Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 21.10. 2019 a svátek má Brigita

Kladno

Kladno je statutární město ve středních Čechách. Nachází se 25 km severozápadně od Prahy v Kladenské tabuli. Jižní a západní část města se nachází na poměrně rovinatém území, které tvoří rozvodí mezi Vltavou a Berounkou.

Počet obyvatel: 68.000
Rozloha: 36,97 km²
Oficiální web města: www.mestokladno.cz


Z katalogu firem doporučujeme

STAVBY-REKONSTRUKCE PEJŠA, s.r.o. – vypracování projektové dokumentace, vyřízení stavebního povolení, položkový rozpočet stavby, stavební firma Kladno

Firma STAVBY - REKONSTRUKCE PEJŠA působí na trhu téměř 20 let. Nabízíme: stavební činnost: stavby rodinných domů, bytových domů, kanceláří a komerčních prostorů zhotovení projektové dokumentace veškeré dokončovací stavební práce (ploty, obklady a dlažby, sádrokartony) rekonstrukce  REFERENCE Máme kvalifikaci i na provádění technického dozoru a inženýrskou činnost.   

Tel:
 • +420 312 687 079
  +420 725 374 569 - pan Pejša
E-mail:
 • pejsa@stavby-pejsa.cz

Skleničky od Krupičky – ryté sklo, malované sklo, maturitní skleničky Kladno

Skleničky od Krupičky mají více jak 15-ti letou tradici. Zabýváme se rytím, pískováním a malováním skla, brousíme a malujeme na číše, skleničky, poháry, půllitry, vázy a talíře. Nabízení produkty: Ryté sklo Malované sklo Barevné sklo Maturitní skleničky

Tel:
 • 312 283 292
  776 885 098
E-mail:
 • krupicka.z@seznam.cz

Jana Černohubá – RS-Servis – přeprava sypkých materiálů, odvoz komunálního odpadu, recyklace skla Kladno

Na trhu působíme již od roku 1998. Nabízíme: odvoz a likvidace odpadů dovoz sypkých stavebních materiálů (písek, štěrk, kačírek, drť, atd.) nákladní dopravy sklápěčem (+ vlek) recyklace skla

Tel:
 • 312 245 332
  603 534 225 - paní Černohubá
  603 296 131 - řidič
  603 107 702 - řidič
E-mail:
 • cernohuba@rs-servis.cz
  cernohuba@centrum.cz

JVS TAX CONSULTING, s.r.o. – daňová a účetní kancelář, daňová evidence, vedení účetnictví, zpracování mezd Kladno

Daňová a účetní kancelář v centru Kladna s dlouholetou tradicí nabízí služby v oblasti účetnictví a daní. Naše služby: vedení daňové evidence - deník daňové evidence, kniha pohledávek, závazků, evidence majetku, evidence pro účely zákona o DPH, kontrola správnosti daňových dokladů... vedení účetnictví - kompletní zaúčtování dokladů, kontrola správnosti daňových dokladů, sestavení účetní závěrky, kniha...

Tel:
 • 312 242 684
  603 496 943 - paní Suchá - jednatelka
E-mail:
 • j.sucha@volny.cz

PROBAL KLADNO, a.s. – balení zboží, skinování, etiketování Kladno

Naše služby: skinování zatavování zavařování do PE a PP sáčků kompletace prodejních stojanů zatavování a balení tiskovin kompletace a balení zboží pro Makro Máme statut chráněné dílny.

Tel:
 • 602 166 087 - pan Šilhavý
E-mail:
 • obchod@probal-kladno.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme dnes?

Na přednášce se dozvíte, jak vědci z Buštěhradu mění vzduch na vodu

Úspěchy českých vědců málokdy vyvolají pozornost světových médií. Týmu techniků z ČVUT se to ale nyní podařilo díky úspěšným testům zařízení S.A.W.E.R. To umí proměňovat vzdušnou vlhkost v pitnou vodu a představuje tak velkou naději pro část světa, která se už nyní potýká s nedostatkem srážek.

Vodě pod Kladnem hrozí znečištění, ministerstvo tvrdí, že hrozba není aktuální

Pod Kladnem je obrovská zásobárna vody, která postupně zaplavuje vytěžené území kamenouhelných dolů. Se stoupající hladinou ale hrozí, že bude voda znehodnocena ve chvíli, kdy se dostane do zamořené oblasti někdejší hutě Poldi Kladno.

