Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 06.07. 2020 a svátek má Státní svátek , Mistr Jan Hus

Opravy a servis


Z katalogu firem doporučujeme

Autoservis Ohrada s.r.o. – diagnostika, výměny čelních skel, čištění interiérů, pneuservis, odtah vozidla Kolín

Naše firma je na trhu již od roku 1999. Zajišťujeme komplexní péči o váš vůz! Nabízené služby: diagnostika motorových vozidel mechanické práce opravy brzd a náprav částečné a generální opravy motoru a převodovek výměny čelních skel montáž tažných zařízení šástečné opravy karosérii čištění interiéru opravy klimatizací pneuservis odtah vozidel příprava...

Tel:
 • 777 120 885
E-mail:
 • kobolka@seznam.cz

Pavel Voborník – kominictví, frézování, vložkování, opravy komínů Kolín

Naše firma poskytuje komplexní kominický servis. Nabízené služby: prodej a montáž komínových systémů frézování,vložkování, čištění, stavby opravy komínů včetně oddehtování

Tel:
 • 739 351 240
E-mail:
 • kominik72@gmail.com

Sdružení podnikatelů Jandák a spol. – prodej hasicích přístrojů, instalace hasicích přístrojů, revize a opravy hydrantů, plnění lahví CO-2 na sváření, dodání protipožárního materiálu Pečky

Zajištění služeb v oblasti protipožární ochrany. Nabízíme: po provedení kontroly za Vás přebíráme starost o dodržení termínů následných revizí hasicích přístrojů a hydrantů přístroje určené do opravy naše firma odveze vlastními dopravními prostředky a následně vrátí opravené zpět k zákazníkovi. dopravu naše firma neúčtuje záruční servis hasicích přístrojů prodej hasicích...

Tel:
 • 606 154 512
  602 229 542
E-mail:
 • m.jandakova@haspri.cz

Megabike Plus s.r.o. – prodej jízdních kol, servis kol, horská kola, dětská kola, elektrokola, koloběžky Kolín

Naše společnost se specializuje na prodej jízdních kol. Dále provádíme všechny servisní práce od jednoduché výměny píchlé duše až po složité výměny hydraulických brzd nebo odpružených vidlic. Nabízíme: HORSKÁ KOLA KROSOVÁ KOLA SILNIČNÍ KOLA DĚTSKÁ KOLA CESTOVNÍ KOLA ELEKTROKOLA FITNESS KOLA ELEKTRO KOLOBĚŽKY KOLOBĚŽKY SUPER NABÍDKA SLUŽBY VESTAVNÉ SPOTŘEBIČE VOLNĚ...

Tel:
 • 321 716 416
  777 782 786
E-mail:
 • info@megabike-cyklo.cz

INTOP ZÁSMUKY s.r.o. – montáž ústředního topení, studnařské práce, montáž domácích plynovodů Kolín

Naše služby: montáž a rekonstrukce ústředního topení montáž a rekonstrukce vodoinstalace kompletní dodávky materiálu studnařské práce montáž domácích plynovodů zajištění záručního i pozáručního servisu

Tel:
 • 321 796 129
  603 451 265 - pan Abík
E-mail:
 • intop@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

PŘED 10 LETY: Děti z Kolína se před prázdninami zdokonalily v dopravní výchově

/FOTOGALERIE/ Děti z Mateřské školy Bezručova v Kolíně vyrazily před deseti lety ještě těsně před koncem školního roku na nedaleké dopravní hřiště v areálu Vodního světa. Zdokonalovat se v dopravní výchově a samozřejmě se i vydovádět chodili malí 'předškoláčci' zhruba dvakrát ročně.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: V Pečkách udělají revizi všech zastávek

Na vedení města Pečky se obrátili občané s žádostí o zřízení autobusové zastávky u sídliště. Podobných problémů je ale více. „Víme, že problémem je také velká vzdálenost hřbitova od zastávky. Rozhodli jsme se, že před zřízením nových zastávek provedeme revizi těch stávajících,“ řekla starostka Alena Švejnohová. 

