Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.04. 2019 a svátek má Marek

Kutná Hora

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých měst.

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,05 km²
Oficiální web města: www.kutnahora.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Pavel Tulach – Autoservis – opravy motorů, 3D geometrie, lakování, pneuservis Čáslav

Nabízíme: veškeré opravy osobních automobilů opravy motorů, podvozků a karosérií diagnostika geometrie 3D čištění dílů ultrazvukem prodej dílů a příslušenství opravy a plnění klimatizací lakování elektroinstalace servisní prohlídky pneuservis

Tel:
 • 606 106 565 - pan Tulach
  721 283 439
E-mail:
 • paveltulach@seznam.cz

Hakl okna s.r.o. – okna, dveře, doplňky, protipožární systémy, vyřízení dotace na solární systémy, jádrové vrtání Kutná Hora

Naše společnost působí na Českém trhu oken již bezmála 13 let, máme nepřeberné množství zkušeností s výrobou i montáží.  Klademe velký důraz na kvalitu dodávaných výrobků, stejně i na kvalitu našich služeb Nabízíme: Produkty okna dveře doplňky Instalatérství voda plyn topení Kovovýroba plocení garážová vrata zábradlí schody  Zemní práce a...

Tel:
 • +420 777 312 735 - pan Hakl
  +420 313 109 303
E-mail:
 • haklokna@seznam.cz

Stanislav Keltner – opravy speciálních strojů, balící stroje, linky na balení mouky Kutná Hora

Naše firma se zaměřuje na opravu speciálních strojů. Opravujeme: balící stroje BTH, BSF linky na balení kyselého zelí linky na balení mouky

Tel:
 • 603 235 986
E-mail:
 • standa.keltner@gmail.com

FIDO SPORT – outdoorové oblečení, pánské oblečení, dámské oblečení, funkční prádlo, spací pytle, e-shop, půjčovna lyží, půjčovna lodí Vrdy

Nabízíme: Pánské oblečení Dámské oblečení Funkční prádlo Spací pytle Doplňky Půjčovna lyží Půjčovna lodí Kamenný obchod

Tel:
 • 777 161 101
E-mail:
 • franctomas@seznam.cz

MUDr. Jiří Macháček – praktický lékař, celostní medicína, detoxikační terapie, léčba celulitidy, piercing Kutná Hora

Nabízím: Detoxikační terapie Léčba celulitidy Piercing

Tel:
 • 327 563 200 - ordinace
  602 740 684
E-mail:
 • mudr.machacek@email.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

OBRAZEM: Burza práce nabídla pracovní místa i brigády

Kutná Hora - Reprezentativní prostory Galerie Středočeského kraje patřily ve středu 24. dubna burze práce, kterou uspořádal Úřad práce ČR ve spolupráci se Spolkem kutnohorských podnikatelů. Volné pracovní pozice i brigády tam nabízelo na pět desítek zaměstnavatelů, a to nejen z Kutnohorska, ale i okolních regionů.

Zahrada a dopravní hřiště jsou otevřené také pro veřejnost

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Jarní teploty lákají ven a zejména rodiče s menšími dětmi hledají příležitosti k venkovním aktivitám. Přívětivé počasí lze využít k návštěvě dopravního hřiště a zahrady při Domu dětí a mládeže Dominik (DDM) v Kutné Hoře. To i v případě, že zde děti a rodiče nenavštěvují žádný kroužek či kurz.

Na letecké základně v Čáslavi se vojáci připravují na cvičení v Polsku

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic se v těchto dnech na letecké základně v Čáslavi připravují na mezinárodní cvičení Tobruq Legacy 2019. Cvičení, jež bude unikátní hned z několika hledisek, se uskuteční v červnu v Polsku a zapojí se do něj jednotky pozemní protivzdušné obrany z téměř dvaceti členských států NATO.

Velkou chloubou školky v Potěhách je vlastní tělocvična

Potěhy /FOTOGALERIE/ - Mateřská škola v Potěhách vzdělává padesát šest dětí ve dvou třídách. Třídy jsou smíšené, navštěvují je společně děti ve věku od dvou let až po předškoláky. Paní učitelky připravují pro děti rozmanitý program. Do konce školního roku je čeká celá řada zajímavých akcí.

