Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.

Henry Ford

Najdu tam
co potřebuju

Dnes je 25.06. 2022 a svátek má Ivan

Úklid, údržba a čištění


Z katalogu firem doporučujeme

Kominictví Jan Mokrý – čištění komínů, revize, frézování, vložkování, vypalování kotlů Zásmuky

Nabízím: veškeré kominické služby frézování revize vložkování kontroly, čištění komínů vypalování kotlů a komínů poradenství stavba třívrstvých komínů

Tel:
 • 737 821 806 - pan Mokrý Jan
E-mail:
 • kominictvi.janmokry@seznam.cz

Libor Krátký – tepelné izolace, vzduchotechnika, protipožární izolace, správa majetku, údržba budov Čáslav

Naše firma provádí tepelné izolace potrubí, chládkové izolace kotelen, výměníků, vzduchotechniky a protipožární izolaci. Dále zajišťujeme správu majetku a údržbu budov.  

Tel:
 • 775 864 929
E-mail:
 • libor.kratky@centrum.cz

Technické služby Kutná Hora, spol. s r.o. – svoz odpadů, čištění komunikací, údržba trávníků Kutná Hora

Naše služby: údržba komunikací dopravní značení údržba trávníků kácení stromů sadovnické práce čištění města údržba veřejného osvětlení svoz odpadů správa hřbitovů pronájem ekologických WC pronájem dřevěných laviček, skládacích souprav, zahradních stolků se skládacími židlemi pronájem dopravního značení pronájem mobilních držáků na odpady pronájem  vysokozdvižné plošiny výlep plakátů

Tel:
 • 327 536 055
  327 536 051 - automat
  606 941 006 - pan Ing. Jäger
  724 845 100
E-mail:
 • ts@tskh.cz

KLIMATIZACE – HRBEK Martin – montáže klimatizace, tepelná čerpadla, servis, revize Kutná Hora

Naším základním cílem je poskytovat kompletní služby v oblasti dodávky a montáže klimatizace. Hlavní důraz klademe na odbornost a kvalitu námi poskytovaných služeb.  Nabízíme: Klimatizace Tepelná čerpadla Servis / Čištění Revize Servis výčepní techniky

Tel:
 • 774 324 769
  737 105 522
E-mail:
 • info@klimatizace-hrbek.cz

Arnošt Rambousek – montování žaluzií, úklidové práce Čáslav

Naše firma vznikla roku 1994 a specializuje se na montování několika druhů žaluzií a na úklidové práce. Nabízíme: Montování římských rolet látkových rolet posuvných panelových stěn střešních oken rolet do oken s kazetou předokenních rolet PVC vertikálních euro klasik wood line sítí atypů Úklidové práce úklid provádí tým zkušených a proškolených pracovníků. jsme vybaveni...

Tel:
 • 723 229 767 - pan Rambousek - majitel
E-mail:
 • info@uklidova-sluzba.cz

Zpravodajství z města

Zprávy

Útěk dítěte ze školky: obec Miskovice nechá kolem mateřinky postavit vyšší plot

Útěk teprve čtyřletého chlapce z mateřinky v Miskovicích zatím žádnou dohru pro personál mateřinky mít nebude. Obec ale nechá kolem školky postavit vyšší plot. „Je to politováníhodné, nesmí se to stát. Na druhou stranu říkám, že je špatný systém - je málo učitelek na velký kolektiv dětí. Nicméně jsme hned po té události přijali opatření a podali návrh na zvýšení plotu kolem mateřinky,“ uvedl starosta Miskovic Petr Henčl.

Čtyřletý Petr odešel nepozorovaně z mateřské školy. Zastesklo se mu po matce

Pozornosti dopravních policistů z Kutné Hory, vracejícím se z akce, neušel malý chlapec na poli mezi Miskovicemi a Suchdolem. Okamžitě zastavili, aby zjistili, proč se tam nachází a sám. A záhy znali důvod. Čtyřletý Péťa spěchal domů za svou matkou, po které se mu stýskalo, a to i když měl být v té době ve školce.

Čáslav obdržela od AVE CZ v rámci doměřených poplatků 51 milionů. Firma se brání

Město Čáslav získalo přes 51,5 milionu korun od společnosti AVE CZ v rámci doměřených poplatků za odpad uložený na skládce před dvěma lety. Další doměřené poplatky za stejný rok bude město vymáhat soudně. Uvedl to starosta Vlastislav Málek na posledním zasedání zastupitelů.

