Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.01. 2021 a svátek má Doubravka

Kolín

Kolín je město na východě Středočeského kraje na řece Labi s průměrnou nadmořskou výškou 220 metrů. Kolín je důležitým železničním uzlem. Provozuje se zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a v neposlední řadě hutnický.

Počet obyvatel: 31.000
Rozloha: 34,97 km²
Oficiální web města: www.mukolin.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Roman Pavlíček – instalatérské práce, voda, topení, plyn, kominické práce Kolín

Naše firma se specializuje na instalatérské, topenářské, plynařské, a kominické práce.  Nabízené služby: plynoinstalační práce vodoinstalační práce stavební práce rekonstrukce koupelen revize plynových zařízení

Tel:
 • 602 135 780
E-mail:
 • plyn.pavlicek@seznam.cz

Miloš Kovář – koupelny na klíč, renovace koupelen, rekonstrukce bytových jader, instalatérské práce Český Brod

Nabízíme: drobné opravy, dodání a montáž zařizovacích předmětů kompletní vodoinstalace a kanalizace, materiál provedení dle přání a určení ústřední vytápění, podlahové vytápění DE-VI výměny a rekonstrukce ZTI rekonstrukce koupelen, přestavby bytových jader stavební činnost, zednické práce truhlářskou, zámečnickou, elektrikářskou a několika stavebními firmami tímto jsme schopni zajišťovat mimo naší profesi...

Tel:
 • 602 970 019 - pan Kovář
  774 970 910
E-mail:
 • miloskovar@miloskovar.cz
  info@miloskovar.cz

Pavel Němec – Zámečnictví – montáž bezpečnostních dveří, zhotovení klíčů, prodej i montáž trezorů, montáž mříží Kolín

Nabízíme: montáž bezpečnostních dveří se zárubní i bez ní zhotovení většiny klíčů: FAB, EVVA, GUARD, MUL-T-LOCK, TOKOZ, ABUS, YETI, RONIS, HOBES, VIRO, aj. klíče dozické, trezorové, obyčejné - tvarové prodej i montáž trezorů, zámků, kování, vložek obyčejných i bezpečnostních, visacích zámků, petlic, závor,  uzamykacích systémů zhotovení a instalace  systémů "...

Tel:
 • 602 653 752 - pan Němec
  724 071 221
E-mail:
 • keyklir@seznam.cz

Stavební práce Turecký – stavební práce, malíř, lakýrník, elektrikářské práce, sádrokartonářské práce, malby obrázků do interiérů, drobné údržbářské práce Poříčany, Kolín

Podnikat jsem začal v roce 1990, jako malíř a lakýrník. Postupně jsem se vypracoval a naučil se další drobné stavební práce. Nabízím: Malířské a lakýrnické práce Malba obrázků na zakázku (interiéry) Zednické práce Podlahářské práce Drobné elektrikářské práce Obklady Sádrokartony Minerální podhledy Drobné údržbářské práce GALERIE

Tel:
 • 602 931 240
E-mail:
 • ales.turecky@seznam.cz

Instal V. T. P s.r.o. – instalatérské práce, topení, vody, plyn Kolín

Firma Instal V.T.P poskytuje instalatérské práce. Naše služby: kompletní realizace koupelen a topení v rodinných domech, bytech a sociální zařízení provozoven koupelny na míru pro seniory, pohybově i jinak postižené osoby centrální vysavač plynovod v RD, průmyslové plynovody – zemní plyn, PB nové rozvody vody a kanalizace v RD, průmysl....

Tel:
 • 775 419 460
E-mail:
 • skokan.milan@centrum.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Kanalizace se v Lošanech už buduje, stavba vodovodu je na spadnutí

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Ani vodovod, ani kanalizace. To si ještě vloni mohli říct obyvatelé Lošan. A jak to tak vypadá, příští rok by mohlo být oboje. Na kanalizaci už se pracuje, výstavba vodovodu je na spadnutí. Rýsuje se opravdu reálně, takže obec možná mezi budováním obou inženýrských sítí opraví povrchy jen provizorně, aby je nemusela hned po půl roce zase rozkopávat.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kolínsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

V Polepech se rozjíždí kastrace toulavých koček

Obec Polepy ve spolupráci s dobrovolníky připravuje kastraci koček. V obci totiž existují lokality, kde dochází k nekontrolovanému rozmnožování koček, které nemají domov, narůstají počty koťat, která trpí nedostatkem potravy, mohou se mezi nimi šířit zvířecí nemoci, paraziti a mnohdy ani nezvládnou přežít zimu.

