Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.05. 2021 a svátek má Ctibor

Kolín

Kolín je město na východě Středočeského kraje na řece Labi s průměrnou nadmořskou výškou 220 metrů. Kolín je důležitým železničním uzlem. Provozuje se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a v neposlední řadě hutnický.

Počet obyvatel: 31.000
Rozloha: 34,97 km²
Oficiální web města: www.mukolin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Jiří Miňovský – vodoinstalační práce, topenářské práce, návrhy zahrad Kolín

Nabízíme: vodoinstalační práce topenářské práce plynařské práce návrhy a realizace zahrad (chodníky, osvětlení, atd.) stavba pergol stavba přístřešků

Tel:
 • 606 292 207 - pan Miňovský
  607 229 806
E-mail:
 • minovskyjiri@seznam.cz
  moje.zahrady@seznam.cz

ES Pečky František Dvořáček – prodej elektro, maloobchod, velkoobchod, e-shop, železniční modely, lokomotivy Kolín

Zabýváme se maloobchodním a velkoobchodním prodejem elektro. Zásobujeme maloobchodní prodejny, montážní firmy, školy, obecní úřady atd.  Provozujeme e-shop a a prodáváme železniční modely.

Tel:
 • 321 785 038
  602 229 252
E-mail:
 • frantisek.dvoracek@seznam.cz

AZ Elektro – elektroinstalace, počítačové sítě, konzultace Kolín

Naše firma poskytuje všestranné služby v oblasti bytové a průmyslové elektroinstalace do 1000V, počítačových sítí, telefonu atd.  Nabízíme: bytová elektroinstalace průmyslová elektroinstalace konzultace projekce

Tel:
 • 602 457 215
  606 129 138
E-mail:
 • info@azelektro.com

AUTODOPRAVA GUNAR – odvoz suti a odpadů, demolice, stavební práce, vyklízení bytů Kolín

FIRMA DOPRAVA GUNAR, KTERÁ MÁ DLOUHOLETÉ ZKUŠENOSTI V OBORU VÁM NABÍZÍ:  odvoz suti a odpadů dovoz písku a jiného stavebního materiálu autem Iveco 100 a kontejnery – celková nosnost 10 tun nebo na menší zakázky Nissan Cabstar sklápěč - 1,5t. zajištění teréních úprav, závoz základových desek, nakládka smykovým nakladačem bourací...

Tel:
 • 739 088 625 - pan Gunar
E-mail:
 • milangunar@seznam.cz

Truhlářství Černý – vybavení interiérů, altány, ploty, pergoly, dveře, kuchyně, podlahy, nábytek, řezivo, palubky, zakázková výroba Český Brod

Nabízíme široký sortiment zboží k vybavení interiérů bytů, rodinných domů, kanceláří ale i okolí rodinných domů. Nabízíme: Dveře Nábytek Kuchyně Altány, ploty a pergoly Podlahy Řezivo Palubky

Tel:
 • 603 854 912
E-mail:
 • jan@cerny-truhlarstvi.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Na kolínském hřbitově odpočívá vězeň z Ebrachu i nadporučík, který padl v Itálii

/FOTOGALERIE/ Podruhé jsme se s redakčním fotoaparátem vypravili na kolínský centrální hřbitov zachytit smutnou, tichou krásu řady náhrobků, pod nimiž odpočívají lidé, jejichž osudy a životní příběhy nezřídka pomalu zakrývá rouška času.

OBRAZEM: Tradiční Den záchranářů nahradila letos jízda automobilů městem

Již podruhé se vinou koronavirové epidemie a s ní spojených vládních opatření a zákazů neuskutečnil v Kolíně tolik oblíbený Den záchranářů, který se tradičně koná ve sváteční den osmého května. V krásném slunečném dopoledni se tak letos alespoň zástupci všech složek integrovaného záchranného systému projeli městem.

V Českém Brodě si připomněli konec války

/FOTOGALERIE/ Výročí konce druhé světové války si v pátek 7. května připomněli v Českém Brodě. Nezapomnělo se ani na hrdiny první světové války, takže květiny byly položeny hned na několika místech.

