Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 02.06. 2023 a svátek má Jarmil

Kladno

Kladno je statutární město ve středních Čechách. Nachází se 25 km severozápadně od Prahy v Kladenské tabuli. Jižní a západní část města se nachází na poměrně rovinatém území, které tvoří rozvodí mezi Vltavou a Berounkou.

Počet obyvatel: 68.000
Rozloha: 36,97 km²
Oficiální web města: www.mestokladno.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Roman Janouš – realizace střech, klempířství, pokrývačství, výškové práce, revize střech, hydroizolace Kladno

Naše firma provádí všechny klempířské, pokrývačské a výškové práce, včetně odborného poradenství a revize střech. Dále nabízíme montáž všech dostupných krytin, střešních oken a doplňků. Také realizujeme hydroizolaci střech, teras a spodní stavby z PVC a asfaltových pásů, pokládku tepelné izolace.

Tel:
 • 777 891 801
E-mail:
 • romanjanous@seznam.cz

Kuchtovi – Zahradnická činnost – realizace zahrad, údržba zeleně, prodej okrasných dřevin Slaný

Rodinná firma se zahradnickou tradicí od roku 1976! Naše služby: projektová příprava zajištění a dodání rostlinného i ostatního zahradnického materiálu úprava pozemků likvidace nevhodného porostu vč.vzrostlých stromů odstraňování pařezů frézováním zajištění a realizace prvků zahradní architektury zakládání trávníků výsadba stromů a keřů zakládání zahrad a ostatních typů zeleně tzv. "na...

Tel:
 • 724 067 884
  606 710 941
E-mail:
 • info@zahradnictvi-kuchtovi.cz
  kuchtovi@cmail.cz

Elektromontáže Stavby s.r.o. – stavební, zemní, střešní práce, výstavba budov, elektroinstalace, veřejné osvětlení, hromosvody, plynové kotle, revize, autodoprava Slaný

Společnost byla založena v roce 1990 jako odborná firma. Nabízíme: Výstavba IS Zemní práce Výstavba budov Rekonstrukce staveb Zateplování fasád Střešní práce Průmyslové montáže Venkovní rozvody Domovní rozvody Slaboproudé rozvody Hromosvody Veřejné osvětlení Prodej a montáž, účinnost Solar systém Závěsné kotle Stacionární kotle Strojní práce Protlaky Přeprava nákladů Stavební a...

Tel:
 • 312 524 186
  732 847 067 - pan Lubomír Hošinský - jednatel
E-mail:
 • hosinsky@iol.cz
  vedeni2@el-mont-slany.cz

Marie Fricová – pohřební ústav, smuteční květiny Slaný

Zajišťujeme rozloučení s Vašimi nejbližšími dle Vašich požadavků a představ přímo na míru.  

Tel:
 • 312 522 260
  312 522 758
  728 014 568
E-mail:
 • marusfricova@seznam.cz

Veterinární klinika VETLIFE s.r.o. – očkování, čipování, chirurgie měkkých tkání Kladno

Naším snem bylo vybudovat veterinární kliniku s rodinnou atmosférou, kde bychom poskytovali svým pacientům maximum možné péče a provázeli je od narození celým jejich životem. Nabízíme: Péče o vaše mazlíčky vakcinace čipování mezinárodně uznávanými čipy značky DATA MARS vydávání europasů interní medicína okamžité hematologické a biochemické vyšetření krve vyšetření moči...

Tel:
 • 739 005 927 - paní MVDr. Librová
  777 762 679 - MVDr. Lenská
E-mail:
 • info@vetlife.cz
  lenbar@post.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Vila Bellevue má stále naději, demolice byla odsunuta. Záchrana je ale nejistá

/FOTO, VIDEO/ Historická vila Bellevue v Ledcích z roku 1875, která původně sloužila jako hotel pro zdejší lázně Šternberk, má být srovnána se zemí. Nemovitost v majetku Středočeského kraje, kterou před čtrnácti lety opustili handicapovaní klienti ústavu sociálních služeb, chátrá. Stejně jako za předchozích šesti hejtmanů, a tak se jako nejlevnější řešení jeví demolice. Obec bojuje za její záchranu.

V činžáku ve Slaném byl nalezen muž bez známek života. Objevila ho příbuzná

V bytě v Pražské ulici ve Slaném byl ve středu ráno nalezen sedmačtyřicetiletý muž bez známek života. Na místo byli přivoláni policisté i koroner. Příčinu smrti odhalí nařízená pitva.

