Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 16.12. 2018 a svátek má Albína

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Finanční úřad – Územní pracoviště Praha – východ – otevírací doba, kontakty, mapa

Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz ID datové schránky: 4sbn5j9 Číslo úřadu: 2101 Číslo účtu: 77628111/0710 Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Úřední hodiny pokladny Po 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 St 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30

Tel:
 • 225 332 111
E-mail:
 • podatelna2101@fs.mfcr.cz

Jiří Trubák – STAVO – údržba vodních toků, rekonstrukce kanalizací, zemní práce, prořezávky dřevin Beroun

Firma Jiří Trubák - STAVO vznikla v únoru roku 2002. Naše služby: úpravy a údržby vodních toků výstavbu a opravy jezů, stupňů, hrází a výpustních zařízení čištění vodních toků a nádrží, odbahnění rybníků odstraňování povodňových škod výstavbu odvodňovacích zařízení, propustí, trativodů a jímek výstavbu a rekonstrukce opěrných zdí a dlažeb...

Tel:
 • 603 853 030 - pan Trubák
E-mail:
 • info@jtrubak.cz

KB Electronics – kvalitní záložní zdroje pro oběhová čerpadla, záložní zdroje na zakázku, záložní zdroje na střenu, záložní zdroje pro krby, záložní zdroje s baterií, cnc frézky, e-shop Beroun

Nabízíme: Záložní zdroje Záložní zdroje pro nízkopříkonová čerpadla Záložní zdroje na stěnu Záložní zdroje speciální - na zakázku Záložní zdroje pro krby Záložní zdroje s baterií   Baterie / Akumulátory CNC frézky LED osvětlení Služby Novinky

Tel:
 • +420 603 454 966 - pan Bartoň
E-mail:
 • carlo@volny.cz

Zahradnictví Křeček – realizace zahrad, prodej okrasných dřevin, terénní úpravy, výsadby živých plotů, roubované jehličnany Beroun

Naše zahradnictví navázalo na rodinnou tradici v roce 1995. Nabízíme: Realizace zahrad Prodej okrasných dřevin Okrasné dřeviny prodej okrasných dřevin, letniček, sadby zeleniny prodej drobných zahradnických potřeb pytlované substráty, kůra, rašelina zakládání okrasných zahrad, trávníků údržby zahrad a poradenství Fotogalerie Pobočky: Prodejna "U Skleníků" Provozní doba: Pondělí 08:00 − 18:00...

Tel:
 • +420 777 646 101
  +420 775 646 101
E-mail:
 • zahradnictvi.krecek@seznam.cz

Vladislav Neumann -V&P – sádrokartonové práce, půdní vestavby, zvukové izolace Beroun

Nabízíme: půdní vestavby tepelné izolace (zateplení budov) zvukové izolace minerální podhledy rekonstrukce bytových jader

Tel:
 • 603 445 270
E-mail:
 • vlanebe@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

V Chyňavě bude s Bartolomějem nově zvonit i Václav

Chyňava /FOTOGAERIE, ROZHOVOR/ – Obec Chyňava má od soboty 15. prosince nový zvon, na který se složili současní i bývalý občané. Nový zvon se jmenuje Václav a doplnil tak svého většího a staršího kolegu ve zvonici kostela sv. Prokopa.

Bezbariérové přístupy, obce na ně mohou požádat o dotace

Berounsko - Bezbariérové vstupy. Pro mnoho lidí nezajímavá věc, pro jiného životní nutnost. Vozíčkáři se bez nich prostě neobejdou. Nyní se může jejich situace zlepšit i v obcích berounského regionu. Až do 28. února příštího roku mohou v rámci programu Bezbariérové obce žádat o podporu na ministerstvo pro místní rozvoj.

Kapsáři číhají v nákupních centrech na nepozorné zákazníky

Beroun /FOTOGALERIE/ - Vánoční svátky se kvapem blíží a lidé nakupují ve velkém jídlo, pití a dárky. Předvánoční nákupní shon každoročně láká zloděje. Lidé mají v peněženkách, a mnozí i po kapsách, hodně peněz, a tak se množí kapesní krádeže.

V Otročiněvsi představí dvacet Ježíšků

Otročiněves /FOTOGALERIE/ - Dvacet Ježíšků pohromadě pravděpodobně ještě nikdo v berounském regionu neviděl. To se ale brzy změní. Dvě desítky Ježíšků ve věku od jednoho roku do dvaceti let se sjede v úterý 25. prosince na náves v Otročiněvsi. V obci se koná od 15.30 hodin jubilejní dvacátý ročník tradičního Živého betléma.

