Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.05. 2021 a svátek má Ctibor

Chrudim

Chrudim je známá rovněž jako “Athény východních Čech”, je město střední velikosti ležící na rozhraní Železných hor a Polabské nížiny, 110 km východně od Prahy, 10 km jižně od krajského města Pardubic a 33 km od Hradce Králové.

Počet obyvatel: 23.000
Rozloha: 33,20 km²
Oficiální web města: www.chrudim.eu


Z katalogu firem doporučujeme

S & D STROJÍRNA PROSETÍN s.r.o.

Oprávnění pro montáže, opravy, revize a revizní zkoušky vyhrazených zdvihacích zařízení (vydala Technická inspekce ČR). Oprávnění pro montáže, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení (vydala Technická inspekce ČR). Zdvihací zařízení: mostové jeřáby portálové jeřáby lanové jeřáby sloupové jeřáby jeřáby manipulátory Technologická zařízení: technologická zařízení pro úpravu drceného kameniva technologická zařízení...

Tel:
 • Mobil - Ing. Dalecký Martin, jednatel:
  +420 606 364 372

  Telefon - Ing. Dalecký Martin, jednatel:
  +420 469 350 349

  Telefon - Ing. Podrazil Josef, jednatel:
  +420 469 350 467
E-mail:
 • vyroba@sd-stroj.cz

  uctarna@sd-stroj.cz

  office@sd-stroj.cz

Ing. Iva Doležalová – projektování staveb, Chrast

Nabízíme vypracování projektové dokumentace staveb bytových, občanských, průmyslových. Spolupracujeme s kvalifikovanými odborníky jednotlivých profesí. Zajistíme vydání stavebního povolení včetně vyjádření dotčených orgánů statní správy (hasiči, hygiena, správci sítí, životní prostředí,...). Zpracováváme průkazy energetické náročnosti budov (PEB). Nabízíme autorský i technický dozor. Projektovou dokumentaci lze zpracovat ve všech stupních dokumentace - studie,...

Tel:
 • paní Doležalová Iva, majitelka:
  +420 724 057 419
E-mail:
 • paní Doležalová Iva, majitelka:
  doliva@centrum.cz

METALTECHNIK s.r.o. – obrábění, frézování, soustružení, kovovýroba, Chrudim

Společnost Metaltechnik s.r.o. je ryze česká, dynamicky se rozvíjející firma působící v oblasti strojírenské výroby. Zaměřujeme se na zakázkovou výrobu dle konkrétních požadavků a dokumentace zákazníků.  Hlavní náplní práce je kompletní výroba strojních součástí do různých průmyslových odvětví (textilní průmysl, elektrotechnický průmysl, dopravní a manipulační systémy).  Mezi naše produkty patří obráběné díly v řádech milimetrů,...

Tel:
 • paní Dymáčková Jana, jednatelka:
  +420 469 630 716

  pan Kroutil Vladimír, jednatel:
  +420 469 630 714
E-mail:
 • paní Dymáčková Jana, jednatelka:
  dymackova@metaltechnik.cz

  pan Kroutil Vladimír, jednatel:
  kroutil@metaltechnik.cz

Prodej skalniček, trvalek a okrasných dřevin, Podhořany

Pěstujeme a prodáváme hlavně skalničky, dále některé trvalky a okrasné dřeviny. Náš online katalog je pouze informativní a seznámí Vás jak jednotlivé rostliny vypadají a jaké mají nároky na pěstování. V ceníku pak najdete rostliny, které jsou aktuálně nabízeny k prodeji. Nabízíme: sklaničky trvalky trávy hlízy cibuloviny kapradiny okrasné keře popínavky a...

Tel:
 • +420 607 118 547
E-mail:
 • info@naskalku.cz

DRYMAT.CZ s.r.o. – vysoušení zdiva, sanace zdiva, hydroizolace, Chrudim

Sanace-hydroizolace vlhkých budov včetně sklepních prostor. Dodatečné izolace, injektáž, aktivní elektroosmóza, svislé hydroizolace, hydroizolační stěrky, sanační omítky ad. Odborné vlhkostní průzkumy a sanační návrhy v rámci celé ČR . SANACE ZDIVA   https://youtu.be/rQKHJrcIlg8

Tel:
 • Mobil - paní Jeřábková Ivona, jednatelka:
  +420 603 575 633
E-mail:
 • paní Jeřábková Ivona, jednatelka:
  info@drymat.cz

  firemní:
  info@drymat.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Lichnice se vrací do doby husitské

Z Borku u Chotěboře doputovala v sobotu na zříceninu hradu Lichnice skupinka sedmi koní a jejich průvodců. "Je to taková soukromá Hubertova jízda, která už patří k tradicím. Koně jsou skvělé ekologické sekačky, tráva je díky nim vypasená," pochvaluje si kastelánka hradu Ivana Matyková.

