Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 20.02. 2019 a svátek má Oldřich

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Radek Buňat – ELPRO – elektroinstalace, počítačový servis, kamerové systémy, montáž hromosvodů Beroun

Nabízíme: elektroinstalace ( zhotovení, opravy ) počítačový servis zabezpečení a kamerové systémy montáže a opravy hromosvodů revize hromosvodů počítačové kurzy

Tel:
 • 602 610 445 - pan Buňat
E-mail:
 • elprocz@gmail.com

Josef Tóth & synové, s.r.o. – klempířství, tesařství, zednictví, fotovoltaika Beroun

Společnost Josef Tóth & synové vstoupila na trh v roce 1998 ve formě fyzické osoby. Její nabídka služeb byla orientována na oblasti pokrývačství, stavební klempířství a další související služby a měla výborný základ v bohatých zkušenostech, profesionalitě a dlouholeté praxi. Společnost Josef Tóth & synové, s.r.o. je ryze česká společnost,...

Tel:
 • +420 737 287 372 - pan Tóth
  +420 311 613 313 - kancelář
E-mail:
 • info@toth.cz

BARIZOL,s.r.o. – realizace rovných střech, generální opravy, nátěry, zateplení, zelené střechy, hydroizolace, údržba objektů Beroun

Firma Barizol s.r.o. se soustřeďuje na realizaci rovných střech, generální opravy, nátěry, zateplení a zelené střechy. Nabízíme: hydroizolace radonové izolace klempířské práce balkony a terasy zelené střechy REFERENCE

Tel:
 • 604 261 586
E-mail:
 • barizol@seznam.cz

Petr Hadáček – dopravní a logistické služby, účetní služby, marketingové poradenství Beroun

Firma již od roku 1992 soustavně poskytuje široké spektrum přepravních služeb v oblasti nákladní automobilové dopravy na území České republiky a Evropy. Naše služby: nákladní autodoprava logistické služby účetní služby mzdové služby služby finanční administrativy rozvoj lidských zdrojů osobní coaching marketingové poradenství

Tel:
 • 777 697 799 - pan Hadáček
E-mail:
 • petr.hadacek@email.cz

Josef Mužík – opravy karosérií, tažné a zabezpečovací zařízení Králův Dvůr

Naše firma provádí montáž a servis tažného zařízení u osobních automobilů. Dále pak montujeme i zabezpečovací zařízení.  

Tel:
 • 736 670 580
E-mail:
 • opravykaroserii@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Zákaz bojových plemen? Spíše vést lidi, aby měli psy na vodítku a s náhubkem

Berounsko - Lidé jsou otřeseni případem z Českolipska, kde seniorku na procházce napadla argentinská doga. Seniorka v nemocnici zemřela; lidé tak uvažují, zda není na místě zpřísnění legislativy pro chov bojových plemen.

Ředitelé základních i mateřských škol se sešli v Berouně

Beroun - V první polovině února se v Berouně uskutečnilo setkání ředitelů základních, mateřských a uměleckých škol z Berounska, které se zapojily do projektu Místního akčního plánu vzdělávání MAP ORP Beroun II. Ředitelé mateřských škol jednali v dopoledních hodinách a odpoledne přišli na řadu ředitelé základních škol a základních uměleckých škol.

Obecní kroniky odhalily svá tajemství v muzeu

Beroun - V Muzeu Českého krasu v Berouně se rozjel cyklus tradičních čtvrtečních přednášek. Letos je může veřejnost navštívit v rámci cyklu Setkávání v muzeu. Jedná se o sérii 5 přednášek, které probíhají v průběhu celého roku.

V Česku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Berounsko - Rekordní teploty pro 17. únor dnes zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Kvůli modernizaci železniční trati nepojedou dva měsíce vlaky na Plzeň

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Koncem letošního roku se obyvatelé Králova Dvora dočkají nového vzhledu vlakového nádraží, jehož modernizace je součástí projektu nazvaného Optimalizace trati Beroun – Králův Dvůr. Rekonstrukce traťového úseku z Berouna do Králova Dvora o délce 5,7 kilometru začala na jaře roku 2017.

Nový Jáchymov investuje do oprav lesního hřbitova

Nový Jáchymov - Lesní hřbitov v Novém Jáchymově je nejen chloubou obce, ale také kulturní památkou České republiky. Na přelomu třicátých let devatenáctého století ho založil František Nittinger. Ve středu hřbitova je umístěn velký kříž s Kristovým tělem a řada hrobů je zdobena umělecky hodnotnými litinovými kříži. Představitelé obce se před časem rozhodli, že centrální kříž nechají zrestaurovat.

