Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 19.06. 2019 a svátek má Leoš

Kutná Hora

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých měst.

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,05 km²
Oficiální web města: www.kutnahora.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Karel Sláma – klempířské práce, pokrývačské práce, půdní vestavby, zednické práce Kutná Hora

Nabízíme: kompletní oplechování střech okapové systémy montáž střešních oken VELUX opravy a nátěry pokrývání všech krytin sádrokartónové půdní vestavby včetně zateplení, příček, oblouků, podhledů, světelných ramp vyrábíme a kompletně montujeme střešní krytiny a vše co s tím souvisí zateplení domů zednické práce obkladačské práce výroba a prodej klempířských prvků výroba...

Tel:
 • 606 139 505 - paní Slámová
  606 128 065 - pan Sláma
E-mail:
 • pavlinaslamova@tiscali.cz
  slama.klempirstvi@tiscali.cz

Stanislav Keltner – opravy speciálních strojů, balící stroje, linky na balení mouky Kutná Hora

Naše firma se zaměřuje na opravu speciálních strojů. Opravujeme: balící stroje BTH, BSF linky na balení kyselého zelí linky na balení mouky

Tel:
 • 603 235 986
E-mail:
 • standa.keltner@gmail.com

Hotel Svatý Hubert – stylové ubytování v rodinném stylu, restaurace Zbraslavice

Luxusní, nově zrekonstruovaný stylový rodinný hotel je umístěn v obci Zbraslavice.  Obec Zbraslavice leží ve Středočeském kraji mezi městy Kutná Hora a Zruč nad Sázavou cca 70km od Prahy.  Nabízíme: pokoje (9) lůžková kapacita (22) přistýlky (5) dvojlůžkové pokoje apartmán apartmán exkluziv restaurace (stálý jídelní lístek, denní menu)

Tel:
 • 724 945 819 - pan Sechovec Karel - provozní
  327 314 706 - rezervace
E-mail:
 • info@hotel-hubert.cz - firemní

Ladislav Stránský – klempířství, pokrývačství – oplechování střešních ploch, montáž střešních oken, opravy komínů, tesařství Kutná Hora

Firma působí na trhu od roku 1994 a to převážně ve středočeském kraji. Hlavní náplní činnosti firmy je především kompletní realizace a rekonstrukce střech na klíč klempířských a pokrývačských prací včetně dopravy materiálů a dále zajištění tesařských prací, opravy komínů, drobných zednických prací a montáž hromosvodů atd. Nabízíme: klempířské práce...

Tel:
 • 602 862 238 - pan Stránský
E-mail:
 • stransky.ladislav@seznam.cz

Martin Hrbek – servis výčepní techniky, gastro plyny Kutná Hora

Nabízíme: servis výčepní techniky sanitace výčepní techniky distribuce gastro plynů

Tel:
 • 737 105 522 - pan Hrbek
  321 761 053
E-mail:
 • hrbek.martin@volny.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Policisté besedovali s dětmi v areálu U Starého rybníka ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Policisté z Obvodního oddělení Policie ČR ve Zbraslavicích Tomáš Jirovský, Denisa Jiříková a Kateřina Radová uspořádali na žádost pedagogického personálu besedu s páťáky ze Základní školy Dukelská z Benešova u Prahy a s prvňáčky ze Základní školy Kamenná Stezka z Kutné Hory, kteří v rekreačním a sportovním areálu U Starého rybníka pobývali na škole v přírodě.

Čáslavský obchvat: vedení města bude dohlížet na dodržení harmonogramu

Čáslav - Už od úterý 25. června začne platit částečná uzavírka čáslavského obchvatu, která potrvá až do konce listopadu. Řidiči jedoucí ve směru od Kolína na Havlíčkův Brod na křižovatce Na Kalabousku rovně neprojedou, ale budou se muset vydat přes centrum Čáslavi.

Školka pracuje podle pedagogické koncepce Franze Ketta

Kutná Hora - Církevní mateřská škola svatého Jakuba v Kutné Hoře je v provozu od roku 2012 jako školka jednotřídní s celodenním provozem. Jejím zřizovatelem je Římskokatolická farnost - arciděkanství Kutná Hora. Je to školka křesťanská. „Křesťanství a jeho hodnoty jsou v ní přítomny především atmosférou, v jaké se vzájemně potkáváme, spolu žijeme, spolu se učíme,“ popsala ředitelka Barbora Křivohlavá.

