Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.05. 2021 a svátek má Ctibor

Kutná Hora

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých měst.

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,05 km²
Oficiální web města: www.kutnahora.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Lenka Hudcová – Geodetická kancelář – vytyčení hranic pozemků, geometrické plány Čáslav

Naše služby: vytyčení hranic pozemků vytyčení hranic inženýrských sítí vytyčení hranic budov geometrické plány

Tel:
 • 605 142 843 - paní Hudcová
E-mail:
 • geocaslav@centrum.cz

Kovářství KH – umělecké kovářství, brány, ploty, zábradlí, mříže, studny, držáky na truhlíky, bytové doplňky, kované postele, židle, garnýže Čáslav, Kutnohorsko

Nabízíme: zakázkovou výrobu brány (včetně automatických), ploty a zábradlí mříže, studny či držáky na truhlíky bytové doplňky - věšáky, svícny, květinové stojany, kliky a podobně kované postele, židle a další nábytek gárnýže nebo také krbové nářadí   Naše další webové stránky ZDE: http://www.umelecke-kovarstvi.wz.cz

Tel:
 • 608 779 692 - pan Horák Roman - majitel
  777 987 429 - pan Klíma Ondřej - společník
  604 345 571
E-mail:
 • kovarstvikh@email.cz
  horakrom@email.cz

Libor Krátký – tepelné izolace, vzduchotechnika, protipožární izolace, správa majetku, údržba budov Čáslav

Naše firma provádí tepelné izolace potrubí, chládkové izolace kotelen, výměníků, vzduchotechniky a protipožární izolaci. Dále zajišťujeme správu majetku a údržbu budov.  

Tel:
 • 775 864 929
E-mail:
 • libor.kratky@centrum.cz

Vít Melcer – ubytování, restaurace Kutná Hora

Apartmán 4x čtyř lůžko, 1x dvou lůžko, možnost přistýlek. Vybavení: TV, Wifi, zařízená kuchyňka (lednice, elektrický sporák, mikrovlnná trouba, varná konvice). Lokalita vhodná pro cyklo i pěší turistiku, koupání, golf, památky v blízkém okolí. Posezení v restauraci cca 60 lidi nebo v pergole s krbem pro cca 30 lidí, vše po domluvě.  Možno objednání soukromých akcí...

Tel:
 • 327 595 343
  608 363 626
  705 267 781 - penzion
E-mail:
 • restauracemalesov@seznam.cz

Petr Svoboda – elektroservis, opravy televizí a mikrovlnných trub Čáslav

Nabízíme: servis a opravy videí servis a opravy televizí servis a opravy rádií servis a opravy mikrovlnných trub  

Tel:
 • 602 315 965 - pan Svoboda
E-mail:
 • natepe@email.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Následek anonymní hrozby: do mateřinek na Kutnohorsku dorazilo výrazně méně dětí

Do mateřských školek na Kutnohorsku dorazilo v pátek 7. května kvůli anonymní hrozbě útoku výrazně méně dětí. Většinou ale nešlo o doporučení samotných mateřinek, ale rozhodnutí samotných rodičů.

Dvacet generátorů ozonu pomůže očkovacímu centru a nemocnici v Kutné Hoře

/FOTOGALERIE/ Dvacet generátorů ozonu v celkové hodnotě 100 tisíc korun bude dezinfikovat nejen covidová oddělení v kutnohorské nemocnici, ale také nově otevřené očkovací centrum v Galerii Středočeského kraje. Nemocnici Kutná Hora je darovala společnost Foxconn, která tak ulehčuje práci zdravotníkům a znovu podává pomocnou ruku v boji proti koronavirové pandemii.

OBRAZEM: Gymnázium Jiřího Ortena znovu ožilo. Přivítalo i budoucí studenty

Na začátku tohoto týdne se po dlouhých měsících vrátili do lavic i primáni a sekundáni Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře. V příštím týdnu je v rámci rotační výuky vystřídají starší studenti víceletého gymnázia, terciáni a kvartáni. Zároveň je i doba přijímacích zkoušek.

