Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.06. 2022 a svátek má Ivan

Pardubice

Pardubice jsou univerzitní a statutární město na východě Čech. Leží ve východní části Polabí na soutoku řek Labe a Chrudimky, přibližně 100 kilometrů východně od Prahy a 20 km jižně od Hradce Králové v nadmořské výšce přibližně 220 metrů.

Počet obyvatel: 90.000
Rozloha: 82,65 km²
Oficiální web města: www.pardubice.eu


Z katalogu firem doporučujeme

Lukáš Kovařík – voda, plyn, topení, zámečnictví, Pardubice

Nabízíme opravy a revize plynových spotřebičů, vody a topení, instalatérské práce. Provádíme montáže a servis rozvodů. Dále se specializujeme na drobné kovoobráběčské i soustružnické práce. Také zajišťujeme zámečnické práce. Pokud Vás zaujaly naše služby profesionální kvality prosím, neváhejte nás kontaktovat. Klientům vždy poradíme, nabídneme nejlepší řešení a vyjdeme plně vstříc se všemi jejich...

Tel:
 • +420 603 995 587 - pan Kovařík Lukáš
  +420 604 486 248 - firemní
E-mail:
 • lukas.kovarik@volny.cz

Kamil Háza – voda, plyn, topení a centrální vysavače, Pardubice

Velikosti zakázek, které jsem schopni provádět, jsou v malém i velkém rozsahu. Máme bohaté zkušenosti se spoluprací s jinými, partnerskými firmami v oboru ale i v podobných oborech. Díky tomu provádíme zakázky i rozsáhlejšího charakteru a v rozsahu, který zákazníkovi garantuje plnou spokojenost. Nabízíme: Komplexní vodo-instalační práce V této oblasti poskytujeme:...

Tel:
 • Mobil - pan Háza Kamil:
  +420 603 206 921
E-mail:
 • pan Háza Kamil:
  hazakamil@seznam.cz

Truhlářství HERMELÍN – Daniel Javořík – uměleckořemeslné zpracování dřeva, třuhlářství, Přelouč

Zakázkové truhlářství Hermelín vzniklo v roce 2000 v Pardubicích. Jsme česká firma zakládající si na zodpovědném přístupu k práci. V prvních letech působnosti jsme se zaměřovali na restaurátorské práce pro památkovou péči a soukromé sběratele. V dalších letech jsme díky stále většímu zájmu zákazníků výrobu rozšířili o stavební a truhlářské výrobky. Nabízíme: výrobu moderního, stylového a atypického...

Tel:
 • Mobil - pan Javořík Daniel:
  +420 724 944 956
E-mail:
 • truhlarstvi.hermelin@centrum.cz

Ústav stavebního zkušebnictví s.r.o. – zkoušení a diagnostika staveb

Společnost Ústav stavebního zkušebnictví s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1997. Specializujeme se na zkoušení a diagnostiku staveb. Laboratorní a polní zkoušky stavebních materiálů. Zavádění systémů OMS, EMS, BOZP podle norem ISO. Dovolujeme si Vám nabídnou tyto servisní práce a služby: příprava k certifikaci systému managementu jakosti dle...

Tel:
 • Mobil - polní zkušebnictví:
  +420 602 437 103

  Mobil - laboratorní zkušebnictví:
  +420 604 236 064

  Mobil - laboratorní zkušebnictví:
  +420 602 165 275

  Mobil - technický dozor:
  +420 602 729 615

  Mobil - administrativa:
  +420 725 895 948
E-mail:
 • pan Sláma Pavel, jednatel:
  slama.pce@post.cz

  pan Kudrna Jiří, laboratoř:
  kudrna@uszpce.cz

  brokesova@uszpce.cz

  darius@uszpce.cz

  fakturace@uszpce.cz

Jiří Kožnar – živá hudba, dramaturgie kulturních akcí, hudba na svatbu, Pardubice

