Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.01. 2021 a svátek má Doubravka

Kuchyně


Z katalogu firem doporučujeme

Klimt&Klimt – Zakázkové truhlářství – kuchyňské linky, zařízení restaurací, obklady schodišť Beroun

Nabízíme: kuchyňské linky kancelářský nábytek vchodové dveře zařízení restaurací a barů obklady betonových schodišť  

Tel:
 • 311 684 266
  731 474 895 - pan Klimt
E-mail:
 • truhlarstvi.a.klimt@seznam.cz

Petr Šebesta – zakázkové truhlářství, vestavěné skříně, psí boudy, okna, dveře, zábradlí, kuchyňské linky, kancelářský nábytek, pískoviště, lavice, stoly Beroun

Nabízím: Truhlářské práce :  zakázkové truhlářství vestavěné skříně psí boudy okna dveře zábradlí kuchyňské linky sudy na víno kancelářský nábytek pískoviště lavice stoly nábytek do učeben (regály, police, skříňky, ...) Tesařské práce :  přístřešky pro auta pergoly altány

Tel:
 • +420 723 316 320 - pan Šebesta
E-mail:
 • petr.sebesta.truhlar@seznam.cz

Ivan Zelenka – Truhlářství – nábytek na zakázku, zahradní stavby Zdice

Podnikat jsem začal v roce 2004 . Nabízíme: kuchyňské linky veškerý bytový nábytek kancelářský nábytek stavební výrobu zahradní stavby

Tel:
 • 737 667 462 - pan Zelenka
  776 860 188
E-mail:
 • truhlarstvi-izelenka@centrum.cz

Truhlářství BJB s.r.o. – kuchyňské linky vyrobené na míru, zakázková výroba kancelářského nábytku, postele, noční stolky, vestavěné skříně, dřevěná schodiště na klíč, zahradní altány, pergoly Hořovice

Nabízíme: Kuchyně a jídelny Kancelářský nábytek Ložnice a skříně Schodiště a podlahy Pergoly a přístřešky Ostatní Výprodej vystaveného nábytku

Tel:
 • +420 606 772 223 - pan Baláš
  +420 725 334 954 - prodejna
E-mail:
 • balasbjb@seznam.cz

DUOLIT s.r.o. – zakázková výroba nábytku, zpracování umělého kamene, kuchyňské desky Králův Dvůr

Duolit je specialistou na zpracování luxusního umělého kamene. Každá zakázka je originál a vyžaduje dokonalé promyšlení technologického postupu a následné perfektní zpracování. Díky nejmodernějšímu technologickému vybavení a širokému portfoliu referencí dokáže Duolit realizovat i ty nejnáročnější zakázky. NABÍZÍME: UMĚLÝ KÁMEN pracovní kuchyňské desky z umělého kamene kuchyňské linky koupelnový nábytek...

Tel:
 • 777 340 764 - pan Červenka Petr
  604 725 322 - pan Červenka Pav.
E-mail:
 • info@duolit.cz
  petrcervenka@duolit.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

V Berouně vzniká nová základní škola. Rodiče zaplatí 80 tisíc korun ročně

/VIZUALIZACE/ Nová soukromá základní škola VIA pokračuje v přípravách na zahájení vyučování s příchodem příštího školního roku. V rámci Berounska jde o jedinečný vzdělávací projekt s pestrou škálou vzdělávacích metod a dvoujazyčnou výukou v češtině a angličtině.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Splatnost poplatků za odpad se posunuje

Kvůli přetrvávající pandemii koronaviru rozhodlo město Králův Dvůr, že posune termín splatnosti poplatku za odpad na 30. června. Pro letošní rok se částky za odpad nemění. Základní sazba je 700 korun. Za děti do 15 let a seniory starší 65 let je poplatek 600 korun.

PŘED 10 LETY: Berounka se vylévala z koryta

Před deseti lety se obyvatelé domů v okolí Berounky obávali povodně, řeka se totiž nebezpečně vylévala z břehů. Pojďte si tuto situaci připomenout s archivem Deníku.

Autobusy mají stále potíže se na Jarově vytočit

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Kvůli složité dopravní situaci v Jarově přestaly autobusy před časem do této části Berouna zajíždět úplně. Bylo to hlavně kvůli problematickému místu na točně, kterou autobusy používají pro otočení. Na to rychle reagovala berounská radnice a místo nechala ve velmi krátkém čase upravit.

V Hýskově roste zbrusu nová školka s jídelnou a tělocvičnou

/FOTOGALERIE/ V Hýskově se pustili do smělého projektu za více než 70 milionů korun. Roste tam nová mateřská škola s jídelnou a tělocvičnou, které budou sloužit i místní základní škole. „Jsem ráda, že se mezi zastupiteli podařilo přijmout společnou shodu a do této stavby jsme se pustili, protože hlavně tělocvična tady opravdu chybí,“ předeslala starostka obce Ivana Týlová.

