Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 09.12. 2019 a svátek má Vratislav

Kutná Hora

Kutná Hora je město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých měst.

Počet obyvatel: 20.000
Rozloha: 33,05 km²
Oficiální web města: www.kutnahora.cz


Z katalogu firem doporučujeme

Catering Beil – gastronomie, catering, stravování, catering na svatby, rozvoz jídla Kutná Hora

Jsme rodinná firma s vášní pro jídlo a gastronomii obecně. Láska k vaření, osobní přístup a proaktivní řešení vašich požadavků jsou základem naší nabídky. Dobrou gastronomii nelze dělat bez kvalitních surovin – proto čerpáme z domácích a lokálních zdrojů, kde máme jistotu o jejich původu. Nabízíme: CATERING NA SVATBY STRAVOVÁNÍ...

Tel:
 • 608 556 685
E-mail:
 • info@cateringbeil.cz

Lenka Hudcová – Geodetická kancelář – vytyčení hranic pozemků, geometrické plány Čáslav

Naše služby: vytyčení hranic pozemků vytyčení hranic inženýrských sítí vytyčení hranic budov geometrické plány

Tel:
 • 605 142 843 - paní Hudcová
E-mail:
 • geocaslav@centrum.cz

Ing. Ctirad Čech – Autoškola – výcvik řidičů, školení řidičů, kondiční jízdy Čáslav

Nabízíme: výcvik řidičů na skupiny AM, A1, A, B, C, CE, D, DE kondiční jízdy pro držitele řidičských průkazů výcvik i kondiční jízdy skupiny B s automatickou převodovkou poradenská činnost školení a přezkoušení k získání Osvědčení o profesní způsobilosti řidiče pro řidiče všech vozidel dle zákona č. 247/2000 Sb. §...

Tel:
 • 604 694 721 - pan Ing. Čech
E-mail:
 • ctirad.cech@seznam.cz

Autocamp TRANSIT – ubytování v příjemném prostředí, rodinný kemp, mobilheim, chatky Kutná Hora

Velice pěkný rodinný autokemp se nachází v příjemném prostředí na okraji města Kutná Hora. Autokemp se nachází v blízkosti vlakové stanice Kutná Hora – hlavní nádraží, je tedy velmi snadné se k nám dostat i když nevlastníte vůz. Naše služby:  Pokoj Chatky Mobilheim Dále nabízíme: prostor pro automobily, stany, karavany...

Tel:
 • +420 606 232 533 - paní Egidy
  +420 322 320 634
E-mail:
 • egidylada@seznam.cz

Kovářství KH – umělecké kovářství, brány, ploty, zábradlí, mříže, studny, držáky na truhlíky, bytové doplňky, kované postele, židle, garnýže Čáslav, Kutnohorsko

Nabízíme: zakázkovou výrobu brány (včetně automatických), ploty a zábradlí mříže, studny či držáky na truhlíky bytové doplňky - věšáky, svícny, květinové stojany, kliky a podobně kované postele, židle a další nábytek gárnýže nebo také krbové nářadí   Naše další webové stránky ZDE: http://www.umelecke-kovarstvi.wz.cz

Tel:
 • 608 779 692 - pan Horák Roman - majitel
  777 987 429 - pan Klíma Ondřej - společník
  604 345 571
E-mail:
 • kovarstvikh@email.cz
  horakrom@email.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

OBRAZEM: Druhá adventní neděle byla na hřišti v Červených Janovicích pracovní

O zútulnění kabin ve sportovním areálu se v rámci zimní fotbalové přestávky snaží v Červených Janovicích. Nebylo tedy divu, že rekonstrukce sprch pokračovala také o druhé adventní neděli. Demoliční práce už spějí do finále a pak už nastoupí zruční řemeslníci.

Cesta životem bez bariér má za sebou úspěšný rok

Občanské sdružení Cesta životem bez bariér mám za sebou úspěšný rok. Podařilo se dokončit a otevřít nové Centrum denních služeb v Kvapilově ulici. Rodiče handicapovaných dětí se tak mohou oddechnout, podobných zařízení je v kraji jako šafránu.

