Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 24.10. 2020 a svátek má Beáta

Kutná Hora

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých měst.

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,05 km²
Oficiální web města: www.kutnahora.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Kovářství KH – umělecké kovářství, brány, ploty, zábradlí, mříže, studny, držáky na truhlíky, bytové doplňky, kované postele, židle, garnýže Čáslav, Kutnohorsko

Nabízíme: zakázkovou výrobu brány (včetně automatických), ploty a zábradlí mříže, studny či držáky na truhlíky bytové doplňky - věšáky, svícny, květinové stojany, kliky a podobně kované postele, židle a další nábytek gárnýže nebo také krbové nářadí   Naše další webové stránky ZDE: http://www.umelecke-kovarstvi.wz.cz

Tel:
 • 608 779 692 - pan Horák Roman - majitel
  777 987 429 - pan Klíma Ondřej - společník
  604 345 571
E-mail:
 • kovarstvikh@email.cz
  horakrom@email.cz

Podlahy Adam – podlahářství, pokládka podlah, PVC, lina, pokládka koberců, korkové podlahy, plovoucí podlahy Čáslav

Nabízíme: PVC lina pokládka koberců korkové podlahy antistatické podlahy plovoucí podlahy vinylové podlahy lepené, vinylové plovoucí podlahy Reference

Tel:
 • +420 606 574 121
E-mail:
 • adam.j@mujmail.cz

Finanční úřad – Územní pracoviště v Čáslavi – otevírací doba, kontakty, mapa Čáslav

Podatelna Úřední hodiny podatelny Po 8:00 17:00 Ut 8:00 15:30 St 8:00 17:00 Čt 8:00 15:30 Pa 8:00 14:00 Elektronická podatelna: http://www.daneelektronicky.cz Organizace Ježek Petr, Ing. ředitel Email: Petr.Jezek@fs.mfcr.cz Úřední hodiny pro veřejnost Po 8:00 17:00 St 8:00 17:00 Úřední deska Organizační struktura Sazebník úhrad nákladů za poskytování informací Další informace...

Tel:
 • 327 300 311
E-mail:
 • podatelna2106@fs.mfcr.cz

Restaurace V Ruthardce – středověká restaurace Kutná Hora

Útulná restaurace V Ruthardce si Vás dovoluje pozvat na oběd, večeři či posezení s přáteli. V letních měsících můžete strávit příjemné chvíle na zahrádce s jedinečným výhledem na Chrám Sv. Barbory nebo Kostel Sv. Jakuba a v zimě se ohřát u krbu nebo pozorovat okolí ze zimní zahrady.  Nabízíme: středověká...

Tel:
 • 739 013 510 - paní Sádlová
  607 286 298 - restaurace
E-mail:
 • vruthardce@seznam.cz

KAPKA spol. s r.o. – prodej vodoměrů, opravy vodoměrů, ověřování vodoměrů Kutná Hora

Společnost Kapka spol. s r.o. zajišťuje opravy, ověřování a prodej vodoměrů.  K prodeji nabízíme bytové, domovní a průmyslové vodoměry včetně indukčních průtokoměrů různých typů a značek. Naše společnost též provádí kompletní řešení dálkových odečtů, poradenskou činnost včetně služeb v oboru měření kapalin a školení osob či organizací na montáže měřidel. Nabízíme: E-shop Opravy...

Tel:
 • 327 512 918
  727 931 399
E-mail:
 • info@kapka-vodomery.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

O titul Alej roku se uchází březová alej v Potěhách

Už jen do úterý 27. října do 12 hodin můžete nominovat svá oblíbená stromořadí do ankety Alej roku. Z Kutnohorska je nominovaná březová alej U Nového rybníčka v Potěhách. Pro svého favorita můžete hlasovat od 3. listopadu do 7. ledna.     

Z podzimní invaze chatařů starostové strach nemají, spoléhají na ohleduplnost

Lockdown spolu s hezkým podzimním počasím i prázdninami, které vláda školákům naplánovala na příští týden - to jsou důvody, proč možná lidé opustí na čas města a začnou se houfně přesouvat na chaty a chalupy. Stejně jako na jaře.

