Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 08.08. 2020 a svátek má Soběslav

Nový Jičín

Nový Jičín je město v Moravskoslezském kraji, 34 km jihozápadně od Ostravy na řece Jičínce. Je známé především pravidelným čtvercovým náměstím s podloubím a historickým renesančním domem Stará pošta, Žerotínským zámkem a bohatou česko-německou historií.

Počet obyvatel: 24.000
Rozloha: 36,52 km²
Oficiální web města: www.novyjicin.cz

Z katalogu firem doporučujeme

František Řeháček – podlahy, Kopřivnice

Firma působí na českém trhu již od roku 1999. Díky dlouholeté zkušenosti našich kladečů, školících se o nových materiálech a technikách, držíme stále krok s velkými firmami v tomto oboru. Specializujeme se na rekonstrukci starých podlah a pokládkou PVC. Řešíme složité skladby a pomáháme stavebním firmám v projektech. Vedeme velkoobchod...

Tel:
 • Mobil - prodejna:
  +420 775 334 695

  Mobil - pan Řeháček František, majitel:
  +420 775 334 692

  Mobil - podlaháři:
  +420 775 334 693
E-mail:
 • info@podlahyrehacek.cz

Mojmír Nedoma – autodoprava, expresní přeprava, Nový Jičín

Firma Mojmír Nedoma - autodoprava, poskytuje profesionální služby v oblasti dodávkové expresní přepravy a stěhování. Přepravujeme zboží a náklad do 4 ložných metrů, 8 euro palet a 1,5 t hmotnosti. Zboží jsme schopni přepravit rychle a spolehlivě bez časových prodlev. Vozidla jsou vybavena vším potřebným pro bezpečné splnění přepravy. Jezdíme po...

Tel:
 • +420 608 881 707 - pan Nedoma Mojmír, majitel
  +420 777 868 766 - paní Chromečková Iveta, dispečerka
  +420 776 877 787 - paní Váňová Eva, dispečerka
  +420 608 881 705 - pan Zejda Zbyněk, dispečer
E-mail:
 • autodoprava@nedomatrans.cz

Penzion Pod Bílou horou – ubytování a restaurace, Beskydy, Kopřivnice

Penzion Pod Bílou horou nabízí pohodlné a komfortní ubytování s možností všestranného sportovního vyžití. Objekt se nachází v klidném místě města Kopřivnice na úpatí Beskyd, v chráněné krajinné oblasti. K dispozici je tu pro Vás restaurace s výbornou kuchyní, venkovní posezení a kvalitní ubytovací služby. Ubytování: možnost 2, 3 a 4 lůžkového...

Tel:
 • +420 556 802 265 - penzion
  +420 603 246 762 - Ing. Hrubý Jaroslav, majitel
E-mail:
 • info@penzionpodbilouhorou.cz

HOTEL DĚLNICKÝ DŮM *** – restaurace, ubytování, Odry

Hotel Dělnický dům vznikl jako nadstavba původní historické budovy a jeho provoz byl zahájen na podzim r. 2007, ke 100. výročí založení Dělnického domu v Odrách. Je umístěn nedaleko centra města Oder, v kopcovitém terénu Oderských vrchů. Z jeho pokojů se naskýtá krásný pohled do otevřené krajiny. Hotel nabízí 13 pohodlných, moderně...

Tel:
 • +420 556 731 598 - restaurace
  +420 556 731 428 - kancelář, vstupenky
  +420 603 559 678 - Ing. Goldová Radomíra, rezervace
  +420 603 380 759 - paní Sochorová Ivana, ředitelka
E-mail:
 • delnicky.dum@seznam.cz
  delnicky.hotel@seznam.cz
  delnicky.reditelka@seznam.cz

MSV interier s.r.o. – interiéry kolejových vozidel

Společnost MSV interier s.r.o. se specializuje na zajištění návrhu, vývoje a dodávky komponentů a materiálů pro interiéry kolejových vozidel, přičemž provádí také opravy komponentů kolejových vozidel - jejich uvádění do předepsaných výkresových rozměrů dle dokumentace. Stavíme na původní zkratce MSV – Moravskoslezská vagónka, kterou znají všichni naši partneři v oblasti železničního průmyslu jako značku firmy, která vždy...

