Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.05. 2021 a svátek má Ctibor

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

TESAŘSTVÍ CSERGE – montáž konstrukcí krovů, rekonstrukce střech, montáž lešení Beroun

Firma Tesařství Cserge provádí kompletní tesařské práce již od roku 1991. Nabízíme: montáž konstrukcí krovů rekonstrukce střech montáž pokrývačských a klempířských prací posouzení stávajících i nových konstrukcí krovu římsové obklady z palubek/cetrisu interiérové obklady z palubek pokládka dřevěných podlah včetně nosníků šalování schodišť a stropů montáž lešení

Tel:
 • 776 012 669 - pan Cserge
E-mail:
 • csergekarel@seznam.cz
  info@strechy-cserge.cz

Autokemp Karlštejn – chatky, stany, karavany, tenis, golf, diskotéky, muzea Beroun

Autokemp Karlštejn nabízí několik možností ubytování, sportovního vyžití a kulturních akcí. Ubytování: v chatách - dvoulůžkové a čtyřlůžkové v karavanech se stanovou předsíní ve stanech s karavanem - 48 elektrických přípojek Možnosti sportovního a kulturního vyžití: beach volejbal stolní tenis tenis golf rybaření turistika diskotéky výlety na koních let helikoptérou návštěva Muzea...

Tel:
 • 774 646 416
E-mail:
 • info@karlstejn-kemp.cz

Jan Vlček – Stavby – stavby na klíč, realizace inženýrských sítí, vyhotovení projektové dokumentace Hořovice

Nabízíme: realizace staveb na klíč výstavbu RD hrubé stavby rekonstrukce RD kompletní provedení všech inženýrských sítí v RD projektovou činnost zajištění stavebního povolení

Tel:
 • 604 243 278 - pan Vlček
E-mail:
 • vlcek.stavby@seznam.cz

Stanislav Jankulár – těžba dřeva, prodej dřevin, výsadba sazenic Králův Dvůr u Berouna

Nabízíme: těžba dřeva přibližování dřeva výsadba sazenic pěstování myslivost lesní doprava výkup i prodej dřevin

Tel:
 • 777 064 375
  311 636 885
E-mail:
 • jankular@seznam.cz

Specialní zahradnictví – semena, hnojiva, substráty, květináče, osvětlení, hydroponie, pěstitelské potřeby, ochrana rostlin, úprava vody, vzduchotechnika, pěstební boxy Beroun

Naše firma vám nabízí kompletní vybavení zaměřené na speciální metody pěstování a zahradničení. Na rozdíl od obchodních řetězců od nás vždy dostanete kvalitní zboží, které i my sami zkoušíme a víme, co od něj může pěstitel očekávat. Více než tisíc produktů máme připraveno na skladě k okamžité expedici a velké milovníky pěstování a...

Tel:
 • +420 606 522 314 - pan Tichý
E-mail:
 • info@specialnizahradnictvi.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

V králodvorském lesoparku děti a dospělí sázeli nový listnatý les

Dva a půl tisíce nových stromků vysázeli dobrovolníci, především rodiče s dětmi, v lesoparkuv Králově Dvoře. Sazenice buků, dubů a bříz zakoupilo město, stejně jako potřebné nářadí.

V Berouně na Den vítězství uctili památku obětem 2. světové války

/FOTOGALERIE/ V sobotu 8. května si u Pomníku bojovníkům za svobodu 1939-1945 v Berouně zástupci radnice, společně s pozvanými hosty a zástupci Okresní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu připomněli 76. výročí Dne vítězství v Evropě v 2. světové válce.

Pešíkův pochod v Komárově je opět zrušen. Pořadatelé však našli alternativu

/FOTOGALERIE/ Tradiční Pešíkův pochod, který každoročně pořádá Tělocvičná jednota Sokol Komárov, se kvůli současné pandemické situaci neuskuteční. Místo něj organizátoři připravili náhradní verzi akce s názvem Ve stopách Pešíkova pochodu, které se mohou lidé zúčastnit individuálně po dobu více než dvou týdnů.

