Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 21.10. 2019 a svátek má Brigita

Benešov

Benešov je město ve Středočeském kraji. Leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník v průměrné nadmořské výšce 368m. První písemná zmínka o Benešově pochází z roku 1219.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 46,87 km²
Oficiální web města: www.benesov-city.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Sportovní převodovky SIXTA – závodní a tunningové uložení náprav, stavba a úpravy sportovních převodovek Kosmonosy, Mladá Boleslav

Firma vznikla v roce 1993.  Moje firma pomáhá radou po technické stránce jak novým závodním jezdcům, tak těm stávajícím. V případě opravy montáže dílů do převodovky se provádí práce na počkání ( za Vaší přítomnosti) nebo při složitější práci ( stavba nové převodovky) nejpozěji do 5 dnů. Nabízím: opravy montáže...

Tel:
 • 602 382 109 - pan Sixta - majitel
E-mail:
 • ivan.sixta@seznam.cz

Ladislav Vykydal – dřevostavby, tesařství, zednictví Benešov

Jsme středočeská firma sídlící v Soběhrdách na Benešovsku. Naše služby: provádíme realizaci dřevostaveb tesařské práce zednické práce

Tel:
 • +420 602 281 063 - pan Vykydal
E-mail:
 • vykydal.tesarstvi@tiscali.cz

Jaroslav Zvíhal – povrchové úpravy, fládrování, dekorativní malba, restaurování, pozlacování Benešov

Naše firma byla založena v roce 1991 a zaměřuje se na povrchové úpravy vnitřního interiéru budov včetně dekoračních předmětů. Nabízené služby: fládrování dekorativní malba restaurování lakýrnické odborné práce polychromie - pozlacování

Tel:
 • 724 276 109
  317 796 117
E-mail:
 • zvihaljaroslav@seznam.cz

Jiří Pekař – sportovní trofeje, veškeré poháry, sportovní potřeby, vyplétání tenisových raket, vybavení pro camping, hudební nástroje Benešov

Nabízíme: sportovní trofeje  ( již od 75,- Kč) sportovní potřeby (pro letní i zimní sporty) vybavení pro camping a turistiku veškeré hudební nástroje Zajišťujeme i opravy hudebních nástrojů, vyplétání tenisových raket, v zimě nabízíme službu broušení bruslí.

Tel:
 • +420 602 314 016 - pan Pekař
  +420 317 722 721 - prodejna
E-mail:
 • pekar@obchodpekar.cz

VLAMA, spol. s r.o. – jatka, domácí porážky, jateční zvířata, vepřové a hovězí maso Vlašim

Oborem naší práce jsou jatka a domácí porážky. Nabízíme: domácí porážky, jatka skot prasata ovce všechna hospodářská zvířata jateční zvířata vepřové a hovězí maso

Tel:
 • 604 238 292
  317 842 347
E-mail:
 • vlama1@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Nejvíc si přejí opravu Hotelu Pošta a jeho využití pro kulturu

Jak moc se obyvatelé toho kterého sídla zajímají o věci veřejné, dokládají především volby. Při nich pak lidé hlasují především pro ty, o nichž jsou přesvědčeni, že dokáží prosadit jejich názory. Jenže vedle toho se v řadě sídel, naposledy například v Týnci nad Sázavou a Benešově, konají jakási neoficiální minireferenda o požadavcích občanů.

Hrad Český Šternberk nabídl procházku historií

/FOTOGALERIE/ Již po čtrnácté připravila Správa hradu Český Šternberk pro své návštěvníky malé okénko do historie hradu. O víkendu 19. a 20. října se na hradě konala akce pod názvem Putování šternberskou historií. Na návštěvníky čekala prohlídka hradu, doplněna o hrané scénky ze života členů rodiny Sternbergů, provedené v dobových kostýmech.

Pohlednice z minulosti: Zvířata bývala i symbolem úspěchu

/FOTOGALERIE/ Nyní se lidé nejčastěji fotografují s tím, o čem si myslí, že diváka uchvátí, potěší nebo u něj třeba i vzbudí závist. Bývají to obrazové dokumenty s pozadím pyramid, Eiffelovy věže nebo s luxusními auty, manželkou či dokonce s milenkou. Tahle vlastnost, pochlubit se něčím mimořádným, je v lidstvu odnepaměti a není ničím novým. Dokládají to také snímky z dob dávno i ne tak dávno minulých.

V Sázavě se to hemžilo draky

/FOTOGALERIE/ V Sázavě se to na kopci zvaném Skřivánek v sobotu 19. října hemžilo draky. Konala se tam již tradiční Drakiáda. Akci pořádala skupina sázavských maminek, která si říká Woskovky. Organizují různé zábavné akce, kroužky, semináře, blešáky a kurzy.

