Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 28.05. 2022 a svátek má Maxim

Ostrava

Ostrava je statutární, krajské a univerzitní město na severovýchodě České republiky v Moravskoslezském kraji, poblíž hranice s Polskem. Nachází se na soutoku řek Odra, Opava, Ostravice a Lučina. Ostrava je počtem obyvatel i rozlohou třetí největší město v České republice.

Počet obyvatel: 292.000
Rozloha: 214,23 km²
Oficiální web města: www.ostrava.cz

Z katalogu firem doporučujeme

DEMONTSTAV s.r.o. – demoliční a výkopové práce, Ostrava

Stavební firma DEMONTSTAV s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1995. Specializujeme se na demoliční a zemní prací a s tím spojené služby. Zaručujeme profesionalitu, spolehlivost, vstřícnost, z hlediska časových termínů vykonání prací přesnost a na straně zákazníka spokojenost. Nabízíme: demolice a likvidace objektů výkopové a zemní práce bourací...

Tel:
 • Mobil - pan Čajan Rudolf, jednatel:
  +420 605 722 281

  Mobil - pan Jendryka Rostislav, společník:
  +420 604 100 905

  Mobil - pan Čajan Marian, společník:
  +420 731 288 356
E-mail:
 • demontstav@seznam.cz

Auto Vaněk – autoopravna, autoservis, Ostrava

Auto Vaněk se specializuje na kompletní opravy osobních vozů, provedení STK a měření emisí. Možnost zapůjčení vozidla při opravě vozu. Poskytujeme diagnostiku vozu, geometrii, karosářské práce, výměnu čelních skel, montáže tažných zařízení. Nabízíme služby pneuservisu. Zajišťujeme montáž autoalarmů, autorádií, handsfree a bluetooth. Opravujeme, desinfikujeme a plníme klimatizace. Karosářské práce, lakování: veškeré opravy...

Tel:
 • +420 596 626 933 - firemní
  +420 603 225 917 - pan Vaněk Zdeněk, majitel
E-mail:
 • info@autovanek.cz
  auto.vanek@volny.cz

Led Max PRO VISUAL SOLUTION s.r.o. – pronájem a prodej LED obrazovek, LCD monitorů, projektorů, HD kamery, Ostrava

Společnost Led Max PRO VISUAL SOLUTION, s.r.o. se zabývá pronájmem, prodejem a celkovým odbavením velkoplošných LED obrazovek, transparentních LED Frames (curtain, mesh), LCD monitorů, projektorů a střihu kamer. Ta nejkvalitnější zobrazovací technologie LED obrazovek v rozlišení P4mm až P20mm SMD, HD kamerový řetězec Blackmagic design camera editing. Nabízíme: prodej a pronájem velkoplošných LED obrazovky...

Tel:
 • pan Dostál Radek, jednatel:
  +420 603 432 102
E-mail:
 • pan Dostál Radek, jednatel:
  radek@ledmaxpro.cz

  firemní:
  info@ledmaxpro.cz

ZAHRADNÍ ARCHITEKT ING. IVAN TACHEZY – projekční činnost, návrhy a realizace zahrad, veřejné zeleně, Ostrava

Nabízíme služby autorizovaného zahradního architekta, návrhy a realizace zahrad, veřejné zeleně a drobných zahradních staveb jako jsou dětská hřiště či pergoly. Projektování a realizace interiérů podle principů Feng Shui. Provádíme: projekty pro dotační tituly navrhujeme dětská hřiště, přírodní i klasická návrhy městské zeleně, náměstí aj. parky a krajinou zeleň sídelní...