V kostnici si turisté selfie od Nového roku už nepořídí

Od 1. ledna 2020 začne platit úplný zákaz fotografování v památkách spravovaných Římskokatolickou církví Kutná Hora - Sedlec. Lidé si tak selfie z kostnice či katedrály Nanebevzetí Panny Marie už nepořídí. Ačkoliv v některých památkách v kraji už plošný zákaz fotografování platí, sedlecká farnost hraje v jedné věci prim.

Kruhový objezd Na Skalce pod Kaňkem? Možná už příští rok

Kruhový objezd na křižovatce Na Skalce pod Kaňkem by mohl vyrůst už příští rok. Uvedla to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová. Vše ale bude záležet na tom, jak rychle se podaří vyřešit majetkoprávní vztahy s vlastníky pozemků, kde se bude kruhová křižovatka stavět.

Při procházce městem si můžete dát charitativní svařák

Až půjdete v sobotu 7. prosince na procházku adventní Kutnou Horou, zastavte se u rozsvíceného vánočního stromu na náměstí a dejte si na stánku Střediska Na Sioně charitativní adventní svařáček. Přispějete tím na veřejnou sbírku na auto, kterým jezdí vyškolené sociální pracovnice do rodin dětí se zdravotním znevýhodněním.

Ruský ruční granát objevili v Záboří nad Labem. Nikoho nezranil

Funkční ruský ruční granát objevil nálezce v lese v Záboří nad Labem. Zlikvidovat jej musel pyrotechnik z expozitury Milovice. Při události nebyl nikdo zraněn. „Šestatřicetiletý muž oznámil, že v obci Záboří nad Labem nalezl v lese granát. Přivolaní policisté na místě zjistili, že se skutečně jedná o munici. Nálezce uvedl, že je hledačem a granát nalezl detektorem kovu,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Kutná Hora chce podpořit lepší třídění odpadů

Vedení Kutné Hory se rozhodlo reagovat na připravované změny v legislativě týkající se odpadového hospodářství, ve kterých musí Česká republika zohlednit Směrnici Evropské unie. Návrhy zákonů by totiž měly začít platit už od 1. ledna 2021.

Zbraslavice hostily adventní trh

/FOTOGALERIE/ Náměstí ve Zbraslavicích se poslední listopadovou sobotu zaplnilo stánky s adventním zbožím a občerstvením. Své výrobky tam také nabízeli žáci všech tříd základní školy. Zájem dětí přitahoval i umělecký kovář. Mohly si vyzkoušet, jak se pracuje s rozžhaveným železem a na kovadlině ho tvarovat.

Tajuplnou Afriku představila cestovatelská rodina ve Zbraslavicích

/FOTOGALERIE/ S cestovatelskou přednáškou s názvem Tajuplná Afrika přijeli manželé Márovi na pozvání knihovnice Marcely Přenosilové v pondělí 2. prosince do obřadní síně Obecního úřadu ve Zbraslavicích. Jejich prezentace krásných fotek proložená krátkými videoklipy byla velmi poutavá a doplněná živým komentářem.

Vojáci z čáslavské základny pomohli dětem

O tom, že mají vojáci z čáslavské letecké základny srdce na správném místě, se veřejnost přesvědčila poměrně nedávno, kdy šestadvacet vojáků 212. taktické letky darovalo společně krev na transfúzním oddělení Městské nemocnice v Čáslavi. Před Vánoci své odhodlání pomáhat vojáci z 21. základny taktického letectva Čáslav prokázali v rámci projektu Krabice od bot, kterou pořádá Českobratrská církev evangelická.

Sport

Pohlednice z minulosti: Z historie oddílu karate v Čáslavi

/FOTOGALERIE/ Klub Sokol Karate dojo Čáslav vznikl na konci léta 1993, kdy se čáslavská skupina soukromé školy karate Jana Vališe rozhodla dále v jeho klubu nepokračovat. V té době bylo nutno se rozhodnout, jakým směrem se vydat.