Modernizace trati v Kladně zavře další ulice. Přejezdy budou bez závor a světel

/FOTO, VIDEO/ Modernizaci železniční trati Kladno - Kladno-Ostrovec provází řada dopravních omezení. A k dalším se schyluje, nejbližším je zavření ulice pod mostem na třídě ČSA od prvního červnového dne. O tom, jak pokračuje stavba trati v největším středočeském městě a jaká dopravní omezení ještě Kladeňáky čekají, hovořili zástupci Správy železnic v tomto týdnu na setkání v Kokosu, kam dorazilo přes 150 lidí.

Rok ve tmě sportovní halu ve Slaném nečeká. Elektřina bude včas

/FOTO, VIDEO/ Stavba nové sportovní haly ve Slaném za skoro sto padesát milionů korun se blíží k cíli. Do provozu bude uvedena už za pár měsíců. Byla zažehnána hrozba, že multifunkční hala, které se sportovci nemohou dočkat, zůstane až do příštího roku bez elektřiny.

Jaroslav Vykouk slaví osmdesátku. Kronikářem Kladna je už přes čtvrt století

/FOTOGALERIE/ Kronikář města Kladna Jaroslav Vykouk slaví významné jubileum. Čerstvý osmdesátník už přes čtvrt století zaznamenává významné události a mezníky kladenského života. Ke gratulantům se s přáním pevného zdraví a štěstí připojuje i Kladenský deník.

Video, foto: Zábavný víkend nejen kladenských dětí má i nedělní program

Stovky kladenských dětí a dalších malých návštěvníků z okolních obcí si v sobotu odpoledne užili Den dětí na Sletišti, který pro ně uspořádalo Středisko volného času Labyrint Kladno pod dohledem ředitelky Blanky Bendlové, za podpory Středočeského kraje, města Kladna a štědrých sponzorů.

Podívejte se: Ze stadionu Sletiště se znovu rozjela Kladenská veterán rallye

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Na Městském stadionu Sletiště v Kladně se v sobotu 27. května uskutečnila akce 6. Kladenská veterán rallye. K vidění bylo několik desítek historických a mnohdy raritních historických automobilů. Nechyběla ani oblíbená spanilá jízda. 

Po dvou letech bude konečně hotovo. Kladenský most se blíží k plnému provozu

/FOTO, VIDEO/ Kladenští i přespolní řidiči se mohou radovat. Most ve Slánské ulici v Kladně, na kterém se už dva roky pracuje a je průjezdný stále jen z poloviny, bude už za pár dnů uveden do plného provozu. Deníku to potvrdila mluvčí Středočeské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

Kladenské plavce vítají motýlkář a skokan. Bronzové sochy doplnila fontána

/FOTOGALERIE/ Prostranství před krytým plaveckým bazénem v Kladně zdobí dvě kovové plastiky plavců, jejichž autorem je místní akademický sochař Zdeněk Manina. Originální dílo v nadživotní velikosti bylo slavnostně odhaleno na jaře, kdy byla současně uvedena do provozu i fontána. Ta se nyní dočká i nočního osvětlení.

Den odpadů ve Stochově: polovina obsahu popelnic patří mezi tříděný odpad

/FOTO, VIDEO/ Snížení množství odpadu šetří městskou kasu i přírodu. A k tomu přispívá třídění. Na Dni odpadů ve Stochově si proto malé děti, školáci i dospělí připomněli, co do popelnic na komunální odpad patří a co má naopak končit v barevných kontejnerech na tříděný odpad.

Sport

Kincl? Ten člověk mě zkrátka nezajímá, říká Vémola. Zápasit chce na Štvanici

Po tvrdé prohře s Patrikem Kinclem, který vyhrál pás MMA organizace Oktagon ve střední váze, Karlos Vémola rozhodně nezahálí. Sedmatřicetiletý zápasník chce další zápas co nejdříve, ideálně na jeho oblíbeném turnaji na Štvanici.

Výhodná spolupráce bude pokračovat. Vlašim řeší se Slavií její rozsah

Prvotní plánovaná spolupráce Slavie a Vlašimi končí. Oba fotbalové kluby si ji ale po dvou letech pochvalují a přes jeden krizový moment je velmi blízko její prodloužení. Celek z Edenu těží z toho, že se její hráči rozehrají o patro níž a následně se prosadí mezi elitou. Záložník Matěj Jurásek je toho zářným příkladem. Těží z toho i druholigový celek. Nejen po herní stránce. Sportovní ředitel Jan Jícha v rozhovoru pro Deník přiznal, že se loňský účastník baráže učí od velkého partnera ve více směrech.

KVÍZ: Zářili zde Krejčíková, Kodeš i král Nadal. Co všechno víte o French Open?

