Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 28.05. 2022 a svátek má Maxim

Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí je město na východě Čech v podhůří Orlických hor na soutoku Tiché Orlice a Třebovky, asi 10 km od České Třebové. Město se nachází v geomorfologickém okrsku Ústecká brázda, který spadá do Českotřebovské vrchoviny.

Počet obyvatel: 14.000
Rozloha: 36,36 km²
Oficiální web města: www.ustinadorlici.cz


Z katalogu firem doporučujeme

INOB spol. s r. o. – voda, plyn, topení, Ústí nad Orlicí

Velkoobchodní prodej a montáž materiálů či zařízení v oblasti vody, topení a plynu. Provádíme také grafické návrhy koupelen a další služby s tím spojné. Voda: vany, sprchy vodovodní baterie dřezy kompletní sortiment kanalizace magnetická úprava vody fitnky (mosaz, pozink, černá ocel) vodovodní potrubí (pro vnitřní i venkovní rozvody) sifony široká...

Tel:
 • pobočka - Ústí nad Orlicí:
  +420 465 526 250

  pobočka - Žamberk:
  +420 465 613 221

  pobočka - Rychnov nad Kněžnou:
  +420 494 532 897

  pan Adamec Josef, majitel:
  +420 777 920 222
E-mail:
 • firemní:
  inob@inob.cz

Martin Slánský – autolakovna, Choceň

Firma je na trhu již od roku 1990 a spolupracuje s celosvětově uznávanými firmami v tomto oboru. Jako hlavní dodavatel barev je firma Glasurit, jako další technické pomůcky používáme 3M, Festool, Riwax a Norton. Nabízíme: lakování osobních, užitkových vozidel a motocyklů průmyslové lakování opravy drobných důlků bez potřeby lakování technologií CARBODY TECH klempířské práce svařování...

Tel:
 • Telefon:
  +420 465 472 192

  Mobil - pan Slánský Martin:
  +420 602 100 368
E-mail:
 • mslansky@centrum.cz

BARTOŇ AUTOSERVIS – autoservis a pneuservis

Nabízíme: opravy aut, náhradní díly měření a seřizování odtah vozidel servis klimatizací seřízení světel opravy karosérií lakýrnické práce autoelektrikářské práce STK, emise a servisní prohlídky výměny a montáže autoskla montáž a servis tažných zařízení diagnostika vozidel

Tel:
 • Mobil - pan Bartoň Jaroslav, majitel:
  +420 737 840 906

  Mobil - pan Bartoň Jaroslav, majitel:
  +420 737 836 293
E-mail:
 • auto.barton@seznam.cz

Karel Dohnal – ochranné pomůcky, Česká Třebová

Nabízíme: pracovní a ochranné oblečení zimní doplňky obuv rukavice brýle respirátory tabulky čistící prostředky pracovní kosmetiku

Tel:
 • Telefon - prodejna:
  +420 465 530 232

  Fax - prodejna:
  +420 465 530 233

  Mobil - pan Dohnal Karel:
  +420 603 218 603
E-mail:
 • dohnal.ct@tiscali.cz

GLANC – SECURITY s.r.o. – bezpečnostní agentura, úklidové práce, Letohrad, Ústí nad Orlicí

Hledáte kvalitní a spolehlivou úklidovou službu? Potřebujete zabezpečit Vás objekt? Obraťte se na nás! Zajišťujeme pro Vás jak úklidové služby, tak i služby bezpečnostní. Bezpečnostní agentura provádí pult centrální ochrany, ochranu majetku a osob. V rámci úklidové služby firma nabízí kompletní úklidové práce, pravidelné i jednorázové úklidy, čištění koberců a...