OBRAZEM: Lom Kosov nalákal otužilce na koupačku

Sobotní dopoledne bylo jako vyšité pro pražskou partu kamarádů, které mimo jiné spojuje společný koníček otužování. Mladí lidé zavítali vyzkoušet kvalitu a teplotu vody místní přírodní nádrže Kosov.

Elektrokola se jdou na chvíli ohřát do tepla. Mrazy nesvědčí bateriím

Od úterý 12. ledna společnost Nextbike Česká republika dočasně stáhla elektrokola ze všech stanovišť v Berouně Hýskově, Tetíně a Králově Dvoře. Důvodem je podle provozního ředitele společnosti Tomáše Karpova současný výrazný pokles teplot a plánovaný servis kol.

V Králově Dvoře mají trápení s psími výkaly

V Králově Dvoře se potýkají s letitým problémem častého výskytu psích výkalů na chodících a veřejných prostranstvích. Podle radnice jde o skutečnost, která nerozčiluje jen občany města, ale i pejskaře, kteří si po svých miláčcích poctivě uklízí.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Berounští medvědi oslavili 21 let

Chlupatí obyvatelé lesoparku Městská hora ve středu 13. ledna oslavili 21 let. Matěj a Kuba se ale kvůli pandemii museli obejít bez tradičních velkých oslav. Zástupci radnice přinesli oslavencům oblíbené hroznové víno, melouny a med. Popřát přijel i režisér Václav Chaloupek, který s Kubou, Matějem a jejich zesnulým bráškou Vojtou natočil Večerníček Méďové.

K rozhodnutí o dalším osudu lokality Na Ptáku není zatím dostatek informací

/FOTOGALERIE/ V současnosti městem hýbe živá diskuze týkající návrhu změny územního plánu. Pokud by byl návrh zastupitelstvem schválen, vedlo by to k zastavění části lokality Na Ptáku podél cyklostezky vedoucí do Hýskova. Uvažuje se asi o čtyřiceti parcelách. Součástí má být i veřejná plocha.

Sport

Tomáš Tregler vyhrál všechny tři zápasy v dresu HB Ostrov

Dva těžké duely během čtyřiadvaceti hodin čekaly o víkendu na stolní tenisty HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Štěpán Beránek: Radost z fotbalu si nenechám ničím a nikým zkazit

/ROZHOVOR/ Volební valná hromada Okresního fotbalového svazu byla sice odložena, ale kandidáti do výkonného výboru už své přihlášky podali. Deník všechny oslovil a položil těmto uchazečům stejný sedm otázek, na které odpovídali.

Skokový pohár začne v dubnu v Hořovicích

I když venku vládne zima, Český skokový pohár (ČSP) už zná kalendář závodů pro rok 2021.

Jesika Malečková doléčuje zraněnou nohu a chystá se do Francie

Turnajem ITF v Hamburku vstoupila do nové sezony tenistka Jesika Malečková.

David Jarolím o výzvě na severu: Kdyby se člověk bál, nemůže nikdy trénovat

/ROZHOVOR/ Středočech David Jarolím má za sebou první tréninky s ústeckými fotbalisty, které převzal na začátku ledna jako hlavní trenér po Jiřím Jarošíkovi. „Stadion, zázemí i další věci jsou na skvělé úrovni. Je to pro mě velká výzva,“ vzkázal bývalý reprezentant nejen do rodné Čáslavi.

Reakce na Hniličkův průzkum: Poprask jen někde, Kaderka hovoří o pseudoanketě

Kolem průzkumu, který zkoumal popularitu sportů v Česku, je nebývale živo. Fotbal soptí, bojí se o peníze. A jinde? Deník oslovil zástupce sportů, které jsou podle mínění oslovených respondentů nejatraktivnější co se týče jejich aktivního provozování. V elitní desítce najdete kupříkladu bowling, šipky i badminton.   

Hrál ve Zlíně i Slavii. Po sezoně ukončil kariéru, nyní Trubila žije v Moskvě

O politice mluvit nechce. V Bělorusku, kde tvrdou rukou vládne prezident Lukašenko, je situace obrovsky složitá. I proto bývalý fotbalista Zlína, Slavie Praha, Bohemians 1905 nebo Mostu Vitali Trubila před měsícem odcestoval z rodné země a nyní žije v Moskvě.

Rytíři mají do obrany obra Suchánka, milovníka segedínu

Hokejový obránce Jakub Suchánek po konci v Českých Budějovicích dlouho bez kontraktu nezůstal. Dohodl se s kladenskými Rytíři, kterým se pokusí pomoci s návratem do extraligy. Poprvé by měl naskočit hned ve středu doma s Litoměřicemi.

