Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 18.09. 2021 a svátek má Kryštof

Kladno

Kladno je statutární město ve středních Čechách. Nachází se 25 km severozápadně od Prahy v Kladenské tabuli. Jižní a západní část města se nachází na poměrně rovinatém území, které tvoří rozvodí mezi Vltavou a Berounkou.

Počet obyvatel: 68.000
Rozloha: 36,97 km²
Oficiální web města: www.mestokladno.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Euroclima s.r.o. – tepelná čerpadla Panasonic, klimatizace, vzduchotechnika, servis Kladno

Naše společnost má bohaté zkušenosti v oboru tepelných čerpadel, klimatizací a vzduchotechniky. Nabízíme kompletní servis, od návrhu po realizace a servis. Poskytované služby: Tepelná čerpadla Klimatizace Vzduchotechnika

Tel:
 • 312 698 768
  602 387 481
E-mail:
 • euroclima@volny.cz

ELKOM P.P. s.r.o. – stavební řezivo, OSB desky, palubky, prkna, střešní latě, ozdobná zábradlí, bezpečnostní mříže, ploty, vrata, nátěry na dřevo Kladno

Naše firma vám nabízí velký sortiment palubek, prken, dřev, OSB desek a dalších produktů. Dodáváme dřevo a řezivo ve standardních i individuálních rozměrech a vždy se snažíme vyhovět požadavkům klientů.  Nabízíme: prkna krovy OSB desky palubky hoblovaná prkna fošny střešní latě a jiné stavební řezivo ozdobná zábradlí, ploty vrata, brány...

Tel:
 • +420 602 201 008 - pan Pečený
  +420 312 240 360
E-mail:
 • peceny@elkompp.cz
  info@barvy-eshop.cz

Podlahy Zíka – pokládka podlah, prodej podlah a podlahových krytin Kladno

Naše firma se prodejem a pokládkou podlahových krytin zabývá od roku 1996. Nabízíme: laminátové podlahy dřevěné podlahy korkové plovoucí podlahy pvc vinyl marmolea korkové dlaždice a obklady koberce bytové i zátěžové

Tel:
 • 312 274 040 - obchod
  777 164 738 - paní Zíková
  603 164 738 - pan Zíka
E-mail:
 • podlahy.zika@seznam.cz

Zahradnictví Riegelová – pěstování letniček, prodej řezaných květin, květinová výzdoba na svatby Slaný

Nabízíme: prodej letniček prodej bylinek prodej okrasných rostlin prodej kvalitního česneku dušičková vazba prodej vánočních svícnů řezané květiny květinovou výzdobu na svatby

Tel:
 • 312 591 745 - zahradnictví
  721 448 416 - paní Riegelová
  728 870 678 - zahradnictví
E-mail:
 • ilona.riegelova@gmail.com
  mrvova.lucie@gmail.com
  martinek.mrva@gmail.com

Zbyněk Karas – palivové dřevo – prodej dřeva, sypaný dřevo, pytlované dřevo, dovoz dřeva Kladno

Specializujeme se na dodávku palivového dřeva. Vykládka probíhá hydraulickou rukou i přes plot v ceně dopravy. Nabízíme: DRUHY DŘEVA CENÍKY

Tel:
 • 608 703 571
E-mail:
 • karas.z@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

OBRAZEM: Letní slavnost v kladenském domově seniorů přivítala několik zpěváků

Ve středu 15. září se v kladenském domově seniorů uskutečnila Letní slavnost, která přítomné potěšila hudbou v podání několika interpretů.

OBRAZEM: Lány si připomněly úmrtí prezidenta Masaryka

V úterý 14. září se na lánském hřbitově konala pietní vzpomínka na prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Tradičně se přišli poklonit památce prezidenta Osvoboditele členové Československé obce legionářské (ČsOL) a zástupci politického a veřejného života.

OBRAZEM: Vojáci svedli bitvu o Brandýsek, už popatnácté

V rámci oslav 76. výročí osvobození Československa se o uplynulém víkendu uskutečnil v prostoru bývalé vodárny 15. ročník Bitvy o Brandýsek pořádaný místním klubem vojenské historie ve spolupráci s obecním úřadem a sborem dobrovolných hasičů.

