Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.06. 2019 a svátek má Leoš

Kolín

Kolín je město na východě Středočeského kraje na řece Labi s průměrnou nadmořskou výškou 220 metrů. Kolín je důležitým železničním uzlem. Provozuje se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a v neposlední řadě hutnický.

Počet obyvatel: 31.000
Rozloha: 34,97 km²
Oficiální web města: www.mukolin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Jana Černohubá – RS-Servis – přeprava sypkých materiálů, odvoz komunálního odpadu, recyklace skla Kladno

Na trhu působíme již od roku 1998. Nabízíme: odvoz a likvidace odpadů dovoz sypkých stavebních materiálů (písek, štěrk, kačírek, drť, atd.) nákladní dopravy sklápěčem (+ vlek) recyklace skla

Tel:
 • 312 245 332
  603 534 225 - paní Černohubá
  603 296 131 - řidič
  603 107 702 - řidič
E-mail:
 • cernohuba@rs-servis.cz
  cernohuba@centrum.cz

Dětský Tábor Hryzely – pořádání dětských táborů, škol v přírodě, školních výletů, sportovních soustředění, vzdělávacích soustředění, rodinných rekreací, chatky, podsadové dvoulůžkové stany Kolín

Spolek Dětský Tábor Hryzely vznikl za účelem provozovat areál dětského tábora v Hryzelích. Nabízíme: chatky a podsadové dvoulůžkové stany pořádání dětských táborů, škol v přírodě, školních výletů, sportovních a vzdělávacích soustředění rodinné rekreace FOTOGALERIE

Tel:
 • Fejfar Zdeněk tel.: 774 614 021
  Fejfarová Jana tel.: 773 532 696
E-mail:
 • tabor-hryzely@tabor-hryzely.cz

Josef Dohnal – Instdohnal – instalatérské práce, rozvody plynu, solární kolektory Kolín

Nabízíme: voda topení plyn instalatérské a topenářské práce rozvody vody rozvody plynu montáž radiátorového i podlahového vytápění solární kolektory úpravny vod

Tel:
 • 602 334 458 - pan Dohnal
E-mail:
 • instdohnal@seznam.cz

Jiří Hovorka – autodoprava, autoservis, pneuservis, zemní práce, sběrný dvůr Český Brod

Firma Jiří Hovorka byla založena roce 1997, zabývá se činností v oboru autodoprava, zemní práce, stavební práce, autoservis, pneuservis, sběrný dvůr. Naše služby: stavební práce - zhotovení základových desek, realizace inženýrských sítí a komunikací, pokládka zámkové dlažby prodej - štěrku, písku, zeminy autoservis - servis osobních a užitkových vozů, klimatizace, odtahová služba pneuservis - prodej, montáž,...

Tel:
 • 602 326 785 - autodoprava
  602 313 343 - autoservis
E-mail:
 • autodoprava-hovorka@autodoprava-hovorka.cz

Jiří Kylies – Zámečnictví – schody, mříže, ploty, interiérové doplňky Kolín

Nabízíme: schody a schodiště různých typů vrata a brány zábradlí, různé materiály mříže a ploty, komlpetní ploty, potové dílce včetně oplocení, posuvné i pevné mříže, okrasné mříže, bezpečnostní mříže a další sklo, výkladní skříně, prosklení, interiér, stěny- mezistěny interiérové doplňky, stolky, květinové stolky, rohové poličky apod.

Tel:
 • 321 797 701
  737 124 110 - pan Kylies
E-mail:
 • jiri.kylies@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

KRÁTCE: Mezinárodní den jógy opět pomůže k záchraně deštných pralesů

Kolín - Mezinárodní den jógy si připomenou ve studiu RelaxMe ve Zborovské ulici v Kolíně v pátek 21. června od 16 hodin. Bude se jednat o ochutnávku různých lekcí jógy jak pro začátečníky, tak pro ty, kteří už nějakou zkušenost s jógou mají. Jako každý rok bude výtěžek z celé akce věnován spolku Prales dětem a jejich projektu Green Life na záchranu pralesů na Sumatře.

Kolín přidal tři miliony korun na platy v sociálních službách

Kolín - Jedním z řady měst a obcí po celé republice, které poskytují zdravotní a sociální služby a mají s tím v současné době poněkud problém, je také Kolín. V návaznosti na nařízení vlády o navýšení platů pracovníků v sociální a zdravotní oblasti muselo město udělat neplánovanou a dosti značnou změnu ve svém rozpočtu.

