Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 16.12. 2018 a svátek má Albína

Kolín

Kolín je město na východě Středočeského kraje na řece Labi s průměrnou nadmořskou výškou 220 metrů. Kolín je důležitým železničním uzlem. Provozuje se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a v neposlední řadě hutnický.

Počet obyvatel: 31.000
Rozloha: 34,97 km²
Oficiální web města: www.mukolin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

GEODETICKÁ KANCELÁŘ KOLÍN, s.r.o. – komplexní geodetické služby, sepisování smluv, řešení sporů o pozemky, geometrické plány, vytyčování hranic pozemků, vytyčování staveb, stavební plány budov, pasport stavby

Naše firma byla založena v roce 1991 zkušenými odborníky, jako jedna z prvních soukromých firem podnikajících v oboru geodetických prací, rozsahem poskytovaných služeb a počtem pracovníků patřící mezi největší firmy v oboru regionu Kolínska a Kutnohorska. Nabízíme: komplexní geodetické služby  sepisování smluv řešení sporů o pozemky geometrické plány  vytyčování hranic pozemků vytyčování staveb stavební plány budov pasport stavby mapové...

Tel:
 • +420 321 723 344
  +420 777 278 760 - pan Ing. Kubín M.
  +420 606 610 996 - pan Ing. Kubín P.
E-mail:
 • miloslav.kubin@geodet-kolin.cz
  petr.kubin@geodet-kolin.cz

Stal – Kolín J. a P. Červinka spol. s r.o. – prodej stavebních hutních materiálů, základní zámečnické práce Kolín

Společnost byla založena v roce 1992 ale samotná tradice firmy J. a P. Červinka sahá až do roku 1896. V současné době je hlavní činností dodávka a prodej stavebního hutních materiálů, dělení materiálu a základní zámečnické práce jako je ohýbání a jiné. Nabízíme: nosníky jäkly čtvercová ocel kulatiny plochá ocel plechy pororošty t profily...

Tel:
 • 321 715 884
  602 590 433 - pan Červinka
E-mail:
 • info@stal.cz

Miroslav Rücker – odtah vozidel, odvoz materiálu, ekologická likvidace vozidel Kolín

Nabízíme: odtah osobních a nákladních automobilů do hmotnosti 7,5 tun odvoz různého materiálu odvoz chatových maringotek ekologická likvidace vozidel

Tel:
 • 602 338 806 - pan Rücker
  720 307 500
E-mail:
 • odtahmirek@seznam.cz
  mirektygr@seznam.cz

Richard Fiala – zemní a výkopové práce, demolice, kontejnerová doprava, odvoz suti, písek, zámkové dlažby na klíč, úklidové práce Pečky

Nabízíme: zemní a výkopové práce demolice kontejnerovou doprava odvoz suti písek zámkové dlažby na klíč výstavbu plotů úklidové práce

Tel:
 • 774 554 426
E-mail:
 • gabriela.adamcova@email.cz

Miloš Kovář – koupelny na klíč, renovace koupelen, rekonstrukce bytových jader, instalatérské práce Český Brod

Nabízíme: drobné opravy, dodání a montáž zařizovacích předmětů kompletní vodoinstalace a kanalizace, materiál provedení dle přání a určení ústřední vytápění, podlahové vytápění DE-VI výměny a rekonstrukce ZTI rekonstrukce koupelen, přestavby bytových jader stavební činnost, zednické práce truhlářskou, zámečnickou, elektrikářskou a několika stavebními firmami tímto jsme schopni zajišťovat mimo naší profesi...

Tel:
 • 602 970 019 - pan Kovář
  774 970 910
E-mail:
 • miloskovar@miloskovar.cz
  info@miloskovar.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

V Konárovicích se po dvacáté narodil Ježíšek

Konárovice /FOTOGALERIE/ – Voňavé vánoční trhy, rozsvícený strom a poslední zkouška aparatury. Tak to vypadalo v Konárovicích v sobotu za soumraku před 16. hodinou. Advent si tu připomínají opravdu originálním způsobem. Místní sehrají představení o narození Ježíška v Betlémě. Nechybí kostýmy, malí andílci ani živá zvířata. Mluvené slovo střídají koledy se zpěvem i doprovodem rozličných hudebních nástrojů.

