Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.08. 2019 a svátek má Luděk

Stavební práce a firmy


Z katalogu firem doporučujeme

Stavební firma Stanislav Kučera – výstavba rodinných domů, rekonstrukce, zateplování, obklady, bazény, podlahy, výstavba komínů, základové desky, kontejnerová doprava Kolín

Nabízíme: Stavby: Novostavby Rekonstrukce Zateplování: Zateplování fasád Zateplování krovů Zateplování půd Obklady a dlažby: Keramické Betonové Zámkové dlažby Betony Bazény Podlahy Instalatérské, Topenářské a Elektrikářské práce Výstavba komínů Kontejnerová doprava Reference

Tel:
 • +420 321 711 325 - kancelář
  +420 607 873 280 - pan Kučera
  +420 721 809 824
E-mail:
 • kucerapolepy@seznam.cz

SLANAŘSTAV – výroba malty, betonu, rozvoz, kontejnerová doprava Kolín

Naše firma vznikla v roce 1996. Specializujeme se na výrobu malty, výrobu betonu.  Dodáváme materiál jak soukromým osobám tak malým i větším stavebním firmám. Nabízené služby: BETONÁRNA ROZVOZ BETONU A MALTY KONTEJNEROVÁ DOPRAVA DOPRAVA HYDRAULICKOU RUKOU

Tel:
 • 321 721 593
  603 235 070
E-mail:
 • info@slanarstav.cz

David Sixta – výstavba rodinných domů, zateplování budov, přestavby bytových jader, kontejnerová doprava Kolín

Nabízíme: kompletní i dílčí výstavba rodinných domů hrubé stavby rodinných domů průmyslové stavby menšího rozsahu - sklady, dílny, garáže ... zateplování budov rekonstrukce, opravy a úpravy bytových a nebytových prostor na klíč kompletní přestavby bytových jader rekonstrukce koupelen výměna dveří a oken vyrovnávání stávajících podlah pro pokládku plovoucích podlah, PVC...

Tel:
 • 777 271 228
E-mail:
 • davidsixta@seznam.cz

Luboš Rychtecký – malířské práce, nátěry fasád, tapetování, lakýrnické práce, nátěry plotů, stavební práce, zateplování budov, rekostrukce, podlahářské práce Český Brod

Již od roku 2007 nabízíme svým zákazníkům široký rozsah služeb. Nabízíme: Malířské práce malby ve všech odstínech dle vzorníku výrobce (PRIMALEX Profitech, DULUX, JUPOL a jiné) nátěry fasád dekorační omítky, benátské štuky (ELEKTA) tapetování Lakýrnické práce nátěry oken, dveří, kovových konstrukcí nátěry dřevěných podhledů a všech doplňků na rodinných domech...

Tel:
 • 774 518 543
E-mail:
 • lubos_r@seznam.cz

VPK Suchý s.r.o. – dešťové a splaškové kanalizace, vodojemy, přívody a rozvody vody, veřejná osvětlení, stavba komunikací Kolín

VPK Suchý, stavební firma s dlouholetou tradicí. Základní stavební kámen jsme položili v roce 1992. Naše služby: stavba vodovodů stavba vodojemů stavba úpraven vody stavba dešťové a splaškové kanalizace – tlakové, podtlakové a gravitační stavba přečerpávací stanice a systémů stavba ČOV, čističky odpadních vod nad 50 EO stavba odvodňovacích  systémů kompletní infrastruktura...

Tel:
 • 603 177 855 - pan Suchý ml.
  603 177 850 - pan Suchý st.
  733 183 965 - rozpočty a příprava staveb
E-mail:
 • suchyml@vpksuchy.cz
  vpksuchy@vpksuchy.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Uzavírka výpadovky na Prahu by měla trvat nejdéle do pátku

Výpadovka z Kolína na Prahu se uzavřela, důvodem je vážná havárie na vodovodu. Město i pracovníci přímo na místě se snaží práce urychlit, zda se to ale nakonec podaří, nelze předem s jistotou říct. Pokud ano, mohl by se frekventovaný tah otevřít už ve středu 28. srpna, uzavírka je ale plánovaná do pátku 30. srpna.

