Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 08.08. 2020 a svátek má Soběslav

Kladno

Kladno je statutární město ve středních Čechách. Nachází se 25 km severozápadně od Prahy v Kladenské tabuli. Jižní a západní část města se nachází na poměrně rovinatém území, které tvoří rozvodí mezi Vltavou a Berounkou.

Počet obyvatel: 68.000
Rozloha: 36,97 km²
Oficiální web města: www.mestokladno.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Pešaut – montáže kabelů, s.r.o. – opravy lokomotivních svodů, opravy silnoproudých zařízení, havarijní služba Kladno

Společnost Pešaut – montáže kabelů, s.r.o. byla založena v roce 1999 osamostatněním bývalé montážní skupiny KABLO Kladno,a.s. Nabízíme:   montáž a opravy kabelů a silnoproudých zařízení do 35 kV montáž kabelových souborů 110 kV montáže a opravy kabelů elektrostatických odlučovačů do 150 kV DC lokomotivní svody pro trakci 25 kV...

Tel:
 • 602 403 721 - Ing. Pešaut
  603 889 432 - Ing. Mňuk
E-mail:
 • pesaut@pesaut.cz
  mnuk@pesaut.cz

Vrakoviště aut – výkup aut, prodej ojetých aut, ekologická likvidace, korejské a japonské značky Kladno – Dubí

Naše firma byla založena jako jedna z prvních v republice již v roce 1991. Soustředíme se na korejské a japonské značky. Zabýváme se výkupem a prodejem ojetých i havarovaných vozů, jejich opravou, nebo ekologickou likvidací. Nabízené služby: Výkup a prodej vozů Nové i použité díly Ekologická likvidace Mechanické a klempířské...

Tel:
 • 312 285 629
  723 469 100
E-mail:
 • korejci1@volny.cz
  korejci@korejci.cz

Iveta Pokorná – Palivové a krbové dřevo levně – tvrdé dřevo, měkké dřevo, suché fošny Kladno

Zpracováváme a prodáváme palivové a krbové dřevo v různých délkách. Nabízíme: tvrdé palivové dřevo měkké palivové dřevo suché fošny dubové suché fošny bukové autodoprava

Tel:
 • 734 252 794 - paní Pokorná
  608 102 103
E-mail:
 • info@palivovedrevolevne.cz

Jana Černohubá – RS-Servis – přeprava sypkých materiálů, odvoz komunálního odpadu, recyklace skla Kladno

Na trhu působíme již od roku 1998. Nabízíme: odvoz a likvidace odpadů dovoz sypkých stavebních materiálů (písek, štěrk, kačírek, drť, atd.) nákladní dopravy sklápěčem (+ vlek) recyklace skla

Tel:
 • 312 245 332
  603 534 225 - paní Černohubá
  603 296 131 - řidič
  603 107 702 - řidič
E-mail:
 • cernohuba@rs-servis.cz
  cernohuba@centrum.cz

Dětské a kojenecké zboží RÁJ – sortiment pro maminky, oblečení, hračky, kojenecký bytový textil, nábytek, hygiena Kladno

Naše prodejna RÁJ – dětské zboží má nejen dvacetiletou tradici ale i uznávaný odborníky v oboru. Najdete u nás na 2500 druhů zboží a tým vyškolených pracovníků, kteří jsou připraveni Vám ochotně poradit.  Nabízíme: sortiment pro maminky oblečení oblečení kojenecký bytový textil a nábytek kosmetika, hygiena a mytí

Tel:
 • 777 213 590 - paní Lukešová - majitelka
E-mail:
 • rajkladno@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Libuše Dubčáková slaví 100 let. Zamlada šila róby i pro Lídu Bárovou

Libuše Dubčáková za svobodna Brebtová z Domova U Rybníčka v Žižicích, oslaví v neděli 9. srpna krásné 100. narozeniny. Rodačka z Prahy je dcerou významného architekta Rudolfa Brebty, který na Slovensku postavil hned několik důležitých staveb, mezi nimi například Kostel Krista Krále v Košicích. S rodiči a bratrem, který již nežije, díky tomu v mládí strávila 18 let na Slovensku.

