Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.05. 2021 a svátek má Ctibor

Benešov

Benešov je město ve Středočeském kraji. Leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník v průměrné nadmořské výšce 368m. První písemná zmínka o Benešově pochází z roku 1219.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 46,87 km²
Oficiální web města: www.benesov-city.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Svatební salon Leontýna – půjčovna svatebních šatů, společenské šaty, pánské obleky, svatební doplňky, dekorace Benešov

Působíme jako půjčovna svatebních šatů a společenských šatů, pánských obleků, svatebních doplňků a dekorací. Oblékneme také svatebčany od nejmenších ratolestí, ale zároveň také můžeme nabídnout společenskou módu pro různé příležitosti. Nevěstám nabízíme klasické i netradiční svatební šaty různých střihů, velikostí a barevných variant.  V nabídce máme bohatý výběr šatů na...

Tel:
 • 602 484 330
E-mail:
 • salonleontyna@seznam.cz

Sport a relax club – posilovna, cvičení v sále, sauna, kadeřnictví Benešov

Naše služby: Sport posilovna sauna squash cvičení v sále beach volejbal stolní tenis Relax sauna solárium masáže kosmetika kadeřnictví fotoateliér Ceník služeb

Tel:
 • 317 728 950 - fitness
  602 386 843 - paní Hřebíková
E-mail:
 • danahrebikova@seznam.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště ve Voticích – otevírací doba, kontakty, mapa Votice

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Lukáš Zdeněk, Ing. ředitel Email: Zdenek.Lukas@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Další informace Číslo úřadu: 2126 Číslo účtu: 77628111/0710 Předčíslí bankovních účtů ID datové...

Tel:
 • 317 830 311
E-mail:
 • podatelna2126@fs.mfcr.cz

Ivan Drvota – elektroinstalační práce, revize hromosvodů Vlašim

Naše služby: elektroinstalační práce revize hromosvodů revize elektrických přístrojů revize elektrického nářadí

Tel:
 • 606 293 604 - pan Drvota
E-mail:
 • 16benda@seznam.cz

Střechy Toula – pokrývačství, klempířství, tesařství Benešov

Nabízíme: realizace a rekonstrukce střech opravy a rekonstrukce šikmých i plochých střech pokrývačské práce klempířské práce tesařské práce konzervace dřeva proti škůdcům dodávka a montáž střešních oken  

Tel:
 • +420 604 264 543 - pan Toula
E-mail:
 • toula.frantisek@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Příprava na stavbu inženýrských sítí pro dvě votické části pokračuje

Příprava výstavby splaškové kanalizace a vodovodu ve votických částech Amerika a Beztahov pokračuje i přes stále neukončenou koronavirovou pandemii. Město už má projekty na obě investiční akce a v případě kanalizace v Americe i stavební povolení. To zahrnuje také přechod nejvážnější překážky, tělesa silnice I/3. Po jejím překonání už bude jednoduché napojit nový řád na ten stávající.

PODÍVEJTE SE: Konopišťská obůrka s lesní zvěří přitahuje především děti

Atrakce v podzámčí proslulého následnického sídla na Konopišti poblíž Benešova láká především děti. Na podzim to bude už devět let, co byla otevřena takzvaná obůrka umístěnou přes cestu od restaurace Stará myslivna přičiněním provozovatelů restaurace Bohumila Bochňáka a Miroslava Sýkory a také Lesů České republiky.

Voda z Želivky je ještě kvalitnější. Úpravna využívá granulované aktivní uhlí

/FOTOGALERIE/ Ještě zhruba devět měsíců by měl trvat zkušební provoz nové technologie, jíž je vybavena Úpravna vody (ÚV) Želivka. Modernizace, takzvaná sorpce na granulovaném aktivním uhlí, přináší pro 1,3 milionu odběratelů, včetně desetitisíců lidí z Benešovska, vyšší kvalitu vody bez pesticidů z polí, hormonů a léčiv či fosforu z pracích prášků. Platí to, i když už dříve voda splňovala hygienické normy.

OBRAZEM: Květnová pieta v Benešově se opět musela obejít bez účasti veřejnosti

Pouze za přítomnosti představitelů města či zástupců Svazu bojovníků za svobodu, Československé obce legionářské a Válečných veteránů se na několika pietních místech v Benešově konala v pátek 7. května vzpomínková akce k uctění památky obětí světových válek a připomínce osvobození z nacistické okupace v roce 1945.

