Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 31.10. 2020 a svátek má Štěpánka

Kolín

Kolín je město na východě Středočeského kraje na řece Labi s průměrnou nadmořskou výškou 220 metrů. Kolín je důležitým železničním uzlem. Provozuje se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a v neposlední řadě hutnický.

Počet obyvatel: 31.000
Rozloha: 34,97 km²
Oficiální web města: www.mukolin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Střechy B&B – Leo a Petr Bargárovi – realizace střech, pokrývačství, klempířství, tesařství, rekonstrukce, hromosvody Kolín

Firma B+B střechy vznikla v roce 1996 a sídlí v městečku Zásmuky u Kolína. V naší firmě Vám zajistíme vše, co nějak souvisí se střechou a střešním příslušenstvím. Pracují u nás pouze profesně vyučení řemeslníci, kteří procházejí stálým školením a jsou seznamováni s novými materiály a střešními systémy. Nabízíme: Pokrývačské práce ...

Tel:
 • 777 202 477
  321 796 608
  602 202 477
E-mail:
 • info@bb-strechy.cz

David Sixta – výstavba rodinných domů, zateplování budov, přestavby bytových jader, kontejnerová doprava Kolín

Nabízíme: kompletní i dílčí výstavba rodinných domů hrubé stavby rodinných domů průmyslové stavby menšího rozsahu - sklady, dílny, garáže ... zateplování budov rekonstrukce, opravy a úpravy bytových a nebytových prostor na klíč kompletní přestavby bytových jader rekonstrukce koupelen výměna dveří a oken vyrovnávání stávajících podlah pro pokládku plovoucích podlah, PVC...

Tel:
 • 777 271 228
E-mail:
 • davidsixta@seznam.cz

Roman Chochola – prodejna květin, svatební kytice, slavnostní aranžmá, smuteční vazby, vánoční ikebany, výzdoba aut, sezónní hrnkové květiny, doručování květin Kolín

Nabízíme: prodejnu květin doručování květin svatební kytice slavnostní aranžmá smuteční vazby vánoční ikebany výzdobu aut sezónní hrnkové květiny pokojové květiny keramické obaly na květináče hnojiva, zeminu...

Tel:
 • 603 262 055
  321 721 982 - prodejna
  605 309 487 - prodejna
E-mail:
 • obchod@kvetiny-kolin.cz

Josef Dohnal – Instdohnal – instalatérské práce, rozvody plynu, solární kolektory Kolín

Nabízíme: voda topení plyn instalatérské a topenářské práce rozvody vody rozvody plynu montáž radiátorového i podlahového vytápění solární kolektory úpravny vod

Tel:
 • 602 334 458 - pan Dohnal
E-mail:
 • instdohnal@seznam.cz

Ivan Vaníček – Euro Autoškola – řidičské průkazy skupiny A, B, školení řidičů profesionálů kondiční jízdy, řidičský průkaz B na vůz s automatickou převodovkou Kolín

Euro Autoškola Kolín - jediná prestižní autoškola zaměřená na sk. B s vlastní Akreditovanou učebnou dopravní psychologie v regionu. Nabízíme: kondiční jízdy skupiny A, B - jako jediná autoškola v regionu i řidičský průkaz B na vůz s automatickou převodovkou zprostředkování školení autocvičiště 3 vozidla k dispozici a 3 motocykly rozsah...

Tel:
 • 602 661 666
E-mail:
 • info@euro-autoskola.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Kolínský rodák bojoval proti terorismu. Ve volbách podporuje Trumpa

Nadcházející americké prezidentské volby se týkají i lidí, kteří mají vztah ke Středočeskému kraji. Ať už v něm z různých důvodů žijí, nebo se odsud naopak vydali do USA a dnes jsou americkými občany a voliči. Jedním z nich je kolínský rodák Rudolf Horák. Ten do USA odešel spolu s matkou v roce 1984 ve svých devíti letech.

Kmochova hudba se oblékne do nových uniforem

Muzikanti Městské hudby Františka Kmocha budou mít nové uniformy. Jejich příští podobu navrhl oděvní výtvarník, akademický malíř Česlav Jaroš. Podle organizační vedoucí orchestru Jitky Křičkové je základem návrhu opět sokolský kroj, ale s významnými změnami některých prvků saka.  

