Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 26.08. 2019 a svátek má Luděk

Kutná Hora

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých měst.

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,05 km²
Oficiální web města: www.kutnahora.cz


Z katalogu firem doporučujeme

CMP – BARVY, LAKY – prodej barev a laků, lepidla, tmely, bazénová chemie, ochranné pomůcky, montážní pěny, úklidové čisticí prostředky, míchání barev Čáslav

Prodejnu najdete v Čáslavi ve Starém městě na ulici Tylova 38. Rádi a ochotně vám poradíme s výběrem barev, laků, tmelů a celého našeho sortimentu.  Nabízíme: barvy – vnitřní i venkovní barvy různých značek (Eternal, Sokrates, Remmers, HB body, Jubl, Johnstones aj.), barvy na dřevo, mořidla, fasádní barvy aj. laky – kvalitní laky na...

Tel:
 • 603 168 459
E-mail:
 • mirek.percl@seznam.cz

Desmode s.r.o. – truhlářství, vestavěné skříně, kuchyně, schody, stoly, židle, plovoucí podlahy, renovace podlah Kutná Hora

Naše společnost vznikla v roce 2006. Nabízíme: vestavěné skříně kuchyně schody a jejich obklady stoly a židle pokládku plovoucích podlah obklad místnosti palubkami broušení a následnou renovaci podlah a trámů dětské chatičky Reference

Tel:
 • +420 732 670 340 - pan Štengl Miroslav - jednatel
E-mail:
 • truhlarstvicuda@email.cz

STS Uhlířské Janovice, s.r.o. – CNC obrábění, vrtání, frézování, protahování drážek kovů, kovovýroba, CNC tvarové dělení plechů fíber laserem, plazmou, plynem, CNC řezání profilového materiálu, trubek, jeklů, sváření v ochranné atmosféře, ohýbání trubek za studena, protahování drážek, tryskání kovovým abrazivem Kutná Hora

Naše služby: Dělění materiálu CNC Obrábění Lisování  Ohýbání trubek  Protahování drážek Měření  Povrchová úprava Výrobky Online rezervace do pneuservisu MYTÍ KOL, DISKŮ na moderní myčce FAIP W 850. Ochrana pneumatik proti průrazu Klimatizece - čištění a doplňování Nadnormativní zásoby PNEU Oznámení pro svářeče a ŘMV

Tel:
 • +420 327 551 011 - kancelář
  +420 602 297 351 - pan Makal Miloslav - jednatel
  +420 602 297 353 - pan Makal Miloslav ml. - pneuservis
  +420 724 310 543 - paní Vondrová Jana - zástupce vedoucí pneuservisu a prodejny, manažer prodeje, účetní
  +420 606 603 534 - Ing. Provazník Josef - vedoucí přípravy výroby
  +420 724 249 433 - pan Zvoník Josef - vedoucí výroby
E-mail:
 • makal@stsuj.cz - pan Makal Miloslav - jednatel
  zvonik@stsuj.cz - pan Zvoník Josef - vedoucí výroby
  pneuservis@stsuj.cz - pan Makal Miloslav ml. - pneuservis
  provaznik@stsuj.cz - Ing. Provazník Josef - vedoucí přípravy výroby
  pneu@stsuj.cz - pan Král Martin - obchodní zástupce
  vondracek@stsuj.cz - pan Vondráček Jiří - vedoucí zásobování
  svobodova@stsuj.cz - paní Svobodová Jana - vedoucí účetní
  vondrova@stsuj.cz - paní Vondrová Jana - zástupce vedoucí pneuservisu a prodejny, manažer prodeje, účetní

Hospůdka U Kosů – restaurace, obědy, hotová jídla, česká kuchyně, venkovní posezení Žleby

Nabízíme: kapacita 35 osob sál 100 osob salónek 25 osob česká kuchyně hotová jídla venkovní posezení točená zmrzlina možnost pořádání svateb, plesů, zábav a společenských akcí Jídelní lístek Fotogalerie

Tel:
 • 604 359 682
E-mail:
 • hospudkaukosu@seznam.cz

Reklama Česal – celopolepy aut, samolepky, razítka a vizitky, polepy dopravních prostředků Kutná Hora

