Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.06. 2022 a svátek má Ivan

Svitavy

Svitavy jsou město ležící v Pardubickém kraji v okrese Svitavy, 59 km severozápadně od Olomouce. Svitavy se nacházejí v jihovýchodním výběžku České tabule, známém jako Svitavská pahorkatina, který však už zasahuje do povodí Moravy. Městem protéká řeka Svitava.

Počet obyvatel: 17.000
Rozloha: 31,33 km²
Oficiální web města: www.svitavy.cz


Z katalogu firem doporučujeme

DD Energo, s. r. o. – energetické audity a posudky, Litomyšl

Společnost DD Energo s.r.o. se zabývá energetickým poradenstvím, provádíme energetické audity, dotační management, také Vám pomůžeme s úsporami energií ve Vašem objektu nebo areálu. Pracujeme pro podnikatelský i veřejný sektor. Hlavní náplní činnosti je zpracovávání energetických auditů, návrhů technických opatření vedoucích k úsporám energie, zpracování energetických posudků, průkazů energetické náročnosti, kontrol...

Tel:
 • +420 775 616 681 - pan Džbánek Jaromír, kontaktní osoba
  +420 775 616 680 - Ing. Džbánková Alena, jednatelka
E-mail:
 • dd-energo@seznam.cz
  dd-ekonom@seznam.cz
  audity@ddenergo.cz

CJ Blok – komíny a komínové systémy, Svitavy

CJ BLOK je významný výrobce vibrolisovaných stavebních prvků a komínových systémů s moderní výrobní technologií z USA a Německa. Nabízíme Vám komplexní služby v dodávkách komínů a komínových systémů - špičkové komíny za nízké ceny, technické řešení a poradenství. Nabízíme také keramzibetonové tvárnice, které jsou určeny pro výstavbu ventilačních systémů pro výměnu...

Tel:
 • paní Láskova Jana:
  +420 731 773 731

  pan Tašner Vladimír, vedoucí prodeje:
  +420 774 123 684
E-mail:
 • firemní:
  svitavy@kominy-cjblok.cz

  pan Tašner Vladimír, vedoucí prodeje:
  tasner@kominy-cjblok.cz

STŘÍTESKÝ AUTO – autoservis a pneuservis, odtahová služba, Litomyšl

Nabízíme: autoservis pneuservis odtahová služba ekologická likvidace vozidel náhradní díly na osobní vozy prodej pneumatik na osobní vozy zajištění STK bazar (náhradní díly, pneumatiky)

Tel:
 • Mobil - pan Stříteský Jiří, majitel:
  +420 605 180 397
E-mail:
 • autodilnastrakov@seznam.cz

David Nedoma a Zdeněk Drábík – montáž sádrokartonu, Svitavy

Jsme ryze česká stavební firma, která na trhu působí již od roku 2007 a jsme registrováni v programu ZELENÁ ÚSPORÁM. Dodržováním správných technologických postupů a pravidelným školením se snažíme neustále dbát na kvalitu našich služeb. Nabízíme: montáž a dodávku sádrokartonových systémů firem RIGIPS a KNAUF rekonstrukce bytových a nebytových prostor pro přímé...

Tel:
 • Mobil - pan Nedoma David:
  +420 777 940 160

  Mobil - pan Drábík Zdeněk:
  +420 604 583 823
E-mail:
 • pan Nedoma David:
  david.nedoma@seznam.cz

Pavel Šafář – kanalizace a čištění, Moravská Třebová

Specializujeme se na čištění kanalizace, bytových odpadů, tlakové čištění kanalizace, WC, vany, dřezu, umyvadla, gule, revize kanalizace. Čistíme ucpané odpady a další služby s tím spojené.

Tel:
 • pan Šafář Pavel, majitel:
  +420 732 167 624
E-mail:
 • pan Šafář Pavel, majitel:
  pavelsafar81@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Slehla se po nich zem. Na Svitavsku policisté pátrají po deseti nezvěstných

Vyhýbají se vězení, nechtějí platit alimenty nebo na ně soud vydal příkaz k zatčení. Policie na Svitavsku aktuálně hledá deset lidí, osm mužů a dvě ženy. Rekordmanem statistik je Milan Bendík. Naopak nejkratší dobu policie hledá sedmnáctiletou Elenu Kroutilovou, obdobně jako stejně starého Jana Cinu.

Ostře střežená věznice Mírov ptačím pohledem. Podívejte se, odkud prchal Kajínek

Náměstí v Moravské Třebové, fabriky a nakonec věznice Mírov, kde pykají ti nejnebezpečnější vězni v zemi. Pojďte si prohlédnout východní část Svitavska z ptačí perspektivy.