Kutnohorské zastupitelstvo rozhodlo. Kino Modrý kříž město nekoupí

Je rozhodnuto. Budovu, ve které sídlí kutnohorské kino Modrý kříž, město nekoupí. Majitelky nabídly dům čp. 40 v Havířské ulici, který je nyní na základě nájemní smlouvy využíván k provozování kina, městu za 21 milionů korun. Pro však zvedlo ruku jen sedm zastupitelů.

OBRAZEM: Na start Baťovy cvičky se lidé vydali v pekelném horku

Jméno Baťa je neodmyslitelně spjato se Zručí nad Sázavou. Objevuje se v místních názvech a úsloví „sekat to jak Baťa cvičky“ dalo i název turistickému pochodu Baťova cvička. Jeho 4. ročník odstartoval 18. června od zručského spolkového domu a účastníci měli na výběr trasy dlouhé 12 a 22 kilometrů, s jedním kontrolním bodem v Onšovci.

Silná bouřka po sobě zanechala spoušť. Od proudu odřízla 14 tisíc domácností

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Pondělní podvečerní bouřka po sobě zanechala na Kutnohorsku spoušť, kvůli které zůstalo zhruba 14 tisíc domácností bez proudu. Ještě v úterý 21. června dopoledne bylo bez elektřiny zhruba 900 domácností, a to v obcích Miskovice - Bylany, Mezholezy, Zbraslavice - Chotěměřice, Čestín - Čenovice, Bílé Podolí, Brambory a Chotusice.

FOTO: Vichr na Kutnohorsku úřadoval. Strom přes koleje zastavil vlak u Zavadilky

Stromy popadané přes koleje zastavily motorový vlak mezi Zbraslavicemi a Zavadilkou na Kutnohorsku v podvečer v pondělí 20. června. Trať museli uvolnit přivolaní hasiči.

FOTO: Křižovatku uzavřel spadlý strom a vítr strhl desítky polystyrenových desek

Nádherný vzrostlý strom padl za oběť pondělní větrné smršti na křižovatce Kouřimské a Vojtěšské ulice v Kutné Hoře. Zprůjezdnit silnici museli přivolaní hasiči. Větrná a kroupová smršť vytvořila zimu v Kouřimské ulici. Nejednalo se ale o sníh na silnici a ledové kry v okolí, nýbrž o desítky polystyrenových desek, které vítr scházel z rekonstruované budovy někdejších kasáren. Kusy polystyrenu pak ještě odvál a auta rozjezdila až k zastávce autobusu u polikliniky, z druhé strany až k Přítokám.

OBRAZEM: Kutnou Horou létaly popelnice a led, na náměstí se zřítil strom na auto

/VIDEO, FOTO/ Kutnou Horou se v pondělí 20. června krátce před 17. hodinou prohnala velmi silná bouře. Z nebe padaly kusy ledu, vzduchem lítaly popelnice a další věci, stromy se lámaly jako sirky. Středočeští hasiči vyjížděli v celém kraji hlavně ke spadlým stromům. 

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

/SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 20. do 26. června na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Sport

FOTO: Fotbalista Martin Frejlach vstoupil mezi ženáče

Kutnohorská restaurace U Dačických zažila už mnoho svateb a dalšího veselí, poslední červnový pátek zde nejen slavil, ale definitivní ano své dlouholeté partnerce Lucii řekl známý fotbalista Martin Frejlach.

První nástřel soutěží: rakovnický Tatran přihlásil jen B-třídu, Klíčany ani tu

Středočeský krajský fotbalový svaz zveřejnil na základě přihlášek jednotlivých týmů předběžné rozdělení týmů dospělých do soutěží nadcházejícího ročníku. Jedná se o první verzi, definitivní podoba obsazení bude známá až po aktivu klubů, který je na programu 15. července v Praze. 

Středočeská výprava míří na Olympiádu dětí a mládeže. Vlajkonošem Fuksa

Největší multisportovní akce v České republice je za rohem a ve vzduchu už je cítit směs nadšení a lehké nervozity. Ze Středočeského kraje se na Olympiádu dětí a mládeže nominovalo 262 sportovců. Roli vlajkonoše si užije rychlostní kanoista a olympionik Martin Fuksa.