Dofáci ze Spojů dobyli Staroměstskou radnici. Pyšně přijali bronzové odznáčky

Kolín /FOTOGALERIE/ - Žáci ze Střední odborné školy informatiky a spojů slaví úspěch! V rámci mezinárodního vzdělávacího programu Duke of Edinburgh´s International Award (DoFe) aneb Cena vévody z Edinburghu získali velké ocenění.

Kolínská Chytrá klíčenka získala další ocenění

Kolín - Kolínská Chytrá klíčenka získala další ocenění - zvítězila v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel soutěže Chytrá města pro budoucnost 2018. Informovalo tom vedení kolínské radnice. Jedná se tak o páté ocenění, které Klíčenka získala.

Jonáš a jeho parta postaví sen tábornickému spolku

Kolín /FOTOGALERIE/ - Slavnostní vyhlašování soutěže 'Stavíme vám sen' pod taktovkou Jonáše a jeho party kluků se konalo ve středu 12. prosince v Kolíně. Absolutním vítězem se stal projekt s názvem 'Podlaha ve společné klubovně' tábornických klubů Oregon, Průzkumník, Stopaři a Utah!

OBRAZEM: Ve středu odstartovaly vánoční trhy, letos čtyřdenní

Kolín - Adventní novinku připravilo letos město Kolín zorganizovanou jeho odborem školství, kultury a sportu, a to vánoční trhy rozložené do čtyř dnů a doprovázené kulturním programem. Karlovo náměstí zaplnily stánky mající jednotnou podobu, v nichž prodejci nabízejí vkusné vánoční i jiné zboží, ale i třeba teplé nápoje, klobásy, tlačenku či maďarské čabajky nebo špek.

Bezdomovcům v mrazech pomáhají vedle ubytoven i speciální stany

Střední Čechy - Podle meteorologů se do konce tohoto týdne mají teploty propadnout pod bod mrazu a příští týden se pohybovat kolem nuly. V prosinci to jistě nikoho nepřekvapí; pravdou ale zůstává, že to může znamenat značnou komplikaci pro osoby bez střechy nad hlavou.

OBRAZEM: Krampus čerti totálně ucpali nákupní centrum Futurum

Kolín - Nejdříve se chvíli předvedli na ulici, ale lidí dorazilo tolik, že se záhy uchýlili dovnitř kolínského nákupního centra Futurum. Skupina obřích a strašidelných čertů Krampus se rozdělila, přesto i jednotlivě způsobili totální šílenost. Lidé byli úplně všude, každý se s nimi chtěl vyfotit, setkat, ti menší a nebojácní si je chtěli i pohladit.

Podzemní kontejnery budou moci začít sloužit v lednu

Kolín - Devět nových stanovišť podzemních kontejnerů je hotových; zatím však igelitový obal brání tomu, aby je obyvatelé Kolína mohli využívat. „Na úterý 11. prosince je naplánovaná závěrečná kolaudační prohlídka. Pokud bude vše v pořádku, bude možné následně s AVE uzavřít smlouvu na jejich vývoz,“ okomentoval současný stav Michael Kašpar, kolínský místostarosta.

Přijde zima? Úklidová firma má nachystáno 132 tun soli a 68 tun drti

Kolín - Třebaže to na tuhou zimu zatím nevypadá, je nutné s ní počítat, co se týká přípravy na zimní údržbu. Ta je ale již dávno naplánovaná, příprava se odehrává už během léta, kdy se nakupují posypové materiály za cenu výhodnější, než když se shání v zimě, uvedla Věra Suchomelová, jednatelka společnosti AVE Kolín.

