Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.06. 2019 a svátek má Leoš

Montáž oken, dveří, plotů, vrat


Z katalogu firem doporučujeme

L.SKR s.r.o. – výroba branek, oplocení, zahradní ploty, garážová vrata Příbram

Jsme český výrobce bran, branek a oplocení s dlouholetou tradicí. Specializujeme se nejen na modelovou řadu bran a branek SAVAN, ale zajišťujeme i výrobu zahradních plotů a plůtků, lesních bran, gabionů, garážových vrat i s možností pohonu a mnoho dalšího. Vyrobené oplocení sami přivezeme, a zajistíme montáž plotu přímo na...

Tel:
 • 318 581 290
E-mail:
 • obchod@lskr.cz

Miroslav Šindelář Stavby – stavba rodinných domů, stavba domů na klíč, rekonstrukce bytů Divišov

Nabízíme: stavbu rodinných domů stavbu domů na klíč rekonstrukce rodinných domů rekonstrukce bytů Zajišťujeme: tesařské práce pokrývačské práce obklady dlažby zámkovou dlažbu oplocení fasády základové desky pod domy omítky zámečnictví

Tel:
 • +420 723 319 214 - pan Šindelář
E-mail:
 • SindelarMiroslav@email.cz

KADRABA – Plastová okna a řezivo – okna, zimní zahrady, garážová vrata, palubky, palivové dřevo Benešov

Naše firma sídlící v Čerčanech nedaleko Benešova, je na českém trhu od začátku 90tých let. Nabízíme: plastová okna plastové dveře zimní zahrady garážová vrata parapety žaluzie sítě truhlářské dřevo deskový materiál stavební řezivo hoblované hranoly palubky palivové dřevo stavební vruty stavební kování barvy oleje lepidla

Tel:
 • 775 998 198 - pan Kadraba Jan
  775 998 195 - pan Kadraba Tomáš - plastová okna
  775 998 199 - pan Kadraba Jiří - řezivo
E-mail:
 • info@okna-dvere-plast.cz

Josef Cigler – sekční a výklopná vrata HÖRMANN, montáž oken, sítě proti hmyzu Vlašim

Nabízíme: sekční a výklopná vrata na ruční a elektrické ovládání dálkovými ovladači pohony vjezdových bran a garážových vrat dodávky včetně montáže pro privát a průmysl předokení rolety systému MINIROL těsnění oken interiérové doplňky VELUX dodávky včetně instalace interiérové a exteriérové žaluzie podílíme se též na montáži oken sítě proti hmyzudům

Tel:
 • 732 760 851 - pan Cigler
E-mail:
 • josef.cigler@gmail.com

S.O.S. OKNA s.r.o. – opravy a servis oken, parapety, sítě proti hmyzu, stínící technika, žaluzie Benešov

Firma S.O.S OKNA s.r.o. je mladá moderní společnost působící po celé ČR. Zabýváme se servisem a opravami plastových, dřevěných, hliníkových oken a dveří, střešních oken, zimních zahrad a veškerým příslušenstvím s tím související. Naše služby: Parapety Vnitřní parapety Venkovní parapety Sítě proti hmyzu pevné okenní sítě dveřní sítě okenní rolovací sítě dveřní rolovací...

Tel:
 • +420 776 608 738 - pan Vaněk
  +420 777 722 648 - pan Vorálek
E-mail:
 • vanek@sosokna.cz
  voralek@sosokna.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Do prapůvodní domoviny se z Benešovska stěhují další koně Převalského

Dolní Dobřejov /FOTOGALERIE/ - Do takzvané přísně chráněné oblasti Velké Gobi B, což je devět tisíc kilometrů čtverečních velká stepní a pouštní hornatá krajina na jihovýchodě Mongolska na hranicích s Čínou, se v úterý 18. června brzy ráno vydala další skupina čtyř koní Převalského.

Mateřinka připravuje pro děti spoustu projektů

Bystřice - Pedagogičtí pracovníci Mateřské školy v Bystřici se snaží o to, aby děti získaly co nejvíce pozitivních návyků z různých oblastí života. Například cílem enviromentální výchovy je jedinec, který má přehled o základních environmentálních zákonitostech a touží poznávat, objevovat a chránit své životní prostředí.

Zástupci nemocnice se sešli s pacientkou 'odloženou' na chodbě

Benešov - Ani po týdnu neutichají emoce, které vyvolala facebooková zpráva o šestihodinovém čekání seniorky na odvoz z benešovské nemocnice. Tu na sociální síť vložila uživatelka, která vystupuje pod nickem Obabi Demedoom. A zpráva obsahovala i fotografii seniory.