Město Pečky už má studii na tolik chybějící školní tělocvičnu

/VIZUALIZACE/ Základní škole v Pečkách chybí už celé roky tělocvična. To se ale může brzy změnit. Město schválilo studii na její výstavbu. „V nejbližší době vyhlásíme výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace a začíná nelehký úkol získat na tento projekt financování. Tělocvična chybí, co škola stojí, a my jsme připraveni o ni zabojovat,“ uvedlo vedení města.

Z ARCHIVU: Nemocnice pořídila gamakameru a rentgenové přístroje za 42 milionů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vysoce moderní přístroje za více než 40 milionů korun začaly před pěti lety sloužit pacientům v Kolíně. Jak tehdy upřesnil ředitel Petr Chudomel, nemocnice zakoupila nový denzitometr na měření hustoty kosti pro zkvalitnění diagnostikování osteoporózy, tři ultrazvuky - pro mammografický screening, pro centrální rentgen a pro screening trimestrálních vad na gynekologicko - porodnickém oddělení a dva plně digitalizované skiagrafické přístroje.

OBRAZEM: Českobrodská tržnice nabízí produkty místních výrobců

Českobrodská tržnice nabídla v pátek 3. července opět mnoho lákavého, ať už maliny, borůvky, jablka, květáky, cukety, mrkve, brambory, med, oplatky, bylinkové čaje, koření, ale i pivo z regionálních pivovarů, ovčí sýry, moravská vína, proutěné zboží. Nechyběl ani doprovodný kulturní program, obohacený o kytaristku, jejíž vystoupení se předchozí pátek kvůli dešti muselo zrušit.

Další mostek na průtahu Kolína čeká oprava, uzavírka bude několik měsíců

Na dlouhodobou uzavírku v Havlíčkově ulici se připravuje město Kolín. Od úterý 4. srpna do čtvrtka 19. listopadu bude kompletní uzavírka kvůli rekonstrukci propustku u přejezdu na Šťáralce. „Řešíme provoz městské hromadné dopravy, uzavírka bude dlouhá a v lokalitě je hodně firem a také škola. MHD tam bude zajíždět, bude jezdit objížďkou po obchvatu,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Speciální soupravy likvidují na Kolínsku desítky tun starých ekologických zátěží

/FOTOGALERIE/ Že by se dodnes, více než třicet let po sametové revoluci, stále řešily problémy někdejších socialistických podniků, se na první pohled nezdá být pravděpodobné, ale je to tak. A nejsou to ledajaké drobné nesnáze, ale obrovské ekologické zátěže, na jejichž odstranění se vynakládají částky v řádu mnoha a mnoha desítek milionů.

Vzhled Masarykova mostu v Kolíně by se měl přiblížit jeho historické podobě

/FOTOGALERIE/ Projektovou dokumentaci na opravu Masarykova mostu připravuje město Kolín. „Mostní konstrukce je co do statiky v pořádku, probíhají pravidelné mostní zkoušky,“ ubezpečil starosta Michael Kašpar s tím, že úpravy mostu se budou týkat jeho vzhledu. Ten by se měl hodně přiblížit původní historické podobě.

Na léto připravila města na Kolínsku vyžití nejen pro turisty

/VIDEO/ Nástup letní sezóny byl letos trochu opožděný, o to víc se města na Kolínsku snaží turistům nabídnout. Ale nejen jim. Mnohé z novinek uvítají i místní obyvatelé, ať už nadšenci historie nebo třeba rodiny s dětmi. Právě pro mladé rodiny je určená nová letní hra, kterou připravila destinační společnost Turistický spolek Kutnohorsko a Kolínsko.

Záchranáři dostali sedm nových sanitek. Na cestě je dalších osmnáct

/FOTOGALERIE/ Ještě chviličku počkat, než začne plnit své úkoly, musí nově pořízená sanitka, již ve středu 1. července převzali záchranáři v Českém Brodě. Ještě zbývá doplnit některé vybavení a namontovat madla, řekl Deníku primář středočeských záchranářů pro Kolínsko Robert Kučera.

Sport

OBRAZEM: Do Kolína se o víkendu sjely Amazonky a Amazonečky

Celostátně jediné jezdecké parkurové závody tohoto druhu se v Kolíně konají již téměř čtvrt století. Letos se 4. až 5. července uskutečnil již úctyhodný čtyřiadvacátý ročník.