Tel:
 • +420 739 029 864 - Ing. Havelka Miroslav, obchodní ředitel
  +420 725 373 400 - Ing. Hradský Karel, výrobní ředitel
E-mail:
 • havelka@msvinterier.cz
  hradsky@msvinterier.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Centrum Štramberka ožije v neděli pouličním uměním. Bude tu Buskerfest

Buskerfest neboli festival pouličního umění se uskuteční v neděli 9. srpna od jedenácti hodin dopoledne do večera v ulicích Štramberka. Lidé se mohou přijít podívat na umělce, kteří se zaměřují na různé druhy umění od hudby, přes básně a karikatury až k bublinám. Pokud návštěvníky festivalu umělci zaujmou, mohou jim vhodit dobrovolný příspěvek do klobouku, který budou mít před sebou položený.

O Bílovecký zámek mají zájem v Německu

Das Schloss Wagstadt und sein steinernes Geheimins, pod takovým názvem vyšel 24. července článek v německých novinách Sudetendeutsche Zeitung. Autorem textu jehož překlad je Zámek Bílovec a jeho kamenné dědictví je kastelán bíloveckéh­o zámku Eduard Valeš.

Netypicky i ekologicky. V Kopřivnici si připravili letní Bikino na koupališti

Na letní kino Bikino Na zelené louce se mohou těšit lidé z Kopřivnice a okolí. Až do 16. srpna tam bude Kino Kopřivnice pořadatelé promítat celkem třináct filmů.

Carcassonne, Bang i Dominion. Příborské deskovky budou podesáté

Desátý ročník turnaje Příborské deskovky se uskuteční od pátku 7. do neděle 9. srpna v prostorách Sokolovny TJ Sokol Příbor Lidické ulici.

Milovníci rally si na Novojičínsku užijí. Jede se Kowax ValMez Rally a sprint

Na několika místech na Novojičínsku si milovníci rychlých automobilů budou moci vychutnat umění jejich řidičů. O víkendu se uskuteční automobilové soutěže Kowax ValMez Rally a Kowax Rally sprint.

Kunín se skládá na opravu svého kostela. Práce už běží, peněz je stále málo

Přispívat na opravu kostela Povýšení svatého Kříže v Kuníně, mohou místní i návštěvníci obce od soboty prvního srpna až do 30. září kdy obec vyhlásila veřejnou sbírku.

Ve Varrocu byl jediný pozitivní případ. Firma začne opět standardně pracovat

Plošné testování všech zaměstnanců v závodě Nový Jičín na nemoc Covid-19 se v minulých týdnech rozhodla provést z preventivních důvodů Společnost Varroc Lighting Systems.

K zastávce v Loučce povede nový chodník

Bezpečněji budou moci procházet lidé kolem frekventované silnice v Císařské ulici v Loučce, místní části Nového Jičína, dělníci tam začali stavět nový chodník.

Červen byl ve stanici pro záchranu živočichů hektický

Záchranná stanice živočichů v Bartošovicích vydala bilanci za letošní první pololetí. Její pracovníci přijali celkem 1080 živočichů, což je o 130 více než loni za stejnou dobu.

Opilec hrozil muži likvidací

Přečinem nebezpečného vyhrožování se zabývají v těchto dnech policisté z novojičínského obvodního oddělení.

Sport

Ondřej Lingr je už ve Slavii. Je to jako sen, přiznal Deníku

Fotbalista Ondřej Lingr přestoupil do Slavie. Deník jej zastihl na cestě za svými novými spoluhráči do Rakouska. „Jedu zrovna na soustředění,“ hlásil do telefonu ve čtvrtečním podvečeru.

