Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 13.12. 2018 a svátek má Lucie

Benešov

Benešov je město ve Středočeském kraji. Leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník v průměrné nadmořské výšce 368m. První písemná zmínka o Benešově pochází z roku 1219.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 46,87 km²
Oficiální web města: www.benesov-city.cz


Z katalogu firem doporučujeme

František Hašek – Instalatérství – topenářské práce, čištění kanalizací Votice

Nabízíme: instalatérské práce topenářské práce mechanické čištění kanalizací

Tel:
 • 602 135 924 - pan Hašek
  317 802 493
E-mail:
 • hasek.tip@email.cz

Pavel Kratochvíl – Opravy vozovek – opravy výtluků, opravy vyjetých kolejí, zemní práce, pneuservis Benešov

Nabízíme: opravy výtluků a trhliny opravy spár po frézování opravy propadlé části vozovky opravy vyjetých kolejí autodoprava zemní práce realizace zahrad realizace sportovišť osazování jímek a čističek odpadních vod řezání betonu a asfaltu pneuservis pokládka a opravy zámkové dlažby a obrubníku opravy propadlých uličních vpustí osazování odvodňovacích žlabů zhotovení zpevněných...

Tel:
 • 606 501 166 - pan Kratochvíl
E-mail:
 • pavelkratochvil@email.cz

Luboš Šíma – autobusová doprava, mikrobusy Rakovník

Naše firma provozuje vnitrostátní autobusovou dopravu s kapacitou 30 míst, přičemž se zaměřujeme především na zájezdy, výlety a sportovní či jiné události. Naše služby: vnitrostátní a mezinárodní autobusová doprava (kapacita 30 míst) mikrobusy (kapacita 20 míst)

Tel:
 • +420 603 475 675 - pan Šíma
E-mail:
 • sima.bus@seznam.cz

Rekreační středisko Jizbice pod Blaníkem – hotel, ubytování v chatách, restaurace, tábory, sportovní soustředění, svatební obřady Čechtice

Ubytování v hotelu : převážně ve 4-lůžkových pokojích V hotelu je pro Vás k dispozici : jídelna místnost s krbem restaurace bar učebna Ubytování v chatách : prostorné dřevěné chaty v jedné chatě 3-5x palanda Areál hotelu nabízí : dvě přírodní koupaliště tenisové kurty hřiště na kopanou, házenou, basketbal a...

Tel:
 • +420 606 751 544 - pan Kopecký
E-mail:
 • recepce@hotel-jizbice.cz

KADRABA – Plastová okna a řezivo – okna, zimní zahrady, garážová vrata, palubky, palivové dřevo Benešov

Naše firma sídlící v Čerčanech nedaleko Benešova, je na českém trhu od začátku 90tých let. Nabízíme: plastová okna plastové dveře zimní zahrady garážová vrata parapety žaluzie sítě truhlářské dřevo deskový materiál stavební řezivo hoblované hranoly palubky palivové dřevo stavební vruty stavební kování barvy oleje lepidla

Tel:
 • 775 998 198 - pan Kadraba Jan
  775 998 195 - pan Kadraba Tomáš - plastová okna
  775 998 199 - pan Kadraba Jiří - řezivo
E-mail:
 • info@okna-dvere-plast.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Studenti z Vlašimi si užili v partnerské škole v Německu

Vlašim - Zajímavý program připravila pro žáky Obchodní akademie Vlašim její partnerská škola Walther-Groz-Schule v německém Albstadtu. K našim západním sousedům se vypravilo z Vlašimi celkem 14 žáků obchodní akademie a dalších osm z gymnázia.

KRÁTCE: Esperantisté se sešli při konferenci v Mendelově ulici

Benešov – Kolem sedmdesáti lidí zabývajících se esperantem, neutrálním jazykem vhodným pro použití v mezinárodní komunikaci, se sjelo na konferenci do VOŠ a SZeŠ Benešov.

Teplýšovice 'skočily' po uvolněném místu, otevřely úřadovnu Pošta Partner

Teplýšovice /FOTOGALERIE/ - Pošta pronikla už také do Teplýšovic. Tak, s trochou nadsázky, lze označit naprosto seriózní zprávu o zřízení poštovního úřadu v obci s 530 lidmi. Ti už dva a půl měsíce nejsou odkázáni na služby poštovního úřadu v Kozmicích a zejména Benešově.

