Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Kolín

Kolín je město na východě Středočeského kraje na řece Labi s průměrnou nadmořskou výškou 220 metrů. Kolín je důležitým železničním uzlem. Provozuje se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a v neposlední řadě hutnický.

Počet obyvatel: 31.000
Rozloha: 34,97 km²
Oficiální web města: www.mukolin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Stavitelství Janek s.r.o. Kolín – stavební práce, stavby na klíč, rekonstrukce, odstraňování staveb, zateplení fasád, stavební dozor, projektová dokumentace, vyřízení všech povolení ke stavbě

Jsme zkušená a seriózní firma s dlouholetou stavební tradicí, klademe důraz na mimořádnou kvalitu všech realizovaných staveb. Nabízíme: Občanské stavby Rodinné a Řadové domy Rekonstrukce a renovace Historické budovy Zateplování objektů Stavební dozor, poradenství a inženýrská činnost

Tel:
 • 602 349 804 - pan Josef Janek – jednatel
E-mail:
 • stavitelstvi.janek@seznam.cz

BIRENTAL CZ s.r.o. – Hospodářský dvůr – zahradní nářadí, výroba kysaného zelí, zeleninové saláty, jablečný mošt Kolín

Nabízíme: jablečné mošty zeleninové saláty krouhané zelí oleje lisované za studena vína a sekty zahradní nářadí

Tel:
 • 777 610 272 - paní Charvátová
  777 610 270 - prodejna
E-mail:
 • info@birental.cz
  zelarna@birental.cz

LAMIROZ s.r.o. – instalatérské a topenářské práce, rekonstrukce koupelen, dřevostavby Kolín

Naše firma vznikla v roce 1999. Specializujeme se na obory instalatérství a topenářství Naším hlavní působištěm je Středočeský kraj. Nabízené služby: Instalatérství Topenářství Rekonstrukce koupelen Dřevostavby

Tel:
 • 777 827 915
E-mail:
 • lamiroz@seznam.cz

Truhlářství Černý – vybavení interiérů, altány, ploty, pergoly, dveře, kuchyně, podlahy, nábytek, řezivo, palubky, zakázková výroba Český Brod

Nabízíme široký sortiment zboží k vybavení interiérů bytů, rodinných domů, kanceláří ale i okolí rodinných domů. Nabízíme: Dveře Nábytek Kuchyně Altány, ploty a pergoly Podlahy Řezivo Palubky

Tel:
 • 603 854 912
E-mail:
 • jan@cerny-truhlarstvi.cz

Instal V. T. P s.r.o. – instalatérské práce, topení, vody, plyn Kolín

Firma Instal V.T.P poskytuje instalatérské práce. Naše služby: kompletní realizace koupelen a topení v rodinných domech, bytech a sociální zařízení provozoven koupelny na míru pro seniory, pohybově i jinak postižené osoby centrální vysavač plynovod v RD, průmyslové plynovody – zemní plyn, PB nové rozvody vody a kanalizace v RD, průmysl....

Tel:
 • 775 419 460
E-mail:
 • skokan.milan@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

OBRAZEM: Krásné počasí vyhnalo na cyklostezku bruslaře i cyklisty

Slunečný Zelený čtvrtek lákal i přes koronavirovou karanténu ke sportování. S redakčním objektivem jsme navštívili cyklostezku mezi Kolínem a Veltruby.

Otevřou sběrný dvůr, budou platit ale koronaomezení

Sběrný dvůr v Liblicích se znovu otevře občanům Českého Brodu, Liblic, Štolmíře a Zahrad, a sice od středy 15. dubna. Jak ale uvedli představitelé města, provoz bude fungovat v omezeném režimu. Využít sběrného dvoru budete moci ve středu od 13 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin. Ostatní dny bude zavřeno, a to až do odvolání.

Starostové i strážníci očekávají klidné Velikonoce

Letošní Velikonoce budou velmi atypické. Koledníci s pomlázkami totiž mají tentokrát zůstat doma. Při koledování by bylo nesnadné dodržovat rozestupy mezi lidmi. Výhradně na koledníky se ale strážníci nezaměří, kontroly dodržování vládních nařízení budou o jarních svátcích pokračovat stejně jako dosud. Lidé jsou podle jejich zkušeností obezřetní a chtějí se nemoci vyhnout, nečekají tak žádné potíže.

