Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 02.06. 2023 a svátek má Jarmil

Chrudim

Chrudim je známá rovněž jako “Athény východních Čech”, je město střední velikosti ležící na rozhraní Železných hor a Polabské nížiny, 110 km východně od Prahy, 10 km jižně od krajského města Pardubic a 33 km od Hradce Králové.

Počet obyvatel: 23.000
Rozloha: 33,20 km²
Oficiální web města: www.chrudim.eu


Z katalogu firem doporučujeme

METALTECHNIK s.r.o. – obrábění, frézování, soustružení, kovovýroba, Chrudim

Společnost Metaltechnik s.r.o. je ryze česká, dynamicky se rozvíjející firma působící v oblasti strojírenské výroby. Zaměřujeme se na zakázkovou výrobu dle konkrétních požadavků a dokumentace zákazníků.  Hlavní náplní práce je kompletní výroba strojních součástí do různých průmyslových odvětví (textilní průmysl, elektrotechnický průmysl, dopravní a manipulační systémy).  Mezi naše produkty patří obráběné díly v řádech milimetrů,...

Tel:
 • paní Dymáčková Jana, jednatelka:
  +420 469 630 716

  pan Kroutil Vladimír, jednatel:
  +420 469 630 714
E-mail:
 • paní Dymáčková Jana, jednatelka:
  dymackova@metaltechnik.cz

  pan Kroutil Vladimír, jednatel:
  kroutil@metaltechnik.cz

Rostislav Červinka – RUCE PO RUCE, Chrudim

Montáže a údržba Mezi naše nejžádanější služby patří: montáž, demontáž nábytku a kuchyní montáž dřevěných obkladů a podlah opravy v domácnostech od A do Z přidělávání poliček, garnýží a osvětlení elektroopravy zásuvek a vypínačů stěhování zednické práce malířské a natěračské práce čištění odpadů a vodoinstalatérské služby A další služby.. Ceník...

Tel:
 • Mobil - pan Červinka Rostislav:
  +420 723 325 348

  Mobil - paní Červinková Lenka:
  +420 722 122 598
  (Cukrařina)
E-mail:
 • rosta.cervinka@seznam.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Hlinsku – otevírací doba, kontakty, mapa Hlinsko

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Pilná Karolína, Mgr. ředitel Email: Karolina.Pilna@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Další informace...

Tel:
 • 469 360 111
E-mail:
 • podatelna2802@fs.mfcr.cz

Zbyněk Doucek – kuchyně na míru, vestavěné skříně, interiéry, jídelní stoly, židle, sedací soupravy, kování, spotřebiče Hlinsko

Naše firma byla založena roku 1992.  Patříme mezi významné regionální dodavatele kuchyňských linek a interiérů. Klademe velký důraz na výběr dodavatelů materiálů, kování a vyspělé technologie při zpracování. Naše dlouholeté zkušenosti a osobní přístup nám pomáhají najít vhodné řešení interiéru pro každého zákazníka.  Nabízíme:  PRODUKTY 3D NÁVRHY AKCE

Tel:
 • 777 129 972
  777 134 810 - pobočka Hlinsko
E-mail:
 • mat.doucek@seznam.cz
  kuchyne.mat@seznam.cz - pobočka Hlinsko

ACER – Proseč spol. s r.o. – prodej a servis detektoru topných plynů, účetnictví, zpracování daňových přiznání, Proseč

Firma ACER - Proseč spol. s r.o. se zabývá výrobou, prodejem, servisem a kontrolami detektorů plynu. Provádíme opravy a kalibrace detektorů plynu z naší produkce, ale i kontroly detektorů od jiných výrobců. Kontroly detektorů plynu provádíme jak v místě tak i v našem servisu. Dále nabízíme vedení účetnictví, daňové evidence...