Čerti s Mikulášem a andělem nadělovali tentokrát přímo ve třídách

Kolín /FOTOGALERIE/ - Každoročně zvou majitelé kolínského zábavního centra Staré lázně do svého velkého sálu žáky kolínské základní, mateřské a praktické školy na besídku, kde v jejím závěru převezmou z rukou Mikuláše, čertů a anděla sponzorské dárky. Tentokrát pekelné i nebeské bytosti dorazily přímo do školy.

Sport

Luboš Holý: Budeme se snažit mužstvo posílit

Český Brod /ROZHOVOR/ -  Po třech divizních fotbalových sezonách odehraných ve skupině B se fotbalisté Českého Brodu vrátili do skupiny C. O tom, jak k tomu došlo a jak si mužstvo vedlo v podzimní části nového ročníku, jsme si povídali s prezidentem klubu Lubošem Holým.

Medvědi rozcupovali Ostravu

Kolín – Basketbalisté Kolína si bez velkých problémů poradili s Ostravou. Souseda v tabulce NBL porazili na domácí palubovce přesvědčivě 101:65 a dali tak zapomenout na předchozí domácí nepovedené utkání s Opavou.

OBRAZEM: Plavci Kolína se na poháru neztratili

Kolín - Skvělých výkonů a výsledků dosáhli mladí kolínští plavci na Poháru ČR desetiletého žactva. Osm zástupců školy SOP skončilo v elitní desítce. „Ze sedmi účastníků krajských přeborů se jich pět probojovalo na Pohár, což je skvělé číslo,“ potěšilo trenéra Adama Kavříka.

Do první desítky se dostali Peková a Pavlíček

Kolín - Zimní Pohár České republiky jedenáctiletého žactva se konal v Mladé Boleslavi. Na tuto nejvyšší soutěž jedenáctiletých plavců se probojovalo pět kolínských závodníků, což je výborný výsledek. Byli to Kateřina Bendová, Petra Lundáková, Josefína Peková, Anna Petránková a Filip Pavlíček. Celkem na těchto závodech startovalo přes 170 závodníků z 59 oddílů z Čech.

Praga Cup bude opět mezinárodní

Praha - Osmnáctý mezinárodní turnaj v malé kopané PragaCup se uskuteční v sobotu 15. prosince ve Sportovním areálu Hamr Braník v Praze. Zúčastní se celkem 24 týmů - 250 hráčů. Přicestuje osm týmů ze Slovenska, jeden tým z Polska a turnaj doplní patnáct týmů z celé ČR.

Kupr: Trenér vtiskl mužstvu tvář. A posily výborně zapadly

Poříčany /ROZHOVOR/ - Podzimní sezonu si náramně užili. Fotbalisté Poříčan šli od jednoho vítězství k druhému a v polovině sezony jsou v tabulce nejvyšší krajské soutěže na prvním místě. Možná se to zdá až neuvěřitelné. Je to ale skvělá náplast na minulou sezonu, kdy se tým zachraňoval do posledního kola. „Je to příjemný pocit,“ říká mimo jiné v rozhovoru Deníku manažer poříčanského klubu Václav Kupr.

Napravit dojem. To je hlavní úkol kolínských basketbalistů

Kolín - Po nepovedeném sobotním utkání, které ztratili na domácí palubovce v souboji s BK Opava (80:91), se budou basketbaloví Medvědi z Kolína snažit napravit dojem a připsat si v dalším utkání nejvyšší soutěže veledůležitou výhru proti NH Ostrava.

Kolínští mladší žáci a žákyně pomohli krajskému výběru k druhému místu

Kolín - O uplynulém víkendu proběhla ve třech skupinách halová mezikrajská utkání mladšího žactva. Středočeský tým se utkal v jablonecké hale s družstvy Libereckého, Ústeckého, Pardubického a Hradeckého kraje.