Zlatý český Wimbledon. Které dvě Češky slavily první triumf právě v Londýně?

Právě v těchto dnech by se za normálních okolností konal v Londýně Wimbledon. Jenže slavný tenisový turnaj byl kvůli pandemii koronaviru letos zrušen. Podívejme se ale aspoň do jeho historie, ta je totiž zajímavá i pro české fanoušky.

Fantastická domácí rozlučka! Tři banány do klokaní kapsy

Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupili výhrou 3:0 do finálového dvojzápasu proti Bohemians 1905.

Paráda! Vlašim veze z Žižkova nejen tři body, ale především i jistotu záchrany

Podařilo se! Fotbalová Vlašim i podruhé v sezoně zaskočila favorizovanou Viktorii Žižkov. Ve 28. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY brala pod televizní věží tři body za nejtěsnější jednobrankové vítězství. Kromě toho si z hlavního města odvezla i definitivní jistotu záchrany.

Příbramský Pazdera o další vynucené pauze: Ta nejistota je hodně nepříjemná

/ROZHOVOR/ Dnes měl být velmi pravděpodobně součástí příbramské nominace na utkání s Teplicemi, které mohlo být pro celek od Litavky dost možná rozhodující v celé sezoně. Místo toho Lukáš Pazdera čeká, co bude dál. Důvod? Koronavirus!

Nabitý hlavní dostih v Lysé nad Labem. Očekává se Váňova „ananasová“ obhajoba

Závodiště v Lysé nad Labem otevírá poprvé letos své brány a ve svátečním pondělí se mají dostihoví fanoušci opravdu na co těšit. Zvlášť hlavní překážkový dostih - Memoriál Evy Palyzové na 4600 metrů - slibuje výbornou podívanou. 

Kolínské cyklisty čeká Český pohár. Navážou na skvělou generálku?

Kolínští cyklisté ze stáje Expres CZ - Tufo Team mají za sebou období poctivé přípravy. Přípravy, která dlouhou dobu neměla jasného cíle. To se však v průběhu května změnilo a svěřenci Jana Slavíčka se s radostí dozvěděli, že ještě před samotným republikovým šampionátem v Peci pod Sněžkou se mohou těšit na první díl Českého XCO poháru v Touškově.

Nymburk opět v hlavní fázi Ligy mistrů, losovat se bude 15. července

Basketbalisté Nymburka si zahrají i v pátém ročníku Ligy mistrů, nejprestižnější evropské pohárové soutěže pořádané Mezinárodní basketbalovou federací FIBA. Český mistr byl zařazen mezi 28 celků, které mají přímou účast v základních skupinách. Zbylých 16 celků bude hrát kvalifikaci o čtyři postupová místa. Los čtyř osmičlenných skupin proběhne 15. července v sídle FIBA v Mies. Nymburk bude mezi nejvýše nasazenými celky.

OBRAZEM: Hokej očima vědy. Mládež Příbrami se zúčastnila zajímavého experimentu

Z mnoha stran už jste možná někdy slyšeli, že hokej není žádná věda. Ale pozor! Právě věda může v dnešní době, kdy je kladen důraz na nejmenší detaily, klíčovým způsobem posunout hokejistovy schopnosti. Vědí to i v Příbrami, kde se na základě toho rozhodli navázat spolupráci s vědci z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. V rámci projektu Grantové agentury České republiky s názvem "Efekt zaměření pozornosti na vizuální percepci a motorický výkon".

Poslední šance. Aukce dresu reprezentanta Alexe Krále se blíží ke konci

Chtěli byste dres Alexe Krále? Nyní máte jednu z posledních možností ho získat v rámci aukce, kterou od počátku Letní ligy realizuje SK Benešov ve spolupráci s webem sportovniaukce.cz. Ta končí už v sobotu 4. července ve 12 hodin.

Krimi

Muž pobodal partnerku a její matku. Ta na místě zemřela

V sobotu 4. července kolem 21:30 zaútočil v Kutné Hoře muž na svou partnerku a její matku. Starší žena utrpěla smrtelná zranění, mladší skončila v nemocnici. Policisté po muži od sobotního večera pátrali, zadržen byl během nedělního dopoledne. 

