Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 16.12. 2018 a svátek má Albína

Chrudim

Chrudim je známá rovněž jako “Athény východních Čech”, je město střední velikosti ležící na rozhraní Železných hor a Polabské nížiny, 110 km východně od Prahy, 10 km jižně od krajského města Pardubic a 33 km od Hradce Králové.

Počet obyvatel: 23.000
Rozloha: 33,20 km²
Oficiální web města: www.chrudim.eu


Z katalogu firem doporučujeme

Ing. Iva Doležalová – projektování staveb, Chrast

Nabízíme vypracování projektové dokumentace staveb bytových, občanských, průmyslových. Spolupracujeme s kvalifikovanými odborníky jednotlivých profesí. Zajistíme vydání stavebního povolení včetně vyjádření dotčených orgánů statní správy (hasiči, hygiena, správci sítí, životní prostředí,...). Zpracováváme průkazy energetické náročnosti budov (PEB). Nabízíme autorský i technický dozor. Projektovou dokumentaci lze zpracovat ve všech stupních dokumentace - studie,...

Tel:
 • paní Doležalová Iva, majitelka:
  +420 724 057 419
E-mail:
 • paní Doležalová Iva, majitelka:
  doliva@centrum.cz

MUDr. Vybíral s.r.o. – oční optika, kontaktologie, Chrudim

Naše soukromé zdravotnické zařízení Vám nabízí komplexní péči v oboru oční optiky a kontaktologie. Široká škála barevností a slušivých tvarů dává možnost splnění veškerých představ při výběru brýlí. K udržení vysoké kvality poskytovaných služeb přispívají nejenom dlouhodobé zkušenosti, ale také profesionální a vstřícný přístup k našim zákazníkům. Nabízíme: brýlové obruby všech typů...

Tel:
 • +420 469 622 033 - optika
  +420 724 144 851 - optika
E-mail:
 • kukl.sarka@seznam.cz - firemní
  mudr.vybiral.sro@seznam.cz - MUDr. Vybíral Jaromír

Aromaterapie Fauna s.r.o. – aromaterapeutické veterinární přípravky, Heřmanův Městec

Podporujeme zdraví svoje i svých blízkých a je jedno zda jde o lidi nebo zvířata, podporujeme přirozené procesy v přírodě. Nabízíme prodej aromaterapeutické kosmetiky pro zvířata vyrobené z rostlinných, éterických olejů bez chemické konzervace, včetně poradenství. Nabízíme: aromaterapeutické přípravky vhodné pro psy aromaterapeutické přípravky vhodné pro kočky aromaterapeutické přípravky vhodné pro koně...

Tel:
 • objednávky:
  +420 371 140 900

  paní Švorcová Michaela, jednatelka:
  +420 603 513 774
E-mail:
 • firemní:
  info@aromafauna.eu

  paní Švorcová Michaela, jednatelka:
  m.s@aromafauna.eu

Restaurace & penzion U Palečků – restaurace, vinotéka, ubytování, Skuteč

Restaurace: tradiční české kuchyně pro labužníky preferující mezinárodní kuchyni máme místo také místo je též vhodné pro romantické večeře ve dvou, pro posezení s přáteli, pro rodinné oslavy, svatby, rauty, firemní školení zastřešené posezení pro letní měsíce a příjemné večery s grilováním venkovní posezení má maximální kapacitu pro celkem 150...

Tel:
 • Telefon - firemní:
  +420 469 350 111

  Mobil - pan Paleček Tomáš, jednatel:
  +420 608 101 051
E-mail:
 • info@upalecku.cz

Miroslav Smysl – voda, plyn, topení, instalatérství, Chrudim

Provádíme: veškeré instalatérské a topenářské práce, jak na velkých i malých stavbách vše komplexně včetně revizí dodávky vodoinstalace rozvody plynu topenářské práce rekonstrukce - byty, bytová jádra, rodinné domy realizujeme kompletní stavby rodinných domů

Tel:
 • Mobil - pan Smysl Miroslav:
  +420 775 685 585
E-mail:
 • miroslav.smysl@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Ve Skutči chtějí investovat do školky i do silnic

Skuteč - Město Skuteč má zažádáno o dotaci na přístavbu mateřské školy a od Ministerstva školství již také dostalo příslušný příslib na příští rok.

V léčebně slavnostně zakončí Hamzův rok

Luže – Hamzova léčebna v Luži – Košumberku v sobotu uzavírá slavnostní rok 2018, který se zapíše do historie i jako „Hamzův rok“.

Stromky prodávají přímo u hájenky

Chrudim - Městské lesy Chrudim tradičně začaly na své hájence v obci Pohled s prodejem čerstvě řezaných vánočních stromků.

