Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 28.05. 2022 a svátek má Maxim

Kolín

Kolín je město na východě Středočeského kraje na řece Labi s průměrnou nadmořskou výškou 220 metrů. Kolín je důležitým železničním uzlem. Provozuje se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a v neposlední řadě hutnický.

Počet obyvatel: 31.000
Rozloha: 34,97 km²
Oficiální web města: www.mukolin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

KAS-OKNA, s.r.o. – plastová okna, dveře, parapety, žaluzie, sítě, zimní zahrady, garážová vrata, předokenní rolety, protipožární dveře, střešní okna Kolín

Firma KAS-OKNA, s.r.o. se specializuje na plastová, hliníková, dřevěná okna a dveře. Ke všem výrobkům nabízíme odborný poradenský servis včetně zaměření, dopravu, montáž, demontáž, likvidaci a zednické práce našimi pracovníky. Dále nabízíme: Plastová, hliníková, dřevěná okna a dveře Parapety, žaluzie a sítě proti hmyzu Zimní zahrady Garážová vrata Předokenní rolety Venkovní žaluzie Protipožární okna...

Tel:
 • 724 057 426 - Pavel Kasal - majitel
  724 596 843 - Monika Tůmová - účetní
  724 057 418
E-mail:
 • pa.kasal@seznam.cz

LEKY s.r.o. – výroba nábytku a vitrín, skleněné vitríny, kuchyňské linky, vestavěné skříně, výroba nábytku, obkladová skla, TechniStone Pečky

Naše historie sahá do roku 1992. V naší vzorkovně uvidíte kuchyně, vestavěné skříně a skleněné vitríny. Nabízíme: Skleněné vitríny Kuchyňské linky Vestavěné skříně Výroba nábytku Obkladová skla TechniStone

Tel:
 • +420 321 785 773 - paní Poláková
  +420 739 038 773 - paní Poláková
E-mail:
 • polakova@lekycz.com

Vladimír Balabán – malířství, lakýrnictví, úklid, štukování, tapetování Kladno

Naše firma, zabývající se malířstvím, lakýrnictvím a úklidem, je na trhu již od roku 1996. Služby poskytujeme na území celé ČR a nabízíme ji občanům, firmám a institucím. Realizujeme zakázky od malého bytu až po zakázky velkých rozsahů. Nabízené služby: malování bytů, domů, kanceláří, hotelů, nemocnic, restaurací, schodišť a jiných prostor...

Tel:
 • 605 953 449
  312 276 500
E-mail:
 • balabanv@seznam.cz

DD Domy, spol. s r.o. – stavební práce, dřevostavby, dřevěné terasy, dřevěné fasády Kolín

Naše firma DD Domy, spol. s.r.o. se již od počátku svého působení v roce 2008 specializuje na stavební činnost a montuje dřevostavby, dřevěné terasy a dřevěné fasády. Mezi naše další zaměření patří výstavba bazénů, v rámci které dodáváme bazénové zastřešení. Nabízíme: Stavební práce Stavba bazénů Dřevěné terasy Dřevěné fasády Interiéry

Tel:
 • 777 783 888 - pan Šlégr
E-mail:
 • info@dddomy.cz

David Sixta – výstavba rodinných domů, zateplování budov, přestavby bytových jader, kontejnerová doprava Kolín

Nabízíme: kompletní i dílčí výstavba rodinných domů hrubé stavby rodinných domů průmyslové stavby menšího rozsahu - sklady, dílny, garáže ... zateplování budov rekonstrukce, opravy a úpravy bytových a nebytových prostor na klíč kompletní přestavby bytových jader rekonstrukce koupelen výměna dveří a oken vyrovnávání stávajících podlah pro pokládku plovoucích podlah, PVC...

