Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 18.09. 2021 a svátek má Kryštof

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Josef Mužík – opravy karosérií, tažné a zabezpečovací zařízení Králův Dvůr

Naše firma provádí montáž a servis tažného zařízení u osobních automobilů. Dále pak montujeme i zabezpečovací zařízení.  

Tel:
 • 736 670 580
E-mail:
 • opravykaroserii@seznam.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště Praha – východ – otevírací doba, kontakty, mapa

Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz ID datové schránky: 4sbn5j9 Číslo úřadu: 2101 Číslo účtu: 77628111/0710 Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Úřední hodiny pokladny Po 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 St 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30

Tel:
 • 225 332 111
E-mail:
 • podatelna2101@fs.mfcr.cz

Ladislav Rylich – suché stavby, minerální podhledy, rigidurové podlahy Zdice

Jsme firma z Berouna a montáží SDK konstrukcí Rigips se zabýváme od roku 2000. Nabízíme: sádrokartonové práce půdní vestavby suché podlahy Rigidur minerální podhledy bytová jádra na klíč zednické a instalatérské práce

Tel:
 • 728 889 635
E-mail:
 • lrylich@seznam.cz

Vojtěch Novák – NOVO instalatérství – rozvody vody, tepelná čerpadla, solární panely Beroun

Nabízíme: rozvody vody rozvody odpadů rozvody plynu rekonstrukce kanalizací tepelná čerpadla solární panely chlazení a klimatizace centrální vysavače čističky vzduchu

Tel:
 • 603 216 730 - pan Novák
  734 859 518
E-mail:
 • novak@instalaterstvi-novak.cz

CH + K – Topservis, s.r.o. – instalatérství, voda, rozvody vody, kanalizace, plyn, topení, revize tlakových nádob a kotlů, montáž tepelných čerpadel Beroun

Naše služby: Voda rozvody vody, odpadů, kanalizace čistírny odpadních vod - montáž domácích čističek odpadních vod – ČOV (domovní, pro rodinné domy) Plyn plynoinstalační práce -provádíme rozvody plynu zajistíme revizi a servis energetická zařízení průmyslová - montáž kotlů(možnost kotlíkové dotace), oprávnění na středotlaké kotelny Topení topenářské práce - rozvody topení...

Tel:
 • 736 768 868 - jednatel
  604 167 176 - asistentka
E-mail:
 • tomaschan10@chktopservis.cz
  tomaschan10@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Lebka svaté Ludmily dorazila na Tetín. Začala Národní svatoludmilská pouť

/FOTOGALERIE/ Na Tetín dorazila lebka svaté Ludmily v pátek večer pět minut před půl šestou. Předtím, než byla vystavena v kostele, jež byl zasvěcen slavné světici, pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka pronesl modlitbu za vlast. Ve svých slovech se omluvil za hříchy, které jsme jako společnost napáchali na vlastních lidech a vyzval k poctivosti a uctivosti k přírodě a sobě bližním.

Na Národní pouť na Tetíně půjde dorazit pouze pěšky, na kole nebo autobusem

Národní pouť v nadcházejícím víkendu oslaví 1100 let od mučednické smrti svaté Ludmily. Lidé se mohou těšit na velkolepou akci, jakou region dosud nezažil. Dojde však i na velká dopravní opatření a omezení. Tetín bude po celou dobu akce zcela uzavřen a dostat se do obce půjde pouze, pěšky, na kole či pomocí zajištěné kyvadlové dopravy. Doporučuje se nechat auto doma a do místa přicestovat vlakem či autobusem.

V Berouně se musí měsíčně uklidit tuny ilegálně složeného odpadu

/FOTOGALERIE/ Na začátku tohoto týdne se u kontejnerového stání na berounském Václavském náměstí objevila hromada věcí vyhozených z některé z domácností. Kočárek, sušák na prádlo, oblečení, boty… Na sociální síti vyvolal snímek mezi lidmi pohoršení. Jde ale jen o špičku ledovce. Pracovníci místní společnosti AVE musejí podobných nelegálních skládek likvidovat až dvacet tun za měsíc.