Radiologie v Litomyšli získala nové přístroje

Nadační fond znovu podpořil nemocnici v Litomyšli. Radiodiagnostické oddělení Litomyšlské nemocnice získalo díky penězům z fondu nové přístroje. Zdravotníci dostali podložní klíny pro rentgenové vyšetření, které se používají ke stabilizaci pacienta při speciálních projekcích.

Je rozhodnuto! Třebová bude mít discgolf i dřevěné sochy

Radní v Moravské Třebové už znají vítěze letošního participativního rozpočtu. Město vyčlenilo 400 tisíc korun na projekty, které navrhli sami občané.

Ve školách na Svitavsku frčí "žvejk". Děti jedou na nikotinových sáčcích

Nikotinové sáčky, žvýkací tabák nebo taky kratom. Návykové látky se na Svitavsku objevují už mezi dětmi na prvním stupni základní školy. Sami školáci přiznávají, že je shánějí, aby vydrželi „pařit“ počítačové hry. Odborníci varují, že u dětí vzniká i na tabák velmi rychle závislost. Mnohonásobně rychleji než u dospělého člověka a má vliv na celý organismus.

Adrenalin na Svojanově, hrad bude otevřený celou noc. Baterky s sebou!

Hrad Svojanov se zapojil do projektu nestátních památkových objektů. Akce Památky nonstop – Nekonečná noc 2022 se uskuteční již tento víkend. Areál hradu bude pro veřejnost otevřený od sobotního večera a přes celou noc až do neděle.

FOTKY, VIDEA: Na Dni záchranářů ve Svitavách se sešly stovky lidí. Poznáte se?

/100 FOTOGRAFIÍ/ Zbraně, policejní psi nebo hraná dopravní nehoda. Den IZS ve Svitavách ukázal práci hasičů, policie, záchranářů nebo strážníků. K vidění byl zásah u nehody i hašení malého požáru hrnce na plotně. Policisté a celníci předvedli práci s vycvičenými psy, kteří pomáhají zadržet lupiče nebo odhalují v autě drogy. Podívejte se v bohaté fotogalerii a videích.

V pondělí se v referendu rozhodne o zoo. V Janově je kvůli ní pořádné dusno

Zoo v Janově nechceme, vzkázali odpůrci projektu za 100 milionů korun. Sepsali petici a žádají referendum. Zastupitelé o něm rozhodnou v pondělí. Jestli mu dají zelenou, uskuteční se souběžně s komunálními volbami 23. a 24. září. Projekt za 50 až 100 milionů korun vesnici viditelně rozděluje.

Nemocnice nabízí žákům stipendia

Studenti nyní mohou žádat o zařazení do stipendijního programu Nemocnice Pardubického kraje.

Jůhelákům je 41 let. Přijeli řádit do Klášterních zahrad za dětmi

Postavy z televize Jů a Hele dorazily v neděli do Klášterních zahrad. Program totiž ve festivalové free zóně patřil České televizi a postavám, které děti znají z ranního vysílání.

Sport

Béčko Vysokého Mýta míří do krajského přeboru, Prosetín si zahraje I. A třídu

Sotva skončil jeden fotbalový ročník, je v plné přípravě další. Což platí i v případě Pardubického krajského fotbalového svazu, jehož sekretariát intenzivně chystá podklady pro losovací aktiv krajských soutěží, který se uskuteční v pátek 1. července v Českých Heřmanicích.

Kanárek roztáhl křídla. Conde vynesl chrudimské futsalisty do výšin

ROZHOVOR - JEN V DENÍK: Poker face. Pojem, který je znám především hráčům jedné z hazardních her. V uvozovkách lze říct, že mistrem této pózy je brazilský trenér ve službách futsalového týmu FK Chrudim, Felipe Conde (40). Emoce na sobě nedává znát a úsměv u něj uvidíte minimálně. To však neznamená, že by byl neoblíbený. Ba naopak. V Chrudimi patří mezi miláčky zdejších fanoušků a dělá jim radost už po dobu šesti let. Na začátku letošní sezony řekl, že dovede místní tým zpátky na vrchol. Co slíbil, tak to i dodržel. 

Bednář, Štarman, Švec, Boháček, Havlíček. Tahle jména vládnou kanonýrům

KANONÝR DENÍKU: Po celou jarní část sledoval Deník nejúspěšnější střelce fotbalových soutěží v regionu a některé z nich i blíže představil. Na závěr jarní části tohoto seriálu jsme připravili shrnutí sezony z pohledu nejlepších fotbalových střelců.

Trutnov hostí reprezentační zápas basketbalistek. Lvice dnes vyzvou Polsko

V Trutnově dnes dojde k reprezentační premiéře trenérky Romany Ptáčkové. Ženský tým má za sebou dva tréninkové kempy a nyní by rád přípravu zúžitkoval v prestižním utkání. Vstupné na zápas je symbolické.