Tel:
 • +420 602 776 028 - pan Filip Stanislav, jednatel
  +420 602 456 192 - paní Filipová Marie, kontaktní osoba
  +420 465 620 295 - firemní
E-mail:
 • glancfilip@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Ústí nad Orlicí otevře svá sportoviště zdarma. Celé město bude opět v pohybu

V okresním městě se blíží tradiční slavnost Město v pohybu. Letošní 23. ročník odstartuje už v pondělí 30. května. Místní se tak mohou těšit nejen na bohatý sportovní a kulturní program, ale vybraná sportoviště budou moct lidé navštívit zcela zdarma.

Pomněnkový den byl věnován pohřešovaným dětem. V celém Česku se jich hledá 16

Pětadvacátý květnový den je každoročně věnován všem pohřešovaným dětem. Většina těch, po kterých je vyhlášeno pátrání, je v poměrně krátké době nalezeno, ale v databázi policie se bohužel v současné době nachází čtrnáct dívek a dva chlapci ve věku od jednoho do 15 let. U některých uplynula už dlouhá doba od data pohřešování, jde o dlouhé roky. Domů se děti nevrátily.

VIDEO: Pod dálničním mostem v Uhersku stavbaři demontují podpěrnou otočnou dráhu

Stavbaři na technologicky náročném dálničním mostě nad železničním koridoru v Uhersku na Pardubicku tento týden demontují podpěrnou otočnou dráhu, která posloužila pro otočení obou polovin mostu nad kolejemi. Podívejte se ve videu a ve fotkách.

Vysokomýtské muzeum se dnes večer zdarma otevře návštěvníkům. Vyjede i Tatra 613

Festival muzejních nocí je v Pardubickém kraji v plném proudu. Prostory Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě tak v pátek večer otevřou expozice návštěvníkům.

Vodáci si na své přijdou i v Pardubickém kraji, oblíbené je Labe nebo Chrudimka

Vodáci sice čekají sušší rok, ale už nyní jsou kempy v Pardubickém kraji zčásti zamluvené. I zde se totiž najdou příjemné a sjízdné toky vhodné pro vodáky. Oblíbené jsou klidnější řeky jako Labe, Chrudimka a Tichá Orlice.

Devítka obcí bojuje o titul Vesnice roku. Nejmenší je Suchá Lhota

Po dvouleté covidové pauze se vrací soutěž Vesnice roku. Do letošního ročníku se přihlásilo v celé republice 175 obcí, z toho z Pardubického kraje jich o titul bojuje devět.

Čenkovice mají opět Křišťálovou popelnici. Třídí odpad nejlépe v celém kraji

/KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZA CELÝ KRAJ/ Návod, jak správně nakládat s odpady, by ostatním obcím mohli sepsat v Čenkovicích. Zde místní totiž třídí nejlépe v celém Pardubickém kraji. Svozy navíc obec zajišťuje jednou týdně. Čenkovice letos vyhrály soutěž O perníkovou popelnici ve vlastní kategorii do 200 obyvatel a také cenu absolutního krajského vítěze.

Zájem o služby potravinové banky rychle roste. Kvůli válce i zdražování

Válečný konflikt na Ukrajině i vysoká inflace zvedají poptávku po službách potravinových bank. „Od začátku války je zhruba o 70 procent vyšší obrat. Největší zájem je o potraviny, které rozděláte a sníte, čili konzervy, rybičky, hotová jídla a další věci v plechovkách. Z federace potravinových bank máme povel, že v žádném případě nesmíme zanedbávat české lidi. Dělíme to spravedlivě,“ uvedla ředitelka krajské potravinové banky Blanka Vopařilová.

Ťukance i fatální nehody. Víme, kde se na Orlickoústecku nejvíce bourá

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA NEHODOVOSTI V OKRESE/ Dvanáct dopravních nehod za dva roky, které se navíc neobešly bez vážných zranění – to je smutná statistika silnice II/312 mezi obcemi Líšnice a Pastviny. V celém orlickoústeckém okrese se jedná o úsek, kde řidiči v posledních dvou letech nejčastěji havarovali. Vyplývá to z dat České asociace pojišťoven. 