OBRAZEM: V Komárově slavnostně otevřeli nové prostory školy a multifukční hřiště

V Základní škole T. G. Masaryka v Komárově se děti a učitelé těší z nového vybavení do učebny fyziky, chemické laboratoře a nové počítačové učebny. Povedlo se zrekonstruovat sociální zařízení pro žáky a pedagogický sbor. Škola dostala také nové studijní prostory s knihovnou a multifunkční sportovní hřiště.

Zákaz aut. Na Svatoludmilské pouti se počítá s velkým zájmem o elektrokola

/FOTOGALERIE/ S nadcházející Národní poutí svaté Ludmily, která se uskuteční o víkendu na Tetíně, se počítá s velkými dopravními uzavírkami. Auta se do obce nedostanou. Poutníci ale mohou využít i sdílená elektrokola, která region nabízí.

Sociální organizace Klubíčko slaví deset let, prošla si turbulentními časy

/FOTOGALERIE/ Nezisková organizace Klubíčko, která se stará o děti a dospělé s těžkým zdravotním postižením, letos oslavila 10 let existence. Její historie však sahá ještě o více než dekádu dál. Během této doby pro klienty dokázala zrealizovat řadu funkčních programů. V pátek 17. září ke kulatému výročí pořádá den otevřených dveří.

OBRAZEM: Zdické slavnosti rozezpíval Děda Mládek Illegal Band

Za krásného slunečného počasí uspořádaly město Zdice a Společenský klub Zdice v sobotu 11. září tradiční městské slavnosti.

PODÍVEJTE SE: Po Králově Dvoře se pořádání letošních Letorostů ujal Beroun

Jak se obě města, Beroun a Králův Dvůr, domluvila na pravidelném střídání pořádání hudebního festivalu Letorosty, letošní akce se uskutečnila v sobotu 11. září v berounském kempu Na hrázi. Festival uspořádal hudebník a frontman skupiny Moped 56 Vojtěch Hubinger za finanční podpory měst Beroun a Králův Dvůr. Navázal tak na tradici, s níž začal senátor a králodvorský místostarosta Jiří Oberfalzer.

PODÍVEJTE SE: Točník hostil královské vinobraní

Oba víkendové dny se na královském vinobraní na hradě Točník podávalo víno i burčák. Ale protože většina návštěvníků má auto, děti, nebo oboje, hlavním tahounem události byl zejména doprovodný program.

Výstavba a rekonstrukce kanalizačního řádu omezí dopravu v berounské nemocnici

V pondělí 13. září začíná rozsáhlá rekonstrukce a výstavba kanalizačního řadu v areálu Rehabilitační nemocnice Beroun. Vzhledem k náročnosti projektu bude po dobu prací omezen jak vjezd do nemocnice, tak doprava v areálu.

Sport

Rváč i oběť, génius i lump. Armstrong slaví padesátiny, stigmatu se už nezbaví

Lhal, podváděl, ubližoval. Zároveň spoustě lidí pomohl, inspiroval je, nasměroval ke sportu. Lance Armstrong zůstává kontroverzní postavou i dlouho po ukončení své veleúspěšné (a zároveň skandální) cyklistické kariéry. Muž, který dokázal sedmkrát v řadě vyhrát Tour de France a porazil rakovinu, dál budí nesmiřitelné vášně. 

Souboj hvězd: Gulaš zastínil Krejčího. Jágr se trefil po 568 dnech

/FOTOGALERIE/ Páteční program hokejové extraligy nabídl pikantní střet dvou skvělých útočníků Milana Gulaše a Davida Krejčího. Obě hvězdy nejvyšší soutěže se gólově prosadily, útočník Českých Budějovic dvakrát a ze souboje nakonec vyšel vítězně.

Nejmladší plavci po dlouhé pauze konečně mohli na závody

Konečně se opět rozjíždí závodní plavecká sezóna a borci Lokomotivy Beroun vyrazili bojovat o medaile do domažlického bazénu. Celkem 14 nejmladších svěřenců Šárky Freywaldové Hromasové a Báry Kilingerové vyrazilo v sobotu na XVI. ročník Malé ceny Chodska, kde po dlouhé pauze zaplavali mnoho skvělých osobních rekordů.

