Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 08.08. 2020 a svátek má Soběslav

Benešov

Benešov je město ve Středočeském kraji. Leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník v průměrné nadmořské výšce 368m. První písemná zmínka o Benešově pochází z roku 1219.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 46,87 km²
Oficiální web města: www.benesov-city.cz


Z katalogu firem doporučujeme

I.V.N. spol. s r.o. – výroba atypického nábytku, kanceláře, hotely, bary, kuchyně, skříně Benešov

Naše firma vznikla již v roce 1989. Již od počátku se zabýváme výrobou malosériového a atypického nábytku v oblasti realizací interiérů administrativních, obchodních společenských prostor, restaurací, rodinných domů a bytů včetně architektonických návrhů.  Na míru vyrábíme: vybavení pro Vaše kanceláře recepce jednací místnosti hotely vestibuly restaurace konferenční místnosti prodejny bytové...

Tel:
 • 317 856 270
  603 158 062
E-mail:
 • ivn@ivn-interiery.cz

Rekreační středisko Jizbice pod Blaníkem – hotel, ubytování v chatách, restaurace, tábory, sportovní soustředění, svatební obřady Čechtice

Ubytování v hotelu : převážně ve 4-lůžkových pokojích V hotelu je pro Vás k dispozici : jídelna místnost s krbem restaurace bar učebna Ubytování v chatách : prostorné dřevěné chaty v jedné chatě 3-5x palanda Areál hotelu nabízí : dvě přírodní koupaliště tenisové kurty hřiště na kopanou, házenou, basketbal a...

Tel:
 • +420 606 751 544 - pan Kopecký
E-mail:
 • recepce@hotel-jizbice.cz

Jasa s.r.o. – chladící zařízení, klimatizace Benešov

Naše firma se specializuje na chladící zařízení a klimatizace. Nabízíme: chladící technika - prodej, montáž, opravy klimatizační technika - prodej, montáž, opravy

Tel:
 • 736 778 598
E-mail:
 • sadilekservis@seznam.cz

Michal Žaba – zámečnictví, autoklíče, zámky, kování Benešov

Společnost Michala Žaba z Benešova se zabývá výrobou klíčů, zámků a kování. Naše služby: výroba klíčů výroba zámků kování autoklíče s čipem oprava autozámků oprava bezpečnostních zamykání

Tel:
 • +420 603 152 312 - pan Žaba
E-mail:
 • michal.zaba@tiscali.cz

Libor Hašek – stavební práce, odvoz fekálií Benešov

Naše služby: odvoz fekálií kompletní zemní práce stavební práce kanalizační a vodovodní přípojky dodávka jímek (plastových, betonových) těžká nákladní doprava atd.  

Tel:
 • 602 396 536 - pan Hašek
E-mail:
 • hasek.libor@tiscali.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Zajímavý doklad o historii vydala stavba kanalizace ve Stříbrné Skalici

Zajímavý doklad o historii vydala stavba kanalizace ve Stříbrné Skalici. Dělníci tam při výkopových pracích objevili 600 let starou prakovou kouli. Unikátní nález doplnil sbírku kamenné munice, která připomíná obléhání zdejšího hradu na počátku 15. století. Informovala o tom Jaroslava Tůmová z obecně prospěšné společnosti Posázaví.

Těžba dřeva v obecních lesích kvůli kůrovci zatím nekončí

I když je letošní léto podle meteorologů srážkově běžné, nedostatek vláhy za posledních pět let, vyrovnat nedokáže. Nejen to má dopad na lesy a hospodaření v nich, ale problém se dřevem navíc prohlubuje 'nekonečná' kůrovcová kalamita způsobují odumírání lesů. Masivní těžbu a to nejen na Benešovsku a v Česku, ale také jinde v Evropě, proto provází pochopitelný následek - přebytek nabízeného zboží a tím i výrazný pokles jeho ceny.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Kvůli parkovacímu domu uzavřel Benešov dodatek smlouvy

/FOTOGALERIE/ Druhý dodatek ke smlouvě uzavřené na stavbu parkovacího domu v Nádražní ulici, schválili radní města při své neveřejné schůzi ve středu 29. července. Dodatek uzavřeli se zhotovitelem díla, společností Edikt-Pohl a jeho předmětem je zvýšení ceny o necelých 850 tisíc korun, což představuje navýšení nákladů o 0,64 procenta. Celkově se tak stavba parkovacího domu dostává na částku 136 milionu a 352 tisíc korun bez daně z přidané hodnoty.

