Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.06. 2019 a svátek má Leoš

Beroun

Beroun je město ve Středočeském kraji asi 30 km jihozápadně od Prahy. Leží na soutoku Berounky a Litavky v kopcovité krajině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Českého krasu a Křivoklátska. Celostátní význam mají také každoročně pořádané hrnčířské trhy.

Počet obyvatel: 19.000
Rozloha: 31,31 km²
Oficiální web města: www.mesto-beroun.cz


Z katalogu firem doporučujeme

BARIZOL,s.r.o. – realizace rovných střech, generální opravy, nátěry, zateplení, zelené střechy, hydroizolace, údržba objektů Beroun

Firma Barizol s.r.o. se soustřeďuje na realizaci rovných střech, generální opravy, nátěry, zateplení a zelené střechy. Nabízíme: hydroizolace radonové izolace klempířské práce balkony a terasy zelené střechy REFERENCE

Tel:
 • 604 261 586
E-mail:
 • barizol@seznam.cz

ČIČINKA s.r.o. – záclony, závěsy, textil, dekorace, voály, ubrusy, běhouny, originální dárky, garnýže, e-shop Beroun

Nabízíme: Záclony Záclony metráž Kusové záclony, balkónové a vitrážové sady Vitrážové záclony metráž Řasící pásky Šicí služby záclony Provázkové záclony Sáčky na praní záclon Voály Dekorační nezatemňovací látky Závěsy Závěsy metráž Šicí služby závěsy Ubrusy, běhouny a prostírání Běhouny Originální dárky, inspirace Podtácky Jarní i letní dekorace Zimní dekorace Dále...

Tel:
 • +420 325 514 319
  +420 603 466 135 - Ing. Patočková
E-mail:
 • obchod@cicinka.cz
  cicinkasro@email.cz

Trojans International s.r.o. – realitní kancelář, prodej domů, pozemků, pronájem bytů, nebytových prostor, správa nemovitostí, investice do nemovitostí Beroun

Naše služby: Správa nemovitostí Investice Projekty Realitní kancelář

Tel:
 • +420 606 733 355 - paní Kupková
E-mail:
 • renatakupkova@trojansinternational.com

Truhlářství BJB s.r.o. – kuchyňské linky vyrobené na míru, zakázková výroba kancelářského nábytku, postele, noční stolky, vestavěné skříně, dřevěná schodiště na klíč, zahradní altány, pergoly Hořovice

Nabízíme: Kuchyně a jídelny Kancelářský nábytek Ložnice a skříně Schodiště a podlahy Pergoly a přístřešky Ostatní Výprodej vystaveného nábytku

Tel:
 • +420 606 772 223 - pan Baláš
  +420 725 334 954 - prodejna
E-mail:
 • balasbjb@seznam.cz

Jan Vlček – Stavby – stavby na klíč, realizace inženýrských sítí, vyhotovení projektové dokumentace Hořovice

Nabízíme: realizace staveb na klíč výstavbu RD hrubé stavby rekonstrukce RD kompletní provedení všech inženýrských sítí v RD projektovou činnost zajištění stavebního povolení

Tel:
 • 604 243 278 - pan Vlček
E-mail:
 • vlcek.stavby@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Králův Dvůr přes léto zmodernizuje své základní školy

Králův Dvůr - Přes léto se dá čekat v základních školách v Králově Dvoře ruch. Bude to kvůli modernizacím. „Vzhledem k tomu, že školství už dlouhodobě patří k prioritám vedení města, nejedná se o drobné úpravy, ale o investice za miliony korun,“ uvedla Romana Šimková, mluvčí radnice.

Katolická mateřská školka nabízí velmi přátelské klima

Beroun /FOTOGALERIE/ - Katolická školka v Berouně byla zřízena Arcibiskupstvím pražským v roce 1992. Svůj provoz zahájila o rok později v nově vybudovaných prostorách v areálu Římskokatolické farnosti přímo v centru města. V roce 2006 byla budova školky přestavěna a prošla celkovou rekonstrukcí. Jedná se o jediné předškolní zařízení s křesťansky orientovanou výchovou v Berouně a okolí.

Rozpočtové opatření myslí na modernizaci počítačové sítě

Beroun - Berounští zastupitelé se na svém nadcházejícím zasedání chystají schvalovat mimo jiné také třetí rozpočtové opatření. Jak uvedla Jitka Soukupová, mluvčí berounské radnice, rozpočtové opatření počítá s výdaji na modernizaci počítačové sítě. Schvalovat opatření se chystají zastupitelé ve středu 26. června.

