Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 15.11. 2019 a svátek má Leopold

Čerpadla, prodej, montáž


Z katalogu firem doporučujeme

Jaroslav Žák – instalatérské práce, topenářské práce, tepelná čerpadla, čištění kanalizace Kolín

Nabízíme: instalatérské práce topenářské práce plynařské práce dodávka a montáž tepelných čerpadel, solárních systémů a kotelen nad 50 kW čištění kanalizace a kamerové zkoušky vyřizování dotací na tepelná čerpadla, biomasu a solární systémy

Tel:
  • 321 793 162
    604 451 666 - pan Žák
E-mail:
  • zak.jaroslav@email.cz

LRK s.r.o. – montáž tepelných čerpadel, servis klimatizačních systémů, větrání s rekuperací Kolín

Nabízíme: dodávka a montáž tepelných čerpadel dodávka a montáž klimatizačních systémů zajišťování dotací kontrola těsnosti chladivových okruhů záruční i pozáruční servis konzultace vytápění ohřev TUV větrání s rekuperací nízkonákladové pasivní větrání do novostaveb

Tel:
  • 605 173 421 - pan Louvar
E-mail:
  • louvar@seznam.cz
    vladimir.louvar@lrk.cz

Vladimír Beneš – pokrývačství, klempířství, tesařství, stavební práce, montáž tepelných čerpadel Kolín

Nabízíme: pokrývačské práce klempířské práce tesařské práce prodej stavebního materiálu zateplení střech dodávku a montáž sbíjených vazníků prodej stavebního řeziva, KVH hranolů, prken montáž střešních oken rekonstrukce střech realizaci hrubých staveb stavební úpravy domů zateplení fasád, omítky realizaci teras a plotů dodávka a montáž tepelných čerpadel

Tel:
  • 605 082 802 - pan Beneš
E-mail:
  • info@stavbybenes.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Zahájení adventu doprovodí sbírka pro psí nalezence

Zahájení adventu bude letos v Kouřimi provázet také sbírka na podporu záchranného depozita pro psy Beruška z Horních Chvatlin. Při společném setkání obyvatel a přátel na náměstí ve čtvrtek 28. listopadu od 17 hodin bude možné pomoci psím nalezencům nejen finančním příspěvkem. 

Na zahradě ubytovny opět postaví iglú pro bezdomovce

/FOTOGALERIE/ Přichází zima, a tak se lidé bez přístřeší začnou poohlížet po teplejším koutku. Kromě ubytovny má město i tři bezdomovecká iglú. Jejich provoz ještě nezačal, ale už od listopadu je možné pobývat zdarma na ubytovně. „Další iglú zatím nebudeme přikupovat, předchozí zimu o ně nebyl žádný masivní zájem,“ shrnul místostarosta Michal Najbrt.

KRÁTCE: Kostel sv. Prokopa v Chotouni se postupně opravuje

/FOTOGALERIE/ Kostel sv. Prokopa v Chotouni prochází postupnou rekonstrukcí. Nutná je oprava vnějšího pláště, po rekonstrukci volá i interiér. Svatostánek je na Kolínsku ojedinělou ukázku dynamického směru vrcholného baroka. Podle legendy se právě v Chotouni svatý Prokop narodil.

Nový vstup do Borků dá oba Medvědy dohromady

Město Kolín neopustilo myšlenku zvelebit vstup do lesoparku Borky. Dodnes si příchozí může všimnout pozůstatků původního velkorysého parkového konceptu, který se ale ve své plné kráse už vytratil. A to by se mělo změnit. „Městský architekt zpracoval zadání studie na úpravu tohoto prostoru,“ uvedl starosta Michael Kašpar. A lokalita si to jistě zaslouží.

Strážníci vyrazili s detektorem kovů na kontrolu dětských hřišť

Na vytipovaná místa se vydali strážníci kolínské městské policie vyzbrojeni detektorem kovů. Vypravili se zejména na kontrolu dětských hřišť, aby zkontrolovali, jestli v pískovištích nebo v okolí hřišť nejsou odhozené injekční stříkačky.

