Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 02.06. 2023 a svátek má Jarmil

Kolín

Kolín je město na východě Středočeského kraje na řece Labi s průměrnou nadmořskou výškou 220 metrů. Kolín je důležitým železničním uzlem. Provozuje se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a v neposlední řadě hutnický.

Počet obyvatel: 31.000
Rozloha: 34,97 km²
Oficiální web města: www.mukolin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

GEODETICKÁ KANCELÁŘ KOLÍN, s.r.o. – komplexní geodetické služby, sepisování smluv, řešení sporů o pozemky, geometrické plány, vytyčování hranic pozemků, vytyčování staveb, stavební plány budov, pasport stavby

Naše firma byla založena v roce 1991 zkušenými odborníky, jako jedna z prvních soukromých firem podnikajících v oboru geodetických prací, rozsahem poskytovaných služeb a počtem pracovníků patřící mezi největší firmy v oboru regionu Kolínska a Kutnohorska. Nabízíme: Geodetické služby Balíčky služeb Geometrické plány Vytyčování hranic pozemků Vytyčování staveb Mapové podklady Účelové mapování DSPS PASPORT stavby Stavební plány budov Inženýrská...

Tel:
 • +420 321 723 344
  +420 777 278 760 - pan Ing. Kubín M.
  +420 606 610 996 - pan Ing. Kubín P.
E-mail:
 • miloslav.kubin@geodet-kolin.cz
  petr.kubin@geodet-kolin.cz

Sdružení podnikatelů Jandák a spol. – prodej hasicích přístrojů, instalace hasicích přístrojů, revize a opravy hydrantů, plnění lahví CO-2 na sváření, dodání protipožárního materiálu Pečky

Zajištění služeb v oblasti protipožární ochrany. Nabízíme: po provedení kontroly za Vás přebíráme starost o dodržení termínů následných revizí hasicích přístrojů a hydrantů přístroje určené do opravy naše firma odveze vlastními dopravními prostředky a následně vrátí opravené zpět k zákazníkovi. dopravu naše firma neúčtuje záruční servis hasicích přístrojů prodej hasicích...

Tel:
 • 606 154 512
  602 229 542
E-mail:
 • m.jandakova@haspri.cz

Josef Janata – kovovýroba, zámečnictví, soustružnictví Kolín

Rádi bychom se Vám představili, jsme rodinná firma sídlící v Kolíně se zaměřením na strojírenství. Můžeme Vám nabídnout poznatky a bohaté zkušenosti jež jsme nabyli během 20 leté praxe naší existence. Naše výroba se vztahuje na veškeré zámečnické, frézařské a soustružnické práce. Ze zámečnické práce nabízíme především: Kovová vrata křídlová i pojezdová Kovové...

Tel:
 • +420 603 705 964 - pan Janata
  +420 321 714 582
E-mail:
 • j.janata@volny.cz
  janata.josef@post.cz

David Kejda – truhlářství, obývací stěny, sedací nábytek, vestavěné skříně, postele, kuchyně, dětské pokoje, bytové doplňky, zahradní nábytek Pečky

Naše truhlářství vyrábí obývací stěny, sedací nábytek, vestavěné skříně, postele, vybavení kanceláří. Dodává kuchyně, dětské pokoje, bytové doplňky, zahradní nábytek, domky a pergoly. Nabízíme stylový nábytek, repliky, vše dle vaší představy. Nabízíme: skříně (i vestavěné), polička kuchyně včetně spotřebičů obývací a předsíňové stěny regály a pulty psací stoly, police, kancelářský...

Tel:
 • +420 721 505 745
E-mail:
 • vasetruhlarna@seznam.cz

Pavel Voborník – kominictví, frézování, vložkování, opravy komínů Kolín

Naše firma poskytuje komplexní kominický servis. Nabízené služby: prodej a montáž komínových systémů frézování,vložkování, čištění, stavby opravy komínů včetně oddehtování

Tel:
 • 739 351 240
E-mail:
 • kominik72@gmail.com

Zpravodajství z města

Zprávy

Tipy Deníku: Kam se vydat v nadcházejícím létě na Kolínsku za koupáním

/FOTO, VIDEO/ Letní sezona pomalu začíná a s ní i poptávka po venkovních koupalištích, kam lidé rádi vyráží v parných dnech. Kam se však v takovém případě vydat? Na Kolínsku existuje řada míst, kde se dá zadarmo či za poplatek koupat a zpříjemnit si tak horké odpoledne.

