Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 30.01. 2023 a svátek má Robin

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Hrabák – Špicl autobusy, s.r.o. – přeprava osob Hořovice

Naše firma se zabývá přepravou osob v tuzemsku i zahraničí. Díky dlouholetým zkušenostem víme, jak naše zákazníky udělat spokojené. Vlastníme rozsáhlý vozový park. Naše služby: autobusová doprava tuzemská přeprava osob zahraniční přeprava osob Ceník

Tel:
 • 311 572 638
  602 357 430
  602 357 429 - pan Hrabák
E-mail:
 • hrabakvaclav@seznam.cz
  spicl-hrabak@spicl-hrabak.cz

Plastová OKna Lisý – okna, dveře, parapety, izolační skla, servis Beroun

Naše firma se specializuje na dodávku plastových oken. Skleněné výplně jsou dodávány z převážně českých firem. Kování oken a dveří je zase pro změnu zpracováváno zásadně zahraničních firem Sigenia - AUBI a G -U.  Nabízíme: OKna Dveře Příslušenství Servis

Tel:
 • 603 203 186
  731 156 513
E-mail:
 • lisy.jan@seznam.cz

Farma Stehlík – chov dojnic, pěstování obilnin Zdice

Nabízíme: nepasterizované mléko konzumní brambory agropelety slunečnice

Tel:
 • 311 685 798
  731 471 572 - pan Ing. Stehlík
E-mail:
 • ingjstehlik@seznam.cz

Ladislav Rylich – suché stavby, minerální podhledy, rigidurové podlahy Zdice

Jsme firma z Berouna a montáží SDK konstrukcí Rigips se zabýváme od roku 2000. Nabízíme: sádrokartonové práce půdní vestavby suché podlahy Rigidur minerální podhledy bytová jádra na klíč zednické a instalatérské práce

Tel:
 • 728 889 635
E-mail:
 • lrylich@seznam.cz

KB Electronics – kvalitní záložní zdroje pro oběhová čerpadla, záložní zdroje na zakázku, záložní zdroje na střenu, záložní zdroje pro krby, záložní zdroje s baterií, cnc frézky, e-shop Beroun

Nabízíme: Záložní zdroje Záložní zdroje pro nízkopříkonová čerpadla Záložní zdroje na stěnu Záložní zdroje speciální - na zakázku Záložní zdroje pro krby Záložní zdroje s baterií   Baterie / Akumulátory CNC frézky LED osvětlení Služby Novinky

Tel:
 • +420 603 454 966 - pan Bartoň
E-mail:
 • carlo@volny.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Drahota nutí dům dětí a mládeže zvednout ceny letních táborů

S koncem ledna mají jednotlivé organizace, spolky a oddíly už většinou jasno, jak to bude s letními tábory. Dům dětí a mládeže Beroun pořádá hned čtyři a rodiče si za ně letos připlatí.

Je rozhodnuto: Berounsko si za svého prezidenta zvolilo generála Petra Pavla

Volby jsou u konce. Novým českým prezidentem se stal občanský kandidát Petr Pavel, když získal více než 58 procent hlasů. Na Berounsku vyhrál s drtivou většinou a volili jej občané prakticky ve všech obcích a městech. Našly se pouze dvě „bašty“ Andreje Babiše.

Obrazem: Volby v Hořovicích. Známý rodák Aleš Opatrný nepřijel k volbám na koni

Mezi voliči, kteří přišli odevzdat svému favoritovi hlas v první den voleb, byl i známý hořovický rodák Aleš Opatrný, s manželkou. I oni tak přispěli k tomu, že se volební komise nenudila, ale rozdávala příchozím i kolem dvacáté hodiny jeden volební lístek za druhým neboť účast byla hojná.

Zájem o volby byl obrovský. Na berounské Zavadilce se volilo jak po Sametu

/FOTOGALERIE/ V pátek 27. ledna začalo ve 14 hodin druhé kolo prezidentských voleb. Lidé přišli hodit svůj hlas buďto generálovi ve výslužbě Petru Pavlovi nebo poslanci a předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. U dveří volebních místností v budově berounské obchodní akademie se před jejich otevřením tvořily hloučky lidí. Volilo se i v městské části Zavadilka, tamní okrsek ale spíše připomíná dobu krátce po revoluci než současnost.