Zahájení stavby sportovní haly je na spadnutí

/VIZUALIZACE/ Město Kolín ještě takříkajíc dopilovává jednání s firmou, která vzešla jako vítězná z veřejné soutěže na stavbu sportovní haly v Borkách. Podle starosty Michaela Kašpara byla ještě firma vyzvána k doplnění nabídky. Jde ale o drobnosti, takže lze předpokládat, že vše bude v pořádku a konečný výběr zhotovitele půjde na schválení do městské rady.

Firma navážející odpad do Poříčan ohrožuje vodu i plyn

Už celkem 350 tisíc korun musí na dvou pokutách zaplatit firma Alpena Natura. Ta zaváží už řadu měsíců do Poříčan stavební odpad a nereaguje na výzvy ke kontrole ze strany České inspekce životního prostředí (ČIŽP). Právě ta ji pokuty uložila.

Vize už je hotová, nad silnicí bude lávka

/VIZUALIZACE/ Pro další plány rozvoje městyse Plaňany zastupitelé kromě rozvojového dokumentu nechali zpracovat i vizi rozvoje obcí a jejich okolí. První studie rozvoje se dotkla Blinky. Vizi rozvoje obce a studii úprav návsi v Blince vypracoval architekt Vojtěch Malina a řeší v ní nejen samotnou náves, ale i okolí obce a také lávku přes hlavní silniční tak Kolín - Praha, tedy silnici I/12. Tou se vlastně spojí Blinka s nedalekými Cerhenicemi.

Zásadní práce v okolí chrámu jsou nyní na Staré škole

/FOTOGALERIE/ Podle plánu postupují práce na revitalizaci okolí chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. „Pracuje se na parkánech, na kostnici se dělá omítka, zvonice je prakticky hotová, zásadní práce nyní probíhají na Staré škole, kde se pracuje na interiérech, podlahách, střeše,“ shrnul starosta Michael Kašpar.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kolínsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kolínsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Sport

Kam na fotbal

Poslední kolo odehrají fotbalisté o následujícím víkendu a za podzimní fotbalovou sezonou se zavřou dveře. Okresní celky tak mají poslední šanci v letošním roce získat nějaké body.

Kolín má dva mistry České republiky v taekwondo ITF

Tradičně na začátku listopadu se konalo v nymburském sportovním centru mistrovství ČR v taekwondo skupiny „A“ (od červeného pásku). Této každoroční akce se zúčastnilo 395 závodníků z 30 škol z celé České republiky.

Proti Pardubicím budou bojovat o zastavení černé série

Třikrát v řadě prohráli, další prodloužení černé série nechtějí připustit. Basketbalisté Kolína se v desátém kole NBL utkají na domácí palubovce s Pardubicemi.

Nymburk slaví čtvrtou výhru

Basketbalisté Nymburka v 5. kole Ligy mistrů zvítězili 82:73 na hřišti Nižného Novgorodu a drží druhé místo ve skupině C za dosud neporaženým Tenerife a o výhru před Peristeri a právě ruským celkem. Pro českého mistra je to při pátém pokusu první výhra v Novgorodu.

Lídr druhé ligy prohrál a vede už jen díky lepšímu skóre

V jedenáctém kole Borky ligy (malá kopaná) vyhráli Gunners nad druhým týmem tabulky FC Breakkers 6:2 a poskočili na nesestupové šesté místo. Ve druhé lize překvapivě prohrála Kozla Nozdra s Chlaston Villou 1:3 a vede už jen o skóre druhou ligu před kolínským Realem B.

Stanciu má rumunského dvojníka. Góly dává nad údolím Berounky

/FOTO, VIDEO/ Jeden Stanciu válí proti Barceloně, druhý proti Petrohradu, ale tomu středočeskému. A zatímco Nika zná ze slávistického a dříve i sparťanského dresu asi každý český fotbalový fanoušek, jméno o něco staršího Livia Stancia (28) říká něco jen těm, kteří se motají kolem fotbalu na Rakovnicku. Hraje totiž třetí třídu za Sýkořici, obec ležící těsně nad romantickou Berounkou a starobylým Zbečnem.

Medvědi padli v prodloužení

Byla to bitva do poslední minuty, bohužel se smutným koncem. Basketbalisté Kolína v devátém kole NBL prohráli na půdě USK 87:95 po prodloužení.

Kolínští basketbaloví junioři i nadále překvapují extraligové soupeře

V extraligových kláních uplynulého víkendu měli kolínští basketbaloví junioři opět výhodu domácího prostředí a přivítali soupeře z nejtěžších, BA Nymburk a USK Praha.

