Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 24.10. 2020 a svátek má Beáta

Benešov

Benešov je město ve Středočeském kraji. Leží necelých čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník v průměrné nadmořské výšce 368m. První písemná zmínka o Benešově pochází z roku 1219.

Počet obyvatel: 16.000
Rozloha: 46,87 km²
Oficiální web města: www.benesov-city.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Finanční úřad pro Středočeský kraj – otevírací doba, kontakty, mapa

Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz ID datové schránky: 6sxny3p Číslo úřadu: 2100 Číslo účtu: 77628111/0710 Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00

Tel:
 • 257 004 111
E-mail:
 • podatelna2100@fs.mfcr.cz

Elektro Jan Rak – silnoproud, slaboproud, topení, hromosvody Týnec nad Sázavou

Naše firma se specializuje na elektroinstalační práce, revize, hromosvody a topení. Naše služby: bytové a průmyslové elektroinstalace páteřní rozvody v panelových domech hromosvody - montáž a servis elektrické vytápění elektrické vytápění objektů - přímotopné, podlahové, akumulační

Tel:
 • 602 137 730
E-mail:
 • jan.rak_elektro@centrum.cz

GASTROŠULC s.r.o. – stroje pro zpracování, nádobí pro děti, sklo, keramika, porcelán Vlašim

Firma GASTROŠULC s.r.o. byla založena 20.ledna 2010 jako rodinná firma se zaměřením na vybavení, servis a údržbu gastronomických provozů. V naší nabídce jsou i další doprovázející služby - poradenství, konzultace, návrhy projektů, příprava stavební připravenosti a stavební dozor. Naše nabídka: Nerezový nábytek gastro (⇒ web) Tepelná příprava a opracování Stroje pro zpracování Mycí...

Tel:
 • 775 250 277
  775 950 278
  608 145 673
E-mail:
 • gastrosulc@gastrosulc.cz
  sulcova@gastrosulc.cz
  kirsnerova@gastrosulc.cz

TECHNIKAPROFARMU.cz – stroje pro zemědělství, hydraulické rozvaděče, ventily, náhradní díly Benešov

Naše firma prodává stroje pro zemědělství. Nabízíme: HYDRAULICKÉ ROZVADĚČE ZPĚTNÉ VENTILY HYDRAULICKÉ RYCHLOSPOJKY HYDRAULICKÉ HADICE TLUMIČE RÁZŮ, HYDROAKUMULÁTORY ŠKRTICÍ VENTILY BRZDNÉ VENTILY KULOVÉ VENTILY MANOMETRY DĚLIČE PRŮTOKU HYDRAULICKÉ FILTRY HYDRAULICKÉ ZÁMKY POJISTNÉ VENTILY HYDRAULICKÁ ŠROUBENÍ HYDRAULICKÁ ČERPADLA HYDRAULICKÉ TŘETÍ BODY HYDRAULICKÉ TRUBKY TELESKOPICKÉ VÁLCE PRO SKLÁPĚČKY

Tel:
 • 775 716 775
E-mail:
 • cezt@seznam.cz

ŠROUBÁRNA MAREK s.r.o. – nýty, matice, dráty, hřebíky Benešov

Šroubárna Marek s.r.o. je výrobní firmou s více jak 95 letou tradicí. Nabízíme: nýty matice dráty hřebíky závrtné šrouby svorníky GEO hřeby pečící plechy

Tel:
 • 317 792 143
  603 553 689 - paní Marková
  603 721 995 - pan Marek
  737 511 407
E-mail:
 • info@sroubmarek.com
  prodej@sroubmarek.com

Zpravodajství z města

Zprávy

O titul Alej roku se uchází javorová alej v Nespekách

Už jen do úterý 27. října do 12 hodin můžete nominovat svá oblíbená stromořadí do ankety Alej roku. Z Benešovska je zatím nominované stromořadí červených javorů ve Frágnerově ulici v Nespekách. Pro svého favorita můžete hlasovat od 3. listopadu do 7. ledna.      

Nevraživost vůči chatařům mezi stálými obyvateli Posázaví nepanuje

Zatímco při jarním nouzovém stavu rekreační oblast v Posázaví praskala ve švech, druhá koronavirová vlna zatím reprízu nepřinesla. Chataři a chalupáři se s podzimním počasím spíš vracejí domů, především do Prahy. Starousedlíci čekají, zda se situace v souvislosti s vládními opatřeními ještě nezmění, nevraživost vůči lufťákům však mezi nimi nepanuje.

