Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 21.10. 2019 a svátek má Brigita

Kutná Hora

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých měst.

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,05 km²
Oficiální web města: www.kutnahora.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Kominictví Blahut – čištění komínů, opravy komínů, vložkování komínů Uhlířské Janovice

Nabízíme: čištění, kontroly komínů a spalinových cest stavby systémových a třívrstvých komíny opravy komínů a kouřovodů odborné poradenství vložkování frézování

Tel:
 • 722 498 232
E-mail:
 • kominictviblahut@seznam.cz

Dřevařské centrum s.r.o. – nákup a prodej řeziva Kutná hora

Firma vznikla koncem roku 2012. Zabývá se nákupem a prodejem řeziva, dřevěných stavebních materiálů a paliva. Naše služby: pořez ve mzdě sušení ve mzdě vykupujeme po domluvě všechny běžné i méně běžné dřeviny v ČR v celých délkách i výřezech (kulatina) Prodáváme: palubky srubovky OSB desky lepený hranol dubové dlažební kostky palisády

Tel:
 • 739 539 997
  604 211 028
E-mail:
 • petrasek@fajndrevo.cz

Ing. Jaroslav Vokolek – Stapros – projektová a inženýrská činnost na všechny druhy pozemních staveb, znalecká činnost, grafické CAD pracoviště Kutná Hora

Projektová a inženýrská činnost na všechny druhy pozemních staveb :  stavby zemědělské, obytné, občanské, výrobny, zpracovny potravinářských produktů dílny, prodejny Technická a poradenská činnost, konzultace :  včetně zemědělských staveb a jejich ochranných pásem kalkulace cen stavebních prací a jejich fakturace výběrová řízení na stavby včetně jejich smluvního zabezpečení Znalecká činnost...

Tel:
 • +420 327 514 856
  +420 603 485 353 - pan Ing. Vokolek
E-mail:
 • stapros@seznam.cz

Kovářství KH – umělecké kovářství, brány, ploty, zábradlí, mříže, studny, držáky na truhlíky, bytové doplňky, kované postele, židle, garnýže Čáslav, Kutnohorsko

Nabízíme: zakázkovou výrobu brány (včetně automatických), ploty a zábradlí mříže, studny či držáky na truhlíky bytové doplňky - věšáky, svícny, květinové stojany, kliky a podobně kované postele, židle a další nábytek gárnýže nebo také krbové nářadí   Naše další webové stránky ZDE: http://www.umelecke-kovarstvi.wz.cz

Tel:
 • 608 779 692 - pan Horák Roman - majitel
  777 987 429 - pan Klíma Ondřej - společník
  604 345 571
E-mail:
 • kovarstvikh@email.cz
  horakrom@email.cz

Peter Holáčik – montáž, prodej plastových oken, eurookna, parapety, žaluzie Kutná Hora

Nabízíme: velkoobchodní a maloobchodní prodej oken a doplňků sortiment zahrnuje plastová okna, parapety, žaluzie a sítě zajištění montáže

Tel:
 • +420 327 561 573
  +420 728 433 777 - pan Holáčik
E-mail:
 • peter.holacik@gmail.com

Zpravodajství z města

Zprávy

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

/SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 21. do 27. října na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Povinné čipování psů: rada se zabývala odpuštěním poplatku za psy

Od 1. ledna začne platit povinné čipování psů. Kvůli novele veterinárního zákona se tak radní zabývali návrhem komise pro životní prostředí, aby město občanům s trvalým pobytem v Kutné Hoře odpustilo roční poplatek za psy. Lidé by ušetřené peníze mohli investovat právě do nákupu „psích“ mikročipů. Konečné rozhodnutí ale nepadlo. To udělají v listopadu zastupitelé.

Zručští policisté zachránili život muži, který chtěl skočit z rozhledny Babka

Sebevražda skokem z rozhledny Babka u Zruče nad Sázavou. K takovému kroku se začátkem měsíce chystal muž, který ale ještě předtím zavolal na linku 158. Policistům se muže podařilo zachránit. 

