Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 18.09. 2021 a svátek má Kryštof

Kolín

Kolín je město na východě Středočeského kraje na řece Labi s průměrnou nadmořskou výškou 220 metrů. Kolín je důležitým železničním uzlem. Provozuje se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a v neposlední řadě hutnický.

Počet obyvatel: 31.000
Rozloha: 34,97 km²
Oficiální web města: www.mukolin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Střechy Kozák – klempířství, tesařství, pokrývačství, zednictví, opravy komínů, nátěry střech a žlabů, prodej řeziva Kolín

Naše firma se v současné podobě objevila na jaře roku 1994. Specializujeme se na provádění rekonstrukcí a zhotovení nových střech, jak rodinných domů, tak i průmyslových staveb apod. Naše služby: klempířské práce tesařské práce pokrývačské práce drobné stavební práce opravy komínů nátěry žlabů nátěry střech odborné usazení střešních oken prodej klempířských a pokrývačských...

Tel:
 • +420 776 786 808 - pan Kozák
E-mail:
 • info@kozak-ktp.cz

Markéta Košíková – úklid domácností, mytí oken Kolín

Naše firma se specializuje na úklid domácností. Nabízíme kvalitní úklid, jak nárazový, tak i pravidelný. Sídlíme v obci Tři Dvory u Kolína, ale působíme i ve vzdálenějším okolí.  

Tel:
 • 606 903 171
E-mail:
 • info@uklidime-doma.cz
  m.kosikova@volny.cz

Josef Dohnal – Instdohnal – instalatérské práce, rozvody plynu, solární kolektory Kolín

Nabízíme: voda topení plyn instalatérské a topenářské práce rozvody vody rozvody plynu montáž radiátorového i podlahového vytápění solární kolektory úpravny vod

Tel:
 • 602 334 458 - pan Dohnal
E-mail:
 • instdohnal@seznam.cz

Roman Chochola – prodejna květin, svatební kytice, slavnostní aranžmá, smuteční vazby, vánoční ikebany, výzdoba aut, sezónní hrnkové květiny, doručování květin Kolín

Nabízíme: prodejnu květin doručování květin svatební kytice slavnostní aranžmá smuteční vazby vánoční ikebany výzdobu aut sezónní hrnkové květiny pokojové květiny keramické obaly na květináče hnojiva, zeminu...

Tel:
 • 603 262 055
  321 721 982 - prodejna
  605 309 487 - prodejna
E-mail:
 • obchod@kvetiny-kolin.cz

ETK Kolín a.s. – výroba rozvaděčů, revize rozvaděčů, slaboproud, servisní činnost, výroba leteckých antén pro vrtulníky

Naše firma navazuje na tradici a výrobu podniku Tesla Kolín s.p. Specializujeme se na výrobu slaboproudých zařízení v oblasti telekomunikací, řídících a regulačních systémů a výrobků palubní radiotechniky pro armádu. Po roce 1990 došlo k privatizaci Dále je v našem programu výroba rozvaděčů nízkého napětí.  Nabízené služby: výroba rozváděčů poradenská...

Tel:
 • 602 334 344
  321 734 912
E-mail:
 • info@etko.cz
  ztopinkova@etko.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Stížností cestujících přibývá. Autobusy nabírají kvůli objížďkám zpoždění

Cestování autobusovými spoji provázejí po zapojení Kolínska do Pražské integrované dopravy stále potíže. Některé ale souvisejí s pracemi na silnicích a jízdami po objízdných trasách. „Je to čím dál horší, v pondělí nestavěl autobus na zastávkách Družstevní dům a Nemocnice z důvodu objízdné trasy, což ale nebylo na zastávkách uvedeno. Zůstaly tam čekat desítky dětí,“ popsala svou zkušenost cestující Veronika Chobotová.

Dvacet milionů navíc. Městu zbyly peníze, na podzim se budou opravovat silnice

Větší opravy silnic plánuje na podzim kolínská radnice. Takové, s nimiž se na začátku roku při sestavování rozpočtu nepočítalo v domnění, že na ně možná nebudou peníze. Ale nakonec jsou.