Místo na mše přicházejí lidé za svými faráři jednotlivě

Opatření, která mají bránit šíření koronavirové nákazy, zasáhla také kostely. Zrušeny jsou veřejné mše, svatá přijímání i adorace. Veškerá duchovní služba je omezena na osobní kontakt, kdy se smí s knězem setkat jeden člověk, případně jedna rodina.

V Českém Brodě otevře odběrové místo na covid

Nové odběrové místo pro testování na covid 19 se po schválení krajskou hygienickou stanicí otevře v Českém Brodě. V pátek proběhne zkušební provoz a otevřeno bude od pondělí 2. listopadu, každý všední den od 8 do 11 hodin zatím jen pro pacienty s žádankou od lékaře nebo hygieny. Vyšetření samoplátců ještě možné není.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Strážníci pomohli muži a ženě se zdravotními problémy

Když hlídka městské policie projížděla v Kolíně Smetanovou ulicí, všimla si u výjezdu z parkoviště za kinem muže, který byl bledý v obličeji a držel se zídky. Měl silné bolesti nohy, strážníkům uvedl, že už ji najednou vůbec necítí. V tom okamžiku se začal pouštět zdi a upadl do bezvědomí.

Dušičkový víkend je před námi, pozor na silnicích i hřbitovech

Na kolínských hřbitovech bude o blížícím se dušičkovém víkendu, tedy v sobotu 31. října a v neděli 1. listopadu, otevřeno od sedmi hodin ráno. Zavírat se bude v 17 hodin. Brzy už se stmívá a na hřbitovech není veřejné osvětlení, také vzrostlé stromy snižují výrazně viditelnost.

Plánují vysadit alej dubů k Mariině studánce u Tlustovous

V Tuklatech a okolí začínají vybírat peníze na plánovanou výsadbu stromů. Na obec se obrátil člen spolku Klubu přátel historie a přírody Úval a okolí Petr Urban, který nabídl pomoc pro vytvoření aleje, která by propojila okruh pro cyklisty, děti, maminky s kočárky na vycházky k Mariině studánce u Tlustovous. Alej by měly tvořit duby.

Slunečné podzimní počasí lákalo ven. Lidé vyrazili do přírody, vesměs ukázněně

Na víkend počasí vykouzlilo slunečno, v pondělí a úterý si řada lidí tradičně i v dnešní době bere před státním svátkem dovolenou a vyrazí do přírody. Pro leckoho je to jediná možnost, jak se v době nouzového stavu dostat třeba s dětmi ze čtyř stěn.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kolínsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Pečovatelky vyrazí za svými klienty novým vozidlem

Pečovatelská služba má od nynějška nové vozidlo. Na jeho nákup získala prostřednictvím Místní akční skupiny Region Pošembeří dotaci, která činila 95 procent z pořizovací ceny vozu. Sloužit bude samozřejmě na jízdy za klienty po městě i vzdálenějších míst.

Sport

FOTO: Hokejoví trenéři Kolína zase bez hokejek. Tentokrát mají štětce

Podruhé v letošním roce museli trenéři hokejového klubu SC Kolín vyměnit své hokejky za jiné náčiní k práci. Na jaře to byly lopaty, když rekonstruovali trávník vedle zimního stadionu, na podzim to jsou štětce. Kromě jiného malují na zimním stadionu.

5+2 aneb znáš kolínské Medvědy? Zapojte se do vědomostního kvízu o ceny

/VIDEO/ Ve třetím kole vědomostního kvízu „5+2 aneb znáš kolínské Medvědy?“ pokládá otázky basketbalista David Machač. Znáte správné odpovědi? Tak neváhejte a zašlete je na e-mail: 80@bckolin.cz a zapojte se do soutěže o ceny věnované BC Kolín. Čas máte do neděle 1. listopadu do 22 hodin.