Cenu některých pozemků pro obchvat kraj vynásobí osmi

Benešovsko - Až osminásobek ceny stanovené znaleckým posudkem mohou očekávat vlastníci některých pozemků, jež chce kraj vykoupit pro budování II. etapy obchvatu Jesenice. Naproti tomu výdaje za jiné mají být rovny nule. Vyplývá to z údajů, které zazněly při pondělním jednání středočeských radních.

KRÁTCE: S odvozem komunálního odpadu pomůže stavebník

Benešov - Rekonstrukce Tyršovy ulice v Benešově nepřináší potíže jen motoristům. Své si se stavbou „užívají“ podnikatelé a především tamní obyvatelé. Nejen, že nemohou se svými auty dojet až před dům, v případě podnikatelů k nim stěží zajíždějí vozy zásobovačů, ale problém mají i s dopravou opačným směrem, tedy z Tyršovy ulice.

Z Brodců do Zbořeného Kostelce vznikne zatím jen část chodníku

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Úsek častých kolizních situací mezi motoristy navzájem i mezi nimi a chodci či cyklisty a také potenciální místo dopravních nehod. Tak je známá silnice s označením III/1068 vedoucí z Týnce nad Sázavou přes Brodce a končící ve Zbořeném Kostelci.

Rady do zahrady: ranější pološvestky, výsevy muškátů

Benešovsko - Rady čtenářům Deníku od zahrádkáře, ovocnáře, pěstitele a šlechtitele Petry Kumšty z Votic.

KRÁTCE: Podpořit v anketě lze i stromy v centru Benešova

Benešov - Až do prvního pátku příštího roku, tedy do 4. ledna, mohou podporovatelé zachování lipového stromořadí tvořícího na Masarykově náměstí ovál, hlasovat právě pro tento přírodní prvek v centru města. Stromořadí je jedním z nominovaných v soutěži ekologického hnutí Arnika s názvem Alej roku 2018.

OBRAZEM: Křtili kalendář, který mapuje týnecké proměny v čase

Týnec nad Sázavou - Týnecké proměny v čase mapuje nástěnný kalendář, který byl pokřtěn druhou adventní neděli ve zdejším muzeu a který bude v příštím roce zdobit stěnu nejedné týnecké domácnosti. Přibližuje obyvatelům města, jak vypadala jim důvěrně známá místa před desítkami let, a nabízí srovnání s jejich dnešní podobou.

Stavbu tělocvičny benešovského gymnázia zahájí kraj napřesrok na jaře

Benešov - Středověk neskončil, středověk trvá. Právě to zpívá David Koller a právě tak si mohou zanotovat a postesknout i současní studenti Gymnázia Benešov. Pravda, ne ve smyslu dalšího textu oné písně, ale při tom, když mají mít tělocvik. Jejich školní tělocvična i na konci roku 2018 připomíná všechno možné, jen ne modernu 21. století.

Sport

Praga Cup bude opět mezinárodní

Praha - Osmnáctý mezinárodní turnaj v malé kopané PragaCup se uskuteční v sobotu 15. prosince ve Sportovním areálu Hamr Braník v Praze. Zúčastní se celkem 24 týmů - 250 hráčů. Přicestuje osm týmů ze Slovenska, jeden tým z Polska a turnaj doplní patnáct týmů z celé ČR.

Rytíři uhájili všechny body před dotírajícími Sršni

Vlašim - Již čtvrtý zápas v řadě na domácím ledě sehráli o druhé adventní neděli vlašimští Rytíři. Soupeřem jim byli Sršni z Kutné Hory. V probíhajícím ročníku je již jednou porazili a chtěli logicky tuto výhru zopakovat. Sršňům patřila poslední příčka tabulky, Vlašim se zase potýkala s prořídlou defenzivou. Dal se tak očekávat urputný boj.

Sportovec Benešovska už 9. ledna. Budete hlasovat pro svého koně?

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Deník společně s ČUS, SPORT ACTION, s.r.o., městem Benešov a čtenáři opět vybere nejlepší sportovce za rok 2018, kterým předá ocenění na slavnostním galavečeru. Ten se uskuteční v úterý 8. ledna v 18 hodin v Kulturním domě Karlov v Benešově. O pořadí rozhodují sportovní novináři a funkcionáři společně se čtenáři Deníku.

Vlašimský srdcař Janda lituje konce podzimu. Dařilo se

Vlašim – Konec podzimní části zastihl fotbalisty FC Sellier & Bellot Vlašim ve výborné formě a tým vedený trenéry Vasilem Boevem a Erichem Brabcem vyhrál poslední tři zápasy. Není tedy divu, že se hráčům končit moc nechtělo. „Trochu nás mrzí, že podzim skončil,“ přiznal zkušený záložník Vlašimi Ladislav Janda.

