Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Šumperk

Šumperk je město na severu Moravy v Olomouckém kraji, 46 km severozápadně od Olomouce na řece Desná a na jihozápadním okraji Jeseníků. Leží na křižovatce cest a železničních tratí. Z těchto důvodů bývá nazýván Živá brána Jeseníků.

Počet obyvatel: 26.000
Rozloha: 27,91 km²
Oficiální web města: www.sumperk.cz

Z katalogu firem doporučujeme

AGROPROGRES-SERVIS s.r.o. – setí cukrovky, úklid slámy, konzervace píce Zábřeh

Společnost Agroprogres-Servis s.r.o. byla založena v roce 1996 a její zaměření je stále stejné. Nabízíme: setí kukuřice a slunečnice plečkování kukuřice setí cukrovky setí obilovin sečení píce sklizeň a konzervace píce do PE vaků kombajnová sklizeň obilovin, řepky, slunečnice a kukuřice odvoz od kombajnů traktorovými návěsy a nákladními auty lisování slámy do...

Tel:
 • 602 203 322 - pan Ing. Křížek
  602 573 748 - pan Ing. Křížek, CSc.
  583 449 374
E-mail:
 • p.k.r@centrum.cz
  agroprogres@cmail.cz

Penzion a restaurace Hawaii – ubytování, restaurace Šumperk

Penzion Hawaii se nachází v obci Rapotín v malebném podhůří Jeseníků. Najdete ho na hlavním tahu mezi Šumperkem (vzdálen 3 km) a Ostravou. V moderním ubytovacím zařízení postaveném v roce 2000 jsou k dispozici 2-4 lůžkové pokoje s Wifi, Tv, lednicí a sociálním zařízením. Hosté mohou parkovat své vozy v...

Tel:
 • +420 605 876 702 - paní Frnková
E-mail:
 • zdenka.frnkova@seznam.cz

Zbyněk Tuleja – zahradní architektura, zahradnictví, ořez stromů, kácení stromů, sečení trávníků, travní koberce Zábřeh

Firma Zbyněk TULEJA podniká v oborech lesního hospodářství, údržby zeleně a zahradnictví. Uplatňování zásad maximální šetrnosti a ohleduplnosti vůči životnímu prostředí je jedním z hlavních cílů firmy. V oblasti svých podnikatelských činností se řídí zásadami trvale udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí. Naše služby: projekce a realizace sadovnických úprav řez...

Tel:
 • +420 608 713 511 - pan Tuleja
E-mail:
 • zahrada.tuleja@seznam.cz

KUNERT AUTO s.r.o. – přeprava sypkých materiálů, zemní práce Zábřeh

Nabízíme: nákladní doprava přeprava sypkých materiálů přeprava kusových materiálů zemní práce práce s hydraulickou rukou

Tel:
 • 777 660 401 - pan Kunert
E-mail:
 • autodoprava.kunert@seznam.cz

Penzion pod Paprskem – ubytování na horách Staré Město pod Sněžníkem

Nabízíme: ubytování ( kapacita 10 osob ) SAT-TV WiFi bar s krbovými kamny vybavená kuchyňka parkování u objektu ubytování přímo u sjezdovky

Tel:
 • 608 150 234
E-mail:
 • penzion.pod.paprskem@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Zámek Třemešek získává novou podobu. Podívejte se, jak probíhá rekonstrukce

/CO SE STAVÍ/ Zámek Třemešek u Dolních Studének získává po letech chátrání a požáru důstojnou podobu. Za desítky milionů korun prochází kompletní rekonstrukcí. Sloužit bude pro bydlení a setkávání lidí. Mohl by se stát i vyhledávaným odpočinkovým cílem.

Hráli "člověče" na asfaltovém hřišti. S vlastními figurkami

Tak tuto hru si školáci a předškoláci v Zábřehu skutečně užili. Nejenže dostali k oblíbené společenské hře k dispozici celé školní hřiště, ale také si mohli podle svého návrhu vyrobit figurky, se kterými ho budou hrát.

Chceme sjezd z dálnice, zní z Maletína a dalších obcí

Do nejbližšího města je odtud šestnáct kilometrů po rozbitých silnicích, pracovních příležitostí tu není mnoho. Životní podmínky v Maletíně a okolích vesnicích může zlepšit sjezd z dálnice, která lokalitou povede. Není však jisté, zda původně plánovaná mimoúrovňová křižovatka spolu s rychlostní komunikací vznikne.

