Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.12. 2019 a svátek má Vratislav

Benešov

Benešov je město ve Středočeském kraji. Leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník v průměrné nadmořské výšce 368m. První písemná zmínka o Benešově pochází z roku 1219.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 46,87 km²
Oficiální web města: www.benesov-city.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Neveklov a.s. – zemědělská činnost, pěstování obilí, odchov jalovic Benešov

Obchodní korporace Neveklov a. s.  se zabývá především zemědělskou činností. Provozuje jak rostlinou, tak živočišnou výrobu. Rostlinná výroba je zaměřena na pěstování obilí, olejnin a plodin určených pro potřeby živočišné výroby. V živočišné výrobě se věnuje především výrobě mléka, výkrmu skotu a odchovu jalovic.

Tel:
 • 317 741 397
  739 307 634
E-mail:
 • vosolil@neveklov.as
  neveklov.as@tiscali.cz

Jaromír Hrubeš – Stavitelství – stavby domů na klíč, opravy fasád, rekonstrukce interiérů Benešov

Nabízíme: zemní práce kanalizace stavby domů na klíč opravy fasád zateplování rekonstrukce střech a interiérů

Tel:
 • 603 451 156 - pan Hrubeš
E-mail:
 • jarhrubes@seznam.cz

JAKA spol. s r.o. – stavební firma, stavby na klíč, střešní práce, fasády, zateplování, rekonstrukce bytových jader, zemní práce, truhlářské práce Benešov

Naše firma se zabývá celou škálou stavebních prací. Nabízíme nejen stavby na klíč, rekonstrukce rodinných domů a tak dále, ale hlavně kvalitu a spolehlivost! Nabízíme: stavby na klíč rekonstrukce domů, bytů a jejich přestavby instalaci zateplovacích systémů Weber, Baumit střešní práce - výměnu krytiny rekonstrukce bytových jader rekonstrukce a stavby...

Tel:
 • +420 728 114 785 - pan Kadlec ml.
  +420 602 684 863 - pan Kadlec st.
E-mail:
 • jaka.jan@quick.cz

Pension Jaro – maringotky, vila, pension, ubytovna, stravování Benešov

Naše ubytovací zařízení se nachází v obci Chocerady. Poskytne Vám perfektní útočiště, včetně stravování, pro prozkoumávání malebné krajiny a turisticky zajímavých lokací. Můžete si vybrat z několika druhů ubytování: Vila Jaro Maringotky Pension Jaro Ubytovna CENÍK UBYTOVÁNÍ   

Tel:
 • 602 201 870
  731 179 642
E-mail:
 • jaro@pensionjaro.eu
  info@pensionjaro.eu

Restaurace Sokolovna Pyšely – denní menu, speciální akce, ubytování Benešov

Nabízíme: Ubytování : 4 dvoulůžkové pokoje 1 pokoj s možností přistýlky pokoje mají vlastní sociální zařízení a LCD TV  Restaurace : kapacita 50 míst terasa 70 míst česká a mezinárodní kuchyně platba kartou nekuřácký prostor dětský koutek parkoviště  Wi-Fi Připravujeme nejrůznější kulinářské zážitky a společenské akce.

Tel:
 • +420 602 202 029
E-mail:
 • info@sokolovna-pysely.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pohlednice z minulosti: Podzimní výlov rybníka ve Chlebech

/FOTOGALERIE/ Co si neuděláš, to nemáš. Tuto filozofii v Československu přes čtyři desetiletí prosazovala vláda jedné strany. Lidé, kteří se nepřipojili k subotnikům, tedy brigádám bez nároku na odměnu, získali jediné - černý puntík. Místo aby zvelebovali své domovy, museli lidé chodit na dobrovolné roboty na společném.

Rok 2020 začnou v Benešově provizoriem

/FOTOGALERIE/ Stejně jako každoročně sestavují lídři radnice společně s úředníky a šéfy městských příspěvkových organizací finanční „partituru,“ podle níž bude město „hrát“ v následujícím období. Podobně jako to bylo pro letošní rok, také nový rozpočet na rok 2020, nebude řádný, ale pouze dočasný.

