Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 28.05. 2022 a svátek má Maxim

Přerov

Přerov je statutární město v Olomouckém kraji, 21 km jihovýchodně od Olomouce v Hornomoravském úvalu na řece Bečvě, přibližně 200 m nad mořem. Město je důležitou dopravní křižovatkou a je sídlem mnoha významných průmyslových podniků.

Počet obyvatel: 44.000
Rozloha: 58,50 km²
Oficiální web města: www.prerov.eu

Z katalogu firem doporučujeme

ZAPE spol. s r.o. – zpracování plechu, pálení laserem, vysekávání, ohraňování, svařování, práškové lakování Přerov

Naše společnost vznikla v roce 1993. Hlavní program dnes tvoří plošné tváření (lisování), ohraňování, pálení laserem a vysekávání materiálů na CNC strojích, zámečnická výroba a svařování. Naše firma se zabývá ryze zakázkovou výrobu pro široké portfolio našich zákazníků, kteří se rekrutují ze všech strojírenských i nestrojírenských oborů (automobilový průmysl, zahradní...

Tel:
 • 581 677 211
  777 746 212
E-mail:
 • zapesro@zapesro.cz
  ales.petr@zapesro.cz

OMEGA SERVIS HOLDING a.s. – přeprava nebezpečných látek, cisternová přeprava, multimodální přeprava, přeprava potravin, logistiky Přerov

Naše společnost byla založena v roce 1992 jako česká rodinná firma se zaměřením na přepravu nebezpečných látek dle ADR. Nabízené služby: Cisternová přeprava Multimodální přeprava Přeprava potravin Logistika - Skladování

Tel:
 • 581 299 513
E-mail:
 • omega@omega.gcatrans.com

LADISLAV DRÁBEK KLIMACHLAD – montáž chladících boxů, servis chlazení, montáž klimatizací Přerov

Nabízíme: montáž chladících, mrazících boxů montáž klimatizací plnění autoklimatizací opravy a servis chlazení revize těsnosti chladících okruhů projektová činnost poradenství

Tel:
 • 603 869 718
E-mail:
 • drabek@klimachlad.cz
  ladadrabek@seznam.cz

David Frydrych – taxi, odtah vozidel Hranice

Naše služby: odtah vozidel taxi po městě převoz materiálu

Tel:
 • 603 240 070 - pan Frydrych
  731 776 757 - městské taxi Hranice
E-mail:
 • davidfrydrych1@gmail.com

Maléř group zemní práce s.r.o. – nákladní autodoprava, stavební práce, specializované stavební činnosti, nakládání s odpady Hranice

V roce 1995 byla zahájena činnost firmy pod názvem Zdeněk Maléř s působností do května 2006, kdy byla založena společnost Maléř group zemní práce s.r.o. Nabízíme: silniční motorová doprava nákladní nad 3,5t přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti nakládání s odpady ( vyjma nebezpečných ) Od roku 2008 jsme...

Tel:
 • 581 625 524
  602 571 748 - pan Maléř
E-mail:
 • info@malergroup.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

VIDEO: Muzejní noc s Komenským bavila malé i velké

Do třídy vchází přísná soudružka učitelka, která nenechá nikoho na omylu, že se právě ocitl v dobách totality. Hodina češtiny nezačíná slohovým cvičením, ale žáci musejí odříkat, kolik nasbírali léčivých bylin. Třídou z padesátých let se rozléhá smích - lidé se totiž snaží rozpomenout, kolik odevzdali kilo heřmánku, lipového květu či hluchavky.

Rychlá i historická auta. Šternberk patří závodu Ecce Homo

Motoristickému sportu patří o posledním květnovém víkendu Šternberk. Ve městě a jeho okolí se koná proslulý závod Ecce Homo.

Přerov láká nové zubaře, nabízí jim peníze na rozjezd

Stomatologové chybějí, situace se ještě zhorší od června - zubní pohotovost v Olomouci totiž přestane fungovat non stop.

Troubky ochrání hradba okolo, má i kritiky. "Podívejte se na pomník zemřelým!"

Od ničivých záplav v roce 1997, které obec Troubky téměř srovnaly se zemí, v červenci uplyne pětadvacet let. Ani čtvrt století od tragédie, při níž zahynulo devět lidí a přes tři sta domů muselo být zbouráno, ale obec nic nechrání. Opatření, která Troubkám navrhovalo Povodí Moravy, v minulosti narazila na odpor. Teprve loni na podzim schválili zastupitelé územní plán, jenž počítá s protipovodňovou ochranou obce jako veřejně prospěšnou stavbou. Povodí Moravy představilo lidem systém opatření na veřejném projednávání, které se uskutečnilo ve čtvrtek v místním kulturním domě.