Nepropásněte! Děti ze školky v Lošticích na stránkách tištěného Deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představujeme děti z našeho regionu, které navštěvují mateřskou školu.

TÝDEN OBRAZEM: Setkání s astronautem, požár velké haly i kloboukový den

Uplynulý týden byl na Šumperku a Jesenicku ve znamení celé řady zajímavých událostí. Některé z nich redaktoři Deníku zachytili i objektivem svých fotoaparátů. Podívejte se v galerii na třináct vybraných snímků.

První letošní speciál Holby je Májový ležák.

Nejen pivní fajnšmekři se mají na co těšit. Dá se říct, že takové pivo mnozí ochutnají vůbec poprvé.

JAK PLYNE ČAS: Tentokrát zavítáme do Rohle

Představujeme vám webový seriál Šumperského a jesenického deníku JAK PLYNE ČAS. Každou neděli se u nás na webu můžete těšit na sérii historických fotek dokumentujících nějaké zajímavé dění v minulosti na různých místech regionu.

Hostinec ze Šumperska bojuje o prestižní cenu za architekturu

FOTOGALERIE / Zvonička v Bílovicích-Lutotíně, Fara hostinec v Loučné nad Desnou či novostavba II. interní kliniky a geriatrie Fakultní nemocnice Olomouc. To je polovina zástupců z Olomouckého kraje, kteří zabojují o titul ve 4. ročníku České ceny za architekturu (ČCA).

Velikonoční tradice žijí díky dětem

V Kosově na Zábřežsku dbají na udržování místních tradic. Například velikonočnímu hrkání se zde věnují po celé generace.

Turnaj v „člobrdu“ zdvojnásobil počet obyvatel

Turnaj v Člověče, nezlob se! zabavil před Velikonoci obyvatele Krchleb na Zábřežsku. Na dnes již tradiční akci se tam v sobotu 20. dubna shromáždilo nejen 32 hráčů napříč věkovým spektrem obce, ale také řada jejich známých a rodinných příslušníků.

Sport

Košťákovi se v Plzni povedlo osobní maximum

Na Velký pátek se vydali vzpěrači Tomáš Pliska a Zbyněk Košťák reprezentovat šumperský oddíl na otevřený přebor do Plzně.

Mladý talent šumperského fotbalu se stal nejlepším střelcem E.On cupu

Se soupeři jako Sparta Praha, Pardubice, Bohemians 1905, Slavia Praha nebo Sigma Olomouc se utkali mladí fotbalisté Šumperka. Ti vyslali na E.On cup, který se konal tradičně v Třeboni dva týmy.

Šumperk se vrátil k dopolednímu času a nečekaně porazil lídra soutěže

V neděli nezvykle v dopoledních hodinách se představili šumperští fotbalisté na Tyršově stadionu, kde přivítali béčko Opavy.

Vyberte GÓL 20. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

VIDEO, ANKETA / Další kolo olomouckého krajského přeboru přineslo pohledné trefy a tradiční hlasování o nejhezčí trefy fotbalistů této soutěže. Vyberte nejkrásnější branky 20. kola. Tři góly a anketa uvnitř.   

Krajský přebor na VIDEU! Podívejte se na sestřihy 20. kola

Regionální Deník vám ve spolupráci s Krajským fotbalovým svazem v Olomouci přináší exkluzivně záznamy fotbalových bitev Krajského přeboru. Podívejte se na sestřihy utkání 20. kola.

Půlmaraton údolím Moravské Sázavy se blíží. Už jste se registrovali?

I přes víkendové ochlazení a poletující sněhové vločky je tu jaro a s ním se pomalu blíží i další, letos již 7. ročník zábřežského svátku běhu – Půlmaraton údolím Moravské Sázavy.

Deník fandí klukům a holkám z McDonald's Cupu. Podívejte se na týmy

Být součástí týmu a reprezentovat svoji školu je pro většinu dětí nezapomenutelným sportovním zážitkem. Od září, kdy se v tělocvičnách rozehrávají úvodní kola, až po začátek června, kdy fotbalový turnaj vrcholí velkým finále v Olomouci, se do McDonald's Cupu zapojí na 6000 družstev dětí z prvního stupně základních škol.

Šumperk dál čeká na výhru. Ve Vsetíně prohrál remízový zápas

Šumperští fotbalisté se představili na vsetínském hřišti v nezvyklý sobotní čas půl hodiny po poledni. Že je nebude čekat nic jednoduchého, věděli už z minulého víkend. Vsetín se sice nachází ve spodní polovině tabulky, ale před týdnem dokázal zvítězit na půdě lídra Divize Opavy B. Ve Vsetíně Šumperk prohrál 1:0 a na jaře ještě nezvítězil.

