Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 12.12. 2019 a svátek má Simona

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

ZL interiér s.r.o. – kliky a kování, zámky, klíče, vysoušeče, odvlhčovače, interiérové dveře, protipožární dveře, bezpečnostní dveře, stavební pouzdra, podlahové krytiny, čističe Kärcher Hořovice

V oboru působíme již 10 let. Nabízíme: Interierové dveře Protipožární dveře Bezpečnostní dveře Vchodové dveře Stavební pouzdra Podlahové krytiny Kliky a kování Zámky, klíče, autoklíče Servis zámků a vložek Pronájem čistících strojů Pronájem vysoušečů

Tel:
 • +420 774 001 803 - pan Lenčéš
  +420 774 001 807 - paní Šmídová
  +420 773 641 554 - paní Balašová
E-mail:
 • info@dverehorovice.cz
  horovice@dverehorovice.cz

VAZBA spol. s r.o. – klempířství, kompletní dodávky střech, výroba a montáž krovů, zahradní domky, pergoly, vazníky Beroun

Společnost tesařství VAZBA spol. s r.o. Vám nabízí své služby nejen v okrese Beroun, ale po celém Středočeském kraji. Nabízíme: výroba a montáž krovů vazníků pergol zahradních domků střešních krytin dřevěných podlah kompletní dodávky střech Zajišťujeme také nákladní dopravu do 7,5 tun s hydraulickou rukou. Pracujeme se dřevem a masivem.

Tel:
 • 311 686 717
  603 465 317 - pan Sklenář - majitel
E-mail:
 • vazba@tiscali.cz

DUOLIT s.r.o. – zakázková výroba nábytku, zpracování umělého kamene, kuchyňské desky Králův Dvůr

Duolit je specialistou na zpracování luxusního umělého kamene. Každá zakázka je originál a vyžaduje dokonalé promyšlení technologického postupu a následné perfektní zpracování. Díky nejmodernějšímu technologickému vybavení a širokému portfoliu referencí dokáže Duolit realizovat i ty nejnáročnější zakázky. NABÍZÍME: UMĚLÝ KÁMEN pracovní kuchyňské desky z umělého kamene kuchyňské linky koupelnový nábytek...

Tel:
 • 777 340 764 - pan Červenka Petr
  604 725 322 - pan Červenka Pav.
E-mail:
 • info@duolit.cz
  petrcervenka@duolit.cz

Josef Tóth & synové, s.r.o. – klempířství, tesařství, zednictví, fotovoltaika Beroun

Společnost Josef Tóth & synové vstoupila na trh v roce 1998 ve formě fyzické osoby. Její nabídka služeb byla orientována na oblasti pokrývačství, stavební klempířství a další související služby a měla výborný základ v bohatých zkušenostech, profesionalitě a dlouholeté praxi. Společnost Josef Tóth & synové, s.r.o. je ryze česká společnost,...

Tel:
 • +420 737 287 372 - pan Tóth
  +420 311 613 313 - kancelář
E-mail:
 • info@toth.cz

Kovovýroba Vlas – kovovýroba, ocelové konstrukce, mříže, vrata, ploty Beroun

Kovovýroba Vlas nabízí služby v oblasti kovovýroby. Působíme na trhu již několik let a máme za sebou mnoho spokojených zákazníků. Nabízíme: výroba, montáž ocelové konstrukce mříže ploty vrata včetně montáží atypické výrobky

Tel:
 • 731 185 427 - Boris Vlas - majitel
E-mail:
 • bvlas@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pohlednice z minulosti: Králodvorská základní škola patří k největším v regionu

/FOTOGALERIE/ Na území Králova Dvora se dochovalo mnoho zajímavých historických objektů. K těm mladším patří budova základní školy. Ta byla postavena na pozemku, který se nacházel na hranici se zahořanským katastrem. Přestože šlo o velice nákladný projekt, začalo se s výstavbou školy na jaře roku 1947.