Firma Reklama Česal se od roku 1995 zabývá reklamní grafikou a tiskem. Nabízíme: celopolepy aut samolepky polepy dopravních prostředků reklamní desky a banery razítka a vizitky webové stránky multimédia loga

Tel:
 • 606 381 800 - pan Česal
  606 648 256
E-mail:
 • reklama.cesal@seznam.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Pohlednice z minulosti: Protiokupační nápisy v Čáslavi

/FOTOGALERIE/ Padesáté první výročí okupace Čáslavi „bratrskými“ armádami si připomeňme prostřednictvím unikátních dobových fotografií, které nafotil Jaroslav Šimůnek. Ten byl čáslavským rodákem a patriotem, jehož velkým koníčkem bylo fotografování. Snímky z rodinného archivu laskavě zapůjčila jeho dcera, spisovatelka Jaroslava Hofmanová Šimůnková.

Sokol čekají dvoutýdenní oslavy

Nabité dva týdny čekají sokoly z Červených Janovic. V únoru letošního roku uplynulo sto let od založení jejich jednoty. Oslavy výročí vypuknou v sobotu 21. září, připojila se k nim také župa Tyršova, pod níž jednota patří a která letos oslavuje 135 let od svého vzniku.

Bartolomějská jízda veteránů zaplnila Solopysky

/FOTOGALERIE/ Sedmý ročník Bartolomějské jízdy, kterou pořádá spolek Bartoloměj, se jel v sobotu 24. srpna. Do Solopysk na Kutnohorsku přijeli fanoušci starých vozidel a motocyklů, aby zde předvedli své plechové miláčky. Na osmdesátku registrovaných posádek čekala jízda do Malešova a zpět plná úkolů.

Děti si užívaly příměstský tábor na kutnohorské plovárně

/FOTOGALERIE/ Již třetím rokem se na kutnohorské plovárně konají příměstské tábory, které pořádá Pavel Slabihoud. S redakčním objektivem jsme navštívili v pátek 23. srpna čtvrtý turnus tábora, poslední prázdninový týden se koná turnus pátý.

Ryby z Medenice byly vyloveny kvůli nákaze herpes virem

/FOTOGALERIE/ Ryby nasazené v rybníku Medenice nedaleko Červených Janovic byly nakaženy herpes virem. Z tohoto důvodu je rybáři ve čtvrtek 22. srpna vylovili a zlikvidovali, aby se zabránilo šíření nákazy. Ryby byly ve speciálních kádích usmrceny oxidem uhelnatým, následně byly odvezeny do kafilérie.

Ve Zbýšově postaví novou školku

Ve Zbýšově by měla vyrůst nová mateřská škola. V budově stávající mateřinky byla na začátku roku zjištěna dřevokazná houba. Školka se proto přestěhovala do společenské budovy autokempu a její obvyklé sídlo prošlo asanací, opravou a nově se zařídilo. Děti se tam sice v září vrátí, ale i tak je nová budova potřeba.

Sokolové zapojí veřejnost do své činnosti

Některé sokolovny na Kutnohorsku se v září otevřou veřejnosti. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, který se nebude týkat pouze sportu. Tělocvičná jednota Sokol v Čáslavi se v sobotu 28. září připojí k celonárodní sokolské akce. „Účastníme se Noci sokoloven a také celoevropského večera sportu Be Active Night,“ uvedla za čáslavské sokoly Eva Jiříková.

Táborníky z Kounic musela záchranka odvézt do nemocnice

Na letním táboře v Kounicích u Vlastějovic na Kutnohorsku zasahovala v pondělí 19. srpna večer záchranná služba. Tuto informaci potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová s tím, že výzva byla přijata v půl osmé večer. Dle informací Deníku měly děti střevní potíže, zvýšenou teplotu a některé zvracely.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

/SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 19. do 25. srpna na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Sport

V Labi se opět plavalo na počest Hany Greenfieldové

/FOTOGALERIE/ Šedesát osm plavců, mužů, žen i dětí, registrovaných i jen tak s chutí si zaplavat, z Kolína, okolí, ale i z Anglie či Srbska se v krásné slunečné nedělní dopoledne vnořilo do vln Labe u kolínského Kmochova ostrova na trati pět set metrů, jeden a tři kilometry.