Tel:
 • Ing. Ivan Tachezy:
  +420 777 483 591
E-mail:
 • Ing. Ivan Tachezy:
  tachezy.ivan@seznam.cz

Radek Malina – autojeřáby, pronájem, nadrozměrná přeprava, Ostrava

Půjčujeme a pronajímáme autojeřáby a jeřáby s nosností do 120 tun a výškou zdvihu do 76 metrů. Možnost pronajmout včetně kvalifikované obsluhy. Zajistíme pro Vás těžkou nadrozměrnou přepravu. Našim hlavním cílem je plná podpora již v počátcích přípravy zakázky, poradenství, osobní prohlídka na požadovaném pracovišti a maximální spokojenost zákazníka. Nabízíme: půjčovna...

Tel:
 • pan Malina Radek, majitel:
  +420 603 427 700

  dispečink:
  +420 603 298 130
E-mail:
 • pan Malina Radek, majitel:
  malina@ajm.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Do Štramberka autem až pod Trúbu? Objevte kouzelná zákoutí stezkou přes Lichnov

/FOTO/ Štramberku se často přezdívá valašský nebo moravský betlém. Zcela právem. Malebné uličky s mnohdy stále dřevěnými domky zasazenými v kopci s Trúbou tyčící se nad nimi vytváří kouzelná panoramata. Jen se podívejte.

Jaké to je zachránit těžce nemocného? Dárci dřeně to vědí

„A když je někdo jedinej, kdo to může udělat, tak musí!“, je známá hláška z filmu Vesničko má středisková. Na tuto průpovídku vesnického doktora s tváří Rudolfa Hrušínského si vzpomněl Ondřej Kuhn z Ostravy, když se dozvěděl o registru dárců kostní dřeně.

VIDEO: Nemocnice v Ostravě hledá lidi. Spustila náborovou kampaň s Dr. Housem

Naši lidé, naše prostředí, naše nemocnice…  Charismatický hlas českého herce Martina Stránského, kterým k českým divákům mluví seriálový doktor House, nyní komentuje v novém videu dění v ostravské nemocnici.  

Po proměně se v Grossmannově vile bude možné i ubytovat. Nahlédněte dovnitř

/FOTOGALERIE/ Slavnou ostravskou třípatrovou a podsklepenou vilu z období první republiky nyní stavaři zachraňují před dřevomorkou a restaurují, co se dá. Po rekonstrukci bude možné se v ní i ubytovat.

Frekventovanou křižovatku v Ostravě v pátek obsadili elitní dopravní policisté

Nejen na řidiče projíždějící frekventovanou křižovatkou v Ostravě, ale i na kolemjdoucí, čekalo v pátek ráno "policejní" překvapení. Semafory na tradičně rušném úseku nedaleko centra města nahradil elitní výběr dopravní policie.

Motocyklista srazil v Krmelíně dívku a ujel. Neviděli jste nehodu?

Policisté žádají o pomoc veřejnost při vyšetřování nehody, kdy motocykl srazil dívku, která skončila v péči lékařů.

Lidé v Ostravě chtěli vědět, jak to vypadá na pitevně. Ptali se na smrt

Do míst, kam se běžně nedostanou, zavítali tento týden účastníci akce Ostravské paragrafy - 100 let Krajského soudu v Ostravě. Prohlédnout si mohli mimo jiné prostory Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

Rostou, houbaři z Beskyd už nosí první úlovky. Ne všichni jim úspěchy věří

/FOTOGALERIE/ Vydatné deště posledních dnů potěšily nejen zahrádkáře, ale také houbaře. Ti již vytáhli košíky a začali brousit nože. Šance, že v lese něco najdou, se den ode dne zvětšuje.

Klimkovický tunel v pátek uzavřela nehoda

Kvůli dopravní nehodě kamionu s dodávkou byl v pátek kolem 11. hodiny uzavřen klimkovický tunel ve směru na Ostravu.

OBRAZEM: Zaplněná soudní síň v Ostravě, po rozsudku následoval mohutný potlesk

Hodně nezvyklá situace nastala u Okresního soudu v Ostravě. Krátce po vynesení rozsudku nad dvěma lupiči se jednací síní rozezněl burácivý potlesk několika desítek lidí, kteří ocenili práci senátu. Simulace soudního procesu skutečného případu, měla úspěch.  