Kočí po Plzni: Penaltu beru jako chycenou a kluky musím pochválit. Byli jsme tým

V listopadu minulého roku se z pozice gólmanské jedničky fotbalové Příbrami poroučel dvacetiletý Martin Melichar. Na jeho místo se posunul o pět let starší Ondřej Kočí. Od té doby post hlavního brankáře drží on. Naskočil do sedmi zápasů, zaskvěl se dvěma čistými konty. To poslední vychytal v neděli proti favorizované Plzni (0:0).

Krimi

Klouzající silnice potrápily řidiče, ale i cestující

Zimní počasí prověřuje řidiče. V noci na úterý 19. ledna se na některých místech objevil mrznoucí déšť, který komplikoval třeba i výjezd z Benešovska sběrem na Táborsko po dálnici D3. A ráno byl ve středních Čechách velmi obtížný například průjezd Posázavím. Poznatky policie, zprostředkované Centrem dopravních informací, upozorňovaly hned na dvě problémová místa na silnici II. třídy číslo 111, spojující Benešovsko s Kutnohorskem.

Balák pochybení v kauze těžby v lánské oboře odmítá. Se stížností ale neuspěl

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák neuspěl se svou stížností u Nejvyššího státního zastupitelství proti trestnímu stíhání v kauze těžby kamene v prostorách lánské obory. Policie jej viní z porušení povinnosti při správě cizího majetku, když se v lánské oboře mělo vytěžit mnohem více zdejšího kamene, než bylo skutečně oficiálně vykázáno. Miloš Balák ale jakékoliv pochybení odmítá.

KRIMI MIX: Ze zaparkovaného vozidla zloděj ukradl snowboardové vybavení

Jen dvacet minut stačilo zatím nezjištěnému pachateli, aby po osmé hodině ráno v Pražské ulici v Berouně násilně vnikl do zaparkovaného osobního vozidla Renault Thalia. Z automobilu ukradl snowboard s vázáním, boty na snowboard, helmu, zateplené kalhoty a termotašku. Škoda na odcizených věcech a na poškození vozidla byla vyčíslena na 15 500 korun.

Šok a zranění lýtka. V chatové osadě u Berouna zaútočilo prase na ženu se psem

V rekreační oblasti ve Vráži u Berouna došlo k útoku divokého prasete, které ve večerních hodinách napadlo místní chatařku při venčení psa. Následkem byl naštěstí jen šrám na lýtku. „Bez varování běželo – nevím jestli na mě, nebo na psa. Odnesla jsem to jen škrábancem a pes byl trochu v šoku,“ řekla o své zkušenosti Petra Špatná z Prahy, která do Vráže jezdí na chatu.

Rodinný dům zřejmě podpálila vadná elektroinstalace na terase

/FOTOGALERIE/ Měl snad milionovou škodu vzniklou při nedělním požáru dřevěné terasy rodinného domu ve vsi Žampach nedaleko Jílového u Prahy na Praze-západ na svědomí útok žháře? Hledání odpovědi na tuhle otázku vedlo k povolání policejního psa vycvičeného k vyhledávání stop po použití hořlavin – nic podezřelého však nevyčenichal – i expertů z TÚPO; Technického ústavu požární ochrany Praha.

Žena z Berounska se stala obětí online vydírání

Kriminalisté zahájili řízení ve spojení s podezřením spáchání trestného činu vydírání. Žena z Berounska zaplatila přes 120 tisíc korun, aby vyděrač nezveřejnil její intimní fotografie.

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru nákladního auta

/FOTOGALERIE/ Plameny spolykaly 140 tisíc korun, uchránit se podařilo zhruba dvojnásobnou částku: 300 tisíc korun. Tak středočeští hasiči vyčíslili následky požáru zaparkovaného nákladního auta, k němuž byli do Chrášťan na Praze-západ přivoláni půl hodiny sobotním poledni. K ohni v areálu logistické firmy se sjely čtyři jednotky: profesionálové z Berouna i pražských Petřin a členové dobrovolných sborů z Rudné a Jinočan.

Notně napitého řidiče felicie prozradil dvojitý náraz

Třináctého ledna sice nebyl pátek, ale středa – i tak to však byl smolný den pro řidiče, který boural v obci Trnová na Praze-západ. Ranní couvání na kluzké vozovce vedlo k nehodě, po níž šofér felicie neobstál v dechové zkoušce. Informovala o tom policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autobus z příkopu museli vyprostit hasiči

/FOTOGALERIE/ Profesionální hasiči z Řevnic vyjeli v pátek odpoledne k autobusu zapadlému v příkopu u obce Halouny. Nehoda se naštěstí bez zranění, k navrácení autobusu na silnici byl ale potřeba vyprošťovací automobil. Komunikace musela být po dobu zásahu uzavřena.

