Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 24.10. 2020 a svátek má Beáta

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Jaroslava FILECOVÁ – Pohřební ústav – kremace, pohřby do hrobu, květinová vazba Beroun

Naše služby: důstojné smuteční rozloučení v obřadní síni v Berouně, Hořovicích, Řevnicích, Praze - Motole, Praze - Strašnice, Praze - Olšanech, v kostele kremaci, pohřeb do hrobu, hrobky vytištění smutečního oznámení na počkání hudbu řečníka či kněze květinovou vazbu při úmrtí doma odvoz do chladícího zařízení tel.: 603 457 865 podklady...

Tel:
 • 603 828 934 - paní Filecová
  311 610 265
  603 457 865 - pobočka
E-mail:
 • j.filecova@seznam.cz

HrackyJVJ.cz – prodej hraček, e-shop, lego, puzzle, panenky, interaktivní hračky, RC modely Beroun

Nabízíme hračky pro malé i větší holky a kluky. Prodáváme pouze značkové a licenční hračky od renomovaných výrobců jako je LEGO®, Bruder, Ravensburger, Hasbro, Mattel, Simba, Nikko, atd. Nabízené kategorie: LEGO LEGO DUPLO BRUDER PUZZLE A HRY PANENKY HASBRO PRO HOLKY PRO KLUKY INTERAKTIVNÍ HRAČKY NAUČNÉ A KREATIVNÍ RC MODELY AUTO...

Tel:
 • 605 708 274
E-mail:
 • info@hrackyjvj.cz

Jan Vlček – Stavby – stavby na klíč, realizace inženýrských sítí, vyhotovení projektové dokumentace Hořovice

Nabízíme: realizace staveb na klíč výstavbu RD hrubé stavby rekonstrukce RD kompletní provedení všech inženýrských sítí v RD projektovou činnost zajištění stavebního povolení

Tel:
 • 604 243 278 - pan Vlček
E-mail:
 • vlcek.stavby@seznam.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Berouně – otevírací doba, kontakty, mapa Beroun

Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz ID datové schránky: bv3n4ya Číslo úřadu: 2104 Číslo účtu: 77628111/0710 Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Úřední hodiny pokladny Po 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30 St 8:00 - 11:30 12:30 - 15:30

Tel:
 • 311 631 303
E-mail:
 • podatelna2104@fs.mfcr.cz

Ploty Šmíd – ploty, brány, branky, pletivo, montáž oplocení Beroun

Česká firma specializující se výhradně na dodání a montáž všech druhů drátěných plotů, oplocení, zahradních bran a branek. Nabízím také samostatné strojní vrtání zemních děr o průměru cca 300mm do max. hloubky 1,2 metru, minibagrem bobcat 322D 1,6 tuny, gumové pásy.  Naše služby: vyrobíme Vám ploty, oplocení, pletiva na míru,...

Tel:
 • +420 607 526 708 - pan Šmíd
E-mail:
 • ploty-montaz@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Tip na výlet z Berouna: do tří různých směrů, tam jinak než zpátky

/FOTOGALERIE/ Na západ, na jih i podél řeky. To jsou hned tři možnosti cyklistických i pěších výletů z Berouna, na něž ve čtvrtek 22. října upozornila Linda Dlouhá ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

Koronavirus v obcích: nejvíce nakažených na počet obyvatel mají nyní v Málkově

Při přepočtu na 100 tisíc obyvatel je v regionu nejvíce nakažených v Málkově. Vyplývá to z dat, která má Deník k dispozici. Hygienici počty zpětně validují a zpřesňují, proto se mohou absolutní čísla aktuálně nakažených lišit od toho, jaké počty dostávají od hygieny například starostové měst a obcí.

Hořovická nemocnice omezuje operace

Vzhledem ke zhoršující se situaci související s šířením covid-19 přistupuje Nemocnice Hořovice k omezení plánovaných operačních výkonů. Uvedla to tisková mluvčí Petra Horáková. „Všichni pacienti, kterým bude operace odložena, budou kontaktováni pracovníky nemocnice s nabídkou nového termínu.“

Vedoucí sestra Jana Šrámková: V současné době je potřeba každý schopný dárce

V době epidemie nemoci covid-19 klesl počet dárců krve zhruba o třetinu, naopak přibylo prvodárců. Taková je situace v Transfúzní stanici Hořovice, největším odběrovém místě v České republice.