Luboš Holý: Budeme se snažit mužstvo posílit

Český Brod /ROZHOVOR/ – Po třech divizních fotbalových sezonách odehraných ve skupině B se fotbalisté Českého Brodu vrátili do skupiny C. O tom, jak k tomu došlo a jak si mužstvo vedlo v podzimní části nového ročníku, jsme si povídali s prezidentem klubu Lubošem Holým.

Trpasličí pes i plyšák Kuky. Známe rituály a talismany českých sportovců

Fotbalista Tomáš Vaclík má plyšáka od dcery, biatlonistka Markéta Davidová si zamilovala jednorožce. A co další úspěšní sportovci? Deník nahlédl do soukromí českých hvězd a odhalil neznámé talismany i úspěšné rituály. Snad teď neztratí své kouzlo…

Krimi

U Dobříše havaroval vrtulník záchranářů, nikdo se nezranil

Dobříš /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Brzy nad sobotním ránem havaroval ve Staré Huti vrtulník záchranářů, který měl původně transportovat zraněnou osobu z vlakové nehody. Havárie se naštěstí obešla bez zranění a na místě budou v následujících několika hodinách probíhat vyšetřování a následné asanační práce.

Předvánoční čas lákal k vloupání, krádežím i nedbalé jízdě

Kolínsko - Neznámý pachatel se někdy v době ood 8. do 10. prosince vloupal do domu v ulici K Bušinci v Doubravčicích. Zajímavým faktem je, že i přesto že se vkradl do domu nic neodcizil. Jediné co po něm zůstalo, byla škoda 11 tisíc korun. Hůře na tom byl majitel automobilu Škoda Roadster, který mu někdo odcizil.

Čachry s dokumenty měly vynést 128 milionů

Střední Čechy – Krácení daně se škodou vyčíslenou na více než 172 milionů korun a návrh obžalovat sedm lidí, kteří to mají mít na svědomí. To jsou nejpodstatnější čísla ze spisu, který středočeskému krajskému státnímu zastupitelství předali kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zařazení do pracovního týmu Daňová Kobra.

Drogové manufaktury jely jak fabrika

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Středočeský kraj a hlavní město Praha, ale také oblasti na Karlovarsku a Plzeňsku. To jsou regiony, do nichž detektivové z Národní protidrogové centrály (NPC) zacílili své operace nazvané Štaflík a Stříbro. Do závěrečné fáze byli nasazeni i příslušníci dalších složek – včetně Útvaru rychlého nasazení. Na místech se spoustou chemikálií ale pomáhali třeba i hasiči.

V Horních Počernicích hořel sklad. Hasiči se obávali, že v něm je pyrotechnika

/FOTOGRAFIE, VIDEO/ V pražských Horních Počernicích v ulici Jiřího ze Vtelna zasahovali hasiči ve čtvrtek odpoledne u požáru skladu, ve kterém byly uloženy chemické čisticí prostředky. Celý objekt evakuovali. Hrozilo, že je v hale také pyrotechnika, což se nepotvrdilo. Ze skladu však vynesly tlakové láhve. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Požár se podařilo dostat pod kontrolu do 17. hodiny.

V jediném dni celníci zabavili sedm automatů

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Sedmička je často označována za šťastné číslo. Pokud to má platit, je třeba zdůraznit, že kliku měli jen středočeští celníci. Provozovatelé výherních automatů nikoli. Právě sedm kousků hracích beden jim celníci zabavili v jediném dni.

Pomůže odhalit vraha z golfového klubu nabízená odměna?

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Vražda na golfovém hřišti. Pokud tohle heslo zadáte do internetového vyhledávače, v první řadě se nabídne volba: Agatha Christie, či snad Hercule Poirot? Pořád jde ale o stejný příběh. Lidem na Kolínsku nicméně v téhle souvislosti nejspíš vytane na mysli jediné slovo. Molitorov.

