Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Jan Kubát – zemní práce s minibagrem, zahradnické práce, údržba zeleně, nákladní autodoprava, kompletní přípojky vody a kanalizace Beroun

Nabízím: veškeré zemní práce pomocí pásového minibagru, s dostupností na velmi malých plochách i ve svazích kompletní vodovodní a kanalizační přípojky včetně navrtávky nebo opravy přípojek na vedení vody a kanalizace hutnění zeminy ve výkopu žábou. veškeré zahradnické práce, pokosení trávníku i velké plochy, práce s křovinořezem, výsadby keřů a...

Tel:
  • +420 777 212 929 - pan Kubát
E-mail:
  • fa.jankubat@seznam.cz

Vladislav Neumann -V&P – sádrokartonové práce, půdní vestavby, zvukové izolace Beroun

Nabízíme: půdní vestavby tepelné izolace (zateplení budov) zvukové izolace minerální podhledy rekonstrukce bytových jader

Tel:
  • 603 445 270
E-mail:
  • vlanebe@seznam.cz

Petr Hadáček – dopravní a logistické služby, účetní služby, marketingové poradenství Beroun

Firma již od roku 1992 soustavně poskytuje široké spektrum přepravních služeb v oblasti nákladní automobilové dopravy na území České republiky a Evropy. Naše služby: nákladní autodoprava logistické služby účetní služby mzdové služby služby finanční administrativy rozvoj lidských zdrojů osobní coaching marketingové poradenství

Tel:
  • 777 697 799 - pan Hadáček
E-mail:
  • petr.hadacek@email.cz

Penzion U Mlýna – příjemné ubytování, restaurace s terasou, uzamykatelné parkoviště, projížďka na koních, sauna, hotel pro psy a drobná zvířata Zadní Třebaň, Beroun, Střední Čechy

Penzion U Mlýna je bývalý mlýn, pekárna a statek a v současné době je upraven jako hotel a restaurace s terasou, který disponuje oploceným a uzamykatelným parkovištěm, rozsáhlým dvorem s bazénem a přilehlými sprchami, pětimístnou saunou, pěti jezdeckými koňmi. Součástí služeb penzionu je také hotel pro psy a ostatní "drobná"...

Tel:
  • 731 187 822 - recepce
E-mail:
  • jan.schwippel@seznam.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Hořovicích – otevírací doba, kontakty, mapa Hořovice

Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz ID datové schránky: tkan5w9 Číslo úřadu: 2109 Číslo účtu: 77628111/0710 Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00

Tel:
  • 311 540 111
E-mail:
  • podatelna2109@fs.mfcr.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Zajíců není nikdy dost aneb trochu jiné Velikonoce

Do celorepublikové velikonoční výzvy Domečku Hořovice se zapojilo už na sedm desítek obcí. V rámci této akce hořovického střediska volného času lidé z desíti krajů republiky vytvořili už více než dvanáct stovek velikonočních zajíců.

Přehled o lidech nakažených koronavirem mají na radnicích

Nejvyšší počty prokázaných případů onemocnění Covid-19 byly v rámci kraje evidovány v Čelákovicích a v Berouně. Plyne to z tabulky v nepodepsaném e-mailu, který ve středu 8. dubna redakce Deníku obdržela s tím, že jde o údaje, jež platily před týdnem - a pisateli se je podařilo získat podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

V Berouně postaví pro nakažené bezdomovce vojenské stany

Kam s lidmi bez přístřeší v případě, že se u nich prokáže onemocnění Covid-19, který způsobuje nový typ koronaviru? To řešila řada měst ve Středočeském kraji, výjimkou nebyla ani ta v berounském regionu.

Deset dní bez rodiny. Obětavé sestry zůstávají nonstop se zdravotně postiženými

/HRDINOVÉ Z PRVNÍ LINIE/ Jana Fuksová s Kateřinou Kučerovou se dobrovolně vzdaly osobního kontaktu se svými nejbližšími. Patří totiž do týmu, který zůstává nepřetržitě v domově pro mentálně postižené. S rodinou si teď jen telefonujeme, vyprávějí.

