce se záchranářským vrtulníkem. Jedenasedmdesátiletá žena upadla na naučné turistické stezce ve Štramberku na Novojičínsku, pro lékaře bylo obtížné se k ní dostat. 

Letečtí záchranáři zasahovali v kraji u pádů z výšky. V Karviné zemřel muž

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval v posledních dnech u čtyř případů, při nichž došlo k pádu člověka z výšky.

Muž ve Frýdlantu neslyšel, srazil ho vlak. Na uších měl sluchátka s hudbou

Ke střetu došlo ve středu 5. května ráno poblíž vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí na Frýdeckomístecku. Muž vystoupil z vlaku a vydal se podél kolejí po nezpevněném štěrkovém povrchu směrem na Ostravu.

Mladý sestrovrah z Krnova opět u soudu. Škrtil ženu, nechal se ovládnout vztekem

Dnes pětadvacetiletý Martin Baďura z Krnova se poprvé dostal za mříže v roce 2011. Byl patnáctiletý tenageer, když doma na Hlubčické ulici bez zjevného důvodu po banální hádce zavraždil nožem svou jedenáctiletou sestru. Trest si odpykával ve věznici Všehrdy na Chomutovsku. Ve vězení v záchvatu vzteku začal škrtit vychovatelku – terapeutku tak intenzivně, že to soud vyhodnotil jako pokus o vraždu. V té době mu zbývalo posledních pár měsíců do propuštění na svobodu.

Tramvaják z Ostravy byl u soudu chlap. A soud to uměl ocenit. Havaroval v centru

Přiznání chyby a "chlapský" přístup pomohly řadě motoristů, kteří se kvůli dopravním nehodám dostali před soud. Výsledkem byly mírnější tresty, někdy i zastavení trestního stíhání. Naposledy se o tom přesvědčil dvaatřicetiletý řidič tramvaje. V centru Ostravy zavinil nehodu, při níž došlo ke zranění.

Krutosti za zdmi kriminálů. Vězeň v Ostravě opařil druhého vroucí vodou

/FOTOGALERIE/ Až hrůzné příběhy se vyprávějí o tom, co se děje mezi trestanci za vězeňskými zdmi. Ověřit jejich pravdivost je pro člověka „zvenčí“ obtížné. Že ale život za mřížemi není žádná legrace, se dá usuzovat z případů, které se čas od času dostanou před soudy. Jedním z nich se v úterý začal zabývat Krajský soud v Ostravě.

AKTUALIZACE: Vážná nehoda v Opavě. Policisté jeli k nehodě, maják nepomohl

/VÝZVA POLICIE, FOTOGALERIE/ Vážná dopravní nehoda se stala v pátek 30. dubna po osmé hodině ranní v opavské Hradecké ulici poblíž čerpací stanice. Došlo zde ke srážce dvou osobních aut, přičemž jedním z nich byla policejní služební Škoda Octavia, v níž cestovali policisté z opavského dopravního inspektorátu.

Muž z Bruntálska měl přepadnout banku v Linci. Krnovští kriminalisté ho našli

Středa 17. března 2021 odpoledne. V pobočce finanční instituce v rakouském Linci ohrožuje zbraní neznámý muž zaměstnance a požaduje vydání financí. Z místa činu poté uprchl. Nyní je podezřelý již zadržen, a to díky skvělé práci moravskoslezských policistů.

Ekonomika

Čím zdravě nakrmit čtyřnohé miláčky. Češi v oboru patří mezi světovou špičku

Víte, že Češi patří do světové špičky v chovu domácích mazlíčků? Od křečků přes morčata, králíčky, andulky, rybičky, až třeba po kudlanky. A psa nebo kočku má prý doma dokonce každý pátý z nás! Přinášejí nám spoustu radosti, kterou jim chceme oplatit náležitou péčí, a především kvalitní stravou.