ARCHIVNÍ FOTO: Choceňský obchodník objevil mezeru na trhu. Měl továrnu na rakve

/SERIÁL SLAVNÉ CHOCEŇSKÉ PODNIKY/ Po seriálu Z historie choceňských hospod, který připravoval ředitel Orlického muzea v Chocni Michal Hofman, přicházíme s novou tématikou – Slavné choceňské podniky. Tentokrát zavítáme do podniku Vincence Symona a jeho továrny na výrobu umělých květin, věnců a rakví.

Sport

Pastrňák si vyčítal oplácení. Byla to moje blbost, moje chyba, zlobil se na sebe

Byl to zlomový okamžik semifinále. David Pastrňák neudržel nervy a oplácel. Kanada vyloučení české hvězdy potrestala gólem, otočila na 2:1 a pak národní tým převálcovala. "Byla to blbost ode mě. Moje chyba," nevykrucoval se Pastrňák. Čeští hokejisté se musejí z debaklu 1:6 oklepat a v nedělní bitvu s USA o bronz předvést úplně jiný výkon. Jinak desetileté čekání na medaili z mistrovství světa neprolomí.   

Kanaďané přejeli Čechy. Začali jsme se bát, řekl Hertl. Musíme to hodit za hlavu

/VIDEO/ Naděje na finále trvala jen chvíli, pak kanadská jízda český sen rozprášila. Národní tým schytal v semifinále mistrovství světa debakl 1:6. Na konejšení ale není čas. Už v neděli čeká české hokejisty další zámořská výzva. V bitvě s USA (14:20) půjde o bronz a ukončení desetiletého čekání na medaili.

ON-LINE: Gólová smršť Kanady. Čeští hokejisté jsou bez finále, zabojují o bronz

/FOTO/ Po třech letech usilují čeští hokejisté o medaili na mistrovství světa, zlato to ale nebude. O bronz budou bojovat v nedělním utkání s Američany (14:20). Odsoudila je k tomu drtivá porážka 1:6 od Kanady. Národní tým nezvládl šesté semifinále v řadě, přestože vedl. Obhájci titulu z Kanady se utkají ve finále s domácími Finy.

Kdo nahoru, kdo dolů? Hradecko sleduje divizi, Pardubicko je relativně v klidu

Kdo postoupí, kdo sestoupí? Po třech letech se podaří zdárně dohrát mistrovské fotbalové soutěže, tudíž je tahle otázka opět nasnadě. Do finiše sezony schází tři nebo čtyři kola, ale zdaleka ne všechno je vyjasněno.

Euforie osobností. Víra v Pastu i Fina. Věřím, že cinkne zlatá, říká Plekanec

Období temna je u konce. Čeští hokejisté se po deseti letech dočkají medaile z mistrovství světa. Jsou o tom přesvědčení experti, osobnosti i kritici. Euforie před dnešním semifinále s Kanadou (17.20) je v české kotlině bezbřehá.

Nemůžu kritizovat hráče, že nedají gól. Počítám jen výhry, říká Jalonen

Dvě poslední překážky jsou před českými hokejisty na mistrovství světa, aby naplnili předsevzetí finského kouče Kariho Jalonena o cestě za zlatem. V sobotním večerním semifinále je čeká obhájce prvenství Kanada. Výhra by národnímu týmu zajistila první medaili z velké akce od roku 2012. Utkání začne v Tampere v 17:20.

Prorok a Jarosz. Bývalí i současní spoluhráči natlakovali postupové potrubí

Zaměstnanecká liga - rozhovory/Osudoví compañeros… Jejich fotbalové cesty se neustále kříží. Přitom jejich věkový rozdíl činí jedenáct let. Tomáš Prorok (42) a Filip Jarosz (31) se dvakrát za svou kariéru potkali ve stejném dresu. Nejdříve v tom momentálně nejslavnějším v okrese, tedy v FK Pardubice. A nyní spolu působí v pruhovaných tričkách Vysoké nad Labem, která startuje v krajském přeboru Královéhradeckého kraje. 