PODÍVEJTE SE: Městské hry Olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře skončily

Městské hry Olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře skončily v pátek 24. června slavnostním ceremoniálem na atletickém stadionu Olympia. V pořadí devátých her se účastnilo šest kutnohorských škol, čtyři základní a dvě víceletá gymnázia. V kategorii druhého stupně zvítězila Základní škola Žižkov Kutná Hora a v kategorii prvního stupně Základní škola T. G. Masaryka Kutná Hora.

Zranění řeklo Pecharovi dost. Přestal hrát a dal se na dráhu rozhodčího

Měl ve své fotbalové kariéře velice dobře našlápnuto. Jako malý hrál za Kolín, pak si na několik sezon vyzkoušel dres Slovanu Liberec. Odtud putoval do divizní Velimi, zahrál si za Zásmuky, Lošany nebo Ratboř. Přestože mu je jen dvaatřicet let, fotbal už skoro nehraje. Na vině je zranění. I proto se dal na dráhu rozhodčího, u milovaného sportu chtěl prostě zůstat. To je Jiří Pechar ze Zásmuk na Kolínsku.

Nejen Újezd. Do divize postupuje i béčko pražské Admiry

/FOTOGALERIE/ Pražské kluby se v uplynulých letech do divize nehnaly. Vítězové přeboru nabídku na posun do vyšší soutěže odmítali a raději setrvávali na dosavadní úrovni. Letošní ročník je ale výjimkou! Do čtvrté nejvyšší soutěže se zařadí jak vítězný Újezd Praha 4, tak B tým Admiry Praha, který skončil na čtvrtém místě.

FOTO: Kutnohorská atletka Ema Pajerová startovala na Gigantu v Ostravě

Atletický oddíl SKP Olympia Kutná Hora měl své zastoupení tzv. GIGANTU, což je označení pro Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek, které se konalo v Ostravě. Nominaci si v trojskoku vybojovala Ema Pajerová a spolu s ní dalších patnáct soupeřek, které si to ve velmi vyrovnaném závodě rozdaly o celkové umístění. Závodnice Olympie skončila desátá.

120 let FK Čáslav: připraveno je letní kino, charitativní zápas i taneční zábava

Fotbalový klub v Čáslavi oslaví v pátek 24. června a v sobotu 25. června významné výročí! V rámci kulturního programu oslav se můžete v pátek 24. června zúčastnit letního kina přímo na stadionu Pod Hrádkem. Diváci se mohou těšit na letošní „fotbalovou“ novinku Vyšehrad: Fylm!

VIDEO: Oslavy se náramně povedly. Býchory a Velim slavily na traktoru

K úspěchům patří také oslavy. Každé vítězství, každý bod, někdy i plichta. To všechno může být spouštěcím tlačítkem. Ale když se slaví postup, je to vždy hodně veselé a bujaré. A tak to má být. Často ani přítelkyně a manželky nejsou proti a svým druhým polovičkám ty slastné chvíle a vítězné pocity dopřejí bez řečí. Pivo, sekt, doutník, lahvinka tvrdého…

Tomíček se stal nejlepším střelcem přeboru. Za cíl jsem měl deset gólů, říká

/ROZHOVOR/ Fotbalová Dobrovice se po úspěšném ročníku v krajském přeboru chystá na divizi. Vděčit za to může i kanonýrovi Radku Tomíčkovi, který ve třiceti zápasech nastřílel 28 branek. O čtyři góly se tak stal nejlepším střelcem soutěže a se spoluhráči už se těší na novou výzvu, která středočeský celek v příští sezoně čeká. „Snad si zahraju, budu rád za pár gólů,“ říká skromně jednatřicetiletý střelec.

Krimi

Stačí chvíle a palivo je pryč. Krádeží benzínu i nafty v Česku výrazně přibývá

Rekordní cena pohonných hmot, které atakují hranici padesáti korun za litr, nedělá vrásky na čele jen samotným řidičům, ale i policistům. Do ulic a na parkoviště totiž ve stále větší míře vyrážejí zloději, kteří kradou naftu a benzín. Počty těchto trestných činů letos výrazně rostou.