Kardinál Dominik Duka sloužil mši v hořovické nemocnici

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Světový den nemocných připadl letos na pondělí 11. února. Stejně jako v uplynulých letech, tak i letos navštívil kardinál Dominik Duka jednu z český nemocnic. Letos kardinálova volba padla na Nemocnici Hořovice. Kardinál požehnal personálu i pacientům a sloužil mši za uzdravení. Potom navštívil v nemocnici oddělení, ve kterém se dlouhodobě léči vážně nemocní dětští pacienti.

V Litni vyměnili kotle a chystají se na zateplení

Liteň - Městys Liteň investoval do opravy tří kotelen. Nejzanedbanější byla kotelna v areálu Pode Zděmi, kde byly mimo jiné uskladněny i propanbutanové láhve. Po generálním úklidu byl u kotle vyměněn výměník, který kvůli znečištění už nepředával teplo. 

Politické půtky se strefují do krajského úřadu i webu kraje

Střední Čechy - Pod palbou se nyní ocitá Krajský úřad Středočeského kraje a jedna z jeho organizačních změn. Začlenění odboru správních agend do oboru legislativně právního, k čemuž došlo od počátku února, se stalo terčem masivní kritiky. Odstartovalo ji stanovisko republikového vedení Pirátské strany.

Co by nemělo chybět v berounské knihovně? Vedení sbírá tipy

Beroun - Jak si představujete knihovnu snů? Co by v ní nemělo chybět? Jste spokojení s nabídkou služeb, nebo si snad přejete změnu otevírací doby? Právě na to se  ptá vedení berounské knihovny. To totiž připravilo na celý únor anketu nejen pro své čtenáře a návštěvníky, ale i širokou veřejnost. Máte tedy čas až do konce měsíce, kdy se můžete vyjádřit, jak byste rádi knihovnu změnili.

Sport

Mladší žáci Keltů dominovali na Pražském míčku

Beroun - Pět výher z pěti utkání, taková byla bilance mladších žáků hokejbalových Keltů na turnaji Pražský míček. Obhajoba titulu se podařila!

Tomáš Šilhavý: Vrchol přijde v první mistráku proti Písku

Králův Dvůr /ROZHOVOR/ – Po bezgólovém utkání na turnaji pražského Meteoru, v němž se Cábelíci utkali s lídrem České fotbalové ligy Zápy, odpovídal trenér Králova Dvora Tomáš Šilhavý na dotazy Deníku.

Rakovnická paráda! Po mužích jsou šampiony i dorostenci

Rakovník – Ještě nedozněla jedna únorová pozemkářská radost v podobě titulu mistrů republiky pro pozemní hokejisty HC 1972 Rakovník a už je tu další a opět ve zlaté podobě! Tentokrát se o ni zasloužili dorostenci stejného klubu, kteří v play off zvládli všechny dramatické momenty včetně samostatných nájezdů, ten rozhodující proměnil ve finále na zlatou radost z mistrovského titulu České republiky Josef Trejbal.

Pavel Havel: Ve všech sportech fandím veteránům!

Králův Dvůr /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Větu z nadpisu říká rodák z Rakovníka Pavel Havel, jehož působení v kulturistice je spojeno se sportovními kluby v Králově Dvoře a na Kladně. Svůj sport poznal z pohledu závodníka, trenéra, pořadatele soutěží, rozhodčího i manažera fitness centra Stan’s Gym. Právě tam se zrodil náš rozhovor.

Boháči i srdcaři. Jaké částky jsou ochotni obětovat mecenáši českého sportu?

/MALÝ A VELKÝ SPORT/ Žijí sportem. Do klubů svého srdce dávají vlastní peníze. Seznamte se: spasitelé a dobrodinci. Deník oslovil známé i neznámé mecenáše napříč republikou. Někteří jsou přímo majitelé, jiní vystupují jako sponzoři. Tak či tak: bez těchto lidí by řada klubů zmizela v propadlišti dějin.

Jágr zvládl obnovenou premiéru, ale má jasno: Play off bude jiný rachot

Rok a den uběhl od chvíle, kdy Jaromíra Jágra sroloval u mantinelu tehdy havířovský útočník Marek Sikora a téměř mu ukončil už tak hodně dlouhou kariéru. V Kladně ale mnozí stále doufali, že se nejlepší český útočník všech dob přece jen vrátí, aby Rytířům pomohl zpátky do extraligy. V pondělí v Havířově se to konečně povedlo, po 366 dnech Jágr naskočil do ostrého zápasu. Jako na potvoru zrovna proti Havířovu, ale tentokrát končil vítězně, jeho Rytíři zvítězili 2:0. „Havířov do roka a do dne,“ smála se legenda.