Kam na fotbal v Pardubickém kraji

POZVÁNKA: Zamotaný je boj o přeborníka Pardubického kraje. Vedoucí čtveřici dělí jenom dva body. Vyjasní něco poslední květnový víkend? Papírově nejnáročnějšího soupeře má Lanškroun, který nastoupí v Moravské Třebové.

Prognózy hokejových legend. "Fin" Janecký i Martinec cílí rovnou na zlato

Cinkne to? Hokejové mistrovství světa spěje do svého konce a Česká republika to má, po dlouhé době, opět dobře rozjeté. To si uvědomují nejen fanoušci, ale i hokejoví odborníci. Proti Německu předvedli svěřenci trenéra Jalonena výkon, při kterém srdce plesalo nejednomu divákovi. Deník oslovil hokejové legendy, aby zhodnotili šance na medaile a řekli jaká to popřípadě bude.

Finsko, semifinále s Kanadou... Stříbrná parta kolem Pastrňáka zažívá déjà vu

/VIDEO/ O jedinou českou medaili za poslední dekádu se postarala hokejová osmnáctka v roce 2014. Na světovém šampionátu ve finské Lappeenrentě brali čeští mladíci stříbro. Sedmička teenagerů ze stříbrné party dospěla a po osmi letech útočí s národním týmem na placku na seniorském mistrovství. Opět ve Finsku a znovu v cestě do finále stojí Kanada.

Krimi

Jízda party nezletilých skončila tragicky. V dodávce vyhasl jeden lidský život

/FOTO/ Tragicky začala sobota u Kladrub na Pardubicku. Při vážné havárii dodávky Volkswagen Transporter zemřel jeden člověk.

Dali si před jízdou na koloběžce pár piv a jointa, hrozí jim pokuta 50 tisíc

Marihuana a alkohol nepatří nejen za volant auta, ale ani za řídítka kola a dokonce ani pro jízdu na koloběžce, upozorňuje policie. Stíhá totiž dva mladíky, které jejich hlídka načapala včera v noci v Letohradě neosvětlené při jízdě na kole a koloběžce. Ti se přiznali, že jedou z piva v hospodě, kde si dali jako pravidelní uživatelé marihuany i jointa. Jelikož se odmítli podrobit odběru krve, hrozí jim teď pokuta 50 tisíc. 

Ženy mají dvakrát větší šanci, že po nehodě zůstanou uvězněné. Kvůli crashtestům

U žen je zhruba dvakrát větší pravděpodobnost než u mužů, že po havárii zůstanou uvězněné ve vozidle. Liší se také typ zranění, která při nehodě utrpí. Vyplývá to z nové studie, o které informoval list The Guardian. Výzkum by podle jeho autorů mohl přispět k vylepšení konstrukce i bezpečnosti automobilů. Zesiluje také volání po tom, aby výrobci vozů používali biologicky přesnější figuríny pro testovací nehody vozů.

Zásahovka u muže z Orlicka hledala zbraně. S nimi ale objevila i varnu pervitinu

/FOTO/ Šestačtyřicetiletý muž z Orlickoústecka měl doma malý arzenál střelných zbraní, ačkoliv nemá zbrojní průkaz. A při domovní prohlídce u něj zásahovka našla varnu pervitinu. Vařil ho ve velkém a měl z něj tučné zisky, od roku 2019 si vydělal nejméně 400 tisíc korun. Hrozí mu až deset let vězení.

V Tatenicích hořela hájovna, škoda je půldruhého milionu

K požáru hájovny do Tatenic vyjíždělo ve čtvrtek 12. května v odpoledních hodinách pět jednotek hasičů.

FOTO: Ve Vysokém Mýtě se opět srazil vlak s autem. Policie hledá svědky

Na železničním přejezdu ve vilkové čtvrti poblíž centra Vysokého Mýta se na nechráněném přejezdu opět srazil vlak s autem. Šlo  o Volkswagen Golf a osobní vlak jedoucí z Chocně na Litomyšl. Nehoda se stala v sobotu před polednem, policie hledá svědky srážky.

