Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Milan Vildman – svařovací technika, kompresory, pracovní nářadí, propan butan Hořovice

Naše firma se specializuje na prodej kompletní svařovací techniky již od roku 1994. Nabízené služby a produkty: záruční i pozáruční servis kalibrace a revize svářečských zdrojů prodej kompresorů a vzduchového nářadí montáž vzduchových rozvodů opravy a servis u nás zakoupených i nezakoupených zdrojů, strojů a nářadí prodej pracovního nářadí a...

Tel:
 • 602 116 584 - Hořovice
  724 860 405 - Hořovice
  721 369 733 - Beroun
E-mail:
 • vildman@vildman.eu
  monika.vildmanova@vildman.eu
  beroun@linde-partner.cz

Petr SIMR – klempířské práce, rekonstrukce střech, lemování komínů Zdice

Nabízíme: stavba střech rekonstrukce střech klempířské práce montáž střešních oken lemování komínů okapy

Tel:
 • 602 345 742
E-mail:
 • cme-lak@seznam.cz

Petr Šebesta – zakázkové truhlářství, vestavěné skříně, psí boudy, okna, dveře, zábradlí, kuchyňské linky, kancelářský nábytek, pískoviště, lavice, stoly Beroun

Nabízím: Truhlářské práce :  zakázkové truhlářství vestavěné skříně psí boudy okna dveře zábradlí kuchyňské linky sudy na víno kancelářský nábytek pískoviště lavice stoly nábytek do učeben (regály, police, skříňky, ...) Tesařské práce :  přístřešky pro auta pergoly altány

Tel:
 • +420 723 316 320 - pan Šebesta
E-mail:
 • petr.sebesta.truhlar@seznam.cz

SMESTAV s.r.o. – stavební a zemní práce, domy na klíč, zateplování, hloubení jam Beroun

Jsme stavební firma s bohatými zkušenostmi působící od roku 2001. Specializujeme se na stavební a zemní práce. Stavební práce: Stavba rodinných domů na klíč Zateplování budov Půdní vestavby a nástavby Samonivelační podlahy ANHYMENT Základové desky Zemní práce: Hloubení jam a rýh Nakládání a převoz zemin, stavební suti a jiných materiálů...

Tel:
 • 603 863 571
  257 720 411
E-mail:
 • smestavsro@seznam.cz

Autofólie Alter – tónování autoskel, tónování výloh, bezpečnostní fólie Beroun

Nabízíme: tónování autoskel montáže homologovaných autofólií montáž bezpečnostních fólií na auta tónování oken bytů tónování oken domů tónování výloh

Tel:
 • 723 141 414 - pan Alter
E-mail:
 • autofolie.alter@tiscali.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Práce na jižním obchvatu Králova Dvora pokračují

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Jižní obchvat Králova Dvora je poměrně velkolepým stavebním projektem kladoucím si za cíl převedení těžké kamionové dopravy z města. Jedná se především o kamiony mířící do některé z výrobních hal. Ty nyní musejí projíždět přímo Královým Dvorem, případně Berounem - budovaný obchvat by tomuto měl výrazně pomoci.

Vížka dostává zakázkové šindele. Hotovo bude v létě

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Práce na vížce králodvorského zámečku pokračují v dobrém tempu. Pokrývači neúnavně kladou na stříšku dotčené věže novou krytinu. Ta jednak pozvedne vzhled památky a navíc přispěje k funkčnosti celého objektu; věž jako jediná součást stavby neměla kvalitní zastřešení. Tím nyní budou dřevěné šindele, které si město nechalo zakázkově vyrobit.

Ve školce ve Svinařích je dostatečný prostor pro hraní, cvičení i tancování

Svinaře - V obci Svinaře, která leží asi 13 kilometrů jihovýchodně od Berouna, žije kolem 760 obyvatel. Mateřská škola se nachází uprostřed obce v budově staré školy z roku 1890, která je zrekonstruovaná a přizpůsobená potřebám dětí. Školka má kapacitu 63 dětí zpravidla od 3 do 6 let, děti jsou rozděleny do tří tříd.

