Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.01. 2021 a svátek má Doubravka

Benešov

Benešov je město ve Středočeském kraji. Leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník v průměrné nadmořské výšce 368m. První písemná zmínka o Benešově pochází z roku 1219.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 46,87 km²
Oficiální web města: www.benesov-city.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Libor Hrubý – tuning, autodoplňky Vlašim

Nabízíme: autodoplňky tuningové doplňky autopotahy samolepky na auta a na objednávku polepy aut 3D carbon fólie HiFi reproduktory vlaječky se jmény vůně do auta znaky na auta gumové autokoberce nerezové přívěšky protisluneční fólie sportovní filtry loga LED žárovky stěrače autobaterie autoantény podložky RZ

Tel:
 • 736 770 385 - pan Hrubý
E-mail:
 • autopotahy.prodejce@seznam.cz

Lukáš Chudláský – topenářské práce, instalatérské práce, montáž vodoměrů, montáž oken, správa nemovitostí Benešov

Nabízíme: montáž vodoměrů montáž měřičů tepla správa a údržba nemovitostí vodoinstalatérské práce topenářské práce dokončovací stavební práce údržbářské práce rekonstrukce panelákových a bytových stoupaček montáž oken montáž dveří

Tel:
 • 775 906 900 - pan Chudláský
E-mail:
 • chudlasky.lukas@seznam.cz
  instalaterstvibn@seznam.cz

Miroslav Hájek – servis chladniček, opravy klimatizací Benešov

Naše služby: záruční i pozáruční servis opravy chladniček opravy mrazniček servis klimatizací  

Tel:
 • 602 480 782 - pan Hájek
E-mail:
 • mhajek@sendme.cz

František Řejha – zemní práce, zakládání staveb, hloubení bazénů, budování chodníků Benešov

Firma František Řejha se zabývá zemními pracemi od roku 1992. Nabízíme: zakládání staveb budování kanalizací, vodovodu, El. Přípojek, plynovody terénní úpravy dle požadavků zákazníka hloubení bazénů budování pozemních komunikací, chodníků hloubení výkopu do hloubky max. 5,5 m Práci provádíme těmito stroji:  rypadlo nakladač CASE 580 SK a rypadlo nakladač CASE...

Tel:
 • 317 795 319
  602 308 156 - pan Řejha
E-mail:
 • frantiskarejhova@email.cz

Kateřina Diepoldová – Ráj zahrádkáře – zahrádkářské potřeby, pracovní oděvy, železářství Vlašim

Nabízíme široký sortiment potřeb pro zahradu, dům a byt již od roku 1994. Nabízíme: hnojiva substráty nářadí hadice travní směsi semena svíčky aranžovací potřeby pracovní oděvy pracovní obuv pracovní rukavice pletiva násady zahradní nářadí

Tel:
 • 317 842 404
  602 335 726 - pan Ing. Kulha
E-mail:
 • jirikulha@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Ve věku 97 let zemřel potomek šlechtického rodu Zdeněk Sternberg

V úterý 19. ledna zemřel Zdeněk Sternberg, doyen významného českého hraběcího rodu Sternbergů a vlastník hradu v Českém Šternberku na Benešovsku. Bylo mu 97 let. Jeho úmrtí oznámila kastelánka Českého Šternberku Zuzana Míková.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: V Čechově ulici v Benešově musí upravit dopravní značení

Kvůli možnému nesouladu označení křižovatek a dalších připojení na silnici II/112 vedoucí Čechovou ulicí s platnou legislativou musí dojít v Benešově k nápravě tohoto stavu. Loni v říjnu dostal správní orgán podnět k doplnění stávajícího dopravního značení a po prověření pak situaci opakovaně projednával s Policií ČR. Díky tomu byla pak k řešenému úseku krajské komunikace doplněna část ulice Nová Pražská.

