Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 21.10. 2019 a svátek má Brigita

Kolín

Kolín je město na východě Středočeského kraje na řece Labi s průměrnou nadmořskou výškou 220 metrů. Kolín je důležitým železničním uzlem. Provozuje se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a v neposlední řadě hutnický.

Počet obyvatel: 31.000
Rozloha: 34,97 km²
Oficiální web města: www.mukolin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

STŘECHY- Křížek s.r.o. – Pokrývačství – tesařské práce, klempířské práce, nátěry střech, zahradní pergoly Kolín

Naše firma se s úspěchem věnuje oboru pokrývání, klempířství a tesařství již od roku 1992. Nabízíme: pokrývačské práce tesařské práce klempířské práce nátěry střech zakázková výroba zahradních pergol střešní okna světlovody montáž hydroizolací Fatrafol

Tel:
 • 321 729 734
  608 943 958 - pan Křížek
E-mail:
 • info@strechy-krizek.cz

Jiří Jelínek – zámečnictví, kovovýroba, kovové brány, schodiště, mříže, žárové zinkování, nátěr komaxitové barvy Kolín

Nabízíme: vnitřní a venkovní kované zábradlí schodišťová zábradlí balkónová zábradlí ocelová schodiště - točité, bočnicové, páteřové ochranné (bezpečnostní) mříže okrasné mříže kované brány, pojezdové brány, branky, závory kované ploty kované špice kovaný nábytek povrchová úprava kovaných plotů, bran a dalších povrchů

Tel:
 • +420 237 837 008
  +420 602 611 969
E-mail:
 • vodnar.j@seznam.cz

ZIPR s.r.o. – vodovody, kanalizace, prodej písku, kontejnerová doprava, vyvážení žump Kolín

Naše firma se zaměřuje zejména na vodovody a kanalizace.  Zajišťujeme výstavbu vodovodních a kanalizačních sítí, vnitřní instalaci, opravy havárií na vodovodním a kanalizačním potrubí, čištění kanalizačního potrubí tlakovým vozem, prohlídky potrubí kamerou, vyvážení žump a septiků. Dále nabízíme prodej písku a provozujeme kontejnerovou dopravu – dovoz kameniva, písku a odvoz sutě na skládku. Také poskytujeme zásobování balené vody v galonech 18,9 l.

Tel:
 • 603 837 467
E-mail:
 • zipr@zipr.cz

INGPOS s.r.o. – instalace vody, montáž topení, montáž plynu, prodej topenářského, instalatérského materiálu Kolín, Kutná Hora

Jsme firma INGPOS, s.r.o. a specializujeme se na prodej a montáž rozvodů vody, plynu a topení ve vaše domě či bytě a prodáváme topenářské a instalatérské materiály. Nabízíme: prodej a montáž rozvodů vody, plynu a topení prodej topenářských a instalatérských materiálů udržujeme rozvody užitkové vody, odvody odpadních vod a potřebného...

Tel:
 • +420 327 524 649
  +420 724 059 455
  +420 723 718 050
  +420 602 245 175 - pan Ing. Svoboda - jednatel
E-mail:
 • ingposkh@seznam.cz
  ingpos@cbox.cz

Stavební stroje Kolín s.r.o. – kompletní dodávky stavebních prací, demolice, úprava stavebních ploch, prodej veškerých náhradních dílů, půjčovna stavebních strojů

Nabízíme: kompletní dodávky stavebních prací demolice úprava stavebních ploch doprava prodej veškerých náhradních dílů dodání podvozkových dílů půjčovna stavebních strojů

Tel:
 • 728 647 476 - pan Brejša
E-mail:
 • stavebnistrojekolin@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kolínsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Jak bude vypadat Jiráskovo náměstí, můžete ovlivnit i vy

/FOTOGALERIE/ Obyvatelé Zálabí se nezřídka ptají, v jaké fázi jsou přípravy změn na Jiráskově náměstí. „V úplně prvotní,“ odpovídá starosta Michael Kašpar. To znamená, že stále je a ještě bude možnost ovlivnit, co by v centru Zálabí mělo či nemělo být.

OBRAZEM: Program v kouřimském skanzenu přilákal mnoho návštěvníků

V neděli 20. října pokračovala série národopisných pořadů v Muzeu lidových staveb v Kouřimi Svatohavelským posvícením. Pro návštěvníky bylo připraveno několik ukázek zvyků a obyčejů, které se vážou k významnému svátku, kterým posvícení je. Nechyběla možnost rozmanitého občerstvení, kolotoč, dílničky pro děti nebo flašinetář.