Úpravy škol a školek v Kladně zdárně pokračují

Stavební úpravy za více než tři a půl milionů korun uskutečnil v prvním měsíci prázdnin kladenský magistrát ve svých školách a školkách. Do konce léta bude například v Mateřské škole Vrchlického zmodernizována kuchyně, v ZŠ Vodárenská vymění vstupní dveře, v ZŠ Doberská město rekonstruuje sociální zařízení a v ZŠ Vašatova se opravují klempířské prvky fasády a střecha.

Haldu a zbytek přírody nedáme! Buštěhradští vystavili severnímu obchvatu stopku

/VIDEO/ V severní části města Buštěhrad, kde je plánován v rámci dokumentu Územního rozvoje Středočeského kraje i silniční koridor, obchvat nebude. Rozhodli o tom přední představitelé města Buštěhrad na posledním zasedání. Naopak chtějí modernizovat dnes již velmi frekventovanou silnici I/61 v jižní části, doplnit ji o nadchody pro chodce a pořízení protihlukových stěn.

Termokameru získanou od kraje umí slánská nemocnice využít různě

Termokameru, která umí průběžně měřit tělesnou teplotu příchozích, což se za nynější situace běžně uplatňuje jako preventivní opatření proti šíření koronaviru, bude používat i městská Nemocnice Slaný. Jejímu řediteli Štěpánu Votočkovi ji ve čtvrtek odpoledne předal středočeský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO).

Policisté si zaměřují na opilce a narkomany za volantem

Kladenští policisté se zapojili do rozsáhlé dopravní akce, která potrvá až do neděle 9. srpna po celém území Středočeského kraje. Kontroly jsou v těchto dnech zaměřeny především na kontrolu alkoholu za volantem a omamné látky.

Nestora pozdeňské kultury vyznamenal předseda parlamentu

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček přijal pana Jaroslava Ulricha (91) z Pozdně spolu s delegací ze Slánska. Při této výjimečné příležitosti udělil panu Ulrichovi Pamětní medaili poslanecké sněmovny za celoživotní zásluhy a práci pro kulturu.

V srpnu padají hvězdy, nenechte si ujít pohled na oblohu

Měsíc srpen pokračuje na Hvězdárně Jaroslava Trnky ve Slaném v duchu pozorování planety Jupiter a Saturn. Planeta Saturn je typická svým výrazným prstencem a planeta Jupiter svými čtyřmi Galileovskými měsíci, které kolem ní obíhají. Vidět můžete i padající hvězdy. Otevřeno je standardně od 21:00 do 23:00 hodin.

Koronavirus v kraji nepřináší žádná nemilá překvapení

Dva nově prokázané případy nákazy koronavirem, jež byly zaznamenány za posledních 24 hodin. To ve středu odpoledne zanesli do svých tabulek středočeští hygienici pro Kladensko.

Dopravní policisté kontrolovali nákladní auta, další akce budou následovat

Policisté kladenského dopravního inspektorátu ve spolupráci s pracovníky Centra služeb pro silniční dopravu prováděli v uplynulých dnech dopravně bezpečnostní akci, při které se zaměřili se na náklaďáky.

Léta prodělků jsou pryč, nemocnice byly hospodařením v plusu

Přes 111 milionů korun vydělala loni pětice velkých středočeských nemocnic, oblastních nemocnic kraje. Plusový výsledek hospodaření vykázaly všechny.

Sport

FOTO: Kafka si zastřílel proti svému Kladno, Velvary odvezly výhru 4:2

Velvary potvrdily fotbalovou dominanci v kladenském okresu a v přípravě velmi dobrým výkonem přehrály stále se zlepšující tým SK Kladno. Ani ten se přes prohru 2:4 nemusí za výkon stydět. Dva góly vítězů vstřelil ex-kladenský útočník Jaroslav Kafka, dostal to za úkol doma.

Další bomba v Červených Janovicích. Po Jiránkovi míří do týmu Tomáš Řepka!