V areálu ZZN v Českém Brodě bude re-use centrum, město na něj získalo dotaci

V areálu ZZN vznikne re-use centrum. Město už na jeho vybudování získalo dotaci. Místo pro opětovné použití věcí, například nábytku, elektrospotřebičů nebo domácích potřeb, se má nacházet v jedné z budov původního ZZN, v novém silu.

Očkování: čtyřiaosmdesátiletý senior pojede za vakcínou sto kilometrů

Přihlásit svého čtyřiaosmdesátiletého tatínka se pokoušela i Dana Zářecká ze Zásmuk u Kolína. A stalo se z toho devadesátiminutové martyrium. „Hned v osm ráno jsem spustila registraci. A první kámen úrazu byl PIN. Nevydržela jsem na něj čekat, protože nepřicházel. Dole byla hláška ‚Poslat znovu PIN‘. Klikla jsem na ni, což byla osudová chyba,“ říká.

Obce Cerhenice a Ratenice spojí stezka pro pěší, lemovat ji bude stromořadí

Městys Cerhenice společně se sousední obcí Ratenice plánují vybudovat v trase nového vodovodu pěší stezku. Ratenice čeká připojení na cerhenický vodovod, jehož kapacita je dostatečná. Jako protihodnotu obec slíbila, že v trase vodovodu, který je položen ve společné cestě, vybudují stezku.

Na vybudování podchodu pod nádražím v Kolíně se znovu hledá firma

Správa železnic vypsala soutěž na firmu, která postaví podchod pod kolínským nádražím. Už podruhé. Výběrové řízení s oficiálním názvem 'Zajištění bezbariérového přístupu na nástupiště v železniční stanici Kolín' bylo vyhlášeno na sklonku minulého roku, firmy se mohou o zakázku ucházet až do letošního 28. ledna. Záměr je stále stejný: vybudovat nový podchod pro cestující, o kterém se mluví už léta.

OBRAZEM: Kolínsko zasypal sníh, u Hatí byla silnice několik hodin neprůjezdná

Sněhová nadílka, do které se Kolínsko ve čtvrtek 14. ledna probudilo, nepřinesla během rána a dopoledne na silnicích větší problémy. Řidiči, kteří sem tam skončili ve škarpě, samozřejmě zcela jistě drsnými slovy na adresu počasí nešetřili, ale naštěstí nedošlo k nehodám s tragickými následky.

Lidé v Kolíně si přáli opravy silnic a chodníků, leckde už město vybírá firmu

Kolínskou a Lipanskou ulici čekají rekonstrukce. Jsou prvními dvěma stavbami letošního roku, které míří k zahájení. „Na obě akce už proběhly návrhy na vyhlášení výběrového řízení, čekáme, kdo se přihlásí,“ potvrdil kolínský starosta Michael Kašpar. Po výběru zhotovitele by práce mohly začít na jaře.

Univerzita třetího věku zahájí další semestr

Senioři i lidé v invalidním důchodu budou mít v koronavirové době plné omezení příležitost komunikovat s okolním světem a zároveň se vzdělávat. Město Český Brod totiž ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou otevírá další semináře Virtuální univerzity třetího věku. Výuka bude samozřejmě probíhat distanční formou.

Sport

Bylo otázkou času, kdy Bělorusku turnaj vezmou, říká Plekanec. Co tvrdí další?

Správná volba. Taková je reakce drtivé většiny hokejových osobností ze Středočeského kraje na odebrání pořadatelství letošního mistrovství světa Bělorusku. To bylo Minsku zrušeno kvůli obavám o bezpečnost účastníků turnaje, kterou by mohla ohrozit politická situace v zemi spojená s násilným potlačováním protestů proti prezidentu Lukašenkovi.