OPUSTILI NÁS: Týdenní přehled zesnulých z Berounska

Ve spolupráci s hořovickou pohřební službou Pavla Zajíčka, berounskou pohřební službou Beran a Pohřebním ústavem Beroun, Řevnice – Jaroslava Filecová přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech rozloučili.

Spolky z Berouna a okolí hledaly na vůbec prvním setkání možnosti spolupráce

/FOTO/ První setkání berounských spolků, organizací, iniciativ a jednotlivců, kteří jsou hybateli místního veřejného a společenského života, se konalo ve čtvrtek 19. ledna v prostorách pivovaru Berounský medvěd. U jednoho stolu se například sešly organizace, které pečují o mentálně postižené, vlastivědnou a duchovní osvětu regionu či životní prostředí a kulturu.

Máte doma výtvarně nadané dítě? Připravit se na talentovky je třeba rok dopředu

/FOTOGALERIE/ Pět týdnů zbývá deváťákům na rozhodnutí o výběru střední školy. Sepsat přihlášku ke studiu nebo do učení je třeba do konce února. Co se týče středních uměleckých škol, děti mají talentové zkoušky už za sebou. Uspět u nich je přitom každým rokem náročnější, kdy situaci navíc ztěžují silné ročníky deváťáků.

Cyklista se potácel na kole s dvěma promile. Hrozí mu vysoká pokuta

Během minulého víkendu si policisté posvítili na dodržování zákazu pití a užívání jiných návykových látek při řízení. Do akce se zapojili policisté z Dopravního inspektorátu v Berouně a zkontrolovali na sedmdesát řidičů. V síti jim uvízl cyklista, který si vyrazil na projížďku s více než dvěma promile.

Kanalizace na Zavadilce umožní padesátce domů napojit se na hlavní čističku

/FOTOGALERIE/ Obyvatelé domů v části berounské městské čísti Zavadilka se po letech konečně dočkají. Tento měsíc začala dlouho očekáváná výstavba kanalizace, na kterou dotčené domy ještě nejsou napojeny. Lidé žijících v těchto rodinných domech se museli spoléhat především na vlastní septik a následný vývoz splašků. Stavbu za desítky milionů korun vítají.

Absolventi Virtuální univerzity třetího věku převzali v Hořovicích osvědčení

/FOTOGALERIE/ Veselá a přátelská atmosféra panovala v úterý 24. ledna při předávání osvědčení a pamětních listů účastníkům Virtuální univerzity třetího věku. Tu pořádá Středisko volného času Domeček Hořovice. V letošním zimním semestru zde letos studovalo 30 posluchačů.

Sport

Krajská liga: Rakovník padl s posledním Žebrákem, Černošice potvrdily roli lídra

Ve víkendových zápasech středočeské krajské hokejové ligy se dařilo zejména hostujícím týmům. Černošice uspěly v Poděbradech, Kolín v Benešově, Kutná Hora ve Vlašimi, Hvězda Praha v Čáslavi a o největší šok se postaral poslední Žebrák, který zvítězil na ledě silného Rakovníka. Z domácích celků se radovaly jen Velké Popovice, které vyzrály na Mělník, Benátky nad Jizerou, které s přehledem porazily Žabonosy, a Slaný, které srazilo Králův Dvůr brankou v poslední sekundě.

Foto: Nejdřív trápení a pak úleva. Jsem rád, že mi koule ulítla, říká Staněk

Sice se mu v průběhu soutěže na atletickém halovém mítinku Kladno Indoor nedařilo podle představ, ale posledním pokusem si Tomáš Staněk spravil chuť. V sobotu večer dopadla koule vystřelené jeho pravačkou na značku 21,69 metru. Tak daleko zatím letos nikdo na světě nehodil a ve tváři českého rekordmana se objevil úsměv.

Udržet šestku! Boleslav před jarní částí provětrala hlavně útočné řady

Hoftychův tým na úvod prověří nejlepší střelec ligy. Známe jeho styl, ujišťuje trenér.