V přestavěném Ornisu vznikne moderní expozice ptáků, takto má vypadat

Rozsáhlý depozitář Ornitologické stanice v Přerově se v těchto dnech stěhuje ze staré budovy do nově postaveného moderního komplexu. Pracovníci Ornisu zároveň pečlivě vybírají preparáty, které se stanou součástí nové expozice Ptáci Česka. Ta bude umístěna v původním objektu stanice, jehož rekonstrukce začne v létě.

Petr Vrána chce být primátorem Přerova za ANO. Potvrdil kandidaturu

Poslanec Petr Vrána bude v nadcházejících komunálních volbách bojovat o křeslo primátora Přerova za ANO, a pokud by se hnutí podařilo uspět tak, jako před čtyřmi lety, vystřídal by ve funkci stávajícího prvního muže radnice Petra Měřínského.

Exhibition Rabbit´s Fest: Kouzelnická show, Argema i králičí hop

Nejen pro chovatele ale také pro celé rodiny, pro příznivce dobré zábavy, skvělého jídla a rockové hudby se na přerovském Výstavišti uskuteční v sobotu 4. a neděli 5. června Exhibition Rabbit´s Fest.

Letničky zkrášlí nová místa, objeví se pod hradbami i uprostřed rondelu

Do další květinové výzdoby přerovských ulic a parků se pustili pracovníci technických služeb. Jarní cibuloviny, které barevně prozářily zejména travnaté plochy, už odkvetly. Během léta budou lahodit oku trvalky - a zahradníci začali s jejich výsadbou hned po třech zmrzlých.

Zipline na Helfštýně? Atrakce narazila na odpor, couvá i Lipník

Potřebuje hrad Helfštýn adrenalinovou zábavu, jakou nabízí atrakce zipline? Nebo si vystačí se středověkými kulisami památky, jež po rekonstrukci renesančního paláce přitahuje turisty ze širokého okolí? Debata na veřejném projednávání změny územního plánu v Lipníku nad Bečvou ukázala, že má záměr více odpůrců, než fanoušků. Z projektu už couvá i město Lipník.

Zemědělce i rybáře na Hané trápí sucho. Škůdcům naopak vyhovuje

Pokud vydatně nezaprší, budou si letošní rok hospodáři na Hané pamatovat hodně dlouho. Zemědělce kvůli nedostatku jarních srážek a chabé sněhové pokrývce během zimy trápí nadměrné sucho. Chybějící vláha nejvíce škodí jarním obilovinám, jejichž kořenový systém bez vody strádá a chybějí mu živiny. Hospodáři se obávají dopadu na letošní úrodu.

Sport

Pastrňák si vyčítal oplácení. Byla to moje blbost, moje chyba, zlobil se na sebe

Byl to zlomový okamžik semifinále. David Pastrňák neudržel nervy a oplácel. Kanada vyloučení české hvězdy potrestala gólem, otočila na 2:1 a pak národní tým převálcovala. "Byla to blbost ode mě. Moje chyba," nevykrucoval se Pastrňák. Čeští hokejisté se musejí z debaklu 1:6 oklepat a v nedělní bitvu s USA o bronz předvést úplně jiný výkon. Jinak desetileté čekání na medaili z mistrovství světa neprolomí.   

Kanaďané přejeli Čechy. Začali jsme se bát, řekl Hertl. Musíme to hodit za hlavu

/VIDEO/ Naděje na finále trvala jen chvíli, pak kanadská jízda český sen rozprášila. Národní tým schytal v semifinále mistrovství světa debakl 1:6. Na konejšení ale není čas. Už v neděli čeká české hokejisty další zámořská výzva. V bitvě s USA (14:20) půjde o bronz a ukončení desetiletého čekání na medaili.

ON-LINE: Gólová smršť Kanady. Čeští hokejisté jsou bez finále, zabojují o bronz

/FOTO/ Po třech letech usilují čeští hokejisté o medaili na mistrovství světa, zlato to ale nebude. O bronz budou bojovat v nedělním utkání s Američany (14:20). Odsoudila je k tomu drtivá porážka 1:6 od Kanady. Národní tým nezvládl šesté semifinále v řadě, přestože vedl. Obhájci titulu z Kanady se utkají ve finále s domácími Finy.