Tel:
 • 777 271 228
E-mail:
 • davidsixta@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

PODÍVEJTE SE: Jubilejní Blešák na vzduchu sváděl tentokrát bitvu s počasím

Ještě okolo deváté hodiny ranní si organizátorky, prodávající i kupující na jubilejním dvacátém Blešáku na vzduchu odehrávajícího se v sobotu v kolínském Komenského parku pochvalovali, jak i tentokrát vyšlo počasí.

FOTO: Mariánský sloup v Kolíně se po téměř sto letech dočká restaurování

Po bezmála sto letech se mariánský, alias morový sloup na Karlově náměstí dočká kompletního restaurování a obnovy. Vedení města Kolína na to získalo peníze z programu regenerace městských památkových rezervací.

OBRAZEM: V kolínské ulici Na Výfuku bude psí hřiště i s plochou pro volný pohyb

Nové psí hřiště vznikne v kolínské ulici Na Výfuku. Město už má hotový projekt. „Je to menší akce, ale věřím, že výsledek bude hojně využívaný,“ řekl starosta Michael Kašpar.

OBRAZEM: Cenu města převzal kolektiv Českého červeného kříže, sochař se omluvil

Obřadní síň Městského úřadu v Kolíně po roce opět hostila slavnost s udílením Ceny Města Kolína za rok 2021. Kolínští zastupitelé ji jednohlasně přisoudili kolektivu Oblastního spolku Českého červeného kříže Kolín a sochaři Jaroslavu Hylasovi.

Měkčí voda v celém Kolíně? Nejpozději do příštího léta, říká starosta Kašpar

Kolínská voda. Část obyvatel Kolína si pod těmito slovy nepředstaví jemnou vůni vody po holení, ale následky tvrdosti vody, která jim už léta teče doma z kohoutků. A všude po sobě nechává vodní kámen. Nejde jen o bílý povlak uvnitř varných konvic a zaschlé kapky na nádobí, ale především o poničená topná tělesa v pračkách, myčkách i bojlerech.

FOTO: Blešák na vzduchu oslaví dvacítku

Už dvacátý Blešák na vzduchu se bude konat v sobotu 28. května od 9.30 do 12.00 hodin v Komenského parku v Kolíně. K jubileu bude tentokrát rozšířený doprovodný program. Akusticky zahraje hornový kvartet, u mikrofonu se v minirozhovorech vystřídají spřátelené organizace blešáku a představí své charitativní a ekologické aktivity. Tradičně dorazí také dětský koutek a občerstvení.

Sochy múz na divadle nakonec nebudou, budova ale bude nasvícená

Sochy múz, objevené na půdě kolínského divadla, se na budově nakonec neobjeví, jak se původně plánovalo. Historici se stále nemohli shodnout, zda na divadle původně být měly, nebo nikoli, až spor vyřešilo zjištění, že materiál, z něhož jsou vyrobeny, by na čerstvém povětří nevydržel. A tak exteriér divadla spolu s novou fasádou dostane něco jiného, co dosud postrádá - nápis Městské divadlo. A nově také nasvětlení.

FOTO: Majáles zahájilo cvičení jógy na terasách. Následovat budou koncerty

Další využití nalezly v pondělní podvečer před lety zrekonstruované terasy za Městským společenským domem v Kolíně. Pořadatelé Kolínského Majálesu si je vybrali coby místo pro první bod letošního programu. Ten spočíval ve cvičení jógy, kterou předcvičovala Darja Švejdová a kromě tradičních dívek a žen se jej zúčastnilo i několik mladých mužů.

Řešení dopravy u školy v Českém Brodu: zatím jedna jednosměrka

Doprava a její zklidnění v ulicích Českého Brodu Na Vyhlídce, Štolmířská, Bedřicha Smetany, Žitomířská, Maroldova, Jana Koziny a Mozartova byly hlavním tématem setkání obyvatel se zástupci města v prostorách základní školy v Žitomířské.

PODÍVEJTE SE: Vodíkový vlak zavítal na Zkušební okruh do Cerhenic

Coradia iLint, první vodíkový vlak pro osobní dopravu na světě, zatím jediný, který byl už uveden do běžného provozu, zavítal v pondělí na Zkušební okruh Výzkumného ústavu železničního do Cerhenic.