OBRAZEM: Skramníky mají zbrusu novou vodní nádrž. Už tam plavou i ryby

Obec Klučov, do jejíž správy Skramníky spadají, vybudovala v obci vodní nádrž o výměře pět tisíc čtverečních metrů. „Akce se uskutečnila v rámci zadržování vody v krajině, práce vyšly na 4,6 milionu korun,“ uvedl místostarosta Jiří Maršálek. Výdaje obci pokryly dotace od ministerstva zemědělství a kraje.

Munice u hřbitova ve Štíhlicích: pyrotechnik likvidoval dělostřelecké granáty

Dělostřelecký granát našel u štíhlického hřbitova osmačtyřicetiletý muž. Policejní hlídka spolu s pyrotechnikem v okolí posléze našli dalších šest trhavých dělostřeleckých granátů a jeden protipancéřový dělostřelecký granát.

Záchrana barokní památky ve Štolmíři: ve sbírce na kostel se sešlo přes 60 tisíc

/FOTOGALERIE/ Přes 64 tisíc korun už se podařilo nastřádat ve veřejné sbírce na opravu kostela sv. Havla ve Štolmíři u Českého Brodu. Sbírku vedení města vyhlásilo před dvěma měsíci. Místostarosta města Tomáš Klinecký by byl rád, kdyby se za rok podařilo vybrat 300 tisíc korun. Na opravu je možné přispět na účet 123-1955760277/0100.

OBRAZEM: Padesátitunové vagony z němčického Vigvamu nakládali na vlek jeřábem

Unikátní událost pro všechny fandy železnice. Vagony, které ve Vigvam resortu v Němčicích na Kolínsku sloužily jako hotel, se opět vrátí na koleje.

OBRAZEM: Stále zavřeno. Projděte se s Deníkem kolínským chrámem sv. Bartoloměje

Od tohoto týdne se v Kolíně otevřely některé památky pro individuální prohlídky. Navštívit je možné rozhlednu Vodárna, venkovní areál Bartolomějského návrší a expozice ve staré farní škole, expozice regionálního muzea. Prohlídky chrámu sv. Bartoloměje, zvonice a kostnice se zatím z důvodu aktuálních protiepidemických opatření nekonají. Nahlédněte tedy do chrámu alespoň prostřednictvím galerie Deníku.

OBRAZEM: Od sklepa až po střechu. Podívejte se do budovy radnice v Kolíně

Krásné interiéry budovy radnice na Karlově náměstí čp. 78 v Kolíně znají obyvatelé přicházející za městskými úředníky, svatebčané, maturanti, kteří taktéž v obřadní síni přebírají vysvědčení, a zkrátka spousta Kolíňanů tak, jak je to běžné. S redakčním fotoaparátem jsme ale zamířili do těch částí radnice, kam se většina lidí nepodívá.

OBRAZEM: Den záchranářů opět nebude, ale technika do kolínských ulic vyjede

Konání tradičního Dne záchranářů vždy 8. května ani letos pandemie koronaviru neumožní, nicméně chystá se alespoň jízda záchranářské techniky, kterou Den záchranářů vždy začíná.

Sport

První duel Medvědi nezvládli, nepadalo jim to z dálky. Nedařilo se Čížovi

/FOTOGALERIE/ Ve zcela jasnou záležitost se proměnilo úvodní semifinálové utkání basketbalové Kooperativy NBL mezi Opavou a Kolínem. Domácí zastavili hostujícího kapitána Adama Číže, výborně zvládli vstupy do obou poločasu a před téměř třemi stovkami diváků vyhráli 86:61.

Polskou zeď Klauda rozbil, zářil také sympaťák Laube

MMasters League otevřela svůj oktagon už potřetí v Kladně a v pátek se rozhodně bylo v obchodním centru Oaza nač dívat. V rámci Galavečeru bojových sportů se tady utkalo celkem deset drsných dvojic, které nabídly skvělé MMA, K1 i Strikingu. Ve zlatém hřebu programu moderovaného hercem Michalem Holánem dominoval trutnovský Jakub Klauda, Přestože se jeho sok z Polska Radosz držel víc než statečně. Bojovníkem večera byl ale vyhlášen kutnohorský sympaťák Tomáš Laube, navíc cenu věnoval psímu útulku.