Po čelním střetu dvou aut na Berounsku potřebovali pomoc tři zranění lidé a pes

Tři sanitky vyrazily ve čtvrtek 14. ledna večer na místo dopravní nehody na zasněžené silnici mezi Měňany a Koněprusy na Berounsku. Po čelním střetu dvou osobních vozidel značek Honda a Škoda Felicia tam potřebovali pomoc tři lehce zranění lidé, kteří byli po prvotním ošetření převezeni do hořovické nemocnice.

Ekonomika

Radíme čtenářům: Půjčka, která při splácení umožňuje maximální volnost

Jakou půjčku zvolit v době krize radí Miroslav Zborovský, ombudsman klientů, Home Credit    

Milované tvarůžky. Na dalším místě na Hané se teď vyrábějí s názvem Tvargle

Když se před sedmi lety David Kapsia rozhodl, že se pustí do vaření piva, netušil, jak rychle se jeho podnikání rozvine. Tehdy založil Minipivovar Kosíř a už brzy se o tamním poctivém pivu vědělo široko daleko. Jenže po letech se ukázalo, že pod hanáckým kopcem, podle kterého byl pivovar pojmenovaný, chybí prostor pro rozvoj. „Měl jsem další a další nápady, které jsem chtěl dotáhnout. A hlavně přidat k pivu to, co k němu na Hané patří, tvarůžky.“  

Tajemství hummusu se skrývá v šesti přísadách, říká Štěpán Hodač

Štěpán Hodač je majitelem známé firmy I love Hummus. Přitom málokdo ví, že za touto úspěšnou značkou stojí vystudovaný právník, který se k podnikání dostal díky svým cestám.

Do Čestlic se sjelo na 30 taxikářů, s kompenzacemi jsou spokojeni

Do nákupní zóny v Čestlicích u Prahy se dopoledne sjely asi tři desítky taxikářů. Původně zde chtěli taxikáři protestovat za schválení kompenzačního bonusu pro provozovatele taxislužby, ten byl ale podle sobotního vyjádření ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) již schválen. S jeho podobou a výší jsou taxikáři spokojeni, řekl dnes ČTK předseda Sdružení českých taxikářů Petr Polišenský.

Dnešní doba ukazuje, jak je důležité mít vyvážený život

Ondřej Rak prošel několik firem a pozic, ale vždy se to týkalo lidí, jejich rozvoje či celkového řízení personálních oddělení ve firmách. V současné době pracuje jako manažer firmy Yusen Logistics (Czech) s.r.o. Společnost se zabývá logistikou.

Zkušení manažeři firmám poradí, jak se dál rozvíjet

Získat cenné rady, jak svou firmu zacílit k většímu úspěchu, mohou představitelé malých a středních firem ze středních Čech. Tuhle příležitost již tradičně nabízí Středočeské inovační centrum (SIC) manažerům - zpravidla majitelům nebo ředitelům - malých a středních firem do 250 zaměstnanců.

Komplikace. Podnikatelům může paušální daň ztížit žádost o hypotéku

K placení paušální daně namísto klasického daňového přiznání se letos přihlásilo téměř 66 tisíc živnostníků. V mnoha případech totiž zaplatí na dani méně, než kdyby použili dosavadní formy placení poplatků státu. Může jim to ale i zkomplikovat život. A to tehdy, když si třeba příští rok požádají o hypoteční úvěr.

Radíme čtenářům: Vede vaším pozemkem elektrické vedení? Pozor na ochranné pásmo

Vede přes váš pozemek s několika stromy elektrické vedení? Víte, že od drátů vysokého napětí musí být zachována dostatečná vzdálenost? Jak velká je, jaké povinnosti má majitel pozemku a jak postupovat při úpravě vegetace odpovídá Petr Nováček, řízení provozu distribuční společnosti EG.D.  

Z nervového zhroucení se vypracoval na živnostníka roku Středočeského kraje

Radim Ježek je výrobcem dřevěných hraček a didaktických pomůcek pro školní a předškolní děti. O výrobky je obrovský zájem, kdy momentálně Ježkovi řeší rozšíření výroby. Nedávno se stal Ježek Živnostníkem roku ve Středočeském kraji. Tomuto milníku nejdříve předcházel tvrdý náraz do zdi.

Kinaři se stále potácejí nad existenční propastí, promítat už nejde ani online

/FOTOGALERIE/ K jedním z ohrožených sektorů z oblasti kultury, které jsou kvůli nadále trvajícím covid omezením mimo provoz, patří jednoznačně také kina. V první vlně mohly biografy promítat alespoň nějaké čerstvé natočené snímky v on-line prostoru. Jejich nabídka se ale postupně ztenčila a v současnosti není už co ve formě placené služby lidem nabízet.