Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.08. 2019 a svátek má Luděk

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Petr Malec – Opravy vozidel – autoservis, diagnostika, příprava na STK Zdice

Na českém trhu působíme již od roku 1992. Naše služby: opravy osobních vozidel opravy nákladních vozidel servisní prohlídky (výměny oleje, filtrů, tlumičů, brzd apod.) antikorozní ošetření podvozků a dutin generální opravy motorů a převodovek svařování hliníku a antikora opravy traktorů opravy lesnické a zemědělské techniky diagnostika příprava vozidla na technickou...

Tel:
 • 311 573 290
  605 816 262
  606 718 875
  724 081 145
E-mail:
 • fmalecopravyvozidel@seznam.cz

Jiří Páv – místní rozhlas, elektronické zabezpečení, kamerový systém, domovní telefony Beroun

Firma byla založena v roce 1990 a specializuje se na montáž místních rozhlasů, montáže telekomunikační techniky, montáže a opravy elektronických zabezpečovacích systémů. Nabízené služby: Elektronické zabezpečení Kamerový systém Místní rozhlas Domovní telefony Ozvučení Více informací o zabezpečení majetku naleznete na webové adrese: https://www.alarmy-jiripav.cz/

Tel:
 • 603 574 768
E-mail:
 • info@jiripav.cz

Roman Janáček – servis spotřební elektroniky, opravy, audio přístroje Beroun

Naše firma provádí servis a opravy televizí a spotřební elektroniky - CD, DVD, PLAZMA, LCD, LED TV a audio přístroje všech značek.

Tel:
 • 603 569 994
  311 671 071
E-mail:
 • janacekrom@seznam.cz

Josef Segeč – stavební klempířství, tesařství, pokrývačské práce, montáž střešních krytin, zateplování střech Beroun

Naše služby: stavební klempířství výroba a montáž klempířských prvků tesařské práce pokrývačské práce montáž střešních krytin osazení střešních oken zateplování střech, balkónů a teras

Tel:
 • +420 311 621 828
  +420 603 541 705 - pan Segeč
E-mail:
 • josef.segec@centrum.cz

SMESTAV s.r.o. – stavební a zemní práce, domy na klíč, zateplování, hloubení jam Beroun

Jsme stavební firma s bohatými zkušenostmi působící od roku 2001. Specializujeme se na stavební a zemní práce. Stavební práce: Stavba rodinných domů na klíč Zateplování budov Půdní vestavby a nástavby Samonivelační podlahy ANHYMENT Základové desky Zemní práce: Hloubení jam a rýh Nakládání a převoz zemin, stavební suti a jiných materiálů...

Tel:
 • 603 863 571
  257 720 411
E-mail:
 • smestavsro@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

KRÁTCE: Budete si moci vzít keře domů zadarmo

Pokud chcete keře bobkovišní, pak máte jedinečnou příležitost. U pomníku padlých na Husově náměstí budou tyto keře vyjmuty na žádost památkářů. Důvod pro to je jednoduchý, kořenový systém postupně narušuje samotný pomník. Ve středu 28. srpna od 17 hodin si tak budete moci přijít a keře si odebrat k přesazení.

KRÁTCE: Zámek Králův Dvůr bude hostit městské slavnosti

/FOTOGALERIE/ Na městské slavnosti budete moci vyrazit na zámek v Králově Dvoře. Tam v sobotu 24. srpna od 14 hodin startuje bohatý program. Ten začíná vystoupením klubu seniorů ve freskovém sále, následovat bude loutnista Jindřich Macek. Vystoupí také Funny Orchestra Jaroslava Kleina, a sice v 15.30 hodin, kdy se současně oficiálně zahájí slavnosti.

Koupání na sídlišti skončilo o dva týdny dříve

Koupací sezona je na berounském venkovním koupališti na Velkém sídlišti u konce. Skončila tak o 14 dní dříve; problém ale nebyl v nepříznivém počasí. „Důvodem je závažná závada na elektroinstalaci znemožňující provoz,“ uvedli představitelé města. Závada tak byla poslední ze série drobnějších poruch, které koupaliště celou letošní sezonu sužovaly.

Motorkáři na Berounsku dostanou reflexní kšandy

Zařídit, aby byli motorkáři lépe viditelní. Takový cíl si dávají policisté z dopravního inspektorátu v Berouně. Událost, při které mají motorkáři i řidiči dostat reflexní prvky se odehraje 23. srpna. „Zaměří se na místa, která jsou na okrese Beroun a Praha západ často vyhledávanými lokalitami motorkářů,“ řekla Marcela Pučelíková, mluvčí berounských policistů. Stejně jako vloni se policisté vydají i do obce Hostím.