Hlůšková o setkání s Jágrem: Cítila jsem se jako malá holka o Vánocích

FOTOGALERIE/ Byla to jenom půlhodina života, přesto na ni nikdy nezapomene. Někdejší házenkářka Ivana Hlůšková si splnila dlouholetý dětský sen, když se na zimním stadionu v Kladně po jednom z utkání Chance ligy osobně setkala se svým idolem, hokejovou legendou Jaromírem Jágrem.

V letošní sezoně pokaždé vyhrál domácí tým. Jak to bude v semifinále?

První překážku v play off zvládli na jedničku, Pardubice vyřadili 3:0 na zápasy. V semifinále NBL na basketbalisty Kolína čeká Opava. Ta si v prvním kole play off poradila s Hradcem Králové také v nejkratším možném čase.

KVÍZ: Vyznáte se v nejúspěšnějších momentech českého hokeje?

Souboje o medailová umístění, vypjaté bitvy s tradičními rivaly i góly v posledních sekundách. Zápasy české hokejové reprezentace přináší radost, ale také zklamání. V každém případě jsou pro všechny fanoušky velice emotivní a často nezapomenutelné. Vyznáte se ale v těch nejdůležitějších momentech českého hokeje?

Chci Středočeský kraj výkladní skříní českého fotbalu, řekl Tomáš Neumann

/ROZHOVOR/ Středočeský krajský fotbalový svaz si ve čtvrtek 6. května zvolil v Praze nového předsedu. S velkou převahou vyhrál bývalý fotbalista, futsalista a úspěšný trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann. Hned v pátek ráno odpovídal na dotazy Deníku a na pondělí svolal první schůzi nového vedení.

Fotbalové soutěže se dohrávat nebudou. Dalo se to čekat, zní z klubů

Definitivní rozhodnutí padlo: amatérské fotbalové soutěže se dohrávat nebudou. Odpískáno. Sezona 2020 – 2021 tak zůstane nedohraná. V okresních klubech jsme bádali, jak na celou věc pohlíží: „dalo se to čekat,“ zní velmi často od hráčů nebo činovníků klubů od nejnižších pater po ty nejvyšší.

Středočeský fotbal zvolil změnu. Neumann s Fevolucí slaví drtivý triumf

Ve své hráčské i trenérské kariéře má za sebou stovky zápasů. Ten, který vyhrál ve čtvrtek podvečer v pražském hotelu Pyramida, byl ovšem zcela jiný než všechny předešlé. Tomáš Neumann porazil při volbě nového předsedy Středočeského krajského fotbalového svazu Josefa Nováka. Pro trenéra futsalové reprezentace a hlavní tvář Fevoluce pro největší kraj v zemi hlasovalo 82 delegátů. Šéf svazu na Praze-východ jich přesvědčil pouze 37.

Emírův meč? Můj dosud největší dostihový zážitek, má jasno Lukášek

/ROZHOVOR/ Nejúspěšnější sezonu za své pětileté působení v Kataru má český žokej Tomáš Lukášek. Startoval ve 301 dostizích, 37 z nich vyhrál a získal dalších 130 umístění do pátého místa.

Jde do tuhého! Na řadě je střet o Středozem: Futsalista reformátor vs. Libův muž

Boj o změny v českém fotbale jde do malého finále. Zatím se nevolí „velký“ předseda samotné asociace, ovšem lze říct, že právě ve čtvrtek 6. května se ukáže, jak je vlna nových tváří bažících po vylepšení poměrů silná.

Krimi

Smrtelná nehoda sedmnáctiletého řidiče se stále řeší. Okolnosti jsou složité

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Smrt sedmnáctiletého mladíka za volantem luxusního mercedesu ještě stále není vyjasněna. Dopravní nehoda se stala na začátku ledna. Okolnosti případu jsou složité, také proto ho policie zatím neodložila. „Byl přizván soudní znalec z oboru dopravy, ke konci června by měly být kompletní výsledky a kriminalisté pak udělají závěr,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Zloděj ukradl ve Lstiboři přívěs určený pro přepravu lodí. I s motorovým člunem

Přívěsný vozík s motorovým člunem v hodnotě 300 tisíc korun ukradl zatím neznámý zloděj na volně přístupném místě před rodinným domem v obci Lstiboř. Odcizený přívěs určený pro přepravu lodí je značky Temared šedé barvy. Na něm byl umístěn laminátový motorový člun značky Technautic Python 22 trim-line bílé barvy s motorem Yamaha.