Tel:
 • firemní:
  +420 469 321 040

  pan Drahoš Libor, jednatel:
  +420 602 844 602
E-mail:
 • pan Drahoš Libor, jednatel:
  drahos@cbox.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Štamgasti hospod na Chrudimsku kouření omezili, ale cestující zákaz ignorují dál

Ve středu 31. května uplynulo šest let od zákazu kouření v barech a restauracích. Od stejného data je zapovězeno také kouření na nástupištích a zastávkách pro cestující, na sportovištích nebo v zoologických zahradách. Každodenní zkušenost ukazuje, že kuřáci v hospodách zákaz vesměs dodržují a hlídá ho také personál samotných podniků, i když se před lety zprvu ozývaly i některé odmítavé hlasy. Horší je to ale na prostranstvích venkovních autobusových zastávek, kde si dosud někteří cestující nelámou se zákazem hlavu. 

Meterorologové vyvinuli pro starosty mobilní aplikaci výstrah před počasím

/VIDEO/ Cílem mobilní aplikace je co nejrychleji sdílet informace v době hrozících nebezpečných hydrometeorologických jevů - a to pro konkrétní lokalitu, o jejíž bezpečí se starostové či hejtmani mohou včas postarat. V době akutního ohrožení bouřkami či povodněmi přijde zaregistrovaným uživatelům upozornění prostřednictvím SMS. Je možné také dostat varování před dalšími jevy. Podívejte se na videonávod k aplikaci.

VIDEO: Začalo to nenápadně, říká žena, která ve Chvojenci chová 35 šelem

/FOTO/ Velký areál, upravené prostředí, jezírka s protékající vodou i zpěv ptáků v korunách okolních stromů, to vše nabízí příchozím návštěvníkům minizoo ve Chvojenci kromě svého hlavního lákadla, kterým je blízké pozorování života kočkovitých šelem. Manželé Kreizlovi jich zde chovají pětatřicet. Na začátku jejich příběhu byl v roce 2000 párek rysů ostrovidů.

VIDEO: Vzácná česká orchidej právě rozkvetla ve Žďárských vrších, podívejte se

Výrazné fialové květy jasně viditelné v lučním porostu ohlašují, že prstnatce májové ve Žďárských vrších právě rozkvétají.

Rozbitá socha kapucína dostane parťáka. A u mlýnského kola bude sedět vodník

/FOTO, VIDEO/ Nechme lidi, ať si hrají. I když socha kapucína umístěná v chrudimských klášterních zahradách neměla dlouhou životnost, radním to srdce netrhá. Pořídí kapucína nového, a ten bude přímo určen pro kreativní hrátky dětí a mládeže.

Výstavní zastávka ve Slatiňanech je v barvách zmrzliny: pistáciové a jahodové

/FOTO, VIDEO/ Vypadá jako dětský pokojíček. Autobusová zastávka ve Slatiňanech na Chrudimsku je vyvedena v růžové a zelenkavé barvě, zdobí ji květiny v truhlících, obrázky i funkční hodiny. Zajímavé je, že její krásu od doby, kdy byla představena veřejnosti, nikdo neponičil, a to ani bezdomovci. Místní lidé si původně aprílového nápadu očividně váží. Chrudimáci, kde je kvůli bezdomovcům problém opravit i jednu z nejohyzdnějších autobusových zastávek, mohou Slatiňákům závidět. A nejen oni.

Malé čápě těžce onemocnělo a skončilo v Pasíčkách. Hnízdo provází smůla

/FOTO, STREAM/ Už jen dvě mláďata zůstala v péči Uršuly a Ulricha, čapího páru hnízdícího na komíně automobilové školy v Ústí nad Orlicí - Hylvátech. Třetí potomek se nyní nachází v Záchranné stanici zvířat Pasíčka na Chrudimsku s velmi závažným onemocněním a prognóza nevypadá dobře.

Rozhodnuto. Mladý recidivista, který umlátil bezdomovce, si odsedí 9 let

/VIDEO/ Za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti si 22letý Patrik Holoubek odsedí 9 let ve věznici s ostrahou. Pardubický soud mladíkovi neuvěřil tvrzení, že vinu na sebe vzal, aby ochránil kamaráda. Následkem jeho brutálního útoku vloni zemřel 61letý bezdomovec.

