Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.05. 2021 a svátek má Ctibor

Nový Jičín

Nový Jičín je město v Moravskoslezském kraji, 34 km jihozápadně od Ostravy na řece Jičínce. Je známé především pravidelným čtvercovým náměstím s podloubím a historickým renesančním domem Stará pošta, Žerotínským zámkem a bohatou česko-německou historií.

Počet obyvatel: 24.000
Rozloha: 36,52 km²
Oficiální web města: www.novyjicin.cz

Z katalogu firem doporučujeme

Bohumila Šuterová – ubytování, Štramberk

Penzion pod Trúbou se nachází při vjezdu do Štramberka směrem od Nového Jičína. Ubytování v klidném a krásném koutě Beskyd. Nabízíme ubytování po celý rok, určitě se u nás bude líbit všem, kteří mají rádi přírodu, klid, historické památky a Beskydy. Kapacita ubytování je 26 lůžek + 3 přistýlky. Objekt nabízí možnost parkování přímo na našem pozemku. Nabízíme:...

Tel:
 • ubytování:
  +420 556 802 219

  paní Šuterová Bohumila, majitelka:
  +420 606 625 313

  paní Mališová Alena, spolumajitelka:
  +420 724 266 216
E-mail:
 • paní Šuterová Bohumila, majitelka:
  bohumilasuterova@seznam.cz

Petr Drastich, Dlažby – ploty s.r.o. – pokládka zámkové dlažby, výstavba plotů, výkopové práce, Velké Albrechtice

Firma Petr Drastich působí na českém trhu již od roku 2002. Specializujeme se na pokládku zámkové dlažby a výstavbu plotů, a to převážně u rodinných domů formou "na klíč". Zajišťujeme veškeré práce s tím související. Nabízíme: osobní jednání, odborné poradenství technická konzultace a rozpočet zdarma prodloužená záruka 48 měsíců pracujeme kvalitně, rychle...

Tel:
 • pan Drastich Petr, jednatel:
  +420 608 960 402
E-mail:
 • firemní:
  dlazby-ploty@email.cz

KADOS s.r.o. – stavebniny, kovovýroba a svařování, Nový Jičín

Nabízíme Vám široký sortiment stavebních materiálů a doplňků v nejlepší kvalitě za nejlepší ceny. Zajišťujeme vlastní rozvoz stavebních materiálů. Disponujeme nákladním automobilem Renault Midliner s hydraulickou rukou - 2 t - ložná plocha 2,4 x 5,7 m, nosnost nákladu - 4 tuny a dodávkou. Nabízíme také možnost dopravy sypkých materiálů ve speciálních výklopných kontejnerech –...

Tel:
 • Telefon - firemní:
  +420 556 756 031

  Telefon/Fax - firemní:
  +420 556 756 033

  Mobil - pan Šnajdr Karel, jednatel:
  +420 607 773 776
E-mail:
 • prodej stavebního materiálu:
  prodej@kados.cz

  kovovýroba a svařování:
  info@cnc-snajdr.com

Jiří Marek – včelí úly, nástavkové úly, stolařství, truhlářství, Štramberk

Stolařství jsme založili v roce 1992 a od svého vzniku se zabýváme výhradně zakázkovou výrobou nábytku z masivu i lamina. Postupně jsme se stali včelaři, zjistili jsme nedostatek sortimentu v tomto odvětví a proto jsme rozšířili výrobu o nástavkové úly z masivního dřeva. Nabízíme: nábytek a míru zakázková výroba kuchyňské linky schody,...

Tel:
 • pan Marek Jiří, majitel:
  +420 728 744 440
E-mail:
 • firemní:
  kurisji@seznam.cz

Lichnovský s.r.o. – autoservis, Kopřivnice

Autoservis Lichnovský provádí kompletní servis a opravy automobilů všech světových značek. Nabízíme: výměna provozních kapalin plnění autoklimatizací výměna pneumatik a další práce připravíme vaše auto na technickou kontrolu STK opravy a servis nezávislých topení Webasto a Ateso

Tel:
 • Telefon - firemní:
  +420 556 836 940

  Mobil - paní Špačková Marcela, majitelka:
  +420 603 293 378
E-mail:
 • mrspacek@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Žena se zranila na stezce ve Štramberku. Lékaře k ní vysadili z vrtulníku

Těžce dostupný terén, akce se záchranářským vrtulníkem. Jedenasedmdesátiletá žena upadla na naučné turistické stezce ve Štramberku na Novojičínsku, pro lékaře bylo obtížné se k ní dostat. 