Pyrotechniku na Berounsku omezení zatím nečeká

Zatímco některá města ve středních Čechách nějakým způsobem omezují používání pyrotechniky, na Berounsku se nic takového nechystá. Jen pro ilustraci: Kolín nedávno schválil vyhlášku, která lidem zakazuje odpalovat rachejtle jindy než na Silvestra a na Nový rok.

Děti radily v supermarketu nakupujícím, jak vyzrát nad kapsáři

Jak tak postupuje adventní doba, tak se i zahušťují i davy, které míří za nákupy. Může to být jak v nákupních střediscích, obchodech, ale i na ulicích a dopravních prostředcích. Policisté ale upozorňují na to, že takového počtu lidí rádi využívají kapesní zloději, pro které je člověk v davu snadným cílem. 

Lávka přes dálnici se má otevírat již příští týden

Lávka pro pěší přes dálnici D5 by se měla otevírat již příští týden. Potvrdilo to vedení města. „Právě finišují úpravy povrchu lávky pro pěší přes dálnici v blízkosti autobusové zastávky Beroun - sídliště. Zkušební provoz by měl spuštěn v pátek 13. prosince,“ uvedli představitelé města.

Společnost Včelka senior care zařadili mezi podporované společnosti

Obecně prospěšná společnost Včelka senior care, která pečuje o seniory, zdravotně postižené a chronicky nemocné, byla pro letošek zařazena mezi podporované společnosti v rámci internetového projektu, pomocí kterého mohou lidé přispívat na takové organizace. Jedná se o projekt givt - klikni a pomáhej.

Týden měřili rychlost na vytipovaných oblastech. Nestačili se divit

Dalo by se předpokládat, že s kamerami a radary v ulicích mnoha měst budou řidiči častěji dávat nohu z plynu a pojedou pomaleji. Praxe tomu tak ale úplně neodpovídá. Beroun si vytipoval lokality, na kterých týden měřil rychlost. A jak uvedlo vedení města, výsledky anonymního monitoringu jsou skutečně alarmující.

Jarmark vydělal berounským charitám přes 18 tisíc korun

Z úspěchu prvního ročníku charitativního jarmarku se radují organizátoři z Rehabilitační nemocnice Beroun. Jarmark vydělal organizacím přes 18 tisíc korun. Peníze získá Charita Beroun, Klubíčko Beroun a Dobromysl. Uvedla to Lucie Menclová, mluvčí berounské nemocnice. „Náplň nemocnice jako takové je pomoc a proto jsme se rozhodli tuto pomoc posunout i do roviny charitativní,“ podotkla.

Město chystá rekonstrukci prostranství před Hvězdou

Prostranství před bývalou Hvězdou v Berouně by se mělo brzy změnit a projít rekonstrukcí. Vedení města to plánuje na příští, nejdéle přespříští rok. Jisté ale je jedno: do konce prosince by měla být hotová dokumentace pro územní rozhodnutí, o které se bude žádat následně poté. Pak přijde na řadu příprava dokumentace pro stavební povolení a poté vlastní stavba.

Pohlednice z minulosti: Králové dávali Chodouň do zástavy šlechtickým rodům

/FOTOGALERIE/ První písemná zmínka o Chodouni pochází z roku 1271, kdy je připomínána jako součást žebráckého panství. Současně byl v obci také malý vladycký statek, podle něhož se jmenovali místní zemané. V 16. století však byla již celá obec i s vladyckým statkem součástí točnického královského panství. Králové dávali tento majetek do zástavy různým šlechtickým rodům.

Spor o vánoční strom nekončí. Někdo načerno zasadil 'nový' jehličnan

Diskuze kolem pokácení vánočního stromu z Velkého sídliště v Berouně nekončí. Naopak nabírá ještě na vášních. Město označilo diskuzi na sociálních sítích jako takovou, která už přerostla hranice lidské slušnosti. Lidé si stěžují na to, že vedení města pokácelo vzrostlý smrk; to ale argumentuje tím, že strom byl poškozený a celá lokalita má projít regenerací a vysázených stromů má být více, a ještě vhodnějších druhů. Řekl to místostarosta Michal Mišina.