Zaparkovaná auta by mohla zmizet pod trávníkem

Chrudim – Na chrudimském sídlišti U Stadionu by mohlo podle představ radnice města vzniknout první parkoviště zčásti zapuštěné do okolního terénu. Jeho střecha by byla pokryta trávou a nijak by nebránila například dětským hrám.

Skutečský Špitálek má projít rekonstrukcí

Skuteč - Podle skutečského starosty Pavla Bezděka má město velkou naději, že se mu podaří získat dotaci na zamýšlenou rekonstrukci budovy zvané Špitálek.

V Železných horách začali s údržbou bílých stop pro běžkaře

Horní Bradlo – Krajinu u Horního Bradla, Krásného, Nasavrk, Seče, ale i jinde v Železných horách, kryje až pětatřiceticentimetrová vrstva sněhu.

Město získá Michalský park, církev si ponechá jen kostel

Chrudim – Město Chrudim si od římskokatolické církve po předchozí dohodě bezúplatně přebere Michalský park. Církev souhlasila s převodem již na jaře a v tomto týdnu posvětili připravenou smlouvou rovněž chrudimští zastupitelé.

Ve Skutči opraví bytový dům

Skuteč – Město Skuteč příští rok zrekonstruuje dům č.p. 317 v ulici Boženy Němcové (u hřbitova).

OBRAZEM: Chrudimí se rozezněly koledy

Chrudim - Na Resselově náměstí v Chrudimi se sešlo početné publikum, aby se připojilo k celorepublikové akci Deníku Česko zpívá koledy.

Záchranka v Seči už není jen iluzí. Dočkají se také silnice

Seč – Okolí přehrady i město plné rekreantů. To je už přes půl století obrázek letní Seče. A také jeden z důvodů, proč město usiluje ve svém katastru o vybudování stanice zdravotnické záchranné služby. Teď to vypadá, že se v Seči konečně dočkají.

Sport

Neporazitelnost Teplic zlomena skvělým nástupem

Chrudim - Jediní bez ztráty bodu. Futsalisté chrudimského ERA-PACKu zvládli domácí bitvu s prvním Svarogem a po výhře 3:1 ukončili jeho neporazitelnost.

Chrudim vyhrála na Slovanu a je novým lídrem ligy

Pardubický kraj /KRAJSKÝ HOKEJ/ - Střídání stráží na čele! Chrudimští hokejisté protáhli svoji vítěznou sérii i na ledě moravskotřebovského Slovanu a vystřídali ho na první pozici v nadstavbové skupině A krajské hokejové ligy, která pokračovala druhým kolem.

Florbalová špička v Chrudimi! Sportovní hala ožije extraligou

Chrudim – Devítileté čekání, jako v předchozím případě, nebude. Přesně po roce se do chrudimské sportovní haly vrátí florbalová extratřída. V neděli 16.12.2018 budou mít příznivci sportu s děrovaným míčkem a hokejkou možnost vidět nejvyšší českou soutěž.

Chrudim nakopl výpadek proudu

Zruč nad Sázavou - Finálová bitva o první letošní trofej překvapení nepřinesla. Futsalisté Chrudimi, byť těsně, porazili Spartu 3:2 a Český pohár ovládli už po jedenácté. Tým FK ERA-PACK si klíčový náskok vytvořil již v prvním poločase, kdy ho probral několikaminutový výpadek elektrického proudu.

Poslední zápas desátého kola viděla Skuteč

Chrudim – Všechna tři utkání desátého kola meziokresního přeboru byla zajímavá tím, že se bojovalo o postup mezi čtyři nejlepší týmy, které si to rozdají v nadstavbové části mezi sebou. Škoda, že odložený zápas (Česká Bělá – Torpedo) se odehraje na hlineckém ledě až 28. prosince. Poslední kolo základní části se hraje v termínu 12. – 19. prosince.

Trpasličí pes i plyšák Kuky. Známe rituály a talismany českých sportovců

Fotbalista Tomáš Vaclík má plyšáka od dcery, biatlonistka Markéta Davidová si zamilovala jednorožce. A co další úspěšní sportovci? Deník nahlédl do soukromí českých hvězd a odhalil neznámé talismany i úspěšné rituály. Snad teď neztratí své kouzlo…

S cílem odolat dalšímu ataku Sparty. Ve finále rozhodne každá chyba

Chrudim – Jeden zápas, který rozhodne. V úterý od 18:10 se před televizními kamerami rozehraje duel mezi ERA-PACKem Chrudim a Spartou Praha o poslední trofej kalendářního roku 2018. Ve hře je primát v Poháru FAČR, který Chrudimští vyhráli ve své historii již desetkrát. Sparta by jejich hegemonii chtěla nyní narušit.

Šéf fotbalové Chrudimi Linhart: Podpora je cítit

Chrudim - Náročný podzim. Aklimatizace ve vyšší soutěži vynesla čtrnáct bodů a jarní boj o udržení. Chrudimské vedení může na zimní spánek zapomenout. Čtrnáct podzimních bodů není pro nováčka ideální, na což musí šéf klubu Tomáš Linhart reagovat.