Archeologické hrátky na čáslavském Hrádku byly úspěšné

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Myslíte si, že archeologie je nezáživná či přímo nudná disciplína? O opaku se přesvědčili návštěvníci a návštěvnice akce nazvané „Archeologické hrátky na Hrádku“. Ta se uskutečnila v Čáslavi v rámci Mezinárodního dne archeologie již počtvrté.

Do podzimních výlovů rybníků se zapojil i Kácov

/FOTOGALERIE/ Rybářské slavnosti uspořádali na svém rybochovném zařízení v Račiněvsi rybáři z kácovské místní organizace. Areál se začal od sobotního rána plnit návštěvníky, převážně milovníky rybí kuchyně. Zájem o čerstvě vylovené ryby byl opravdu veliký. 

V Kácově byla symbolicky zamčena řeka Sázava

/FOTOGALERIE/ Slavnostní Zamykání Sázavy se přesunulo z Týnce nad Sázavou do Kácova. Organizátoři tak chtěli předejít situaci, kdy nemůže dojít k závěrečnému splutí z důvodu nízkého stavu vody v řece. A tak se v sobotu 19. října sešli vodáci v areálu vodácké půjčovny Bisport, aby společně oslavili Zamykání Sázavy. Poté se na lodích vydali do Českého Šternberka.

Vyhlášku o zábavní pyrotechnice radní prozatím odložili

Kutnohorští radní měli na stole návrh obecně závazné vyhlášky pro regulaci používání zábavní pyrotechniky. Přidali se tak k ostatním městům ve Středočeském kraji, kde se problematikou rovněž zabývají. Například sousední Kolín by měl vyhlášku schvalovat v polovině listopadu.

Zamykání Sázavy se stěhuje z Týnce do Kácova

/FOTOGALERIE/ Smutná byla pro vodáky loňská sobota 20. října. Tradiční akce Zamykání Sázavy byla zrušena kvůli nedostatku vody, znemožňujícím splutí řeky z Týnce nad Sázavou. Něco takového se letos nemá opakovat, a tak už v létě organizátoři z outdoorového centra Bisport, jež na Sázavě poskytuje vodákům služby včetně půjčování lodí, rozhodli o změně: zamykání se přestěhuje výš proti proudou, kde jsou podmínky příznivější i za nízkého stavu vody.

Kraj čáslavskou nemocnici prozatím finančně nepodpoří

Vedení města se společně s ředitelem Městské nemocnice Čáslav Rudolfem Bublou sešlo se zástupci Středočeského kraje. Diskutovali o možnosti finanční podpory ze strany Středočeského kraje. Zřizovatelem čáslavské nemocnice - podobně jako v jiných středočeských městech - totiž není kraj a města tak nemocnice musí financovat z vlastních zdrojů. Situace pro ně začíná být neudržitelná. Městské nemocnice se totiž potýkají s finančními i personálními problémy.

Sport

Florbalová Superliga na Klimešce

Zajímavý florbalový večer nabídla v neděli kutnohorská sportovní hala Klimeška, která hostila utkání florbalové Superligy mezi pražskou Spartou a týmem Pardubic. Diváci mohli vidět, jak šla Sparta v první třetině do vedení 2:1, druhá třetina skončila nerozhodně, ve třetím dějství přidali Pražané dvě branky a nakonec zvítězili výsledkem 6:3.

Čtvrtý ročník Běhu pro zvon se konal s podtitulem 30 let svobody

/FOTOGALERIE/ Na start čtvrtého ročníku závodu 'Běh pro zvon' - letos s podtitulem 30 let svobody - se v neděli 20. října u kostela sv. Jakuba v Kutné Hoře postavilo skoro 150 běžců. Připraveny byly tratě 3,5 a 10 km. Vloženého závodu pro děti, se zúčastnilo 60 malých závodníků.