Jaroslav Bednář: Hokejem ve Vrchlabí se ohromně bavím

/ROZHOVOR/ Pouze dvakrát se v sezoně stalo, aby nastoupil a v zápase si nepřipsal žádný bod. Vynulovat Jaroslava Bednáře dokázali jedinkrát pouze hokejisté Děčína (9. kolo) a Nové Paky (13.).

Trenérská modla padla. Blíží se v NHL konec rasů?

Propukla i v hokejové NHL obdoba hnutí MeToo? Něco se rozhodně děje: hokejisté začínají mluvit o příkořích ze strany koučů. V ohni kritiky se ocitl i sám Mike Babcock, kanadská trenérská modla. Je ale všeobecné pozdvižení opravdu na místě?  

Martin Fuksa: Nejdřív jsem myslel, že se zblázním. Už ale Japoncům rozumím

Úsměvy, pohoda. Před pár dny se vrátil z měsíčního pobytu v Japonsku kanoista Martin Fuksa. Příprava na olympijské hry 2020 v Tokiu se vydařila. S rodinným týmem včetně bratra Petra pobýval u kanálu v městě Susaki v prefektuře Kóči.

Žraloci mohou kousnout, když se v kalné vodě leknou turistů

Šel si posedět s kamarády a někdo nadnesl myšlenku, aby zkusili vydělávat ve Spojených státech. Tak se stal z Kladeňáka Robina Havlíčka člen pobřežní hlídky na východním pobřeží, kde zachraňuje už čtyři sezony zejména děti.

SK Rakovník vede Suchánek

Hodně nevydařená podzimní část sezony přiměla klubové vedení jednat. Fotbalové mužstvo SK Rakovník, nováček České fotbalové ligy ve skupině A, skončilo s pouhými sedmi body na posledním místě. 

Sršni otočili zápas a porazili Mladou Boleslav

Poslední listopadovou sobotu čekal Sršně třetí domácí zápas v řadě a opět s velmi silným soupeřem, tentokrát průběžným lídrem celkové tabulky KLM BK Mladou Boleslaví.

Brankářskou školou Daniela Zítky prošla více než stovka talentů

Už delší čas funguje ve Středočeském kraji fotbalová Brankářská škola Daniela Zítky (BADZ). Společný projekt slovenského gólmana Matúše Moťovského a někdejšího reprezentačního strážce branky Daniela Zítky na podzim opět zavítal do jedenácti okresů kraje a zapojilo se do něho 122 nadějných brankářů. Krásné číslo!

Školáci z Brandýsa a Nymburka dominovali v junior NBA

/FOTOGALERIE/ Oba zástupci Středočeského kraje, kteří se probojovali do republikového finále, získali umístění „na bedně“. Zlaté prsteny budou zdobit hráče ze ZŠ Na Výsluní z Brandýsa Nad Labem, bronzové medaile ozdobily hráče ZŠ Komenského Nymburk. Stříbro připadlo Děčínu, čtvrté místo Opavě.

Hala v Nehvizdech zase chystá elitní světový atletický zážitek

Největší sportovní událost městyse Nehvizdy ležícího na pomezí Kolínska a Nymburska už pomalu klepe na dveře. Necelý měsíc po vánočních svátcích se v místní sportovní hale uskuteční 3. ročník mezinárodního atletického mítinku Hvězdy v Nehvizdech DNA Alutec KK a organizátoři již hlásí první atletické hvězdy.

Krimi

Ledovka v kraji nezpůsobila vážné problémy

Celkem 17 dopravních nehod zaznamenali středočeští policisté v sobotu 7. prosince během rána a dopoledne. Ne u všech však podle slov mluvčí Michaely Richterové sehrála roli ledovka. „Ta se vyskytla jen místy zrána,“ uvedla mluvčí. Žádná z nehod si nevyžádala vážné zranění ani větší hmotnou škodu či dlouhodobější uzavření silnice.