Výtečný reparát! Kolín odčinil výbuch s Prostějovem, doma přehrál Frýdek-Místek

/FOTOGALERIE/ Jdou zase nahoru. Napravit jedenáctigólový výprask s Prostějovem a vrátit se na vítěznou vlnu. S takovým plánem šli do pondělní dohrávky Chance ligy hokejisté Kolína, kteří na domácí půdě hostili Frýdek-Místek. Nováčkovi soutěže vyšel plán na jedničku, po výhře 3:1 zapsal osmý úspěch v sezoně. Kozlové se navíc posunuli na patnáctou příčku tabulky.

David Jarolím o výzvě na severu: Kdyby se člověk bál, nemůže nikdy trénovat

/ROZHOVOR/ Středočech David Jarolím má za sebou první tréninky s ústeckými fotbalisty, které převzal na začátku ledna jako hlavní trenér po Jiřím Jarošíkovi. „Stadion, zázemí i další věci jsou na skvělé úrovni. Je to pro mě velká výzva,“ vzkázal bývalý reprezentant nejen do rodné Čáslavi.

Reakce na Hniličkův průzkum: Poprask jen někde, Kaderka hovoří o pseudoanketě

Kolem průzkumu, který zkoumal popularitu sportů v Česku, je nebývale živo. Fotbal soptí, bojí se o peníze. A jinde? Deník oslovil zástupce sportů, které jsou podle mínění oslovených respondentů nejatraktivnější co se týče jejich aktivního provozování. V elitní desítce najdete kupříkladu bowling, šipky i badminton.   

Hrál ve Zlíně i Slavii. Po sezoně ukončil kariéru, nyní Trubila žije v Moskvě

O politice mluvit nechce. V Bělorusku, kde tvrdou rukou vládne prezident Lukašenko, je situace obrovsky složitá. I proto bývalý fotbalista Zlína, Slavie Praha, Bohemians 1905 nebo Mostu Vitali Trubila před měsícem odcestoval z rodné země a nyní žije v Moskvě.

Kočí po Plzni: Penaltu beru jako chycenou a kluky musím pochválit. Byli jsme tým

V listopadu minulého roku se z pozice gólmanské jedničky fotbalové Příbrami poroučel dvacetiletý Martin Melichar. Na jeho místo se posunul o pět let starší Ondřej Kočí. Od té doby post hlavního brankáře drží on. Naskočil do sedmi zápasů, zaskvěl se dvěma čistými konty. To poslední vychytal v neděli proti favorizované Plzni (0:0).

Musíme přidat v agresivitě a důslednosti, má jasno trenér Martínek

Tak to se opravdu nepovedlo. Nezbývá, než rychle zapomenout a soustředit se na další zápasy Chance ligy. Ty totiž běží v rychlém sledu. Hokejisté Kolína prohráli v sobotu na ledě Prostějova vysoko 3:11 a už v pondělí mají šanci na reparát. Hrají na svém ledě, od 18 hodin se postaví celku Frýdku-Místku, kde hráli před pár dny.

Kladno má mítink! V atletické hale na Sletišti se bude v únoru závodit

Byly to dny plné napětí, ale všechno dobře dopadlo. Organizátoři mítinku Kladno Indoor uspěli ve schvalovacím kolečku a nyní mají jistotu, že se v pondělí 8. února bude v atletické hale na Sletišti závodit.

Druhá prohra za sebou. Boleslav doma podlehla Litvínovu, řádil Jarůšek

/FOTOGALERIE/ Poslední dva zápasy přinesly jen jeden bod. Boleslavští hokejisté nedokázali v domácím utkání s Litvínovem odčinit prohru v prodloužení z Pardubic a vyšli úplně bodově naprázdno. Vervě pomohl k vítězství 3:2 Richard Jarůšek, který dal dva góly a o hattrick ho připravilo jen nepovedené trestné střílení.

Krimi

Klouzající silnice potrápily řidiče, ale i cestující

Zimní počasí prověřuje řidiče. V noci na úterý 19. ledna se na některých místech objevil mrznoucí déšť, který komplikoval třeba i výjezd z Benešovska sběrem na Táborsko po dálnici D3. A ráno byl ve středních Čechách velmi obtížný například průjezd Posázavím. Poznatky policie, zprostředkované Centrem dopravních informací, upozorňovaly hned na dvě problémová místa na silnici II. třídy číslo 111, spojující Benešovsko s Kutnohorskem.