Na Podblanicku hnízdí čáp černý i orel mořský. Přesné místo zůstává v tajnosti

/FOTOGALERIE/ Nepříliš častý pohled se naskytl lidem, kteří v posledních dnech projížděli z Libouně na Roudný, místních částí Zvěstova. Na pastvině se po vydatných deštích vytvořila obří louže, doslova jezero. V jeho nehluboké vodě pak hledali potravu ptáci. Kachny, volavky a čápi. Ale nejen bílí, nýbrž i černí.

Hrozba anonyma: policisté hlídají školky, rodiče jsou zděšení, politici se zlobí

Strach a naštvanost. Právě do těchto dvou rovin spadly pocity rodiče malých dětí, politiků a vlastně všech normálně myslících lidí v Česku po čtvrtečním anonymu vyhrožujícím útokem na nespecifikovanou mateřskou školu. „Nevíte co se děje? Máme strach a nikde nic nejde zjistit. Rodiče se nás ptají a my nic nevíme,“ reagovala na čtvrteční text Deníku jedna z učitelek benešovské mateřské školy.

OBRAZEM: Škrabače v akci. U obchvatu Olbramovic rostou hromady hlíny

Stovky, možná tisíce kubíků ornice už zmizely z trasy budoucího obchvatu Olbramovic. Po staveništi nyní jezdí především stroje, kterým se anglicky říká scrapery. Český překlad přesně vystihuje poslání těchto těžkých mechanismů – škrabač. Právě ten odstraňuje - seškrabává z hlušiny uložené hlouběji úrodnou tenkou vrstvu země. Ta je pak ukládaná na velké hromady.

Úleva! V benešovské nemocnici zrušili už přes osmdesát covidových lůžek

Jen za cenu maximálního nasazení veškerého personálu, vojáků, studentek zdravotních škol a dobrovolníků zvládla Nemocnice Rudolfa a Stefanie extrémní zátěž covidových pacientů. V březnu vedení nemocnice vyhlásilo stav hromadného ohrožení osob. Ten skončil 8. dubna.

OBRAZEM: Návštěvníci se vracejí do skleníků na Konopišti. Čeká je řada novinek

Skleníky u konopišťské Růžové zahrady se otevřely v úterý 4. května. Návštěvníci si tak mohou vedle klasické trvalé rostlinné výzdoby prohlédnout originální květináče a květinové mísy, používané při výzdobě honosného následnického sídla rodinou Františka Ferdinanda d´Este. Také si užívají například pohledy na Konopiště s hospodářskými budovami v podzámčí z konce 19. století.

Konečně se děti i kadeřnice mohly vrátit. Na ten okamžik se dlouho těšily

Jaké budou následky rozvolnění z pondělí 3. května, bude jasné až za pár měsíců. Teď se ale projevilo pozitivně. „Minulý týden chodilo osmdesát dětí, dnes jich dorazilo sto devadesát,“ potvrdila Taťána Mastná, ředitelka benešovské mateřinky U Kohoutka Sedmipírka.

Sport

Chtěli bychom posílit, potřebujeme brankáře, říká trenér Votic Štork

Fotbalisté Votic se smířili s předčasným ukončením sezony a už vyhlíží tu následující. Čekání na ni by mohl zpříjemnit turnaj, kterého by se tým pod vedením Marka Štorka rád účastnil.

Souboj o páté místo Vlašim nezvládla, gól na výhru nestačil

Čtyři zápasy. Tak dlouho drželi fotbalisté Vlašimi sérii neporazitelnosti. Ta ovšem skončila v neděli v Praze na Žižkově, kde Středočeši prohráli v zápase 23. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY výsledkem 1:3.

Polskou zeď Klauda rozbil, zářil také sympaťák Laube

MMasters League otevřela svůj oktagon už potřetí v Kladně a v pátek se rozhodně bylo v obchodním centru Oaza nač dívat. V rámci Galavečeru bojových sportů se tady utkalo celkem deset drsných dvojic, které nabídly skvělé MMA, K1 i Strikingu. Ve zlatém hřebu programu moderovaného hercem Michalem Holánem dominoval trutnovský Jakub Klauda, Přestože se jeho sok z Polska Radosz držel víc než statečně. Bojovníkem večera byl ale vyhlášen kutnohorský sympaťák Tomáš Laube, navíc cenu věnoval psímu útulku.