Koupaliště na Velkém sídlišti bude zřejmě v provozu i další sezonu

Beroun - Rekonstrukce venkovního koupaliště na Velkém sídlišti v Berouně by mohla začít v září příštího roku. V případě, že to stav technologie dovolí, tak zůstane venkovní bazén i dětské brouzdaliště pro veřejnost otevřené ještě v létě roku 2019.

V Chyňavě vysvětí nový zvon

Chyňava - Kostel sv. Prokopa v Chyňavě získá nový zvon. Složili se na něj obyvatelé a přátelé Chyňavy. Nový zvon bude slavnostně vysvěcen v sobotu 15. prosince ve 13 hodin před kostelem. Součástí bude krátký program. Vystoupí při něm děti z místní základní školy, pěvecký sbor Bonbonek, a kdo bude chtít, může si domů odnést i hrneček se znakem obce.

Pitná voda v příštím roce podraží

Beroun - Blíží se nový rok a s ním i tradiční zdražování energií a služeb. Cena vodného a stočného se pro obyvatele berounského regionu zvýší o inflaci, tedy 2,5 procenta. „V mnoha položkách se nám daří šetřit náklady nebo je alespoň nezvyšovat. Zásadní vliv na to mají investice do obnovy, které snižují potřebu oprav a zvyšují hospodárnost provozu,“ vysvětlil Jiří Paul, ředitel VAK Beroun.

Beroun už má novou studii na opravu prostoru u Hvězdy

Beroun - Upravenou studii na rekonstrukci prostranství před bývalým kulturním domem Hvězda na Velkém sídlišti už má k dispozici berounská radnice. „Myslím si, že z prostoru před Hvězdou by mohl být hezký park. Studie je hotová. To, jak bude nakonec prostranství před Hvězdou vypadat, bude předmětem připravovaných jednání,“ uvedl místostarosta Michal Mišina.

OBRAZEM: Sbírka věcí pro psí útulky vzbudila obrovský zájem veřejnosti

Beroun - Že chtějí lidé před Vánoci udělat něco dobrého i pro opuštěné a týrané pejsky, dokázali na sbírce věcí pro útulky v Berouně. Sbírka psích potřeb a potravy odstartovala v sobotu 8. prosince ve 14 hodin u kašny na Husově náměstí a po pár desítkách minut bylo zaplněné skoro celé nákladní auto. Sbírka byla plánována do 16 hodin.

OBRAZEM: Mikuláš naděloval sladkosti i v berounském klubu důchodců

Beroun - Mikulášská nadílka potěšila nejen děti, ale i seniory z berounského klubu důchodců. Těch na mikulášské setkání dorazily desítky. Přišla se podívat i starostka města Soňa Chalupová. Všem přítomným předvedly své pásmo písniček a tanečků děti z místní mateřské školy a za své vystoupení si pak odnesly sladkou odměnu.

Sport

Florbalisté slibují svařák i zábavu

Králův Dvůr - Vánoční svátky jsou pro mnohé lidi hlavně o pohodě a dobrém jídle a pití. Někdo si ale i rád zasportuje. Město Králův Dvůr pro příznivce sportu připravilo společně s florbalovým klubem T.B.C. Vánoční den s florbalem. Ten se uskuteční v sobotu 22. prosince. Akce začne už v 9 hodin ráno a potrvá až do večera.

Sotva skončil jeden florbalový svátek, už se chystá další!

Králův Dvůr - Florbalové soutěže v Česku měly v prvním prosincovém týdnu přestávku. Veškerou pozornost příznivců děrovaného míčku poutalo 12. mistrovství světa. Stejně jako minule vyhráli Finové a na Čechy zase zbyla bramborová medaile. Rozebírat se to bude ještě dlouho.

Zásadní informace o bruslařské škole Pinquin Beroun

Beroun - Bruslařská škola Pinquin Beroun v roce 2018 završila svojí činnost - výukou bruslení dětí svoji 24letou historii. Že tato činnost a hlavně pomoc školám zvládat výuku základů bruslení dětí má své opodstatnění, dokazuje ta samotná věc - oblíbenost bruslení samotnými dětmi. Vždyť v průběhu posledních let navštívilo tuto školu bruslení v průměru 1650 dětí v jednom roce!

