Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 02.06. 2023 a svátek má Jarmil

Ostrava

Ostrava je statutární, krajské a univerzitní město na severovýchodě České republiky v Moravskoslezském kraji, poblíž hranice s Polskem. Nachází se na soutoku řek Odra, Opava, Ostravice a Lučina. Ostrava je počtem obyvatel i rozlohou třetí největší město v České republice.

Počet obyvatel: 292.000
Rozloha: 214,23 km²
Oficiální web města: www.ostrava.cz

Z katalogu firem doporučujeme

SK FASÁDY s.r.o. – čištění fasád a odstranění graffiti, Ostrava

Firma SK FASÁDY má dlouholeté zkušenosti v oblasti odstraňování graffiti, ochrany povrchů a čistění fasád a poradenství. Úzce spolupracuje se švédskou firmou Trion Tensid AB, která vyvíjí své vlastní technologie, postupy a produkty a má bohaté zkušenosti s čistěním budov, odstranováním graffiti, laků a různých typů starých barev a nátěrů. Nabízíme: poradenství v oblasti...

Tel:
 • JUDr. Ing. Haužvic Václav, jednatel:
  +420 724 352 838

  pan Oškera Luděk - technik
  +420 602 740 238
E-mail:
 • JUDr. Ing. Haužvic Václav, jednatel:
  vaclavhauzvic@skfasady.cz

  pan Oškera Luděk - technik
  klecka@skfasady.cz

RIVS, s.r.o. – vzdělávací a poradenská agentura

Vzdělávací a poradenská agentura RIVS nabízí ve svém nabídkovém programu celou škálu vzdělávacích aktivit - kurzy zaměřené na výcvik a vzdělávání v jednotlivých oblastech sociálních dovedností, profesní a funkční vzdělávání, jazykové vzdělávání, semináře z oblasti jakosti, legislativy, právní, daňové a celní. Pořádá uzavřené firemní vzdělávání na základě konkretizovaných potřeb zákazníka. ...

Tel:
 • kancelář:
  +420 595 956 356

  PhDr. Branich Petr, ředitel agentury:
  +420 603 540 461
E-mail:
 • firemní:
  info@rivs.cz

  kurzy:
  kurzy@rivs.cz

ZAHRADNÍ ARCHITEKT ING. IVAN TACHEZY – projekční činnost, návrhy a realizace zahrad, veřejné zeleně, Ostrava

Nabízíme služby autorizovaného zahradního architekta, návrhy a realizace zahrad, veřejné zeleně a drobných zahradních staveb jako jsou dětská hřiště či pergoly. Projektování a realizace interiérů podle principů Feng Shui. Provádíme: projekty pro dotační tituly navrhujeme dětská hřiště, přírodní i klasická návrhy městské zeleně, náměstí aj. parky a krajinou zeleň sídelní...

Tel:
 • Ing. Ivan Tachezy:
  +420 777 483 591
E-mail:
 • Ing. Ivan Tachezy:
  tachezy.ivan@seznam.cz

ELTEMIX s.r.o. – recyklační zařízení na zpracování zbytkových betonů, Ostrava

Společnost ELTEMIX s.r.o. se s dlouhodobými zkušenostmi zabývá konstrukcí a výrobou vlastních recyklačních zařízení na zpracování zbytkových betonů. Naše firma vyrábí recyklační zařízení, nejen bubnová i šneková a to v různých výkonových velikostech. Specializujeme se na zaměřená i na různá provedení kalových nádrží včetně nadzemních, míchacích zařízení, čerpací techniky, odvodňování...

Tel:
 • Telefon - firemní:
  +420 596 911 777

  Mobil - pan Hartmann Martin, jednatel:
  +420 605 249 025
E-mail:
 • eltemix@tiscali.cz

Tomáš Sýkora – školení řidičů VZV, Ostrava

Potřebujete ke své práci průkaz řidiče manipulačního vozíku? Nabízím školení řidičů manipulačních vozíků se získáním EURO průkazu, a to pro firmy i fyzické osoby.  Pokud nemáte možnost získání praxe na vlastním či firemním vozíků, nabízím Vám i možnost získání praxe. Nabízíme: školení pro řidiče manipulačních vozíků k získání řidičského průkazu...

