Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 20.02. 2019 a svátek má Oldřich

Benešov

Benešov je město ve Středočeském kraji. Leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník v průměrné nadmořské výšce 368m. První písemná zmínka o Benešově pochází z roku 1219.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 46,87 km²
Oficiální web města: www.benesov-city.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Sportovní převodovky SIXTA – závodní a tunningové uložení náprav, stavba a úpravy sportovních převodovek Kosmonosy, Mladá Boleslav

Firma vznikla v roce 1993.  Moje firma pomáhá radou po technické stránce jak novým závodním jezdcům, tak těm stávajícím. V případě opravy montáže dílů do převodovky se provádí práce na počkání ( za Vaší přítomnosti) nebo při složitější práci ( stavba nové převodovky) nejpozěji do 5 dnů. Nabízím: opravy montáže...

Tel:
 • 602 382 109 - pan Sixta - majitel
E-mail:
 • ivan.sixta@seznam.cz

BURGER A SPOL. s.r.o. – Stavební firma – výstavby rodinných domů, sádrokartonářské práce, historické rekonstrukce Sázava

Nabízíme: stavby rodinných domů sádrokartonářské práce zateplení domu, fasády pokládka zámkové dlažby obkladačské práce rekonstrukce štukatérské práce historické rekonstrukce umyvadlové desky kuchyňské desky zahradní doplňky

Tel:
 • 603 226 838 - pan Burger
E-mail:
 • burger.vladimir@daskonet.cz

František Řejha – zemní práce, zakládání staveb, hloubení bazénů, budování chodníků Benešov

Firma František Řejha se zabývá zemními pracemi od roku 1992. Nabízíme: zakládání staveb budování kanalizací, vodovodu, El. Přípojek, plynovody terénní úpravy dle požadavků zákazníka hloubení bazénů budování pozemních komunikací, chodníků hloubení výkopu do hloubky max. 5,5 m Práci provádíme těmito stroji:  rypadlo nakladač CASE 580 SK a rypadlo nakladač CASE...

Tel:
 • 317 795 319
  602 308 156 - pan Řejha
E-mail:
 • frantiskarejhova@email.cz

Kateřina Diepoldová – Ráj zahrádkáře – zahrádkářské potřeby, pracovní oděvy, železářství Vlašim

Nabízíme široký sortiment potřeb pro zahradu, dům a byt již od roku 1994. Nabízíme: hnojiva substráty nářadí hadice travní směsi semena svíčky aranžovací potřeby pracovní oděvy pracovní obuv pracovní rukavice pletiva násady zahradní nářadí

Tel:
 • 317 842 404
  602 335 726 - pan Ing. Kulha
E-mail:
 • jirikulha@seznam.cz

Kapela Horváth Band – hudební skupina, plesy, firemní akce, soukromé akce Votice

Nabízíme: různé hudební žánry desetičlenný band vystoupení na společenských akcích vystoupení na plesech vystoupení na firemních akcích vystoupení na soukromých akcích

Tel:
 • 608 551 059 - pan Horváth
E-mail:
 • emil@horvath-band.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

OBRAZEM: Caparti si zahráli na řemesla

Benešov - Dlouhá, měsíční příprava dětí i pedagogických pracovníků Mateřské školy Berušky v Táborské ulici v Benešově, předcházela velké slávě. Právě ve středu 20. února se ve školce, jako pravidelně, jednou do roka, konal dětský karneval. „Tentokrát se nesl v duchu písně Ten dělá to a ten zas tohle,“ uvedla ředitelka školky Miroslava Kheková, která v úterý společně s kolegyněmi připravovala karneval až do desáté večerní.

Psí atak s vážnými následky přišel na Benešovsku naposledy před lety

Benešovsko - I když soužití psů s lidmi není vždy ideální, nepřišel v posledních nejméně dvaceti letech na Benešovsku, přičiněním psa, o život žádný člověk. Ani to však neznamená, že k atakům lidí ze strany šelem, nedocházelo. Problém v jejich zaznamenávání a popisu spočívá zejména v tom, že ne všichni pokousaní skutek oznámí policistům, nechají se ošetřit zdravotníky nebo zranění konzultují s odborníky.

