Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 29.05. 2022 a svátek má Maxim

Chrudim

Chrudim je známá rovněž jako “Athény východních Čech”, je město střední velikosti ležící na rozhraní Železných hor a Polabské nížiny, 110 km východně od Prahy, 10 km jižně od krajského města Pardubic a 33 km od Hradce Králové.

Počet obyvatel: 23.000
Rozloha: 33,20 km²
Oficiální web města: www.chrudim.eu


Z katalogu firem doporučujeme

Michal Klejch – střechy, Chrudim

Cílem naší firmy je spokojenost zákazníků s námi nabízenými službami, a proto ke všem našim zakázkám přistupujeme zodpovědně a profesionálně. Nabízíme: Rekonstrukci střech a stavbu střech na klíč. Tesařské práce V této kategorii provádíme: výrobu a montáž nových krovů (klasických i vazníkových) opravy a rekonstrukce stávajících krovů bednění střech laťování střech...

Tel:
 • Mobil - pan Klejch Michal:
  +420 777 148 696
E-mail:
 • pan Klejch Michal:
  michalklejch@seznam.cz

  pan Klejch Michal:
  michalklejch@strechy-pardubicko.cz

Čištění Lorenc – čištění, úklid, renovace, Prosetín

Nabízíme jen ty nejkvalitnější služby v oboru ručního a strojního čištění, za použití nejmodernější techniky a odborně vyškoleného personálu. Naší předností je neustálé zkvalitňování a vylepšování námi nabízených služeb k maximální spokojenosti našich zákazníků a za přijatelné ceny. Nabízíme: čištění interiéru aut mobilní čištění čištění potravinářských a užitkových vozidel čištění...

Tel:
 • pan Lorenc Marek, majitel:
  +420 608 048 464

  pan Lorenc Marek, majitel:
  +420 605 184 284
E-mail:
 • cistenilorenc@seznam.cz

Josef Kroutil – studnařské a vrtné práce, Chrudim

Naše firma působí v oboru studnařství již od roku 1997 a za ta dlouhá léta praxe získala mnoho cenných zkušeností, díky kterým je schopna poskytnout kvalitní služby za dobré ceny. Neodmítáme ani malé nebo atypické zakázky! Své služby poskytujeme především v Pardubickém a Královéhradeckém kraji a na Vysočině. Dle velikosti zakázky a...

Tel:
 • Mobil - pan Kroutil Josef:
  +420 777 181 378
E-mail:
 • pan Kroutil Josef:
  josefkroutil@centrum.cz

Pavel Svoboda – truhlářství a zakázková výroba nábytku, Chrudim

Specializujeme se na truhlářské práce a s tím spojené služby. Poskytujeme grafický návrh a cenovou kalkulaci zakázek dle dohody. Naší další pracovní činností je zakázková výroba nábytku. Nabízíme: zakázková výroba nábytku kuchyně (ke kuchyním dodáváme vestavné i samostatné spotřebiče) vestavěné skříně předokenní rolety ochrana proti povětrnostním vlivům, tepelná a zvuková izolace,...

Tel:
 • Mobil - pan Svoboda Pavel:
  +420 604 574 164
E-mail:
 • lukyverunka@seznam.cz

TRIGI, s. r. o. – výroba technických tkanin a technické konfekce, Hlinsko

Firma byla založena v roce 1995, jako konfekce poštovních pytlů, mincovních sáčků a drobných výrobků technického charakteru. V roce 2000 dochází k rozšíření firmy o těžkou technickou konfekci zaměřenou především na výrobu velkoprostorových stanů pro vojenské i civilní použití, nůžkových stanů, vagonoých plachet, autoplachet, přepravních obalů, textilních hal a zastřešení. Technická konfekce:...

