Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 29.01. 2020 a svátek má Zdislava

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Petr Nešvara – elektroinstalační práce, revize, hromosvody, opravy Beroun

Naše firma se specializuje na elektroinstalační práce a revize. Dále provádíme montáž a opravy hromosvodů.  

Tel:
 • 606 412 313
E-mail:
 • nesvara.petr@seznam.cz

Luboš Kouřil – zkoušky, servis a školení obsluh zdvihacích zařízení Beroun

Nabízíme: uvádění zdvihadel a jeřábů do provozu - ověřovací zkoušky dle ČSN 27 0142 inspekce zdvihacích zařízení podle ČSN ISO 9927-1:2014 revize a zkoušky jeřábů a zdvihacích zařízení dle ČSN 27 0142:2014 základní, opakované, doplňkové školení jeřábníků, vazačů a obsluh pohyblivých zdvihacích pracovních plošin ve shodě  s platnými předpisy, osnovami a návodem pro obsluhu od výrobce běžná prohlídka ocelové...

Tel:
 • 603 232 498 - pan Kouřil
E-mail:
 • l.kouril@c-box.cz

Petr Malec – Opravy vozidel – autoservis, diagnostika, příprava na STK Zdice

Na českém trhu působíme již od roku 1992. Naše služby: opravy osobních vozidel opravy nákladních vozidel servisní prohlídky (výměny oleje, filtrů, tlumičů, brzd apod.) antikorozní ošetření podvozků a dutin generální opravy motorů a převodovek svařování hliníku a antikora opravy traktorů opravy lesnické a zemědělské techniky diagnostika příprava vozidla na technickou...

Tel:
 • 311 573 290
  605 816 262
  606 718 875
  724 081 145
E-mail:
 • fmalecopravyvozidel@seznam.cz

Ing. arch. Andrea Zaciosová – Argad – architekt, návrhy interiérů domů, návrhy exteriérů Zdice

Naše služby:   analýza stávajícího stavu  fotodokumentace, zaměření  ústní konzultace bez dalšího zpracování projektu  architektonický návrh půdorysu  2D a 3D vizualizace  materiálové a barevné řešení  zpracování cenové nabídky  poradenství v obchodě  nákup interiérových doplňků  interiér na klíč  autorský dozor  dekorování bytu  home staging = příprava nemovitostí na prodej či pronájem

Tel:
 • 777 231 056 - paní Ing. arch. Zaciosová
E-mail:
 • zaciosova@argad.cz

Kachlová kamna s.r.o. – mačkané kachle, kamna, krby, sporáky, šamoty Beroun

Firma KS Kachlová kamna s. r. o. působí na našem trhu od roku 1991. Hlavním výrobním programem jsou RUČNĚ MAČKANÉ KACHLE.  Nabízíme:  Kamna Kachle Krby Sporáky Šamoty Kamnářské malty SILATERM Kamnářské omítky SILATERM Kamnářská perlinka SILATERM Vermikulitové desky do topeniště GRENAMAT AS SILCA 250km BIO ROHOŽ - Izolační vata Liaporové tvarovky

Tel:
 • 311 685 697
  603 501 428
E-mail:
 • info@kachlovakamna.com

Zpravodajství z města

Zprávy

Berounské památky se mohou ucházet o peníze na rekonstrukci

Dobrá zpráva pro všechny, kteří v Berouně vlastní nějaké historické nemovitosti a chtěli by je nějakým způsobem rekonstruovat: mohou totiž zažádat o dotaci. Má to ovšem několik podmínek: nesmí se jednat o nemovitost, která je situována v památkové rezervaci a zóně, nesmí být národní kulturní památkou a ve vlastnictví České republiky.

V Berouně uctili památku obětí holokaustu

Stejně jako v řadě dalších míst v republice, významný historický den si připomněli v Berouně. Stalo se tak u příležitosti Mezinárodní dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Pietní akt se odehrál v pondělí 27. ledna u pamětní desky se jmény berounských židů, kteří zahynuli v letech 1939 – 1945 v koncentračních táborech.

