Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 10.04. 2020 a svátek má Darja

Kutná Hora

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých měst.

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,05 km²
Oficiální web města: www.kutnahora.cz


Z katalogu firem doporučujeme

BRENY, s.r.o. – účetnictví, daňová evidence, zpracování mezd Kutná Hora

Ve společnosti BRENY se dlouhodobě věnujeme vedení účetnictví, mzdové agendy a personalistiky pro malé a střední firmy z celého Středočeského kraje. Naše kompletní služby: účetnictví pro firmy, OSVČ, SVJ, organizace daňová evidenc DPH, dań právnické a fyzické osoby, majetkové daně, silniční da mzdy, personalistik OSSZ, ZP, výkazy, statistika, bilanc zástup na...

Tel:
 • 775 941 598 - jednatel
  720 562 208 - hlavní účetní
E-mail:
 • brenyucto@seznam.cz

Všetečka s.r.o. – poskytování komplexních IT služeb, konzultace, dodávky IT, zaškolení, servis, spotřební materiál, připojení k Internetu, webdesign, webhosting Čáslav

Jsme firma se zaměřením na poskytování komplexních služeb v oblasti IT s důrazem na řešení šitých na míru. Nabízíme: konzultace dodávky IT zaškolení servis spotřební materiál připojení k Internetu webdesign webhosting externí správa sítí tzv. outsourcing časově i datově neomezené připojení k internetu komplexní služby ohledně ekonomického systému POHODA REFERENCE

Tel:
 • 734 443 000 - firemní
  604 876 331
E-mail:
 • info@vseteckasro.cz

Miroslav Filip – elektroinstalace, revize, hromosvody, topné systémy, servis kotlů Kutná Hora

Naše firma působí na trhu elektroinstalací již od roku 1993. Elektroinstalační služby nabízíme v celém okrese Kutná hora, Středočeský kraj a dle telefonické domluvy i jiné oblasti. Nabízené služby: revize instalací, přípojek strojů a spotřebičů opravujeme a montujeme elektronická zařízení, hromosvody regulujeme topné systémy Komextherm záruční i pozáruční servis kotlů...

Tel:
 • 602 162 388
E-mail:
 • elektroa-z@seznam.cz

Petr Svoboda – elektroservis, opravy televizí a mikrovlnných trub Čáslav

Nabízíme: servis a opravy videí servis a opravy televizí servis a opravy rádií servis a opravy mikrovlnných trub  

Tel:
 • 602 315 965 - pan Svoboda
E-mail:
 • natepe@email.cz

Ing. Jaroslav Vokolek – Stapros – projektová a inženýrská činnost na všechny druhy pozemních staveb, znalecká činnost, grafické CAD pracoviště Kutná Hora

Projektová a inženýrská činnost na všechny druhy pozemních staveb :  stavby zemědělské, obytné, občanské, výrobny, zpracovny potravinářských produktů dílny, prodejny Technická a poradenská činnost, konzultace :  včetně zemědělských staveb a jejich ochranných pásem kalkulace cen stavebních prací a jejich fakturace výběrová řízení na stavby včetně jejich smluvního zabezpečení Znalecká činnost...

Tel:
 • +420 327 514 856
  +420 603 485 353 - pan Ing. Vokolek
E-mail:
 • stapros@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Zátah proti koledníkům se nepřipravuje. Lidé nařízení prý svědomitě dodržují

Na letošní Velikonoce se bude bezesporu vzpomínat jako na velmi atypické. Nebude možné zajít do kostela na mši, ani na tradiční pomlázku. Při koledování by totiž nebylo možné zařídit dodržování vládních nařízení rozestupů mezi lidmi. Městské, obecní policie i sami starostové ale nechystají zvýšený dohled proti případným koledujícím partičkám.

Hrdinové ze sdružení Dítě a kůň rozdávají roušky a potravinovou pomoc

Také nezisková organizace Dítě a kůň, sdružení pro hipoterapii, která má své sídlo v Miskovicích, musela už v polovině března dočasně uzavřít některé své sociální služby. Nohy nahoru si ale pracovníci této neziskovky rozhodně nehodili. Naopak. Začali šít roušky a plánovat průběh omezeného poskytování služeb a šít roušky.