V Berouně nepřišla do školek až polovina dětí. Může za to hrozba od anonyma

/FOTOGALERIE/ Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem (NCPOZ) ve čtvrtek 6. května upozornila na anonymní hrozbu, která mířila na mateřské školy. Neznámý pachatel podle policistů hrozí, že provede útok na jednu ze školek v zemi. Na základě tohoto zjištění přijaly důkladná opatření i školky v Berouně.

Zásobníky pro sáčky na psí exkrementy přibývají. Lidé za to Beroun chválí

/FOTOGALERIE/ Město Beroun v minulém roce nainstalovalo tři desítky speciálních zásobníků na sáčky určené pro psí exkrementy. Sáčky teď mohou ve vybraných lokalitách pejskaři používat v hojné míře, což by mělo přispět ke zvýšení čistoty ve městě. To se velmi osvědčilo, protože radnice získala od majitelů čtyřnohých mazlíčků značně pozitivní zpětnou vazbu. Počet stanovišť se tak bude rozšiřovat.

Dovolenou na Berounsku zpříjemní návštěvnická karta. Nabídka by měla být pestrá

Letošní dovolenou stráví zřejmě stejně jako loni hodně lidí v České republice. Na Berounsku si budou moci zpříjemnit pobyt návštěvnickou kartou, která nabízí přes čtyřicet slev a výhod. Nabízí ji Destinační agentura Berounsko.

Zálesák Liteň chystá jubilejní tábor. Účastníky ale čeká povinné testování

/FOTOGALERIE/ I přes nejistou covidovou situaci počítá Táborový klub Zálesák Liteň s pořádáním stanového tábora, který se tradičně koná v polovině prázdnin v údolí potoka Javornice na Křivoklátsku. A letos slaví padesátiny.

OBRAZEM: Na Paloučku u židovského hřbitova si už lidé mohou opéct špekáček

Spolek Berounská zeleň v neděli 2. května postavil na Paloučku u židovského hřbitova posezení kolem komunitního ohniště. Tím tak vylepšili další prvek, který se stal součástí vznikajícího komunitního parku.

PODÍVEJTE SE: U Koněpruských jeskyní roste nový Dům přírody Českého krasu

/FOTOGALERIE/ Nejdelší jeskynní systém v Čechách, Koněpruské jeskyně, se dočká nové provozní budovy, jejíž součástí bude i Dům přírody Českého krasu. Ze všech 14 jeskynních systémů z celé České republiky byl zdejší objekt nejstarší budovou a zdaleka neposkytoval standard, který je v současnosti běžný. To se ale brzy změní.

Skluz v operacích: pandemie prodloužila čekací dobu v hořovické nemocnici

Nemocnice už se sice vrátila k běžnému režimu, čekací doba na operace je ale stále dlouhá. 

Sport

Po bronzu v dorostu Rapperswillu se Filip Čáp přestěhuje zřejmě do Davosu

/ROZHOVOR/ Ve švýcarském Rapperswillu dosáhl na bronzovou medaili v dorostenecké lize. Filip Čáp po dlouhé době přijel domů a mohl se podělit o další hokejové zkušenosti.

Tomáš Tregler se prodral s Ostrovem do finále extraligy

Zlatá medaile za vítězství v extralize družstev ve stolním tenise by se mohla opět objevit v Hudlicích.

Polskou zeď Klauda rozbil, zářil také sympaťák Laube

MMasters League otevřela svůj oktagon už potřetí v Kladně a v pátek se rozhodně bylo v obchodním centru Oaza nač dívat. V rámci Galavečeru bojových sportů se tady utkalo celkem deset drsných dvojic, které nabídly skvělé MMA, K1 i Strikingu. Ve zlatém hřebu programu moderovaného hercem Michalem Holánem dominoval trutnovský Jakub Klauda, Přestože se jeho sok z Polska Radosz držel víc než statečně. Bojovníkem večera byl ale vyhlášen kutnohorský sympaťák Tomáš Laube, navíc cenu věnoval psímu útulku.

