Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.08. 2019 a svátek má Luděk

Kladno

Kladno je statutární město ve středních Čechách. Nachází se 25 km severozápadně od Prahy v Kladenské tabuli. Jižní a západní část města se nachází na poměrně rovinatém území, které tvoří rozvodí mezi Vltavou a Berounkou.

Počet obyvatel: 68.000
Rozloha: 36,97 km²
Oficiální web města: www.mestokladno.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Miloslav Mleziva – úklidové práce, mytí oken a výloh, čištění koberců, voskování podlah Kladno

Firma Miloslav Mleziva Úklidové služby působí úspěšně již od roku 1994. Naše služby: Úklid domácností Úklid bytových domů Úklid kanceláří a administrativních budov Úklid škol Mytí oken a výloh Čistění koberců a podlah Voskování podlah Hygienický servis Venkovní servis

Tel:
  • 725 370 545
    312 253 373
E-mail:
  • miloslav.mleziva@uklidmleziva.cz
    uklidmleziva@quick.cz

Stavební firma Z&V – střechy na klíč, pokrývačství, novostavby, rekonstrukce Kladno

Stavební firma Z&V se specializuje na: Střechy na klíč Stavby, novostavby, stavební práce Rekonstrukce bytu, bytových jader a domů

Tel:
  • 775 961 447
    604 668 170
E-mail:
  • strechyZaV@seznam.cz

Lukáš Sedláček – AUTOSKLO servis – montáž autoskel, pneuservis, montáž mechanických zabezpečení Kladno

V oblasti autoskel působíme již od roku 2002, což zaručuje bohaté zkušenosti a praxi. Nabízíme: prodej a montáž autoskel na osobní vozy, užitkové vozy, nákladní vozy, autobusy a zemědělské stroje výměna autoskla na pojistnou událost zdarma opravy prasklin čelních skel mobilní autoskloservis pískování autoskel pneuservis montáž mechanických zabezpečení pick -...

Tel:
  • 312 690 361
    777 622 662
    777 242 242
E-mail:
  • info@sklozdarma.cz

STŘEDISKO KOMPLEXNÍ SOCIÁLNÍ PÉČE o.p.s. – pečovatelská služba, denní stacionář, vzdělávací aktivity Kladno

Společnost se zaměřuje především na  terénní a ambulantní sociální služby osobám, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci. Cílem společnosti je  zachovávat přirozené vztahové vazby klientů, pomáhat zachovávat a prohlubovat jejich dovednosti, podporovat je v samostatnosti, v sociálním začleňování pomocí našich a veřejně dostupných služeb. Prioritou pro pracovníky společnosti je chránit...

Tel:
  • 312 663 224
E-mail:
  • homolkova.skspkladno@volny.cz - ředitelka

MEC technik, s.r.o. – výrobní technologie pro CNC tváření materiálů, technologie pro svařování, CNC, ohýbačky trubek, ohýbačky drátu, rovnačky děličky drátu, svářečky sítí, svářečky drátu, pily, grotovačky, laserové děličky, zaškolování obsluhy Kladno

Nabízíme: technologie pro CNC stroje a linky pro zakružování plechů a svařování laserem, dále pro řezání trubek a profilů laserem technologie pro CNC ohýbání trubek a profilů technologie pro technologie pro rovnání a dělení drátů, CNC svařování drátěných sítí, svař. drátu na tupo aj. technologie pro CNC ohýbání drátu pro...

Tel:
  • 312 249 281
    777 555 282 - Ing. Mikovec
E-mail:
  • mikovec@mec-technik.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pohlednice z minulosti: Zoologickou zahradu vystřídal park s keramickými zvířaty

/FOTOGALERIE/ Kladenská zoologická zahrada fungovala od roku 1961 asi do konce šedesátých let minulého století, i když podle některých pamětníků prý fungovala jiná ZOO v Kladně už snad před válkou. Nalezli bychom ji poblíž někdejšího poldovského internátu Gottwaldova domu mládeže.

Kladno chce být energeticky chytrým městem

Kladno podepsalo memorandum o vzájemné spolupráci v oblasti Smart City se společností ČEZ ESCO. Ta se zaměřuje na chytrá energetická řešení. Společně budou proto i v Kladně hledat možnosti, jak uspořit energie a co nejvíce využít alternativní a obnovitelné zdroje.

Kladenští herci chtějí jít do stávky, jednatelka nechápe, proč!

Situace v kladenském divadle je napjatá. Někteří zaměstnanci a herci stále nenacházejí s novou jednatelkou Irenou Žantovskou společnou řeč. Přestože se manažerka snaží, aby soubor pod jejím vedením fungoval a herci zkoušeli pro nadcházející sezónu, rozdílné názory v obou táborech tomu spíše brání.