Tankodrom v Husově ulici ještě nějaký čas zůstane

/FOTOGALERIE/ Kdy město rekonstruuje „strašidelnou“ silnici v Husově ulici v Benešově? Právě tak se ptají motoristé, kteří tudy, i kvůli uzavření Nádražní ulice, denně jezdí. „Slovo tankodrom, je na místě,“ potvrdil pověst silnice benešovský místostarosta Zdeněk Zahradníček.

Auta do nemocnice vjedou kvůli opravě silnice Erbenovou ulicí

/FOTOGALERIE/ Vozovku na příjezdové komunikaci a také tu od pavilonu gynekologie k interně opravuje od pátku 6. prosince Nemocnice Rudolfa a Stefanie (NRS) v Benešově. „Vozovky rekonstruujeme kvůli jejich havarijnímu stavu. Práce s sebou přináší dílčí omezení dopravy a odstavných ploch v nemocnici,“ potvrdil technický ředitel NRS Jan Kolbaba.

Cena vody se v Benešově v roce 2020 zvedne o čtyři procenta

Od příštího roku si obyvatelé Benešova připlatí za vodu i likvidaci splašků. Důvodem zdražení je navýšení nájemného, které město vybírá od Vodohospodářské společnosti (VHS) Benešov za to, že využívá vodovodní a kanalizační síť, při dodávkách vody a odvádění splašků. „Máme s VHS uzavřenu koncesní smlouvu o provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu města,“ potvrdil místostarosta Roman Tichovský.

Zkvalitnit vodu z Želivky mají filtry z černého uhlí

Kvalitnější než nyní má být v budoucnu voda z Želivky, odebíraná k úpravě na vodu pitnou v přehradě Švihov při pomezí Benešovska a Vysočiny. Zaklínadlo, které dokáže lepší vodu vyčarovat, zní GAU: granulované aktivní uhlí. Přes ně se má voda filtrovat za dva roky.

Oplocení staveniště mizí, budování terminálu mají Týnečané denně na očích

/FOTOGALERIE/ Skoro jako v nějaké reality show si mohou připadat dělníci, kteří staví nový dopravní terminál. Kvůli postupující stavbě odstranili už část oplocení, a tak se z obyvatel města stalo publikum, které denně sleduje, co se už povedlo a jak práce pokračují.

Vylepovací plochy upraví pro formáty plakátů

Na plakátovací plochy ve městě si chtějí posvítit komunální politici. Není to poprvé, ale dosud se nic podstatného nestalo. „Reklamní plochy v Benešově provozuje firma Rendl ve spolupráci s našimi technickými službami. Firma však má v Benešově také další reklamní plochy soukromé,“ potvrdil místostarosta Zdeněk Zahradníček.

KRÁTCE: Týnečtí zastupitelé se letos na schůzi sejdou naposledy

Celkem čtyřiadvacet bodů má letos poslední schůze městského zastupitelstva v Týnci nad Sázavou. Koná se ve velké zasedačce radnice v ulici K Náklí v pondělí 9. prosince od 16 hodin. Mimo dalších proberou komunální politici návrhy a připomínky občanů, cenu vodného a stočného nebo nájemné za infrastrukturu města.

OBRAZEM: Čertovské odpoledne prožily děti na zahradě mateřinky

Velké dobrodružství s řadou soutěží prožilo v úterý 3. prosince téměř sedm desítek dětí v potemnělé zahradě Mateřské školy v Komenského ulici v Týnci nad Sázavou. Na stanovištích, která obsluhovali samozřejmě rohatí čerti, děti plnily jednoduché úkoly, za jejichž zvládnutí je pak pekelníci také odměňovali drobnými dárky.