Na Štěpána se uskuteční Vánoční běh Komárovem

Komárov - Odbor turistiky T.J. Sokol Komárov uspořádá ve středu 26. prosince 35. ročník Vánočního běhu Komárovem. Ti, kteří se budou chtít o druhém svátku vánočním proběhnout, se mohou přihlásit do závodu v den konání, tedy ve středu 26. prosince v době od 8.15 do 9.45 hodin v komárovské sokolovně. Závod bude tradičně odstartován v 10 hodin.

Praga Cup bude opět mezinárodní

Praha - Osmnáctý mezinárodní turnaj v malé kopané PragaCup se uskuteční v sobotu 15. prosince ve Sportovním areálu Hamr Braník v Praze. Zúčastní se celkem 24 týmů - 250 hráčů. Přicestuje osm týmů ze Slovenska, jeden tým z Polska a turnaj doplní patnáct týmů z celé ČR.

Kupr: Trenér vtiskl mužstvu tvář. A posily výborně zapadly

Poříčany /ROZHOVOR/ - Podzimní sezonu si náramně užili. Fotbalisté Poříčan šli od jednoho vítězství k druhému a v polovině sezony jsou v tabulce nejvyšší krajské soutěže na prvním místě. Možná se to zdá až neuvěřitelné. Je to ale skvělá náplast na minulou sezonu, kdy se tým zachraňoval do posledního kola. „Je to příjemný pocit,“ říká mimo jiné v rozhovoru Deníku manažer poříčanského klubu Václav Kupr.

Trpasličí pes i plyšák Kuky. Známe rituály a talismany českých sportovců

Fotbalista Tomáš Vaclík má plyšáka od dcery, biatlonistka Markéta Davidová si zamilovala jednorožce. A co další úspěšní sportovci? Deník nahlédl do soukromí českých hvězd a odhalil neznámé talismany i úspěšné rituály. Snad teď neztratí své kouzlo…

Montéři sesadili sládky, derby ve Slaném ovládl Rakovník

Střední Čechy – Hokejisté Slaného padli doma v derby krajské ligy s Rakovníkem 1:4 a stálo je to nejen první místo v tabulce, ale sešup na čtvrtou pozici. Čelo tabulky skupiny Západ je nadále ukrutně vyrovnané. Na východě také jeden z favoritů ztratil, druhé Velké Popovice padly s Mladou Boleslaví.

Měli jsme horší pohyb, přiznává Patrik Pánek

Králův Dvůr - Na vítěze poslední krajské ligy se hokejisté Králova Dvora hodně těšili. Černošice byly velkým lákadlem. Utkání odehráli hráči obou týmů ve vysokém tempu a vše okořenili jedenácti góly.

Žebrák načepoval Velkým Popovicím desítku, vyhrály i Hořovice

Hořovice - Ve stánku u hořovického zimního stadionu si dáte spíše Staropramen než Kozla. A bylo to znát i na ledě. Zástupci Velkých Popovic si odvezli po zásluze desítku. Z vítězství se překvapivě radovali také hořovičtí Cvočkaři, kteří uspěli v Sedlčanech.

Krimi

U Dobříše havaroval vrtulník záchranářů, nikdo se nezranil

Dobříš /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Brzy nad sobotním ránem havaroval ve Staré Huti vrtulník záchranářů, který měl původně transportovat zraněnou osobu z vlakové nehody. Havárie se naštěstí obešla bez zranění a na místě budou v následujících několika hodinách probíhat vyšetřování a následné asanační práce.

Ženy přišly při loupežném přepadení o kabelku

Berounsko - Pepřový sprej nebo jiný ochranný prostředek by si měly zřejmě pořídit ženy, které v berounském regionu nosí kabelku. V prosinci se začala totiž množit loupežná přepadení žen. Berounští kriminalisté nyní řeší dva případy loupežného přepadení, která se odehrála během jednoho týdne. V obou případech se jejich obětí staly ženy.

Čachry s dokumenty měly vynést 128 milionů

Střední Čechy – Krácení daně se škodou vyčíslenou na více než 172 milionů korun a návrh obžalovat sedm lidí, kteří to mají mít na svědomí. To jsou nejpodstatnější čísla ze spisu, který středočeskému krajskému státnímu zastupitelství předali kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zařazení do pracovního týmu Daňová Kobra.

Drogové manufaktury jely jak fabrika

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Středočeský kraj a hlavní město Praha, ale také oblasti na Karlovarsku a Plzeňsku. To jsou regiony, do nichž detektivové z Národní protidrogové centrály (NPC) zacílili své operace nazvané Štaflík a Stříbro. Do závěrečné fáze byli nasazeni i příslušníci dalších složek – včetně Útvaru rychlého nasazení. Na místech se spoustou chemikálií ale pomáhali třeba i hasiči.