Hlůšková o setkání s Jágrem: Cítila jsem se jako malá holka o Vánocích

FOTOGALERIE/ Byla to jenom půlhodina života, přesto na ni nikdy nezapomene. Někdejší házenkářka Ivana Hlůšková si splnila dlouholetý dětský sen, když se na zimním stadionu v Kladně po jednom z utkání Chance ligy osobně setkala se svým idolem, hokejovou legendou Jaromírem Jágrem.

KVÍZ: Vyznáte se v nejúspěšnějších momentech českého hokeje?

Souboje o medailová umístění, vypjaté bitvy s tradičními rivaly i góly v posledních sekundách. Zápasy české hokejové reprezentace přináší radost, ale také zklamání. V každém případě jsou pro všechny fanoušky velice emotivní a často nezapomenutelné. Vyznáte se ale v těch nejdůležitějších momentech českého hokeje?

Chci Středočeský kraj výkladní skříní českého fotbalu, řekl Tomáš Neumann

/ROZHOVOR/ Středočeský krajský fotbalový svaz si ve čtvrtek 6. května zvolil v Praze nového předsedu. S velkou převahou vyhrál bývalý fotbalista, futsalista a úspěšný trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann. Hned v pátek ráno odpovídal na dotazy Deníku a na pondělí svolal první schůzi nového vedení.

Středočeský fotbal zvolil změnu. Neumann s Fevolucí slaví drtivý triumf

Ve své hráčské i trenérské kariéře má za sebou stovky zápasů. Ten, který vyhrál ve čtvrtek podvečer v pražském hotelu Pyramida, byl ovšem zcela jiný než všechny předešlé. Tomáš Neumann porazil při volbě nového předsedy Středočeského krajského fotbalového svazu Josefa Nováka. Pro trenéra futsalové reprezentace a hlavní tvář Fevoluce pro největší kraj v zemi hlasovalo 82 delegátů. Šéf svazu na Praze-východ jich přesvědčil pouze 37.

Emírův meč? Můj dosud největší dostihový zážitek, má jasno Lukášek

/ROZHOVOR/ Nejúspěšnější sezonu za své pětileté působení v Kataru má český žokej Tomáš Lukášek. Startoval ve 301 dostizích, 37 z nich vyhrál a získal dalších 130 umístění do pátého místa.

Jde do tuhého! Na řadě je střet o Středozem: Futsalista reformátor vs. Libův muž

Boj o změny v českém fotbale jde do malého finále. Zatím se nevolí „velký“ předseda samotné asociace, ovšem lze říct, že právě ve čtvrtek 6. května se ukáže, jak je vlna nových tváří bažících po vylepšení poměrů silná.

Boj o fotbalový kraj: Fevoluce, staří známí, nebo někdo jiný?

Nejen volba „N“, tedy zda stane v čele středočeského fotbalového svazu Tomáš Neumann, nebo Josef Novák… Čtvrteční valná hromada (od 13 hodin v pražském hotelu Pyramida) rozhodne také o obsazení výkonného výboru a odvolací a revizní komise. Kdo všechno se o funkce uchází?

Krimi

Hrozba školkám se šíří i středními Čechami, někde zvýší ostrahu mateřinek

Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem upozornila na anonymní hrozbu mateřským školám v zemi. Neznámý pachatel podle policistů hrozí, že provede útok na jednu ze školek v zemi. Podle informací Deníku by policisté měli v pátek 7. května na školky dohlížet, pokud se anonyma nepodaří do té doby vypátrat. Deník zjišťoval, zda se informace dostala k radnicím a školkám v Středočeském kraji.

Kamion skončil po nehodě na boku. Vyprošťování uzavřelo dálnici D10

Zranění si sice čtvrteční nehoda kamionu nevyžádala, ale na dálnici D10 přinesla vážné dopravní komplikace. Nejprve s uzavřením jednoho jízdního pruhu - a odpoledne byla dálnice ve směru jízdy od Prahy na Mladou Boleslav neprůjezdná kompletně kvůli vyprošťování havarované soupravy.