Králův Dvůr se loučil, Žebrák jde do semifinále

Berounsko – Krajské hokejové soutěže už skončily pro Hořovice a Králův Dvůr. Hořovice o víkendu už v krajské soutěži nehrály, zato v krajské lize viděli diváci na berounském stadionu pěknou přestřelku.

Beroun i Komárov inkasovali shodně bůra

Berounsko – Fotbalové přípravy jsou v plném proudu, vždyť zahájení jarních odvet mistrovských soutěží se kvapem blíží.

Vytoužená posila! Příbram hlásí návrat Matouška

Příbram - Jan Matoušek se vrací do Příbrami. Vedení středočeského klubu se v pondělí 18. února oficiálně dohodlo s pražskou Slavií na jeho hostování do konce sezony.

Smůla Příbrami. Slánské Lvy poslalo do čtvrtfinále lepší skóre

Střední Čechy – Hokejisté Rakovníka a Slaného nakonec zkompletovali „západní“ čtyřku čtvrtfinalistů krajské ligy. O poslední zásadnější tajence rozhodl úplně poslední zápas základní části a několikáté kritérium při bodové rovnosti dvou týmů.

Krimi

Auta lákala věcmi uvnitř. Pak řinčelo sklo

Střední Čechy – Nelákejte zbytečně zloděje k tomu, aby vám poničili auto a sebrali věci. Tak lze shrnout úterní varování Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Informovala o třech vloupáních, které mají jedno společné: auta stojící před prodejnami přilákala pozornost zlodějů odloženými věcmi viditelně zanechanými uvnitř.

S ukradenými drahými koly se ztratil i unikát

Střední Čechy – Ukradené kolo je neobvyklé jak svým vzhledem, tak svou cenou. To lze říci k pátrání policistů z města Odolena Voda, kteří již přes měsíc řeší vloupání do sklepních kójí v Klecanech. Společně s několika bicykly vysoké ceny zmizel 11. ledna v noci i skutečný unikát: originální dráhové kolo.

Hledaný muž se podle policie vymlouvá na rakovinu

Střední Čechy - Na pomoc svědků z řad všímavých občanů - a pracovníků zdravotnických zařízení obzvlášť - spoléhají kriminalisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih pátrající po 45letém Michalovi H. Na muže s trvalým bydlištěm ve Štěchovicích vydal Okresní soud v České Lípě příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Za mřížemi si má odpykávat trest za podvod, informovala v úterý policistka Jana Dětská.

Vážná nehoda v Mělníku. Autobus se zřítil ze srázu, tři lidé se zranili

Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Tři lidé utrpěli zranění při ranní nehodě autobusu poblíž Labe v Mělníku. K maléru na silnici první třídy I/16 spojující Mělník se Slaným došlo pět minut po páté ranní, kdy řidič vezoucí cestující havaroval u přemostění Pšovky nedaleko kruhového objezdu. Autobus prorazil svodidla, načež skončil pod mostem převrácený na boku.

Řidič ujížděl policii. Zastavila ho až střelba

Černošice – Divoká policejní honička se odehrála v noci na neděli mezi obcemi Mníšek pod Brdy a Černošice na Praze-západ.

Údajné obtěžování dítěte je podle policie výmysl

Střední Čechy – Jen tři dny trvalo, než se kriminalistům územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih podařilo vyřešit nahlášený případ obtěžování školačky. Neskončilo to však dopadením podezřelého, ale konstatováním, že nic takového se nestalo. „Dívka si celou událost vymyslela,“ uvedla policistka Jana Dětská.

Ženu, která zůstala v hořící chatě, se zachránit nepodařilo

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Lidský život a také hmotné škody vyčíslené na 3,5 milionu korun si vyžádal požár chaty, která vzplála v pátek odpoledne v obci Petrov na Praze-západ. 

Hasiči se zas a zas měnili ve výtaháře

Střední Čechy - Vyproštění uvízlých lidí by při poruše výtahu měl neprodleně zařídit správce zařízení a také pracovníci výtahářských firem drží pohotovost, aby v případě potřeby jejich týmy dokázaly pomoci – přesto jsou výjezdy na pomoc uvězněným lidem prakticky každodenním chlebem i pro středočeské hasiče.

Zloděj narazil na odemčené dveře. Hned dvakrát

Střední Čechy – Kradl stejný zloděj? Tuhle otázku si kladou policisté hledající pachatele, který někdy během noci na pondělí řádil v obci Tursko. Předpokládaná odpověď zní: nejspíš ano. Společný však mají oba skutky ještě jeden rys: u dvou sousedů se na cestě za kořistí dotyčný ani nemusel příliš snažit. Při vloupání do dílny i do zahradního domku stačilo překonat 170 centimetrů vysoké ploty – a pak už jen otevřít dveře. Nebylo zamčeno.