Státní zastupitelství se má omluvit Rathovi za mediální výroky

Krajské státní zastupitelství v Praze (KSZ) se musí veřejně omluvit odsouzenému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za mediální výroky státního zástupce Petra Jiráta. V pátek 6. prosince o tom rozhodl soud, který tak z větší části vyhověl Rathově žalobě na ochranu osobnosti. Podle nepravomocného verdiktu má KSZ exhejtmanovi také uhradit náklady vynaložené na soudní řízení.

VIDEO: Zaměstnavateli údržbáři sebrali elektroniku za šest milionů

Velkou rozkrádačku zboží rozjela podle zjištění středočeských kriminalistů trojice zaměstnanců v pobočce firmy, která je velkým celosvětovým hráčem v oblasti prodeje přes internet. Třebaže se policie důsledně vyhýbá spojování případu s aktivitami společnosti Amazon v Dobrovízi, regionální manažerka firmy Miroslava Jozová tuto spojitost potvrdila.

Ukrajinec na ubytovně zemřel ve rvačce kvůli penězům

Konflikt mezi ukrajinskými dělníky na ubytovně v Kamenici na Praze-východ, který ve čtvrtek 5. prosince hodinu před polednem skončil smrtí 43letého muže, jenž podlehl zraněním způsobeným nožem, se zřejmě rozhořel kvůli dluhům, které cizinci měli mezi sebou. Vyplývá to z prvotních zjištění středočeských kriminalistů, kteří případ vyšetřují jako vraždu.

Konflikt cizinců na ubytovně přinesl smrtelné zranění

Tragický následek měla ve čtvrtek 5. prosince dopolední rozepře cizinců v Kamenici na Praze-východ. Jeden muž nepřežil; na místě konfliktu podlehl zraněním způsobeným nožem nebo podobným nástrojem. Další člověk utrpěl úraz, který však nebyl závažný: stačilo ošetření na místě. Do nemocnice záchranáři nikoho z aktérů rvačky nevezli.

Pohřešování kupců aut skončilo nečekaně brzy

Pouhých pár desítek minut byla ve čtvrtek 5. prosince večer aktuální žádost středočeské policie o pomoc při pátrání po dvojici Jihočechů, o jejichž osud měly obavy jejich rodiny. Na veřejnost se s výzvou adresovanou případným svědkům obrátila středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková vpodvečer – a ještě během večera záznamy o pohřešování obou mužů z pátrací databáze, kterou policie zveřejňuje na internetu, zmizely. Což znamená jediné: pátrání bylo ukončeno.

Exhejtman Rath se proti odsouzení brání dovoláním

Odhodlání dovést svou věc třeba až k Evropskému soudu pro lidská práva prezentoval v souvislosti s kauzou spojovanou se svým jménem někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath od samého počátku - a případ skutečně postupuje justičním systémem výš.

Nejdřív gesta, pak napadení. Řidiči se rvali i se spolujezdkyní

Příliš sebevědomí za volantem i na vedlejším sedadle - a patrně také malá ohleduplnost a hodně horké hlavy. To má podle všeho na svědomí tak překotný vývoj situace v silničním provozu v Brandýse nad Labem, že věc má projednávat okresní soud. Nebude se však řešit dopravní nehoda, jak by snad leckdo odhadoval, ale dalo by se spíše říci srážka lidská.

Holčičku srazilo auto u hlavní pošty

Ne příliš šťastně začal v pondělí 2. prosince nový týden pro dívku školou povinnou, která navštěvuje první stupeň kutnohorské základní školy. Poté, co před hlavní poštou na Masarykově ulici vystoupila z autobusu, ji srazilo auto. Devítiletá holčička přebíhala silnici, která patří k nejfrekventovanějším ve městě, mimo přechod pro chodce.

Jedenáct požárů během dne, jeden člověk zemřel

/FOTOGALERIE/ Takzvaný černý pátek, dlouho ohlašovaný jako velká slevová (nebo spíše marketingová) akce, se 29. listopadu netýkal jen obchodníků. Také středočeští hasiči měli svůj „Black Friday“. Kvůli sérii požárů, které jim neslevily ani o píď.