Bouřlivák zpátky na scéně! Fotbalové Červené Janovice v pátek 7. srpna po poledni oznámily další zvučnou posilu před startem nové sezony, po Martinu Jiránkovi se k účastníkovi III. třídy Kutnohorska přidal další bývalý reprezentant Tomáš Řepka. Klub o příchodu sparťanské legendy informoval na svém facebookovém profilu.

Sirový dal po třicítce sbohem fotbalu. Později mi možná bude chybět, říká

/ROZHOVOR/ Zažil toho opravdu hodně. Prošel mnoha kluby, zahrál si na vysoké úrovni, nakoukl do kabiny ligového mužstva, zahrál si s Dočkalem, Váchou, Necidem a dalšími hvězdami. Naposledy hrál za poděbradskou Bohemii nejvyšší krajskou soutěž. Dvaatřicetiletý fotbalista Jan Sirový se ale rozhodl pověsit kopačky na hřebík.

FOTO: Na první trénink basketbalistů dorazili také reprezentanti. Ale v civilu

Příprava nymburských basketbalistů na novou sezonu odstartovala. Poprvé od konce května se hráči sešli v kabině a pustili se do pětitýdenní tvrdé práce, aby byli co nejlépe nachystáni na ročník 2020 – 2021, ve kterém je opět čeká i Liga mistrů. Během přípravy sehraje tým i sedm přátelských zápasů.

Posila už dorazila. Luka Rupnik dorazil mezi nymburské basketbalisty

První zahraniční posila už dorazila do Nymburka. Basketbalista Luka Rupnik přiletěl z Lublaně společně s nymburským asistentem Sašou Sekuličem. V kancelářích klubu dořešil administrativní záležitost, seznámil se s vedením a také poskytl první krátký rozhovor.

FOTO: Návrat Asníkovi vyšel, béčko Kladna vyhrálo v Rakovníku

Nedávný souboj A týmů vyzněl pro SK Rakovník, ve čtvrtečním duelu rezervních celků se dařilo pro změnu SK Kladno. Hosté si odvezli výhru 3:1.

Kam o víkendu na fotbal? Na přípravu i čtyři turnaje

Kam vyrazit o víkendu na fotbal? Velmi zajímavé přípravy se hrají třeba v Kladně, kam přijedou Velvary, nebo na čtyřech hřištích, kde pořádají letní poháry. Nabízíme soupis všech duelů i turnajů.

Zimní stadion je otevřen, smí tam hráči a trenéři. Sparta bude

ČEZ stadion v Kladně byl ve čtvrtek znovu otevřen. Původně ho hygiena kvůli koronaviru zavřela do 15. srpna, ale vlastním stadionu - město Kladno (potažmo společnost SAMK) ve spolupráci s klubem zajistily perfektní desinfekci prostor. Trénovat mohou všechny týmy, které nebyly zasaženy koronavirem. Na stadion ale smí jen hráči a trenéři. 

Slaný v hororové desetiminutovce ztratilo náskok

Středeční přípravný fotbalový zápas mezi celky Libiše a Slaného skončil remízou, když se domácím povedlo zlikvidovat dvougólové manko.

Zraněný Jakub Balšánek nejspíš nestihne start nové divizní sezony

Měl být základním stavebním kamenem. Lídrem týmu, který potáhne i další spoluhráče. Jenže ouha. Na startu přípravy se zranil a je nyní ve hvězdách, zda stihne začátek nové sezony nebo zda do ni vůbec zasáhne. Zkušený Jakub Balšánek je momentálně zraněný, až další dny a lékařská vyšetření ukáží, jak bude jeho sezona pokračovat.

Krimi

Pokut za dálniční známky podle celníků přibývá

/FOTOGALERIE/ Jízdy bez dálniční známky jsou mezi odhaleními středočeských celníků vysloveně na denním pořádku. V pátek o tom informovala Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj. „I letošní léto se vyznačuje zvýšeným počtem řidičů, kteří využívají zpoplatněné úseky dálnic bez uhrazení časového poplatku,“ konstatovala. S tím, že celníci kontrolují jak dálniční kupony, tak placení mýtného, jež se vztahuje na těžší vozidla.

