Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.10. 2020 a svátek má Beáta

Kladno

Kladno je statutární město ve středních Čechách. Nachází se 25 km severozápadně od Prahy v Kladenské tabuli. Jižní a západní část města se nachází na poměrně rovinatém území, které tvoří rozvodí mezi Vltavou a Berounkou.

Počet obyvatel: 68.000
Rozloha: 36,97 km²
Oficiální web města: www.mestokladno.cz


Z katalogu firem doporučujeme

THERMOGAS PROFIBAU s.r.o. – instalatérské práce, elektroinstalace, vzduchotechnika, komíny, demolice Kladno

Termogas Kladno spol. se zabývá především činností v oblasti Voda-Plyn-Topení. Dále nabízíme i kvalitní řešení v otázce stavební činnosti a to se zaměřením zejména na plynulý proces stavby. Nabízíme činnosti v oblasti: voda, topení, plyn elektroinstalace vzduchotechniky systému měření a regulace střešní krytiny montáže komínových systémů kovovýroba demolice

Tel:
 • 312 274 777
  721 680 114
E-mail:
 • info@thermogas.cz
  furst@thermogas.cz

PENZION IRIS – ubytování, možnost ubytování s domácími mazlíčky Kladno

V naše Penzionu Iris nabízíme ubytování ve dvoulůžkovém, třílůžkovém a čtyrlůžkovém pokoji. Vybavení pokojů – sprchy, toalety, TV a WIFI, na společné chodbě je k dispozici lednice, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a drobné nádobí a příbory. Po dohodě s vedením je možné mít na pokoji i domácí miláčky. Pro rekreaci můžete využít nedaleký aquapark, tenisové kurty, cyklostezky a...

Tel:
 • 606 680 208
E-mail:
 • info@ubytovani-iris.cz

Miloslav Mleziva – úklidové práce, mytí oken a výloh, čištění koberců, voskování podlah Kladno

Firma Miloslav Mleziva Úklidové služby působí úspěšně již od roku 1994. Naše služby: Úklid domácností Úklid bytových domů Úklid kanceláří a administrativních budov Úklid škol Mytí oken a výloh Čistění koberců a podlah Voskování podlah Hygienický servis Venkovní servis

Tel:
 • 725 370 545
  312 253 373
E-mail:
 • miloslav.mleziva@uklidmleziva.cz
  uklidmleziva@quick.cz

Kateřina Škardová – vinotéka, lahvová a sudová vína, doplňky k vínu, květiny, drobné dárky Kladno

Vinotéka byla otevřena v roce 2010. Nacházíme se v centru Libušína u Kladna na hlavní komunikaci. Nabízíme příjemné a lehce dostupné prostředí pro nákup kvalitního vína. Naše služby: Vína a doplňky moravská i zahraniční sudová vína vína lahvová dárkové doplňky k vínu (vývrtky, otvíráky) dárkové předměty

Tel:
 • 736 604 663 - Kateřina Škardová - majitelka
E-mail:
 • skardaskarda@seznam.cz

Pavel Lužan – Zemní práce – bourací práce, odvoz suti, vykládka kamiónů Kladno

Česká společnost Pavel Lužan provádí zemní práce v Kladně a okolí již od roku 2001. Naše služby: zemní práce bourací práce nakládka a vykládka kamiónů odvoz suti, zeminy a stavebního materiálu

Tel:
 • 604 279 727 - pan Lužan
E-mail:
 • luzanp@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Lidé vesměs covid opatření v Kladně dodržují, ale najdou se i rebelové

Strážníci v Kladně kontrolují denně v ulicích občany, zda dodržují vládní nařízení kvůli koronaviru. Jak potvrzuje mluvčí městské policie Kladno Alena Purkytová, lidé většinou opatření dodržují, ale najdou se i rebelové. Kvůli tomu uložili strážníci tento týden už jednu pokutu a jeden případ poslali do správního řízení.

Starosty trápí v době covidu ze všeho nejvíce odpad od chatařů a turistů

Zatímco při jarním nouzovém stavu chataři a chalupáři znepokojovali starousedlíky, druhou koronavirovou vlnu nevraživost neprovází. Rekreantů je méně a jsou ukáznění, mezi místními se téměř neobjevují a zamíří-li přece jen do obcí, na roušky nezapomínají. K současnému stavu přispívají zkušenosti z jara i sychravé podzimní počasí.