První uzdravený je i na Berounsku

Počet lidí nakažených nemocí Covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, na Berounsku mírně stoupl. K úternímu dopoledni hlásí Krajská hygienická stanice Středočeského kraje celkem 36 nemocných, u kterých je ale průběh onemocnění mírný. 

Hasičské sbory pomáhají s dezinfekcí zastávek

/FOTOGALERIE/ Na Berounsku existují desítky sborů dobrovolných hasičů. Některé spolky pomáhají například s dezinfekcí veřejných prostor, jiné zatím nejsou vytížené, a to i díky tomu, že seniorům pomáhají obecní a městské úřady. Podle mluvčí profesionálních hasičů Středočeského kraje Terezy Fliegerové také klesá počet dopravních nehod.

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Berounsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Berounsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Ochranné pomůcky míří hlavně seniorům

Města a obce na Berounsku mezi své obyvatele distribuují ochranné prostředky, které si musely zajistit vlastní cestou, nebo je šijí samotní obyvatelé. Roušky a respirátory pak nejčastěji míří k lidem nejvíce ohrožených možnou nákazou novým typem koronaviru.

Pohlednice z minulosti: Z historie Králodvorských železáren

/FOTOGALERIE/ K historicky zajímavým objektům v Králově Dvoře patří i bývalé Králodvorské železárny. S jejich vznikem je spjato jméno nejznámějšího českého krále a císaře Karla IV., který na území Králova Dvora v roce 1346 založil huť nazvanou Karlova. První železáři a zpracovatelé rudy se v této lokalitě objevili už ve 13. století.

Zastupitelé k jednání využili moderní technologie

Město Králův Dvůr musí i nadále kvůli vládním opatřením proti šíření nového typu koronaviru hospodařit v rámci takzvaného rozpočtového provizoria. Rozhodli o tom zastupitelé města při mimořádném zasedání. Podle starosty města Petra Vychodila investice ohrožené nejsou.

Sport

LEDOVÍ HRDINOVÉ: Srdcař Hrdina políbil Stanley cup třikrát. Skončil na vrcholu

Bez extraligy, bez mistrovství světa, bez NHL. Epidemie koronaviru pozastavila celý sportovní svět. Včetně hokeje. Deník ale bez světového fenoménu nezůstává! Spustil nový seriál Ledoví hrdinové, který mapuje cestu osmi Středočechů ke slavnému Stanley cupu.

Rozběháme Beroun, koronaviru navzdory

Facebooková skupina Rozběháme Beroun slučuje více než 200 běžců z celého Berounska. Skupina vznikla v rámci projektu Rozběháme Česko, jehož zakladatelem je Jan Bielik. Běžci se ve skupině povzbuzují, porovnávají výkony a sdílí tipy na běžecké výlety. Za normálních podmínek podnikají i společné výběhy, nyní mohou běžci trénovat sami. Kvůli pandemii byly rovněž odložené i některé charitativní běhy.

Sportovci v nouzovém stavu: Šafránková se budí s jógou a kruháčem

Berounský deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v nouzovém stavu“. Nahlédněte s námi pod pokličku berounských sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Dnes s atletkou Loko Beroun Johankou Šafránkovou.

FOTO: Není profíkem, hokej ho ale živí. Kolínský Hanzl vsadil na virtuální svět

/ROZHOVOR/ Obránce Kolína Jan Hanzl hokejově nezahálí ani v období, kdy ledové plochy zejí prázdnotou. Hokej je jeho každodenním chlebem, i když není profesionálem. Hanzl totiž pracuje pro projekt Sense Arena, v rámci kterého ve virtuální realitě trénuje a zkouší herní prvky každý den. ,,Program je nainstalovaný ve velkém kufru a je přenosný, takže mám doma takovou malou tělocvičnu,“ prozradil jednatřicetiletý obránce Jan Hanzl.