Zajišťuji živou hudbu všech žánrů na různé sportovní, kulturní, společenské a jiné akce. Nabízím: hudbu k svatebním obřadům sestavení a zajištění hudební produkce k různým příležitostem podle požadavků klientů produkce a vydání CD, CD-ROM, DVD výroba rozhlasových spotů zajištění tanečních i doplňkových zábav

Tel:
 • Mobil - pan Kožnar Jiří:
  +420 725 695 862
E-mail:
 • pan Kožnar Jiří:
  jiri.koznar@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Spalovna v Rybitví? AVE chce rozptýlit obavy lidí, ti ale dál podepisují petici

/VIZUALIZACE/ Firma AVE CZ, která má v plánu modernizaci spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví, v nejbližších dnech předloží ministerstvu životního prostředí doplněnou dokumentaci EIA (posuzování vlivu na životní prostředí). O její schválení usiluje už několik let, aby mohla zařízení znovu zprovoznit. Společnost i nadále tvrdí, že neohrozí životní prostředí ani zdraví obyvatel. Počet odpůrců spalovny ale stále roste. Stojí proti ní představitelé kraje, měst, okolních obcí i ochránci životního prostředí.

I palačinky, zmrzka a další mňamky. Pardubický Burger Street Festival je tu

/FOTOGALERIE/ Festival o víkendu 24. až 26. června opanuje prostor přímo před Palácem Pardubice. Milovníkům burgrů se představí z celé republiky. Pořádnou nálož masa pak doplní sladké palačinky nebo zmrzlina. Někteří prodejci nabídnou i vegetariánské burgery nebo bezlepkové bulky.

Pardubičtí internisté dali výpověď z přesčasů. Kvůli náporu pacientů z Chrudimi

Personální krize v Chrudimské nemocnici má výrazný vliv i v Pardubicích. Začátkem letních prázdnin se uzavře lůžková část interního oddělení v Chrudimi a o tamní pacienty s nařízenou hospitalizací se budou muset postarat zdravotníci o devět kilometrů dál. To pro pardubické doktory a sestry znamená mnoho práce navíc, takže už několik lékařů podalo výpověď z pohotovostních služeb.

Vysokoškoláci z Univerzity Pardubice zazářili na akademických hrách

Celkem sedm cenných kovů a dvě akademické mistryně ČR. To je výsledek reprezentantů Univerzity Pardubice na letošních Českých akademických hrách. Pardubičtí studenti letos soutěžili v atletice, veslování, ve stolním tenisu, kuželkách, beach volejbale, florbalu a v plavání.

Meteorologové varují: Na Pardubicko a Chrudimsko se valí další silné bouřky

Chrudimsko se sotva vzpamatovalo z následků silných bouřek ze začátku tohoto týdne a už se valí další. Výstraha meteorologů platí od pátečního poledne až do do sobotní 10. hodiny a týká se jak Pardubicka, tak Chrudimska. 

Dukla sportovní? Nevzdáváme ji, říkají radní. Pardubicím na ni ale chybí peníze

/VIZUALIZACE/ Už je to šest let, co vedení Pardubic přišlo s velkolepou vizí na přestavbu místního vyžilého sportoviště na supermoderní areál. Dosud se nekoplo do země, přesto projekt s názvem Dukla sportovní zůstává podle pardubických radních prioritou číslo jedna. Radnice pokračuje s jeho přípravou, a to i navzdory růstu cen na stavebním trhu. Ačkoliv město nemá peníze, chce být připraveno na případné dotace ze strany státu i pomoc od soukromých investorů. Aktuální situace se stavebním materiálem modernímu multisportovnímu areálu ale nepřeje.

Čtenáři Deníku v anketě v drtivé většině souhlasí s ponecháním sochy Rudoarmějce

/ANKETA/ Další pokus o přemístění sousoší skončil nezdarem. Je nesmysl ho spojovat s aktuální ruskou agresí, shodli se historici. Památník osvobození v Pardubicích, kterému místní neřeknou jinak než Rudoarmějec, tak zůstane na svém místě. A čtenáři Pardubického deníku si myslí totéž. V prvních 36 hodinách po spuštění naší ankety v ní hlasovalo bezmála pět stovek lidí, z toho 83 procent je pro ponechání sochy na svém místě. 