V Chrudimi uctili Den vítězství u pomníku Přísaha

U pomníku Přísaha na hřbitově U Kříže se v sobotu uskutečnila připomínka Dne vítězství u příležitosti konce druhé světové války. Od 8. května 1945, kdy byla podepsána úplná a bezpodmínečná kapitulace nacistického Německa, uběhlo už 76 let.

Farní charita Chrudim nově pomáhá s testováním veřejnosti

Farní charita Chrudim, na základě usnesení vlády o nutnosti dokládat při návštěvě kadeřnictví, manikúry, pedikúry, kosmetického salonu, masáží a dalších služeb negativní test na Covid-19, rozhodla pro tyto účely zřídit nové testovací místo, které je v provozu každé pondělí, středu a pátek v odpoledních hodinách.

Masakr v Trhové Kamenici: svět slavil mír, Češi ale dál umírali krutým způsobem

Svět už slavil mír a v Praze německý generál Rudolf Toussaint podepsal kapitulační protokol o stažení německých vojsk a ponechání těžkých zbraní v metropoli. Přesto však na českém území 8. května 1945 nadále umírali lidé. Krutý a zbytečný masakr civilistů zažila ten den například Trhová Kamenice na Vysočině.

KAUZA: Kluci se mohli zabít! Proseč zavřela pumptrackové hřiště

/FOTO, VIDEO/ Tady už přestává veškerá legrace. Neznámý pachatel vyhloubil hluboké jámy v pumptracku, speciální dráze pro cyklisty v Proseči - Záboří. Při rychlosti, kterou bicykly při projíždění vyvinou, je tu hrozba vážných úrazů.

Hamáček odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odvolal pardubického hejtmana Martina Netolického (ČSSD) z dozorčí rady České pošty. Informaci serveru Info.cz potvrdila ČTK mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá. Odvolání přišlo den poté, co se ukázalo, že spolu Hamáček s Netolickým mluvili o ministrově plánované cestě do Moskvy. Na místo Netolického podle mluvčí vnitro navrhlo předsedu Asociace krajů Martina Kubu (ODS). Vyjádření Netolického a Kuby ČTK shání.

Hrozba útoku: Mnohé maminky nechávají raději děti doma

Přestože má v pátek svítit slunce a přichází slibované oteplení, předškoláci nevytáhnou paty z mateřinek a s učitelkami budou trávit čas uvnitř budovy. Na vině je neznámý anonym, který vyhrožuje útokem na blíže neidentifikovanou školku. Opatření jsou ze strany policie vytvořena, ale některé maminky na Chrudimsku se rozhodly, že raději ponechají své děti v bezpečí domova.

Rybník v Ležákách je v havarijním stavu, oprava bude drahá

Rybník na pietním území v Ležákách protéká, jeho hráz je porušená a oprava nepočká. Investice si vyžádá kolem deseti milionů korun. „Když jsem se to po svém nástupu dozvěděl, zatmělo se mi před očima,“ přiznává ředitel Památníku Lidice a Památníku Ležáky Eduard Stehlík.

Východočeši umírající kvůli covidu: Prokleté Hradecko, o něco lepší Pardubicko

Královéhradecký kraj byl v posledním půlroce v epidemii koronaviru druhým nejpostiženějším krajem v Česku z hlediska počtu mrtvých, a to hned po Karlovarském kraji. Obětí je zhruba o třetinu víc, než vyplývá z covidových statistik Ministerstva zdravotnictví.

Rybáři v neděli 9. května vyčistí Sečskou přehradu od odpadků

Na březích Sečské přehrady se schyluje k ojedinělé ekologické akci – v neděli 9. května uspořádá komunita místních rybářů ve spolupráci s Městem Seč a jeho Technickými službami rozsáhlý dobrovolný úklid odpadků, které za sebou nechávají lidé v tomto turisticky atraktivním místě chráněné krajinné oblasti Železné hory. Rybáři tak chtějí upozornit na to, že jim záleží na životním prostředí. Zároveň tak apelují na všechny turisty, kteří se v průběhu postupného rozvolňování restrikcí v době pandemie koronaviru rozhodnou vydat na výlet do přírody, aby se ke svému životnímu prostředí chovali ohleduplněji a své odpadky nenechávali volně v přírodě.