Sport

Pastrňák si vyčítal oplácení. Byla to moje blbost, moje chyba, zlobil se na sebe

Byl to zlomový okamžik semifinále. David Pastrňák neudržel nervy a oplácel. Kanada vyloučení české hvězdy potrestala gólem, otočila na 2:1 a pak národní tým převálcovala. "Byla to blbost ode mě. Moje chyba," nevykrucoval se Pastrňák. Čeští hokejisté se musejí z debaklu 1:6 oklepat a v nedělní bitvu s USA o bronz předvést úplně jiný výkon. Jinak desetileté čekání na medaili z mistrovství světa neprolomí.   

Cíl splněn. Kolín postoupil s předstihem do ČFL

Hlavní rozhodčí Michal Pánek naposledy píská do píšťalky. Tím dává průchod emocí fotbalistů Kolína, kteří vyhráli v Letohradu 3:2 a definitivně si tak zajistili vítězství v divizní skupině C a předčasný postup do ČFL.

Kanaďané přejeli Čechy. Začali jsme se bát, řekl Hertl. Musíme to hodit za hlavu

/VIDEO/ Naděje na finále trvala jen chvíli, pak kanadská jízda český sen rozprášila. Národní tým schytal v semifinále mistrovství světa debakl 1:6. Na konejšení ale není čas. Už v neděli čeká české hokejisty další zámořská výzva. V bitvě s USA (14:20) půjde o bronz a ukončení desetiletého čekání na medaili.

ON-LINE: Gólová smršť Kanady. Čeští hokejisté jsou bez finále, zabojují o bronz

/FOTO/ Po třech letech usilují čeští hokejisté o medaili na mistrovství světa, zlato to ale nebude. O bronz budou bojovat v nedělním utkání s Američany (14:20). Odsoudila je k tomu drtivá porážka 1:6 od Kanady. Národní tým nezvládl šesté semifinále v řadě, přestože vedl. Obhájci titulu z Kanady se utkají ve finále s domácími Finy.

Výsledkový servis: Jak si o víkendu vedl váš oblíbený fotbalový tým?

Na jednom místě a přehledně přinášíme výsledky víkendových zápasů dalšího jarního kola fotbalových soutěží dospělých. Od nejnižších soutěží po divizi.

Využijí ragbisté Říčan domácího prostředí? Ve finále extraligy hostí Smíchov

A jde se do finále. Jen devět víkendů trvající extraliga 2022 jde do finiše. Ragbistům zbývá odehrát v sobotu její poslední dějství. Na říčanském stadionu Josefa Kohouta se rozhodne o titulu.

Euforie osobností. Víra v Pastu i Fina. Věřím, že cinkne zlatá, říká Plekanec

Období temna je u konce. Čeští hokejisté se po deseti letech dočkají medaile z mistrovství světa. Jsou o tom přesvědčení experti, osobnosti i kritici. Euforie před dnešním semifinále s Kanadou (17.20) je v české kotlině bezbřehá.

Krsek se těší na domácí mítink: Kladno hází je pro mě nejhezčím závodem

Jeho disciplína bude jedním z vrcholů blížícího se mítinku Kladno hází (14. června). Čtyřstovkař Matěj Krsek už zahájil sezonu, i když na svou hlavní trať ještě nevyběhl. Svěřenec Hany Větrovcové a Ladislava Lály by si rád vybojoval pevnou pozici v reprezentační štafetě. Letos navíc existuje reálná možnost, aby závodil na evropském i světovém šampionátu.

Nemůžu kritizovat hráče, že nedají gól. Počítám jen výhry, říká Jalonen

Dvě poslední překážky jsou před českými hokejisty na mistrovství světa, aby naplnili předsevzetí finského kouče Kariho Jalonena o cestě za zlatem. V sobotním večerním semifinále je čeká obhájce prvenství Kanada. Výhra by národnímu týmu zajistila první medaili z velké akce od roku 2012. Utkání začne v Tampere v 17:20.