Pohlednice z minulosti: Doba po podpisu Mnichovské dohody v roce 1938

/FOTOGALERIE/ Nevole, zklamání, zloba a především strach provázely také v Kolíně dobu po podpisu Mnichovské dohody v roce 1938. Dohoda zlikvidovala nejen demokratické Československo, ale také výrazně usnadnila naplňování expanzivních plánů Adolfa Hitlera. Jednalo se tedy spíše o podpis Mnichovské zrady.

Kamery ukázaly špatný stav sítí v Českém Brodě

V těchto dnech je naplánovaný rozjezd výměny vodovodu a kanalizace v Tuchorazské a Moravské ulici. V Tuchorazské ulici se bude jednat o výměny vodovodního a kanalizačního řadu včetně domovních přípojek mezi křižovatkami s Roháčovou a Jungmannovou ulicí, příčinou je havárie na kanalizačním řadu. Ta je důvodem prací i v Moravské, kde se bude dělat totéž, ale v celé ulici.

Necelých pět kilometrů silnice omládne za necelých pět milionů

Pohodlněji a bezpečněji by se zanedlouho mělo jezdit po silnici druhé třídy mezi Českým Brodem a Ondřejovem. Necelých pět kilometrů komunikace mezi Mukařovem a Struhařovem na Praze-východ vylepší opravy za 47 milionů korun s DPH.

Zájem o cyklověž je v Kolíně čím dál větší

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Automatické zařízení na úschovu kol neboli cyklověž, která v květnu otevřela na autobusovém nádraží, je cyklisty využívaná čím dál víc. Jako každé nové zařízení si své uživatele postupně nachází, ale jde jí to rychle. V prvním měsíci provozu ubytovala 198 jízdních kol. V červnu už to bylo 673 kol a v červenci 1002.

Oprava výpadovky z Kolína na Týnec startuje

Rekonstrukce výpadovky z Kolína na Týnec nad Labem startuje. Silnice číslo II/322 bude v úseku mezi Kolínem a Třemi Dvory opravená do čtvrt roku. „Jde o stavbu, která by měla být hotova do pátku 15. listopadu letošního roku,“ potvrdil ředitel Krajské správy a údržby silnic Zdeněk Dvořák.

Silnici Na Vinici rozšíří do tří měsíců

/FOTOGALERIE/ Dlouho plánované rozšíření silnice v kolínské ulici K Vinici, tedy jediné přístupové cesty k rychle se rozrůstajícímu satelitnímu městečku, startuje. Stavební firma v těchto dnech přebírá staveniště a práce se mohou rozjet. Podle jejího harmonogramu by měla být akce hotová zhruba za čtvrt roku. Během prací se budou dělat také dvě přeložky inženýrských sítí.

KRÁTCE: Knihovna opět balí učebnice

S blížícím se novým školním rokem opět přichází pro rodiče a žáky potřeba balení učebnic. A občas na jejich atypické formáty nelze sehnat dobře padnoucí a funkční obaly. Městská knihovna Kolín proto opět nabízí zabalení učebnic do pevné fólie, kterou sama používá na balení svých vlastních titulů. Knihy lze přinášet ve výpůjčních hodinách knihovny na kterékoli oddělení. Knihovna je zabalí buď na počkání, nebo je připraví na další pracovní den.

Geosan: V Pražské ulici jsme narazili na skálu

/FOTOGALERIE/ Město Kolín a společnost Geosan Group stále řeší neshody v rámci rekonstrukce Pražské ulice. Zejména zpoždění dokončení stavby.

Do konce roku chce město vylepšit naučnou stezku v Borkách

/FOTOGALERIE/ Ještě do konce roku by město chtělo aktualizovat, renovovat a zmodernizovat naučnou stezku v kolínském lesoparku Borky. Jak informoval starosta Michael Kašpar, smlouva zatím ještě není, ale město je ve velmi pokročilém jednání s obchodním řetězcem Billa, který by akci uhradil.