Sport

Fandí i Hujerovi. Neuvěřitelné! ocenil Schweiner diváky. Najdete se mezi nimi?

/FOTOGALERIE/ Řikají, že na J&T Banka Ostrava Beach Pro, který je od letoška zařazen do nejvyšší světové kategorie devíti turnajů Elite 16, se jim hraje dobře, a musí to být pravda. Čeští plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schwiner se už potřetí probojovali do jeho finále! V něm je v neděli od 17 hodin čekají úřadující olympijští vítězové Mol a Sörum z Norska.

Pastrňák si vyčítal oplácení. Byla to moje blbost, moje chyba, zlobil se na sebe

Byl to zlomový okamžik semifinále. David Pastrňák neudržel nervy a oplácel. Kanada vyloučení české hvězdy potrestala gólem, otočila na 2:1 a pak národní tým převálcovala. "Byla to blbost ode mě. Moje chyba," nevykrucoval se Pastrňák. Čeští hokejisté se musejí z debaklu 1:6 oklepat a v nedělní bitvu s USA o bronz předvést úplně jiný výkon. Jinak desetileté čekání na medaili z mistrovství světa neprolomí.   

Fantazie na ostravské pláži! Perušič a Schweiner jsou ve finále. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Fantastický příběh rozehráli pod vysokými pecemi už počtvrté plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner. Po čtvrtém místě při premiéře J&T Banka Ostrava Beach Pro v roce 2018 a dvou stříbrech (2019, 2021) si i letos v Dolních Vítkovicích zahrají v neděli své třetí finále.

Kanaďané přejeli Čechy. Začali jsme se bát, řekl Hertl. Musíme to hodit za hlavu

/VIDEO/ Naděje na finále trvala jen chvíli, pak kanadská jízda český sen rozprášila. Národní tým schytal v semifinále mistrovství světa debakl 1:6. Na konejšení ale není čas. Už v neděli čeká české hokejisty další zámořská výzva. V bitvě s USA (14:20) půjde o bronz a ukončení desetiletého čekání na medaili.

Podívejte se: Perušič a Schweiner vyřadili hvězdy z Kataru. Večer hrají o finále

/FOTOGALERIE/ Fantastická práce! Čeští plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner navázali na své výkony z minulých ročníků J&T Banka Ostrava Beach Pro a v Dolních Vítkovicích se počtvrté projovali mezi nejlepší kvarteto týmů. V cestě do semifinále zdolali v sobotu po poledni hvězdný katarský pár Cherif - Ahmed 2:1 (-16, 18, 13) a od 18 hodin si to o finále turnaje nejvyšší světové série Elite 16 znovu rozdají se Španěly Herrerou a Gavirou, které v základní skupině porazili v pátek 2:0.

ON-LINE: Gólová smršť Kanady. Čeští hokejisté jsou bez finále, zabojují o bronz

/FOTO/ Po třech letech usilují čeští hokejisté o medaili na mistrovství světa, zlato to ale nebude. O bronz budou bojovat v nedělním utkání s Američany (14:20). Odsoudila je k tomu drtivá porážka 1:6 od Kanady. Národní tým nezvládl šesté semifinále v řadě, přestože vedl. Obhájci titulu z Kanady se utkají ve finále s domácími Finy.

Davy závodnic v Ostravě zastavily dopravu, Český běh žen slavil 10. výročí

/FOTOGALERIE/ Centrum Ostravy v sobotu 28. května opět zaplavily ženy v běhu. A nejen ony, ale právě dámské pokolení převažovalo. V areálu mezi Trojhalím a obchodním centrem Forum Nová Karolina se totiž konal jubilejní 10. ročník Českého běhu žen. A nechyběl ani jeho tradiční průvodce, oblíbený bavič, režisér, scénarista, spisovatel a herec v jednom, Jakub Kohák.