Města bojují s přemírou aut. Chystají se stavět i nová parkoviště

Počet aut v ulicích měst stoupá a nevypadá to, že by trend měl v dohledné budoucnosti jít opačným směrem. Pro vedení radnic v regionu - a nejen v něm - to ale znamená řešit zásadní problém: jak umožnit řidičům zaparkovat ve městě? Řešení se nenabízí příliš. Parkovací domy představují často velmi nákladnou investici a nová parkoviště nemusí být možné někam umístit.

Pohlednice z minulosti: Z historie hradů Žebrák a Točník

/FOTOGALERIE/ Hrad Žebrák založili ve 2. polovině 13. století páni Zajíci z nedalekého brdského hradu Valdeka. Žebrák byl strážním hradem na křižovatce cest ke Křivoklátu a Zbirovu. Vznikla tam postupně kolem silnice procházející hradní skalou mýtní stanice.

75 let od konce války. Města i historické kluby program teprve plánují

Blíží se tři čtvrtě století od konce největšího vojenského konfliktu v moderní historii. Na otázku, zda se města či vojenské kluby chystají na větší oslavy tohoto významného výročí, ale není pro oslovené úplně jednoduché odpovědět. Ve většině situací jsou totiž plány ve stádiu příprav, případně se v současné době s masivnějšími oslavami oproti minulým letům nechystá.

O nových opatřeních ani slovo. Nemocnice nechtějí sdělovat detaily kvůli útokům

Řada nemocnic se v poslední době zabývala novými opatřeními. Vedou je k tomu v první řadě události v ostravské nemocnici, kde po střelbě několik lidí zemřelo. Další typ útoku se pak odehrál v benešovské nemocnici, kdy byla na konci loňského roku postižena kyberútokem, který ji vyřadil ze standardního provozu.

Věci nevyhazujte, raději je někomu darujte, nabádá portál proti vzniku odpadů

Proč něco vyhazovat, když to ještě může dobře posloužit někomu dalšímu? S takovou filozofií počítá portál Nevyhazujto.cz. Ten se nově rozšířil i na území Berounska. Lidé tak mohou dát nepotřebným věcem druhou šanci. „Spoustu lidem leží doma věci, které nepoužívají, ale je jim líto je vyhodit. Přesně pro ně je určen portál beroun.nevyhazujto.cz,“ řekl naznačuje Matouš Pinkava za projekt Nevyhazujto.cz.

Tip Deníku: Blíží se velká chovatelská výstava v Suchomastech

Chovatelé v regionu by měli zpozornět. Chystá se totiž akce, kterou by si neměli nechat ujít. Chovatelská výstava v Suchomastech se odehraje v areálu Starého mlýna v sobotu 25. ledna od 8 do 15 hodin a půjde už o její 52. ročník. K vidění budou králíci, holuby i drůbež.

Rekonstrukce Wagnerova náměstí: řeší projektovou dokumentaci

Dlouho plánovanou rekonstrukci Wagnerova náměstí v Berouně čeká letos posun k realizaci. Do země se ale ještě nekope. Samotnému zahájení prací předchází ještě nutná administrativa. Samostatnou kapitolou jsou pak pochopitelně peníze.  „V letošním roce bychom rádi zařadili do rozpočtu v rámci jeho úpravy finanční prostředky na další stupeň projektové dokumentace,“ uvedla Jitka Soukupová, mluvčí radnice.

Beroun se zaměřuje na špatné parkování i autovraky

Je to nešvar prakticky všech měst. Docházejí místa na parkování. Prvotním krokem k nápravě situace bývá taková, že si radnice posvítí, zda auta neparkují, kde nemají. A to jak v podobě řidičů, kteří nemají na některých místech co dělat, tak i v případě autovraků, které parkovací místa pouze zabírají. Největší problém má Beroun v centru města a na sídlištích.

Sport

Lvice jasně přehrály nevypočitatelnou Roudnici 7:0, ale přišly o jednu hráčku

I když Berounským Lvicím komplikuje herní plány a sestavu mnoho reprezentačních akcí U16, kde v reprezentaci hraje šest Lvic, tak se zbytek kádru Lvic odhodlaně bojuje v ligových zápasech první ligy žen.