PODÍVEJTE SE: Legionáři se utkali v Rudě při 11. ročníku střelecké soutěže

V pátek 10. září ve 14 hodin se v Rudě u Nového Strašecí sešli kladenští legionáři u příležitosti 11. ročníku střelecké soutěže ze samopalu vzor 58 na počest válečné veteránky Vandy Biněvské a ke 100. výročí založení Československé obce legionářské (ČsOL) Kladno. Je až neuvěřitelné, že již uběhlo 100 let od chvíle, kdy tato nejvýznamnější veteránská organizace vznikla. Záštitu nad soutěží převzala hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Výročí úmrtí Masaryka si v Lánech připomněli zapálením vatry

/FOTOGALERIE/ Zapálením tradiční vatry a písní Ach synku, synku, která je označována za oblíbenou skladbu Tomáše G. Masaryka, si v sobotu lidé v Lánech na pomezí Rakovnicka a Kladenska lidé připomněli 84. výročí úmrtí někdejšího československého prezidenta, který právě na lánském zámku 14. září 1937 zemřel a na místním hřbitově byl následně pochován.

Trojčata surikat v Zooparku Zájezd pokřtil moderátor Nasty

/FOTOGALERIE/ Arny, Čestmír a Anetka. To jsou jména pro trojčata surikat, která se v Zooparku Zájezd narodila v polovině července. Kmotrem malých surikat se stal moderátor a stand-up komik Petr Nasty Cerha, který roztomilá mláďata pojmenoval podle kolegů a manželky.

OBRAZEM: Klub přátel hornických tradic vyrazil z Kladna na setkání do Mostu

Dycky horník! Pětadvacáté setkání hornických měst a obcí v Mostě začalo v pátek 10. září v Mostě. Nechyběli tam ani zástupci Klubu přátel hornických tradic z Kladna. Na programu třídenní akce bylo například slavnostní odhalení památníku hornictví a důlních neštěstí či předávání cen Českého permona.

Parkovací dům ve Slaném je už dva roky zavřený, město zvažuje jeho přestavbu

Automatický parkovací dům ve Slaném pro 149 aut za zhruba sto milionů korun, za který město zaplatilo už polovinu celkové částky, je už dva roky zavřený. Zařízení, které bylo uvedeno do provozu před sedmi lety, nesplňuje deklarované parametry a je od počátku poruchové. Město proto další platby pozastavilo a případ se dostal až před soud.

OBRAZEM: Růžový burčák už teče ve Kvíci u Rychtaříků proudem

Manželé Petr Rychtařík a Jana Isopová ze Slaného - Kvíce stáčejí od pátku 10. září první letošní burčák ze svých slunných strání. Jak potvrdila vinařka, v aktuální nabídce je růžový burčák z odrůdy Svatovavřinecké. Do jejich provozovny, Vinařství Rychtaříkovi, proto míří od pátečního dopoledne první zákazníci, kteří se na kvasinkový mošt sladké chuti, příjemné vůně a lehkých kyselinek, jenž má blahodárný vliv na zdraví, po celý rok velmi těší.

OBRAZEM: Kapely Lucie a Totální nasazení poděkovaly koncertem zdravotníkům

/VIDEO/ Ve slánském letním kině se ve čtvrtek 9. září uskutečnil benefiční koncert pro Nemocnici Slaný v podání kapel Lucie a Totální nasazení. Muzikanti společně věnovali své vystoupení zdravotníkům a dalším zaměstnancům nemocnice, stejně jako dobrovolníkům a všem pracovníkům očkovacího centra jako poděkování za obrovské osobní nasazení při covidové pandemii.

Sport

Rváč i oběť, génius i lump. Armstrong slaví padesátiny, stigmatu se už nezbaví

Lhal, podváděl, ubližoval. Zároveň spoustě lidí pomohl, inspiroval je, nasměroval ke sportu. Lance Armstrong zůstává kontroverzní postavou i dlouho po ukončení své veleúspěšné (a zároveň skandální) cyklistické kariéry. Muž, který dokázal sedmkrát v řadě vyhrát Tour de France a porazil rakovinu, dál budí nesmiřitelné vášně. 