Slovenská strela obstála ve zkoušce! Teď už může jezdit po kolejích

Technicko bezpečnostní zkoušku úspěšně absolvoval historický motorový vůz M 290.002 Slovenská strela. Podle Andreje Čírtka, tiskového mluvčího společnosti Tatra Trucks, drážní zkušební komisař Alois Kotrba mohl v protokolu konstatovat plnou provozuschopnost vozidla. Na základě této skutečnosti bude moci Drážní úřad vystavit průkaz způsobilosti. Kompletně zrekonstruovaná vlaková souprava, která se vyskytuje v jediném exempláři, se tak může vrátit do Kopřivnice, kde je pro ni připravený nový depozitář.

Rozloučili jsme se v Moravskoslezském kraji - 18. týden 2021

V pravidelné rubrice zveřejňujeme jména těch, kteří navždy opustili své blízké. Zarmoucené rodině a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.

OBRAZEM: Zahradu školky v Bílově ozdobil strom Láskovník

/FOTOGALERIE/ Dvě události najednou si připomínají v těchto dnech v Mateřské škole Bílov – svátek všech maminek a 75. výročí otevření školky.  

OBRAZEM: Dukelská kasárna v Opavě jdou k zemi. Demolice se blíží do finále

/FOTOGALERIE/ Čilý pracovní ruch panuje již několik týdnů v bývalých Dukelských kasárnách v Opavě. Vlastník jejich prostřední části, společnost JTA exclusive zde totiž postaví tři stovky nových bytů. Ve slezské metropoli tak vyroste nová menší čtvrt.

Někdo vyhrožoval mateřským školám. Policisté přijali opatření i v MS kraji

Policisté po celé republice vyrazili ve čtvrtek odpoledne do mateřských škol. Důvodem bylo anonymní oznámení o chystaném útoku na některý z těchto objektů.

Snídáme férově, tentokrát na výletě

I přes složitou pandemickou situaci se letos uskuteční další ročník Férové snídaně. Jedná se o piknikovou akci na podporu lokálních pěstitelů, konanou ve Světový den pro fair trade v sobotu 8. května 2021.

Vodu v Bečvě budou hlídat perloočky. Povodí Odry vyhodnotí vzorky

Řeka Bečva ve Valašském Meziříčí je po loňské ekologické katastrofě pod daleko přísnějším dohledem, než kdy vůbec byla. V posledních měsících kvalitu vody pravidelně kontrolují odborníci z Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka (dále jen VÚV). Pokračuje také příprava stavby speciální stanice, která bude jakost vody v toku hlídat nepřetržitě.

Zatoulaný rys přešel hranice. Polští sousedé vypustili šelmy odchované v zajetí

Rys, který byl v minulých dnech opakovaně spatřen na několika místech na Zábřežsku, patrně pochází z Polska. Do přírody Poláci v rámci projektu vypouští zvířata odchovaná v zajetí. To by vysvětlovalo, proč se šelma pohybuje i mezi lidskými obydlími.

Jako na Karvinsku! Obce okolo Frenštátu chtějí peníze na pohornickou činnost

Obce na Frenštátsku by měly mít stejnou možnost získání peněz na pohornickou činnost, jako Ostravsko či Karvinsko – to je v současné době jeden z cílů obcí, jejichž zástupci se sešli v úterý 4. května v Tiché.

Sport

Lubomír Veřmiřovský: Padesát minut jsme hráli dobře

/FOTOGALERIE/ Kopřivničtí házenkáři šli po dvoutýdenní reprezentační přestávce znovu do boje. V sobotu zajížděli na palubovku Zubří, se kterým hrají o konečné páté místo. Vyrovnaný duel se rozhodoval až v posledních pěti minutách, ve kterých tahali svěřenci kouče Lubomíra Veřmiřovského za kratší konec a prohráli 31:26.  