Sport

Jevany se před derby parádně naladily

Parádním způsobem vstoupili do nové sezony v nejnižší krajské soutěži fotbalisté Jevan. Před vlastními diváky rozstříleli Zruč nad Sázavou přesvědčivě 4:0.

Dva údery po poločase rozhodly o výhře Peček

Hned první kolo fotbalové I. B třídy nabídlo derby mezi Pečkami a Liblicemi. Početná divácká návštěva se gólů dočkala až po změně stran. K radosti těch domácích z toho byla výhra Peček 2:1.

Béčko Brodu sahalo po výhře, nakonec má radost i z dvoubodového zisku

Měření sil českobrodské rezervy a Pšovky Mělník moc krásy nepobralo. Dvoubrankové vedení domácí k výhře nedotáhli, naopak v divokém závěru mohli ztratit i nerozhodný stav. Po remíze 2:2 nakonec vyválčili v penaltách do tabulky fotbalové I. A třídy i druhý bod.

Kolín na pohárový výsledek nenavázal. V Hlinsku prohrál o gól

Hlinsko – Fotbalistům Kolína se v nové sezoně zatím výsledkově nedaří. Nevyhráli ani ve třetím kole divizní skupiny C. Naposledy prohráli v Hlinsku 1:2.

Body po dlouhých 47 letech

Tři Dvory – Po 47 letech nastoupili fotbalisté Třech Dvorů k utkání I. B třídy, a obnovená premiéra to byla vydařená. V první kole nové sezoně porazili na domácím hřišti Bílé Podolí 3:1.

V Labi se opět plavalo na počest Hany Greenfieldové

/FOTOGALERIE/ Šedesát osm plavců, mužů, žen i dětí, registrovaných i jen tak s chutí si zaplavat, z Kolína, okolí, ale i z Anglie či Srbska se v krásné slunečné nedělní dopoledne vnořilo do vln Labe u kolínského Kmochova ostrova na trati pět set metrů, jeden a tři kilometry.

Lídr tabulky se na vítězství nadřel, Štětí ani napotřetí nebodovalo

Českobrodský fotbal zažívá po několika letech nejlepší vstup do sezony. Ve 3. kole v divizní fotbalové skupině B si doma na Kutilce nakonec poradil s nováčkem ze Štětí a zvítězil 3:2.

Velim v Nespekách narazila, odvezla si bůra

Fotbalisté Velimi nedokázali ve třetím kole krajského přeboru navázat na své výkony z předešlých zápasů a na půdě Nespek za to tvrdě pykali. Po laxním výkonu museli skousnout prohru 1:5.

Kam na fotbal

Vyšší soutěže (I.A třída – divize) mají za sebou už první dvě kola. A o následujícím víkendu naskočí do bojů o mistrovské body také fotbalisté krajské I.B třídy a všech okresních soutěží. Nováček nejnižší krajské soutěže ze Třech Dvorů začne v sobotu doma, když hostí mužstvo Bílého Podolí. Také úvodní kolo okresního přeboru nabídne zajímavý mač. Střetnou se totiž dva nováčci. Tým Červené Pečky-Pašinka hostí na svém trávníku celek Ratboře.

Nejen pro fyzičku, ale i pro charitu. Lidé vyrážejí na dobročinné závody

Něco udělat nejen pro své tělo, ale také pomoci ostatním. Tak by se daly shrnout charitativní sportovní akce, která se odehrávají v řadě středočeských měst a také Praze. Dobročinné závody pořádají jak samotné společnosti, kdy se například běžecké závody odehrávají v různých městech pod jednotnou hlavičkou, tak je organizují i jednotlivci.

Krimi

Na obchvatu Kolína došlo k nehodě dvou osobáků

/FOTOGALERIE/ Kolínští profesionální hasiči byli v sobotu krátce po poledni vysláni k dopravní nehodě dvou osobních automobilů na obchvatu Kolína. Na místě došlo k úniku provozních kapaliny, který hasiči zasypali sorbentem a provedli protipožární opatření. Místo nehody pak předali hasiči státní policii. Ta vyšetřuje příčinu havárie.

