Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 21.10. 2019 a svátek má Brigita

Chrudim

Chrudim je známá rovněž jako “Athény východních Čech”, je město střední velikosti ležící na rozhraní Železných hor a Polabské nížiny, 110 km východně od Prahy, 10 km jižně od krajského města Pardubic a 33 km od Hradce Králové.

Počet obyvatel: 23.000
Rozloha: 33,20 km²
Oficiální web města: www.chrudim.eu


Z katalogu firem doporučujeme

BARTOŇ AUTOSERVIS – autoservis a pneuservis

Nabízíme: opravy aut, náhradní díly měření a seřizování odtah vozidel servis klimatizací seřízení světel opravy karosérií lakýrnické práce autoelektrikářské práce STK, emise a servisní prohlídky výměny a montáže autoskla montáž a servis tažných zařízení diagnostika vozidel

Tel:
 • Mobil - pan Bartoň Jaroslav, majitel:
  +420 737 840 906

  Mobil - pan Bartoň Jaroslav, majitel:
  +420 737 836 293
E-mail:
 • auto.barton@seznam.cz

Zdeňka Jelinková – krejčovství, Pardubice

Zdeňka Jelinková se specializuje na provoz prádelny a čistírny v Pardubicích. Zajišťujeme opravy, úpravy oděvů a další služby v této oblasti. Nabízíme: provoz prádelny a čistírny chemické čištění, žehlení a mandlování opravy oděvů krejčovství opravy a zkracování oděvů výměny zipů a mnoho dalších služeb

Tel:
 • paní Jelinková Zdeňka, majitelka:
  +420 603 787 396
E-mail:

S & D STROJÍRNA PROSETÍN s.r.o.

Oprávnění pro montáže, opravy, revize a revizní zkoušky vyhrazených zdvihacích zařízení (vydala Technická inspekce ČR). Oprávnění pro montáže, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení (vydala Technická inspekce ČR). Zdvihací zařízení: mostové jeřáby portálové jeřáby lanové jeřáby sloupové jeřáby jeřáby manipulátory Technologická zařízení: technologická zařízení pro úpravu drceného kameniva technologická zařízení...

Tel:
 • Mobil - Ing. Dalecký Martin, jednatel:
  +420 606 364 372

  Telefon - Ing. Dalecký Martin, jednatel:
  +420 469 350 349

  Telefon - Ing. Podrazil Josef, jednatel:
  +420 469 350 467
E-mail:
 • vyroba@sd-stroj.cz

  uctarna@sd-stroj.cz

  office@sd-stroj.cz

GALAMODA XXL – Výrobce a dodavatel dámské konfekce

Objevte s námi opět Vaše sebevědomí! Nešijeme modely jen na určitou konfekční velikost a tudíž se nemusíte bát, že Vám vámi vybrané kousky nepadnou. Je naší starostí i radostí upravit Vám veškerý náš sortiment na míru. Snažíme se být nejen visačkou na oblečení, ale všestranným servisem pro ty z Vás, které již nechtějí módu...

Tel:
 • Mobil - paní Mládková Jana:
  +420 777 307 136
E-mail:
 • info@galamoda-xxl.cz

Miroslav Gottwald – autodoprava, zemědělské služby, polní práce, vývoz fekálií, likvidaci odpadů, Heřmanův Městec

Provozujeme sklápěcí a kontejnerovou autodopravu a nabízíme služby v likvidaci odpadů. Nabízíme: nákladní autodoprava odvoz odpadních vod vývoz fekálií (hovnocuc) vývoz žump a fekálních jímek vývoz kalů z čističek vývoz mobilních fekálních kontejnerů a sociálních zařízení ze staveb rozmetání hnoje rozvoz a nakládání hnoje zemní a výkopové práce polní práce...

Tel:
 • firemní:
  +420 469 638 410

  pan Gottwald Miroslav:
  +420 603 332 969
E-mail:
 • pan Gottwald Miroslav:
  miroslav.gottwald@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

FOTO: Proč jsme čekali na kůrovce, ptali se lidé při sázení stromů

Sázíme lesy nové generace je název celostátní akce, při níž lesníci vyzvali lidi, aby pomohli s výsadbou stromů. Nové lesy vznikly i ve Slatiňanech.

Hasiči cvičili v Ronově nad Doubravou

/FOTOGALERIE/ Ve středu 16. října vyjížděli profesionální hasiči ze Seče, Chrudimi a dobrovolná jednotka z Ronova nad Doubravou k úniku nebezpečných látek do řeky Doubravy u Junáku. Naštěstí se jednalo o taktické cvičení a nehrozilo tak vážné nebezpečí.

Promluvy: Nastal čas Díkůčinění

Řekneme-li, že v dnešním světě téměř vymizela obyčejná a bezprostřední vděčnost, je to opakovaná skutečnost, která prochází dějinami lidstva, co paměť sahá. Vždycky to byla jedna z řady zapomenutých ctností. I náš moderní svět v tom není lepší.