Euforie osobností. Víra v Pastu i Fina. Věřím, že cinkne zlatá, říká Plekanec

Období temna je u konce. Čeští hokejisté se po deseti letech dočkají medaile z mistrovství světa. Jsou o tom přesvědčení experti, osobnosti i kritici. Euforie před dnešním semifinále s Kanadou (17.20) je v české kotlině bezbřehá.

Nemůžu kritizovat hráče, že nedají gól. Počítám jen výhry, říká Jalonen

Dvě poslední překážky jsou před českými hokejisty na mistrovství světa, aby naplnili předsevzetí finského kouče Kariho Jalonena o cestě za zlatem. V sobotním večerním semifinále je čeká obhájce prvenství Kanada. Výhra by národnímu týmu zajistila první medaili z velké akce od roku 2012. Utkání začne v Tampere v 17:20.

Smutná bitva o Přerov. V Kozlovicích bude sbírka na zesnulého brankáře

Přestože jde o fotbalovou událost regionu, sport bude až na druhé koleji. Nedělní bitva o Přerov v Kozlovicích bude mít smuteční atmosféru. Hráči, trenéři, funkcionáři a stovky diváků se symbolicky rozloučí s tragicky zesnulým domácím brankářem Martinem Šustrem (†31). Ten navždy odešel ve středu 18. května.

Obrazem: Běžci, panoramata a příroda. V Břevenci se závodilo na Křížový vrch

Už sedmý ročník běžeckého závodu Křižák byl na programu v neděli 15. května v Břevenci na Olomoucku. Téměř stovka závodníků si užívala přírodu, panoramata, ale také dřinu, pot a radost v cíli.

VIDEO: Faul jako na Koláře s Rangers, ale trest jen na jeden zápas! Jakto?

Nepříjemný moment se odehrál už ve čtvrté minutě souboje Medlova a Brodku u Přerova. Hostující brankář nevybíravě knokautoval domácího útočníka, viděl červenou kartu, ale od disciplinární komise dostal překvapivě stop pouze na jeden zápas.

Venera: První lajna hrála opravdu parádně! Mluví o Pastrňákovi i Vejmelkovi

Skvělé sehrané přesilovky a výborný výkon brankáře Karla Vejmelky. To podle Zdeňka Venery byly dva hlavní faktory čtvrtfinálového úspěchu České hokejové reprezentace proti Německu na probíhajícím Mistrovství světa. „Hlavně pomohla první přesilovka v úvodu utkání, která mužstvo nastartovala, vzápětí přišla druhá. Kluci se chytli, měli dobrý rytmus. Nepochopím ale, proč si Němci na ně nedali pozor,“ diví se zkušený stratég.

Finsko, semifinále s Kanadou... Stříbrná parta kolem Pastrňáka zažívá déjà vu

/VIDEO/ O jedinou českou medaili za poslední dekádu se postarala hokejová osmnáctka v roce 2014. Na světovém šampionátu ve finské Lappeenrentě brali čeští mladíci stříbro. Sedmička teenagerů ze stříbrné party dospěla a po osmi letech útočí s národním týmem na placku na seniorském mistrovství. Opět ve Finsku a znovu v cestě do finále stojí Kanada.

Krimi

Naběhl na hospodského se železnou tyčí, vzduchem letěla i židle

Spory z minulosti zřejmě zatemnily mysl sedmatřicetiletému muži, který si přišel vyřídit účty s majitelem hospody v obci na Lipnicku.

Postřelená z herny zůstává v kritickém stavu. Byla to poprava, hodnotí znalec

Soud poslal do vazby dvaasedmdesátiletého recidivistu, který v pátek večer přepadl hernu v Olomouci a její pracovnici střelil pistolí do hlavy. Jde o naprosto chladnokrevnou vraždu. Tak o brutálním útoku v herně na Masarykově třídě mluví zkušení kriminalisté, kteří na případu pracují.

Opilý mladík narazil v Přerovské rokli do skupinky dětí

Do skupinky dětí narazil v sobotu v podvečer v areálu Přerovské rokle devatenáctiletý cyklista. Mladík se před jízdou posilnil alkoholem a při sjíždění z mírného kopce nezvládl řízení.

Motorkář ve Všechovicích nedal přednost, srazil se s autem

Ke střetu motorkáře s osobním autem vyjížděli v neděli hodinu po poledni policisté a záchranáři do Všechovic na Hranicku. Nehoda si vyžádala zranění spolucestující z osobního auta.

