Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 08.08. 2020 a svátek má Soběslav

Karviná

Karviná je statutární město v Moravskoslezském kraji, na území historického Těšínského Slezska, 18 km východně od Ostravy na řece Olši. Původní a správný název města je Fryštát. Název Karviná je pro dnešní město zavádějící. Karviná se totiž historicky vyvíjela zcela jinak.

Počet obyvatel: 55.000
Rozloha: 57,49 km²
Oficiální web města: www.karvina.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Oční optika Gerlinde Timčáková, Karviná

Máte pocit, že už vám oči neslouží tak, jako dřív? Potřebujete změřit dioptrie? Navštivte oční optiku v Karviné, kde Vám nabídneme široký sortiment brýlí. Nabízíme prodej brýlových obrub, plastová skla s antireflexem, multifokální skla. Dále sluneční brýle, lupy, pouzdra na brýle. Nabízíme: prodej brýlových obrub plastová skla s antireflexem multifokální...

Tel:
 • +420 596 340 292 - firemní
  +420 736 534 578 - prodejna
E-mail:
 • g.timcakova@centrum.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Karviné – otevírací doba, kontakty, mapa Karviná

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Mrakwia Kamil, Ing. ředitel Email: Kamil.Mrakwia@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pokladny Po 8:00 - 11:30 12:30 - 15:00 St 8:00 - 11:30 12:30 - 15:00 Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační...

Tel:
 • 596 304 111
E-mail:
 • podatelna3212@fs.mfcr.cz

Nerez výroba Jež s.r.o. – výroba z nerezi, svařování nerezi, CNC stříhání a ohýbání, Karviná, Petřvald

Společnost NEREZ VÝROBA JEŽ s.r.o. se specializuje zejména na výrobu z nerez oceli a svařování nerezových materiálů. Předmětem činnosti je také výroba z hliníku a svařování hliníku. Provádíme generální opravy a renovace potravinářských strojů a jiných strojních zařízení z různých oblastí, broušení nerez materiálů, stříhání a ohýbání plechů. Součástí naší výroby...

Tel:
 • firemní:
  +420 596 541 105

  pan Jež Petr, jednatel:
  +420 603 326 305

  pan Mikšánek Roman, vedoucí výroby:
  +420 739 451 603
E-mail:
 • firemní:
  jez.p@seznam.cz

STABABED s.r.o. – stavební činnost, Dolní Lutyně

STABABED s.r.o. působí na českém trhu již do roku 2009. Nabízíme velké spektrum prací, které počínají výkopy a končí úpravou terénu. Zahrnují různé potřebné činnosti, které potřebují odborníky. Výhodou firem s kompletní nabídkou stavebních prací je, že jsou rozmanité, soběstačné a často si nenajímají žádné subdodavatele, ani další pracovní síly....

Tel:
 • pan Bednář Libor, majitel:
  +420 605 720 277

  paní Bednářová Marcela, spolumajitelka:
  +420 776 599 780
E-mail:
 • firemní:
  stababed.sro@volny.cz

Igor Klajbl – autoškola a akreditované školicí středisko, Havířov

Neprodáme Vám řidičské oprávnění, my Vás naučíme řídit! Naším cílem je připravit vás kvalitní výukou a výcvikem pro provoz na pozemních komunikacích a našim úspěchem je vaše zdárné ukončení závěrečnou zkouškou. Nabízíme přátelský, vstřícný a profesionální přístup lektorů, aby se při výuce a výcviku žáci cítili dobře a autoškola pro...

Tel:
 • firemní:
  +420 596 814 111

  pan Klajbl Igor, majitel:
  +420 603 499 980
E-mail:
 • firemní:
  as.klajbl@seznam.cz

  firemní:
  as.klajbl@quick.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

PODÍVEJTE SE: V centru Bohumína začala proměna vybydlené kolonie

Stoleté cihlové domy v bývalé dělnické kolonii v Okružní ulici v centru Bohumína čeká komplexní a nákladná proměna na moderní bydlení. Do tří let nabídne osm domů více než padesát zrekonstruovaných bytů. Zůstane jim také původní ráz červených neomítaných cihel – pro Bohumín tak typických.

Ošetřovatelky českotěšínské Charity se dostanou za klienty rychleji

Celkem osm osobních automobilů získala za poslední čtyři roky Charita Český Těšín, a to díky významné krajské podpoře sociálních služeb. A to není vše, právě probíhá výběrové řízení na nákup dalšího vozu.