Budova radnice v Českém Brodě dostane jinou barvu

Práce na rekonstrukci budovy radnice na Husově náměstí v Českém Brodě jsou téměř u konce, opravuje se fasáda a vyměňují okna. Při odborném průzkumu se zjistilo, že objekt, který byl původně postavený jako občanská záložna, měl fasádu v barvě narůžovělého okru, který měl patrně napodobovat pískovec.

Vinylové desky se ve společenském domě nabízely asi naposledy

/FOTOGALERIE/ Od sobotní jedenácté hodiny nabízeli dva prodejci v salonku Městského společenského domu v Kolíně celou škálu vinylových LP desek, a to v žánrovém rozsahu od popu přes hard rock až po metal, a to od tuzemských i zahraničních skupin a zpěváků.

V centru Kolína chtějí sledovat klimatické změny

/FOTOGALERIE/ Město Kolín by se mělo stát interním aplikačním garantem v novém projektu Technologické agentury ČR. V praxi to znamená osazení centra mnoha čidly a sledování nejen klimatických změn po dobu dvou let.

U chrámu sv. Bartoloměje se budují cesty i záhony

Práce na revitalizaci okolí chrámu sv. Bartoloměje pokračují. Na spodním parkánu se budují nové cesty, připravují se záhony pro budoucí bylinkovou zahradu. Během terénních prací se našla původní kamenná lavička, která byla součástí vnitřních opěrných zdí. Rozhodně ale nebyla odstraněna. Naopak - dočká se opravy a bude i po staletích dál sloužit.

Část krovů na paláci se možná nebude muset měnit

Do konce roku se bude na Žerotínském paláci kolínského zámku opravovat střecha včetně krovu. Nyní je odkrytá, za deště zaplachtovaná, protože se sundavá stará střešní krytina a dělá se průzkum krovů. Akci město vysoutěžilo na dva roky, první část by měla být hotová do konce letošního roku, pokračovat se bude na jaře.

Rybář by se měl naučit mít k přírodě respekt, říká Josef Živčák

/FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Josef Živčák z Kolínska je vášnivým rybářem již od dětství. Ke koníčku ho přivedl otec, když mu daroval první rybářský prut. A rybaření doporučuje všem jednak jako sport, ale také jako možnost relaxovat.

Dílo na Vinici nesmí porušit fólii skládky

Radní Kolína schválili podmínky pro vyhlášení architektonicko výtvarné soutěže, ze které vzejde návrh na umělecké dílo pro kopec Vinice. „Bude to dílo trvalého charakteru na rozdíl od proluky v ulici Politických vězňů,“ připomněla místostarostka Iveta Mikšíková a upřesnila, že lhůta pro podání návrhů do soutěže byla prodloužena až do úterý 7. ledna.

Sport

Lídr se na další body nadřel

Fotbalisté Jevan se na další body hodně nadřeli. Na hřišti Miřetic se radovali až po penaltovém rozstřelu (3:1). V normální hrací době skončil duel I. B třídy nerozhodně 1:1, navíc domácí dohrávali v deseti. Jevany se i nadále udržely na čele skupiny D.

Tři Dvory konečně bodovaly

Po sedmi zápasech bez bodového zisku fotbalisté Třech Dvorů opět okusili, jak chutná pocit z vítězství. V devátém kole nejnižší krajské soutěže vyhráli na penalty (8:7) v Pátku. V normální hrací době skončil duel nerozhodně 2:2. I přesto patří hostům nadále poslední příčka ve skupině C.

Horolezec Mašek míří do Maroka

Není to tak dávno, co se mladoboleslavský horolezec Petr „Miska“ Mašek vrátil  z řeckého ostrova Kalymnos, kam vyrazil s manželkou, samozřejmě hlavní cíl bylo sportovní lezení.

Bojovnost na Býchory stačila

Předvedli jeden z nejhorších výkonů v sezoně, za což také pykali. Fotbalisté Býchor v dalším kole nejnižší krajské soutěže prohráli v Suchdole 1:3.

Pečky padly po penaltách a dohrávaly v deseti

Byli blízko třem bodům, ty však nezískali a museli se nakonec spokojit pouze s jedním. Fotbalisté Peček v dalším kole I. B třídy skupiny C prohráli na penalty (3:4) v Ostré. Po devadesáti minutách skončil duel proti místnímu béčku nerozhodně 2:2.

Liblice nechaly všechny body v Městci

Kouzla zbavené Liblice tápou. Po skvělém začátku přichází půst a rozrůstající se marodka jim na klidu nepřidává. V dalším kole I.B třídy prohrály na půdě Městce Králové 1:3.