KRÁTCE: Matrika bude uzavřená, jinde bude výpadek proudu

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Berounska.

Mateřská škola bude usilovat o titul Stavba roku

Každoroční zápolení o titul Stavby roku Středočeského kraje se letos bude týkat také Berounska. Beroun má totiž soutěžní želízko v ohni v podobě Mateřské školy Pod Homolkou. Ta byla nedáno zrekonstruovaná. Dokončená byla v loňském roce, tedy v době, kdy školka slavila 50. výročí od svého založení.

Pohlednice z minulosti: Z historie města Beroun

/FOTOGALERIE/ Beroun si v historii svým jménem dokonce vydobyl i přejmenování tehdejší řeky Mže na Berounku, ale jmenovat se klidně mohla i Veronka, neboť název města je českou verzí italského historického města Verona. Původ města sahá až k období mezi 11. a 12. stoletím, od té doby se město začíná kulturně i ekonomicky vyvíjet.

Už se plánuje výměnu s tematikou Zpátky do školy

Školáci to nejspíš neuslyší dvakrát rádi, ale pravda je ale taková, že prázdniny jsou za druhou polovinou a brzy opět začnou školní povinnosti. V přípravě na návrat do lavic by jim částečně mohl pomoci chystaný swap, tedy výměna různých věcí, které jejich majitel už třeba nepotřebuje, ale někomu jinému by mohly ještě posloužit.

Pohlednice z minulosti: Nádražní budovy na trati z Prahy do Plzně

/FOTOGALERIE/ Jedním z ukazatelů doby, které mnohdy dlouhé roky odolávají zubu času a modernizaci, bývají nádražní budovy. Železniční trať v úseku mezi Prahou a Plzní prochází v posledních letech postupnou rekonstrukcí a s ní mění svou tvář i nádražní budovy. Přitom právě ty v minulém století reprezentovaly často své město či obec.

Knihovna chystá změny, nasazuje nový systém

/FOTOGALERIE/ Čtenáři Městské knihovny v Berouně se dočkají velkých změn. Knihovna totiž nasazuje nový informační systém. Důvod je celkem jednoduchý: dosavadní systém končí s vývojem a podporou. „S tímto krokem je spojeno množství změn nejen v práci knihovníků, ale také ve službách poskytovaných čtenářům,“ uvádějí knihovníci ve svém vyjádření.

Sport

Po nudě přišla snová dvacetiminutovka

/FOTOGALERIE/ Důležité vítězství se připsalo divizní Hořovicko proti dosud poslednímu Jindřichovu Hradci. Při pohledu na věkové složení obrany Hořovicka se diváci mohli ptát, jestli nehraje dorost. Když to vezmeme zprava - 19, 17, 19 a 21 let. Při zranění zkušeného Jiřího Machurky a bitvami v divizi i ČFL protřelého Daniela Klimeše na divizi hodně mladá defenzíva.

Drama v Králově Dvoře rozhodl Martin Kraus

O zisku tří bodů pro Králův Dvůr v dalším třetiligovém utkání rozhodl proti Písku v závěru domácí střelmistr Martin Kraus.

Pohlednice z minulosti: Jak začínala Žebrácká pětadvacítka

/FOTOGALERIE/ V neděli 11. srpna se v Žebráku běžel již 38. ročník tradiční Žebrácké pětadvacítky. Tento vytrvalecký závod je neodmyslitelně spojen především s postavou Waltera Bednáře, mistra sportu a vášnivého vytrvalce. Narodil se 12. ledna 1926 a již v roce 1947 vybojoval titul mistra ČSR v branných běžeckých závodech.

Berounský drak se blíží, dračí lodě budou závodit

/FOTOGALERIE/ Závody dračích lodí se zvolna blíží do Berouna. Již za týden posádky usednou do lodí a vyrazí na vodu, kde se utkají o několik cen: Berounský drak, Pohár starosty města Berouna a Závod partnerských měst. Akce Berounský drak se odehraje v kempu Beroun od soboty 31. srpna do neděle 1. září, pondělí 2. září se pak ponese ve znamení dětského dne.

Burian: Potlesk od diváků je vždy potěšující

/ROZHOVOR/ Před dalšímu utkáním Komárova v krajskému přeboru v Tuchlovicích (sobota 17:00) Deník vyzpovídal novice v komárovském dresu Tomáše Buriana.

O víkendu startuje I. B třída

/FOTOGALERIE/ Po pátečním dramatickém vítězství třetiligového Králova Dvora nad Pískem 3:2 má fotbalový víkend hodně bohatý program. Začne I. B třída, kterou zahájí sobotní dopolední derby Tlustice - Králův Dvůr B.