Kolín poskytne dezinfekci lidem: půl litru Anti-Covidu na domácnost

/FOTOGALERIE/ Dezinfekci Anti-Covid poskytne Kolín svým občanům. Každá domácnost dostane půl litru. Týká se to ale pouze lidí, kteří mají v Kolíně trvalé bydliště, nájemní smlouva nestačí. „Nárok na dezinfekci máte v rámci domácnosti na adrese trvalého bydliště,“ uvedla mluvčí radnice Šárka Hrubá.

Dobrovolník Martin Turek: Riziko je všude, to bychom museli sedět jenom doma

/FOTOGALERIE/ Martina Turka zná řada Kolíňáků jako jednoho vedoucího kolínské Spartan skupiny. Sportovci nezahálí ani v době koronaviru a pomáhají potřebným. Jedním takovým hrdinou z první linie v boji s koronavirem je bezpochyby i on. Sportovci z jeho skupiny totiž rozváželi roušky těm nejpotřebnějším.

Kolín bude ve čtvrtek a pátek rozdávat dezinfekci občanům

/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek 9. dubna a v pátek 10. dubna se v Kolíně odehraje distribuce dezinfekce. Každá domácnost od města dostane půl litru Anti-Covidu. Rozdávat se bude na 29 výdejních místech, které korespondují s volebními místnostmi. Řekl to starosta města Michael Kašpar. „Ve čtvrtek by se distribuce měla uskutečnit od 14 do 20 hodin, případně v pátek od 8 do 12,“ uvedl.

Kolínský farář Ján Halama: Jsme spojeni a Boží pomoc nám dává naději

/ROZHOVOR/ Čekají nás Velikonoce, jaké jsme ještě nezažili; a můžeme si přát, že už podobné ani nezažijeme. Vládní opatření mající za cíl zamezit šíření koronaviru se dotknou jednoho z největších křesťanských svátků. Letos se odehrají v komornějším režimu, kdy se lidé nebudou moci ani vydat do kostelů na mši. Odložené jsou také křty; jediné, co zůstalo, je možnost dohodnout se na zpovědi.

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Kolínsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Roušek měli málo, přesto lékárníci svému okolí pomáhali

Nedostatek roušek byl na začátku problém, nyní se situace zlepšuje, máme k dispozici i respirátory. Na tom se shodují oslovení lékárníci v Kolíně i sousedním Českém Brodě. Přesto je ale otázka, jak dlouho bude boj s koronavirem trvat a jak dlouho takové zásoby vydrží. Je to hra o čas.

Rouškomat sklízí úspěch, lidé nakoupili téměř 2000 roušek

/FOTOGALERIE/ Zájem o roušky v době koronavirové krize stále trvá. Třebaže by si mohl člověk myslet, že za několik týdnů boje s virem mají všichni roušek dostatek, opak je pravdou. Rouškomat v Kolíně na poliklinice nainstalovalo vedení města již ve středu 1. dubna. K pátku 3. dubna ale lidé nakoupili 1920 roušek. Jedna stojí v automatu 30 korun.

Sport

Hokejky vyměnili za lopaty. Hokejoví trenéři rekonstruují hřiště

Není led, sezona skončila dřív, a tak je na řadě jiná práce. A není jí kolem zimního stadionu málo. Úkol číslo jedna je rekonstrukce hřiště vedle zimního stadionu. To prochází v dubnu rekonstrukcí. Svépomocně ji dělají trenéři kolínských hokejistů. 

Prestižní mládežnický turnaj se ruší. Wroclaw si musí rok počkat

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu v České republice a s tím spojenými opatřeními se vedení fotbalového klubu SK Malešov rozhodlo, že se neodehraje letošní již dvaadvacátý ročník tradičního mládežnického fotbalového turnaje - Memoriál Františka Lhotáka.

LEDOVÍ HRDINOVÉ: Srdcař Hrdina políbil Stanley cup třikrát. Skončil na vrcholu

Bez extraligy, bez mistrovství světa, bez NHL. Epidemie koronaviru pozastavila celý sportovní svět. Včetně hokeje. Deník ale bez světového fenoménu nezůstává! Spustil nový seriál Ledoví hrdinové, který mapuje cestu osmi Středočechů ke slavnému Stanley cupu.