Oprav silnic je na Benešovsku letos opravdu hodně

/FOTOGALERIE/ Musíme to udělat. Právě takové oznámení doplněné omluvou za způsobené komplikace spatřují řidiči na silnicích nyní, v létě na Benešovsku docela často. To přispívá k opakujícímu se letnímu paradoxu - když máme volno a mohli bychom cestovat, ale jde to o dost hůř, než když se nám z domova nechce. I cestáři jsou totiž v létě nejaktivnější.

Z jihu Moravy cestují napříč republikou na fichtlech

/FOTOGALERIE/ Parádní dovolenou lze prožít i bez desetitisícové investice. Potvrdila to parta šesti kamarádů, která se z vísky u Mikulova vydala na 'objevování světa' v sedlech fichtlů. Právě tak se obecně říká malým motocyklům. Známé jsou také pod označením Pionýr, ale oficiálně jsou to Jawy 20 či 21.

Budování vodovodu Chopos je v polovině

/FOTOGALERIE/ Zhruba ve své polovině je jedna z nejdůležitějších akcí části sídel sdružených v Dobrovolném svazku obcí Chopos. Ten od závěru loňska buduje po třech letech příprav vodovodní přípojku. Ta po dokončení napojí kvalitní pitnou vodou ze Želivky domácnosti s tisíci lidmi v Křešicích, Ostředku, Teplýšovicích, Čakově, Struhařově, Chotýšanech a Vranově. Do té doby se lidé musejí spolehnout nejčastěji na své vlastní studny.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Úředníci se ve Voticích do práce vrhnou také v sobotu

Lidé, kteří si potřebují vyřídit na Městském úřadě Votice své záležitosti a během pracovního dne to nestíhají, mohou úřad navštívit také v sobotu. Na Komenského náměstí se úřad veřejnosti otevře také v sobotu 19. září. Od 8 do 11 hodin si budou moci občané vyřídit své záležitosti na všech odborech úřadu.

Léta prodělků jsou pryč, nemocnice byly v plusu

Přes 111 milionů korun vydělala loni pětice velkých středočeských nemocnic, oblastních nemocnic kraje. Plusový výsledek hospodaření vykázaly všechny. Ziskem ve výši 40,5 milionu korun se na tom významně podílela i akciová společnost kraje v Kladně, jejíž výsledky bývaly v minulých letech záporné. A s čísly značně vysokými.

Před Miličínem se při cestě na Jadran zdržíte

Ve druhé polovině prázdnin se musí obrnit trpělivostí řidiči, kteří jedou z Benešovska na jih Čech nebo opačným směrem po silnici I/3. V úseku mezi Miličínem a asi tři kilometry vzdálenou samotou Oldřichovec se totiž opravuje povrch vozovky. „Práce potrvají do 28. srpna,“ připomněl Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic s tím, že rekonstruk-ce proběhne ve dvou etapách.

OBRAZEM: Dvanáctý ročník ledové neckyády v Souticích se opravdu vydařil

Mezi oblíbené letní sportovně-kulturní akce patří bezesporu neckyády. Jedna taková se konala v sobotu 1. srpna v Souticích nedaleko Trhového Štěpánova. Veselý spolek přátel Podolí a Kopeček připravil pro její dvanáctý ročník na řece Želivce 50 metrů dlouhou trať, kterou musela plavidla zvládnout tam a zpět.

Sport

Další bomba v Červených Janovicích. Po Jiránkovi míří do týmu Tomáš Řepka!

Bouřlivák zpátky na scéně! Fotbalové Červené Janovice v pátek 7. srpna po poledni oznámily další zvučnou posilu před startem nové sezony, po Martinu Jiránkovi se k účastníkovi III. třídy Kutnohorska přidal další bývalý reprezentant Tomáš Řepka. Klub o příchodu sparťanské legendy informoval na svém facebookovém profilu.

