Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Karviná

Karviná je statutární město v Moravskoslezském kraji, na území historického Těšínského Slezska, 18 km východně od Ostravy na řece Olši. Původní a správný název města je Fryštát. Název Karviná je pro dnešní město zavádějící. Karviná se totiž historicky vyvíjela zcela jinak.

Počet obyvatel: 55.000
Rozloha: 57,49 km²
Oficiální web města: www.karvina.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Josef Franek – kamenictví, Ostrava, Karviná

Firma působí na trhu již od roku 1991 a má bohatou zkušenost a praxi v oblasti zpracování kamene. Hlavní činností je výroba hřbitovní architektury od zhotovení jednoduché epitafní desky až po vykopání a kompletní montáž žulové hrobky včetně nápisů a dodání dekoračních doplňků. Na zakázku dokážeme vyrobit veškeré výrobky jak ze...

Tel:
 • +420 596 531 148 - firemní
  +420 603 493 220 - pan Franek Lukáš
E-mail:
 • kamenictviorlova@seznam.cz
  kamfranek@iol.cz

STATICS plus s.r.o. – statické posudky, statika, podlahy, stropy, zdiva, hydroizolace, zesilnění základů, Havířov

STATICS plus s.r.o. byla založena po mnoha letech působení v oblastech sanací železobetonových konstrukcí a řešením statických poruch. Pro realizaci máme připravený tým zkušených techniků a odborně zaškolených pracovníků. Nabízíme: vypracování statických posudků zesilnění základů stabilizace podloží opravy trhlin zdiva opravy poruch podlah a stropů zvýšení únosnosti sloupů jádrové vrtání...

Tel:
 • +420 605 248 701 - firemní
  +420 737 184 041 - stavební technik
  +420 608 854 283 - pan Polášek Stanislav, jednatel
E-mail:
 • statix@post.cz
  polasek@staticsplus.cz

Igor Klajbl – autoškola a akreditované školicí středisko, Havířov

Neprodáme Vám řidičské oprávnění, my Vás naučíme řídit! Naším cílem je připravit vás kvalitní výukou a výcvikem pro provoz na pozemních komunikacích a našim úspěchem je vaše zdárné ukončení závěrečnou zkouškou. Nabízíme přátelský, vstřícný a profesionální přístup lektorů, aby se při výuce a výcviku žáci cítili dobře a autoškola pro...

Tel:
 • firemní:
  +420 596 814 111

  pan Klajbl Igor, majitel:
  +420 603 499 980
E-mail:
 • firemní:
  as.klajbl@seznam.cz

  firemní:
  as.klajbl@quick.cz

Rostislav Chrobák – voda, plyn, topení, instalatérské práce, solární systémy, tepelná čerpadla, kolte, Horní Suchá

Poskytujeme komplexní činnost v oblasti topení včetně následného servisu a údržby. Prodej, montáž a servis plynových kotlů. Montáž tepelných čerpadel a solárních systémů. Možnost čerpání dotací Zelená úsporám (kotlíkové dotace). Nabízíme: vodoinstalatérské práce topenářské práce plynařské práce solární systémy instalace tepelných čerpadel a kotlů opravy, servis, údržba

Tel:
 • +420 596 425 036 - firemní
  +420 603 868 539 - pan Chrobák Rostislav
  +420 722 934 642 - pan Chrobák Rostislav
  +420 603 103 973 - pan Chrobák Lukáš
E-mail:
 • rostislav.chrobak@email.cz
  lukas.chrobak@email.cz

Ing. Edita Szwedová, Účetní kancelář Deusz – účetnictví, daňové poradenství, zpracování mezd, Havířov

Poskytujeme komplexní služby v oblasti účetnictví a daňové evidence. Hlavní prioritou je pro nás kvalitně odvedená práce a spokojenost našich klientů. Našimi klienty jsou fyzické osoby, malé a střední firmy, ale i velké korporace. Nabízíme: vedení podvojného účetnictví vedení daňové a mzdové evidence rekonstrukce mzdového a finančního účetnictví služby personalistiky vypracování auditu...