Mateřská školka Sluníčko dopřává dětem hodně času v přírodě

Sendražice - Děti z mateřinky Sluníčko, která sídlí v kolínských Sendražicích, mají po celý školní rok bohatý program plný zábavy, divadel i výletů do přírody. To potvrdila i ředitelka Ivana Březinová.

Přibyl zametací vůz i další vysavač

Kolín - Do ulic Kolína vyráží nová technika na úklid. „Pořídil se druhý vysavač Gluton pro oblast nádraží. První Gluton objíždí centrum, vysává hlavně nedopalky a drobný odpad, který pracovníci na ruční úklid nejsou schopní zcela neposbírat,“ uvedla jednatelka AVE Kolín Věra Suchomelová.

Jarní putování na hrad Šember s publicistou Janem Psotou bylo plné historie

Doubravčice /FOTOGALERIE/ - Pravidelného putování přírodou obohaceného o zajímavý výklad publicisty Jana Psoty se často účastní velký počet výletníků. Ne jinak tomu bylo při jarním putování na hrad Šember, které se uskutečnilo v sobotu 8. června. Dohromady ušli napříč černokosteleckou přírodou celkem sedm kilometrů.

V Doubravčicích vyrostla malovaná knihbudka, která skrývá i jedno překvapení

Doubravčice - Jedna ze zbrusu nových knihovniček byla otevřena v Doubravčicích. Knihbudka poslouží jako veřejná knihovna a zároveň jako půjčovna svých vlastních, už přečtených literárních děl, jako inspirace pro další čtenáře. Každý zájemce může knihu libovolně vložit, nebo si jakoukoliv vzít domů k přečtení. Druhá část knihbudky slouží také jako semínkovna, kromě vědomostí, je možné si zapůjčit i semínka k pěstování.

KRÁTCE: V parku pokácí třináct napadených smrků

Pečky – Ve středu 19. června se bude v pečeckém parku kácet 13 smrků, které jsou napadeny kůrovcem a je nutné je z důvodu zabránění rozšíření tohoto škůdce co nejdříve odstranit. Stromy jsou označeny oranžovou barvou. Místa kácení budou ohraničená výstražnou páskou a je zákaz na ně vstupovat.

Z černých skládek odváží každý měsíc dvacet tun odpadu

Kolín - Město Kolín trápí černé skládky. Přes všechnu osvětu, svoz odpadů a možnost odložit nepotřebné věci na sběrných dvorech je odpad poházený, kam se komu zlíbí, prakticky na denním pořádku. „Kolín je místem, kde je černých skládek hodně,“ potvrdila jednatelka AVE Kolín Věra Suchomelová.

Výuky na staveništi se bát nemusí

Kolín /FOTOGALERIE/ - Už na přelomu konce školního roku a začátku letních prázdnin by měla začít velká přístavba, přesněji řečeno nástavba nad přístavbou u Základní školy Mnichovická v Kolíně. V nástavbě vznikne místo pro odborné učebny, jazyková učebna i učebny pro řemeslné vzdělávání.

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Kolínsku?

Kolínsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Sport

Heres kraloval brankářům, Kubalík zase střelcům

Kolínsko – Okresní přebor ve fotbale má za sebou poslední odehrané kolo v letošní sezoně. A to nic nezměnilo na tom, že vítězem mezi brankáři se stal Ondřej Heres z Býchor, který opanoval obě sledované statistiky. Střelcům kraloval Dominik Kubalík z Nučic.

Celosvětový exkluzivní skateboarding zaplní berounské náměstí

Beroun - Světová skateboardová špička se sjede do České republiky na nejlepší závod sezóny - Grand Prix Beroun 2019. Jeden z největších evropských závodů se uskuteční v sobotu 22. června v areálu skateparku v Berouně. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět nejlepší závodníky z celého světa.

Žáci i žákyně postoupili do finále z prvního místa

Kolín - Za tropického vedra proběhlo na atletickém stadiónu Mirka Tučka v Borkách 3. kolo přeboru Středočeského kraje družstev staršího žactva, skupiny B. Tento závod definitivně rozhodl v každé kategorii o pětici týmů, které postoupily do jednorázového finále, které bude hostit 1. září Beroun.

Vstupenky na Anglii putují do Berouna. Získal je Jan Ungr

Střední Čechy – V rámci Tip ligy jsme opět na jaře s Deníkem soutěžili také krajsky. Bodově vůbec nejúspěšnějším borcem jara se ve Středočeském kraji stal Jan Ungr z Berouna, který získal 167 bodů a může se těšit na dvě vstupenky na kvalifikační duel o Euro Česká republika – Anglie (11. října).