VIDEO: Havířovské koupaliště nabídlo mistrovskou highdivingovou exhibici

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Akce se zúčastnili přední čeští skokané, kteří předvedli své umění. Byla to skvělá podívaná. Velkému zájmu otužilců se také těšila malá umělá vana naplněná ledovou tříští.

Zaměstnance OKD čekají co 14 dní testy na covid-19. A také dodavatelské firmy

Všichni zaměstnanci OKD se budou od 17. srpna 2020 pravidelně, ve čtrnáctidenních intervalech, účastnit PCR testů na covid-19. Na čtyřech lokalitách vzniknou odběrová místa, kde bude testování kontinuálně probíhat.

S modlitbou i bez. Tábor pod kostelní věží se nese v námořnickém duchu

/FOTOGALERIE/ Příští víkend se v zahradě evangelického kostel koná tradiční Sjezd alternativní mládeže (SAM). A stejně jako v minulých letech se i letos zahrada u evangelického kostela v Orlově-Městě na část letních prázdnin proměnila v dětský tábor, jehož účastníci ochutnají opravdový táborový život. 

Potkani, kočky a holubi už štěstí u popelnic nenajdou. Havířov chystá deratizaci

Město čeká na podzim velká očista. V plánu je speciální celoplošná deratizace, která by měla proběhnout mezi říjnem a listopadem tohoto roku a povinně by se do ní měli zapojit všichni vlastníci nemovitostí ve městě.

Kraj chce ve všech svých nemocnicích infekční oddělení

Koronavirová epidemie ukázala, že (nejen) v Moravskoslezském kraji je potřeba mít v nemocnicích k dispozici více infekčních oddělení a lůžek, než kolik jich dnes je.

Život v domově seniorů v Havířově se po covidu vrací do normy. Budou i návštěvy

Během víkendu tu hygienici otestovali zbývajících 150 klientů a zaměstnanců střediska Luna a v úterý přišla řediteli domova Milanu Dlábkovi radostná zpráva: „Všechny vzorky jsou negativní.“

Za špatné nakládání s odpady u Dolu Dukla padla skoro půlmilionová pokuta

Společnost ČEZ Energetické produkty má zaplatit pokutu 450 tisíc korun za porušení zákona o odpadech. Tu ji uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Oblastního inspektorátu v Ostravě. Důvodem je špatný postup při revitalizaci území zasažení hornickou činností.

NA VÝLET V DEŠTI: Český Těšín slaví 100 let. Je tu moderní muzeum i archeopark

/FOTOGALERIE/ Český Těšín si letos připomíná krásné jubileum - sto let od svého vzniku. Pokud chcete poznat historii tohoto zajímavého města i okolí, pak určitě navštivte expozici v Historické budově Muzea Těšínska. Jen kousek od města pak najdete zajímavý Archeopark Chotěbuz, místo mnoha archeologických nálezů, který svými moderně pojatými expozicemi zavede návštěvníka především do dob pravěku a raného středověku v regionu. O pár metrů dál vás pak čekají živé ryby i dobré jídlo. 

Sport

Nová sezona. Datyně, Těšín i petrovická Lokomotiva jdou do boje

Stejné obsazení jako v minulé sezoně bude mít z pohledu okresních týmů fotbalový přebor Moravskoslezského kraje, který se o víkendu rozbíhá.

Hostování z Kolína. Ovšem z toho nad Rýnem! Karvinou posílil Tomáš Ostrák

Za fotbalisty Karviné bude v nové sezoně FORTUNA:LIGY hostovat Tomáš Ostrák z Kolína nad Rýnem.

Karvinský Holanďan Gigli Ndefe o karanténě: Člověk neví, co čekat

Nizozemský defenzivní fotbalista Gigli Ndefe se už v Karviné zabydlel a v kádru trenéra Juraje Jarábka platí za hráče základní sestavy. V rozhovoru pro Deník zhodnotil uplynulou sezonu a podělil se o své dojmy z karantény, kterou v Karviné zažil.

Permanentky v Karviné nebudou. Zatím

Vzhledem ke složité koronavirové situaci se fotbalový klub MFK Karviná rozhodl počkat s prodejem permanentek na novou sezonu.

Karvinský Ondřej Lingr je už ve Slavii. Je to jako sen, přiznal Deníku

Fotbalista Ondřej Lingr přestoupil z Karviné do Slavie. Deník jej zastihl na cestě za svými novými spoluhráči do Rakouska. „Jedu zrovna na soustředění,“ hlásil do telefonu ve čtvrtečním podvečeru.