Rath se musí vrátit do vězení, rozhodl soud. Vinen je i Metrostav

Odvolací pražský vrchní soud v úterý prodloužil bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi již dříve uložený sedmiletý trest o rok. Uznal ho vinným v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy. Někdejší politik se tak bude muset minimálně na několik měsíců vrátit do vězení. Rath přijímal úplatky a manipuloval s tendry ve Středočeském kraji.

FOTO: Noční požár horního patra rodinného domu spolykal milion korun

Škodu předběžně vyčíslenou na milion korun napáchal požár rodinného domu, který hasiči likvidovali v noci na pondělí v Mnichovicích na Praze-východ.

Rathova kauza se má po deseti letech dočkat pravomocného konce

Pravomocného ukončení by se v úterý mělo dočkat projednávání deset let se vlekoucí kauzy korupčního ovlivňování zakázek Středočeského kraje, spojované ponejvíce s někdejším hejtmanem v barvách ČSSD Davidem Rathem. U Vrchního soudu v Praze, který má vynést verdikt, je nicméně věc evidována jako „MUDr. Kateřina Kottová a spol.“.

Nechtěl jsem jí ublížit, řekl u soudu muž, který upálil svoji partnerku

/FOTOGALERIE/ Slovák Miroslav Reisinger, který v listopadu upálil svou českou družku v zahrádkářské kolonii v Praze, u soudu uvedl, že ženě nechtěl ublížit. Připustil, že ji polil benzínem, který následně vzplál od jeho cigarety. Odmítl ale tvrzení obžaloby, že nedopalek na družku schválně hodil. Za vraždu spáchanou obzvlášť trýznivým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Kauza zakázek pražského dopravního podniku: podnikatel Redl je zřejmě svéprávný

Michal Redl, hlavní obviněný v kauze kolem zakázek pražského dopravního podniku (DPP) je zřejmě svéprávný. Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) i státní zástupci mají za to, že podnikatelova svéprávnost již skončila, a je tedy i trestně odpovědný za své jednání v tomto případu. Uvedl to server Novinky, který se odkazuje na Právo.

Zpronevěra peněz: platby za dobírky i pohonné hmoty si žena nechávala pro sebe

Jednadvacetileté ženě z Kutnohorska zřejmě nestačily peníze, které si jako doručovatelka a obsluha čerpací stanice vydělala. Rozhodla se proto přivydělat si ještě jinak. Od zákazníků, kteří jí platili při doručení balíčky na dobírku, peníze vybrala, ale už je neodevzdala tak, jak měla.

Středočeskou správu silnic navštívila policie. Může to souviset s kauzou v Praze

Policisté se ve středu 15. června objevili v sídle Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje v Říčanech. Jde o příspěvkovou organizaci Středočeského kraje, která má na starosti silnice druhé a třetí třídy, jejichž údržbu a opravu zajišťuje prostřednictvím zakázek zadávaných externím společnostem.

Konopí pěstoval pro sebe a nemocnou babičku. Hrozí mu pětiletý trest

Na zahradě svého domu pěstoval sedmadvacetiletý muž konopí. Ačkoliv drogu podle všeho nikde neprodával, jen ji užíval a vyráběl z ní masti, vývary a čaje pro svou nemocnou babičku, je takové chování dle zákona protiprávní a trestné.

Velká razie: Hřib vyzval Hlubučka k rezignaci, náměstek prý čelí obvinění

/FOTOGALERIE/ Na pražském magistrátu a dalších místech zasahují od středečního rána detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Úkony trestního řízení mají provádět také v kanceláři náměstka primátora Petra Hlubučka. Pražský primátor Zdeněk Hřib vyzval náměstka rezignaci a uvedl, že Hlubučka obvinila policie. Podle dostupných informací se tak stalo kvůli zakázkám pražského dopravního podniku, kde náměstek sedí v dozorčí radě. Policisté podnikli razii také na Krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje v Říčanech. Podle SeznamZpráv zásah souvisí s raziemi v hlavním městě.

Ekonomika

Zasaďte si svou vizitku. Podnikatelka zaujala rostoucím papírem

Podnikání šestačtyřicetileté Judity Nechvátalové spojuje zkušenosti ze dvou odlišných světů. K tomu prvnímu, přírodě a ekologii, ji to táhlo od dětství. Kromě dědy pro ni byl velkým vzorem hajný Horyna ze seriálu Přátelé zeleného údolí.