V místě požáru cisterny se chystá další omezení provozu

/FOTOGALERIE/ S novým omezením provozu musí počítat řidiči projíždějící místem na 49. kilometru dálnice D1 u obce Psáře na Benešovsku, kde se ve směru na Brno stala v neděli 13. října hromadná dopravní nehoda s tragickým následkem.

S majitelem chátrajícího zámku se zatím nedomluvili

/FOTOGALERIE/ Zámku v Chotýšanech a především pak jeho sýpkám hrozí zánik. Jen štěstím u zámku ještě nedošlo k tragédii. Objekty jsou volně přístupné a z jedné ze sýpek také už spadly tašky a téměř zasáhly kolemjdoucího. Ohrožena je i nedaleká pošta. Domluva obce, ani památkářů s majitelem zámku - Italem Maurem Piccininim - se nevede.

OBRAZEM: Milovníci vína zaplnili náměstí v Benešově

Celkem šestnáct vinařství nabídlo k ochutnání svá vína v sobotu 19. října na Vinném koštu, který se konal v Benešově. Návštěvníci si samozřejmě mohli své favority zakoupit a odnést domu. Nabídku vín doplnil prodej burčáku a mnoho stánků s občerstvením. Cela akce byla provázena živou muzikou.

V Komorním Hrádku v sobotu sázeli nový les

/FOTOGALERIE/ Unikátní celorepubliková akce Lesů České republiky "Den za obnovu lesa" se konala v sobotu 19. října. Ve středních Čechách byl místem konání Komorní Hrádek na Benešovsku. 

Komplikace v benešovské dopravě zmírní sjezd do Křižíkovy ulice

/FOTOGALERIE/ Potíže řidičů při průjezdu městem se ještě tento měsíc stanou snad o něco snesitelnějšími. Místostarosta Roman Tichovský připomněl, že koncem října bude silnice I/3 na krátký čas uzavřena. Důvodem bude připojování nově vybudované části křižovatky U Topolu do Křižíkovy ulice.

Sport

Votroci rozhodli po přestávce

Fotbalisté Vlašimi nestačili na domácím hřišti na favorizovaný Hradec Králové.

Horolezec Mašek míří do Maroka

Není to tak dávno, co se mladoboleslavský horolezec Petr „Miska“ Mašek vrátil  z řeckého ostrova Kalymnos, kam vyrazil s manželkou, samozřejmě hlavní cíl bylo sportovní lezení.

Hruban kraloval i ve vypůjčených botách

Být nejlepším střelcem ligového utkání není pro basketbalového reprezentanta Vojtěcha Hrubana ničím mimořádným, ale poprvé se mu to povedlo ve vypůjčených botách. Hvězda Nymburka si totiž omylem přivezla do Děčína obě boty na levou nohu. Zachránil ho ale protihráč Tomáš Pomikálek, který mu půjčil jeden ze svých párů bot. Hruban pak 18 body přispěl k výhře Nymburka 86:69.

Poříčí obral o výhru v závěru Hartig

Zvednout se z výsledkového marastu toužili fotbalisté Poříčí nad Sázavou v 11. kole Ondrášovka krajského přeboru. Povedlo se jim to ale jen částečně, protože se silnou Velimí ztratili tříbodovou výhru těsně před koncem a nakonec padli po penaltovém rozstřelu 3:4.

Chcete si kopnout jeden proti jednomu? Můžete

Na sobotu 2. listopadu přichystali organizátoři III. oficiální Mistrovství České republiky v 1vs1 fotbale, který se odehraje pod záštitou fotbalové asociace FAČR.

Mezno slaví první výhru sezony a už není v přeboru poslední

Kromě jediného zápasu se v okresním přeboru radovali výhradně domácí.

Vítězná divočina ve Voticích

Tři góly i tři červené karty viděli diváci ve Voticích. Především pak ale trochu překvapivé, ale o to důležitější vítězství domácího celku 2:1. To svými brankami zařídili Kramný a Štork, kteří ještě v prvním poločase otočili nepříznivě se vyvíjející stav.

Olbramovice v závěru hořely

Hosté z Olbramovic začali hrát ze zajištěné obrany a domácí většinou řešili situace dlouhými nákopy, které obrana hostů bez problémů sbírala. První poločas se hrál opatrně, o tom svědčí, že moc brankových možností hráči nenabídli. Jedna situace však gólem skončila, kdy se v 39. minutě prosadil Kramný do prázdné brány po přihrávce Písaříka.