Kupr: Trenér vtiskl mužstvu tvář. A posily výborně zapadly

Poříčany /ROZHOVOR/ - Podzimní sezonu si náramně užili. Fotbalisté Poříčan šli od jednoho vítězství k druhému a v polovině sezony jsou v tabulce nejvyšší krajské soutěže na prvním místě. Možná se to zdá až neuvěřitelné. Je to ale skvělá náplast na minulou sezonu, kdy se tým zachraňoval do posledního kola. „Je to příjemný pocit,“ říká mimo jiné v rozhovoru Deníku manažer poříčanského klubu Václav Kupr.

Trpasličí pes i plyšák Kuky. Známe rituály a talismany českých sportovců

Fotbalista Tomáš Vaclík má plyšáka od dcery, biatlonistka Markéta Davidová si zamilovala jednorožce. A co další úspěšní sportovci? Deník nahlédl do soukromí českých hvězd a odhalil neznámé talismany i úspěšné rituály. Snad teď neztratí své kouzlo…

Fotbalistům budou pomáhat trenéři Slavie

Benešov – Ujednáno! Fotbalisté SK Benešov budou úzce spolupracovat s pražskou Slavií. V týdnu podepsaná spolupráce se bude týkat převážně celků mladších žáků. SK Benešov se tímto stává patnáctým klubem zapojeným do partnerského programu SK Slavia Praha v oblasti mládeže.

Kat Jedlička! Uhrál sedm bodů

Poděbrady – Hokejisté Benešova neuspěli na ledě Poděbrad, když dostali jedenáctku.

Montéři sesadili sládky, derby ve Slaném ovládl Rakovník

Střední Čechy – Hokejisté Slaného padli doma v derby krajské ligy s Rakovníkem 1:4 a stálo je to nejen první místo v tabulce, ale sešup na čtvrtou pozici. Čelo tabulky skupiny Západ je nadále ukrutně vyrovnané. Na východě také jeden z favoritů ztratil, druhé Velké Popovice padly s Mladou Boleslaví.

Don Giovanni se nestačil divit, Lysá šokovala jasného favorita

Lysá nad Labem - V pražském hotelu Don Giovanni se odehrálo čtvrté kolo Extraligy šachových družstev. Obhájce titulu a lídr soutěže 1. Novoborský ŠK s reprezentanty Davidem Navarou a Viktorem Lázničkou se chystal získat další body. Do zápasu s klubem Výstaviště Lysá nad Labem nastupoval jako favorit.

Krimi

Policisté promlouvají k lidem i z videa

Střední Čechy /VIDEO/ - Pátrací relace někdejší FKÚ - federální kriminální ústředny - si z televizní obrazovky nebo z novin pamatují už jen ti, kteří patří již spíše ke starší generaci. Policejní informace s označením FKU jsou však ryze aktuální současností.

Nehody plavidel na přehradách: na Orlíku dvě, na Slapech pět

Benešovsko - Vcelku příznivě vyznívá ohlédnutí za plavební sezonou z pohledu kázně vůdců plavidel na nejvytíženějších přehradách na Vltavě. Nebyl zaznamenán vysloveně velký malér, byť bez menších plavebních nehod se provoz na hladině neobešel.

Jedna špatná kamna ohrozila celou chatovou osadu

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Stačila jediná chyba - a následky jsou vážné: jednu chatu plameny zničily, druhou vážně poškodily – a ohrozily ještě několik dalších. Hmotné škody se vyšplhaly na milion korun. Jeden člověk navíc utrpěl popáleniny na rukou; záchranáři ho převezli na popáleninové centrum vinohradské nemocnice v Praze.

Policie zveřejnila další video z loupežného přepadení benzinky v Nelahozevsi

Nelahozeves /VIDEO/ - Pátrání po dvou pachatelích, kteří přepadli čerpací stanici v Nelahozevsi, stále pokračuje. Kriminalisté pracují s dvěma verzemi, řekl mluvčí policie Zdeněk Chalupa: dvojici, která postřelila obsluhu stanice - 58letá žena na zranění zemřela - mohli tvořit buď dva muži, nebo smíšený pár: muž a žena.

