Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 29.01. 2020 a svátek má Zdislava

Kutná Hora

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých měst.

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,05 km²
Oficiální web města: www.kutnahora.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Střechy Košnar s.r.o. – střechy na klíč, dřevostavby, demolice, rekonstrukce, komíny, pergoly Kutná Hora

Naše firma byla založena v roce 2000 a specializuje se na realizaci střech. Nabízené činnosti: střechy na klíč dřevostavby realizace solárních elektráren dřevokonstrukce demolice střech a dřevokonstrukcí opravy a rekonstrukce pokrývačské práce klempířské práce komíny montáže střešních oken pergoly, garážové stání

Tel:
 • 602 185 956
  777 719 848
E-mail:
 • josef.kosnar@seznam.cz

Reklama Česal – celopolepy aut, samolepky, razítka a vizitky, polepy dopravních prostředků Kutná Hora

Firma Reklama Česal se od roku 1995 zabývá reklamní grafikou a tiskem. Nabízíme: celopolepy aut samolepky polepy dopravních prostředků reklamní desky a banery razítka a vizitky webové stránky multimédia loga

Tel:
 • 606 381 800 - pan Česal
  606 648 256
E-mail:
 • reklama.cesal@seznam.cz

TERA – COTA.KERAMIKA – keramické výrobky, jídelní a čajové servisy, cukřenky, misky, konvice, podnosy, džbány Kutná Hora

Zabýváme se výrobou a prodejem keramiky. Pořádáme také keramických kurzy. Nabízím: prodej cukřenek čajových misek konvic podšálků podnosů džbánů olejových lahví svícnů či forem na pečení

Tel:
 • 774 067 718 - paní Divišová Tereza - majitelka
E-mail:
 • tereza.divis@gmail.com

Milan REBHAN – žaluzie, rolety, těsnění, dveře, sítě proti hmyzu, zasklívání balkónů Kutná Hora

Nabízíme: montáže a opravy žaluzií (externí, interní) rolet markýz sítí proti hmyzu těsnění do oken těsnění do dveří zasklívání balkónů Vše v nejkratší možné době a nejlevněji.

Tel:
 • +420 602 337 737 - pan Rebhan
E-mail:
 • mr.zaluzie@tiscali.cz

Kovářství KH – umělecké kovářství, brány, ploty, zábradlí, mříže, studny, držáky na truhlíky, bytové doplňky, kované postele, židle, garnýže Čáslav, Kutnohorsko

Nabízíme: zakázkovou výrobu brány (včetně automatických), ploty a zábradlí mříže, studny či držáky na truhlíky bytové doplňky - věšáky, svícny, květinové stojany, kliky a podobně kované postele, židle a další nábytek gárnýže nebo také krbové nářadí   Naše další webové stránky ZDE: http://www.umelecke-kovarstvi.wz.cz

Tel:
 • 608 779 692 - pan Horák Roman - majitel
  777 987 429 - pan Klíma Ondřej - společník
  604 345 571
E-mail:
 • kovarstvikh@email.cz
  horakrom@email.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Do Čáslavi přijedou armádní generál Petr Pavel a diplomat Petr Kolář

V rámci cyklu nazvaného Setkání s významnými osobnostmi se na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi uskuteční další díl tohoto programu, jehož hosty tentokrát budou armádní generál Petr Pavel a diplomat Petr Kolář. Setkání je naplánováno na čtvrtek 6. února v 19 hodin.

Ve městě přibude další radar, ten malínský loni vydělal čtyři miliony korun

Řidiči v Kutné Hoře se mají od dubna na co těšit. Na dodržování rychlosti tam totiž začne dohlížet další úsekový radar. Umístěn bude znovu na silnici I/2, která je v majetku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Dodržování předepsané rychlosti bude radar měřit na příjezdu od Prahy v ulici Kouřimská v okolí nemocnice.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

/SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 27. ledna do 2. února na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Kontrolní komise zkontrolovala tři jídelny, výsledky zatím nezveřejnila

Kutnohorská rada města v září na doporučení školské komise ustanovila speciální kontrolní komisi, aby prověřila situaci ve školních jídelnách. Doposud skupina provedla více než pět místních šetření ve třech jídelnách: jídelně Jiráskovy sady a v jídelnách na Základní škole Žižkov a Základní škole Jana Palacha.