Na obzoru Eiffelovka, cihlově oranžové kurty a výjimečná atmosféra, prosycená vůní croissantů. To je tenisový grandslam French Open, jeden z tradičních vrcholů sezony. Co všechno víte o největším antukovém klání, na kterém zanechali silnou stopu i tenisté a tenistky z Česka? Ověřte si to v kvízu Deníku. 

Junioři Kladna touží po extraligovém finále, zlomí doma Ústí?

Prakticky posledním sportovním týmem z Kladenska, který v téhle sezoně bojuje na celorepublikové úrovni, jsou hokejbaloví junioři HBC Kladno. V semifinále extraligy se měří s Ústí nad Labem a po úvodní dvojici zápasů drží vyrovnaný stav 1:1. Nyní se bude hrát dvakrát v Kladně v Městské aréně u zimního stadionu, poprvé už v pátek večer od 19:30 hodin, v neděli pak v 16:30.

Plochodrážní svátek se blíží! Markéta přivítá skvělé jezdce

Důvěru pořádat speedway Grand Prix v České republice, opět dostala pražská Markéta. Není to žádná náhoda, nebot pořadatelé na pražské Markétě mnohokrát dokázali, že si tuto poctu opravdu zaslouží. Držitelé práv na konání SGP pokaždé práci pořádajícího klubu hodnotili na výbornou.

Poslední tým přemohl už jistého vítěze, na Slovanu padly tři góly v závěru

Už jen dvě utkání schází dohrát v končícím ročníku fotbalové Ligy starých pánů Kladenska. Vítěz je jasný od minulého kola - Baník Švermov, ten se však rozloučil jen remízou s naopak posledním Rynholcem.

Fotbalový krajský svaz láká rozhodčí malých forem. Mohou pískat děti

V poslední době je stále větším problémem nedostatek rozhodčích, zejména v nejmladších kategoriích. I když Středočeský krajský fotbalový svaz zatím nedosahuje kapacitní nouze, Komise rozhodčích a Komise mládeže SKFS se rozhodly společně vytvořit projekt s názvem Seminář rozhodčích pro malé formy fotbalu, který se zaměřuje na fotbal pro nejmladší hráče.

Kolínský Jiří Sodoma měl za cíl vyhrát tabulku střelců. Teď je hodně blízko

/FOTO/ Na začátku letošní sezony si dal neskromný cíl. Vyhrát tabulku střelců v České fotbalové lize skupině B. Dost nesmělý plán, když nastupuje v dresu nováčka soutěže. Teď je tomu ale hodně blízko. Fotbalový útočník Sparty Kolín nastřílel čtyři góly teplické rezervě a byl hlavním strůjcem výhry 4:2. Na kontě má kanonýr Jiří Sodoma třiadvacet gólů. A do konce sezony chce ještě nějaké přidat.

Okresní fotbal zkusí pořádnou propagaci. Rozjede ji talentovaný Adam Cimrmam

Platil za fotbalový talent, ale po zdravotních komplikacích Adam Cimrman musel s fotbalem skončit. Jeho klub SK Kladno ho však začal využívat jako trenéra přípravek a také v oboru, kde prokázal vysokou míru talentu, tedy propagaci. Nyní jeho schopnosti využije také Okresní fotbalový svaz Kladno, jehož se stal PR manažerem. Pokusí se mezi fotbalisty celého okresu dostat z práce svazu co nejvíc, a nejlépe zajímavou formou přes sociální sítě.

Kluci si zasloužili vyhrát, chválil po McDonald's Cupu kbelský trenér

První vítězství Základní školy Kbely Praha na McDonald's Cupu si vychutnali jak malí účastníci na hřišti, tak také jejich doprovod a fanoušci. „Užíváme si to my i kluci,“ potvrzuje trenér a učitel v jedné osobě Michal Nebeský.

Krimi

Hromadná nehoda pěti aut zavřela obchvat Slaného. Čtyři lidé jsou zraněni

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vážná dopravní nehoda dvou nákladních vozů, dvou osobních aut a dodávky se stala ve čtvrtek půl hodiny před polednem. Ke střetu došlo na obchvatu Slaného na 24,5 kilometru silnice 1/16 zhruba na úrovni obce Žižice. Čtyři lidé byli zraněni, jeden z nich vážně. K místu spěchal i záchranářský vrtulník. Na místě zasahovali hasiči ze Slaného, Kladna a Zlonic. Dopravu řídili policisté.