Nářadí pro práci je teď nejspíš na kšeft

Střední Čechy – Asi sotva chce se svou kořistí sám pracovat zatím neznámý pachatel, po kterém pátrají policisté z Jílového u Prahy. Hledají zloděje, který někdy v době mezi 25. lednem a 8. únorem odnesl z novostavby rodinného domu ve Vraném nad Vltavou nářadí za více než deset tisíc korun, informovala policistka Jana Dětská.

Ekonomika

Pět plus pět. Nápaditost firem kraj podpoří deseti miliony

Střední Čechy – Bez vážnějších námitek a s poměrem hlasů 51 pro ku čtyřem hlasujícím, kteří se zdrželi (a proti se nevyslovil nikdo) schválili středočeští zastupitelé deset milionů pro podporu podnikání středočeských firem. Na posílení konkurenceschopnosti je podnikatelům a živnostníkům bude rozdělovat Středočeské inovační centrum v rámci již osvědčených inovačních a kreativních voucherů.

Středočeského podnikatele roku náhodou přivál vítr dějin z řeckých hor

Berounsko - V celostátním finále podnikatelské soutěže bude Středočechy reprezentovat Řek. O letošním vítězi krajského kola soutěže EY Podnikatel roku rozhodla porota, v níž měli významné zastoupení vítězové minulých ročníků. Její verdikt přiřkl prvenství zakladateli a majiteli společnosti AKESO Holding, jimž je Sotirios Zavalianis.

Inovační centrum nabízí práci pro vědce

Střední Čechy - Nabídky práce u různých zaměstnavatelů ve středních Čechách, které jsou všechny psány v angličtině, přináší nově zveřejněný přehled spojený s příslibem pravidelné aktualizace na internetových stránkách Středočeského inovačního centra.

Kraj je ekonomickou dvojkou republiky

Střední Čechy - Praha se považuje za tahouna republikové ekonomiky - a střední Čechy jsou v tomto spřežení společně s ní. Tak lze vnímat hodnocení statistiků posuzujících ukazatele ekonomické výkonnosti.

Kvasinská revoluce. Škoda tlačí platy nahoru, těžko jí konkurují i horské chaty

/PŘÍBĚH DENÍKU/ Průmyslový boom, který v posledních letech díky kvasinské automobilce Škoda Auto zažívá podhůří Orlických hor, nemá v Česku obdoby. Z výrobních linek této fabriky denně sjíždějí stovky nových aut, pracuje v ní více než deset tisíc lidí z regionu, ale také z ciziny. Rychnovsko i lidé v něm zbohatli. Všechno ale něco stojí. Život v okrese se radikálně proměnil a najdou se také negativa. Dopravní infrastruktura by potřebovala rychlejší zlepšení, obchodníkům v regionu chybí pracovníci a zhoršila se i bezpečnost.

První volant, stěrač nebo semafor: 10 zajímavých prvenství ze světa aut

Od chvíle, kdy Karl Benz představil světu svůj první benzinem poháněný vůz, urazil automobilový průmysl dlouhou cestu, na níž překonal řadu zajímavých milníku. Víte například, kdy vzniklo první autorádio nebo kdy bylo vyrobeno první auto s pevnou střechou? Podívejte se s Deníkem na deset zajímavých prvenství ze světa automobilů.

Inovační centrum radí, jak hlemýždí podnikání změnit ve formuli

Střední Čechy - Buď máš výmluvy, nebo výsledky! Tímto sloganem burcuje Středočeské inovační centrum (SIC) k aktivitě lidi, kteří mají zajímavý podnikatelský nápad, nicméně si nejsou tak docela jisti jeho úspěchem.

Elegantní i praktické. Moderní tapetou oživíte byt i dům

Tapety zkrášlují lidská obydlí již několik staletí a prošly mnohým vývojem. Původně kožené, a tedy drahé kusy, časem nahradily textilie či papír. Dnešní doba a její technologie ovšem nabízejí nepřeberné možnosti, a tak se lze nyní s tapetami v interiéru skutečně vyřádit.

Řemeslníci došli. Na rekonstrukci koupelny si počkáte přes sto dní

Volných pracovních míst je nejvíc v historii. Na přelomu roku firmy marně sháněly například 5,5 tisíce zedníků.

Nová linka je evropská špička

Pohodlí z jízdy automobilem závisí z nezanedbatelné části na pohodlí řidiče. Na tom, jak si doslova sedí. Velkou měrou se na tomto pocitu podílí firma proseat z okraje Mladé Boleslavi. Dodává výplně sedaček a další komponenty především pro vozy Škoda, ale i pro automobily BMW.