Tel:
 • +420 467 070 518 - kancelář
  +420 602 750 683 - Ing. Hrozek Tomáš, jednatel
E-mail:
 • trigi.hl@tiscali.cz
  info@trigi.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Lužské rododendrony a azalky představí botanik Větvička. I když na dálku

Václav Větvička, patron Hamzova arboreta, které obklopuje vyhlášenou léčebnu, provede návštěvníky parku a představí právě kvetoucí rododendrony a azalky. 

Ukrajinci na Chrudimsku skupují auta. Borja je před rokem pašoval po součástkách

Na odboru dopravy chrudimského úřadu se v těchto dnech vyplácí využít rezervační systém a přijít na přesně určenou hodinu. Volných termínů v evidenci vozidel je pomálu a když jsou, tak až po 6. červnu. "Chodba se zaplnila samými Ukrajinci, kteří si u nás kupují auta a chtějí je přehlásit. Čekal jsem tam šíleně dlouho," řekl Jaroslav z vesnice u Heřmanova Městce, který si nedávno koupil ojetý vůz a původně si myslel, že pobude na úřadě jen krátkou dobu.

Pomněnkový den byl věnován pohřešovaným dětem. Chrudimáci vzpomínají na Tadeáška

Pětadvacátý květnový den je každoročně věnován všem pohřešovaným dětem. Většina těch, po kterých je vyhlášeno pátrání, je v poměrně krátké době nalezeno, ale v databázi policie se bohužel v současné době nachází čtrnáct dívek a dva chlapci ve věku od jednoho do 15 let. U některých uplynula už dlouhá doba od data pohřešování, jde o dlouhé roky. Domů se děti nevrátily.

VIDEO: Pod dálničním mostem v Uhersku stavbaři demontují podpěrnou otočnou dráhu

Stavbaři na technologicky náročném dálničním mostě nad železničním koridoru v Uhersku na Pardubicku tento týden demontují podpěrnou otočnou dráhu, která posloužila pro otočení obou polovin mostu nad kolejemi. Podívejte se ve videu a ve fotkách.

Vodáci si na své přijdou i v Pardubickém kraji, oblíbené je Labe nebo Chrudimka

Vodáci sice čekají sušší rok, ale už nyní jsou kempy v Pardubickém kraji zčásti zamluvené. I zde se totiž najdou příjemné a sjízdné toky vhodné pro vodáky. Oblíbené jsou klidnější řeky jako Labe, Chrudimka a Tichá Orlice.

Devítka obcí bojuje o titul Vesnice roku. Nejmenší je Suchá Lhota

Po dvouleté covidové pauze se vrací soutěž Vesnice roku. Do letošního ročníku se přihlásilo v celé republice 175 obcí, z toho z Pardubického kraje jich o titul bojuje devět.

Čenkovice mají opět Křišťálovou popelnici. Třídí odpad nejlépe v celém kraji

/KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZA CELÝ KRAJ/ Návod, jak správně nakládat s odpady, by ostatním obcím mohli sepsat v Čenkovicích. Zde místní totiž třídí nejlépe v celém Pardubickém kraji. Svozy navíc obec zajišťuje jednou týdně. Čenkovice letos vyhrály soutěž O perníkovou popelnici ve vlastní kategorii do 200 obyvatel a také cenu absolutního krajského vítěze.

A je to tady: Po elektřině a plynu zdražuje od června na Chrudimsku i voda

/KOMPLETNÍ CENÍK UVNITŘ ČLÁNKU/ Žádný cenový šok, ale stabilita. Tak zněl titulek tiskové zprávy k ceně vody na Chrudimsku pro rok 2022. Teď je ale všechno jinak. Vodárenská společnost (VS) Chrudim totiž oznámila od 1. června zdražení. A velmi výrazné.

Zájem o služby potravinové banky rychle roste. Kvůli válce i zdražování

Válečný konflikt na Ukrajině i vysoká inflace zvedají poptávku po službách potravinových bank. „Od začátku války je zhruba o 70 procent vyšší obrat. Největší zájem je o potraviny, které rozděláte a sníte, čili konzervy, rybičky, hotová jídla a další věci v plechovkách. Z federace potravinových bank máme povel, že v žádném případě nesmíme zanedbávat české lidi. Dělíme to spravedlivě,“ uvedla ředitelka krajské potravinové banky Blanka Vopařilová.