X-Day potřetí: do 1. listopadu se lidé mohou ucházet o grant Foxconnu

Společnost Foxconn nabízí šanci jednotlivcům i skupinám, kteří na Kutnohorsku a Pardubicku hledají prostředky k uskutečnění svých snů. Už potřetí rozdělí čtyři sta tisíc korun těm, kteří se do začátku listopadu přihlásí a projdou sítem dvoukolové soutěže Foxconn X-Day.

Města a obce na Kutnohorsku obnovují pomoc pro seniory a osamělé

Města a vesnice na Kutnohorsku obnovují pomoc lidem v koronavirové krizi, která je primárně určena seniorům a osamělým lidem. Radnice přitom spolupracují například s denními stacionáři nebo sbory dobrovolných hasičů, zapojují se i dobrovolníci, kteří jsou vítáni. Mnoho organizací totiž samo bojuje s nedostatkem zaměstnanců kvůli karanténě.

Další zkouška řidičů na I/38: u Hlízova opravují silnici

Další zkouška nervů čeká na řidiče na hlavním tahu I/38 u obce Hlízov. Ve čtvrtek 22. října tam začala oprava povrchu vozovky, jezdit se bude jen jedním jízdním pruhem. Práce na silnici budou podle silničářů trvat do soboty 24. října. 

Některé obce na Kutnohorsku nákaze stále vzdorují. Jinde už se prý promořili

Koronavirová nákaza se sice šíří celou Českou republikou, stále se ale najdou i místa, kde jsou počty nakažených téměř na nule. Je mezi nimi i několik obcí na Kutnohorsku, které patří dlouhodobě k méně zasaženým regionům. K obcím s nejnižším počtem případů patří podle dostupných dat například Chlístovice, Chotusice nebo Zbraslavice.

Pavlína Kunášková: Je příjemné zjišťovat, že lidé mají stále chuť pomáhat druhým

Náročné dny prožívají v době druhé koronavirové vlny také zaměstnanci hematologicko-transfuzního oddělení čáslavské nemocnice, mezi které už přes dvacet let patří i Pavlína Kunášková.

Máme dostatek krve i dárců, říká ředitel čáslavské nemocnice Rudolf Bubla

Transfuzní stanice na mnoha místech České republiky mají stejně jako v jarní koronavirové vlně nedostatek krve i dárců. Transfuzní stanice v čáslavské nemocnici, která je jediná na Kutnohorsku, však v současné době v nouzi není. Potvrdil to ředitel nemocnice Rudolf Bubla.

Dům dětí a mládeže Dominik v Kutné Hoře nezahálí. Přesunul se do on-line světa

/VIDEO/ Protože se v současné době nekoná ani zájmové vzdělávání a nefungují žádné kroužky a kurzy pro děti, je rovněž Dům dětí a mládeže (DDM) Dominik v Kutné Hoře uzavřený. Jenže ne tak docela. Pro děti spustil speciální YouTube kanál, na kterém mohou sledovat různá videa i soutěže.

On-line výuka očima učitelů: situace je přehlednější než na jaře, děti ale chybí

Od září se na ni se svými žáky poctivě připravovali, protože neustále visela ve vzduchu. Na distanční výuku nakonec všichni žáci a studenti povinně přešli ve středu 14. října. I když se učitelé shodují na tom, že situace je nyní přehlednější než na jaře a na distanční výuku byli schopní přejít plynule prakticky ze dne na den, má výuka na dálku řadu úskalí.

Sport

OBRAZEM: Hokejové hvězdy v Dobříši. Jak trénovali Neuvirth, Chlapík nebo Gulaš?

Dobříš žije hokejem! Od úterý se na tamějším nekrytém stadionu připravují extraligové celky Sparty Praha, Mladé Boleslavi, Plzně, ke kterým se připojily i prvoligové týmy pražské Slavie a kladenských Rytířů.

