Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Kladno

Kladno je statutární město ve středních Čechách. Nachází se 25 km severozápadně od Prahy v Kladenské tabuli. Jižní a západní část města se nachází na poměrně rovinatém území, které tvoří rozvodí mezi Vltavou a Berounkou.

Počet obyvatel: 68.000
Rozloha: 36,97 km²
Oficiální web města: www.mestokladno.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Jiří Kadlec – údržba zeleně, půjčovna nářadí, elektropráce, úklid nemovitostí Kladno

Naše firma vznikla v roce 2015. Nabízíme: údržba zeleně - údržbu, založení trávníků a záhonů, sekání trávy, vertikutace trávníku, můlčování, plevelení, prořezy ovocných stromů,.. půjčovna nářadí - zapůjčení stavebních strojů, zahradní techniky, přívěsných vozíku, příslušenství na os. automobily výrobu a prodej briket úklid nemovitostí - úklid společných prostor pro SVJ,...

Tel:
 • 736 444 975 - pan Kadlec
E-mail:
 • kadlec.prodej@seznam.cz

Euroclima s.r.o. – tepelná čerpadla Panasonic, klimatizace, vzduchotechnika, servis Kladno

Naše společnost má bohaté zkušenosti v oboru tepelných čerpadel, klimatizací a vzduchotechniky. Nabízíme kompletní servis, od návrhu po realizace a servis. Poskytované služby: Tepelná čerpadla Klimatizace Vzduchotechnika

Tel:
 • 312 698 768
  602 387 481
E-mail:
 • euroclima@volny.cz

Silvie Špiková – Zahrady Silvie – realizace zahrad, péče o stromy, návrhy a realizace závlahových systémů Kladno

ZAHRADY SILVIE je mladá, dynamicky se rozvíjející firma s mnoholetými zkušenostmi v zahradní a krajinářské tvorbě. Nabízíme: návrhy zahrad realizace zahrad údržba zahrad okrasná i koupací jezírka péče o stromy návrhy a realizace závlahových systémů

Tel:
 • 739 413 433 - paní Špiková
E-mail:
 • sspikova@seznam.cz

JELÍNEK AUTO – autobazar, autopůjčovna, odtah vozidel, čištění interiérů Slaný

Přijeďte k nám se svým mazlíčkem. Při nejšhorším si pro vás přijedeme, odtáhneme. Je ale možné, že se zamilujete v nabídce našeho autobazaru. Nabízíme: Autobazar Půjčovna Další služby: odtah vozidel čištění interiérů drobné opravy motorových vozidel

Tel:
 • 777 577 718 - pan Jelínek
E-mail:
 • jelinekauto@seznam.cz

Vladimír Balabán – malířství, lakýrnictví, úklid, štukování, tapetování Kladno

Naše firma, zabývající se malířstvím, lakýrnictvím a úklidem, je na trhu již od roku 1996. Služby poskytujeme na území celé ČR a nabízíme ji občanům, firmám a institucím. Realizujeme zakázky od malého bytu až po zakázky velkých rozsahů. Nabízené služby: malování bytů, domů, kanceláří, hotelů, nemocnic, restaurací, schodišť a jiných prostor...

Tel:
 • 605 953 449
  312 276 500
E-mail:
 • balabanv@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Bio popelnice podpořily v hlasování stovky obyvatel

V rámci loňského participativního rozpočtu Společně v Kladně, na kterém se podíleli i občané, město aktuálně uskutečnilo projekt nazvaný Bio popelnice do sídlišť v Kročehlavech. 

KRÁTCE: Kladno dostalo obličejové štíty. Darovalo je potřebným

Město Kladno dostalo od společnosti Veolia tisíc obličejových štítů. Ty se obratem rozhodlo vedení města darovat Oblastní nemocnici Kladno, stomatologům, domovu pro seniory a také městské policii.

Pozor na šmejdy s rouškami, hlavně nic nepodepisovat!

Magistrát města Kladna důrazně varuje všechny spoluobčany před podvodnými obchodníky - takzvanými šmejdy. Také v Kladně prosákly informace, že vykutálení podomní obchodníci využívají krizi kolem koronaviru a zejména dříve narozeným přinášejí až domů ochranné roušky. Ovšem ne v dobrém úmyslu, ale aby je napálili a sami na tom vydělali.