Navrátilec Strnad viděl skleslé obličeje, východisko vidí v týmové práci

Na nepovedený vstup do sezony Rytíři zareagovali dvěma rychlými příchody. Jednou z posil je bývalý kapitán kladenských hokejistů Jakub Strnad. Po zápase se v něm ale emoce mísily. Neskrýval nadšení, že je zpět v mateřském klubu, na druhou stranu ale litoval těsné porážky.

Souboj hvězd: Gulaš zastínil Krejčího. Jágr se trefil po 568 dnech

/FOTOGALERIE/ Páteční program hokejové extraligy nabídl pikantní střet dvou skvělých útočníků Milana Gulaše a Davida Krejčího. Obě hvězdy nejvyšší soutěže se gólově prosadily, útočník Českých Budějovic dvakrát a ze souboje nakonec vyšel vítězně.

Nejlepší zápas Rytířů. V tygří kleci sahali po bodu, zářil Jágr

Na začátku svého druhého extraligového týdne se hokejoví Rytíři vypjali k určitě nejlepšímu dosavadnímu výkonu. Na ledě obrovského favorita Liberce statečně vzdorovali, s Bílými tygry sahali po bodu, ale nakonec vyhráli v pěkném utkání přece jen domácí. Zapotili se, ale o gól lepší přece jen byli – 3:2. V neděli už Rytíři budou chtít zlou sérii zlomit, v Chomutově přivítají brzy po obědě Litvínov.

Hokejové zajímavosti z 17. září: Debuty Kameše či Vladaře

Pokračujeme v mapování zajímavostí, které se v historii kladenského hokeje udály v ten který den jednotlivých let. Dnes si připomeneme třeba debut Vladimíra Kameše, ale také skvělého brankáře Dana Vladaře. Ze zajímavých zápasů pak například triumf Kladna na Spartě v roce 2006.

Kam o víkendu za fotbalem na Kladensku

Sobotní dopoledne může být zajímavé v Kladně, kam přijede asi nejlepší tým divize B Most/Souš, který letos vede s Petrem Johanou také ex-kladeňák Zdeněk Hašek. Právě on to mohl být, kdo povede Kladno, ale jednání před sezinou nedopadla. A tak Hašek zamířil ke konkurenci. Most je boj o postup připraven lépe, ale Kladno s mladým trenérem Dušanem Binderem určitě bude chtít ukázat, že zoufalý výpadek s Českou Lípou (1:8) je zapomenut.

Sláva ve Velvarech, přijíždí Slavia. Prodáno je už tisíc vstupenek!

Lepší soupeř nepřijel do okresu Kladno už osm let. Slovan Velvary přivítá ve středu 22. září na svém hřišti nejlepší český klub současnosti, pražskou Slavii. Třetí kolo MOL Cupu startuje v 16:15 hodin, ale už nyní si fanoušci mohou kupovat vstupenky. Prodalo se jich už tisíc!

Žádný konec kariéry, Strnad se vrací mezi Rytíře. Ti mají i Dvořáčka

Ačkoliv se spekulovalo o tom, že Jakub Strnad po neúspěšné zkoušce v Plzni ukončí kariéru, naštěstí se tak nestane. Zpátky ho bere Kladno, které neodstartovalo soutěž vůbec dobře a po třech prohrách je na dně tabulky. Spolu se Strnadem přichází mezi Rytíře na měsíční výpomoc David Dvořáček ze Sparty, i on už v minulosti za Rytíře jednu sezonu odehrál.

Sandgrenův zkrat. Po zásahu do rozkroku trefil sudího a byl diskvalifikován

Jedno z nejrychlejších vyřazení tenisové historie má za sebou Tennys Sandgren. Třicetiletý Američan byl diskvalifikován v průběhu druhého gamu poté, co odpálil míček a trefil čárového rozhodčího a napodobil tak aktuální světovou jedničku Novaka Djokoviče.

Slánská stará garda soky válcuje, Družec se drží

Další dvě kola odehráli fotbalisté v Lize starých pánů Kladenska. Stoprocentní zůstávají už jen Slaný a Družec, naopak tři týmy na první úspěch čekají. Včetně silných Velvar, ty ale odehrály jen jediný duel.