Dlouhé čekání pacientky na odvoz bylo podle firmy Falck selháním komunikace

Benešovsko - Událost, při níž na chodbě Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově čekala seniorka šest hodin na odvoz, rozpoutala diskuze na facebooku. Například pisatel David Kloc událost odsuzuje. „Tohle je hnus největší Těm, co jí tam nechali, bych dal osobně pár facek,“ napsal.

Supermarket na Červených Vršcích bere za své, nahradí ho nový

Benešov - Bourání prodejny Lidl v ulici Červené Vršky v Benešově začalo. Od pondělí 17. června se tam činí těžké stroje a rozebírají už nevyhovující obchod. Posléze začne stavba prodejny nové. Otevřena by měla být na začátku příštího roku. Zákazníci se mohou těšit na moderní a zároveň větší prostory. Novinky ale čekají i zaměstnance. 

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Benešovsku?

Benešovsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Ukázali rodičům, jak umí pracovat s míčem

Mrač /FOTOGALERIE/ - Krásné fotbalové odpoledne plné velkých sportovních výkonů, gólů a příjemné atmosféry zažili rodiče a děti z Mateřské školy MiniSvět v Mrači. Vše odstartovalo sportovním fotbalovým pokřikem, poté děti ukázaly rodičům, jak umí pracovat s míčem a co vše se na fotbalovém kurzu ve školce za celý rok naučily. Nakonec vše vyvrcholilo fotbalovým turnajem. Děti vyhrály nad rodiči 7:1.

KRÁTCE: Vlašimští radní schválili rozpočtová opatření

Vlašim - Rada města Vlašim při svém zasedání schválila rozpočtová opatření. Orgán města navýšil příjmy v rozpočtu i ve výdajích o částku převyšující 118 tisíc korun. Důvodem jsou zvýšení příjmy z prodeje stánkových míst při Májových slavnostech ve vlašimském parku.

Pitná voda byla k mání pouze v přistavené cisterně

Týnec nad Sázavou - Kvůli rekonstrukci vodovodní sítě v ulicích za Hotelem v Týnci nad Sázavou neteče v pondělí 17. června od 7 do 16 hodin pitná voda. Oznámila to na webu města Vodovody a kanalizace Týnec. Přerušení dodávky vody se koná plánovaně v rámci druhého úseku vodovodu v týnecké Růžové ulici.

Zvěstovský zámek vstává z popela rychleji, než investor původně plánoval

Zvěstov /FOTOGALERIE/ - Zdárně a bez větších zádrhelů pokračuje první etapa rekonstrukce zámku ve Zvěstově. Započala loni a podle starosty obce Karla Babického, je záchrana dominantní památky na dobré cestě ke zdaru celé akce.

Sport

Celosvětový exkluzivní skateboarding zaplní berounské náměstí

Beroun - Světová skateboardová špička se sjede do České republiky na nejlepší závod sezóny - Grand Prix Beroun 2019. Jeden z největších evropských závodů se uskuteční v sobotu 22. června v areálu skateparku v Berouně. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět nejlepší závodníky z celého světa.

Vlašim zahájila letní přípravu

Vlašim - V pondělí dopoledne zahájili fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim letní přípravné období.

Vstupenky na Anglii putují do Berouna. Získal je Jan Ungr

Střední Čechy - V rámci Tip ligy jsme opět na jaře s Deníkem soutěžili také krajsky. Bodově vůbec nejúspěšnějším borcem jara se ve Středočeském kraji stal Jan Ungr z Berouna, který získal 167 bodů a může se těšit na dvě vstupenky na kvalifikační duel o Euro Česká republika - Anglie (11. října).

Olbramovice jsou vládcem okresu, Postupice opanovaly pohár

Benešovsko - Okresní fotbalové soutěže mají za sebou poslední kolo a hráče tak čeká zasloužený odpočinek. O tom, jak byl letošní okresní přebor dramatický, dokládá i právě odehrané 26. kolo. Před ním totiž stále nebylo rozhodnuto na obou pólech tabulky. Titul mistra mohly stále získat dva týmy a v boji o sestup, který prozatím zaručuje i 12. místo, bylo namočeno dokonce mančaftů pět.

Olbramovice postupují do kraje

Benešovsko – Je dobojováno! Také okresní fotbalové soutěže znají své vítěze a poražené této sezony.