Rekonstrukce průtahu Kolínem finišuje, nakonec přijde na řadu kruhový objezd

/FOTO, VIDEO/ Oprava povrchu Jaselské ulice spěje ke konci. Poté, co se provoz přesunul na prvně opravenou část vozovky, nyní dělníci položili nový asfalt i na druhou stranu. Zbývá nastříkat vodorovné značení a odstranit značky. Rekonstrukce bývalého průtahu městem se tak blíží svému konci.

Kam vzít vaše ratolesti na Mezinárodní den dětí? Inspirujte se tipy Deníku

/FOTO, VIDEO/ Mezinárodní den dětí klepe na dveře a jako každý rok se v Kolíně koná spousta akcí na oslavu svátku těch nejmenších. Kam však svého syna či dceru vzít? Kolínský deník několik akcí vybral, aby vám ulehčil volbu, kam své dítě vzít za zábavou.

Všechny přihlášené děti se letos do kolínských základních škol dostanou

/VIDEO/ Kolínská radnice s okolními obcemi podepsala nové smlouvy o společném školském okrsku. Obce nakonec přistoupily na poplatek deset tisíc korun za každého nového žáka. Celkem se na základní školy v Kolíně zapsalo 446 prvňáků, z toho osmačtyřicet z obcí s podepsanou dohodou.

Podívejte se: Kolínské gymnázium oslavilo 150. výročí pestrým programem

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Gymnázium Kolín oslavilo v sobotu 27. května 150. výročí od svého vzniku. Škola si pro studenty, absolventy i jiné zájemce připravila bohatý program, mnohdy vedený současnými kantory. Akci Kolínský deník navštívil s redakčním fotoaparátem.

Tolik lidí tu ještě nebylo. Kolínský Blešák na vzduchu měl rekordní účast

/FOTOGALERIE/ Krásné, na sluníčku téměř letní, počasí přilákalo v sobotu dopoledne do kolínského Komenského parku rekordní počet účastníků dalšího Blešáku na vzduchu. Už po osmé hodině ranní bylo mnoho míst obsazených a další prodejci přicházeli a přijížděli. Okolo desáté hodiny už někteří roztahovali své deky na trávníku do druhých řad.

Kolínské gymnázium má narozeniny. Program sobotních oslav zpestří i videomapping

/ROZHOVOR, FOTO, VIDEO/ Kolínské gymnázium bude v sobotu 27. května slavit 150 let od svého založení. Připravený je bohatý program v budově školy, ten začne v 9 hodin, v 18.00 bude pokračovat v DDM studentským nastudováním Shakespearova Snu noci svatojánské a vyvrcholí ve 22 hodin videomappingem před budovou školy.

Úspěšní seniorští studenti z celé republiky se sjeli do kolínského divadla

/FOTOGALERIE/ Především senioři z dvacítky měst České republiky zaplnili ve čtvrtek 25. května dopoledne hlediště Městského divadla v Kolíně. Nejpočetnější delegace dorazily z Dobrušky či Vrchlabí, přijeli ale i pánové a dámy z Berouna, Chrudimi, Chotěboře, Litvínova nebo Neratovic, ale i bližších Chlumce nad Cidlinou, Milovic, či Českého Brodu a samozřejmě nechyběli ani domácí z Kolína.

Oprava kolínského průtahu: práce se posunuly na další úsek Jaselské ulice

/FOTOGALERIE, VIDEO/ S dalším týdnem se opět posunuly práce na kolínském průtahu městem. V plném provozu už je úsek Jaselské ulice od křižovatky u Modrého bodu po křižovatku s ulicemi Legerova a Žižkova.

Nejvyšší stavba v Čechách se bourat nebude. Naopak. Začne znovu vysílat

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vysílač Liblice B u Českého Brodu se bourat nebude. Naopak. Brzy by měl začít znovu vysílat. A České radiokomunikace coby vlastník mají s oběma věžemi nejvyšší stavby v České republice i další plány: v nejbližších letech je čeká výměna kotvících lan.

Sport

Kincl? Ten člověk mě zkrátka nezajímá, říká Vémola. Zápasit chce na Štvanici

Po tvrdé prohře s Patrikem Kinclem, který vyhrál pás MMA organizace Oktagon ve střední váze, Karlos Vémola rozhodně nezahálí. Sedmatřicetiletý zápasník chce další zápas co nejdříve, ideálně na jeho oblíbeném turnaji na Štvanici.