Sport

Jaroslav Bednář: Hokejem ve Vrchlabí se ohromně bavím

/ROZHOVOR/ Pouze dvakrát se v sezoně stalo, aby nastoupil a v zápase si nepřipsal žádný bod. Vynulovat Jaroslava Bednáře dokázali jedinkrát pouze hokejisté Děčína (9. kolo) a Nové Paky (13.).

Trenérská modla padla. Blíží se v NHL konec rasů?

Propukla i v hokejové NHL obdoba hnutí MeToo? Něco se rozhodně děje: hokejisté začínají mluvit o příkořích ze strany koučů. V ohni kritiky se ocitl i sám Mike Babcock, kanadská trenérská modla. Je ale všeobecné pozdvižení opravdu na místě?  

Martin Fuksa: Nejdřív jsem myslel, že se zblázním. Už ale Japoncům rozumím

Úsměvy, pohoda. Před pár dny se vrátil z měsíčního pobytu v Japonsku kanoista Martin Fuksa. Příprava na olympijské hry 2020 v Tokiu se vydařila. S rodinným týmem včetně bratra Petra pobýval u kanálu v městě Susaki v prefektuře Kóči.

Žraloci mohou kousnout, když se v kalné vodě leknou turistů

Šel si posedět s kamarády a někdo nadnesl myšlenku, aby zkusili vydělávat ve Spojených státech. Tak se stal z Kladeňáka Robina Havlíčka člen pobřežní hlídky na východním pobřeží, kde zachraňuje už čtyři sezony zejména děti.

SK Rakovník vede Suchánek

Hodně nevydařená podzimní část sezony přiměla klubové vedení jednat. Fotbalové mužstvo SK Rakovník, nováček České fotbalové ligy ve skupině A, skončilo s pouhými sedmi body na posledním místě. 

Brankářskou školou Daniela Zítky prošla více než stovka talentů

Už delší čas funguje ve Středočeském kraji fotbalová Brankářská škola Daniela Zítky (BADZ). Společný projekt slovenského gólmana Matúše Moťovského a někdejšího reprezentačního strážce branky Daniela Zítky na podzim opět zavítal do jedenácti okresů kraje a zapojilo se do něho 122 nadějných brankářů. Krásné číslo!

Školáci z Brandýsa a Nymburka dominovali v junior NBA

/FOTOGALERIE/ Oba zástupci Středočeského kraje, kteří se probojovali do republikového finále, získali umístění „na bedně“. Zlaté prsteny budou zdobit hráče ze ZŠ Na Výsluní z Brandýsa Nad Labem, bronzové medaile ozdobily hráče ZŠ Komenského Nymburk. Stříbro připadlo Děčínu, čtvrté místo Opavě.

Hala v Nehvizdech zase chystá elitní světový atletický zážitek

Největší sportovní událost městyse Nehvizdy ležícího na pomezí Kolínska a Nymburska už pomalu klepe na dveře. Necelý měsíc po vánočních svátcích se v místní sportovní hale uskuteční 3. ročník mezinárodního atletického mítinku Hvězdy v Nehvizdech DNA Alutec KK a organizátoři již hlásí první atletické hvězdy.

Nymburk jede válčit pod Akropoli

Basketbalisté Nymburka zakončí první polovinu základní skupiny Ligy mistrů v Aténách na hřišti Peristeri winmasters. V Řecku se mohou ještě více přiblížit jistotě postupu do play off, když v případě výhry budou mít už náskok tří výher na páté místo. Utkání začíná v úterý v 18:00, přímý přenos vysílá Nova Sport.

Boxerka Bytyqi porazila v Kladně Mexičanku a obhájila titul

Boxerka Fabiana Bytyqi obhájila titul mistryně světa organizace WBC v lehké minimuší váhové kategorii. Anu Arrazolaovou z Mexika porazila na galavečeru v Kladně 3:0 na body. Třiadvacetiletá česká jednička udržela i v šestnáctém zápase neporazitelnost.