Basketbaloví kadeti Medvědů vybojovali ligu. Neprohráli ani jeden zápas

Velkého úspěchu dosáhli kolínští basketbaloví kadeti, kteří se mohou zaslouženě těšit na příští ročník Ligy U17. Ale museli si pro něj dojet pořádně daleko, až do Nového Jičína.

Krimi

Dominika Feriho odvezli do nemocnice. Zřejmě se pokusil o sebevraždu

/FOTOGALERIE/ V sobotu vpodvečer vyjížděli pražští záchranáři i policisté na Žižkov. Zasahovali tam u pětadvacetiletého muže, který se podle všeho pokusil o sebevraždu. Šlo o exposlance Dominika Feriho. Záchranka ho poté převezla do jedné z pražských nemocnic. Případem se zabývají kriminalisté.

Mrtvé šelmy na Kladensku: Chovatelé popírají, že by jim zvířata chyběla

Kriminalisté stále pátrají po příčině úmrtí exotických šelem, které někdo zakopal na oploceném soukromém pozemku u silnice nedaleko Kladna.

'Myslel jsem si, že je to můj konec.' Jaromír Jágr v Praze naboural do tramvaje

Elektromobil se ve středu dopoledne v Plzeňské ulici v Praze srazil s tramvají. Řídil ho hokejista Jaromír Jágr. Převoz do nemocnice odmítl.

Nedaleko Kladna našli uhynulá exotická zvířata. Stopy vedou na Kutnohorsko

/AKTUALIZOVÁNO/ Těla mrtvých exotických zvířat ve značném stádiu rozkladu objevili policisté v úterý na travnatém pozemku vedle odbočky silnice ze Smečna do Kladna. Informace o tom, že na pozemku byla skutečně objevena uhynulá zvířata, potvrdil i krajský policejní mluvčí Pavel Truxa. Vzhledem k tomu, že případ je na samém počátku vyšetřování, mluvčí bližší informace nesdělil.

FOTO: Na křižovatce u Vrbčan se srazila tři auta, tři lidé skončili v nemocnici

K dopravní nehodě tří osobních vozidel došlo v úterý 24. května ráno na hlavním silničním tahu I/12 poblíž Vrbčan. Jedno z aut skončilo na střeše, silnice byla neprůjezdná.

Ženy mají dvakrát větší šanci, že po nehodě zůstanou uvězněné. Kvůli crashtestům

U žen je zhruba dvakrát větší pravděpodobnost než u mužů, že po havárii zůstanou uvězněné ve vozidle. Liší se také typ zranění, která při nehodě utrpí. Vyplývá to z nové studie, o které informoval list The Guardian. Výzkum by podle jeho autorů mohl přispět k vylepšení konstrukce i bezpečnosti automobilů. Zesiluje také volání po tom, aby výrobci vozů používali biologicky přesnější figuríny pro testovací nehody vozů.

Nehoda u Velkých Popovic: na D1 se srazil kamion a tři auta, dva lidé zemřeli

/FOTOGALERIE/ Dva mrtví a několik dalších zraněných. To je výsledek nehody na dálnici D1 u Velkých Popovic. V úterý 17. května dopoledne se tam srazil kamion a tři osobní auta.

Dvoumilionový požár seníku policie řeší jako obecné ohrožení

/FOTOGALERIE/ Požár se škodou vyčíslenou bezmála na dva miliony korun mělo na svědomí počínání dítěte. K takovému závěru dospěli kolínští kriminalisté, kteří od čtvrtečního večera (12. května) prošetřují okolnosti požáru sena a zemědělské budovy v obci Dolní Chvatliny.