Čáslavští fotbalisté z Horek nad Jizerou bez bodů

Čáslavští fotbalisté v sobotu nastoupili k dalšímu diviznímu utkání, tentokrát na půdě Horek nad Jizerou. První poločas Čáslavi výsledkově nevyšel, když prohrávala 0:2. Ve druhé části utkání branka nepadla, což znamenalo výhru domácího mužstva.

Horolezec Mašek míří do Maroka

Není to tak dávno, co se mladoboleslavský horolezec Petr „Miska“ Mašek vrátil  z řeckého ostrova Kalymnos, kam vyrazil s manželkou, samozřejmě hlavní cíl bylo sportovní lezení.

Výsledky zápasů okresních soutěží z víkendu 19. a 20. října

/FOTOGALERIE/ Výsledky a střelci zápasů okresních fotbalových soutěží na Kutnohorsku z víkendu 19. a 20. října.

Sršni v Benešově brali všechny body

Hokejisté Kutné Hory v sobotu vyrazili k mistrovskému utkání do Benešova, kde se utkali s tamním mužstvem. Po první třetině byl stav utkání 1:1, ve druhé třetině získali Kutnohorští vedení díky jediné brance. Třetí dějství přineslo jednu branku, vzhledem k tomu, že byla kutnohorská, zvítězili hosté v poměru 3:1.

Sázava porazila Říčany, zahrávaly se tři penalty

Deváté kolo I. B třídy za sebou mají fotbalisté Sázava, ti v sobotu na domácím hřišti přivítali soupeře z Říčan. Už po prvních pětačtyřiceti minutách drželi domácí vedení 3:0, ve druhé části utkání přidali ještě čtvrtý zásah. Hosté sice snížili, další branky ale nepřidali a Sázava tak zvítězila 4:1.

Hruban kraloval i ve vypůjčených botách

Být nejlepším střelcem ligového utkání není pro basketbalového reprezentanta Vojtěcha Hrubana ničím mimořádným, ale poprvé se mu to povedlo ve vypůjčených botách. Hvězda Nymburka si totiž omylem přivezla do Děčína obě boty na levou nohu. Zachránil ho ale protihráč Tomáš Pomikálek, který mu půjčil jeden ze svých párů bot. Hruban pak 18 body přispěl k výhře Nymburka 86:69.

Kutnohorští florbalisté Kolín přestříleli, na výhru to ale nestačilo

Zajímavé utkání odehráli v sobotu florbalisté Kutné Hory, ti v sobotu vyrazili do Chlumce nad Cidlinou odehrát utkání proti Kolínu. Hrál se vyrovnaný zápas, první třetina skončila nerozhodně 1:1, ve druhé třetině šli Kolínsští do vedení. Jelikož třetí část utkání skončila nerozhodně, výhra utkání připadla kolínským florbalistům, kteří vyhráli 4:3.

Hlízov i přes slabší výkon bere tři body

Vedoucí celek tabulky I. A třídy z hlízova odehrál další mistrovské utkání, když v sobotu přivítal na domácím trávníku soupeře z Průhonic. Hostující mužstvo šlo do vedení, o které ale během pár minut přišlo, první poločas skončil výsledkem 2:2. Ve druhém poločase padla jedna branka, a to hlízovská, kterou obstaral Tafel devět minut před koncem utkání, díky tomu Hlízov zvítězil 3:2.

Krimi

Po Rathovi nastoupili do vězení také jemu blízcí Kottovi

Někdejší středočeský hejtman David Rath už je za mřížemi dva týdny, když 7. října nastoupil do věznice v Teplicích – a v pondělí 21. října ho do zamřížovaného světa následovali i někdejší blízcí spolupracovníci a přátelé manželé Kottovi: Kateřina (jež ještě s příjmením Pancová působila jako ředitelka kladenské nemocnice s podstatně širším vlivem, než vyplývalo z této funkce) a její nynější muž Petr. Oba nastoupili do věznice v pražské Ruzyni.