Mayrovka hostila svatební obřad. Své ano si řekli manželé Voldrábovi

/FOTOGALERIE/ Hornický skanzen dolu Mayrau ve Vinařicích hostil netradiční svatební obřad. Svazek manželský zde uzavřeli Tomáš Voldráb, vedoucí skanzenu a kurátor sbírek, a Barbora Krejčířová, výtvarnice a lektorka kladenského Divadla Lampion. Historicky první svatba se na Mayrovce přitom uskutečnila už 15.5. 2015, kdy snoubence tehdy oddával v řetízkové šatně někdejší starosta Vinařic Jiří Protiva.

Kladenský dopravce představil slavnostně nové autobusy

/FOTOGALERIE/ Kladenská dopravní společnost má pro své cestující k dispozici dalších pětadvacet nových bezbariérových ekologických autobusů na plyn (CNG). Stejně jako předchozí nové vozy, které už v Kladně jezdí, budou i tyto do provozu uvedeny postupně. Vozy vyjedou na pravidelné linky nejpozději začátkem nového školního roku.

Napětí v kladenském divadle houstne, ozývají se už i odbory

Situace v kladenském divadle, ze kterého byl před prázdninami odvolán jednatel Jan Krafka, je stále velmi napjatá. Kulturní stánek má sice už novou novou jednatelku, Irenu Žantovskou, kterou jmenovalo vedení města Kladna, přesto, spokojenost v souboru zatím nenastala.

Kladno opraví část Kralupské ulice včetně chodníků

O celkové rekonstrukci povrchu komunikace a chodníků v části Kralupské ulici v Kladně informoval magistrát. Jedná se o úsek ulice od křižovatek s ulicemi Ininova a Kralupská, který bude od pondělí 26. srpna maximálně do 10. října pro vozidla uzavřen.

Integrace dopravy propojí od soboty také Slánsko s Rakovnickem

/VIDEO, FOTOGALERIE/ V sobotu 24. srpna bude spuštěna dlouho očekávaná integrace Slánska. Slavnostní akt se na slánském autobusovém nádraží uskutečnil ve čtvrtek. Městská hromadná doprava a autobusové doprava oblasti Slánska se konečně zapojí do systému Pražské integrované dopravy (PID). Změna cestujícím přinese zvýšení komfortu i úsporu peněz.

Řidiči jedoucí přes Nové Strašecí musí skousnout další omezení dopravy

Krátce po vybudování kruhového objezdu se řidiči, jedoucí přes Nové Strašecí, musí opět připravit na další dopravní omezení. V ulici Československé armády byla totiž před několika dny zahájena výstavba kanalizační stoky, která je součástí dostavby kanalizace a výstavby nové čističky odpadních vod. Práce potrvají dva až tři měsíce.

Doberskou ulici otevřou koncem října

Obyvatelé rozkopané Doberské ulice v Rozdělově se dočkají jejího otevření na podzim. Potvrdila to mluvčí Středočeského kraje Helena Frintová. „I přes veškeré komplikace počítáme s tím, že hotovo bude nejdéle do konce října,“ řekla mluvčí.

Sport

Hokejbalisté i s mladíky zářili a vyhráli Páňa Cup

/FOTOGALERIE/ Porazili všechny čtyři soupeře a zaslouženě se stali vítězi druhého ročníku Páňa Cupu. Vypadá to, že hokejbalisté HBC Kladno jsou na extraligové boje, které vypuknou v úvodu září, dobře nachystáni. Spokojené odjíždělo i vedení reprezentace do 20 let, celkově druhé. Třetí skončily Pardubice, čtvrtý KERT Park Praha a poslední Dobřany.

Rytíři představili nové dresy. A Čužáka uvedli do Síně slávy

/FOTOGALERIE/ V neděli v podvečer v OC Oaza představili hokejoví Rytíři před několika stovkami fanoušků dresy na novou extraligovou sezonu. Mají tři sady: klasické modrou a bílou, ale také zlatou. Slavnostně také uvedli do své Síně slávy kladenského hokeje nového člena - Miroslava Čužáka" Rysa.

Vrtulník přímo na ploše, v Ostrově šlo brankáři o život

Fotbalisté Slaného využili v divizi, že první dva venkovní duely sehráli na hřištích slabších protivníků a po Rakovníku vyhráli také v Ostrově. Tam ale až po penaltovém rozstřelu 4:3. Pět set diváků sledovalo i dramatické momenty s vážným zraněním brankáře Sütta.

Rytíři zvou do Oazy na slavnostní program. I s Jágrem

Hokejoví Rytíři si návrat do nejvyšší soutěže po pěti letech hodlají pořádně užít. Ještě před ostrým startem extraligových bojů proto připravili na neděli 25. srpna speciální slavnostní úvod, jehož součástí bude představení nových dresů, posil, autogramiáda hráčů A týmu i uvedení nového hráče do Síně slávy.