Rytíř Frye rád zají dřinu větrníčkem. Ten miluju, přiznává. Volit se chystá

/ROZHOVOR/ Poprvé v životě vyrazil z USA na evropské angažmá a nevybral si nejlepší chvíli. Hokejový obránce Zachary Frye (26 let) dorazil do Kladna v úvodu září, týden po svatbě a s tím, že novomanželka za ním brzy dorazí. Situace to však zatím nedovolila a Frye zůstal v Kladně trochu jako nahý v trní. Přitom angažmá v Kladně začal velmi povedenými výkony.

Kolínští cyklisté na světových a evropských kolbištích zářili

Sezona horských kol je minulostí a kolínská stáj na ní může vzpomínat v dobrém. Na několika vrcholných akcích získala přední umístění a uznání soupeřů.

Navrátilec Pokorný: Rád bych s Mělníkem do druhé ligy, tým na to máme

Za staronový klub stihl do přerušení soutěží jediný (vítězný) zápas, rozkoukat se v kabině mělnického zimáku ale nečinilo Miroslavu Pokornému ani za krátkou dobu až takový problém. Než odešel do extraligového dorostu Mladé Boleslavi, působil právě v Junioru. V A-mužstvu tak nyní potkává i své mládežnické spoluhráče.

Mistrovství republiky v krosu bylo přesunuto, mezikrajové utkání zrušeny

Vzhledem k vývoji epidemické situace bylo mistrovství České republiky v přespolním běhu v Praze-Běchovicích přeloženo na 12. prosince a konání mezikrajových utkání mladšího i staršího žactva bylo zrušeno.

Jakub Skořepa: Když přišla nabídka posílit Poříčany, neváhal jsem

Mnoho sezon strávil v Českém Brodě, kde byl od žáčků. Pak ale přestal dostávat šance při zápasech a kývl na nabídku divizních Poříčan. „Když přišla nabídka posílit Poříčany, neváhal jsem. Chtěl jsem hrát divizi a návrh Zdeňka Šmejkala byl jen vyústěním této situace,“ říká v rozhovoru třiadvacetiletý fotbalista Jakub Skořepa.

Veterán Škarecký: Konec? Chuť nastoupit a znovu vyhrát je zatím silnější

Zkušeností má na rozdávání. A je na něm jasně patrné, že mezi jeho další oblíbené sporty patří běh. Při utkání se téměř nezastaví, je neúnavný a stále se nabízí. Fotbalista Martin Škarecký hájí barvy divizního Polabanu Nymburk, kde není poprvé. A v rozhovoru pro Deník přiznává: „Krajský přebor by byl pro naše mladé mužstvo vhodnější.“

Amatéři už si letos nekopnou. Asociace přerušila jejich soutěže do konce roku

Fotbalové soutěže od třetí ligy níže včetně domácího poháru se už letos hrát nebudou. Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR na dnešním jednání rozhodl o tom, že je kvůli zhoršené koronavirové situaci v zemi až do konce roku přeruší. Na sociální síti twitter o tom informoval generální sekretář FAČR Jan Pauly.  

Filip Zorvan: Kouč Horváth? Předává nám vítěznou DNA. Boss Starka je fajn chlap

Nechce příliš jitřit staré rány. Ač se momentálně Filip Zorvan zotavuje ze zranění, je v Příbrami, kam v září po jistých peripetiích definitivně přestoupil z Hradce Králové, spokojený. Na jaře v jejím dresu hostoval. Klub z první ligy využil opce a šikovného záložníka koupil. ,,Chci hrát stabilně a prosadit se,“ má Filip Zorvan jasno o svých plánech.

Krimi

Žena se udusila po použití spreje proti hmyzu, potvrdila pitva

Policisté prověřovali úmrtí padesátileté ženy z Hradištka. Ta zemřela za neobvyklých okolností ve čtvrtek 23. července poté, co použila sprej proti hmyzu běžně dostupný v drogerii. Výsledky pitvy potvrdily, že příčinou smrti bylo skutečně udušení, které nastalo pravděpodobně v důsledku použití zmíněného insekticidu.