Sedlečtí v prvním kole okresního přeboru porazili Chotusice na penalty

V sobotu začala nová sezona okresního přeboru, k prvnímu kolu nastoupili na domácím hřišti fotbalisté Sedlce, kteří přivítali soupeře z Chotusic. První poločas skončil nerozhodně 1:1. Deset minut před koncem druhé půle drželi hosté vedení 2:1, ale v devětaosmdesáté minutě vyrovnal Petr Mrštík. Následné pokutové kopy zvládli lépe domácí, kteří tak brali dva body.

Hlízov je stále stoprocentní, na domácí půdě porazil Sokoleč

Nováček I. A třídy z Hlízova odehrál v sobotu první mistrovské utkání na domácím trávníku, když přivítal loňského soupeře ze Sokolče. Výsledek prvního poločasu vypadal lépe pro svěřence Davida Linharta, kteří vedli 2:0 po brankách Výborného a Maxy. Krátce po začátku hosté snížili na 2:1, a následně měli sedmnáct minut početní výhody po červené kartě Výborného, kterou ale nevyužili a Hlízov tak zvítězil 2:1.

Sršni ani napodruhé nestačili na Poděbrady

V sobotu odehráli hokejisté Kutné Hory druhé utkání v rámci Derby turnaje KLM, na domácím ledě přivítali soupeře z Poděbrad, se kterým odehráli své první utkání v turnaji, když ve čtvrtek prohráli v Poděbradech 4:6. V Kutné Hoře padlo totožné množství branek, dokonce se stejným poměrem. Po první třetině vedli Kutnohorští 2:1, ve druhém dějství hosté obrátili stav utkání a třetinu vyhráli v poměru 4:2, ve třetí třetině přidali hosté ještě jednu branku. Kutná Hora tak prohrála 4:6.

Turnaj v plážovém volejbalu byl skvělou volbou na sobotu

/FOTOGALERIE/ Jak si zahrát plážový volejbal na koupališti, kde je pouze tráva a beton? Jednoduše. Sejde se parta nadšenců, kamarád přiveze pět tun písku a zábava může začít. Přesně takový scénář měl beachvolejbalový turnaj, který se konal v sobotu na koupališti v Uhlířských Janovicích.

Ve Vysokém Mýtě kutnohorští fotbalisté neuspěli

Kutnohorští fotbalisté vyrazili v sobotu k dalšímu venkovnímu utkání letošní divizní sezony, tentokrát do Vysokého Mýta. Svěřenci Radka Kulhánka po prvních pětačtyřiceti minutách prohrávali 0:2 a do druhé části utkání museli improvizovat se sestavou. Přesto se jejich hra zlepšila, dokonce dali kontaktní branku, která ale nakonec nebyla uznána. Z Vysokého Mýta tak Kutná Hora odjížděla po porážce 0:2 s prázdnou.

V prvním zápase letní přípravy kutnohorští hokejisté prohráli v Poděbradech

Hokejisté Kutné Hory ve čtvrtek nastoupili k prvnímu utkání letní přípravy, když se vypravili v rámci Derby turnaje KLM do Poděbrad. První třetina skončila nerozhodně 2:2, ve druhém dějství získali Poděbradští vedení a do třetí třetiny nastupovali za stavu 3:2. Ve třetí části utkání Sršni nedokázali vyrovnat, a nakonec v Poděbradech prohráli 4:6.

Netík: Není to konec hokeje, jen letošní sezony

/ROZHOVOR/ Fanoušci hokeje na Nymbursku truchlí. Mužstvo NED Hockey Nymburk do letošní sezony nenastoupí. O důvodech a budoucnosti mužského áčka jsme si povídali s tím nejpovolanějším – prezidentem klubu Tomášem Netíkem.

Sto let fotbalu oslaví v Močovicích

Oslavy stého výročí založení fotbalového klubu chystají na sobotu 31. srpna v Močovicích. Návštěvníci se můžou těšit na přítomnost Antonína Panenky, který nastoupí v dresu gardy Bohemians Praha proti gardě domácích Močovic.