Vážná nehoda v Jesenici: vrtulník sedal po čelním nárazu aut přímo do křižovatky

/FOTOGALERIE/ Vážná dopravní nehoda zatarasila ve středu 5. května ráno průjezd na průtahu městem Jesenice na Praze-západ. Vyžádala si nejen příjezd posádky záchranářů z nedalekého výjezdového stanoviště, ale také zásah vrtulníku policejní letky s lékařskou posádkou (který přistával přímo do křižovatky s Říčanskou ulicí).

OBRAZEM: U dopravní nehody v obci Chodouň zasahoval záchranářský vrtulník

K vážné dopravní nehodě osobního automobilu došlo v úterý 4. května v podvečer v obci Chodouň. Na místě zasahovala hořovická posádka záchranné služby ve spolupráci s pražskou leteckou záchrannou službou.

VIDEO: Děsivé záběry! Kamera zachytila auto, které smetlo dav lidí u Škodovky

Policie zveřejnila záběry z nehody, ke které došlo minulý týden v Mladé Boleslavi. Skupinu chodců smetl u jedenácté brány Škoda Auto řidič osobního vozu. Tři lidé utrpěli zranění. Jak je patrné ze záběrů, následky mohly být mnohem horší. Na místě se pohybovaly desítky lidí.

V deštivém dopoledni komplikovaly jízdu po dálnicích i nehody

Hned několik dopravních nehod přibrzdilo v deštivém nedělním dopoledni řidiče při jízdě na středočeských dálnicích. Závažné komplikace však nezpůsobovaly, a to i vzhledem k poměrně slabému provozu.

Skandál. Náměstek středočeské policie řídil opilý

/VIDEO/ Vedení středočeské policie čelí obrovskému skandálu. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prošetřuje okolnosti případu, kdy Jan Krejčí, vysoce postavený funkcionář krajského policejního ředitelství byl přistižen na dálnici D8 na Mělnicku za volantem přiděleného služebního vozu – a to pod vlivem alkoholu.

Oslavě čarodějnic se maléry nevyhnuly. Popálily se holčička i mladá žena

Hromadné pořádání oslav u takzvaných čarodějnických ohňů sice v pátek večer neumožnila omezení platná v rámci opatření proti šíření koronaviru, a avšak přesto měli středočeští záchranáři během filipojakubské noci napilno.

Filipojakubská noc ve středních Čechách pohledem hasičů: vyjížděli ke 24 požárům

Letošní filipojakubská noc a s ní spojené pálení čarodějnic byly pro středočeské hasiče oproti loňskému roku podstatně náročnější. Jeden z větších požárů pak zaplál u obce Podbrahy na Mladoboleslavsku.  

Křížky u silnic varují: loni v kraji nepřežilo nehody pět cyklistů

Bouračky cyklistů a krádeže jízdních kol. To jsou jevy, které v masivnějším měřítku očekávají v příštích měsících středočeští policisté. S oteplením začíná hlavní cyklistická sezona. S řadou nebezpečí, z nichž možné odcizení kola rozhodně není tím nejbolestivějším rizikem.

Ekonomika

Vsadil na vejcomaty a pojízdné kurníky. Zatím ještě nekvokám, směje se chovatel

Odmalička jsou součástí jeho života kuřata a slepice. Pořád se kolem nich motá. Jen si to představte, na svém statku ve Zlatníkách-Hodkovicích u Prahy chová 6500 nosnic, které denně snesou kolem 5800 vajec.

Libor Musil: Rodinné podnikání je páteří našeho hospodářství

Registr rodinných podniků ČR vedený Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR nedávno oslavil první výročí – vznikl 1. března loňského roku. Registrace umožňuje registrovaným rodinným obchodním korporacím a rodinným živnostem mj. využít zvýhodněných bankovních produktů pro malé a střední podniky připravených Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. (ČMZRB). O registru jsme si povídali s Liborem Musilem, místopředsedou představenstva AMSP ČR a garantem projektu Rodinná firma a také majitelem rodinné společnosti LIKO-S, a.s., Slavkov.