FOTO: Není profíkem, hokej ho ale živí. Kolínský Hanzl vsadil na virtuální svět

/ROZHOVOR/ Obránce Kolína Jan Hanzl hokejově nezahálí ani v období, kdy ledové plochy zejí prázdnotou. Hokej je jeho každodenním chlebem, i když není profesionálem. Hanzl totiž pracuje pro projekt Sense Arena, v rámci kterého ve virtuální realitě trénuje a zkouší herní prvky každý den. "Program je nainstalovaný ve velkém kufru a je přenosný, takže mám doma takovou malou tělocvičnu,“ prozradil jednatřicetiletý obránce Jan Hanzl.

Šéf SKFS Liba navrhne poloviční startovné i kompenzační poplatky

Středočeský krajský fotbalový svaz byl připraven své soutěže dohrát, měl naplánovánu dvouměsíční zrychlenou variantu. Hrát se ale nakonec nebude a pro ukončení amatérských soutěže hlasoval na zasedání Výkonného výboru FAČR i jeho člen a zároveň šéf středočeského fotbalu Miroslav Liba. „Rozhodnutí bylo jednomyslné a považujeme to za jediné možné řešení,“ řekl.

Rozhodnutí svazu okresní fotbalové týmy očekávaly

Fotbalová sezona pro amatérské fotbalisty je definitivně odpískána. Kluby přitom nebudou sestupovat ani postupovat. Takové je rozhodnutí FAČR. My jsme se „vydali“ do okresních celků napříč soutěžemi, co na to říkají jejich zástupci. Většina z nich tento scénář čekala.

Bohemii chtěl posunout o patro výš. Teď se o to manažer Tomáš pokusí v Brodě

/ROZHOVOR/ V zimě skončil jako manažer ve fotbalové Bohemii Poděbrady, v lednu se stal manažerem divizního Českého Brodu. Miroslav Tomáš bere nové „angažmá“ jako novou výzvu. „Výzvy mám rád. Poznávám nové lidi, nové prostředí, baví mě to,“ říká v rozhovoru dlouholetý funkcionář.

Fotbalové jaro zatáhlo oponu. Je to na draka, shodují se hráči i funkcionáři

Konečná. Fotbalové sezoně 2019/2020 v amatérských soutěžích kvůli epidemii koronaviru definitivně odzvonilo. Úterní rozhodnutí Fotbalového svazu České republiky zní jasně – veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území České republiky k 8. dubnu ukončují. Aktuální pořadí rozehraného ročníku zůstává, kluby ovšem nepostupují ani nesestupují.

Golfisté mohou do akce! Vláda je pustila na hřiště

Golfisté, a to i ti ve středních Čechách, mohou od úterý 7. dubna vyrazit na hřiště. Vláda uvolnila některá pravidla nouzového režimu a golf je jedním z venkovních sportů, kterého se to týká. Hrát se však dá za dodržení celé řady omezení.

Nejslavnější stochovský fotbalista slaví. Novotnému je 50

Nejslavnější odchovanec fotbalového Baníku Stochov slaví padesátku. Obránce Jiří Novotný zářil během své kariéry hlavně ve Spartě Praha, které pomohl k rekordním 14 mistrovským titulům. Víc jich ve Spartě nikdo nezískal. Novotný v kariéře nastoupil i ve 33 zápasech za reprezentaci a byl na mistrovství Evropy v roce 2000.

Krimi

Lesní požáry poslaly do akce desítky jednotek hasičů

/FOTOGALERIE/ Třetí stupeň požárního poplachu - druhý nejvyšší, kdy ten ještě vyšší se už ani neoznačuje jako IV., ale Z čili zvláštní - vyhlásili v pondělí 6. dubna středočeští hasiči na Kutnohorsku. Před polednem tam byli přivoláni k ohni v lese u vesnice Kozohledy nedaleko obce Vlkaneč.

Jedeš tam, kam koukáš, předávají jezdcům zkušenost policejní motorkář

Opakované havárie motorkáře či s účastí motorkáře na Kladensku, havárie motocyklu v Říčanech, vpodvečer pak motorka mimo komunikaci u obce Zduchovice na Příbramsku. To byly v neděli 5. dubna některé z malérů, které zaměstnaly všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému ve středních Čechách.