Z ARCHIVU: Žlutá růže dostala jméno po slavné herečce Jiřině Bohdalové

/FOTOGALERIE/ Růži dostala herečka Jiřina Bohdalová jako dárek k osmdesátým narozeninám. Nebyla to však jen tak ledajaká růže, ale květina se zvláštní žlutou barvou, která dostala jméno po slavné osobnosti. „Nikdy by mě nenapadlo, že po mně bude pojmenovaná královna květin. Mám z toho velkou radost,“ prohlásila v září roku 2010 Jiřina Bohdalová.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

/SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 3. do 9. května na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

OBRAZEM: Seznámení s ptačím světem se konalo v Hlízově počtvrté

Druhé Vítání ptačího zpěvu bylo totiž už čtvrtou akcí na louce za obcí, kterou pořádala ornitoložka Kateřina Sosnovcová pod záštitou Hlízovského unikátního spolku.

Čtvrtý vyhazov snad už ne. Městská nemocnice Čáslav se možná dočká peněz z kraje

Pětadvacet milionů pro nemocnice nespadající pod Středočeský krajský úřad. Vypsání takového dotačního programu doporučila krajská rada zastupitelům. Peníze by zařízení mohly využít na pořízení přístrojového vybavení či výstavbu nebo rekonstrukci objektů. Mezi instituce, které by se o tyto dotace mohly ucházet, patří i Městská nemocnice Čáslav. Co na krok krajských radních říká její vedení?

PODÍVEJTE SE: Takhle se vyměňují pražce na železniční trati u Malešova

/FOTOGALERIE/ Až do soboty 15. května je v platnosti výluka na železniční trati mezi Kutnou Horu a Zručí nad Sázavou. Pro cestující je zavedena náhradní autobusová doprava.

PODÍVEJTE SE: Čarodějnice na Kutnohorsku zažily v minulých letech pořádný záhul

/FOTOGALERIE/ Tradiční pálení čarodějnic s kulturním programem se na Kutnohorsku ani letos neuskutečnilo. Podobně jako loni, i letos museli malí i velcí čarodějnické reje a další společné zábavy kvůli vládním opatřením oželet. Čarodějnická setkání v minulých letech si tak můžete připomenout prostřednictvím Deníku.

Praxe je pro učně nezbytná, říká ředitel středního odborného učiliště řemesel

/FOTOGALERIE/ K praktické výuce se konečně mohli vrátit na začátku týdne studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště řemesel v Kutné Hoře. Pauza to byla dlouhá, trvala téměř půl roku. Nyní musí oni i samotné vedení školy řešit, jak výpadek důležité části výuky nahradit.

Sport

Polskou zeď Klauda rozbil, zářil také sympaťák Laube

MMasters League otevřela svůj oktagon už potřetí v Kladně a v pátek se rozhodně bylo v obchodním centru Oaza nač dívat. V rámci Galavečeru bojových sportů se tady utkalo celkem deset drsných dvojic, které nabídly skvělé MMA, K1 i Strikingu. Ve zlatém hřebu programu moderovaného hercem Michalem Holánem dominoval trutnovský Jakub Klauda, Přestože se jeho sok z Polska Radosz držel víc než statečně. Bojovníkem večera byl ale vyhlášen kutnohorský sympaťák Tomáš Laube, navíc cenu věnoval psímu útulku.

Hlůšková o setkání s Jágrem: Cítila jsem se jako malá holka o Vánocích

FOTOGALERIE/ Byla to jenom půlhodina života, přesto na ni nikdy nezapomene. Někdejší házenkářka Ivana Hlůšková si splnila dlouholetý dětský sen, když se na zimním stadionu v Kladně po jednom z utkání Chance ligy osobně setkala se svým idolem, hokejovou legendou Jaromírem Jágrem.

KVÍZ: Vyznáte se v nejúspěšnějších momentech českého hokeje?

Souboje o medailová umístění, vypjaté bitvy s tradičními rivaly i góly v posledních sekundách. Zápasy české hokejové reprezentace přináší radost, ale také zklamání. V každém případě jsou pro všechny fanoušky velice emotivní a často nezapomenutelné. Vyznáte se ale v těch nejdůležitějších momentech českého hokeje?