V Čechticích funguje nové policejní oznamovací místo, takzvaný Pol point

/FOTOGALERIE/ Nedostatek policistů přiměl středočeskou Polici ČR k otevření další bezkontaktní kanceláře, takzvaného Pol pointu. Ten začal veřejnosti sloužit v pátek 23. října v místě bývalé policejní služebny na náměstí v Čechticích. Skuteční policisté tam neúřadují už řadu měsíců.

Na benešovském trhu mohli zákazníci na sýry naprskat, tvrdí veterinární správa

Ani v současné koronavirové situaci nerezignovali pracovníci Státní veterinární správy (SVS) na svou důležitou činnost. Právě proto také inspektoři SVS odhalili na farmářském trhu v Benešově prodejce sýrů, který porušil řadu předpisů pro prodej potravin.

Dobrovolníky pro pomoc seniorům na Benešovsku zatím nevolají

Přestože je podzimní atak koronaviru silnější než na jaře, města na Benešovsku zatím nesvolávají dobrovolníky, kteří by se zapojili do pomoci seniorům. Linky pomoci, kde lze žádat například o zajištění nákupů, ale v provozu jsou.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Nakažených je na Benešovsku za jediný den rekordně víc

Až do středy na Benešovsku dosud jen dvakrát překročil nárůst počtu lidí nakažených covidem-19 za jediný den magickou hranici 100. Nyní ale padla další meta. Infekčních lidí přibylo ve čtvrtek 22. října 126! Na Benešovsku tak krajská hygienická stanice eviduje 1520 pozitivních nálezů.

Někdejší škola v Neustupově má naději na znovuvzkříšení

Někdejší sídlo školy v Neustupově, které děti opustily už v polovině osmdesátých let minulého století, čeká na nového majitele. Jeho nalezení je úkolem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), kterému nemovitost předalo Národní muzeum.

Lidé v nejvíc zasažených obcích nevědí, kde koronavirus mohli chytnout

V některých městech a obcích se koronavirová nákaza rychle šíří, v jiných nezasáhne téměř nikoho. Na Benešovsku je podle statistik ministerstva zdravotnictví nejvíce nakažených v největším městě okresu. Mezi 16520 obyvateli Benešova jich je 286. Objektivnější porovnání ale nabízí přepočet na sto tisíc obyvatel, k němuž patří číslo 1707.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Benešov dál opravuje své komunikace

/FOTOGALERIE/ I přes koronakrizi, která má za následek nižší příjmy do obecních pokladen, pokračuje město Benešov v opravě svých komunikací. V současné době je možné sledovat práce kolem Símalky, restaurace v ulici Pražského Povstání na sídlišti Spořilov II. Dočasné dopravní opatření tam potrvá kvůli zajištění bezpečnostního prostoru pro pracovní místo cestářů až do soboty 21. listopadu.

Nemocnice potřebuje dárce krve, negativní test na covid-19 nepožaduje

Zachovat alespoň jednou v týdnu odběry krve od dárců. To je v současné době cílem Transfuzního a hematologického oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově, které se potýká s personálními problémy, neboť koronavirová nákaza zasáhla i některé zdravotní sestry.

Sport

OBRAZEM: Hokejové hvězdy v Dobříši. Jak trénovali Neuvirth, Chlapík nebo Gulaš?

Dobříš žije hokejem! Od úterý se na tamějším nekrytém stadionu připravují extraligové celky Sparty Praha, Mladé Boleslavi, Plzně, ke kterým se připojily i prvoligové týmy pražské Slavie a kladenských Rytířů.

Aspoň jedna dobrá zpráva v těžké době: Po nové cyklostezce můžete až do Prčic

Zní to jako trefná glosa dnešní neveselé doby, ale ve skutečnosti je to jedna z mála pozitivních zpráv alespoň pro obyvatele a milovníky Sedlčanska. Na konci cyklistické sezony už mohou vyrazit po nové cyklostezce do obce Prčice, která je v nespisovném tvaru součástí oblíbeného českého rčení. Sdružení pod vedením stavební firmy BES, dceřiné společnosti Metrostavu, právě dokončilo tzv. Krčínovu cyklostezku. Trasa o délce 13,5 km vede ze Sedlčan přes Radeč, Mezný a Hulín, díky minimální šířce 2,5 m vyhovuje požadavkům na obousměrný provoz a její součástí jsou gabionové opěrné zdi v terénních zářezech.

Zimní spánek? Ani náhodou! Kladno chystá atletický halový mítink

Přes zimu kladenská atletika rozhodně spát nebude. Naopak. Hodlá vstoupit do klubu pořadatelů halových mítinků. Příští rok 8. února se má v atletické hale na Sletišti uskutečnit mezinárodní podnik s názvem Kladno Indoor.