Pozor, v rezervaci Polom řádil kůrovec a hrozí pád stromů! Stezka povede jinudy

/FOTO/ Kůrovec se nevyhnul ani lesu v přírodní rezervaci Polom nedaleko Horního Bradla na Chrudimsku. Jsou tu desítky suchých stromů, které mohou padnout přímo na stezku a představují tak pro návštěvníky značné riziko. Turistická zelená značená stezka proto je po dohodě s Klubem českých turistů a Lesy České republiky, s. p., přeložena, a to na několik let. Nově zvolená trasa vede po lesní cestě, která prochází ochranným pásmem přírodní rezervace.

Vybrali přes milion. Na Sněžku pro Vaška z Chrudimi vystoupal i nevidomý borec

/FOTO/ Celkem 1 244 000 korun se podařilo vybrat Nadačnímu fondu KlaPeto při 11. ročníku charitativního výstupu na Sněžku. Letošní ročník se konal ve prospěch jedenáctiletého Vaška Mikolina z Chrudimi, který má amputovanou nohu, a dalších handicapovaných dětí. Vašek se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé nohy. Od kolene dolů byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná, a když mu byl rok a půl, lékaři provedli amputaci.

Sport

Hattrickem přiblížil záchranu. Budeme se rvát, slibuje Faltejsek

Po nepříjemné porážce s Krounou přišla sladká odměna. Tuněchody se vytáhly o minulém víkendu proti Křižanovicím, zvítězily 5:0 a zase o trochu odskočily dnu tabulky. Největší měrou se na tom podílel Jan Faltejsek, který byl vyhlášen Kanonýrem víkendu!

Pardubický favorit přežil v Příbrami dvě tyče, na které odpověděl dvěma góly

Vítězný poločas mají za sebou. V tomto případě první půli barážového dvojutkání. A pardubický prvoligista si může hvízdat. Na trávníku druholigové Příbrami provedl sestřih. O své výhře rozhodli hosté krátce po změně stran, když v úvodní pětačtyřicetiminutovce přežili dvě tyče soupeře. Nejdříve je uklidnil Vojtěch Sychra, dlouholetý hráč FK Pardubice. Pojistku přidal Dominik Janošek, který s velkým přehledem proměnil pokutový kop.

Kincl? Ten člověk mě zkrátka nezajímá, říká Vémola. Zápasit chce na Štvanici

Po tvrdé prohře s Patrikem Kinclem, který vyhrál pás MMA organizace Oktagon ve střední váze, Karlos Vémola rozhodně nezahálí. Sedmatřicetiletý zápasník chce další zápas co nejdříve, ideálně na jeho oblíbeném turnaji na Štvanici.

KVÍZ: Zářili zde Krejčíková, Kodeš i král Nadal. Co všechno víte o French Open?

Na obzoru Eiffelovka, cihlově oranžové kurty a výjimečná atmosféra, prosycená vůní croissantů. To je tenisový grandslam French Open, jeden z tradičních vrcholů sezony. Co všechno víte o největším antukovém klání, na kterém zanechali silnou stopu i tenisté a tenistky z Česka? Ověřte si to v kvízu Deníku. 

Oba dva týmy musí! Příbram nechce hrát zase druhou ligu,“ říká pardubický Černý

ROZHOVOR/ Stará kolena. Fotbalistovi, kterému je osmatřicet let a stále hraje ligu, nemůže toto slovní spojení snad ani vadit… Pardubický kapitán Pavel Černý, který pomohl svému týmu šesti góly k odvrácení přímého sestupu, pocítí právě na ta stará kolena, jak (ne)chutná baráž. Přitom s kopačkami na nohou už něco odehrál. Zažil sestup z české ligy i nejvyšší soutěže v Kazachstánu. Pamatuje i postupy do první ligy. V letošní sezoně už ale nemůže jeho samotného ani celý FK Pardubice nic rozhodit. Vždyť prakticky každý zápas byl a je pro ně životně důležitý. Takže ani do dvojutkání s Příbramí nejde s obavami.