Chci Středočeský kraj výkladní skříní českého fotbalu, řekl Tomáš Neumann

/ROZHOVOR/ Středočeský krajský fotbalový svaz si ve čtvrtek 6. května zvolil v Praze nového předsedu. S velkou převahou vyhrál bývalý fotbalista, futsalista a úspěšný trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann. Hned v pátek ráno odpovídal na dotazy Deníku a na pondělí svolal první schůzi nového vedení.

Středočeský fotbal zvolil změnu. Neumann s Fevolucí slaví drtivý triumf

Ve své hráčské i trenérské kariéře má za sebou stovky zápasů. Ten, který vyhrál ve čtvrtek podvečer v pražském hotelu Pyramida, byl ovšem zcela jiný než všechny předešlé. Tomáš Neumann porazil při volbě nového předsedy Středočeského krajského fotbalového svazu Josefa Nováka. Pro trenéra futsalové reprezentace a hlavní tvář Fevoluce pro největší kraj v zemi hlasovalo 82 delegátů. Šéf svazu na Praze-východ jich přesvědčil pouze 37.

Emírův meč? Můj dosud největší dostihový zážitek, má jasno Lukášek

/ROZHOVOR/ Nejúspěšnější sezonu za své pětileté působení v Kataru má český žokej Tomáš Lukášek. Startoval ve 301 dostizích, 37 z nich vyhrál a získal dalších 130 umístění do pátého místa.

Jde do tuhého! Na řadě je střet o Středozem: Futsalista reformátor vs. Libův muž

Boj o změny v českém fotbale jde do malého finále. Zatím se nevolí „velký“ předseda samotné asociace, ovšem lze říct, že právě ve čtvrtek 6. května se ukáže, jak je vlna nových tváří bažících po vylepšení poměrů silná.

Po více než roce hostí Česko mezinárodní akci. Volejbalisté míří na Klimešku

Kvalifikace na v historii teprve třetí mistrovství Evropy do 17 let, které se bude konat koncem července v Albánii, odehrají čeští mladíci v Kutné Hoře.

Boj o fotbalový kraj: Fevoluce, staří známí, nebo někdo jiný?

Nejen volba „N“, tedy zda stane v čele středočeského fotbalového svazu Tomáš Neumann, nebo Josef Novák… Čtvrteční valná hromada (od 13 hodin v pražském hotelu Pyramida) rozhodne také o obsazení výkonného výboru a odvolací a revizní komise. Kdo všechno se o funkce uchází?

PODÍVEJTE SE: Mladí fotbalisté Čáslavi se vrátili ke společným tréninkům

Ohlášený předčasný konec mistrovské sezony nijak neubral v tréninkové aktivitě mladých fotbalistů Čáslavi. Na umělé trávě se v rámci jednoho odpoledne postupně vystřídali brankáři, mladší dorostenci i dívky.

Krimi

Auto začalo po čelním nárazu do kamionu hořet. Zaklíněný řidič na místě zemřel

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Tragická dopravní nehoda přibližně na úrovni Okřesanče zastavila v pátek 7. května provoz na silnici I/38 mezi Čáslaví a Golčovým Jeníkovem. Na hranici kutnohorského a havlíčkobrodského okresu došlo k čelnímu střetu auta a kamionu. Osobní vozidlo značky Renault Twingo začalo krátce po nárazu hořet a zaklíněný řidič na místě zemřel.

Hrozba školkám se šíří i středními Čechami, někde zvýší ostrahu mateřinek

Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem upozornila na anonymní hrozbu mateřským školám v zemi. Neznámý pachatel podle policistů hrozí, že provede útok na jednu ze školek v zemi. Podle informací Deníku by policisté měli v pátek 7. května na školky dohlížet, pokud se anonyma nepodaří do té doby vypátrat. Deník zjišťoval, zda se informace dostala k radnicím a školkám v Středočeském kraji.