Z ARCHIVU: Dělníka ve Ždánicích zabila uvolněná rozbrušovačka

Tragédii přinesla před deseti lety nehoda při práci dvojice dělníků, kteří na sloupu vysokého napětí ve Ždánicích dělali s rozbrušovačkou. Nešťastně uvolněný stroj jednoho z mužů pořezal na hrudníku. „Bohužel utrpěl těžký úraz a na místě zemřel,“ tehdy sdělila Tereza Janečková z centrály středočeských záchranářů.

Vlaky letos v kraji usmrtily čtrnáct lidí

Pod koly vlaků vyhaslo v první polovině roku ve Středočeském kraji 14 lidských životů. Ukazuje to statistika mimořádných událostí za období od počátku ledna do konce června, kterou zveřejnila Drážní inspekce ČR. V tomto smutném čísle přitom nejsou započteny dvě červnové oběti srážek železničních a silničních vozidel na přejezdech. Jedná se o následky „střetů na železničních dráhách s osobami“ – tedy s chodci.

Varovná statistika: každá třetí nehoda na přejezdu je smrtelná

/FOTOGALERIE/ Je to smutná statistika, která se dotýká i středních Čech. Jak uvedl Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce, zatímco v první polovině roku 2019 umírali lidé při každém sedmém střetnutí na železničním přejezdu, tak v letošním roce je smrtelná již každá třetí nehoda.

Gang falešných asfaltérů je zpět. Podvodník nabízel práci v městecké nemocnici

Po více než roce se svým pokusem o podvod připomněl gang falešných asfaltérů v našem regionu. Tentokrát jejich zástupce zavítal rovnou za provozním a ekonomickým ředitelem nemocnice v Městci Králové a nabídl výhodné asfaltérské práce v areálu zdravotnického zařízení s tím, že už hovořil se zástupci města. Ředitel si ověřil, že to se nezakládá na pravdě, a zároveň mu bylo podezřelých mnohem více věcí. I proto se s falešným asfaltérem nedohodl a ten pak areál nemocnice opustil.

Nemocnice podle policie získala miliony za fiktivní péči

Údajné čachry kolem vykazování zdravotní péče jednou z nemocnic působících ve středních Čechách prověřují kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). V úterý 30. června to bez bližšího upřesnění místa, kde měli zdravotním pojišťovnám účtovat fiktivní zákroky, jež ve skutečnosti provedeny nebyly, uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej, Zmínil jen, že se jedná o nestátní zdravotnické zařízení.

PŘED 10 LETY: Kamion udělal v Zásmukách díru v domě, řidič zemřel na místě

/FOTOGALERIE/ Výjev jak z apokalypsy se naskytl obyvatelům Zásmuk před deseti lety v místě tragické dopravní nehody. Řidič naloženého kamionu, osmašedesátiletý muž z Prahy, při jízdě směrem na Kutnou Horu v pravotočivé zatáčce pod samoobsluhou vyjel vlevo ze silnice a doslova se s autem vboural do rodinného domu. Uvnitř vozu zůstal mrtvý.

OBRAZEM: U Klipce se srazil osobní automobil s traktorem

Na silnici I/38 nedaleko Klipce se ve čtvrtek 25. června srazilo osobní auto s traktorem. Ten se po střetu převrátil na střechu a řidič v něm zůstal zaklíněný. Hasičům se ho podařilo vyprostit bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení a ihned předat zdravotnické záchranné službě.

Odklízel Rath majetek z dosahu soudů? Prý nikoliv

Jestliže se v průběhu soudních procesů, které byly úzce spjaty jeho jménem, zkoumalo, zda David Rath jako někdejší středočeský hejtman nepořizoval veřejné zakázky příliš draho, aby něco také zbylo „do kapsy“, nyní je mediálním tématem, že své vlastní nemovitosti prodával moc lacino. Pod cenou.

Říčany vzrušil masivní zásah kriminalistů

Rozruch vyvolal ve čtvrtek 25. června odpoledne rozsáhlý zásah kriminalistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v Říčanech na Praze-východ. Ti na jižním okraji města doslova obsadili zónu v ulici V Chobotě, kterou uzavřeli; za páskami bránícímu vstupu se pohybovaly zřejmě až desítky policistů v civilu.