Nymburk bude u Jadranu bojovat o historický přepis

Světem basketbalu hýbe tragédie a smrt někdejší hlavní hvězdy tohoto sportu Kobe Bryanta, a tak i borci Nymburka vyrazili včera na předposlední utkání základní části Ligy mistrů do Černé Hory proti Mornar Baru v posmutnělé náladě. Hrají ale o první místo a mohou zatřást historií, na hřišti nechají určitě všechno.

Povolání kustod? To jsou i zážitky o prodeji piva či hře na opici

Jejich heslo? Vždy připraven! Kustodi – pomocníci fotbalových, hokejových, volejbalových, zkrátka sportovních týmů – jsou svérázné postavy. Zažívají mraky neuvěřitelných příhod, byť některé z nich nejsou publikovatelné. Ale i ty, jež se dostanou na veřejnost, stojí za to.

MMA bojovníci se utkali v Nymburce na turnaji GCF

/FOTOGALERIE/ 61. Galavečer MMA GCF 61 Cage Fight Nymburk se ve Sportovním centru konal v neděli 26. ledna. Na programu bylo celkem deset zápasů, ve kterých nechyběli ani zástupci pořádajícího klubu MMA Poděbrady

Orlando Bloom si zajel do Kladna za Jágrem

Známý britský herec Orlando Bloom, známý představitel Legolase z Pána prstenů, Parida z Trojské války či Willa Turnera z Pirátů z Karibiku, se loni na podzim nastěhoval do Prahy, natáčí a ve volném čase poznává české kraje na bicyklu. A v neděli se podíval také do Kladna na hokej, fandil Rytířům s Jaromírem Jágrem.

Hokejové vzpomínky: když se Éda málem popral s Hadamczikem

Když už si pro nedělní speciální nedělní zápas s Třincem (16:00) vybrali hokejisté Kladna na dres podobiznu legendárního Eduarda Nováka, je příhodný čas si připomenout historku, kterou „Éda“ právě proti slezskému klubu „vykouzlil“ v únoru roku 2000.

Na mládežnické olympiádě Středočeši obhájili čtvrté místo

Šestadvacet medailí, z nichž hned 12 je zlatých. Takový lesk má úspěch středočeských sportovních nadějí na Olympiádě dětí a mládeže, kterou po pět dnů hostil Karlovarský kraj. Členové středočeské výpravy si v pátek dále odváželi domů devět stříbrných medailí a pět bronzů. A ještě pocit, že se podařilo splnit původní cíl, a to obhájit čtvrté místo v celkovém hodnocení krajů z minulých zimních her, jež se konaly před dvěma roky v Pardubickém kraji.

Hořovicko se vrhlo do zimní přípravy

Těžké tréninkové dávky polykají fotbalisté divizního Hořovicka. Po týdnu přípravy připravil realizační tým pro hráče fyzické testy, které se odehrály v hořovické sportovní hale. Kromě využití haly je na programu i venkovní běh, ve středu 22. ledna si dali hráči dospělých společně se starším dorostem dávku dvakrát pět kilometrů.

Cábelíci zamířili na soustředění bez kapitána

Na soustředění ve Špindlerově Mlýně se zřejmě rozhodne o tom, kdo navlékne kapitánskou pásku třetiligového Králova Dvora po Jakubu Balšánkovi. Vousatý středopolař totiž míří do divizních Poříčan.

Sportovci podpoří vězeňskou službu a rodiny obětí ostravské tragédie

/FOTOGALEROE/ Čeští sportovci se spojili a rozhodli se pomoci rodinám dvou příslušníků Vězeňské služby ČR, kteří zahynuli při střelbě útočníka v ostravské nemocnici během prosince. Mezi ambasadory akce jsou legendární fotbalisté Antonín Panenka a Petr Švancara, motocyklista Libor Podmol a hned několik klubů, mezi nimiž nechybí ani středočeské – fotbalový 1.FK Příbram či hokejisté Rytířů Kladno.

Krimi

Plameny od kbelíku s popelem spolykaly osm milionů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Neopatrnost při zacházení se žhavým popelem způsobila škodu vyčíslenou na osm milionů korun. Tak v noci na úterý 28. ledna shrnula mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová okolnosti požáru, který v Osnici na Praze-západ poničil dva domy.