Termín dokončení svazkové školy pro děti z Úval a okolí se musel posunout

Záměr výstavby velké svazkové školy pro děti z Úval a okolí se oddálil. Obce se spojily za tímto účelem už před pěti lety, tehdy se odhad, že by škola mohla přivítat první žáky v roce 2020, nezdál nereálný. Přípravy ale stále provázejí problémy.

OBRAZEM: Doprava mezi Kolínem a Kutnou Horou se nahrnula na ještě menší silničky

Cestou přes Červené Pečky se snažili řidiči vyhnout dlouhým kolonám na silnici I/38, kde za kyvadlového provozu pokračuje rekonstrukce úseku mezi odbočkou na Starý Kolín a nadjezdem u Kutné Hory. Od tohoto týdne se jim tam ale postavila do cesty další překážka v podobě uzavírky silnice z Červených Peček do Polep. A tak mnozí zvolili další trasu, malými silničkami vedoucími přes Hluboký Důl a Nebovidy.

Autobusy jezdí přecpané, děti zůstávají trčet na zastávce. Zlepší se to?

Cesty ranními školními spoji z Kolína do Kutné Hory a odpoledne zpět z Kutné Hory do Kolína se pro některé cestující staly téměř hororem. Například Jana Adamcová uvádí případ, kdy 8. září opět děti z Kolína přišly do školy pozdě, protože autobus jel místo v 7.10 hodin ze zastávky Kolín nemocnice až v 7.37 hodin.

OBRAZEM: Revolution train v Kolíně přiblížil, jak je snadné propadnout drogám

Zajímavý, působivý a poučný zážitek připravil v úterý 14. září mladým Kolíňákům Revolution train, který na celý den zastavil na hlavním nádraží. Prošly jím stovky návštěvníků. Ti měli možnost v několika vagonech s kinosály „prožít“ reálný příběh o tom, jak lehké je propadnout drogám a jak strašné to má následky.

Uctění památky rodáka a karikaturisty. Pečky chtějí vytvořit Renčínovu lavičku

/VIZUALIZACE/ Autor svérázného humoru s neopakovatelnými kresbami, známý karikaturista a pečecký rodák Vladimír Renčín by letos 6. prosince oslavil kulaté osmdesáté narozeniny. „Slavných osobností narozených v našem městě není zas tak mnoho, abychom podobné jubileum mohli nechat bez povšimnutí. I proto jsme se rozhodli tuto významnou osobnost připomenout zbudováním památníku,“ předeslala starostka Alena Švejnohová.

V Kolíně a v Lošanech se po roce opět vzpomínalo na hrdiny proti totalitám

/FOTOGALERIE/ Již po osmnácté se v Kolíně u pamětní desky hrdiny protifašistického odboje Václava Morávka umístěné na fasádě budovy obchodní akademie konal pietní akt. Ten se loni z důvodu rekonstrukce právě této školní budovy uskutečnil výjimečně v městském divadle.

Příští podobu Jiráskova náměstí na Zálabí v Kolíně může ovlivnit i veřejnost

Dlouho plánovaná proměna Jiráskova náměstí se pohnula kupředu. Architektonická soutěž, ve které se sešlo dvanáct návrhů, skončila. Autory vítězného návrhu jsou architekti Ondřej Fabián a Verónica Gallego Sotelo. Nejde přitom o finální projekt, ale vizi, kterou chce město dále podrobně rozpracovat. Představení vize a první diskuze nad ní se koná ve středu 15. září od 17 hodin v Ceropu.

Protidrogová prevence: na hlavním nádraží v Kolíně zastaví Revolution train

Revolution train přijede v úterý 14. září do Kolína. Jedná se o primární protidrogovou prevenci, celkem šest vagónů se čtyřmi kinosály a osmi interaktivními místnostmi s příběhem, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit.