Revoluce v benešovské komunální politice. Do domácností šel živý přenos

Benešov /FOTOGALERIE/ - Jak ještě více přiblížit komunální politiku běžnému voliči, když ho dlouhé vysedávání v jednacím sále a schůzování nebaví? Jednoduchá pomoc přišla podle rčení - „Když nepřijde hora k Mohamedovi, musí přijít Mohamed k hoře.“ A tak to také v pondělí 18. února v Benešově bylo.

KRÁTCE: Práce v neziskovce není procházkou růžovým sadem

Benešov - 'Nemohu vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy a pot.' Projev britského premiéra Winstona Churchilla z května 1940 tak trochu pasuje i do dnešní doby. Obecně prospěšná společnost Magdaléna, která se více než dvacet let zabývá prevencí a léčbou závislostí, v podstatě nabízí svému novému kolegovi totéž. Hledá terénního pracovníka pro Benešov, který bude pracovat s lidmi v obtížné životní situaci a užívajícími návykové látky.

Rozšiřování sítě POSEZů závisí na zájmu místních partnerů

Benešov - Účelové dotace v celkovém objemu bezmála milion korun - přesně jde o 957 tisíc - si rozdělí čtveřice poskytovatelů kontaktních míst POSEZ (pod čímž se skrývá označení Pomoc seniorům a zdravotně postiženým). Poskytnutí těchto peněz provozovatelům POSEZů v Mladé Boleslavi, Poděbradech, Benešově a Novém Strašecí schválili středočeští zastupitelé.

Peníze z hokejového derby a dražby dresů se dostaly na správné místo

Vlašim - Částku 140 tisíc korun dokázal díky benefičnímu utkání vlašimských a benešovských hokejistů a také následné elektronické dražbě jejich dresů získat na dobročinné účely Nadační fond Lev Benešov. Hokejové derby dvou sportovních týmů z měst, která jsou známa svou rivalitou se uskutečnili v úvodu prvního měsíce roku.

KRÁTCE: Za domácí odpad musí zaplatit do konce dubna

Benešov - Do konce čtvrtého měsíce roku musí obyvatelé města uhradit povinný poplatek za likvidaci komunálního odpadu. Stanoví to vyhláška města v níž se hovoří o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Za to musí každý obyvatel Benešova do městské kasy dodat letos částku 540 korun.

OBRAZEM: V Sázavě vyráběli lapače snů

Sázava - Rodinné centrum Woskovky v Sázavě uspořádalo v neděli 17. února workshop, na kterém si mohli zájemci vyrobit lapač snů. Tento amulet severoamerických indiánů umístěný nad hlavou spícího má podle legendy zachytit do své sítě zlé sny, které ráno zničí denní světlo. Dobré sny naopak sklouznou po peříčkách do duše spícího.

Službu Taxík Maxík je nutné si objednat předem

Benešov - Už rok poskytuje seniorům nad 65 let věku a zdravotně postiženým, držitelům průkazů ZTP či ZTP/P, Pečovatelská služba okresu Benešov také služby zaměřené na pomoc při jejich cestování v rámci města. Za nákupy nebo k lékaři. Po Benešově tak jezdí auto v typických barvách, které je místním již dobře známé jako Taxík Maxík.

Benešov se vrací k původnímu plánu velkého Lesoparku Sladovka

Benešov – Slibně se rozvíjející projekt volnočasové lokality nazvané Lesopark Sladovka, který měl za úkol vytvořit vhodné podmínky pro rekreační sportování a odpočinek obyvatel i na přilehlé straně města, se, jak se zdá, vrací ke kořenům.

Sport

Žlutá ponorka zrušila Vltavín

Benešov – Umělá tráva benešovského stadionu za krásného slunečného počasí přivítala hosty z Vltavínu. Benešov nátlakovou hrou soupeře, stejně jako předtím Táborsko, úplně rozhodil. Je pravdou, že hosté přijeli na zápas nepřipraveni technicky. Jejich vedoucí ani neznal své hráče a dle zápisu se hráči tmavé pleti soupeře jmenovali Veselý a Melichar.