Nejen pro fyzičku, ale i pro charitu. Lidé vyrážejí na dobročinné závody

Něco udělat nejen pro své tělo, ale také pomoci ostatním. Tak by se daly shrnout charitativní sportovní akce, která se odehrávají v řadě středočeských měst a také Praze. Dobročinné závody pořádají jak samotné společnosti, kdy se například běžecké závody odehrávají v různých městech pod jednotnou hlavičkou, tak je organizují i jednotlivci.

OBRAZEM: Závěrečný rituál turnaje golfového klubu v Berouně nemohl chybět

Tradiční mistrovský turnaj uspořádal berounský golfový klub na osmnáctijamkovém hřišti o víkendu 10. a 11. srpna. I když v sobotu hráčům a hráčkám nepřálo počasí, vše jim bylo vynahrazeno druhý den, kdy sluníčko hřálo a závěrečný rituál, tedy skok všech mistrů klubu do bazénu byl velice příjemnou odměnou.

Netík: Není to konec hokeje, jen letošní sezony

/ROZHOVOR/ Fanoušci hokeje na Nymbursku truchlí. Mužstvo NED Hockey Nymburk do letošní sezony nenastoupí. O důvodech a budoucnosti mužského áčka jsme si povídali s tím nejpovolanějším – prezidentem klubu Tomášem Netíkem.

V záři reflektorů ptýrovského areálu nastoupí i lídr Štětina

Český skokový pohár se pomalu chýlí ke svému finále. Deváté z celkových jedenácti kol bude hostit ve dnech 21. až 24. srpna středočeský Ptýrov. Vrcholem bude sobotní eLED Velká cena, která tradičně proběhne ve večerních hodinách za umělého osvětlení.

Krimi

Firemní sklad vykradli její vlastní zaměstnanci

Uskladněný materiál, který policejní záznam označuje jako nové součástky pro montáž vozidel v hodnotě převyšující šedesát tisíc korun, se z firmy, kde byla zaměstnána, rozhodla přemístit podle svých představ (avšak v příkrém rozporu se zájmy zaměstnavatele) dvojice mužů.

Neznámá dvojice vystěhovala věci z penzionu

Jde snad o dílo organizované kriminální skupiny? I to je jedna z otázek, na něž hledají odpovědi kriminalisté z Prahy-západ pátrající po dvojici podezřelé z vykradení penzionu v Mníšku pod Brdy. Ve středu 21. srpna o tom informovala mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Osvětlit krádež auta by mohly pomoci záběry z výpravy pro kafe

Slova o tom, jak správné je táhnout za jeden provaz, si zřejmě nesprávně vyložila dvojice mužů, které policie podezřívá z krádeže zaparkované dodávky za pomoci tažného lana. Stalo se to v blízkosti benzinové pumpy nedaleko obce Líšnice na Praze-západ. Mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková ve středu informovala, že jako tahač posloužil bílý náklaďák.

Policisté hledají svědky nehody v Plzeňské ulici

Na čtyřramenné křižovatce ulic Plzeňská, Obchodní a Kollárova v Berouně se odehrála nehoda v pondělií 19. srpna v 14.53 hodin. Stala se poblíž tamějšího obchodu. Lokalitou projížděl řidič osobního auta značky Ford Mondeo ve směru na Králův Dvůr. Druhé auto Volkswagen Passat jelo od Obchodní do Kollárovy.

Jeden z účastníků nehody mezi Poteplí a Nižborem řídil pod vlivem drog

Policisté vyjížděli k dopravní nehodě, která se stala mezi obcemi Poteplí a Nižborem, tedy na hranici Kladenska a Berounska.

Nejvíce cyklistů zemřelo ve středních Čechách

Třiadvacet usmrcených, což je ve srovnání s loňskem o šest lidských životů víc. Tak smutná je republiková bilance tragických nehod s účastí cyklistů za prvních sedm měsíců roku; do konce července. Ještě méně optimisticky vyznívá zjištění policistů, že v 19 případech si lidé na kolech dojeli pro smrt při nehodách, které sami zavinili. A zde už meziroční nárůst dosahuje 12.

Požár Krejčířovy vily policie prošetřuje jako trestný čin

/FOTOGALERIE/ Obecné ohrožení. To je právní kvalifikace, kterou aktuálně uplatnili policisté v souvislosti s vyšetřováním okolností vzniku požáru, který uprostřed noci na úterý 20. srpna zachvátil dlouhodobě opuštěný komplex vily rodiny uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích na Praze-západ.

Majitelku chaty překvapil pachatel vloupání. Vydával se za souseda

Sedmadvacetiletého muže, který během prvních dvou týdnů v srpnu vnikl do několika rekreačních chat v okolí Zdib na Praze-východ, policisté podezřívají z krádeže a porušování domovní svobody. V pondělí o tom informovala policejní mluvčí Eva Hašlová. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let,“ konstatovala.