Zimní spánek? Ani náhodou! Kladno chystá atletický halový mítink

Přes zimu kladenská atletika rozhodně spát nebude. Naopak. Hodlá vstoupit do klubu pořadatelů halových mítinků. Příští rok 8. února se má v atletické hale na Sletišti uskutečnit mezinárodní podnik s názvem Kladno Indoor.

Oslavy šedesáti let od založení házenkářského oddílu se odkládají

Letos na podzim uběhlo šedesát let od založení oddílu házené v Kutné Hoře a na tento víkend byla naplánovaná oslava tohoto jubilea. Ta se však v sobotu konat nebude.

Nijak jsem se neprovinil, hájí se Kabyl. Argumentuje i sníženou známkou pro sudí

V úplatkářské kauze, která od minulého pátku otřásá českým fotbalem, zaujímá unikátní místo. Mezi dvacítkou osob obviněných v souvislosti s ovlivňováním výsledků je jediným delegátem. Podle informací z vyšetřovacího protokolu se měl Jiří Kabyl zaplést do rozsáhlého případu ve spojitosti s domácím utkáním Vyšehradu. V písemném vyjádření pro Deník vinu odmítá.

Extraliga vyvolala haló. Lid se ptá: Proč se nelobbuje za dobříšské hokejisty?

Hokejová invaze extraligových a prvoligových klubů do Dobříše. To je žhavé téma posledních dní, které vyvolalo v řadách tamní veřejnosti pořádné haló. A to všemi směry. Zatímco někdo od úterý hledá hokejovou výstroj, pro řadu dalších to znamená opětovný podnět k otevření otázky stavu zimního stadionu a s tím spojené obnovení dobříšského klubu, který zanikl před jedenácti lety. „Pro nás, kteří jsme tam hokejově vyrostli, je to hrozné. Pořád si ale říkám, že jednou si tam ještě zahraji,“ říká bývalý hráč Radek Bartoš, který v současnosti válí v Sedlčanech.

Na konci sezony chci mít pětadvacet gólů, prozradil Lukáš Křelina

Třicetiletý fotbalista Chotusic Lukáš Křelina, který ve své kariéře okusil i divizi, momentálně vládne tabulce nejlepších střelců okresního přeboru. V osmi zápasech vstřelil devět branek.

Kaňk si užívá vítěznou vlnu, jakou dlouho nepamatuje. Sedm výher v řadě

Pro někoho hodně překvapivý lídr okresního fotbalového přeboru. Sokol Kaňk má po osmi odehraných kolech o jeden zápas méně, a přesto s plným počtem 21 bodů vede tabulku. Družina Martina Klatka by ráda potrápila i favorita soutěže – FK Uhlířské Janovice.

Dobříšský led se proměnil v centrum profíků. Přidá se i Jágrovo Kladno?

Potvrzeno! Tuzemská hokejová smetánka našla své útočiště v Dobříši. Právě tam se na otevřeném kluzišti bude v době pandemických opatření připravovat při nejmenším pět klubů, z nichž čtyři jsou zástupci extraligy a jeden Chance ligy. Kromě Sparty Praha, o níž se v tomto směru již dříve spekulovalo, a která vše v úterý odstartovala, jde i o Mladou Boleslav, Plzeň, královehradecký Mountfield a pražskou Slavii.

Pět branek potěšilo, ale některé byly k ničemu, přiznal Dalibor Cimr

Fotbalisté Kutné Hory uhráli v osmi divizních kolech pouze šest bodů. Nastříleli jen dvanáct branek, z nichž jich má na svém kontě nejvíce Dalibor Cimr.