Rýsuje se první posila? Baník by měl být blízko návratu bývalého kapitána

Na ostravských Bazalech se schyluje k první letní posile. A rovnou návratu bývalého kapitána. Fotbalový Baník by podle informací Deníku měl být blízko k dohodě s Wislou Krakow a Michalem Frydrychem. Dvaatřicetiletý obránce a odchovanec Hustopeče nad Bečvou by se tak ve slezském klubu objevil po sedmi letech.

Euforie osobností. Víra v Pastu i Fina. Věřím, že cinkne zlatá, říká Plekanec

Období temna je u konce. Čeští hokejisté se po deseti letech dočkají medaile z mistrovství světa. Jsou o tom přesvědčení experti, osobnosti i kritici. Euforie před dnešním semifinále s Kanadou (17.20) je v české kotlině bezbřehá.

Češi zdolali Italy, pak v dešti porazili Španěly. Teď je čekají hvězdy z Kataru

/FOTOGALERIE/ Tradice se nemění, čtvrtfinále turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro bude letos opět s českou účastí. Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner i při svém čtvrtém startu v Dolních Vítkovicích postoupili mezi osmičku elitních týmů a v ní se v sobotu od 13.30 hodin utkají s Cherifem a Ahmedem z Kataru.

Krimi

Uletěly mu včely

Ve čtvrtek přijali ostravští strážníci oznámení od třebovického občana, kterému uletěly včely. Do hodiny se městské policii přihlásil nálezce nezvaných návštěvníků.

VIDEO: Policistům v Ostravě stačil k dopadení zloděje kamerový záběr z domu

Kamery výraznou měrou pomohly ostravským policistům při vyšetřování série vloupání do sklepů, domů a chatek. 

V Karviné v noci hořela zaparkovaná auta, zatím se neví proč

/FOTOGALERIE/ Okolo druhé hodiny ranní ve středu 25. května vyrazili hasiči do Karviné-Hranic. Na parkovišti u domu hořely zaparkované vozy. 

Brutální vražda v Rychvaldu: exmanžel praštil ženu kladivem

Krajští kriminalisté vyšetřují okolnosti vraždy v Rychvaldu na Karvinsku. Oběť s vrahem spojovali už jen psi. Co stojí za tímto brutálním činem, netuší ani bratr zavražděné.

Kauza sebevraždy muže z Výměny manželek nekončí, u soudu se mluvilo o manipulaci

Tragická smrt policisty (42 let) z Opavska, který jako účastník reality show Výměna manželek spáchal sebevraždu, nekončí. Krajský soud v Ostravě v pondělí v rámci odvolacího řízení zrušil původní osvobozující verdikt nad režisérem pořadu a případ vrátil k novému projednání opavskému soudu.      

Hasiči po zásahu u nedělního požáru v Lubině objevili pod sutinami mužské tělo

Po zásahu u požáru rodinného domu v Kopřivnici na Novojičínsku, o kterém Deník informoval již včera, objevili hasiči pod sutinami mrtvé tělo. Při dohašování požáru se zranil i jeden hasič. 

Šílená neděle v Kopřivnici, záchranáři zasahovali u několika vážných zranění!

Pozemní posádky ZZS MSK spolu s leteckými záchranáři zasahovaly v neděli 22. května postupně u tří událostí, při nichž došlo ke zranění čtyř pacientů v Kopřivnici, části Lubina, na Novojičínsku.

Muže v Ostravě u Stodolní srazil vlak, střet nepřežil. Zřejmě šlo o úmysl

Střet s vlakem nepřežil v neděli odpoledne v Ostravě muž v prostoru železniční stanice Stodolní. 