Bolka „strašila“ ve špitále, Kladno s maskami

Volnější týden mají za sebou hokejisté Mladé Boleslavi i Kladna. Bruslaři hrají alespoň v pátek v Karlových Varech, zatímco kladenští Rytíři i kvůli nucenému odletu Jaromíra Jágra do USA (kvůli zelené kartě) musí čekat až do neděle, kdy sehrají derby právě v Mladé Boleslavi (16:00). I proto byl v obou táborech v uplynulých dnech čas i na mimohokejové aktivity.

Skvělý start. První výhra je doma

/FOTOGALERIE/ Vstup do nové sezony Ligy mistrů se basketbalistům Nymburka mimořádně vydařil. V 1. kole doma porazili posledního účastníka Final Four Bamberg 91:71. Hodně jim k tomu pomohl vydařený nástup do zápasu v podobě šňůry 16:0. Nejlepším střelcem zápasu byl s 24 body Jaromír Bohačík. Deishuan Booker přidal 18 bodů.

Krimi

Po Rathovi nastoupili do vězení také jemu blízcí Kottovi

Někdejší středočeský hejtman David Rath už je za mřížemi dva týdny, když 7. října nastoupil do věznice v Teplicích – a v pondělí 21. října ho do zamřížovaného světa následovali i někdejší blízcí spolupracovníci a přátelé manželé Kottovi: Kateřina (jež ještě s příjmením Pancová působila jako ředitelka kladenské nemocnice s podstatně širším vlivem, než vyplývalo z této funkce) a její nynější muž Petr. Oba nastoupili do věznice v pražské Ruzyni.

Zpomalovací polštář řidiči potřebují jako sůl

/FOTOGALERIE/ Nová žulová dlažba Tyršovy ulice v Benešově pořád ještě svítí novotou. To pro povrch za desítky milionů korun rekonstruované třídy ale neplatí ve středu jízdního pruhu tamní jednosměrky. V pátek 18. října dlažbu znovu potřísnil černý motorový olej. Podle informací svědků najel na práh na začátku ulice krátce před pátou odpolední řidič se stříbrnou Škodou Octavia Combi.

Nehody na dálnicích ráno blokovaly příjezd na Prahu „zleva“ i „zprava“

Naštěstí bez zranění se ve čtvrtek 17. října obešly hromadné nehody, které v ranní dopravní špičce značně komplikovaly jízdu na Prahu po dálnicích D6 a D1. Řidiči se nevyhnuli citelnému zdržení v kolonách před místy, kde byl dočasně zastaven provoz.

VIDEO: Otřesné zacházení se zvířaty na jatkách ve Všeticích prošetří policie

Nehumánní - až sadistické zacházení se zvířaty na přijmu jatek ve Všeticích, které je zachycené na videu a zveřejněné na facebooku skupiny Zvířata nejíme, bude vyšetřovat policie. Pracovníci Státní veterinární správy ČR podle vyjádření jejího mluvčího Petra Vorlíčka podají trestní oznámení na provozovatele jatek kvůli podezření na týrání zvířat.

Ztratili jsme pojem o čase, kolem nás všechno hořelo, líčí svůj zásah záchranáři

Pro řadu lidí byla neděle 13. října běžným svátečním dnem, který nijak nevybočoval z řady těch uplynulých. To však nemůže tvrdit trojice uherskohradišťských zdravotních záchranářů, 35letý Jiří Stuška, 42letý Jiří Vašica a 36letý Martin Mikloš, kteří při cestě ze školení z Prahy na Slovácko, spolu s dalšími lidmi, pomáhali zraněným po hromadné dopravní nehodě večer na dálnici D1 na Benešovsku.

Hrdinové! U děsivé kolize na D1 pomáhali záchranáři z Uherského Hradiště

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Rychlostí blesku se v pondělí 14. října večer začaly po sociálních sítích šířit podrobnosti o tragické nedělní dopravní nehodě na dálnici D1. Podle informací novináře Pavla Novotného se totiž o záchranu životů při řetězovém karambolu na naší nejfrekventovanější autostrádě 13. října se přičinila trojice záchranářů z Uherského Hradiště, kteří shodou okolností kolem právě projížděli.

Dálnici D1 blokovala další nehoda kamionu a osobního auta

Jen necelé dva dny po tragické nehodě na dálnici D1 ve směru na Brno, při níž na 49. kilometru do převržené cisterny s palmovým olejem nabouralo dalších pět osobních aut, několik lidí se vážně zranilo a jeden člověk v plamenech, které cisternu zachvátily, uhořel, zastavil provoz nejdůležitější silniční komunikace další karambol. Také tentokrát najelo osobní vozidlo do kamionu.