Sport

Vlkanova má náplast za Baník. „Jsem hrdý na to, jak jsme to zvládli,“ zářil

/ROZHOVOR/ Před šesti lety zažil s Hradcem Králové sestup z první ligy, po roce slavil návrat mezi elitu, jenže po roční epizodě zase následoval pád o patro níž. Po čtyřech letech fotbalista Adam Vlkanova oslavuje znovu.

Zrodí se Východočeská liga? „Kluby jsou pro“ tvrdí Votroubek. Uvítal by i Jičín

Vedení krajských hokejových svazů z východních Čech má na stole nový systém krajské ligy. Ta by měla spojit celky z Královéhradecka a Pardubicka.

Votroci slaví. „Síla tady byla pořád. Jen jsme ji teď probudili,“ říká Dvořák

Obrovská euforie. Fotbalisté Hradce Králové se po čtyřech letech vracejí mezi elitu. Ve 23. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazili Duklu Praha 2:1 a tři kola před koncem soutěže mají jistotu – jsou zase prvoligoví! V čele tabulky už mají nedostižný náskok. Po částečném rozvolnění pandemických opatření mohli slavit i se skupinou fanoušků přímo na stadionu. A radostné emoce tryskaly na všechny strany.

Hlůšková o setkání s Jágrem: Cítila jsem se jako malá holka o Vánocích

FOTOGALERIE/ Byla to jenom půlhodina života, přesto na ni nikdy nezapomene. Někdejší házenkářka Ivana Hlůšková si splnila dlouholetý dětský sen, když se na zimním stadionu v Kladně po jednom z utkání Chance ligy osobně setkala se svým idolem, hokejovou legendou Jaromírem Jágrem.

Nešlo to obvyklou formu, ale kraj i tak ocenil svoje nejlepší sportovce

Tradiční podobu nablýskaného slavnostního galavečera letos vyhlašování nejúspěšnějších sportovců regionu nemělo a ze zřejmých důvodů ani mít nemohlo. I přesto zůstala tato tradice v Pardubickém kraji zachována.

KVÍZ: Vyznáte se v nejúspěšnějších momentech českého hokeje?

Souboje o medailová umístění, vypjaté bitvy s tradičními rivaly i góly v posledních sekundách. Zápasy české hokejové reprezentace přináší radost, ale také zklamání. V každém případě jsou pro všechny fanoušky velice emotivní a často nezapomenutelné. Vyznáte se ale v těch nejdůležitějších momentech českého hokeje?

Nervózní bitvu rozhodl dvěma góly David Drozd. Chrudim v sérii vede

První semifinálová bitva před televizními kamerami přinesla chrudimskou radost. V emočně vypjatém zápase byly k vidění jen tři branky, Chrudimští o vedení z prvního poločasu přišli, nakonec ale tři minuty před koncem rozhodli o svém vítězství. Hrdinou byl David Drozd, který vstřelil oba góly Východočechů!

Dopady ukončení ročníku: s amnestií, znovu bez postupů a sestupů, bez poplatků

Ukončení mistrovského fotbalového ročníku v neprofesionálních soutěžích, o kterém v úterý rozhodl Výkonný výbor FAČR, si vynutilo také další opatření s ohledem na následující sezonu.

Konec venkovní série. Blansko nad síly Chrudimi

Série venkovních zápasů bez porážky v podání fotbalistů MFK Chrudim se zastavila na čísle sedm. Východočeši padli na hřišti zachraňujícího se Blanska výsledkem 1:4 a prohráli počtvrté z posledních pěti zápasů. V tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY rázem klesli až na osmé místo.

Ve výsledku nerozhoduje kvalita, ale vůle a charakter, říká trenér Konvalinka

/ROZHOVOR/ Pardubický kouč basketbalistů Adam Konvalinka přemítá o tom, že jeho tým vystřílel náboje pro play off už na konci základní části:

Krimi

V zámeckém parku u domova seniorů byl nalezen granát

Ve čtvrtek dopoledne oznámila ředitelka Domova pro seniory v Heřmanově Městci, že v zámeckém parku byl při kontrole rybniční hráze nalezan granát. Hlídka městské policie skutečně munici identifikovala jako nevybuchlý granát vzor 34, zajistila okolí nálezu proti náhodnému vstupu osob a přivolala pyrotechnickou službu Policie ČR a policisty z místního obvodního oddělení PČR.