Nespeky porazily Pražany

Praha – Nespeky odehrály o víkendu utkání s pražským celkem ČAFC. V první půli byli hostující hráči Nespek lepší a zaslouženě se dostali do vedení po gólu Marka Večery. Do druhého poločasu domácí vyměnili více než polovinu svých hráčů a postupně převzali otěže zápasu a nebyli daleko od vyrovnání, ale hostujícího gólmana nepřekonali.

Rakovnická paráda! Po mužích jsou šampiony i dorostenci

Rakovník – Ještě nedozněla jedna únorová pozemkářská radost v podobě titulu mistrů republiky pro pozemní hokejisty HC 1972 Rakovník a už je tu další a opět ve zlaté podobě! Tentokrát se o ni zasloužili dorostenci stejného klubu, kteří v play off zvládli všechny dramatické momenty včetně samostatných nájezdů, ten rozhodující proměnil ve finále na zlatou radost z mistrovského titulu České republiky Josef Trejbal.

Boháči i srdcaři. Jaké částky jsou ochotni obětovat mecenáši českého sportu?

/MALÝ A VELKÝ SPORT/ Žijí sportem. Do klubů svého srdce dávají vlastní peníze. Seznamte se: spasitelé a dobrodinci. Deník oslovil známé i neznámé mecenáše napříč republikou. Někteří jsou přímo majitelé, jiní vystupují jako sponzoři. Tak či tak: bez těchto lidí by řada klubů zmizela v propadlišti dějin.

Jágr zvládl obnovenou premiéru, ale má jasno: Play off bude jiný rachot

Rok a den uběhl od chvíle, kdy Jaromíra Jágra sroloval u mantinelu tehdy havířovský útočník Marek Sikora a téměř mu ukončil už tak hodně dlouhou kariéru. V Kladně ale mnozí stále doufali, že se nejlepší český útočník všech dob přece jen vrátí, aby Rytířům pomohl zpátky do extraligy. V pondělí v Havířově se to konečně povedlo, po 366 dnech Jágr naskočil do ostrého zápasu. Jako na potvoru zrovna proti Havířovu, ale tentokrát končil vítězně, jeho Rytíři zvítězili 2:0. „Havířov do roka a do dne,“ smála se legenda.

Z Javorové skály se budou po setmění řítit do údolí 'šusem'

Monínec - Až osmdesátikilometrovou rychlost údajně dosahují lyžaři, kteří z horní části sjezdovky na Monínci, těsně pod vrcholem tamní Javorové skály, zamíří „šusem“ do její nejspodnější části. K tomu navíc po soumraku, i když samozřejmě při umělém osvětlení sjezdovky v tamním lyžařském areálu.

Vlašim nestačila na Jihlavu a nedala ani gól

Jihlava /FOTOGALERIE/ – Druhou porážku v přípravě si připsali fotbalisté Vlašimi, když prohráli s aspirantem na postup – Vysočinou Jihlava 0:4. Utkání nabídlo šance na obou stranách, ale góly stříleli pouze jihlavští hráči. „Takové utkání se hodnotí velmi těžko. Tři branky jsme v podstatě Jihlavě darovali. Naopak jsme nebyli schopni proměnit své šance, a proto skóre vypadá tak hrozivě,“ hodnotil zápas lodivod Vlašimi Erich Brabec.

Lvi domácí start nevybojovali

Mladá Boleslav – Lvi jeli do Boleslavi bojovat o naději začínat playoff s Poděbrady doma. Dvě třetiny tomu napovídali, v poslední však přišel zkrat hostujících hráčů a domácí se na Benešov výsledkově dotáhli a půl minuty před koncem třetí třetiny jim zasadili konečný zásah.

Vytoužená posila! Příbram hlásí návrat Matouška

Příbram - Jan Matoušek se vrací do Příbrami. Vedení středočeského klubu se v pondělí 18. února oficiálně dohodlo s pražskou Slavií na jeho hostování do konce sezony.

Smůla Příbrami. Slánské Lvy poslalo do čtvrtfinále lepší skóre

Střední Čechy – Hokejisté Rakovníka a Slaného nakonec zkompletovali „západní“ čtyřku čtvrtfinalistů krajské ligy. O poslední zásadnější tajence rozhodl úplně poslední zápas základní části a několikáté kritérium při bodové rovnosti dvou týmů.