Šéf SKFS Liba navrhne poloviční startovné i kompenzační poplatky

Středočeský krajský fotbalový svaz byl připraven své soutěže dohrát, měl naplánovánu dvouměsíční zrychlenou variantu. Hrát se ale nakonec nebude a pro ukončení amatérských soutěže hlasoval na zasedání Výkonného výboru FAČR i jeho člen a zároveň šéf středočeského fotbalu Miroslav Liba. „Rozhodnutí bylo jednomyslné a považujeme to za jediné možné řešení,“ řekl.

Bohemii chtěl posunout o patro výš. Teď se o to manažer Tomáš pokusí v Brodě

/ROZHOVOR/ V zimě skončil jako manažer ve fotbalové Bohemii Poděbrady, v lednu se stal manažerem divizního Českého Brodu. Miroslav Tomáš bere nové „angažmá“ jako novou výzvu. „Výzvy mám rád. Poznávám nové lidi, nové prostředí, baví mě to,“ říká v rozhovoru dlouholetý funkcionář.

Bára Stýblová: Je náročné udržet si motivaci pro trénink

/ROZHOVOR/ Velmi dobře zvládá přechod mezi dospělé atlety. Závodnice berounské Lokomotivy Bára Stýblová se musí ale připravovat jen v domácích podmínkách. Usměvavá atletka odpovídala na dotazy Deníku.

Sportovci v nouzovém stavu: Königsmark lituje ztráty za zimní dřinu

Berounský deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v nouzovém stavu“. Nahlédněte s námi pod pokličku berounských sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Na řadě je talentovaný fotbalista Hořovicka Václav Königsmark.

Fotbalové jaro zatáhlo oponu. Je to na draka, shodují se hráči i funkcionáři

Konečná. Fotbalové sezoně 2019/2020 v amatérských soutěžích kvůli epidemii koronaviru definitivně odzvonilo. Úterní rozhodnutí Fotbalového svazu České republiky zní jasně – veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území České republiky k 8. dubnu ukončují. Aktuální pořadí rozehraného ročníku zůstává, kluby ovšem nepostupují ani nesestupují.

Golfisté mohou do akce! Vláda je pustila na hřiště

Golfisté, a to i ti ve středních Čechách, mohou od úterý 7. dubna vyrazit na hřiště. Vláda uvolnila některá pravidla nouzového režimu a golf je jedním z venkovních sportů, kterého se to týká. Hrát se však dá za dodržení celé řady omezení.

Krimi

Nehoda kamionů uzavřela dálnici D5 na dlouhé hodiny

Uzavřena od noci až do dopoledne zůstala ve čtvrtek dálnice D5 na Berounsku poté, co u Zdic havarovaly kamiony. Ve směru jízdy na Plzeň se dvě nákladní auta střetla dvě hodiny po půlnoci na dálničním kilometru 28,6. Na místě byl potřeba zásah všech hlavních složek integrovaného záchranného systému – včetně zdravotnických záchranářů.

Lesní požáry poslaly do akce desítky jednotek hasičů

/FOTOGALERIE/ Třetí stupeň požárního poplachu - druhý nejvyšší, kdy ten ještě vyšší se už ani neoznačuje jako IV., ale Z čili zvláštní - vyhlásili v pondělí 6. dubna středočeští hasiči na Kutnohorsku. Před polednem tam byli přivoláni k ohni v lese u vesnice Kozohledy nedaleko obce Vlkaneč.

Dálnice zůstala uzavřena po celé dopoledne

Bez vážnějšího zranění se v pondělí 6. dubna podle informací policie obešla nehoda dodávky na dálnici D4 u Mníšku pod Brdy na Praze-západ, jež byla v půl deváté dopoledne spojena s likvidací požáru. Především však přinesla rozsáhlý únik oleje na vozovku.

Muž chtěl spáchat v lese sebevraždu. Policisté ho ale zachránili

/VIDEO/ Policisté v těžko přístupném terénu v okolí Srbska našli třiačtyřicetiletého muže, který chtěl spáchat sebevraždu. Díky včasnému zásahu se jim podařilo zachránit mu život.