Výuku na kutnohorské Masaryčce zpestřil branný den

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Nové znalosti, zajímavé postřehy i zážitky si odnesli žáci Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře z branného dne, který se konal v úterý 23. dubna. Jednalo se vlastně o prezentační akci, kterou na základních a středních školách v celé republice připravuje odbor komunikace Ministerstva obrany ČR v součinnosti s jednotlivými organizačními celky rezortu. Tyto akce jsou součástí Přípravy občanů k obraně státu (POKOS).

Kačenky si už oblékají startovní čísla, další závodnice přibývají

Kutná Hora - Už přes sto žlutých a fialových plastových kachniček má jistotu, že v sobotu 27. dubna vyrazí na plavecký závod po říčce Vrchlici. Tolik startovních čísel zatím pro ně Kutnohořané nakoupili a podpořili tím středisko Oblastní charity Na Sioně, které pomáhá dětem s postižením a jejich rodinám.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

Kutnohorsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 22. do 28. dubna naposledy rozloučí se svými blízkými.

Pohlednice z minulosti: Sedlecká pouť v Kutné Hoře

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Na Velikonoce se v Kutné Hoře každoročně váže také oblíbená a hojně navštěvovaná pouť. Spojení svátků jara a pouti má dlouholetou tradici, ovšem dopátrat se jejího původu ve městě je nyní téměř nemožné.

Retroplavidel se někteří vodáci báli

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Počasí jako na přání, skvělá atmosféra a stará plavidla, to všechno provázelo Vodácký festival, kterým 20. dubna odstartovala ve Zruči nad Sázavou sezona Vodáckého muzea. Sraz na retroplavbu byl v deset hodin před muzeem, ze kterého si odvážlivci vypůjčili lodě a přesunuli se auty na Horku. Zde na ně již čekali majitelé vlastních raftů a kánoí. Ti méně odvážní si půjčili novější plavidla, takzvané plastovky.

Sport

Pohárová pouť Milína nekončí, Sokoleč penalty nepotěšily

Střední Čechy – Až do rozstřelů dovedli své duely papírově nejslabší účastníci čtvrtfinále Agro CS – Poháru Středočeského krajského fotbalového svazu.

Do černucké pískovny opět opět míří bořící se náklaďáky

Černuc - Jednadvacátá soutěžní sezona otevřeného mistrovství ČR v Truck trialu pokračuje o víkendu 27. a 28. dubna v v pískovně Taum v Černuci u Slaného.

Duatlon Na Hutích odstartuje sezonu závodů Clubu Deportivo

Kutná Hora - Osmý ročník závodu Duatlák Hutě, který pořádá kutnohorský spolek Club deportivo, odstartuje v neděli 28. dubna v 10 hodin. Na sportovce čekají dvě disciplíny - běh bude proložen cyklistikou. Na základně u vodácké klubovny Na Hutích bude umístěno hlavní depo závodu, prezentace a i start spolu s cílem. 

Nohejbalový šlágr oblastního přeboru ovládla Kutná Hora

Kutnohorsko - Nohejbalový oblastní přebor, který sdružuje týmy z okresů Kutná Hora, Kolín, části Benešova a z Prahy-východ pokračoval zápasy druhého kola. Největší pozornost na sebe poutal duel Sendražic a Kutné Hory. Utkání bylo vyrovnané pouze po úvodních zápasech dvojic. Od stavu 1:1 hosté jasně dominovali a bez ztráty setu vedli 5:1. Poslední čtyři zápasy dospěly vždy do rozhodujícího třetího setu, ale všechny koncovky lépe zvládali hráči Kutné Hory.

Kutná Hora těsně porazila Hvozdnici

Hvozdnice - K dalšímu mistrovskému utkání vyrazili kutnohorští fotbalisté do Hvozdnice. Sobotní utkání začalo vedením hostů, kteří po prvním poločase vyhrávali 1:0. Druhý poločas rozhodl o třech bodech pro Kutnou Horu, která si vedení udržela a zvítězila 2:1.