Ukazatele volných míst se v Berouně nejspíše nechystají

Beroun - Město Beroun vylepšilo parkovací stojany; nyní do nich musíte zadat svoji registrační značku pro kontrolu, zda parkujete kde máte. Vedle toho je možné kromě mincí platit i platební kartou. Součástí chytrého parkování, tedy smart parkingu, bývají i speciální cedule ukazující na volná místa na různých parkovištích. Takový systém se ale podle všeho nejspíše nechystá. Řekl to Michal Mišina, berounský místostarosta.

KRÁTCE: Brzy startuje druhá etapa opravy na dálnici D5

Berounsko - Druhá etapa opravy D5 odstartuje 7. července a potrvá až do 10. srpna. Opravy se budou týkat stejného úseku dálnice, na které se právě v těchto dnech odehrává první etapa – v úseku od 20 km do 14,5 kilometru. „Opravy se budou týkat stejného úseku dálnice, tentokrát ale bude uzavřen levý jízdní pruh v levém jízdním pásu a současně část pravého jízdního pruhu,“ uvedlo vedení města na webu městského úřadu.

Parkovací stojan chce znát 'espézetku'. Někteří lidé prý s lístky přejížděli

Beroun - Řidiči v Berouně se musejí připravit na nový systém parkování ve městě. Konkrétně jde o to, že při placení parkovného bude nutné do parkovacího stojanu zadat SPZ auta, za které se platí. Novinka tohoto systému vzbudila na sociálních sítích velký ohlas. Lidé se totiž ptali po důvodu této změny.

Pohlednice z minulosti: Zdice se staly městem před čtvrtstoletím

Zdice /FOTOGALERIE/ - Zdice, které jsou třetím největším městem na Berounsku, byly založeny v roce 1039 kolonizací oblastí západně od Prahy po návratu Břetislava I. z vítězné výpravy z Polska. Obyvatelé dobytého města Giecze požádali Břetislava, aby se mohli pokojně přestěhovat do Čech. Ten prosbě vyhověl.

Králův Dvůr opraví lávku přes dálnici. Rekonstrukce vyjde na 30 milionů korun

Králův Dvůr - Trvat by to mělo 105 dnů a vyjde to na zhruba 29,4 milionu korun. Řeč je o chystané rekonstrukci lávky přes D5 v Králově Dvoře. Na tu se podařilo získat městu dotaci ve výši zhruba 28 milionů korun. Pro město to je dobrá zpráva. „Z této informace mám velkou radost. Lávka je totiž v katastrofálním stavu,“ okomentoval současný stav starosta Petr Vychodil.

OBRAZEM: Den bezpečí přilákal do kempu tisícovku dětí

Beroun - Již tradiční Den bezpečí uspořádalo v pátek 14. června město Beroun spolu se složkami integrovaného záchranného systému. Jak už to bývá, se 'železnou' pravidelností se tato akce koná v berounském kempu Na Hrázi, a to za velice slunečného počasí. V rámci celého dne se v kempu vystřídala tisícovka dětí.

Králův Dvůr opravuje zámek, střecha vyšla na 1,3 milionu korun

Králův Dvůr - Město Králův Dvůr pečuje o svůj zámek. Díky dotaci se podařilo opravit střechu věže místního zámku. Rekonstrukce takzvaného střešního pláště skončila v květnu, věž tak má novou krytinu z dřevěného šindele. 

Sport

Celosvětový exkluzivní skateboarding zaplní berounské náměstí

Beroun - Světová skateboardová špička se sjede do České republiky na nejlepší závod sezóny - Grand Prix Beroun 2019. Jeden z největších evropských závodů se uskuteční v sobotu 22. června v areálu skateparku v Berouně. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět nejlepší závodníky z celého světa.

Vstupenky na Anglii putují do Berouna. Získal je Jan Ungr

Střední Čechy – V rámci Tip ligy jsme opět na jaře s Deníkem soutěžili také krajsky. Bodově vůbec nejúspěšnějším borcem jara se ve Středočeském kraji stal Jan Ungr z Berouna, který získal 167 bodů a může se těšit na dvě vstupenky na kvalifikační duel o Euro Česká republika – Anglie (11. října).

Hokejový útočník Martin Růžička: Úleva po finále? Hodně velká!

Beroun /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Vítězný Masarykův pohár přivezl do Berouna představit třinecký Ocelář Martin Růžička. V Golf Resortu Beroun se sešlo mnoho přítel i příbuzných, aby útočníkovi vítěze hokejové extraligy pogratulovali a samozřejmě i vyfotili s trofejí pro nejlepší tým. Martin Růžička poskytl při této příležitosti Deníku rozhovor.