OBRAZEM: Koledníci chodili na Berounsku od časného rána

Hostomice - Už po osmé hodině vyrazili malí i velcí koledníci do ulic obce a se vzorně přeříkanými básničkami koledovali. S pomlázkami v rukou vypláceli ženy a dívky. Ty jim po koledě nabízely vajíčka, perníčky, nádivku a sladkosti.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Berounsku?

Berounsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Pohlednice z minulosti: Z historie obce Loděnice

Loděnice /FOTOGALERIE/ - První historická zmínka o obci Loděnice se objevuje v roce 1179. Je to písemný záznam bitvy o český trůn mezi Soběslavem II. a Bedřichem, která se u vsi odehrála dne 23. ledna 1179. V oblasti Loděnického potoka žili lidé už ve středním paleolitu. Při stavbě dálnice byly v katastru obce v lokalitě zvané V Hlubokém objeveny pozůstatky keltského sídliště.

Spojení Berouna s Prahou zlepší nové autobusy. Delší a s klimatizací

Berounsko - Na to, že po Velikonocích budou cestovat autobusem pohodlněji, se mohou těšit obyvatelé Berouna, Vráže, Loděnice, Rudné i Chrášťan.

Beroun zvažuje úseková měření

Beroun - Úsekového měření rychlosti se možná dočká Beroun. Město má nyní vytipované tři úseky, kde řidiči nezřídka překračují povolenou rychlost. Jedním z míst, kde se zřízení radaru plánuje, je hlavní ulice vedoucí z Jarova. Že zde často dochází k výraznému překračování rychlosti, potvrdili i městští strážníci.

Na Velký pátek se lidé vydali za pokladem na Máminku

Hudlice /FOTOGALERIE/ - Opakovaně, vždy na Velký pátek, se v Hudlicích u rozhledny Máminka sejde velký počet dětí s doprovodem. A důvod? Koná se tam zábavně naučná hra pro děti a dospělé s tématem Velikonoce. Letos se tato akce uskutečnila 19. dubna.

Jako padělky lega zabavili hračky, které Lego nevyrábí

Beroun /FOTOGALERIE/ - Stavebnice a figurky, které označili za nelegální napodobeniny zboží se značkou Lego, zabavovali minulý týden v Berouně středočeští celníci. Ve skladu internetového prodejce hraček a dalších věcí pro děti, kam zavítali na základě udání – tedy podnětu veřejnosti, jak se správně říká – konstatovali, že se na místě nacházejí jak padělky originálních výrobků, tak produkty z lega vycházející, jež však oficiální výrobce vůbec nenabízí.

Sport

Pohárová pouť Milína nekončí, Sokoleč penalty nepotěšily

Střední Čechy – Až do rozstřelů dovedli své duely papírově nejslabší účastníci čtvrtfinále Agro CS – Poháru Středočeského krajského fotbalového svazu.

Do černucké pískovny opět opět míří bořící se náklaďáky

Černuc - Jednadvacátá soutěžní sezona otevřeného mistrovství ČR v Truck trialu pokračuje o víkendu 27. a 28. dubna v v pískovně Taum v Černuci u Slaného.

Nejvíc gólů nastřílel osecký Vlastimil Ehl

Berounsko - Výsledky okresních fotbalových soutěží. 

Loučení před plnou arénou obstaral Kružík

Pardubice - Už bez největších opor zakončili hokejisté Kladna jinak fantastickou baráž o extraligu prohrou v Pardubicích 1:4. Extraligu si v novém ročníku zahrají oba úterní soupeři.

Vedoucímu duu Velikonoce vyšly dokonale

Berounsko - Po prohře Drozdova s rezervou Českého lva-Unionu Beroun se na třetí příčku okresního přeboru za Tlustici a Chyňavu prodral Žebrák, který deklasoval poslední Broumy.