Ekonomika

Podporu od inovačního centra už získalo přes sto firem

Páté narozeniny si připomíná Středočeské inovační centrum (SIC). V roce 2015 vzniklo jako spolek založený Středočeským krajem a několika vědeckými institucemi; významnou roli hrají Astronomický ústav Akademie věd ČR, Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický, Fyzikální ústav Akademie věd ČR a České vysoké učení v Praze.

Radíme živnostníkům: Prodej místních zemědělských produktů není věda

Zákony související s prodejem místních zemědělských produktů je dobré znát. Problematiku přibližuje členka představenstva a generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Eva Svobodová    

Radíme čtenářům: Nenechte se o dovolené napálit

Chystáte se v blízké době na dovolenou a nechcete se vzdát ani počítače? Co udělat pro jeho bezpečné užívání radí bezpečnostní počítačový expert Esetu Václav Zubr.  

Obrovský milník v historii sboru. Nová Tatra hasičů ze Škvorce hrála i v seriálu

/FOTOGALERIE, VIDEO/ V městysi Škvorec u Prahy přivítali nového člena. Místní výjezdová jednotka dobrovolných hasičů dostala zcela novou cisternovou stříkačku na podvozku Tatra. Ta má za sebou už skoro stovku výjezdů. Pořízena mohla být jedině díky významné dotaci z Evropská unie.

Radíme čtenářům: Jak chránit svá data proti hackerům?

V souvislosti s koronavirem jsou prý hackeři velmi aktivní. Jak se chránit proti novým hrozbám radí bezpečnostní počítačový expert společnosti Eset Pavel Matějíček.

Radnice začínají s odpouštěním nájemného v 'době korony'

Města na Kolínsku začínají projednávat slíbené odpuštění či snížení nájemného podnikatelům a živnostníkům, kteří mají provozovny v městských prostorách a během pandemie koronaviru měli omezený provoz, nebo museli úplně zavřít.

Mladí podnikatelé myslí na budoucnost. Chtějí chytrý restart ekonomiky

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik kávové sedliny jste za svůj život vyhodili do odpadu? Určitě to vrtalo hlavou inovátorům z Ikey a pekárny Zemanka, kteří testují její využití při výrobě sušenek. „Do budoucna vidím velký prostor pro mezioborovou spolupráci firem, neziskového sektoru a akademického světa,“ uvedl při představení iniciativy Změna k lepšímu Vladimír Víšek, manažer IKEA pro trvalou udržitelnost. S ní přišli mladí lidé z 91 českých firem, asociací, neziskovek, think-tanků a investičního fondu.

Dvě pražské restaurace udržely michelinskou hvězdu. Slaví i porotce z MasterChef

Pražské restaurace Degustation Bohême Bourgeoise a Field i letos obhájily michelinskou hvězdu. V prestižním průvodci po evropských restauračních zařízeních zůstávají ovšem jedinými dvěma českými zástupci s hvězdičkami. Vyplývá to z gastronomického průvodce, který zveřejnila společnost Michelin. Milovníkům dobrého jídla nově doporučuje navštívit třeba Slovinsko nebo polské město Krakov.

O2 spustila v části Prahy a Kolína rychlou síť 5G

Společnost O2 spustila v části Prahy a Kolína mobilní síť 5G. Během léta bude dostupná pro 15 procent obyvatel hlavního města. Oproti stávající technologii LTE umožní až desetinásobnou rychlost internetového připojení. Uvedli to zástupci společnosti na dnešní tiskové konferenci.

Hoteliér Zamiška: Vážím si, že zaměstnanci neváhali vyměnit vařečku za štětec

„V době koronakrize byla Šumava tou starou opuštěnou Šumavou. Přes týden jste na lesních cestách nepotkali ani živáčka a život se tu ohromně zklidnil, možná až moc. Věřím, že Šumava se z krize otřepe." To jsou slova Petra Zamišky, ředitele společnosti Prášilský ráj, která v srdci Šumavy provozuje několik ubytovacích zařízení. Jak Zamiška dále říká, bylo pro ně velmi těžké vyrovnat se s tím, že museli kvůli koronavirovým opatřením ze dne na den zavřít.