Křižovatka od Tří Bubnů byla nejrizikovější v okrese. S obchvatem nehody ustaly

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA NEHODOVOSTI NA CHRUDIMSKU/ Nehodové mapě Chrudimska dlouhé roky vévodilo křížení silnice I/17 od Chrudimi na Hrochův Týnec a úzké propojky od Tří Bubnů. Bouralo se tam ještě před výstavbou první etapy obchvatu města a nehod ještě přibylo s jeho otevřením v roce 2015. Zakleté místo. Až v posledním půl roce, od prosincového otevření druhé části obchvatu, se tu nestal jeden jediný karamobol. 

Sport

Šest medailí, z toho čtyřikrát byla zlatá. Mladé Lvice zažily historickou sezonu

O tom, že Hradec Králové má v dívčím basketbale jednu z nejlepších mládeží v Česku, se dlouhodobě ví. Letos se však Lvicím zadařilo abnormálně.

Pastrňák si vyčítal oplácení. Byla to moje blbost, moje chyba, zlobil se na sebe

Byl to zlomový okamžik semifinále. David Pastrňák neudržel nervy a oplácel. Kanada vyloučení české hvězdy potrestala gólem, otočila na 2:1 a pak národní tým převálcovala. "Byla to blbost ode mě. Moje chyba," nevykrucoval se Pastrňák. Čeští hokejisté se musejí z debaklu 1:6 oklepat a v nedělní bitvu s USA o bronz předvést úplně jiný výkon. Jinak desetileté čekání na medaili z mistrovství světa neprolomí.   

Kanaďané přejeli Čechy. Začali jsme se bát, řekl Hertl. Musíme to hodit za hlavu

/VIDEO/ Naděje na finále trvala jen chvíli, pak kanadská jízda český sen rozprášila. Národní tým schytal v semifinále mistrovství světa debakl 1:6. Na konejšení ale není čas. Už v neděli čeká české hokejisty další zámořská výzva. V bitvě s USA (14:20) půjde o bronz a ukončení desetiletého čekání na medaili.

ON-LINE: Gólová smršť Kanady. Čeští hokejisté jsou bez finále, zabojují o bronz

/FOTO/ Po třech letech usilují čeští hokejisté o medaili na mistrovství světa, zlato to ale nebude. O bronz budou bojovat v nedělním utkání s Američany (14:20). Odsoudila je k tomu drtivá porážka 1:6 od Kanady. Národní tým nezvládl šesté semifinále v řadě, přestože vedl. Obhájci titulu z Kanady se utkají ve finále s domácími Finy.

Kdo nahoru, kdo dolů? Hradecko sleduje divizi, Pardubicko je relativně v klidu

Kdo postoupí, kdo sestoupí? Po třech letech se podaří zdárně dohrát mistrovské fotbalové soutěže, tudíž je tahle otázka opět nasnadě. Do finiše sezony schází tři nebo čtyři kola, ale zdaleka ne všechno je vyjasněno.

Euforie osobností. Víra v Pastu i Fina. Věřím, že cinkne zlatá, říká Plekanec

Období temna je u konce. Čeští hokejisté se po deseti letech dočkají medaile z mistrovství světa. Jsou o tom přesvědčení experti, osobnosti i kritici. Euforie před dnešním semifinále s Kanadou (17.20) je v české kotlině bezbřehá.

Nemůžu kritizovat hráče, že nedají gól. Počítám jen výhry, říká Jalonen

Dvě poslední překážky jsou před českými hokejisty na mistrovství světa, aby naplnili předsevzetí finského kouče Kariho Jalonena o cestě za zlatem. V sobotním večerním semifinále je čeká obhájce prvenství Kanada. Výhra by národnímu týmu zajistila první medaili z velké akce od roku 2012. Utkání začne v Tampere v 17:20.