Svému kamarádovi za poskytnutý nocleh pěkně poděkoval

Jak se říká, za dobrotu na žebrotu se potvrdilo muži, který nechal ve svém bytě přenocovat kamaráda. Na tísňovou linku kladenských strážníků oznámil, že mu jeho kamarád z bytu odcizil televizor.

Řidička, která vystřídala muže se zákazem, neměla čistý dech

Bleskurychlé přesednutí posádky auta mělo operativně odvrátit hrozící problém, krkolomné manévry uvnitř vozidla ale nakonec nebyly nic platné. Tím, že si šofér přesedl na zadní sedačku, policisty neošálil, informovala ve středu Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. „Důvodem byl zřejmě uložený zákaz řízení,“ osvětlila pravděpodobné souvislosti.

Z ochotného pomocníka se vyklubal zloděj

Velmi nepříjemnou zkušenost má za sebou šestašedesátiletá žena z Kladna. Vše začalo zcela nevinně. Když se vracela z nákupu, oslovil ji ve společných prostorách panelového domu v Americké ulici muž a nabídl ji pomoc s taškou. Z ochotného pomocníka se ale rychle vyklubal zloděj.

Zlodějka prchla se zlatem v hrsti, pomozte ji dopadnout!

Zlatnictví v domě U Lodi ve Slaném na Londě navštívila ve čtvrtek 30. července hodinu po poledni zákaznice, která si nechala na pult vyložit plato se zlatými řetízky na krk.

V Dole Libušín se pod mužem propadla podlaha, letěl pro něj vrtulník

Devětačtyřicetiletý muž se v neděli odpoledne těžce zranil v budově bývalé elektrárny v Dole Libušín. Jednalo se o plánovanou prohlídku objektu, jenže muž se podle prvotních informací dostat za bezpečný prostor, který byl ohraničený páskou, a tam se pod ním propadla podlaha.

V zatáčce u Sluštic se převrátil náklaďák s pšenicí

Mezi obcemi Sluštice a Zlatá havaroval v sobotu jednašedesátiletý řidič nákladního vozu, který převážel pšenici. „Ze zatím nezjištěné příčiny se nákladní automobil v zatáčce převrátil,“ potvrdila policejní mluvčí Petra Potočná.

U Stochova se těžce zranili dva pětadvacetiletí lidé

K těžké dopravní nehodě došlo v pátek navečer u Stochova. Čelně se tam srazila dvě osobní auta. „Pětadvacetiletý řidič Škody Octavie měl předjíždět na plné čáře a došlo ke střetu s protijedoucím vozem Audi, které řídil stejně starý muž,“ popsala výsledky prvotního šetření policejní mluvčí Petra Potočná.

Bývalý Rathův poradce má jít za krácení daní na 6 let do vězení

Vinen. Tak zní zatím nepravomocný rozsudek středočeského krajského soudu v kauze bývalého investičního náměstka krajských nemocnic ve Středočeském kraji Filipa Bušiny. Soud ho poslal na šest let do vězení a také mu vyměřil peněžitý trest ve výši 10,5 milionů korun za údajné daňové úniky. Bývalý poradce hejtmana Davida Rath vinu ale od samotného počátku popírá, podle obžaloby měla skupina způsobit škodu vyčíslenou na 630 milionů korun. Obě strany mají možnost se odvolat k Vrchnímu soudu v Praze.

U Tuřan se stala vážná dopravní nehoda, silnice byla uzavřena

/FOTOGALERIE/ Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 30. července krátce před jedenáctou hodinu u Slaného na silnici I/16 mezi Tuřany a obcí Hvězda. Srazila se zde dvě osobní vozidla. Na místo byl vyslán i záchranářský vrtulník.

Ekonomika

Deště daly zemědělcům čas si trochu odpočinout

Deště v posledních dnech doslova zastavily zemědělce, kteří museli nechat svou techniku v garážích a stodolách. „Alespoň mohli nabrat síly,“ řekl předseda středočeské agrární komory Jaroslav Mikoláš, podle kterého přišlo mokré počasí v pravou chvíli. „Půda byla vyschlá, neskutečně se prášilo,“ vysvětlil. Ve středu 5. srpna se už vyčasilo a žně opět mohly pokračovat.