Poslední mohykán zůstává: Janečka pokračuje v Karviné

Fanoušci fotbalové Karviné mohou být spokojeni. Srdcař karvinského týmu a jeden z lídrů Marek Janečka se s vedením klubu domluvil na nové smlouvě a bude tak ve Slezsku pokračovat.

Zajímavý los Karviné. Hned dvě derby, pak Sparta

Nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže - FORTUNA:LIGY - byl rozlosován. Fotbalisté Karviné, kteří vstupují do své páté sezony, mají peprný začátek. Čekají je totiž na úvod obě regionální derby!

Dětmarovice: Zmizel Berešík, tým má nové gólmany

O víkendu to už vypukne. Rozjíždí se nová fotbalová sezona. Start divizí a krajských přeborů se neobejde logicky ani bez účastníků z Karvinska.

Moravec děkoval fanouškům, Lingra viděl daleko už před lety

Oblíbenec karvinských fanoušků Jan Moravec opustil po pěti letech Karvinou a zamířil do Brna. Ve Slezsku zanechal dojem nejen svými výkony na hřišti, ale hlavně svou pracovitostí, ochotou a upřímností.

Havířov: Vrací se Wojnar, klub navazuje hlubší spolupráci s Baníkem

O víkendu to už vypukne. Rozjíždí se nová fotbalová sezona. Start divizí a krajských přeborů se neobejde logicky ani bez účastníků z Karvinska.

Krimi

Bezdomovec v Zábřehu podobodal a těžce zranil jiného muže. Policie hledá svědky

Téměř šedesátiletý muž měl v Ostravě-Zábřehu nedaleko tamní provozovny McDonalds napadnout nožem a prázdnou lahví svého devětadvacetiletého známého. Poškozený utrpěl bodná zranění a byl převezen ve vážném stavu do nemocnice. Policie nyní žádá o spolupráci veřejnost, která mohla spor obou mužů bez domova vidět. 

Ostravští kriminalisté obvinili muže, který kradl na internetu soukromá fota žen

Případ rozsáhlé počítačové kriminality začali v roce 2017 rozplétat karvinští kriminalisté, pak ho převzali krajští kolegové, kteří se specializují na kybernetickou kriminalitu. Nyní je šetření u konce. Obviněný muž měl vnikat do e-mailových schránek i facebookových profilů a získat informace, někdy i fotografie soukromého charakteru. Pak v některých případech fotografie umístil na erotické stránky, jindy komunikoval z profilů poškozených s jejich známými. Poškozených je 170 z celé republiky, včetně Moravskoslezského kraje, objevuje se tu i dětská pornografie.

Alergik to asi nebyl. Z polí odcizil 49 balíků sena

Tak už se nám krade i seno. Někdy na začátku srpna neznámý pachatel v katastru obce Stará Ves navštívil několik zemědělských parcel a odcizil zde 49 balíků svinutého sena, které zde byly volně odloženy.

Zvrhlík lovil malé dívky z regionu na internetu. Pak je vydíral, někdy i roky

Moravskoslezští policisté ukončili vyšetřování závažného mravnostního zločinu, který má na svědomí šestačtyřicetiletý muž. Jeho oběťmi se v letech 2014 až 2019 stalo osmnáct dívek ve věku od dvanácti do patnáct let. Pocházely nejen z Moravskoslezského kraje.

Hasičský Bizon dvakrát v akci. Vyprošťoval octavii a pak i ford

/FOTO, VIDEO/ Dvakrát během deseti hodin museli v úterý profesionální hasiči vyprošťovat pomocí svého Bizona dva havarované osobní automobily.

Mladíci ukradli ve Vítkovicích kolo u rodinného domu. Už s ním ale neodjeli

Když hlídka strážníků krátce po třetí hodině ranní procházela jednu z mnoha vylidněných ulic v Ostravě – Vítkovicích, klid noci rušilo jen praskání větví a dva mužské hlasy. 

VIDEO: Muž v Havířově ukradl ve večerce pokladnu. Policie zveřejnila záznam

Pokladnu s penězi a tabákové výrobky ukradl dosud neznámý pachatel po vloupání do jedné z havířovských večerek. Policie zveřejnila záznamy z vloupání a prosí veřejnost o pomoc s pátráním. 

Trojice feťáků vyrazila v Orlové s baterkami do mateřské školy

Tři hledané dopadli v jedné místní školce orlovští strážníci.