Tel:
 • pan Sýkora Tomáš, majitel:
  +420 604 541 759
E-mail:
 • pan Sýkora Tomáš, majitel:
  t.sykora@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Vidím vás! Kamery na každém rohu. V Ostravě se jim nedá uniknout

/VIDEO, FOTO/ Ostrava patří mezi města s nejpropracovanějším kamerovým systémem. Městská policie má k dispozici bezmála tisíc kamer rozmístěných po celé moravskoslezské metropoli. Jsou na rušných křižovatkách, hlídají zastávky městské hromadné dopravy, frekventované podchody i další vybraná místa, například přestupní terminály.

Kdysi luxusní ostravské ulice zmizely z mapy. Bylo jich šestnáct

Fakticky již dlouho neexistovaly, v mapách však stále figurovaly, nacházely se i ve volebních seznamech. Teprve nyní přišla náprava. Řeč je o šestnácti ulicích, které kdysi tvořily výstavní část Ostravy-Hrušova. Šlo o vyhledávanou lokalitu s krásným bydlením, kinem, školou, lékárnou i koupalištěm. Pak ale přišla devastace a dílo zkázy dokončila ničivá povodeň z roku 1997.

Ostrava si posvítí na DPO: audit, odklad „metra“, 10minutové jízdné. Co se změní

Po převratu na ostravské radnici se z toho pro politiky stalo jedno z hlavních témat. O co jde? Je třeba se zaměřit na dění v Dopravním podniku Ostrava (DPO). Hnutí Ostravak, které převzalo odpovědnost za dopravu ve městě, řeší hned několik otázek…

Házet se dá vším, co má hrot. Ostravský rodák je internetovou hvězdou

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Netradiční koníček, který se stal živobytím. Pro rodáka z Ostravy Adama Čeladína bylo vrhání nožů zpočátku nezajímavé. Pak začal trénovat a nyní je pětinásobný mistr světa i úspěšný youtuber s 430 tisíci sledujícími. Učí speciální techniky i kaskadéry. „Začátečníkům stačí třeba nůžky nebo hřebíky,“ zmínil během návštěvy Deníku Adam Čeladín.

Střet dvou tramvají v centru Ostravy. Policie hledá svědky nehody

Ve čtvrtek 11. května 2023 v noční době okolo 2.18 hodin došlo v centru Ostravy ke střetu dvou tramvají. Policie ČR tuto nehodu dosud vyšetřuje a žádá případné svědky o součinnost při prošetření této události.

VIDEO: Muž v Ostravě si neoprávněně osedlal sdílené kolo. Daleko však nedojel

V neděli 28. května 2023 krátce po půlnoci si hlídka ostravských strážníků všimla v ulici Českobratrská cyklisty na sdíleném jízdním kole jedoucího po chodníku. Jak se později ukázalo, sdílené kolo bylo poškozené a bylo používáno v rozporu s pravidly pro jeho využívání.

Nikotinu se hosté nevzdali, venku kouří cigarety, u stolu „elektronky“

Rovných šest let uplyne dnes, ve středu 31. května 2023, od zákazu kouření v restauračních zařízeních i na dalších veřejných místech (zastávky i nástupiště, zoo, sportoviště, školy, univerzity, koncerty i zábavy). 

Plodný rok v Zoo Ostrava! Mláďata krajty zelené se mají čile k světu

/FOTO, VIDEO/ Krajty zelené obývají v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava jedno z akvaterárií v pavilonu Papua. K vidění jsou zde ve své typické poloze na větvích dvě samice a jeden samec. První pokus o rozmnožení proběhl už v loňském roce, ale nebyl úspěšný. V letošním roce se 23. května vylíhlo deset mláďat, která zůstávají v chovatelském zázemí.

Nová zubařská ambulance v Ostravě. Podle hejtmana stále chybí 150 stomatologů

V areálu Ridera Sport v Ostravě-Vítkovicích, kde funguje jediná zubní pohotovost v kraji, otevřela tento týden soukromá zubní klinika AJNA Dental clinic novou ambulanci. Registruje nové pacienty a všem poskytuje péči hrazenou pojišťovnami. Stomatologové přibudou také v jiných částech regionu. 

Noc kostelů? V Moravskoslezském kraji popatnácté, již tento pátek

Pro všechny, kdo mají zájem strávit netypický večer v kulisách kostelů a chrámů, připravila ostravsko-opavská diecéze již patnáctý ročník Noci kostelů. Akce se bude konat v pátek 2. června a zapojí se do ní na 135 kostelů či modliteben devíti křesťanských církví.