Korupční kauza smetla také Chovance. Berbr rezignoval z vazby

V českém fotbale padají hlavy. Výkonný výbor FAČR v souvislosti se zatčením místopředsedy Romana Berbra odvolal z funkce členy komise rozhodčích. Případem se rovněž začala zabývat UEFA, uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Krimi

Cestující napadl řidiče autobusu na lince z Kutnohorska. Pěstmi zranil hned dva

Kamerové záběry, které by snad mohly pomoci k vypátrání údajného útočníka, jenž zranil hned dva řidiče autobusu naráz, sice nejsou kvalitní, nicméně přece jen lepší něco než nic. Všímavým lidem, kteří dotyčného znají, by mohly napovědět, věří policisté z Říčan, kteří po dotyčném pátrají už měsíc. Zatím se mu přijít na stopu nedaří, a tak se policie ve středu obrátila s žádostí o pomoc na veřejnost.

Ze tří stovek kontrolovaných řidičů mělo problém 58

/FOTOGALERIE/ Pět přetížených nákladních aut, za což jejich řidiči zaplatili na pokutách dohromady přes 40 tisíc korun. To je jedno z konkrétních odhalení v rámci třídenní dopravně bezpečnostní akce, jejíž výsledky v úterý 20. října představil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Pořádání technoparty se má organizátorům po letech prodražit

Odškodnění přiřkl soud obyvatelům obce na Praze-východ, kteří před čtyřmi lety trpěli hlukem kvůli technoparty uspořádané v blízkosti jejich bydlišť. Akce se uskutečnila mezi 17. a 19. červnem 2016 v sousedství obce Sluštice; mezi Říčany a Úvaly na Praze-východ. Na rozhodnutí soudu, které s ní souvisí, upozornila ve svém zpravodajství TV Nova.

Celníci vyhmátli tak bídné padělky, jaké už dlouho neviděli

Prodá se před Vánoci skutečně cokoli? Taková otázka mohla blesknout hlavou celníkům, kteří ve čtvrtek kontrolovali vozidla, jejich náklad i posádky na dálnici D1 při pomezí středních Čech Prahy. 

Řidiče vystrašila srna, policisté zjistili, že před jízdou pil

/FOTOGALERIE/ K dopravní nehodě došlo v tomto týdnu na přehledném úseku silnice číslo I/17 v obci Horní Bučice. Osmnáctiletý řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia řídil ve směru od Čáslavi k obci Dolní Bučice. Dle prvotních informací řidič reagoval na pohyb srny v jízdní dráze, strhnul řízení vpravo a sjel do příkopu.

Za útok na soudkyni už není koho potrestat

Incident s nožem, který se na sklonku června odehrál v budově středočeského krajského soudu, se už dál řešit nebude. O tom, že trestní stíhání bylo zastaveno, informoval ve čtvrtek zpravodajský server iDnes. Důvodem je to, že podezřelý, který po činu skončil ve vazbě, v létě zemřel v pankrácké věznici. Odsouzen v trestním řízení by však zřejmě stejně nebyl – ze znaleckého posudku totiž vyplynulo, že na soudkyni zaútočil ve stavu nepříčetnosti.

Agresivního mladíka, který surově zbil spolužáka, škola prý vyloučit nemůže

Drsnou rvačkou školáků, ke které došlo v pondělí 5. října nedaleko obchodního centra Futurum v Kolíně, řeší policie. „Policisté se případem zabývají, ale vzhledem k věku zúčastněných nebudeme poskytovat bližší informace,“ potvrdila mluvčí Martina Fejfarová.

Pohřešovaného muže z Kutnohorska nalezli policisté bez známek života

Smutný konec mělo v pátek 2. října pátrání po pohřešovaném dvaačtyřicetiletém muži. K tomuto kroku policie přistoupila na základě informací od mužovy přítelkyně. Ta oznámila, že od něj dostala sms zprávu, z které pojala podezření o jeho život. A to se potvrdilo, oběsil se.

Cesta migrantů do Německa skončila u Střechova. Jeden byl pozitivní na covid-19

Teprve nyní zveřejnil Celní úřad pro Středočeský kraj informaci o zadržení skupiny migrantů, kteří měli namířeno do Německa. Jeden z nich měl dokonce pozitivní test na covid-19. K události došlo v pátek 25. září. Tehdy hlídka středočeských celníků kontrolovala dálnici D1 a přilehlé komunikace.