Ženy mají dvakrát větší šanci, že po nehodě zůstanou uvězněné. Kvůli crashtestům

U žen je zhruba dvakrát větší pravděpodobnost než u mužů, že po havárii zůstanou uvězněné ve vozidle. Liší se také typ zranění, která při nehodě utrpí. Vyplývá to z nové studie, o které informoval list The Guardian. Výzkum by podle jeho autorů mohl přispět k vylepšení konstrukce i bezpečnosti automobilů. Zesiluje také volání po tom, aby výrobci vozů používali biologicky přesnější figuríny pro testovací nehody vozů.

Rvačka na sídlišti v Přerově: na protivníka vytáhl nůž

Jako na Divokém západě to vypadalo v pondělí odpoledne na jednom z přerovských sídlišť, kde si vjeli do vlasů dva muži. Bitku vyprovokovala slovní přestřelka, kterou jeden z jejích aktérů nezvládl se ctí a přešel do útoku.

Na benzince začalo hořet auto

K požáru auta na čerpací stanici u dálnice D1 vyjížděli v pátek odpoledne do Stříbrnic na Přerovsku hasiči.

Výbuch a požár v Lipníku, škoda na rodinném domě je tři miliony

Požár zasáhl v pátek dopoledne rodinný dům v Lipníku nad Bečvou. Předcházel mu výbuch ze zatím neznámých příčin. Celková škoda se vyšplhala na 3 miliony korun. 

Policie hledá svědky nehody, řidič nedal přednost

Policisté hledají svědky nehody, která se stala ve středu 4. května u sjezdu z dálnice D1 na silnici I/55 v obci Horní Moštěnice.

U trati mezi Přerovem a Olomoucí ukradli půl kilometru kabelu za čtvrt milionu

Škodu za téměř čtvrt milionu korun způsobil zloděj, po kterém intenzivně pátrají přerovští policisté. 

Ekonomika

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

VIDEO: Vybavení obnovili po dvaceti letech. Olomoucké fakultce pomohly dotace EU

Špičkové přístrojové zařízení, včetně kombinovaných inkubátorů Žirafa, slouží na Novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Porodnicko-gynekologická klinika je získala zásluhou bezmála šedesátimilionové evropské dotace. Díky ní se podařilo kompletně obměnit přístrojové vybavení novorozenecké intenzivní péče. V olomoucké fakultní nemocnici se ročně narodí okolo 2500 dětí, a část z nich přitom potřebuje intenzivní péči.

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Sky Bridge 721, visutý most na Dolní Moravě, se otevřel prvním turistům

/FOTOGALERIE/ Pátek třináctého, 10 hodin dopoledne a na Sky Bridge 721 na Dolní Moravě vstoupili první turisté. Oči jim září, na tenhle okamžik se všichni měsíce těšili. Vzali si dovolenou a přijeli na nejdelší visutý most na světě hned první den otevření.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Bystré hlavy v akci. Hellathon ukázal, že mladí lidé se nebojí výzev

Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB – Technické univerzity Ostrava se o posledním dubnovém víkendu otřásala v základech. Od pátku do soboty se tam totiž konal první ročník Hellathonu, soutěže technických nadšenců, kteří se nebojí výzev a kteří si chtějí vyzkoušet něco jedinečného.   

Rodinná firma nabízí stylové kožené doplňky. Zájem je o batohy i ledvinky

Rodinná firma z Olomouce, která se hrdě hlásí ke svému městu. To je společnost Univaro, jež se už 12 let specializuje na prodej tradičních značek dámských a pánských kožených batohů, tašek, kabelek či peněženek od renomovaných značek.  

Pomohou kvóty? Poměr žen v nejvyšším vedení firem stoupá ostudně pomalu

I firmy v Česku po vzoru zahraničí začínají dbát na poměrné zastoupení žen ve vedení společností. Tempo je však podle analýz a expertů hlemýždí. A čím je řídicí pozice výše, tím je genderová propast hlubší. Nejen u velkých společností obchodovaných na burze. Právě na ně cílí Evropská unie s návrhem nových kvót.

VIDEO: Finanční gramotnost: Plán, jak rozjet malé podnikání

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. A už jste se rozhodli, že to zkusíte. V tom případě nastal čas vytvořit si byznysplán. Nebojte, není to zas tak složité.