Gymnastky získaly tři stříbrné a jednu bronzovou medaili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Úspěšnou neděli 16. června měly v Týnci nad Sázavou při již 18. ročníku Týneckých tandemů benešovské gymnastky z Domu dětí a mládeže Benešov. Z šesti kategorií, ve kterých soutěžily, si přivezly čtyři medaile - tři stříbrné a jednu bronzovou.

Poříčí je mužstvem jara, loučilo se kanárkem

Tuchlovice – Zápas hraný po rozlučce? Pro fotbalisty Poříčí nad Sázavou žádný problém. Poslední duel sezony v Tuchlovicích zvládli úplně suverénně a vyhráli ho 6:0. Střelecky zářil Jakub Trpišovský, který dal čtyři góly a díky tomu obhájil jarní střelecký týmový primát. Poříčí však na jaře zářilo celé. Získalo nejvíc bodů ze všech, dalo nejvíc branek (celkem 88), udrželo sedm čistých kont.

OBRAZEM: Nejmladším atletickým závodníkům byly čtyři roky

Benešov - Deštivé ráno neodradilo v neděli 16. června třicet malých sportovců, aby se společně se svými rodiči zúčastnili atletických závodů, které tradičně pořádá Dům dětí a mládeže v Benešově spolu s Mateřským centrum Hvězdička.

Benešov doma body nebral

Benešov - Poslední mistrák sezony doma prohráli, teď se těší na Spartu.

Sezonu ukončilo čerpadlo, vedlo si lépe než hráči

Nespeky – Po sobotní bouři se poslední kolo krajského přeboru v Nespekách málem neodehrálo. Nakonec pomohlo nasazení funkcionářů a výpomoc čerpadla, které hlavně prostor před brankou a u lajny dostalo do hratelných mezí. Domácí hráči na výkon stroje nenavázali a v tvrdém duelu podlehli Slanému 2:3. I tak za sebou mají výbornou sezonu s šestým místem.

Krimi

Jedněm policistům ujíždějící auto zmizelo, druzí se ho nedočkali

Střední Čechy /VIDEO/ – Po neznámém řidiči, který se zřejmě vytratil z dálnice D5 na Rokycansku, pátrají policisté z dálničního oddělení v Rudné na Praze-západ. Rádi by mu připomněli, že po natankování u čerpací stanice je správné zaplatit – a nikoli ujet.

Cizinci podezřelí ze zmlácení kolegy putovali za mříže

Střední Čechy – Do vazby poslal Okresní soud pro Prahu-východ dvojici cizinců, kteří jsou podezřelí, že svého kolegu napadli tyčemi. V pondělí 17. června o tom informovala Eva Hašlová, mluvčí územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. S tím, že o vazbě se rozhodovalo nedávno – nicméně k samotné události, jež vedla k trestnímu stíhání, došlo již v dubnu.

Lupič měl snahu přepadenou seniorku svlékat

Střední Čechy – Oč konkrétně lupiči šlo, sice policejní mluvčí Eva Hašlová neupřesnila, i tak však jsou její informace z pondělí 17. června o přepadení seniorky u rybníka na Úvalsku otřesné. Pětaosmdesátiletá žena byla přepadena za bílého dne; ve středu 5. června dopoledne. Pachatel ji překvapil zezadu, zakryl jí ústa i oči – a vyrukoval s tím, oč mu jde. „Požadoval po ní část jejího oděvu,“ uvedla Hašlová.

Řidič se snažil shodit policejní auto ze srázu. Skončil v psychiatrické léčebně

Krupá /VIDEO/ - Až šest let hrozí třiatřicetiletému řidiči dodávky Ford, který nejprve zkoušel policistům ujet, poté se snažil policejní vůz shodit ze srázu, a když se mu ani to nepovedlo, policisty fyzicky napadl.

Bouřky ohlášené na sobotu přinesly hodně práce ještě v neděli

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Intenzivní bouřky, před nimiž meteorologové varovali před víkendem, střední Čechy neušetřily. Silný déšť s vichrem a lokálně i s kroupami udeřil opakovaně – v sobotu 15. června odpoledne, vpodvečer – a pak ještě v noci na neděli. Dobrou zprávou je, že se vše obešlo bez zranění.

Ve stejné drogérii žena kradla třikrát

Benešov - Otrlost, s níž si pro parfémy chodila pětačtyřicetiletá žena do jedné z benešovských drogérií, je až neuvěřitelná. Pro vůně se totiž vypravila hned třikrát - na stejné místo. „Od dubna řeší policisté několik případů odcizení věcí v jedné z benešovských drogerií,“ potvrdila mluvčí benešovské Policie ČR Veronika Čermáková s tím, že vyšlo najevo, že krádeží se dopustila stejná osoba.