Chrudim pečuje i o drobné památky, další opravy budou následovat

Chrudim pokračuje v opravách drobných památek, jako jsou hroby významných osobností, památníky či křížky v krajině. Naposledy se ve Vlčnově, chrudimské místní části, konalo slavnostní požehnání opraveného kamenného pomníku ukřižovaného Krista, připraveny jsou však další restaurátorské záměry.

Loutkářské okénko: Muzeum bude duchůplné

Pátek 25. října bude v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi patřit opět po roce všemu nadpřirozenému a tajemnému v rámci oblíbené „halloweenské“ akce nazvané Duchůplné muzeum.

Sázíme lesy u Švýcárny

Lesy České republiky připravují na zítřek Den za obnovu lesa. Sázet se bude i v lesích nad chatou Švýcárna ve Slatiňanech, protože sucho, kůrovec a vítr se nevyhýbá ani této oblasti.

Druhá část obchvatu Chrudimě se začne stavět v prosinci

Ještě letos v prosinci se začne stavět druhá polovina obchvatu Chrudimě kolem Slatiňan.

Obce na cestě od kamenolomu trpí stavbou dálnice D35

Rozbité silnice a popraskané domy, všude bláto a nebezpečně se míjející auta na úzkých silnicích. V Luži a dalších vesnicích, kudy náklaďáky vozí ze Skutče kámen na stavbu D35, už naštvaní lidé podepisují petice.

Do historických sklepních prostor teče voda

Břetislavova ulice v Chrudimi bude ve dnech 21.–30. října částečně uzavřena.

V Zaječicích přivítali občánky

O osm dětí je bohatší obec Zaječice, o uplynulém víkendu se uskutečnilo jejich slavnostní přivítání. V seznamu jmen jednoznačně převládají chlapci, holčičky jsou dvě. Dětem a jejich rodinám přejeme hodně zdraví!

Sport

Derby vyznělo pro Náchod

/FOTOGALERIE/ Ve fotbalové divizi C bylo odehráno desáté kolo.

Mistrovský fotbalový víkend v Pardubickém kraji

Podzimní část fotbalové sezony se pozvolna chýlí ke svému závěru, v některých soutěžích zbývá sehrát pouze tři kola. To následující je znovu plné divácky atraktivních střetnutí.

Ostrá palba z kanónů zn. Prachař a Langr

KRAJSKÝ HOKEJ: V poslední minutě rozhodli českotřebovští Kohouti o vítězství nad Skláři ze Světlé a stále vévodí krajské lize.

Sigan o soupeři: Vysoké Mýto na třetí ligu nemá

/FOTOGALERIE/ Ohlasy trenérů fotbalových týmů z regionu po zápasech v divizi C:

Kohouti trpěli „pod kopyty koní“, střelec Dvořák měl nabito ostrými

KRAJSKÝ HOKEJ: Žádný strom do nebe neroste, a to ani ten českotřebovský hokejový. Kohouti poprvé nalezli přemožitele, když si pro porážku dojeli do Hlinska.

Fotbal za miliardy versus fotbal na vesnici: Na kolik vyjde "pralesní" klub?

V nejlepších klubech se točí miliardy, na vesnici pořád hrají pro radost. Deník připravil unikátní fotbalové téma: Srovnali jsme dva nesrovnatelné světy – profesionály a amatéry. Kolik stojí Manchester City a na kolik si (sebe sami) váží v „pralese“?

Trutnov schytal pořádný debakl

/FOTOGALERIE/ Ve fotbalové divizi C je odehráno deset kol.

Theophilos: Nevyzpytatelný zmetek je šampion

Devítiletý hnědák Theophilos s žokejem Josefem Bartošem vyhráli 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. V cílové rovince uhájili vítězství před Strettonem v sedle s Thomasem Garnerem a Chicname Du Cotte, jehož vedl Jordan Duchene. Obhájce loňského prvenství Tzigane Du Berlais s Janem Faltejskem upadli už na Taxisově příkopu.

Mistrovský fotbalový víkend v Pardubickém kraji

Druholigová soutěž si sice vybírá reprezentační přestávku, ale to neznamená, že by fotbaloví příznivci neměli na výběr z velkého množstvi atraktivních zápasů. Posuďte sami.

Atraktivnímu souboji Třebových nic nechybělo

KRAJSKÝ HOKEJ: Byl to hokej jako řemen. „Třebovské“ derby nezklamalo – náboj, emoce, zápletky, 112 trestných minut, bezmála pět stovek diváků, prostě vrchol dosavadního průběhu krajské ligy.

Krimi

Hledá se viník. Měla žena rodit v Pardubicích?