Kruh se uzavřel, Baroš se vrátil do Vigantic. Přestup z Baníku potvrzen

Jedna z legend českého fotbalu Milan Baroš s fotbalem úplně nekončí. Dnes byl totiž potvrzen jeho přestup z Baníku Ostrava do rodných Vigantic, které hrají I.A třídu ve Zlínském kraji. Zda osmatřicetiletý vítěz Ligy mistrů a druhý nejlepší střelec v historii české reprezentace nastoupí do zahajovacího utkání sezony 14. srpna proti Juřince, je zatím ve hvězdách.

Velký návrat! Nový Jičín získal Bordowského

Náhrada za Roka Macuha? Hokejový Nový Jičín získal do útočných řad velmi zajímavou tvář. Tým Ďáblů posílí ostřílený útočník Richard Bordowski, který se do Česka vrací po dvou letech strávených v Anglii.

Milan Dvořák odešel do basketbalového nebe

Smutná zpráva přišla z Nového Jičína. Čtvrtého srpna odešla po těžké nemoci do basketbalového nebe jedna z největších postav novojičínského basketbalu Milan Dvořák, bylo mu dvaasedmdesát let. Šlo o člověka, který byl duší klubu, na vlastní kůži zažil s týmem velké úspěchy. Byl například u mistrovského titulu v roce 1999, novojičínskou palubovku neopustil ale v ani dobách, kdy první tým zmizel z ligové mapy. V klubu zastával řadu pozic, ať už vedoucího mužstva, tiskového mluvčího nebo staturáního zástupce. Byl klíčovým funkcionářem klubu. Čest jeho památce.

Bude zase Baroš brzy hrát? Čeká na schválení přestupu z Baníku

Legendární fotbalista Milan Baroš nedávno ukončil profesionální kariéru, milovaný sport však úplně opustit nehodlá. Bývalý kapitán Baníku Ostrava, který stihl během dvou desetiletí vyhrát Ligu mistrů a stát se nejlepším střelcem evropského šampionátu 2004, čeká na vyřízení podané žádosti o přestup. Kam? Do rodných Vigantic.

Nová sezona Fortuna ligy: Slavia začne v Budějovicích, na Plzeň čeká Opava

Fotbalisté pražské Slavie zahájí cestu za obhajobou ligového titulu utkáním v Českých Budějovicích. Druhý tým uplynulé sezony Plzeň vstoupí do nového ročníku domácím zápasem s Opavou, Sparta v úvodním kole o víkendu 22. až 23. srpna bude hrát na půdě Zbrojovky Brno. Druhý z nováčků Pardubice začnou v Jablonci. Rozhodl o tom dnešní los v Praze. Na podzim se odehraje jen 15 z celkových 34 kol, jarní část začne netradičně už na konci ledna.

Moravec děkoval fanouškům, Lingra viděl daleko už před lety

Oblíbenec karvinských fanoušků Jan Moravec opustil po pěti letech Karvinou a zamířil do Brna. Ve Slezsku zanechal dojem nejen svými výkony na hřišti, ale hlavně svou pracovitostí, ochotou a upřímností.

Divoké přestřelky v poháru OFS Nový Jičín

Prvním kolem odstartoval letošní ročník Okresního poháru fotbalistů. K vidění bylo hned divokých výsledků.

Nový Jičín čeká na Vengřinka, hrát bude v azylu

Letní příprava na nový ročník fotbalové divize Novému Jičínu příliš nevyšla. To je i důvod, proč klub sáhne ještě k posílení. Do týmu trenéra Petra Blejchaře by mohl dorazit záložník Tomáš Vengřinek, který má i zkušenosti z druhé ligy.  

DENÍK FANDÍ FOTBALU! Představujeme Frýdlant nad Ostravicí

Deník pokračuje v seriálu představování fotbalových klubů z Moravskoslezského kraje v nižších soutěžích. Tentokrát je na řadě 1. Beskydský fotbalový klub Frýdlant nad Ostravicí.