Město zahájilo distribuci dezinfekce občanům nad 70 let zdarma

/FOTOGALERIE/ Dezinfekce na ruce je zdarma a je určená seniorům nad 70 let. Roznášet ji začali v úterý 7. dubna krátce po 10. hodině dobrovolníci, kteří si ji odebírali z okna kutnohorského městského úřadu. Každý senior obdrží 500 mililitrů bezoplachové dezinfekce na ruce Anti-Covid. Do distribuce se kromě dobrovolnického centra Oblastní charity zapojili i členové sportovních klubů.

Kutnohorský farář Jan Uhlíř: Současná opatření jsou i velká výzva

/ROZHOVOR/ Čekají nás Velikonoce, jaké jsme ještě nezažili; a můžeme si přát, že už podobné ani nezažijeme. Vládní opatření mající za cíl zamezit šíření koronaviru se dotknou jednoho z největších křesťanských svátků. Letos se odehrají v komornějším režimu, kdy se lidé nebudou moci ani vydat do kostelů na mši. Odložené jsou také křty; jediné, co zůstalo, je možnost dohodnout se na zpovědi.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

/SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 6. do 12. dubna na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Středočeská galerie otevřela zahrady. S dohledem ostrahy

GASK neboli Galerie Středočeského kraje v centru Kutné Hory nadále kvůli řádění koronaviru zůstává uzavřena, stejně jako ostatní muzejní instituce - od pondělka se však návštěvníci smějí alespoň přiblížit. S platností od 6. dubna totiž galerie zpřístupnila zahrady přiléhající k areálu jejího sídla v někdejší jezuitské koleji.

O bezdomovce je postaráno, funguje nízkoprahové centrum i noclehárna

Současná vládní opatření se tvrdě dotkla i těch, kteří nemají, kde složit hlavu. Mnohá města služby pro lidi bez domova zcela zavřela a ti se ocitli zcela bezprizorní. Kutná Hora je ale jedním z mála měst, kde pomoc pro tyto lidi funguje dál.

V Kutné Hoře je nakažena prodavačka z Kauflandu

Okamžitá opatření museli přijmout pracovníci řetězce Kaufland v Kutné Hoře. Koronavirová nákaza se potvrdila u jedné z prodavaček. „Ihned po zjištění byla na prodejně provedena důkladná dezinfekce všech ploch a prodejna je v souladu s pokyny Krajské hygienické stanice (KHS) pro Středočeský kraj otevřena dle běžného provozu.

Chatové oblasti trápí přeplněné kontejnery a nepořádek

Zabalit věci, děti, domácí mazlíčky a šup na chatu. Takový scénář se o uplynulém teplém a slunečném víkendu odehrál na řadě míst republiky i přesto, že je dle vládních nařízení omezený volný pohyb obyvatel a cesty do letních domovů se chatařům a chalupářům nedoporučují. Místním, ve kterých se chatové oblasti nacházejí, se invaze obyvatelů z měst příliš nelíbí. Hlavně proto, že se bojí nákazy koronavirem. Nájezdy chatařů mají ale i další aspekty.

Sport

Zpátky v čase: Start jarních okresních fotbalových soutěží před deseti lety

/FOTOGALERIE/ Na konci března 2010 se rozjela jarní část okresních fotbalů na Kutnohorsku svým čtrnáctým kolem. Podívejte se s Deníkem zpět v čase na unikátních jednasedmdesát fotek z daného víkendu.

LEDOVÍ HRDINOVÉ: Srdcař Hrdina políbil Stanley cup třikrát. Skončil na vrcholu

Bez extraligy, bez mistrovství světa, bez NHL. Epidemie koronaviru pozastavila celý sportovní svět. Včetně hokeje. Deník ale bez světového fenoménu nezůstává! Spustil nový seriál Ledoví hrdinové, který mapuje cestu osmi Středočechů ke slavnému Stanley cupu.