Kamion skončil po nehodě na boku. Vyprošťování uzavřelo dálnici D10

Zranění si sice čtvrteční nehoda kamionu nevyžádala, ale na dálnici D10 přinesla vážné dopravní komplikace. Nejprve s uzavřením jednoho jízdního pruhu - a odpoledne byla dálnice ve směru jízdy od Prahy na Mladou Boleslav neprůjezdná kompletně kvůli vyprošťování havarované soupravy.

Tragický požár sedlecké ubytovny: Někdo ji zapálil úmyslně, konstatovali hasiči

/FOTOGALERIE/ Závěry vyšetřování příčiny novoročního požáru ubytovny v kutnohorské části Sedlec potvrdily drsnou skutečnost. Městskou budovu pro sociálně slabé rodiny, kde žilo jednačtyřicet lidí, někdo úmyslně zapálil. Následky byly tehdy tragické.

OBRAZEM: Vandal posprejoval drážní domek. Policisté vyhodnocují i starší malůvky

Úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci zahájili policisté v souvislosti s posprejováním nádražního domku v areálu městského vlakového nádraží v Kutné Hoře. 

Vážná nehoda v Jesenici: vrtulník sedal po čelním nárazu aut přímo do křižovatky

/FOTOGALERIE/ Vážná dopravní nehoda zatarasila ve středu 5. května ráno průjezd na průtahu městem Jesenice na Praze-západ. Vyžádala si nejen příjezd posádky záchranářů z nedalekého výjezdového stanoviště, ale také zásah vrtulníku policejní letky s lékařskou posádkou (který přistával přímo do křižovatky s Říčanskou ulicí).

O filipojakubské noci hořel ve Březí dům. Policisté prověřují i úmyslné zapálení

Mezi možné příčiny požáru domu v Březí u Zbýšova, které nyní prověřují kriminalisté, patří i úmyslné zapálení. Potvrdila to kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková. Rodinný dům, který právě prochází rekonstrukcí, začal hořet ve filipojakubské noci, kdy se slaví pálení čarodějnic.

Záchrana života v parku: sázavští policisté 'nahodili' muže defibrilátorem

Život pětasedmdesátiletému muži zachránili policisté ze Sázavy Petra Nováková a Eduard Špalek. „Klidné posezení v parku se pro seniora stalo bojem o přežití. Přepadla ho náhlá zdravotní indispozice, zkolaboval a upadl do bezvědomí,“ popsala policejní mluvčí Vlasta Suchánková. O kolabujícím muži se motorizovaná hlídka dozvěděla přes linku 158.

VIDEO: Děsivé záběry! Kamera zachytila auto, které smetlo dav lidí u Škodovky

Policie zveřejnila záběry z nehody, ke které došlo minulý týden v Mladé Boleslavi. Skupinu chodců smetl u jedenácté brány Škoda Auto řidič osobního vozu. Tři lidé utrpěli zranění. Jak je patrné ze záběrů, následky mohly být mnohem horší. Na místě se pohybovaly desítky lidí.

V deštivém dopoledni komplikovaly jízdu po dálnicích i nehody

Hned několik dopravních nehod přibrzdilo v deštivém nedělním dopoledni řidiče při jízdě na středočeských dálnicích. Závažné komplikace však nezpůsobovaly, a to i vzhledem k poměrně slabému provozu.

Ekonomika

Vsadil na vejcomaty a pojízdné kurníky. Zatím ještě nekvokám, směje se chovatel

Odmalička jsou součástí jeho života kuřata a slepice. Pořád se kolem nich motá. Jen si to představte, na svém statku ve Zlatníkách-Hodkovicích u Prahy chová 6500 nosnic, které denně snesou kolem 5800 vajec.

Libor Musil: Rodinné podnikání je páteří našeho hospodářství

Registr rodinných podniků ČR vedený Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR nedávno oslavil první výročí – vznikl 1. března loňského roku. Registrace umožňuje registrovaným rodinným obchodním korporacím a rodinným živnostem mj. využít zvýhodněných bankovních produktů pro malé a střední podniky připravených Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. (ČMZRB). O registru jsme si povídali s Liborem Musilem, místopředsedou představenstva AMSP ČR a garantem projektu Rodinná firma a také majitelem rodinné společnosti LIKO-S, a.s., Slavkov.