Nehoda cyklisty a auta v Mostní ulici v Kolíně skončila lehkým poraněním

K dopravní nehodě osobního auta a cyklisty došlo v pátek 30. října před šestou hodinou ráno v Mostní ulici v Kolíně. „Přítomnost alkoholu vyloučila dechová zkouška, okolnosti nehody jsou v šetření, pravděpodobnou je nedání přednosti,“ uvedla policejní mluvčí Martina Fejfarová.

V Tursku explodoval v domě plyn. Čtyři lidé byli zraněni, zasahoval i vrtulník

/VIDEO, FOTOGALERIE/ V bytovém domě v Tursku na Praze-západ explodoval ve středu 28. října v podvečer plyn. Výbuch dům roztrhal z jedné třetiny na kusy a zřítila se i střecha. Podle mluvčí středočeských hasičů Vladimíry Kerekové byli 4 lidé zraněni a dvacet dalších hasiči evakuovali. Dva lidé byli zraněni vážně a dvě osoby utrpěly lehčí poranění. Jeden člověk byl v šoku. Na místo přiletěl také záchranářský vrtulník.

Hádka mezi muži v bytě v Pečkách skončila pobodáním jednoho z nich

Bodným zraněním vyvrcholila ve čtvrtek 22. října odpoledne hádka dvou mužů v bytovém domě v Pečkách. „Došlo k hádce a následnému incidentu mezi dvěma muži ve věku čtyřiačtyřicet a čtyřicet let. Starší muž zaútočil na mladšího nožem a způsobil mu bodné poranění, se kterým byl zraněný transportován vrtulníkem letecké záchranné služby do pražské nemocnice,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Tragická nehoda u Kbelu. Řidič dodávky zemřel po nárazu do stromu

Na silnici č. 125 došlo ve středu k těžké havárii. Řidič dodávky z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo silnici a narazil do stromu. Zraněním na místě podlehl.

Cestující napadl v Říčanech řidiče autobusu, pěstmi zranil hned dva

Kamerové záběry, které by snad mohly pomoci k vypátrání údajného útočníka, jenž zranil hned dva řidiče autobusu naráz, sice nejsou kvalitní, nicméně přece jen lepší něco než nic. Všímavým lidem, kteří dotyčného znají, by mohly napovědět, věří policisté z Říčan, kteří po dotyčném pátrají už měsíc. Zatím se mu přijít na stopu nedaří, a tak se policie ve středu obrátila s žádostí o pomoc na veřejnost.

Ze tří stovek kontrolovaných řidičů mělo problém 58

/FOTOGALERIE/ Pět přetížených nákladních aut, za což jejich řidiči zaplatili na pokutách dohromady přes 40 tisíc korun. To je jedno z konkrétních odhalení v rámci třídenní dopravně bezpečnostní akce, jejíž výsledky v úterý 20. října představil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Vážná nehoda zablokovala silnici u obce Křečhoř, další se stala u Přistoupimi

Vážná nehoda se stala v pondělí 19. října před půl devátou hodinou večer na silnici číslo 12 u obce Křečhoř. Srazila se tam dodávka s osobním autem. V místě se silným provozem byla kvůli nehodě dočasně uzavřená komunikace.

Pořádání technoparty se má organizátorům po letech prodražit

Odškodnění přiřkl soud obyvatelům obce na Praze-východ, kteří před čtyřmi lety trpěli hlukem kvůli technoparty uspořádané v blízkosti jejich bydlišť. Akce se uskutečnila mezi 17. a 19. červnem 2016 v sousedství obce Sluštice; mezi Říčany a Úvaly na Praze-východ. Na rozhodnutí soudu, které s ní souvisí, upozornila ve svém zpravodajství TV Nova.

PŘED 10 LETY: Záchranáři pomáhali obyvatelům hořícího panelového domu v Kolíně

/FOTOGALERIE/ Všechny složky Integrovaného záchranného systému zasahovaly před deseti lety v nejvyšším bytovém domě v Kolíně. Uživatelka bytu v osmém nadzemním podlaží při přípravě jídla ponechala utěrku poblíž hořáku plynového sporáku a odešla vynést odpadkový koš. Začala hořet utěrka, poté kuchyňská linka. Plameny se postupně rozšířily po celém bytě. Takový byl začátek scénáře taktického cvičení.

