Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 05.03. 2021 a svátek má Kazimír

Živočišná výroba, chovatelé


Z katalogu firem doporučujeme

Farma Stehlík – chov dojnic, pěstování obilnin Zdice

Nabízíme: nepasterizované mléko konzumní brambory agropelety slunečnice

Tel:
  • 311 685 798
    731 471 572 - pan Ing. Stehlík
E-mail:
  • ingjstehlik@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Nemocnice v regionu zatím náporu nemocných vzdorují, nemusejí ale vydržet

I přesto, že ve Středočeském kraji už pět nemocnic, v Příbrami, Mělníku, Kolíně, Mladé Boleslavi a Benešově, vyhlásilo stav hromadného postižení osob, berounská a hořovická nemocnice zatím tlaku odolávají. Jejich kapacity jsou ale téměř naplněné a začínají se potýkat i s nedostatkem personálu. Není tedy vyloučené, že tento stav začne platit plošně v celém kraji.

SOUHRN ZPRÁV REGIONU: Vlaky na druhé koleji pojedou opět v plném režimu

Od soboty 6. března by měla být druhá kolej na trase Beroun - Praha znovu zprovozněna. Správa železnic informovala, že úspěšně provedli pevnostní zkoušku nového betonu základu poškozeného sloupu trakčního vedení a začne se osazovat trakční podpěra. Následovat bude vystrojení a napojení troleje do stávajícího vedení.

I v tvrdém lockdownu je v Berouně kam jít. Pozor ale na mokrou hranici s Tetínem

/FOTOGALERIE/ Od prvního březnového dne dopadl na celé Česko tvrdý lockdown a zamkl lidi v jejich obcích. Po dobu následujících tří týdnů by lidé měli v době mezi pátou hodinou ranní a jednadvacátou večerní pobývat v místě svého trvalého pobytu nebo bydliště. Má to ale výjimky, mezi které patří i cesty za účelem pobytu na čerstvém vzduchu.

V Berouně skončilo provizorium. Zastupitelé schválili schodkový rozpočet

Rozpočet Berouna na letošní rok byl jednohlasně schválen na veřejném zasedání zastupitelstva. Nikdo nebyl proti, nikdo se nezdržel hlasování. Město bude hospodařit se schodkem 104 milionů korun, který je ale krytý přebytkem hospodaření z minulého roku. Dva hlavní důvody schodku jsou pandemie koronaviru, a hlavně nový vládní daňový balíček, který ukrojil z příjmů všem obcím v republice.

V Neumětelích je žízeň po vodovodu. Stojí tak na prahu velké výzvy

Neumětely čeká zásadní stavba – vodovod do celé obce. Investice má vystoupat na obřích (optikou místního rozpočtu) 50 milionů korun. Je to věru nutné – do stavby je tlačí suchá období.

OBRAZEM: Slunečná neděle lákala turisty do Svatého Jana pod Skalou

Ve Svatém Janu pod Skalou byla poslední únorová neděle na příští tři týdny zatím taktéž poslední příležitostí, kdy si lidé mohli vyjet do přírody mimo svůj okres. Brzy ráno byla parkoviště v obci ještě celkem prázdná. Během slunečného dne se ale zcela zaplnila. V odpoledních hodinách měl i linkový autobus potíže se blízko návsi kvůli autům vytočit, když tamtudy projížděl.

REPORTÁŽ: Marně hledám policejní kontrolu. Na Berounsku policisté vidět nebyli

/FOTOGALERIE/ Od pondělí 1. března platí nová vládní opatření, která poslala celý region (stát) do lockdownu. Na okresních hranicích se proto měly objevovat policejní hlídky, které měly kontrolovat důvody cest mimo region. Berounský deník zajímalo, jak postupovaly.

OBRAZEM: V Berouně bylo spuštěno velkokapacitní očkovací centrum

Rehabilitační nemocnice Beroun otevřela velkokapacitní očkovací centrum, které bude po celou dobu očkování veřejnosti v provozu v prostorách konferenčního sálu nemocnice.

PŘED 10 LETY: Berounský masopust okořenily originální masky

/FOTOGALERIE/ V geoparku Muzea Českého krasu se v únoru roku 2011 sešli lidé v maskách, natěšení na sobotní veselici. Přišlo jich více než předešlý rok a nápaditostí masek se řada z nich nenechala zahanbit. Můžete si na tuto akci zavzpomínat díky archivu Deníku.

Problémy s parkováním: V Berouně přibydou modré zóny a nové záchytné parkoviště

Beroun dlouhodobě trápí nedostatek parkovacích míst. Výrazné je to zejména na záchytných parkovištích a pak v blízkosti autobusových zastávek s přestupem směrem na Prahu. Město tak hlavně sužují přespolní řidiči, kteří sem přijedou autem, zaparkují a dál pokračují vlakem či autobusem. Brzy se ale možná tento problém zmírní.