Policie zadržela v Kolíně migranty, vyskákali z kamionu na celnici

/FOTOGALERIE/ Informace o více než třiceti migrantech, kteří měli v pátek 23. srpna brzy ráno vyskákat z kamionu v areálu bývalého ČSAD v Polepské ulici, se začala rychle šířit po Kolíně. A není úplně od pravdy. Policie případ potvrdila, jen počet běženců se liší.

Nejvíce cyklistů zemřelo ve středních Čechách

Třiadvacet usmrcených, což je ve srovnání s loňskem o šest lidských životů víc. Tak smutná je republiková bilance tragických nehod s účastí cyklistů za prvních sedm měsíců roku; do konce července. Ještě méně optimisticky vyznívá zjištění policistů, že v 19 případech si lidé na kolech dojeli pro smrt při nehodách, které sami zavinili. A zde už meziroční nárůst dosahuje 12.

Požár Krejčířovy vily policie prošetřuje jako trestný čin

/FOTOGALERIE/ Obecné ohrožení. To je právní kvalifikace, kterou aktuálně uplatnili policisté v souvislosti s vyšetřováním okolností vzniku požáru, který uprostřed noci na úterý 20. srpna zachvátil dlouhodobě opuštěný komplex vily rodiny uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích na Praze-západ.

Majitelku chaty překvapil pachatel vloupání. Vydával se za souseda

Sedmadvacetiletého muže, který během prvních dvou týdnů v srpnu vnikl do několika rekreačních chat v okolí Zdib na Praze-východ, policisté podezřívají z krádeže a porušování domovní svobody. V pondělí o tom informovala policejní mluvčí Eva Hašlová. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let,“ konstatovala.

Milionový požár Krejčířovy vily asi nebyla náhoda

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nějaký konkrétní viník zřejmě stojí za škodou nejméně v řádu milionů korun, kterou v noci na úterý 20. srpna napáchaly plameny schvacující střechu opuštěného obytného komplexu v ulici V Dubině v Černošicích na Praze-západ.

Muž chtěl auto z internetu, v Berlíně byl zklamán

Bezmála o 170 tisíc korun přišel muž z Prahy-východ, který se nechal zlákat internetovou nabídkou na koupi auta. Na zahraničním inzertním serveru si vyhlédl Volkswagen T5 Multivan za 6500 eur – a zatoužil po něm tak mocně, že se nechal odradit ani požadavkem prodávajícího na platbu předem. Dopadlo to tak, že nemá nic – automobil ani peníze – a případem se nyní zabývají říčanští policisté, informovala mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Likvidaci požáru dodávky zkomplikovalo vybuchující nářadí

Požár dodávky, který ve čtvrtek odpoledne likvidovali hasiči na dálnici D11 na Kolínsku, byl zapeklitější než jiné události obdobného charakteru.

Krádež peněženky v obchodě byla dílem mistrovské souhry

/VIDEO/ Perfektně sehraný výkon předvedla v obchodě s oblečením dvojice zatím neznámých žen. Hostivičtí policisté je však nehledají proto, aby jim vyslovili uznání. Právě naopak: kvůli podezření z krádeže by jim rádi zprostředkovali cestu k soudu. „V případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody – a v případě recidivy až tříletý,“ poznamenala k tomuto případu Marcela Pučelíková z berounské policie.

U Plaňan narazil vlak do stromu

Na železniční trati mezi Pečkami a sousedním městysem Plaňany najel v pátek odpoledne osobní vlak do stromu, který během nedlouhé přepršky doprovázené větrem spadl na koleje. Jak potvrdila mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Radka Pistoriusová, karambol se obešel bez vykolejení. Podstatné je i to, že také bez zranění. Ve zmíněném úseku trati je dočasně přerušený provoz.