Kam na fotbal v Pardubickém kraji

POZVÁNKA: Zamotaný je boj o přeborníka Pardubického kraje. Vedoucí čtveřici dělí jenom dva body. Vyjasní něco poslední květnový víkend? Papírově nejnáročnějšího soupeře má Lanškroun, který nastoupí v Moravské Třebové.

Prorok a Jarosz. Bývalí i současní spoluhráči natlakovali postupové potrubí

Zaměstnanecká liga - rozhovory/Osudoví compañeros… Jejich fotbalové cesty se neustále kříží. Přitom jejich věkový rozdíl činí jedenáct let. Tomáš Prorok (42) a Filip Jarosz (31) se dvakrát za svou kariéru potkali ve stejném dresu. Nejdříve v tom momentálně nejslavnějším v okrese, tedy v FK Pardubice. A nyní spolu působí v pruhovaných tričkách Vysoké nad Labem, která startuje v krajském přeboru Královéhradeckého kraje. 

Prognózy hokejových legend. "Fin" Janecký i Martinec cílí rovnou na zlato

Cinkne to? Hokejové mistrovství světa spěje do svého konce a Česká republika to má, po dlouhé době, opět dobře rozjeté. To si uvědomují nejen fanoušci, ale i hokejoví odborníci. Proti Německu předvedli svěřenci trenéra Jalonena výkon, při kterém srdce plesalo nejednomu divákovi. Deník oslovil hokejové legendy, aby zhodnotili šance na medaile a řekli jaká to popřípadě bude.

Krimi

Jízda party nezletilých skončila tragicky. V dodávce vyhasl jeden lidský život

/FOTO/ Tragicky začala sobota u Kladrub na Pardubicku. Při vážné havárii dodávky Volkswagen Transporter zemřel jeden člověk.

Muž z Chrudimska se vyhýbá kriminálce, policie po něm vyhlásila pátrání

Policie dnes vyhlásila pátrání po 37letém Michalu Bakešovi z Chrudimska, kriminalistům se totiž vyhýbá. Ti by přitom od něj potřebovali pomoci s objasněním blíže nespecifikovaného závažného trestného činu. Neviděli jste ho někdo?

Tragédie. Žena ležela v Cejřově u Vrbatova Kostelce na kolejích, vlak ji usmrtil

V úterý ráno o půl osmé došlo u Cejřova nedaleko Vrbatova Kostelce ke srážce vlaku s osobou, "Podle sdělení naší hlídky a strojvedoucího vlaku žena ležela na kolejích. Střetu už nešlo zabránit," uvedla mluvčí krajského policejního ředitelství Eva Maturová.

Hasiči z Dolů v noci nespali, oslavy 100. výročí sboru jim zkomplikovala bouřka

V sobotu si hasiči z Dolů u Luže připomínají 100. výročí založení sboru. Noční bouřka v pátek jim však přinesla značné problémy. Strom totiž spadl na dráty elektrického napětí, došlo k požáru trafostanice a bez dodávky proudu se ocitla část města Luže i obce Bílý Kůň a Doly samotné.

FOTO: Tragédie u Krouny. Po nárazu fordu do stromu zemřeli dva lidé

/DOPLNĚNY INFORMACE HASIČŮ, FOTKY/ Tragická nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne na státovce I/34 u Borové na Poličsku na hranici okresu Chrudim a Svitavy. Při nárazu auta do stromu tu vyhasly dva životy, zemřel 64letý muž a o dva roky starší spolujezdkyně. Ve voze byli ještě tři psi, ti byli převezeni do útulku.

V Chrudimi se střetla dvě auta, jsou skoro na odpis. Policie hledá svědky

Policie hledá svědky nehody, která se stala 16. května v Chrudimi na křižovatce ulic Na Ostrově a S. K. Neumanna. Řidička jednoho z auta dokonce skončila v nemocnici. 