Tel:
 • kancelář:
  +420 599 509 965

  kancelář:
  +420 596 811 065

  Ing. Szwedová Edita, majitelka:
  +420 775 278 570
E-mail:
 • Ing. Szwedová Edita, majitelka:
  edita.szwedova@deusz.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Veolia může v Teplárně Karviná spalovat i tříděný odpad

Karviná – Snížení emisí a ekologická likvidace tříděného odpadu. To jsou hned dva přínosy modernizace provozu karvinské společnosti Teplárna Karviná, kde by měl do tří let fungovat nový multipalivový kotel, první svého druhu v České republice, který bude umět využívat biomasu a tuhá alternativní paliva, vyrobená z vytříděných nerecyklovatelných odpadů. 

Nemocnice má moderní přístroj pro rehabilitaci

Novinkou na rehabilitačním oddělení Nemocnice Český Těšín je moderní kombinovaný přístroj, který pacientům napomáhá od bolesti.

Předškoláci se představují: MŠ U mateřské školy Karviná-Ráj

Deník pravidelně ve svém středečním tištěném vydání věnuje celou stranu prvním třídám nebo mateřským školám v regionu. 

Orlovští zastupitelé rozhodnou o budoucnosti protidrogové prevence

„Dříve jsem byl k fungování K-Centra více skeptický, čím více se ale seznamuji s protidrogovou problematikou, nedokáži si představit, že by tato služba měla zaniknout a fungovat v jiném rozsahu, než dnes,“ míní například zastupitel a rovněž i velitel orlovské městské policie Roman Galia. 

V podzemí pokračuje vyšetřování tragédie. Vyvezeno bylo další tělo

VIDEO/ V kilometrové hlubině černouhelného Dolu ČSM ve Stonavě pokračuje vyšetřování tragédie z loňského prosince, při které zahynulo 13 horníků, především Poláků.     

Strážníci vyrazili sbírat jehly a stříkačky po narkomanech

Region – Sedmnáct odhozených injekčních stříkaček na patnácti různých místech našli letos havířovští strážníci, kteří se zapojili do celostátní akce Jehla. Ta se koná v celé České republice a cíl je jasný: čistit města od nebezpečného infekčního materiálu, který v nich zůstává po nezodpovědných narkomanech, a přitom upozorňovat širokou veřejnost na toto nebezpečí.

Na kotlíkovém semináři v Bohumíně lidem poradí, jak žádat o dotaci

Domkařům, kteří si chtějí pořídit nový ekologický kotel s příspěvkem kraje a svého města, poradí, jak na to, na speciálním kotlíkovém semináři.   

Havířov zrušil omezení investic v Životicích, kde chystají referendum

Havířovská městská rada zrušila své nedávné rozhodnutí o zastavení investičních akcí v městské části Životice, kde se nyní diskutuje o případném odtržení od města.  

Bohumínským Amosem roku 2019 je Věra Palková

Bohumínským Amosem roku 2019 se stala původní profesí pedagožka 69letá Věra Palková z Bohumína. Radní jí udělili ocenění za celoživotní přínos v oblasti školství nejen v Bohumíně, ale také v Moravskoslezském kraji.

Duchovní poselství k Velikonocům z našeho regionu

Mohlo by se zdát, že dnešní doba přeje jen sociálním sítím, sledování televize a trávení volného času v obchodních centrech. Ale tradice stále přežívají. Důkazem toho je rozmanitost, s jakou lidé napříč regiony slaví Velikonoce.

Sport

Krok od finále. Baníkovci uspěli také v Praze

Karviná – Házenkářům Baníku Karviná se povedl středeční druhý duel semifinále play off extraligy, když zvítězili na půdě pražské Dukly 29:28 a zvýšili své vedení v sérii na 2:0.

