Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.06. 2019 a svátek má Leoš

Kladno

Kladno je statutární město ve středních Čechách. Nachází se 25 km severozápadně od Prahy v Kladenské tabuli. Jižní a západní část města se nachází na poměrně rovinatém území, které tvoří rozvodí mezi Vltavou a Berounkou.

Počet obyvatel: 68.000
Rozloha: 36,97 km²
Oficiální web města: www.mestokladno.cz


Z katalogu firem doporučujeme

AUTO – ROCH s.r.o. – autoservis, prodej náhradních dílů, pneuservis, odtahová služba Slaný

Nabízíme: komplexní servis osobních i dodávkových vozů zapůjčení náhradního vozidla prodej nových i ojetých automobilů prodej originálních náhradních dílů FORD a AIXAM pneuservis servis brzd servis klimatizací leštění laku a světel čištění interiérů včetně ozonu ruční mytí vozidel odtahové služby

Tel:
 • 312 525 661
  736 480 127 - paní Chvojová
E-mail:
 • chvojova@auto-roch.cz
  info@auto-roch.cz

Petr Lunger – MALBY KLADNO – malby, nátěry, tmelení, sádrování, lepení stropních kazet, odstraňování tapet Kladno

Své malířské a související služby poskytujeme už od roku 1997. Nabízíme: malby nátěry broušení nových podkladů škrábání původních maleb začištění po původních malbách tmelení a sádrování penetrační nátěry opravy prasklin lepení stropních kazet lepení ozdobných prvků lepení zakončovacích lišt odstraňování tapet izolace skvrn

Tel:
 • 732 478 984 - pan Lunger
E-mail:
 • petr.lunger@seznam.cz
  info@malbykladno.cz

Ing. Jan Tuček – návrhy a realizace zahrad, kácení stromů, frézování pařezů Kladno

Nabízíme: kompletní údržba zeleně trávníky - kobercové, výsevem kácení a prořezy stromů střih ovocného sortimentu prodej rostlinného sortimentu terénní modelace závlahové systémy frézování pařez

Tel:
 • 737 973 605 - pan Ing. Tuček
E-mail:
 • zahradnik10@email.cz

Libor Hašek – stavební práce, odvoz fekálií Benešov

Naše služby: odvoz fekálií kompletní zemní práce stavební práce kanalizační a vodovodní přípojky dodávka jímek (plastových, betonových) těžká nákladní doprava atd.  

Tel:
 • 602 396 536 - pan Hašek
E-mail:
 • hasek.libor@tiscali.cz

Štukatérské sdružení ATIKA – štukatérství, rekonstrukce památek Kladno

Štukatérské sdružení ATIKA vzniklo v  roce 1991. Při opravách interiérů a fasád na rekonstruovaných památkových objektech spolupracujeme s Arcibiskupstvím pražským, referáty kultury městských úřadů a Památkovým ústavem. Naše služby: opravy fasád se štukatérskou výzdobou zhotovení fasád  s novou výzdobou opravy a zhotovení  sgrafita opravy  a doplnění přírodního a umělého  kamene výroba forem ...

Tel:
 • 602 384 336 - Karel Řehoř - majitel
E-mail:
 • rehork@volny.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

MŠ Na Dolíkách, Slaný

Slaný - Slánská mateřské škola, kterou nalezneme v ulici Cyrila Boudy, je známá taktéž jako MŠ Na Dolíkách. Jejím mottem je pak: Školka plná pohody!

OBRAZEM: Frézování na čtyřproudovce

Kladno – Kladno, které je v současnosti plné uzavírek, je částečné neprůjezdné ještě i v dalším úseku. Od pondělí až do pátku 21.6. se na komunikaci spojující Rozdělov s centrem koná plánovaná oprava, a to úseku mezi ulicemi Československé armády, Kleinerovou a J. Palacha.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?

Kladensko /ANKETA/ - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme dnes?

Dohady o mateřince lidi ze Pcher rozdělily na dva tábory

Pchery /FOTOGALERIE/ - Zastupitelstvo ve Pcherách bylo poněkud rozpolcené. Představitelé obce se neshodují v tom, kde má být postavena nová mateřská škola. Část zastupitelů ji navrhuje postavit na obecních pozemcích pod školou a využít na její výstavbu dotaci. Jiní zastupitelé chtějí stavbu těsně vedle školy, plochy ale patří soukromým majitelům a nad parcelami je vedeno vysoké napětí.