Policisté dohlíželi na plynulost silničního provozu v rámci bezpečnostní akce X

Policisté na Kutnohorsku se v uplynulých dnech zapojili do dopravně bezpečnostní akce, která proběhla na území celého Středočeského kraje a byla zaměřena na kontrolu nákladní dopravy a přepravy nebezpečných věcí. „Dopravní policisté celkem zkontrolovali třicet vozidel a zjistili pět dopravních přestupků. Nejčastějším přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidel,“ uvedla k akci policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Dítě se vytrhlo matce a vběhlo do silnice

Naštěstí bez vážnějších následků dopadla událost, která se odehrála ve středu 16. října odpoledne ve Štefánikově ulici v Kutné Hoře. Dítě tam šlo s matkou za ruku, nečekaně se jí ale vytrhlo a vběhlo do silnice. K fatálnímu střetu s autem ale nedošlo. „Dítě utrpělo lehké zranění, když se střetlo s boční stranou právě projíždějícího vozu. Případ je dále v šetření, provedená zkouška na alkohol u řidiče byla negativní,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Na nechvalně známé křižovatce Májovka se srazil autobus s osobním autem

Naštěstí bez zranění se v úterý 15. října obešla ranní nehoda na křižovatce Májovka u Kutné Hory. Krátce po 6. hodině ráno se tam střetl autobus s osobním autem. "Podle prvotních informací jel osobní vůz značky Peugeot ve směru od obce Bykáň na Kutnou Horu. Řidič vozu uvedl, že byl oslněn protijedoucím autem a kvůli tomu zůstal na okamžik dezorientovaný," uvedla policejní mluvčí Martina Fejfarová.

Dálnici D1 blokovala další nehoda kamionu a osobního auta

Jen necelé dva dny po tragické nehodě na dálnici D1 ve směru na Brno, při níž na 49. kilometru do převržené cisterny s palmovým olejem nabouralo dalších pět osobních aut, několik lidí se vážně zranilo a jeden člověk v plamenech, které cisternu zachvátily, uhořel, zastavil provoz nejdůležitější silniční komunikace další karambol. Také tentokrát najelo osobní vozidlo do kamionu.

ŘSD zveřejnilo video z tragické nehody na D1. Provoz byl částečně obnoven

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Řidiči na pomezí Kutnohorska a Benešovska se v pondělí 14. října potýkají s dopravními komplikacemi po nedělní tragické hromadné nehodě na dálnici D1 na 49. kilometru ve směru na Brno. Při havárii pěti osobních aut a cisterny jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. V opačném směru na Prahu se navíc ráno na 34. kilometru stala další kolize tří osobních aut.

Tragická hromadná nehoda a požár cisterny uzavřely dálnici D1

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Hoří cisterna! Oznámení, které představuje noční můru příslušníků záchranných složek, nasměrovalo v neděli 13. října večer všechny dostupné síly na 49. kilometr dálnice D1. Ve směru jízdy na Brno tam za obcí Psáře poblíž sjezdu na Vlašim došlo před půl osmou k hromadné nehodě za účasti kamionu a pěti osobních aut - přičemž už první informace upozorňovala, že na místě jsou nejen zranění (a zřejmě i nejméně jedna oběť), ale také požár mimořádného rozsahu. Vzplála cisterna ležící napříč přes vozovku.

Osobní auto se u obce Borek střetlo s dvěma cyklisty

Mezi obcemi Borek a Horka I se okolo půl třetí odpoledne střetlo osobní auto s dvěma cyklisty. Nehoda omezila jeden směr provozu.

Drama se odehrálo na pěší zóně v Čáslavi. Zahynul při něm pes

/FOTOGALERIE/ Pořádné drama se odehrálo ve čtvrtek 10. října pozdě večer na pěší zóně v Čáslavi. Mladík tam z dosud nezjištěných příčin najel autem do první lavičky na úrovni hotelu Bílý kůň. Žena, která v té chvíli na místě venčila psa, měla obrovské štěstí. Stačila uskočit, pes ale skončil pod koly vozu a zemřel.