Libor Musil: Rodinné podnikání je páteří našeho hospodářství

Registr rodinných podniků ČR vedený Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR nedávno oslavil první výročí – vznikl 1. března loňského roku. Registrace umožňuje registrovaným rodinným obchodním korporacím a rodinným živnostem mj. využít zvýhodněných bankovních produktů pro malé a střední podniky připravených Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. (ČMZRB). O registru jsme si povídali s Liborem Musilem, místopředsedou představenstva AMSP ČR a garantem projektu Rodinná firma a také majitelem rodinné společnosti LIKO-S, a.s., Slavkov.

Počet rychlonabíjecích stanic pro elektromobily v MS kraji roste

V České republice je aktuálně registrováno více než 6000 elektromobilů, z toho přes 3300 jich přibylo v loňském roce. Za letošní tři měsíce zatím přibylo 585 nových čistě elektrických aut. Odhady dalšího vývoje hovoří o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

Na jednu čipovou kartu lze cestovat autobusy v Moravskoslezském i Zlínském kraji

Cestující, kteří jezdí autobusy v Moravskoslezském a Zlínském kraji, mohou platit jízdné jednou čipovou kartou. ODISka a ZETKA jsou propojeny.

Škoda Vagonka v Ostravě dokončila milardový projekt. Vzniklo téměř 500 míst

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Za neuvěřitelných 444 dnů se týmu společnosti Škoda Vagonka podařilo dokončit v Ostravě výstavbu jedné z největších a nejmodernějších lakoven i zprovoznit největší portálové obráběcí centrum ve střední Evropě. Rozšíření výrobního zázemí, výstavba a modernizace areálu a jeho vybavení, si v rámci projektu Nová Vagonka vyžádalo celkem miliardu korun. V souvislosti s projektem vytváří Škoda Vagonka v Ostravě téměř pět set nových pracovních míst, z nichž většina je již obsazena.

Škoda Vagonka začne v Ostravě vyrábět tramvaje

Skupina Škoda Transportation přesune z Plzně do Ostravy část výroby tramvají. Důvodem je rozšíření kapacit v závodě Škoda Vagonka i velké zakázkové vytížení hlavního plzeňského závodu. Jako první se budou v Ostravě vyrábět tramvaje pro Dopravní podnik Ostrava (DPO).

Heimstaden pomáhá v kraji svým nájemcům komerčních prostor

Více než šesti stovkám podnikatelů poskytuje v Moravskoslezském kraji nebytové prostory společnost Heimstaden. Zhruba dvě stovky nájemců musely kvůli vládním proticovidovým nařízením již minulý rok své provozovny zcela zavřít.

Otevření obchodů přišlo pozdě. Krachují oděvy i obuv, ohrožena jsou knihkupectví

Obchodníci čekající dlouhé měsíce na otevření kamenných obchodů se svého vytouženého okamžiku konečně dočkají příští pondělí. Tedy – ne všichni. Kvůli koronavirové krizi již s prodejem skončily například prodejny značkových kufrů a kabelek Samsonite, do insolvence spadla módní značka Pietro Filipi, zmizely oděvní řetězce Next či Promod. A svazy sdružující obchodníky se obávají, že další prodejny zřejmě konec v příštích měsících ještě může čekat.

Nejbarevnější reuse centrum má Ostrava. Vrací život věcem, které doběhl čas

/FOTO, VIDEO/ Originální design UAX! designéra Radka Leskovjana podtrhl význam reuse centra, které bylo loni otevřeno v Ostravě a které provozuje společnost OZO Ostrava. Pomáhá použitým věcem, kterých se lidé zbavují, protože je už nepotřebují, získat nové využití, a jejich prodejem přispívá na výsadbu zeleně v Ostravě. Ostatně, můžete se podívat do galerie.

Nové ECMO ve „fakultce“ Ostrava? Na mimotělní oběh muselo už padesát pacientů

ECMO centrum, které je společným projektem Kardiochirurgického centra, Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a Kardiovaskulárního oddělení Interní a kardiologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava, má díky dotaci Moravskoslezského kraje nové ECMO. Tedy přístroj, zajišťující mimotělní náhradu funkce plic a srdce. Úhradu částky 2 395 700 korun odsouhlasili krajští zastupitelé.