U Požárů zachvátil požár kamion se dřevem na dálnici

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hořelo sice na území Prahy, avšak komplikace se rychle přenesly i do středních Čech. Průjezd po Pražském okruhu ve směru od dálnice D1 k D5 zkomplikoval v sobotu 4. dubna pět minut před desátou hodinou požár návěsu kamionu naloženého řezivem na kilometru 17,5 dálničního okruhu neboli D0; zhruba na úrovni řeporyjské lokality Požáry u tamější ulice Na Požárech.

V 'šestnáctipatráku' hořelo ve strojovně

Třebaže se zprvu mezi lidmi hovořilo o tom, že se někdo rozhodl ukončit svůj život, ukázalo se, že jde o fámu. Důvodem policejních a hasičských manévrů před "šestnáctipatrákem" v Tyršově ulici v Kolíně byl ve čtvrtek 2. dubna menší požár elektroinstalace ve strojovně. Zásah potvrdila policejní mluvčí Eva Hašlová. Evakuovat bylo nutné celkem tři lidi.

Řidič formule nebude za jízdu po dálnici potrestán

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Loni v září veřejnost zaujaly záběry z dálnice D4, po níž se proháněla červenobílá formule. Věcí se po zveřejnění videa jednoho z účastníků silničního provozu začala zabývat i příbramská policie. Té se podařilo zjistit, že se zřejmě jednalo o pětačtyřicetiletého muže z Příbramska. Ten však obvinění odmítl. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo prokázat identitu řidiče formule, skončil případ bez trestu.

Příležitost udělala zloděje: zlákaly ho věci v autě

Ani v době, kdy lidé v rámci preventivních opatření kvůli šíření nového typu koronaviru nemají zbytečně opouštět své domovy, nelze spoléhat na to, že se v ulicích neobjeví zloději. Ostatně – ti mohou vycházet z toho, že jsou vlastně na cestě „do práce“. Stejně jako kdy jindy tedy platí: auto není trezor a není radno nechávat v něm osobní věci.

Policie hledá řidiče, který narazil do chodce na přechodu

Z místa nehody sice řidič nezmizel, přesto však po něm policisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih pátrají. Hledají šoféra, jenž po střetu s chodcem na přechodu neujel – avšak nakonec odjel v domnění, že se nic nestalo. Jenže – ono se stalo.

OBRAZEM: Zateplení hořelo kvůli nedbalosti při kouření

Varováním pro aktuální období koronavirových omezení, kdy v rámci preventivních opatření k zamezení šíření nákazy má každý co nejvíce zůstávat doma, avšak počasí někdy přímo vybízí k tomu, aby se člověk vystavoval sluníčku alespoň na balkonu nebo v okně (či vyšel na chvíli před dům, i když se třeba nechystá na další procházku), se může stát páteční zásah říčanských hasičů. Ti byli dvacet minut před devátou dopolední přivoláni k hořícímu zateplení budovy.

Strojvedoucí spěšného vlaku jedoucího z Kolína projel návěstidlo na červenou

K mimořádné události došlo v pondělí 23. března ráno na pražském Masarykově nádraží. V 8.30 hodin projel strojvedoucí spěšného vlaku jedoucího z Kolína návěstidlo na červenou. Provoz celého významného železničního uzlu se v tu chvíli dočasně zastavil a byly odřeknuty čtyři vlaky linek S1, S2 a S4.

Video z nehody na D1 vybízí k opatrnosti v místě oprav

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Kamion motorkáře nesrazil; ani o něj nezavadil. Řidič jeho tahače spořádaně zastavil před místem nehody - a pravdu měli středočeští hasiči, když krátce po události informovali na svém facebooku o střetu motorky s osobním autem.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Nechtějte daň z přidané hodnoty od živnostníků, radí kraj státu

Placení daně z přidané hodnoty odpustit - nebo alespoň platby odložit. To je návrh, jak v nynější těžké době koronavirové krize ulevit živnostníkům, který vládě předkládá Středočeský kraj. Jen ve středních Čechách působí 270 tisíc takovýchto drobných podnikatelů. Jde tedy o téma, které může zajímat skutečně hodně lidí a členů jejich rodin. A rozhodně ne pouze ze Středočeského kraje.

Lidé musí za prací, firmy si je proto půjčují

Trable podniků i jejich zaměstnanců, které přináší nynější doba spojená s řadou omezení kvůli šíření koronaviru, má pomoci zmírňovat „půjčování“ pracovníků mezi firmami navzájem.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.