Vaření pervitinu překazila policejní zásahovka

/FOTOGALERIE/ Pětice podezřelých z drogové trestné činnosti byla za přispění středočeské zásahové jednotky dopadena přímo výrobě pervitinu. Tak se se v uplynulých dnech vyvinul zásah na Praze-západ, o němž ve středu informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. S tím, že až bude šetření kriminalistů ukončeno a dojde na soudní jednání, ve hře by mohly být až desetileté tresty.

Ekonomika

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo

Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let

Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.

Na úrodě jablek se podepsalo horké počasí i kroupy

/FOTOGALERIE/ V supermarketech se dá koupit nepřeberné množství exotického ovoce, u mnoha zákazníků ale stále vítězí česká klasika: jablka. Dokazují to zkušenosti středočeských ovocnářů. Úroda ale bohužel není, co v minulosti bývala. Pěstitelům totiž práci komplikují vrtochy počasí.

Vítězové podnikatelských soutěží nabídnou zdravou zeleninu i ekologickou tašku

/FOTOGALERIE/ Úspěšnému podnikání se nebývale daří v Benešově - a rovněž v Nupakách na Praze-východ, kde žije zhruba desetkrát méně obyvatel. Naznačují to alespoň výsledky letošních soutěží podnikatelských soutěží. Z uvedených lokalit pochází po dvou čerstvých držitelích ocenění, jimž byly ceny předány ve středu večer v hotelu Carlo IV. v centru Prahy. Přesněji: vlastě jen z Benešova. Do Nupak putovala dvě ocenění na stejnou adresu.

Včelaření ve Spolaně laboratoř pozlatila už druhým rokem

/FOTOGALERIE/ Úspěchem, který s jejím podnikáním souvisí jen okrajově, se pochlubila neratovická Spolana. Poté, co si v chemičce loni pořídili tři včelstva, aby ukázali, že v okolí chemického provozu se za současných ekologických opatření může dařit tomuto hmyzu, který na znečištění životního prostředí citlivě reaguje, získali hned v prvním roce včelaření nejen přírodní zlato v podobě medu, ale i zlato skutečné.

Radíme čtenářům: Má smysl bezpečnostní aplikace pro chytrý telefon?

Průměrný uživatel má v chytrém telefonu několik desítek aplikací, většinou neplacených. Mnoho lidí si bez rozmyslu stáhne každou aplikaci, kterou považují za zajímavou, i třeba jen tak na zkoušku. A právě toho zneužívají podvodníci, protože do mobilní aplikace se dá propašovat škodlivý kód. Co tím sledují? Čtenářům radí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.  

Jak platit bezpečně? Máme pro vás čtyři doporučení

Banky neustále zdokonalují zabezpečení účtů, platebních karet i mobilních aplikací, přesto své peníze nejlépe ochráníte vy sami. Lidé je totiž nejvíce ztrácejí svým neuváženým chováním. Pravidla bezpečného placení jsou přitom velmi jednoduchá.

Radíme drobným podnikatelům: I živnostník potřebuje dobrou účetní

Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak se bránit na internetu

Digitální technologie přinášejí i rizika, na která jsme dosud nebývali zvyklí. Ale zvládnout je bez problémů není tak složité, pokud si dáte pozor na tři prvky. Pro sebe je nazývám zkratkou „aha“ – neboli: aktualizace, hesla, antivir. Radí Miroslav Dvořák, technický ředitel České pobočky společnosti Eset.  

Radíme drobným podnikatelům: Kdy se vyplatí být plátcem DPH

Náš čtenář Jan Brunovský z Brna se ptá: Na živnostenský list navrhuji zahrady pro rodinné domy. V poslední době se mi daří, proto mě zajímá, kdy se musím stát plátcem DPH. Je to vůbec výhodné? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.