Nakonec ještě drama. Budějovice potrápily havířovské ragbisty

Havířov /FOTO/ – Byly to nervy! Druholigoví ragbisté Havířova porazili doma České Budějovice, ale jen tak tak.

Vladimíra Luku čeká perné léto. V červnu bude svatba, říká

Karviná – Jakmile mu skončí hokejová sezona, vrátí se domů a pomáhá karvinským hokejbalistům. Letošní ročník nebyl výjimkou. Sedmatřicetiletý Vladimír Luka je sportovní obojživelník.

Kam za sportem

Karvinsko – Kam v tomto týdnu vyrazit za sportem na Karvinsku?

Gól přišel pozdě. Datyně nestačily na Čeladnou

Havířov – Fotbalisté Dolních Datyní v dalším kole krajského přeboru nestačili na favorizovanou Čeladnou. Domácí trápila i marodka.

Havířovanky se nadřely. Ale jsou první

Havířov /FOTO/ – Třetiligové fotbalistky Havířova po vítězství nad Vsetínem opanovaly základní část Moravskoslezské ligy. Nyní bude následovat jednokolová nadstavba, která rozhodne o celkovém vítězi, který bude mít právo pokusit se vybojovat si druhou ligu.

Vypjaté derby v Bohumíně rozhodla branka v nastavení

Bohumín /FOTO/ – Divizní derby mezi fotbalisty Bohumína a Dětmarovic nabídlo atraktivní fotbal, pět branek a drama až do posledních vteřin.

Tomáš Wágner po Spartě: Nejsme jen nějaká Karviná

Karviná – Zásahy číslo 10 a 11 si v nedělním utkání fotbalové FORTUNA:LIGY připsal na konto karvinský útočník Tomáš Wágner.

Straka přijel s pokorou. Ščasný: Dneska jsme si to nezasloužili

Karviná – Hodnocení překvapivé výhry karvinských fotbalistů na Spartě v poměru 3:1 od trenérů obou týmů se logicky neslo v odlišné poloze.

Jak je důležité míti Wojnara. Havířovský kapitán zařídil výhru Indiánů

Havířov /FOTO/ – Divizní fotbalisté z Havířova navázali na výhru z Nového Jičína a doma porazili HFK Olomouc. Na vítězství se ale nadřeli.

Krimi

U prodejny Lidl někdo zapálil lis na papír, zákazníci i prodavačky museli pryč

Evakuaci zákazníků i zaměstnanců prodejny Lidl v Havířově-Šumbarku si vyžádal středeční požár stroje, kterým se v zázemí prodejny lisují papírové obaly. 

Za volanty během Velikonoc usedli opilí i zdrogovaní řidiči

Více než 3300 vozidel zkontrolovali moravskoslezští policisté během celorepublikové velikonoční dopravní razie, která začala minulou středu a skončila v pondělí.  

Velikonoční sobota na silnicích v kraji: motorkář v Karviné nepřežil nehodu

U dvou vážných nehod motorkářů zasahovali během velikonoční soboty záchranáři Moravskoslezského kraje (ZZS MSK).

Policistům začalo hořet služební auto, oheň zdolali hasicím přístrojem

Nečekanou událost museli řešit policisté z Orlové. V průběhu služby jim začalo hořet jejich služební auto. 

Byty obcházejí falešní pošťáci, jsou to ale podomní prodejci

Podvodníci, kteří se vydávají za zaměstnance pošty, řádí ve velkém v Orlové. Obcházejí domácnosti a po lidech žádají kontrolu jejich služby SIPO. Ve skutečnosti jde o podomní prodejce, nejčastěji nabízejí tzv. „levnější“ energie. 

Dusno u soudu: hádky, polemika, vykázání. Znalci z kauzy Kramný vinu odmítají

Dramatický průběh mělo středeční odročené hlavní líčení se dvěma znalci v kauze Kramný – Radkem Matlachem a Igorem Fargašem –, kteří u Okresního soudu v Ostravě čelí žalobě pro trestný čin křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku.