Opraváři a instalatéři o práci nyní nezavadí, stavební dělníci mají zakázek dost

/FOTOGALERIE/ Řemeslníci, instalatéři topenáři a další profese zajišťující lidem bezchybný chod domácností, zaznamenávají v důsledku karantény pokles zakázek. Nájemníci městských bytů, majitelé domů a další klienti si opraváře volají v těchto dnech do domácností sporadicky a spíše jen v případě havárií.

V kladenské nemocnici je třináct zaměstnanců v karanténě

Oblastní nemocnice Kladno má v současné době celkem 13 zaměstnanců v karanténě, všechna oddělení jsou ale i nadále v provozu. Výjimkou je pouze zubní oddělení, kde je lékař na nemocenské.

Kladno otevřelo ve středu první sportoviště, další zprovozní ve čtvrtek

Na první kladenská sportoviště opět může veřejnost. Od středy 8. dubna jsou znovu otevřené brány Městského stadionu Sletiště a od čtvrtka pak Tenisový areál SK. Provoz se bude řídit opatřeními, platnými v rámci nouzového stavu.

Pneuservisy koronavirus nezastavil, počasí láká k přezutí pneu stovky řidičů

Přestože je kvůli karanténě v souvislosti s koronavirem výrazně omezena také doprava, řidiči využívají klidnějšího jarního období alespoň k povinnému přezouvání pneumatik. Pneuservisy vládní nařízení nijak neomezilo a i když pár týdnů majitelé aut spíše váhali, mnohé z nich v těchto dnech slunečné počasí přimělo k návštěvě servisů.

Hrdinové v první linii: Ředitelka Farní charity Slaný Nina Kubištová

/FOTOGALERIE/ Ředitelka Farní charity Slaný (FCHS) Nina Kubištová pochází z Moravy. Před deseti lety se vdala do Slaného a stala se maminkou dvou holčiček. Pomáhat druhým je pro ni posláním a tím, co ji naplňuje a v čem spatřuje smysl života.

Děti se do kladenských škol budou hlásit po internetu

Zápis dětí do kladenských mateřských i základních škol bude bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců. Přihlášku je možné do školy doručit datovou schránkou, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem, poštou, případně dalšími distančními nástroji.

Tajných hospod navzdory karanténě přibývá, policisté prověřují řadu udání

Přestože je nařízena celonárodní karanténa, někteří jedinci ji zkrátka dodržovat odmítají. Tajných hospůdek a klubů proto v těchto dnech přibývá i na Kladensku. Lidé, kteří se v nich i přes zákaz scházejí, riskují hodně. Nejen nákazu koronavirem a její zavlečení mezi ostatní, ale i nemalé sankce, které za porušení vládního nařízení hrozí.

Sport

Hondl: Třeba krize fotbalu pomůže, vrátí se nohama na zem

Fotbalové Hostouni v podstatě koronavirová pandemie a anulování fotbalového ročníku pomohlo, v ČFL se nováček držel u dna tabulky a hrál o záchranu. Přesto předseda klubu Jiří Hondl rád není, i jemu fotbal hodně chybí.

LEDOVÍ HRDINOVÉ: Srdcař Hrdina políbil Stanley cup třikrát. Skončil na vrcholu

Bez extraligy, bez mistrovství světa, bez NHL. Epidemie koronaviru pozastavila celý sportovní svět. Včetně hokeje. Deník ale bez světového fenoménu nezůstává! Spustil nový seriál Ledoví hrdinové, který mapuje cestu osmi Středočechů ke slavnému Stanley cupu.

Sportovci v karanténě: Schnaubelt se udržuje v práci s balíky

Kladenský deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku kladenských sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Slovo má Milan Schnaubelt, výborný kladenský hokejbalista.

Atletický mítink Kladno hází a Kladenské memoriály se přesouvá na září

V souvislosti s celosvětovou pandemií nemoci COVID-19 jsou ovlivněny v podstatě veškeré sportovní akce letošního roku. Platí to i pro kladenský atletický mítink Kladno hází a Kladenské memoriály. Ten byl plánovaný na polovinu června letošního roku. Již nyní je však zřejmé, že tento termín by byl pro uspořádání akce světového měřítka problematický a tak ho přesouvá A.C. Tepo Kladno na září.