Pohlednice z minulosti: Kladenský zimák zastřešili kvůli mistrovství světa

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladenský zimní stadion, aktuálně ČEZ stadion Kladno, byl postaven už v roce 1949, a tak patří mezi jedny z nejstarších stadionů svého druhu v republice. 

Lidé si připomněli lidickou tragédii

Lidice /FOTOGALERIE/ - Stovky lidí včetně předních představitelů České republiky si připomněly 77. výročí od vyhlazení obce Lidice na Kladensku nacisty. Lidem svůj příběh připomněla také Marie Šupíková, která se narodila v roce 1932 a jako dítě tragické události přežila.

Veteránská rallye odstartovala z kladenského náměstí

Kladno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Už třetí ročník Kladenské veteran rallye odstartoval v sobotu 15. června dopoledne z náměstí Starosty Pavla v Kladně. Cíl závodu je v obci Peruc. Do závodu veteránské rallye se zapojilo zhruba 30 jezdců se svými nablýskanými veterány, nechybělo pak ani dobové oblečení.

Rektor ČZÚ Petr Sklenička: Chytrá krajina je záchranou nejen pro českou přírodu

Kladensko /ROZHOVOR/ - Rektor České zemědělské univerzity Petr Sklenička uvedl, že Rakovnicko bylo k vytvoření chytré krajiny vybráno hned z několika důvodů. Více se dočtete v následujícím rozhovoru.

U Lán vzniká krajina budoucnosti. Má pomoci přežít

Lány – Vyprahlá půda, nedostatek úrody, v potocích téměř žádná voda, nedostatek pitné vody. Tak vypadají ty nejčernější scénáře spojené s katastrofou jménem sucho. Odborníci z České zemědělské univerzity se nyní snaží vymyslet krajinu, která by měla odolat klimatickým změnám a dokázala zadržet tolik potřebnou vodu.

České ikony, ale i modely židlí jsou k vidění ve vědecké knihovně

Kladno /FOTOGALERIE/ - Ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně probíhá až do 18. června výstava absolventských a klauzurních prací studentů uměleckých oborů Střední školy designu a řemesel Kladno.

Sport

Celosvětový exkluzivní skateboarding zaplní berounské náměstí

Beroun - Světová skateboardová špička se sjede do České republiky na nejlepší závod sezóny - Grand Prix Beroun 2019. Jeden z největších evropských závodů se uskuteční v sobotu 22. června v areálu skateparku v Berouně. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět nejlepší závodníky z celého světa.

Úspěšný trenér Pazdera přivedl Slaný do divize

Slaný – Z výhry v krajském přeboru se raduje SK Lhota, ale v soutěži uspěl i další zástupce okresu – SK Slaný. Třetí místo by dokonce podle všeho mělo znamenat postup do divize, kde Slaný nehrálo snad dvacet let. Za úspěchem stojí řada lidí, od předsedy klubu Zdeňka Hořejšího přes manažera Radima Vavrocha až po hráče. Velkou roli sehrál i trenér Jiří Pazdera. Ten už vyhrál před časem I. A třídu s Vraným a teď zřejmě zamíří o soutěž výš také se Slaným.

FOTO: Zvoleněveský odchod s grácií, Slavoj přemohl mistra

Kladensko - Důstojně se rozloučila s okresním přeborem fotbalová Zvoleněves, která přemohla postupující Přítočno. Poprvé absolvovala rozstřel a hned byla úspěšná.

Vstupenky na Anglii putují do Berouna. Získal je Jan Ungr

Střední Čechy – V rámci Tip ligy jsme opět na jaře s Deníkem soutěžili také krajsky. Bodově vůbec nejúspěšnějším borcem jara se ve Středočeském kraji stal Jan Ungr z Berouna, který získal 167 bodů a může se těšit na dvě vstupenky na kvalifikační duel o Euro Česká republika – Anglie (11. října).

Trenér Josef Štěpán oslavil osmdesátku

Kladno – Velké narozeniny oslavil v úvodu června slavný kladenský trenér Josef Štěpán. Pomohl vychovat stovky mladých borců a dobře si vedl i při působení u A týmu ve druhé polonině 80. let, kdy s Jiřím Hůlou dovedli Kladno do druhé ligy.