Sirový dal po třicítce sbohem fotbalu. Později mi možná bude chybět, říká

/ROZHOVOR/ Zažil toho opravdu hodně. Prošel mnoha kluby, zahrál si na vysoké úrovni, nakoukl do kabiny ligového mužstva, zahrál si s Dočkalem, Váchou, Necidem a dalšími hvězdami. Naposledy hrál za poděbradskou Bohemii nejvyšší krajskou soutěž. Dvaatřicetiletý fotbalista Jan Sirový se ale rozhodl pověsit kopačky na hřebík.

Druholigové celky míří do Počátků. Mezi účastníky turnaje nechybí ani Vlašim

Po domácí výhře nad Motorletem Praha (3:0) čeká dnes fotbalisty druholigové Vlašimi turnaj v Počátkách. Tam jsou pro svěřence trenéra Daniela Šmejkala připraveny hned dvě prověrky.

FOTO: Na první trénink basketbalistů dorazili také reprezentanti. Ale v civilu

Příprava nymburských basketbalistů na novou sezonu odstartovala. Poprvé od konce května se hráči sešli v kabině a pustili se do pětitýdenní tvrdé práce, aby byli co nejlépe nachystáni na ročník 2020 – 2021, ve kterém je opět čeká i Liga mistrů. Během přípravy sehraje tým i sedm přátelských zápasů.

Posila už dorazila. Luka Rupnik dorazil mezi nymburské basketbalisty

První zahraniční posila už dorazila do Nymburka. Basketbalista Luka Rupnik přiletěl z Lublaně společně s nymburským asistentem Sašou Sekuličem. V kancelářích klubu dořešil administrativní záležitost, seznámil se s vedením a také poskytl první krátký rozhovor.

Zraněný Jakub Balšánek nejspíš nestihne start nové divizní sezony

Měl být základním stavebním kamenem. Lídrem týmu, který potáhne i další spoluhráče. Jenže ouha. Na startu přípravy se zranil a je nyní ve hvězdách, zda stihne začátek nové sezony nebo zda do ni vůbec zasáhne. Zkušený Jakub Balšánek je momentálně zraněný, až další dny a lékařská vyšetření ukáží, jak bude jeho sezona pokračovat.

Motorlet vzdoroval jen poločas. Na výhře Vlašimi se podílela i případná posila

/FOTOGALERIE/ Vítězství, tři vstřelené góly a navrch čisté konto. Na první pohled by ve Vlašimi mohli být po úvodním herním testu spokojeni. Jenže navzdory vítězství 3:0 nad třetiligovým Motorletem Praha to platí tak na půl.

Rozruch kvůli Žižkovu! Postavili nás před hotovou věc, zlobí se v Benešově

Na tento zápas se těšil celý fotbalový Benešov. Jenže druholigová Viktoria Žižkov, jež měla v rámci přípravy na novou sezonu dorazit v sobotu 8. srpna, se na trávníku účastníka ČFL nakonec nepředstaví. „Soupeř nám oznámil, že k tomuto zápasu nedorazí,“ stojí v prohlášení na webu SK Benešov.

Přátelák se změnil v boj o život. Rozhodčího Luboše Valu postihl kolaps

Měl to být další z běžných přípravných zápasů. Jenomže nebyl. Přátelský duel mezi fotbalisty Kolína a Liberce B se změnil v boj o život. Hlavní rozhodčí Luboš Vala totiž o přestávce ztratil vědomí.

Nová sezona Fortuna ligy: Slavia začne v Budějovicích, na Plzeň čeká Opava

Fotbalisté pražské Slavie zahájí cestu za obhajobou ligového titulu utkáním v Českých Budějovicích. Druhý tým uplynulé sezony Plzeň vstoupí do nového ročníku domácím zápasem s Opavou, Sparta v úvodním kole o víkendu 22. až 23. srpna bude hrát na půdě Zbrojovky Brno. Druhý z nováčků Pardubice začnou v Jablonci. Rozhodl o tom dnešní los v Praze. Na podzim se odehraje jen 15 z celkových 34 kol, jarní část začne netradičně už na konci ledna.

Krimi

Je pátrání po chlapcích skutečně u konce?

/FOTOGALERIE/ Pátrání po dvou chlapcích z Moravy, které od středeční půlnoci hledaly kolem řeky Sázavy u Soběšína na Kutnohorsku až po jez u Českého Šternberka na Benešovsku desítky policistů a hasičů, nemá nejspíš šťastný konec. Vyplývá to ze zprávy matky jednoho z šestnáctiletých hochů, kterou zveřejnila v pátek 7. srpna na svém facebooku.