Mistrem okresu jsou Tři Dvory. Dolů jde Český Brod C

Kolín – Poslední kolo okresního přeboru ve fotbale rozhodlo o mistrovi, tím se staly Tři Dvory, které soutěž vyhrály o tři body před Býchory. Bronzová příčka patří Nučicím. Zatímco tyto týmy mohou slavit, v Českém Brodě si musí udělat analýzu, proč soutěž opouští.

Králem střelců se stal David Šťastný

Kolín – Poslední kolo vyšších fotbalových soutěží (I. B třída – divize) nezměnilo nic na čele pořadí střelců. Králem soutěže se stal David Šťastný z Českého Brodu B před svým oddílovým kolegou Petrem Sedláčkem.

Kolínští atleti vybojovali na šampionátu „dvaadvacítek“ šest medailí

Kolín - Za tropického vedra dosahujícího až 35 stupňů Celsia zahájilo na stadiónu pražské Slavie v Edenu v sobotním dopoledni mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let. Kolínskou atletiku na něm nakonec reprezentoval vysoký počet 19 závodníků a závodnic, z nichž mnozí měli vysoké ambice.

Pečky vyhrály ve Zruči a slaví záchranu v I. B třídě

Zruč nad Sázavou – Potřebovali zvítězit a zároveň se spoléhat na zaváhání některých soupeřů. A jak si přáli, tak se také stalo. Fotbalisté Peček vyhráli ve Zruči nad Sázavou 5:3, díky čemuž se zachránili v I. B třídě skupiny C.

Jevany se rozloučily jasným vítězstvím

Jevany – Jak sezonu začali, tak ji také zakončili – vítězstvím. Fotbalisté Jevan na domácím hřišti porazili Zvole 5:1, díky tomu jim v konečné tabulce I. B třídy skupiny D patří solidní čtvrtá příčka.

Velim se proti devíti strachovala o výsledek

Příbram – Nepodali nijak oslnivý výkon, ale i ten jim stačil k tomu, že si domů odlezli tři body. Fotbalisté Velimi vyhráli v posledním kole krajského přeboru na hřišti Spartaku Příbram 2:1.

Krimi

Jedněm policistům ujíždějící auto zmizelo, druzí se ho nedočkali

Střední Čechy /VIDEO/ – Po neznámém řidiči, který se zřejmě vytratil z dálnice D5 na Rokycansku, pátrají policisté z dálničního oddělení v Rudné na Praze-západ. Rádi by mu připomněli, že po natankování u čerpací stanice je správné zaplatit – a nikoli ujet.

Cizinci podezřelí ze zmlácení kolegy putovali za mříže

Střední Čechy – Do vazby poslal Okresní soud pro Prahu-východ dvojici cizinců, kteří jsou podezřelí, že svého kolegu napadli tyčemi. V pondělí 17. června o tom informovala Eva Hašlová, mluvčí územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. S tím, že o vazbě se rozhodovalo nedávno – nicméně k samotné události, jež vedla k trestnímu stíhání, došlo již v dubnu.

Lupič měl snahu přepadenou seniorku svlékat

Střední Čechy – Oč konkrétně lupiči šlo, sice policejní mluvčí Eva Hašlová neupřesnila, i tak však jsou její informace z pondělí 17. června o přepadení seniorky u rybníka na Úvalsku otřesné. Pětaosmdesátiletá žena byla přepadena za bílého dne; ve středu 5. června dopoledne. Pachatel ji překvapil zezadu, zakryl jí ústa i oči – a vyrukoval s tím, oč mu jde. „Požadoval po ní část jejího oděvu,“ uvedla Hašlová.

Řidič se snažil shodit policejní auto ze srázu. Skončil v psychiatrické léčebně

Krupá /VIDEO/ - Až šest let hrozí třiatřicetiletému řidiči dodávky Ford, který nejprve zkoušel policistům ujet, poté se snažil policejní vůz shodit ze srázu, a když se mu ani to nepovedlo, policisty fyzicky napadl.

Dodávka v protisměru srazila tři ze sedmi motorkářů. Jeden nehodu nepřežil

Hlízov /FOTOGALERIE/ - Na silnici I/38 u obce Hlízov došlo v neděli 16. června po čtrnácté hodině k tragické nehodě. Výsledkem je jeden mrtvý motorkář. Informaci potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková. „Došlo k nehodě čtyř motocyklů a dodávky. Jeden z motorkářů utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel,“ řekla policejní mluvčí.