Covid-19 přípravu na letní zábavu dětí v přírodě nepřekazil. Nutná je rezervace

Přesto, že se koronavirový vichr zatím ještě neutišil, plánuje Podblanické ekocentrum Českého svazu ochránců přírody ve Vlašimi pro děti z města a jeho okolí letní, příměstské a badatelské tábory. Ty jsou pokaždé velice oblíbené, proto je k účasti při nich nutná rezervace. „Přihlašování bude spuštěno v pondělí 1. února v osm hodin dopoledne,“ upozornil Jiří Pavelka, organizátor z ČSOP Vlašim.

Kvůli lokalitě na kraji obce to v Čerčanech vře. Může za to výstavba bydlení

Před rozhodujícím střetem dvou názorově odlišných táborů stojí budoucnost oblasti Velkého Barochova. Právě tam, na jižním okraji obce, chtějí vlastníci pozemků stavět na ploše téměř 10 hektarů nové rodinné domy. Nejviditelnějším prosazovatelem tohoto záměru je současný starosta Martin Richter, podle něhož se jedná o jednu z posledních lokalit, kam se obec může rozšiřovat.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Benešovsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Za psa ve Vlašimi lze platit i z domova

Bezpečně z tepla obývacího pokoje, aniž by museli podstoupit cestu na úřad, mohou chovatelé psů z Vlašimi uhradit letošní poplatek za svého čtyřnohého přítele. Platí to ale pouze pro chovatele, kteří svého psa mají už přihlášeného, tedy už je v evidenci městského úřadu. Postup takové transakce je prostý. Stačí zatelefonovat nebo napsat na pokladnu města.

Dějiny Louňovic jsou úzce spojeny s osudy ženského premonstrátského kláštera

/FOTOGALERIE/ Nejstarší dějiny Louňovic pod Blaníkem jsou úzce spojeny s osudy jeho ženského premonstrátského louňovického kláštera, který byl založen roku 1149 mnichem Jindřichem v tehdy pusté krajině jako protějšek želivského kláštera. Při samotném klášteře vznikla záhy osada - nynější Louňovice.

Covid-19 zasahuje citelně i do života sportovních klubů na Benešovsku

Následky koronavirové krize zasáhly i fotbalové kluby na Benešovsku. Ať už hrají druhou ligu jako FC Sellier & Bellot Vlašim, nebo třetí jako SK Benešov, čelí totožným problémům, a to zejména ekonomického rázu. „Do našeho rozpočtu zasáhl koronavirus a opatření vlády v řádech statisíců korun především kvůli testům mužstva na covid-19 před zápasy,“ potvrdil sekretář vlašimského klubu Jaroslav Svoboda.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Na bydlení si v Týnci můžete půjčit peníze od města

Možnost půjčení peněz z Fondu rozvoje bydlení zveřejnilo na svých stránkách město Týnec nad Sázavou. O finanční prostředky si žadatelé mohou říci prostřednictvím výběrového řízení. Žádost o účast v něm se podává městskému úřadu na předepsaném formuláři do středy 24. března.

Úpravy nového zásahového vozu kontrolovali louňovičtí hasiči na dálku

Až z Opavy si zbrusu nové zásahové vozidlo Man přivezli v prosinci dobrovolní hasiči z Louňovic pod Blaníkem. Městys za něj zaplatil téměř 1,2 milionu korun. „Na vozidlo jsme získali dotace od ministerstva vnitra 450 tisíc a Středočeského kraje dalších 300 tisíc korun. Sami hasiči přispěli částkou 66 tisíc korun,“ připomněl starosta Louňovic pod Blaníkem Václav Fejtek.

Sport

Bylo otázkou času, kdy Bělorusku turnaj vezmou, říká Plekanec. Co tvrdí další?

Správná volba. Taková je reakce drtivé většiny hokejových osobností ze Středočeského kraje na odebrání pořadatelství letošního mistrovství světa Bělorusku. To bylo Minsku zrušeno kvůli obavám o bezpečnost účastníků turnaje, kterou by mohla ohrozit politická situace v zemi spojená s násilným potlačováním protestů proti prezidentu Lukašenkovi.