Krimi

Osobní automobil zakončil svoji jízdu nárazem do stromu

/FOTOGALERIE/ K dopravní nehodě došlo v sobotu 7. prosince před 13. hodinou u Neštětic nedaleko Neveklova. Osobní automobil tam narazil do stromu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Benešova.

Ledovka v kraji nezpůsobila vážné problémy

Celkem 17 dopravních nehod zaznamenali středočeští policisté v sobotu 7. prosince během rána a dopoledne. Ne u všech však podle slov mluvčí Michaely Richterové sehrála roli ledovka. „Ta se vyskytla jen místy zrána,“ uvedla mluvčí. Žádná z nehod si nevyžádala vážné zranění ani větší hmotnou škodu či dlouhodobější uzavření silnice.

Strážníci řešili agresora, býka, tyč i nákupní vozík

Celkem jednadvacet případů zapsali v listopadu do služební knihy členové Městské policie Votice. Jejich souhrn zveřejnili na webu města. Kromě běžných úkonů měli strážníci asi nejtěžší práci s agresivním mužem. „Ve Wolkerově ulici 13. listopadu muž vykopl dveře bytu a následně slovně napadl svou manželku,“ popsal událost, která skončila pacifikací agresora a jeho předáním Policii ČR, mluvčí radnice, Jan Vachtl.

Státní zastupitelství se má omluvit Rathovi za mediální výroky

Krajské státní zastupitelství v Praze (KSZ) se musí veřejně omluvit odsouzenému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za mediální výroky státního zástupce Petra Jiráta. V pátek 6. prosince o tom rozhodl soud, který tak z větší části vyhověl Rathově žalobě na ochranu osobnosti. Podle nepravomocného verdiktu má KSZ exhejtmanovi také uhradit náklady vynaložené na soudní řízení.

VIDEO: Zaměstnavateli údržbáři sebrali elektroniku za šest milionů

Velkou rozkrádačku zboží rozjela podle zjištění středočeských kriminalistů trojice zaměstnanců v pobočce firmy, která je velkým celosvětovým hráčem v oblasti prodeje přes internet. Třebaže se policie důsledně vyhýbá spojování případu s aktivitami společnosti Amazon v Dobrovízi, regionální manažerka firmy Miroslava Jozová tuto spojitost potvrdila.

Ukrajinec na ubytovně zemřel ve rvačce kvůli penězům

Konflikt mezi ukrajinskými dělníky na ubytovně v Kamenici na Praze-východ, který ve čtvrtek 5. prosince hodinu před polednem skončil smrtí 43letého muže, jenž podlehl zraněním způsobeným nožem, se zřejmě rozhořel kvůli dluhům, které cizinci měli mezi sebou. Vyplývá to z prvotních zjištění středočeských kriminalistů, kteří případ vyšetřují jako vraždu.

Policisté a strážníci zachraňovali životy

Zákroky, jejichž výsledkem jsou dva zachráněné lidské životy, si připsali policisté z Benešova a bystřičtí strážníci. K prvnímu přijela hlídka policistů v sobotu 28. listopadu odpoledne do domu v Benešově.

Konflikt cizinců na ubytovně přinesl smrtelné zranění

Tragický následek měla ve čtvrtek 5. prosince dopolední rozepře cizinců v Kamenici na Praze-východ. Jeden muž nepřežil; na místě konfliktu podlehl zraněním způsobeným nožem nebo podobným nástrojem. Další člověk utrpěl úraz, který však nebyl závažný: stačilo ošetření na místě. Do nemocnice záchranáři nikoho z aktérů rvačky nevezli.

Pohřešování kupců aut skončilo nečekaně brzy

Pouhých pár desítek minut byla ve čtvrtek 5. prosince večer aktuální žádost středočeské policie o pomoc při pátrání po dvojici Jihočechů, o jejichž osud měly obavy jejich rodiny. Na veřejnost se s výzvou adresovanou případným svědkům obrátila středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková vpodvečer – a ještě během večera záznamy o pohřešování obou mužů z pátrací databáze, kterou policie zveřejňuje na internetu, zmizely. Což znamená jediné: pátrání bylo ukončeno.