Sportovci v karanténě: Krska aby se báli i bankéři

Kladenský deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku kladenských sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Hovořit bude nadějný český atlet Matěj Krsek.

FOTO: Není profíkem, hokej ho ale živí. Kolínský Hanzl vsadil na virtuální svět

/ROZHOVOR/ Obránce Kolína Jan Hanzl hokejově nezahálí ani v období, kdy ledové plochy zejí prázdnotou. Hokej je jeho každodenním chlebem, i když není profesionálem. Hanzl totiž pracuje pro projekt Sense Arena, v rámci kterého ve virtuální realitě trénuje a zkouší herní prvky každý den. ,,Program je nainstalovaný ve velkém kufru a je přenosný, takže mám doma takovou malou tělocvičnu,“ prozradil jednatřicetiletý obránce Jan Hanzl.

Šéf krajského fotbalu Liba navrhne poloviční startovné i kompenzační poplatky

Středočeský krajský fotbalový svaz byl připraven své soutěže dohrát, měl naplánovánu dvouměsíční zrychlenou variantu. Hrát se ale nakonec nebude a pro ukončení amatérských soutěží hlasoval na zasedání Výkonného výboru FAČR i jeho člen a zároveň šéf středočeského fotbalu Miroslav Liba. „Rozhodnutí bylo jednomyslné a považujeme to za jediné možné řešení,“ řekl.

Optimistka Lounová děkuje záchranářům

Svůj dík těm, kdo při pandemii stojí v první linii, už vyjádřila zpěvačka Olga Lounová jasně písničkou Nesmíš to vzdát, kterou nazpívala spolu s rapperem Raegem. A pokud se najdou tací, co ji kritizují jako podbízivou, nad těmi může výborná zpěvačka jen mávnout rukou. Sama pomáhá totiž nejen svou profesí, ale i prostým lidským přístupem. Naposledy s hokejovými Rytíři potěšila členy kladenské záchranky.

Bohemii chtěl posunout o patro výš. Teď se o to manažer Tomáš pokusí v Brodě

/ROZHOVOR/ V zimě skončil jako manažer ve fotbalové Bohemii Poděbrady, v lednu se stal manažerem divizního Českého Brodu. Miroslav Tomáš bere nové „angažmá“ jako novou výzvu. „Výzvy mám rád. Poznávám nové lidi, nové prostředí, baví mě to,“ říká v rozhovoru dlouholetý funkcionář.

Sportovci v karanténě: Burant musí tančit na dálku

Kladenský deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku kladenských sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Jako dalšího respondenta jsme vybrali skvělého tanečníka Jana Buranta ze Dříně.

Krimi

Ve Slaném u parku v Ouvalově ulici zasahovali hasiči

Jednotky hasičů ze Slaného, dobrovolníci ze Zlonic a drážní hasiči z Kralup nad Vltavou vyjeli ve středu po poledni k neuhlídanému pálení ve Slaném u kolejí nad parkem v Ouvalově ulici. Oheň se zde nekontrolovaně rozšířil na plochu asi 20 na 5 metrů, kde pracovníci železnic provádějí již několik týdnů průklest stromů v okolí kolejiště.

Vrah Báry z Kmětiněvsi je na svobodě, úřady ale o jeho činu nevědí

Nekrofilní sadista z Kmětiněvsi na Kladensku, Robin Prokopec, který první lednový den roku 2004 ve svých dvanácti letech brutálně ubodal a poté ještě pohlavně zneužil bezvládné tělo třináctileté spolužačky, Báry Němečkové, je na svobodě! Místní mají obavy, aby ho to po letech netáhlo domů.

Osobní auto se v Čelechovicích srazilo s autobusem a v Kladně hořelo

/FOTOGALERIE/ V Čelechovicích nedaleko Stochova na Kladensku se stala dopravní nehoda. Srazil se zde osobní automobil Škoda Fabia s autobusem. Zasahovali i hasiči. Plné ruce práce měli také i požáru v Kladně, kde je škoda čtvrt milionu korun.