Sport

Češi zvládli drama na pláži a míří do čtvrtfinále, Češky získaly skalp Brazilek

/FOTOGALERIE/ Parádní start! Vítězstvím vstoupily do turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro 2023 kategorie Elite 16 ve čtvrtek oba nejlepší české páry Ondřej Perušič - David Schweiner a Barbora Hermannová - Marie Sára Štochlová.

Papadopulos se loučil s kariérou postupem do ligy. Krásný konec, řekl. Co dál?

/FOTOGALERIE/ Coby kapitán pomohl fotbalistům Karviné k návratu do ligy, po zvládnutí mise oznámil: končím! Útočník Michal Papadopulos dal sbohem profesionální kariéře. Ve 38 letech. „Nikdo už mě nepřemluví, je to definitivní,“ prohlásil bývalý reprezentant, který oblékal v minulosti dresy Baníku Ostrava, Leverkusenu či Arsenalu.

Kincl? Ten člověk mě zkrátka nezajímá, říká Vémola. Zápasit chce na Štvanici

Po tvrdé prohře s Patrikem Kinclem, který vyhrál pás MMA organizace Oktagon ve střední váze, Karlos Vémola rozhodně nezahálí. Sedmatřicetiletý zápasník chce další zápas co nejdříve, ideálně na jeho oblíbeném turnaji na Štvanici.

KVÍZ: Zářili zde Krejčíková, Kodeš i král Nadal. Co všechno víte o French Open?

Na obzoru Eiffelovka, cihlově oranžové kurty a výjimečná atmosféra, prosycená vůní croissantů. To je tenisový grandslam French Open, jeden z tradičních vrcholů sezony. Co všechno víte o největším antukovém klání, na kterém zanechali silnou stopu i tenisté a tenistky z Česka? Ověřte si to v kvízu Deníku. 

Mikloško o létu v Baníku: Nejsme nuceni prodávat. Kolik chce posil a co mladíci?

/EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR – 2. ČÁST/ Jedna starost skončila, další však začíná. Po záchraně FORTUNA:LIGY se Luděk Mikloško chystá na své druhé přestupní období ve funkci sportovního ředitele Baníku Ostrava. A ví, že ho čekají pracovně nabité letní týdny. „Příchodů bude určitě více, než v zimě, kdy jsme udělali jen Bitriho,“ přiznává fotbalový funkcionář ve druhé části obsáhlého rozhovoru pro Deník, v níž se vyjádřil k jednáním o setrvání Srdjana Plavšiče a Cadua, budoucnosti veteránů Jana Laštůvky s Jiřím Fleišmanem, nadějným i zavedeným mladíkům, či slovům trenéra Pavla Hapala.

Fanoušci, těšte se: Češi jdou na pláž s pokorou, Češky v nových plavkách

/FOTOGALERIE/ Nechyběli v žádném ročníku J&T Banka Ostrava Beach Pro, před pěti lety skončili čtvrtí, pak třikrát druzí. Dnes patří k favoritům elitního světového turnaje a očekává se, že „dobu stříbrnou“ změní ve zlatou, což čeští plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner neradi slyší.

Laštůvka o konci v Baníku: Nejsem Buffon, ale představy byly jiné. Co kariéra?

/ROZHOVOR/ Nečekané, doslova ze dne na den. Tak popisuje fotbalový brankář Jan Laštůvka závěr svého gólmanského angažmá v Baníku Ostrava. Klub ho oznámil ve středu odpoledne na svém webu, kromě bývalého reprezentanta skončil i ofenzivní univerzál Nemanja Kuzmanovič. „Dozvěděl jsem se to v pondělí ráno,“ prozradil v rozhovoru pro Deník Jan Laštůvka, který v dresu Slezanů odchytal 232 zápasů, udržel 74 nul. Další už ale nepřidá.

České naděje zhasly na písku v kvalifikaci. Mrzí to šíleně, přiznala Havelková

/FOTOGALERIE/ Jen tři české páry budou od čtvrtka bojovat v hlavním turnaji J&T Banka Ostrava Beach Pro nejvyšší kategorie Elite 16 o body pro start v olympijské Paříži 2024. Vedle českých jedniček Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera, kteří si účast v Dolních Vítkovicích zajistili pátým místem ve světovém žebříčku, se s divokými kartami představí mladíci Kryštof Jan Oliva - Tadeáš Trousil a v ženské soutěži Barbora Hermannová - Marie Sára Štochlová.