Kdo mohl, zdražil, někteří končí. Pekaři balancují na hraně přežití

Na rok 2022 nebudou pekaři ani jejich zákazníci vzpomínat v dobrém. Válka na Ukrajině vyšponovala ceny energií a následně i obilovin do astronomických výšin.  Některé tuzemské pekárny tak nyní bojují o přežití a zákazníci trnou, za kolik bude na podzim rohlík či chleba.

Desetina venkovských hospod skončila. Výčepní: Zabíjejí nás i levné lahváče

Dlouhá léta vlastnil Kamil Pešek hospodu v Rokytnici v Orlických horách. Na podzim však štamgastům čepovat přestal a mezi místními oblíbený podnik teď prodává. „Už na to nemám. Nejdřív mě na kolena srazila covidová krize a zdraví. A teď vysoké ceny piva. Kdybych měl přistoupit na ceny pivovarů a něco vydělat, musel bych dát pivo za padesát korun. A to tady takřka na vesnici nikdo nedá,“ postěžoval si Deníku hospodský z dnes již bývalé restaurace Eduard.

Rozmach e-shopů naplnil sklady v Praze a okolí, zájem nadále roste

/FOTOGALERIE/ Skladové areály v Praze a středních Čechách hlásí plno. Regály a kóje zde zaplnily sklady e-shopů, jejichž rozmach přišel s koronavirovou pandemií.

Tunami zbytků jídla mají restaurace plnit kompostéry, ušetří tím dost peněz

Pětačtyřicet kilogramů jídelních zbytků a odpadů denně vyprodukuje průměrná česká restaurace. Je přitom šance toto množství snížit prostřednictvím takzvaného uzavřeného cyklu jídla, kdy se bioodpad vrací jako hnojivo ke vzniku nových surovin. Snaží se o to už řada pražských provozoven.

OBRAZEM: Realitou Kutné Hory jsou mizející obchody i boj s nevzhlednými poutači

V centru Kutné Hory zavírá jeden obchod za druhým. A některé z těch, které přežívají, zase nevypadají vábně a reklamou či zbožím na chodníku vytvářejí takzvaný vizuální smog. Jen za posledních pár měsíců v centru města zavřelo několik dalších obchodů, třeba obuv v Tylově ulici, prodejna s kuchyňským zbožím v Husově ulici nebo vyhlášená pekárna, která působila v centru dlouhá léta.

Vinné sklepy otevřely historické hliněné amfory, došlo i na ochutnávku

/FOTOGALERIE/ Vinné sklepy Kutná Hora připravily na sobotu 4. června degustaci mladých vín, kterou potěšily milovníky tohoto lahodného moku. Při této příležitosti byly ve sklepě kláštera sv. Voršily otevřeny kvevri a proběhlo následné lisování rmutu. Nemohla chybět ochutnávka vína, které bylo vyrobeného tzv. kachetinskou metodou. 

PODÍVEJTE SE: Škoda Auto začala budovat své nové sídlo v Mladé Boleslavi

/VIZUALIZACE/ V Mladé Boleslavi byl položen základní kámen pro komplex budov, které ponesou název Laurin & Klement Kampus. Jde o projekt zcela v režii automobilky Škoda Auto. Stát bude naproti dosavadnímu objektu vedení společnosti na třídě Václava Klementa a jeho dokončení je plánováno na druhou polovinu roku 2023.

Slavný návrat kombuchy. Mladý podnikatel dělá z houby nápoj, který jde na dračku

Patříte-li do starší generace, možná si na tu slávu ještě vzpomenete. Houba zvaná kombucha se totiž v 90. letech těšila velké popularitě jako jedna z těžkých zbraní lidového léčitelství. Tehdy, ještě jako dítě, se s ní setkal i Marek Siwy, dnes jedenatřicetiletý mladý muž, který s kombuchou spojil později své podnikatelské štěstí.

VIDEO: Finanční gramotnost. Neberte si půjčky jen proto, že závidíte sousedům

Všichni ji známe, všichni jsme ji zažili, a přesto o ní nikdo nemluví. Víte, co mám na mysli? Závist. Známe tu situaci, kdy jsme si říkali: Soused má nové auto a já ho chci taky!