Docházka na dálkové vyučování se zlepšila. Už žádné „jarní“ vtípky

K distanční výuce za druhé koronavirové vlny přistupují žáci na Berounsku zodpovědněji. Vtípky z jara, kdy se na mnoha školách objevovaly všemožné triky, jak se on-line výuce vyhnout, jsou minulostí.

Vládní nařízení u obyvatel nenarážejí. Policisté zatím spíše domlouvají

Berounští policisté při své službě kontrolují, zda občané dodržují vládní nařízení, jako třeba nošení roušek na veřejných prostorách. Uvedla to Jana Šteinerová, policejní mluvčí. „V tomto ohledu jsme nezaznamenali žádné problémy. Lidé jsou v současné době ukáznění, do této chvíle jsme se nesetkali s problémem,“ popsala situaci ve městě.

PŘED 10 LETY: Lidé volili nové vedení radnic i senátora

/FOTOGALERIE/ I před deseti lety se na Berounsku volilo. Komunální a senátní volby se konaly v roce 2010. Volební místnosti se tehdy otevřely v 85 obcích berounského okresu. Můžete si volby bez roušek a dezinfekce připomenout díky archivu Deníku. 

Koronavirus narušil zájem o památky. Zříceniny si však polepšily

Hrad Karlštejn se často považuje za památkovou ikonu - nicméně není tím nejnavštěvovanějším historickým skvostem. Podle statistik Národního památkového ústavu se z hlediska návštěvnického zájmu umístil loni i letos na páté příčce v celorepublikovém srovnání; shodně (a dokonce i ve stejném pořadí) jej předstihly Lednice, Český Krumlov, Hluboká a Valtice.

Hlídací skupiny pro děti mají udržet lékaře a sestry k dispozici pacientům

Lékaře, zdravotní sestry a další zaměstnance soukromých nemocnic zavření škol, které má přispět k omezení šíření covidové nákazy, nezaskočilo. Děti totiž míří do práce společně s nimi. Zatímco dospělí se věnují svým náročným pracovním povinnostem, jejich potomci tráví čas v dětských skupinách.

Zásoby roušek i testování zaměstnanců. Domovy pro seniory chrání své obyvatele

Ochrana rizikových skupin obyvatel je na prvním místě. Některé domovy pro seniory jdou za současné koronavirové situace ještě dál a testují své zaměstnance na koronavirus v pravidelných intervalech. Je to případ Domova seniorů TGM Beroun. „Testujeme každý týden všechny zaměstnance. Nakoupili jsme nové testy, fungují tak, že se vzorek dá do malé zkumavky, nakape se činidlo a po 15 minutách přichází výsledek,“ řekl ředitel zařízení Ondřej Šimon.

Sport

Předseda berounského fotbalového svazu Knotek očekává změny ve vedení FAČR

K situaci související s kauzou místopředsedy fotbalového svazu Romana Berbra a jeho přisluhovačů se vyjádřil i předseda OFS Beroun Jan Knotek.

OBRAZEM: Hokejové hvězdy v Dobříši. Jak trénovali Neuvirth, Chlapík nebo Gulaš?

Dobříš žije hokejem! Od úterý se na tamějším nekrytém stadionu připravují extraligové celky Sparty Praha, Mladé Boleslavi, Plzně, ke kterým se připojily i prvoligové týmy pražské Slavie a kladenských Rytířů.

Radek Vostárek: Divím se přerušení profesionálního venkovního sportu

/ROZHOVOR/ Se změnami v kádru se SK Chlumec, hrající druhým rokem fotbalovou I. A třídu, s obtížemi vyrovnal. Ale schází body, těch nastřádali fotbalisté týmu z Podrdska, pouhých sedm, takže se v tomto ročníku řadí spíše k celkům, které budou bojovat o záchranu v soutěži. 

Zimní spánek? Ani náhodou! Kladno chystá atletický halový mítink

Přes zimu kladenská atletika rozhodně spát nebude. Naopak. Hodlá vstoupit do klubu pořadatelů halových mítinků. Příští rok 8. února se má v atletické hale na Sletišti uskutečnit mezinárodní podnik s názvem Kladno Indoor.