V záři reflektorů ptýrovského areálu nastoupí i lídr Štětina

Český skokový pohár se pomalu chýlí ke svému finále. Deváté z celkových jedenácti kol bude hostit ve dnech 21. až 24. srpna středočeský Ptýrov. Vrcholem bude sobotní eLED Velká cena, která tradičně proběhne ve večerních hodinách za umělého osvětlení.

Krimi

Řidič auta u Chedrbí nepřežil náraz do stromu

/FOTOGALERIE/ K dopravní nehodě s tragickými následky došlo v neděli 25. srpna kolem desáté hodiny u Chedrbí. "Řidič (ročník 1965) osobního automobilu nepřežil náraz do stromu. Policie je na místě a událost vyšetřuje," řekl krajský mluvčí policie Pavel Truxa.

Podvodníci opět chtěli vylákat peníze na seniorkách

Na Kutnohorsku se v uplynulých dnech objevily další dva případy, kdy se podvodníci snažili vylákat peníze na seniorech. „K případům došlo v Kutné Hoře a v Ratajích nad Sázavou,“ řekla mluvčí kutnohorských policistů Vendulka Marečková.

Nejvíce cyklistů zemřelo ve středních Čechách

Třiadvacet usmrcených, což je ve srovnání s loňskem o šest lidských životů víc. Tak smutná je republiková bilance tragických nehod s účastí cyklistů za prvních sedm měsíců roku; do konce července. Ještě méně optimisticky vyznívá zjištění policistů, že v 19 případech si lidé na kolech dojeli pro smrt při nehodách, které sami zavinili. A zde už meziroční nárůst dosahuje 12.

Dopravu na železnici zkomplikoval střet lokálky s nákladním autem

/FOTOGALERIE/ Ke střetu osobního vlaku s kamionem došlo ve středu 21. srpna krátce před osmou hodinou večer na železničním přejezdu v ulici Pod Vápenkou v Třemošnici. Při nehodě došlo k vykolejení vlaku jednou nápravou. Trať byla až do ukončení likvidace havárie uzavřena, v úseku Třemošnice - Čáslav fungovala náhradní autobusová doprava. Jednotky z místa odjížděly kolem druhé hodiny ranní.

Požár Krejčířovy vily policie prošetřuje jako trestný čin

/FOTOGALERIE/ Obecné ohrožení. To je právní kvalifikace, kterou aktuálně uplatnili policisté v souvislosti s vyšetřováním okolností vzniku požáru, který uprostřed noci na úterý 20. srpna zachvátil dlouhodobě opuštěný komplex vily rodiny uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích na Praze-západ.

Policisté v rámci dopravně-bezpečnostní akce kontrolovali především rychlost

Dopravně-bezpečnostní akce, která byla zaměřená na kontrolu rychlosti, proběhla ve třetím srpnovém týdnu ve vybraných evropských státech. Do kontrol se zapojilo také Česko a v pátek 16. srpna také kutnohorští policisté.

Majitelku chaty překvapil pachatel vloupání. Vydával se za souseda

Sedmadvacetiletého muže, který během prvních dvou týdnů v srpnu vnikl do několika rekreačních chat v okolí Zdib na Praze-východ, policisté podezřívají z krádeže a porušování domovní svobody. V pondělí o tom informovala policejní mluvčí Eva Hašlová. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let,“ konstatovala.

Milionový požár Krejčířovy vily asi nebyla náhoda

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Nějaký konkrétní viník zřejmě stojí za škodou nejméně v řádu milionů korun, kterou v noci na úterý 20. srpna napáchaly plameny schvacující střechu opuštěného obytného komplexu v ulici V Dubině v Černošicích na Praze-západ.

Muž chtěl auto z internetu, v Berlíně byl zklamán

Bezmála o 170 tisíc korun přišel muž z Prahy-východ, který se nechal zlákat internetovou nabídkou na koupi auta. Na zahraničním inzertním serveru si vyhlédl Volkswagen T5 Multivan za 6500 eur – a zatoužil po něm tak mocně, že se nechal odradit ani požadavkem prodávajícího na platbu předem. Dopadlo to tak, že nemá nic – automobil ani peníze – a případem se nyní zabývají říčanští policisté, informovala mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Krádež peněženky v obchodě byla dílem mistrovské souhry

/VIDEO/ Perfektně sehraný výkon předvedla v obchodě s oblečením dvojice zatím neznámých žen. Hostivičtí policisté je však nehledají proto, aby jim vyslovili uznání. Právě naopak: kvůli podezření z krádeže by jim rádi zprostředkovali cestu k soudu. „V případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody – a v případě recidivy až tříletý,“ poznamenala k tomuto případu Marcela Pučelíková z berounské policie.