Pokut za dálniční známky podle celníků přibývá

/FOTOGALERIE/ Jízdy bez dálniční známky jsou mezi odhaleními středočeských celníků vysloveně na denním pořádku. V pátek o tom informovala Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj. „I letošní léto se vyznačuje zvýšeným počtem řidičů, kteří využívají zpoplatněné úseky dálnic bez uhrazení časového poplatku,“ konstatovala. S tím, že celníci kontrolují jak dálniční kupony, tak placení mýtného, jež se vztahuje na těžší vozidla.

Pátrání po pohřešovaných chlapcích, kteří se šli koupat do Sázavy, zatím nekončí

/FOTOGALERIE/ Zatím bez kladného výsledku pokračuje rozsáhlá pátrací akce po patnáctiletém Samuelu Stanislavu Moulisovi a jeho o rok starším kamarádovi Leo Vrublovi. Oba chlapci zmizeli kolem půlnoci ve středu 5. srpna z kempu YMCA v Soběšíně na Kutnohorsku. Na mole u rozvodněné Sázavy po nich zbyly pouze pantofle.

Pátrání po dvou chlapcích u řeky Sázavy policisté přerušili

Po téměř patnácti hodinách ukončili policisté ve čtvrtek 6. srpna v 15 hodin pátrání po dvou nezletilých chlapcích. Ti se kolem středeční půlnoci poblíž Soběšína na Kutnohorsku šli vykoupat do rozvodněné Sázavy. Zpátky do chatky se však už nevrátili a na molu u břehu řeky po nich zbyly pouze pantofle.

U Českého Šternberka pátrají policisté a hasiči po dvou nezletilých. Utopili se?

Dva nezletilé chlapce hledají od jedné hodiny ráno ve čtvrtek 6. srpna kolem řeky Sázavy desítky lidí. Po policistech, kterým byl případ nahlášen kolem půlnoci, se do akce zapojili také hasiči.

Po dvou dnech se na Benešovsku znovu střetl vlak s autem

Další srážku vlaku s automobilem řešili ve čtvrtek 6. srpna dopravní policisté z Benešovska a Drážní inspekce. „Ve Hvězdonicích vjel na přejezd bez závor dodávkový automobil a střetl se s projíždějícím osobním vlakem,“ potvrdila nehodu, k níž došlo kolem sedmé hodiny ráno policejní mluvčí Veronika Čermáková.  

Zloděje alkoholu nespasilo ani odstranění bezpečnostních čipů z lahví

Ve vazbě skončil dvacetiletý muž, který chtěl popíjet zadarmo. Na lup vyrazil na sklonku minulého týdne do vlašimského supermarketu. Do regálu sáhl pro čtyři lahve s alkoholem a obratně z nich rychle odstranit bezpečnostní čipy. Alkohol si pak choval do batohu a snažil se projít nenápadně kolem pokladen bez placení. A právě tam ho zachytila ostraha prodejny.

V Heřmaničkách na přejezdu se střetl vlak s autem. Srážku řidička nepřežila

/FOTOGALERIE/ K dalšímu z řady vlakových neštěstí došlo v úterý 4. srpna před šestou hodinou večerní. V Heřmaničkách na přejezdu bez závor se srazil vlak s osobním autem. Jak oznámila mluvčí policie Jana Šteinerová, 49letá řidička utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. 

U Mstětic srazilo auto chlapce, řidič bez poskytnutí pomoci ujel

Kdo srazil na silnici u Maršovic dítě, zjišťují od pátku 3. července policisté na Benešovsku. Po měsíci zatím neúspěšného pátrání o tom nyní informovala mluvčí Policie ČR Benešov Veronika Čermáková. „Při události došlo kolem půl jedné odpoledne ke střetu osobního vozidla a nezletilého chlapce,“ potvrdila mluvčí s tím, že s lehkým zraněním dítě ošetřili v benešovské nemocnici.

V zatáčce u Sluštic se převrátil náklaďák s pšenicí

Mezi obcemi Sluštice a Zlatá havaroval v sobotu jednašedesátiletý řidič nákladního vozu, který převážel pšenici. „Ze zatím nezjištěné příčiny se nákladní automobil v zatáčce převrátil,“ potvrdila policejní mluvčí Petra Potočná.