Na základních školách v kraji frčí "žvejk". Děti jedou na nikotinových sáčcích

Nikotinové sáčky, žvýkací tabák nebo taky kratom. Návykové látky se na Svitavsku objevují už mezi dětmi na prvním stupni základní školy. Sami školáci přiznávají, že je shánějí, aby vydrželi „pařit“ počítačové hry. Odborníci varují, že u dětí vzniká i na tabák velmi rychle závislost. Mnohonásobně rychleji než u dospělého člověka a má vliv na celý organismus.

Autobusové nádraží bude fungovat do té doby, než se postaví terminál B

/FOTOGALERIE/ Krajskému městu se podařilo vyřešit problém stávajícího autobusového nádraží, které je v dočasném užívání na soukromém pozemku. Pardubičtí zastupitelé se dohodli se společností Redstone House, která umožní provoz nádraží minimálně další rok. Do té doby by měl vedle vlakového nádraží vyrůst nový terminál B pro regionální dopravu. Poté na místě současného "autobusáku" investor postaví obchodní centrum a byty. Stávající nádraží tak budou moci lidé využívat minimálně do června 2023.

Pardubický směnný kurz: Jedna dávka pervitinu za jedenáct čokolád Milka

/VÁŽNĚ, NEVÁŽNĚ/ Zní to jak hloupý vtip, ale je to skutečnost. Pardubičtí strážníci dopadli v jednom místním obchodě zlodějíčka, který odsud pronesl 11 čokolád Milka, měl je poschovávané ve všech možných kapsách. Chtěl je pak prodat pod cenou, aby si vydělal na dávku pervitinu.  

Sport

Béčko Vysokého Mýta míří do krajského přeboru, Prosetín si zahraje I. A třídu

Sotva skončil jeden fotbalový ročník, je v plné přípravě další. Což platí i v případě Pardubického krajského fotbalového svazu, jehož sekretariát intenzivně chystá podklady pro losovací aktiv krajských soutěží, který se uskuteční v pátek 1. července v Českých Heřmanicích.

Kanárek roztáhl křídla. Conde vynesl chrudimské futsalisty do výšin

ROZHOVOR - JEN V DENÍK: Poker face. Pojem, který je znám především hráčům jedné z hazardních her. V uvozovkách lze říct, že mistrem této pózy je brazilský trenér ve službách futsalového týmu FK Chrudim, Felipe Conde (40). Emoce na sobě nedává znát a úsměv u něj uvidíte minimálně. To však neznamená, že by byl neoblíbený. Ba naopak. V Chrudimi patří mezi miláčky zdejších fanoušků a dělá jim radost už po dobu šesti let. Na začátku letošní sezony řekl, že dovede místní tým zpátky na vrchol. Co slíbil, tak to i dodržel. 

Trutnov hostí reprezentační zápas basketbalistek. Lvice dnes vyzvou Polsko

V Trutnově dnes dojde k reprezentační premiéře trenérky Romany Ptáčkové. Ženský tým má za sebou dva tréninkové kempy a nyní by rád přípravu zúžitkoval v prestižním utkání. Vstupné na zápas je symbolické.

Doma řekl, že bude další Hašek. Teď si Will zachytá v jeho pokojíčku

ROZHOVOR: Pojmenování osoby je někdy trefou do černého. Jeho příjmení totiž znamená v angličtině vůle a také se jeho pomocí tvoří budoucí čas. Do toho se mu naskytla příležitost zavítat do klubu, kde startoval hvězdnou kariéru jeho velký vzor. Roman Will jako správný gólman chytil šanci do lapačky. V nové sezoně vjede na stejný led jako Dominik Hašek. Ten získal s Pardubicemi tři tituly, jeho následovník ještě žádný. Takže, co třeba vyhlásit: Dynamo will be a champion…

Komentář: Přeboru kralovala chrudimská rezerva a vzala také postup

KRAJSKÝ PŘEBOR: Byl to nefalšovaný boj do posledního třicátého kola. Po třech letech se nejvyšší fotbalová soutěž Pardubického kraje dočkala svého vyvrcholení. Chrudimské prvenství se nerodilo snadno, ale lze ho označit za zasloužené.