Novoroční výzvu vyhrál Jánošík, ženám kralovala Pelikánová

Také v roce 2021 uspořádal běžecký klub Benešov tradiční Novoroční běžeckou výzvu. Pandemie koronaviru vystavila hromadným sportovním událostem stopku, a tak si museli organizátoři vymyslet jiný formát.

David Jarolím o výzvě na severu: Kdyby se člověk bál, nemůže nikdy trénovat

/ROZHOVOR/ Středočech David Jarolím má za sebou první tréninky s ústeckými fotbalisty, které převzal na začátku ledna jako hlavní trenér po Jiřím Jarošíkovi. „Stadion, zázemí i další věci jsou na skvělé úrovni. Je to pro mě velká výzva,“ vzkázal bývalý reprezentant nejen do rodné Čáslavi.

Reakce na Hniličkův průzkum: Poprask jen někde, Kaderka hovoří o pseudoanketě

Kolem průzkumu, který zkoumal popularitu sportů v Česku, je nebývale živo. Fotbal soptí, bojí se o peníze. A jinde? Deník oslovil zástupce sportů, které jsou podle mínění oslovených respondentů nejatraktivnější co se týče jejich aktivního provozování. V elitní desítce najdete kupříkladu bowling, šipky i badminton.   

Hrál ve Zlíně i Slavii. Po sezoně ukončil kariéru, nyní Trubila žije v Moskvě

O politice mluvit nechce. V Bělorusku, kde tvrdou rukou vládne prezident Lukašenko, je situace obrovsky složitá. I proto bývalý fotbalista Zlína, Slavie Praha, Bohemians 1905 nebo Mostu Vitali Trubila před měsícem odcestoval z rodné země a nyní žije v Moskvě.

Kočí po Plzni: Penaltu beru jako chycenou a kluky musím pochválit. Byli jsme tým

V listopadu minulého roku se z pozice gólmanské jedničky fotbalové Příbrami poroučel dvacetiletý Martin Melichar. Na jeho místo se posunul o pět let starší Ondřej Kočí. Od té doby post hlavního brankáře drží on. Naskočil do sedmi zápasů, zaskvěl se dvěma čistými konty. To poslední vychytal v neděli proti favorizované Plzni (0:0).

Nová jména? Důležitější je záruka stabilní ekonomické podpory, říká mluvčí Limon

Členové hnutí (F)evoluce jako prostředek sloužící k očistě českého fotbalového prostředí? Ne všude vládne z tohoto řešení nadšení. Přinejmenším rozporuplné pocity mají například v Poříčí nad Sázavou. Proč? Oddílu mimo jiné chybí garance, že i nadále bude moci počítat se stabilní ekonomickou podporou dílčích svazů.

Kladno má mítink! V atletické hale na Sletišti se bude v únoru závodit

Byly to dny plné napětí, ale všechno dobře dopadlo. Organizátoři mítinku Kladno Indoor uspěli ve schvalovacím kolečku a nyní mají jistotu, že se v pondělí 8. února bude v atletické hale na Sletišti závodit.

Druhá prohra za sebou. Boleslav doma podlehla Litvínovu, řádil Jarůšek

/FOTOGALERIE/ Poslední dva zápasy přinesly jen jeden bod. Boleslavští hokejisté nedokázali v domácím utkání s Litvínovem odčinit prohru v prodloužení z Pardubic a vyšli úplně bodově naprázdno. Vervě pomohl k vítězství 3:2 Richard Jarůšek, který dal dva góly a o hattrick ho připravilo jen nepovedené trestné střílení.

Krimi

Klouzající silnice potrápily řidiče, ale i cestující

Zimní počasí prověřuje řidiče. V noci na úterý 19. ledna se na některých místech objevil mrznoucí déšť, který komplikoval třeba i výjezd z Benešovska sběrem na Táborsko po dálnici D3. A ráno byl ve středních Čechách velmi obtížný například průjezd Posázavím. Poznatky policie, zprostředkované Centrem dopravních informací, upozorňovaly hned na dvě problémová místa na silnici II. třídy číslo 111, spojující Benešovsko s Kutnohorskem.