Béčko Brodu otočilo utkání proti Zárybům

Českobrodská rezerva se veze na vítězné vlně a nic na tom nezměnilo ani další kolo I. A třídy. Domácí sice museli dohánět manko, ale nakonec zaslouženě slavili tři body po výhře 3:1 nad celkem Záryb.

Pohlednice z minulosti: Sokolové zakládali ve městech i v obcích atletické kluby

/FOTOGALERIE/ Sokol byl dříve označován jen jako tělovýchovný spolek. Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner jsou považováni za prvotní zakladatelé tohoto spolku, kteří se nechali inspirovat spolky německými. Od roku 1862 zvolna vznikají atletické kluby, nejen ve městech, ale i na venkově. Cvičení si oblíbily i ženy.

Hruban kraloval i ve vypůjčených botách

Být nejlepším střelcem ligového utkání není pro basketbalového reprezentanta Vojtěcha Hrubana ničím mimořádným, ale poprvé se mu to povedlo ve vypůjčených botách. Hvězda Nymburka si totiž omylem přivezla do Děčína obě boty na levou nohu. Zachránil ho ale protihráč Tomáš Pomikálek, který mu půjčil jeden ze svých párů bot. Hruban pak 18 body přispěl k výhře Nymburka 86:69.

Dvořák: Že jsme nebodovali, je naše chyba

Už je to taková obehraná písnička. Fotbalisté Kolína se častokrát dostanou do dobré pozice, ale nedokáží s ní správně naložit. Třeba jako v Ostré, kde díky špatné koncovce v jedenáctém kole divizní skupiny C podlehli 0:1.

Krimi

Po Rathovi nastoupili do vězení také jemu blízcí Kottovi

Někdejší středočeský hejtman David Rath už je za mřížemi dva týdny, když 7. října nastoupil do věznice v Teplicích – a v pondělí 21. října ho do zamřížovaného světa následovali i někdejší blízcí spolupracovníci a přátelé manželé Kottovi: Kateřina (jež ještě s příjmením Pancová působila jako ředitelka kladenské nemocnice s podstatně širším vlivem, než vyplývalo z této funkce) a její nynější muž Petr. Oba nastoupili do věznice v pražské Ruzyni.

Zraněného cyklistu dopravil vrtulník do Motola

K těžké dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 17. října ve Velkém Oseku. Srážka s osobním autem si u cyklisty vyžádala vážné poranění hlavy. „Pacientovi byla poskytnuta intenzivní péče. Lékařka zajistila dýchací cesty pacienta a poté ho záchranáři připojili k přístrojem řízenému dýchání. Letecky byl transportován do nemocnice v pražském Motole,“ uvedla mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

Policie v Kolíně šetří napadení ženy, podezřelým je její partner

Policie vyšetřuje napadení sedmadvacetileté ženy z Kolína, ke kterému došlo v pátek 12. října v podvečer. Podezřelým z útoku je její stejně starý partner.

Dálnici D11 na Kolínsku uzavřel požár kamionu

/FOTOGALERIE/ Více než hodinové uzavření dálnice D11 ve směru jízdy na Prahu si ve čtvrtek po páté ranní vyžádal na Kolínsku požár kamionu na 52. dálničním kilometru. Plameny, které měla na svědomí technická závada v motorovém prostoru, se rychle rozšířily na celý tahač i větší část návěsu.

Vaření pervitinu překazila policejní zásahovka

/FOTOGALERIE/ Pětice podezřelých z drogové trestné činnosti byla za přispění středočeské zásahové jednotky dopadena přímo výrobě pervitinu. Tak se se v uplynulých dnech vyvinul zásah na Praze-západ, o němž ve středu informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. S tím, že až bude šetření kriminalistů ukončeno a dojde na soudní jednání, ve hře by mohly být až desetileté tresty.

Střety se zvěří potrápily řidiče za tmy i ve dne

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Srna, kanec i srnec. To byli původci dopravních komplikací, které na různých místech středních Čech ztěžovaly průjezd po silnicích během pondělního rána. Série těchto střetů osobních aut s volně žijícími zvířaty se naštěstí obešla bez zranění. A místem nehod se s opatrností dalo projet.

Srážka aut u Polep si vyžádala lidský život

K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu odpoledne na silnici I/38 u Polep. Srazilo se tam osobní auto s nákladním.

Smrtelná srážka vlaku s člověkem omezila provoz na hlavní trati

K tragické události došlo ve čtvrtek 3. října na jednom hlavních železničních tahů mezi Prahou a Kolínem. Zhruba ve tři čtvrtě na sedm večer srazil nedaleko Klánovic osobní vlak jedoucí směrem na Prahu člověka. Na místo vyrazili policisté, drážní hasiči a rovnou koroner.