Gigantické výkony na gigantovi. Mladí atleti z východu Čech v Ostravě zazářili

Celkem sedmnáct cenných kovů pro zástupce devíti klubů z Pardubického a Královéhradeckého kraje? To je parádní bilance dokazují kvalitní práci s mladými atlety v našem regionu. A nejenom medaile, ale řada dalších kvalitních umístění těsně pod stupni vítězů mezi absolutní tuzemskou elitou, často jen s minimálními odstupy na top trojku.

Velká oslava. Horní Jelení oslaví stoleté výročí

Fotbalový den. Klub AFK Horní Jelení slaví už sté narozeniny a bude to velká oslava. Společně s tímto kulatým výročím se bude loučit s kariérou Roman Hendrych. Zápas jeho Henďo týmu složený ze staré gardy Kaučuku Opava se střetne s místním hlavním mužstvem. Za tým loučící se legendy nastoupí Lumír Sedláček, Radim Kučera, Martin Třasák a další. Po celém fotbalovém dni se o večerní zábavu postará kapela Plazmarock. Všichni jsou zvaní, a to již na tuto sobotu 25. 6 od dopoledních deseti hodin, kdy oslavy odstartují.

Kapitána Vlkanovu láká zámoří: V hlavě mám nastavené, že chci z Hradce odejít

/OBSÁHLÝ ROZHOVOR/ Prožil fantastickou sezonu. Kapitán hradeckých fotbalistů Adam Vlkanova patřil k nejlepším hráčům první ligy. To samozřejmě neuniklo pozornosti ostatních klubů. Jméno šikovného štírka je spojováno s odchodem z města, kde fotbalově vyrostl. Zajímala se o něj Slavie, Plzeň, řeší se zahraničí. Jenže Vlkanova pořád zůstává v Hradci Králové.

Votroci vyzvou na začátek Slavii, Pardubice zahájí ligu s Jihočechy

Hradec Králové proti pražské Slavii, Pardubice s Českými Budějovicemi. Tak rozhodl los nového ročníku Fortuna:Ligy o soupeřích východočeských zástupců v úvodním kole, které je podle termínové listiny na programu o posledním víkendu v červenci.

Plzeň začne cestu za obhajobou titulu s Teplicemi, Slavia vyzve Hradec

Obhájci titulu fotbalisté Plzně zahájí novou sezonu první ligy zápasem v Teplicích 30., nebo 31. července. Úřadující vicemistr Slavia v úvodním kole nastoupí venku proti Hradci Králové, s nímž prohrála v nadstavbové části uplynulého ročníku. Sparta přivítá Liberec a jediný nováček nejvyšší soutěže Zbrojovka Brno bude hostit Slovácko. Podzimní pražské derby je na programu ve 13. kole v Edenu. Rozhodl o tom dnešní los v Praze na ligovém grémiu klubů.

Krimi

Stačí chvíle a palivo je pryč. Krádeží benzínu i nafty v Česku výrazně přibývá

Rekordní cena pohonných hmot, které atakují hranici padesáti korun za litr, nedělá vrásky na čele jen samotným řidičům, ale i policistům. Do ulic a na parkoviště totiž ve stále větší míře vyrážejí zloději, kteří kradou naftu a benzín. Počty těchto trestných činů letos výrazně rostou.

Šlo vraždě rodiny ve Světlé předejít? Psychiatři jsou pod tlakem, mohou chybovat

Tragická událost ze Světlé na Náchodsku, kde minulý týden pětatřicetiletý muž nedlouho po propuštění z psychiatrické léčebny zavraždil své rodiče, vyvolala letité otázky, jak a zda vůbec lze takovým případům předejít. Jednalo se o muže, který násilné sklony projevil už v minulosti, kdy podřízl a hodil do kamen svého psa. Posléze pobodal sám sebe a skončil na léčení. Asi před dvěma měsíci se ale opět ocitl na svobodě a v pátek 17. června došlo k rodinné tragédii.