Plavec Ludvík uspěl v Makedonii

Opět kvůli covidu-19 se začátkem října pro sportovce uzavřela všechna vnitřní sportoviště. Nejinak tomu bylo i u plavců, kterým zavřeli bazény, ten berounský nevyjímaje.

Nijak jsem se neprovinil, hájí se Kabyl. Argumentuje i sníženou známkou pro sudí

V úplatkářské kauze, která od minulého pátku otřásá českým fotbalem, zaujímá unikátní místo. Mezi dvacítkou osob obviněných v souvislosti s ovlivňováním výsledků je jediným delegátem. Podle informací z vyšetřovacího protokolu se měl Jiří Kabyl zaplést do rozsáhlého případu ve spojitosti s domácím utkáním Vyšehradu. V písemném vyjádření pro Deník vinu odmítá.

Lokomotiva Beroun má mistryně ČR, veslařky Alexandru Laubovou a Annu Pavláskovou

/FOTOGALERIE/ Sportovat se nemůže, ale hodnotit výkony ano. Zvláště, když je co pochválit. V další části hodnocení sezony se s Růženou Sehnoutkovou Deník poohlédl za republikovým šampionátem veslařů v kategorii žactva a seniorů. Do Račic se vydalo 29 žáků a žákyň, s nimi i šest seniorů z Lokomotivy Beroun. „Předpověď počasí nás děsila, a to jsme ještě nevěděli, co nás čeká,“ vzpomínala Sehnoutková.

Rallye Klatovy stále s otazníkem, fanoušci z Berounska na západ ale nevyrazí

Zraky všech motoristických fanoušků, a to i těch z Berounska, se upínaly k začátku tohoto týdne, kdy měli pořadatelé oznámit, jestli se na závěr zkrácené sezony uskuteční Rallye Klatovy (6. - 8. listopadu). Na Šumavě se má rozhodovat o mistrovském titulu, po třech podnicích vede Václav Pech z plzeňského EuroOil teamu o sedm bodů před továrním jezdcem škodovky Janem Kopeckým.

Extraliga vyvolala haló. Lid se ptá: Proč se nelobbuje za dobříšské hokejisty?

Hokejová invaze extraligových a prvoligových klubů do Dobříše. To je žhavé téma posledních dní, které vyvolalo v řadách tamní veřejnosti pořádné haló. A to všemi směry. Zatímco někdo od úterý hledá hokejovou výstroj, pro řadu dalších to znamená opětovný podnět k otevření otázky stavu zimního stadionu a s tím spojené obnovení dobříšského klubu který zanikl před jedenácti lety. „Pro nás, kteří jsme tam hokejově vyrostli, je to hrozné. Pořád si ale říkám, že jednou si tam ještě zahraji,“ říká bývalý hráč Radek Bartoš, který v současnosti válí v Sedlčanech.

Petr Himl: Roste nám tady spousta kvalitních hráčů, potřebují však čas

/ROZHOVOR/ Pouhé tři body mají na svém kontě v divizní skupině A fotbalisté SK Hořovice 1910. Pod Remízkem mají hodně důvodů k přemýšlení, jak vylepšit výkony týmu a hlavně výsledky. Na dotazy Deníku odpovídal hořovický trenér Petr Himl.

Krimi

Řidič z berounského okresu jel bez papírů a s drogou, chytli ho na Rokycansku

Přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání má na triku pětatřicetiletý muž z Berounska. Usedl za volant Škody Octavia, přestože má zákaz řízení všech motorových vozidel do října 2021. Jeho pouť skončila v Kařezu, kde ho lapili příslušníci dopravního inspektorátu z Rokycan.

Cestující napadl řidiče autobusu, pěstmi zranil hned dva

Kamerové záběry, které by snad mohly pomoci k vypátrání údajného útočníka, jenž zranil hned dva řidiče autobusu naráz, sice nejsou kvalitní, nicméně přece jen lepší něco než nic. Všímavým lidem, kteří dotyčného znají, by mohly napovědět, věří policisté z Říčan, kteří po dotyčném pátrají už měsíc. Zatím se mu přijít na stopu nedaří, a tak se policie ve středu obrátila s žádostí o pomoc na veřejnost.