Ekonomika

Mladí Středočeši mají skvělé nápady pro podnikání. Někdy však chybí

Na vzestupu jsou ve středních Čechách takzvané start-upy neboli nově zakládané firmy zaměřené na technologický rozvoj a inovace. Mohou získat i řadu podpor. Podle zjištění Středočeského inovačního centra (SIC) však v kraji na pionýrskou éru mladých nadšenců sršících nápady i touhou po jejich uplatnění navazuje další epocha. Mezi úspěšnými přibývá i těch zkušenějších, kteří dosud pro někoho pracovali a nyní se chtějí takzvaně udělat pro sebe: osamostatnit.

Munici nahradily moderní exponáty. V Olomouci vznikla Pevnost poznání

Dříve to býval jen zanedbaný dělostřelecký sklad, dnes je to hojně navštěvované interaktivní muzeum sloužící k popularizaci vědy. V areálu olomoucké Korunní pevnůstky vznikla Pevnost poznání. A to především díky významné dotaci dosahující téměř 122 miliónů korun z evropských fondů.  

Školka v Benešově vykouzlí úsměv na tváři. Získala i ocenění

Jdete kolem, podíváte se a chtě nechtě se vám na tváři musí objevit úsměv. Aby také ne. Vždyť před vámi stojí nová budova Mateřské školy Úsměv na benešovském sídlišti Spořilov II. Vyrostla zde za výrazné pomoci peněz z evropských fondů.

Radíme čtenářům: Co lze udělat ještě letos, letos také udělejte

Radí Jiří Procházka, produktový manažer, Wüstenrot    

Radíme čtenářům: Pojištění kryje i péči o člena rodiny

Petr Procházka, ředitel úseku pojištění Flexi, Kooperativa odpovídá na dotaz.  

Vína z Vinařství Žáček Kutná Hora dobyla Vídeň i Paříž

/FOTOGALERIE/ Rodinné vinařství Žáček Kutná Hora není třeba místním dlouho představovat. Založeno bylo v roce 2005 a hospodaří krom jiného na  pěti hektarech vinic. Ač tomu mnozí na začátku nevěřili, i tady se dá pěstovat réva vinná a z ní vyrobit víno, které může konkurovat těm světovým. Svědčí o tom úspěchy z poslední doby, kdy vína sesbírala napříč Evropou ta nejprestižnější ocenění.

Senioři získají zastřešené venkovní posezení

Vlašimští senioři budou již brzy moci trénovat paměť, korálkovat či poslouchat přednášky pod novou pergolou Komunitního centra. Projekt má navíc šanci získat finanční podporu díky právě probíhajícímu sedmému ročníku programu ČSOB pomáhá regionům, v jehož rámci banka společně s veřejností podpoří 15 prospěšných regionálních projektů.  

Radíme drobným podnikatelům: Co je to živnostenský registr

Představa samostatného podnikání láká čím dál více lidí. Jaké jsou kroky potřebné k získání řádného oprávnění k provozování živnosti? Na otázku odpovídá místopředseda Asociace malých a středních podniků ČR Zdeněk Tomíček. 

Radíme čtenářům: Jak si užít vánoční nákupy a nelitovat

Za vánoční dárky lidé často utratí mnohem víc, než původně plánovali. Aby vánoční nákupy nebyly strašákem ještě i příští rok, stojí za to promyslet si koupi dárků předem a platit za ně chytře.

Aneta Maturová: Obor kosmetiky má rychlý vývoj

Ke kosmetice jsem se dostala úplně náhodou, díky mé kamarádce a bývalé kadeřnici. Tenkrát otevírala nový salon a mně zrovna končila pracovní smlouva na pozici učitelky odborných předmětů. Rozmýšlela jsem se, co by mě asi tak mohlo bavit a ona mi ukázala ten správný směr.