FOTO: Za požárem bioplynky v Dětřichově zřejmě stála statická elektřina

Hasiči už mají jasno v případu požáru bioplynové stanice v Dětřichově u Moravské Třebové. „Příčinou byla s největší pravděpodobností iniciace výbušné směsi výbojem statické elektřiny,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Rekordmany policie nachytala na Svitavsku

Policie v Pardubickém kraji se zapojila do celostátní akce Rychlost. Od 19. dubna do 3. května se dopravní policisté s kolegy z dálničního oddělení Vysoké Mýto a krajské dopravky zaměřili zejména na kontrolu rychlosti a způsobu jízdy.

FOTO: V Dětřichově hořela bioplynka, při explozi se zranili tři lidé

Několik jednotek hasičů zasahovali v úterý odpoledne u požáru bioplynové stanice v Dětřichově u Moravské Třebové. Při explozi se zranily tři osoby, které se buď nadýchaly jedovatých zplodin hoření nebo se popálily.

V Radlíně a Lipině zloději ukradli včelstva, zamčený plot jim nebyl překážkou

Neznámí pachatelé řádí na území celého kraje a kradou včelstva. Od března zmizela dvě na Chrudimsku a jedno na Orlickoústecku. V Radlíně si dokonce zloději troufli na zabezpečený a zamčený objekt. Policie žádá veřejnost o pomoc.

FOTO: Mezi Lažany a Předhradím se srazil náklaďák s osobákem

Náklaďák naložený hlínou se dnes dopoledne mezi Lažany a Předhradím u Skutče střetl s osobákem. Jeden člověk byl zraněný. 

VIDEO: Řidič projel dva zátarasy a smetl policistu. Ani střelba ho nezastavila

Řidič v bavoráku se rozhodl u Třemošnice na Chrudimsku ujet běžné silniční kontrole. Při následující honičce nepomohl ani zastavovací pás, který na silnici hodila další policejní hlídka. Ten vozu propíchl jen jednu pneumatiku. Šílenec objel i další zátaras, přitom vážně zranil policistu. Ti ho nakonec dopadli až za vesnicí, kde vyskočil a z auta a chtěl utéct po louce. Pral se, skončil v poutech, poté odmítl test na alkohol a drogy. Policista byl se zlomeným žebrem ošetřen v nemocnici. 

Ženy, 3000 za schůzku! Kvůli inzerátu na vývěsce muž z Předhradí volal policii

Modelky nebo možná přímo dámskou společnost pro žhavé večery shání přes inzerát muž, který si kvůli tomu vyvěsil na veřejnou vývěsku v malé vísce Předhradí na Chrudimsku inzerát. To ale minimálně jednoho z místních mužů nenechalo chladným, pobouřilo ho to a zavolal kvůli tomu policii. 

NOVÉ FOTO: Opilý mladík havaroval. Zranili se tři lidé, s jedním letěl vrtulník

V neděli dopoledne zasahovali u vážné nehody v Heřmanově Městci policisté, hasiči, sanitky i vrtulník. Jeden člověk byl zraněn těžce a vrtulník ho transportoval do nemocnice.

Neuvěřitelné. Na návštěvu přijel i s autem. Vyjel schody a zastavil se o dveře

V Chrudimi se v pátek stala skutečně kuriozní nehoda. Muž za volantem při vyjíždění z garáže poněkud nezvládl řízení, nejprve narazil do jiného auta a poté vjel až téměř do domu. Překážkou autu nebyly ani strmé schody před dveřmi řadové vilky.  

Ekonomika

Libor Musil: Rodinné podnikání je páteří našeho hospodářství

Registr rodinných podniků ČR vedený Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR nedávno oslavil první výročí – vznikl 1. března loňského roku. Registrace umožňuje registrovaným rodinným obchodním korporacím a rodinným živnostem mj. využít zvýhodněných bankovních produktů pro malé a střední podniky připravených Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. (ČMZRB). O registru jsme si povídali s Liborem Musilem, místopředsedou představenstva AMSP ČR a garantem projektu Rodinná firma a také majitelem rodinné společnosti LIKO-S, a.s., Slavkov.