Pohlednice z minulosti: Od havárie ropovodu Družba uplynulo patnáct let

/FOTOGALERIE/ Tři sta tisíc litrů uniklé ropy a osmdesátimilionová škoda. To byly následky ropné havárie, která se odehrála na samém okraji Čáslavi. Ropa z ropovodu Družba tam začala unikat v noci na 28. ledna roku 2005. Došlo ke kontaminaci podzemní vody a horninového prostředí, poškozeny byly smrkové porosty, povrchové vody minimálně. Zdroje pitné vody nebyly zasaženy vůbec.

Výměna řidičských průkazů čeká pět tisíc řidičů

Přes pět tisíc řidičů na okrese čeká v roce 2020 výměna řidičských průkazů. V Čáslavi jakožto obci s rozšířenu působností (ORP) musí svá řidičská oprávnění vyměnit v průběhu roku 1690 řidičů, v ORP Kutná Hora 3695 řidičů. Ani na jednom z městských úřadů se na přepážkách podle úředníků žádné dlouhé fronty neodehrávají.

Hejtmanka ocenila tvůrce nejhezčích panenek zachraňujících životy

/FOTOGALERIE/ S pamětními listy, drobnými cenami a poděkováním zavítala ve čtvrtek do dvou domovů seniorů na Kutnohorsku hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), aby ocenila nejúspěšnější účastníky prvního ročník soutěže Miss panenka Středočeského kraje - senior. Senioři vyráběli panenky pro české zastoupení UNICEF - Dětského fondu Organizace spojených národů.

Michael Žantovský byl hostem setkání s občany Čáslavi

/FOTOGALERIE/ Čáslavští zájemci měli ve středu 22. ledna možnost setkat se s Michaelem Žantovským, zajímavou osobností kulturního, společenského i politického života České republiky. Michael Žantovský je v současné době ředitelem Knihovny Václava Havla v Praze, ale rozsah jeho aktivit je a v minulosti také byl mnohem širší.

Žižkovští sedmáci budou dělat průvodce po památkách lidem s postižením mozku

Musíme si pomáhat. Přesně tohoto hesla se drží na Základní škole Žižkov v Kutné Hoře. Pravidelně tam proto pořádají takzvaný den Laskavec. V rámci něj si každá třída vybere něco, čím může ostatním pomoci. Pro třídu 7.B bude letošní den Laskavec určitě nezapomenutelný. Začátkem dubna budou totiž dělat průvodce po kutnohorských památkách lidem se získaným poškozením mozku, které sdružuje organizace Cerebrum.

Sport

Kutnohorští olympionici bodovali na zimní olympiádě dětí a mládeže

/FOTOGALERIE/ Středočeské sportovní naděje, které bojovaly na Olympiádě dětí a mládeže pořádané Karlovarským krajem, obhájily čtvrté místo v celkovém hodnocení krajů z minulých zimních her, jež se konaly před dvěma roky v Pardubickém kraji. Lví podíl na tom má rychlobruslařka Natálie Brichová, která se se čtyřmi medailemi zařadila mezi nejúspěšnější sportovce olympiády.

Nymburk bude u Jadranu bojovat o historický přepis

Světem basketbalu hýbe tragédie a smrt někdejší hlavní hvězdy tohoto sportu Kobe Bryanta, a tak i borci Nymburka vyrazili včera na předposlední utkání základní části Ligy mistrů do Černé Hory proti Mornar Baru v posmutnělé náladě. Hrají ale o první místo a mohou zatřást historií, na hřišti nechají určitě všechno.

Vlašim v Čáslavi otočila skóre a zvítězila 5:3

Nedělní večer patřil v Čáslavi hokejovému utkání domácích Gripenů se soupeřem z Vlašimi. Čáslavští hokejisté po prvních dvaceti minutách drželi vedení 3:2, hosté ale ve druhé třetině dokázali vyrovnat. ve třetím dějství dokonce Vlašimští otočili skóre a Čáslav nakonec prohrála 3:5.