Radíme podnikatelům: Podnikání v kultuře a covidová patálie

Provozovatelé hudebních klubů či diskoték jsou od března konfrontováni s různými omezeními. Podpora i pro tento druh podnikání existuje. Jak na to, přibližuje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Češi kvůli strachu z viru pijí doma. Hostinští pláčou

Na dvě desítky pětisetlitrových tanků piva musela na jaře kvůli koronavirové krizi vylít restaurační skupina Hospodska v pěti hospodách v Plzni a jedné pražské. Nyní již je otevřeno, ale škody za sezonu budou sčítat až koncem roku. „Poptávka je stále v řadě míst utlumena, zatímco náklady se vrací do původní výše,“ uvedl spoluzakladatel skupiny Luboš Kastner.

Krize má pomoci vylepšit zdravotnické postele nápady z ciziny

Významného technologického vylepšení se mají dočkat produkty společnosti Linet sídlící v Želevčicích u Slaného, známé zejména výrobou nemocničních postelí a pečovatelských lůžek, používaných například v domovech seniorů.

Český zabiják virů se osvědčil, natřou jím celý hotel

/FOTOGALERIE/ Jedinečný funkční patentovaný nanonátěr, který prakticky okamžitě zabíjí nebezpečné mikroorganismy a s nimi i tolik obávaný Covid-19, vyvinul vědec Jan Procházka z Kamenných Žehrovic na Kladensku ve své firmě JTJ. Jako jedni z prvních v České republice si nátěr pořídili provozovatelé hotelu Astra v Srbech u Tuchlovic a mají úžasné výsledky.

České pivo? To je pro mě pýcha, říká Martina Ferencová

Znáte ten vtip? Víte, jaké jsou tři největší lži? Jdeme na jedno. Dopijem a půjdem. Od zítřka nepiju. Jo, všechny se točí kolem piva. Vtip je vtip, ale v tomhle je kus pravdy. Ukazují tak trochu českou mentalitu spojenou se zlatavým mokem. Tenhle obor, tedy vše spojené s pivem, zažil těžké chvíle. Není sice vyhráno, ale podle všeho, je už lépe.

Radíme čtenářům: Domácí počítače jako slabina podnikových sítí. Jak je ochránit?

Mnoho lidí je nuceno pracovat v domácím režimu. Na co je dobré dbát při práci s počítačem z domova radí bezpečnostní počítačový expert Esetu Václav Zubr.    

Bez číšníků i hostů. Začíná éra virtuálních kuchyní

Sdílené bydlení, sdílené automobily, kola a teď i vaření. Do Prahy dorazil trend takzvaných cloudových kuchyní. Co to znamená? Ideálně dobře vydělávající restauraci bez stolů, číšníků i hostů. Kompletně vybavená kuchyně slouží k tomu, aby v ní kuchaři jídlo v krátkém čase uvařili a kurýři je bleskurychle dopravili k zákazníkovi domů či do práce.

Nikdo nevěděl, jak dlouho bude zavřeno. Nejhorší je nejistota, říká podnikatelka

Obrovská neznámá, spousta nejistoty a velké finanční dopady. Tak hodnotí podnikatelka Elen Hellerová období, kdy musela kvůli koronavirovým opatřením zavřít rodinný Penzion Jurášek v Beskydech. Není to přitom tak dávno, co se vrhla doslova po hlavě do oblasti cestovního ruchu. Předtím měla její rodina na Ostravsku několik autosalonů.

Podporu od inovačního centra už získalo přes sto firem

Páté narozeniny si připomíná Středočeské inovační centrum (SIC). V roce 2015 vzniklo jako spolek založený Středočeským krajem a několika vědeckými institucemi; významnou roli hrají Astronomický ústav Akademie věd ČR, Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický, Fyzikální ústav Akademie věd ČR a České vysoké učení v Praze.