Sport

Rváč i oběť, génius i lump. Armstrong slaví padesátiny, stigmatu se už nezbaví

Lhal, podváděl, ubližoval. Zároveň spoustě lidí pomohl, inspiroval je, nasměroval ke sportu. Lance Armstrong zůstává kontroverzní postavou i dlouho po ukončení své veleúspěšné (a zároveň skandální) cyklistické kariéry. Muž, který dokázal sedmkrát v řadě vyhrát Tour de France a porazil rakovinu, dál budí nesmiřitelné vášně. 

Souboj hvězd: Gulaš zastínil Krejčího. Jágr se trefil po 568 dnech

/FOTOGALERIE/ Páteční program hokejové extraligy nabídl pikantní střet dvou skvělých útočníků Milana Gulaše a Davida Krejčího. Obě hvězdy nejvyšší soutěže se gólově prosadily, útočník Českých Budějovic dvakrát a ze souboje nakonec vyšel vítězně.

NBL rozehraje třicátý ročník. Na úvod derby Kolín – Nymburk

Dnešní předehrávkou Olomoucko – Jindřichův Hradec vstoupí do jubilejního třicátého ročníku nejvyšší liga basketbalistů. Mezi týmy nebudou chybět ani dva zástupci ze Středočeského kraje – mistrovský Nymburk a Kolín.

Udržet si kondici i dobrou patru můžete v zimní fotbalové pauze futsalem

Pozor, je tady zajímavá nabídka pro fotbalisty. Jedná se o zapojení fotbalových oddílů v době zimní fotbalové přestávky do Okresních futsalových soutěží.

Malí caparti si mohou vyzkoušet, jaké to je být hokejistou

V úterý 21. září od 15.30 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Klub SC Kolín ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na zimním stadionu v Kolíně akci v rámci Týdne hokeje.

Sláva ve Velvarech, přijíždí Slavia. Prodáno je už tisíc vstupenek!

Lepší soupeř nepřijel do okresu Kladno už osm let. Slovan Velvary přivítá ve středu 22. září na svém hřišti nejlepší český klub současnosti, pražskou Slavii. Třetí kolo MOL Cupu startuje v 16:15 hodin, ale už nyní si fanoušci mohou kupovat vstupenky. Prodalo se jich už tisíc!

Kam za fotbalem: V Žiželicích se hraje v sobotu okresní derby. Přijedou Pečky

Fotbalové soutěže všech úrovní čeká o víkendu další podzimní dějství. Kde se bude hrát o mistrovské body do tabulek od středočeských soutěží výš?

Veteránům vládl na zelených stolech Josef Řehák z SK Nová Ves

Sokol Písková Lhota oddíl stolního tenisu uspořádal již dvanáctý ročník Veterániády, turnaje hráčů starších šedesáti let. Turnaj nejlépe zvládl Josef Řehák z SK Nová Ves, když ve finálovém duelu porazil Aloise Saláka ze Sokola Starý Kolín.

Sandgrenův zkrat. Po zásahu do rozkroku trefil sudího a byl diskvalifikován

Jedno z nejrychlejších vyřazení tenisové historie má za sebou Tennys Sandgren. Třicetiletý Američan byl diskvalifikován v průběhu druhého gamu poté, co odpálil míček a trefil čárového rozhodčího a napodobil tak aktuální světovou jedničku Novaka Djokoviče.

FOTO: Válka jako řemen nadchla. Kolín dotahoval, rozhodla až osmá série nájezdů

Že jsou zápasy Kolína s Vrchlabím třaskavé? To si pište. Hned ve druhém kole Chance ligy byl na kolínském zimním stadionu k vidění nelítostný souboj dvou rivalů, kteří se nemají příliš v lásce. Byla to ohromná bitva se šťastným koncem pro hosty. Domácí čtyřikrát prohrávali, čtyřikrát dokázali srovnat. Naposledy pět vteřin před koncem. Diváci byli jako u vytržení. A pak rozhodly až nájezdy a osmá série. Jediný gól v rozstřelu dal vrchlabský Tomáš Zeman. Zápas hodně bavil.