Povolání kustod? To jsou i zážitky o prodeji piva či hře na opici

Jejich heslo? Vždy připraven! Kustodi – pomocníci fotbalových, hokejových, volejbalových, zkrátka sportovních týmů – jsou svérázné postavy. Zažívají mraky neuvěřitelných příhod, byť některé z nich nejsou publikovatelné. Ale i ty, jež se dostanou na veřejnost, stojí za to.

MMA bojovníci se utkali v Nymburce na turnaji GCF

/FOTOGALERIE/ 61. Galavečer MMA GCF 61 Cage Fight Nymburk se ve Sportovním centru konal v neděli 26. ledna. Na programu bylo celkem deset zápasů, ve kterých nechyběli ani zástupci pořádajícího klubu MMA Poděbrady

Mladší žáci Sparty berou sedmé místo z Velkého Meziříčí

Mladší žáci kutnohorského házenkářského oddílu se v sobotu vypravili do Velkého Meziříčí, kde se zúčastnili turnaje ve společnosti dalších sedmi celků. Kutnohorští po konci turnaje skončili na předposledním sedmém místě.

Orlando Bloom si zajel do Kladna za Jágrem

Známý britský herec Orlando Bloom, známý představitel Legolase z Pána prstenů, Parida z Trojské války či Willa Turnera z Pirátů z Karibiku, se loni na podzim nastěhoval do Prahy, natáčí a ve volném čase poznává české kraje na bicyklu. A v neděli se podíval také do Kladna na hokej, fandil Rytířům s Jaromírem Jágrem.

Poděbrady Kutnou Horu nešetřily. Sršni pětkrát inkasovali

Utkání osmnáctého kola Krajské hokejové ligy za sebou mají hokejisté kutnohorského klubu, kteří v sobotu vyrazili k venkovnímu utkání na půdu vedoucího celku tabulky z Poděbrad. Svěřencům Stanislava Bednáře utkání výsledkově hrubě nevyšlo, po první třetině prohrávali těsně 0:1, ve druhé části utkání ale inkasovali čtyři branky a prohrávali 0:5. V posledním dějství branka nepadla, Kutnohorští tak odjížděli bez vstřelené branky a s pěti inkasovanými.

OBRAZEM: Sršni v Kutné Hoře přivítali malé budoucí hokejisty

Oba zimní stadiony na Kutnohorsku, respektive hokejové kluby, které na nich působí, se zapojily do celorepublikového projektu Pojď hrát hokej. Její součástí byla i náborová akce Týden hokeje. Jak Sršni z Kutné Hory, tak čáslavská Gripeňata ji v sobotu 25. ledna využili na potencionální rozšíření svých hráčských zakladen.

V dalším přípravném utkání Kutnohorští remizovali

Ke druhému přípravnému utkání v rámci zimní přípravy vyrazili v sobotu kutnohorští hokejisté do Havlíčkova Brodu, kde na umělé trávě sehráli utkání s tamním celkem. První poločas skončil nerozhodným výsledkem 1:1, ve druhé části utkání padly čtyři branky, a konečný stav utkání byl 3:3.

Krimi

Plameny od kbelíku s popelem spolykaly osm milionů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Neopatrnost při zacházení se žhavým popelem způsobila škodu vyčíslenou na osm milionů korun. Tak v noci na úterý 28. ledna shrnula mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová okolnosti požáru, který v Osnici na Praze-západ poničil dva domy.

Na vedení Středočeského kraje podal opozičník trestní oznámení

Trestní oznámení na vedení Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje i na vedení kraje podal opoziční zastupitel Michael Pánek (ODS). Informoval o tom na pondělním jednání krajského zastupitelstva s tím, že odhadovanou škodu vyčíslil na jednu miliardu korun.