Balák pochybení v kauze těžby v lánské oboře odmítá. Se stížností ale neuspěl

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák neuspěl se svou stížností u Nejvyššího státního zastupitelství proti trestnímu stíhání v kauze těžby kamene v prostorách lánské obory. Policie jej viní z porušení povinnosti při správě cizího majetku, když se v lánské oboře mělo vytěžit mnohem více zdejšího kamene, než bylo skutečně oficiálně vykázáno. Miloš Balák ale jakékoliv pochybení odmítá.

PŘED 10 LETY: Za požár střechy kanceláře pily v Čerčanech mohla závada na komínu

/FOTOGALERIE/ Střecha kanceláře pily v Průmyslové ulici za nádražím v Čerčanech hořela před deseti lety z důvodu závady na komínu. K požáru po poledni jako první dorazili čerčanští hasiči, kteří provedli prvotní likvidaci ohně a posléze dohašování. Další zásah a hledaní případných skrytých ohnisek prováděli benešovští profesionální hasiči, kteří museli část střechy kolem komína rozebrat.

Policisté hledají podezřelé z krádeže. Na parkovišti u zbrojovky zmizela kola

Kvůli objasnění krádeže dvou horských kol, k nimž došlo první letošní neděli na parkovišti vlašimské zbrojovky, se policisté nyní obracejí s žádostí o pomoc také na veřejnost. Majitelům zloději způsobili škodu přes dvacet tisíc korun. Policisté mají k dispozici kamerové záznamy, na nichž jsou zachyceny dvě podezřelé osoby.

Na dálnici D1 srazila dodávka muže. Na místě zemřel

Tragická nehoda se stala v pátek večer na dálnici D1 na Benešovsku, u exitu 33. Po střetu s dodávkou tu zemřel muž, který mířil k porouchanému kamionu. Nehoda způsobila několikakilometrovou kolonu ve směru na Brno. Zdržení má v místě trvat až hodinu.

Porouchaný počítač zavinil škodu za půl milionu: způsobil požár i výbuch

Křivému nařčení čelil ve čtvrtek 14. ledna odpoledne ohřívač vody typu karma, původně podezřelý ze „zavinění“ výbuchu v domě v Kostelci nad Labem na Mělnicku. Až večer výsledky šetření ukázaly, že v podezření se karma ocitla neprávem: skutečným viníkem byl porouchaný počítač.

Ve sněhu u Netvořic zapadl autobus, na ledu uvízl přívěs

Až s pomocí hasičů a těžké techniky se ve čtvrtek 14. ledna po půl desáté dopolední podařilo vyprosit ze sněhového sevření autobus. Jeho řidič nerozpoznal kvůli zafoukání sněhem krajnici silnice asi kilometr od Netvořic a zadními koly skončil v příkopu.

Sněžení místy přineslo kalamitu. Neprojely kamiony, ale ani sypač

Množství dopravních nehod na sněhu – naštěstí šlo většinou o bouračky končící „jen“ u pomačkaných plechů – z nichž některé omezily průjezd. Tak to ve čtvrtek po ránu vypadalo na řadě komunikací ve středních Čechách.

Mezi Benešovem u Prahy a Olbramovicemi srazil vlak člověka

Mezi stanicemi Benešov u Prahy a Olbramovice srazil v úterý kolem půl páté odpoledne vlak chodce. Provoz byů proto na trati číslo 220 z Benešova do Českých Budějovic zastaven. Na místě zasahovaly záchranné složky a důvod střetu vyšetřuje policie. 

Středočeské hasiče zaměstnává i několik požárů komínů denně

Netvořice na Benešovsku, Nučice na Praze-západ - a na Kolínsku pak dokonce Kouřim a Červené Pečky. To jsou místa, kde středočeští hasiči zasahovali u požárů sazí v komínech jen během pondělka. O den dříve, v neděli, šlo dokonce o pět lokalit: Hořátev, Dolní Břežany, Ledce, Kácov a Bezděkov pod Třemšínem.