Sport

Nash musela zaplatit vstupné

Jabkenice na Mladoboleslavsku hostily další závod cyklokrosového poháru TOI TOI Cup.

V boji o druhou příčku 1. ligy žen Lvice podlehly těsně Pardubicím

Domácí Berounské Lvice si v posledním kole 1. ligy žen hodně věřily, že v boji o druhou příčku tabulky zvítězí nad dosavadním držitelem této pozice týmem z Pardubic. Zvláště, když k jejich přesvědčení svědčil ten fakt, že Lvice v posledním měření sil v Pardubicích prohrály až po prodloužení na trestná střílení. Protože letošní tabulka ligy žen je hodně vyrovnaná, a to hlavně výkony jednotlivých týmů, má každý bod do tabulky cenu zlata.

Další úspěch. Zuzana Křížová je šestkrát zlatá

Ve dnech 7.- 8. 12. se konal pro 12tileté plavce vrchol zimní sezony - Zimní mistrovství ČR žáků do 12 let v Prostějově kam se kvalifikovalo 197 závodníků ze 105 oddílů z celé ČR.

Velké vítězství v Bambergu

Z Německa si basketbalisté ERA Nymburk vezou superdůležité vítězství. Ačkoli v utkání 8. kola Ligy mistrů prohrávali na hřišti Bambergu třikrát dvouciferným rozdílem, dokázali velkou vnitřní sílu a vybojovali výhru 84:80. Připsali si tak už šesté vítězství a drží druhou příčku ve skupině. Vojtěch Hruban k tomu přispěl dvaceti body, Zach Hankins přidal čtrnáct bodů, devět doskoků a čtyři bloky. Potvrdil tak roli nejlepšího blokaře soutěže.

Petr Větrovský: Jaromír Jágr je v českém sportu nejvíc

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Jako malý kluk miloval Rockyho Balbou a jeho představitele Sylvestera Stallona. Proto, že se oba dokázali z nuly vyškrábat až na vrchol, což ho jako kluka z vesnice naplňovalo a chtěl se o něco podobného rovněž pokusit. Především ve fotbale. Zkoušel to jako hráč, trenér, ale nakonec prorazil jako funkcionář. Svého času byl nejmladším generálním ředitelem na české prvoligové scéně, když šéfoval Příbrami. Tento primát drží dodnes, ačkoliv ve fotbale už aktivně nepůsobí.

Jan Valečka dvojnásobný Mistr České republiky

Dne 7. – 8. 12. 2019 se na mladoboleslavský bazén sjeli ti nejlepší z nejlepších na Zimní Mistrovství České republiky. Kam se kvalifikovalo 167 závodníků z 88 oddílů z celé ČR. Jen ti nejlepší plavci 14tiletého žactva se mohli zúčastnit těchto závodů.

Ligoví stolní tenisté ukončili první polovinu svých soutěží

V sobotu a v neděli se odehrála závěrečná dvoukola v ligových soutěžích stolních tenistů a tenistek.

Pět gólů Medvědům na body nestačilo

Ve 12. kole pražského přeboru nastoupili berounští hokejisté v duelu sousedů v tabulce na ledě Letňan. Medvědi se museli v utkání obejít bez své golmanské jedničky Hrubeše. Domácí Letňany o svém vítězství rozhodly velmi brzy. Už v prvním dějství si vytvořili čtyřbrankový náskok a po dvou třetinách už to bylo dokonce 9:1. Medvědi ve třetí třetině čtyřmi brankami alespoň částečně korigovali hrozivý výsledek.

Nohejbalový pohár hořovického starosty putuje do Žatce

Už potřinácté se sešli nohejbalisté z celé republiky v hořovické sportovní hale, aby zabojovali o Pohár starosty města Hořovice.

Jaroslav Bednář: Hokejem ve Vrchlabí se ohromně bavím

/ROZHOVOR/ Pouze dvakrát se v sezoně stalo, aby nastoupil a v zápase si nepřipsal žádný bod. Vynulovat Jaroslava Bednáře dokázali jedinkrát pouze hokejisté Děčína (9. kolo) a Nové Paky (13.).