Oslavy 250. výročí Podprůhonu vyvrcholí bálem a křtem knihy

Kladenská dělnická a hornická čtvrť Podprůhon letos slaví 250tileté výročí. V roce 1769 rozhodl břevnovský opat Bedřich Grundtmann o parcelaci prvních osmi pozemků v údolí a ještě ten rok vyrostly první tři domy. Spolek Podprůhon přinesl k tomuto výročí řadu akcí a projektů rozložených do celého roku. Vyvrcholením oslav bude historicky 1. Podprůhonský bál 2. listopadu v prostorech kina Sokol.

Kladno chce pomoci zadržet vodu v krajině, změní způsob sečení trávy

Kladno se rozhodlo lépe zadržovat vodu v krajině a vylepšit tím životní prostředí. K tomu má pomoci nově nastolený režim sekání trávy a sázení původních odrůd ovocných stromů. V některých lokalitách v Kladně se proto sníží četnost sečí a zavedeno bude takzvané mozaikové sečení. Při něm je v částech trávníku zachováno prostředí pro hmyz. Řekl to kladenský primátor Dan Jiránek (ODS).

V Kladně se předvedly kočky

/FOTOGALERIE/ V sobotu a v neděli se v Kulturním domě v Kladně konala již šestá Tica výstava koček v České republice, kterou pořádá klub Cool Cats.

Při výlovu rybníka U Jelena pomáhal i slavný hokejista

/FOTOGALERIE/ Sobotní výlov rybníka U Jelena v Luníkově provázelo krásné slunečné počasí. Na hráz se dostavily stovky návštěvníků. Lidé si nenechali ujít jedinečnou společenskou událost. Na své si přišli nejen milovníci rybího masa, ale i dalších pochoutek a občerstvení, kterého bylo v místě ke koupi více než dost.

Kladno jako jediné z republiky získalo prestižní účast na mezinárodním projektu

Jako jediné město z České republiky získalo Kladno prestižní účast na mezinárodním projektu, který podporuje města ve společné vizi zvyšování životního standardu, šetrné energetické politice, zlepšení kvality ovzduší, elektromobilitě a digitalizaci.

Kladno má další stoletou dámu, život zasvětila cukrařině

/FOTOGALERIE/ Sto let života oslavila 15. října Terezie Jeklová z Kladna. K významnému životnímu jubileu jí popřál i kladenský primátor Dan Jiránek. Terezie se narodila jako poslední ze šesti dětí. V dívčí škole, pod vedením řádových sester, se vyučila cukrářkou. Po rodičovské dovolené ale začala pracovat v mechanické laboratoři v Poldi.

Kladno chce podpořit výstavbu v průmyslové zóně

Kladno upraví parametry pro rozvoj průmyslové lokality Vojtěšská huť. Změny regulačního plánu už odsouhlasili zastupitelé. Podle primátora Dana Jiránka (ODS) hrozilo, že by soud mohl plán zrušit. Třicítka podnikatelů působících v lokalitě totiž označila původní plán za omezující pro rozvoj podnikání.

Sport

V úterý v půl šesté Jágr vers. Plekanec

Na led kladenského ČEZ stadionu přijede v úterý večer lákavý soupeř. Tak lákavý, že ho u fanoušků přebije atraktivitou jedině Sparta. Skutečně, přijíždí nejlepší český tým posledních let – Kometa Brno. A zajímavost utkání zvyšuje i fakt, že si přiveze borce, který pro Kladno v baráži na jaře letošního roku tolik udělal – Tomáše Plekance. Pozor, zápas začne v netradičním čase 17:30 hodin.

Toi Toi Cup ve Slaném se blíží, domácí poprvé zafandí svým

Už jen týden chybí do startu dalšího ročníku elitního cyklokrosového závodu ve Slaném – Toi Toi Cupu. Letos se pojede ve sváteční den, v pondělí 28. října a vidět ho můžete i v přímém přenosu na kanále ČT sport.

Nekontrolujeme zápas po celou dobu, trápí kouče Kanonýrů Pazderu

Díky skvělé druhé třetině zivládli florbalisté Kladna další zápas I. ligy proti kunratickému Startu.

Horolezec Mašek míří do Maroka

Není to tak dávno, co se mladoboleslavský horolezec Petr „Miska“ Mašek vrátil  z řeckého ostrova Kalymnos, kam vyrazil s manželkou, samozřejmě hlavní cíl bylo sportovní lezení.