S prvním týmem tabulky hrála čáslavská rezerva nerozhodně

Lysá nad Labem - Fotbalisté čáslavské rezervy odehráli v pátek 19. dubna utkání v Lysé nad Labem. Proti prvnímu mužstvu I. A třídy se ukázali v dobrém světle, nakonec brali bod za remízu, když prohráli na pokutové kopy.

Rezerva Uhlířských Janovic zaskočila Malín, i tak ale prohrála

Kutná Hora - V dalším kole okresního přeboru překvapivě prohrál Malešov s Církvicí, Suchdol i s trochou štěstí porazil Chotusice díky jediné brance. Rezerva Uhlířských Janovic dlouho trápila malínské fotbalisty, nakonec ale prohrála 0:3.

Výsledky zápasů okresních fotbalových soutěží z víkendu 20. a 21. dubna

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výsledky a střelci okresních fotbalových soutěží na Kutnohorsku z víkendu 20. a 21. dubna.

OBRAZEM: V závodě KVOK padl traťový rekord

Kolín/Velký Osek - V závodě KVOK padl traťový rekord. Zaběhl ho vítěz z Keni Kipruto Kibire v čase 1:07,12. Jako druhý doběhl v těsném závěsu jeho krajan Kiplagat Tuei v čase 1:07,13.

Generálka i motivace na vrchol. Neratovice se letos povedly

Neratovice – V neděli se uskutečnil už 16. ročník fotbalového turnaje lidí s duševním onemocněním – Fokus Cup. Byl jakousi generálkou i motivací na jiný, podobný a velký turnaj EASI Cup 2019 - bez předsudků, který se s vysokou mezinárodní účastí týmů z velké části Evropy uskuteční v červenci letošního roku v Praze.

Krimi

Údajné čachry s reklamou mají našlápnuto k soudu. Jde o stamiliony

Střední Čechy – Policejní zákrok proti obchodníkům s reklamou se odehrál již bezmála před dvěma roky a lidé čelící trestnímu stíhání zůstávají na svobodě – neznamená to ale, že by vyšetřování nepokračovalo. O jeho završení informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Střelba na Sedlecké pouti! Policisté museli použít donucovacích prostředků

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Na Sedlecké pouti v Kutné Hoře měli v neděli 21. dubna odpoledne přítomní kromě obvyklých atrakcí i přídavek v podobě opilého muže, který si v jednom ze stánků koupil plynovou pistolí a pak z ní vystřelil.

Požár komplexu v Říčanech spolykal přes 12 milionů

Říčany u Prahy /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Masivní nasazení hasičských jednotek, kvůli němuž byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, si v sobotu vyžádal podvečerní požár v Říčanech. Plameny, které zachvátily komplex budov bývalého lihovaru v Barákovvě ulici, se sice podařilo zkrotit během hodiny, přesto však napáchaly značné škody. Ty se podle prvotních odhadů zástupce majitele vyšplhaly na 12 – 15 milionů korun. Co je má na svědomí, zůstává předmětem šetření.

OBRAZEM: V Šlechtíně hořel domek. Příčina požáru se zřejmě řešit nebude

Šlechtín - Období sucha s sebou přináší i zvýšené riziko požárů. V pátek 19. dubna v 15.42 hodin přijal Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje hlášení o požáru v Šlechtíně u Bohdanče. Když hasiči přijeli na místo, opuštěný domek už dohoříval. Oheň proto rychle dostali pod kontrolu. 

V suchém počasí hoří lesy, děti podpálily stoh

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Zelený čtvrtek byl ve znamení plamenů; hořelo na polích, trávnících, v křovinách i v lesních porostech. Mimořádně rušný den v pátek 19. dubna shrnula mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová, podle jejíchž slov se na zvýšeném množství zásahů v přírodním prostředí podepisuje suché a větrné počasí posledních dnů.