Krimi

Cigarety u nás ve velkém padělali Moldavané a Ukrajinci s rumunskými doklady

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Těsně za hranicemi Středočeského kraje, v Ralsku jen kousek od Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku, odhalili celníci tajnou továrnu na cigarety. Ve středu o tom informovala mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Její likvidací poté, co 2. prosince spadla klec přímo při nakládání nelegálně vyrobených cigaret do kamionu, vyvrcholila operace, jíž se Celní správa ČR zabývala od října. Tehdy dostala hlášku od moldavské policie.

Vloupaček jižně od Prahy je moc, připouští policejní šéf

Jesenice, Osnice, Říčansko či Květnice a okolní region při pomezí Prahy-západ a Prahy-východ jsou nyní podle mínění místních oblasti, jež nabízejí bydlení spíš za trest. Tamější rodinné domy totiž v nebývalé míře čelí nájezdům zlodějů.

Ledovka v kraji nezpůsobila vážné problémy

Celkem 17 dopravních nehod zaznamenali středočeští policisté v sobotu 7. prosince během rána a dopoledne. Ne u všech však podle slov mluvčí Michaely Richterové sehrála roli ledovka. „Ta se vyskytla jen místy zrána,“ uvedla mluvčí. Žádná z nehod si nevyžádala vážné zranění ani větší hmotnou škodu či dlouhodobější uzavření silnice.

Státní zastupitelství se má omluvit Rathovi za mediální výroky

Krajské státní zastupitelství v Praze (KSZ) se musí veřejně omluvit odsouzenému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za mediální výroky státního zástupce Petra Jiráta. V pátek 6. prosince o tom rozhodl soud, který tak z větší části vyhověl Rathově žalobě na ochranu osobnosti. Podle nepravomocného verdiktu má KSZ exhejtmanovi také uhradit náklady vynaložené na soudní řízení.

Cyklista musel kvůli dodávce uhnout ze silnice. Narazil do značky

Začalo to zcela normálně: cyklista si jen tak jel ve směru od obce Svatá na Králův Dvůr. Jenže při jeho cestě se stalo něco, co celý výlet změnilo. Podle jeho vyjádření ho začala předjíždět dodávka, a to hodně nešikovně, jak dokládá následující sled událostí.

VIDEO: Zaměstnavateli údržbáři sebrali elektroniku za šest milionů

Velkou rozkrádačku zboží rozjela podle zjištění středočeských kriminalistů trojice zaměstnanců v pobočce firmy, která je velkým celosvětovým hráčem v oblasti prodeje přes internet. Třebaže se policie důsledně vyhýbá spojování případu s aktivitami společnosti Amazon v Dobrovízi, regionální manažerka firmy Miroslava Jozová tuto spojitost potvrdila.

Ukrajinec na ubytovně zemřel ve rvačce kvůli penězům

Konflikt mezi ukrajinskými dělníky na ubytovně v Kamenici na Praze-východ, který ve čtvrtek 5. prosince hodinu před polednem skončil smrtí 43letého muže, jenž podlehl zraněním způsobeným nožem, se zřejmě rozhořel kvůli dluhům, které cizinci měli mezi sebou. Vyplývá to z prvotních zjištění středočeských kriminalistů, kteří případ vyšetřují jako vraždu.

Konflikt cizinců na ubytovně přinesl smrtelné zranění

Tragický následek měla ve čtvrtek 5. prosince dopolední rozepře cizinců v Kamenici na Praze-východ. Jeden muž nepřežil; na místě konfliktu podlehl zraněním způsobeným nožem nebo podobným nástrojem. Další člověk utrpěl úraz, který však nebyl závažný: stačilo ošetření na místě. Do nemocnice záchranáři nikoho z aktérů rvačky nevezli.