Krimi

Chtěla jít za dámu? Žena ukradla v Novém Jičíně odstraňovač chloupků

Žena z Nového Jičína je podezřelá z krádeže elektrického odstraňovače chloupků, který odnesla bez placení z drogerie.

Bezdomovec v Zábřehu podobodal a těžce zranil jiného muže. Policie hledá svědky

Téměř šedesátiletý muž měl v Ostravě-Zábřehu nedaleko tamní provozovny McDonalds napadnout nožem a prázdnou lahví svého devětadvacetiletého známého. Poškozený utrpěl bodná zranění a byl převezen ve vážném stavu do nemocnice. Policie nyní žádá o spolupráci veřejnost, která mohla spor obou mužů bez domova vidět. 

Ostravští kriminalisté obvinili muže, který kradl na internetu soukromá fota žen

Případ rozsáhlé počítačové kriminality začali v roce 2017 rozplétat karvinští kriminalisté, pak ho převzali krajští kolegové, kteří se specializují na kybernetickou kriminalitu. Nyní je šetření u konce. Obviněný muž měl vnikat do e-mailových schránek i facebookových profilů a získat informace, někdy i fotografie soukromého charakteru. Pak v některých případech fotografie umístil na erotické stránky, jindy komunikoval z profilů poškozených s jejich známými. Poškozených je 170 z celé republiky, včetně Moravskoslezského kraje, objevuje se tu i dětská pornografie.

Před policisty zaujal bojová gesta a nadával. Pod vlivem alkoholických nápojů

Fulnecké policisty si vybral za své soupeře jednačtyřicetiletý muž z Ostravy.

Provokatér asi skončí za mřížemi

Incidentem, který se stal před několika dny v prostoru autobusového nádraží v Sokolovské ulici v Novém Jičíně, se začali zabývat v minulých dnech novojičínští policisté.

Alergik to asi nebyl. Z polí odcizil 49 balíků sena

Tak už se nám krade i seno. Někdy na začátku srpna neznámý pachatel v katastru obce Stará Ves navštívil několik zemědělských parcel a odcizil zde 49 balíků svinutého sena, které zde byly volně odloženy.

Zvrhlík lovil malé dívky z regionu na internetu. Pak je vydíral, někdy i roky

Moravskoslezští policisté ukončili vyšetřování závažného mravnostního zločinu, který má na svědomí šestačtyřicetiletý muž. Jeho oběťmi se v letech 2014 až 2019 stalo osmnáct dívek ve věku od dvanácti do patnáct let. Pocházely nejen z Moravskoslezského kraje.

Hasičský Bizon dvakrát v akci. Vyprošťoval octavii a pak i ford

Dvakrát během deseti hodin museli v úterý profesionální hasiči vyprošťovat pomocí svého Bizona dva havarované osobní automobily.

Mladíci ukradli ve Vítkovicích kolo u rodinného domu. Už s ním ale neodjeli

Když hlídka strážníků krátce po třetí hodině ranní procházela jednu z mnoha vylidněných ulic v Ostravě – Vítkovicích, klid noci rušilo jen praskání větví a dva mužské hlasy. 

Muž v Bílovci vyběhl na strážníka se sekáčkem na maso

Do smíchu určitě nebylo jednomu z bíloveckých strážníků, kteří v minulém týdnu vyjeli k zákroku do Radotínské ulice v Bílovci. Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že podle doposud zjištěných skutečností hlídka Městské policie Bílovec byla okolo deváté hodiny večerní přivolaná k zákroku do jednoho z panelových domů.

Ekonomika

Co dělat, když jste v zahraničí a spácháte dopravní přestupek?

V době letních dovolených roste i počet dopravních přestupků. Co teprve, když dovolená vlastní dopravou tento rok roste na oblibě. Vždy je ale potřeba se seznámit s veškerými potřebnými dopravními předpisy jednotlivých států, a vyhnout se tak pokutám, které mohou přijít i několik měsíců po spáchání dopravního přestupku, což každému výrazně zkomplikuje život.