Střelec Zelenka: Škoda, že jsme nevyhráli alespoň na penalty

Králův Dvůr – Podruhé za sebou se podařilo fotbalistům Králova Dvora obrat o body tým z čela tabulky třetí ligy. Po Zápech Cábelíci remizovali na hřišti Loko Vltavín 1:1, na penalty pak prohráli 4:5.

Derby rozhodl chvíli před koncem Tomáš Balvín

Hořovice /FOTOGALERIE/ – Očekávané divizní derby přilákalo za krásného počasí početné publikum, nálada před utkáním byla příjemná. Potkali se staří známí a čekalo se, kdo lépe uchopí otěže derby do svých rukou. Na začátku i na konci vládlo Hořovicko, uprostřed hry naopak Beroun, tři body zůstaly ale pod Remízkem.

Český skokový pohár odstartoval v Hořovicích

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Od středy 17. dubna do neděle 21. dubna se v Hořovicích odehrává pětidenní parkurový meeting, jedna z etap Českého skokového poháru. Tento seriál závodů si držuje status nejrozsáhlejšího seriálového podniku v parkurovém skákání, s největší účastí ve startovních polích a s narůstajícím zájmem jezdecké i laické veřejnosti.

Generálka i motivace na vrchol. Neratovice se letos povedly

Neratovice – V neděli se uskutečnil už 16. ročník fotbalového turnaje lidí s duševním onemocněním – Fokus Cup. Byl jakousi generálkou i motivací na jiný, podobný a velký turnaj EASI Cup 2019 - bez předsudků, který se s vysokou mezinárodní účastí týmů z velké části Evropy uskuteční v červenci letošního roku v Praze.

Čtyři Jágrovy štemply, Kladno je zpátky v extralize!

České Budějovice - Někteří novináři i odborníci překládali veřejnosti svoje názory na Jaromíra Jágra. Prý by měl loučit s kariérou důstojně. Všem chytrákům majitel hokejového Kladna zavřel nevymáchaná ústa. I v posledním rozhodující zápase baráže byl neudržitelný, v Českých Budějovicích dal první čtyři góly Rytířů a po výhře 4:2 dotáhl svůj klub po pěti letech do extraligy. Kladno slaví historický návrat mezi českou elitu, v který už mnozí ani nedoufali.

Krimi

Viník tragické nehody měl v krvi téměř dvě promile alkoholu

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Necelý půl rok uplynul od smrtelné dopravní nehody na 37. kilometru dálnice D5. Tam mladý řidič, původem z Ukrajiny, naboural ve vysoké rychlosti na sjezdu z dálnice do dopravního značení u čerpací stanice MOL. Náraz vůz prudce vymrštil do zadní části nedaleko zaparkovaného kamionu, o který se prakticky celá kabina vozu zdemolovala.

Údajné čachry s reklamou mají našlápnuto k soudu. Jde o stamiliony

Střední Čechy – Policejní zákrok proti obchodníkům s reklamou se odehrál již bezmála před dvěma roky a lidé čelící trestnímu stíhání zůstávají na svobodě – neznamená to ale, že by vyšetřování nepokračovalo. O jeho završení informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Noční požár na Berounsku vypadal jako pohled do pekla

Drozdov /FOTOGALERIE/ - Po příjezdu na místo ohlášeného požáru v lesním porostu se hasičům ukázala scénu jako z pekla.

V Drozdově shořel osobní automobil

Drozdov /FOTOGALERIE/ - V neděli 21. dubna po desáté hodině byli hasiči přivoláni k požáru osobního automobilu. Příčinou byla technická závada na elektroinstalaci vozidla. Na místě zasahovala jednotka HZS Hořovice a SDH Drozdov.