Hrozba školkám se šíří i středními Čechami, někde zvýší ostrahu mateřinek

Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem upozornila na anonymní hrozbu mateřským školám v zemi. Neznámý pachatel podle policistů hrozí, že provede útok na jednu ze školek v zemi. Podle informací Deníku by policisté měli v pátek 7. května na školky dohlížet, pokud se anonyma nepodaří do té doby vypátrat. Deník zjišťoval, zda se informace dostala k radnicím a školkám v Středočeském kraji.

Poznáte ho? Zloděj vybral box výdejního místa v Ovčárech, zachytila ho kamera

Kolínští policisté řeší případ krádeže zboží z boxu výdejního místa jedné společnosti v Ovčárech u obchodní zóny, čímž byla způsobena škoda přesahující 50 tisíc korun. Pachatele zachytila kamera.

Kamion skončil po nehodě na boku. Vyprošťování uzavřelo dálnici D10

Zranění si sice čtvrteční nehoda kamionu nevyžádala, ale na dálnici D10 přinesla vážné dopravní komplikace. Nejprve s uzavřením jednoho jízdního pruhu - a odpoledne byla dálnice ve směru jízdy od Prahy na Mladou Boleslav neprůjezdná kompletně kvůli vyprošťování havarované soupravy.

Vyšší počet ranních nehod se nevyhnul ani Kolínsku. Vrtulník sedal do křižovatky

/FOTOGALERIE/ Vážná dopravní nehoda zatarasila ve středu 5. května ráno průjezd na průtahu městem Jesenice na Praze-západ. Vyžádala si nejen příjezd posádky záchranářů z nedalekého výjezdového stanoviště, ale také zásah vrtulníku policejní letky s lékařskou posádkou (který přistával přímo do křižovatky s Říčanskou ulicí).

VIDEO: Děsivé záběry! Kamera zachytila auto, které smetlo dav lidí u Škodovky

Policie zveřejnila záběry z nehody, ke které došlo minulý týden v Mladé Boleslavi. Skupinu chodců smetl u jedenácté brány Škoda Auto řidič osobního vozu. Tři lidé utrpěli zranění. Jak je patrné ze záběrů, následky mohly být mnohem horší. Na místě se pohybovaly desítky lidí.

V deštivém dopoledni komplikovaly jízdu po dálnicích i nehody

Hned několik dopravních nehod přibrzdilo v deštivém nedělním dopoledni řidiče při jízdě na středočeských dálnicích. Závažné komplikace však nezpůsobovaly, a to i vzhledem k poměrně slabému provozu.

Skandál. Náměstek středočeské policie řídil opilý

/VIDEO/ Vedení středočeské policie čelí obrovskému skandálu. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prošetřuje okolnosti případu, kdy Jan Krejčí, vysoce postavený funkcionář krajského policejního ředitelství byl přistižen na dálnici D8 na Mělnicku za volantem přiděleného služebního vozu – a to pod vlivem alkoholu.

Oslavě čarodějnic se maléry nevyhnuly. Popálily se holčička i mladá žena

Hromadné pořádání oslav u takzvaných čarodějnických ohňů sice v pátek večer neumožnila omezení platná v rámci opatření proti šíření koronaviru, a avšak přesto měli středočeští záchranáři během filipojakubské noci napilno.

Ekonomika

Vsadil na vejcomaty a pojízdné kurníky. Zatím ještě nekvokám, směje se chovatel

Odmalička jsou součástí jeho života kuřata a slepice. Pořád se kolem nich motá. Jen si to představte, na svém statku ve Zlatníkách-Hodkovicích u Prahy chová 6500 nosnic, které denně snesou kolem 5800 vajec.