Zloději ukradli čtyři tuny švestek přímo ze sadu

Vcelku kuriózním případem se nyní zabývají kutnohorští policisté. Předmětem jejich pátrání jsou švestky. A to pořádné množství, zloději si jich totiž přivlastnili celkem čtyři tuny.

Ekonomika

Lékárničku po babičce předělal na dřevěný batoh. Šuplík na záda montuje za Brnem

/ANKETA/ Dřevěné motýlky i hodinky se zdály módními výstřelky, přesto se staly světovými trendy doplňky. Dvacetiletý Jonáš Kůra z Brněnska se teď snaží prorazit s originálním dřevěným batohem. „Inspiraci jsem našel v přírodě. Voní buď po ořechu, jilmu, nebo jasanu. Chtěl jsem přijít s nějakou alternativou ke klasickému batohu, vystoupit z davu,“ říká mladík.

Středočeští vědci ukážou v Dubaji světu, jak umějí ozelenit poušť

Voda získaná ze vzduchu tekla, prozatím je hotovo. Tak se odborníci z výzkumného centra v Buštěhradu, kde působí Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického (UCEEB), mohou ohlédnout za prací odvedenou v Dubaji.

Řítíme se vstříc bezdomovectví, zoufají si drobní podnikatelé

Zoufalé jaro prožívali kvůli koronavirovým opatřením živnostníci celé republice. Z následků zavření či omezení svého podnikání se ještě nestihli pořádně otřepat a znovu musí čelit složité situaci. Jak prožívají drobní podnikatelé současné období a co říkají na pomocné kroky vlády?

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Jde přitom o místa, kde se lidé neshromažďují ve větším počtu a fungují za přísných hygienických pravidel, sdělili ČTK zástupci Sdružení automobilového průmyslu.

Pokud se uzavření obchodů protáhne, bude to konečná, zní od podnikatelů

Před mnoha živnostníky stojí těžká zkouška. Následující týdny rozhodnou, zda přežijí. Stejně jako na jaře začíná platit vládní opatření, které do 3. listopadu zavírá maloobchodní prodejny.  

Omezení výroby TPCA v Kolíně? Investice pokračují, říká manažer automobilky

Do světa se začala šířit informace o tom, že by se ze známých kolínských trojčat, tedy Toyoty Aygo, Peugeotu 108 a Citroënu C1 vyráběných v kolínské automobilce TPCA, měl stát jedináček. Objevují se spekulace, že Peugeot a Citroën výrobu svých modelů malých městských vozů v Kolíně zruší.

PŘEHLEDNĚ: Jaké kompenzace teď budou moci čerpat živnostníci a podnikatelé

Při jarních opatřeních pomohla ustát nelehkou situaci živnostníků celá řada kompenzačních opatření. Ač by se mohlo zdát, že vláda tedy na podzimní situaci mohla být připravena a se zaváděním podobných opatření by už neměl být problém, jednotlivé programy na pomoc OSVČ teprve nabíhají a ministerstva postupně zveřejňují jejich podmínky.

Vinaři očekávají svěží svatomartinské víno. Lahví vyrobí o poznání méně než loni

Za necelý měsíc otevřou milovníci Svatomartinského vína první lahve ročníku 2020. Vinaři začnou tato vína prodávat 11. listopadu od jedenácti hodin. „Letošní Svatomartinská vína budou velmi aromatická s lehčím ovocným charakterem a s alkoholem do 12,5 procenta," přiblížil sommelier Marek Babisz.  

Radíme živnostníkům: Druhá vlna krize. Co s tím?

Bohužel, epidemiologická situace není příznivá a v našem slovníku se zabydluje nový pojem: sektorový lockdown. Ten vyhlásila vláda 14. října a znamená uzavření vybraných provozů úředním nařízením. Co to znamená, vysvětluje Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Hospody dostaly další ránu. Na vesnicích se bojuje o ty poslední

Nejdřív EET a zákaz kouření, nyní koronavirus. Tradiční hospody mizející z vesnic schytaly další ránu. Obce je nechtějí nechat padnout.