V I. B třídě se hraje ještě o třetí místo

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Ve fotbalové I. B třídě se vše soustředilo na duely Chlumce a Zdic, které rozhodly o postupu prvně jmenovaného celku. Po jasném vítězství je třetí Králův Dvůr B, ale musí vše potvrdit v Loděnici. Ve hře o třetí místo je právě i domácí Loděnice, která by při případných ztrátách Rožmitálu a Černolic mohla béčko Cábelíků o bronz obrat.

Králův Dvůr i Beroun mají odpracováno, hraje už jen Hořovicko

Berounsko - Ve vyšších fotbalových soutěžích o víkendu uvidíme v akci už jen divizní Hořovicko, které v sobotu 15. června od 17 hodin hostí Tatran Sedlčany.

FOTOGALERIE: Středočeši sahali po zlatu

Střední Čechy - Do dvou finále mezikrajských soutěží se dostali mladí fotbalisté ze Středočeského kraje. Čtrnáctka dokonce skončila druhá a slaví tak velký úspěch, i když blízko bylo i celkové vítězství.

Miroslav Liba: Z finále jsem nadšený!

Komárov /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Odvetné utkání Agro CS poháru SKFS přilákalo do ochozů komárovské stadionu přes šest stovek diváků. Nejen tento fakt kvitoval předseda Středočeského fotbalového svazu Miroslav Liba, který předával poháry oběma účastníkům finále - Komárovu a Kutné Hoře.

Nebohé béčko Cerhovic! Inkasovalo jedenáctkrát

Berounsko - Pouze v deset lidech a ještě navíc v sestavě s veterány přijela rezerva Unionu Cerhovice k utkání třetí třídy do Podluh. Jejich výkon by se dal označit za hrdinný, ale domácí Sparta je vůbec nešetřila, když vyhrála vysoko 11:0 po poločase 4:0.

Březová přestřílela Stašov, Spousta se trefil čtyřikrát

Berounsko - Předposlední dějství fotbalového okresního přeboru poslalo druhou Chyňavu do tříbodového trháku před třetím béčkem ČLU Beroun, které mělo po odhlášení rezervy Komárova volno. V posledním kole hostí Beroun B Neumětely a při jeho vítězství musí Chyňava uhrát pro stříbrný stupínek na Cembritu alespoň bod. Je možné, že se bude postupovat i z druhého místa.

Mašek: Byl jsem přesvědčený o druhé lize v Zápech, Vlašim je výzva

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Jako trenér si vyzkouší vysněnou druhou ligu. Ovšem v jiném klubu, než si maloval ještě na startu fotbalového jara. Poté, co Michal Mašek nedotáhl se Zápy do očekávaného finále pozici podzimního půlmistra ČFL, kývl na nabídku Vlašimi, kde se stane nástupcem Ericha Brabce.

Krimi

Jedněm policistům ujíždějící auto zmizelo, druzí se ho nedočkali

Střední Čechy /VIDEO/ – Po neznámém řidiči, který se zřejmě vytratil z dálnice D5 na Rokycansku, pátrají policisté z dálničního oddělení v Rudné na Praze-západ. Rádi by mu připomněli, že po natankování u čerpací stanice je správné zaplatit – a nikoli ujet.

Muži spícímu na nádraží kdosi odřízl brašnu s penězi

Střední Čechy – Své osobní věci mějte vždy pod kontrolou. S tímto varováním se v pondělí 17. června obrátila na veřejnost mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková, jež informovala o okradení spáče na vlakovém nádraží.

Kolo nechané v noci na střeše opuštěného auta bylo ráno fuč

Střední Čechy – Varováním, že ani zajištěný střešní nosič na autě neznamená, že je jízdní kolo v bezpečí, je případ krádeže, který aktuálně řeší řevničtí policisté. O skutku, k němuž zřejmě došlo pod rouškou tmy, informovala v pondělí 17. června mluvčí berounské policie Petra Pučelíková.

Měděné kabely zloděj odřezal od patnácti lamp

Střední Čechy – Cvak, šmik, ťaf – a zas a znovu, až se to opakovalo šestadvacetkrát. V Černošicích na Praze-západ někdo ukradl právě 26 kusů elektrického kabelu. Nemuselo to však být bezprostředně po sobě: patnáct lamp v místě, kde se rekonstruuje pouliční osvětlení, kdosi „oškubal“ o měděné vodiče někdy v době mezi 30. květnem a 13. červnem.