Životní výkon. Jan Rada v zimě ovládl se svými parťáky vojenský boj o přežití

Kutnohorák Jan Rada (43) je neuvěřitelný sportovec a vytrvalec. Celou letošní zimu obětoval, coby povoláním voják ředitelství agentury logistiky ve Staré Boleslavi, armádním sportům. Jeho hlavní doménou je skialpinismus, tedy pohyb v těžkých terénech na horách za pomocí lyží a „tuleních“ pásů. Hlavní akcí však byl čtyřdenní Winter Survival (zimní přežití).

Sportovec v karanténě: Michale Burešová doporučuje na doma tabatu nebo intervaly

/SERIÁL/ Kutnohorský deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovec v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku kutnohorských sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Dnes odpovídala atletická trenérka SKP Olympia Kutná Hora Michaela Burešová.

FOTO: Není profíkem, hokej ho ale živí. Kolínský Hanzl vsadil na virtuální svět

/ROZHOVOR/ Obránce Kolína Jan Hanzl hokejově nezahálí ani v období, kdy ledové plochy zejí prázdnotou. Hokej je jeho každodenním chlebem, i když není profesionálem. Hanzl totiž pracuje pro projekt Sense Arena, v rámci kterého ve virtuální realitě trénuje a zkouší herní prvky každý den. ,,Program je nainstalovaný ve velkém kufru a je přenosný, takže mám doma takovou malou tělocvičnu,“ prozradil jednatřicetiletý obránce Jan Hanzl.

Šéf SKFS Liba navrhne poloviční startovné i kompenzační poplatky

Středočeský krajský fotbalový svaz byl připraven své soutěže dohrát, měl naplánovánu dvouměsíční zrychlenou variantu. Hrát se ale nakonec nebude a pro ukončení amatérských soutěže hlasoval na zasedání Výkonného výboru FAČR i jeho člen a zároveň šéf středočeského fotbalu Miroslav Liba. „Rozhodnutí bylo jednomyslné a považujeme to za jediné možné řešení,“ řekl.

Sportovec v karanténě: Donutit se doma posilovat, je pro Pušinovského těžké

/SERIÁL/ Kutnohorský deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovec v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku kutnohorských sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Dnes odpovídal basketbalista Sokola Kutná Hora Jaroslav Prušinovský.

Bohemii chtěl posunout o patro výš. Teď se o to manažer Tomáš pokusí v Brodě

/ROZHOVOR/ V zimě skončil jako manažer ve fotbalové Bohemii Poděbrady, v lednu se stal manažerem divizního Českého Brodu. Miroslav Tomáš bere nové „angažmá“ jako novou výzvu. „Výzvy mám rád. Poznávám nové lidi, nové prostředí, baví mě to,“ říká v rozhovoru dlouholetý funkcionář.

Velkých pech pro Hlízov. Z téměř jasného postupu sešlo kvůli koronaviru

Fotbalová asociace ČR na svém úterním zasedání výkonného výboru ukončila ročník 2019/2020 amatérských fotbalových soutěží od ČFL (a MSFL) až po okresní „pralesy“. Pořadí zůstává tak, jak je, ale nikdo nesestupuje ani nepostupuje.

Fotbalové jaro zatáhlo oponu. Je to na draka, shodují se hráči i funkcionáři

Konečná. Fotbalové sezoně 2019/2020 v amatérských soutěžích kvůli epidemii koronaviru definitivně odzvonilo. Úterní rozhodnutí Fotbalového svazu České republiky zní jasně – veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území České republiky k 8. dubnu ukončují. Aktuální pořadí rozehraného ročníku zůstává, kluby ovšem nepostupují ani nesestupují.

Krimi

OBRAZEM: Hořelo ve známém rekreačním středisku Vidlák

Žádné oběti, ale velkou majetkovou újmu způsobil požár ve známé, ale pro hasičské vozy těžce dostupné osadě Vidlák. Hlášení hasiči obdrželi v pondělí 6. dubna večer krátce po devatenácté hodině.