Základní škola Bezručova Kolín se nesmazatelně zapsala do historie McDonald Cupu

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Fantastického úspěchu dosáhli žáci Základní školy Bezručova Kolín, když obsadili 10. místo v republikovém finále McDonald Cupu v Uherském Hradišti v kategorii 4. – 5. třída.

Výhodná spolupráce bude pokračovat. Vlašim řeší se Slavií její rozsah

Prvotní plánovaná spolupráce Slavie a Vlašimi končí. Oba fotbalové kluby si ji ale po dvou letech pochvalují a přes jeden krizový moment je velmi blízko její prodloužení. Celek z Edenu těží z toho, že se její hráči rozehrají o patro níž a následně se prosadí mezi elitou. Záložník Matěj Jurásek je toho zářným příkladem. Těží z toho i druholigový celek. Nejen po herní stránce. Sportovní ředitel Jan Jícha v rozhovoru pro Deník přiznal, že se loňský účastník baráže učí od velkého partnera ve více směrech.

KVÍZ: Zářili zde Krejčíková, Kodeš i král Nadal. Co všechno víte o French Open?

Na obzoru Eiffelovka, cihlově oranžové kurty a výjimečná atmosféra, prosycená vůní croissantů. To je tenisový grandslam French Open, jeden z tradičních vrcholů sezony. Co všechno víte o největším antukovém klání, na kterém zanechali silnou stopu i tenisté a tenistky z Česka? Ověřte si to v kvízu Deníku. 

Plochodrážní svátek se blíží! Markéta přivítá skvělé jezdce

Důvěru pořádat speedway Grand Prix v České republice, opět dostala pražská Markéta. Není to žádná náhoda, nebot pořadatelé na pražské Markétě mnohokrát dokázali, že si tuto poctu opravdu zaslouží. Držitelé práv na konání SGP pokaždé práci pořádajícího klubu hodnotili na výbornou.

Exligista Petr Janda má jako nový šéftrenér čáslavské mládeže velké plány

/FOTO/ Přestože musel kvůli zdravotním potížím ukončit kariéru hodně brzy, už v osmadvaceti letech, stihl toho celkem dost. Získal dva tituly mistra ligy se Slavií Praha, zahrál si prestižní Ligu mistrů, působil v Turecku a dvakrát si dokonce navlékl reprezentační dres. Fotbalista Petr Janda, který pochází z Čáslavi, se po dlouhé době vrací domů. A v čáslavském fotbalovém klubu bude šestatřicetiletý bývalý ligista od nové sezony působit v roli šéftrenéra mládeže.

Fotbalový krajský svaz láká rozhodčí malých forem. Mohou pískat děti

V poslední době je stále větším problémem nedostatek rozhodčích, zejména v nejmladších kategoriích. I když Středočeský krajský fotbalový svaz zatím nedosahuje kapacitní nouze, Komise rozhodčích a Komise mládeže SKFS se rozhodly společně vytvořit projekt s názvem Seminář rozhodčích pro malé formy fotbalu, který se zaměřuje na fotbal pro nejmladší hráče.

Roman Pazdera posunul kolínský oddílový rekord na 5000 metrů

Plzeňský stadión hostil v sobotu 27. května druhé kolo extraligových bojů, ve kterých se výborně představili také dva kolínští vytrvalci Roman Pazdera a Milan Janoušek, kteří hostují v dresu Hvězdy Pardubice a A.C. TEPO Kladno.

Kolínský Jiří Sodoma měl za cíl vyhrát tabulku střelců. Teď je hodně blízko

/FOTO/ Na začátku letošní sezony si dal neskromný cíl. Vyhrát tabulku střelců v České fotbalové lize skupině B. Dost nesmělý plán, když nastupuje v dresu nováčka soutěže. Teď je tomu ale hodně blízko. Fotbalový útočník Sparty Kolín nastřílel čtyři góly teplické rezervě a byl hlavním strůjcem výhry 4:2. Na kontě má kanonýr Jiří Sodoma třiadvacet gólů. A do konce sezony chce ještě nějaké přidat.

Český Brod musí zaplatit čtyři tisíce, nebovidský Bláha si nekopne tři zápasy

Stopku na tři soutěžní utkání si vysloužil od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Kolíně nebovidský Petr Bláha, který hrubě urazil rozhodčího. Jeho spoluhráč Martin Polák si nezahraje jeden zápas. Klub SK Český Brod zaplatí pokutu čtyři tisíce korun za to, že béčko nenastoupilo k utkání okresního přeboru v Krakovanech.