Profesionální voják zastřelil v Javornici manželku a čtyřletého syna, poté sebe

V rodinném domě v Javornici na Rychnovsku byla v pondělí odpoledne nalezena tři mrtvá těla. Na místě zemřela žena (32 let) a čtyřleté dítě. Jedenatřicetiletý muž, profesionální voják a myslivec, je zastřelil a poté spáchal sebevraždu. K činu nepoužil svou služební zbraň. Motivem jeho jednání byly rodinné problémy.

Velká rumová loupež se muži z Pardubic nezdařila ani napodruhé. Láhve cinkaly

Nedávno jsme psali o velké máslové loupeži, kdy zlodějíček kradl v Pardubicích máslo ve velkém - po krabicích. Druhý den zkusil totéž se sýrem. Inspiroval se tím možná 34letý muž, který se v minulém týdnu pokusil přes pokladny pronést pořádné zásoby rumu. Ve čtvrtek zkusil do batohu narvat osm lahví, nevyšlo to. V neděli jich vzal jen pět, zato ovšem přidal dvě balení sekané, aby ho láhve cinkáním neprozradily. 

Kokain za 2 miliardy. V Jičíně a Rychnově našli mezi banány zásilku z ciziny

Lisované kostky kokainu v krabicích od banánů nalezli v pátek odpoledne pracovníci supermarketů v Jičíně a Rychnově nad Kněžnou.

Nevykradli vám chalupu? Podívejte se, nepoznáváte vaše věci?

/FOTOGALERIE/ Starožitnosti, hračky, nářadí, sošky, obrazy… To vše během letošní zimy zmizelo z chat a chalup v Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji. Kradl v nich 61letý recidivista, počínal si přitom velmi šikovně, takže řadu krádeží majitelé ani nepoznali. Policie proto zveřejnila seznam všech věcí, celkem jde o 625 fotografií. V naší fotogalerii přinášíme jen výběr stovky z nich, dalších více než pět stovek najdete v přiloženém odkazu. 

Řidič bez řidičáku na sebe upozornil parkováním na chodníku

Třiatřicetiletý řidič se rozhodl vydat do centra Pardubic. Na tom by vlastně nebylo nic zvláštního, pokud by dotyčný neměl soudně vystavený zákaz řízení. Nebýt drobnosti, možná by mu i jeho jízda prošla.

Z chat a chalup po celém kraji mizely starožitnosti a nářadí. Uměl to nenápadně

Policie stíhá 61letého muže pro krádež a porušování domovní svobody. Je podezřelý, že se od listopadu do dubna nejméně osmkrát vloupal do rekreačních chat, chalup, domů a zemědělských stavení v Královéhradeckém, Pardubickém, Libereckém a Středočeském kraji. A byl velmi šikovný.

FOTO: Kamion skončil u Bohdanče na boku v příkopě, další dvě auta jsou poškozena

Jeden kamion převrácený na bok v příkopě, druhý s poškozenou korbou a navrch osobní auto s rozbitým čelním sklem. Taková je bilance dnešní podvečerní nehody na výjezdu z Lázní Bohdaneč na Hradec Králové poblíž golfového hřiště. Z hrozivě vypadající nehody vyvázli všichni bez zranění.

Motorkář nezvládl nájezd z dálnice D35 na D11, přelétnul přes svodidla a zemřel

/FOTO/ Policisté se snaží objasnit tragickou nehodu motorkáře, který zemřel na dálnici u Sedlic mezi Opatovicemi nad Labem a Hradcem Králové. V pátek 3. června muž při nájezdu na dálnici D11 zřejmě nezvládl svou jízdu a havaroval. Osmapadesátiletý motorkář za dosud nezjištěných okolností při sjíždění z dálnice D35 a nájezdu na dálnici směrem na Prahu u Sedlic nezvládl levotočivou zatáčku, přepadl přes svodidla a skončil v příkopu.