Krajského předsedu Tomáše Neumanna znám jen z televize, říká šéf Poříčí

Středočeský fotbalový svaz si zvolil nové vedení. Zástupci klubů si za předsedu odhlasovali Tomáše Neumanna. „Fotbalu určitě rozumí, ale osobně ho neznám, takže nedokážu odhadnout, jak to bude vypadat,“ ohlédl se za volbou předseda Poříčí Jaroslav Platil.

Hlůšková o setkání s Jágrem: Cítila jsem se jako malá holka o Vánocích

FOTOGALERIE/ Byla to jenom půlhodina života, přesto na ni nikdy nezapomene. Někdejší házenkářka Ivana Hlůšková si splnila dlouholetý dětský sen, když se na zimním stadionu v Kladně po jednom z utkání Chance ligy osobně setkala se svým idolem, hokejovou legendou Jaromírem Jágrem.

KVÍZ: Vyznáte se v nejúspěšnějších momentech českého hokeje?

Souboje o medailová umístění, vypjaté bitvy s tradičními rivaly i góly v posledních sekundách. Zápasy české hokejové reprezentace přináší radost, ale také zklamání. V každém případě jsou pro všechny fanoušky velice emotivní a často nezapomenutelné. Vyznáte se ale v těch nejdůležitějších momentech českého hokeje?

S koncem sezony jsme počítali, zní z Olbramovic

Sedm a dost. Další mistrovský zápas už v sezoně 2020-21 fotbalisté Olbramovic neodehrají. Vzhledem k pandemii koronaviru byly zrušeny soutěže pořádané FAČR.

Chci Středočeský kraj výkladní skříní českého fotbalu, řekl Tomáš Neumann

/ROZHOVOR/ Středočeský krajský fotbalový svaz si ve čtvrtek 6. května zvolil v Praze nového předsedu. S velkou převahou vyhrál bývalý fotbalista, futsalista a úspěšný trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann. Hned v pátek ráno odpovídal na dotazy Deníku a na pondělí svolal první schůzi nového vedení.

Středočeský fotbal zvolil změnu. Neumann s Fevolucí slaví drtivý triumf

Ve své hráčské i trenérské kariéře má za sebou stovky zápasů. Ten, který vyhrál ve čtvrtek podvečer v pražském hotelu Pyramida, byl ovšem zcela jiný než všechny předešlé. Tomáš Neumann porazil při volbě nového předsedy Středočeského krajského fotbalového svazu Josefa Nováka. Pro trenéra futsalové reprezentace a hlavní tvář Fevoluce pro největší kraj v zemi hlasovalo 82 delegátů. Šéf svazu na Praze-východ jich přesvědčil pouze 37.

Emírův meč? Můj dosud největší dostihový zážitek, má jasno Lukášek

/ROZHOVOR/ Nejúspěšnější sezonu za své pětileté působení v Kataru má český žokej Tomáš Lukášek. Startoval ve 301 dostizích, 37 z nich vyhrál a získal dalších 130 umístění do pátého místa.

Krimi

OBRAZEM: V průmyslovém areálu v Týnci nad Sázavou hořela trafostanice

Hasiči v neděli po poledni zasahovali v Týnci nad Sázavou. V místním průmyslovém areálu hořela trafostanice energo rozvodny. 

V Čestlicích hořela restaurace Mc Donald’s. Škoda je 10 milionů korun

Hmotnou škodu vyčíslenou po konzultaci se zástupcem provozovatele na deset milionů korun způsobil v noci na neděli požár, který vypukl v objektu s rychlým občerstvením v Čestlicích na Praze-východ. K ohni, který měla na svědomí technická závada v elektrickém rozvaděči, byli hasiči ze středních Čech i z hlavního města přivoláni čtvrt hodiny před půlnocí. Příznivou zprávou v souvislosti s tímto požárem je, že se obešel bez zranění. A hodnoty, které se hasičům podařilo uchránit, dosahují 35 milionů.