Krimi

Auto se samo rozjelo do hustého provozu. Řítilo se na maminky s kočárky

Auto bez řidiče ujelo v Kladně v hustém provozu několik desítek metrů, projelo křižovatkou a pak málem srazilo dvě přecházející maminky s kočárky. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Na vině byl zřejmě majitel, který nechal stát auto nastartované, s klíčky v zapalování a špatně zajištěné proti pohybu, když si šel vybrat peníze z bankomatu. Svůj vůz pak nemohl najít, a tak se v domnění, že mu ho někdo ukradl, obrátil na strážníky.

V Zákolanech se střetl motorkář s osobním autem. Na místo letěl vrtulník

Ke střetu motorky a osobního vozu došlo ve čtvrtek odpoledne v Zákolanech. Na místo letěl vrtulník.

OBRAZEM: U Kladna shořelo auto, řidič stihl utéct včas

Osobní auto shořelo na silnici u Kladna v úterý dopoledne. Řidič stačil utéct, vyvázl bez zranění. Jak potvrdila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková, vůz se rozhořel kolem 9. hodiny. 

Spěšný vlak na kladenské zastávce srazil dva lidi. Zranění jsou vážná

/VIDEO, FOTO/ K neštěstí na železnici došlo v pondělí 13. září odpoledne v úseku Kladno-Ostrovec - Kladno. Spěšný vlak číslo 1581 tam srazil dva lidi.

Trafiku Na Skalkách opět vyloupili. Pachatelé šli po cigaretách

Ve Slaném byla ve čtvrtek 9. září v nočních hodinách vyloupena trafika u parku v Dražkovické ulici. Jak potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková, pachatel z místa odnesl zboží a drobné mince za bezmála 90 tisíc korun.

Od pasu dolů nahý muž obtěžoval dvanáctiletou dívku, ta se nenechala zastrašit

/FOTOGALERIE/ Policisté pátrají po muži, který se polonahý předváděl za bílého dne ve Velvarech dvanáctileté školačce. Jak dívenka vypověděla na policii, byla se uplynulou sobotu 4. září projít k místnímu Malovarskému rybníku.

V Kladně byl ve sklepě paneláku nalezen zastřelený muž

/FOTOGALERIE/ V Kladně-Rozdělově byl ve středu 8. září krátce před 18. hodinou nalezen ve sklepě paneláku zastřelený senior. Událost se stala v sídlišti v ulici Vítězslava nezvala. Na místo byli přivoláni záchranáři a policisté.

OBRAZEM: Tragický střet mezi Prahou a Roztoky. Chodec zemřel na místě

Tragický konec měl v úterý 7. září večer střet osobního automobilu a chodce na silnici II/242 mezi Prahou a Roztoky. Sražený muž zemřel na místě. Podle vyjádření Policie ČR se jednalo o cizince, který šel po vozovce v tmavém oblečení a bez jakéhokoliv osvětlení. Podle prvotních svědeckých výpovědí měl vstoupit do vozovky.

Nedaleko Žiliny spadlo malé letadlo, dva lidé zemřeli

/FOTOGALERIE/ Malé letadlo typu cessna spadlo nedaleko obce Žilina. Dva lidé nehodu nepřežili. Událost se stala v sobotu 4. září odpoledne. Letadlo startovalo z nedalekého letiště ve Velké Dobré a zřítilo se v neobydlené části, v poli u lesíka.

Středočeští policisté hledají muže podezřelého ze zneužití dítěte

Středočeští kriminalisté pátrají po 41letém muži, který je podezřelý z násilí na dítěti. Naposledy byl viděn na Berounsku, pobývat ale může kdekoliv v ČR.

Ekonomika

Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku o Pardubickém kraji

Dovolená, tipy na výlety, vzdělávání a významné firmy v kraji. Dolní Morava se pochlubí nejdelším visutým mostem na světě. V Pardubické nemocnici vznikne nový centrální příjem. Taxis se změnil. Premiéru bude mít na Velké Pardubické. 