Nijak jsem se neprovinil, hájí se Kabyl. Argumentuje i sníženou známkou pro sudí

V úplatkářské kauze, která od minulého pátku otřásá českým fotbalem, zaujímá unikátní místo. Mezi dvacítkou osob obviněných v souvislosti s ovlivňováním výsledků je jediným delegátem. Podle informací z vyšetřovacího protokolu se měl Jiří Kabyl zaplést do rozsáhlého případu ve spojitosti s domácím utkáním Vyšehradu. V písemném vyjádření pro Deník vinu odmítá.

Extraliga vyvolala haló. Lid se ptá: Proč se nelobbuje za dobříšské hokejisty?

Hokejová invaze extraligových a prvoligových klubů do Dobříše. To je žhavé téma posledních dní, které vyvolalo v řadách tamní veřejnosti pořádné haló. A to všemi směry. Zatímco někdo od úterý hledá hokejovou výstroj, pro řadu dalších to znamená opětovný podnět k otevření otázky stavu zimního stadionu a s tím spojené obnovení dobříšského klubu, který zanikl před jedenácti lety. „Pro nás, kteří jsme tam hokejově vyrostli, je to hrozné. Pořád si ale říkám, že jednou si tam ještě zahraji,“ říká bývalý hráč Radek Bartoš, který v současnosti válí v Sedlčanech.

Zpátky do práce! Na trávníku druholigové Vlašimi to zase žije

Fotbalová Vlašim se vrátila do tréninkového procesu. Vedení středočeského účastníka FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se tak rozhodlo učinit na základě prohlášení LFA, které tuto skutečnost umožňuje.

Dobříšský led se proměnil v centrum profíků. Přidá se i Jágrovo Kladno?

Potvrzeno! Tuzemská hokejová smetánka našla své útočiště v Dobříši. Právě tam se na otevřeném kluzišti bude v době pandemických opatření připravovat při nejmenším pět klubů, z nichž čtyři jsou zástupci extraligy a jeden Chance ligy. Kromě Sparty Praha, o níž se v tomto směru již dříve spekulovalo, a která vše v úterý odstartovala, jde i o Mladou Boleslav, Plzeň, královehradecký Mountfield a pražskou Slavii.

Páté místo? Před sezónou jsme to nečekali, říká hrající trenér Michal Davídek

Z osmi zápasů vyhráli fotbalisté klubu Sedlec-Prčice hned šest. Díky povedenému vstupu do sezóny jsou aktuálně v tabulce pátí.

Korupční kauza smetla také Chovance. Berbr rezignoval z vazby

V českém fotbale padají hlavy. Výkonný výbor FAČR v souvislosti se zatčením místopředsedy Romana Berbra odvolal z funkce členy komise rozhodčích. Případem se rovněž začala zabývat UEFA, uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Ofenzivní pojetí s jedním hrotem? Ukázali jsme, že to jde, říká kouč Votic Štork

V klidu a pohodě. Tak mohou trávit neplánované volno fotbalisté Votic. V tabulce I. A třídy skupiny A jim totiž patří po osmi kolech skvělé čtvrté místo. Nutno ovšem podotknout, že vynucená pauza je příliš netěší. „Chtěli bychom hrát,“ říká jasně trenér Marek Štork.

Krimi

Cestující napadl v Říčanech řidiče autobusu, pěstmi zranil hned dva

Kamerové záběry, které by snad mohly pomoci k vypátrání údajného útočníka, jenž zranil hned dva řidiče autobusu naráz, sice nejsou kvalitní, nicméně přece jen lepší něco než nic. Všímavým lidem, kteří dotyčného znají, by mohly napovědět, věří policisté z Říčan, kteří po dotyčném pátrají už měsíc. Zatím se mu přijít na stopu nedaří, a tak se policie ve středu obrátila s žádostí o pomoc na veřejnost.

Náraz auta do kamionu zastavil Pražský okruh

Uzavření Pražského okruhu ve směru jízdy od dálnice D1 „k letišti“ a k dálnici D5 si v úterý vyžádala vážná dopravní nehoda, k níž došlo hodinu po poledni u Jesenice na Praze-západ. Do kamionu v pravém jízdním pruhu, který zůstal stát v koloně, zezadu v plné rychlosti najelo osobní auto. Řidič octavie, která se zčásti zapasovala pod nákladní návěs, utrpěl vážné zranění.