Boleslav zvládla závěr a přetlačila po boji Kladno

Po dlouhých pěti letech se v rámci extraligy zase odehrálo středočeské derby. Na led Mladé Boleslavi přijeli navrátilci z Kladna. V sestavě Rytířů nechyběl Jaromír Jágr, který se vůbec poprvé v kariéře představil ve městě aut. Jeho přítomnost vzbudila rozruch, boleslavská aréna byla letos poprvé vyprodána. Zaplněné ochozy viděly výhru domácích 6:3.

Nejdeme si zahrát play station, ale vyhrát, hřímal Jágr po prohře

/ROZHOVOR/ Po zápasové pauze kladenští hokejisté zamířili na led Mladé Boleslavi, které se zatím daří náramně. Návrat na led to byl i pro Jaromíra Jágra, kterého povinnosti zavály do Las Vegas. Nebylo to však na něm znát a hned si připsal dva body za gól a asistenci. K výhře Rytířům to ale nepomohlo.

Baratynskyy rozsekl derby, Hostouň přemohla Králův Dvůr

/FOTOGALERIE/ Až do 11. kola FORTUNA:ČFL čekali fotbalisté Hostouně na výhru s opravdu kvalitním protivníkem. Derby sice rozehrál lépe hostující Králův Dvůr, ve druhé půli však favorit neustál tlak domácích ženoucích se za teprve druhou tříbodovou výhrou v soutěži. Hostouň vyhrála 2:1, rozhodující trefu obstaral oslavenec Ivan Baratynskyy slavící nedávno 28. narozeniny.

Valského štval juniorský hokej, Ševc proti Jágrovi nehrál

Bojovali společně za Kladno, oba si zahráli i za Liberec či Boleslav. Pro Martina Ševce a Jakuba Valského mohlo být nedělní derby Mladá Boleslav – Kladno (6:3) trochu speciální. Oba to ale vyloučili. Pro Ševce bude speciální trochu až zápas v Kladně, kde dlouho nebyl, Valský dřívější boleslavské angažmá vůbec neřešil.

Slaňáci zase končili doma penaltami

Ani na pátý pokus fotbalisté SK Slaný před svými diváky nebodovali naplno. Přesto nakonec šli domů s dobrou náladou, Brandýs přehráli 2:1 po penaltovém rozstřelu.

Zápas o šest bodů Řisuty zvládly

Po dalších smolných porážkách už vise nad hokejisty Řisut ve II. lize Damoklův meč. Zápas o šest bodů na ledě Nové Paky ale zvládli skvěle včetně koncovky.

Krimi

Po Rathovi nastoupili do vězení také jemu blízcí Kottovi

Někdejší středočeský hejtman David Rath už je za mřížemi dva týdny, když 7. října nastoupil do věznice v Teplicích – a v pondělí 21. října ho do zamřížovaného světa následovali i někdejší blízcí spolupracovníci a přátelé manželé Kottovi: Kateřina (jež ještě s příjmením Pancová působila jako ředitelka kladenské nemocnice s podstatně širším vlivem, než vyplývalo z této funkce) a její nynější muž Petr. Oba nastoupili do věznice v pražské Ruzyni.

KRIMI MIX: Cyklista ujel od nehody, lupič řádil v novostavbě

Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

Policistku z Kladna vyšetřuje inspekce, v jejím bytě se zřejmě vařily drogy

V kladenském bytovém domě naproti nemocnici v ulici Československé armády v pátek nad ránem hořelo. V bytě, který patří policistce z územního odboru Kladno, vypukl v prostoru kuchyně požár. Jak potvrdila kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková, případem se kvůli tomu zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Řidič vjel v Podprůhonu se svým kamionem do pasti

Jeden z obyvatel kladenského Podprůhonu zavolal v pátek ráno strážníkům, aby jim ohlásil, že v ulici V. Burgra zůstal zaseknutý kamion. Na místo vyjela hlídka, která zjistila, že řidič nerespektoval dopravní značení, jež zakazuje vjezd vozidlům těžším, jak tři a půl tuny.

Nehody na dálnicích ráno blokovaly příjezd na Prahu „zleva“ i „zprava“

Naštěstí bez zranění se ve čtvrtek 17. října obešly hromadné nehody, které v ranní dopravní špičce značně komplikovaly jízdu na Prahu po dálnicích D6 a D1. Řidiči se nevyhnuli citelnému zdržení v kolonách před místy, kde byl dočasně zastaven provoz.

Zloděj na žehrovickém nádraží natropil škodu za 211 tisíc

Poškozená stavební buňka zůstala po řádění zloděje na vlakovém nádraží v Kamenných Žehrovicích.