Náraz auta do pilíře řidič nepřežil

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Lidský život si ve středu ráno vyžádala nehoda osobního auta u obce Strančice na Praze-východ.

Opakovaná drobná krádež zavání pobytem v chládku

Střední Čechy - Šlo jen o drobnou krádež – i tak však hrozí podezřelému pobyt za mřížemi. V pondělí na to upozornila Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ v souvislosti s případem, který policisté z Brandýsa nad Labem řeší od úterka minulého týdne. Ochranka prodejny zadržela 27letého muže, kterého viní, že si chtěl bez zaplacení odnést sladkosti a několik balení pracích prostředků.

Čtyřletý trest pro seniora za terorismus na železnici je pravomocný

Mladoboleslavsko – Beze změny zůstal trest za teroristické útoky na železnici, který před třemi měsíci vyměřil Krajský soud v Praze 71letému Jaromíru Baldovi z Mladoboleslavska.

Ranní smrtelná nehoda uzavřela Jeníkovskou ulici v Čáslavi

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Smutně začalo úterý 16. dubna v Jeníkovské ulici v Čáslavi. V brzkých ranních hodinách se tam stala dopravní nehoda, která si vyžádala jeden lidský život. „Krátce před pátou hodinou ranní došlo ke střetu dodávky a nákladního auta. Řidič dodávky, ročník narození 1969, utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Hledá se žena z kamerového záznamu. Kvůli ukradené peněžence

Kutná Hora - Policisté pátrají po totožnosti zatím neznámé ženy a o spolupráci žádají také veřejnost. „Hledaná ženy by mohla poskytnout informace ke krádeži peněženky, k níž došlo v jednom obchodě s drogerií v Kutné Hoře,“ vysvětlila mluvčí kutnohorských policistů Vendulka Marečková.

Ekonomika

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle

Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

První české kvevri víno vzniklo v Kutné Hoře

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Slavnostní otevření prvních českých kvevri se uskutečnilo v Kutné Hoře. Ty jsou od loňského podzimu uloženy v klášteře svaté Voršily, kde již několik let sídlí kutnohorské rodinné vinařství Vinné sklepy Kutná Hora.

O osudu ČKD Kutná Hora rozhodl krajský soud

Kutná Hora - O osudu kutnohorské slévárenské společnosti ČKD rozhodl ve středu Krajský soud v Praze. Ten poslal firmu v prosinci do úpadku kvůli dluhům. Společnost dluží obchodním partnerům, orgánům státní správy a bankám celkem 360 milionů korun. Současné vedení ČKD chtělo úpadek vyřešit reorganizací, ve hře byl ale také konkurs. Konečné slovo měl soud a věřitelé.

Na reklamu kraj firmám připlatí i statisíce

Střední Čechy – Pěkný obal prodává – což platilo vždy a v dnešní době dvojnásob – a takové propagační video dokáže přitáhnout pozornost až nečekanou. To jsou ohlasy, jež získalo Středočeské inovační centrum na loňskou novinku v podobě kreativních voucherů.

Na nové třídy získali 25 milionů

Před třemi lety slavila mladoboleslavská Základní škola Dr. Edvarda Beneše 80 let od svého vzniku. Netrvalo dlouho a škola dostala dárek v podobě nových učeben. Ty byly pořízeny především z dotace Evropské unie.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!

Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Kvůli EET v kraji padly pokuty za 11 milionů

Střední Čechy - Pokuta uložená na místě - tomu se říká příkazní řízení (přičemž laik bude nejspíš hovořit o „blokové pokutě“) - a finanční sankce vyměřená později ve správním řízení v souvislosti se stejnou věcí se nemohou lišit; samotné předání věci do správního řízení není důvodem k navýšení možné sazby.

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?

Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Škoda Scala získala první ocenění. Ještě před uvedením na trh

Mladá Boleslav – Oceněním Red Dot Award se může chlubit automobil Škoda Scala; a to ještě před svým uvedením na trh. Porota se skládala ze 40 mezinárodních odborníků, ocenění automobil získal v kategorii produktového designu.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí

Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.