Komentář: Přeboru kralovala chrudimská rezerva a vzala také postup

KRAJSKÝ PŘEBOR: Byl to nefalšovaný boj do posledního třicátého kola. Po třech letech se nejvyšší fotbalová soutěž Pardubického kraje dočkala svého vyvrcholení. Chrudimské prvenství se nerodilo snadno, ale lze ho označit za zasloužené.

Repčák získal bronz na prakticky domácí slovenské trati

Návrat na místo životního výsledku. Tak si manažer motokrosařů litomyšlského Orion Racing Teamu Petr Kovář připomíná každoroční zastávku mezinárodního mistrovství Slovenska ve Sverepci.

Gigantické výkony na gigantovi. Mladí atleti z východu Čech v Ostravě zazářili

Celkem sedmnáct cenných kovů pro zástupce devíti klubů z Pardubického a Královéhradeckého kraje? To je parádní bilance dokazují kvalitní práci s mladými atlety v našem regionu. A nejenom medaile, ale řada dalších kvalitních umístění těsně pod stupni vítězů mezi absolutní tuzemskou elitou, často jen s minimálními odstupy na top trojku.

Kapitána Vlkanovu láká zámoří: V hlavě mám nastavené, že chci z Hradce odejít

/OBSÁHLÝ ROZHOVOR/ Prožil fantastickou sezonu. Kapitán hradeckých fotbalistů Adam Vlkanova patřil k nejlepším hráčům první ligy. To samozřejmě neuniklo pozornosti ostatních klubů. Jméno šikovného štírka je spojováno s odchodem z města, kde fotbalově vyrostl. Zajímala se o něj Slavie, Plzeň, řeší se zahraničí. Jenže Vlkanova pořád zůstává v Hradci Králové.

Votroci vyzvou na začátek Slavii, Pardubice zahájí ligu s Jihočechy

Hradec Králové proti pražské Slavii, Pardubice s Českými Budějovicemi. Tak rozhodl los nového ročníku Fortuna:Ligy o soupeřích východočeských zástupců v úvodním kole, které je podle termínové listiny na programu o posledním víkendu v červenci.

Plzeň začne cestu za obhajobou titulu s Teplicemi, Slavia vyzve Hradec

Obhájci titulu fotbalisté Plzně zahájí novou sezonu první ligy zápasem v Teplicích 30., nebo 31. července. Úřadující vicemistr Slavia v úvodním kole nastoupí venku proti Hradci Králové, s nímž prohrála v nadstavbové části uplynulého ročníku. Sparta přivítá Liberec a jediný nováček nejvyšší soutěže Zbrojovka Brno bude hostit Slovácko. Podzimní pražské derby je na programu ve 13. kole v Edenu. Rozhodl o tom dnešní los v Praze na ligovém grémiu klubů.

Krimi

Stačí chvíle a palivo je pryč. Krádeží benzínu i nafty v Česku výrazně přibývá

Rekordní cena pohonných hmot, které atakují hranici padesáti korun za litr, nedělá vrásky na čele jen samotným řidičům, ale i policistům. Do ulic a na parkoviště totiž ve stále větší míře vyrážejí zloději, kteří kradou naftu a benzín. Počty těchto trestných činů letos výrazně rostou.

V Nové Vsi u Litomyšle řidič otočil auto na střechu, letěl sem i vrtulník

/FOTO/ V Nové Vsi u Litomyšle řidič otočil dnes odpoledne auto na střechu. Hasiči pomáhali při resuscitaci řidiče, než na místo přiletěl i vrtulník záchranné služby. 

Šlo vraždě rodiny ve Světlé předejít? Psychiatři jsou pod tlakem, mohou chybovat

Tragická událost ze Světlé na Náchodsku, kde minulý týden pětatřicetiletý muž nedlouho po propuštění z psychiatrické léčebny zavraždil své rodiče, vyvolala letité otázky, jak a zda vůbec lze takovým případům předejít. Jednalo se o muže, který násilné sklony projevil už v minulosti, kdy podřízl a hodil do kamen svého psa. Posléze pobodal sám sebe a skončil na léčení. Asi před dvěma měsíci se ale opět ocitl na svobodě a v pátek 17. června došlo k rodinné tragédii.

V Bělé nad Svitavou srazilo auto cyklistku, letěl sem i vrtulník záchranářů

Ke střetu auta s cyklistkou vyráželi dnes ráno do Bělé nad Svitavou jak profesionální hasiči, tak i letecká záchranka.