Uzavření využije Středočeská vědecká knihovna ke stěhování knih i rekonstrukci

Knihovny jsou od čtvrtka na základě vládních nařízení a aktuální pandemické situaci do odvolání pro veřejnost uzavřené. Stejně tak i Středočeská vědecká knihovna v Kladně. Vrácené knihy po několikadenní karanténě pracovníci dezinfikují a poté je zařazují zpět do fondu. „On-line služby jsou pro čtenáře a studenty i nadále v provozu,“ sdělil ředitel knihovny Tomáš Ondrášek.

Města aktivizují dobrovolníky i telefony, díky zkušenostem jsou o krok dál

S nástupem přísnějších opatření, která mají omezit šíření koronavirové nákazy, aktivizují města a vesnice opět dobrovolníkyi krizové telefonní linky. Stejně jako na jaře se zaměřují na pomoc nejohroženějším skupinám, především seniorům.

V Kladně vzniklo další covid oddělení, většina operací se ruší

Stejně jako ostatní nemocnice v republice rozšiřuje počet lůžek pro pacienty nemocné koronavirem také Oblastní nemocnice Kladno (ONK) a městská Nemocnice Slaný. V Kladně se veškerá péče o pacienty s onemocněním covid-19 včetně infekční ambulance přesouvá do samostatného pavilonu M, kde se za normálních okolností nachází oddělení rehabilitace a chirurgie. 

Pětině obcí na Kladensku se koronavirus zatím vyhýbá, jinde se ale nákaza šíří

Do pětiny obcí na Kladensku zatím koronavirová nákaza nepronikla. Patří mezi ně i nejmenší vesnice regionu, Libochovičky, kde žije 53 obyvatel. Včera to potvrdil starosta René Havelka. Na nule byla podle starostky Renaty Jandové nákaza i v Kutrovicích, kde je doma 113 lidí.

Lidé některá vládní opatření stále neberou příliš vážně

Od čtvrtka nastává v Česku opět lockdown. Řadu nepříjemných omezení musíme respektovat ale i v těchto dnech. Lidé se ve větším počtu nesmějí shlukovat ani venku na veřejném prostranství. To zřejmě neplatí pro čekatele ve frontě před Centrem správních agend v Kladně na náměstí Svobody v Kladně.

Opravený věžový vodojem získal cenu Stavba roku 2020

Ocenění Stavba roku 2020 získal věžový vodojem Veolia Smart Control Tower, který stojí v Kladně-Rozdělově v areálu vodáren. V současné době je v něm zcela nové pracoviště s moderním vodohospodářským dispečinkem. Cenu vodojem získal jako jediný středočeský projekt spolu s dalšími sedmi stavbami z celé České republiky. 

Do Letňan dorazila první část dodávky lůžek od firmy Linet

V připravované polní nemocnici v pražských Letňanech společnost Linet ve spolupráci s vojáky připravila první polohovací lůžka. Do pátku jich do areálu výstaviště přiveze 500, řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Do budovaného zařízení dnes také vojáci přivezli například polštáře či lůžkoviny ze skladu SSHR ve Štítině na Opavsku. Polní nemocnice by měla být připravena do konce týdne, spuštěna bude v případě nedostatku kapacit v ostatních nemocnicích.

U Stehelčevsi vznikne kruhový objezd, sníží se tím nehodovost

Kvůli častým nehodám se křižovatka u Stehelčevsi, vedle sjezdu z dálnice D7, změní v bezpečnější kruhový objezd. Náklady, na nichž se bude podílet kraj a Státní fond dopravní infrastruktury, mají dosáhnout částky 5,5 milionu korun.

Sport

Hokejové zajímavosti z 24. října: výhra se Spartou za nula bodů

Sportovní soutěže stojí, hokejisté Kladna si na plnění svého postupového extraligového snu musí počkat. Zkusili jsme vybrat alespoň některé hokejové zajímavosti, které se v historii kladenského hokeje udály 24. října.

OBRAZEM: Hokejové hvězdy v Dobříši. Jak trénovali Neuvirth, Chlapík nebo Gulaš?

Dobříš žije hokejem! Od úterý se na tamějším nekrytém stadionu připravují extraligové celky Sparty Praha, Mladé Boleslavi, Plzně, ke kterým se připojily i prvoligové týmy pražské Slavie a kladenských Rytířů.