Je to definitivní! Opory Baníku Laštůvka s Kuzmanovičem končí, přichází posila

/FOTOGALERIE/ Je hotovo! Jak mimo jiné Deník informoval, Jan Laštůvka a Nemanja Kuzmanovič v ostravském Baníku končí. Alespoň jako hráči A-týmu. Klub o tom ve středu po poledni informoval na svém webu, stejně jako o oznámil posilu v podobě pětadvacetiletého útočníka Abdullahiho Tanka z Varnsdorfu. Podepsal smlouvu na tři roky s opcí.

Baník prodává permice, i přes zvýšení DPH je nezdražil. Kolik přesně stojí?

/FOTOGALERIE/ Fotbalový Baník Ostrava zahajuje ve čtvrtek 1. června předprodej permanentek na příští sezonu. Dobrou zprávou pro fanoušky slezského klubu z Bazalů je, že nedochází ke zdražení. Cena tak zůstává nadále jedna z nejnižších v celé lize.

Krimi

Násilník z Ostravy napadl spícího muže. Udělal si z něj boxovací pytel

Další mnohaletý pobyt za mřížemi čeká jedenáctkrát trestaného Eduarda G. (46 let) z Ostravy. S definitivní platností o tom v těchto dnech rozhodl odvolací Vrchní soud v Olomouci, který v plném rozsahu potvrdil dřívější verdikt Krajského soudu v Ostravě. Ten Eduardu G. vyměřil šest let vězení za surové napadení svého známého – Petra H.

Utýrání, nebo nehoda? Případem mrtvých psů na Novojičínsku se zabývá policie

Novojičínští kriminalisté prověřují podezření z týrání zvířat. Své psy, kteří zmizeli ze zahrady, našel majitel z Kujav na Novojičínsku mrtvé. Oba leželi v jímce u bývalého zemědělského družstva.

Další pokus o vraždu v kraji. Muže otrávili, pak mu vpíchli vzduch do žíly

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili muže a ženu z Moravskoslezského kraje z pokusu o vraždu. O život chtěli připravit svého známého, jenž byl závislý na drogách…

Lupiče, který přepadl s nožem zlatnictví v Kopřivnici, dopadli během dne

/Fotogalerie, video/ Jen několik hodin stačilo policistům k tomu, aby vypátrali pachatele závažného trestného činu loupeže.

Mladí koloběžkáři se zranili po pádu při jízdě z Pusteven

U dvou zraněných koloběžkářů zasahovaly v pondělí 29. května v Beskydech posádky zdravotnické záchranné služby.

Bezcitná zlodějka napadla a okradla 87letou ženu o psa, když ho venčila

Seniorka zažila v pátek ráno krušné chvíle. Při venčení maltézského psíka ji u kašny před Přerovankou oslovila neznámá žena. Následně ji sledovala k domu v Kainarově ulici, kde ji napadla a sebrala čtyřnohého mazlíčka.

Kriminálka Ostrava v přímém přenosu. Muž u vinotéky sledoval podezřelou dvojici

/FOTO, VIDEO/ Mnozí lidé zrovna seděli u televizních obrazovek a dívali na kriminální seriály či filmy. Ve stejné chvíli se jeden z obyvatel Ostravy stal přímým účastníkem zločinu odehrávajícího se v centru Ostravy. Skvělé pozorovací schopnosti a bystrý úsudek z něj udělaly hlavní postavu detektivního příběhu, na jehož konci stálo dopadení dlouho hledaného zloděje majícího na svědomí rozsáhlou sérii vloupání.

Cyklisté v Moravskoslezském kraji padali z kol, někteří končili v nemocnicích

Rušnou službu měly týmy zdravotnické záchranné služby v neděli 28. května na území Moravskoslezského kraje. Vyjíždět musely téměř do všech okresů Moravskoslezského kraje kvůli zraněným cyklistům.

FOTO, VIDEO: Poznáte je? Neznámí pachatelé okradli v Ostravě dívku o mobil

Policisté z obvodního oddělení Ostrava-Poruba 2 prověřují okolnosti krádeže, které se dopustil dosud neznámý pachatel. Ten využil nepozornosti mladé dívky, jež seděla na lavičce v obchodním centru a měla vedle sebe kabelku…

Večerní nehoda v Ostravě: autobus srazil jedenáctiletého chlapce

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí 22. května večer u vážné dopravní nehody v Ostravě-Kunčičkách. Chlapec na jízdním kole vjel přímo pod rozjetý autobus.