Krimi

Osobní automobil srazil cyklistu v Červených Pečkách. Letěl pro něj vrtulník

K dopravní nehodě cyklisty a osobního automobilu došlo v Kutnohorské ulici v Červených Pečkách ve čtvrtek 1. června před 6. hodinou odpoledne. Zraněný cyklista musel být letecky převezen do nemocnice. 

Vlaky mezi Zábořím nad Labem a Kolínem zastavila smrtelná srážka s člověkem

Tragický střet vlaku s člověkem přerušil v úterý 30. května dopoledne provoz na železniční trati mezi Zábořím nad Labem a Kolínem. „Sražená osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem. Její totžnost jsme zatím nezjistili," uvedl po desáté hodině policejní mluvčí Pavel Truxa.

Auto srazilo sedmileté dítě. Na přechodu pro chodce v Žižkově ulici v Kolíně

Sedmileté dítě srazilo v pondělním podvečeru v Kolíně auto. Chlapec přitom právě přecházel po přechodu pro chodce. K nehodě došlo krátce po osmnácté hodině v Žižkově ulici.

Kriminalisté obvinili z vraždy muže, který shodil nevidomého do řeky Jizery

Kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy 37letého muže, který na jaře letošního roku shodil do vody nevidomého muže, jehož tělo bylo bez známek života nalezeno v korytě řeky Jizery v obci Vinec na Mladoboleslavsku.  

Stáli při mně všichni svatí. Dopravu na kruhovém objezdu zkomplikovala nehoda

/FOTOGALERIE/ V sobotu 27. května komplikovala v Kolíně dopravu krátce před obědem na velkém kruhovém objezdu poblíž vlakového nádraží nehoda. Bílý vůz značky Škoda Kamiq skončil na střeše, na místě zasahovali hasiči a policisté.

Vykradená auta znepokojila lidi v Kolíně. Policisté nabádají veřejnost ke klidu

/FOTO, VIDEO/ V posledních týdnech se na sociálních sítích v kolínských skupinách šíří příspěvky o poničených či vykradených automobilech. Policie však vyzývá ke klidu: Kolínsko se statisticky jiným okresům nevymyká.

Zloději na Rakovnicku chtěli ukrást bankomat. Nepovedlo se jim ho vytrhnout

/VIDEO/ Dlouhé roky vězení hrozím dvěma nenechavcům, které v rámci akce s krycím názvem MRAK dopadli středočeští policisté. Zloději se mimo jiné pokoušeli ukrást na Rakovnicku bankomat. Na tento nelehký cíl si pořídili i vůz: ukradli ho v Praze.

Cisterna s leteckým benzínem se po nárazu do svodidel převrátila u Olbramovic

/FOTOGALERIE/ Hlavní silniční tah z Prahy na Tábor uzavřela v pondělí 22. května u Olbramovic nehoda cisterny s leteckým benzínem. Vozidlo se po nárazu do svodidel převrátilo do příkopu. Řidič, u něhož byla dechová zkouška negativní, utrpěl lehčí zranění. Hasiči budou muset palivo přečerpat.

Mezi Běchovicemi a Úvaly srazil vlak člověka. Rychlíky jezdily odklonem

Vlak srazil v sobotu odpoledne mezi stanicemi Praha - Běchovice a Úvaly člověka. Ten střet nepřežil. ČTK to řekli mluvčí Drážní inspekce (DI) Martin Drápal a mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. 

U Říčan vyhořel obchod se zahradní technikou. Příčinou bylo vznícení akumulátoru

/VIDEO, FOTO/ Příčinou požáru, který ve středu 17. května večer zachvátil prodejnu se zahradní technikou Hecht v Tehovci u Prahy, bylo vznícení akumulátoru v dílně elektronářadí. Předpokládaná škoda je 60 milionů korun. Na místě je dnes ráno ještě dobrovolná jednotka hasičů. Když bude při průzkumu vše v pořádku, hasiči objekt předají majiteli, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Ekonomika

Startuje nový seriál Deníku Naše neřesti. Co patří mezi hříšné požitky?

Čtenářům přiblížíme neřesti, které jsme zařadili do výběru. V deseti pokračováních se budeme věnovat jednotlivým vybraným kategoriím, budete mít i možnost přispět svým hlasem do ankety, v níž budeme hledat, které jsou nejvíce rozšířené neřesti mezi čtenáři Deníku.  