Doping v Hradci? Nálepku už nesundáte, musí přijmout trest a jít dál, říká Marha

Zblízka sledoval parádní cestu hradeckých hokejistů k extraligovému stříbru. Pětinásobný mistr švýcarské ligy a bývalý vynikající hokejista Josef Marha (46) tak na začátku týdne zaregistroval i kauzu, o které mluví celá hokejová veřejnost. Tři hráči Mountfieldu neprošli dopingovou kontrolu, když měli během semifinálové série proti Vítkovicím užít zakázanou látku. Co na vzniklý problém Marha říká?

Letní příprava zahájena! Budeme z toho čerpat celou sezonu, uvědomuje si Varaďa

Konec lenošení a zpátky do práce! Pro hokejistu je to možná klíčová část kalendářního roku. Řeč je samozřejmě o letní přípravě, protože co hráči naběhají a naposilují teď, tak se jim v sezoně dvakrát vrátí. Ta odstartovala pardubickým hokejistům již začátkem týdne. Do parády si je vzal už nový trenérský tým v čele s Václavem Varaďou. 

Postupy a sestupy? Někde jasno, jinde drama, katastrofické scénáře se nenaplní

FOTBALOVÁ MATEMATIKA: Konec sezony ve Fortuna:Národní lize a sestup Slavie Praha B do ČFL stanovil, podle jakého klíče se bude postupovat a sestupovat v nižších soutěžích. Pro náš region má také zásadní význam prakticky jisté udržení Letohradu v divizní soutěži. Podívejme se, jaká je aktuální situace v jednotlivých soutěžích před závěrečnými dvěma (ČFL a divize ) resp. třemi koly (kraj a okresy).

Čtvrté místo není zklamání, ale musí být minimem pro příští rok, má jasno Repeša

ROZHOVOR/Malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo. Věta astronauta Neila Armstronga před sestupem na povrch Měsíce by se dala upravit pro vystoupení pardubických basketbalistů v letošním play off. V tomto znění: Malý krok chyběl Bekse do finále, ale byl to velký krok pro klub. Po měsíčním výstupu… Pět let totiž BK KVIS Pardubice chyběl v semifinále. Nyní se tak vrátil do elitní čtyřky české a moravské smetánky. Z pozice hlavního trenéra k tomu přispěl Dino Repeša. Také pro třicetiletého kouče se jednalo o první zdolání čtvrtfinálových hradeb za jeho pětiletého působení v Kooperativa NBL.

Svátek fotbalu skončil. Tituly v McDonald's Cupu míří do Prahy, Veselé a Ostravy

Dobojováno. V bouřlivé atmosféře vyvrcholil na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti Svátek fotbalu, tedy finále McDonald's Cupu 2023. V kategorii A slavili hráči ZŠ Kbely Praha, v kategorii M vyslanci ZŠ a MŠ Veselá a v kategorii B fotbalisté ZŠ Jana Šoupala Ostrava.

Krimi

Bez dálničky a o stovku rychleji. Na D35 u Dašic letěl s BMW rychlostí 226 km/h

V sobotu chytila dálniční policie na D35 v úseku z Opatovic nad Labem ke Stradouni u Vysokého Mýta řidiče, který jel na povolené stotřicítce rychlostí 226 km/h. A co je na tomhle pirátovi pikantní, neobtěžoval se ani s dálniční známkou. Neměl ji. Hrozí mu odebrání papírů na jeden rok.

Tragédie. U Chrasti nedobrzdila 18letá motorkářka, zabilo ji auto v protisměru

/FOTO, DOPLNĚNO VYJÁDŘENÍ HASIČŮ/ Na přímém, rovném a rychlém úseku silnice z Chrasti do Skutče na Chrudimsku dnes v 15 hodin tragicky zemřela sotva 18letá motorkářka. Jela ve směru na Skuteč a nedobrzdila před pomalu jedoucími auty u odbočky na Hroubovice. Náraz do auta před ní ji odmrštil do protisměru, kde projížděla dodávka. Mladá žena na místě zemřela, resuscitace byla neúspěšná. Je to už druhá smrtelná nehoda motorkáře v regionu za poslední čtyři dny.