Pozor na kapsáře v obchodech při vánočních nákupech, varuje policie

Kolínsko - Blíží se Vánoce; těm však předcházejí vánoční nákupy. Ty nemusí být samy o sobě klidné a mírné - co ale teprve, když vám je naruší kapsář nebo zloděj. Právě obchody plné vánočního zboží, shon, nervozita i více peněz v peněžence je velkým lákadlem pro zloděje, upozorňují policisté.

Na Kolínsku došlo ke dvěma požárům ve stejnou dobu, hořel motoservis i garáž

Kolínsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dvacetimilionová škoda vznikla podle odhadu majitele firmy Eurocycles po požáru prodejny motocyklů a motoservisu ve Vítězově. Hořelo tam ve čtvrtek 6. prosince odpoledne. To ovšem nebyl v ten den v souvislosti s ohněm jediný výjezd hasičů na Kolínsku. Jen o něco později byli potřeba také v Ovčárech.

Jedna špatná kamna ohrozila celou chatovou osadu

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Stačila jediná chyba - a následky jsou vážné: jednu chatu plameny zničily, druhou vážně poškodily – a ohrozily ještě několik dalších. Hmotné škody se vyšplhaly na milion korun. Jeden člověk navíc utrpěl popáleniny na rukou; záchranáři ho převezli na popáleninové centrum vinohradské nemocnice v Praze.

Ekonomika

Za kolik na svařák? Nejdražší je v Praze, v menších městech vyjde na polovic

/PROKLIKEJTE SI, ZA KOLIK SE KDE NAPIJETE/ Za dvě deci svařeného vína dáte na tuzemských náměstích nejčastěji 35 korun. O pětikorunu víc než loni.

V podnikatelských soutěžích bodovaly příběhy pro děti i péče o zaměstnance

Střední Čechy - Originální knížky pro děti a dospělé lákají nejen své čtenáře, ale jejich vznik oceňují i porotci podnikatelské soutěže. Svědčí o tom úspěch jejich autorky Pavly Soletky Krátké v klání zajímavých a nápaditých projektů Česká spořitelna Živnostník roku 2018.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 130 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Premiérová pivní Liga mistrů: skupinu ovládl Gambrinus

U příležitosti třetí účasti plzeňské Viktorky v elitní evropské soutěži se včera v Doosan Areně ve spolupráci s pivovarem Gambrinus uskutečnila premiérová pivní Liga mistrů. V souboji španělského, ruského a italského piva si u odborné poroty nejlépe vedl právě domácí zástupce.

Elektřinu ze slunce schovávají v Řeži do vodíku

Střední Čechy – Otevřením první dobíječky pro elektromobily zcela nového typu se v pondělí pochlubila technicko-inženýrská společnost ÚJV v Řeži. Unikátní je tím, že je „vodíková“, vysvětlila za ÚJV Alena Rosáková. S upozorněním, že tohle je to pravé pro ekologicky naladěné elektromobilisty.

Změna vlastníka TPCA se nedotkne počtu pracovních míst, říká automobilka

Kolín - Kolínskou automobilku čeká v roce 2021 změna: Toyota od ledna 2021 převezme celé vlastnictví společnosti Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. (TPCA) v Kolíně, která je společným podnikem vyrábějícím kompaktní vozidla Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1. Tato vozidla se budou v Kolíně vyrábět nadále.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

Shazování mužských ozdob a oblázky za zavražděné děti z Lidic: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 28. až 30. listopadu 2018.

Současná generace "kolínských" trojčat skončí bez náhrady již za dva roky

Kolín - Maximálně tři roky se ještě budou v kolínské továrny TPCA společně vyrábět miniauta Toyota Aygo, Citroën C1 a Peugeot 108

Jdu jinam. Zákazníci utíkají kvůli zdražování elektřiny a plynu

/INFOGRAFIKA/ Dalo se to čekat. Poté, co většině lidí v posledních týdnech dorazily obálky s oznámením o nových cenách elektřiny či plynu, zákazníci zvažují změnu dodavatele.