Autobus skončil po nehodě mimo silnici

Berounsko /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Naštěstí bez zranění se obešla nehoda autobusu, ke které došlo ve čtvrtek večer na pomezí Prahy západ a Berounska

V Horních Počernicích hořel sklad. Hasiči se obávali, že v něm je pyrotechnika

/FOTOGRAFIE, VIDEO/ V pražských Horních Počernicích v ulici Jiřího ze Vtelna zasahovali hasiči ve čtvrtek odpoledne u požáru skladu, ve kterém byly uloženy chemické čisticí prostředky. Celý objekt evakuovali. Hrozilo, že je v hale také pyrotechnika, což se nepotvrdilo. Ze skladu však vynesly tlakové láhve. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Požár se podařilo dostat pod kontrolu do 17. hodiny.

V jediném dni celníci zabavili sedm automatů

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Sedmička je často označována za šťastné číslo. Pokud to má platit, je třeba zdůraznit, že kliku měli jen středočeští celníci. Provozovatelé výherních automatů nikoli. Právě sedm kousků hracích beden jim celníci zabavili v jediném dni.

Těhotnou ženu trefil při nehodě airbag do břicha. Musela raději do nemocnice

Železná /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Déšť a mráz si ve středu večer i ve čtvrtek ráno vybíral svoji daň. Na náledí, které pokrylo vozovky berounského regionu havarovalo několik řidičů. „Na silnicích berounského regionu došlo k velkému počtu dopravních nehod a řidiči by měli jezdit opatrně,“ uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Na Berounsku narazilo na benzince auto do kamionu. Dva lidé zemřeli

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Dva mrtví a dva zranění lidé. Taková je bilance dopravní nehody na dálnici D5, která se odehrála v neděli 9. prosince večer. V letošním roce tak v berounském regionu na D5 zemřelo od začátku roku už deset lidí.

Zapomenuté věci na veřejných místech? Většinou hned zmizí

Berounsko - Cestu autobusem mnozí lidé prospí. Mnohým z nich se hluboký spánek nevyplatí. Probudí se na poslední chvíli a rychle z dopravního prostředku vystoupí, aniž by si s sebou vzali své osobní věci. Ty pak zůstanou ve vlaku či autobusu na pospas ostatním cestujícím. Na takový okamžik čekají různí pobertové, kteří už s nepozorností cestujících mají určité zkušenosti.

Ekonomika

Za kolik na svařák? Nejdražší je v Praze, v menších městech vyjde na polovic

/PROKLIKEJTE SI, ZA KOLIK SE KDE NAPIJETE/ Za dvě deci svařeného vína dáte na tuzemských náměstích nejčastěji 35 korun. O pětikorunu víc než loni.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 130 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Premiérová pivní Liga mistrů: skupinu ovládl Gambrinus

U příležitosti třetí účasti plzeňské Viktorky v elitní evropské soutěži se včera v Doosan Areně ve spolupráci s pivovarem Gambrinus uskutečnila premiérová pivní Liga mistrů. V souboji španělského, ruského a italského piva si u odborné poroty nejlépe vedl právě domácí zástupce.

Elektřinu ze slunce schovávají v Řeži do vodíku

Střední Čechy – Otevřením první dobíječky pro elektromobily zcela nového typu se v pondělí pochlubila technicko-inženýrská společnost ÚJV v Řeži. Unikátní je tím, že je „vodíková“, vysvětlila za ÚJV Alena Rosáková. S upozorněním, že tohle je to pravé pro ekologicky naladěné elektromobilisty.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

Shazování mužských ozdob a oblázky za zavražděné děti z Lidic: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 28. až 30. listopadu 2018.

Jdu jinam. Zákazníci utíkají kvůli zdražování elektřiny a plynu

/INFOGRAFIKA/ Dalo se to čekat. Poté, co většině lidí v posledních týdnech dorazily obálky s oznámením o nových cenách elektřiny či plynu, zákazníci zvažují změnu dodavatele.

Apolenka v plamenech a velká soutěž zelňaček: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 26. a 27. listopadu 2018.

Žhavé poklady z popelnice a zdatné čtyřstupňové plavkyně: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 24. až 25. listopadu 2018.

Vrazi z Bitozevsi před soudem a týrané čivavy na prodej: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. listopadu 2018.