Cizinci podezřelí ze zmlácení kolegy putovali za mříže

Střední Čechy – Do vazby poslal Okresní soud pro Prahu-východ dvojici cizinců, kteří jsou podezřelí, že svého kolegu napadli tyčemi. V pondělí 17. června o tom informovala Eva Hašlová, mluvčí územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. S tím, že o vazbě se rozhodovalo nedávno – nicméně k samotné události, jež vedla k trestnímu stíhání, došlo již v dubnu.

Lupič měl snahu přepadenou seniorku svlékat

Střední Čechy – Oč konkrétně lupiči šlo, sice policejní mluvčí Eva Hašlová neupřesnila, i tak však jsou její informace z pondělí 17. června o přepadení seniorky u rybníka na Úvalsku otřesné. Pětaosmdesátiletá žena byla přepadena za bílého dne; ve středu 5. června dopoledne. Pachatel ji překvapil zezadu, zakryl jí ústa i oči – a vyrukoval s tím, oč mu jde. „Požadoval po ní část jejího oděvu,“ uvedla Hašlová.

Řidič se snažil shodit policejní auto ze srázu. Skončil v psychiatrické léčebně

Krupá /VIDEO/ - Až šest let hrozí třiatřicetiletému řidiči dodávky Ford, který nejprve zkoušel policistům ujet, poté se snažil policejní vůz shodit ze srázu, a když se mu ani to nepovedlo, policisty fyzicky napadl.

Opustili ho na čundru. Vozíčkáře v lomu zachránila až kolemjdoucí

Berounsko - Vyrazil s kamarády na čundr. Jenže ti potom odešli a nechali ho samotného. Tak popsal události zhruba pětačtyřicetiletý vozíčkář, když ho na místě nalezla náhodná kolemjdoucí.

Náraz auta do stromu si vyžádal mladý život

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Ani povolání policejního vrtulníku s posádkou zdravotnických záchranářů už nemohlo zabránit tragédii, k níž došlo ve středu 12. června při dopravní nehodě na Berounsku. Smutná série středočeských dopravních nehod se smrtelným následkem z posledních dnů pokračovala večer na silnici třetí třídy poblíž Koněprus.

Z nahlášeného dýmu z lesa se 'vyklubal' požár

Lhotka /FOTOGALERIE/ - K požáru lesa vyjely ve středu 12. června odpoledne hasičské jednotky do Lhotky u Lochovic. Hasičům lidé původně hlásili dým z lesa, nakonec se z toho ale 'vyklubal' požár lesa na ploše 130 x 30 metrů. Shořelo tak přibližně půl hektaru dvacetiletých borovic a dubů.

Ekonomika

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.  

Meruňky podraží až na 50 korun za kilo. I kvůli chybějícím lidem na sklizeň

Po citelném zvýšení cen zeleniny musí zákazníci letos počítat i se zdražením ovoce. Podle zjištění Deníku to naznačují pěstitelé na jihu Moravy. Navíc v těch sadech, kde se i přes sérii jarních mrazíků podařilo zachránit úrodu meruněk, může nastat problém s nedostatkem pracovních sil na sklizeň.

Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory

Do peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.

Preventivní program pomůže dětem nespálit se

Sedlčany /VIDEO/ - Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. Snížit toto riziko chce preventivní program, který finančně podpoří jarní část programu ČSOB pomáhá regionům. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Investory pro opuštěné lokality se kraj chystá hledat v Německu

Střední Čechy - Do bavorského Mnichova se na podzim chystají zástupci středočeského hejtmanství - a tato návštěva, s termínem 7. až 9. října, se připravuje už teď. Nijak však nesouvisí s tamějším proslulým festivalem Oktoberfest; ten ostatně bude v té době čerstvě ukončen.

Děti se po škole zabaví v Klubu v zahradě

Neveklov /VIDEO/ - Alternativu k přeplněné místní družině slibuje Salesiánské hnutí mládeže v Neveklově. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Poslední osobní Tatra byla Beta. V Příboře pak mohly vznikat třeba obří Audi

Pár kilometrů od hlavního závodu Tatry v Kopřinici se v Příboře po celá desetiletí vyráběly osmiválcové limuzíny 603 a 613. Tato éra skončila před 20 lety.

Déšť zachránil po suchém dubnu úrodu, říkají zemědělci

Střední Čechy - Už to vypadalo hodně špatně, ale potom přišel déšť a situaci zachránil. Takový názor má Zuzana Toulcová, která působí jako agronom v Zemědělském družstvu Klecany. Odpověděla tak na otázku, co říkají zemědělci na chladný a poměrně deštivý květen, který vystřídal horký a suchý duben. Stačilo málo a mohly být velké problémy.