Futsalisté Kolína se konečně sešli. Odnesl to Slaný

Poprvé se sešli v kloudné sestavě a hned se to odrazilo i do konečného výsledku. Futsalisté Kolína ve čtvrtém kole divizní skupiny A porazili na domácí palubovce Čechii Slaný 6:5.

Medvědi jedou skládat reparát do Prahy

Kolotoč zápasů v nejvyšší basketbalové soutěži se nezastaví ani v týdnu. V 9. kole Kooperativa NBL se Medvědi představí ve středu na palubovce USK Praha.

Krimi

Odsouzený prý ve věznici chtěl sex s dozorkyní

Zřejmě k pokusu o znásilnění sloužící příslušnice vězeňské služby jedním z odsouzených došlo přednedávnem ve Věznici Jiřice na Nymbursku. Podle informací Deníku se vězeň vrhl na tamější pracovnici, snažil se uplatnit svoji fyzickou převahu a dával na srozuměnou, že má zájem o pohlavní styk. Naštěstí se ženě podařilo přivolat na pomoc kolegy, kteří útočníka zpacifikovali.

Chata lehla popelem, příčina zatím neznámá

/FOTOGALERIE/ Doslova do základů vyhořela chata v Babicích na Praze-východ, kterou ve čtvrtek 14. listopadu časně ráno požár zcela zničil. Co stojí za škodou, již vyšetřovatel hasičů na místě předběžně vyčíslil na sto tisíc korun, zůstává předmětem šetření.

U Nové Vsi havaroval autobus s dětmi a nákladní auto. Učitelka nehodu nepřežila

/VIDEO, FOTOGALERIE/ K tragické dopravní nehodě autobusu a nákladního vozu došlo ve čtvrtek odpoledne na silnici 1/16 u obce Nová Ves na Mělnicku. V autobusu cestovaly děti s učitelkami na školní výlet. Jedna z kantorek střet autobusu s náklaďákem nepřežila, druhá vyvázla s lehčím zraněním.

Nehody na namrzlých vozovkách se nevyhnuly ani hlavním tahům

Varování meteorologů před namrzlými silnicemi se v noci na čtvrtek 14. listopadu naplnilo. Klouzající povrch vozovek zkomplikoval dopravu na řadě míst středních Čech už v časných ranních hodinách - ještě před začátkem tradiční ranní dopravní špičky. Policistům byl nahlášen větší počet dopravních nehod, jež bohužel nekončily jen pomačkanými plechy. Práci měli i zdravotničtí záchranáři pomáhající zraněným.

U kolínského nádraží byla sražena chodkyně

K vážné dopravní nehodě došlo v úterý 12. listopadu v podvečer v Rorejcově ulici. Jednačtyřicetiletý řidič Škody Felicie jedoucí od nádraží směrem k Futuru narazil do chodkyně, která šla po přechodu. Jednašedesátiletá žena utrpěla těžké zranění. Na místo vyjely dvě posádky záchranné služby - velká sanita a randez-vous.

Pomohou vykradení auta objasnit kamerové záběry?

/FOTOGALERIE/ Hledá se muž zachycený na záběrech kamerového systému. To jsou zatím jediné informace, jež územní odbor středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ zveřejnil v souvislosti s aktuálním pátráním v rámci objasňování krádeže věcí ze zaparkovaného osobního auta, k níž došlo 24. září kolem osmé večer u penzionu ve Zdibech.

Chtěl vzít stopaře. Ten se auta zmocnil a ujel s ním

/FOTOGALERIE/ Po tomhle zážitku už stopaře nikdy nejspíše nevezme. Začalo to poměrně nevinně: podezřelý muž na parkovišti u hořovické nemocnice požádal řidiče, zda by ho svezl k místnímu vlakovému nádraží. Ten souhlasil a společně nasedli do vozidla. Ale v ten moment se začaly dít věci.

Na trati Kolín - Velim vlak usmrtil člověka

V úseku Kolín – Velim srazil v sobotu 9. listopadu krátce před 15. hodinou vlak člověka. Ten bohužel následkům zranění podlehl.