Sláva ve Velvarech, přijíždí Slavia. Prodáno je už tisíc vstupenek!

Lepší soupeř nepřijel do okresu Kladno už osm let. Slovan Velvary přivítá ve středu 22. září na svém hřišti nejlepší český klub současnosti, pražskou Slavii. Třetí kolo MOL Cupu startuje v 16:15 hodin, ale už nyní si fanoušci mohou kupovat vstupenky. Prodalo se jich už tisíc!

Kam za fotbalem v kraji a na Berounsku

Fotbalové soutěže všech úrovní čeká o víkendu další podzimní dějství. Kde se bude hrát o mistrovské body? Na Berounsku třeba v sobotu dopoledne v Komárově, který hostí béčko Vlašimi, odpoledne pak třeba v Loděnici, která přivítá na Jánsé silný Zavidov. V okresním přeboru zaujme třeba bitva Stašova  se Žebrákem, v neděli pak berounské derby mezi Cembritem a ČL-U. 

Žádný konec kariéry, Strnad se vrací mezi Rytíře. Ti mají i Dvořáčka

Ačkoliv se spekulovalo o tom, že Jakub Strnad po neúspěšné zkoušce v Plzni ukončí kariéru, naštěstí se tak nestane. Zpátky ho bere Kladno, které neodstartovalo soutěž vůbec dobře a po třech prohrách je na dně tabulky. Spolu se Strnadem přichází mezi Rytíře na měsíční výpomoc David Dvořáček ze Sparty, i on už v minulosti za Rytíře jednu sezonu odehrál.

Smíchov veslařům chutnal, zářili mladí, ale i veteráni

V sobotu 11. září se na břehu Vltavy sešli veslaři z pěti pražských klubů VK Smíchov, ČVK, Blesk, Bohemians, Slavia a Třeboně, Tábora, Mělníku a Berouna, aby zahájili podzimní část závodní sezony 2020/2021. Počasí bylo velmi příjemné, skoro nefoukalo a nálada všech byla bojovná. Veslařský klub Loko Beroun přijel do Przahy z 37 mladými borci a třemi veterány. Z vypsaných 28 disciplín závodili v 18 disciplínách a jeli celkem 32 startů.

Hrudka se ve Mšeci rozparádil, po dvou letech nasázel hattrick

Fotbalová Mšec ani v dalším domácím duelu tři body nebrala, naopak si je po výhře 3:1 odvezli hosté z Loděnice. Zápas rozhodl útočník Milan Hrudka, který zaznamenal hattrick. Jeho tým vyhrál venku vůbec poprvé v sezoně a v tabulce I. B třídy, skupiny A, je na šestém místě.

Sandgrenův zkrat. Po zásahu do rozkroku trefil sudího a byl diskvalifikován

Jedno z nejrychlejších vyřazení tenisové historie má za sebou Tennys Sandgren. Třicetiletý Američan byl diskvalifikován v průběhu druhého gamu poté, co odpálil míček a trefil čárového rozhodčího a napodobil tak aktuální světovou jedničku Novaka Djokoviče.

Komárovu zatleskali i domácí fanoušci

Několik týmů v krajském přeboru vyčnívá nad ostatními a spolu s Velimí a Dobrovicí jde hlavně o Klíčany. Jejich skvělému týmu se však postavil Komárov o víkendu se vztyčenou hlavou a nebyl daleko od překvapení. Přestože prohrál 0:2, zatleskali výkonu hostů i domácí diváci. „To jsem zažil snad poprvé v životě,“ hrdě prohlásil trenér Komárova Miroslav Nesnídal.

Krimi

Nehoda dodávky, nákladního a osobního auta na D5: Na místě zasahoval vrtulník

/FOTOGALERIE/ Dodávka, nákladní a osobní auto se srazily na dálnici D5. Jednoho člověka museli hasiči vyprostit, záchranáři na místo vyslali vrtulník. Událost se stala na 28. kilometru ve směru na Prahu ve středu v 10:20 hodin.