Exhejtman Rath se proti odsouzení brání dovoláním

Odhodlání dovést svou věc třeba až k Evropskému soudu pro lidská práva prezentoval v souvislosti s kauzou spojovanou se svým jménem někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath od samého počátku - a případ skutečně postupuje justičním systémem výš.

Ekonomika

Mladí Středočeši mají skvělé nápady pro podnikání. Někdy však chybí

Na vzestupu jsou ve středních Čechách takzvané start-upy neboli nově zakládané firmy zaměřené na technologický rozvoj a inovace. Mohou získat i řadu podpor. Podle zjištění Středočeského inovačního centra (SIC) však v kraji na pionýrskou éru mladých nadšenců sršících nápady i touhou po jejich uplatnění navazuje další epocha. Mezi úspěšnými přibývá i těch zkušenějších, kteří dosud pro někoho pracovali a nyní se chtějí takzvaně udělat pro sebe: osamostatnit.

Munici nahradily moderní exponáty. V Olomouci vznikla Pevnost poznání

Dříve to býval jen zanedbaný dělostřelecký sklad, dnes je to hojně navštěvované interaktivní muzeum sloužící k popularizaci vědy. V areálu olomoucké Korunní pevnůstky vznikla Pevnost poznání. A to především díky významné dotaci dosahující téměř 122 miliónů korun z evropských fondů.  

Školka v Benešově vykouzlí úsměv na tváři. Získala i ocenění

Jdete kolem, podíváte se a chtě nechtě se vám na tváři musí objevit úsměv. Aby také ne. Vždyť před vámi stojí nová budova Mateřské školy Úsměv na benešovském sídlišti Spořilov II. Vyrostla zde za výrazné pomoci peněz z evropských fondů.

Radíme čtenářům: Co lze udělat ještě letos, letos také udělejte

Radí Jiří Procházka, produktový manažer, Wüstenrot    

Radíme čtenářům: Pojištění kryje i péči o člena rodiny

Petr Procházka, ředitel úseku pojištění Flexi, Kooperativa odpovídá na dotaz.  

Senioři získají zastřešené venkovní posezení

Vlašimští senioři budou již brzy moci trénovat paměť, korálkovat či poslouchat přednášky pod novou pergolou Komunitního centra. Projekt má navíc šanci získat finanční podporu díky právě probíhajícímu sedmému ročníku programu ČSOB pomáhá regionům, v jehož rámci banka společně s veřejností podpoří 15 prospěšných regionálních projektů.  

Radíme drobným podnikatelům: Co je to živnostenský registr

Představa samostatného podnikání láká čím dál více lidí. Jaké jsou kroky potřebné k získání řádného oprávnění k provozování živnosti? Na otázku odpovídá místopředseda Asociace malých a středních podniků ČR Zdeněk Tomíček. 

Radíme čtenářům: Jak si užít vánoční nákupy a nelitovat

Za vánoční dárky lidé často utratí mnohem víc, než původně plánovali. Aby vánoční nákupy nebyly strašákem ještě i příští rok, stojí za to promyslet si koupi dárků předem a platit za ně chytře.

Aneta Maturová: Obor kosmetiky má rychlý vývoj

Ke kosmetice jsem se dostala úplně náhodou, díky mé kamarádce a bývalé kadeřnici. Tenkrát otevírala nový salon a mně zrovna končila pracovní smlouva na pozici učitelky odborných předmětů. Rozmýšlela jsem se, co by mě asi tak mohlo bavit a ona mi ukázala ten správný směr.

Radíme drobným podnikatelům: Živnostníci se mohou těšit na jeden paušální odvod

"Slyšel jsem, že se u živnostníků připravují důležité změny v placení odvodů," zajímá čtenáře Petra Šimečka z Vrchlabí. Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR, změny ochotně popsala.