Kamion se převrátil na dálnici D1

Střechov - Nejspíš další velké komplikace čekají na motoristy v pátek 14. června na dálnici D1. Na 53. kilometru, což je v prudkém kopci kolem benzinových čerpadel na Střechově, se podle oznamovatelky krátce před 14. hodinou převrátil kamion. Z něj se vysypalo zboží. O tom, jestli došlo i ke zranění cestujících, zatím nejsou žádné informace.

Vyprošťovat auto z vody jel k Praze jeřáb až z Benešova

Průhonice /FOTOGALERIE/ – Hasiči, policisté – a bohužel i zdravotničtí záchranáři měli práci po nehodě, k níž došlo v pátek půl hodiny před polednem na samém pomezí Prahy a Středočeského kraje. U kruhového objezdu mezi Průhonicemi a čestlickým akvaparkem vyjelo osobní auto mimo komunikaci a havarovalo do nádrže mezi ulicemi K Dálnici a Obchodní.

OBRAZEM: Přetopený gril a kapající omastek vyhnaly zákazníky

Benešov - Poplach kvůli kouři v objektu předala v pátek 14. června v půl jedné odpoledne hasičům z Hasičského záchranného sboru (HZS) Benešov EPS, tedy elektrická požární signalizace. Hasiči proto ihned vyrazili k události do Green Parku v benešovské ulici Karla Nového.

Příjezd do Prahy po D1 citelně přibrzdila nehoda s autem na střeše

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Nehoda tří osobních aut a jednoho nákladního, která se obešla bez zranění, značně zkomplikovala v dopravní špičce středečního rána příjezd po dálnici D1 do Prahy. Došlo k ní před sedmou hodinou na dálničním kilometru 8,5. Při střetu poblíž Čestlic na Praze-východ, v oblasti sjezdu na Nupaky a Dobřejovice, dokonce jedno z aut zůstalo převrácené na střeše.

Ekonomika

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

Po čtvrtstoletí stojí firma Compag Votice před rozpadem

Votice - K bodu zlomu se po čtvrtstoletí dostalo soužití Votic se společností Compag. Polovinu firmy vlastní město, druhou rakouský Compag. Ve Voticích i některých obcích v okolí firma zajišťuje likvidaci domovního odpadu. Pro Votice také udržuje silnice, zeleň a spravuje i vodovod a kanalizaci. Budoucnost firmy je ale nyní otázkou. „Myslím, že by bylo rozumné vypořádat obchodní podíly,“ předeslal votický starosta Jiří Slavík.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.  

Meruňky podraží až na 50 korun za kilo. I kvůli chybějícím lidem na sklizeň

Po citelném zvýšení cen zeleniny musí zákazníci letos počítat i se zdražením ovoce. Podle zjištění Deníku to naznačují pěstitelé na jihu Moravy. Navíc v těch sadech, kde se i přes sérii jarních mrazíků podařilo zachránit úrodu meruněk, může nastat problém s nedostatkem pracovních sil na sklizeň.

Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory

Do peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.

Preventivní program pomůže dětem nespálit se

Sedlčany /VIDEO/ - Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. Snížit toto riziko chce preventivní program, který finančně podpoří jarní část programu ČSOB pomáhá regionům. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Investory pro opuštěné lokality se kraj chystá hledat v Německu

Střední Čechy - Do bavorského Mnichova se na podzim chystají zástupci středočeského hejtmanství - a tato návštěva, s termínem 7. až 9. října, se připravuje už teď. Nijak však nesouvisí s tamějším proslulým festivalem Oktoberfest; ten ostatně bude v té době čerstvě ukončen.

O pohodu čechtických dojnic se stará také elektrické drbátko

Čechtice /FOTOGALERIE/ - Kdo by neznal krávy, jimž zemědělci ve filmu Slunce, seno, jahody pouštěli kvůli zvýšení dojivosti muziku. Podobnou filozofii k produkci mléka prosazují také zemědělci v Čechticích. Jejich motem je heslo - spokojená kráva dojí víc. Kvůli tomu také přestavěli starý kravín. Za 60 milionů korun mají teď zvířata skutečnou pohodu. Dostala i drbátko a mléko odevzdávají ve speciálních boxech.

Děti se po škole zabaví v Klubu v zahradě

Neveklov /VIDEO/ - Alternativu k přeplněné místní družině slibuje Salesiánské hnutí mládeže v Neveklově. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.