Milionový požár Krejčířovy vily asi nebyla náhoda

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nějaký konkrétní viník nejspíš stojí za škodou pravděpodobně v řádu desítek milionů korun, kterou v noci na úterý 20. srpna napáchaly plameny schvacující střechu a podkroví opuštěného obytného komplexu v ulici V Dubině v Černošicích na Praze-západ.

Chodec nepřežil střet s autem

/VIDEO/ Záchranáři v neděli odpoledne vyjížděli ke střetu chodce s autem u obce Jíloviště na Praze-západ. Podle prvotních informací nejspíš přebíhal silnici.

Ekonomika

Karel Sobotka je sklář srdcem i duší

Karel Sobotka je sklář, který se specializuje na ručně vyráběné foukané figurky z barevných skleněných trubiček. Vdechuje život skleněným postavičkám, které pravidelně okouzlují děti i dospělé po nejednu generaci a spolu s dalšími řemeslníky se představí už 20. - 21. září na Mladá Boleslav Mini Maker Faire.

Miliony od kraje na propagaci firem jsou téměř vyčerpány. Budou další?

/VIDEO/ Mražené dorty, recepty na dorty spadající do oblasti zdravého mlsání i vlastní vývoj cukrářských směsí a technik (z nichž asi největší proslulosti dosahují zrcadlové cukrářské polevy s vysokým obsahem čokolády a bez konzervantů, oceněné i na potravinářské výstavě v italském Rimini). To jsou asi největší speciality cukrářské odbornice Zlaty Otavové, která působí v obci Zavidov na Rakovnicku.

Ondřej Slačálek: Motivuje mě život v neustálém poklusu

Když jsem s ním před rokem dělala rozhovor, domnívala jsem se, že Ondřej Slačálek svoje aktivity v Malešově už vyčerpal. To jsem se ale šeredně mýlila. Už tehdy jsem měla vědět, že jeho věta 'Motivuje mě život v neustálém poklusu' není jen pouhá fráze, ale rčení, které známý malešovský pivovarník žije každým dnem. A když se rok s rokem sešel, stojí tu s dalším neotřelým nápadem. Nebyl by to ale Ondřej Slačálek, kdyby Malešov Camp nebyl něčím výjimečným.

Luboš Mudra: Věřím, že to, co dělám, by mělo sloužit kromě mě i dalším lidem

Luboš Mudra z Votic je člověk, který když se pro něco rozhodne, přestane pochybovat a jde za tím. A hlavně věří, že věci, které dělá, by neměly sloužit jenom jemu, ale měly by potěšit ještě někoho jiného. A tak ve své restauraci U Modré kočky organizuje pro děti každým rokem o prázdninách Pohádkové léto a pro všechny pravidelné turistické a cyklo výlety.

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí

Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

Chovatelé slepic ruší klece. Stojí je to stovky milionů

Chovatelé slepic se přizpůsobují požadavkům spotřebitelů i řetězců. Místo v klecích by v budoucnu měla být drůbež chována v ekologických či halových chovech nebo ve volných výbězích. Obchodní řetězce se zavázaly, že od roku 2025 vejce z klecových chovů přestanou prodávat.

Jan Bejvl: Letos jsem si splnil svůj největší sen

Jan Bejvl z Benešova vlastní fotografické studio Graffoto. Začínal v roce 1989 v Praze, požádal banku o půjčku a koupil první stroj, tehdy nejnovější typ na výrobu fotek v Česku. S podnikáním začal v jedné secesní budově na Smíchově v Praze. Když pak došlo v roce 1990 k privatizacím, budova připadla jedné akademické malířce, která ho předtím vlastnila, a on musel odejít.

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na prevenci popálenin

/VIDEO/ Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se ve Středočeském kraji stal projekt Pálí! Nás to taky organizace Avalone ze Sedlčan na Příbramsku. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Vitríny pro Svatojánské muzeum, Pojďte děti ven! a Život po životě.

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí

Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.

Muzeum u Jihlavy je unikát. Na návštěvníky čekají tisíce hraček

Příseka je částí města Brtnice, od něhož je vzdálena pět kilometrů. Přestože v Přísece žije jen 200 obyvatel, najdete tu díky dotaci z evropských fondů světový unikát Muzeum autíček. Příseka Muzeum, kde počet exponátů již dávno přesáhl deset tisíc, je v místním zámku. Ten za minulého režimu sloužil jako sídlo zemědělského družstva. Zámek musel projít výraznou rekonstrukcí, s níž částkou 27 milionů korun pomohly evropské fondy. Následně zde bylo vybudováno zmíněné muzeum.