Pohřešování kupců aut skončilo nečekaně brzy

Pouhých pár desítek minut byla ve čtvrtek 5. prosince večer aktuální žádost středočeské policie o pomoc při pátrání po dvojici Jihočechů, o jejichž osud měly obavy jejich rodiny. Na veřejnost se s výzvou adresovanou případným svědkům obrátila středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková vpodvečer – a ještě během večera záznamy o pohřešování obou mužů z pátrací databáze, kterou policie zveřejňuje na internetu, zmizely. Což znamená jediné: pátrání bylo ukončeno.

Exhejtman Rath se proti odsouzení brání dovoláním

Odhodlání dovést svou věc třeba až k Evropskému soudu pro lidská práva prezentoval v souvislosti s kauzou spojovanou se svým jménem někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath od samého počátku - a případ skutečně postupuje justičním systémem výš.

Ekonomika

Nemocným pomůže i nový automobil

Komunitní centrum Petrklíč pořídí pro své zaměstnance vozidla na přesun mezi klienty sociální služby. Projekt navíc získá finanční podporu od ČSOB pomáhá regionům, probojoval se do finálové čtyřky. O výši příspěvku ještě rozhodne veřejnost.  

Radíme čtenářům: Kontrolujte stav plynoměru a elektroměru. Ušetříte

Jak mít pod kontrolou nemalé výdaje za elektřinu a plyn? Dají se pravidelnou kontrolou spotřeby energií šetřit peníze?

Mladí Středočeši mají skvělé nápady pro podnikání. Někdy však chybí

Na vzestupu jsou ve středních Čechách takzvané start-upy neboli nově zakládané firmy zaměřené na technologický rozvoj a inovace. Mohou získat i řadu podpor. Podle zjištění Středočeského inovačního centra (SIC) však v kraji na pionýrskou éru mladých nadšenců sršících nápady i touhou po jejich uplatnění navazuje další epocha. Mezi úspěšnými přibývá i těch zkušenějších, kteří dosud pro někoho pracovali a nyní se chtějí takzvaně udělat pro sebe: osamostatnit.

Munici nahradily moderní exponáty. V Olomouci vznikla Pevnost poznání

Dříve to býval jen zanedbaný dělostřelecký sklad, dnes je to hojně navštěvované interaktivní muzeum sloužící k popularizaci vědy. V areálu olomoucké Korunní pevnůstky vznikla Pevnost poznání. A to především díky významné dotaci dosahující téměř 122 miliónů korun z evropských fondů.  

Školka v Benešově vykouzlí úsměv na tváři. Získala i ocenění

Jdete kolem, podíváte se a chtě nechtě se vám na tváři musí objevit úsměv. Aby také ne. Vždyť před vámi stojí nová budova Mateřské školy Úsměv na benešovském sídlišti Spořilov II. Vyrostla zde za výrazné pomoci peněz z evropských fondů.

Radíme čtenářům: Co lze udělat ještě letos, letos také udělejte

Radí Jiří Procházka, produktový manažer, Wüstenrot    

Radíme čtenářům: Pojištění kryje i péči o člena rodiny

Petr Procházka, ředitel úseku pojištění Flexi, Kooperativa odpovídá na dotaz.  

Senioři získají zastřešené venkovní posezení

Vlašimští senioři budou již brzy moci trénovat paměť, korálkovat či poslouchat přednášky pod novou pergolou Komunitního centra. Projekt má navíc šanci získat finanční podporu díky právě probíhajícímu sedmému ročníku programu ČSOB pomáhá regionům, v jehož rámci banka společně s veřejností podpoří 15 prospěšných regionálních projektů.  

Radíme drobným podnikatelům: Co je to živnostenský registr

Představa samostatného podnikání láká čím dál více lidí. Jaké jsou kroky potřebné k získání řádného oprávnění k provozování živnosti? Na otázku odpovídá místopředseda Asociace malých a středních podniků ČR Zdeněk Tomíček. 

Radíme čtenářům: Jak si užít vánoční nákupy a nelitovat

Za vánoční dárky lidé často utratí mnohem víc, než původně plánovali. Aby vánoční nákupy nebyly strašákem ještě i příští rok, stojí za to promyslet si koupi dárků předem a platit za ně chytře.