Krimi

Auta lákala věcmi uvnitř. Pak řinčelo sklo

Střední Čechy – Nelákejte zbytečně zloděje k tomu, aby vám poničili auto a sebrali věci. Tak lze shrnout úterní varování Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Informovala o třech vloupáních, které mají jedno společné: auta stojící před prodejnami přilákala pozornost zlodějů odloženými věcmi viditelně zanechanými uvnitř.

S ukradenými drahými koly se ztratil i unikát

Střední Čechy – Ukradené kolo je neobvyklé jak svým vzhledem, tak svou cenou. To lze říci k pátrání policistů z města Odolena Voda, kteří již přes měsíc řeší vloupání do sklepních kójí v Klecanech. Společně s několika bicykly vysoké ceny zmizel 11. ledna v noci i skutečný unikát: originální dráhové kolo.

Hledaný muž se podle policie vymlouvá na rakovinu

Střední Čechy - Na pomoc svědků z řad všímavých občanů - a pracovníků zdravotnických zařízení obzvlášť - spoléhají kriminalisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih pátrající po 45letém Michalovi H. Na muže s trvalým bydlištěm ve Štěchovicích vydal Okresní soud v České Lípě příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Za mřížemi si má odpykávat trest za podvod, informovala v úterý policistka Jana Dětská.

Za svezení si nechal taxikář platit drogami, které pak prodával dál

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - V rozmezí od jednoho do pěti let svého mladého života mohou za mřížemi strávit muži ve věku 19 a 24 let. Uvedený trest jim nyní hrozí za to, že prodávali marihuanu a pervitin.

Vážná nehoda v Mělníku. Autobus se zřítil ze srázu, tři lidé se zranili

Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Tři lidé utrpěli zranění při ranní nehodě autobusu poblíž Labe v Mělníku. K maléru na silnici první třídy I/16 spojující Mělník se Slaným došlo pět minut po páté ranní, kdy řidič vezoucí cestující havaroval u přemostění Pšovky nedaleko kruhového objezdu. Autobus prorazil svodidla, načež skončil pod mostem převrácený na boku.

Údajné obtěžování dítěte je podle policie výmysl

Střední Čechy – Jen tři dny trvalo, než se kriminalistům územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih podařilo vyřešit nahlášený případ obtěžování školačky. Neskončilo to však dopadením podezřelého, ale konstatováním, že nic takového se nestalo. „Dívka si celou událost vymyslela,“ uvedla policistka Jana Dětská.

Ženu, která zůstala v hořící chatě, se zachránit nepodařilo

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Lidský život a také hmotné škody vyčíslené na 3,5 milionu korun si vyžádal požár chaty, která vzplála v pátek odpoledne v obci Petrov na Praze-západ. 

U Votic se na E55 střetlo osobní auto s vozidlem údržby silnic

Votice – Střet osobního auta s vozidlem správy a údržby silnic, k němuž došlo v pátek 15. února v 9 hodin ráno, komplikuje dopravu na mezinárodní silnici E55.

Hasiči se zas a zas měnili ve výtaháře

Střední Čechy - Vyproštění uvízlých lidí by při poruše výtahu měl neprodleně zařídit správce zařízení a také pracovníci výtahářských firem drží pohotovost, aby v případě potřeby jejich týmy dokázaly pomoci – přesto jsou výjezdy na pomoc uvězněným lidem prakticky každodenním chlebem i pro středočeské hasiče.

Řidič ujížděl hlídce, pak předstíral spícího spolujezdce

Benešov - Poněkud úsměvný příběh z úvodu letoška, který však mohl mít i velmi vážné následky, zveřejnila v tiskové zprávě v úterý 12. února Policie ČR v Benešově. Že to nakonec tragédií neskončilo, bylo výsledkem důslednosti autohlídky z benešovského obvodního oddělení. Ta si krátce po dvaadvacáté hodině v centru města všimla, že vozidlo Škoda Fabia nezastavilo na „stopce“ před křižovatkou.