Zimní spánek? Ani náhodou! Kladno chystá atletický halový mítink

Přes zimu kladenská atletika rozhodně spát nebude. Naopak. Hodlá vstoupit do klubu pořadatelů halových mítinků. Příští rok 8. února se má v atletické hale na Sletišti uskutečnit mezinárodní podnik s názvem Kladno Indoor.

Hokejové zajímavosti z 23. října: skvělý Termer vychytal vojáky

Sportovní soutěže stojí, hokejisté Kladna si na plnění svého postupového extraligového snu musí počkat. Zkusili jsme vybrat alespoň některé hokejové zajímavosti, které se v historii kladenského hokeje udály 23. října.

David Čermák slaví padesátku

Kulaté narozeniny slaví v pátek 23. října bývalý kladenský hokejista a nyní trenér A týmu David Čermák. Bude mu padesát let.

Nijak jsem se neprovinil, hájí se Kabyl. Argumentuje i sníženou známkou pro sudí

V úplatkářské kauze, která od minulého pátku otřásá českým fotbalem, zaujímá unikátní místo. Mezi dvacítkou osob obviněných v souvislosti s ovlivňováním výsledků je jediným delegátem. Podle informací z vyšetřovacího protokolu se měl Jiří Kabyl zaplést do rozsáhlého případu ve spojitosti s domácím utkáním Vyšehradu. V písemném vyjádření pro Deník vinu odmítá.

Led křupal, Rytíři si poprvé zatrénovali v Dobříši

Z Příbramska někteří slavní kladenští hokejisté pocházejí, třeba Drahomír Kadlec nebo Miroslav Kopřiva. Ale že tady bude Kladno někdy trénovat, to si dokázal ještě nedávno představit málokdo. A když, tak na moderním příbramském stadionu, ne na otevřené ploše v Dobříši. Aktuální opatření vlády však nic jinou variantu tréninku hokejistům nedávají. Proto ve středu večer Rytíři vyjeli na led v Dobříši, kde už se před nimi připravovala třeba Sparta.

Hokejové zajímavosti z 22. října: nejlepší zápas Pavla Gefferta

Sportovní soutěže stojí, hokejisté Kladna si na plnění svého postupového extraligového snu musí počkat. Zkusili jsme vybrat alespoň některé hokejové zajímavosti, které se v historii kladenského hokeje udály 22. října.

Extraliga vyvolala haló. Lid se ptá: Proč se nelobbuje za dobříšské hokejisty?

Hokejová invaze extraligových a prvoligových klubů do Dobříše. To je žhavé téma posledních dní, které vyvolalo v řadách tamní veřejnosti pořádné haló. A to všemi směry. Zatímco někdo od úterý hledá hokejovou výstroj, pro řadu dalších to znamená opětovný podnět k otevření otázky stavu zimního stadionu a s tím spojené obnovení dobříšského klubu, který zanikl před jedenácti lety. „Pro nás, kteří jsme tam hokejově vyrostli, je to hrozné. Pořád si ale říkám, že jednou si tam ještě zahraji,“ říká bývalý hráč Radek Bartoš, který v současnosti válí v Sedlčanech.

Hokejové zajímavosti z 21. října: deset let od skonu legendárního Edy

Sportovní soutěže stojí, hokejisté Kladna si na plnění svého postupového extraligového snu musí počkat. Zkusili jsme vybrat alespoň některé hokejové zajímavosti, které se v historii kladenského hokeje udály 21. října.

Krimi

V Kladně na křižovatce se v pátek večer srazila dvě auta

/FOTOGALERIE/ V Kladně se v pátek večer stala v centru města dopravní nehoda. Na křižovatce na hlavní silnici nedaleko Kladenského zámku se srazila dvě osobní vozidla. Kolize se neobešla bez zranění. Naštěstí nebyla tentokrát vážná.

U Přelíce se stala vážná nehoda, zasahoval i vrtulník

/FOTOGALERIE/ Záchranáři a hasiči vyjížděli v pátek 23. října okolo 18. hodiny k vážné dopravní nehodě, která se stala na silnici mezi Přelící a Ledcemi. Havarovalu tu osobní auto bílé barvy a zůstalo převrácené na střechu. Ve vozidle byl podle prvotních informací zaklíněný zraněný člověk.