Daň za naivitu. V Chrudimi nikoho nepranýřují

Chrudim - Čtrnácté místo, shodný počet bodů a jen kousek nad sestupovými pozicemi. Situace nováčka FORTUNA:NÁRODNÍ ligy z Chrudimi není růžová. Na skepsi ale není čas, příprava na náročné jarní období startuje pro svěřence trenéra PAVLA JIROUSKA krátce po začátku nového kalendářního roku. Fotbalisté MFK budou bojovat o záchranu druhé ligy.

„Malý fotbal“ má potíže. Nahoře huj, vespodu fuj, říká znalec Horák

Chrudim - Ač jsou ti největší, moc se nezapojují. Do rozbouřeného prostředí v českém futsalu ERA-PACK vlastně nezasahuje. I když se to možná změní.

Krimi

Sníh zkomplikoval dopravu v Železných horách

Železnohorsko – Od odpoledních hodin komplikují sněhové přeháňky dopravu v Železných horách a na dalších výše položených místech okresu. Špatné počasí zkomplikovalo jízdu především řidičům nákladních aut.

Pro pracovníky "na černo" si šli policisté k výsadkářům

Pardubice - Na stavbě v kasárnách 43. výsadkového praporu v Chrudimi pracovali dělníci s falešnými doklady. Čeká je "výsadek" zpět do země původu.

Apolenka byla zapálena úmyslně, hořelo ale i jinde

Pardubický kraj - Listopad nepřál v Pardubickém kraji hlavně zemědělským objektům.

Zloděj ukradl vrak auta

Chrudim - Policisté přijali oznámení o odcizení vozidla tovární značky Fiat Ducato, valníku s plachtou.

Agresor putoval na záchytku s 3,02 promile alkoholu

Chrudim – Na záchytce s 3, 02 promile alkoholu v dechu skončil v neděli muž, který byl agresivní na svou manželku.

K dítěti v kočárku alkohol nepasuje

Chrudim – Městská policie zveřejnila podrobnosti k případu údajně opilé matky s dítětem v kočárku.

Ledovka sevřela východ kraje. Problémy měl autobus i kamiony

Pardubický kraj - Kombinace deště a mrazu vyplnila varování meteorologů do písmene. Silnice byly jako kluziště.

Požár to nebyl, jen cvičení

České Lhotice – Jednotky profesionálních hasičů z Chrudimě a Seče společně s jednotkami SDH v úterý po 13. hodině zasahovaly v Českých Lhoticích u ohlášeného požáru zemědělského objektu.

Pes zemřel na oprátce, událost šetří policie

Luže – Lidmi v Luži i vyznavači psího přátelství a věrnosti odjinud otřásl případ surového usmrcení psa bernského salašnického plemene, ke kterému mělo dojít minulý pátek v lužské místní části Košumberk. Z dostupných informací plyne, že zmíněný pes tu byl oběšen uvnitř soukromého objektu.

Řidič srazil chlapce a ujel

Chrudim – Na redakci Chrudimského deníku se obrátila maminka malého Davida, kterého v úterý ráno srazilo auto.

Ekonomika

Za kolik na svařák? Nejdražší je v Praze, v menších městech vyjde na polovic

/PROKLIKEJTE SI, ZA KOLIK SE KDE NAPIJETE/ Za dvě deci svařeného vína dáte na tuzemských náměstích nejčastěji 35 korun. O pětikorunu víc než loni.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 130 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Premiérová pivní Liga mistrů: skupinu ovládl Gambrinus

U příležitosti třetí účasti plzeňské Viktorky v elitní evropské soutěži se včera v Doosan Areně ve spolupráci s pivovarem Gambrinus uskutečnila premiérová pivní Liga mistrů. V souboji španělského, ruského a italského piva si u odborné poroty nejlépe vedl právě domácí zástupce.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

Shazování mužských ozdob a oblázky za zavražděné děti z Lidic: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 28. až 30. listopadu 2018.

Jdu jinam. Zákazníci utíkají kvůli zdražování elektřiny a plynu

/INFOGRAFIKA/ Dalo se to čekat. Poté, co většině lidí v posledních týdnech dorazily obálky s oznámením o nových cenách elektřiny či plynu, zákazníci zvažují změnu dodavatele.

Apolenka v plamenech a velká soutěž zelňaček: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 26. a 27. listopadu 2018.

Žhavé poklady z popelnice a zdatné čtyřstupňové plavkyně: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 24. až 25. listopadu 2018.

Vrazi z Bitozevsi před soudem a týrané čivavy na prodej: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. listopadu 2018.

Pochod proti tradičním cirkusům a desetinásobné zneužití karty: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. listopadu 2018.