Ve Smečně srazil řidič peugeotu dvě školačky, za chvíli zde havaroval i motorkář

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Ve Smečně u náměstí srazil ve středu ráno před začátkem vyučování řidič peugeotu dvě školačky. Žákyně I. stupně místní základní školy v danou chvíli přecházely mimo přechod pro chodce, patrně se dobře nerozhlédly a náhle vstoupily do vozovky. Přestože jel šofér středního věku velmi malou rychlostí, nestačil dobrzdit a dívenky porazil. Zranění nejsou vážná.

Marihuana z Kamenných Žehrovic vydělávala málo, tvrdí u soudu obžalovaný

/FOTO, VIDEO/ Pěstírna marihuany není právě výnosný kšeft. U Krajského soudu v Praze to v úterý uvedl vazebně stíhaný Jaroslav K., který si společně s Tomášem B. v pronajatém domě v Kamenných Žehrovicích zřídil pěstírnu konopí s obsahem psychotropní látky THC. Výnos prý ale nebyl žádná sláva. Kvůli nájemnému a nákladným hnojivům. „Už jsme to chtěli sami zabalit,“ tvrdil obžalovaný. Soudní líčení pokračuje ve čtvrtek.

U Velké Dobré se na sjezdu z dálnice srazila dvě auta, řidička se lehce zranila

/FOTO, VIDEO/ Na sjezdu z dálnice D6 u Velké Dobré se v úterý v podvečer srazilo osobní auto značky Volkswagen Passat s mercedesem.

Zrádná střeva. Senior, který musel rychle na záchod, způsobil hromadnou nehodu

/FOTOGALERIE/ Hromadná dopravní nehoda zastavila před pondělní půlnocí provoz na dálnici D6 na Kladensku. Poblíž Kamenných Žehrovic narazila dodávka do tří osobních aut. V tu chvíli byla bez řidiče.

Kriminalisté obvinili z vraždy muže, který shodil nevidomého do řeky Jizery

Kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy 37letého muže, který na jaře letošního roku shodil do vody nevidomého muže, jehož tělo bylo bez známek života nalezeno v korytě řeky Jizery v obci Vinec na Mladoboleslavsku.  

Řidička se vyhýbala protijedoucímu vozu. Skončila mimo silnici s autem na boku

/FOTOGALERIE/ Mimo silnici a navíc s vozidlem na boku skončila řidička, která jela v neděli 28. května po 15. hodině od Kralup nad Vltavou směrem na Blevice. U nehody zasahovali policisté i záchranáři. Mladá řidička byla se zraněním transportována do kladenské nemocnice. Šoférka uvedla, že se chtěla vyhnout protijedoucímu automobilu v pravotočivé zatáčce. V této souvislosti policii vyzývá řidiče oranžového či bronzového vozidla, dle sdělení řidičky značky Ford, aby se přihlásil jako možný svědek.    

Řidička se na sjezdu z D6 srazila s kamionem. Transportoval ji vrtulník

K nehodě došlo v neděli 28. května v podvečer v Berounské ulici obce Velké Dobré na Kladensku. Silnice byla částečně uzavřena. Řidičku musel do nemocnice transportovat vrtulník.

Chlapce srazilo v Unhošti u školy auto, zasahoval vrtulník

Třináctiletý chlapec pospíchal v pátek ráno těsně před osmou hodinou v Unhošti do školy, kam ale nedošel. Cestou ho srazilo osobní auto. Na místě zasahoval vrtulník.

Zloději na Rakovnicku chtěli ukrást bankomat. Nepovedlo se jim ho vytrhnout

/VIDEO/ Dlouhé roky vězení hrozím dvěma nenechavcům, které v rámci akce s krycím názvem MRAK dopadli středočeští policisté. Zloději se mimo jiné pokoušeli ukrást na Rakovnicku bankomat. Na tento nelehký cíl si pořídili i vůz: ukradli ho v Praze. Jednoho z nich dopadla policie na Kladensku. Zrovna chtěl vykrást schránku s objednaným zbožím.

Ekonomika

Startuje nový seriál Deníku Naše neřesti. Co patří mezi hříšné požitky?

Čtenářům přiblížíme neřesti, které jsme zařadili do výběru. V deseti pokračováních se budeme věnovat jednotlivým vybraným kategoriím, budete mít i možnost přispět svým hlasem do ankety, v níž budeme hledat, které jsou nejvíce rozšířené neřesti mezi čtenáři Deníku.  

Jak se nespálit při instalaci fotovoltaiky? Najděte si firmu se zkušenostmi

Česká republika prochází „solarizací“ a reaguje na to i trh. Zatímco před rokem existovala zhruba stovka firem zaměřených na instalaci fotovoltaických elektráren, v současnosti jich je už tisíc. To s sebou sice přináší širší nabídku, ale i mnohá rizika. Na co byste si tedy měli dát při výběru instalační firmy pozor? To vysvětlil Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun, který byl hostem pořadu Byznys kafe.