OBRAZEM: Tragický střet mezi Prahou a Roztoky. Chodec zemřel na místě

Tragický konec měl v úterý 7. září večer střet osobního automobilu a chodce na silnici II/242 mezi Prahou a Roztoky. Sražený muž zemřel na místě. Podle vyjádření Policie ČR se jednalo o cizince, který šel po vozovce v tmavém oblečení a bez jakéhokoliv osvětlení. Podle prvotních svědeckých výpovědí měl vstoupit do vozovky.

Zloděj kabelů za sebou nechal škodu za statisíce

Třičtvrtěmilionovou škodu za sebou zanechal zatím neznámý zloděj, který se vydal krást měď do firemního areálu v Mníšku pod Brdy na Praze-západ. „Způsobil škodu na odcizení ve výši 750 tisíc korun a na poškození více než 35 tisíc,“ upřesnila policejní mluvčí Michela Richterová následky řádění pachatele.

Středočeští policisté hledají muže podezřelého ze zneužití dítěte

Pátrání po 41letém Milanovi B. z Lounska vyhlásila středočeská policie. Její mluvčí Barbora Schneeweissová upřesnila, že to souvisí s případem násilného trestného činu mravnostního charakteru, spáchaného na nezletilé osobě.

Nehoda na dálnici D5 u Bavoryně si vyžádala dva zraněné

K dopravní nehodě tří osobních aut došlo ve středu 1. září v odpoledních hodinách na dálnici D5 ve směru na Prahu. Informoval o tom server novinky.cz.

Trojice mužů chtěla investovat do bitcoinů. Podvodníci je připravili o miliony

Chtěli být rychle v balíku – pouze to ale svými penězi umožnili někomu jinému. To má společného trojice zájemců o investování do virtuální měny bitcoin, kteří se mělnickým kriminalistům svěřili s tím, jak jejich sny o snadném zisku dopadly: stali se obětí podvodu. Přičemž ani nemají tušení, kdo je obral, protože se vše odehrávalo prostřednictvím internetu.

Exposlance Kotta z Rathovy korupční kauzy propustil soud z vězení

Krajský soud v Brně podle serveru Česká justice podmínečně propustil z vězení bývalého poslance Petra Kotta, který si odpykával šestiletý trest za manipulace se zakázkami Středočeského kraje. Už v červnu se dostala na svobodu i jeho manželka, bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová, které soud také uložil šest let vězení. Ve věznici a před tím ve vazební věznici strávili manželé tři roky, tedy polovinu trestu.

Chlípník se během hodiny pokusil znásilnit dvě ženy. Policie jej již dopadla

Velmi silnou touhu po sexu projevil ve středu 11. srpna večer v Praze dosud neznámý mladý muž. Během jedné hodiny si do svého trestního rejstříku připsal hned dva pokusy o znásilnění. V pondělí 30. srpna policie informovala, že se jej díky zvěřejnění pátrací relace podařilo dopadnout. V případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

VIDEO: Cizinci v Praze brutálně zbili a oloupili muže. Za dva dny byli v poutech

Až deset let vězení hrozí dvěma cizincům, kteří v neděli na pražské Palmovce brutálně přepadli muže. Kriminalisté z Palmovky, kteří se specializují na objasňování loupeží, je dopadli během dvou dnů, obvinili a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jejich vzetí do vazby.

Šestiletý trest za hození kuličky na jedoucí auto definitivně platí

Dovoláním se proti šestiletému trestu za hození skleněné kuličky na auto jedoucí po dálnici D4, k čemuž došlo již před třemi roky, marně bránil padesátník Miroslav Š. Nejvyšší soud nic nezměnil na trestu, který mu loni v srpnu vyměřil středočeský krajský soud a následně v prosinci pravomocně potvrdil odvolací senát Vrchního soudu v Praze. 

Ekonomika

Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku o Pardubickém kraji

Dovolená, tipy na výlety, vzdělávání a významné firmy v kraji. Dolní Morava se pochlubí nejdelším visutým mostem na světě. V Pardubické nemocnici vznikne nový centrální příjem. Taxis se změnil. Premiéru bude mít na Velké Pardubické. 