Ekonomika

Krizoví manažeři radí podnikatelům nečekat, že bude líp

Situace je vážná nejen ve zdravotnictví, ale i v podnikání! Některé firmy už dopady koronakrize nezvládají. 

Sloužil dlouhých 40 let, nyní zavřel dveře. Hotel Opera v Jaroměřicích končí

Legendární hotel, vzdálený od barokního zámku coby kamenem dohodil, skončil. Ve své době přitom patřil k nejmodernějším ubytovacím zařízením na okrese.

Restaurace se zatím drží nad vodou, do budoucna ale hledí s obavami a nejistotou

Ještě jsme se nevzpamatovali z dopadů jarní vlny koronaviru a přišla další rána, shodují se provozovatelé restaurací na Kolínsku. Oslovili jsme ty, s nimiž Kolínský deník hovořil na jaře.

Další rána. V nejstarší pražské vinárně se obávají, že přijdou o personál

Nejstarší fungující vinárna v hlavním městě je opět, stejně jako stovky jiných podobných podniků v zemi, v tíživé situaci. Koštovna U Počtů v Praze na Letné, která byla založena již v roce 1897, patřila už během jarní odstávky k podnikům, které prostřednictvím Deníku volali po záchraně.

V zákoně o kompenzačním bonusu je chyba, tvrdí Piráti

Mnozí podnikatelé, například hospodští, si budou muset vybrat mezi kompenzačním bonusem a dotací z programu Covid - Nájemné, tvrdí Piráti. Zákon, kterým chce ministerstvo financí bonus zavést, má podle nich totiž chybu, a proto podali pozměňovací návrh. Ministerstvo odmítá, že by k chybě došlo. Problémy prý nenastanou.

Živnostníci opět bojují. Jaké kompenzace jim mají pomoci tentokrát?

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se tedy mohlo zdát, že vláda už by mohla být na podzimní situaci připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, opak je pravdou. Jednotlivé programy na pomoc OSVČ nabíhají opět až s odstupem po jednotlivých omezeních a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky. Živnostníci tak opět zažívají úzkostné chvíle v čekání na to, zda tuto druhou vlnu přežijí.

Zájezdy se neprodávají. Cestovním kancelářím hrozí krach

Cestovní ruch krachuje a cestovní kanceláře a agentury se kvůli pandemii koronaviru potýkají s existenčními problémy. V říjnu se už běžně prodávají exotické, lyžařské nebo adventní zájezdy, letos však cestovky neprodají téměř nic.  

Majitelům firem pomáhají k rozvoji rady zkušených manažerů

Ve vedení rodinné firmy AVAPS z Klecan, která je významným výrobcem roletových požárních uzávěrů a kouřových zábran nejenom v českém, ale i v evropském měřítku, vystřídal Pavla Novotného, jenž před 22 lety společnost s nynějšími šesti desítkami zaměstnanců založil, jeho syn. Novým ředitelem se stal Flip Novotný. Nechyběl u toho ani člověk zvenčí: byznysový kouč Milan Pařil, jenž s plynulým předáváním vedení pomáhal.

Hotely bojují s virem. Některé zlevnily pokoje, ubytovat ale mohou jen málo lidí

O velkou část příjmů přišly kvůli koronaviru hotely. Druhá vlna pandemie prohloubila ztráty z jara. Některé hotely zlevnily ceny pokojů, kvůli vládním nařízením se v nich ale ubytuje jen minimum návštěvníků.

Zemědělec pěstuje u Olomouce sóju. Jako zřejmě jediný v Česku začal lisovat olej

Sóju pěstuje soukromý zemědělec Roman Koutek z olomouckých Topolan na svých polích už dvanáct let. Letos se však poprvé pustil do jejího zpracování. Šetrným lisováním zastudena získává sojový olej, část své produkce praží a vyrábí tak slané sojové „oříšky“. Sojový olej lisovaný z tuzemské úrody je podle něj unikátem v rámci celé České republiky.