Při požáru cisterny svědci zřejmě zachránili několik životů

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jeden člověk zemřel, desítka dalších utrpěla zranění a zničeny byly kamion plus sedm osobních aut včetně služebního vozu policie. Takové jsou následky hromadné havárie s následným obřím požárem, k níž došlo v neděli 13. října před půl osmou večer na dálnici D1 za obcí Psáře na Benešovsku; na 49. kilometru ve směru na Brno v blízkosti sjezdu na Vlašim.

ŘSD zveřejnilo video z tragické nehody na D1. Provoz byl částečně obnoven

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Řidiči na Benešovsku se v pondělí 14. října potýkají s dopravními komplikacemi po nedělní tragické hromadné nehodě na dálnici D1 na 49. kilometru ve směru na Brno. Při havárii pěti osobních aut a cisterny jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. V opačném směru na Prahu se navíc ráno na 34. kilometru stala další kolize tří osobních aut.

Tragická hromadná nehoda a požár cisterny uzavřely dálnici D1

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Hoří cisterna! Oznámení, které představuje noční můru příslušníků záchranných složek, nasměrovalo v neděli 13. října večer všechny dostupné síly na 49. kilometr dálnice D1. Ve směru jízdy na Brno tam za obcí Psáře poblíž sjezdu na Vlašim došlo před půl osmou k hromadné nehodě za účasti kamionu a pěti osobních aut - přičemž už první informace upozorňovala, že na místě jsou nejen zranění (a zřejmě i nejméně jedna oběť), ale také požár mimořádného rozsahu. Vzplála cisterna ležící napříč přes vozovku.

Ekonomika

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo

Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let

Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.

Na úrodě jablek se podepsalo horké počasí i kroupy

/FOTOGALERIE/ V supermarketech se dá koupit nepřeberné množství exotického ovoce, u mnoha zákazníků ale stále vítězí česká klasika: jablka. Dokazují to zkušenosti středočeských ovocnářů. Úroda ale bohužel není, co v minulosti bývala. Pěstitelům totiž práci komplikují vrtochy počasí.

Vítězové podnikatelských soutěží nabídnou zdravou zeleninu i ekologickou tašku

/FOTOGALERIE/ Úspěšnému podnikání se nebývale daří v Benešově - a rovněž v Nupakách na Praze-východ, kde žije zhruba desetkrát méně obyvatel. Naznačují to alespoň výsledky letošních soutěží podnikatelských soutěží. Z uvedených lokalit pochází po dvou čerstvých držitelích ocenění, jimž byly ceny předány ve středu večer v hotelu Carlo IV. v centru Prahy. Přesněji: vlastě jen z Benešova. Do Nupak putovala dvě ocenění na stejnou adresu.

Včelaření ve Spolaně laboratoř pozlatila už druhým rokem

/FOTOGALERIE/ Úspěchem, který s jejím podnikáním souvisí jen okrajově, se pochlubila neratovická Spolana. Poté, co si v chemičce loni pořídili tři včelstva, aby ukázali, že v okolí chemického provozu se za současných ekologických opatření může dařit tomuto hmyzu, který na znečištění životního prostředí citlivě reaguje, získali hned v prvním roce včelaření nejen přírodní zlato v podobě medu, ale i zlato skutečné.

Radíme čtenářům: Má smysl bezpečnostní aplikace pro chytrý telefon?

Průměrný uživatel má v chytrém telefonu několik desítek aplikací, většinou neplacených. Mnoho lidí si bez rozmyslu stáhne každou aplikaci, kterou považují za zajímavou, i třeba jen tak na zkoušku. A právě toho zneužívají podvodníci, protože do mobilní aplikace se dá propašovat škodlivý kód. Co tím sledují? Čtenářům radí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.  

Jak platit bezpečně? Máme pro vás čtyři doporučení

Banky neustále zdokonalují zabezpečení účtů, platebních karet i mobilních aplikací, přesto své peníze nejlépe ochráníte vy sami. Lidé je totiž nejvíce ztrácejí svým neuváženým chováním. Pravidla bezpečného placení jsou přitom velmi jednoduchá.

Radíme drobným podnikatelům: I živnostník potřebuje dobrou účetní

Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak se bránit na internetu

Digitální technologie přinášejí i rizika, na která jsme dosud nebývali zvyklí. Ale zvládnout je bez problémů není tak složité, pokud si dáte pozor na tři prvky. Pro sebe je nazývám zkratkou „aha“ – neboli: aktualizace, hesla, antivir. Radí Miroslav Dvořák, technický ředitel České pobočky společnosti Eset.  

Radíme drobným podnikatelům: Kdy se vyplatí být plátcem DPH

Náš čtenář Jan Brunovský z Brna se ptá: Na živnostenský list navrhuji zahrady pro rodinné domy. V poslední době se mi daří, proto mě zajímá, kdy se musím stát plátcem DPH. Je to vůbec výhodné? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.