Krimi

Na Kolínsku vykolejil pracovní stroj. Osobní vlaky nahradily autobusy

Vykolejení pracovního mechanizmu komplikuje ve středu 15. září ráno dopravu mezi obcemi Poříčany a Pečky. Rychlíky místo nehody objíždějí, a nabírají proto zpoždění až kolem 30 minut. Lokální spoje byly zastaveny úplně, byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Po zříceném motorovém rogalu pátral i vrtulník s termovizí. Marně

K nahlášenému pádu motorového rogala vyjížděli záchranáři v úterý odpoledne. Na místo byl povolán i vrtulník s termovizí.

Pech: srazila se jako z udělání zrovna s policejním autem

/FOTOGALERIE/ Velký pech měla v úterý odpoledne v ulici Politických vězňů řidička, která zde měla dopravní nehodu. Srazila se zrovna s policejním autem a ještě k tomu z dopravky.

Řidič, který zle pocuchal protijedoucí auto v obci Doubek, ani nezastavil

/FOTOGALERIE/ Řidiče, který jiné auto ošklivě pomačkal svým vozem, jenž také zřejmě přišel k citelné újmě, přičemž dotyčný ani nezastavil, hledají dopraváci z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. Dosavadní poznatky naznačují, že pátrají po červené dodávce VW Transporter s plzeňskou registrační značkou a jejím šoférovi.

V Kozojedech se střetl silničářský vůz s nákladním. Na pomoc spěchal vrtulník

K dopravní nehodě, při které se střetlo silničářské vozítko s nákladní soupravou, došlo v Kozojedech na silnici 2 v ulici Kostelecká v pondělí 13. září v 16,15 hodin.

Těžká havárie na obchvatu, auto skončilo na střeše

Na obchvatu Kolína došlo v pátek 10. září odpoledne k těžké havárii osobního vozidla. „To skončilo převrácené na střeše,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. V autě byli dva zranění lidé.

Muže v Poříčanech zachytil vlak, vrtulník jej odvezl s těžkým zraněním hlavy

K neštěstí došlo ve středu 8. září ráno na vlakové zastávce v Poříčanech. Vlak tam zachytil muže, letěl pro něj vrtulník. „Pacient byl po zajištění dýchacích cest s těžkým zraněním hlavy letecky přepraven do nemocnice na pražských Vinohradech,“ upřesnila mluvčí záchranné služby Petra Homolová.

OBRAZEM: Tragický střet mezi Prahou a Roztoky. Chodec zemřel na místě

Tragický konec měl v úterý 7. září večer střet osobního automobilu a chodce na silnici II/242 mezi Prahou a Roztoky. Sražený muž zemřel na místě. Podle vyjádření Policie ČR se jednalo o cizince, který šel po vozovce v tmavém oblečení a bez jakéhokoliv osvětlení. Podle prvotních svědeckých výpovědí měl vstoupit do vozovky.

Středočeští policisté hledají muže podezřelého ze zneužití dítěte

Středočeští kriminalisté pátrají po 41letém muži, který je podezřelý z násilí na dítěti. Naposledy byl viděn na Berounsku, pobývat ale může kdekoliv v ČR.

Pečky zažily policejní honičku. Pěší

Když kriminalisté na ulici zastavili 37letého muže, dal se ihned na útěk a po cestě odhodil sáček. Neutekl ale daleko. Policisté ho doběhli po pár metrech a rovnou zadrželi.

Ekonomika

Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku o Pardubickém kraji

Dovolená, tipy na výlety, vzdělávání a významné firmy v kraji. Dolní Morava se pochlubí nejdelším visutým mostem na světě. V Pardubické nemocnici vznikne nový centrální příjem. Taxis se změnil. Premiéru bude mít na Velké Pardubické. 

Investování podle Krejčího: Zbraň proti inflaci? Mince za milion, housle za dva

/PODNIKATELSKÉ TIPY A NÁPADY/ Řekněte sami, kdo by už jen nekroutil hlavou nad nepoměrem, který skýtá stále rychlejší tempo inflace ve srovnání například se skromným úročením vkladů na účtech? Co s úsporami, kam s penězi?