Odmítla ji dvě zdravotnická zařízení, nakonec skončila v Pardubicích.

Hořela chata, její majitele postihl kolaps

K požáru chaty do Heřmanova Městce vyjížděly v pondělí ve večerních hodinách v 19.54 hodin čtyři jednotky hasičů.

Při srážce dvou aut byla zraněna jedna osoba

Silnice v Chrudimi od Vlčnova a Třech Bubnů s napojením na obchvat města byla opět místem dopravní nehody. 

Smrtelná nehoda. Auto srazilo chodce

V pondělí po třetí hodině ranní uzavřela silnici I/37 v Pardubicích vážná dopravní nehoda, při níž se střetlo osobní auto s chodcem.

Vážná nehoda: na kamion spadl strom

Vzrostlý strom spadl v pondělí po 10. hodině na kamion v úseku silnice na Ždírec nad Doubravou za sjezdovkou u odbočky na Studnice.

Strom spadl na koleje, vlaky nejezdily

V pondělí krátce po sedmé hodině ráno, porazil vítr strom u Starých Jesenčan. Kmen spadl přímo na koleje před jedoucí vlak ze směru Havlíčkův Brod. Vlak do stromu narazil.

Výbuch plynu v rodinném domě těžce zranil muže a ženu

Silný výbuch dnes ráno krátce před devátou hodinou otřásl rodinným domem v Kerharticích na Orlickoústecku. Podle policie zde vybuchla propanbutanová láhev.

Za byznys s trávou hrozí muži 12 let za mřížemi

Velmi netradiční startup si ve svých šestnácti letech zvolil dnes devětadvacetiletý Jakub H. z Orlickoústecka.

Zvrhlý otec přiznal obtěžování

Až dvanáct let za mřížemi hrozí devětatřicetiletému muži z Pardubicka. Toho obžaloba viní, že znásilňoval své dvě nezletilé dcery.  

Střet s vlakem odnesly plechy

Několik hasičských jednotek vyjíždělo v neděli krátce po půl jedenácté dopoledne na železniční přejezd mezi obcemi Krouna a Rychnov na Chrudimsku, kde došlo ke střetu vlaku s osobním automobilem.

Ekonomika

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo

Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let

Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.

Uhlí v Opatovicích chtěli soudruzi nahradit uranem

Po čtyřech letech výstavby se v roce 1960 spustilo všech šest bloků uhelné elektrárny v Opatovicích. V tu dobu ještě nikdo netušil, že za pár let se bude uvažovat o jejich zrušení a vlečky, které sem denně navážely tuny uhlí, bude chtít vláda ČSSR nahradit spoji, které budou do elektrárny vozit jiné palivo - uran.

Radíme čtenářům: Má smysl bezpečnostní aplikace pro chytrý telefon?

Průměrný uživatel má v chytrém telefonu několik desítek aplikací, většinou neplacených. Mnoho lidí si bez rozmyslu stáhne každou aplikaci, kterou považují za zajímavou, i třeba jen tak na zkoušku. A právě toho zneužívají podvodníci, protože do mobilní aplikace se dá propašovat škodlivý kód. Co tím sledují? Čtenářům radí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.  

Jak platit bezpečně? Máme pro vás čtyři doporučení

Banky neustále zdokonalují zabezpečení účtů, platebních karet i mobilních aplikací, přesto své peníze nejlépe ochráníte vy sami. Lidé je totiž nejvíce ztrácejí svým neuváženým chováním. Pravidla bezpečného placení jsou přitom velmi jednoduchá.

Radíme drobným podnikatelům: I živnostník potřebuje dobrou účetní

Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak se bránit na internetu

Digitální technologie přinášejí i rizika, na která jsme dosud nebývali zvyklí. Ale zvládnout je bez problémů není tak složité, pokud si dáte pozor na tři prvky. Pro sebe je nazývám zkratkou „aha“ – neboli: aktualizace, hesla, antivir. Radí Miroslav Dvořák, technický ředitel České pobočky společnosti Eset.  

Radíme drobným podnikatelům: Kdy se vyplatí být plátcem DPH

Náš čtenář Jan Brunovský z Brna se ptá: Na živnostenský list navrhuji zahrady pro rodinné domy. V poslední době se mi daří, proto mě zajímá, kdy se musím stát plátcem DPH. Je to vůbec výhodné? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak chránit děti před nástrahami internetu

Učíte své děti, aby se na přechodu pro chodce rozhlédly? Nepochybně. A učíte je také, jak se rozhlížet na internetu? "Třeba já jsem prožil dětství ve světě, kde největší risk byl pád z prolézačky", říká Miroslav Dvořák, technický ředitel společnosti Eset.

Mobilní bankovní aplikace šetří peníze

Mobilní aplikace umožňují mimo jiné platit telefonem, což je pohodlné, rychlé a bezpečné. A další přínos?