Matku se synem ohrožovali mačetou, trest je nemine

Dva muži ve věku 30 a 32 let vytáhli na matku se synem mačety, nyní jim hrozí vězení.

Mladý muž oloupil rodiče, hrozí mu až deset let vězení

Hodinu po půlnoci v pondělí 14. října se obrátila na policii osmašedesátiletá žena z Kladna, že k ní do bytu přišel jedenatřicetiletý syn, který po ní chtěl peníze, aby mohl zaplatit za taxíka.

Restauraci v noci někdo vykradl, odnesl si i balíček křupek

Kročehlavské policisty zaměstnalo vloupání do restauračního zařízení v kladenské ulici Obránců míru, ke kterému došlo v noci z pátku 11. na sobotu 12. října. Lupič podnik navštívil v době od 22.30 do 9.40 hodin.

Ředitel školy měl obtěžovat studentku

Ředitele Střední zemědělské školy Rakovník Ivana Kupa prošetřovala policie. Dnes už bývalá studentka školy Lucie Daňhelová z Kladenska na něj totiž podala trestní oznámení kvůli údajnému obtěžování v kabinetu. Případ nakonec poslala policie k dořešení k rukám přestupkové komise Městského úřadu Rakovník. Ta případ odložila.

Ekonomika

RÁDOBY NÁDOBY – spojení tradice a nových trendů

Kladenská bezobalová prodejna s kavárnou bude pořádat workshopy i přednášky.

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo

Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let

Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.

Na úrodě jablek se podepsalo horké počasí i kroupy

/FOTOGALERIE/ V supermarketech se dá koupit nepřeberné množství exotického ovoce, u mnoha zákazníků ale stále vítězí česká klasika: jablka. Dokazují to zkušenosti středočeských ovocnářů. Úroda ale bohužel není, co v minulosti bývala. Pěstitelům totiž práci komplikují vrtochy počasí.

Vítězové podnikatelských soutěží nabídnou zdravou zeleninu i ekologickou tašku

/FOTOGALERIE/ Úspěšnému podnikání se nebývale daří v Benešově - a rovněž v Nupakách na Praze-východ, kde žije zhruba desetkrát méně obyvatel. Naznačují to alespoň výsledky letošních soutěží podnikatelských soutěží. Z uvedených lokalit pochází po dvou čerstvých držitelích ocenění, jimž byly ceny předány ve středu večer v hotelu Carlo IV. v centru Prahy. Přesněji: vlastě jen z Benešova. Do Nupak putovala dvě ocenění na stejnou adresu.

Včelaření ve Spolaně laboratoř pozlatila už druhým rokem

/FOTOGALERIE/ Úspěchem, který s jejím podnikáním souvisí jen okrajově, se pochlubila neratovická Spolana. Poté, co si v chemičce loni pořídili tři včelstva, aby ukázali, že v okolí chemického provozu se za současných ekologických opatření může dařit tomuto hmyzu, který na znečištění životního prostředí citlivě reaguje, získali hned v prvním roce včelaření nejen přírodní zlato v podobě medu, ale i zlato skutečné.

Radíme čtenářům: Má smysl bezpečnostní aplikace pro chytrý telefon?

Průměrný uživatel má v chytrém telefonu několik desítek aplikací, většinou neplacených. Mnoho lidí si bez rozmyslu stáhne každou aplikaci, kterou považují za zajímavou, i třeba jen tak na zkoušku. A právě toho zneužívají podvodníci, protože do mobilní aplikace se dá propašovat škodlivý kód. Co tím sledují? Čtenářům radí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.  

Jak platit bezpečně? Máme pro vás čtyři doporučení

Banky neustále zdokonalují zabezpečení účtů, platebních karet i mobilních aplikací, přesto své peníze nejlépe ochráníte vy sami. Lidé je totiž nejvíce ztrácejí svým neuváženým chováním. Pravidla bezpečného placení jsou přitom velmi jednoduchá.

Radíme drobným podnikatelům: I živnostník potřebuje dobrou účetní

Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak se bránit na internetu

Digitální technologie přinášejí i rizika, na která jsme dosud nebývali zvyklí. Ale zvládnout je bez problémů není tak složité, pokud si dáte pozor na tři prvky. Pro sebe je nazývám zkratkou „aha“ – neboli: aktualizace, hesla, antivir. Radí Miroslav Dvořák, technický ředitel České pobočky společnosti Eset.