Příjezd do Prahy po D1 citelně přibrzdila nehoda s autem na střeše

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Nehoda tří osobních aut a jednoho nákladního, která se obešla bez zranění, značně zkomplikovala v dopravní špičce středečního rána příjezd po dálnici D1 do Prahy. Došlo k ní před sedmou hodinou na dálničním kilometru 8,5. Při střetu poblíž Čestlic na Praze-východ, v oblasti sjezdu na Nupaky a Dobřejovice, dokonce jedno z aut zůstalo převrácené na střeše.

Bývalý středočeský hejtman Rath: Žalobkyně pro mě navrhla majetkový trest smrti

Střední Čechy - Svá pondělní slova o „majetkovém trestu smrti“ zopakoval v úterý u Vrchního soudu v Praze někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath. Ohrazuje se tak proti návrhu státní zástupkyně Kateřiny Weissové. Ta v rámci jednání odvolacího senátu v údajné kauze korupčního ovlivňování zakázek Středočeského kraje (spojované ponejvíce právě s Rathem a s působením jeho blízkých spolupracovníků manželů Kottových, byť soud řeší odvolání rovné desítky osob) požaduje, aby on i někteří ze spoluobžalovaných přišli o veškerý majetek.

Ziskuchtivec bez sebereflexe, znělo v Rathově kauze síní politických procesů

Střední Čechy – Přitvrdit vůči Davidu Rathovi, hlavní postavě celého procesu, a rozhodnout o propadnutí veškerého jeho majetku. A stejně tak i u nejbližších kompliců. Tak zněl v pondělí 10. června u Vrchního soudu v Praze první návrh vyřčený v rámci odvolacího jednání v kauze spojované ponejvíce právě se jménem někdejšího středočeského hejtmana (a v té době rovněž významného politika ČSSD) – v případu údajných korupčních manipulací se zakázkami Středočeského kraje.

Odvolání v Rathově kauze: pokud někdo onemocní, hrozí mu pokuta

Střední Čechy – Je třeba sehrát divadlo. S těmito slovy v pondělí vstoupil do budovy Vrchního soudu v Praze někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath.

Vrtulník se z cesty ke zraněnému vrátil, řidič náraz do stromu nepřežil

Kolínsko - Dvě pozemní posádky záchranné služby a k tomu i jejich kolegové s vrtulníkem z pražské letecké záchranné služby spěchali v neděli 9. června ráno k nehodě osobního auta. Došlo k ní u obce Radovesnice nedaleko Týnce nad Labem.

Ekonomika

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.  

Meruňky podraží až na 50 korun za kilo. I kvůli chybějícím lidem na sklizeň

Po citelném zvýšení cen zeleniny musí zákazníci letos počítat i se zdražením ovoce. Podle zjištění Deníku to naznačují pěstitelé na jihu Moravy. Navíc v těch sadech, kde se i přes sérii jarních mrazíků podařilo zachránit úrodu meruněk, může nastat problém s nedostatkem pracovních sil na sklizeň.

Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory

Do peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.

Preventivní program pomůže dětem nespálit se

Sedlčany /VIDEO/ - Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. Snížit toto riziko chce preventivní program, který finančně podpoří jarní část programu ČSOB pomáhá regionům. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Investory pro opuštěné lokality se kraj chystá hledat v Německu

Střední Čechy - Do bavorského Mnichova se na podzim chystají zástupci středočeského hejtmanství - a tato návštěva, s termínem 7. až 9. října, se připravuje už teď. Nijak však nesouvisí s tamějším proslulým festivalem Oktoberfest; ten ostatně bude v té době čerstvě ukončen.

Do průmyslové zóny míří další japonský investor

Kolín - Do velké průmyslové zóny Kolín - Ovčáry míří další japonský investor. Jméno zatím společnost prozrazovat nechce, ale jak naznačil místostarosta Michael Kašpar, město je již se zástupci společnosti ve značně pokročilém jednání. V těchto dnech byli zástupci investora zrovna na další schůzce na radnici.

Děti se po škole zabaví v Klubu v zahradě

Neveklov /VIDEO/ - Alternativu k přeplněné místní družině slibuje Salesiánské hnutí mládeže v Neveklově. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Poslední osobní Tatra byla Beta. V Příboře pak mohly vznikat třeba obří Audi

Pár kilometrů od hlavního závodu Tatry v Kopřinici se v Příboře po celá desetiletí vyráběly osmiválcové limuzíny 603 a 613. Tato éra skončila před 20 lety.