Policejního funkcionáře stíhaného kvůli nákupům soud očistil

/FOTOGALERIE/ Plně očištěn ze všech dřívějších nařčení byl dlouholetý vedoucí benešovského územního odboru středočeské policie Petr Havránek. Upozornil na to krajský policejní ředitel Václav Kučera, když v pátek připomněl verdikt Vrchního soudu v Praze z 8. ledna.

Zločiny budou Středočeši moci na dálku hlásit do Prahy

/FOTOGALERIE/ Policejní pracoviště bez přímé přítomnosti policistů buduje středočeská policie. V pilotním provozu vyzkouší fungování kontaktních míst Pol Point, která by se mohla rozšířit do celé republiky. Příznačné je pro ně jedno: nesedí tam nikdo v uniformě. Ani v civilu.

V kladenském paneláku hořelo, jedna žena zemřela

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nepříjemné probuzení do mrazivé poslední lednové soboty zažila nedlouho po třetí hodině ranní více než stovka obyvatel paneláku v Americké ulici v Kladně. V bytě ve dvanáctém patře vypukl požár. Předcházel mu údajně výbuch. Jedna žena zemřela.

Jesenický gang zlodějů zmizel. Policie nemá ponětí kam

Řádění gangu vykradačů rodinných domů ustalo, nicméně to neznamená, že je s případy vloupání do rodinných domů v regionu jihovýchodně od Prahy konec. Tak v pátek shrnul aktuální situaci podél pomezí okresů Praha-Západ a Praha-východ náměstek ředitele středočeské policie Jan Krejčí.

Z hotelu zmizely tři zbraně. Jen na airsoft

/FOTOGALERIE/ Životy sice v ohrožení nejsou, ale majetky by být mohly. Tak se zatím jeví souvislosti krádeže zbraní v Horoměřicích na Praze-západ, kterou se snaží objasnit policisté z libčického obvodního oddělení. Zatím neznámí zloději si odnesli tři zbraně na airsoft - dvě dlouhé a jednu pistoli - což znamená, že by nikdo neměl být v ohrožení. Airsoft lze označit za neškodnou střílečku pro zábavu.

Policie hledá i svědky, kteří si nevšimli čehokoli zvláštního

Závažný trestný čin, k němuž došlo v noci na úterý v Brandýse nad Labem na Praze-východ, prověřují kriminalisté územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Podrobnosti k tomu, co se nedaleko Labe oddělujícího Brandýs od Staré Boleslavi odehrálo, zatím policie nezveřejnila – nicméně její detektivové by uvítali, kdyby jim vše, čeho si všimli, dopodrobna osvětlili případní svědci. Žádají veřejnost o pomoc.

Žena si přivydělávala v kutnohorské herně. Je podezřelá ze zpronevěry

Místo toho, aby hostům peníze rozměňovala a v případě výhry také vyplácela, si je žena strkala do vlastní kapsy. Takové jednání ji ale může nakonec vyjít pěkně draho. Čelí totiž podezření ze zpronevěry, za což jí hrozí i několik let za mřížemi.Případem se nyní zabývají kutnohorští kriminalisté.

Příjezd do Prahy po dálnicích zkomplikovaly větší nehody

Vážná hromadná nehoda, která se neobešla bez účasti zdravotnických záchranářů, zatarasila ve čtvrtek 23. ledna v ranní dopravní špičce cestou od Příbrami na Prahu po dálnici D4. Na celé hodiny byla dálnice uzavřena s odklonem dopravy na objízdnou trasu po bouračce poblíž obce Obořiště. Na dálničním kilometru 33,7 se srazily dodávka a osobní automobil – a připojila se ještě tři osobní auta.

Ekonomika

Elektrárny jako cíl výletníků? Stále častěji!

Bezmála 16 tisíc návštěvníků projevilo loni zájem o podobu elektrárenských provozů ve středních Čechách a o to, jak fungují. Deník o tom informoval mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy Ota Schnepp s tím, že přesně na prohlídky zavítalo 15 943 osob.