Ze tří stovek kontrolovaných řidičů mělo problém 58

/FOTOGALERIE/ Pět přetížených nákladních aut, za což jejich řidiči zaplatili na pokutách dohromady přes 40 tisíc korun. To je jedno z konkrétních odhalení v rámci třídenní dopravně bezpečnostní akce, jejíž výsledky v úterý 20. října představil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Za krádež osmi čokolád hrozí ženě osm let vězení

Kvůli přitěžujícím okolnostem může šestadvacetiletá žena za jindy banální krádež osmi tabulek čokolády ztratit svobodu až na dlouhých osm let. Potvrdila to mluvčí Policie ČR Benešov Veronika Čermáková, která také popsala, co všechno hraje roli v případu, který se stal ve Vlašimi v neděli 18. října.

Nad škarpou nakloněný autobus u Jiřína vyprostil firemní speciál

Další autobus sjel do příkopu a hrozí mu převržení. Tak jednoduše a výstižně lze popsat zprávu, kvůli které v pondělí 19. října spěchali v 15.15 hodin na místo události hasiči z Benešova. Vozidlo ze silnice sjelo v úseku mezi Jiřínem a Kališti na pomezí Bystřicka a Voticka.

Krvavá hádka za bílého dne: žena v Petrově pobodala partnera

Pobodáním muže skončila v pátek 16. října odpoledne hádka s partnerkou v obci Petrov na Praze-západ. Záchranáři pacienta zaléčili a s bodnořeznými poraněními ho vrtulníkem transportovali do Ústřední vojenské nemocnice Střešovice. Případu se ujali kriminalisté.

Za ukradené pily poděkoval a omluvil se. I tak mu hrozí osm let vězení

V době běžné by to byl obyčejný trestný čin krádeže vloupáním. Jenž právě nyní není úplně běžná doba, protože se celé Česko zmítá v nouzovém stavu. A tak krádež dvou motorových pil ze zaparkovaného traktoru stojícího u bytovky ve Šternově, místní části městyse Divišov, k níž došlo ve středu 14. října má najednou docela jiný rozměr.

Pořádání technoparty se má organizátorům po letech prodražit

Odškodnění přiřkl soud obyvatelům obce na Praze-východ, kteří před čtyřmi lety trpěli hlukem kvůli technoparty uspořádané v blízkosti jejich bydlišť. Akce se uskutečnila mezi 17. a 19. červnem 2016 v sousedství obce Sluštice; mezi Říčany a Úvaly na Praze-východ. Na rozhodnutí soudu, které s ní souvisí, upozornila ve svém zpravodajství TV Nova.

Likvidace požáru votické skládky komunálního odpadu po dvou dnech skončila

/FOTOGALERIE/ Likvidace požáru skládky odpadu ve Voticích v úterý 13. října skončila. V sedm hodin ráno proběhla vizuální prohlídka místa spojená s kontrolou pomocí termokamery. Ta měla odhalit skrytá ohniska, ale nic takového se nestalo.

Na votické skládce odpadu mohlo nepozorovaně hořet už měsíc

/VIDEO/ Na místo požáru komunálního odpadu na skládce ve Voticích přibyli v pondělí dopoledne k hasičům, kteří v té době bojovali se živlem už druhým dnem, také jejich kolegové z Chemické laboratoře HZS Kamenice.

Ekonomika

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Lasery v Dolních Břežanech nabízejí kapacitu pro boj s koronavirem

Do výzkumu souvisejícího s vývojem vakcíny proti koronaviru míní své přístroje zapojit laserové centrum ELI Beamlines z Dolních Břežan. Kapacity superlaserů s extrémním výkonem nabízí vědeckým týmům věnujícím se jak bádání o viru SARS-Cov-2 obecně, tak vývoji vakcíny, která se v boji s jeho šířením stane účinným nástrojem.

Středočeští vědci ukážou v Dubaji světu, jak umějí ozelenit poušť

Voda získaná ze vzduchu tekla, prozatím je hotovo. Tak se odborníci z výzkumného centra v Buštěhradu, kde působí Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického (UCEEB), mohou ohlédnout za prací odvedenou v Dubaji.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

Omezení výroby TPCA v Kolíně? Investice pokračují, říká manažer automobilky

Do světa se začala šířit informace o tom, že by se ze známých kolínských trojčat, tedy Toyoty Aygo, Peugeotu 108 a Citroënu C1 vyráběných v kolínské automobilce TPCA, měl stát jedináček. Objevují se spekulace, že Peugeot a Citroën výrobu svých modelů malých městských vozů v Kolíně zruší.

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.