Ekonomika

Jak se nespálit při instalaci fotovoltaiky? Najděte si firmu se zkušenostmi

Česká republika prochází „solarizací“ a reaguje na to i trh. Zatímco před rokem existovala zhruba stovka firem zaměřených na instalaci fotovoltaických elektráren, v současnosti jich je už tisíc. To s sebou sice přináší širší nabídku, ale i mnohá rizika. Na co byste si tedy měli dát při výběru instalační firmy pozor? To vysvětlil Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun, který byl hostem pořadu Byznys kafe.

Amazon spustí provoz v Kojetíně ve druhé polovině června. Město získá záchranku

Největší robotické centrum pro on-line nakupování společnosti Amazon v Česku, které vyrostlo v šestitisícovém Kojetíně, se připravuje na den „D“. Už ve druhé polovině června začnou najíždět do obřího distribučního centra autobusy s prvními zaměstnanci a spustí se provoz. Amazon hodlá v budoucnu v Kojetíně zaměstnat až dva tisíce lidí.

Meoptu v Přerově kupuje americký gigant, detaily zatím firma nezveřejnila

Přerovská společnost Meopta, která je největším zaměstnavatelem v regionu, změní majitele. Na prodeji se podle Hospodářských novin, které přišly s informací jako první, dohodli zástupci amerického fondu Carlyle Group se stávajícími vlastníky - Geraldem a Davidem Rausnitzovými.

Hladoví žáci zlobí a nesoustředí se. Školy zkoušejí dávat snídaně zdarma

Mnozí žáci z vyloučených lokalit či z nefunkčních, popřípadě chudých rodin, ráno nesnídají. Přicházejí pak do školy hladoví, špatně se soustředí a mohou mít problémy s chováním. Některé děti nedorazí vůbec, nebo pozdě. To vše má pomoci vyřešit projekt snídaňových klubů, převzatý z anglicky mluvících zemí.

Velký test nealko radlerů: bezpečné osvěžení pro řidiče i cyklisty

Blíží se teplé dny, které vybízejí k nejrůznějším venkovním aktivitám (cyklistické výlety, turistika, amatérský sport, práce na zahrádce), zkrátka činnostem, u kterých je potřeba doplnit tekutiny a zahnat žízeň.

ČD spustily prodej jízdenek do nočních vlaků z Bohumína k polskému Baltu

Směrem k polskému pobřeží Baltu lze využít také pravidelný denní spoj EuroCity Sobieski.

Jednorázové kelímky na Colours šetrnější k přírodě? Zeptali jsme se experta

/VIDEOROZHOVOR/ Vratné, nebo jednorázové udržitelné nápojové kelímky? Odpověď na otázku, proč je v případě Colours of Ostrava (COO) lepší vrátit se k jednorázovým kelímkům, dala organizátorům studie, kterou pro ně zpracovala společnost LCA Studio. Ta se zabývá posuzováním enviromentálních dopadů produktů a služeb. A právě s vedoucím LCA Studia, Vladimírem Kočím, jsme o udržitelnosti vedli následující rozhovor.

VIDEO: Vodíkové auto v Ostravě? Vodu z něj můžete i vypít, podívejte se

/FOTOGALERIE/ Toyota Mirai. Auto budoucnosti, auto bez emisí. Vodíkový pohon zanechává stopu čisté vody. Sen milovníků přírody a čistého ovzduší. Ve Velkém světě Techniky v Dolních Vítkovicích (DOV) v Ostravě je jedno takové k vidění. Toyota Mirai je prvním vozidlem na vodík, které se v Česku prodává jako běžný sériový vůz. Deník se rozhodl otestovat jeho jízdní vlastnosti, ale také zjistit, jak je v současné době bezemisní auto praktické.   

Konec. Kavárnu ve Fulneku nezachránilo ani spojení s tenistkou Petrou Kvitovou

Pouhých devět měsíců fungovala kavárna Pojď Café v Knurrově paláci ve Fulneku. Dostávala se do stále větších ztrát. Kavárna vznikla jako součást projektu Síň slávy Petry Kvitové. Radní Fulneku rozhodli o ukončení provozu k 31. květnu.

Obří parkoviště až pro 8 tisíc vozů? Hyundai v Nošovicích řeší skladování aut

/FOTOGALERIE/ Automobilka Hyundai připravuje v Nošovicích nové parkoviště pro skladování aut, na plochu se jich vejde až 8 tisíc. Důvodem investice jsou nedostatečné parkovací kapacity, na které závod narážel při problémech s nedostatkem čipů, ale i efektivnější logistika.