Letecká nehoda u Kunětic na Pardubicku. Spadl vrtulník, na místě jsou zranění

Mezi obcemi Kunětice a Ráby na Pardubicku spadl ve středu odpoledne dvoumístný vírník. 

FOTO: Řidič poslal v Proseči Škodovku na střechu. Z auta se ale dostal sám

V úterý ve tři odpoledne došlo v Proseči na Chrudimsku k nehodě auta, které skončilo na střeše uprostřed silnice. Řidič se dostal z auta sám, přesto ho pak odvážela záchranka do nemocnice.

Řidičce vběhla u Kočího na silnici srna, skončila s autem na střeše v poli

Uprostřed noci na úterý skočila řidičce u Kočího na Chrudimsku před auto srna, žena skončila po havárii v nemocnici. 

Dva lidé jsou těžce zraněni po nehodě tří aut u Lukavice, I/37 je již otevřena

Na státovce I/37 u Lukavice na Chrudimsku se stala v půl páté odpoledne vážná nehoda tří osobních aut. Silnice od Lukavice po Nasavrky byla uzavřena. Od půl šesté je již provoz na silnici obnoven. Přistál tu i vrtulník leteckých záchranářů, dva lidé jsou těžce zraněni. 

Kamarádské noční popíjení skončilo u Vysokého Mýta smrtí motorkáře

Operační středisko hasičů v sobotu po 23. hodině obdrželo oznámení o dopravní nehodě motorkáře v obci Brteč u Vysokého Mýta. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů z Vysokého Mýta, Zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Povolán byl i vrtulník Letecké záchranné služby Hradec Králové.

Tragédie. U Nectavy na Jevíčsku sjela škodovka do řeky. Řidič na místě zemřel

/FOTO, DOPLNĚNY INFORMACE HASIČŮ/ Tragické následky má středeční havárie osobního auta u Březinek na Jevíčsku. Řidič tady sjel se superbem do řeky.

Dívce v Lanškrouně dal vypít vodu plnou pervitinu, zemřela. Odsedí si devět let

Na devět let poslal pardubický soud ve středu do vězení Lukáše Holíka, který způsobil smrt nezletilé dívky. Dal jí vypít velké množství pervitinu ve vodě. Jiří Vodák, který stanul před soudem pro nedovolenou výrobu a distribuci drogy, byl odsouzen na tři roky a dva měsíce nepodmíněně. Rozsudek je pravomocný, státní zástupce a obžalkovaní se dohodli na vině a trestu. Soud také rozhodl o náhradě škody pro rodinu zemřelé dívky. Její matka, bratr a sestra mají dostat po 700 tisících korunách s úroky.  

Srážka dodávky a lesnického stroje uzavřela silnici u Nové Vsi na Chrudimsku

Ve středu po sedmé hodině ráno došlo k nehodě dodávky a lesnického stroje na silnici 1/37 u Nové Vsi na Chrudimsku. “Na místě jsou dvě jednotky hasičů a zdravotnická záchranná služba, která si převzala do péče zraněné osoby,” informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Ekonomika

Startuje nový seriál Deníku Naše neřesti. Co patří mezi hříšné požitky?

Čtenářům přiblížíme neřesti, které jsme zařadili do výběru. V deseti pokračováních se budeme věnovat jednotlivým vybraným kategoriím, budete mít i možnost přispět svým hlasem do ankety, v níž budeme hledat, které jsou nejvíce rozšířené neřesti mezi čtenáři Deníku.  

Jak se nespálit při instalaci fotovoltaiky? Najděte si firmu se zkušenostmi

Česká republika prochází „solarizací“ a reaguje na to i trh. Zatímco před rokem existovala zhruba stovka firem zaměřených na instalaci fotovoltaických elektráren, v současnosti jich je už tisíc. To s sebou sice přináší širší nabídku, ale i mnohá rizika. Na co byste si tedy měli dát při výběru instalační firmy pozor? To vysvětlil Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun, který byl hostem pořadu Byznys kafe.