Městský úřednický aparát bude v Kutné Hoře zase o něco početnější

Kutná Hora - Městský úřad Kutná Hora bude mít dva nové úředníky. Rozroste se o ně odbor dopravy, který je nyní zahlcen agendou a už teď mají úředníci s přípravou správních řízení zpoždění. Úředníci mají nyní ke zpracování 857 případů, z nichž nejstarší mají prosincové datum loňského roku.

Dopravně-bezpečnostní akce se konala na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Policisté kontrolovali chování chodců na pozemních komunikacích a řidiče při dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů před jízdou. Bezpečnostní akce se konala v pátek 14. června ve večerních hodinách. Zaměřena byla na správné chování chodců na pozemních komunikacích a na řidiče, u kterých policisté kontrolovali dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek.

Kvůli komerční akademii vznikla iniciativa Prosíme, neberte nám halu Klimešku

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Poslední předprázdninové jednání čeká kutnohorské městské zastupitele v úterý 18. června. Sejdou se k němu v 16 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora. Mimo jiné by se měla projednávat i dohoda o využití sportovní haly Klimeška mezinárodní basketbalovou akademií Get Better Academy (GBA).

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

Kutnohorsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko /SMUTEČNÍ PARTE/ - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 17. do 23. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

Mezinárodní den jógy oslaví cvičením venku

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní den jógy oslaví její vyznavači společným cvičením venku v areálu zahrad bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře. Cvičení se uskuteční v úterý 18. června od 16 do 20.15 hodin, přičemž jako první budou cvičit děti od 6 do 11 let a poté v jednotlivých blocích zájemci o jógu každého věku. Součástí akce bude ochutnávka zdravé stravy, ale také nabídka knih, časopisů a triček.

Rekonstrukce parku pod Vlašským dvorem se letos nestihne

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce parku pod Vlašským dvorem se letos nestihne. Vyplývá to z informací zveřejněných kutnohorskou radnicí. Nejbližším předpokládaným termínem je nyní březen roku 2020, ani tehdy ale nebude rekonstrukce kompletně dokončena.

Sport

Celosvětový exkluzivní skateboarding zaplní berounské náměstí

Beroun - Světová skateboardová špička se sjede do České republiky na nejlepší závod sezóny - Grand Prix Beroun 2019. Jeden z největších evropských závodů se uskuteční v sobotu 22. června v areálu skateparku v Berouně. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět nejlepší závodníky z celého světa.

Kutnohorská atletka Dominika Nováková jede na Olympiádu dětí a mládeže 2

Kutná Hora - Atmosféru jako na pravých olympijských hrách, tu zažije ve dnech 23. až 28. června 2019 v Liberci a Jablonci nad Nisou kutnohorská atletka Dominika Nováková, která je v nominaci mladšího žactva Středočeského kraje na Olympiádu dětí a mládež.

Mezinárodní den jógy oslavili cvičením

Kutná Hora/FOTOGALERIE/ - Milovníci jógy se sešli v úterý 18. června v odpoledních a podvečerních hodinách v zahradách Galerie Středočeského kraje, aby si tu při příležitosti Mezinárodního dne jógy zacvičili společně pod širým nebem. Setkání uspořádal spolek Jóga v denním životě.

Vstupenky na Anglii putují do Berouna. Získal je Jan Ungr

Střední Čechy – V rámci Tip ligy jsme opět na jaře s Deníkem soutěžili také krajsky. Bodově vůbec nejúspěšnějším borcem jara se ve Středočeském kraji stal Jan Ungr z Berouna, který získal 167 bodů a může se těšit na dvě vstupenky na kvalifikační duel o Euro Česká republika – Anglie (11. října).

Kutná Hora bude divizní. Oddechly si jiné kluby

Kutná Hora - Fotbalisté Kutné Hory postoupí s největší pravděpodobností do divize. Stačilo jim k tomu páté místo v krajském přeboru. Klub dostal nabídku ze svazu a o rozhodnutí postoupit informoval v pondělí večer. A hodně ulevil některým dalším.

Český basketbalový výběr mužů U18 změří síly s Ukrajinou na Klimešce

Kutná Hora - V úterý 25. června od 17:00 se na Klimešce odehraje přátelský zápas mužských basketbalových výběrů kategorie U18 mezi Českou republikou a Ukrajinou. Oba dva týmy totiž absolvují v kutnohorské sportovní hale společné soustředění od 24. června do 27. června, a Klimeška tak poprvé nabídne své služby a zázemí zahraničnímu hostovi.