FOTO: Slánští získali v Jedomělicích konečně aspoň bodík

Kladensko - Slaný konečně bodovalo v Jedomělicích, Vraný se loučilo se štítem. Fotbalová I. B třída se dohrávala ale celkem v poklidu.

V A třídě se na závěr přes prohry slavilo

Kladensko – Sezonu ukončili kladenští zástupci ve fotbalové I. A třídě shodně porážkou, ta dokeská je překvapením. Sestupující Petrovice dosud uhrály na jaře pouhé čtyři body (porazily jen Velkou Dobrou). Přesto si oba týmy rozlučku užily, předsezónní cíle měly splněny s předstihem. A v příštím ročníku už by nemusely být v I. A třídě osamocené. Přibude z kraje sestoupivší Libušín a třeba i béčko Hostouně. Soutěž by byla pro celé Kladensko rázem mnohem atraktivnější.

Slaný se chystá na velké drama

Slaný - Ve středu 19. června od 18 hodin se odehraje na slánském plochodrážním stadionu páté kolo tuzemské nejvyšší soutěže. Mezinárodní mistrovství ČR - Extraliga družstev má v letošním ročníku velmi vyrovnaný průběh a slánský závod slibuje drama. „Samozřejmě chceme doma vyhrát a stát se může všechno,“ předeslal manažer slánského týmu Milan Mach.

FOTO: Přestřelka ve Hřebči! A sedm zásahů

Hřebeč – Fotbalisté Hřebče se po návratu z krátké dovolené pustili ještě jednou díla, aby zkusili zavřít sezonu v krajském přeboru úspěšně. Nakonec to nevyšlo, ale Kutné Hoře, která teoreticky může postoupit do divize, podlehli v pěkném utkání plném gólů 3:4.

FOTO: Klobuky se po roce přesně na den v B třídě zachránily

Kladensko – Že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky? To v případě fotbalových Klobuk úplně neplatí. Na den přesně po roce se znovu v I. B třídě zachránily díky výhře v posledním kole.

Krimi

Jedněm policistům ujíždějící auto zmizelo, druzí se ho nedočkali

Střední Čechy /VIDEO/ – Po neznámém řidiči, který se zřejmě vytratil z dálnice D5 na Rokycansku, pátrají policisté z dálničního oddělení v Rudné na Praze-západ. Rádi by mu připomněli, že po natankování u čerpací stanice je správné zaplatit – a nikoli ujet.

V hádce bodla muže do břicha a utekla, nyní jí hrozí vězení

Kladensko - Kladenští policisté zadrželi jednačtyřicetiletou ženu a obvinili ji z těžkého ublížení na zdraví. Dotyčná totiž bodla minulou středu svého o čtyři roky mladšího muže do břicha a z místa činu utekla. Událost se stala v Jenči. Partnerka neudržela své emoce na uzdě a v hádce způsobila svému milému nožem vážné poranění, přičemž ho krvácejícího nechala bez pomoci ležet na podlaze.

Cizinci podezřelí ze zmlácení kolegy putovali za mříže

Střední Čechy – Do vazby poslal Okresní soud pro Prahu-východ dvojici cizinců, kteří jsou podezřelí, že svého kolegu napadli tyčemi. V pondělí 17. června o tom informovala Eva Hašlová, mluvčí územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. S tím, že o vazbě se rozhodovalo nedávno – nicméně k samotné události, jež vedla k trestnímu stíhání, došlo již v dubnu.

Lupič měl snahu přepadenou seniorku svlékat

Střední Čechy – Oč konkrétně lupiči šlo, sice policejní mluvčí Eva Hašlová neupřesnila, i tak však jsou její informace z pondělí 17. června o přepadení seniorky u rybníka na Úvalsku otřesné. Pětaosmdesátiletá žena byla přepadena za bílého dne; ve středu 5. června dopoledne. Pachatel ji překvapil zezadu, zakryl jí ústa i oči – a vyrukoval s tím, oč mu jde. „Požadoval po ní část jejího oděvu,“ uvedla Hašlová.