Téma: Internetoví podvodníci zneužívají při podvodech i uprchlíky

Internetoví podvodníci začali ke svým podvodům využívat uprchlíky a další cizince žijící v Česku. Potvrdil to případ ženy z Hradce Králové, která přišla o 370 tisíc korun.

Hned po ránu museli hasiči zlikvidovat požár automobilu

Na křižovatku mezi obce Sobkovice a Mistrovice směřovaly dvě jednotky požární ochrany ve středu 11. května v ranních hodinách.

Řidič opakovaně tankoval bez placení. Chytili ho ve Svitavách

Zajímavý způsob jak ušetřit na pohonných hmotách používal řidič cizí státní příslušnosti dlohodobě pobývající na území v České republiky. Od srpna loňského roku opakovaně, na různých místech v Česku, tankoval naftu do vozidla VW Passat a bez zaplacení od čerpacích stanic ujížděl. Policie ho dopadla ve Svitavách.

Osmnáct nehod za víkend. Bourali hlavně motorkáři, střetlo se i auto s vlakem

Hasiči v Pardubickém kraji měli perný víkend - jen za poslendní sobotu a neděli vyjížděli k osmnácti dopravním nehodám. A protože teplé počasí lákalo k prvním jarním vyjížďkám, bylo mezi nimi i docela dost motorkářů. Hasiči zasahovali hned u pěti nehod, u nichž byl účastníkem právě motocyklista.

Ekonomika

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Pomohou kvóty? Poměr žen v nejvyšším vedení firem stoupá ostudně pomalu

I firmy v Česku po vzoru zahraničí začínají dbát na poměrné zastoupení žen ve vedení společností. Tempo je však podle analýz a expertů hlemýždí. A čím je řídicí pozice výše, tím je genderová propast hlubší. Nejen u velkých společností obchodovaných na burze. Právě na ně cílí Evropská unie s návrhem nových kvót.

VIDEO: Finanční gramotnost: Plán, jak rozjet malé podnikání

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. A už jste se rozhodli, že to zkusíte. V tom případě nastal čas vytvořit si byznysplán. Nebojte, není to zas tak složité.

Nakupujte od Karla? Popularita internetového tržiště s rozbalenými věcmi roste

Chcete si koupit něco od Karla? Nic jednoduššího, navštivte internetové tržiště OdKarla.cz a zkuste zákaznické štěstí. Lze tam najít tisíce položek takříkajíc z běžného života – hračky, oděvy, elektroniku, kuchyňské potřeby, sportovní vybavení, knihy.

Poradna pro živnostníky: Blíží se lhůta k podání přehledu o příjmech a výdajích

Povinnost podat daňové přiznání má drtivá většina českých živnostníků, podnikatelů, ale i zaměstnanců nebo studentů splněnou. Nyní jsou však na řadě přehledy o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu. Už v pondělí končí lhůta pro jejich podání!

I Češi už začínají přešívat. Z džínsů je kabelka, ze starých šatů overal

Švadlena Nikola Junková šije lidem oblečení na míru na zakázku. Pomáhá tam, kde přestává stačit délka látky nebo životnost knoflíku. A pomalu se u ní šicí stroj rozbíhá i ve chvíli, kdy někdo zatouží po originálním kousku a chce ho získat přešitím z jiného. „Už jsem takto vyrobila tašku, která se mi líbila na obrázku. Jako výchozí materiál posloužily staré džíny,“ popisuje.

VIDEO: Finanční gramotnost: Potřebujete více peněz? Rozjeďte malou živnost!

Možná o tom sníte už dlouho – začít v něčem podnikat. Tušíte, co by se lidem líbilo i jak byste to chtěli dělat. Přestaňte se bát a založte svou malou živnost.