Nově postavené. Libušín i Maměnka na Pustevnách v Beskydech už mají i nájemce

Až na třetí pokus se podařilo Národnímu muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm vybrat provozovatele nově postavené jídelny Libušín a ubytovny Maměnka na Pustevnách.

Frýdek-Místek čeká Týden plný chutí. Hosté budou hodnotit nejlepší menu ve městě

Speciální gastronomický týden odstartuje v pátek 7. srpna ve Frýdku-Místku. Do Týdne plného chutí, které pořádá Turistické informační centrum Frýdek-Místek, se zapojilo třináct místních restaurací.

Jak bojovat s dětskou nadváhou? Pomůže i nová obezitologická ambulance

Nově otevřená dětská obezitologická ambulance v Nemocnici AGEL Nový Jičín přivítá první pacienty už nyní, v srpnu. Už z důvodu, že malých pacientů s obezitou neustále přibývá a tento problém má vliv nejen na jejich zdraví, ale také sociální život.

Vyhrajte poukaz na nákup ODMISTNICH.CZ dle vlastního výběru až ke dveřím

/SOUTĚŽ DENÍKU/ Čerstvé pečivo z pekárny Vigantice, nebo Rychvald. Maso od Černockého, pivo z domácího pivovaru Ogar. Pravé mléko, jogurty a sýry z farem Zerlina, ZPZ a dalších. Křupky, těstoviny z Fajna Pasta, a co teprve dezerty z Jannie’s coffee house… Vyhrajte v nové soutěži Deníku poukaz na nákup potravin místních výrobců v rámci projektu OdMistnich.cz  

Tento Vagón odnesly z Bohumína záplavy. Ve Frýdku-Místku je z něj kultovní bar

/FOTOGALERIE/ Bohumínský poštovní vagón odnesla v roce 1997 velká voda. Po nalezení byl vyřazený z provozu, avšak Marek Zoun z Frýdku-Místku s ním měl jiné plány. Koupil jej, kompletně předělal jeho interiér a za dva roky si v něm otevřel svůj bar.

Radíme podnikatelům: Podnikání v kultuře a covidová patálie

Provozovatelé hudebních klubů či diskoték jsou od března konfrontováni s různými omezeními. Podpora i pro tento druh podnikání existuje. Jak na to, přibližuje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Ostravští hudební technici jezdí nejen s Metallicou či Manowar. Teď je ale tma!

Od roku 2011 jsou výhradními dodavateli techniky pro všechna evropská turné a koncerty kapely Red Hot Chili Peppers. Podíleli se i na evropských koncertech ZZ Top, Manowar, The Illusionists, Foo Fighters, Metallica, Iron Maiden, Black Sabath a dalších. Jejich technika je k vidění i na zahraničních festivalech Nova Rock či Frequency. Ostravská společnost High Lite Touring patří mezi největší firmy v Evropě, které technicky zajišťují velké koncerty a festivaly.   

Umí nabrousit pilu i skalpel. Ostravský brusič pracuje s kovem celý život

/FOTOGALERIE/ Brusírna AK v Ostravě-Výškovicích je mezi místními známá a oblíbená, navíc už má svou historii. Poslední tři roky nese v názvu iniciály svého majitele, Alexandra Krejčíře.

Češi kvůli strachu z viru pijí doma. Hostinští pláčou

Na dvě desítky pětisetlitrových tanků piva musela na jaře kvůli koronavirové krizi vylít restaurační skupina Hospodska v pěti hospodách v Plzni a jedné pražské. Nyní již je otevřeno, ale škody za sezonu budou sčítat až koncem roku. „Poptávka je stále v řadě míst utlumena, zatímco náklady se vrací do původní výše,“ uvedl spoluzakladatel skupiny Luboš Kastner.