B třída od jara hlavně v neděli. Šéf STK Daniel Devera má jasné vysvětlení

Svou fotbalovou kariéru spojil téměř celou se Zavidovem, odkud pochází a kde stál už u založení klubu v 90. letech a jeho jízdy ze čtvrté až do do krajské I. A třídy. Dnes už je Daniel Devera spíše trenérem a poslední dva roky dostal ještě jednu funkci o něco výš – ve Středočeském krajském fotbalovém svazu. Tady šéfuje sportovně-technické komisi.

Fotbalista Roman Herzán míří do Rakouska. Nabídce nešlo odolat

Na to, že mu je teprve devětadvacet let, toho procestoval s kopačkami už poměrně hodně. Bohemia Poděbrady, Litol, Louňovice, Polaban Nymburk, Kolín, Ostrá, Český Brod a naposledy divizní Dobrovice. To jsou štace, kde se na nějaký čas zastavil fotbalový útočník Roman Herzán z Poděbrad. A nyní bude měnit dres znovu. Nepůjde ale o regionální klub, ale namířil si to přímo do Rakouska. Čeká tak na něho nová výzva.

Orientaci v mapě mají v malíku. Sestry Mišekovy závodí v zimě i v létě

Ve třech disciplínách v lyžařském orientačním běhu se na Olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji představily i sestry Kateřina a Lucie Mišekovy ze Středočeského kraje. Obě za sebou mají účast také na letní verzi ODM, starší Kateřina je navíc na této multisportovní akci již potřetí.

Fotbalový tým studentů AAU sbírá zkušenosti. A těší se na start univerzitní ligy

Univerzitní tým Anglo-Americké vysoké školy (AAU) se v této době pečlivě chystá na start Univerzitní ligy, která vypukne v březnu. Tým momentálně tvoří 25 hráčů a když šel do svého posledního zápasu minulého roku, v základní jedenáctce nastoupilo jedenáct národností! Na tom ale pro zasvěcené není až tolik divného, studentská komunita se zkládá až z osmdesáti národností… Zpátky na hřiště, takto rozmanitá sestava se postarala o vítězství 3:0 na hřišti Aritmy nad soupeři z Univerzity Karlovy.

V tátových stopách. Chtěl bych to dotáhnout dál než on, hlásí Nedorost junior

V hokejovém prostředí je jméno Václav Nedorost velmi dobře známé. Nositel tohoto jména nechybí ani na letošní Olympiádě dětí a mládeže. Ve výběru Středočeského kraje totiž nastupuje čtrnáctiletý Václav Nedorost mladší. „Tátu jsem chtěl vždy překonat,“ přiznává obránce Mladé Boleslavi.

Basketbalový Nymburk posílí Boeheim. Syn americké trenérské legendy

Basketbalisté Nymburka pokračují v přestavbě kádru. Na pozici menšího pivota přichází Američan Jimmy Boeheim. Čtyřiadvacetiletý syn trenérské legendy a člena Síně slávy Jima Boeheima podepsal s českým mistrem smlouvu do konce sezony s opcí na další ročník. Z Nymburka naopak po dvou týdnech odchází De’Riante Jenkins, který ve zkušebním období nepřesvědčil trenéry a smlouva byla rozvázána. Místo něj dorazil na zkoušku jiný Američan Cory Reeves.

Liga se vrací, jak to vidí amatéři? Favoritem je Plzeň, největší hvězdou Lingr

Už tento víkend končí dlouhá zimní pauza a nanovo vypuknou líté boje ve FORTUNA:LIZE. Kdo to dotáhne až k titulu? Kdo naopak bude hájit příslušnost mezi tuzemskou fotbalovou elitou? A v čem je soutěž specifická? Deník oslovil řadu osobností z nižších soutěží, jak to vidí oni. Ptali jsme se i na to, koho považují za nejvýraznější osobnost první ligy.

Krimi

Ozbrojení cizinci okrádali prodejce o telefony. Policie hledá další poškozené

/VIDEO/ Dva cizinci pod záminkou koupě mobilního telefonu vylákali pětadvacetiletého muže, na kterého poté vytáhli střelnou zbraň a pod její pohrůžkou se telefonu zmocnili a utekli. Podle kriminalistů mohou mít na svědomí desítky podobných případů po celé republice.