Kriminalisté dopadli lupiče, který v Benešově přepadl mladou ženu

Benešovsko - Po zhruba měsíčním pátrání dopadli benešovští kriminalisté třicetiletého lupiče. Ten si ke svému činu vyhlédl spojnici mezi Tyršovou a Jiráskovou ulicí, která kdysi ani neměla jméno, ale nyní se jí říká, vzhledem k blízkosti historického objektu piaristické koleje - Piaristická.

Spor výtvarníka s automobilkou soud zatím nerozsekl

Střední Čechy - Odročení jednání s návrhem na uzavření smíru. Tak se v úterý u Krajského soudu v Praze vyvinulo jednání - konané s vyloučením veřejnosti - ve sporu malíře a designéra Vlada Vovkaniče s automobilkou Škoda Auto.

Zloději kradou, varují mobily i obecní rozhlasy

Střední Čechy – Málo lichotivé prvenství drží Středočeský kraj v policejních statistikách: vykradených chat a chalup, ale i rodinných domů je zde evidováno nejvíc v rámci republiky. Pouze v případě bytů, které nevítanou návštěvou poctili zloději, vede Praha. Dokonce velmi výrazně – zatímco v kraji policisté od počátku roku do konce října zaznamenali 111 takovýchto skutků, v metropoli jich řešili 756.

Přepadení čerpací stanice nepřežila žena z obsluhy

Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Otřesná zpráva se v pondělí ráno rozlétla Mělnickem: při přepadení benzinky v Nelahozevsi byla zastřelena obsluha, načež pachatelé z místa činu utekli. To, že při loupeži, na níž se zřejmě podílely dvě osoby, došlo ke smrtelnému zranění 58leté ženy, potvrdil i mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa. Stejně jako fakt, že policisté pátrají po dvou podezřelých.

Přišla zima. Auto doklouzalo až pod vlak

Střední Čechy - Výstrahu varující před ledovkou vydávali meteorologové nejenom před víkendem, ale také na jeho sklonku. Opět vydali upozornění na možnost namrzajících srážek, platné ve středních Čechách od nedělního dopoledne (od 15.00) do půlnoci – avšak již jen v jižních a východních regionech na Benešovsku, Kolínsku, Kutnohorsku, Mladoboleslavsku a Nymbursku.

Havárie mixu s betonem zaměstnala hasiče z velké dálky

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Nejenom hasiči z Jílového, Říčan a okolí, ale dokonce i vozidla až ze stanic v Kladně, v Berouně a základny ve Zbirohu na Rokycansku zamířili v úterý k místu nehody domíchávače s betonem, který havaroval po půl čtvrté odpoledne poblíž Petříkova na Praze-východ. Řidiči se při nehodě nic nestalo – mix převrácený na levý bok ale hasiče zaměstnal skoro na devět hodin.

Ekonomika

Premiérová pivní Liga mistrů: skupinu ovládl Gambrinus

U příležitosti třetí účasti plzeňské Viktorky v elitní evropské soutěži se včera v Doosan Areně ve spolupráci s pivovarem Gambrinus uskutečnila premiérová pivní Liga mistrů. V souboji španělského, ruského a italského piva si u odborné poroty nejlépe vedl právě domácí zástupce.

Elektřinu ze slunce schovávají v Řeži do vodíku

Střední Čechy – Otevřením první dobíječky pro elektromobily zcela nového typu se v pondělí pochlubila technicko-inženýrská společnost ÚJV v Řeži. Unikátní je tím, že je „vodíková“, vysvětlila za ÚJV Alena Rosáková. S upozorněním, že tohle je to pravé pro ekologicky naladěné elektromobilisty.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

Shazování mužských ozdob a oblázky za zavražděné děti z Lidic: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 28. až 30. listopadu 2018.

Jdu jinam. Zákazníci utíkají kvůli zdražování elektřiny a plynu

/INFOGRAFIKA/ Dalo se to čekat. Poté, co většině lidí v posledních týdnech dorazily obálky s oznámením o nových cenách elektřiny či plynu, zákazníci zvažují změnu dodavatele.

Apolenka v plamenech a velká soutěž zelňaček: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 26. a 27. listopadu 2018.

Žhavé poklady z popelnice a zdatné čtyřstupňové plavkyně: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 24. až 25. listopadu 2018.

Vrazi z Bitozevsi před soudem a týrané čivavy na prodej: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. listopadu 2018.

Pochod proti tradičním cirkusům a desetinásobné zneužití karty: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. listopadu 2018.

Čtyři tisíce balení léku pro vlastní potřebu a 75 let Vsacanu: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. listopadu 2018.