Boj o páté místo začal. Kopřivnice nezačala dobře

Kopřivničtí házenkáři šli po dvoutýdenní reprezentační přestávce znovu do boje.

Hlůšková o setkání s Jágrem: Cítila jsem se jako malá holka o Vánocích

FOTOGALERIE/ Byla to jenom půlhodina života, přesto na ni nikdy nezapomene. Někdejší házenkářka Ivana Hlůšková si splnila dlouholetý dětský sen, když se na zimním stadionu v Kladně po jednom z utkání Chance ligy osobně setkala se svým idolem, hokejovou legendou Jaromírem Jágrem.

KVÍZ: Vyznáte se v nejúspěšnějších momentech českého hokeje?

Souboje o medailová umístění, vypjaté bitvy s tradičními rivaly i góly v posledních sekundách. Zápasy české hokejové reprezentace přináší radost, ale také zklamání. V každém případě jsou pro všechny fanoušky velice emotivní a často nezapomenutelné. Vyznáte se ale v těch nejdůležitějších momentech českého hokeje?

Basketbalisté Nového Jičína zahajují tréninky

Konečně! Basketbalový klub z Nového Jičína hlásí návrat do tréninkového procesu. V pondělí desátého května jdou do akce všechny mládežnické kategorie, a to na venkovním multifunkčním hřišti.

Exnovojičínský obránce Hrachovský míří do Šumperk

Účastník hokejové Chance ligy ze Šumperku mohutně posiluje na nový soutěžní ročník. Staronový trenér Martin Janeček přivítal i několik posil. Jedna z nich má i novojičínskou historii. Jedná se o třiadvacetiletého zadáka Ondřeje Hrachovského.

Frenštát plánuje přípravné zápasy

Ve Frenštátě pod Radhoštěm jako byl nepočítali s dohráním soutěže. Klub v pauze nesáhl po výrazném posílení. Teď už ale vyhlíží nový divizní ročník.  

Verner se těší na StarDance. Rodina už šetří kredit na posílání SMS, říká

Do tanečních nikdy nechodil, teď si Tomáš Verner, mistr Evropy z roku 2008 v krasobruslení, splní velké přání. Stal se jednou z deseti osobností v televizní show StarDance 2021. „Kdysi dávno, když jsem viděl první díl, jsem si tam přál být. Za mě je to jeden z nejhezčích pořadů. Nabídku jsem dostal dvakrát, jenže během kariéry to nebylo možné. StarDance probíhá paralelně se závodní sezonou krasobruslaře, takže jsem ji musel vždy odmítnout,“ prozradil desetinásobný český mistr na ledě.

Bílovec se nevzdává, podal žádost o divizi

Největším soupeřem bíloveckých fotbalistů je v současné době koronavirová pandemie. Klub z novojičínského okresu už loni kvůli ní přišel o postup z Krajského přeboru. Letos se stejný scénář opakuje. Šéf klubu a trenér v jedné osobně Peter Šloff už ale v předstihu podal žádost o účast v divizní soutěži. Doufá v to, že se soutěž rozšíří a nebo, že se některý ze stávajících účastníků nepřihlásí.  

Poslední zastávkou před Tokiem bude pláž pod vysokými pecemi

Zatím v Dolních Vítkovicích světovou pláž nenajdete, ale na konci příštího týdne začnou bývalý průmyslový areál zasypávat tuny písku a od 2. do 6. června se stane dějištěm J&T Banka Ostrava Beach Open. A na 3. ročníku čtyřhvězdičkového turnaje Světové série budou plážoví volejbalisté a volejbalistky pod vysokými pecemi bojovat o poslední body do olympijského žebříčku pro letní hry v Tokiu.

Krimi

Muže v Ostravě srazil vlak. Utrpěl vážná zranění

Sedmačtyřicetiletý muž byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, jeho stav se však velmi rychle zhoršoval a nalézal se v ohrožení života. Zasahující lékař zjistil závažná poranění hrudníku, břicha a dolních končetin.