Balák pochybení v kauze těžby v lánské oboře odmítá. Se stížností ale neuspěl

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák neuspěl se svou stížností u Nejvyššího státního zastupitelství proti trestnímu stíhání v kauze těžby kamene v prostorách lánské obory. Policie jej viní z porušení povinnosti při správě cizího majetku, když se v lánské oboře mělo vytěžit mnohem více zdejšího kamene, než bylo skutečně oficiálně vykázáno. Miloš Balák ale jakékoliv pochybení odmítá.

Běžce zachytil pluh a způsobil mu otevřenou zlomeninu. Řidič o střetu netušil

Sedmašedesátiletého běžce zachytil poblíž obce Drahobudice na Kolínsku sněžný pluh. Vůz údržby silnic projížděl na Červený Hrádek, muž se pohyboval v opačném směru. Řidič ho viděl, zpomalil, najel na střed, aby ho objel, a když se poté podle své výpovědi podíval do zpětného zrcátka, viděl, jak muž stojí. To, že pluhem zachytil o jeho ruku, vůbec netušil.

Na přechodu u školy řidič srazil dívku. Policie hledá svědky

/FOTOGALERIE/ Neviděli jste auto, které narazilo do dívky na přechodu v blízkosti školy v Říčanech na Praze-východ? To se otázka, s níž se v pátek obrátili na veřejnost policisté z územního odboru pro Prahu-venkov: Jih. Hledají svědky čtvrteční dopravní nehody, jejichž informace by mohly pomoci při pátrání po zatím neznámém autě.

Porouchaný počítač zavinil škodu za půl milionu: způsobil požár i výbuch

Křivému nařčení čelil ve čtvrtek 14. ledna odpoledne ohřívač vody typu karma, původně podezřelý ze „zavinění“ výbuchu v domě v Kostelci nad Labem na Mělnicku. Až večer výsledky šetření ukázaly, že v podezření se karma ocitla neprávem: skutečným viníkem byl porouchaný počítač.

Smrt na silnici i ve stíhačce. Připomeňte si tragické nehody na Kolínsku

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Pomníčky, křížky a další připomínky tragických nehod lemují české vozovky už od sametové revoluce. Několik jsme jich na Kolínsku navštívili s redakčním objektivem.

Sněžení místy přineslo kalamitu. Neprojely kamiony, ale ani sypač

Množství dopravních nehod na sněhu – naštěstí šlo většinou o bouračky končící „jen“ u pomačkaných plechů – z nichž některé omezily průjezd. Tak to ve čtvrtek po ránu vypadalo na řadě komunikací ve středních Čechách.

OBRAZEM: Hořící rozvaděč na vlakovém nádraží v Kolíně hasili sněhem a pěnou

S požárem elektrického rozvaděče na vlakovém nádraží si museli poradit místní profesionální hasiči a drážní hasiči z Nymburka. „Na likvidaci postupně nasadili přenosné hasicí přístroje sněhové, pomocí nichž dokázali snížit intenzitu hoření. Konečnou likvidaci nakonec provedli pomocí pěnového zařízení,“ uvedl velitel nymburských drážních hasičů Jiří Zima.

Středočeské hasiče zaměstnává i několik požárů komínů denně

Netvořice na Benešovsku, Nučice na Praze-západ - a na Kolínsku pak dokonce Kouřim a Červené Pečky. To jsou místa, kde středočeští hasiči zasahovali u požárů sazí v komínech jen během pondělka. O den dříve, v neděli, šlo dokonce o pět lokalit: Hořátev, Dolní Břežany, Ledce, Kácov a Bezděkov pod Třemšínem.

Vinni, rozhodl soud. Rodiče chlapců utonulých na Lhotě ale potrestáni nebudou

Rozhodování o trestu už po tom, co se odehrálo, není nutné. Tak se v pondělí 11. ledna postavil mělnický okresní soud k tragédii, jež v létě roku 2018 vzedmula obrovskou vlnu emocí. V areálu přírodního koupaliště známého jako jezero Lota se tehdy 2. srpna utopili dva malí chlapci, s nimiž tam byli jejich matky a jeden dospělý muž.