S kamionem vjel na přejezd na červenou, odlomená závora poškodila lokomotivu

Policisty, hasiče a pracovníky železnice zaměstnala ve středu 11. května po poledni událost na železničním přejezdu. Osmačtyřicetiletý řidič kamionu jel ve směru od Volárny na Velký Osek, na přejezdu nerespektoval výstražné znamení, tahačem ještě stihl přejet, ale zadní část přívěsu nákladní soupravy byla poškozená právě se sklápějící závorou. Ta se odlomila a spadla na koleje.

Klienty domova seniorů připravil o miliony. Bývalý ředitel vyvázl s podmínkou

Šokující kauzu exředitele domova seniorů z Mělnicka, pod jehož vedením se ztratily miliony včetně peněz klientů uložené v důchoďáku na takzvaném depozitním účtu, uzavřel soud.

Ekonomika

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!

Sklářské řemeslo k Nižboru patří. Vázu od místních umělců má i anglická královna

/FOTOGALERIE/ K Nižboru neodmyslitelně patří už 119 let sklářské řemeslo, díky místní sklárně Rückl. Nejvzácnější nižborský kousek v podobě vázy vlastní i britská královna Alžběta II. V Nižboru se letos historicky poprvé uskuteční mistrovství světa v broušení skla. A věděli jste, že sklářská pec vyhasíná zhruba tak jednou za deset let?

OBRAZEM: Otevření nového kolínského baru doprovodila zahajovací párty

Otevírací párty nového kolínského podniku "Garden Bar & Lounge" v místě, kde se v minulosti nacházela restaurace U Ostrova, se konala v sobotu 21. května. Prostor prošel celkovou rekonstrukcí a je připraven stát se znovu místem, kam se bude každý těšit.

Fialová nádhera. Na farmě na Mělnicku pěstují manželé levandule z celého světa

Jednu z českých levandulových farem najdeme v obci Židovce na Mělnicku. Jde o rodinnou farmu, kterou vede Petr Nový se svou ženou. Oba pracují a levandule je pro ně především voňavým koníčkem, který sice přináší radost, ale znamená také mnoho velkých starostí.

Má alergii na těstoviny. Přesto žena s matkou řídí jejich výrobu v Pasta Fidli

Deset let existence slaví letos společnost Pasta Fidli. Od začátku ji řídí maminka Helena Cyrnerová se svou dcerou Gabrielou. Těstovinové království sídlí v Mníšku pod Brdy na sídlišti ve dvou místnostech v přízemních prostorách panelového domu nedaleko školy. Pracuje tu, kromě maminky a dcery, i sedm zdravotně hendikepovaných zaměstnanců. Ti všichni vyrábějí těstoviny.

VIDEO: Investování není jen pro milionáře. Investovat můžete i vy

Taky si myslíte, že investování je jen pro milionáře? Omyl, investovat může každý a taky by to měl dělat.

Konec podpory. Podniky za zahrádky letos zaplatí, mnohé přitom bojují o přežití

Města za covidu odpustila restauracím poplatky za předzahrádky. Letos už ale s jejich podporou končí.

'Zlatá slepice' Českých drah. Majitel zkušebního okruhu loni rekordně vydělal

České dráhy mohou letos počítat s větší dividendou ze své nejziskovější dceřiné společnosti. Výzkumný Ústav Železniční, který je veřejnosti známý hlavně jako majitel a provozovatel železničního zkušebního okruhu v Cerhenicích, měl v roce 2021 nejvyšší zisk ve své historii.

VIDEO: Finanční gramotnost: Osobní brand. Přestaňte se schovávat

Kdo dnes v podnikání nemá osobní brand, jako by nebyl. Naštěstí žijeme v době, kdy si svoje osobní PR můžeme nastavit přesně tak, jak nám to vyhovuje.

Matěj Zelenka: Chtěl bych si zahrát s Neymarem a vidět zblízka jeho techniku

Mezi firmami, které změří síly na zeleném pažitu v rámci letošního ročníku Zaměstnanecké ligy Deníku, je také Colognia press. Kapitánem tohoto fotbalového týmu bude Matěj Zelenka, který nám při této příležitosti odpověděl na několik otázek.