Investování podle Krejčího: Zbraň proti inflaci? Mince za milion, housle za dva

/PODNIKATELSKÉ TIPY A NÁPADY/ Řekněte sami, kdo by už jen nekroutil hlavou nad nepoměrem, který skýtá stále rychlejší tempo inflace ve srovnání například se skromným úročením vkladů na účtech? Co s úsporami, kam s penězi?

Masaryčka už není jen místem baget. Nabízí guláš, bůček i žemlovku

/FOTOGALERIE/ Uzený jazyk, svíčková, bůček, guláš. A k tomu plzeňské pivo. Jako sladkou tečku pak třeba žemlovku. Při čekání na vlak na Masarykově nádraží už nemusí cestující spoléhat na bagety nebo párek v rohlíku. Restaurace Masaryčka už otevřela.

V létě přibylo v Česku nejméně podnikatelů od roku 2017, vyplývá z analýzy

V letních měsících začalo v ČR podnikat 14 547 lidí, o 2842 méně než ve stejném období loni a nejméně od roku 2017. Na druhou stranu jich také méně svoji činnost přerušilo nebo ukončilo. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF a dat portálu www.informaceofirmach.cz.  

Pandemie se dotkla dvou třetin podnikatelů. Někteří se nevyznali v kompenzacích

Na 65 procent podnikatelů a živnostníků měla pandemie nějaký vliv. Nejvíce dotázaných kvůli ní muselo změnit orientaci svého podnikání a polovina jich letos neočekává žádný zisk. Dvanáct procent muselo své podnikání ukončit. Zjistil to průzkum NMS Research pro Raiffeisenbank.

Zpožděné vinobraní: Počasí nepřeje, ale šance na dobrý ročník stále je

Kam zmizelo letní slunce? ptají se vinaři. Nástup chladného počasí s dešťovými přeháňkami teď nepřeje finálnímu zrání hroznů vinné révy. Vinařům na jižní Moravě dělá vrásky předpověď meteorologů na další dny. Doufají také, že hlavní vinobraní neproprší tak jako loni. „Pokud se počasí za pár dní umoudří, stále můžeme dosáhnout výborného ročníku,“ uvedl vinařský odborník Mojmír Baroň z Unie enologů ČR.

Chyběl mu pokec v letadle, vyvinul na to aplikaci. Sleduje ji i Airbus Ventures

Vítovi Musílkovi nebylo ani patnáct, když do Česka přišel eBay. Vrozený podnikatelský duch školáka z Ústí ponoukl k tomu, že si přes něj začal objednávat sluchátka, která v přepočtu vyšla na dvacku. A pak je prodával spolužákům za stovku. Když dostal občanku a rodiče se ho ptali, kam chce na dovolenou, čekali Chorvatsko. Ale synek je překvapil. „Řekl jsem, že chci do Číny nakoupit spoustu sluchátek,“ směje se Vít. Od té doby až do maturity každou chvíli létal na přímé lince Praha-Peking a v přivýdělku ke kapesnému pokračoval.

Škoda Auto přestane kvůli emisním limitům vyrábět model Fabia kombi

Automobilka Škoda Auto přestane vyrábět model Fabia ve variantě kombi. Důvodem jsou přísné emisní limity, kvůli kterým musí vyrábět více elektromobilů. Firma to dnes oznámila v dopise zaměstnancům, který má ČTK k dispozici. Kdy se přestane Fabia kombi vyrábět, není zřejmé. 

Silně vnímám, jak se Komerční banka v posledních letech mění, říká Ctirad Lolek

ROZHOVOR/ Finanční instituce nabízejí dnes stabilní práci, kariéru a řadu benefitů. Někomu však mohou připadat stále poněkud tradiční. Co může zájemcům o práci nabídnout jedna z největších finančních institucí na českém trhu, Komerční banka? Na toto téma jsme mluvili s jejím ředitelem pro lidské zdroje Ctiradem Lolkem.

UNICEF bije na poplach. Pitná voda není všude samozřejmost

Světový týden vody, který si klade za cíl akcentovat témata spojená pitnou vodou, začíná právě dnes. Každoročně se k němu připojuje také Dětský fond OSN (UNICEF). V souvislosti s přírodní katastrofou na Haiti a ozbrojeným konfliktem v Afganistánu se toto téma dostává opět do popředí.