Ekonomika

Už se nemusíte bát, že se vám domácí mazlíček ztratí a nevrátí

Znáte to, srdce buší a každá minuta se počítá! Ztráta pejska nebo kočičky se stala noční můrou nejednoho majitele. V ohrožení je nejen jejich život, ale i ostatních, přičemž odpovědnost za způsobenou škodu připadá samotnému majiteli.

Radíme čtenářům: Půjčka, která při splácení umožňuje maximální volnost

Jakou půjčku zvolit v době krize radí Miroslav Zborovský, ombudsman klientů, Home Credit    

Milované tvarůžky. Na dalším místě na Hané se teď vyrábějí s názvem Tvargle

Když se před sedmi lety David Kapsia rozhodl, že se pustí do vaření piva, netušil, jak rychle se jeho podnikání rozvine. Tehdy založil Minipivovar Kosíř a už brzy se o tamním poctivém pivu vědělo široko daleko. Jenže po letech se ukázalo, že pod hanáckým kopcem, podle kterého byl pivovar pojmenovaný, chybí prostor pro rozvoj. „Měl jsem další a další nápady, které jsem chtěl dotáhnout. A hlavně přidat k pivu to, co k němu na Hané patří, tvarůžky.“  

Tajemství hummusu se skrývá v šesti přísadách, říká Štěpán Hodač

Štěpán Hodač je majitelem známé firmy I love Hummus. Přitom málokdo ví, že za touto úspěšnou značkou stojí vystudovaný právník, který se k podnikání dostal díky svým cestám.

Do Čestlic se sjelo na 30 taxikářů, s kompenzacemi jsou spokojeni

Do nákupní zóny v Čestlicích u Prahy se dopoledne sjely asi tři desítky taxikářů. Původně zde chtěli taxikáři protestovat za schválení kompenzačního bonusu pro provozovatele taxislužby, ten byl ale podle sobotního vyjádření ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) již schválen. S jeho podobou a výší jsou taxikáři spokojeni, řekl dnes ČTK předseda Sdružení českých taxikářů Petr Polišenský.

Dnešní doba ukazuje, jak je důležité mít vyvážený život

Ondřej Rak prošel několik firem a pozic, ale vždy se to týkalo lidí, jejich rozvoje či celkového řízení personálních oddělení ve firmách. V současné době pracuje jako manažer firmy Yusen Logistics (Czech) s.r.o. Společnost se zabývá logistikou.

Zkušení manažeři firmám poradí, jak se dál rozvíjet

Získat cenné rady, jak svou firmu zacílit k většímu úspěchu, mohou představitelé malých a středních firem ze středních Čech. Tuhle příležitost již tradičně nabízí Středočeské inovační centrum (SIC) manažerům - zpravidla majitelům nebo ředitelům - malých a středních firem do 250 zaměstnanců.

Komplikace. Podnikatelům může paušální daň ztížit žádost o hypotéku

K placení paušální daně namísto klasického daňového přiznání se letos přihlásilo téměř 66 tisíc živnostníků. V mnoha případech totiž zaplatí na dani méně, než kdyby použili dosavadní formy placení poplatků státu. Může jim to ale i zkomplikovat život. A to tehdy, když si třeba příští rok požádají o hypoteční úvěr.

Radíme čtenářům: Vede vaším pozemkem elektrické vedení? Pozor na ochranné pásmo

Vede přes váš pozemek s několika stromy elektrické vedení? Víte, že od drátů vysokého napětí musí být zachována dostatečná vzdálenost? Jak velká je, jaké povinnosti má majitel pozemku a jak postupovat při úpravě vegetace odpovídá Petr Nováček, řízení provozu distribuční společnosti EG.D.  

Kinaři se stále potácejí nad existenční propastí, promítat už nejde ani online

/FOTOGALERIE/ K jedním z ohrožených sektorů z oblasti kultury, které jsou kvůli nadále trvajícím covid omezením mimo provoz, patří jednoznačně také kina. V první vlně mohly biografy promítat alespoň nějaké čerstvé natočené snímky v on-line prostoru. Jejich nabídka se ale postupně ztenčila a v současnosti není už co ve formě placené služby lidem nabízet.