Masérka Hanka Vybíralová: Můj obor je stále více žádaný

Masérka Hanka Vybíralová redakci Boleslavského deníku přivítala ve své „masérně“ během svého vánočního jarmarku, který každoročně pořádá. Kromě masírování má k dispozici také další záležitosti. „Od dvou úžasných žen jsem vzala šperky, jsou to šité korálky. Já pracuju s olejíčky, nabízím masážní oleje a dárkové poukazy na masírování,“ zmínila svobodná matka.

Vlaky Arrivy dostaly statisícovou pokutu. Není poslední

Aktuálně vyčíslená finanční sankce dosahuje 670 tisíc korun – a další pokuty za zpoždění, nevypravení vlaků nebo nenavázání na další spoje budou následovat po dodání čtvrtletních výkazů. Tak ve středu zhodnotil ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) na svém twitterovém účtu zkušenost s měsícem provozu čtyř rychlíkových linek v režii společnosti Arriva, jejíž vlaky od poloviny prosince jezdí ve středních Čechách – a většinou zajíždějí i do dalších krajů. Zmínil, že takový je výsledek dosavadních 23 kontrol.

Pohlednice z minulosti: Z historie textilního podniku Pleas

/FOTOGALERIE/ Textilní firmu založil Josef Mahler v roce 1873 v tehdejším Německém Brodu. Po šestašedesáti letech tam vznikla nová společnost s názvem Pleas, která byla v roce 1940 zaregistrována jako ochranná známka. Společnost na Vysočině sídlí dodnes. Dvě pobočky na Kutnohorsku, v Kutné Hoře a v Čáslavi, jsou však už minulostí.

Prodeje televizí jsou rekordní. Startuje nové TV vysílání

Hitem Vánoc i novoročních slev jsou televizory a set-top-boxy. Blíží se hlavní vlna přepínání na nový TV signál a Češi vzali obchody útokem.

Univerzita Palackého se pyšní novými laboratořemi. Snesou i přísná kritéria

Bránu k nejnáročnějším experimentům v oblasti optického, nanotechnologického, biochemického či biofyzikálního výzkumu otevřela dokořán Univerzita Palackého v Olomouci. Přírodovědecká fakulta díky dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání pořídila více než pět desítek vědeckých přístrojů a kompletně zmodernizovala čtyři fyzikální laboratoře. Slavnostně je zpřístupnila letos v listopadu.

V Dolních Břežanech posouvají hranice poznání. Pomáhá jim v tom laser centrum

Fyzikální ústav Akademie věd ČR je jednou z nejvýznamnějších výzkumných institucí v Česku, která pokrývá v podstatě všechny oblasti fyziky, a to nejen v oblasti základního výzkumu. Stále více se daří z vlastní iniciativy či ve spolupráci s firmami nalézat aplikace, které napomáhají zlepšovat každodenní život. A to i díky více než 1,5 miliardovým prostředkům z fondů EU.

Více lidí prožije závěr života v kruhu rodiny

Čtyři pětiny lidí si přejí zemřít doma. Svým klientům to umožňuje služba Domácího hospice společnosti TŘI. Projekt navíc získá finanční podporu od ČSOB pomáhá regionům, probojoval se do finálové čtyřky. O výši příspěvku ještě rozhodne veřejnost.  

Výdaje domácností? Za alkohol dají rodiny ročně více než za ovoce nebo sladkosti

Průměrná rodina se dvěma dětmi utratí ročně za jídlo a nealkoholické nápoje 102,2 tisíce korun. Za pouhý rok jí tyto výdaje vzrostly o 2,3 tisíce korun. Vyplývá to z publikace Spotřební výdaje domácností, kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Kvůli zhlédnutí vánočních pohádek v teple musí do práce spousta lidí

Svátek jako pátek - svítit i topit se musí i během Vánoc, silvestrovského veselí či na Nový rok. Na to, že energetici patří k profesím, jež se chystají na běžné směny i v době, kdy si většina lidí může užívat volna a chvil pohody s rodinou a přáteli u stromečku, upozornil mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy Ota Schnepp. S tím, že i ve svátečních dnech musí být řada kolegů v práci - nebo v pohotovostním režimu doma na telefonu. V obou případech se jedná o desítky lidí.