Sport

Splněný sen! Talent z Mělnicka si odbyl premiéru za áčko Slavie, v utkání zářil

Kolem Abdallaha Simy už krouží kluby z nejvěhlasnějších soutěží, Slavia ale má na skladě dost možná další velký příslib. Přinejmenším svým nástupem do dospělého fotbalu si se senegalskou kometou nezadá. Kdo? Denis Višinský, 17 let, záložník, odchovanec klubu.

Podívejte se: Boj o předsednická křesla začal! Kdo se přidá k Janu Rajnochovi?

V úterý ve Středočeském kraji odstartoval očekávaný boj o posty předsedů jednotlivých okresních fotbalových svazů. Na Praze-západ zvítězil bývalý reprezentant a tvář Fotbalové evoluce Jan Rajnoch. Ten nyní bude sledovat volby ve zbylých jedenácti okresech. Už v neděli se rozhodne na Kladensku, následovat budou další regiony. Deník přináší exkluzivní pohled do jednotlivých oblastí, v rámci kterého představuje všechny známé kandidáty.

SokolGym se odkládá o rok. Největší sokolskou akci zastavil koronavirus

Největší sokolská sportovní akce SokolGym 2021 se kvůli složité situaci kolem koronaviru odkládá. Vedení České obce sokolské spolu s župními organizátory rozhodlo o posunu na rok 2022. 

ANKETA: Kdo ovládne A skupinu I.B třídy? Dotáhněte svůj klub na vrchol!

/ANKETA/ Amatérský fotbal stojí. Hráči nehrají, trenéři netrénují, pažity zejí prázdnotou. Zbývá jen čekat, až koronavirová zeď povolí. Přesto v Deníku nezahálíme. Novinkou je soutěž o nejoblíbenější tým středočeských krajských soutěží. Odměna pro vítěze? Celá strana novin o vašem klubu! Po krajském přeboru a obou I.A třídách jde na scénu nejnižší krajská soutěž.

Hašek odchodu z Kladna nelituje, na zápas se ale těšil

/ROZHOVOR/ Návrat na kladenský led celkem vyšel mladému útočníkovi Petru Haškovi. Jeho Sokolov s Kladnem sice prohrál, Hašek ale měl dobré momenty. Zadovkou si prohodil obránce, pak byl dokonce u gólu neuznaného pro hru vysokou holí. Po zápase se přiznal, že se do Kladna těšil. Nejen na úzký led, ale také na bývalé spoluhráče. „S Matyášem Filipem jsme v Kladně prožili poslední roky. Byl to můj oblíbený spoluhráč. Tak jsem se těšil, že ho zase uvidím,“ odkrýval mladík Hašek, jemuž pandemie loni pokazila možnost odejít do Ameriky a dohrával sezonu jako kapitán kladenské juniorky.

Stíhací jízda Poděbrad! Slovan opanoval třetí díl ankety o nejoblíbenější klub

Hotovo, dobojováno! V týdenní anketě Deníku o nejoblíbenější fotbalový klub I.A třídy skupiny B se nejvíce činili příznivci Slovanu Poděbrady. Celek z Nymburska a aktuálně druhý tým soutěže posbíral na webech Deníku 3191 hlasů. Zařadil se tak po bok Tochovic a Podlesí, tedy klubů, které ovládly předchozí díly ankety.

Doufám, že dopadnu lépe, přeje si před šampionátem atlet Lukáš Hodboď

/FOTOGALERIE/ Odchovanec nymburské atletiky Lukáš Hodboď vyladil formu na halové mistrovství Evropy, které se koná v polské Toruni. Těší se a věří, že uspěje. „Na co to bude stačit si netroufám odhadovat, hala je nevyzpytatelná,“ má jasno Hodboď.

Skandál pod sítí. Beskydy měly špatně koronavirové testy, postupuje Aero

V rozhodujícím zápase předkola play off extraligy volejbalistů mezi Odolenou Vodou a Black Volley Beskydy došlo den po vítězství týmu Beskyd ke kontumaci ve prospěch domácího týmu. Právě Aero tak namísto Beskyd postoupilo do čtvrtfinále, narazí v něm na České Budějovice.

Atletický reprezentant Vít Müller: Šance jsou. Uvítám jakékoliv zlepšení

/FOTOGALERIE/ Stojí před ním výzva v podobě atletického halového mistrovství Evropy v polské Toruni. Odchovanec SKP Nymburk Vít Müller má v plánu prohnat hlavní favority. A také vyhlíží olympijské hry. „Ty jsou vrcholem pro každého sportovce,“ říká v rozhovoru mladý atlet.