Investování podle Krejčího: Zbraň proti inflaci? Mince za milion, housle za dva

/PODNIKATELSKÉ TIPY A NÁPADY/ Řekněte sami, kdo by už jen nekroutil hlavou nad nepoměrem, který skýtá stále rychlejší tempo inflace ve srovnání například se skromným úročením vkladů na účtech? Co s úsporami, kam s penězi?

Masaryčka už není jen místem baget. Nabízí guláš, bůček i žemlovku

/FOTOGALERIE/ Uzený jazyk, svíčková, bůček, guláš. A k tomu plzeňské pivo. Jako sladkou tečku pak třeba žemlovku. Při čekání na vlak na Masarykově nádraží už nemusí cestující spoléhat na bagety nebo párek v rohlíku. Restaurace Masaryčka už otevřela.

V létě přibylo v Česku nejméně podnikatelů od roku 2017, vyplývá z analýzy

V letních měsících začalo v ČR podnikat 14 547 lidí, o 2842 méně než ve stejném období loni a nejméně od roku 2017. Na druhou stranu jich také méně svoji činnost přerušilo nebo ukončilo. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF a dat portálu www.informaceofirmach.cz.  

Pandemie se dotkla dvou třetin podnikatelů. Někteří se nevyznali v kompenzacích

Na 65 procent podnikatelů a živnostníků měla pandemie nějaký vliv. Nejvíce dotázaných kvůli ní muselo změnit orientaci svého podnikání a polovina jich letos neočekává žádný zisk. Dvanáct procent muselo své podnikání ukončit. Zjistil to průzkum NMS Research pro Raiffeisenbank.

Zpožděné vinobraní: Počasí nepřeje, ale šance na dobrý ročník stále je

Kam zmizelo letní slunce? ptají se vinaři. Nástup chladného počasí s dešťovými přeháňkami teď nepřeje finálnímu zrání hroznů vinné révy. Vinařům na jižní Moravě dělá vrásky předpověď meteorologů na další dny. Doufají také, že hlavní vinobraní neproprší tak jako loni. „Pokud se počasí za pár dní umoudří, stále můžeme dosáhnout výborného ročníku,“ uvedl vinařský odborník Mojmír Baroň z Unie enologů ČR.

Chyběl mu pokec v letadle, vyvinul na to aplikaci. Sleduje ji i Airbus Ventures

Vítovi Musílkovi nebylo ani patnáct, když do Česka přišel eBay. Vrozený podnikatelský duch školáka z Ústí ponoukl k tomu, že si přes něj začal objednávat sluchátka, která v přepočtu vyšla na dvacku. A pak je prodával spolužákům za stovku. Když dostal občanku a rodiče se ho ptali, kam chce na dovolenou, čekali Chorvatsko. Ale synek je překvapil. „Řekl jsem, že chci do Číny nakoupit spoustu sluchátek,“ směje se Vít. Od té doby až do maturity každou chvíli létal na přímé lince Praha-Peking a v přivýdělku ke kapesnému pokračoval.

Škoda Auto přestane kvůli emisním limitům vyrábět model Fabia kombi

Automobilka Škoda Auto přestane vyrábět model Fabia ve variantě kombi. Důvodem jsou přísné emisní limity, kvůli kterým musí vyrábět více elektromobilů. Firma to dnes oznámila v dopise zaměstnancům, který má ČTK k dispozici. Kdy se přestane Fabia kombi vyrábět, není zřejmé. 

Silně vnímám, jak se Komerční banka v posledních letech mění, říká Ctirad Lolek

ROZHOVOR/ Finanční instituce nabízejí dnes stabilní práci, kariéru a řadu benefitů. Někomu však mohou připadat stále poněkud tradiční. Co může zájemcům o práci nabídnout jedna z největších finančních institucí na českém trhu, Komerční banka? Na toto téma jsme mluvili s jejím ředitelem pro lidské zdroje Ctiradem Lolkem.

UNICEF bije na poplach. Pitná voda není všude samozřejmost

Světový týden vody, který si klade za cíl akcentovat témata spojená pitnou vodou, začíná právě dnes. Každoročně se k němu připojuje také Dětský fond OSN (UNICEF). V souvislosti s přírodní katastrofou na Haiti a ozbrojeným konfliktem v Afganistánu se toto téma dostává opět do popředí.