Pendolino se porouchalo před stanicí v Kolíně

Dlouhý seznam zpožděných vlaků má na svědomí porouchané Pendolino SC 243 před Kolínem. Šlo o vlak na trase Kolín - Bohumín. „Na vozidle byla porucha, cestující byli proto evakuováni, provoz byl obnoven bez omezení,“ uvedla Nela Friebová, mluvčí Správy železniční dopravní cesty.

Převod podílu ve firmě obří zpronevěru nezakryl

Zpronevěru nejen v řádu milionů korun, ale šplhající se do desítek milionů řeší středočeská hospodářská kriminálka. Ve středu o tom informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. „Muž zpronevěřil 35 milionů korun, v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na pět až deset let,“ konstatovala.

Ekonomika

Senioři získají zastřešené venkovní posezení

Vlašimští senioři budou již brzy moci trénovat paměť, korálkovat či poslouchat přednášky pod novou pergolou Komunitního centra. Projekt má navíc šanci získat finanční podporu díky právě probíhajícímu sedmému ročníku programu ČSOB pomáhá regionům, v jehož rámci banka společně s veřejností podpoří 15 prospěšných regionálních projektů.  

Radíme drobným podnikatelům: Co je to živnostenský registr

Představa samostatného podnikání láká čím dál více lidí. Jaké jsou kroky potřebné k získání řádného oprávnění k provozování živnosti? Na otázku odpovídá místopředseda Asociace malých a středních podniků ČR Zdeněk Tomíček. 

Radíme čtenářům: Jak si užít vánoční nákupy a nelitovat

Za vánoční dárky lidé často utratí mnohem víc, než původně plánovali. Aby vánoční nákupy nebyly strašákem ještě i příští rok, stojí za to promyslet si koupi dárků předem a platit za ně chytře.

Do průmyslové zóny míří tři kolínské firmy

Zastupitelé města, kteří na svém dalším zasedání usednou v pondělí na sv. Martina od 15 hodin v sále podnikatelského inkubátoru Cerop v areálu kolínského zámku, budou projednávat i prodeje dalších pozemků v průmyslové zóně Kolín - Ovčáry. Tentokrát se nejedná o japonského ani o jiného zahraničního investora. Zájemci, kteří chtějí pozemky v zóně koupit, jsou české společnosti a navíc působící už přímo v Kolíně.

Aneta Maturová: Obor kosmetiky má rychlý vývoj

Ke kosmetice jsem se dostala úplně náhodou, díky mé kamarádce a bývalé kadeřnici. Tenkrát otevírala nový salon a mně zrovna končila pracovní smlouva na pozici učitelky odborných předmětů. Rozmýšlela jsem se, co by mě asi tak mohlo bavit a ona mi ukázala ten správný směr.

Deník připravil setkání se zaměstnavateli Kolínska

/FOTOGALERIE/ V celé České republice organizuje Deník setkání s hejtmany, primátory, starosty, stejně jako s osobnostmi s byznysu a školství. V takových panelových diskuzích přichází řeč na různé oblasti ze života občanů v daném regionu. Tentokrát se konalo setkání zaměstnavatelů Kolínska - a to v pátek 8. listopadu od 8.30 hodin v Centru rozvoje podnikání v Kolíně, tématem byla podpora technického vzdělávání.

Radíme drobným podnikatelům: Živnostníci se mohou těšit na jeden paušální odvod

"Slyšel jsem, že se u živnostníků připravují důležité změny v placení odvodů," zajímá čtenáře Petra Šimečka z Vrchlabí. Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR, změny ochotně popsala.

Podnikatel z Nupak říká: Náš okraj Prahy potřebuje posílit infrastrukturu

/ROZHOVOR/ Firma Interaction, kterou řídí, sídlí na okraji metropole v okrese Praha-východ. Blízko je dálnice D1, a tak ví výkonný ředitel a jednatel Martin Písařík o dopravní situaci své. A volá mimo jiné po dostavbě Pražského okruhu.

Škodovka pořídila nejvýkonnější superpočítač v Česku

/VIDEO/ Škoda Auto koncem minulého týdne představila nový superpočítač, který je dokonce nejvýkonnější v celé České republice. 

Audi, Trabanty a teď elektroauta VW. Historie automobilky ve Cvikově je spletitá

Čtvrtého listopadu odstartuje v automobilce VW ve Cvikově sériová výroba elektromobilů. Postupně se tu má dělat každý rok až 330 tisíc elektromobilů.