Jedeš tam, kam koukáš, předávají jezdcům zkušenost policejní motorkáři

Opakované havárie motorkáře či s účastí motorkáře na Kladensku, havárie motocyklu v Říčanech, vpodvečer pak motorka mimo komunikaci u obce Zduchovice na Příbramsku. To byly v neděli 5. dubna některé z malérů, které zaměstnaly všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému ve středních Čechách.

U Požárů zachvátil požár kamion se dřevem na dálnici

/FOTOGALERIE/ Hořelo sice na území Prahy, avšak komplikace se rychle přenesly i do středních Čech. Průjezd po Pražském okruhu ve směru od dálnice D1 k D5 zkomplikoval pět minut před desátou hodinou požár návěsu kamionu naloženého řezivem na kilometru 17,5 dálničního okruhu neboli D0; zhruba na úrovni řeporyjské lokality Požáry u tamější ulice Na Požárech.

Muž tvrdil, že má a schválně šíří koronavirus. Může ho to stát osm let vězení

Bizarní případ řešili v pondělí 30. března policisté na Berounsku. Na linku 158 totiž někdo v noci zavolal s tím, že je nakažen koronavirem. Dle svých slov měl navíc nákazu vědomě šířit přejezdy autem po celé republice. Lhal. Za šíření poplašné zprávy šestatřicetiletému muži z Prahy nyní hrozí až 8 let za mřížemi. Na policejní linku anonym zavolal po půl třetí ráno.  

Řidič formule nebude za jízdu po dálnici potrestán

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Loni v září veřejnost zaujaly záběry z dálnice D4, po níž se proháněla červenobílá formule. Věcí se po zveřejnění videa jednoho z účastníků silničního provozu začala zabývat i příbramská policie. Té se podařilo zjistit, že se zřejmě jednalo o pětačtyřicetiletého muže z Příbramska. Ten však obvinění odmítl. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo prokázat identitu řidiče formule, skončil případ bez trestu.

Do cesty mu vběhla srna

Uhynulá srna a škoda na vozidle ve výši 45 tisíc korun. Takové jsou následky dopravní nehody, která se stala v pátek krátce po devatenácté hodině na silnici III. třídy na Berounsku v obci Komárov. Třiatřicetiletý řidič projížděl ulicí Sokolská ve směru do obce Chaloupky, když mu náhle na rovném úseku v místě mírného klesání do cesty vběhla srna. Došlo ke střetu.

Mladý život vyhasl nad ránem u Dobřichovic

Tragická dopravní nehoda se stala v pondělí kolem druhé hodiny ranní mezi Dobřichovicemi a Černošicemi. Pětatřicetiletý řidič tu se svým autem narazil do stromu a na místě zemřel. Podle předběžných zjištění jel příliš rychle.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Část zaměstnanců obchodu Lidl v Berouně je v karanténě

Prodejna Lidl v Berouně zkrátila od úterý 7. dubna otevírací dobu. Důvodem je potvrzená nákaza novým typem koronaviru, který způsobuje nemoc Covid-19, u jednoho ze zaměstnanců. V rámci prevence pak zůstalo v karanténě několik dalších pracovníků. Informaci potvrdila mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Nechtějte daň z přidané hodnoty od živnostníků, radí kraj státu

Placení daně z přidané hodnoty odpustit - nebo alespoň platby odložit. To je návrh, jak v nynější těžké době koronavirové krize ulevit živnostníkům, který vládě předkládá Středočeský kraj. Jen ve středních Čechách působí 270 tisíc takovýchto drobných podnikatelů. Jde tedy o téma, které může zajímat skutečně hodně lidí a členů jejich rodin. A rozhodně ne pouze ze Středočeského kraje.

Lidé musí za prací, firmy si je proto půjčují

Trable podniků i jejich zaměstnanců, které přináší nynější doba spojená s řadou omezení kvůli šíření koronaviru, má pomoci zmírňovat „půjčování“ pracovníků mezi firmami navzájem.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.