Video: Sprejery poškozující vlaky už řeší i generální ředitel s prezidentem

Zasadit ránu sprejerům, kteří osobní vlaky jezdící po středních Čechách i Praze nejenom hyzdí a poškozují, ale někdy jejich řádění dokonce znemožní výjezd konkrétní soupravy, se společně chystají České dráhy i policie. Deníku to v pátek 27. ledna potvrdil středočeský radní pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký (STAN), který s nimi jedná o možných opatřeních.

V areálu vápenky na Berounsku hořela cisterna. Škoda je dva miliony

/FOTOGALERIE/ Zkrat na elektroinstalaci způsobil požár cisterny, ke kterému došlo ve čtvrtek v areálu vápenky v obci Tmaň. Řidič měl štěstí, vyvázl bez zranění. Škoda se vyšplhala na dva miliony korun.

Náboj zaslaný Babišově ženě policie vyšetřuje jako nebezpečné vyhrožování

Co přesně stojí v textu výhružného dopisu, který ve čtvrtek 19. ledna dorazil na jistou adresu v Průhonicích na Praze-západ, ví zatím jen pár lidí – a je v zájmu vyšetřování, aby to tak zatím zůstalo. 

Při požáru bytu v pražských Nuslích zemřel člověk. Další zachraňovali hasiči

K požáru bytu v ulici Nezamyslova v Nuslích spěchali pražští hasiči v neděli po 4. hodině ranní. I za pomoci výškové techniky zachránili z budovy téměř tři desítky lidí. Další byli evakuováni. Jeden člověk požár nepřežil.

Nehoda v centru Berouna: Dívka vběhla do silnice. Letěl pro ni vrtulník

Na třídě Míru se ve středu kolem půl sedmé večer stala dopravní nehoda. Podle policejních informací vběhla mladá dívka do silnice, kde ji srazilo auto. Se zlomenou nohou ji záchranáři letecky přepravili do motolské nemocnice.

Každý desátý zločin je internetový. Časté jsou podvody s inzercí

Ve srovnání s předloňským rokem s covidovými omezeními kriminalita v České republice výrazně stoupla. Ve středních Čechách byl ale její nárůst v rámci republiky nejnižší. Také hlavní město Praha patří k k regionům, kde se počet trestných činů zvýšil relativně „málo“ – meziroční nárůst je třetí nejnižší po krajích Středočeském a Ústeckém. 

Hádka mezi manželi skončila napadením nožem. Pro ženu letěl vrtulník

Policisté a záchranáři vyjížděli v neděli večer do Nučic na Praze-západ. Během roztržky mezi manželi došlo k napadení nožem. Na místo byl vyslán vrtulník. Případem se zabývají kriminalisté. 

Berounští policisté řeší sérii vloupání do aut. Škoda je padesát tisíc

V berounských ulicích Tovární a U Archivu došlo k sérii vloupání do osobních vozů. Škoda se vyšplhala na bezmála 50 tisíc korun. Případem se od 6. ledna zabývají berounští policisté.

U Smečna zemřeli při čelním střetu oba řidiči, spolujezdkyně je vážně zraněná

U Smečna se v sobotu odpoledne stala tragická dopravní nehoda. Řidič volkswagenu se při předjíždění čelně srazil s protijedoucím opelem. Řidiči z osobu vozidel na místě zemřeli. Vážně zraněná byla i jedna žena. Povolán byl také záchranářský vrtulník. Ze zdemolovaných aut museli hasiči lidi nejprve vyprostit.

Ekonomika

Těhotnej kuchař dobývá se svými recepty sociální sítě. Má už milion sledujících

Jaroslav Vajgl alias Těhotnej kuchař je současná hvězda sociálních sítí – na svých profilech na Instagramu, TikToku a Facebooku má přibližně milion fanoušků. Natáčet své vaření začal v období covidu a jeho recepty s osobitým komentářem, podle nichž dokáže uvařit doslova každý, mají čím dál více příznivců. Koncem loňského roku navíc vydal kuchařku, která se okamžitě vyprodala.