Požár komplexu v Říčanech spolykal přes 12 milionů

Říčany u Prahy /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Masivní nasazení hasičských jednotek, kvůli němuž byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, si v sobotu vyžádal podvečerní požár v Říčanech. Plameny, které zachvátily komplex budov bývalého lihovaru v Barákovvě ulici, se sice podařilo zkrotit během hodiny, přesto však napáchaly značné škody. Ty se podle prvotních odhadů zástupce majitele vyšplhaly na 12 – 15 milionů korun. Co je má na svědomí, zůstává předmětem šetření.

V suchém počasí hoří lesy, děti podpálily stoh

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Zelený čtvrtek byl ve znamení plamenů; hořelo na polích, trávnících, v křovinách i v lesních porostech. Mimořádně rušný den v pátek 19. dubna shrnula mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová, podle jejíchž slov se na zvýšeném množství zásahů v přírodním prostředí podepisuje suché a větrné počasí posledních dnů.

V Brdech hořelo na dopadové ploše

Jince /FOTOGALERIE/ - V prostoru posádkového cvičiště v Chráněné krajinné oblasti Brdy, na dopadové ploše Brda poblíž Velcí u Jince, zasahovali ve čtvrtek 18. dubna od 15 hodin hasiči. Povolány byly všechny dostupné jednotky. Podle odhadu tam hořelo kolem sedmi až osmi hektarů. Jednalo se převážně o vřesoviště a náletové dřeviny.

U Nižboru najel vlak do stromu, naštěstí nejsou zranění

Nižbor - Vlak s cestujícími najel ve čtvrtek 18. dubna před 16. hodinou do stromu na kolejích v Nižboru. Z vlaku bylo podle mluvčího středočeských hasičů Petra Svobody evakuováno padesát cestujících, naštěstí nebyl nikdo zraněn. Na odstranění stromu z tratě pracovali drážní hasiči.

Tragédie v Karlově: při nehodě zemřela mladá řidička

Karlov – Na pomezí Berounska a Rakovnicka vyhasl další lidský život, a to v obci Karlov. Podle šetření dopravních policistů je viníkem čtyřicetiletá řidička, která nedala přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici. 

Po pádu seniora ze stromu zasahoval záchranářský vrtulník

Beroun - Prosluněné úterní odpoledne lákalo k mnoha aktivitám - dokonce i k lezení po stromech, které však starší muž z Berouna málem zaplatil vlastním životem. Bylo krátce po půl třetí, když centrála středočeských záchranářů dostala telefonické oznámení o mužově pádu. K tomu došlo v lokalitě ulic Lomená a Viničná. Na místo byla vyslána posádka berounských záchranářů a následně i vrtulník.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Na reklamu kraj firmám připlatí i statisíce

Střední Čechy – Pěkný obal prodává – což platilo vždy a v dnešní době dvojnásob – a takové propagační video dokáže přitáhnout pozornost až nečekanou. To jsou ohlasy, jež získalo Středočeské inovační centrum na loňskou novinku v podobě kreativních voucherů.

Na nové třídy získali 25 milionů

Před třemi lety slavila mladoboleslavská Základní škola Dr. Edvarda Beneše 80 let od svého vzniku. Netrvalo dlouho a škola dostala dárek v podobě nových učeben. Ty byly pořízeny především z dotace Evropské unie.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Kvůli EET v kraji padly pokuty za 11 milionů

Střední Čechy - Pokuta uložená na místě - tomu se říká příkazní řízení (přičemž laik bude nejspíš hovořit o „blokové pokutě“) - a finanční sankce vyměřená později ve správním řízení v souvislosti se stejnou věcí se nemohou lišit; samotné předání věci do správního řízení není důvodem k navýšení možné sazby.

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Škoda Scala získala první ocenění. Ještě před uvedením na trh

Mladá Boleslav – Oceněním Red Dot Award se může chlubit automobil Škoda Scala; a to ještě před svým uvedením na trh. Porota se skládala ze 40 mezinárodních odborníků, ocenění automobil získal v kategorii produktového designu.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína

/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky

Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.