Florbalový turnaj se naposledy vrátil do Jeseníku

Šesté pokračování projektu „Florbal hrou, hrajeme napříč Evropou,“ se první dubnovou sobotu vrátilo do moderní sportovní haly v Jeseníku.

Zase první, Miloš Matějíček znovu ovládl veteránské klání stolních tenistů

Již druhé prvenství si v letošním seriálu veteránských turnajů ve stolním tenise připsal jesenický matador Miloš Matějíček.

Krimi

Na Skřítku roztřískal mondeo o stromy, sám skončil v nemocnici

/FOTO Z MÍSTA/ Další bouračka na Skřítku. V úterý brzy ráno zde havaroval pětadvacetiletý řidič ve svém fordu mondeo. Auto nechal na místě a sám vyrazil se zraněním do nemocnice.

Opilý řídil čtyřkolku. Boural a vážně zranil spolujezdkyni

/FOTO Z MÍSTA/ K nehodě čtyřkolky vyjížděli záchranáři i policisté v neděli 21. dubna po půl třetí odpoledne. Kolize se stala na místní komunikaci v katastru obce Malá Morava, v úseku mezi turistickým bodem Mokřiny a osadou Bystřina.

Motorkář u Sobotína skončil v příkopu

Motocyklista na stroji Kawasaki havaroval v pátek 19. dubna na silnici I/11 v úseku mezi Sobotínem a Starou Vsí. Motorkář při průjezdu zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vyjel mimo silnici a skončil v příkopu.

Motorkář se u Chromče srazil s cyklistou

/FOTO Z MÍSTA/ Během uplynulých svátečních dnů vyjížděli dopravní policisté na Šumpersku k sedmnácti nehodám, při kterých se zranilo šest osob, z toho čtyři vážně. U dvou řidičů bylo zjištěno ovlivnění alkoholem. Mezi účastníky dopravních nehod byli také tři motocyklisté a jeden řidič čtyřkolky.

U Javorníku shořela skladovací hala

FOTOGALERIE/ U požáru skladovací haly na len zasahovali na Bílou sobotu od ranních hodin hasiči v Horním Fořtu u Javorníku.

Rozloučili jsme se

Přinášíme přehled zemřelých v uplynulém týdnu na Šumpersku.

Další řidič havaroval u Libivé, oktávka skončila na boku

/FOTO Z MÍSTA/ Další nehoda na hlavním tahu u mohelnické místní části Libivá se stala v neděli 14. dubna, havaroval zde jednasedmdesátiletý řidič Škody Octavia. Motorista mířil na Zábřeh.  

Zaplatil zálohu na opravu a už své auto neviděl

Pro zpronevěru a poškození cizí věci policisté vyšetřují třiatřicetiletého muže z Jeseníku. Loni v dubnu slíbil svému známému ,že odtáhne jeho porouchaný vůz a opraví je.

Tragédie v Mohelnici: muž vystoupil pod protijedoucí vlak

Tragická událost se stala v sobotu 13. dubna dopoledne v Mohelnici.

Rozloučili jsme se

Přinášíme přehled zemřelých v uplynulém týdnu na Šumpersku.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Atraktivní zázemí zlepšuje výuku

Staré vybavení nahradily moderní pomůcky, venkovní prostory zkrášlila zeleň. Gymnázium v olomoucké místní části Hejčín se dočkalo vytoužené rekonstrukce z fondů Evropské unie.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.

Dětem vstup zakázán? Provozovatel musí mít důvod, jinak zaplatí pokutu

Děti. Mají plno energie, výskají, běhají, zkrátka je jich všude plno. Někomu to může vadit. Například hostovi v restauraci může při nečekaném zavýsknutí takového caparta uvíznout sousto v hrdle. Aby se to nestalo, rozhodli se někteří restauratéři a hoteliéři, že do svých zařízení děti nepustí. Zatím jich ale není mnoho.

Zdražování aut v Česku pokračuje, třeba u VW a Hyundai. Našli jsme ale i slevy

S koncem zimy se zvedá cena řady vozů na českém trhu. U několika jsou ale naopak slevy a stojí za to.

Kam na nejlépe načepované pivo? Jděte do hospod s Hvězdou sládků

Kam zajít na perfektně ošetřené a špičkově načepované pivo? Tam, kde mají Hvězdu sládků.