Ze tří stovek kontrolovaných řidičů mělo problém 58

/FOTOGALERIE/ Pět přetížených nákladních aut, za což jejich řidiči zaplatili na pokutách dohromady přes 40 tisíc korun. To je jedno z konkrétních odhalení v rámci třídenní dopravně bezpečnostní akce, jejíž výsledky v úterý 20. října představil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Polský řidič kamionu jel po dálnici D5 v protisměru. Testy na drogy odmítl

Naštěstí bez následků skončila v sobotu 17. října podvečer cesta řidiče polského kamionu táhnoucího návěs provozovaný pod německou imatrikulací na dálnici D5. Při nájezdu na autostrádu od benzinového čerpadla na 18. kilometru u Berouna nedbal zákazových značek a vjel do protisměrného jízdního pruhu.

Řidiči kamionu se za jízdy udělalo špatně. U Cerhovic na místě zemřel

Ani několik desítek minut dlouhá resuscitace nepomohla zachránit život řidiči, kterému se v sobotu 17. října udělalo špatně za volantem a nasměroval svůj kamion na silnici číslo 605 u Cerhovic na Berounsku do příkopu. Tam se návěs s nákladem převrátil. Policisté silnici na několik hodin uzavřeli a dále prošetřovali okolnosti dopravní nehody.

Pořádání technoparty se má organizátorům po letech prodražit

Odškodnění přiřkl soud obyvatelům obce na Praze-východ, kteří před čtyřmi lety trpěli hlukem kvůli technoparty uspořádané v blízkosti jejich bydlišť. Akce se uskutečnila mezi 17. a 19. červnem 2016 v sousedství obce Sluštice; mezi Říčany a Úvaly na Praze-východ. Na rozhodnutí soudu, které s ní souvisí, upozornila ve svém zpravodajství TV Nova.

Muži na Berounsku probodl kus dřeva ruku

Záchranná služba vyjela v pondělí na Berounsko k muži, kterému při práci se dřevem velká tříska probodla předloktí. 

Opilec vyhrožoval sousedům nastartovanou motorovou pilou

Zásahová jednotka musela zpacifikovat muže, který koncem týdne ohrožoval své sousedy nastartovanou motorovou pilou. Opilý agresor skončil na psychiatrii.

Celníci vyhmátli tak bídné padělky, jaké už dlouho neviděli

Prodá se před Vánoci skutečně cokoli? Taková otázka mohla blesknout hlavou celníkům, kteří ve čtvrtek kontrolovali vozidla, jejich náklad i posádky na dálnici D1 při pomezí středních Čech Prahy. 

Řidič, který překročil rychlost. strážníkům uplaval přes Vltavu

Nehodu s kuriózními okolnostmi řeší dopravní policisté z Prahy-venkov: Západ. Strážníci z Vestce (kteří působí nejen ve své obci, ale v širším regionu; až po Vrané nad Vltavou) je v pátek odpoledne přivolali do obce Měchenice k lehce nabouranému autu bez řidiče. S tím, že toto vozidlo pronásledovali – a jeho řidič zmizel poté, co havaroval v místě dočasného omezení provozu.

Ekonomika

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Středočeští vědci ukážou v Dubaji světu, jak umějí ozelenit poušť

Voda získaná ze vzduchu tekla, prozatím je hotovo. Tak se odborníci z výzkumného centra v Buštěhradu, kde působí Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického (UCEEB), mohou ohlédnout za prací odvedenou v Dubaji.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

Omezení výroby TPCA v Kolíně? Investice pokračují, říká manažer automobilky

Do světa se začala šířit informace o tom, že by se ze známých kolínských trojčat, tedy Toyoty Aygo, Peugeotu 108 a Citroënu C1 vyráběných v kolínské automobilce TPCA, měl stát jedináček. Objevují se spekulace, že Peugeot a Citroën výrobu svých modelů malých městských vozů v Kolíně zruší.

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Hospody dostaly další ránu. Na vesnicích se bojuje o ty poslední

Nejdřív EET a zákaz kouření, nyní koronavirus. Tradiční hospody mizející z vesnic schytaly další ránu. Obce je nechtějí nechat padnout.