Ekonomika

Karel Sobotka je sklář srdcem i duší

Karel Sobotka je sklář, který se specializuje na ručně vyráběné foukané figurky z barevných skleněných trubiček. Vdechuje život skleněným postavičkám, které pravidelně okouzlují děti i dospělé po nejednu generaci a spolu s dalšími řemeslníky se představí už 20. - 21. září na Mladá Boleslav Mini Maker Faire.

Miliony od kraje na propagaci firem jsou téměř vyčerpány. Budou další?

/VIDEO/ Mražené dorty, recepty na dorty spadající do oblasti zdravého mlsání i vlastní vývoj cukrářských směsí a technik (z nichž asi největší proslulosti dosahují zrcadlové cukrářské polevy s vysokým obsahem čokolády a bez konzervantů, oceněné i na potravinářské výstavě v italském Rimini). To jsou asi největší speciality cukrářské odbornice Zlaty Otavové, která působí v obci Zavidov na Rakovnicku.

Ondřej Slačálek: Motivuje mě život v neustálém poklusu

Když jsem s ním před rokem dělala rozhovor, domnívala jsem se, že Ondřej Slačálek svoje aktivity v Malešově už vyčerpal. To jsem se ale šeredně mýlila. Už tehdy jsem měla vědět, že jeho věta 'Motivuje mě život v neustálém poklusu' není jen pouhá fráze, ale rčení, které známý malešovský pivovarník žije každým dnem. A když se rok s rokem sešel, stojí tu s dalším neotřelým nápadem. Nebyl by to ale Ondřej Slačálek, kdyby Malešov Camp nebyl něčím výjimečným.

Luboš Mudra: Věřím, že to, co dělám, by mělo sloužit kromě mě i dalším lidem

Luboš Mudra z Votic je člověk, který když se pro něco rozhodne, přestane pochybovat a jde za tím. A hlavně věří, že věci, které dělá, by neměly sloužit jenom jemu, ale měly by potěšit ještě někoho jiného. A tak ve své restauraci U Modré kočky organizuje pro děti každým rokem o prázdninách Pohádkové léto a pro všechny pravidelné turistické a cyklo výlety.

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí

Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

Pohlednice z minulosti: Oděvní družstvo Moděva v Kutné Hoře

/FOTOGALERIE/ Výrobní družstvo Kutná Hora vzniklo 4. dubna 1904. „Tehdy bylo totiž založeno družstvo krejčovských dělníků v Kutné Hoře. Založilo je po stávce krejčovských dělníků asi osm lidí. V roce 1909 dochází ke sloučení s pražským družstvem. Za 1. světové války byla provozovna dočasně uzavřena,“ stojí v zápisu v kutnohorské kronice.

Chovatelé slepic ruší klece. Stojí je to stovky milionů

Chovatelé slepic se přizpůsobují požadavkům spotřebitelů i řetězců. Místo v klecích by v budoucnu měla být drůbež chována v ekologických či halových chovech nebo ve volných výbězích. Obchodní řetězce se zavázaly, že od roku 2025 vejce z klecových chovů přestanou prodávat.

Jan Bejvl: Letos jsem si splnil svůj největší sen

Jan Bejvl z Benešova vlastní fotografické studio Graffoto. Začínal v roce 1989 v Praze, požádal banku o půjčku a koupil první stroj, tehdy nejnovější typ na výrobu fotek v Česku. S podnikáním začal v jedné secesní budově na Smíchově v Praze. Když pak došlo v roce 1990 k privatizacím, budova připadla jedné akademické malířce, která ho předtím vlastnila, a on musel odejít.

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na prevenci popálenin

/VIDEO/ Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se ve Středočeském kraji stal projekt Pálí! Nás to taky organizace Avalone ze Sedlčan na Příbramsku. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Vitríny pro Svatojánské muzeum, Pojďte děti ven! a Život po životě.

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí

Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.