Velký test nealko radlerů: bezpečné osvěžení pro řidiče i cyklisty

Blíží se teplé dny, které vybízejí k nejrůznějším venkovním aktivitám (cyklistické výlety, turistika, amatérský sport, práce na zahrádce), zkrátka činnostem, u kterých je potřeba doplnit tekutiny a zahnat žízeň.

Splnil si svůj dětský sen. Rodinné rybářství vybudoval doslova na zelené louce

Každá jedna ryba, o kterou pečují v Rybářství Slavík, má svůj příběh. Je to příběh psaný od malinkaté rybičky vyrůstající v sádkách, rybnících a tůních po dospělou rybu, která poté zamíří až k vám na stůl. Příběh, kdy je o každou rybu pečováno s respektem a láskou.

Bez rtěnky bych se cítila jako nahá, říká šéfka největší kosmetické firmy u nás

Když se řekne make-up, mnohým se hned vybaví značka Dermacol. Tradiční česká firma s dlouholetou tradicí úspěšně prodává svou kosmetiku nejen u nás, ale i v desítkách dalších zemí po celém světě. Už více než dvě dekády stojí v jejím čele Věra Komárová, která byla hostem pořadu Byznys kafe. Prozradila například to, jaké jsou nyní kosmetické trendy, na co české ženy nedají dopustit a že i levnější krém může splnit všechna očekávaní.

Videopořad Desítka: Zpěvačka Pavla Forest odhaluje zákulisí RockOpery

Hudební divadlo trochu jinak. To je RockOpera Praha, která zpracovává známé příběhy jako rockové opery. Divadlo zakládala společně se skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem zpěvačka Pavla Forest, která se o projektu rozhovořila v novém dílu pořadu Desítka. Co dvojici vedlo k tomu přetvořit kultovní kapelu King Size v rockové divadlo? A jak moc velká řehole je vést holešovickou scénu, která pojme téměř 800 diváků?

Videopořad Desítka: Fotobioreaktor Helena. Je český, unikátní a vylepšuje vzduch

Nový projekt českých vědců. To je fotobioreaktor Helena, který v sobě kombinuje zařízení na kultivaci zelených řas v umělém prostředí a zařízení Carbon Capturing Storage (CCS), které dokáže jímat CO² z okolního vzduchu. O tom, jak zařízení funguje, k čemu se dá využít a jáká je jeho budoucnost, jsme si povídali s hostem pořadu Desítka, kterým byl tentokráte vědec Pavel Jeřábek, autor fotobioreaktoru Helena.

Originální bicykly z Josefova. Divokolo brázdí festivaly i cirkusová šapitó

V umělecké kolonii v Josefově dostávají stará vyřazená kola nový život. Výtvarník Aleš Černý z řídítek, koster, kol a převodů, které by jinak nejspíše skončily na skládce, vytváří pozoruhodná, místy dosti bizarní bicykly, rikši a další roztodivná vozítka. Za deset let, co se netradiční činnosti věnuje, jich vyjely z jeho Divokolárny v pevnostním bastionu stovky.

Jak se zachraňují boty, kabelky? Kůže se vám pod rukama nerozsype, říká obuvnice

Za kabelku dají některé ženy i několik tisíc korun, mnohdy ale dlouho nevydrží. Lidé proto hledají způsob, jak dražší výrobky spravit. Opraven galanterie a obuvi ovšem ubývá.

Videopořad Desítka: Dnešní technologie nám umožňují dávat lidem krásné vzpomínky

Mám si na zeď pověsit velkou rodinnou fotografii, nebo raději obraz? Kde si mám nechat vyrobit album snímků z dovolené a jak kvalitní fotografie na to potřebuji? Kolik mne bude stát, když nechám prarodičům vytvořit fotodárek s portrétem jejich vnoučat. O tom všem, ale také o budoucnosti samotných fotografií, jsme si povídali s hostem pořadu Desítka, kterým byl tentokráte Filip Ornstein ze společnosti Vyvolej.to.