Otevření obchodů přišlo pozdě. Krachují oděvy i obuv, ohrožena jsou knihkupectví

Obchodníci čekající dlouhé měsíce na otevření kamenných obchodů se svého vytouženého okamžiku konečně dočkají příští pondělí. Tedy – ne všichni. Kvůli koronavirové krizi již s prodejem skončily například prodejny značkových kufrů a kabelek Samsonite, do insolvence spadla módní značka Pietro Filipi, zmizely oděvní řetězce Next či Promod. A svazy sdružující obchodníky se obávají, že další prodejny zřejmě konec v příštích měsících ještě může čekat.

Samočistící fólie brání přenosu bakterií. Firma z Brna už ji zkouší v praxi

Na samoobslužném terminálu si nyní většinou lidé objednávají jídlo v rychlém občerstvení typu KFC nebo McDonalds. Za den se těchto obrazovek dotýkají stovky lidí. Přenosu virů, bakterií a dalších škodlivých mikroorganismů má zamezit nová samočistící fólie z laboratoří brněnské firmy Fortes interactive.

V kadeřnictvích panovala výborná nálada. Všichni byli rádi, že mohou být zpátky

/FOTOGALERIE/ Má to spočítané přesně. Andrea Gregorová svůj salón na Husově náměstí v Berouně včera otevřela po 126 dnech. „Jsem ráda, že jsem mohla zase jít do práce, kterou miluji a kterou nám vláda zakázala dělat,“ podotkla Andrea Gregorová. Ovšem ještě předtím, než odemkla dveře své provozovny, musela se nechat otestovat v berounské rehabilitační nemocnici. Negativní výsledek testu žádá nařízení ministerstva.

Krabice na míru? Nápad z Věstonic za milion. Svět už řeší i kartonové rakve

Zákazník v krabici posílal dančí kýtu do Ománu, brněnský Bar, který neexistuje kvůli pandemii lidem drinky, balí u nich hodonínský startup s designovým nábytkem Wuders. Díky unikátnímu systému vyrobí firma Packung z jihomoravských Horních Věstonic krabice na míru od jednoho kusu do osmačtyřiceti hodin. Vlastní parametry obalu si může v online službě BOX48.cz zadat úplně každý.

Poradna pro živnostníky: V daňové problematice stát nyní ukazuje vlídnější tvář

V každodenním přísunu nových informací mohla zapadnout zajímavá forma podpory, která může někomu pomoci. Totiž jde o to, že podnikatelé, kteří se nacházejí v tíživé sociální či ekonomické situaci, a to i z důvodů koronavirové krize, mohou požádat správce daně – tedy finanční úřad – o posečkání při úhradě daně, případně o rozložení daňové povinnosti na splátky.  

Vyrobeno v ČR. Mimořádná příloha středečního vydání Deníku

Jak se mění marketingové prostředí? Dokážou se české výrobky prosadit v globální konkurenci? Češi ve světě - Výrobky, které nás proslavily za hranicemi. Tradice rodinných firem.

Tanečník: Umění skomírá, na epidemii ale nakonec může vydělat

Tančí, režíruje divadelně-hudební představení a pořádá festival. Jako nezávislý umělec žije rodilý Brňan Martin Dvořák především z grantů. Díry v rozpočtu lepil 42letý tvůrce s pomocí angažmá u profi produkcí v zahraničí. Jenže přišla epidemie, a role jedna po druhé odpadaly.  

Covid? Je to velká škola online prodeje, říká ředitelka největší sítě autobazarů

Jako příležitost k rozšíření nové metody prodejů vzali existující koronakrizi představitelé společnosti Aures Holding, která v České republice i dalších zemích provozuje největší síť autobazarů se značkou AAA. Generální ředitelka společnosti Karolína Topolová v rozhovoru pro Deník prozradila, že s novým projektem Driverama připravují expanzi směrem na západ.