Velký test nealko radlerů: bezpečné osvěžení pro řidiče i cyklisty

Blíží se teplé dny, které vybízejí k nejrůznějším venkovním aktivitám (cyklistické výlety, turistika, amatérský sport, práce na zahrádce), zkrátka činnostem, u kterých je potřeba doplnit tekutiny a zahnat žízeň.

Na léto Bombato. Hrušková zmrzlina z Velké Dobré se pyšní evropským stříbrem

/FOTO, VIDEO/ Manželé Radek a Martina Březinovi z Velké Dobré, kteří před třiceti lety otevřeli Ňam Ňam cukrárnu v Amálské ulici v Kladně a loni druhou ve velké Dobré, jsou v regionu vyhlášenými mistry v oboru. Se svou hruškovou zmrzlinou se Martina Březinová dokonce před dvěma lety probojovala do evropského finále Gelato Festival World Masters v Bologni, skončila na druhém místě a postoupila do světového finále mezi dvaatřicet nejlepších zmrzlinářů světa.

Sezóna jahod začíná. Na farmě v Lotouši zdražili kilogram o deset korun

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Pěstitelé, ovocnáři, zelináři i sadaři také na Kladensku, kteří celoročně pečují o své hospodářství, mají stále co na práci. I když je letošní jaro poněkud studenější a lusky i jahody na polích zatím jen kvetou, ti, kteří pěstují ovoce a zeleninu ve fóliovnících, už sklízí. Rodina Hořejších, která hospodaří na padesáti hektarech v okolí Lotouše, vsadila na vyhřívané fóliové tunely už před lety a k dostání zde jsou i bez ohledu na počasí jahody, salátovky, květák nebo brokolice.

Bez rtěnky bych se cítila jako nahá, říká šéfka největší kosmetické firmy u nás

Když se řekne make-up, mnohým se hned vybaví značka Dermacol. Tradiční česká firma s dlouholetou tradicí úspěšně prodává svou kosmetiku nejen u nás, ale i v desítkách dalších zemí po celém světě. Už více než dvě dekády stojí v jejím čele Věra Komárová, která byla hostem pořadu Byznys kafe. Prozradila například to, jaké jsou nyní kosmetické trendy, na co české ženy nedají dopustit a že i levnější krém může splnit všechna očekávaní.

Videopořad Desítka: Zpěvačka Pavla Forest odhaluje zákulisí RockOpery

Hudební divadlo trochu jinak. To je RockOpera Praha, která zpracovává známé příběhy jako rockové opery. Divadlo zakládala společně se skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem zpěvačka Pavla Forest, která se o projektu rozhovořila v novém dílu pořadu Desítka. Co dvojici vedlo k tomu přetvořit kultovní kapelu King Size v rockové divadlo? A jak moc velká řehole je vést holešovickou scénu, která pojme téměř 800 diváků?

Mám přesně to, co jsem si vysnila, říká majitelka nové kavárny v Čáslavi

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE, VIDEO/ Celých patnáct let snila Lucie Křížková o tom, že bude mít svojí kavárnu. Kdykoli prý zavřela oči, viděla prostor se dvěma velkými okny, spoustou kytek a nábytek v kombinaci dřeva a kovu. I když pochází z Kutné Hory, vždycky věděla, že chce do Čáslavi. Sen se jí splnil v pátek 5. května.

Sládek a majitel Pivovaru Hostomice: Český ležák je moje srdcovka

/FOTO, VIDEO/ Vaření piva doprovází Štěpána Kříže téměř celý život. Jako vyučený sladovník působil nejen v českých pivovarech, ale také v exotickém Japonsku či na Barbadosu. Vždy ale snil o otevření vlastního pivovaru v Čechách, kde by mohl oživit zapomenutou historii spojenou právě s vařením zlatavého moku. Osud ho před devíti lety zavedl do Hostomic. V začátcích to byli především místní lidé, kteří hostomický pivovar v rozjezdu podpořili.

Janeček z Malého Janka opět kritizuje vládu. Ale spíš potichu, protesty nechystá

S kroky vlády nesouhlasí, ale tentokrát spíš potichu. Jiří Janeček, provozovatel jineckého pivovaru s restaurací Malý Janek, o sobě dal hodně vědět v covidovém období, kdy se připojil ke kritikům vládou nařizovaných omezujících opatření. Ta provozovatele připravila o zisky, o zákazníky – a některé o i živnost.