Bez řidičáku, bez technické a s drogami. Muž uvízl s pick-upem v bahně v Březové

Šofér v Březové nad Svitavou jel pod vlivem drog, bez řidičáku, a navíc v autě bez technické. Počet přestupků překvapil i policii.

Profesionální voják zastřelil v Javornici manželku a čtyřletého syna, poté sebe

V rodinném domě v Javornici na Rychnovsku byla v pondělí odpoledne nalezena tři mrtvá těla. Na místě zemřela žena (32 let) a čtyřleté dítě. Jedenatřicetiletý muž, profesionální voják a myslivec, je zastřelil a poté spáchal sebevraždu. K činu nepoužil svou služební zbraň. Motivem jeho jednání byly rodinné problémy.

Kokain za 2 miliardy. V Jičíně a Rychnově našli mezi banány zásilku z ciziny

Lisované kostky kokainu v krabicích od banánů nalezli v pátek odpoledne pracovníci supermarketů v Jičíně a Rychnově nad Kněžnou.

Nevykradli vám chalupu? Podívejte se, nepoznáváte vaše věci?

/FOTOGALERIE/ Starožitnosti, hračky, nářadí, sošky, obrazy… To vše během letošní zimy zmizelo z chat a chalup v Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji. Kradl v nich 61letý recidivista, počínal si přitom velmi šikovně, takže řadu krádeží majitelé ani nepoznali. Policie proto zveřejnila seznam všech věcí, celkem jde o 625 fotografií. V naší fotogalerii přinášíme jen výběr stovky z nich, dalších více než pět stovek najdete v přiloženém odkazu. 

Z chat a chalup po celém kraji mizely starožitnosti a nářadí. Uměl to nenápadně

Policie stíhá 61letého muže pro krádež a porušování domovní svobody. Je podezřelý, že se od listopadu do dubna nejméně osmkrát vloupal do rekreačních chat, chalup, domů a zemědělských stavení v Královéhradeckém, Pardubickém, Libereckém a Středočeském kraji. A byl velmi šikovný.

FOTOGALERIE: U nehody dvou aut přistál na I/35 u Litomyšle i vrtulník

Nehoda dvou aut zkomplikovala v úterý ráno dopravu na silnici I/35 u Litomyšle - Nedošína. Na místo letěl i vrtulník záchranné služby.

Ekonomika

Kdo mohl, zdražil, někteří končí. Pekaři balancují na hraně přežití

Na rok 2022 nebudou pekaři ani jejich zákazníci vzpomínat v dobrém. Válka na Ukrajině vyšponovala ceny energií a následně i obilovin do astronomických výšin.  Některé tuzemské pekárny tak nyní bojují o přežití a zákazníci trnou, za kolik bude na podzim rohlík či chleba.

Desetina venkovských hospod skončila. Výčepní: Zabíjejí nás i levné lahváče

Dlouhá léta vlastnil Kamil Pešek hospodu v Rokytnici v Orlických horách. Na podzim však štamgastům čepovat přestal a mezi místními oblíbený podnik teď prodává. „Už na to nemám. Nejdřív mě na kolena srazila covidová krize a zdraví. A teď vysoké ceny piva. Kdybych měl přistoupit na ceny pivovarů a něco vydělat, musel bych dát pivo za padesát korun. A to tady takřka na vesnici nikdo nedá,“ postěžoval si Deníku hospodský z dnes již bývalé restaurace Eduard.

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Pomohou kvóty? Poměr žen v nejvyšším vedení firem stoupá ostudně pomalu

I firmy v Česku po vzoru zahraničí začínají dbát na poměrné zastoupení žen ve vedení společností. Tempo je však podle analýz a expertů hlemýždí. A čím je řídicí pozice výše, tím je genderová propast hlubší. Nejen u velkých společností obchodovaných na burze. Právě na ně cílí Evropská unie s návrhem nových kvót.

VIDEO: Finanční gramotnost: Plán, jak rozjet malé podnikání

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. A už jste se rozhodli, že to zkusíte. V tom případě nastal čas vytvořit si byznysplán. Nebojte, není to zas tak složité.

Nakupujte od Karla? Popularita internetového tržiště s rozbalenými věcmi roste

Chcete si koupit něco od Karla? Nic jednoduššího, navštivte internetové tržiště OdKarla.cz a zkuste zákaznické štěstí. Lze tam najít tisíce položek takříkajíc z běžného života – hračky, oděvy, elektroniku, kuchyňské potřeby, sportovní vybavení, knihy.

Poradna pro živnostníky: Blíží se lhůta k podání přehledu o příjmech a výdajích

Povinnost podat daňové přiznání má drtivá většina českých živnostníků, podnikatelů, ale i zaměstnanců nebo studentů splněnou. Nyní jsou však na řadě přehledy o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu. Už v pondělí končí lhůta pro jejich podání!