Ekonomika

Už se nemusíte bát, že se vám domácí mazlíček ztratí a nevrátí

Znáte to, srdce buší a každá minuta se počítá! Ztráta pejska nebo kočičky se stala noční můrou nejednoho majitele. V ohrožení je nejen jejich život, ale i ostatních, přičemž odpovědnost za způsobenou škodu připadá samotnému majiteli.

Radíme čtenářům: Půjčka, která při splácení umožňuje maximální volnost

Jakou půjčku zvolit v době krize radí Miroslav Zborovský, ombudsman klientů, Home Credit    

Milované tvarůžky. Na dalším místě na Hané se teď vyrábějí s názvem Tvargle

Když se před sedmi lety David Kapsia rozhodl, že se pustí do vaření piva, netušil, jak rychle se jeho podnikání rozvine. Tehdy založil Minipivovar Kosíř a už brzy se o tamním poctivém pivu vědělo široko daleko. Jenže po letech se ukázalo, že pod hanáckým kopcem, podle kterého byl pivovar pojmenovaný, chybí prostor pro rozvoj. „Měl jsem další a další nápady, které jsem chtěl dotáhnout. A hlavně přidat k pivu to, co k němu na Hané patří, tvarůžky.“  

Tajemství hummusu se skrývá v šesti přísadách, říká Štěpán Hodač

Štěpán Hodač je majitelem známé firmy I love Hummus. Přitom málokdo ví, že za touto úspěšnou značkou stojí vystudovaný právník, který se k podnikání dostal díky svým cestám.

Do Čestlic se sjelo na 30 taxikářů, s kompenzacemi jsou spokojeni

Do nákupní zóny v Čestlicích u Prahy se dopoledne sjely asi tři desítky taxikářů. Původně zde chtěli taxikáři protestovat za schválení kompenzačního bonusu pro provozovatele taxislužby, ten byl ale podle sobotního vyjádření ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) již schválen. S jeho podobou a výší jsou taxikáři spokojeni, řekl dnes ČTK předseda Sdružení českých taxikářů Petr Polišenský.

Dnešní doba ukazuje, jak je důležité mít vyvážený život

Ondřej Rak prošel několik firem a pozic, ale vždy se to týkalo lidí, jejich rozvoje či celkového řízení personálních oddělení ve firmách. V současné době pracuje jako manažer firmy Yusen Logistics (Czech) s.r.o. Společnost se zabývá logistikou.

Zkušení manažeři firmám poradí, jak se dál rozvíjet

Získat cenné rady, jak svou firmu zacílit k většímu úspěchu, mohou představitelé malých a středních firem ze středních Čech. Tuhle příležitost již tradičně nabízí Středočeské inovační centrum (SIC) manažerům - zpravidla majitelům nebo ředitelům - malých a středních firem do 250 zaměstnanců.

Komplikace. Podnikatelům může paušální daň ztížit žádost o hypotéku

K placení paušální daně namísto klasického daňového přiznání se letos přihlásilo téměř 66 tisíc živnostníků. V mnoha případech totiž zaplatí na dani méně, než kdyby použili dosavadní formy placení poplatků státu. Může jim to ale i zkomplikovat život. A to tehdy, když si třeba příští rok požádají o hypoteční úvěr.

Radíme čtenářům: Vede vaším pozemkem elektrické vedení? Pozor na ochranné pásmo

Vede přes váš pozemek s několika stromy elektrické vedení? Víte, že od drátů vysokého napětí musí být zachována dostatečná vzdálenost? Jak velká je, jaké povinnosti má majitel pozemku a jak postupovat při úpravě vegetace odpovídá Petr Nováček, řízení provozu distribuční společnosti EG.D.  

Kinaři se stále potácejí nad existenční propastí, promítat už nejde ani online

/FOTOGALERIE/ K jedním z ohrožených sektorů z oblasti kultury, které jsou kvůli nadále trvajícím covid omezením mimo provoz, patří jednoznačně také kina. V první vlně mohly biografy promítat alespoň nějaké čerstvé natočené snímky v on-line prostoru. Jejich nabídka se ale postupně ztenčila a v současnosti není už co ve formě placené služby lidem nabízet.