Lesní požáry poslaly do akce desítky jednotek hasičů

/FOTOGALERIE/ Třetí stupeň požárního poplachu - druhý nejvyšší, kdy ten ještě vyšší se už ani neoznačuje jako IV., ale Z čili zvláštní - vyhlásili v pondělí 6. dubna středočeští hasiči na Kutnohorsku. Před polednem tam byli přivoláni k ohni v lese u vesnice Kozohledy nedaleko obce Vlkaneč.

Jedeš tam, kam koukáš, předávají jezdcům zkušenost policejní motorkář

Opakované havárie motorkáře či s účastí motorkáře na Kladensku, havárie motocyklu v Říčanech, vpodvečer pak motorka mimo komunikaci u obce Zduchovice na Příbramsku. To byly v neděli 5. dubna některé z malérů, které zaměstnaly všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému ve středních Čechách.

U Požárů zachvátil požár kamion se dřevem na dálnici

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hořelo sice na území Prahy, avšak komplikace se rychle přenesly i do středních Čech. Průjezd po Pražském okruhu ve směru od dálnice D1 k D5 zkomplikoval v sobotu 4. dubna pět minut před desátou hodinou požár návěsu kamionu naloženého řezivem na kilometru 17,5 dálničního okruhu neboli D0; zhruba na úrovni řeporyjské lokality Požáry u tamější ulice Na Požárech.

Řidič formule nebude za jízdu po dálnici potrestán

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Loni v září veřejnost zaujaly záběry z dálnice D4, po níž se proháněla červenobílá formule. Věcí se po zveřejnění videa jednoho z účastníků silničního provozu začala zabývat i příbramská policie. Té se podařilo zjistit, že se zřejmě jednalo o pětačtyřicetiletého muže z Příbramska. Ten však obvinění odmítl. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo prokázat identitu řidiče formule, skončil případ bez trestu.

Příležitost udělala zloděje: zlákaly ho věci v autě

Ani v době, kdy lidé v rámci preventivních opatření kvůli šíření nového typu koronaviru nemají zbytečně opouštět své domovy, nelze spoléhat na to, že se v ulicích neobjeví zloději. Ostatně – ti mohou vycházet z toho, že jsou vlastně na cestě „do práce“. Stejně jako kdy jindy tedy platí: auto není trezor a není radno nechávat v něm osobní věci.

Policie hledá řidiče, který narazil do chodce na přechodu

Z místa nehody sice řidič nezmizel, přesto však po něm policisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih pátrají. Hledají šoféra, jenž po střetu s chodcem na přechodu neujel – avšak nakonec odjel v domnění, že se nic nestalo. Jenže – ono se stalo.

Video z nehody na D1 vybízí k opatrnosti v místě oprav

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Kamion motorkáře nesrazil; ani o něj nezavadil. Řidič jeho tahače spořádaně zastavil před místem nehody - a pravdu měli středočeští hasiči, když krátce po události informovali na svém facebooku o střetu motorky s osobním autem.

OBRAZEM: Obchvat Kolína uzavřela smrtelná nehoda

Oboustranně uzavřený musel být ve čtvrtek odpoledne obchvat Kolína kvůli těžké dopravní nehodě. „Došlo ke střetu osobního a nákladního vozidla. Řidič osobního vozidla utrpěl zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel,“ uvedl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa s tím, že příčiny a okolnosti tragické události policie vyšetřuje.

Platí nouzový stav: dvacet čokolád má cenu osmi let

Až osm let ve vězení za dvě desítky ukradených čokolád. Takové tresty za nynějšího nouzového stavu, vládou vyhlášeného kvůli šíření nového typu koronaviru, hrozí dvěma mužům, kteří byli v pondělí přistiženi při krádežích ve dvou různých prodejnách potravin, vzdálených od sebe jen kousek, při pomezí Prahy a Středočeského kraje. V úterý na to upozornil Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Ekonomika

Lidé si budou moci odložit nájemné, schválila sněmovna

Nájemníci bez příjmů asi nebudou moci dostat výpověď z bytu kvůli tomu, že v důsledku epidemie koronaviru nebudou schopni nejdéle do konce července platit nájemné. Dlužné za nájemné ale budou muset splatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes schválila. Proti předloze protestovali majitelé domů i pravicová opozice, podle níž zákon nechrání pronajímatele a nezaručuje jim, že o peníze na nájemném nepřijdou.