Lesní požáry poslaly do akce desítky jednotek hasičů

/FOTOGALERIE/ Třetí stupeň požárního poplachu - druhý nejvyšší, kdy ten ještě vyšší se už ani neoznačuje jako IV., ale Z čili zvláštní - vyhlásili v pondělí 6. dubna středočeští hasiči na Kutnohorsku. Před polednem tam byli přivoláni k ohni v lese u vesnice Kozohledy nedaleko obce Vlkaneč.

Jedeš tam, kam koukáš, předávají jezdcům zkušenost policejní motorkáři

Opakované havárie motorkáře či s účastí motorkáře na Kladensku, havárie motocyklu v Říčanech, vpodvečer pak motorka mimo komunikaci u obce Zduchovice na Příbramsku. To byly v neděli 5. dubna některé z malérů, které zaměstnaly všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému ve středních Čechách.

U Požárů zachvátil požár kamion se dřevem na dálnici

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hořelo sice na území Prahy, avšak komplikace se rychle přenesly i do středních Čech. Průjezd po Pražském okruhu ve směru od dálnice D1 k D5 zkomplikoval v sobotu 4. dubna pět minut před desátou hodinou požár návěsu kamionu naloženého řezivem na kilometru 17,5 dálničního okruhu neboli D0; zhruba na úrovni řeporyjské lokality Požáry u tamější ulice Na Požárech.

Výtržník ukradl dívce mobil. Za jeho navrácení požadoval sex

Hned ze dvou trestných činů je obviněn třiatřicetiletý recidivista ze Slaného. Mladistvé dívce sebral mobil a utekl s ním. Dívka zloděje dohonila a chtěla svůj telefon zpátky. Muž za navrácení přístroje však požadoval sexuální služby. Když odmítla, zahodil mobil do křoví a odešel. Okradená se nedala a zavolala policii. Ta výtečníka dopadla.

Řidič formule nebude za jízdu po dálnici potrestán

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Loni v září veřejnost zaujaly záběry z dálnice D4, po níž se proháněla červenobílá formule. Věcí se po zveřejnění videa jednoho z účastníků silničního provozu začala zabývat i příbramská policie. Té se podařilo zjistit, že se zřejmě jednalo o pětačtyřicetiletého muže z Příbramska. Ten však obvinění odmítl. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo prokázat identitu řidiče formule, skončil případ bez trestu.

V Beřovicích hořela stodola, v ohrožení byly i domy v sousedství

Ve středu krátce před polednem vyjíždělo několik jednotek hasičů k požáru stodoly v Beřovicích u Slaného. Vzhledem k tomu, že byly v ohrožení i dva rodinné domy v těsném sousedství, dorazily i posily z Kralup nad Vltavou a dobrovolní hasiči z okolních obcí.

Incidentů v ulicích přibývá. Strážníci čelili i napadení

Bezpečnostní a hygienická opatření kvůli hrozící nákaze koronavirem musíme všichni bez výjimky dodržovat. S přibývajícím počtem dní, kdy je Česko v karanténě, ale přibývá incidentů lidí, kteří ochrannou roušku nosit odmítají, mnoha jedincům chybí vzájemné kontakty a také posezení v hospodě. Domácí izolace doléhá také obyvatele Kladenska velmi negativně a problémy již začínají vystupovat na povrch.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Nechtějte daň z přidané hodnoty od živnostníků, radí kraj státu

Placení daně z přidané hodnoty odpustit - nebo alespoň platby odložit. To je návrh, jak v nynější těžké době koronavirové krize ulevit živnostníkům, který vládě předkládá Středočeský kraj. Jen ve středních Čechách působí 270 tisíc takovýchto drobných podnikatelů. Jde tedy o téma, které může zajímat skutečně hodně lidí a členů jejich rodin. A rozhodně ne pouze ze Středočeského kraje.

Lidé musí za prací, firmy si je proto půjčují

Trable podniků i jejich zaměstnanců, které přináší nynější doba spojená s řadou omezení kvůli šíření koronaviru, má pomoci zmírňovat „půjčování“ pracovníků mezi firmami navzájem.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.