Jak se nespálit při instalaci fotovoltaiky? Najděte si firmu se zkušenostmi

Česká republika prochází „solarizací“ a reaguje na to i trh. Zatímco před rokem existovala zhruba stovka firem zaměřených na instalaci fotovoltaických elektráren, v současnosti jich je už tisíc. To s sebou sice přináší širší nabídku, ale i mnohá rizika. Na co byste si tedy měli dát při výběru instalační firmy pozor? To vysvětlil Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun, který byl hostem pořadu Byznys kafe.

Globus otevírá po dvanácti letech nový hypermarket. Bude ve Štěrboholech

Šestnáctý celkově a čtvrtý v metropoli bude hypermarket řetězce Globus, který se otevře ve čtvrtek 1. června v Praze. Poprvé budou zákazníci moci nakoupit v prodejně umístěné v Europarku Šterboholy v 8 hodin ráno. Z Českého Brodu v něm zákaznící mohou být za půl hodiny.

Velký test nealko radlerů: bezpečné osvěžení pro řidiče i cyklisty

Blíží se teplé dny, které vybízejí k nejrůznějším venkovním aktivitám (cyklistické výlety, turistika, amatérský sport, práce na zahrádce), zkrátka činnostem, u kterých je potřeba doplnit tekutiny a zahnat žízeň.

Bez rtěnky bych se cítila jako nahá, říká šéfka největší kosmetické firmy u nás

Když se řekne make-up, mnohým se hned vybaví značka Dermacol. Tradiční česká firma s dlouholetou tradicí úspěšně prodává svou kosmetiku nejen u nás, ale i v desítkách dalších zemí po celém světě. Už více než dvě dekády stojí v jejím čele Věra Komárová, která byla hostem pořadu Byznys kafe. Prozradila například to, jaké jsou nyní kosmetické trendy, na co české ženy nedají dopustit a že i levnější krém může splnit všechna očekávaní.

Videopořad Desítka: Zpěvačka Pavla Forest odhaluje zákulisí RockOpery

Hudební divadlo trochu jinak. To je RockOpera Praha, která zpracovává známé příběhy jako rockové opery. Divadlo zakládala společně se skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem zpěvačka Pavla Forest, která se o projektu rozhovořila v novém dílu pořadu Desítka. Co dvojici vedlo k tomu přetvořit kultovní kapelu King Size v rockové divadlo? A jak moc velká řehole je vést holešovickou scénu, která pojme téměř 800 diváků?

Mám přesně to, co jsem si vysnila, říká majitelka nové kavárny v Čáslavi

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE, VIDEO/ Celých patnáct let snila Lucie Křížková o tom, že bude mít svojí kavárnu. Kdykoli prý zavřela oči, viděla prostor se dvěma velkými okny, spoustou kytek a nábytek v kombinaci dřeva a kovu. I když pochází z Kutné Hory, vždycky věděla, že chce do Čáslavi. Sen se jí splnil v pátek 5. května.

Sládek a majitel Pivovaru Hostomice: Český ležák je moje srdcovka

/FOTO, VIDEO/ Vaření piva doprovází Štěpána Kříže téměř celý život. Jako vyučený sladovník působil nejen v českých pivovarech, ale také v exotickém Japonsku či na Barbadosu. Vždy ale snil o otevření vlastního pivovaru v Čechách, kde by mohl oživit zapomenutou historii spojenou právě s vařením zlatavého moku. Osud ho před devíti lety zavedl do Hostomic. V začátcích to byli především místní lidé, kteří hostomický pivovar v rozjezdu podpořili.

Janeček z Malého Janka opět kritizuje vládu. Ale spíš potichu, protesty nechystá

S kroky vlády nesouhlasí, ale tentokrát spíš potichu. Jiří Janeček, provozovatel jineckého pivovaru s restaurací Malý Janek, o sobě dal hodně vědět v covidovém období, kdy se připojil ke kritikům vládou nařizovaných omezujících opatření. Ta provozovatele připravila o zisky, o zákazníky – a některé o i živnost.

Vláda mění DPH. O zdražování uvažují někteří kolínští hospodští i kadeřnice

Do jedenadvacetiprocentní sazby DPH se od příštího roku, místo momentálních deseti procent, přesune mimo jiné i čepované pivo nebo kadeřnické služby. Provozovatelé některých restaurací a hospod v Kolíně mají ale již teď jasno: budou muset zdražit.