Zoufalý muž chtěl ve Svinově skočit pod vlak. U kolejiště ho zachránili

Sebevraha (37 let), jenž se chystal skočit pod vlak, zachránili v těchto dnech ostravští strážníci. Hlídka si všimla zoufale vypadajícího a zmateně se chovajícího muže, který se pohyboval poblíž kolejiště v Ostravě-Svinově.

Dva požáry na Opavsku i Karvinsku hasiči dostali rychle pod kontrolu

Hned dva požáry vznikly ve čtvrtek odpoledne na území Moravskoslezského kraje. Hasiči vyjížděli do Ludgeřovic, kde vzplála velká hromada sena. Další zásah proběhl v Bohumíně-Pudlově, tam hořel balíkovač se strništěm.

Ekonomika

Co dělat, když jste v zahraničí a spácháte dopravní přestupek?

V době letních dovolených roste i počet dopravních přestupků. Co teprve, když dovolená vlastní dopravou tento rok roste na oblibě. Vždy je ale potřeba se seznámit s veškerými potřebnými dopravními předpisy jednotlivých států, a vyhnout se tak pokutám, které mohou přijít i několik měsíců po spáchání dopravního přestupku, což každému výrazně zkomplikuje život.

Frýdek-Místek čeká Týden plný chutí. Hosté budou hodnotit nejlepší menu ve městě

Speciální gastronomický týden odstartuje v pátek 7. srpna ve Frýdku-Místku. Do Týdne plného chutí, které pořádá Turistické informační centrum Frýdek-Místek, se zapojilo třináct místních restaurací.

Tento Vagón odnesly z Bohumína záplavy. Ve Frýdku-Místku je z něj kultovní bar

/FOTOGALERIE/ Bohumínský poštovní vagón odnesla v roce 1997 velká voda. Po nalezení byl vyřazený z provozu, avšak Marek Zoun z Frýdku-Místku s ním měl jiné plány. Koupil jej, kompletně předělal jeho interiér a za dva roky si v něm otevřel svůj bar.

Radíme podnikatelům: Podnikání v kultuře a covidová patálie

Provozovatelé hudebních klubů či diskoték jsou od března konfrontováni s různými omezeními. Podpora i pro tento druh podnikání existuje. Jak na to, přibližuje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Ostravští hudební technici jezdí nejen s Metallicou či Manowar. Teď je ale tma!

Od roku 2011 jsou výhradními dodavateli techniky pro všechna evropská turné a koncerty kapely Red Hot Chili Peppers. Podíleli se i na evropských koncertech ZZ Top, Manowar, The Illusionists, Foo Fighters, Metallica, Iron Maiden, Black Sabath a dalších. Jejich technika je k vidění i na zahraničních festivalech Nova Rock či Frequency. Ostravská společnost High Lite Touring patří mezi největší firmy v Evropě, které technicky zajišťují velké koncerty a festivaly.   

Havířov chce opravit dva městské domy. Stát to bude 45 milionů

Dva obytné domy nacházející se na ulici 1. máje č. p. 2 a na ulici Dlouhá třída č. p. 34 - č. p. 42 v městské části Havířov-Město projdou rozsáhlými sanacemi. Na ty město vynaloží přes 45,1 milionů korun včetně DPH.

Umí nabrousit pilu i skalpel. Ostravský brusič pracuje s kovem celý život

/FOTOGALERIE/ Brusírna AK v Ostravě-Výškovicích je mezi místními známá a oblíbená, navíc už má svou historii. Poslední tři roky nese v názvu iniciály svého majitele, Alexandra Krejčíře.

Češi kvůli strachu z viru pijí doma. Hostinští pláčou

Na dvě desítky pětisetlitrových tanků piva musela na jaře kvůli koronavirové krizi vylít restaurační skupina Hospodska v pěti hospodách v Plzni a jedné pražské. Nyní již je otevřeno, ale škody za sezonu budou sčítat až koncem roku. „Poptávka je stále v řadě míst utlumena, zatímco náklady se vrací do původní výše,“ uvedl spoluzakladatel skupiny Luboš Kastner.

Atrakce Jeseníků - přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně - trhá rekordy

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách v prvních měsících koronavirového útlumu přišla o návštěvníky, ale o prázdninách už zase trhá rekordy.

Rožnovský festival jídla za dveřmi. Hostem je michelinský kuchař Radek Kašpárek

Milovníci kvalitní gastronomie mohou od středy 29. července do neděle 2. srpna navštívit Garden Food Festival v Rožnově pod Radhoštěm.