Exhejtman Rath má v pondělí už spát ve vězení

Někdy na shledanou před věznicí… Tak se 26. června loučil s novináři bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath, když na hostivickém náměstí uspořádal improvizovanou tiskovou konferenci. Okomentoval na ní zcela čerstvý verdikt, jímž ho odvolací senát Vrchního soudu v Praze pravomocně poslal na sedm let za mříže za podíl na manipulacích s krajskými zakázkami, což podle soudců bylo spojeno i s úplatky. A moment nástupu se přiblížil.

Kamion se převrátil, smetana skončila na silnici

/FOTOGALERIE/ K havárii nákladního auta došlo ve středu 2. října v časných ranních hodinách na hlavním silničním tahu Kolín - Praha poblíž obce Břežany I. Vozidlo se převrátilo na bok prakticky přes celou šířku silnice. „Podle vyjádření řidiče se vyhýbal přebíhající zvěři, takže strhl řízení,“ uvedla policejní mluvčí Martina Fejfarová.

Ekonomika

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo

Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let

Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.

Na úrodě jablek se podepsalo horké počasí i kroupy

/FOTOGALERIE/ V supermarketech se dá koupit nepřeberné množství exotického ovoce, u mnoha zákazníků ale stále vítězí česká klasika: jablka. Dokazují to zkušenosti středočeských ovocnářů. Úroda ale bohužel není, co v minulosti bývala. Pěstitelům totiž práci komplikují vrtochy počasí.

Vítězové podnikatelských soutěží nabídnou zdravou zeleninu i ekologickou tašku

/FOTOGALERIE/ Úspěšnému podnikání se nebývale daří v Benešově - a rovněž v Nupakách na Praze-východ, kde žije zhruba desetkrát méně obyvatel. Naznačují to alespoň výsledky letošních soutěží podnikatelských soutěží. Z uvedených lokalit pochází po dvou čerstvých držitelích ocenění, jimž byly ceny předány ve středu večer v hotelu Carlo IV. v centru Prahy. Přesněji: vlastě jen z Benešova. Do Nupak putovala dvě ocenění na stejnou adresu.

Včelaření ve Spolaně laboratoř pozlatila už druhým rokem

/FOTOGALERIE/ Úspěchem, který s jejím podnikáním souvisí jen okrajově, se pochlubila neratovická Spolana. Poté, co si v chemičce loni pořídili tři včelstva, aby ukázali, že v okolí chemického provozu se za současných ekologických opatření může dařit tomuto hmyzu, který na znečištění životního prostředí citlivě reaguje, získali hned v prvním roce včelaření nejen přírodní zlato v podobě medu, ale i zlato skutečné.

Radíme čtenářům: Má smysl bezpečnostní aplikace pro chytrý telefon?

Průměrný uživatel má v chytrém telefonu několik desítek aplikací, většinou neplacených. Mnoho lidí si bez rozmyslu stáhne každou aplikaci, kterou považují za zajímavou, i třeba jen tak na zkoušku. A právě toho zneužívají podvodníci, protože do mobilní aplikace se dá propašovat škodlivý kód. Co tím sledují? Čtenářům radí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.  

Jak platit bezpečně? Máme pro vás čtyři doporučení

Banky neustále zdokonalují zabezpečení účtů, platebních karet i mobilních aplikací, přesto své peníze nejlépe ochráníte vy sami. Lidé je totiž nejvíce ztrácejí svým neuváženým chováním. Pravidla bezpečného placení jsou přitom velmi jednoduchá.

Radíme drobným podnikatelům: I živnostník potřebuje dobrou účetní

Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak se bránit na internetu

Digitální technologie přinášejí i rizika, na která jsme dosud nebývali zvyklí. Ale zvládnout je bez problémů není tak složité, pokud si dáte pozor na tři prvky. Pro sebe je nazývám zkratkou „aha“ – neboli: aktualizace, hesla, antivir. Radí Miroslav Dvořák, technický ředitel České pobočky společnosti Eset.  

Jiří Svoboda: Jsme rádi, že nám Kolín důvěřoval a dal k dispozici 'laboratoř'

/FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Na setkání Deníku se starostou v Kolíně bylo jedním z dominantních témat oblast Smart City, tedy chytrých technologií ve městech. Kam celý obor míří, jsme se zeptali Jiřího Svobody, který působí jako statutární ředitel a předseda správní rady společnosti Spel.