Senát schválil příspěvek pro živnostníky. Dostanou 25 tisíc korun

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 tisíc korun jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Vládní návrh dnes beze změny schválil Senát. V úterý ho ve zrychleném projednávání schválila Sněmovna, nyní ho dostane k podpisu prezident republiky. O takzvaný kompenzační bonus budou moci požádat vedle živnostníků například samostatní zemědělci nebo lékaři. Žádosti se budou podávat finančním úřadům. Ministerstvo financí odhaduje, že státní pokladnu opatření vyjde až na 17,5 miliardy korun.

Šéf Prazdroje Tomáš Mráz: Situace je katastrofální, některé hospody už neotevřou

Čekali na příchod jara a teplých dní. Pivovarům a hospodám tím startuje hlavní sezona, kdy zlatavý mok začíná téct proudem. Však jsme vyhlášený národ pivařů, světoví rekordmani v počtu vypitých piv. Letos je ale všechno jinak. Kvůli koronavirovým opatřením zůstávají hospody zavřené a pivo prodávají maximálně v omezeném množství přes výdejní okénka. 

Situace ho vytočila, tak začal dovážet roušky z Číny: Na stát spoléhat nejde

Firmě Luďka Čapky se do Česka podařilo dopravit už statisíce roušek a respirátorů, které dodala do nemocnic či domovů pro seniory. „V posledních dnech jsem slyšel tolik zoufalých příběhů, že se cítím jak Srstka s Kubišovou dohromady,“ říká.

Nechtějte daň z přidané hodnoty od živnostníků, radí kraj státu

Placení daně z přidané hodnoty odpustit - nebo alespoň platby odložit. To je návrh, jak v nynější těžké době koronavirové krize ulevit živnostníkům, který vládě předkládá Středočeský kraj. Jen ve středních Čechách působí 270 tisíc takovýchto drobných podnikatelů. Jde tedy o téma, které může zajímat skutečně hodně lidí a členů jejich rodin. A rozhodně ne pouze ze Středočeského kraje.

Lidé musí za prací, firmy si je proto půjčují

Trable podniků i jejich zaměstnanců, které přináší nynější doba spojená s řadou omezení kvůli šíření koronaviru, má pomoci zmírňovat „půjčování“ pracovníků mezi firmami navzájem.

Odklad nájemného? Pomáhat má stát, a ne my, bouří se majitelé bytů

Plán ministerstva pro místní rozvoj na pomoc lidem v nouzi kvůli epidemii sklízí kritiku. Pokud totiž poslanci změnu odsouhlasí, nájemníci se budou moci dohodnout s majiteli bytu na splátkovém kalendáři nájemného. To se však nelíbí majitelům bytu.   

Berlín je k živnostníkům štědrý. A co Praha, Brno a Ostrava?

Nespoléhají jen na záchranné balíčky vlády a snaží se pomoci svým drobným podnikatelům i samy. Tři největší města u nás nachystala podporu živnostníkům postiženým koronakrizí.

Zaměstnance nepropustím, půjdu do mínusu, říká hoteliér z Litoměřicka

Původní profesí učitel Miloš Doležal žil dvacet let v Praze, ale když měl velkoměsta tak akorát, rozhodl se pro změnu. Začal podnikat v Úštěku na Litoměřicku, kde má jeho rodina kořeny, jezdil tam za dědou a babičkou. Dnes je majitelem hotelu Racek a v něm zaměstnává dalších deset lidí.

Těžká zkouška hospodského z vesnice. Vládě uvěří, až mu přijdou peníze

/ŽIVNOSTNÍCI V ÚZKÝCH/ Pětapadesátiletý Miroslav Hassl z Třince – Dolní Líštné zažívá krušné časy. Čtyři roky marně hledal pořádnou práci. Nikde ho nechtěli kvůli věku a zdraví. A když se začátkem letošního roku rozhodl postarat se o sebe sám a otevřel si malou vesnickou hospodu, musel ji záhy zavřít. Splněný sen se zatím rozplývá. Čtěte další příběh z našeho seriálu o živnostnících v úzkých.