Ženy mají dvakrát větší šanci, že po nehodě zůstanou uvězněné. Kvůli crashtestům

U žen je zhruba dvakrát větší pravděpodobnost než u mužů, že po havárii zůstanou uvězněné ve vozidle. Liší se také typ zranění, která při nehodě utrpí. Vyplývá to z nové studie, o které informoval list The Guardian. Výzkum by podle jeho autorů mohl přispět k vylepšení konstrukce i bezpečnosti automobilů. Zesiluje také volání po tom, aby výrobci vozů používali biologicky přesnější figuríny pro testovací nehody vozů.

FOTOGALERIE: Na státovce u Hrochova Týnce se srazil náklaďák s osobním autem

Na silnici I/17 mezi Kočím a Hrochovým Týncem u odbočky na Nabočany se dnes dopoledne srazilo osobní a nákladní auto. Šofér náklaďáku, který skončil v poli, byl se zraněními převezen do nemocnice. 

Téma: Internetoví podvodníci zneužívají při podvodech i uprchlíky

Internetoví podvodníci začali ke svým podvodům využívat uprchlíky a další cizince žijící v Česku. Potvrdil to případ ženy z Hradce Králové, která přišla o 370 tisíc korun.

Řidič opakovaně tankoval bez placení. Chytili ho ve Svitavách

Zajímavý způsob jak ušetřit na pohonných hmotách používal řidič cizí státní příslušnosti dlohodobě pobývající na území v České republiky. Od srpna loňského roku opakovaně, na různých místech v Česku, tankoval naftu do vozidla VW Passat a bez zaplacení od čerpacích stanic ujížděl. Policie ho dopadla ve Svitavách.

Ekonomika

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Pomohou kvóty? Poměr žen v nejvyšším vedení firem stoupá ostudně pomalu

I firmy v Česku po vzoru zahraničí začínají dbát na poměrné zastoupení žen ve vedení společností. Tempo je však podle analýz a expertů hlemýždí. A čím je řídicí pozice výše, tím je genderová propast hlubší. Nejen u velkých společností obchodovaných na burze. Právě na ně cílí Evropská unie s návrhem nových kvót.

VIDEO: Finanční gramotnost: Plán, jak rozjet malé podnikání

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. A už jste se rozhodli, že to zkusíte. V tom případě nastal čas vytvořit si byznysplán. Nebojte, není to zas tak složité.

Nakupujte od Karla? Popularita internetového tržiště s rozbalenými věcmi roste

Chcete si koupit něco od Karla? Nic jednoduššího, navštivte internetové tržiště OdKarla.cz a zkuste zákaznické štěstí. Lze tam najít tisíce položek takříkajíc z běžného života – hračky, oděvy, elektroniku, kuchyňské potřeby, sportovní vybavení, knihy.

Poradna pro živnostníky: Blíží se lhůta k podání přehledu o příjmech a výdajích

Povinnost podat daňové přiznání má drtivá většina českých živnostníků, podnikatelů, ale i zaměstnanců nebo studentů splněnou. Nyní jsou však na řadě přehledy o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu. Už v pondělí končí lhůta pro jejich podání!

I Češi už začínají přešívat. Z džínsů je kabelka, ze starých šatů overal

Švadlena Nikola Junková šije lidem oblečení na míru na zakázku. Pomáhá tam, kde přestává stačit délka látky nebo životnost knoflíku. A pomalu se u ní šicí stroj rozbíhá i ve chvíli, kdy někdo zatouží po originálním kousku a chce ho získat přešitím z jiného. „Už jsem takto vyrobila tašku, která se mi líbila na obrázku. Jako výchozí materiál posloužily staré džíny,“ popisuje.

VIDEO: Finanční gramotnost: Potřebujete více peněz? Rozjeďte malou živnost!

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. Přestaňte se bát a založte svou malou živnost.