O chudou plichtu se ve Velvarech postarali oba brankáři

Třetí béčko prvoligového klubu čekalo na úvod FORTUNA:ČFL, sk. B fotbalisty Slovanu Velvary. Po Liberci a Teplicích se týmu kouče Pavla Janečka postavil Jablonec a odvezl si dva body za výhru 2:1 po penaltovém rozstřelu.

Smutek v Kladně, SK nestačil ani na Aritmu

Smutná nálada panuje na fotbalovém Kladně. A mužstvo v divizi, z níž odešly tři nejlepší týmy, po třech kolech nemá ani bod. A v tabulce pravdy je po domácím nezdaru s Aritmou Praha na minus šesti. Pražané jsou naopak s třemi výhrami v čele tabulky, přitom Kladenští klidně mohli zápas zvládnout, kdyby proměňovali šance.

Kam za fotbalem: startuje B třída a okres. Hostouň kope dříve

V sobotu a neděli startují krajské B třídy a také okresní soutěže, zatím přebor a třetí třída. Lákadlem jsou domácí zápasy obou zástupců Kladenska v ČFL, Kladno hostí v divizi Aritmu, Hostouň v neděli už od půl čtvrté Štěchovice. Posílené soky mají doma Tuchlovice nebo Doksy. Nováček B třídy Velké Přítočno přivítá rezervu Tatranu Rakovník. Hodně posílený Slavoj Kladno zajíždí v neděli do Tuchlovic, postaví se mu místní béčko.

Nejen pro fyzičku, ale i pro charitu. Lidé vyrážejí na dobročinné závody

Něco udělat nejen pro své tělo, ale také pomoci ostatním. Tak by se daly shrnout charitativní sportovní akce, která se odehrávají v řadě středočeských měst a také Praze. Dobročinné závody pořádají jak samotné společnosti, kdy se například běžecké závody odehrávají v různých městech pod jednotnou hlavičkou, tak je organizují i jednotlivci.

V pátek startuje Páňa Cup. Přijede hokejbalová elita

Dobyl s nimi slavně mistrovský titul, proto ho budou mít v srdcích napořád. Hokejbalisté HBC Kladno vzpomenou na někdejšího spoluhráče Martina Panenku při druhém ročníku Páňa Cupu, na který opět pozvali několik elitních týmů. V kladenské Městské hokejbalové aréně se bude hrát už v pátek večer, turnaj pak pokračuje až do nedělního večera.

Další debakl chytili Rytíři ve Varech

Po debaklu s Plzní chtěli hokejisté Kladna ukázat svou lepší tvář, jenže v Karlových varech dopadli stejně, vlastně ještě hůř. Prohráli první třetinu 0:5 a celkově 1:7. Byl to jejich poslední extraligový soupeř v přípravě a všechny duely prohráli.

Krimi

KRIMI MIX: Okradený bezdomovec a dvojice neukázněných řidičů

Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

KRIMI MIX: Ukradená peněženka, klíčky od motorky a brýle

Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

KRIMI MIX: Podvod na internetu a lupič v novostavbě

Přinášíme vám krátké krimi zprávy z Kladenska.

U Blevic hořelo asi sto metrů čtverečních lesa

/FOTOGALERIE/ Hasičům někdo ve středu 21. srpna krátce po půl osmé hodině večerní nahlásil požár části lesa u obce Blevice na Kladensku. Na místo se tak vydali profesionálové z Kralup nad Vltavou a dobrovolní hasiči ze Zákolan, Brandýsku a Kozince.

Jeden z účastníků nehody mezi Poteplí a Nižborem řídil pod vlivem drog

Policisté vyjížděli k dopravní nehodě, která se stala mezi obcemi Poteplí a Nižborem, tedy na hranici Kladenska a Berounska.

Nejvíce cyklistů zemřelo ve středních Čechách

Třiadvacet usmrcených, což je ve srovnání s loňskem o šest lidských životů víc. Tak smutná je republiková bilance tragických nehod s účastí cyklistů za prvních sedm měsíců roku; do konce července. Ještě méně optimisticky vyznívá zjištění policistů, že v 19 případech si lidé na kolech dojeli pro smrt při nehodách, které sami zavinili. A zde už meziroční nárůst dosahuje 12.

Na dálnici D6 bourala tři auta, dva muži utrpěli lehká zranění

Ve středu ráno, krátce před osmou hodinou, se na dálnici D6 nedaleko Velké Dobré ve směru na Prahu stala dopravní nehoda. Do ní se zapojila celkem tři vozidla, dvojice mužů musela být s lehčím zraněním převezena k vyšetření do nemocnice.