V Ostravici na Frýdecko-Místecku vjel cyklista pod automobil. Srážku nepřežil

K tragické dopravné nehodě došlo v neděli 9. května v Ostravici na Frýdecko-Místecku. Podle informací policie zde měl třiapadesátiletý cyklista náhle sjet z chodníku na silnici ve chvíli, kdy za ním jel osobní automobil. 

Letečtí záchranáři zasahovali v kraji u pádů z výšky. V Karviné zemřel muž

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval v posledních dnech u čtyř případů, při nichž došlo k pádu člověka z výšky.

V Kopřivnici hořela Tatra. Škoda je za osmdesát tisíc

Událost byla na tísňovou linku ohlášena v pátek 7. května po patnácté hodině, na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice HZS MSK Kopřivnice a spolu s nimi i místní dobrovolná jednotka.

Muž ve Frýdlantu neslyšel, srazil ho vlak. Na uších měl sluchátka s hudbou

Ke střetu došlo ve středu 5. května ráno poblíž vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí na Frýdeckomístecku. Muž vystoupil z vlaku a vydal se podél kolejí po nezpevněném štěrkovém povrchu směrem na Ostravu.

Mladý sestrovrah z Krnova opět u soudu. Škrtil ženu, nechal se ovládnout vztekem

Dnes pětadvacetiletý Martin Baďura z Krnova se poprvé dostal za mříže v roce 2011. Byl patnáctiletý tenageer, když doma na Hlubčické ulici bez zjevného důvodu po banální hádce zavraždil nožem svou jedenáctiletou sestru. Trest si odpykával ve věznici Všehrdy na Chomutovsku. Ve vězení v záchvatu vzteku začal škrtit vychovatelku – terapeutku tak intenzivně, že to soud vyhodnotil jako pokus o vraždu. V té době mu zbývalo posledních pár měsíců do propuštění na svobodu.

Tramvaják z Ostravy byl u soudu chlap. A soud to uměl ocenit. Havaroval v centru

Přiznání chyby a "chlapský" přístup pomohly řadě motoristů, kteří se kvůli dopravním nehodám dostali před soud. Výsledkem byly mírnější tresty, někdy i zastavení trestního stíhání. Naposledy se o tom přesvědčil dvaatřicetiletý řidič tramvaje. V centru Ostravy zavinil nehodu, při níž došlo ke zranění.

Jezdili po Novojičínsku, i když nesměli. Žena měla pozitivní test na drogy

Hned tři případy porušení zákazu řízení řešili v minulých dnech policisté na Novojičínsku.

Krutosti za zdmi kriminálů. Vězeň v Ostravě opařil druhého vroucí vodou

/FOTOGALERIE/ Až hrůzné příběhy se vyprávějí o tom, co se děje mezi trestanci za vězeňskými zdmi. Ověřit jejich pravdivost je pro člověka „zvenčí“ obtížné. Že ale život za mřížemi není žádná legrace, se dá usuzovat z případů, které se čas od času dostanou před soudy. Jedním z nich se v úterý začal zabývat Krajský soud v Ostravě.

Náklad z kamionu zasypal ve Studénce dodávku, dva lidé zemřeli

/FOTO, VIDEO/ Tragicky skončila dopravní nehoda dvou vozidel, která se stala v pondělí 3. května ve Studénce na křižovatce Oderské a Matiční ulice. Kameny z převráceného kamionu tam zasypaly lidi v protijedoucí dodávce.

Ekonomika

Čím zdravě nakrmit čtyřnohé miláčky. Češi v oboru patří mezi světovou špičku

Víte, že Češi patří do světové špičky v chovu domácích mazlíčků? Od křečků přes morčata, králíčky, andulky, rybičky, až třeba po kudlanky. A psa nebo kočku má prý doma dokonce každý pátý z nás! Přinášejí nám spoustu radosti, kterou jim chceme oplatit náležitou péčí, a především kvalitní stravou.