Otevření obchodů přišlo pozdě. Krachují oděvy i obuv, ohrožena jsou knihkupectví

Obchodníci čekající dlouhé měsíce na otevření kamenných obchodů se svého vytouženého okamžiku konečně dočkají příští pondělí. Tedy – ne všichni. Kvůli koronavirové krizi již s prodejem skončily například prodejny značkových kufrů a kabelek Samsonite, do insolvence spadla módní značka Pietro Filipi, zmizely oděvní řetězce Next či Promod. A svazy sdružující obchodníky se obávají, že další prodejny zřejmě konec v příštích měsících ještě může čekat.

Samočistící fólie brání přenosu bakterií. Firma z Brna už ji zkouší v praxi

Na samoobslužném terminálu si nyní většinou lidé objednávají jídlo v rychlém občerstvení typu KFC nebo McDonalds. Za den se těchto obrazovek dotýkají stovky lidí. Přenosu virů, bakterií a dalších škodlivých mikroorganismů má zamezit nová samočistící fólie z laboratoří brněnské firmy Fortes interactive.

Krabice na míru? Nápad z Věstonic za milion. Svět už řeší i kartonové rakve

Zákazník v krabici posílal dančí kýtu do Ománu, brněnský Bar, který neexistuje kvůli pandemii lidem drinky, balí u nich hodonínský startup s designovým nábytkem Wuders. Díky unikátnímu systému vyrobí firma Packung z jihomoravských Horních Věstonic krabice na míru od jednoho kusu do osmačtyřiceti hodin. Vlastní parametry obalu si může v online službě BOX48.cz zadat úplně každý.

Poradna pro živnostníky: V daňové problematice stát nyní ukazuje vlídnější tvář

V každodenním přísunu nových informací mohla zapadnout zajímavá forma podpory, která může někomu pomoci. Totiž jde o to, že podnikatelé, kteří se nacházejí v tíživé sociální či ekonomické situaci, a to i z důvodů koronavirové krize, mohou požádat správce daně – tedy finanční úřad – o posečkání při úhradě daně, případně o rozložení daňové povinnosti na splátky.  

Vyrobeno v ČR. Mimořádná příloha středečního vydání Deníku

Jak se mění marketingové prostředí? Dokážou se české výrobky prosadit v globální konkurenci? Češi ve světě - Výrobky, které nás proslavily za hranicemi. Tradice rodinných firem.

Tanečník: Umění skomírá, na epidemii ale nakonec může vydělat

Tančí, režíruje divadelně-hudební představení a pořádá festival. Jako nezávislý umělec žije rodilý Brňan Martin Dvořák především z grantů. Díry v rozpočtu lepil 42letý tvůrce s pomocí angažmá u profi produkcí v zahraničí. Jenže přišla epidemie, a role jedna po druhé odpadaly.  

Covid? Je to velká škola online prodeje, říká ředitelka největší sítě autobazarů

Jako příležitost k rozšíření nové metody prodejů vzali existující koronakrizi představitelé společnosti Aures Holding, která v České republice i dalších zemích provozuje největší síť autobazarů se značkou AAA. Generální ředitelka společnosti Karolína Topolová v rozhovoru pro Deník prozradila, že s novým projektem Driverama připravují expanzi směrem na západ.

Česká firma přinesla světový unikát. Vyrábí nanovlákenný respirátor FFP3

Z bývalého učitele na střední škole se stal výkonný ředitel firmy, která nyní jako první na světě přivedla na svět nanovlákenný respirátor FFP3. Mluvíme o roudnické firmě Pardam Nano4fibers a Janu Bukovi. Ten před se před 11 lety pustil do projektu vývoje a výroby anorganických nanovláken, kompletně změnil business plán i strategii a začal se svými spolupracovníky dřít od píky v laborce v Roudnici nad Labem.

Chřestový král žije na Mělnicku. Jeho úroda je prý nejsladší na světě

Sedmačtyřicetiletý Jiří Šafář, zakladatel společnosti Český chřest, která sídlí v Hostíně u Vojkovic na Mělnicku, doslova žije touto rostlinou. Jeho cesta k chřestu ale nebyla nalajnovaná. V roce 2012 koupil zadluženou firmu od holandských pěstitelů.