OBRAZEM: Domácnosti bez elektřiny. Stromy na drátech u Týnce vyhodily jističe

Desítky domácností v týneckých částech Pecerady a Brodce se ve čtvrtek 6. května ocitly bez elektrického proudu poté, co se nedaleko nového týneckého hřbitova opřely po 15. hodině dva vzrostlé stromy o dráty vysokého napětí. Oznamovatel nahlásil, že při pádu stromů létaly od vedení jiskry.

Anonymní hrozba školkám se šíří i Benešovskem, někde zvýší ostrahu mateřinek

Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem upozornila na anonymní hrozbu mateřským školám v zemi. Neznámý pachatel podle policistů hrozí, že provede útok na jednu ze školek v zemi. Podle informací Deníku by policisté měli v pátek 7. května na školky dohlížet, pokud se anonyma nepodaří do té doby vypátrat. Deník zjišťoval, zda se informace dostala k radnicím a školkám v Středočeském kraji.

Kamion skončil po nehodě na boku. Vyprošťování uzavřelo dálnici D10

Zranění si sice čtvrteční nehoda kamionu nevyžádala, ale na dálnici D10 přinesla vážné dopravní komplikace. Nejprve s uzavřením jednoho jízdního pruhu - a odpoledne byla dálnice ve směru jízdy od Prahy na Mladou Boleslav neprůjezdná kompletně kvůli vyprošťování havarované soupravy.

OBRAZEM: Hasiči bojovali s požárem domu v Čechticích. Škoda za pět milionů korun

Černý hustý dým viditelný z dálky nevěstil ve středu 5. května nic dobrého. Po půl šesté odpoledne vzplál v Čechticích jeden z tamních rodinných domů. Na místo se sjeli hasiči ze širokého okolí.

Vážná nehoda v Jesenici: vrtulník sedal po čelním nárazu aut přímo do křižovatky

/FOTOGALERIE/ Vážná dopravní nehoda zatarasila ve středu 5. května ráno průjezd na průtahu městem Jesenice na Praze-západ. Vyžádala si nejen příjezd posádky záchranářů z nedalekého výjezdového stanoviště, ale také zásah vrtulníku policejní letky s lékařskou posádkou (který přistával přímo do křižovatky s Říčanskou ulicí).

Požár lokomotivy zastavil trať u tomického tunelu. Cestující museli vystoupit

/FOTOGALERIE/ V pořádku, bez újmy na zdraví, ale se zpožděním, dorazilo v pondělí 3. května podvečer 61 cestujících vlakem do cíle své cesty. Neplánovanou zastávku si udělali asi půl kilometru před portálem tomického tunelu nedaleko Olbramovic kvůli požáru elektrické lokomotivy. Vlak směřoval z Benešova na Tábor.

Záchrana života v parku: sázavští policisté 'nahodili' muže defibrilátorem

Život pětasedmdesátiletému muži zachránili policisté ze Sázavy Petra Nováková a Eduard Špalek. „Klidné posezení v parku se pro seniora stalo bojem o přežití. Přepadla ho náhlá zdravotní indispozice, zkolaboval a upadl do bezvědomí,“ popsala policejní mluvčí Vlasta Suchánková. O kolabujícím muži se motorizovaná hlídka dozvěděla přes linku 158.

VIDEO: Děsivé záběry! Kamera zachytila auto, které smetlo dav lidí u Škodovky

Policie zveřejnila záběry z nehody, ke které došlo minulý týden v Mladé Boleslavi. Skupinu chodců smetl u jedenácté brány Škoda Auto řidič osobního vozu. Tři lidé utrpěli zranění. Jak je patrné ze záběrů, následky mohly být mnohem horší. Na místě se pohybovaly desítky lidí.

Ekonomika

Vsadil na vejcomaty a pojízdné kurníky. Zatím ještě nekvokám, směje se chovatel

Odmalička jsou součástí jeho života kuřata a slepice. Pořád se kolem nich motá. Jen si to představte, na svém statku ve Zlatníkách-Hodkovicích u Prahy chová 6500 nosnic, které denně snesou kolem 5800 vajec.