Vážná nehoda v Havířově: auto srazilo devítiletou dívku

Ve středu po 14. hodině v Havířově-Podlesí, v místě mimo přechod pro chodce, srazilo osobní auto devítiletou dívku.

Vážná nehoda v Bohumíně, žena je v ohrožení života

Na ulici 1. Máje v Bohumíně se ve středu stala vážná nehoda.

Policisté hledají dva chlapce, které otci odvezla jejich problémová matka

Policie se při pátrání po bratrské dvojici obrátila na veřejnost se žádostí o pomoc. 

Školáky čeká za zabití kočky trest

Případ kočky umlácené k smrti pěti chlapci z Karviné je prvním letošním případem násilí na zvířatech, kterým se zabývá také policie. Incident se stal v sobotu odpoledne v Karviné-Novém Městě a podle očitých svědků pachatelé takto jednali úmyslně.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Tieto propouští 250 lidí kvůli reorganizaci. Po změnách chce ale opět nabírat

/ROZHOVOR/ Jedna z největších společností v Ostravě oznámila v těchto dnech některým svým zaměstnancům nepříjemnou zprávu. Bude propouštět.

Elektrárna Dětmarovice bude mít nový absorbér

Lepší filtrační zařízení a zároveň zvýšení výroby. To jsou přednosti instalace nového absorbéru, tedy zařízení pro snižování emisí síry, který v Elektrárně Dětmarovice nahradí absorbér zničený požárem v roce 2017.

Alexandr Burda: Neměli bychom zapomínat na své místní kořeny

Alexandr Burda je mimo jiné iniciátorem akce Týden slezské kuchyně, která se letos již po šesté koná v restauracích v Opavě a okolí.

Kůrovcová kalamita: potíže jsou i se zpracováváním dřeva

Pohled na vykácené smrkové lesy se naskýtá na řadě míst Moravskoslezského kraje. Nová etapa boje s kůrovcem se zaměří na vyhledávání a likvidaci aktivního kůrovce.

Kontrola ve známém asijském bistru v Opavě odhalila vážné problémy s hygienou

/FOTOGALERIE/ Bistru Gurmet Panda, které se nachází v Obchodním centru Silesia v Těšínské ulici v Opavě, byla hygienickou stanicí nařízena dezinfekce a sanitace.

Česká iglú míří do světa. Uchrání stovky bezdomovců před mrazem

Původně plánovali vyrobit jen 10 nouzových přístřešků a rozmístit je ve třech městech Moravskoslezského kraje, odkud pocházejí. K dnešnímu dni jich však najdeme po republice už přes 60.

Před dvaceti lety přestala Tatra vyrábět osobní auta. V Příboře chystají výstavu

/FOTOGALERIE/ V červnu se v areálu Kulturního domu v Příboře otevře výstava mapující historii zdejšího závodu Tatra Příbor, která se datuje od padesátých let minulého století. Právě zde se vyráběly poslední osobní vozy jedné z nejstarších světových automobilek.

I místní hospodští umí dobře čepovat pivo

Karviná – Několik pivnic a restaurací na Karvinsku se může nově pyšnit ziskem ocenění Hvězda sládků, kterým pivovarský koncern Pilsner Urquell oceňuje podniky, které umí prvotřídně pečovat a servírovat hostům pivo. V seznamu oceněných najdeme dvě restaurace z Havířova - U Příborů a Kovárna Na Terase, známý hostinec Na Brandýse v Českém Těšíně a tři podniky karvinské – pivnici Léčebna, Sport bar a Restauraci Chachar. 

Pronájmy bytů? Na trhu se rozšiřují spíše podnájmy, i kvůli neplatičům

Nedostatkové bydlení, kdy se na jeden inzerát na byt v průměru ozve 12 a více zájemců, má zajímavý vedlejší efekt. Majitelé nemovitostí preferují pouhé podnájmy.