V Kladně začal soud kvůli údajnému zmanipulování zakázky v Lánské oboře

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Byla veřejná zakázka Lesní správy Lány na opravu břehů vodní nádrže Klíčava za více než 200 milionů korun připravovaná přímo pro konkrétní firmu? Zatímco šéf Lánské obory Miloš Balák obvinění popírá, podle státního zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze Jiřího Pražáka došlo ke zjednání výhody při zadávání veřejné zakázky pro konkrétní firmu. Další jednání se uskuteční v listopadu.

V Doksech se opařil kojenec horkou kávou

Záchranáři vyjížděli ve středu 21. října do Doks na Kladensku, kde se horkým nápojem opařil teprve osmiměsíční kojenec. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová, na místo byly vyslány dvě sanity a vrtulník záchranné služby. Ten přistál v Doksech přímo v zástavbě na jedné ze soukromých zahrad.

Cestující napadl řidiče autobusu, pěstmi zranil hned dva

Kamerové záběry, které by snad mohly pomoci k vypátrání údajného útočníka, jenž zranil hned dva řidiče autobusu naráz, sice nejsou kvalitní, nicméně přece jen lepší něco než nic. Všímavým lidem, kteří dotyčného znají, by mohly napovědět, věří policisté z Říčan, kteří po dotyčném pátrají už měsíc. Zatím se mu přijít na stopu nedaří, a tak se policie ve středu obrátila s žádostí o pomoc na veřejnost.

Falešný řemeslník zmizel i s penězi, ale práci neodvedl

Domnělému řemeslníkovi svěřila třiačtyřicetiletá žena peníze na rekonstrukci. Ani po roce čekání se však muž neobjevil, materiál nedonesl a práci neodvedl. 

Muže přitlačil paletový vozík, z nemocnice už je doma

V úterý 20. října kolem 14. hodiny vyjížděli záchranáři a policisté do strojírenského podniku v Netovické ulici ve Slaném, kde se stal pracovní úraz. Muž utrpěl poranění v oblasti hrudníku, které si vyžádalo hospitalizaci. Nyní už je z nemocnice doma.

Ze tří stovek kontrolovaných řidičů mělo problém 58

/FOTOGALERIE/ Pět přetížených nákladních aut, za což jejich řidiči zaplatili na pokutách dohromady přes 40 tisíc korun. To je jedno z konkrétních odhalení v rámci třídenní dopravně bezpečnostní akce, jejíž výsledky v úterý 20. října představil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Policie hledá Veroniku a Dana. V jedné osobě

Bezmála dva týdny už nemá okolí informace o 32leté ženě z Kralup nad Vltavou. Mělničtí kriminalisté po ní pátrají od středy 14. října, kdy pohřešování klientky ohlásila sociální pracovnice – s tím, že ji neviděla od 6. října a má obavu o její život.

Muže spoutaného při sexuálních hrátkách vysvobodili až strážníci

Během své služby řeší kladenští strážníci občas i úsměvné případy. Na pomoc tak v uplynulých dnech vyjížděli ke spoutanému muži, který se z nasazených klepet nedokázal sám vyprostit a nepodařilo se to ani jeho ženě. Vysvobodili ho až přivolaní muži zákona.

Ekonomika

Trojskou lávku vyrobili ve slánské továrně, firma je na zakázku hrdá

/FOTOGALERIE/ Tři roky po svém zřícení byla v pátek 23. října uvedena do provozu lávka mezi Trojou a Císařským ostrovem. Původní betonovou lávku nahradil 256 metrů dlouhý most z ocelové konstrukce, který vyrobili ve slánském strojírenském podniku MCE.

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Středočeští vědci ukážou v Dubaji světu, jak umějí ozelenit poušť

Voda získaná ze vzduchu tekla, prozatím je hotovo. Tak se odborníci z výzkumného centra v Buštěhradu, kde působí Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického (UCEEB), mohou ohlédnout za prací odvedenou v Dubaji.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

Omezení výroby TPCA v Kolíně? Investice pokračují, říká manažer automobilky

Do světa se začala šířit informace o tom, že by se ze známých kolínských trojčat, tedy Toyoty Aygo, Peugeotu 108 a Citroënu C1 vyráběných v kolínské automobilce TPCA, měl stát jedináček. Objevují se spekulace, že Peugeot a Citroën výrobu svých modelů malých městských vozů v Kolíně zruší.

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.