Na Klimešce proběhlo Mistrovství České republiky ve futsale veteránů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – V neděli 16. června hostila kutnohorská sportovní hala Klimeška Mistrovství České republiky veteránů ve futsale. Do finálového utkání došel tým Chrudimi a Liberce, nakonec se radovali Chrudimští, kteří zvítězili 5:2.

Spartani z Olympie závodili na Dolní Moravě. Fabiánová zlatá a stříbrná

Dolní Morava – Dva závody série překážkových závodů Spartan se běželi o víkendu ve ski areálu Dolní Morava. Na tři desítky závodníků byly také z kutnohorského týmu Olympia Spartan Training KH. A užili si i pódium.

Kutnohorský kickbox ukázal svou sílu na Mistrovství republiky

Praha - Sportovní hala na pražských Vinohradech hostila o víkendu Mistrovství republiky v kickboxu, na kterém se představilo celkem dvě stě bojovníků ze šestačtyřiceti oddílů. Z kutnohorského Kick Box Clubu si svou premiéru na mistrovství ČR odbyla dvanáctiletá Natálie Sochová a premiéra to byla velmi povedená.

Vítězem okresního přeboru se staly Paběnice

Kutnohorsko - V posledním kole okresního přeboru se rozhodlo o vítězi celé soutěže, kterým se díky rozdílu skóre stalo mužstvo z Paběnic, Suchdolu nestačila ani výhra díky jediné brance ve Zbraslavicích. V jediném nedělním zápase podlehly Nové Dvory Chotusicím vysoko 0:4.

Krimi

Jedněm policistům ujíždějící auto zmizelo, druzí se ho nedočkali

Střední Čechy /VIDEO/ – Po neznámém řidiči, který se zřejmě vytratil z dálnice D5 na Rokycansku, pátrají policisté z dálničního oddělení v Rudné na Praze-západ. Rádi by mu připomněli, že po natankování u čerpací stanice je správné zaplatit – a nikoli ujet.

Další víkendová nehoda na obchvatu: zraněného řidiče transportoval vrtulník

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tragická nehoda na silnici I/38, při níž přišel o život jeden motorkář, nebyla jedinou, která se o víkendu na stejné komunikaci odehrála. K další nehodě došlo v sobotu 15. června u křižovatky se silnicí číslo I/17 ve směru na Vrdy. Dle prvotních informací třiačtyřicetiletý muž řídil vozidlo značky Fiat Ducato ve směru od Havlíčkova Brodu.

Cizinci podezřelí ze zmlácení kolegy putovali za mříže

Střední Čechy – Do vazby poslal Okresní soud pro Prahu-východ dvojici cizinců, kteří jsou podezřelí, že svého kolegu napadli tyčemi. V pondělí 17. června o tom informovala Eva Hašlová, mluvčí územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. S tím, že o vazbě se rozhodovalo nedávno – nicméně k samotné události, jež vedla k trestnímu stíhání, došlo již v dubnu.

Lupič měl snahu přepadenou seniorku svlékat

Střední Čechy – Oč konkrétně lupiči šlo, sice policejní mluvčí Eva Hašlová neupřesnila, i tak však jsou její informace z pondělí 17. června o přepadení seniorky u rybníka na Úvalsku otřesné. Pětaosmdesátiletá žena byla přepadena za bílého dne; ve středu 5. června dopoledne. Pachatel ji překvapil zezadu, zakryl jí ústa i oči – a vyrukoval s tím, oč mu jde. „Požadoval po ní část jejího oděvu,“ uvedla Hašlová.

Řidič se snažil shodit policejní auto ze srázu. Skončil v psychiatrické léčebně

Krupá /VIDEO/ - Až šest let hrozí třiatřicetiletému řidiči dodávky Ford, který nejprve zkoušel policistům ujet, poté se snažil policejní vůz shodit ze srázu, a když se mu ani to nepovedlo, policisty fyzicky napadl.

Dodávka v protisměru srazila tři ze sedmi motorkářů. Jeden nehodu nepřežil

Hlízov /FOTOGALERIE/ - Na silnici I/38 u obce Hlízov došlo v neděli 16. června po čtrnácté hodině k tragické nehodě. Výsledkem je jeden mrtvý motorkář. Informaci potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková. „Došlo k nehodě čtyř motocyklů a dodávky. Jeden z motorkářů utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel,“ řekla policejní mluvčí.