Králíček vyzval Libu: Mirku, odejdi s relativní ctí, nebo budeš odejit s pachutí

V pondělí oslovil první muž středočeského fotbalu Miroslav Liba v rámci předvolebního boje prostřednictvím videa na YouTube všechny kluby z krajských soutěží. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. S jednou z vůbec prvních přispěchal na sociálních sítích prezident Spartaku Příbram Vladimír Králíček. „Nechci to vyhrocovat, ale skutečně si myslím, lépe řečeno jsem přesvědčen, že bys měl mít sebereflexi a dál na funkci předsedy krajského fotbalového svazu i ostatních funkce nekandidovat,“ vyzval Libu.

Krimi

KRIMI MIX: V areálu bývalého lomu Čížovec ukradl naftu i kolo od nákladního auta

O posledním únorovém víkendu neznámý pachatel vnikl do areálu bývalého lomu Čížovec, kde se vloupal do dvou palivových nádrží pracovních strojů. Jednalo se o kolový bagr a pásový buldozer, kdy zloděj za pomoci nezjištěného předmětu u obou nádrží urazil visací zámky a odčerpal celkem 200 litrů nafty v celkové hodnotě 5300 korun.

Pod dálničním mostem v Berouně ležel mrtvý muž. Policisté nařídili pitvu

Nedaleko finančního úřadu u pilíře mostu pod dálnicí D5 v Berouně našli ve čtvrtek 4. března ráno kolemjdoucí mrtvého muže. Jak uvedla policie, zemřel bez cizího zavinění, ovšem kvůli zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena pitva.

Na trati Rakovník - Praha srazil vlak člověka. Provoz se zastavil u Hostivic

Člověka pohybujícího se v kolejišti srazil u Hostivic ve středu krátce před půl druhou odpoledne vlak. Provoz se proto zastavil na trati 120 v úseku Praha-Ruzyně – Hostivice a na trati 122 z Rudné u Prahy v úseku Praha-Zličín – Hostivice.

Šetření ukázalo, že zákrok strážníků na zakleknutého mladíka byl v pořádku

Video se zakleknutým mladíkem hlídkou městské policie se okamžitě na několik dní stalo virálním, když prolétlo prakticky všechny mainstreamové sociální sítě. Objevila se kolem něj spousta dezinformací i řada negativních reakcí veřejnosti.

Nejvyšší soud rozhodl o dovolání v první větvi Rathovy kauzy

Nejvyšší soud (NS) rozhodl o dovoláních bývalého středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha a dalších aktérů případu zmanipulovaných zakázek. Výsledek zatím znám není. ČTK to zjistila z justiční databáze.

KRIMI MIX: Neznámý zloděj ukradl čerstvě zasazené stromky

V Počaplech se před několika dny obyvatelé domu v ulici Trubínská rozhodli si zkrášlit místo před vstupem do domu a v záhoně si vysázeli několik okrasných stromků. Ty ale dlouho nevydržely. Ráno v pondělí 1. března totiž zjistili, že jim čerstvě zasazené stromky někdo ukradl. Lidé mají podezření, že se v neděli 28. března kolem 22 hodiny u domu někdo pohyboval.

Z vlaku vyhnal cestující požár podvozku

Požár vlaku likvidovali v noci na pondělí hasiči ve Vraném nad Vltavou na Praze-západ. Přivoláni tam byli ve 21.22 kvůli plamenům, které se objevily v podvozku motorové jednotky Regionova.

KRIMI MIX: Opilec otočil v Hostomicích auto na střechu

Řidič osobního vozidla tovární značky Ford nezvládl řízení ve směru jízdy od obce Dobříš k centru obce Hostomice a v Dobříšské ulici dostal smyk. Následně vozidlo vjelo mimo pozemní komunikaci, kde prorazilo drátěné oplocení a pravou částí se střetlo s jehličnatým stromem. Po nárazu se vozidlo převrátilo na střechu. 

U Hostimi muselo nouzově přistát malé letadlo, posádka vyvázla bez zranění

/FOTOGALERIE/ Dramatické chvilky zažila dvoučlenná posádka malého letadla, které muselo po 17. hodině nouzově přistát nedaleko Hostimi na Berounsku. Důvody nouzového přistání zatím nebyly specifikovány.

Znalci potvrdili: Desítky železničních vagonů někdo v létě odbrzdil úmyslně!

Více než dvouapůlmilionovou hmotnou škodu při nehodě na železnici spojené s ohrožením, které jen šťastnou náhodou nevedlo k fatálním následkům, měl na svědomí zlý úmysl. Potvrzuje to znalecké zkoumání události spojené s 32 odstavenými vagony, jež se loni 14. srpna samovolně rozjely u Zelenče-Mstětic na Praze-východ a mimo jiné zasáhly auto právě projíždějící pod zvednutými závorami po železničním přejezdu.