Požár Krejčířovy vily policie prošetřuje jako trestný čin

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Obecné ohrožení. To je právní kvalifikace, kterou aktuálně uplatnili policisté v souvislosti s vyšetřováním okolností vzniku požáru, který uprostřed noci na úterý 20. srpna zachvátil dlouhodobě opuštěný komplex vily rodiny uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích na Praze-západ.

KRIMI MIX: Vykradený sklep a odcizená autobaterie

Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

Rozběsněného muže ze Slaného zpacifikovala až zásahová jednotka

Policejní zakuklenci vtrhli v úterý do jednoho z bytů v Arbesově ulici ve Slaném, aby zpacifikovali muže, kterému šlo o život. Ten se po ostré ranní hádce s manželkou v bytě zabarikádoval a s okolím odmítal komunikovat. Na místo byl proto přivolán policejní vyjednavač. Jelikož ani jemu rozběsněný muž neotevřel, policie vyrazila dveře.

Ekonomika

Karel Sobotka je sklář srdcem i duší

Karel Sobotka je sklář, který se specializuje na ručně vyráběné foukané figurky z barevných skleněných trubiček. Vdechuje život skleněným postavičkám, které pravidelně okouzlují děti i dospělé po nejednu generaci a spolu s dalšími řemeslníky se představí už 20. - 21. září na Mladá Boleslav Mini Maker Faire.

Miliony od kraje na propagaci firem jsou téměř vyčerpány. Budou další?

/VIDEO/ Mražené dorty, recepty na dorty spadající do oblasti zdravého mlsání i vlastní vývoj cukrářských směsí a technik (z nichž asi největší proslulosti dosahují zrcadlové cukrářské polevy s vysokým obsahem čokolády a bez konzervantů, oceněné i na potravinářské výstavě v italském Rimini). To jsou asi největší speciality cukrářské odbornice Zlaty Otavové, která působí v obci Zavidov na Rakovnicku.

Ondřej Slačálek: Motivuje mě život v neustálém poklusu

Když jsem s ním před rokem dělala rozhovor, domnívala jsem se, že Ondřej Slačálek svoje aktivity v Malešově už vyčerpal. To jsem se ale šeredně mýlila. Už tehdy jsem měla vědět, že jeho věta 'Motivuje mě život v neustálém poklusu' není jen pouhá fráze, ale rčení, které známý malešovský pivovarník žije každým dnem. A když se rok s rokem sešel, stojí tu s dalším neotřelým nápadem. Nebyl by to ale Ondřej Slačálek, kdyby Malešov Camp nebyl něčím výjimečným.

Luboš Mudra: Věřím, že to, co dělám, by mělo sloužit kromě mě i dalším lidem

Luboš Mudra z Votic je člověk, který když se pro něco rozhodne, přestane pochybovat a jde za tím. A hlavně věří, že věci, které dělá, by neměly sloužit jenom jemu, ale měly by potěšit ještě někoho jiného. A tak ve své restauraci U Modré kočky organizuje pro děti každým rokem o prázdninách Pohádkové léto a pro všechny pravidelné turistické a cyklo výlety.

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí

Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

Chovatelé slepic ruší klece. Stojí je to stovky milionů

Chovatelé slepic se přizpůsobují požadavkům spotřebitelů i řetězců. Místo v klecích by v budoucnu měla být drůbež chována v ekologických či halových chovech nebo ve volných výbězích. Obchodní řetězce se zavázaly, že od roku 2025 vejce z klecových chovů přestanou prodávat.

Jan Bejvl: Letos jsem si splnil svůj největší sen

Jan Bejvl z Benešova vlastní fotografické studio Graffoto. Začínal v roce 1989 v Praze, požádal banku o půjčku a koupil první stroj, tehdy nejnovější typ na výrobu fotek v Česku. S podnikáním začal v jedné secesní budově na Smíchově v Praze. Když pak došlo v roce 1990 k privatizacím, budova připadla jedné akademické malířce, která ho předtím vlastnila, a on musel odejít.

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na prevenci popálenin

/VIDEO/ Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se ve Středočeském kraji stal projekt Pálí! Nás to taky organizace Avalone ze Sedlčan na Příbramsku. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Vitríny pro Svatojánské muzeum, Pojďte děti ven! a Život po životě.

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí

Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.

Muzeum u Jihlavy je unikát. Na návštěvníky čekají tisíce hraček

Příseka je částí města Brtnice, od něhož je vzdálena pět kilometrů. Přestože v Přísece žije jen 200 obyvatel, najdete tu díky dotaci z evropských fondů světový unikát Muzeum autíček. Příseka Muzeum, kde počet exponátů již dávno přesáhl deset tisíc, je v místním zámku. Ten za minulého režimu sloužil jako sídlo zemědělského družstva. Zámek musel projít výraznou rekonstrukcí, s níž částkou 27 milionů korun pomohly evropské fondy. Následně zde bylo vybudováno zmíněné muzeum.