Libor Musil: Rodinné podnikání je páteří našeho hospodářství

Registr rodinných podniků ČR vedený Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR nedávno oslavil první výročí – vznikl 1. března loňského roku. Registrace umožňuje registrovaným rodinným obchodním korporacím a rodinným živnostem mj. využít zvýhodněných bankovních produktů pro malé a střední podniky připravených Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. (ČMZRB). O registru jsme si povídali s Liborem Musilem, místopředsedou představenstva AMSP ČR a garantem projektu Rodinná firma a také majitelem rodinné společnosti LIKO-S, a.s., Slavkov.

Otevření obchodů přišlo pozdě. Krachují oděvy i obuv, ohrožena jsou knihkupectví

Obchodníci čekající dlouhé měsíce na otevření kamenných obchodů se svého vytouženého okamžiku konečně dočkají příští pondělí. Tedy – ne všichni. Kvůli koronavirové krizi již s prodejem skončily například prodejny značkových kufrů a kabelek Samsonite, do insolvence spadla módní značka Pietro Filipi, zmizely oděvní řetězce Next či Promod. A svazy sdružující obchodníky se obávají, že další prodejny zřejmě konec v příštích měsících ještě může čekat.

Samočistící fólie brání přenosu bakterií. Firma z Brna už ji zkouší v praxi

Na samoobslužném terminálu si nyní většinou lidé objednávají jídlo v rychlém občerstvení typu KFC nebo McDonalds. Za den se těchto obrazovek dotýkají stovky lidí. Přenosu virů, bakterií a dalších škodlivých mikroorganismů má zamezit nová samočistící fólie z laboratoří brněnské firmy Fortes interactive.

Krabice na míru? Nápad z Věstonic za milion. Svět už řeší i kartonové rakve

Zákazník v krabici posílal dančí kýtu do Ománu, brněnský Bar, který neexistuje kvůli pandemii lidem drinky, balí u nich hodonínský startup s designovým nábytkem Wuders. Díky unikátnímu systému vyrobí firma Packung z jihomoravských Horních Věstonic krabice na míru od jednoho kusu do osmačtyřiceti hodin. Vlastní parametry obalu si může v online službě BOX48.cz zadat úplně každý.

Poradna pro živnostníky: V daňové problematice stát nyní ukazuje vlídnější tvář

V každodenním přísunu nových informací mohla zapadnout zajímavá forma podpory, která může někomu pomoci. Totiž jde o to, že podnikatelé, kteří se nacházejí v tíživé sociální či ekonomické situaci, a to i z důvodů koronavirové krize, mohou požádat správce daně – tedy finanční úřad – o posečkání při úhradě daně, případně o rozložení daňové povinnosti na splátky.  

Vyrobeno v ČR. Mimořádná příloha středečního vydání Deníku

Jak se mění marketingové prostředí? Dokážou se české výrobky prosadit v globální konkurenci? Češi ve světě - Výrobky, které nás proslavily za hranicemi. Tradice rodinných firem.

Tanečník: Umění skomírá, na epidemii ale nakonec může vydělat

Tančí, režíruje divadelně-hudební představení a pořádá festival. Jako nezávislý umělec žije rodilý Brňan Martin Dvořák především z grantů. Díry v rozpočtu lepil 42letý tvůrce s pomocí angažmá u profi produkcí v zahraničí. Jenže přišla epidemie, a role jedna po druhé odpadaly.  

Covid? Je to velká škola online prodeje, říká ředitelka největší sítě autobazarů

Jako příležitost k rozšíření nové metody prodejů vzali existující koronakrizi představitelé společnosti Aures Holding, která v České republice i dalších zemích provozuje největší síť autobazarů se značkou AAA. Generální ředitelka společnosti Karolína Topolová v rozhovoru pro Deník prozradila, že s novým projektem Driverama připravují expanzi směrem na západ.

Česká firma přinesla světový unikát. Vyrábí nanovlákenný respirátor FFP3

Z bývalého učitele na střední škole se stal výkonný ředitel firmy, která nyní jako první na světě přivedla na svět nanovlákenný respirátor FFP3. Mluvíme o roudnické firmě Pardam Nano4fibers a Janu Bukovi. Ten před se před 11 lety pustil do projektu vývoje a výroby anorganických nanovláken, kompletně změnil business plán i strategii a začal se svými spolupracovníky dřít od píky v laborce v Roudnici nad Labem.