Podnikavá žena pomohla lidem bez domova. Stavěla i záchodky v Ghaně

Jednotlivé životní fáze Babety Schneiderové, holky z paneláku v Písnici u Prahy, dnes úspěšné manažerky, mají jedno silné pojítko: chuť pomáhat lidem, s nimiž se život nemazlí.

Zájem o luxusní byty navzdory krizi trvá. Většina kupců hypotéku nepotřebuje

Penthouse o ploše 360 metrů čtverečních na Vinohradech, který se dá pořídit za 79 milionů. Na dvousetmetrový byt v ulici V Kolkovně na Starém Městě je potřeba 59 milionů. Bezmála dvousetmetrový byt v paláci na Malé Straně je v nabídce za 54 milionů korun. Podobně luxusních bytů se dá objevit v aktuální nabídce pražských realitních kanceláří několik desítek. A o luxus je zájem navzdory krizi, nebo možná právě kvůli ní.

Nové datové schránky? Neztraťte kódy, zdůrazňují před jarem odborníci

Živnostníci by si až do prvních jarních dní měli důkladně kontrolovat obsah schránek na dopisy v adrese trvalého bydliště anebo sídla živnosti. Zhruba dva miliony OSVČ totiž mohou očekávat, že jim sem přijde dopis s přístupovými kódy do jiné schránky, a sice datové. Bez výjimky jim ji v období od ledna do března všem povinně zřídí stát.

Nová kolínská kavárna sází nejen na kávu, ale i na herní konzole či kryptoměny

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nová kavárna otevřela tento týden v ulici Politický vězňů v Kolíně. Její zaměření však není úplně obvyklé. Kromě útulného koutku s herními konzolemi tam naleznete spoustu věcí s tématikou kryptoměny Bitcoin, které se majitel Jan Paulus dlouhodobě věnuje.

Oslovte až 5 milionů zákazníků. Staňte se partnerem akce Nákupní týden s Deníkem

Na co Češi při nákupním rozhodování zaručeně slyší? Pokud jste tipovali slevy, hádali jste správně. I proto je Nákupní týden s Deníkem jednou z našich nejoblíbenějších akcí, do které se každý rok zapojí stovky obchodníků z celé České republiky.

Škoda prodala méně aut. Chystá tři nové elektrické modely a expanzi do Vietnamu

V roce 2022 dodala automobilka Škoda svým zákazníkům 731 300 vozů. Ve srovnání s předchozím rokem je to o zhruba 147 tisíc aut méně. Firma vypočítala hned několik příčin, proč k poklesu došlo. Podle ní jsou to nedostatek polovodičů, válka na Ukrajině, potíže v dodavatelském řetězci a zvyšující se ceny energií a surovin.

Udržitelnost - seriál roku 2022 v Deníku

Po většinu loňského roku jsme svým čtenářům v příloze Moje peníze servírovali rozmanitá témata, která se vázala k problematice udržitelnosti. Ve speciálním seriálu jsme vysvětlili, proč a jak může každý člověk či každá společnost pomáhat k lepšímu životu na naší planetě a v naší zemi. Dnes si v novoročním souhrnu připomeňme nejdůležitější z těchto témat.

Rodinné farmy v ČR jsou stále bez podpory. Byrokracie je okrádá o čas i peníze

Žijí spolu, hospodaří spolu, sdílejí pole, pomáhají si s dobytkem. Zákon ale nahlíží na české sedláky a jejich rodinné příslušníky jako na skupinu vzájemně cizích lidí. Hospodaření mají ztížené masou byrokracie a daní. Zjednodušit podnikání rodinám zemědělců by mělo zakotvení institutu rodinné farmy do zákona. Když všechno půjde dobře, mohla by tato norma vstoupit v platnost ke konci volebního období.

V Jinočanech vzniká multifunkční logistický park. Nájemci se nastěhují v létě

/VIZUALIZACE/ Celkem jedenáct samostatných jednotek bude tvořit logistický park, který roste ve středočeské obci Jinočany u západní hranice Prahy. Po svém kompletním dokončení v roce 2024 pak bude areál, rozprostírající se na ploše bezmála 150 tisíc metrů čtverečních, sloužit nejen jako distribuční kanál takzvané poslední míle, ale také jako hlavní vnitrostátní distribuční centrum využívající silniční a železniční trasy.