Ekonomika

Kozí farma v Šošůvce: Snažíme se, aby výdělek zůstával v regionu

Pracovní frmol na kozí farmě manželů Sedlákových v Šošůvce u Moravského krasu s blížícím se jarem narůstá. „Je období porodů kůzlat a péče o kůzlata. A do toho běží obvyklá péče o chov, výroba produktů z kozího mléka a jejich rozvoz. Mezi ranním a večerním dojením se toho musí stihnout hodně,“ konstatoval Jan Sedlák. Farma jeho rodiny zaměřená na chov českých bílých krátkosrstých koz patří k nejstarším svého typu v republice.

Jan Dufek: Nikdy nezískáte to, co si zasloužíte, ale jen to, co si vyjednáte

Jan Dufek je známý kolínský patriot a podnikatel. V rodném Kolíně žije a podniká dodnes. Založil IT firmu ASYS IJD a jeho vášní jsou památkové domy a jejich rekonstrukce.  

Hoteliérka Jana Hůlová: Věříme, že z této těžké doby vyjdeme silnější

Už rok musí podnikatelé vlivem pandemických opatření bojovat o existenci svých podniků. Pro pohostinství a ubytování jsou především ty další vlny koronaviru obrovskou výzvou. Své o tom ví i Jana Hůlová, jednatelka čtyřhvězdičkového rodinného hotelu Hejtmanský dvůr ve Slaném. „Už nemáme sílu. Víc než naštvaní začínáme být jen apatičtí a vyčerpaní,“ okomentovala současné pocity jednatelka.

Zavřené živnosti: Nutí nás žít ze dne na den. Stříhám se sama, říká podnikatelka

Na pátek třináctého Táňa Kmenta z Brna nevzpomíná v dobrém. Loni v březnu se dozvěděla, že musí nuceně uzavřít kavárnu. Majitelka tehdy netušila, že i rok nato bude mít podnik na Zelném trhu smrštěný pouze na výdejní okénko. Prázdný má nyní též hostel a kadeřnictví, se kterým začínala před čtyřiadvaceti lety podnikat.

Nechte zrát peníze v sudu: třebíčská firma láká na investice do whisky

První ryze česká whisky pochází z Třebíče. Nově firma lidem nabízí vložit do alkoholu svoje peníze. Zákazníci si mohou koupit sud a své peníze nechat zrát s časem.

Jiří Jemelka: Firem, které si zadělávaly na problém už před covidem, jsou stovky

Čerstvý vítr, nový úhel pohledu a letité zkušenosti. Tak by se dal ve zkratce popsat interim manažer. Přes patnáct let se tomuto oboru věnuje Jiří Jemelka, zakladatel olomoucké společnosti J.I.P. pro firmy, který se svým týmem „ozdravil“ už více než sto sedmdesát firem napříč Českem. Jak vnímá současnou situaci a proč by podle něj vláda neměla držet uměle při životě některé firmy, prozradil v rozhovoru pro přílohu Obory budoucnosti.

Poradna Deníku: Žádosti o COVID – Gastro je možné podávat do půlky března

Ministerstvo průmyslu a obchodu prodlužilo výzvu k podávání žádostí do programu COVID – Gastro – Uzavřené provozovny. Žádosti bude přijímat až do 15. března 2021 do 16 hodin.

V televizi zmínili jeho živnost, kompenzační bonus mu ale překvapivě zamítli

Podnikání Zdeňka Kasla je přímo navázáno na fungující restaurace a bary. Lidově řečeno jim totiž jezdí čistit trubky a servisovat klimatizace. V době uzavřených gastro podniků je ale jeho živnost u ledu. Tak si na počátku ledna požádal o kompenzační bonus, který mu však Finanční úřad (FÚ) zamítl.

Pivovar Klášter už pivo nevaří, výroba byla zastavena. Prý dočasně

Pivovar Klášter dovařil. Už od začátku loňského prosince je tam podle místních obrazně řečeno pusto a prázdno. Společnost Pivovary Lobkowicz, které provoz patří, se k situaci opakovaně odmítá vyjádřit. Konec vaření piva nicméně potvrdila.

Hudební nástroj Carton Cajon unese hodně lidské radosti, říká Jan Lála

Carton Cajon – na první pohled zvláštní název, který skrývá zajímavý nápad. Vám, kteří se s výrazem cajon (kachon) setkáváte poprvé, prozradíme, že se jedná o dřevěný perkusní hudební nástroj latinskoamerického původu.