Příjezd do Prahy po D1 citelně přibrzdila nehoda s autem na střeše

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Nehoda tří osobních aut a jednoho nákladního, která se obešla bez zranění, značně zkomplikovala v dopravní špičce středečního rána příjezd po dálnici D1 do Prahy. Došlo k ní před sedmou hodinou na dálničním kilometru 8,5. Při střetu poblíž Čestlic na Praze-východ, v oblasti sjezdu na Nupaky a Dobřejovice, dokonce jedno z aut zůstalo převrácené na střeše.

Bývalý středočeský hejtman Rath: Žalobkyně pro mě navrhla majetkový trest smrti

Střední Čechy - Svá pondělní slova o „majetkovém trestu smrti“ zopakoval v úterý u Vrchního soudu v Praze někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath. Ohrazuje se tak proti návrhu státní zástupkyně Kateřiny Weissové. Ta v rámci jednání odvolacího senátu v údajné kauze korupčního ovlivňování zakázek Středočeského kraje (spojované ponejvíce právě s Rathem a s působením jeho blízkých spolupracovníků manželů Kottových, byť soud řeší odvolání rovné desítky osob) požaduje, aby on i někteří ze spoluobžalovaných přišli o veškerý majetek.

Chodce na přechodu u pošty srazilo auto

Kutná Hora - Nepříjemně začalo úterní ráno pro sedmačtyřicetiletého muže v Kutné Hoře. Ve chvíli, kdy šel v Masarykově ulici u pošty po přechodu pro chodce, srazilo ho auto. S lehkým zraněním pak byl převezen do nemocnice.

Ziskuchtivec bez sebereflexe, znělo v Rathově kauze síní politických procesů

Střední Čechy – Přitvrdit vůči Davidu Rathovi, hlavní postavě celého procesu, a rozhodnout o propadnutí veškerého jeho majetku. A stejně tak i u nejbližších kompliců. Tak zněl v pondělí 10. června u Vrchního soudu v Praze první návrh vyřčený v rámci odvolacího jednání v kauze spojované ponejvíce právě se jménem někdejšího středočeského hejtmana (a v té době rovněž významného politika ČSSD) – v případu údajných korupčních manipulací se zakázkami Středočeského kraje.

Ekonomika

V Kutné Hoře vzniká projekt sdílené kanceláře

Kutná Hora - Na sídlišti Šipší vzniká projekt sdílené kanceláře. Stojí za ním spolek Plac pro Vás. „Organizujeme nově vznikající neziskový projekt v Kutné Hoře, konkrétně sdílené kanceláře, co-working. Chceme obyvatelům, podnikatelům a všem, které by společný prostor mohl zajímat, poskytnout kvalitní zázemí,“ uvedla předsedkyně spolku Daniela Doudová.

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?

Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry

Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko

Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko.  

Meruňky podraží až na 50 korun za kilo. I kvůli chybějícím lidem na sklizeň

Po citelném zvýšení cen zeleniny musí zákazníci letos počítat i se zdražením ovoce. Podle zjištění Deníku to naznačují pěstitelé na jihu Moravy. Navíc v těch sadech, kde se i přes sérii jarních mrazíků podařilo zachránit úrodu meruněk, může nastat problém s nedostatkem pracovních sil na sklizeň.

Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory

Do peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.

Preventivní program pomůže dětem nespálit se

Sedlčany /VIDEO/ - Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. Snížit toto riziko chce preventivní program, který finančně podpoří jarní část programu ČSOB pomáhá regionům. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Investory pro opuštěné lokality se kraj chystá hledat v Německu

Střední Čechy - Do bavorského Mnichova se na podzim chystají zástupci středočeského hejtmanství - a tato návštěva, s termínem 7. až 9. října, se připravuje už teď. Nijak však nesouvisí s tamějším proslulým festivalem Oktoberfest; ten ostatně bude v té době čerstvě ukončen.

Děti se po škole zabaví v Klubu v zahradě

Neveklov /VIDEO/ - Alternativu k přeplněné místní družině slibuje Salesiánské hnutí mládeže v Neveklově. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Poslední osobní Tatra byla Beta. V Příboře pak mohly vznikat třeba obří Audi

Pár kilometrů od hlavního závodu Tatry v Kopřinici se v Příboře po celá desetiletí vyráběly osmiválcové limuzíny 603 a 613. Tato éra skončila před 20 lety.