Vlak ve Všenorech u Prahy srazil člověka

/VIDEO/ Ve Všenorech u Prahy srazil odpoledne osobní vlak člověka. Osoba na místě zemřela, hasiči evakuovali asi čtyři desítky lidí z vlaku, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Provoz na hlavní trati z Prahy do Berouna byl zastaven.  

Na vedení Středočeského kraje podal opozičník trestní oznámení

Trestní oznámení na vedení Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje i na vedení kraje podal opoziční zastupitel Michael Pánek (ODS). Informoval o tom na pondělním jednání krajského zastupitelstva s tím, že odhadovanou škodu vyčíslil na jednu miliardu korun.

Poškrábal auto tak, že se škoda vyšplhala na 100 tisíc korun

Vandal za sebou zanechal pořádnou škodu: 100 tisíc korun! Neznámý ničema se „vyřádil“ na osobním vozidle značky Škoda Kodiaq červené barvy. „Vnikl na oplocený pozemek u bytového domu v ulici Čechova v Berouně a poté nezjištěným předmětem poškodil lak vozidla,“ řekla k případu Jana Šteinerová, mluvčí policie. 

Policejního funkcionáře stíhaného kvůli nákupům soud očistil

/FOTOGALERIE/ Plně očištěn ze všech dřívějších nařčení byl dlouholetý vedoucí benešovského územního odboru středočeské policie Petr Havránek. Upozornil na to krajský policejní ředitel Václav Kučera, když v pátek připomněl verdikt Vrchního soudu v Praze z 8. ledna.

Zločiny budou Středočeši moci na dálku hlásit do Prahy

/FOTOGALERIE/ Policejní pracoviště bez přímé přítomnosti policistů buduje středočeská policie. V pilotním provozu vyzkouší fungování kontaktních míst Pol Point, která by se mohla rozšířit do celé republiky. Příznačné je pro ně jedno: nesedí tam nikdo v uniformě. Ani v civilu.

V kladenském paneláku hořelo, jedna žena zemřela

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nepříjemné probuzení do mrazivé poslední lednové soboty zažila nedlouho po třetí hodině ranní více než stovka obyvatel paneláku v Americké ulici v Kladně. V bytě ve dvanáctém patře vypukl požár. Předcházel mu údajně výbuch. Jedna žena zemřela.

Jesenický gang zlodějů zmizel. Policie nemá ponětí kam

Řádění gangu vykradačů rodinných domů ustalo, nicméně to neznamená, že je s případy vloupání do rodinných domů v regionu jihovýchodně od Prahy konec. Tak v pátek shrnul aktuální situaci podél pomezí okresů Praha-Západ a Praha-východ náměstek ředitele středočeské policie Jan Krejčí.

Z hotelu zmizely tři zbraně. Jen na airsoft

/FOTOGALERIE/ Životy sice v ohrožení nejsou, ale majetky by být mohly. Tak se zatím jeví souvislosti krádeže zbraní v Horoměřicích na Praze-západ, kterou se snaží objasnit policisté z libčického obvodního oddělení. Zatím neznámí zloději si odnesli tři zbraně na airsoft - dvě dlouhé a jednu pistoli - což znamená, že by nikdo neměl být v ohrožení. Airsoft lze označit za neškodnou střílečku pro zábavu.

Zmizela mobilní toaleta. Zatím beze stopy

Již několikátý případ zmizení mobilního záchodu, k čemuž došlo během uplynulého roku v regionu Prahy-západ a na Berounsku, řeší středočeská policie. Tentokrát jde o případ hostivického obvodního oddělení, jemuž byla krádež toaletní kabinky z parcely ve Zbuzanech ohlášena v úterý 21. ledna, informovala mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Ekonomika

Elektrárny jako cíl výletníků? Stále častěji!

Bezmála 16 tisíc návštěvníků projevilo loni zájem o podobu elektrárenských provozů ve středních Čechách a o to, jak fungují. Deník o tom informoval mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy Ota Schnepp s tím, že přesně na prohlídky zavítalo 15 943 osob.