Macco Organiques v Bruntále letos investuje 400 milionů

Hydrometalurgický závod v Bruntálu měl pohnutou historii. Jeho posláním bylo pomoci rudným dolům k prosperitě. Sotva ale byl bruntálský Hydrometal dokončen, těžba olova, mědi, zinku, zlata a stříbra po staletích definitivně skončila.

Libor Musil: Rodinné podnikání je páteří našeho hospodářství

Registr rodinných podniků ČR vedený Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR nedávno oslavil první výročí – vznikl 1. března loňského roku. Registrace umožňuje registrovaným rodinným obchodním korporacím a rodinným živnostem mj. využít zvýhodněných bankovních produktů pro malé a střední podniky připravených Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. (ČMZRB). O registru jsme si povídali s Liborem Musilem, místopředsedou představenstva AMSP ČR a garantem projektu Rodinná firma a také majitelem rodinné společnosti LIKO-S, a.s., Slavkov.

Elektromobil se dá rychle nabít v Novém Jičíně i na Mošnovském letišti

V České republice je aktuálně registrováno více než 6000 elektromobilů, z toho přes 3300 jich přibylo v loňském roce. Za letošní tři měsíce zatím přibylo 585 nových čistě elektrických aut. Odhady dalšího vývoje hovoří o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

Na jednu čipovou kartu lze cestovat autobusy v Moravskoslezském i Zlínském kraji

Cestující, kteří jezdí autobusy v Moravskoslezském a Zlínském kraji, mohou platit jízdné jednou čipovou kartou. ODISka a ZETKA jsou propojeny.

Škoda Vagonka v Ostravě dokončila milardový projekt. Vzniklo téměř 500 míst

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Za neuvěřitelných 444 dnů se týmu společnosti Škoda Vagonka podařilo dokončit v Ostravě výstavbu jedné z největších a nejmodernějších lakoven i zprovoznit největší portálové obráběcí centrum ve střední Evropě. Rozšíření výrobního zázemí, výstavba a modernizace areálu a jeho vybavení, si v rámci projektu Nová Vagonka vyžádalo celkem miliardu korun. V souvislosti s projektem vytváří Škoda Vagonka v Ostravě téměř pět set nových pracovních míst, z nichž většina je již obsazena.

Škoda Vagonka začne v Ostravě vyrábět tramvaje

Skupina Škoda Transportation přesune z Plzně do Ostravy část výroby tramvají. Důvodem je rozšíření kapacit v závodě Škoda Vagonka i velké zakázkové vytížení hlavního plzeňského závodu. Jako první se budou v Ostravě vyrábět tramvaje pro Dopravní podnik Ostrava (DPO).

Heimstaden pomáhá v kraji svým nájemcům komerčních prostor

Více než šesti stovkám podnikatelů poskytuje v Moravskoslezském kraji nebytové prostory společnost Heimstaden. Zhruba dvě stovky nájemců musely kvůli vládním proticovidovým nařízením již minulý rok své provozovny zcela zavřít.

Otevření obchodů přišlo pozdě. Krachují oděvy i obuv, ohrožena jsou knihkupectví

Obchodníci čekající dlouhé měsíce na otevření kamenných obchodů se svého vytouženého okamžiku konečně dočkají příští pondělí. Tedy – ne všichni. Kvůli koronavirové krizi již s prodejem skončily například prodejny značkových kufrů a kabelek Samsonite, do insolvence spadla módní značka Pietro Filipi, zmizely oděvní řetězce Next či Promod. A svazy sdružující obchodníky se obávají, že další prodejny zřejmě konec v příštích měsících ještě může čekat.

Nejbarevnější reuse centrum má Ostrava. Vrací život věcem, které doběhl čas

/FOTO, VIDEO/ Originální design UAX! designéra Radka Leskovjana podtrhl význam reuse centra, které bylo loni otevřeno v Ostravě a které provozuje společnost OZO Ostrava. Pomáhá použitým věcem, kterých se lidé zbavují, protože je už nepotřebují, získat nové využití, a jejich prodejem přispívá na výsadbu zeleně v Ostravě. Ostatně, můžete se podívat do galerie.