Ekonomika

Karel Sobotka je sklář srdcem i duší

Karel Sobotka je sklář, který se specializuje na ručně vyráběné foukané figurky z barevných skleněných trubiček. Vdechuje život skleněným postavičkám, které pravidelně okouzlují děti i dospělé po nejednu generaci a spolu s dalšími řemeslníky se představí už 20. - 21. září na Mladá Boleslav Mini Maker Faire.

Miliony od kraje na propagaci firem jsou téměř vyčerpány. Budou další?

/VIDEO/ Mražené dorty, recepty na dorty spadající do oblasti zdravého mlsání i vlastní vývoj cukrářských směsí a technik (z nichž asi největší proslulosti dosahují zrcadlové cukrářské polevy s vysokým obsahem čokolády a bez konzervantů, oceněné i na potravinářské výstavě v italském Rimini). To jsou asi největší speciality cukrářské odbornice Zlaty Otavové, která působí v obci Zavidov na Rakovnicku.

Ondřej Slačálek: Motivuje mě život v neustálém poklusu

Když jsem s ním před rokem dělala rozhovor, domnívala jsem se, že Ondřej Slačálek svoje aktivity v Malešově už vyčerpal. To jsem se ale šeredně mýlila. Už tehdy jsem měla vědět, že jeho věta 'Motivuje mě život v neustálém poklusu' není jen pouhá fráze, ale rčení, které známý malešovský pivovarník žije každým dnem. A když se rok s rokem sešel, stojí tu s dalším neotřelým nápadem. Nebyl by to ale Ondřej Slačálek, kdyby Malešov Camp nebyl něčím výjimečným.

Luboš Mudra: Věřím, že to, co dělám, by mělo sloužit kromě mě i dalším lidem

Luboš Mudra z Votic je člověk, který když se pro něco rozhodne, přestane pochybovat a jde za tím. A hlavně věří, že věci, které dělá, by neměly sloužit jenom jemu, ale měly by potěšit ještě někoho jiného. A tak ve své restauraci U Modré kočky organizuje pro děti každým rokem o prázdninách Pohádkové léto a pro všechny pravidelné turistické a cyklo výlety.

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí

Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

Chovatelé slepic ruší klece. Stojí je to stovky milionů

Chovatelé slepic se přizpůsobují požadavkům spotřebitelů i řetězců. Místo v klecích by v budoucnu měla být drůbež chována v ekologických či halových chovech nebo ve volných výbězích. Obchodní řetězce se zavázaly, že od roku 2025 vejce z klecových chovů přestanou prodávat.

Jan Bejvl: Letos jsem si splnil svůj největší sen

Jan Bejvl z Benešova vlastní fotografické studio Graffoto. Začínal v roce 1989 v Praze, požádal banku o půjčku a koupil první stroj, tehdy nejnovější typ na výrobu fotek v Česku. S podnikáním začal v jedné secesní budově na Smíchově v Praze. Když pak došlo v roce 1990 k privatizacím, budova připadla jedné akademické malířce, která ho předtím vlastnila, a on musel odejít.

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na prevenci popálenin

/VIDEO/ Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se ve Středočeském kraji stal projekt Pálí! Nás to taky organizace Avalone ze Sedlčan na Příbramsku. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Vitríny pro Svatojánské muzeum, Pojďte děti ven! a Život po životě.

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí

Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.

Muzeum u Jihlavy je unikát. Na návštěvníky čekají tisíce hraček

Příseka je částí města Brtnice, od něhož je vzdálena pět kilometrů. Přestože v Přísece žije jen 200 obyvatel, najdete tu díky dotaci z evropských fondů světový unikát Muzeum autíček. Příseka Muzeum, kde počet exponátů již dávno přesáhl deset tisíc, je v místním zámku. Ten za minulého režimu sloužil jako sídlo zemědělského družstva. Zámek musel projít výraznou rekonstrukcí, s níž částkou 27 milionů korun pomohly evropské fondy. Následně zde bylo vybudováno zmíněné muzeum.