Otevření obchodů přišlo pozdě. Krachují oděvy i obuv, ohrožena jsou knihkupectví

Obchodníci čekající dlouhé měsíce na otevření kamenných obchodů se svého vytouženého okamžiku konečně dočkají příští pondělí. Tedy – ne všichni. Kvůli koronavirové krizi již s prodejem skončily například prodejny značkových kufrů a kabelek Samsonite, do insolvence spadla módní značka Pietro Filipi, zmizely oděvní řetězce Next či Promod. A svazy sdružující obchodníky se obávají, že další prodejny zřejmě konec v příštích měsících ještě může čekat.

Samočistící fólie brání přenosu bakterií. Firma z Brna už ji zkouší v praxi

Na samoobslužném terminálu si nyní většinou lidé objednávají jídlo v rychlém občerstvení typu KFC nebo McDonalds. Za den se těchto obrazovek dotýkají stovky lidí. Přenosu virů, bakterií a dalších škodlivých mikroorganismů má zamezit nová samočistící fólie z laboratoří brněnské firmy Fortes interactive.

Zákaznic už jsem se nemohla dočkat, říká kutnohorská manikérka

/FOTOGALERIE/ Provozovny s kosmetickými službami vzali v pondělí 3. května zákazníci útokem, stejně jako kadeřnictví. Po dlouhých měsících omezení se nemohli dočkat, až přijdou na řadu. Už v osm hodin ráno vyhlížela svou první zákaznici i kutnohorská manikérka a pedikérka Zdena Pokorná, jejíž salon byl zavřený od loňských vánočních svátků. A moc se ni těšila.

Kadeřníci a manikérky mají diáře nabité. Některé zákazníky povinnosti odrazují

Nůžky nabroušeny, pilníky vyčištěny, laky a barvičky nachystány. Po mnohaměsíčně pauze otevírají své salóny kadeřníci, manikérky, pedikérky nebo třeba kosmetičky. Situaci se znovuotevřením svých živností už za poslední rok zažili víckrát, tahle je ale přece jen v něčem nová.

Jaká bude úroda? Mráz poškodil květy u třešní. Vegetace je letos opožděná

Zima se stále nechce rozloučit. Chladné počasí dělá ale velké starosti zemědělcům. Ti třeba začátkem tohoto týdne zaznamenali noční teploty na toto období poměrně hluboko pod nulou. Již nyní je jisté, že dubnové mrazy poškodily květy třešní, na ostatní vegetaci se jejich projev teprve ukáže.

Krabice na míru? Nápad z Věstonic za milion. Svět už řeší i kartonové rakve

Zákazník v krabici posílal dančí kýtu do Ománu, brněnský Bar, který neexistuje kvůli pandemii lidem drinky, balí u nich hodonínský startup s designovým nábytkem Wuders. Díky unikátnímu systému vyrobí firma Packung z jihomoravských Horních Věstonic krabice na míru od jednoho kusu do osmačtyřiceti hodin. Vlastní parametry obalu si může v online službě BOX48.cz zadat úplně každý.

Poradna pro živnostníky: V daňové problematice stát nyní ukazuje vlídnější tvář

V každodenním přísunu nových informací mohla zapadnout zajímavá forma podpory, která může někomu pomoci. Totiž jde o to, že podnikatelé, kteří se nacházejí v tíživé sociální či ekonomické situaci, a to i z důvodů koronavirové krize, mohou požádat správce daně – tedy finanční úřad – o posečkání při úhradě daně, případně o rozložení daňové povinnosti na splátky.  

Kníže Schwarzenberg vlastní v Kutné Hoře několik pozemků a nově i vinařství

/FOTOGALERIE/ Vinné sklepy Kutná Hora mají nového spolumajitele. Stal se jím kníže Karel Schwarzenberg, který má ke stříbrnému městu i samotnému vinařství úzký vztah. V Kutné Hoře vlastní i několik pozemků.