Libor Musil: Rodinné podnikání je páteří našeho hospodářství

Registr rodinných podniků ČR vedený Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR nedávno oslavil první výročí – vznikl 1. března loňského roku. Registrace umožňuje registrovaným rodinným obchodním korporacím a rodinným živnostem mj. využít zvýhodněných bankovních produktů pro malé a střední podniky připravených Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. (ČMZRB). O registru jsme si povídali s Liborem Musilem, místopředsedou představenstva AMSP ČR a garantem projektu Rodinná firma a také majitelem rodinné společnosti LIKO-S, a.s., Slavkov.

Tržby za brambory klesly i zemědělcům ze Zdislavic. Na vině je pandemie

Kvůli pandemii koronaviru zavřely restaurace, hotely i lidové jídelny a jejich provozovatelé odebrali méně surovin k vaření. Třeba i brambor.„Jen za letošní první čtvrtletí jsme na bramborách utržili o tři a půl miliony korun méně, než ve stejném období loni. Na bramborách konzumních to bylo 2,5 milionu, zbytek na sadbě,“ potvrdil Karel Růžek, předseda Výrobně-obchodního družstva (VOD) Zdislavice.  

Otevření obchodů přišlo pozdě. Krachují oděvy i obuv, ohrožena jsou knihkupectví

Obchodníci čekající dlouhé měsíce na otevření kamenných obchodů se svého vytouženého okamžiku konečně dočkají příští pondělí. Tedy – ne všichni. Kvůli koronavirové krizi již s prodejem skončily například prodejny značkových kufrů a kabelek Samsonite, do insolvence spadla módní značka Pietro Filipi, zmizely oděvní řetězce Next či Promod. A svazy sdružující obchodníky se obávají, že další prodejny zřejmě konec v příštích měsících ještě může čekat.

Samočistící fólie brání přenosu bakterií. Firma z Brna už ji zkouší v praxi

Na samoobslužném terminálu si nyní většinou lidé objednávají jídlo v rychlém občerstvení typu KFC nebo McDonalds. Za den se těchto obrazovek dotýkají stovky lidí. Přenosu virů, bakterií a dalších škodlivých mikroorganismů má zamezit nová samočistící fólie z laboratoří brněnské firmy Fortes interactive.

Krabice na míru? Nápad z Věstonic za milion. Svět už řeší i kartonové rakve

Zákazník v krabici posílal dančí kýtu do Ománu, brněnský Bar, který neexistuje kvůli pandemii lidem drinky, balí u nich hodonínský startup s designovým nábytkem Wuders. Díky unikátnímu systému vyrobí firma Packung z jihomoravských Horních Věstonic krabice na míru od jednoho kusu do osmačtyřiceti hodin. Vlastní parametry obalu si může v online službě BOX48.cz zadat úplně každý.

Poradna pro živnostníky: V daňové problematice stát nyní ukazuje vlídnější tvář

V každodenním přísunu nových informací mohla zapadnout zajímavá forma podpory, která může někomu pomoci. Totiž jde o to, že podnikatelé, kteří se nacházejí v tíživé sociální či ekonomické situaci, a to i z důvodů koronavirové krize, mohou požádat správce daně – tedy finanční úřad – o posečkání při úhradě daně, případně o rozložení daňové povinnosti na splátky.  

Vyrobeno v ČR. Mimořádná příloha středečního vydání Deníku

Jak se mění marketingové prostředí? Dokážou se české výrobky prosadit v globální konkurenci? Češi ve světě - Výrobky, které nás proslavily za hranicemi. Tradice rodinných firem.

Tanečník: Umění skomírá, na epidemii ale nakonec může vydělat

Tančí, režíruje divadelně-hudební představení a pořádá festival. Jako nezávislý umělec žije rodilý Brňan Martin Dvořák především z grantů. Díry v rozpočtu lepil 42letý tvůrce s pomocí angažmá u profi produkcí v zahraničí. Jenže přišla epidemie, a role jedna po druhé odpadaly.  

Covid? Je to velká škola online prodeje, říká ředitelka největší sítě autobazarů

Jako příležitost k rozšíření nové metody prodejů vzali existující koronakrizi představitelé společnosti Aures Holding, která v České republice i dalších zemích provozuje největší síť autobazarů se značkou AAA. Generální ředitelka společnosti Karolína Topolová v rozhovoru pro Deník prozradila, že s novým projektem Driverama připravují expanzi směrem na západ.