Pětaosmdesátiletý řidič na Bruntálsku zřejmě usnul, v protisměru narazil do vozu

K srážce dvou vozidel došlo v neděli 22. května krátce před 16. hodinou na silnici první třídy I/11 v Rýmařově na Bruntálsku, směrem na Šumperk. Staršího řidiče za volantem zřejmě přemohl mikrospánek a vjel do protisměru, kde došlo ke střetu s jiným vozidlem. 

FOTO: Nehoda v Kopřivnici, zraněné dítě transportoval vrtulník

K vážné dopravní nehodě došlo v neděli 22. května po půl čtvrté odpoledního času na silnici první třídy I/58 v Kopřivnici směrem na Příbor. 

Ekonomika

Plovoucí ostrov, změna pláže... Jak to bude letos s koupáním na sádráku v Opavě?

S blížícím se příchodem letní sezony Opavané vyhlížejí, jak pokračují práce na revitalizaci Stříbrného jezera. Právě to je totiž velmi vyhledávaným odpočinkovým místem a vyrážejí sem všichni ti, kteří dávají přednost koupání v přírodě.

Ústavní soud: Zákon plošně a natrvalo uzavřít oboru Jelenice neumožňuje

Zákon o myslivosti neumožňuje plošně a natrvalo uzavřít oboru pro veřejnost. Ústavní soud (ÚS) potvrdil stanovisko správních soudů a odmítl stížnost společností GroCredit a Opavská lesní, které v minulosti prosadily uzavření obory Jelenice na Opavsku.

OBRAZEM: Ostravské firmy snídaly s Deníkem

/FOTOGALERIE/ V areálu Golf Park Lhotka uspořádalo vydavatelství Vltava Labe Media (VLM) neformální business snídani s Deníkem.

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

V DPO funguje bezpapírová doprava i bezpapírová výběrová řízení

Už pátý rok nejen veřejné zakázky, ale také poptávková řízení v Dopravním podniku Ostrava (DPO) probíhají elektronickou formou v systému PROEBIZ.

Muž ze Stonavy je fanouškem značky Barkas, jezdí s nimi i na dovolenou k moři

/FOTOGALERIE/ To auto se při jízdě veteránů, která se jela v sobotu při příležitosti petrovického Gastrofestivalu, vyjímalo. Ani stařičká aerovka, závoďák z 50. let, šest metrů dlouhý chrysler ani embéčko. Z té kolony vyčníval barkas, dodávka východoněmecké automobilky, se kterou se přijel pochlubit její majitel Roman Bielczyk ze Stonavy.

Antimonopolní úřad prověřuje podnět ohledně havířovského tepla

Smlouvu se společností ČEZ ESCO, kterou zastupitelé Havířova těsně schválili na svém posledním zasedání v roce 2021, prověří na základě podnětu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Podnět podala na začátku května Samostatná odborová organizace Teplárny Karviná. Prověřování podnětu potvrdil Deníku antimonopolní úřad.

Konec celníků v Beskydech: z Nošovic se stěhují do Paskova

/FOTOGALERIE/ Od nového působiště si celníci slibují úsporu provozních nákladů, větší flexibilitu a zjednodušení postupů.

Recept našli už před covidem: svou restauraci v Polance otevírají jen na akce

/FOTOGALERIE/ Chtělo by se říct, že Josef s Pavlínou Sýkorovými svým rozhodnutím předběhli dobu, neboť to vypadá, že řada restaurací bude muset k podobnému kroku časem také přistoupit, nebude-li chtít zavřít úplně. Stačí v době oběda nakouknout dovnitř podniků – skoro prázdno. Manželé z Polanky nad Odrou mohou být inspirací.

OBRAZEM: U Karviné roste nový most. Stavbaři spojují dvě části obchvatu

/FOTOGALERIE/ Sto patnáct tun váží ocelové díly mostovky, kterou v těchto dnech usazuje jeden z největších mobilních jeřábů v zemi na stavbě silničního obchvatu Karviné. Další specialisté společnosti Skanska pokračují v budování násypů v budoucí trase.