Ekonomika

Pět plus pět. Nápaditost firem kraj podpoří deseti miliony

Střední Čechy – Bez vážnějších námitek a s poměrem hlasů 51 pro ku čtyřem hlasujícím, kteří se zdrželi (a proti se nevyslovil nikdo) schválili středočeští zastupitelé deset milionů pro podporu podnikání středočeských firem. Na posílení konkurenceschopnosti je podnikatelům a živnostníkům bude rozdělovat Středočeské inovační centrum v rámci již osvědčených inovačních a kreativních voucherů.

Středočeského podnikatele roku náhodou přivál vítr dějin z řeckých hor

Střední Čechy - V celostátním finále podnikatelské soutěže bude Středočechy reprezentovat Řek. O letošním vítězi krajského kola soutěže EY Podnikatel roku rozhodla porota, v níž měli významné zastoupení vítězové minulých ročníků. Její verdikt přiřkl prvenství zakladateli a majiteli společnosti AKESO Holding, jimž je Sotirios Zavalianis.

Inovační centrum nabízí práci pro vědce

Střední Čechy - Nabídky práce u různých zaměstnavatelů ve středních Čechách, které jsou všechny psány v angličtině, přináší nově zveřejněný přehled spojený s příslibem pravidelné aktualizace na internetových stránkách Středočeského inovačního centra.

Kraj je ekonomickou dvojkou republiky

Střední Čechy - Praha se považuje za tahouna republikové ekonomiky - a střední Čechy jsou v tomto spřežení společně s ní. Tak lze vnímat hodnocení statistiků posuzujících ukazatele ekonomické výkonnosti.

Kvasinská revoluce. Škoda tlačí platy nahoru, těžko jí konkurují i horské chaty

/PŘÍBĚH DENÍKU/ Průmyslový boom, který v posledních letech díky kvasinské automobilce Škoda Auto zažívá podhůří Orlických hor, nemá v Česku obdoby. Z výrobních linek této fabriky denně sjíždějí stovky nových aut, pracuje v ní více než deset tisíc lidí z regionu, ale také z ciziny. Rychnovsko i lidé v něm zbohatli. Všechno ale něco stojí. Život v okrese se radikálně proměnil a najdou se také negativa. Dopravní infrastruktura by potřebovala rychlejší zlepšení, obchodníkům v regionu chybí pracovníci a zhoršila se i bezpečnost.

První volant, stěrač nebo semafor: 10 zajímavých prvenství ze světa aut

Od chvíle, kdy Karl Benz představil světu svůj první benzinem poháněný vůz, urazil automobilový průmysl dlouhou cestu, na níž překonal řadu zajímavých milníku. Víte například, kdy vzniklo první autorádio nebo kdy bylo vyrobeno první auto s pevnou střechou? Podívejte se s Deníkem na deset zajímavých prvenství ze světa automobilů.

Inovační centrum radí, jak hlemýždí podnikání změnit ve formuli

Střední Čechy - Buď máš výmluvy, nebo výsledky! Tímto sloganem burcuje Středočeské inovační centrum (SIC) k aktivitě lidi, kteří mají zajímavý podnikatelský nápad, nicméně si nejsou tak docela jisti jeho úspěchem.

Elegantní i praktické. Moderní tapetou oživíte byt i dům

Tapety zkrášlují lidská obydlí již několik staletí a prošly mnohým vývojem. Původně kožené, a tedy drahé kusy, časem nahradily textilie či papír. Dnešní doba a její technologie ovšem nabízejí nepřeberné možnosti, a tak se lze nyní s tapetami v interiéru skutečně vyřádit.

Řemeslníci došli. Na rekonstrukci koupelny si počkáte přes sto dní

Volných pracovních míst je nejvíc v historii. Na přelomu roku firmy marně sháněly například 5,5 tisíce zedníků.

Nová linka je evropská špička

Pohodlí z jízdy automobilem závisí z nezanedbatelné části na pohodlí řidiče. Na tom, jak si doslova sedí. Velkou měrou se na tomto pocitu podílí firma proseat z okraje Mladé Boleslavi. Dodává výplně sedaček a další komponenty především pro vozy Škoda, ale i pro automobily BMW.