Ekonomika

Kdo mohl, zdražil, někteří končí. Pekaři balancují na hraně přežití

Na rok 2022 nebudou pekaři ani jejich zákazníci vzpomínat v dobrém. Válka na Ukrajině vyšponovala ceny energií a následně i obilovin do astronomických výšin.  Některé tuzemské pekárny tak nyní bojují o přežití a zákazníci trnou, za kolik bude na podzim rohlík či chleba.

Desetina venkovských hospod skončila. Výčepní: Zabíjejí nás i levné lahváče

Dlouhá léta vlastnil Kamil Pešek hospodu v Rokytnici v Orlických horách. Na podzim však štamgastům čepovat přestal a mezi místními oblíbený podnik teď prodává. „Už na to nemám. Nejdřív mě na kolena srazila covidová krize a zdraví. A teď vysoké ceny piva. Kdybych měl přistoupit na ceny pivovarů a něco vydělat, musel bych dát pivo za padesát korun. A to tady takřka na vesnici nikdo nedá,“ postěžoval si Deníku hospodský z dnes již bývalé restaurace Eduard.

Preferuji kolektivní sporty. Fotbal hraji od základní školy, říká Rumpík

Do Zaměstnanecké ligy Deníku se přihlásil i tým společnosti Westrock Packaging Systems s.r.o. Na několik sportovních otázek nám odpověděl kapitán týmu Miroslav Rumpík.  

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

Za svůj osobní rekord považuji zápočty ze sportovní gymnastiky, říká Richter

Areál FK Pardubice bude hostit Zaměstnaneckou ligu Deníku. Soutěž fotbalových týmů se uskuteční ve středu 25. května. Na trávník vyběhne i mančaft společnosti Czech Blades. Na několik sportovních otázek nám odpověděl vedoucí týmu Jan Richter.  

Můj osobní rekord je 88 kilo na mrtvý tah, řekla Semerádová

Areál FK Pardubice bude hostit Zaměstnaneckou ligu Deníku. Soutěž fotbalových týmů se uskuteční ve středu 25. května. Na trávník vyběhne i mančaft společnosti eBRÁNA, což je digitální agentura. Ta poskytuje komplexní služby v online marketingu pro středně velké firmy s českým vlastníkem. Cílem eBRÁNA je outsourcovat jejich marketing na základě důvěrného a dlouhodobého vztahu ideálně přímo s majitelem. Jejich byznys poznat, pochopit a najít pro ně ty nejlepší příležitosti, které jim pomohou plnit jejich cíle. Na několik sportovních otázek nám odpověděla HR manažerka společnosti Andrea Semerádová.

Mám rád kolektivní sporty. Je u nich větší sranda, říká Roman Mokrý

Areál FK Pardubice bude hostit Zaměstnaneckou ligu Deníku. Soutěž fotbalových týmů se uskuteční ve středu 25. května. Na trávník vyběhne i mančaft společnosti Agrostav Pardubice a.s. Na několik sportovních otázek nám odpověděl místopředseda představenstva společnosti Agrostav Pardubice a.s. Roman Mokrý.

Sportovním vzorem byl pro mě vždy můj otec, řekl Tomáš Prorok

Areál FK Pardubice bude hostit Zaměstnaneckou ligu Deníku. Soutěž fotbalových týmů se uskuteční ve středu 25. května. Na trávník vyběhne i mančaft společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice. Na několik sportovních otázek nám odpověděl vedoucí technicko - investičního oddělení Tomáš Prorok.

Preferuji kolektivní sporty. Rád si ale zajdu i na tenis, říká kapitán Šprinc

Areál FK Pardubice bude hostit Zaměstnaneckou ligu Deníku. Soutěž fotbalových týmů se uskuteční ve středu 25. května. Na trávník vyběhne i mančaft Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Na několik sportovních otázek nám odpověděl kapitán týmu SÚSPk Rostislav Šprinc.  

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.