Masaryčka už není jen místem baget. Nabízí guláš, bůček i žemlovku

/FOTOGALERIE/ Uzený jazyk, svíčková, bůček, guláš. A k tomu plzeňské pivo. Jako sladkou tečku pak třeba žemlovku. Při čekání na vlak na Masarykově nádraží už nemusí cestující spoléhat na bagety nebo párek v rohlíku. Restaurace Masaryčka už otevřela.

V létě přibylo v Česku nejméně podnikatelů od roku 2017, vyplývá z analýzy

V letních měsících začalo v ČR podnikat 14 547 lidí, o 2842 méně než ve stejném období loni a nejméně od roku 2017. Na druhou stranu jich také méně svoji činnost přerušilo nebo ukončilo. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF a dat portálu www.informaceofirmach.cz.  

Pandemie se dotkla dvou třetin podnikatelů. Někteří se nevyznali v kompenzacích

Na 65 procent podnikatelů a živnostníků měla pandemie nějaký vliv. Nejvíce dotázaných kvůli ní muselo změnit orientaci svého podnikání a polovina jich letos neočekává žádný zisk. Dvanáct procent muselo své podnikání ukončit. Zjistil to průzkum NMS Research pro Raiffeisenbank.

Zpožděné vinobraní: Počasí nepřeje, ale šance na dobrý ročník stále je

Kam zmizelo letní slunce? ptají se vinaři. Nástup chladného počasí s dešťovými přeháňkami teď nepřeje finálnímu zrání hroznů vinné révy. Vinařům na jižní Moravě dělá vrásky předpověď meteorologů na další dny. Doufají také, že hlavní vinobraní neproprší tak jako loni. „Pokud se počasí za pár dní umoudří, stále můžeme dosáhnout výborného ročníku,“ uvedl vinařský odborník Mojmír Baroň z Unie enologů ČR.

Škodovka nabízí novinku: doručování zásilek do parkujícího auta

Se zcela novým způsobem dodávek zboží zakoupeného v internetových obchodech přichází automobilka Škoda Auto. Ve čtvrtek představila novou funkci Škoda Connect v rámci aplikace MyŠkoda: službu Přístup do vozu, která umožňuje nechat si zásilku s nákupem objednaným přes internet doručit přímo do auta. Cílem je zabránit tomu, aby se zákazník s kurýrem vzájemně minuli.

Chyběl mu pokec v letadle, vyvinul na to aplikaci. Sleduje ji i Airbus Ventures

Vítovi Musílkovi nebylo ani patnáct, když do Česka přišel eBay. Vrozený podnikatelský duch školáka z Ústí ponoukl k tomu, že si přes něj začal objednávat sluchátka, která v přepočtu vyšla na dvacku. A pak je prodával spolužákům za stovku. Když dostal občanku a rodiče se ho ptali, kam chce na dovolenou, čekali Chorvatsko. Ale synek je překvapil. „Řekl jsem, že chci do Číny nakoupit spoustu sluchátek,“ směje se Vít. Od té doby až do maturity každou chvíli létal na přímé lince Praha-Peking a v přivýdělku ke kapesnému pokračoval.

Škoda Auto přestane kvůli emisním limitům vyrábět model Fabia kombi

Automobilka Škoda Auto přestane vyrábět model Fabia ve variantě kombi. Důvodem jsou přísné emisní limity, kvůli kterým musí vyrábět více elektromobilů. Firma to dnes oznámila v dopise zaměstnancům, který má ČTK k dispozici. Kdy se přestane Fabia kombi vyrábět, není zřejmé. 

Silně vnímám, jak se Komerční banka v posledních letech mění, říká Ctirad Lolek

ROZHOVOR/ Finanční instituce nabízejí dnes stabilní práci, kariéru a řadu benefitů. Někomu však mohou připadat stále poněkud tradiční. Co může zájemcům o práci nabídnout jedna z největších finančních institucí na českém trhu, Komerční banka? Na toto téma jsme mluvili s jejím ředitelem pro lidské zdroje Ctiradem Lolkem.