Řidič se snažil shodit policejní auto ze srázu. Skončil v psychiatrické léčebně

Krupá /VIDEO/ - Až šest let hrozí třiatřicetiletému řidiči dodávky Ford, který nejprve zkoušel policistům ujet, poté se snažil policejní vůz shodit ze srázu, a když se mu ani to nepovedlo, policisty fyzicky napadl.

Řidičce se udělalo nevolno a srazila se s dodávkou v protisměru

Slaný /FOTOGALERIE/ - Pětatřicetiletá řidička bílého BMW nezvládla v pondělí 17. června dopoledne ve Slaném řízení a nabourala do bílé dodávky Fiat Ducato, které řídil stejně starý šofér. Událost se stala v Ouvalově ulici v sousedství autobusového nádraží a nové čerpací stanice. Mladá žena při jízdě podle všeho zkolabovala v důsledku náhlé nevolnosti, auto přejelo do protisměru a následoval náraz.

KRIMI MIX: Sto neomluvených hodin, krádeže i čin vandala

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

Ve Slaném byl přepaden mladík, policie po pachateli pátrá

Slaný - Slánští policisté pátrají po pachateli loupežného přepadení. To se stalo v úterý 11. června nad ránem v Ouvalově ulici. Neznámý muž zde přepadl a okradl třiadvacetiletého mladíka, kterému navíc způsobil zranění.

Vážná nehoda u Sýkořice. Pro řidiče musel přiletět vrtulník

Sýkořice – Na několik hodin musela být uzavřená silnici číslo 201 mezi obcí Sýkořice a Běleč. Ve středu krátce po desáté hodině dopolední se tu stala velmi vážná dopravní nehoda. Dvacetiletý řidič osobního vozidla v mírné zatáčce sjel mimo komunikaci a narazil do stromu.

Příjezd do Prahy po D1 citelně přibrzdila nehoda s autem na střeše

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Nehoda tří osobních aut a jednoho nákladního, která se obešla bez zranění, značně zkomplikovala v dopravní špičce středečního rána příjezd po dálnici D1 do Prahy. Došlo k ní před sedmou hodinou na dálničním kilometru 8,5. Při střetu poblíž Čestlic na Praze-východ, v oblasti sjezdu na Nupaky a Dobřejovice, dokonce jedno z aut zůstalo převrácené na střeše.

Ekonomika

Legendární Střelna vítá od úterý lidi v novém

Slaný /FOTOGALERIE/ - Restaurace Na Střelnici ve Slaném spustila v úterý 18. června dopoledne po delší odmlce svůj provoz. Slaňáci, kteří v otevření komplexu už nedoufali, se dočkali. Velké sousto si vzal na svá bedra teprve třicetiletý Slaňák Pavel Šteiner a vsadil na zlatou českou klasiku. Jak studenou tak teplou, přičemž nechybí české pivo.

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.  

Meruňky podraží až na 50 korun za kilo. I kvůli chybějícím lidem na sklizeň

Po citelném zvýšení cen zeleniny musí zákazníci letos počítat i se zdražením ovoce. Podle zjištění Deníku to naznačují pěstitelé na jihu Moravy. Navíc v těch sadech, kde se i přes sérii jarních mrazíků podařilo zachránit úrodu meruněk, může nastat problém s nedostatkem pracovních sil na sklizeň.

Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory

Do peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.

Preventivní program pomůže dětem nespálit se

Střední Čechy /VIDEO/ - Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. Snížit toto riziko chce preventivní program, který finančně podpoří jarní část programu ČSOB pomáhá regionům. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Investory pro opuštěné lokality se kraj chystá hledat v Německu

Střední Čechy - Do bavorského Mnichova se na podzim chystají zástupci středočeského hejtmanství - a tato návštěva, s termínem 7. až 9. října, se připravuje už teď. Nijak však nesouvisí s tamějším proslulým festivalem Oktoberfest; ten ostatně bude v té době čerstvě ukončen.

Děti se po škole zabaví v Klubu v zahradě

Neveklov /VIDEO/ - Alternativu k přeplněné místní družině slibuje Salesiánské hnutí mládeže v Neveklově. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Poslední osobní Tatra byla Beta. V Příboře pak mohly vznikat třeba obří Audi

Pár kilometrů od hlavního závodu Tatry v Kopřinici se v Příboře po celá desetiletí vyráběly osmiválcové limuzíny 603 a 613. Tato éra skončila před 20 lety.