Martina Moličová: Ve stříbrném městě se podniká a žije dobře

Všichni jsme ho znali, všichni jsme ho milovali a všichni jsme tam chodili nakupovat věci do školy. Papírnictví na Palackého náměstí v Kutné Hoře s velkou výlohou a nápisem bylo léta jeho dominantou. Jednoho dne ale skončilo a většina místních se bála, co bude s prostorem dál a zda-li se tam neobjeví další prodejna kebabu, pizzy nebo pochybných potravin. K velké úlevě všech se tam ale objevilo něco, co tady chybělo víc než tužky a školní batohy. Kafírnictví. Spojení kávy a tvoření. Vítejte.

Masérka Hanka Vybíralová: Můj obor je stále více žádaný

Masérka Hanka Vybíralová redakci Boleslavského deníku přivítala ve své „masérně“ během svého vánočního jarmarku, který každoročně pořádá. Kromě masírování má k dispozici také další záležitosti. „Od dvou úžasných žen jsem vzala šperky, jsou to šité korálky. Já pracuju s olejíčky, nabízím masážní oleje a dárkové poukazy na masírování,“ zmínila svobodná matka.

Lada Bartošová doktorát nikdy nedokončila, ale muzeum čokolády otevřela

Škoda, že se vůně čokoládovny nedá přenést online nebo na papír. Zvláště ta z čokoládovny a muzea v Kutné Hoře, kde jsem se k povídání sešla s majitelkou Ladou Bartošovou. Kromě spousty zajímavých věcí jsem se kupříkladu dozvěděla, že lepší než všechna antidepresiva a prášky na uklidnění je právě čokoláda. Prokazatelně totiž obsahuje látky, které pozitivně ovlivňují mysl člověka. Alespoň tedy ta kvalitní. A právě takovou čokoládu tady najdete.

Vlaky Arrivy dostaly statisícovou pokutu. Není poslední

Aktuálně vyčíslená finanční sankce dosahuje 670 tisíc korun – a další pokuty za zpoždění, nevypravení vlaků nebo nenavázání na další spoje budou následovat po dodání čtvrtletních výkazů. Tak ve středu zhodnotil ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) na svém twitterovém účtu zkušenost s měsícem provozu čtyř rychlíkových linek v režii společnosti Arriva, jejíž vlaky od poloviny prosince jezdí ve středních Čechách – a většinou zajíždějí i do dalších krajů. Zmínil, že takový je výsledek dosavadních 23 kontrol.

Firma Vafo má dospět ke zkouškám úprav omezujících zápach

K prvním závěrům má brzy dospět takzvaná environmentální komise, kterou firma Vafo vyrábějící v Chrášťanech na Praze-západ krmiva pro domácí zvířata vytvořila koncem loňského roku v reakci na příval stížností lidí z okolí (a zejména z hlavního města) na zápach „po psích granulích“.

Prodeje televizí jsou rekordní. Startuje nové TV vysílání

Hitem Vánoc i novoročních slev jsou televizory a set-top-boxy. Blíží se hlavní vlna přepínání na nový TV signál a Češi vzali obchody útokem.

Univerzita Palackého se pyšní novými laboratořemi. Snesou i přísná kritéria

Bránu k nejnáročnějším experimentům v oblasti optického, nanotechnologického, biochemického či biofyzikálního výzkumu otevřela dokořán Univerzita Palackého v Olomouci. Přírodovědecká fakulta díky dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání pořídila více než pět desítek vědeckých přístrojů a kompletně zmodernizovala čtyři fyzikální laboratoře. Slavnostně je zpřístupnila letos v listopadu.

V Dolních Břežanech posouvají hranice poznání. Pomáhá jim v tom laser centrum

Fyzikální ústav Akademie věd ČR je jednou z nejvýznamnějších výzkumných institucí v Česku, která pokrývá v podstatě všechny oblasti fyziky, a to nejen v oblasti základního výzkumu. Stále více se daří z vlastní iniciativy či ve spolupráci s firmami nalézat aplikace, které napomáhají zlepšovat každodenní život. A to i díky více než 1,5 miliardovým prostředkům z fondů EU.

Více lidí prožije závěr života v kruhu rodiny

Čtyři pětiny lidí si přejí zemřít doma. Svým klientům to umožňuje služba Domácího hospice společnosti TŘI. Projekt navíc získá finanční podporu od ČSOB pomáhá regionům, probojoval se do finálové čtyřky. O výši příspěvku ještě rozhodne veřejnost.