Ekonomika

Radíme podnikatelům: Podnikání v kultuře a covidová patálie

Provozovatelé hudebních klubů či diskoték jsou od března konfrontováni s různými omezeními. Podpora i pro tento druh podnikání existuje. Jak na to, přibližuje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Benešovští taxikáři se obávají o svou budoucnost

Jak hluboce nás zasáhla koronakrize, ví nejlépe každý sám. K nepříliš viditelným oblastem podnikání na venkově, jímž Benešovsko je, patří také taxislužba. To, že covid 19 pořádně prověřil i podnikatele – taxikáře na Benešovsku, ale není moc vidět. Přesto, je to tak. Potvrdil to jeden z nich. Říkejme mu třeba Petr.

Češi kvůli strachu z viru pijí doma. Hostinští pláčou

Na dvě desítky pětisetlitrových tanků piva musela na jaře kvůli koronavirové krizi vylít restaurační skupina Hospodska v pěti hospodách v Plzni a jedné pražské. Nyní již je otevřeno, ale škody za sezonu budou sčítat až koncem roku. „Poptávka je stále v řadě míst utlumena, zatímco náklady se vrací do původní výše,“ uvedl spoluzakladatel skupiny Luboš Kastner.

Deště pomohly, zemědělci čekají lepší úrodu. Víc vody by mohlo nadělat neplechu

/FOTOGALERIE/ Zatímco minulá léta byla poznamenaná nedostatkem vláhy a hovořilo se dokonce o extrémním suchu, letošek se nese zcela v jiném duchu. Po dlouhé době vydatné deště způsobily na mnoha místech povodně; současně s tím se ale půda dosytila vláhou. Zemědělci očekávají, že by srážky v květnu a červnu mohly vést k lepším výnosům.

České pivo? To je pro mě pýcha, říká Martina Ferencová

Znáte ten vtip? Víte, jaké jsou tři největší lži? Jdeme na jedno. Dopijem a půjdem. Od zítřka nepiju. Jo, všechny se točí kolem piva. Vtip je vtip, ale v tomhle je kus pravdy. Ukazují tak trochu českou mentalitu spojenou se zlatavým mokem. Tenhle obor, tedy vše spojené s pivem, zažil těžké chvíle. Není sice vyhráno, ale podle všeho, je už lépe.

Radíme čtenářům: Domácí počítače jako slabina podnikových sítí. Jak je ochránit?

Mnoho lidí je nuceno pracovat v domácím režimu. Na co je dobré dbát při práci s počítačem z domova radí bezpečnostní počítačový expert Esetu Václav Zubr.    

Bez číšníků i hostů. Začíná éra virtuálních kuchyní

Sdílené bydlení, sdílené automobily, kola a teď i vaření. Do Prahy dorazil trend takzvaných cloudových kuchyní. Co to znamená? Ideálně dobře vydělávající restauraci bez stolů, číšníků i hostů. Kompletně vybavená kuchyně slouží k tomu, aby v ní kuchaři jídlo v krátkém čase uvařili a kurýři je bleskurychle dopravili k zákazníkovi domů či do práce.

Nikdo nevěděl, jak dlouho bude zavřeno. Nejhorší je nejistota, říká podnikatelka

Obrovská neznámá, spousta nejistoty a velké finanční dopady. Tak hodnotí podnikatelka Elen Hellerová období, kdy musela kvůli koronavirovým opatřením zavřít rodinný Penzion Jurášek v Beskydech. Není to přitom tak dávno, co se vrhla doslova po hlavě do oblasti cestovního ruchu. Předtím měla její rodina na Ostravsku několik autosalonů.

Podporu od inovačního centra už získalo přes sto firem

Páté narozeniny si připomíná Středočeské inovační centrum (SIC). V roce 2015 vzniklo jako spolek založený Středočeským krajem a několika vědeckými institucemi; významnou roli hrají Astronomický ústav Akademie věd ČR, Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický, Fyzikální ústav Akademie věd ČR a České vysoké učení v Praze.

Radíme živnostníkům: Prodej místních zemědělských produktů není věda

Zákony související s prodejem místních zemědělských produktů je dobré znát. Problematiku přibližuje členka představenstva a generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Eva Svobodová